a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 58

TOREIZ UN TAGAD

››› PROBLĒMU RISINĀŠANAS METODES Agrāk publiskajā sektorā problēmas risināt bija vieglāk. Cits stāsts, ka deviņdesmitajos gados kā uzņēmējs diezgan daudz saskāros ar reketu. Bet vienmēr ir bijis jāatrod kompromiss, jākaulējas un jārisina lietas sarunu ceļā.

Toreiz un Tagad

Olimpiešu klubā. Spēlējot kērlingu Tukuma ledus hallē

MĒRĶI

LIELĀKAIS PIEDZĪVOJUMS

Latvijas atjaunošanas periods bija ļoti sarežģīts un interesants — naudas sportam faktiski nebija, tā bija pašam jādzemdē un jānopelna. Bija sajūta, ka sevi nevaru realizēt. Jutu potenciālu, biju pie sporta ārstiem iztestēts. Treniņos šķita, ka enerģija plēš mani pušu un ūdenī burtiski lidoju. Vai mērķis bija olimpiskā medaļa? Grūti pateikt — rezultāti gāja uz augšu, fiziski viss it kā bija... Pirms tam PSRS izlasē konkurence bija milzīga, pirmās divas vietas tur līdzinājās pirmajām divām vietām pasaulē. Līmenis bija līdzīgs kā amerikāņiem, kas mūsdienās gan ir tālu priekšā visiem, vēl izcēlās vācieši. Ja nebiji olimpiādē TOP6 vai otrais numurs — vismaz desmitniekā, tevi uzskatīja par PSRS olimpisko tūristu.

Atpakaļceļā no sacensībām Vācijā kārtējo Toreiz un Tagad reizi nopirku vecu Audi, lai piepelnītos Latvijā. Naktī braucot nokrita nost izpūtējs un mašīna kļuva ļoti skaļa. Pēc brīža pazuda priekšējo lukturu gaismas. Pārlaidu nakti auto maģistrāles malā. Nākamajā dienā tiku līdz Lietuvai, bet nospriedu, ka neiešu jau vēl vienu nakti pārlaist auto. Tādēļ izdomāju, jāsagaida braucam kāds cits auto, kam piebraukšu tuvu aizmugurē, lai redz ceļu, un tā stūrēšu. Iesēdos astē kādam automobilim ar Lietuvas numuru. Varat iedomāties — jūs izgriežaties uz šosejas, un jums naktī bez gaismām cieši aizmugurē sāk sekot vecs auto. Ņemot vērā, ka tie bija deviņdesmitie gadi, priekšā braucošais uzreiz sāka laisties no manis uz 110 km/h un 120 km/h. Ātrums kļuva aizvien lielāks, un viņš sāka atrauties. Taču priekšā bija dzelzceļa pārbrauktuve. Nāca vilciens. Auto apstājās, paguvu piebraukt klāt. Gribēju pieiet klāt auto vadītājam un paskaidrot, kas notiek, taču cilvēks mašīnā izskatījās pārbijies līdz nāvei — laikam domāja, ka viņu tūdaļ nošaus bandīti... Viņš izskatījās tik atvieglots, kad paskaidroju, ka manam auto pazuda gaismas un palūdzu, lai viņš vienkārši brauc lēnāk — lai varu droši braukt aiz viņa.

INVENTĀRS Kad sāku nodarboties ar peldēšanu, treniņos vēl vilkām vilnas peldbikses. Atceros, ka PSRS laikos parādījās tādas vieglas peldbikses, kas bija izgatavotas no materiāla, kas līdzinājās papīram. Tās izturēja dažas sacensības, pēc tam sadalījās. De­viņ­desmitajos gados labākās peldbikses maksāja 20 līdz 30 latus. Treniņpleznas un peldbrilles bija no primitīvas gumijas. Nepareizi peldot, pleznas ātrāk izjuka. Ja peldbrilles sāka laist garām ūdeni, tās ar spēku vienkārši iežmiedza acīs. Ap 2000. gadu parādījās peldēšanas kostīmi un paguvu tos izmēģināt. Tā vairs nebija sportiska, bet tehnoloģiju cīņa. Loģiski, ka pilnos peldēšanas kostīmus aizliedza — šāds tērps palīdzēja re­zul­tātu uzlabot par 3 sekundēm. Pat amatieriem! Rekordi krita. Kļuva līdzīgi kā bobslejā, kad uzvar ātrākās kamanas, nevis meistarīgākais pilots.

Toreiz

Stratēģiski nekas nav mainījies. Inventārs kļuvis kvalitatīvāks — iztu- Tagad rīgāks un komfortablāks. Treniņ­plez­ nas kļuvu­šas ērtākas, izturī­gā­kas, ko­ or­dinē peldēšanas līnijas. Mūsdienās peldbrilles kļuvušas daudz vieglākas un, galvenais, nesvīst ciet. Peldcepurēm vairs nav vīļu. Peldbikses mūsdienās ir kosmoss — no supermateriāliem, kas imitē haizivs ādu, vīriešiem atļautas garumā līdz celim. Labākās peldbikses maksā 300—400 eiro.

58

Meistars. Latvijas peldēšanas sporta 110 gadu jubilejas svinībās, saņemot starptautiskā sporta meistara apliecību

Toreiz

Tagad celt dzīves labklājības līmeni. Man ir bijusi laba pagāt- Tagad ne, bet gribas arī tagad normāli dzīvot — gribas, ko vairāk. Kad Peldēšanas federācijā strādāju par ģenerālsekretāru, darīju to sabiedriskā kārtā — bez atalgojuma... Sportošanas ziņā šis man ir tāds muļļāšanās periods.

Žurnāls Sports • 2020. gada marts

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement