Page 57

TOREIZ UN TAGAD

2004. gads, uz olimpiskā pjedestāla olimpisko spēļu dzimtenē. Sudrabs (no kreisās) — ­ Jeļenai Rubļevskai (Latvija), zelts ­— Zuzannai Vorošai (Ungārija), bronza — ­ Džordžinai Hērlandei (Lielbritānija). Jeļena joprojām ir vienīgā, kas olimpiskajās spēlēs Latvijas Republikai izcīnījusi medaļu dāmu konkurencē

O

limpiskajās spēlēs Jeļena debitē­ ja kopā ar moderno pieccīņu dā­ mām — 2000. gadā Sidnejā, kur fi­ nišēja astotā. Pēc tam, kļuvusi par māmiņu meitai Ievai Maļukai un ieguvusi LSPA maģistra grādu, mūsu četrkāršajās sudra­ ba spēlēs Atēnās Jeļena Rubļevska kļuva par olimpisko vicečempioni. Vēl pēc četriem gadiem Pekinā viņa bija pilnībā gatava cīņai par visspožāko medaļu, bet absolūti fatā­ la tehniska kļūme Jeļenai neļāva pacelties augstāk par 23. vietu. Savās ceturtajās spē­ lēs 2012. gadā Londonā Rubļevska bija tik­ pat prasmīga kā pirmajās — vēlreiz astotā. “Ja neslimotu dēls, simtprocentīgi kva­ lificētos arī Rio spēlēm,” zinot Jeļenas

Jeļena MAĻUKA (RUBĻEVSKA)

dzelžaino raksturu, šim apgalvojumam grūti neticēt. “Būtu pieckārtēja olimpiete, bet dēls mani piemānīja...” viegli pasmai­ da staltā māmiņa. Mēs tiekamies dienā, kad Jeļenas meita Ieva Maļuka pasaules čempionātā kārtējo reizi labojusi Latvijas rekordu peldēšanā, arvien nopietnāk tuvojoties iespējai kvalificēties startam Tokijas olimpiskajās spēlēs. “Šīs spēles nav Ievas galvenais mērķis,” sajūsmu par sešpadsmitgadīgās Teikas vidusskolas skolnieces varēšanu at­ vēsina māte. “Ja viņa tiks uz Tokiju, prie­ cāsimies. Bet galvenais ir pakāpeniska at­ tīstība.” Jeļena Rubļevska, lai gan kļuvusi par Maļuku, kā vienmēr ir pragmatiska.

AUGUMS, SVARS Toreiz

Dzimusi 1976. gada 23. martā Rīgā.

173 cm, 60 kg.

173 cm, 63 kg.

Tagad

STATUSS Modernā pieccīņniece, olimpiskā vicečempione. Bet ir pilnīgi nepareizi mani saukt par profesionālu sportisti. Mēs ar sportu naudu nepelnījām, kā to dara, piemēram, basketbolisti, futbolisti vai tenisisti. Mums tik tikko pietika līdzekļu, lai trenētos. Bijām vistīrākie amatieri.

Foto: Dainis Caune, Sports

Toreiz

Žurnāls Sports • 2019. gada septembris

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas fiziskās sagatavo- Tagad tības instruktore, NBS kaprāle. No darba brīvajā laikā palīdzu kā trenere Modernās pieccīņas bērnu un jaunatnes sporta skolā.

57

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement