Page 33

O, SPORTS!

Uz lielās skatuves. Fragments no Alvja Hermaņa Kalpa zēna vasaras. Sākums. Matīss priekšplānā

Tikai airēšanas vaina. Pa kreisi Matīss kopā treneri Sergeju Bobkovu un pārinieku Ansi Grišānu Ansis GRIŠĀNS, Matīsa pārinieks kanoe divniekā “Viņš ir kā hameleons. Labi spēj pielāgoties jebkurai dzīves situācijai. Var just, ka mākslinieks — netradicionāli skatās uz lietām, ir atraisītāks, nesteidzīgāks un brīvāks nekā vairums cilvēku. Vienmēr ir, par ko parunāt. Interesanti ir Matīsu pavērot iesildoties, jo viņš izmanto arī teātra studijās iegūtās zināšanas — piemēram, elpošanas vingrinājumus. Draudzīgs un izpalīdzīgs.”

Kad

sazināmies ar Matīsu Ozolu, lai sarunātu in­ terviju, viņš norāda, ka par iecerēto sarunu vispirms ir jāvieno­ jas ar... režisoru Alvi Hermani (nevis ar treneri). Un tas nekas, ka runāsim par sportu — pie Latvijas teātra zvaig­ znes, kuras paspārnē JRT kursā mācās Matīss, kārtība dzelžaina visiem.

Panākumu garša “Pirmajā reizē nācās izvēlēties starp basketbolu un mūzikas skolu, kad 3. klasē abus vairs nevarēju apvienot. Atceros pat vienas sacensības Ventspilī, kur savārījām ziepes, pēc tam vairs uz izbraukumiem ma­ Žurnāls Sports • 2019. gada septembris

ni neņēma,” ar smaidu iesāk Matīss. Kā jau mākslinieciskākai dvēselei, izvēle krita par labu mūzikas skolai, kur apgūta akor­ deona spēle. “Pēc mūzikas skolas absolvē­ šanas meklēju ko jaunu, jo nevēlējos sais­ tīt savu dzīvi ar akordeonu. Draugs mani uzaicināja uz airēšanas treniņu. Domāju — ja nepatiks, mēģināšu ko citu...” Pēc pirmās nedēļas treneris Matīsu varēja jau pieteikt airēšanas sacensībām. Nestabilajā kanoe laivā parasti vajag vis­ maz mēnesi trenēties, lai varētu nostar­ tēt. “Trīs laivu konkurencē atbraucu tre­ šais. Protams, tas bija lēns brauciens, un mans galvenais uzdevums bija noai­ rēt taisni un neizkrist no laivas,” sešus

Sergejs BOBKOVS, Jelgavas kanoe airēšanas treneris “Matīss ir unikāls. Viņam viss viegli padodas. Ja viņš nodarbotos ar citu sporta veidu, domāju — arī tad sasniegtu augstu līmeni. No dabas vai no vecākiem mantotas, bet viņam ir dota īpaša izturība un ūdens izjūta, ko nevar uztrenēt. Gan talantīgs, gan centīgs.”

33

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada septembra numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement