Page 1

SOPREMA ALSAN RS. ÇATILAR İÇİN ÇOK HIZLI VE REAKTİF LİKİT PLASTİK YALITIM MALZEMESİ. TEMİZ – KURU – KALICI.

FIRST QUALITY


SOPREMA ALSAN RS KALİTESİ. HIZLI KURUYAN SİSTEMLER ARASINDA - LİDER MALZEME. SOPREMA ALSAN RS – ÜRÜN YELPAZESİ. ASTARLAMA ALSAN RS 222 Asfalt altı astarlama ALSAN RS 276 Emici Hacimler için Astarlama EN ZOR ŞARTLARDA BİLE EMSALSİZ ÜRÜN –

REÇİNE VE KENDİNDEN AKIŞKANLI HARÇLAR

ALSAN RS. – ALSAN RS 210 Likit Plastik Yalıtım Malzemesi olan ALSAN RS, PMMA ( POLİ METİL MET AKRİLAT ) Grubu arasında, yeni kimyasal formulasyonu ile, en ileri Teknoloji Ürünüdür. ALSAN RS ile çalışmak çok kolaydır. Rulo veya fırça ile sürülebilir, gerektiğinde püskürtme metodu ile uygulanır. Hız ve kalite seviyesi yükselir dolayısı ile büyük tasarruf sağlanır.

PMMA harçları için kullanılan Reçine – ALSAN RS 230 Büyük hacimler için dolgu eşitleme Reçinesi – ALSAN RS 230 Thix Thixotropiert Ek ve birleşme noktaları için dolgu Reçinesi – ALSAN RS 233 Kendinden akışkanlı Harç – ALSAN RS 260 GM

ALSAN RS ürünümüz EN ( ETAG 005 ) normlarına

Büyük hacimler için Dolgu Reçinesi (GM=

göre, daimi olarak yüksek Kalite standartları

Kokusuz)

çerçevesinde denetlenir ve üretilir. Elastikiyeti ve dayanımlılığı en üst seviyede

– ALSAN RS 263 GM Kendinden akışkanlı Harç (GM= Kokusuz)

olan bu Malzeme, Güneş ışınlarına ( UV), asit yağmurlarına ve dış hava koşullarına mukavimdir.

CİLALAMA / MÜHÜRLEME

Çok kısa sürede kuruyup sertleşerek, üstünde her türlü uygulama imkanı sağlar.

– ALSAN RS 288 Renkli Cilalama/Mühürleme

SOPREMADAN - GARANTİLİ. TAMAMLAYICI ÜRÜNLER Her tür Otopark, Balkon ve Teras Çatılar için, genelde mükemmel yalıtan ve asgari bir şekilde aşınan Malzemeler gerekmektedir. Tam bu zor uygulamalar için SOPREMA kendi segmentinde

– ALSAN RS 242 HARCI Büyük hacimler için Tamir ve Dolgu Harcı – ALSAN RS 234 Dolgu MACUNU

mükemmel olan LİKİT PLASTİK bazında, bir Sistem

Çatlak, eşitleme ve Tamir Macunu

oluşturmuştur.

Şekillendirmeler için de kullanılır.

ALSAN RS güvenilir ve modern bir malzeme olarak her kullanıcısına büyük avantajlar sağlamaktadır. Garantili.


ÇATILARDA ALSAN LİKİT PLASTİK İLE EMNİYETLİ VE MÜKEMMEL TERAS ÇATI KAPLAMALARI. TERAS ÇATI YALITIMLARINDA GEREKSİZ DENEYLERE YER YOKTUR. Değerleriniz söz konusu olduğunda, kalıcı ve emniyetli bir koruma Sistemi ilk sırayı alır. ALSAN uzman kadrosu, sizin Objeniz için de mutlaka bir ideal çözüm üretecektir. Önerimiz, ek ve birleşim noktası olmayan mükemmel ve akışkan Yalıtım Sistemi kullanmanızdır. Adından da anlaşıldığı gibi, Likit olarak her tür Objelerde, her tür Form ve Şekil alabilecek bir Üründür. Bir bütün olarak uygulandığında, Çatının en ince ve hassas noktalarına kadar yayılarak, her tür çatlakları kapatıp köprüliyerek, nizami bir Yalıtım sağlar. Söz konusu Likit Yalıtım Malzemesi, çok kısa sürede reaktif olarak, bütün Taban alanına Teras çatı katları genelde kullanıma açık alanlardır. Örneğin; İnsanların üstünde bulunmaları yada Bina ön cephe temizleme Aygıtların faaliyetleri ve benzeri gibi. Burada en önemli unsur, kullanılan Malzemenin kalitesi ve güvenilirliği artı Objenin spesifik yapısı ile birlikte Çatının taban alan malzemeleridir. Bu tür Projeler için, üretilmiş özel ve uygulaması çok kolay olan ALSAN RS Likit Plastik bazlı malzemenin, kalıcı ve yüksek beklentilere cevap verebilecek ekonomik bir Ürün olmasıdır.

nüfus ederek yapışır ve Homojen bir Yalıtım sağlanmış olur. Bu Likit Plastik, geleceğin Yapı Malzemesi olarak bir çok avantajıda beraberinde getirir. Örneğin ; Yüksek Emniyet : Bütün ek ve bağlantı noktaları, Taban ile birlikte, tek Parça haline gelir, buda Homojen olarak bir Küvet şeklini alarak, sızdırmaz bir Yalıtım oluşturur. Ekonomik : Likit Plastik ile her tür şekilli Objelerde bile, hızlı ve garantili Yalıtım olanağı sağlanır. Aynı zamanda pahalı ve zahmetli söküm ve yıkımlarada gerek kalmaz. Uzun Ömürlü : PMMA Yalıtım Sistemleri, elastiki olduğundan mükemmel bir esnekliğe sahiptir artı muhtelif Kimyasallarada ( asit yağmurları vb. ) dayanımlıdır. Teknik olarak : Likit Plastik Sistemleri 30 yılı aşkın bir süreden beri başarı ile kullanılmaktadır. Özellikle tadilat ve restorasyon projelerinde kendini kanıtlamış bir Sistem olup, uzmanlar camiasında da vazgeçilmez bir Ürün olarak, yerini almıştır.


ÇATILARDA ALSAN. ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ – PROFESYONELLER İÇİN EN UYGUN MALZEME. ALSAN RS Çatı kaplama Sistemleri, Endüstriyel

Zemin Malzeme Tabelası :

binalarda, Apartmanlarda ve benzeri Yapılarda ve özelliklede renovasyon, restorasyon Malzeme

Uygulama şekli

Akrelik Cam

doğrudan uygulama

Alüminyum

doğrudan uygulama, alan pürüzlendirilir, temizlik

ışık pencerelerinin ve havalandırma

malzemesi ile ovalanır.

Sistemlerinin, kenar ve çevrelerinin ideal

Asfalt

ALSAN RS 222 ile astarlanır.

Beton, Şap

ALSAN RS 276 ile astarlanır.

Bitüm esaslı malzemeler

doğrudan uygulama

Kurşun

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Kıymetli Metal

doğrudan uygulama, alan pürüzlendirilir, temizlik

malzemesi ile ovalanır.

GFK

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Cam

doğrudan uygulama

Ksb* (CPE)

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Ksb* (EVA)

doğrudan uygulama

Ksb* (PIB)

doğrudan uygulama

Ksb* (PVC - P, nB)

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Bakır

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Pbb** (SBS)

doğrudan uygulama

Temel olarak Zeminin kuru ve taşıma kapasitisine

Pbb** (APP)

doğrudan uygulama, ısıtılır ve kum serpilir

sahip olması gerekir. Zemin özellik tabelasına göre

PVC Malz. Şekilli Nesneler. doğrudan uygulama

Projelerinde çok sık kullanılmaktadır. Çatılardaki, yalıtımı zor olan boru giderlerinin,

yalıtımı için de, tercih edilen bir Sistemdir. Ana Ürün, ALSAN RS 230 Reçinesinden oluşmaktadır. Çok yüksek elastikiyete sahip ve UV dayanımlı bir PMMA Reçine formülasyonudur. Her ALSAN müşterisinin, bütün istek ve ihtiyaçlarını karşılıyabilen, Özel bir Mamuldür. Ürün uygulamasıda çok basit ve kolaydır:

de ön çalışmalar yapılmalıdır. Örneğin; Asphalt,

Metal

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

Çinko

doğrudan uygulama, temizlik malzemesi ile ovalanır

beton yada şap altlarına, mutlaka Astarlama

Ksb* = Sentetik madde Şeritleri

gerekmektedir oysa Bitumen rulo altlarına,

Pbb** = Polimerbitüm malz. Şeritleri

astarlama gerekmez. PMMA Reçine malzemesi ( 2 KG/m2 ) bir rulo ile

ÇATI YALITIMLARINDA UYGULANAN

yedirilerek zemine sürülür, akabinde modifiye katkı

ALSAN RS SİSTEM YAPILANMASI

malzemesi ilave edilerek pimli rulo ile malzemenin hava kabarcıkları alınır ve aynı zamanda tabaka kalınlığı kontrol edilir. Daha sonra ıslak-ıslak olarak bir tabaka daha PMMA Reçinesi , üstüne uygulanır ve zeminin malzemeye doyması sağlanır,

5. ALSAN RS 230 ile bitim

takriben ( 1,5KG/ m2 ). İstek veya ihtiyaca göre,

3. ALSAN RS 230 ile Yalıtım uygulaması

kuruma süresinden sonra, ince bir tabaka daha uygulanabilir ( bu işlem tamamen Tabanın mekanik yada Kimyasal dayanımlılığını arttırmaya yönelik bir çalışmadır). Son olarak da isteğe bağlı bir Cila/Mühürleme tabakası uygulanabilir. Bu işlem de Estetik yada Renklendirmeye yönelik bir uygulamadır artı yüzeyin, ileriki zamanlarda daha iyi bir şekilde temizlenmesini de mümkün kılar. ALSAN Yalıtım Sistemlerin, ne kadar geniş bir Ürün yelpazesi üstünde uygulandığı, aşağıdaki Tabelada görülmektedir.

4. Modifiye Katkı ( Poliyester ) 2. Astarlama ( gerektiğinde ) 1. Zemin etüdü ( Beton, Bitümen vs.)


ALSAN RS - FAALİYET RAPORU ALSAN RS İle ’’Dünya çapInda İletİşİm sağlanıyor’’

UYGULAYICILARIN BİLMESİ GEREKENLER : ALSAN Sistem uygulamalarında, kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi gereken hususlar ; – Uygulama yapılacak alanın mutlaka önceden kumlanarak, aşındırılarak yada yontularak, hazırlanması gerekir. – Alan kesinlikle yağlı olmamalı, malzemeyi Kısa ve Öz.

taşıyabilmeli artı çatlak ve boşluklar doldurulmalıdır.

Proje: Hattingen / Ruhrgebiet bölgesinde bulunan,

– Çatlak, kırık ve düz olmayan alan çalışmaların

Enformasyon ve Uydu Haberleşme Merkez Binası.

da, mutlaka uygun Sistem malzemeleri

Komplike Formu ile, kısmen Ahşap ve kısmen

kullanılmalıdır.

Camdan oluşan, Çatı kubbesinin düzenlenmesi ve Yalıtımı. Söz konusu Objenin spesifik yapısı ve 40 metre yüksekte olması ile birlikte çok güçlü rüzgar akımlarına maaruz kalması, kaçınılmaz gerçeklerdir. Şiddetli rüzgar akımlarının basıncı ve ahşap Kubbedeki esneme ve gerilmelerin bir şekilde karşılanması ile Kompanse edilerek köprülenmesi gerekmektedir. Çözüm : Tam bu tür hassas ve zor Projeler için üretilen ALSAN RS kendinden akışkanlı ve sürülerek (Bütün Alan Çalışması) uygulanan mükemmel bir Yalıtım Malzemesidir.

– Astarlamada kullanılan Ürünler, Zemin malzemeleri ile uyumlu olmalıdır. ( örnek olarak, Zemin Malzeme Tabelası baz alınmalıdır ) – Uygulama alanın nem oranı azami % 5 civarında olmalıdır. – İç ve Dış hava koşulları ve Isı dereceleri, dikkate alınmalıdır.


Yasal uyarı : SOPREMA ALSAN bütün ürettiği Mamüllerini, teknik olarak en üst seviyede tutarak, muhtelif birleşenleri ve uygulama koşullarını artı fiyat oluşumlarını da, değiştirme ve düzeltme haklarına sahiptir. Projelendirme esnasındaki fiyatlandırma, şart ve koşullar geçerlidir.

SOPREMA AG Härdlistrasse 1 8957 Spreitenbach Fon +41(0)564185930 Fax +41(0)564185931 info@sopremaalsan.ch www.sopremaalsan.com www.soprema.ch

FIRST QUALITY

REAKTİFLİKİTPLASTİKYALITIMMALZEMESİ.TEMİZ–KURU–KALICI.FIRSTQUALITY  

ÇATILAR İÇİN ÇOK HIZLI VE REAKTİF LİKİT PLASTİK YALITIM MALZEMESİ. TEMİZ – KURU – KALICI. F I R S T Q U A L I T Y

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you