Page 46

ČEMPIONS

Brīva vieta jūsu Dmitrijs Serjogins 2019. gada pasaules vieglatlētikas čempionātā Dohā skarbajos maratona distances apstākļos apliecināja, ka ir ne tikai viens no Latvijas labākajiem skrējējiem, bet arī viens no labākajiem vieglatlētiem. Vai 26 gadus vecais rīdzinieks var skriet vēl ātrāk, un kādas ir Serjogina potenciāla robežas?

trijs Dmi OGINS J SER Garo distanču skrējējs, treneris Dzimis

Augums, svars 180 cm, 65 kg Izglītība

Par

skrējēja karjeru un startu Dohā stāsta pats Dmitrijs Serjogins, kurš jau paguvis ierakstīt vārdu Latvijas vieglatlētikas rekordu grāmatā 10 km skrējienā šosejā. Izskatās, ka tas ir tikai laika jautājums, kad Dmitrijs gāzīs rekordu arī kādā garākā distancē.

Iedvesma no TV Vieglatlētikas speciālisti uzskata, ka Serjogina potenciāls varēja būt vēl jaudīgāks, ja Dmitrijs būtu nonācis profesionālāku treneru rokās. Skrējējs jau bērnībā vēlējies sākt trenēties agrāk, nekā tas iespējams. “Mans tēvs ir sporta meistars džudo, bet jāatzīst, ka skriešana viņam nepatīk. Vieglatlētikā sevi ievirzīju pats — man patika vērot vieglatlētikas sacensības. Labi atceros, kā 1. klases vecumā televīzijā skatījos Sidnejas olimpiskās spēles, Eiropas čempionātu vieglatlētikā Minhenē (2002. gadā), pasaules čempionātu Francijā (2003. gadā),” Serjogina uzmanību piesaistījis sacensību vēriens un iespaidīgie stadioni. Minētais laika periods ir gana zīmīgs arī Latvijas vieglatlētikas vēsturei — Minhenē Staņislavs Olijars 110 metru barjerskrējienā izcīnīja Latvijai sudrabu, savukārt gadu vēlāk uz Sendenī latvieši devās ar cerībām uz sešām medaļām. Atgriezās ar labāko rezultātu — vien 10. vieta, toties uzmanība sporta karalienei bija pastiprināta. Jeļena Prokopčuka, ko vairākkārt sarunā piemin Serjogins, togad uzvarēja Parīzes pusmaratonā un ieguva 3. vietu Čikāgas maratonā, sasniedzot pasaules klasei atbilstošu Latvijas rekordu. Piemērs, kā panākumi un intriga iedvesmo.

Varēja būt labāks? Jau skolas mačos konkurenti Dmitriju lielākoties redzēja skrienam pa priekšu.

46

Bāzes izturība Dmitrijam bijusi lielāka nekā vienaudžiem, bet sprintu futbolisti tomēr skrējuši ātrāk. Astoņu gadu vecumā Serjogins gribēja sākt trenēties vieglatlētikā. Dmitrija tēvs sporta skolā saņēmis atteikumu, tādēļ dēlam nācies palikt pie sporta spēlēm, spēlējot futbolu, basketbolu, florbolu, trenējoties arī džudo. Serjogins uzskata, ka Latvijā tā ir problēma, jo relatīvi vēlīnajā vecumā, kad sporta skolas var uzņemt jaunos vieglatlētus, potenciāli talantīgākie atlēti, viņaprāt, jau ir iesakņojušies sporta spēlēs un zuduši vieglatlētikai. “12 gadu vecumā sāku skriet patstāvīgi. Tikai pēc tam mani vēlāk pamanīja Jānis Ulpe — vienkārši aizrautīgs sporta entuziasts, ne treneris, kurš iemācīja pašu galveno — iemīlēt savu sporta veidu un sistemātiski trenēties,” stāsta skrējējs.

Kustības vilnī 2005. un 2006. gadu, kad Ņujorkas maratonā uzvarēja Prokopčuka, Serjogins uzskata par laiku, kad Latvijā sāka attīstīties skriešanas kustība. “Atceros Rīgas maratonu, kad tas līdzinājās sētas mačiem: novilkta starta līnija, tiesnesis izšauj starteri un sacensības var sākties. Sacensībām nebija mājaslapas, bija tikai kontakttālrunis — bija jāpiezvana organizatoriem, lai piedalītos,” ar smaidu atminas Serjogins. “Pēc tam Rīgas maratonu pārņēma Aigars Nords un tas ieguva citu veidolu, piesaistot daudz iedzīvotāju.” Savu pirmo pusmaratonu Serjogins noskrējis 15 gadu vecumā Kuldīgā.

1993. gadā 23. februārī Rīgā Rīgas 34. vsk., LLU bakalaurs socioloģijā un sabiedrības pārvaldē

Pirmais treneris Jānis Ulpe Citi sporta veidi riteņbraukšana, sporta spēles Lielākie sasniegumi PČ vieglatlētikā 2019. g. Dohā 48. vieta maratonā (2.24:00), 1. vieta 2019. g. Viļņas pusmaratonā ar jaunu personīgo rekordu (1.05:13), 2019. gadā Eiropas kausā Londonā sasniegtais rezultāts 10 000 m skrējienā stadionā (29:56,95.), Latvijas rekords 10 km šosejā (29:36) Barselonā 2018. g., 11 reizes izcīnījis Latvijas čempiona titulu, divkārtējs Stirnu buka čempions Buka distancē

Žurnāls Sports • 2019. gada oktobris

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada oktobra numurs

Žurnāls ''Sports''  

2019. gada oktobra numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement