a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 43

PROCESĀ

RĪGAS SKOLA

ČEMPIONU SAPŅI Lai gan pagājušajā sezonā FK Rīga pārliecinoši triumfēja valsts meistarsacīkstēs, kā arī ļoti cienīgi cīnījās Eiropas līgas priekšsacīkstēs, starpsezonu periodā Latvijas stiprākais klubs izšķīrās par galvenā trenera maiņu — vietējo speciālistu Mihailu Koņevu nomainīja pazīstamais Krievijas treneris Oļegs Kononovs, kurš vēl pērn vadīja populāro Maskavas klubu Spartak. Tik augsta kalibra Krievijas speciālists pie mums vēl nav strādājis — ar Spartaku Kononovam neizdevās gūt panākumus, taču pirms tam viņš ilgus gadus veiksmīgi strādājis Ukrainas un Krievijas augstākajā līgā, labākos panākumus gūstot ar Ļvovas Karpati un Krasnodar. Pēc pagājušās sezonas rīdzinieki atvadījās no diviem Latvijas valstsvienības futbolistiem — Vladimira Kameša un Denisa Rakela, kā arī no komandas kapteiņa — veterāna Alekseja Višņakova. Tomēr galvaspilsētas klubā joprojām palicis labs Latvijas valstsvienības kandidātu kodols —

Žurnāls Sports • 2020. gada marts

vārtsargs Roberts Ozols, aizsargi Antonijs Černomordijs, Armands Pētersons un Elvis Stuglis, pussargi Oļegs Laizāns, Ritvars Rugins un Vladislavs Fjodorovs. Tāpat ko­ mandas rindas ir papildinājuši daudzi pēc mūsu mērauklas atzīstami ārzemju futbolisti — Riga FC sezonas pieteikumā ir aizpildījusi visas atļautās 15 leģionāru vietas, tiesa, jaunpienācēju vārdi pagaidām mums neko daudz neizsaka un par viņu prasmēm vēl būs jāpārliecinās darbībā. Ziemā rīdzinieki aizvadīja divas ilgstošas treniņnometnes siltajās zemēs — janvārī divas nedēļas gatavojoties Apvienotajos Arābu Emirātos, bet februārī pāris nedēļas pavadot Kiprā. Skaidrs, ka pēc potenciāla Riga FC ir neapšaubāma Latvijas čempionāta favorīte, kam mērķis var būt tikai un vienīgi pirmā vieta. Ne velti rīdzinieki pat nekautrējas skaļi sapņot par iekļūšanu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā — cik tas ir reāli, jau ir cits jautājums.

Treneru maiņa notikusi arī Latvijas vicečempionu un kausa ieguvēju Rīgas Futbola skolas komandtiltiņā — lai gan ziemā RFS pagarināja līgumu ar lietuviešu treneri Valdu Dambrausku, trīs nedēļas pirms čempionāta starta Dambrauskam radās izdevība turpināt karjeru krietni spēcīgākajā Horvātijas čempionātā. Vietu pie RFS vadības stūres ieņēmis bijušais Latvijas valstsvienības pussargs Viktors Morozs, kurš pērn virslīgā trenēja Dau­ gavpils klubu. Pēc pagājušās sezonas RFS notikušas arī lielas spēlētāju sastāva izmaiņas, un komanda atvadījusies no pusduča vairāk vai mazāk Latvijas izlasē spēlējušiem futbolistiem — Vitālija Jagodinska, Naura Bulvīša, Aleksandra Fertova, Alana Sineļ­ ņikova, Dāvja Ikaunieka un Andreja Cigaņuka. RFS pametuši vēl pāris svarīgi pamata leģionāri — lietuviešu aizsargs Edvīns Girdvainis un horvātu pussargs Slavko Blagojevičs. Toties Rīgas skolnieki savās rindās saglabājuši galveno trumpi — serbu uzbrucēju Darko Lemajiču, kurš pērn bija gan čempionāta rezulta­ tīvākais spēlētājs, gan arī tika atzīts par virslīgas labāko spēlētāju. Tāpat Rīgā palicis viens no labākajiem mūsu virslīgas pussargiem — slovāks ar Austrijas pasi Tomašs Šimkovičs. RFS daudzsološākais pastiprinājums ir ukraiņu uzbrucējs Vitālijs Kvašuks, kurš pērn bija otrs rezultatīvākais Baltkrievijas čempionāta spēlētājs. Liela loma komandas darbībā noteikti arvien būs arī Latvijas valstsvienības futbolis­ tiem — aizsargiem Vjačeslavam Isajevam un Aleksandram Solovjovam, kā arī pus­ sar­giem Robertam Savaļniekam un Gļe­ bam Kļuškinam. Rīdzinieki arī samek­lējuši sastāva pastiprinājumu citos Latvijas klubos — pussargu Anastasiju Mordatenko (iepriekš spēlēja Ventspilī), nīderlandiešu aizsargu Džeremiju Fernandesu (Jelgava), ukraiņu vārtsargu Daņilo Kučeru (Dau­ gavpils), jaunos latviešu talantus Renāru Varslavānu un Jēkabu Lagūnu (Metta). Šosezon RFS vadība ir izšķīrusies par stratēģijas maiņu, liekot lielāku uzsvaru uz jaunajiem futbolistiem, lai gan jebkurā gadījumā komandas pieteikumā ir arī 15 leģionāri. Atšķirībā no konkurentiem RFS tik daudz laika nepavadīja pie palmām, aizvadot vien divu nedēļu treniņnometni Kiprā, taču skolnieki regulāri spēlēja pārbaudes mačus tepat kaimiņos — Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā.

››› 43

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement