a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 41

DZĪVESVEIDS

Talants pret veterānu. Zeile (nr. 73) cīņā pret kurbadieti Edgaru Branci

Latviju. Policists palaida mani vaļā ar mutisku aizrādījumu.” Ziemeļamerikas hokeja līgā (NAHL) Mudbugs sastāvā Zeile 27 spēlēs atzī­ mējās ar 8 punktiem (2+6), plus mīnus rādītājs -4. Sezonas gaitā spēlētājs ti­ ka nodrošināts ar visu nepieciešamo, ši­ ku auto ieskaitot. “Pēc visa piedzīvotā likās — nu tik būs... Sāku nodarboties ar muļķīgām lietām — uzdzīvoju un no­ gāju no ceļa,” Zeile atzīst, ka saķēris zvaigžņu slimību. Jūtams, ka hokejists pārdzīvo, ka pie­ vīlis treneri Zirni. Šīvporta līdzinās geto, ko Tomass salīdzina ar Maskavas foršta­ ti Rīgā, kur viegli iekulties nepareizajās aprindās. Veiksmīgais junioru čempionāts, atpazīstamība, tuvinieku trūkums, aizrau­ tīga nakts dzīve jaunieša ikdienu sagrie­ za vētrainā karuselī... kā rezultātā Zeilem bija jāmeklē jauna komanda.

Atpakaļ uz ceļa Nākamajā sezonā Tomass pārcēlās uz Nacionālās koledžu attīstības konferen­ ces (NCDC) līgu, kur tas nozīmēja arī pārcelšanos Ņujorkas virzienā. Ņūdžersijā Hitmans rindās Zeile gan aizvadīja tikai septiņas spēles (0+1) un tika aizmainīts uz citu līgas komandu Hadsonā. Northern Cyclones rindās latvietim veicās labāk — Žurnāls Sports • 2020. gada marts

Foto: Juris Bērziņš-Soms, Sports

Būtiski, ka hokejists pēc apmestā kū­ leņa izdarījis secinājumus. Jau divus ga­ dus alkoholu nelieto vispār, tā vietā lieto veselīgu uzturu un smagi trenējas, pat tri­ jos naktī aizvadot treniņus People Fitness sporta klubā, kas strādā cauru diennakti. Uz čempionu takas Tomasu atgrieza vi­ ņa dzīvesbiedre, kura ir fitnesa trenere ar starptautisku pieredzi. Pavērojot Tomasa video Instagramā, redzams, ka Zeiles vē­ dera prese jau līdzinās veļasdēlim, spē­ lētājs izpilda iespaidīgus vingrinājumus. Un viņš pats jau kļuvis par padomdevēju Red Bull ice cross braucējai Justīnei Zonnei. Zeile norāda, ka jaunie hokejisti ne­ tiek gana izglītoti, nezina, cik svarīgs ir pareizs un veselīgs uzturs. “Vasarā trenē­ ju septiņus un astoņus gadus vecus pui­ kas un bieži redzu situācijas, kad mamma bērnam dod, piemēram, želejkonfektes,” hokejists ir pārliecināts, ka pareiza atjau­ nošanās un tās nozīme spēlētājiem būtu jāmāca jau agrā vecumā.

31 spēlē 11 (3+8) rezultativitātes punkti, taču nākamajā 2018. gada vasarā Zeile atgriezās Zviedrijā. Cīnīšanās Zviedrijas nomināli 4. hoke­ ja līgā jeb 2. divīzijā Tibro IK (8+13) un šīs sezonas sākumā 1. divīzijā Segeltorps IF (1+5) nebija tas, ko Tomass gribēja profesionālajā ziņā, tādēļ nolēma pats pēc savas iniciatīvas atgriezties Latvijā.

Zdeno Hāras pieredze Interesanti, ka Amerikā Zeile sati­ cis leģendāro slovāku hokeja milzi Zdeno Hāru, kurš 43 gadu vecumā šobrīd ir ve­ cākais hokejists NHL. Vairāk nekā 100 pašreizējie NHL hokejisti vēl nemaz nebi­ ja dzimuši, kad 206 cm garais Bostonas Bruins — NHL līdervienības kapteinis — debitēja hokeja Mekā. “Sarunā apmainījā­ mies ar saviem dzīvesstāstiem — treneris 18 gadu vecumā viņam ieteica mest mie­ ru hokejam, jo uzskatīja par netalantīgu. Vēlāk šis pats treneris uzrakstīja grāma­ tu par Hāru, jo šis ieteikums bija rupjā­ kā kļūda viņa karjerā...” Hāra nenogur­ stoši uzsvēris Zeilem, ka nekad nevajag padoties, bet turpināt strādāt, lai piepil­ dītu savu sapni. Slovāks piekopj vegānu diētu, lai uzturētu sevi iespējami labākajā formā. Vēlāk arī Zeile pievērsies līdzīgam uzturam, lai attīrītu organismu.

TOP4 — kurš kuru? Latvijas čempionāta regulārajā turnīrā izveidojās izteikts TOP4 — HK Kurbads, HK Olimp, HK Liepāja un HK MOGO, kas sa­ vā starpā sadalīja četras izslēgšanas spēļu ceļazīmes. Olimpieši uz šā četrinieka fona pēc statistikas rādītājiem izcēlās ar pār­ liecinoši mazrezultatīvāko uzbrukumu, bet vienlaikus — ar izteikti stiprāko aizsardzī­ bu. “Pirmā četrinieka komandas ir tik lī­ dzīgas, ka situācija tabulā varēja mainīties katru dienu, šie skaitļi neko daudz neno­ zīmē,” uzsvēra Zeile. Visspilgtāk Zeilem atmiņā palikusi debijas cīņa pret Latvijas čempionvienību HK MOGO, kurā gan izde­ vās pašam izcelties ar rezultativitāti, gan varonīgi izglābt komandu, gluži kā vārtsar­ gam atvairot ripu ar krūtīm. “Vislabākā spēļu atmosfēra ir Daugav­ pilī. Mums bija divas spēles divās dienās. Otrajā mačā bija sanākušas pilnas tribī­ nes, taču maču atcēla, jo nebija nodroši­ nāta ātrā palīdzība — laikam pilsētā bija kaut kas atgadījies, tādēļ ātrie nevarēja ierasties,” iespaidos dalās Zeile. Hokejisti bija spēlei iesildījušies un vēl 20 minū­ tes pēc noteiktā spēles sākuma laika uz ledus gaidīja neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāžas ierašanos, bez kuras klātbūtnes spēli nedrīkst sākt. “Gan mēs varējām doties mājās, gan skatītāji...” Jācer, ka daugavpilieši no kļūdām mācās. Lai emocijām bagāts izslēgšanas spē­ ļu turnīrs! ©

Kristaps ZAĻKALNS 41

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement