Page 1


Bezpieczne nawierzchnie

SPEEDpuzzle

SPEEDpuzzle to bezpieczna nawierzchnia z prefabrykowanych elementów, przeznaczona na place zabaw, realizowane w ramach programu „Radosna Szkoła” i spełniająca wymagania normy EN-PN 1177. Każdy z oferowanych rodzajów puzzli, przeznaczonych na place zabaw, posiada odpowiedni certyfikat gwarantujący zgodność z normą. Bezpieczna nawierzchnia SPEEDpuzzle została opracowana specjalnie z myślą o użytkownikach placów zabaw, terenach rekreacyjnych i sportowych, którzy wymagają szczególnej dbałości o bezpieczeństwo podczas zabaw, rehabilitacji czy wypoczynku.

2

SPEEDpuzzle dzięki szczegółowo opracowanej technologii znajduje szerokie zastosowanie zarówno na boiskach sportowych, placach zabaw, jak i we wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Łatwy montaż, równie łatwa konserwacja, atrakcyjna kolorystyka - to atuty nawierzchni SPEEDpuzzle, która przebojem zdobywa rynek nowych inwestycji, w których liczy się komfort i bezpieczeństwo użytkowników podczas zajęć na świeżym powietrzu.


Technologia

SPEEDdrain Poliuretanowe, bezspoinowe nawierzchnie charakteryzują się przepuszczalnością wody, jednak w dość ograniczonym stopniu. Dlatego w SPEEDpuzzle zastosowano dodatkowy system kanalików, przyspieszających odprowadzanie wody. Szczególne znaczenie ma to na placach zabaw dla dzieci, które powinny być dostępne przez maksymalny okres czasu (m. in. po opadach deszczu).

SPEEDdrain

EPDM

Warstwa użytkowa z EPDM o grubości nie mniejszej niż 7 mm znacznie podwyższa trwałość nawierzchni, nie powoduje powstawania nieestetycznych plam spowodowanych wytarciem pod huśtawkami, zjeżdżalniami czy w innych miejscach szczególnie intensywnie eksploatowanych. Ponadto jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji.

SPEEDpuzzle

Ze względu na przeznaczenie puzzli - szczególnie na place zabaw, użytkowa warstwa modułów jest wykonana z EPDM z wysoką zawartością kauczuku (materiału zapewniającego znacznie większą elastyczność nawierzchni, absorpcji wibracji i odporności na poślizg) a nie z barwionego lub malowanego SBR-u.

3


tECHNOLOGIA

Kolumnowy system nośny Zastosowanie 25 kolumn nośnych w każdym module zapewnia idealną amortyzację, odczuwalną zarówno podczas zabawy, jak i gwarantującą wysoki stopień bezpieczeństwa przy wszelkiego rodzaju upadkach. Bezpieczeństwo nawierzchni SPEEDpuzzle gwarantuje certyfikat zgodności z Normą PN-EN 1177.

SPEEDpuzzle

Kształt puzzli

4

Kształt puzzli, idealnie dopasowanych do siebie, gotowych do montażu bez dodatkowych elementów typu bolce czy zaczepy (podatnych na uszkodzenia) powoduje, że zarówno transport, jak i sam montaż nie stanowi problemu, a wielokrotny montaż i demontaż nie wpływa na jakość i estetykę nawierzchni.

SAFE EDGE Aby zminimalizować ryzyko potknięć i upadków dzieci podczas zabawy, każdy z modułów bezpiecznej nawierzchni SPEEDpuzzle posiada lekko fazowane krawędzie, które powodują, że na łączeniach nie występują wypukłości, mogące stanowić przeszkodę, dodatkowo pozwalają na szybsze odprowadzanie wody z powierzchni.


Zastosowanie

Radosna Szkoła – bezpieczna nawierzchnia

Rządowy program „Radosna Szkoła”, skierowany do najmłodszych uczniów szkół, bardzo mocno promuje bezpieczeństwo podczas zabaw. Dlatego w programie znalazły się dokładne wytyczne dotyczące odpowiedniej - bezpiecznej nawierzchni na place zabaw. Bezpieczna nawierzchnia musi amortyzować ewentualne upadki z wysokości równej najwyższym urządzeniom montowanym na placach zabaw, tworząc wokół nich tzw. „strefę bezpieczeństwa”. Program „Radosna Szkoła” dokładnie określa kryterium bezpieczeństwa nawierzchni - uzależniając jej zastosowanie od spełnienia Polskich Norm bezpieczeństwa, w szczególności normy EN-PN 1177. Bezpieczna nawierzchnia SPEEDpuzzle to modułowa nawierzchnia z prefabrykowanych elementów, gotowych do położenia bez użycia maszyn, w niespełna 3 dni, niezależnie od pogody.

Na place zabaw realizowane w ramach programu „Radosna Szkoła” oferujemy moduły SPEEDpuzzle o symbolach B i BB, w obowiązujących kolorach oraz z certyfikatami bezpieczeństwa wg kryterium HIC (Head Injury Criterion) - do 3 m.

SPEEDpuzzle

Kolory obowiązujące w ramach programu ”Radosna Szkoła”: pomarańczowy PANTONE 152 C, RAL: 2011 i niebieski PANTONE 540 C, RAL: 5003

5

UWAGA! Od 2010 roku Ministerstwo wprowadziło zmiany dla szkół znajdujących się w obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub w obiektach usytuowanych na obszarach objętych ochroną konserwatorską i dopuściło zielony kolor nawierzchni szkolnego placu zabaw.


Zastosowanie

Bezpieczna nawierzchnia na place zabaw Nawet najmniejszy plac zabaw, dzięki SPEEDpuzzle może mieć doskonałą, bezpieczną nawierzchnię.

SPEEDpuzzle

Wszystkie urządzenia instalowane na placu zabaw dla dzieci muszą być otoczone tzw. strefą bezpieczeństwa - nawierzchnią o podwyższonych parametrach amortyzacyjnych, minimalizującą upadki z wysokości nawet ponad 2 metrów.

W ofercie SPEEDpuzzle znajdują się moduły specjalnie przeznaczone na strefy bezpieczeństwa, w zależności od wysokości instalowanych urządzeń - zabezpieczających upadki z wysokości od 1,3 do 3 metrów.

6 Psychologowie oraz projektanci podkreślają, że niezwykle ważne jest na placach zabaw zastosowanie wyraźnej, zróżnicowanej kolorystyki, dlatego bezpieczna nawierzchnia SPEEDpuzzle oferowana jest w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym. Cechy bezpiecznej nawierzchni SPEEDpuzzle: antypoślizgowość, przepuszczalność wody, powodują, że nawet w okresach częstych opadów atmosferycznych, plac zabaw w stosunkowo krótkim czasie po ustaniu opadów jest dostępny do zabawy.


Zastosowanie

Obiekty sportowe

Wokół basenów - jako antypoślizgowa, przepuszczająca wodę, bezpieczna nawierzchnia komunikacyjna.

Na boiskach wielofunkcyjnych - jako doskonała nawierzchnia sportowa dla gier zespołowych i zajęć ogólnorozwojowych.

Wokół lodowisk - jako bezpieczna dla łyżwiarzy strefa komunikacyjna i relaksacyjna.

Na całym terenie jako ścieżki komunikacyjne, ogródki kawiarniane czy miejsca zabaw dla najmłodszych.

W ośrodkach rehabilitacji i opieki - jako bezpieczna nawierzchnia ścieżek spacerowych (elastyczność i antypoślizgowość nawierzchni SPEEDpuzzle pozwala na bezpieczne, komfortowe poruszanie się osób z niepełnosprawnością ruchową oraz wózków inwalidzkich)

Na tarasach i w ogrodach - jako nawierzchnia rekreacyjna

SPEEDpuzzle

Moduły SPEEDpuzzle doskonale sprawdzają się w kompleksach sportowych, podzielonych na strefy: boisk, basenów, odnowy biologicznej czy centrum rozrywki rodzinnej.

7


WARUNKI I INSTRUKCJA MONTAżu

Instalacja

System puzzle Moduły SPEEDpuzzle są łatwe do montażu. Odpowiedni kształt i dokładność wykonania pozwala na idealne dopasowanie modułów na całej powierzchni, bez użycia dodatkowych elementów łączących. Przewagą tego systemu jest brak ryzyka uszkodzenia dodatkowych elementów, które mogłoby spowodować brak spójności nawierzchni.

Podłoże

SPEEDpuzzle

Nawierzchnia SPEEDpuzzle powinna być układana na wcześniej przygotowanym podłożu, betonowym, asfaltowym, z kostki betonowej lub z kruszywa naturalnego o współczynniku zagęszczenia gruntu Is > 0,98.

8

Montaż Charakterystyczną właściwością modułów SPEEDpuzzle jest rozszerzalność cieplna, która powoduje, że w niskich temperaturach moduły się kurczą, a w wysokich rozszerzają. Stąd zjawisko tolerancji wymiarowych dla pojedynczych modułów, które wynosi +/- 5 mm w długości i szerokości oraz +/- 2 mm w grubości modułów jeszcze nie zainstalowanych. Aby zminimalizować tolerancje wymiarowe zalecane jest: •

rozłożenie modułów na podłożu (bez łączenia) na 24 godziny przed montażem. Pozwoli to wszystkim modułom uzyskać swoje pierwotne wymiary i jednolicie dostosować się do panującej temperatury.

zapewnienie, aby wszystkie moduły wystawione były na jednakowe warunki atmosferyczne (temperatura, działanie promieni słonecznych).

Konserwacja Zalecana jest systematyczna kontrola stanu nawierzchni zbudowanych z modułów SPEEDpuzzle, w celu sprawdzenia czy na powierzchni nie znajdują się zanieczyszczenia lub przedmioty, które mogłyby spowodować trwałe uszkodzenia warstwy użytkowej. Ze względu na właściwości fizyczne modułów SPEEDpuzzle, zalecane jest oczyszczanie (zamiatanie lub spłukiwanie wodą - pod normalnym, nie podwyższonym ciśnieniem) używanej nawierzchni. Do czyszczenia nawierzchni nie wolno stosować substancji chemicznych oraz twardych, metalowych, ostrych narzędzi. W przypadku miejscowego uszkodzenia nawierzchni SPEEDpuzzle, wystarczy usunąć uszkodzone moduły i zastąpić je nowymi.


Oferta

Specyfikacja techniczna Materiał: poliuretan Struktura: dwuwarstwowa - warstwa nośna - SBR, warstwa użytkowa - EPDM Kształt: kwadrat typu puzzle Powierzchnia modułu: 0,25 m2 (długość boków 50 x 50 cm) Grubość modułu: 15-100 mm Waga modułu: 3,4-16,7 kg Obciążenie kg/m²: 13,6 - 67 Minimalna grubość warstwy użytkowej EPDM: 7 mm System łączenia: typu puzzle (bez dodatkowych elementów łączących) Kolorystyka: paleta EPDM Certyfikaty: dla normy EN-PN 1177, w zakresie 1,3 - 3,0 m

B - SPEEDpuzzle „Radosna Szkoła”

Model

Wymiary (mm)

Kolor

Ilość

Waga

Wys. upadku

BB 100

500 x 500 x 100

pomarańczowy, niebieski

4 sztuki /m²

67,0 kg/m²

3,0 m

BB 90

500 x 500 x 90

pomarańczowy, niebieski

4 sztuki /m² 59,0 kg/m²

2,8 m

BB 80

500 x 500 x 80

pomarańczowy, niebieski

4 sztuki /m²

59,0 kg/m²

2,6 m

4 sztuki /m²

51,8 kg/m²

2,4 m

4 sztuki /m² 45,4 kg/m²

2,2 m

4 sztuki /m²

44,3 kg/m²

1,9 m

4 sztuki /m²

34,6 kg/m²

1,7 m

4 sztuki /m²

30,2 kg/m²

1,6 m 1,3 m

A 80

B 80

500 x 500 x 80

A 70

B 70

500 x 500 x 70

A 60

B 60

500 x 500 x 60

A 50

B 50

500 x 500 x 50

A 45

B 45

500 x 500 x 45

czarny, czerwony, zielony pomarańczowy, niebieski czarny, czerwony, zielony pomarańczowy, niebieski czarny, czerwony, zielony pomarańczowy, niebieski czarny, czerwony, zielony pomarańczowy, niebieski czarny, czerwony, zielony pomarańczowy, niebieski

A 35

500 x 500 x 35

czarny, czerwony, zielony

4 sztuki /m²

25,6 kg/m²

A 25

500 x 500 x 25

czarny, czerwony, zielony

4 sztuki /m²

23,8 kg/m² certyfikowane

A 15

500 x 500 x 15

czarny, czerwony, zielony

4 sztuki /m²

13,6 kg/m² certyfikowane

nie nie

SPEEDpuzzle

A - SPEEDpuzzle

9


SPEED GRUPA Sp. z o.o. ul. Napoleona 05-230 Kobyłka e-mail: sekretariat@SPEEDservice.pl

www.SPEEDpuzzle.pl

SPEEDpuzzle - bezpieczne nawierzchnie  

SPEEDpuzzle to bezpieczna nawierzchnia z prefabrykowanych elementów, przeznaczona na place zabaw, realizowane w ramach programu „Radosna Szk...

Advertisement