Page 1

ПЕРШИЙ ЮВІЛЕЙ

НОСІЇ ДОБРА

СТОР. 3

СТОР. 4, 6

НОВА АМБУЛАТОРІЯ СТОР. 5

№ 11 (157) • листопад 2011

«Золоте перо» 2006 рік Привітання

ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ, УЧНІ ШКОЛИ! Прийміть найщиріші вітання з нагоди ювілею найстарішої школи Солом’янського району, яка пройшла віковий шлях і завжди з честю виконувала свою основну місію — навчала й виховувала громадян нашої держави, які творили живу історію.

Переживаючи революції і війни, хвилини смутку й ра дості, упевнено йшла вперед, с і ю ч и в дитячі душі зерна знань, добра, формувала

основи загальнолюдської моралі, виховувала гідних громадян. І. Франко зазначав: «Учителем школа стоїть…». Тут завжди працювали і працюють самовіддані, діяльні люди, які вміють створювати атмосферу доброти, розуміння, щирості, любові до дітей, бо як мудру настанову сприймають слова свого колеги М. Т. Рильського, який

зазначав, що «саме любов’ю до людини, до дитини повинна бути окрилена діяльність кожного вихователя і вчителя». Школа №7 завжди була епіцентром світла, упродовж століття створювала і примножувала свої традиції. Тут не лише добре навчають, а й залучають до творчості, дають змогу для самореалізації, сприяють розкриттю дитячих талантів.

Колектив цього навчального закладу може пишатися своїми випускниками — науковцями і військовими, робітниками й артистами, правниками й журналістами, представниками інших професій. У районі високо цінують вашу довголітню працю, професійну майстерність, моральні якості. Вітаю весь колектив працівників школи №7 з першим віковим ювілеєм!

Бажаю міцного здоров’я, стоїчної витримки, наполегливості в досягненні нових висот. Нехай усіх вас супроводжує удача і творче натхнення у справі творення Людини! З повагою, голова Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Іван СИДОРОВ

Школі №7 (ім. М. Рильського) — 100 років!

СЬОМА ШКОЛО, ЯК НЕ ЛЮБИТИ ТЕБЕ…

Т

акими словами розпочинається гімн найстарішої школи Солом’янського району, яка розташувалася між гомінливим вокзалом і тихою Свято-Покровською церквою. Повірте, серце кожного учня переповнюється радістю, коли під час усіх святкувань після Гімну України вони з гордістю виконують Гімн школи. За 100 років свого існування ця маленька і затишна школа для багатьох поколінь учнів і вчителів стала справжньою родиною. У далекому 1911 році відкрилася вона як двокласне чоловіче училище, яке в 1915 році набуло статусу вищого початкового училища. Згодом заклад став Київською залізничною школою №2, а ще пізніше залізничну школу було перейменовано на середню загальноосвітню школу №7. Статусу спеціалізованої вона набула в 1995 році. Серед імен прекрасних учителів, що зберегла для нащадків історія школи, є ім’я Максима Рильського. Протягом кількох десятиліть освітній заклад виборював право носити славне ім’я Максима Тадейовича. І тільки в 1985 році було присвоєно статус середньої школи імені М. Т. Рильського. А у березні 2006 року на будівлі школи встановили меморіальну дошку — пам’ятний знак про працю Максима Рильського у школі. З ініціативи вчителів української мови і літератури та за підтримки батьків, випускників, а також учнів школи у навчальному закладі функціонує музей письменника. Це справжній духовний осередок школи. Не може бути руху вперед без збереження давніх традицій, які є надбанням школи і запорукою її сучасного розвитку. Адже школа не може бути ні древньою, ні старою. У стінах навчального закладу завжди царює дитинство, юність і молодість. Зараз у школі навчається 563 учні. І приємно те, що сімейна традиція навчатися в школі №7 збережена багатьма родинами. Скажімо, учень 5-А класу Андрій Уткін з гордістю заявляє, що йому в школі навчатися легко, адже тут, як кажуть, і стіни допомагають. У цій школі вчився його брат, Вадим Уткін, а прабабусю, Катерину Ісайкіну, яка пішла до школи в 1924 році, навчав сам Максим Рильський. Цікава традиція навчатися в одній школі склалася і у першокласника Артема Єрошова. Він є представником четвертого покоління сім’ї Єрошових. А педагогічний колектив школи — це справжня команда однодумців. Нині у школі працює 50 учителів, з них — 11 учителівметодистів, 9 старших вчителів, 15 відмінників освіти України (!). А очолює колектив з 2007 року молода, інтелігентна, духовно багата, толерантна людина — Інна Криворучко, під керівництвом якої колектив досягнув значних результатів у відповідальній справі навчання, виховання та розвитку молодого покоління. Так школа є лауреатом Громадської акції «Флагмани освіти і науки України — 2011», виборола диплом «За вагомий внесок у розвитку освіти і науки України» та стала володарем кришталевої статуетки «Золота сова». Тож побажаємо цій унікальній школі подальших успіхів та гідного продовження традицій.


