Page 52

Olimpiskais ciemats dažādām spēlēm. Pirms četriem gadiem šeit mitinājās I Eiropas spēļu dalībnieki, tagad šīs ēkas apdzīvoja jaunatnes olimpiskā festivāla dalībnieki. Attēlā — ­ Latvijas delegācija pirms došanās uz atklāšanas ceremoniju

Kaspars tika pie iespē­jas cīnīties gandarījuma mačā par bronzas medaļām. Cīņā par trešo vietu Latvijas pārstāvis pārspēja francūzi Žildā Šambino. Ļoti atzīstamu sniegumu demonstrēja arī Edgars Laugalis, kurš svara kategorijā līdz 65 kg aizkļuva līdz bronzas cīņai, taču tajā nācās atzīt Krievijas cīkstoņa pārākumu — 27 sportistu konkurencē mūsu atlēts ierindojās 5. vietā. Savukārt Arina Haritonova savā svara kategorijā ierindojās 12. vietā. Džudo Latvijas komandas karognesēja atklāšanas ceremonijā Una Dolgiļeviča izcīnīja piekto vietu. Una startēja svara kategorijā līdz 70 kg un no pirmās kārtas bija brīva. Otrajā viņa pārspēja Turcijas sportisti Hatisu Vadermiru, bet ceturtdaļfinālā zaudēja itālietei Karolīnai Menguči. Itāliete spēja kvalificēties pusfinālam, tādēļ latviete sacensības varēja turpināt gandarījuma turnīrā, kur otrajā kārtā tika

Latvija šajā jauniešu sporta festivālā bija pārstāvēta ar visai plašu komandu — 34 sportistiem, kuri startēja septiņos individuālajos sporta veidos. Olimpiādes sacensības iesākās vēl pirms oficiālās atklāšanas ceremonijas, kura mazliet neierasti norisinājās konferenču un izstāžu centrā zem jumta, tādējādi izpalika ierastā grandiozā uguņošana. Atklāšanas ceremonija izvērtās kā vairāku vēstures liecību izspēlēšana uz skatuves, iztiekot bez lielām dekorācijām un efektiem. Jau pirmajā sacensību dienā Latvija tika atalgota ar bronzas godalgu grieķu-romiešu cīņā, kuru guva talantīgais Kaspars Bonda­ renko. Mūsu cīkstonis, kurš startēja svara kategorijā līdz 45 kg, pirmajā kārtā bija brīvs, bet otrajā jeb ceturtdaļfinālā pārspēja poļu atlētu Mateušu Ropjaku. Pusfinālā sekoja ne­ veiksme pret turku Umutu Čobanu, taču

KASPARS, EDGARS UN UNA

Uz paklāja Edgars Laugalis. Un... piektā vieta

52

Liepāja, grieķi un romieši. Liepājā vienmēr koptas grieķu-romiešu cīņas tradīcijas. Kaspars Bondarenko šo uzticību godalgoja, uz Baku paklāja izcīnot bronzas medaļu. Šajā olimpiādē Latvijai vienīgo