Page 22

SPORTS SALIEDĒ ĢIMENI Aktīva divu puiku mamma, Kristīne Garklāva sportu apvieno ar kaislību būt dabā. Kristīne ir gandarīta, ka dzīvo Latvijā, jo daudzveidīgie klimatiskie apstākļi sniedz iespēju izbaudīt plašu spektru sporta veidu, turklāt sports lieliski saliedē ģimeni.

Š

ķiet, neviens darbs nav tik publisks kā TV žurnālista, turklāt kameras priekšā svarīgi gan patīkami izskatīties, gan labi justies. “Panākumu atslēgas man ir divas — daudzus gadus darīt darbu, kas patīk, un regulāra ķermeņa izkustināšana. Cilvēki, kuri pastāvīgi sporto, izskatās labi un atpūtušies. Sports palīdz man atbrīvoties no stresa, liekām emocijām un domām un dod cita veida enerģijas lādiņu, lai atkal virzītos uz priekšu un strādātu,” stāsta pazīstamā ētera personība. “Bērnība aizritēja kustībā, spēlējām ķerenes, ko uzskatu par lielisku fizisku aktivitāti bērniem. Jau divu gadu vecumā pirmo reizi uzkāpu uz slēpēm — tas arī bija sākums, kas veda tālāk uz slalomu un distanču slēpošanu. Vēlāk darīts, šķiet, teju viss iespējamais. Mēs dzīvojam fantastiskā zemē un klimatiskajos apstākļos, jo dabas mainība mums sniedz iespēju izbaudīt tik daudz dažādu sporta veidu. Tālab man ir vairāki sporta veidi, kas aizrauj. Man patīk doties garos pārgājienos — mežos ne vienmēr ir takas —, bieži izvēlamies grūtus maršrutus, un tad tas ir veselīgs treniņš. Vasarā airēju ar laivu vai stāvdēli, vējainā laikā labprāt pūķoju, sērfoju, bet saulainākā dienā aizmīšos ar velosipēdu līdz jūrai. Ziemā tas viss tiek pārnests uz ledus un sniega vidi. Katrā mirklī izvēlos sporta veidu, kas šķiet atbilstošāks un interesantāks,” stāsta Garklāva. Kristīne bieži sporto kopā ar ģimeni. Viņa norāda, ka kopā būšana ir viena no lielākajām vērtībām, ko cilvēki ne vienmēr pietiekami novērtē: “Manuprāt, fiziskas aktivitātes gluži tāpat kā vakara ričuraču spēle ģimeni saliedē, stiprina ģimenes emocionālās saites, palīdz prātam un ķermenim, sniedzot možumu un vēlmi rosīties.”

22

Kristīne bieži vien naktīs guļ nepilnas piecas stundas un ceļas pulksten 3.30, lai televīzijas ēterā vadītu rīta ziņu raidījumu. “Domāju, visiem ir periodi, kad nesportojam. Arī man. Piemēram, šodien piezadzies slinkums un nogurums pēc agrajiem rītiem. Tādos brīžos, īpaši tad, ja jūtos saspringta, cenšos domāt nākotnes formā: kā jutīšos pēc divām stundām. Tādēļ cenšos ieplānot tūlītēju kādu fizisku aktivitāti, jo zinu, ka pēc tam jutīšos labāk. Svarīgākais ir atrast motivāciju — esmu pārliecināta, ka 99 procentos gadījumu cilvēks pēc sportiskām aktivitātēm jūtas labāk. Ir jādomā par pašsaglabāšanos!”

Garklāvas piemērs rosina padomāt, kas pašus interesē, aizrauj, un patiesi dalīties ar sportā piedzīvotajām izjūtām. “Es apvienoju sportu ar kaislību būt dabā. Ja padalies reālos piedzīvojumu stāstos, cik lieliski pavasarī bija braukt ar stāvdēli pa Amatu, un stāsti to ar dedzīgu entuziasmu, cilvēki, sajūtot aizrautību un prieku, pakāpeniski tam pievērš uzmanību, iesaistās un kļūst par daļu no tā. Ārkārtīgi svarīgi ir stāstīt cilvēkiem par pozitīvo, ko varam gūt no sportošanas — katrā no sporta veidiem varam atrast ko aizraujošu. Tas nav tikai stāsts par to, kā noskriet vairāk vai uzaudzēt masīvākus muskuļus, bet — kā kļūt priecīgākam un laimīgākam,” uzsver Garklāva.

Žurnāls Sports • 2019. gada augusts

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada augusta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada augusta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement