a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 17

Foto: Dainis Caune, Sports

ČEMPIONS

Latvijas 2020. gada labākie elites slalomisti. No kreisās: Dāvis (2. vieta) un Miks (1. vieta) Zvejnieki, Kristofers Gulbis (3. vieta) un Lauris Opmanis (4. vieta)

Zvejnieks II Kad Kristaps Zvejnieks pagājušajā desmitgadē uguņoja Latvijas kalnu slēpošanā, čempiona titulam pasaules ziemas universiādē pievienojot arī LSPA maģistra grādu, likās, ka viņa jaunākais brālis Miks vecāko apsteigs tikai mācībās. Miks taču paralēli treniņiem Turībā studēja jurisprudenci! Tagad viņam bakalaura diploms kabatā, un martā aizpolārajās Pihas trasēs Miks Zvejnieks izcīnīja savas pirmās divas Latvijas čempiona zelta medaļas slalomā un milzu slalomā. Turklāt slalomā mūsu atklātajās FIS ranga meistarsacīkstēs viņš piekāpās tikai somam Jāko Tapanainenam, bet pēc tam paralēlajā slalomā, kurā vēl neizcīna čempiona titulu, aizraujošos dueļos nokāva visus pretiniekus pēc kārtas.

J

āpiebilst gan, ka vecākais Zvej­nieks palicis neuzvarēts, jo jau otro sezo­ nu Kristaps sacensībās nepiedalās un savas zināšanas izmanto, strā­ dājot ar sporta kluba Virsotne jauniešiem, arī trešo brāli — Dāvi. Pērn par Latvijas kalnu slēpošanas līderi kļuva Žaks Gedra, kam šoziem pa kājām pinas trauma. Nu vadību ne tikai Latvijas čempionātā, bet arī FIS ranga listē pārņēmis Miks, kuru hronoloģiski un gluži pamatoti tagad varē­ tu saukt par Zvejnieku Otro.

Pasaules čempions ar zīmīgiem panākumiem “Pēc bakalaura paņēmu pauzīti, jo no­ lēmu nopietnāk uzslēpot,” situāciju skaid­ ro Miks, liekot noprast, ka aiz vārdiem nopietnāk uzslēpot slēpjas vēlme kādu laiku sportam nodoties ar pilnu jaudu. “Bet es Žurnāls Sports • 2020. gada marts

studēšu arī maģistrantūrā, pēc gada vai di­ viem — simt punkti, ka studēšu,” steig­ šus piebilst Latvijas čempions. “Man patīk mācīties.” Šim apgalvojumam seko skaidro­ jums, kāpēc abas nodarbes vienlaikus nav iespējamas visaugstākajā kvalitātē, pēc ku­ ras Mikam ir nepārprotama tieksme. Daudzi plāno studēt pēc sporta karjeras, Zvejnieks gandarīts, ka viņš dzīvei B pamatu jau ie­ licis. Tas radot patīkamu drošības sajūtu. Sezonu sācis ar veiksmīgiem startiem Ķīnā, to turpinājis, visai regulāri startē­ jot Eiropas kausa izcīņas posmos, janvā­ rī Francijas Alpos, gūstot 29. vietu, Miks īstenojis sezonas mērķi vismaz reizi ie­ kļūt labāko trīsdesmitniekā. “Likās — nu tik būs!” ar smaidu atceras Miks. “Bet tik vienkārši tas nav. Konkurence ir mil­ zīga, un uz katra nākamā plauktiņa ar­ vien grūtāk noturēties.”

Miks ZVEJNIEKS Latvijas čempions kalnu slēpošanā, SK Virsotne Dzimis

1995. gada 8. martā Rīgā

Augums, svars

182 cm, 80 kg

Izglītība

Mārupes vidusskola, biznesa augstskola Turība, bakalaura grāds tiesību zinātnēs

Sportā

no četru gadu vecuma kalnu slēpošanā, trenējies arī tenisā

Pirmā trenere Jana Zvejniece (māte) Lielākie sasniegumi sportā

kalnu slēpošanā: 7. v. Alpu kombinācijā Vispasaules universiādē (2019.), 13. v. slalomā un milzu slalomā I Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs (2012.), 39. v. slalomā pasaules čempionātā (2019.), 29. v. slalomā Eiropas kausa izcīņas posmā (2020.); skrituļslalomā: 2019. gada pasaules čempions milzu slalomā, vicečempions slalomā un paralēlajā slalomā, 2018. gada Eiropas čempions paralēlajā slalomā

Ģimenes stāvoklis

ir draudzene

Hobiji

golfs, politika, citu tautu kultūru iepazīšana

››› 17

Profile for sporto.lv

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Žurnāls ''Sports''  

2020. gada marta numurs

Profile for sporto.lv
Advertisement