Page 36

ATTĪSTĪBA

IZMAIŅAS Sarkanā/dzeltenā kartīte oficiālajām personām par pārkāpumiem Skaidrojums Eksperiments ar kartītēm oficiālajām personām bija veiksmīgs un parādīja daudz priekšrocību visos līmeņos, tajā skaitā jaunajiem tiesnešiem, kas saistās ar grūtiem, nedisciplinētiem treneriem. Ja pārkāpējs nav identificēts, kartīti saņem galvenā oficiālā persona (parasti galvenais treneris) kā atbildīgais par citām oficiālajām personām.

Nomainītais spēlētājs atstāj laukuma robežas tuvākajā vietā Skaidrojums Noteikumu izmaiņas iemesli ir novērst laika vilcināšanu, ja spēlētājs, lēni ejot, atstāj lau­ kumu. Nomainītajam spēlētājam jāatstāj lau­kums tuvākajā laukuma punktā, ja vien tiesnesis nenorāda citādi. Spēlētājs var ātri iziet gar viduslīniju. Izņemot, ja pastāv drošības riska draudi un ja spēlētājs atstāj laukumu uz nestuvēm. Nomainītajam spēlētājam nekavējoties jāiet uz savu tehnisko zonu vai ģērbtuvi. Spē­lē­tājs, kas pārkāpj noteikumus, jābrīdina par nesportisko uzvedību (spēles atsākšanas kavēšanu).

Spēles sākums un atsākums (#8) Komanda, kas uzvar izlozē ar monētu, izvēlas laukuma pusi, kurā sākt spēli, vai bumbu

Skaidrojums Šī izmaiņa padara spēli dinamiskāku (vārtus var gūt no sākumsitiena), un kapteiņi, kuri uzvar izlozē, bieži vēlas spēli sākt ar sākumsitienu (bumbu).

Brīvsitiens (#13) un Atsitiens no vārtiem (#16) Kad aizsargājošā komanda atsāk spēli ar brīvsitienu vai atsitienu no vārtiem savā soda laukumā, bumba ir spēlē sitiena izdarīšanas brīdī. Bumbai nav obligāti jāatstāj soda laukums.

Skaidrojums Spēles atsākšana kļuvusi konstruktīvāka un ātrāka. Pretiniekiem līdz sitiena brīdim jāatrodas 9,15 m attālumā ārpus soda laukuma.

Brīvsitienu vadība — Ja spēlētāju sienā (mūrī) ir trīs vai vairāk aizsargu, uzbrucējiem jābūt vismaz viena metra attālumā no sienas. — Ja uzbrucēji ir tuvāk nekā viena metra attālumā un spēle atsākta, tiek nozīmēts netiešais brīvsitiens.

Skaidrojums Uzbrucēji, kas pirms sitiena stāv tuvu sienai vai blakus (starp) aizsargiem sienā, apgrūtina spēles vadību un vilcina spēles laiku. Tas ir pretrunā ar spēles gaitu un kaitē spēles tēlam. Tiesnešiem ir vieglāk vadīt brīvsitienu izpildi, un atkrīt spēlētāju cīņas par pozīciju pirms sitiena.

Ātra brīvsitienu izspēlēšana

11 m sitiens (#14)

— Ja tiesnesis ir nolēmis spēlētāju brīdināt vai noraidīt, bet cietušā komanda vēlas ātri izspēlēt brīvsitienu un tai ir skaidra iespēja vārtu gūšanai, bet tiesnesis nav uzsācis sankciju piemērošanu, viņš var to atlikt līdz nākamajam spēles apturēšanas brīdim. — Ja tiesnesis ir uzsācis sankciju procedūru, brīvsitiena ātra izspēle nav atļauta. Par acīmredzamas vārtu gūšanas iespējas liegšanu spēlētājs tiks brīdināts, nevis noraidīts (kā situācijās, kad piešķirtas priekšrocības par līdzīgiem pārkāpumiem).

Sitiena izpildītājs, neatstājot laukumu, var saņemt ātru medicīnisko palīdzību un drīkst izpildīt 11 m sitienu. Vārtsargam vismaz ar vienu kāju jābūt uz vārtu līnijas, un viņš nedrīkst stāvēt aiz vārtu līnijas.

Spēles rezultāta noteikšana (#10)

Netiešo brīvsitienu signāls

Vārtsargs nevar gūt vārtus no metiena ar roku Ja vārtsargs iemet bumbu vārtos ar roku, tiek nozīmēts atsitiens no vārtiem.

Ja tāds sitiens ir tālu no pretinieka vārtiem (piemēram, par aizmuguri) un gūt vārtus nav reāli, tiesnesim jātur virs galvas izstiepta roka līdz spēles atsākšanas brīdim.

36

Skaidrojums Aizliegts stāvēt pirms vai aiz vārtu līnijas. Atļauts stāvēt ar abām vai vienu kāju uz līnijas. Vārt­sargs var izdarīt vienu soli uz priekšu. Vārtu konstrukcijai (stabiem, pārliktnim, tīklam) jābūt nekustīgiem. Vārtsargam aizliegts pieskarties vārtu stabiem, pārliktnim, tīklam. Ja vārtsargs iz­­dara vienu no šiem pārkāpumiem (vai tie kustas), tiesnesis nedod signālu 11 m sitiena izpildei.

Žurnāls Sports • 2019. gada septembris

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement