Page 1

Windows 7 System operacyjny to środowisko programów tworzących podstawową platformę programową dla działania innych aplikacji. Personalizacja w Windows 7 służy do zmian wyglądu i dźwięków w systemie. W tym elemencie systemu można zmieniać kompozycje, wygląd menu oraz zmieniać tła pulpitu. Personalizacja w Windows 7 umożliwia również przejście do innych modułów w systemie. W niniejszym artykule przedstawię najważniejsze funkcje w tej części systemu Windows 7. Personalizacja w Windows 7 Dzięki personalizacji w Windows 7 możemy dostosować wygląd systemu do własnego gustu. Zmiana tapety oraz kompozycji całego systemy raz na jakiś czas każdemu wychodzi na dobre. Dostęp do personalizacji w Windows 7 można uzyskać klikając prawym klawiszem myszy na pulpicie i wybierając -> personalizacja. Tradycyjnie jak to ma miejsce w systemie Windows 7 w prawej części wyświetlonego okna znajdują się funkcje powiązane z personalizacją w Windows 7. W prawym menu znajdują się takie funkcje jak:

  

Zmień ikony pulpitu – funkcja umożliwia zmianę głównych ikon systemu Zmień wskaźniki myszy – jak nie przypadł nam do gustu tradycyjny wskaźnik myszy można go zmienić na dowolny inny Zmień obraz konta – zmiana obrazu, który wyświetlany jest między innymi podczas logowania do systemu

Natomiast w dolnym menu personalizacji w Windows 7 jest możliwość zmiany tapety na pulpit, koloru okien, domyślnych dźwięków systemu Windows 7 oraz ustawienie wygaszacza. Personalizacja w Windows 7 umożliwia zmianę wyglądu systemu. Możliwości zmiany wyglądu systemu zostały podzielone na trzy kategorie:


  

Moje kompozycje – są to kompozycje ustawiane przez użytkownika systemu nie występujące oryginalnie w systemie Windows 7 Kompozycje systemu Aero – są to kompozycje z wszystkimi efektami pulpitu takimi jak przezroczystość, Aero Peek itp. Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście – są to kompozycje, które używane są w przypadku kiedy komputer nie spełnia wymagań sprzętowych systemu Windows 7 lub jeśli użytkownik woli tradycyjny wygląd systemu jak w Windows 98.

prezentacja  

książka o systemie windows