2 Питання дня

Громадські слухання

НАШ БУДИНОК БУВ «КУПОЮ ПРОБЛЕМ»…

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

лени численних комісій, які проводили обстеження будинку з метою вивчення наших проблем, були шоковані тими «недоліками», що залишилися в будинку після прийняття його в експлуатацію. Можна без кінця згадувати той час, коли електроприлади освітлення в місцях загального користування кріпилися до стіни цвяхами, а оголенні дроти електроживлення стирчали поряд зі стіни; коли прибудинкова територія була завалена різноманітним сміттям, а благоустрою внутрішнього двору взагалі не було; коли на верхніх поверхах була відсутня вода, тому що системи водопостачання не працювали, а система димовидалення навіть не була змонтована; коли з 8 ліфтів працювало лише 5, побутове сміття спалювалось у металевих контейнерах, а прибирання будинку практично не проводилося. На початку 2005 року ініціативна група мешканців будинку винесла на обговорення питання щодо створення об’єднання

співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Це питання нами неодноразово обговорювалось: були як прихильники, так і супротивники ідеї створення ОСББ, але більшість мешканців висловились за об’єднання. І районна влада всіляко сприяла та надавала допомогу у цьому питанні. Незважаючи на першочергові труднощі, ми негайного взялися вирішувати питання щодо запуску непрацюючих ліфтів та відновлення гарячого водопостачання. Створили сервісну службу, яка і сьогодні займається питаннями обслуговування житлового будинку та прибудинкової території. Закупили та встановили нове насосне обладнання, яке забезпечило мешканців будинку гарячою та холодною водою. Відремонтували всі внутрішні приміщення та під’їзди будинку, старі освітлювальні пристрої були замінені на нові економічні світильники. Будинок став виглядати не гірше, ніж елітні будинки в центрі міста Києва.

ШАНОВНІ БАТЬКИ — МЕШКАНЦІ СОЛОМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ! Хто має бажання оздоровити своїх дітей — віком від 9 до 16 років включно — у ДЦ «Молода гвардія» (Одеська обл.), просимо звертатися до відділу у

СОЛОМ’ЯНКА

справах сім’ї, молоді та спорту Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації (просп. Повітрофлотський, 41, кім. 268, тел. 207-09-10).

САВИЦЬКА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань

8 ГРУДНЯ

ЯРЦЕВ Аналізуючи нашу діяльність протягом останніх 6 років ми чітко бачимо, що іншого виходу з тієї ситуації, в яку потрапили мешканці будинку у 2003 році, не було. Можна було продовжувати писати та направляти різноманітні скарги, звертатися до депутатів усіх рівнів, але ніхто не вирішить проблеми мешканців краще, ніж самі мешканці. Потрібно писати історію будинків власноруч, руками самих мешканців… Костянтин КАЛЬНИЙ, голова правління ОСББ «Політех» Від редакції: Інформацію щодо діяльності ОСББ «Політех» можна отримати на офіційному сайті в Інтернеті: www.osbb-politech. kiev.ua У приміщенні райдержадміністрації (Повітрофлотський пр-т, 41, кім. №100) відкрився консультативний центр з питань створення ОСББ. Центр працює щосереди з 14-00 до 18-00, тел. для довідок: 246-0933, 067-991-23-45. Оздоровлюються діти пільгових категорій, а саме: дітисироти; діти, які знаходяться під опікою; діти з малозабезпечених сімей; діти-інваліди; діти, які перебувають на диспансерному обліку.

ХОРОШОГО БАГАТО НЕ БУВАЄ

ЗАСНОВНИК: СОЛОМ’ЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВИДАВЕЦЬ ТОВ «МЕДІА-ПРОМІНЬ» ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР НАТАЛІЯ КАПУСТЯНСЬКА АДРЕСА РЕДАКЦІЇ:

E-MAIL: SOLONEWS@UKR.NET З ПИТАНЬ РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ТЕЛ.: 360-47-74

РУКОПИСИ РЕДАКЦІЯ НЕ РЕЦЕНЗУЄ І НЕ ПОВЕРТАЄ. РЕДАКЦІЯ ЗАЛИШАЄ ЗА СОБОЮ ПРАВО ЛИСТУВАТИСЯ З ЧИТАЧАМИ ЛИШЕ НА СТОРІНКАХ ГАЗЕТИ. ЗА ЗМІСТ РЕКЛАМНИХ ПУБЛІКАЦІЙ ВІДПОВІДАЄ РЕКЛАМОДАВЕЦЬ. МАТЕРІАЛИ ПОЗНАЧЕНІ Р ДРУКУЮТЬСЯ НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ НАДРУКОВАНО У ДРУКАРНІ ТОВ «КАМЕРТОН», М. ГАЙСИН, ВУЛ. ПІВДЕННА, 18. НАКЛАД 121 900 ПРИМІРНИКІВ. СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ 574-212 ПР СЕРІЯ КУ ВІД 01.02.2011. РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО У КОЖНУ ПОШТОВУ СКРИНЬКУ В СОЛОМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ.

19

жовтня 2011 року відбулись громадські слухання з питань реформування системи охорони здоров’я в Солом’янському районі, у яких взяли участь керівництво району, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів, заступники головних лікарів, завідуючі поліклініками, голови профспілкових комітетів лікувально-профілактичних закладів Солом’янського району, головні районні позаштатні спеціалісти, завідуючі відділеннями лікувально-профілактичних закладів Солом’янського району та ін. За словами заступника голови райдержадміністрації Олени Савицької, мережа закладів, які функціонуватимуть у Солом’янському районі, погоджена Головним управлінням охорони здоров’я м. Києва. Заступник начальника управління охорони здоров’я Олена Мельниченко розповіла про мережу закладів охорони здоров’я району, яка буде представлена 7 об’єктами (юридичними особами), що будуть створені на базі теперішніх поліклінік району. При цьому вона звернула особливу увагу на те, що умови роботи медичних працівників та доступність закладів медичної допомоги для мешканців району зберігаються, жодних скорочень медичних працівників не планується. Відбудеться розмежування закладів охорони здоров’я, які надаватимуть

первинну медичну допомогу, вторинну, екстрену тощо. Первинна меддопомога буде надаватись у Центрах первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких увійдуть дільничні терапевти та педіатри, сімейні лікарі, пункти невідкладної медичної допомоги, лікарі дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, кабінети щеплення. Вторинну (спеціалізовану) меддопомогу надаватимуть лікарі-спеціалісти в Консультативно-діагностичних центрах, при цьому відокремлені діагностичні відділення цих центрів будуть розміщуватись в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги. Було надано відповіді й на інші запитання, приміром, щодо забезпечення житлом медичних працівників; оплати праці медичних працівників; покращення якості надання медичної допомоги; стоматологічної допомоги. Голова комітету з питань охорони здоров’я Громадської ради при Солом’янській районній у місті Києві державній адміністрації Віталій Руденко відзначив, що реформування в Україні — це неминучий процес. Для визначення нашого досягнення у реформуванні необхідно визначити індикатори реформування на найближчі роки. Лікарі повинні працювати на кінцевий результат, а це — якісно надана послуга (медична допомога). Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»

НА СОЛОМ’ЯНЦІ ШУК АЮТЬ НАЙКРАЩИЙ НОВОРІЧНИЙ КУТОЧОК

ТЕЛЕФОН: 245-14-50; 245-24-13

ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ДРУКУ РЕДАКЦІЯ МАЄ ПРАВО РЕДАГУВАТИ ТА СКОРОЧУВАТИ ВСІ МАТЕРІАЛИ, ЯКІ НАДХОДЯТЬ ДО ГАЗЕТИ.

ВЛАДИСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ

Творчі перегони

03151, М. КИЇВ, ВУЛ. ДОНЕЦЬКА, 8/10

РЕДАКЦІЯ МОЖЕ НЕ ПОДІЛЯТИ ПОЗИЦІЮ АВТОРА.

М

ешканці Солом’янки ярмаркуватимуть частіше. За дорученням Кабінету Міністрів України починаючи з жовтня ц. р. замість звичних 4-х ярмарків на місяць їх стали проводити по 8-9. Тож тепер солом’янці щоп’ятниці та щосуботи мають змогу атакувати ярмаркові лавки, аби придбати якісну і свіжу продукцію ще й за розумними цінами від виробників. «Сьогодні існує великий попит на ярмарки, — коментує заступник голови Солом’янської райдержадміністрації з питань торгівлі та споживчого ринку Анатолій Іващенко. — Адже тут ми контролюємо і якість продуктів, і ціну, за якою вони

№ 11 (157) • листопад 2011

207-09-98, 15 0 0 -17 0 0 1 ГРУДНЯ

Житловий будинок №145 на вул. Борщагівській був офіційно введений в експлуатацію у березні 2003 року. У зв’язку з тим, що наш будинок мав безліч недоліків, його відмовилися приймати до комунальної власності району. За період 2003–2005 рр. ініціативна група мешканців будинку неодноразово зверталася зі скаргами на будівельну організацію до всіх можливих органів державної влади. У відповідь на конкретні факти недбалості забудовника під час будівництва та утримання житлового будинку ми отримували різноманітні «відписки» з прозорим натяком, що дієвих заходів до забудовника вжити неможливо.

Ч

op“lP kPmPă

реалізовуються. Загалом, за 10 місяців поточного року в районі проведено 46 ярмарків. У них узяли участь 8 700 виробників та продавців, які реалізували на цих заходах більш ніж 8,6 тис. тонн своєї продукції». Найбільшою популярністю, за даними відділу торгівлі та споживчого ринку Солом’янської райдержадміністрації, користуються плодово-овочеві культури. Особливо з настанням холодів мешканці намагаються запастися картоплею, морквою, капустою тощо аби поповнити свій стратегічний запас продуктів на зиму. Тож, гайда скуповуватися! Ганна ТЕПЛОВА

Нестримно спливає час і ось уже зовсім скоро настане Новий рік — найочікуваніше свято не тільки для дітей, але й для дорослих. Напередодні новорічних свят наш рідний Солом’янський район виглядає особливо привабливо. Прикрашені ялинки у дворах підприємств, мерехтливі прикраси, різнобарвні вогники, яскраві серпантини на будівлях та сніжинки у вікнах мешканців — усе це маємо завдяки старанням, витраченому часу та любові багатьох людей. Для того, щоб виявити нові творчі грані солом’янців і побачити район по-новому, райдержадміністрація що-

року напередодні новорічних та різдвяних свят проводить конкурс «Найкращий новорічний куточок Солом’янки». І цей рік не виняток! Запрошуємо виробничі та торгівельні підприємства, навчальні та медичні заклади, інші установи та організації взяти участь у творчих перегонах на найкраще оформлення фасадів та прилеглих територій. По завершенні новорічних і різдвяних свят компетентне журі підіб’є підсумки та визначить переможців. Увага приділятиметься індивідуальному підходу та цілісності образу. Поспішайте! Конкурс триватиме до 15 грудня!

заступник голови райдержадміністрації з питань житловокомунального господарства

15 ГРУДНЯ

ЛАПАНЬ АНДРІЙ ГРИГОРОВИЧ перший заступник голови райдержадміністрації

22 ГРУДНЯ

ІВАЩЕНКО АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ заступник голови райдержадміністрації з питань торгівлі та споживчого ринку

29 ГРУДНЯ

ЯКИМОВИЧ МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ заступник голови райдержадміністрації з економічних питань

op“lP kPmPă 207-09-98, 15 0 0 -17 0 0

У

правління житловокомунального господарства Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: • головного спеціаліста відділу координації та розвитку житлово-комунального господарства району; • головного спеціаліста відділу координації та розвитку житлово-комунального господарства району. Вимоги до конкурсантів: громадянство України, вища освіта відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, досконале володіння державною мовою, основами діловодства, знання ПК. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення конкурсу за адресою: проспект Повітрофлотський, 41, кабінет 334 (тел.: 249-47-12).


3 РОЗВИТОК РАЙОНІВ — ОДНЕ ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

ПАМ’ЯТАЄМО…

Час невпинно рухається уперед. І разом з ним рухається життя на землі. Тому місто, а надто столиця України, не може відставати від цього ритму і повинне постійно розвиватися та удосконалювати всі аспекти життєдіяльності своїх мешканців. Звісно, Солом’янський район, як невід’ємна частина міського управління, повинен іти в одному напрямку за спільною програмою зі столицею. Тож міською та районною владою завжди приділялась велика увага його соціальноекономічному розвитку. До настання фінансовоекономічної кризи 2008 року в районі інтенсивно розбудовувалась соціальна сфера і вводились в експлуатацію школи, реконструйовані парки і сквери, дороги. За рік на такі роботи витрачали до 150 млн. грн. з міського та районного бюджетів. Про те, яка увага соціально-економічному розвитку району приділяється сьогодні, ми запитали у голови Київської міської державної адміністрації Олександра ПОПОВА (на знімку). — Шановний Олександре Павловичу, які зусилля сьогодні докладає міська влада до розвитку районів, зокрема — Солом’янського? — Безумовно, основне завдання міської влади — це всебічний розвиток нашого міста Києва. Але не можна говорити про розвиток столиці, не доклавши зусиль до розвитку її районів. Саме тому міська влада завжди шукає оптимальні рішення фінансування тих чи інших програм, аби покращити умови життя киян. Так, наприклад, незважаючи на складну фінансову ситуацію, місто знайшло можливість реалізувати ідею створення амбулаторій загальної практики — сімейної медицини. І до кінця року в столиці відкриють 100 амбулаторій, зокрема 10 у Солом’янському районі, на відкриття яких у в цьому році бюджетом міста передбачено 5,05 млн. грн. Чотири із них уже приймають своїх пацієнтів. Найближчим часом такі амбулаторії відкриють за адресами: проспект Повітрофлотський, 15 та вулиця Васильченка, 3, — які обслуговуватимуть рекордну кількість мешканців — по 6 тисяч кожна. — Іще одне соціально важливе питання — це зведення нових дитячих садочків. Коли солом’янці зможуть забути про проблему влаштування своїх малят до дошкільних закладів? — Дійсно, зараз питання перевантаження дитячих садочків для Києва є досить актуальним. Особливо це стосується мікрорайонів із найбільшою щільністю населення. Ми вживаємо конкретних заходів, аби розвантажити існуючу мережу дитячих садочків. Цього року ми

вводимо в експлуатацію рекордну кількість садочків. І не зупинятимемося на цьому. Ті садочки, що вже є, ремонтуватимуть і модернізуватимуть, а групи, які наразі не працюють відповідно до профілю, повертатимуть дітям. Тож мережа дошкільних навчальних закладів збільшиться на 4200 місць. А за дватри роки проблема черги до дитячих садочків буде вирішена, зокрема у Солом’янському районі, де за останні 20 років не відкривалося жодного подібного закладу. І першими позбавляться дефіциту дошкільних навчальних місць мешканці мікрорайону Кадетський гай. На завершення будівництва та введення в експлуатацію нового сучасного дитячого садочка на вул. Народного Ополчення, 9-А міська влада цього року виділила 14 млн. грн. Заклад буде готовий прийняти 110 дітей. Наступного року ми відкриємо дитячий садочок на проспекті Червонозоряному, 4-А, розрахований на 130 місць, та плануємо розпочати будівництво ще двох — на вул. Кудряшова, 7-А та на вул. Качалова, 40. Вони зможуть прийняти перших вихованців уже в 2013 році. Загалом, що стосується соціально-важливих об’єктів, у 2011 році за рахунок міського бюджету в Солом’янському районі провели капітальний ремонт у 11-ти дошкільних та у 13-ти загальноосвітніх навчальних закладах на суму 6 млн. грн., відремонтували 3 районних бібліотеки, 1 музичну школу та 2 приміщення районних поліклінік на загальну суму понад 4 млн. грн. Окрім того наступного року ми відкриємо в районі ще одну школу — на розі вулиць Лебедєва-Кумача і

У переддень 68-ї річниці звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників у парку ім. М. Островського Солом’янського району відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим у Великій Вітчизняній війні.

В

Землячки. — Також важливим питанням для мешканців лишається ремонт та належне утримання їхніх будинків. Що робиться у напрямі розвитку житловокомунального господарства району? — На цей рік місто передбачило для Солом’янського району майже 12 млн. грн. на асфальтування 173-х дворових та прибудинкових територій та понад 7,5 млн. грн. на ремонт 106-ти під’їздів та сходових клітин у житлових будинках із заміною приладів освітлення на енергозберігаючі. На сьогодні половину зазначених робіт уже виконано. Також з міського бюджету виділили 8,4 млн. грн. для ремонтів житлових будинків, де у 2011 році створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ну і, звісно, велика увага приділяється зведенню новобудов. Скажімо, у кінці цього року плануємо ввести в експлуатацію три житлових будинки на 414 квартир загальною житловою площею 43,76 тис. м2. — А як справи із зонами відпочинку в районі? Чи будуть облаштовуватися нові місця, де б мами могли відпочивати зі своїми дітками? — Завдяки зусиллям міської, районної влади, співпраці з інвесторами до 20-ї річниці незалежності України у Солом’янському районі відкрили два сквери після реконструкції — на вул. Солом’янській, 24 та на бульв. Івана Лепсе, 81, а в

листопаді за рахунок міських коштів буде завершено благоустрій скверу на вул. Івана Клименка. Окрім того, до кінця поточного року планується встановити 23 спортивних та 57 дитячих майданчиків, 10 з них уже діють. А вже в наступному році ми проведемо реконструкцію парку «Орлятко», другу чергу реконструкції парку «Відрадний» та виділимо кошти на реконструкцію ще 5-ти парків і скверів Солом’янського району: по вул. Уманській, Ландшафтного парку, скверів по вул. Мартиросяна, «Юність» та біля кінотеатру «Тампере». — Олександре Павловичу, а чого ще чекати солом’янцям у 2012 році? — Важливою складовою нормального функціонування міста та району є його транспортні розв’язки. У поточному році на розбудову вулично-шляхової мережі Києва спрямовано значно більше коштів, ніж минулого року. Саме це й дозволило розпочати такі масштабні проекти, як капремонт просп. Миколи Бажана, вул. Червоноармійської, бульв. Лесі Українки та бульв. Тараса Шевченка. Щодо Солом’янського району, то будемо працювати над двома важливими загальноміськими транспортними проектами — будівництво Шулявського шляхопроводу та Суздальського мостового переходу. Дякуємо за інтерв’ю. Розмову вела Наталя КИР’ЯНОВА

Солом’янському району виповнилося 10!

ЛІТА СОЛОМ’ЯНКИ — Ї Ї БАГАТСТВО

Д

арма, що люди кажуть, буцімто 10 років — вік дитячий. Для 350-тисячної громади Солом’янського району — це складне десятиріччя єднання, становлення, розбудови та стрімкого розвитку. І кожен, хто зробив хоч невеликий внесок у цей процес, тепер уже назавжди залишиться в історії району. Тож 12 жовтня відзначити перший серйозний ювілей Солом’янки зібралося дуже багато поважних гостей, які так чи інакше вплинули на її долю. Зокрема, із найщирішими вітаннями до адміністрації та громади району звернулися заступник київського міського голови — секретар Київради Галина Герега, перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, народний депутат Максим Луцький, колишній київський міський голова Олександр Омельченко та його перший заступник Станіслав Сташев-

ський, керівники колишніх Залізничного та Жовтневого районів, об’єднання яких і створило теперішню Солом’янку, Валерій Титарчук та Микола Підмогильний, директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Геннадій Книшов, депутати райради різних скликань, керівники промислових підприємств, установ та організацій, ветерани, а також колишні й нинішні працівники райдержадміністрації.

Урочистості розпочалися із традиційного підняття прапору району під звуки «Зустрічного маршу» з легкої руки очільника Солом’янки Івана Сидорова. Коли ж разом із національним та столичним стягами перед адміністрацією замайорів і солом’янський, площею поруч із флагштоками продефілювали військовослужбовці спеціального батальйону Почесної варти військової частини №3030. При чому їхній показовий виступ своєю майстерністю більше нагадував святковий парад до Дня Перемоги. Не вистачало хіба що важкої артилерії та гучного феєрверку. Хоча відсутність останнього, без сумніву, компенсував склад гостей, котрі прийшли привітати ювіляра. Концерт, на який після показового виступу військових запросили всіх присутніх, зробили виключно за рахунок власного творчого потенціалу району — такий собі подарунок вихованців місцевих творчих

гуртків — від найменших виконавців до володарів високих звань у галузі культури. Але, без сумніву, головною цінністю вечора стало саме спілкування — присутні з задоволенням ділилися своїми спогадами про життя району до і після його утворення, переглядали фотоархіви та відео-сюжети зі сторінок його історії. Кожен, хто виходив на сцену, знаходив свої особливі слова, які зачіпали за живе. Але одна спільна думка пролунала практично в усіх: побажання району процвітати, а його керівництву чесно і впевнено рухатися вперед, продовжуючи розвивати та примножувати потужний потенціал Солом’янського району. Ганна ТЕПЛОВА

шанувати пам’ять героїв зібралися ветерани Великої Вітчизняної війни та представники громади району: голова Солом’янської райдержадміністрації Іван Сидоров, голова Ради ветеранів Солом’янського району Борис Парафейніков, заступники голови районної адміністрації Олена Савицька,

секретарі ветеранських організацій, члени Громадської Ради, а також мешканці району, які прийшли вшанувати пам’ять людей, що своєю мужністю у жорстоких битвах на лінії вогню усіх фронтів і самовідданою працею в тилу перемогли ворога та отримали довгоочікувану Велику Перемогу.

СТАРТУВАВ КОНКУРС «ДИВО-ДИТИНА 2012»

З 1 жовтня ц. р. розпочався прийом дитячих анкет на конкурс «Диво-дитина». Заключний етап цієї всеукраїнської премії відбудеться у Києві в березні 2012 року.

Б

ажана дитина для родини — це диво. Диво, якому турботливі батьки не перестають дивуватись. Зростаючи і вивчаючи світ, допитливі оченята вміють помічати непомітні для дорослих життєві нюанси. Маленькі розумники настільки захоплюються процесом пізнання, що деякі з них у свої «декілька з невеликим» років можуть вільно спілкуватись про «високе» з уже поважними за віком людьми. Вправно тренуючись та здобуваючи знання, юні обдарування досягають неабияких успіхів у спорті, науці, творчості. Саме для таких — талановитих, завзятих та непокірних — створено конкурс «Диво-дитина». «Цього року члени журі конкурсу знаходяться в передчутті… Ми очікуємо на участь яскравих особистостей і чекаємо від них цікавих номерів», — зазначив голова журі — народний депутат України, перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Максим Луцький. «Найкращих» визначатимуть у таких номінаціях: 1) Найрозумніший — діти, які мають досягнення або відкриття у науковій сфері, літературі, історії та ін., високоерудовані діти, винахідники, раціоналізатори, переможці різних інтелектуальних ігор та науково-технічних конкурсів, діти, що мають незвичайні розумові здібності і таланти. 2) Найспортивніший — діти, які мають дивовижні та неймовірні здібності (сила, швидкість, гнучкість та ін.), діти-рекордсмени з різних

вправ фізичної культури (набивання м’яча, підтягування та ін.). 3) Найбільш творчий — діти, які мають дивовижні та унікальні здібності в різних видах мистецтва (література, архітектура, живопис, дизайн, музика та кінотворчість, образотворче мистецтво та ін.). 4) Найдивовижніший — діти з унікальними здібностями (феноменальна пам’ять, швидке перемноження, читання), у тому числі — з паранормальними (феноменальна інтуїція, ясновидіння, пророцтво, чутливість до енергетики, незвичайні знання та вміння у ранньому віці та ін.). 5) Найгероїчніший — діти, що зробили героїчний вчинок (порятунок життя іншої людини, власного життя та подібні надзвичайні ситуації). За словами організаторів проекту, премію «Диво-Дитина» створено з метою підтримки сімейних цінностей, відродження національних традицій, виховання гармонійно-розвинутих дітей і нагородження, на підставі експертної оцінки за встановленими номінаціями, найталановитіших та найобдарованіших дітей України, що мають унікальні розумові або фізичні здібності та можуть по-справжньому здивувати. Детальнішу інформацію можна отримати на сайті http://www.divo-dutuna.com. Олександр БЕЛОВ

№ 11 (157) • листопад 2011


4 Людина з Солом’янки

ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

НА СВОЄМУ МІСЦІ

Р

озповідаючи про минулі події чи їх учасників, ми нерідко впадаємо в «гріх» оцінювання тих чи тих з точки зору нас сьогоднішніх, мовляв, історія всіх розсудить. Думаю, що це не повністю справедливо вже тому, що ми теперішні — ще не вся та Історія з великої літери (котра, до речі, далеко не все розставила по місцях навіть із досить давнього, не кажучи вже про останні десятиріччя української минувшини…). Висловлюючи свої судження, ми повинні задля наближення до об’єктивності обов’язково розглядати пройдене і з обох точок зору безпосередніх учасників — тодішньої і теперішньої. Оскільки «Солом’янка» пише виключно про патріотів нашого району, то пропонуємо Вашій, читачу, увазі думки Григорія Васильовича Пашенька, людини знаної і шанованої, колишнього голову виконкому Залізничного району. Тим більше, що на днях ми мали нагоду вітати його з 75-річним ювілеєм, а людині в такому зрілому віці завжди знайдеться що розказати. Григорій Васильович корінний мешканець району. І не тому, що тут народився та виріс, а тому, що пустив коріння. З тих далеких часів, як демобілізованим морським старшиною-радіотелеграфістом приїхав до Києва вступати до політехнічного інституту, і прикипів серцем до славного міста, точніше — нинішнього Солом’янського району назавжди. Так вже склалося, що вищу освіту довелося здобувати пізніше, а спочатку був наш таки Київський технікум залізничного транспорту ім. М. Островського. Більше двох третин життя віддано району:

