Page 62

TOREIZ UN TAGAD

MĒRĶI Pirms Vankūveras spēlēm — vispār kļūt par olimpieti. Pēc tam sagatavoties iespējami labākam rezultātam Soču spēlēs. Bet olimpiskās sezonas sākumā treniņā Austrijā lauzu potīti un līdz Ziemassvētkiem staigāju ģipsī. Pilnībā nojuka gatavošanās procesa pašas beigas. Tas bija visskarbāk — vēl trīs nedēļas pirms spēlēm es tā īsti nespēju uzvilkt slaloma zābakus. Mocījos un riju pretsāpju zāles. Tas arī izskaidro to, ka finišēju tikai nobraucienā, bet supergigantā un slalomā — gandrīz pēdējos vārtos nācās izstāties.

Toreiz

Baudīt sportu. Braukt — tas jau ir daudz. Tas nav tik smags sporta veids kā, piemēram, skriešana..

Tagad

Konkurenti asajā līkumā aiz sevis noturēti! Roberts Rode ar savu Nissan 200SX Biķernieku trases kārtējā taisnē uzņem ātrumu

VĒRTĪBAS Esmu no tiem, kas uzskata, ka pasaulē visi Toreiz un Tagad cilvēki ir labi un nešmaucas. Turklāt — ko tur kalnu slēpošanā var nošmaukt?! Šis sporta veids nav ar dopinga skandāliem apvīts. Autosportā ir otrādi. Visi studē noteikumus un prāto, kā tos apiet, lai brauktu vēl ātrāk. Man tas patīk līdz tai robežai, kad vēl ir legāli risinājumi. Tad tas parasti ir arī tehniski grūtāk risināms. Kāds varbūt iet vieglāko ceļu un nošmaucas... Kontrole pie mums ir pavāja. Bet bez godīgas cīņas zūd sporta jēga.

Šāgada Rīga Summers Race uzvaras šampanietis. Robertam Rodem uzvara, Jānim Hānam (pa kreisi) ­— otrā vieta, trešais ­— Lietuvas autobraucējs Mariuss Bartkuss

LIELĀKAIS PANĀKUMS Pirmā kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm. Teicami padevās nobrauciens Dienvidamerikas kausa izcīņā Čīlē pie Santjago. Tajā septembra dienā bija divas sacensības. Otrajā nobraucienā es nogāzos tā, ka mani aizveda uz slimnīcu, bet vienalga jutos laimīgs.

Toreiz

62

Pērn Summer Race vienā braucienā uzvarēju, braucot visiem pa priekšu, arī dārgākām un nopietnākām mašīnām. Mans vecais nisans ir ātrāks taisnēs, jo jaudu dabūt es māku, bet lēnāks līkumos, jo dārgās bremzes un jaunas riepas, kas šo trūkumu novērstu, nevaru atļauties. Visu braucienu man nācās segties.

Taisnēs es aizmuku, līkumos Somijas braucēja Lamborghini Tagad bija man klāt, bet es nosedzu iekšmalu un nākamajā taisnē atkal aizbraucu prom. Tas bija stress līdz pēdējam līkumam. Tas pagaidām bijis mans pats interesantākais brauciens.

Žurnāls Sports • 2019. gada oktobris

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada oktobra numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada oktobra numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement