Page 1

«Золоте перо» 2006

№1 (183) січень 2014

www.solor.gov.ua

с.4 Прямі лінії

з 15.00 до 17.00 (тел.: 207-09-98) 13 лютого – з першим заступником голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Андрієм Лапанем Роботи тривають

с.3

«Засніжені» оскари

с.5

На кроці до успіху

с.6


2

Солом’янка

№1 (183) січень 2014

ДП «Фірма Альтфатер Київ»:

ЖИТТЯ РАЙОНУ

НОВІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЕКТИ Солом’янці давно висловлюють свою вдячність ДП «Фірма Альтфатер Київ» за високопрофесійну роботу у сфері поводження з відходами. Сьогоднішня наша розмова з керівником соціальних проектів та екологічних програм цього підприємства Ольгою Платоновою.

— Ольго Володимирівно, Ваше підприємство багато років поспіль бере активну участь у розвитку екологічної обізнаності дітей та молоді нашого району. Які саме заходи останнім часом були проведені Вашою компанією? — Протягом 2013 року наше підприємство вже вдруге реалізовує проект зі збору макулатури. Даний захід проходить за підтримки Управління освіти Солом’янської районної державної адміністрації в м. Києві. За результатами проекту ми хочемо відзначити 20 шкіл, які взяли активну участь. Тож загальними зусиллями учні зібрали близько 20 тонн макулатури, яка буде направлена на вторинну переробку. Кожна школа-учасник отримала цінний заохочувальний подарунок. Так, за 1-ше місце СЗШ №54 з результатом 3870 (кг) отримала мобільний планетарій для вивчення зоряного неба. За 2-ге місце СЗШ №279 з результатом 2600 (кг) – телескоп, а за 3-є місце – СЗШ №173 з результатом 1800 (кг) – графічний планшет для розвитку дитячої творчості. Хочемо відзначити всі школи району та висловити подяку їхнім керівникам за допомогу в реалізації проекту, особливо завідуючій сектором позашкільної освіти та виховання Управління освіти Солом’янської райдержадміністрації Наталії Кучер. Наступним логічним кроком нашого проекту було збереження книжок, які могли потрапити на звалище. В якості подарунку ці книжки ми передали до Центральної районної бібліотеки ім. Ф. Достоєвського. — Солом’янський район займає одне з лідируючих місць по роздільному збору від-

ходів у м. Києві. Які зміни відбулися останнім часом у цій сфері? — Дійсно, в нашому районі відбувається активна діяльність у напрямку роздільного збору відходів. Хочу відзначити, що показники роздільного збору стрімко ростуть. За результатами оцінки 2013 р. ми відзначаємо роботу двох комунальних підприємств КП «Грушківське» та КП «Індустріальне». Вони показали найвищі результати та отримали за рахунок ДП «Фірма Альтфатер Київ» за підтримки голови Солом’янської райдержадміністрації Максима Луцького два контейнерних майданчики європейського зразка за адресами: вул. Героїв Севастополя, 8 та вул. Борщагівська, 173/187. — Шановна Ольго Володимирівно, будьте так ласкаві, розкажіть нашим читачам, які саме заходи реалізуються в соціальному секторі Вашою компанією.

Вітаємо з призначенням!

No snow поспішає на допомогу

Указом Президента України головою Київської міської державної адміністрації призначено Володимира Макеєнка. Володимир Макеєнко до призначення на посаду був депутатом Верховної Ради України, головою Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності парламенту. Народився в 1965 році в місті Клінци Брянської області. У 1987-му закінчив Ленінградську академію цивільної авіації за фахом інженер з управління повітряним рухом, у 1992-му та 1993-му — Київський університет імені Т. Шевченка за спеціальностями економіст-менеджер і дипломатична та консульська служба. Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація вітає Володимира Макеєнка з призначенням та зичить успіхів! ПЕРСПЕКТИВА подачі тепла і гарячої води до будинків (з початком опалювального сезону 2014/2015 року) Відповідно до Міської програми у 2014 році передбачено виконати роботи з реконструкції теплових мереж по вул. Уманській, Ушинського та Металістів з метою забезпечення необхідного теплопостачання жителям Солом’янського району. В результаті будуть мати стабільне теплопостачання та гарячу воду для 212 споживачів, у тому числі: у 160 житлових будинках; 7 дитячих садочках, 10 школах, 2 лікарнях та 33 адміністративних будинках району. Всього біля 50 тис. жителів, у тому числі 22,0 тис. дорослих працездатного віку, 1,4 тис. дітей дошкільного віку, біля 7,0 тис. школярів, 1,5 тис. студентів і 19,1 тис. пенсіонерів. Замовник і виконавець робіт ПАТ «Київенерго». Роботи розпочнуться навесні 2014 року (15 квітня) і завершаться до опалювального сезону.

— З великим задоволенням. В цьому році напередодні новорічних свят разом з європейською компанією «Ремондіс» наше підприємство привітало дітей із Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району. Кожну дитину очікувало новорічне свято з Дідом Морозом та Снігуронькою, після якого діти отримали солодкі подарунки. Окрім того, керівництво компанії підготувало подарунок саме для Центру – великий плазмовий телевізор. Сподіваємося, він подарує безліч щасливих хвилин дітям. – Дякуємо за бесіду та за важливу роботу, яку ви виконуєте кожного дня. Бажаємо Вам наснаги у подальшій праці та творчого натхнення в реалізації нових проектів! За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.: (044)501-59-13; (044)501-59-14.

Вакансія Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу організаційно-аналітичного забезпечення роботи голови. До участі в конкурсі допускаються громадяни України, особи, які мають вищу освіту відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, досконало володіють державною мовою, основами діловодства. Перелік документів, що подаються на розгляд конкурсної комісії, та основні вимоги до кандидатів розміщені на офіційному сайті Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації. Додаткова інформація надається відділом з питань кадрової роботи та державної служби за тел.: 207-09-24; 207-09-29. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення конкурсу за адресою: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, к. 211, 209.

Відтепер на Солом’янці діє група рятувальників від снігу – No snow. Активісти No snow дають чудовий приклад для всіх киян - не бути байдужими, коли комусь потрібна допомога. No snow має власну групу у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/ pages/No-snow/586400168076100 Тут збираються всі небайдужі та свідомі кияни Солом’янки аби зорганізуватися та допомагати всім, хто потерпає від снігу та холоду. «Бачиш машину завалену снігом – допоможи розкидати сніг! Відчуваєш під ногами ожеледицю – посип сіллю або піском! Маєш необхідний інструментарій – розбий лід на тротуарі!», - дає прості поради самоорганізації група No snow. Активісти No snow закликають мешканців Солом’янського району та всіх охочих приєднатися до їхнього руху, аби разом подолати труднощі зими.

Круглий стіл КАРТКА КИЯНИНА: актуальні питання «Картка киянина» – це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка 28 січня ц. р. в приміщенні Управління праці та соціального захисту райдержадміністрації відбувся круглий стіл щодо реалізації регіонального проекту «Картка киянина» в Солом’янському районі м. Києва. В обговоренні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Андріян Рев’юк, начальник Управління праці та соціального захисту Любов Хоменко, начальник Управління Пенсійного фонду України Солом’янського р-ну м. Києва Тамара Папіленкова, директор Територіального центру соціального захисту Галина Вітавська, заступник директора Солом’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина Станішевська, представники ветеранських організацій. Як відзначили учасники круглого столу, «Картка киянина» – це не просто іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, а картка, на яку перераховуються адресні грошові соціальні виплати відповідно до розпоряджень Київської міської ради та за бажанням компенсаційні виплати і пенсія. Більше того, завдяки «Картці киянина» можна отримати пільгові знижки на медикаменти та продукти харчування. І цей перелік буде розширюватися.

Скажімо, зараз за карткою в соціальних аптеках №128 по вул. Героїв Севастополя, 44/10, та №17 по вул. Урицького, 27/5 відпускаються лікарські засоби більше 3000 найменувань за спеціальними цінами, де знижка може складати до 30%. Наприкінці грудня 2013 року ще в одній аптеці Солом’янського району КП «Фармація» впроваджено таку ж соціальну програму для утримувачів «Картки киянина», завдяки якій вони зможуть придбати всі лікарські засоби (у тому числі ті, які відпускаються за рецептом лікаря), за спеціальною роздрібною ціною. Це аптека №37 КП «Фармація», яка розташована по просп. Повітрофлотський, 47. «Картка киянина» має бонусні додатки – надання та облік гнучких систем знижок у торговельних мережах міста Києва. Так, у «Біллі – Україна» надається знижка в розмірі 7% від вартості товару (окрім акційних, товарів ТМ СLEVER, алкогольних та тютюнових виробів) у роздрібних цінах всім власникам «Картки киянина» з моменту відкриття магазину до 12-00 у понеділок, вівторок та середу; У Солом’янському районі супермаркети «Білла – Україна» розташовані за адресою: вул. Гетьмана, 48-А, просп. Повітрофлотський, 56, вул. Солом’янська, 16-Б., вул. Липківського, 45. «Новус Україна» видає безкоштовно утримувачам «Картки киянина» накопичувальну бонусну картку «NOVUS», на яку при закупівлі товарів буде зараховуватися бонус у розмірі 3% від вартості придбаного товару; «Торговий дім «Вест-Лайн» надає знижку в розмірі 5% від вартості товару у роздрібних цінах всім в «Картки киянина» (окрім акційних товарів та товарів, на які поширюється державне цінове регулювання) кожного дня з 09-00 до 17-00. По закінченню обговорення були висловлені пропозиції, зокрема щодо відкриття філіалу банку «Хрещатик» неподалік Територіального центру соціального захисту. На сьогодні «Картки киянина» видає безкоштовно Управління праці та соціального захисту. Прийом громадян для оформлення картки проводиться за адресами: просп. Повітрофлотський, 40, та вул. Гарматна, 29 щоденно в робочий час без обідньої перерви. «Картку киянина» (станом на 28.01.2014 р.): - оформлено 34418 карток - видано 30510 карток


Солом’янка

З ювілеєм, ветеране!

КАРЛ ЗИМНІЙ – З ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ 23 січня ц. р. Солом’янська районна організація ветеранів щиро вітала з ювілеєм почесного ветерана міста-героя Києва Карла Зимнього. Про таких, як Карл Зимній говорять, що він – з покоління переможців… І сьогодні у свої 90(!) він у строю – у новому кітелі, який спеціально пошив до ювілею, з орденами і медалями. Ветеран допомагає облаштовувати шкільні музеї, розповідає школярам про воєнні лихоліття. Карлові Зимньому є про що розповісти: як воював на Південно-Західному, Західному, 1-му Білоруському фронтах, форсував Одер, дійшов до Берліна. Чотири рази був поранений… Згадує ветеран, як в одному з вирішальних боїв він зі своєю рушницеюдесятизарядницею, з якою пройшов усю війну, знищив ворогів. Тоді однополчани хвалили: «Ну ти, Зима, – молодчина!».

3

№1 (183) січень 2014

НА ВУЛИЦЮ ШЕВЧЕНКА В МІКРОРАЙОНІ ЖУЛЯНИ ПОЧАЛИ ЗАВОЗИТИ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ

Річ у тім, що в останні роки існувала проблема щодо підтоплення близько 45 будівель мешканців мікрорайону Жуляни. Особливо потерпали садиби мешканців за адресами: вул. Ватутіна, 41-47, 57-61, 65, 60-82, 92, 94, 104, 101-107 та вул. Шевченка. Тож щоб недопустити підтоплення, у минулому році для відводу води з полів Києво-Святошинського району, який межує з мікрорайоном, була прорита глибока траншея, але цього було замало. Щоб розв’язати повністю це питання, Постійна Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки виконавчого органу Київради (Київська міська державна адміністрація) спільно із головою Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Максимом Луцьким провела засідання щодо унеможливлення підтоплення житлових будинків по вулицях Ватутіна та Шевченка. Згідно рішення Комісії, визначено замовника робіт: КП «Дирекцію будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» КК

«Київавтодор». Саме на цю дирекцію покладено завдання: здійснити відповідні роботи – прокласти трубу діаметром 1000 мм, завдяки якій стане можливим відведення поверхневих вод у річку Нивка. Вартість цих робіт складає 7 млн. гривень. Першу чергу відповідних робіт розпочато з 16 січня 2014 року. Ната КИР’ЯНОВА

ПРИЙМІТЬ ДИТИНУ В СВОЮ СІМ’Ю! Солом’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує сім’ї або окремих осіб, які небайдужі до знедолених дітей та мають бажання створити прийомну сім’ю і взяти на виховання дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування. Консультації за адресою: М. Кривоноса, 21 або за тел.: 243-75-26.

ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

Карл Зимній з Борисом Парафейніковим Цього дня Карл Іванович розповів і цікаву історію свого імені. Його батька, студента київського вузу, направили до Москви на важливе завдання. Слідом за ним поїхала і дружина, яка і народила нашого сьогоднішнього іменинника. Свого первістка батьки хотіли назвати Сергієм. По від’їзду до Києва, в гуртожиток, де жили студенти, зайшов сам Дзержинський. У комунальній квартирі в той час народилося ще двоє малюків. Дзержинський написав на папірці три імені: Карл, Фрідріх, Володимир. Подружжю Зимніх дісталось ім’я Карл, а ще від головного чекіста – кремлівський подарунок: хлібина та 16-кілограмовий брусок цукру. Після війни Карл Іванович працював в Українському НДІ землеробства, у 70-х роках вивчав грунти в Африці. Многая літа, Карле Івановичу!

Солом’янський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оголошують набір кандидатів у патронатні вихователі. Патронатними вихователями може стати подружжя від 35 років. Термін перебування дитини у Вашій родині залежить від потреб дитини й вирішення питання її повернення в рідну сім’ю або усиновлення, влаштування під опіку, піклування, в прийомну сім’ю чи в дитячий будинок сімейного типу тощо, але не може перевищувати 6 місяців. Гарантовано: • заробітна плата патронатним вихователям; • кошти на утримання дітей у Вашій сім’ї; • допомога та супровід фахівців соціальної сфери. За детальною інформацією звертайтеся до Солом’янського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, (вул. М. Кривоноса, 21, тел.: 243-75-26). ПІДТРИМАЙТЕ ДИТИНУ, ЯКА ТИМЧАСОВО З РІЗНИХ ПРИЧИН НЕ МОЖЕ ПРОЖИВАТИ У РІДНІЙ СІМ’Ї

Конкурс дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни» Тематика конкурсу: сплата податків, зборів, платежів – економічна функція у житті країни. Можуть брати участь: I категорія: діти яким виповнилося 9-11 років; II категорія: діти яким виповнилося 12-15 років. Напрями дитячої творчості: художні твори; комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація); літературні твори. Інформація за телефоном: 245-91-54.

Оголошення щодо намірів отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» філія НВЦ «Техдіагаз» адміністративно-майновий комплекс НВЦ «Техдіагаз», який розташований за адресою: м. Київ, вул. Волинська, 56, заявляє про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Юридична адреса: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1, директор – Вінокуров С. О., тел.: (044) 46124-44; факс: (044) 461-20-95. Адміністративно-майновий комплекс НВЦ «Техдіагаз» призначений для розміщення адміністративного апарату та виробничого персоналу відповідно до затвердженої Структури. Виробничий персонал НВЦ«ТЕХДІАГАЗ» виконує роботи з технічного діагностування об’єктів газотранспортної системи України безпосередньо на об’єктах (відрядним методом). Джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря є технологічні свічки стравлювання природного газу, вентколектор санітарної лабораторії та димова труба котла.

В атмосферне повітря виділяються забруднюючі речовини в наступних кількостях (т/рік): натрію гідроокис – 0,000159 т/рік; оксид вуглецю – 0,06752 т/рік; вуглецю діоксид – 57,97672; метан – 0,0019373 т/рік; метали та їх сполуки – 0,000144 т/рік; сполуки азоту – 0,05064 т/рік; діоксид та інші сполуки сірки – 0,0001 т/рік; неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,00482 т/рік; хлор та сполуки хлопу – 0,001156 т/рік. На межі СЗЗ концентрація забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не перевищує встановлені законодавством допустимі норми. Збір зауважень громадських організацій та окремих питань викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря адміністративно-майновим комплексом НВЦ «Техдіагаз» протягом 30 днів з моменту опублікування даного повідомлення проводить Солом’янська районна державна адміністрація за адресою: 03020, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41; тел.: (044)207-09-75, факс: (044)249-46-29.

КОМУНАЛЬНИКІВ ТРЕБА ПРОСИТИ ДВІЧІ? Щодня до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва» звертаються кияни з житлово-комунальними проблемами. З аналізу звернень видно, що з приходом зими в багатьох будинках протікають дахи, від цього стіни у квартирах сиріють, з’являється грибок. Прикро, що комунальників зазвичай треба просити не один раз, щоб ті залатали дірки на дахах та ін. Гутнова Людмила з вул. Петровського поскаржилася на КП «Залізничне», що у її будинку протікає дах і вода тече по стіні. Тільки після повторного звернення були виконані ремонтні роботи. Зі схожими проблемами звернулися до Контактного центру мешканка Катерина Шевченко з вул. А. Міцкевича, Тамара Головаш з вул. Курської, Сергій Кузьмик з вул. Іскрівської, Оксана Лазаренко з вул. Єреванської. Турбують солом’янців й інші «зимові» проблеми. Скажімо, Олена Булгакова з вул. П. Радченка звернулася з проханням відремонтувати двері на сходових клітинах у 1-му під’їзді. Людмила Бєлявіна поскаржилася на те, що не проводиться прибирання снігу та льодяного покриву на проїжджій частині по вул. П. Заломова. Як повідомили редакції, всі прохання мешканців виконано. Але виникає питання: чому проблеми не розв’язуються одразу після першого звернення. Мабуть, комунальників треба просити двічі?

СКІЛЬКИ НАС, КИЯН? За інформацією Головного управління статистики у м. Києві, станом на 1 грудня 2013 р. чисельність наявного населення м. Києва становила 2866516 осіб. За січень–листопад 2013 р. вона збільшилась на 21493 особи. Зміна чисельності населення відбулася за рахунок природного приросту на 5042 особи та міграційного приросту населення на 16451 особу. Міграційний приріст населення за січень– листопад 2013 р. зафіксовано у десяти районах м. Києва. За січень–листопад 2013 р. число народжених зменшилось на 641 особу порівняно з аналогічним періодом минулого року і становить 30573 особи. Найбільше немовлят народилося у Дарницькому районі (4396 осіб), найменше – у Голосіївському (2087 осіб). Дещо збільшилась кількість померлих у місті – з 25367 осіб за січень–листопад 2012р. до 25531 особи за січень–листопад 2013р. Найбільше значення природного скорочення населення за звітний період – у Шевченківському районі: 1947 осіб. Структура причин смерті населення у січні–листопаді 2013 р. порівняно із січнем–листопадом 2012р. майже не змінилась: хвороби системи кровообігу складають 64,9% від загальної кількості померлих, 18,1% припадає на новоутворення, 4,8% – на зовнішні причини смерті, 4,6% – на хвороби органів травлення.


4

Солом’янка

№1 (183) січень 2014

Влада

КОМУНАЛЬНИКИ ПРАЦЮЮТЬ ЦІЛОДОБОВО

«БЕЗХАТЧЕНКІВ» І ОБІГРІЮТЬ, І ОДЯГНУТЬ, І ПОЛІКУЮТЬ У Солом’янському районі за розпорядженням голови Максима Луцького у зимовий період утворено робочий штаб та затверджені заходи щодо роботи з бездомними та безпритульними громадянами.

МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ ОБІГРІВУ ВІДКРИТО НА КІЛЬЦЕВІЙ ДОРОЗІ Таке рішення прийнято місцевою владою у зв’язку з різким зниженням температури на всій території України та з постійним ускладненням погодніх умов, що супроводжується великою кількостю опадів та заторами на дорогах, що паралізують і ускладнюють рух.

Сьогодні найважче комунальникам: і доріжки розчистити, і сумішшю посипати, і сніг вивезти… Скажімо, за добу було задіяно понад 500 працівників у прибиранні від снігу та накрижень, а також 38 одиниць техніки. Як повідомили редакції газети, у роботі для прибирання від снігу в районі задіяна вся снігоприбиральна техніка комунальної власності. А це 75 одиниць, зокрема, 38 одиниць техніки КП ЖКГ, 26 одиниць – КП ШЕУ та 11 одиниць – КП УЗН. Допомагають підприємства району, які надали 26 одиниць техніки та Міністерство оборони – 6 одиниць. Підготовлена і територія на вул. Медовій для вивезення сні-

гу. Також на базі КП «Дирекція» сформована аварійна служба із двох бригад, які працюють у режимі цілодобового чергування. Для обігріву аварійних бригад та працівників ремонтних підрозділів підготовлено 12 побутових приміщень. За інформацією Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, у місті протягом доби – 29 січня – у прибиранні територій від снігу було задіяні 664 одиниць техніки та 6 148 працівників КП ШЕУ районів, управлінь житлового господарства та зеленбудівців. А також використано 609,9 тонни піщано-соляної суміші, прибрано 2031,3 км доріг та міжквартальних проїздів, 997,7 га прибудинкових територій та 84,8 га доріжок у парках, скверах і бульварах, загалом вивезено 664,8 тонни снігу.

Так у зв’язку зі значним похолоданням розгорнуто діяльність намету МНС з обігріву бездомних громадян по вул. Заболотного, 1, який працює цілодобово. Там бездомних пригощають теплим чаєм та бутербродами. За три останні дні послугами скористалися 15 осіб. На п’яти ринках Солом’янського району функціонують пункти обігріву: — «Відрадненський» по бул. І. Лепсе, 18; — «Севастопольський» по бул. Чоколівському, 5; — «Солом’янський» по вул. Солом’янській, 24; — «Радіоринок» по вул. Ушинського, 4; — «Автохелп» по бул. І. Лепсе, 26. Також в Територіальному центрі соціального обслуговування населення створено два «банки одягу» (вул. Волинська, 2,

бул. І. Лепсе, 83-А) та в Товаристві Червоного Хреста Солом’янського району в м. Києві. Протягом грудня-січня послуги через банки одягу отримали 68 осіб. В медико-соціальному центрі Товариства Червоного Хреста Солом’янського району в м. Києві особам без визначеного місця проживання в разі необхідності надається перша медична допомога. Бездомні, в разі потреби, направляються в медичні заклади для надання їм необхідної медичної допомоги. Безхатченків повідомляють про те, що вони можуть скористатись послугами Будинку соціального піклування та Центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання (с. Ясногородка Вишгородського району).

Проблемною ділянкою на території Солом’янського району є Кільцева дорога, саме на ній багатогодинні затори, а це переохолодження водіїв та пасажирів рейсових автобусів. З огляду на це, Солом’янським РУ ГУ ДСНС України у місті Києві за погодженням ГУ ДСНС України у м. Києві, Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації прийнято рішення розмістити мобільний пункт обігріву ДСНС при в’їзді в Солом’янський район. Тут водії та пасажири, що опинилися в сніговому полоні, матимуть змогу обігрітися.

ІНІЦІАТИВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ДО МЕШКАНЦІВ СОЛОМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ

Вакансії

БУДЬТЕ ОСОБЛИВО ОБЕРЕЖНИМИ!

Управління житлово-комунального господарства Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації оголошує конкурс: на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу координації та розвитку житлово-комунального господарства району; на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу по роботі з житлово-будівельними кооперативами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та відомчим житловим фондом району. Вимоги до конкурсантів: громадянство України, вища освіта відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (інженерний, технічний напрямок), досконале володіння державною мовою, основами діловодства. Досвідчений користувач Internet (Explorer, Mozilla Firefox, Opera). Знання Microsoft office (Word, Exсel, Access, Power Point). Можливість швидкого набору тексту. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення конкурсу за адресою: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, кімн. 334, тел.: 24947-12.

Як свідчить статистика, в зимовий період значно збільшується кількість пожеж. Основними причинами їх виникнення у цей період є: несправність електропроводки, та її зношеність; перевантаження внутрішньої електромережі (увімкнення в одну розетку декількох побутових приладів великої потужності); не сертифіковані електроприлади, також несправна або залишена без догляду побутова електротехніка. А масове одночасне використання електроприладів може призвести до значних електричних перевантажень, а, відповідно, до пошкоджень електричних мереж, що нерідко стає причиною виникнення пожеж через коротке замкнення. У зв’язку з цим, Солом’янське районне управління ГУ ДСНС України в місті Києві закликає бути особливо обережними під час користування електричними приладами. Суворо дотримуйтесь правил безпеки: використовуючи електричні прилади, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не варто користуватись саморобними та кустарно виробленими електрообігрівачами. Уникайте перевантаження електромережі, через одночасне увімкнення кількох споживачів. Будьте дбайливими господарями та бережіть своє майно та життя! Солом’янське районне управління ГУ ДСНС України в місті Києві

Актив громадської ради спільно з керівництвом району закликають приєднатись до ініціативи із надання допомоги бездомним та безпритульним громадянам Громадська рада при Солом’янській райдержадміністрації приєднується до заходів щодо роботи з бездомними та безпритульними громадянами для здійснення соціального патрулювання у Солом’янському районі та пропонує широкому колу громадськості долучитись до гуманної справи – наповнення банків одягу та взуття. Шановна громадо Солом’янського району! У цей зимовий період, коли лютують морози, особливо важко приходиться бездомним та безпритульним громадянам, які поруч з нами. Давайте всі разом зробимо добру справу та наповнимо банк одягу і взуття Товариства Червоного Хреста Солом’янського району за адресою: вул. Волинська, 2 (тел.: 242-28-64, щоденно до 18.00, сб., нед. з 10.00 до 15.00). Не залишайтеся байдужими та приєднайтеся до акції!


Солом’янка

ІСТОРІЯ –

НАСТАВНИЦЯ ЖИТТЯ Навіщо нам знати, вчити історію, що воно дає? Мабуть, зайве буде стверджувати, що без знання історії неможливо створювати наше повноцінне сьогодення та майбутнє… В бібліотеці імені М. Реріха (вул. Єреванська, 12) в день, коли вся країна вшановувала пам’ять Героїв Крут відбулась зустріч письменника, історика, в минулому – аналітика військової розвідки Володимира Дмитренка з учнями СШ №166. Коло професійних інтересів п. Володимира є доволі широким, та червоною ниткою його діяльності проходить історія Стародавнього Риму, як одна з основ проблем геополітики в нашому сучасному розумінні. В цьому контексті і говорили про події, що відбулися 29 січня далекого 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Адже бій під Крутами є одиним із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, та серйозним уроком для сучасних українців, вивчення якого є запорукою не повторення помилок у прийнятті рішень, коли йде мова про життя

юних громадян держави. До учнівської молоді п. Володимир прийшов саме з таким посилом – щоб бути успішною людиною у будь-якій сфері життя потрібно, насамперед, навчитись пізнавати, аналізувати та робити висновки. І тоді будьщо, незалежно, чи то історичний факт, чи то просто сюжет нашого звичного сьогодення буде сприйматись не емоціями, а розумом, що, в свою чергу, сприятиме прийняттю правильного виваженого рішення. Нам приємно було відмітити високу свідомість школярів, похвально, що десятикласники розуміють і сприймають те, що говорить поважний експерт, який упродовж 30-ти років збирав і аналізував матеріали історії Стародавнього Риму для розроблення методів прогнозування сучасної геополітики. Проводячи паралель між тією стародавньою історією, історією 1918 року та нашим теперішнім Володимир Дмитренко наголосив, що змінюється світ, змінюються історичні епохи, умови, можливості, обставини, та незмінним залишається людська сутність – людина прагне до світла, справедливості, добра… Ці, здавалось би, прості слова найбільше і запали в душі хлопців та дівчат. Чомусь так складається, що з сучасними дітьми ми звикаємо говорити складними категоріями, а насправді повчальне, настановче слово повинно бути простим, доступним, зрозумілим… І було ще невеличке, та дуже суттєве доповнення гості зустрічі, громадської діячки пані Валентини Литвинової, яка розповіла про значення відповідальності, гідності та мужності окремих людей у вирішальних історичних моментах. І це знову викликало щире, справжнє зацікавлення в очах старшокласників, та, що найрадісніше для всіх нас, – щирі слова вдячності, з якими по закінченні зустрічі діти підходили до наших гостей. І, насамкінець, тепер в нашій бібліотеці ви можете взяти почитати книжки Володимира Дмитренка з історії Стародавнього Риму, які не мають світових аналогів. З одного боку – це справжні наукові дослідження, в основі яких тільки перевірені факти, з іншого – це захопливе читання. Запрошуємо! Іванна ЩЕРБИНА, завідувачка бібліотеки ім. М. Реріха.

5

№1 (183) січень 2014

БРЕНД УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА Унікальне українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося в XVII ст. на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, отримало світове визнання: 5 грудня 2013 року Комітет ЮНЕСКО прийняв рішення, згідно з яким Петриківський розпис є нематеріальним культурним надбанням людства. Багато дослідників намагаються розгадати таємницю цього розпису, нині існує багато гіпотез і здогадок, з-поміж яких найпереконливішою видається думка про те, що початок всьому закладено традиціями стародавньої орнаментики, яка широко використовувалася на теренах сучасної України ще за язичницьких часів. Та ми так далеко заглиблюватися не будемо, а розповімо про те, що на сьогоднішній день поруч з нами є люди, які дають змогу нам поближче ознайомитися, доторкнутися, та, зрештою, при бажанні, навчитися основам техніки цього вже світового надбання українського народу. Живе в нашому районі, здавалось би, звичайна жінка Наталя Смірнова – вчений-біолог, яка своє професійне життя віддала дослідженню, спілкуванню з природою. І, мабуть, так проникли в її єство шелести трав, тихий плин води, подихи вітру, так все злилось воєдино в невловиму енергію, в гармонію, що вступивши в зрілий елегантний вік Наталя Миколаївна здобула знання та змогла реалізувати себе як майстриня Петриківського розпису. Вже кілька років її роботами милуються люди як на виставках у публічних місцях, так і в приватних колекціях, а майстер-класи надихають її учнів, особливо дітей, на передання через малюнок усіх найтонших відчуттів художнього сприйняття світу. І ось тепер, в холодні зимові місяці, коли вже набридає холодна сірість та по- особливому хочеться весняного сонечка, маємо чудову нагоду зарядитися позитивним настроєм: у бібліотеці імені М. Реріха (вул. Єреванська, 12) відкрилася виставка декоративного Петриківського розпису художниці Наталі Смірнової. Виставка триватиме до 1 березня. Щиро запрошуємо приєднуватися до рідного українського, адже Петриківський розпис по праву вважається сучасним національним брендом України. Іванна ЩЕРБИНА

ГРОМАДА

«СНІЖНИЙ ОСКАР» Під такою назвою наприкінці грудня пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс у місті Стара-Любовна (Словаччина). В цьому фестивалі взяли участь 5 країн Європи, у тому числі й Україна. А представляли нашу державу учні Київської дитячої художньої школи №1 Солом’янського р-ну. 36 учнів КДХШ№1 підготували різдвяно-сніжні композиції: живописні роботи, декоративні розписи на склі, графіку, тарілки тощо. За словами директора Київської дитячої художньої школи №1 Наталії Царінової, вихованці школи беруть участь у такій виставці вдруге.

Минулого року за представлені роботи отримали два призи, цьогоріч – 15 статуеток «Оскарів». Зауважимо, що фестиваль мистецтв організувала мерія та культурний центр міста. Ця акція була підтримана консулом України в Словаччині. По закінченню фестивалю в урочистій атмосфері 15 переможцям конкурсу було вручено відповідні грамоти й подарунки. Учні школи отримали перше місце, чотири других місця і десять третіх місць в різних вікових категоріях. Була також організована виставка учнівських творів у виставковому залі культурного центру міста. Наталка СРІБНЯНСЬКА

НА ДОБРО Й ДОСТАТОК Зовсім недавно, наприкінці осені, у бібліотеці мистецтв ім. Миколи Бажана (проспект Червонозоряний, 37) пройшла цікава зустріч з представниками країни Гвінея, яка продовжила серію культурних заходів, які знайомлять нас із культурою та мистецтвом країн африканського континенту. І от знову зустріч. Цього разу до бібліотеки завітали високі гості на чолі з Головою Африканської Ради в Україні та вже другом бібліотеки віце-президентом Африканської Ради Ісса Діало. Темою спілкування було: «Традиції святкування Нового року в різних країнах світу». Гості розповіли присутнім, як святкують Новий рік у Конго, Ефіопії, С’єєра - Ліоне, Гвінеї, Ліберії, Того, Мавританії, – всюди по-різному, та, втім, є одна особливість для людей усіх регіонів – радість. До Нового року готуються дуже ретельно: нова одежа і спеціальна їжа. А саме свято зустрічають здебільшого на дискотеці, де й проходять карнавали, в кінотеатрах та на узбережжях океанів. А щоб африканські гості не лише на словах відчули всю різнобарвність та пишноту святкування українського Нового року, Центральна бібліотека ім. Ф. Достоєвського підготувала святкове дійство – як на Україні святкують Маланку. Як завжди, урочисто звучали духовні колядки у виконанні фольклорного ансамблю. Далі слухали віншування всім людям, в яких би країнах вони не мешкали, побажання жити в злагоді та мирі, та, що стало повною несподіванкою для гостей – засівання на добро й достаток. І, що найсмачніше, – колектив бібліотеки передбачливо підготував кожному при-

сутньому маленьке частування кутею. Смаку- плювалися, дивувалися такому вмінню людей вали всі, і якщо для нас, українців, це звично, створювати свято та всьому багатству та різнобо звичаї йдуть та зберігаються від діда-праді- барвності наших споконвічних традицій. Наталка СРІБНЯНСЬКА да, то наші африканські гості вихваляли, захо-


6

№1 (183) січень 2014

ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ СОЛОМ`ЯНКУ

Старше покоління пам’ятає той добрий і душевний голос радіоведучої програми, яка не тільки пропонувала естрадні пісні тих часів, а й знайомила слухачів з видатними українськими композиторами і поетами. Ми зустрілись у затишній квартирі Тетяни Павлівни, де все нагадує про її надзвичайно цікаву роботу на радіо: фотографії митців, велика бібліотека, серед книг – книги з автографами.

ВАС ВІТАЄ ПРОГРАМА «РЕТРО» «На радіохвилі «Променя» – музична програми «Ретро» та її ведуча – Тетяна Діденко». Саме так три десятиліття поспіль розпочиналась найпопулярніша щотижнева музична передача на радіо «Промінь», в якій звучали пісні 50-70-х і навіть 80-х років, які полюбилися слухачам. – Ви знаєте, – каже пані Тетяна, – я вважаю себе щасливою людиною, бо працювала у світі чудових мелодій, поезії. Саме у 60-70-80-ті роки стався розквіт української ліричної пісні. Згадайте хоча б кілька з них – «Два кольори», «Впали роси на покоси», «Дзвенить у зорях небо чисте» – красиві і дуже поетичні пісні Олександра Білаша на вірші Дмитра Павличка, Михайла Ткача, Андрія Малишка… А пісня Ігоря Шамо «Як тебе не любити, Києве мій» на вірш Дмитра Луценка стала своєрідним гімном столиці. Згадаймо й чудових неповторних баритонів: Юрія Гуляєва, Миколу Кондратюка, Олександра Таранця, Дмитра Гнатюка… Кожна зустріч із митцями збагачувала не тільки мене духовно, а й радіослухачів. Тетяна Павлівна згадує свій перший фестиваль «Червоної рути», який відбувся у 1989 році в місті Чернівці, де вона була як музичний редактор. Тоді, – каже моя співрозмовниця, – фестиваль і став відліком нової української пісні. Бо саме тоді лунали пісні не про традиційні лелеки та смереки, а зовсім інші – про Україну, такі як «Україночка» Оксани Білозір, «Україна» Тараса Петриненка. –Напевно, ви пам’ятаєте, як Андрій Миколайчук – майже герой фестивалю, вийшов на сцену босоніж та заспівав жартівливу пісню «Піду втоплюся у річці глибокій», що дуже

сподобалася молоді. До речі, символом нової української пісні стала, як не дивно, саме смерека. Щоправда, вона висіла в залі над сценою верхівкою вниз на знак протесту проти старих традицій. Пригадалась Тетяні Павлівні й історія з композитором з Тернополя Анатолієм Горчинським. Якось вона запросила його до радіостудії, де Анатолій Горчинський заспівав свої нові пісні під гітару. Після того, як передача прозвучала в ефірі, в редакцію посипалися листи з проханням її повторити. Невдовзі Анатолія Горчинського запросили виступити з авторським концертом в Києві, де прозвучала нова його пісня «Росте черешня в мами на городі». Можна ще багато розповідати про зустрічі пані Тетяни з поетами-піснярами Дмитром Павличком, Анатолієм Матвійчуком, Вадимом Крищенком… Ось я тримаю в руках подаровану збірку поезій відомої поетеси Ганни Чубач, читаю дарчий автограф: «Промінчику від «Променя» – щастя промінного!». А зустріч на радіо з Оксаною Білозір переросла у дружні стосунки. Співачка навіть запросила пані Тетяну викладати історію української естрадної музики в Університеті культури. Зараз Тетяна Діденко на пенсії, пише спогади, а влітку вирощує квіти на дачі… Наталія КАПУСТЯНСЬКА

Солом’янка

Урок доброти

УКРАЇНСЬКИЙ ВІЗЕРУНОК Нещодавно у дитячій бібліотеці ім. В. Кудряшова (вул. Солом’янська, 33) пройшла цікава і незвичайна зустріч. Цікава тим, що мова йшла про вишиванку, а незвичайна тим, що автором вишиванок є чоловік. Тож пора познайомитися: у минулому капітан морського судна, моряк-підводник, а нині – майстер з вишивання Анатолій Згортюк.

… Микола Чудотворець, портрет дочки Лесі, закохані і море, тигр, коні, і, звісно, вишиті сорочки є тепер у доробку Анатолія Згортюка. Наш майстер ніколи і не мріяв про таке. «А все почалось, – каже пан Анатолій, – випадково. Якось під час ремонту я знайшов книжку «Рукоділля» та недовишиту картину дочки. Спершу хотів викинути на смітник. А потім подумав: а, може, її довишивати? Чомусь ні голка, ні нитка не слухались, але стібок до стібка – і картину завершив».

«КРОК» НА ОДНОМУ КРОЦІ ДО УСПІХУ Народний художній колектив «Дитяча анімаційна студія «Крок» Навчально-виховного комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді м. Києва незабаром прийме участь у Міжнародному кінофорумі в Іспанії. За словами керівника колективу Відмінника освіти України Юрія Іванова, студія неодноразово отримувала вищі нагороди фестивалю. У планах – за новий анімаційний фільм, відзнятий студійцями, отримати Гран-прі. За 30 років існування колективу анімаційні стрічки студії на рівних змагаються з фільмами дорослих режисерів. Серед 600(!) нагрод є Гран-прі, перші призи, дипломи та спеціальні призи на Міжнародних кінофестивалях в Німеччині, Австрії, Норвегії, Люксембурзі, Греції, Фінляндії та ін. Скажімо, на Міжнародному кінофестивалі національностей в Австрії студійці отримали «Золотого Ведмедя» та «Золотий диплом». Утім, гордістю студії є золота медаль Міжнародного союзу кінематографістів UNICA у складі ЮНЕСКО. Такої нагороди на теренах СНД не має жоден кінорежисер. Більше того, японські експерти внесли мультфільми «Дитячої анімаційної студії «Крок» до колекції найкращих кінострічок світу. З досягненнями колективу можна ознайомитися навіть в музеї історії м. Києва, де представлені його експозиції. Напевне, всі знають створити 5-тихвилинний мульфільм справа кропітка: зліпити чи намалювати героїв мультфільму і перетворити їх у рух… На полицях студії яких звірят тільки не побачиш. «А це, – говорить Юрій Всеволодович, – колекція зайців, привезених з країн Європи. А от цими двома кумедними зайчатами, взагалі цікава історія була. На кінофестивалі у Люксембурзі ми проходили повз іграшковий магазин, де на вітрині стояли оці іграшки. Але магазин постійно був закритий, і ми написали записочку, що ми делегація з Києва і хочемо купити зайчат. Проте ми так і приїхали додому без них. І на наше здивування, у жовтні, коли ми візначали чергову річницю нашої студії, нам принесли посилку, – відкриваємо, а там – зайчата! І записка: вибачте – на той час був у відпустці». На моє запитання, який найулюбленіший мульфільм студії, Юрій Іванов вручив мені диск з кращими мульфільмами. Мені особисто сподобалася стрічка «Балет 147 листочків». Залишилось побажати творчому колективу нових перемог! Наталія КАПУСТЯНСЬКА

– А далі, – згадує Анатолій Гордійович, – просто захопився вишиванням. Перші уроки вишивання отримав у Трускавці, куди поїхав відпочити. Продавщиці на трускавецькому базарчику охоче ділилися секретами вишивки, і пан Анатолій за три тижні вишив собі сорочку. Приїхав додому у вишиванці, вишитій власноруч. От тільки теща так і не повірила…

П’ятикласники школи №187, для яких, власне, і була організована ця зустріч, із захопленням слухали людину мужньої професії. Бо, окрім вишивання та морських пригод, пан Анатолій розповів учням про своє дитинство: як випасав ягнят, гусей… і про дитячу мрію. А наостанок продемонстрував майстер-клас з вишивки. Дітлахи так обступили пана Анатолія, що нашому фотокореспонденту ледь вдалося зробити знімок для газети. Наталка СРІБНЯНСЬКА


Солом’янка

із виплати соціальних стипендій погашено у повному обсязі. Крім того, до дисциплінарної відповідальності притягнуто два посадовці навчальних закладів, з вини яких студенти пільгових категорій недоотримували належну їм фінансову допомогу.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЕКСПЕРТА

- Я людина вже не молода, а сусіди часто увечері та вночі голосно слухають музику і заважають мені спати. Звертався до дільничного, але отримував відписки – профілактичну роботу виконано і все... Як діяти в цій ситуації? Відповідно до ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», гучний спів і викрики, а також користування звуковідтворювальною апаратурою віднесено до джерел побутового шуму, на який встановлена заборона із двадцять другої до восьмої години. За недотримання цієї норми передбачена адміністративна відповідальність, а саме згідно зі ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу від 85 до 255 гривень. У разі повторного порушення протягом року стягуватиметься більший штраф – від 255 до 510 гривень для фізичної особи, а для підприємців – до 2550 гривень. Окрім цього, за повторне порушення мають право конфіскувати звуковідтворювальну апаратуру, піротехнічні засоби та інші предмети порушення тиші. Однієї відповіді дільничного про те, що профілактичні роботи виконано, – недостатньо. Наступного разу при зверненні до міліції вимагайте від дільничного складення протоколу про адміністративне правопорушення, який має бути направлений на розгляд до адміністративної комісії при місцевому органі виконавчої влади. Звісно, штрафи за порушення правил дотримання тиші невеликі, але якщо застосовувати їх регулярно, можна навчити сусідів поважати оточення. Окремим способом захисту Ваших прав є право на звернення до суду з цивільним позовом про відшкодування моральної шкоди. Як докази в суді Ви можете використати заяви до міліції, показання свідків, яким також перешкоджають галасливі сусіди, докази завдання шкоди Вашому здоров’ю (довідки з лікарні, що підтверджують порушення сну, нервові чи психічні розлади тощо). Відповідь підготовлена юристом інформаційно-юридичної служби «Альфа»

7

№1 (183) січень 2014

СТОЛИЧНІЙ ГРОМАДІ ПОВЕРНУТО ДІЛЯНКУ

СТУДЕНТАМ ПОВЕРНУЛИ БОРГИ Завдяки втручанню прокуратури Солом’янського району Києва студенти-пільговики трьох столичних університетів отримали майже 90 тис. гривень заборгованої соціальної стипендії. Прокурорською перевіркою встановлено, що керівництво трьох вищих навчальних закладів, розташованих на території Солом’янського району, порушило вимоги законодавства, не у повному обсязі нараховуючи та виплачуючи соціальні стипендії студентам-інвалідам І-ІІІ груп. Так, упродовж 2012-2013 навчального року гарантовану державою допомогу недоотримали 23 студенти Національного авіаційного університету, 11 студентів Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій та 7 студентів Національного технічного університету «КПІ». Загальна сума заборгованості перед пільговиками склала майже 90 тис. гривень. З метою усунення виявлених порушень прокуратура Солом’янського району внесла подання керівникам зазначених університетів, за результатами розгляду яких заборгованість

РОЗПОЧАЛАСЯ КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН

З 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року. Декларація подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Господарський суд задовольнив позов прокуратури Солом’янського району Києва та повернув столичній громаді земельну ділянку вартістю 100 млн грн. на території «Турецького містечка». У 2008 році Київрада передала столичній будівельній компанії в 10-річну оренду земельну ділянку площею 8,4 га на вул. Кадетський Гай у Солом’янському районі для будівництва житлового комплексу з паркінгами та об’єктами торгівлі. За умовами договору забудовник мав завершити зведення житлового комплексу не пізніше березня 2011 року. Натомість ділянку так і не почали використовувати за цільовим призначенням – її лише огородили дерев’яним парканом. Крім того, як встановила прокурорська перевірка, жодних документів, що дозволяли виконання будівельних робіт, товариство не отримувало. До того ж, тривалий час не сплачувало плату за користування цією землею. У своїх позовних вимогах прокуратура Солом’янського району вимагала розірвати договір оренди вказаної ділянки та зобов’язати підприємство повернути її територіальній громаді до комунальної власності, привівши у належний стан. Господарський суд Києва підтримав позицію прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі. Прес-служба прокуратури Солом’янського району міста Києва

— Зараз, чи то від самотності, чи то за віянням моди багато мешканців у багатоповерхівках тримають своїх улюбленців – собак. Але в ліфті не проїхати, бо смердить, і на вулиці двірник ледь встигає прибирати після собак. Чи є якісь щодо цього заходи, скажімо, щоб господар слідом сам прибирав? — Відповідно до Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві, затвердженими Київською міською радою, при утриманні собак і котів їх власникам необхідно, зокрема, забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм та громадського порядку та упереджувати можливість безконтрольного виходу тварини поза межі місця її утримання. У випадку, якщо дані норми порушуються, слід звернутися до дільничного інспектора або зателефонувати на лінію 102. При появі захисника порядку обов’язково вимагайте складення протоколу про адміністративне правопорушення. Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлені санкції за недотримання правил щодо утримання домашніх тварин, порушення яких тягне за собою відповідальність згідно зі ст.ст. 150,1 52, 154 Кодексу. Також у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про уведення нових штрафів за забруднення навколишнього середовища. Особливим пунктом прописані адміністративні санкції за залишені на вулиці собачі екскременти. У разі підтримки його ініціативи в парламенті за відмову прибрати екскременти після свого чотириногого вихованця на вулиці українців каратимуть штрафом від 240 гривень до 1360 гривень, а посадових осіб – до 1700 гривень. Офіційним сайтом з вирішення проблемних питань утримання домашніх та інших тварин в місті Києві є сайт Комунального Підприємства «Центр ідентифікації тварин» – http://cipets.kiev. ua, де Ви можете отримати консультацію з приводу будь-якого питання утримання домашніх тварин. Відповідь підготовлена юристом інформаційно-юридичної служби «Альфа» - дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини); - дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу). ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києв

Хто зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи Громадянин зобов’язаний подати у 2014 році податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного 2013 року, зокрема, отримував: - доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність; - доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальЕЛЕКТРИК на річна сума таких оподатковуваних доходів на Відрадному перевищує сто двадцять розмірів мінімальної 247-61-78, (067) 489-21-56, заробітної плати, встановленої законом на 1 (050) 067-77-08 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.); Ефективне лікування - іноземні доходи; артрозу суглобів - дохід, отриманий орендодавцем при нап’яткових шпор данні нерухомості в оренду (суборенду), якщо остеохондрозу хребта! орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом Екстракорпоральна господарювання; ударно-хвильова терапія - дохід, отриманий орендодавцем при назапис за тел.: (068) 899-32-32 данні рухомого майна в оренду (суборенду), Ліц. МОЗУ АВ №539595 (095) 771-13-51 якщо орендар є фізичною особою, яка не є від 20.05.2010 р. суб’єктом господарювання;

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я


8

Солом’янка

№1 (183) січень 2014

ПРАВОСЛАВНИЙ КАЛЕНДАР

ВІДпочивай із солом’ЯНКою

Запрошуємо переглянути у лютому 2014 року 2 та 9 лютого /неділя/ початок о 16.00 О. Іванченко

«Про Агакало, корону та заморську принцесу» Чарівна казка (з 5 років)

6, 13 та 20 лютого /четвер/ початок о 19.30 прем’єра О. Іванченко

«Календар Майя» Комедія сучасного офісу

16 та 23 лютого /неділя/ початок о 16.00 прем’єра О.Іванченко

11 лютого 2014 року о 09.30 у приміщенні Управління праці та соціального захисту насе15 лютого – Стрітення Господнє лення (Повітрофлотський проспект 40, кім. 311) за тематикою: «Реалізація проекту «Муніципальна 24 лютого – Масниця лікарняна каса в Солом’янському районі м. Києва». Відповідальні: Рев’юк А. М. – заступник голови райдержадміністрації; Хоменко Л. В. – начальник Управління праці та соціального захисту населення, тел.: 245-19-99. 13 лютого 2014 року о 13.00 у приміщенні Центральної районної бібліотеки ім. Ф. Достоєвського (вул. Освіти, 14) за тематикою: «Бібліотеки – влада – громада –запрограмований модуль успіху». Відповідальні: Рев’юк А. М. – заступник голови райдержадміністрації; Максимова О. І. – начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини, тел.: 207-09-90. 20 лютого 2014 року о 16.00 у Клубі за місцем проживання «Старт» (вул. Антонова, 4) за тематикою: «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у складних життєвих обставинах». А ВИ ЧУЛИ ПРО ТАКЕ? Відповідальні: Рев’юк А. М. – заступник голоСвого часу, коли в Лондоні з’явилися ви райдержадміністрації; Кустова І. В. – начальник перші автомобілі, то попереду автомобіля відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, тел.: 207біг чоловік і кричав: «Обережно, їде авто- 09-80; Максимович Г. М. – директор ОПК «Либідь», мобіль!». тел.: 520-17-29.

ПОСМ

ІХНІ

*** Одного разу журналісти звернулись до Альберта Ейнштейна з проханням: виходячи з теорії відносності, популярно пояснити, що таке час. На це Ейнштейн відповів: «Роки за роками пролітають неймовірно швидко, але коли чекаєш обіду, то час тягнеться нестерпно довго!». За інформацією Товариства інвалідів «Надія»

фІрмовий магазин

27 лютого /четвер/

КУПОН НА ЗНИЖКУ

Чарівна казка (з 5 років)

«Сон артиста»

-20% до 14.02.2014 з 04.02.2014

2 поверх ТЦ «Аркадія», вул. Борщагівська, 154 А

комічний шарж

Олена Папуша Армен Алексанян Михайло Безуглий Наталя Ганзевич Валерія Канашева Віктор Кутало Василь Марочко Галина Шклянчук

ТЬСЯ

«Казка про чарівні бажання»

початок о 19.30 О. Іванченко

Члени Громадської ради – іменниники січня

ГРАФІК проведення громадських слухань

(Індустриальний міст)

Ярмаркуємо 7 лютого – вул. Освіти (на відрізку від вул. Вузівської до вул. Кривоноса) 8 лютого – вул. Стадіонна (на відрізку від вул. Липківського до вул. Богданівської) 14 лютого – вул. Козицького (на відрізку від вул. Єреванської до вул. Уманської) 15 лютого – просп. Комарова, 28 (на відрізку від просп. Комарова до вул. Чумака) 21 лютого – вул. Керченська (на відрізку від вул. Мартиросяна до вул. Донецької) 22 лютого – вул. Стадіонна (на відрізку від вул. Липківського до вул. Богданівської) 28 лютого – вул. Козицького (на відрізку від вул. Єреванської до вул. Уманської) PROДОМ www.pro-dom.kiev.ua

Впроваджено новий вид

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

ВІКНА БАЛКОНИ

Води З IОНАМИ СРIБЛА В МАГАЗИНІ 70

50 ./ коп

л

ЕКО

«ПІД КЛЮЧ»

обшиття, утеплення iзварювальні роботи (винос) iдах, винос підлоги

проти москітні сітки підвіконня «Данке» iвідкоси Знижка

i

тільки до 15 лютого

Чоколівський бульвар, 19

РОЗСТРОЧКА 0%

i i

331-62-23

без довідки про доходи 332-62-23

25%

М’ЯКІ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ ПЕРЕМОГЛИ!

Все почалось 10 років тому після публікації в одній столичній газеті, де писалось, що звичайні зубні протези токсичні, викликають алергію і навіть можуть спровокувати рак. На той час група вчених медиків вже запропонувала гідну заміну акриловим протезам. Це були еластичні протези з термопласту. Але вони були доступні тільки вузькому колу елітних клієнтів. Новою методикою зацікавився практикуючий лікар, а нині почесний президент Компанії «Супердент і К» Віктор Іванович Кузьмінський. Ця людина заслужено вважається родоначальником введеня нового методу протезування в місті Києві. Адже завдяки саме йому «м’які протези», як їх прозвали в народі, стали доступними чи не кожному, хто цього потребує. Ось, що сказав Віктор Іванович нашому кореспонденту: – Я відразу зрозумів, що термопласти – це перспективний напрямок у стоматології: не треба обпилювати зуби, а сам протез не токсичний, не викликає алергії, еластичний, не містить металу та кріпиться за зуби спеціальними кламерами (гачками). Тоді багато колег скептично дивилися в мій бік. А зараз вони самі приходять до нас переймати досвід та майстерність. Я ще тоді казав: «Ось побачите, років за п’ять термопласти отримають масову прописку в Україні. І, як бачите, виявися правий»!

Сьогодні, до 10-РІЧЧЯ освоєння компанією «Супердент і К» термопластів, Віктор Іванович особисто проводить прийом всіх охочих.

КонсультацІя – беЗКОШТОВНО! ДО 28.02.2014 ДІЄ ЗНИЖКА -10%! М

«Шулявська», вул. Нестерова, 3, тел.: (044) 45-55-123, (067) 396-98-86

Ліц. МОЗУ АГ №599761 від 19.12.2011 р.

Акція діє з 14.01.2014 р. до 28.02.2014 р.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я Ремонт

РЕСТАВРАЦІЯ ШКІРЯНИХ ТА ХУТРЯНИХ ВИРОБІВ

комп’ютерІВ

hВідновлення структури (пропитка) hРемонт тріщин і розривів (рідка шкіра) hФарбування hЗаміна підкладу hX/ч дублянок Ремонт одягу будь-якої складності

ноутбуків на Відрадному

МАРТИРОСЯНА, 12

БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА 232-64-72 (063) 058-27-28

Допоможемо швиДко

«Талісман»

245-87-20

вул. Донецька 8/10 т.: 592-85-85, (063) 128-16-58, (097) 954-36-34, (099) 224-11-63

Голд еліт, преміум, талісман

продати, купити, здати, зняти будьяку нерухомість

Автошкола

Оголошує набір навчальних груп водіїв кат. «В», гнучкий графік навчань Вартість курсу від 1750 грн

тел. (044) 361 04 33

Таксі, голд еліт, талісман

Таксі «Талісман»

Приємні ціни.

Безготівковий розрахунок (з ПДВ) 100 % подача авто

тел. (098) 00 00 843, (099) 00 00 843 та (093) 00 00 843 В Кафе готелю

«ОберIг» на постійну роботу

потрібЕн

кухар — з/п 280 грн/день + % Тел.: 275-44-70, (067) 209-97-67

МАГАЗИН «ОПТИКА» ϳäáèðàííÿ îêóëÿð³â контактні лінзи

âóë. Âèáîðçüêà, 69,

òåë. 458-17-95

ÊÎÍÑÓËÜÒÀÖ²ß ÎÊÓ˲ÑÒÀ працюємо без вихідних

ЗИМОВІ ЗНИЖКИ

ДОДАТКОВИЙ ЗАРОБІТОК Потрібні кур’єри для розповсюдження газет та листівок по поштових скриньках в Солом’ян­ському районі.

Тел. (044) 483-23-59, (044) 483-60-60, (067) 503-18-22

РЕМОНТ, ПЕРЕТЯЖКА, ВИГОТОВЛЕННЯ МЕБЛІВ, ШАФИ КУПЕ, КУХНІ, ВІТАЛЬНІ

2 7 5 - 16 - 6 3 2 3 2 -7 1 - 6 3 Кафе «СОСЕДИ» торжества 100 грн/ос. поминальні обіди від

від

80 грн/ос.

вул. Ав. Антонова, 11 221-09-03, (068) 198-06-03

Засновник: Со­ло­м’ян­ська районна в місті Києві державна адміністрація. www.solor.gov.ua. Видавець тов «Медіа-Промінь». Головний редактор Наталія Капустянська. Адреса редакції: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 8/10. Телефон: 245-14-50; 245-24-13; e-mail: solonews@ukr.net. З питань розміщення реклами звертайтеся за тел.: 360-47-74. Редакція може не поділяти позицію автора. При підготовці до друку редакція має право редагувати та скорочувати всі матеріали, які надходять до газети. Рукописи редакція не рецензує і не повертає. Редакція залишає за собою право листуватися з читачами лише на сторінках газети. За зміст рекламних публікацій відповідає рекламодавець. Матеріали позначені , друкуються на правах реклами. Надруковано у друкарні ТОВ «Камертон», м. Гайсин, вул. Південна, 18. Наклад 121 900 примірників. Свідоцтво про реєстрацію 574-212 ПР серія КУ від 01.02.2011. Розповсюджується безкоштовно у кожну поштову скриньку в Со­ло­м’ян­ському районі.

Газета «Солом'янка» №1 (2014)  

Газета «Солом'янка» №1 (січень 2014 року) Солом'янського району м. Києва

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you