a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 38

DZĪVESVEIDS

Rāpjoties

Olimpā Tomass Zeile ir viens no talantīgākajiem 1998. gadā dzimušajiem Latvijas hokejistiem — personība ar lielu potenciālu arī viņpus laukuma apmales. Ogres hokeja skolas audzēknis vēsturē iegājis kā viens visrezultatīvākajiem Latvijas U-18 aizsargiem elites divīzijā, apbružājies gan Zviedrijas, gan — viņpus okeānam — Amerikas hokejā un guvis skaudras atziņas arī no NHL leģendas Zdeno Hāras mutes, bet tagad pēc paša iniciatīvas nonācis ambiciozās Latvijas čempionāta debitantes HK Olimp rindās.

B

rīdī, kad tapa šīs rindas, par koronavīrusa Covid-19 uzlies­ mojumu, kā nopietnu draudu Latvijas sporta nozarei, vēl nerunāja. Tāpat vēl nebija atcelts — nu jau atceltais — aprīlī ASV plānotais U-18 pasaules čempionāts, kura kon­ tekstā vēlējāmies paraudzīties, kā klā­ jas citiem U-18 čempionāta spīdekļiem, ar kuriem kopā Latvijas vārdu nesis Tomass Zeile. Šoreiz vairāk gan stāsts par Tomasu, no kura piedzīvojumiem vajadzētu mācīties ikvienam hokejistam.

Olimp ierakumos Šo sezonu Tomass iesāka Zviedrijā, tomēr hokejistu neapmierināja pieejamie apstākļi, tādēļ apsvēris iespēju spēlēt dzimtenē. “Sākotnēji bažījos, ka tas būs solis atpakaļ — nebija skaidrības par līgas līmeni, jo neesmu spēlējis Latvijas čempionātā. Kad debitēju Olimp sastā­ vā, biju patīkami pārsteigts — tas no­ teikti nav baltais karogs profesionāla­ jam hokejam, bet starpposms karjerā. Man bija vairāki piedāvājumi no ār­ zemju klubiem,” stāsta 22 gadus ve­ cais aizsargs.

38

Olimp kapteinis ir Georgijs Pujacs, viņa palīgi — brāļi Širokovi, aizsardzī­ bu cementē Aleksandrs Jerofejevs, par vārtu drošību rūpējas Ervīns Muštukovs. Šie veterāni Latvijas izlasē kopā aizva­ dījuši 168 spēles. Zeile bažījies, ka ne­ būs viegli iekļauties tādā rūdītā koman­ dā. “Tie ir skaļi uzvārdi, spēlētāji, kas spēlējuši pasaules čempionātos. Šķita, ka viņi būs iedomīgi, bet ir tieši otrā­ di: puiši cits citu pieņem kā savējo un katru dienu uz treniņiem dodas ar kai­ fu. Piecus gadus braukāju uz ārzemēm, bet galu galā izrādās vislabākās izjū­ tas ir mājās — Latvijā,” gandarījumu pauž Zeile. Interesanti, ka, pirmoreiz ienākot Olimp ģērbtuvē, priekšā bijis vēl viens tāvakara olimpiešu debitants — Pauls Svars, ar kuru kopā abi 2016. gada pasaules junioru čempionātā bruģēja Latvijas aizsardzību. Būdami aizsargi, abi ierakstījušies junioru hokeja vēsturē kā vieni no rezultatīvākajiem Latvijas U-18 spēlētājiem elitē — Svars ar sešām re­ zultatīvām piespēlēm (0+6), bet valstsvie­ nības kapteinis Zeile ar pieciem rezultati­ vitātes punktiem (3+2).

Žurnāls Sports • 2020. gada marts

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement