Page 1

Інструкція з експлуатації велосипеда

Україна SPELLi A. Z. Bicycle Group м. Харків


Інструкція з експлуатації велосипеда

Україна SPELLi A. Z. Bicycle Group м. Харків


Інструкція з експлуатації велосипеда

Шановний покупець! Дякуємо за покупку велосипеда SPELLi. Ваш велосипед виготовлений з ретельно підібраних матеріалів, що дозволить Вам насолоджуватися кожною поїздкою протягом тривалого часу. Дане Керівництво пояснює, як здійснювати регулювання і технічне обслуговування Вашого нового велосипеда, а також як безпечно їздити на Вашому новому велосипеді.

Комплект поставки. 1. Велосипед. 2. Паспорт та Інструкція з експлуатації велосипеда.

КЕРІВНИЦТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЕЛОСИПЕДА ЗМІСТ 1. ВЕЛОСИПЕД І ЙОГО ЧАСТИНИ

2. ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВАШОЇ ПОЇЗДКИ 2.1 РЕГУЛЮВАННЯ ВАШОГО ВЕЛОСИПЕДА 2.2 ПЕРЕВІРКИ ПЕРЕД КОЖНОЮ ПОЇЗДКОЮ 2.2.1. ПЕРЕВІРКА КОЛЕС 2.2.2. ПЕРЕВІРКА ГАЛЬМ 2.2.3. ПЕРЕВІРКА КРІПЛЕННЯ КОЛЕС 2.2.4. ПЕРЕВІРКА РУЛьоВОЇ КОЛОНКИ, КЕРМА, ВИНОСА, СІДЛА І ПІДСИДіЛЬНОЇ ТРУБИ

3. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ 3.1. ГАЛЬМА 3.2. СИСТЕМА ПЕРЕМИКАННЯ ШВИДКОСТЕЙ 3.3 РУЛЬОВА КОЛОНКА, КЕРМО, ВИНОС, СИДІННЯ І ПІДСИДІЛЬНА ТРУБА 3.4. КОМПЛЕКТИ КОЛЕС 3.5. ПІДВІСКА 3.6. ЧИЩЕННЯ, змащування 3.7. ГРАФІК ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ 3.8. ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ

4. ІНФОРМАЦІЙНІ ДАНІ 5. ГАРАНТІЙНЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ 4


Верхне перо

Сідло

Підсидільна труба

Задня втулка з ексцентриком

Касета

Задне гальмо

Нижне перо

Передній перемикач

Задній перемикач

Ланцюг

Винос

Нижня труба

Передня втулка з ексцентриком

Переднє гальмо

Педаль

Шатун

Верхня труба

Рульова колонка

Спиці

Обід

Покришка

Амортизаційна вилка

Рульова труба

Сорочки

Гальмо і манетки

Кермо

Інструкція з експлуатації велосипеда

5


Інструкція з експлуатації велосипеда

2. ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВАШОЇ ПОЇЗДКИ 2.1 РЕГУЛЮВАННЯ ВАШОГО ВЕЛОСИПЕДА Переконайтеся, що ваш велосипед Вам підходить. При покупці треба підібрати велосипед належного розміру. Переконайтеся, що є адекватний зазор відносно верхньої труби. Повинен бути зазор не менше 25 мм між верхньою трубою і велосипедистом, що стояв над велосипедом. У разі гірських велосипедів рекомендується зазор 50-75 мм. Див. мал. 1. Мал. 1

Руки не повинні бути занадто випрямленими Висота виноса керма повинна бути майже такою, як висота сидіння Педаль в нижньому положенні

Відрегулюйте сидіння і кермо Для забезпечення максимальної зручності та оптимальних робочих характеристик сидіння і кермо слід відрегулювати. Перед тим, як почати регулювання керма, звернемося до розділу 3.3 «Регулювання сидіння»: Сидіння можна відрегулювати по висоті, куту і відстані від керма під відповідного велосипедиста. Кут сідла (сидіння) кожен вибирає у відповідності зі своїм смаком. Проте зазвичай використовується таке положення сідла, коли верх сидіння майже паралельний землі або злегка піднятий вгору. Сідло також можна регулювати, переміщаючи його вперед або назад за монтажними напрямних для забезпечення зручного відстані до керма. Сідло не можна піднімати вище рівня позначки максимального підьому на підсидільній трубі. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Прослідкуйте, щоб підсідільний штир не вийшов за мітку мінімального введення. Див. мал. 2 Переконайтеся, що приладдя сумісні з Вашим велосипедом і безпечні. Щоб зробити Ваш велосипед більш зручним, можна обрати запасні частини і додаткові речі. Не всі приналежності сумісні і безпечні, при заміні комплектуючих проконсультуйтеся з кваліфікованим механіком. Радимо надягати щільно сидячий велосипедний шолом щоразу, коли Ви їздите на Вашому велосипеді.

максимальна висота / мітка мінімального введення (не повинна бути помітна) Підсідільний затискач

Мал. 2

2.2 ПЕРЕВІРКИ ПЕРЕД КОЖНОЮ ПОЇЗДКОЮ. Перед кожною поїздкою перевіряйте Ваш велосипед і його компоненти по нижчеподаному переліку перевірок. Якщо Ви не впевнені, чи в порядку Ваш велосипед, доставте Ваш велосипед кваліфікованому механіку для обслуговування.

6


Інструкція з експлуатації велосипеда

2.2.1 ПЕРЕВІРКА КОЛЕС. Покрутіть кожне колесо і простежте за ободом, як він переміщається щодо гальмівних колодок або рами. Якщо обід гойдається вгору і вниз або з боку в бік, необхідно провести кваліфіковане сервісне обслуговування колес, або доставте Ваш велосипед SPELLi кваліфікованому механіку для обслуговування. Перевірте тиск в шинах, натиснувши на шину великим і вказівним пальцями. Шина повинна бути досить жорсткою. Накачайте шини до рекомендованого пневматичної тиску, зазначеного на бортах шини. Перевірте кожен обід. Неприйнятні всілякі вигини, тріщини і подряпини. Якщо Ви їх помітили, необхідно провести кваліфіковане сервісне обслуговування колес, або доставте Ваш велосипед SPELLi кваліфікованому механіку для обслуговування.

2.1.1 ПЕРЕВІРКА ГАЛЬМ. Велосипеди SPELLi випускаються з різними типами гальм: • ручними ободними гальмами, в яких гальмівна ручка, пов’язана з гальмом тросом, змушує гальмівні колодки затискати обід; • дисковими гальмами, в яких ручка, пов’язана з гальмом, затискає диск, змонтований на втулці колеса; • ножними гальмами, де гальма приводиться в дію при обертанні педалей назад. Дотримуйтесь інструкцій з перевірки для того типу гальма, який встановлений на Вашому велосипеді.

Ручні обідні гальма. Притисніть обидві гальмівні ручки до керма, щоб переконатися, що гальмо рухається вільно і зупиняє велосипед. Якщо гальмівну ручку не вдається притиснути до керма, гальма занадто вільні. При не натиснутих гальмах гальмівні колодки повинні знаходитися на відстані 1-2 мм від обода. Якщо гальмівні колодки знаходяться дуже близько до обода - гальма занадто жорсткі. Гальмівні колодки повинні бути центровані по відношенню до поверхні обода.

Дискові гальма Притисніть обидві гальмівні ручки до керма, щоб переконатися, що гальмо рухається вільно і зупиняє велосипед. Якщо гальмівну ручку можна притиснути до керма - гальма занадто вільні. При не натиснутих гальмах гальмівні колодки повинні знаходитися на відстані 0,25-0,75 мм від диска. Якщо гальмівні колодки розміщені занадто близько, гальма занадто жорсткі або не відцентровані. Жорстке гальмування призводить до розігріву диска і колодок. Після гальмування не торкайтеся до диску, принаймні 30 хвилин. Як і у випадку інших обертових частин велосипеда не вставляйте в диск Ваші пальці. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Якщо Ваші гальма не працюють належним чином, Ви можете втратити керування і впасти. Ретельно перевірте гальма перед поїздкою, і не їздіть на велосипеді, доки проблема не буде усунена. ЗАСТЕРЕЖЕННЯ! Дискові гальма і диски сильно розігріваються і можуть обпекти шкіру. Крім того, краї диска бувають гострими і можуть порізати шкіру.

2.2.3 ПЕРЕВІРКА КРІПЛЕННЯ КОЛЕС. Щоб забезпечувати належну безпеку при їзді, Ваші колеса повинні бути надійно закріплені на рамі і вилці. Велосипедні колеса можуть кріпитися ексцентриком - механізмом утримання колеса, приводиться в дію рукояткою (мал. 3), який дозволяє встановлювати і знімати колесо без інструментів. Мал. 3

7


Інструкція з експлуатації велосипеда

ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Погано відрегульований і закритий ексцентрик може дозволити колесу звільнитися і несподівано відскочити, при цьому Ви втратите керування і впадете. Перш, ніж їхати на велосипеді, переконайтеся, що ексцентрик належним чином відрегульовано і закрито.

Регулювання і закриття ексцентрика (швидкоз’ємного фіксатора) Перш, ніж здійснювати належне і безпечне регулювання ексцентрика, уважно прочитайте нижченаведені інструкції. Мал. 3

ВІДКРИТЕ положення ЗАКРИТЕ положення

Регулювання напруги (опору) ексцентрика Перемістіть рукоятку ексцентрика в положення відкриття та встановіть колесо. У положенні рукоятки приблизно посередині між положенням відкриття і положенням закриття, максимально затягніть рукою регулювальну гайку ексцентрика. Візьміть рукоятку долонею Вашої руки і перемістіть її в положення закриття. У напіввідкритому положенні рукоятки повинен відчуватися деякий опір. Не затягуйте ексцентриковий механізм фіксації колеса як смужкову гайку. Це не забезпечить достатнього зусилля для утримання колеса на місці. Якщо рукоятка переміщається в закрите положення без жодного зусилля або з мінімальним зусиллям, надійність фіксації недостатня. Верніть рукоятку в положення відкриття, затягніть регулювальну гайку ексцентрика додатково, так щоб вона наблизилася до рукоятки, і знову перевірте опір. Рукоятки ексцентриків повинні бути спрямовані таким чином, щоб вони не стикалися ні з якою частиною або приналежністю велосипеда (наприклад, з багажником або крилами). Перевірте, що у Вас належним чином відрегульований і замкнений ексцентрик. Якщо будь-яка перевірка покаже, що ексцентрик незадовільно відрегульований і замкнений, або повторіть вищевказані процедури регулювання, включаючи вказані перевірки, або доставте Ваш велосипед SPELLi кваліфікованому механіку для обслуговування.

Перевірка ексцентрика на належне регулювання Підніміть велосипед і різко вдарте по верху шини. Колесо не повинно зіскочити, звільнитися або почати рухатися з боку в бік. Переконайтеся, що рукоятка ексцентрика не може обертатися паралельно колесу.

2.2.4. ПЕРЕВІРКА РУЛЬОВОЇ КОЛОНКИ, КЕРМА, ВИНОСА, СІДЛА І ПІДСИДІЛЬНОЇ ТРУБИ. Ретельно перевірте Ваше кермо і винос керма на наявність наступних ознак: подряпин, тріщин, вм’ятин, деформацій або ділянок знебарвлення. Якщо на будь-який з частин спостерігаються ознаки ушкоджень і зносу, замініть частину, перш ніж їздити на велосипеді. Також перевірте, що в обидва кінці керма належним чином вставлені пробки.

8


Інструкція з експлуатації велосипеда

2.2.5 ПЕРЕВІРКА ПІДВІСКИ. Переконайтеся, що компоненти Вашої підвіски відрегульовані у відповідності зі стилем Вашої їзди і що жоден з компонентів підвіски не може «сісти на дно» або бути стислим таким чином, що не буде подальшого переміщення підвіски або що залишається переміщення. Дія підвіски впливає на їзду і управління Вашим велосипедом, тому велике значення має її належне регулювання. Якщо підвіска може бути стиснута так, що вилка втратить можливість руху, вона може різко зупинитися, в результаті чого Ви можете втратити керування. Більш детальну інформацію про регулювання підвіски см. у пункті «Системи підвіски» розділу 3.3.

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ. 3.1 ГАЛЬМА.

У велосипедах SPELLi використовується кілька типів гальм, перелічених у розділі «Перед поїздкою».

Ободні гальма.

Гальмівні колодки слід відрегулювати, як це показано на мал.4. Відстань між колодкою і ободом можна регулювати двома способами: використовуючи гайку гальмівної ручки або регулюючи положення троса на гальмівних колодках. Для належного функціонування ободних гальм необхідно забезпечити ідеальний стан і центрування обода. З приводу центрування зв’яжіться зі спеціалізованим центром обслуговування. Мал. 4

Дискові гальма

Перевірте функціонування гальмівних ручок, як це зазначено в розділі «Перед поїздкою». Якщо вони занадто «м’які», необхідно здійснити регулювання. Мал. 4

Гвинт регулювання натягу пружини

2

1

НАПРЯМОК ОБЕРТАННЯ

32 ММ І БІЛЬШЕ

Гвинт регулювання натягу пружини

1мм

1мм

1

2

КАЛІПЕР

Троси і сорочки

РОТОР

Регулярно перевіряйте троси і сорочки. Переконайтеся, що троси не піддалися зносу, а сорочки не зігнуті і не поламані. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Зміна довжини керма може вплинути на регулювання гальма. Все слід перевірити перед поїздкою.

Дискові гальма

Деякі моделі велосипедів фірми SPELLi оснащені дискови-

НА

ПР

ЯМО

К ОБЕРТАННЯ

Мал. 5

9


Інструкція з експлуатації велосипеда

ми гальмами. Ці гальма можна розділити на дві основні групи, тобто, механічні і гідравлічні гальма. У разі механічних гальм необхідно перевірити наступне: Механічні гальма вимагають певного часу обкатки, щоб досягти оптимальних робочих характеристик. Див інструкції, представлені нижче. Перевірте троси і сорочки на наявність перегинів і обломів. При повному натисканні гальмівні ручки не повинні торкатися керма. У разі гідравлічних гальм необхідно перевірити наступне: Перевірте гальмівну ручку під час їзди. Якщо вона занадто «м’яка», десь в системі є повітря, і необхідно професійно здійснити розповітрювання. Цю операцію повинен здійснити кваліфікований технік з обслуговування. Перевірте візуально гальмівні шланги, щоб переконатися, що немає таких місць, де вони сильно зігнуті, немає тріщин і немає точок витоку гальмівної рідини. Неадекватне функціонування може бути викликане зносом і пошкодженням шлангів. Всі операції ремонту і технічного обслуговування гідравлічних гальм вимагають спеціальних інструментів і кваліфікованого техніка з обслуговування. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Не професійне втручання в гідравлічну гальмівну систему може бути дуже небезпечним. Гальмівні диски (ротори) повинні бути чистими. Не допускайте попадання на них жиру. Перевіряйте стан поверхонь диска. Неприйнятні глибокі подряпини, канавки, зарубрини. Замініть диски, якщо вони пошкоджені. Перевірте стан гальмівних колодок. Якщо вони пошкоджені, замініть їх. Диски повинні обертатися через середину гальмівних колодок. Якщо мають місце які-небудь удари, слід трохи ослабити кріплення гальма на вилці, притиснути гальмо і перезатянуть кріплення. У разі виникнення будь-якої з вищевказаної проблем не їздіть на велосипеді і забезпечте його перевірку, регулювання та ремонт кваліфікованим техніком з обслуговування.

Гальмівна ручка

Гальмівна ручка завжди повинна бути жорстко закріплена на кермі. При натисканні вона не повинна його торкатися. Якщо це відбувається, слід натягнути (затягнути) гальмівний трос. Відрегулювати кут гальма по відношенню до землі, послабити гальмівну втулку, відрегулювати, а потім її повторно затягнути. Крім того, можна відрегулювати ручку залежно від розміру Вашої руки (зокрема, довжини Ваших пальців). Це здійснюється за допомогою гвинта, розміщеного навпроти гальмівної ручки. Цим гвинтом Ви можете змінювати відстань між ручкою і кермом.

Гальмівні колодки

Регулярно перевіряйте колодки на належне центрування. Якщо центрування непропорційно, зв’яжіться зі спеціалізованим центром обслуговування. Відстань між ободом і гальмівними колодками можна відрегулювати двома способами, тобто шляхом регулювання гайки гальмівної ручки, яка збільшує довжину троса, затягніть гальмо і наблизьте колодки до обода. У деяких випадках необхідно затягнути (натягнути) трос самого гальма. Належна робота гальма також залежить від стану колес. Якщо колеса мають зазор, зігнуті і бовтаються з боку в бік або вгору і вниз при обертанні, їх необхідно відрегулювати або відцентрувати. Якщо провести центрування не вдається, зверніться до професійного техніка з обслуговування. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Ободи поступово зношуються, і їх слід замінювати. Зв’яжіться з кваліфікованим механіком з обслуговування, щоб отримати консультацію по заміні ободів. Шум, який видають гальма може бути пов’язаний з неналежним регулюванням гальмівних колодок. Вони спочатку повинні входити в зіткнення з передньої сторони, тобто, в напрямку обертання обода (див. мал. 4). Відстань між задньою стороною колодки і ободом повинно перевищувати 2 мм.

3.2 СИСТЕМА ПЕРЕМИКАННЯ ШВИДКОСТЕЙ.

Система перемикання швидкостей забезпечена компонентами, які можуть входити в зачеплення з

10


Інструкція з експлуатації велосипеда

окремими зубчастими колесами. Система складається з заднього перемикача швидкостей, переднього перемикача швидкостей, ручок перемикання або поворотних манеток, тросів управління і ланцюга. Перемикайте швидкості, тільки коли педалі рухаються вперед. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Ніколи не намагайтеся перемикати швидкості не обертаючи педалі, або навіть при русі педалей у зворотному напрямку. Ніколи не використовуйте силу при перемиканні передач. Ніколи не кладіть велосипед на праву сторону - це може пошкодити перемикач швидкостей.

ГвинтГвинт регулювання регулювання Регулювальні Регулювальні натягунатягу перемикача перемикача гвинти гвинти

ГвинтГвинт фіксації фіксації тросатроса

ГвинтГвинт регулювання регулювання натягунатягу перемикача перемикача

Мал. 6

Мал. 7

Задній (мал.6) і передній (мал.7) перемикачі швидкостей можуть бути відрегульовані з використанням гайок рукояток заднього перемикача (вони розміщені там, де сорочки відходять від рукояток). У разі заднього перемикача можна використовувати гайку, розташовану безпосередньо на задньому перемикачі (див. мал. 6). У випадку більш значних регулювань потрібно затягування і послаблення самого троса. Виробник велосипедів SPELLi рекомендує зв’язатись із спеціалізованим центром обслуговування для здійснення зазначеного регулювання.

Троси і сорочки системи перемикання швидкостей

Регулярно перевіряйте троси і сорочки системи перемикання швидкостей. Неприродні перегини, тріщини і знос зменшують ефективність роботи всієї системи. При виникненні такої проблеми не сідайте на велосипед, зв’яжіться з техніком-професіоналом з обслуговування для здійснення ремонту чи заміни пошкоджених тросів управління, включаючи подальше регулювання.

Ланцюг

Дуже важливо підтримувати ланцюг чистим і змащеним. Перед тим, як змащувати ланцюг, його потрібно ретельно почистити. Пісок та інший бруд потрапляють у ланцюг під час поїздок і вкорочують строк її служби. Правильний і регулярний догляд значно збільшить термін експлуатації ланок ланцюга, заднього і переднього перемикачів.

3.3 РУЛЬОВА КОЛОНКА, КЕРМО, ВИНОС, СИДІННЯ І ПІДСИДІЛЬНА ТРУБА.

Велосипеди SPELLi можуть мати рульову колонку з різьбою і без різьби. Перш, ніж намагатися регулювати рульову колонку, ви повинні з’ясувати її тип. Рульова колонка з різьбленням складається з нерухомих чашок, комплекту підшипників, регульованого конуса, шайби з вусом і контрагайки. Рульову колонку слід розбирати, змащувати і перерегулювати не рідше ніж один

11


Інструкція з експлуатації велосипеда

раз на рік. Під час їзди через удари рульова колонка може «розбовтатися». Належна ступінь затягування зазвичай перевіряється наступним чином: жорстко притисніть переднє гальмо і розгойдуйте велосипед вперед-назад. Якщо Ви побачите зазор або почуєте клацання або стукіт в рульовій колонці, її слід відрегулювати. Основний процес регулювання має наступний вигляд: Відпустіть контргайку ключем, потім обережно затягніть верхній конус рукою (при вільному кермі). Затягніть контргайку. Рульова колонка безрізьбова (тобто, рульова колонка типу A-Head) аналогічна рульовій колонці з різьбою. Однак, на відміну від різьбової рульової колонки, безрізьбова рульова колонка утримується виносом керма. Регулювання не різьбової колонки можна спростити. Якщо Ви хочете повністю затягнути не різьбову рульову колонку, відпустіть обидва гвинта на виносі, обережно затягніть так званий «якір», розташований у верхній частині виносу, тобто, на кінці стрижня вилки. І, нарешті, відцентруйте винос симетрично передньому колесу і затягніть два гвинти на виносі. Переконайтеся, що компоненти досить затягнуті. Регулювання виносу - непроста операція. У разі виникнення проблем зв’яжіться з кваліфікованим механіком для здійснення регулювання.

Кермо і винос

Переконайтеся, що кермо не виступає вище максимально допустимої межі.

Сідло і підседільна труба.

Ніколи не їздите на велосипеді з підсідельним штирем, витягненим вище його максимально допустимого граничного рівня.

3.4 Колеса, шини, педалі, втулки і каретки

Не перевищуйте максимально допустимого тиску, зазначеного на борті шини. Як правило, з часом повітря поступово виходить з камери. Тому необхідно регулярно перевіряти тиск шини. При купівлі нового велосипеда особливу увагу слід звернути на тип соска. Застосування кожного конкретного типу клапана залежить від типу ободу, зокрема від розміру отвору в ободі. Тиск у шині і напрямок візерунка протектора повинні відповідати маркуванню нанесеному на шині. Рекомендований тиск в шині вказується на боковій стороні покришки Вашого велосипеда у Бар або PSI. Для збільшення терміну служби рекомендується не рідше двох разів на сезон знімати шини та припудривати камери тальком, а також дотримуватись рекомендованого тиску, зазначеного на покришках Вашого велосипеда. Відповідність тиску в покришках: 1 psi = 0.069 bar = 0.068 atm, 1 bar = 1 атмосфера, psi - фунт на кв. дюйм. Увага! Ніколи не слід перевантажувати велосипед і не їздити на ньому, якщо тиск в шинах нижче рекомендованого. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Компресори високого тиску (на бензозаправних станціях) можуть дуже легко накачати Ваші шини до занадто високого тиску, пошкодивши як шини, так і камери.

Дефекти

Дефект може з’явитися в будь-який час. Завжди корисно мати під рукою матеріал для ремонту для усунення будь-яких дефектів. При проведенні ремонту здійснюйте наступне: а) здувши і демонтувавши колесо, зніміть одну сторону шини з обода. Це можна зробити тільки рукою, тобто без інструментів. Якщо все-таки необхідно використовувати інструменти, доцільно застосовувати спеціальні монтажні важелі. Ні в якому разі не намагайтеся використовувати викрутку або інші гострі інструменти: вони можуть пошкодити камеру. Завжди знімайте шину з протилежного боку від соска.

12


Інструкція з експлуатації велосипеда

Ь) Потім зніміть всю шину. Особливу увагу слід звертати на камеру, зокрема на сосок. Ремонт маленьких дефектів можна здійснювати на місці відповідно до інструкцій, доданими до ремонтного набору. Великі дефекти вимагають заміни всієї камери (багато велосипедистів завжди мають з собою цілу запасну камеру) c) Перш, ніж встановлювати на місце камеру і шину, перевірте внутрішню сторону шини. Будьте обережні: предмет, встромлений в шину, може бути дуже гострим і може Вас травмувати. d) Після перевірки встановіть шину на обод, але тільки з одного боку. e) Потім вставте камеру в шину і протягніть сосок через отвір в ободі. Зафіксуйте сосок. f) Почніть установку іншого боку шини від соска одночасно з двох сторін. Переконайтеся, що сосок займає максимально заглиблене положення, щоб запобігти можливому затисканню камери між основою шини і ободом в зоні соска. g) Трохи підкачайте камеру і встановіть шину. h) Тепер підкачайте камеру до рекомендованого тиску.

Педалі.

Права і ліва педалі мають різні напрямки різьби. Тому відповідну педаль необхідно встановлювати на відповідному шатуні. Педалі зазвичай маркуються буквами L (ліва) і R (права). Педаль, маркована буквою L, ліва педаль, і її слід встановити на лівий шатун (без зірок). Педаль, маркована буквою R, права педаль. Велосипеди, оснащені контактними педалями, вимагають достатнього технічного обслуговування. Педалі необхідно регулярно очищати і змащувати. Належний догляд забезпечує кращу їх роботу і більший термін експлуатації. У випадку контактних педалей необхідно відрегулювати їх попереднє навантаження (тобто, зусилля, необхідне для перекладу педалі у внутрішнє / зовнішнє становище). Попереднє навантаження педалі регулюється з використанням невеликого шестигранного гвинта (двосторонні педалі мають гвинти, розміщені з двох сторін).

Втулки. Відхиляючи колеса в сторону, переконайтеся, що колеса не бовтаються і втулки не прослаблені. Якщо втулка розхитана і рухається відносно осі, її слід затягнути і перерегулювати. Обслуговування та регулювання вимагає спеціальних інструментів. Тому зв’яжіться з професійним техніком з обслуговування.

4

2

1

3

4

Мал. 8 Осьове переміщення вала 1 в підшипниках усувається регулюванням положення лівої чашки 2 (рис.8). Права чашка 3 угвинчується у вузол каретки до упору проти годинникової стрілки (ліва різьба), а ліва чашка 2 - по ходу годинникової стрілки.

Система

Гайка

Каретка

Каретка

Для забезпечення довговічної і надійної роботи велосипед SPELLi укомплектований сучасним кареточного моноблоком - картриджем (мал.8), відмінною рисою якого є наявність закритих радіальних підшипників з підвищеною здатністю навантаження і тривалим терміном служби. Хвостовики валу картриджа для приєднання шатунів - мають квадратний перетин чим забезпечується більш надійна передача обертального зусилля. Вал каретки з шатунами повинен легко обертатися на шарикопідшипниках, без, люфту і заїдань.

13


Інструкція з експлуатації велосипеда

3.5 АМОРТИЗАЦІЙНА ВИЛКА. Амортизаційна вилка.

Більшість моделей велосипедів SPELLi забезпечені амортизаційною вилкою з підвіскою, яка служить для компенсації нерівностей і забезпечує кращий контакт колеса з поверхнею. Після першої поїздки на велосипедах, забезпечених амортизаційними вилками, багато велосипедистів приходять до думки, що ці вилки м’які. Майте на увазі, що конструкція амортизаційної вилки забезпечує більшу комфортність поїздки і компенсує нерівності грунту. Вам необхідна жорстка вилка тільки в тому випадку, якщо вилка часто проходить повний хід стиснення. Будь-яка зміна жорсткості деяких типів вилок вимагає заміни деяких внутрішніх компонентів. Деякі типи вилок забезпечують регулювання жорсткості вилки, контролюють зворотний хід або навіть блокують вилку повністю. Щоб забезпечити належну роботу вилки, її необхідно регулярно очищати і змащувати (не використовуйте ніякого мастила, що містить тефлон). Для будь-якого іншого ремонту і технічного обслуговування зверніться до досвідченого техніка з обслуговування!

3.6 ЧИЩЕННЯ, ЗМАЩЕННЯ. Для забезпечення ідеальної роботи важливо підтримувати чистоту велосипеда. Бруд і пил, зокрема, викликають пошкодження рухомих частин велосипеда. До них відносяться ланцюг, система зірок, касета, задній перемикач, передній перемикач і обода. Якщо Ви їздите на велосипеді по брудній землі, його слід ретельно очищати після кожної поїздки. Для очищення велосипеда не слід використовувати високий тиск води. Вода може проникнути в підшипники, а високий тиск може видалити мастило і вазелін. Найкращим методом завжди є ручне очищення велосипеда. Ніколи не витирайте велосипед, заздалегідь не змочивши водою. Інакше Ви подряпаєте фарбу і поверхні компонентів.

Деякі методи чищення Вашого велосипеда:

a) Спочатку слабким струменем змочіть велосипед, використовуючи шланг. Потім використовуйте щітку з теплою водою і милом. b) Для очищення ланцюга використовуйте спеціальний засіб. Дуже ефективні спеціальні очисні пристрої, призначені для ланцюгів. Після висихання змастіть ланцюг ще раз. Чистка - це ідеальна можливість перевірити весь велосипед. Перевірте гальмо і систему перемикання швидкостей, пристрої підвіски і переконайтеся, що гайки і гвинти належним чином затягнуті. Мастило. Слід приділити увагу всім рухомим частинам велосипеда, особливо ланцюга. Для велосипедів не підходять мастила, призначені для автомобілів і мотоциклів. Змащуйте ланцюг переважно ввечері, мастило буде мати достатньо часу, щоб проникнути в ланцюг. Вранці витріть надлишкове мастило. Роблячи таким чином, ви допоможете запобігти прилипання великої кількості забруднень. Регулярно і вчасно перевіряйте мастило і чистоту вилки, приблизно кожні 50 годин роботи, або безпосередньо перед кожною поїздкою, у важких умовах (вода, бруд). Таким чином Ви виключите появу постійних ушкоджень, зокрема, пошкоджень вилки. Не забувайте також очищати пил зсередини. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Не наносіть надмірної кількості мастила на задній і передній перемикачі. Нанесення надлишкового мастила призводить до прилипання бруду і пилу і погіршення робочих характеристик. Не наносіть мастило на обода, гальмівні колодки або ротор дискового гальма - це може бути дуже небезпечним! Час від часу корисно змащувати обертові осі. Наприклад гальмівних ручок і колодок. Мастило тросів, втулок, рульової колонки, каретки і педалей повинен здійснювати досвідчений технік з обслуговування. Ці компоненти вимагають повного розбирання, чищення, змащення, повторного складання та регулювання.

14


Інструкція з експлуатації велосипеда

3.7 ГРАФІК ПЕРІОДИЧНОГО ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ. Виробник велосипедів SPELLi наполегливо рекомендує провести технічне обслуговування Вашого нового велосипеда не пізніше, ніж через 14 днів після покупки або після перших 50 км пробігу. Після кожної поїздки Перевіряйте гальма, трансмісію. Перевіряйте колеса, включаючи шини, на наявність зносу і пошкоджень. Щотижня Перевіряйте на наявність ослаблених спиць. Змащуйте вилку і ланцюг. Кожен місяць Очищайте весь велосипед і поліруйте гладкі покриття. Перевіряйте кріплення сидіння і підсідільної труби. Очищайте ланцюг, а потім змащуйте його. Перевіряйте і змащуйте перемикачі. Перевіряйте і змащуйте гальмівні троси. Перевіряйте гальмівні колодки. Перевіряйте натяг ланцюга. Перевіряйте обода на знос. Кожні 3 місяці Перевіряйте педалі, систему шатунів і каретку. Перевіряйте і змащуйте гальмівні ручки. Кожні 6 місяців Виробник велосипедів SPELLi наполегливо рекомендує звернутися до досвідченого механіка для здійснення піврічної перевірки та центрування колес. Змащуйте і регулюйте гальма і троси перемикання. При необхідності замінюйте гальмівні колодки. Змащуйте втулки, осі, гальма, винос, рульову колонку і підшипники педалей. Перевіряйте й за потреби змінюйте ланцюг. Цей графік технічного обслуговування відповідає нормальному використанню велосипеда. Якщо Ви їздите на велосипеді більш інтенсивно, ніж це відбувається в середньому, або в дощ, у сніг, по бездоріжжю, обслуговуйте Ваш велосипед частіше, ніж це зазначено в запропонованому графіку. Якщо будь-яка частина незадовільно працює, відразу ж перевірте її і проведіть її обслуговування, або проконсультуйтеся з кваліфікованим механіком.

3.8 ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ Після закінчення сезону бажано розібрати велосипед, промити в гасі всі частини, що труться, протерти їх і змастити технічним вазеліном або іншим нейтральним мастилом. Зберігати велосипед найкраще, підвісивши його за трубу рами в зібраному або розібраному вигляді. В обох випадках шини повинні бути злегка підкачані, щоб вони мали нормальну форму. Якщо велосипед зберігається в зібраному вигляді на підлозі, необхідно періодично підкачувати шини і провертати колеса для того, щоб змінювати місця зіткнення з підлогою. Приміщення, в якому зберігається велосипед, має бути сухим і не з коливанням температури. Висока або низька температура, прямі промені сонця, близька відстань від джерел тепла викликають псування гуми. У сирому приміщенні металеві деталі велосипеда псуються від корозії.

4. ІНФОРМАЦІЙНІ ДАНІ КЕРІВНИЦТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЕЛОСИПЕДА SPELLi SPELLi A. Z. Bicycle Group www.spelli.com.ua

15


Інструкція з експлуатації велосипеда

5. ГАРАНТІЙНЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ Компанія надає гарантію на рами велосипеда ТМ SPELLI: • Гарантійний термін експлуатації рам 24 місяців. УМОВИ ВИЗНАННЯ гарантійного випадку: • Гарантія поширюється на першого покупця, що використовує велосипед виключно в особистих цілях виконуючи правила і норми його експлуатації, і не поширюється на велосипеди, використовувані для прокату, бізнесу, або участі у велосипедних змаганнях. • Всі гарантійні претензії розглядаються тільки за наявності правильно заповненого гарантійного талона та чека підтверджуючого покупку. • Протягом усього гарантійного періоду велосипед повинен проходити регулярне технічне обслуговування в точці продажу або в разі відмови у будь-якому іншому спеціалізованому сервісному центрі з відміткою у гарантійному талоні. • Рама, яка передається на гарантійну заміну, не повинна мати будь-яких видозмін у фарбуванні, і не може бути надана окремо (в розібраному вигляді або знятою з велосипеда). Будь-які зміни в комплектації велосипеда повинні суворо відповідати специфікації, зазначеної в каталозі або на сайті виробника. • Під гарантію потрапляє тільки сама конструкція рами. Під гарантію не потрапляють випадки пошкодження фарбування, а також змінні елементи, призначені для кріплення перемикачів і аксесуарів. • Представник або роздрібний магазин гарантує заміну рами у разі, коли виявлено брак і гарантійна претензія визнана. Термін відшкодування рами складає 7 днів при наявності товару на складі. Магазин залишає за собою право на постачання аналогічної рами, але з іншим забарвленням. • У разі порушення умов гарантії і правил експлуатації магазин або представник, має повне право відмовити в гарантії. Гарантія не поширюється на: • дефекти, викликані навмисним псуванням виробу споживачем. • комплектацію, яка зносилася в процесі експлуатації. Гарантія встановлюється з дня продажу велосипеда. Увага! Претензії на виконання гарантійного ремонту приймаються лише за наявності паспорта велосипеда з відміткою про продажу велосипеда і касового чека. Виробник та продавець знімають з себе відповідальність за інциденти і аварії на дорогах, через які сталася поломка велосипеда Гарантії, надані споживачам, ні в якій мірі не знімають відповідальності з власників велосипедів за проведення регулярних оглядів та виконання необхідного поточного обслуговування. Власник повинен самостійно стежити за технічним станом велосипеда і своєчасно здійснювати заміну його зношених частин, деталей і вузлів на нові.

Україна SPELLi A. Z. Bicycle Group 16


Інструкція з експлуатації велосипеда

Паспортні данні велосипеда назва велосипеда Модель

Відповідає вимогам: ДСТУ 2314-93 (ГОСТ 5503-94), ГОСТ 29096-91 ДСТУ 2190-93 (ГОСТ 7371-93), ГОСТ 28765-90

Номер рами Гарантійний термін дата продажу Торгівельна організація Підпис (м.п.)

Комплектність: велосипед педалі Світловідбивачі Увага! Паспорт бережіть. Тільки заповнений паспорт є підставою для пред’явлення претензій і гарантійного ремонту. 1. Я ознайомлений з умовами гарантії на велосипед. 2. Я ознайомлений з правилами користування велосипедом. 3. Придбанний мною велосипед не має пошкоджень та дефектів. 4. Я попередженний про необхідність проведення техгічніх оглядів. 5. Претензій до продаіця не маю. Підпис покупця

17


Інструкція з експлуатації велосипеда

для заміток

18


www.spelli.com.ua

instruction spelli bicycle  
instruction spelli bicycle