Page 1


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą koncertową, Obywatela MC znanego jako KEAR (Północ Centrum Południe, Deluks) którego nowa płyta “Getto Deluks” wydana została przez PROSTO Label 22.02.2013 roku.


OBYWATEL MC Jeden z prekursorów kultury Hip-Hop w Polsce, na scenie obecny od 1994 roku. Wówczas to pod ksywą Kear reprezentował swoje graficiarskie i rapowe ekipy, po tym jak w wieku 18 lat przeniósł się na stałe do Gdańska. Po rozwodzie rodziców od najmłodszych lat wychowywały go ulica i Hip-Hop. Zasady takie jak lojalność, respekt, rozwój ukształtowały go jako człowieka. Przytłaczająca rzeczywistość i realia tylko dopingowały do kolejnych działań. Okres ten utożsamia z ważnym dla niego hasłem – „skoro mam żyć w getcie, to niech to getto będzie deluks”. Właśnie pod szyldem Deluks w 2001 roku wraz z Centem i Rybsonem oraz we współpracy z Wacem, ukazał się pierwszy oficjalny singiel z udziałem Keara – „Graffiti”. Kawałek ten został wybrany singlem roku w plebiscycie magazynu „Ślizg” i przeszedł do klasyki rodzimego rapu. Równie dobrze został przyjęty album projektu PCP, który połączył siły grup Deluks, JWP i Intoksynator. Formacja, w skład której wchodziło dziewięciu raperów, dwóch didżejów i producent, otrzymała od czytelników „Ślizgu” nagrodę za debiut 2004 roku. Właśnie na albumie PCP narodził się „Obywatel MC”. Ten solowy numer Keara inspirowany był zmianami systemów politycznych i przemianami społecznymi w Polsce od stanu wojennego do demokracji. Dodatkową inspiracją była przygoda ze Stocznią Gdańską, gdzie Deluksi mieli swoje studio Vabank. Po 3 latach od powstania PCP Obywatel MC równolegle oprócz muzyki, którą tworzył do szuflady, zaczął ścigać się w zawodach motocross i cross country. W 2010 roku wygrał puchar Polski w klasyfikacji generalnej, a w 2011 po raz pierwszy w karierze stanął na podium Mistrzostw Polski. W 2012 roku w czerwcu zawiesił karierę moto, jednak niespokojna dusza daje o sobie znać ponownie. Obywatel MC powrócił do studia, efektem czego jest materiał - podsumowanie miłości Obywatela MC a.k.a Kear Deluks do kultury Hip-Hop. Jest to hołd oddany jej 4 elementom (RAP, GRAFFITI, TURNTABLISM, BRAKDANCE) i ludziom, którzy reprezentowali i reprezentują jej wartości po dziś dzień.


CZTERY ELEMENTY Wraz z powrotem , szanowanego za swój wkład w rozwój sceny i unikatowy styl, chcemy zaprezentować we współpracy z organizatorami nowy wymiar koncertów, które niezmiennie będą łączyć w sobie cztery elementy kutury Hip-Hop. Dopracowana scenografia, wizualizacje w tle przeniosą uczestników w świat, w którym rządzi bezkompromisowy rym oraz hard-corowe graffiti przeplatane ze sztuką. Oprócz Obywatela MC na scenie gościć będą także artyści supportujący trasę, dj’e, b-boys i b-girls. Nieodłączną częścią imprez będą bitwy breakdance, jamy graffiti, wernisaże promujące artystów street art / graffiti oraz aukcje, z których zysk zostanie przekazany na wybrany wspólnie z organizatorem cel charytatywny. Każda z imprez ma na celu propagowanie najważniejszych wartości kultury Hip– Hop. Pokój!


PRZYKŁADOWY PLAN IMPREZY W RAMACH TRASY “GETTO DELUKS” Piątek 11:00 – 20:00 Graffiti jam (duża produkcja z udziałem zakontraktowanych oraz lokalnych artystów) Sobota 10:00 – 17:00 Graffiti jam cd. 19:00 – 20:00 Wernisaż połączony z projekcją filmów o tematyce Hip-Hop m.in. kultowa seria dokumentów o graffiti „Man in Black“ - powitanie gości lampką szampana;-) 20:00 – 22:00 Supporty + B-Boy Battle‘s (organizator dobiera supporty w konsultacji z managmentem Obywatel MC) 22:00 – 22:22 Dj Intro 22:22 – 24:00 Koncert Obywatel MC (integralną częścią koncertu będą występy b-boi na scenie, show case dj’ski) Oprócz repertuaru z premierowego albumu „Getto Deluks“ Obywatel MC zaprezentuje najwieksze klasyki takie jak „Graffiti“ czy single z albumu Północ Centru Południe. 24:00 – ? – Grooby melanż DJ Cent + Goście *

*Plan tyczy się wybranych lokalizacji *Poniższy link prezentuje przykład efektywnego rozpoczęcia koncertu poprzez intro b-boi: http://www.youtube.com/watch?v=GQl5r0dNSZo


WARUNKI WSPÓŁPRACY • Koncerty poza trasą premierową, realizowane będą według schematu z pominięciem dwudniowego graffiti jam. • Każdy z koncertów promowany będzie na bazie wyjściowego layoutu (plakat) przygotowanego przez Obywatel MC Managment • Ilość tancerzy, prac wystawianych podczas wernisażu będzie zależna od specyfikacji miejsca i ustaleń pomiędzy stronami. • Artysta zastrzega sobie możliwość akceptacji klubu pod kątem przewidzianych atrakcji. • Z naszej strony oferujemy Państwu wsparcie promocji wydarzenia działaniami PR. • Oferujemy dostarczenie organizatorowi limitowanych gadżetów(t-shirty, czapki) Getto Deluks na potrzeby promocji wydarzenia poprzez konkursy etc… • Szczegóły backstage’u wysłane zostaną z rider'em technicznym na życzenie. • Warunki finansowe zależne od atrakcji towarzyszących.


KONTAKT tel.: +48 535 585 222 e-mail: ilovehiphop@obywatelmc.pl www.facebook.pl/OBYWATELMCGettoDeluks

Obywatel MC  

I love HIP HOP

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you