до служби на флоті тоді ще просто Григорій закінчив у рідному селі на Чернігівщині десятирічку і встиг здобути фах токаря на одному з підприємств в Кенігсберзі-Калінінграді, що тоді потребував робочих рук. Власне, мріялося про військово-морське училище в Ленінграді, але у військкоматівську рознарядку туди хлопцю із багатодітної родини потрапити не вдалося, хоч і мав прекрасний атестат та здоров’я. За порадою дядька (батько не повернувся з фронту) поїхав хлопець до нього — в селі перспективи жадібному до знань хлопцю ніякої і не передбачалось, а так все ж ближче до моря. Дядько і целюлозно-паперовий комбінат показав (найбільше сподобались токарні верстати!), і жити до себе запросив. Беручкому і працьовитомухлопцю вже на третьому місяці роботи присвоїли IV розряд, але підвищити його не встиг — через кілька місяців підійшов час йти до війська. Таки на флот — Північний! Сумлінного і дисциплінованого призовника з повною десятирічкою було помічено і направлено до школи зв’язку. Оскільки вчитися матрос Пашенько любив і вмів, то і фах освоїв на «відмінно», і на бойовому посту гав не ловив, і громадською

діяльністю займався (тоді у війську це була комсомольська робота). За чотири роки служби закохався в радіосправу так, що і вчитися вирішив на відповідному факультеті. Життя внесло корективи: поміняв Григорій корабельний радіозв’язок на локомотивну сигналізацію, а море — на залізницю. Незмінною лишилася тільки громадська робота: бравого моряка призначено старостою групи, потім обрано комсоргом групи, а далі вже — і секретарем комітету комсомолу технікуму. В ті часи це було справою відповідальною, причому відмовлятися було не прийнято, адже партійна дисципліна була, є і буде партійною дисципліною при всякій системі. Власне, оскільки без керівництва, нагляду чи безпосередньої участі партійних органів чи членів тодішньої компартії не відбувалося нічого, то про відмову ніхто й не думав: а як інакше можна було бути активним членом суспільства? А громадянином Григорій Пашенько завжди був активним: встигав гарно вчитися, вивів свою комсомольську організацію в передові, та ще й на танці бігав увечері (так звана «Коробочка» була там, де зараз кінотеатр «Єреван»). Там і здибав своє кохання на все життя: Катя училася шити, а це теж недалеко від «Коробочки». Так і пролетіли 50 років сімейного життя, народились діти, вже онук — теж Григорій! — працює на тій же Південно-Західній залізниці, а неначе вчора раділи молоді Катря та Гриць своєму першому житлу від тієї ж залізниці, першим зарплатам, первісточці-донечці Тетянці… Валерій БУРЯК

4

листопада Солом’янська райдержадміністрація привітала з професійним святом працівників соціальної сфери. На їхню честь у приміщенні адміністрації влаштували концерт за участі президентського оркестру, народного артиста України Володимира Засухіна та творчих колективів району. Цього разу за особливі досягнення у своїй галузі 20-х солом’янських фахівців відзначили нагородами. 10 із них вручив голова району Іван Сидоров. За його словами, відзнак достойні абсолютно всі місцеві соцпрацівники. Адже в цій системі «працюють люди, які мають душу, серце та намагаються поставити себе на місце будь-якої конкретної людини, що потребує допомоги, і роблять усе від них залежне для її надання. Це свідчить про те, що ми знаємо і відчуває-

ше 600 жінок, які складають потужний ланцюг системи органів соціального захисту: Управління праці та соціального захисту, територіальний центр, Центр зайнятості, Пенсійний фонд, служба у справах дітей, Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, Центр сім’ї. Ганна ТЕПЛОВА

МУЗИКА — ЇХ ЖИТТЯ… Живучи у великому місті, ми чуємо музику звідусіль, це муже бути легка розважальна музика чи просто приємний фоновий шум… Будемо відверті, серйозну музику на вулиці почуєш не часто. Але є люди, які не мислять життя без такої музики, а також ті, хто творить ї ї власними руками. Це надзвичайне відчуття — грати перед публікою класичні твори визнаних світом чи ще навіть не відомих геніїв, наповнювати музику емоціями, співпереживати ї ї… Саме про таких особливих людей мені пощастило почути немало цікавого у стінах музичної школи №15 з уст ї ї директора Ірини Іносової. 1958 року в двох будинках Першотравневого житлового масиву відкрились музичні студії. Велика кількість бажаючих навчатись зумовила поступовий розвиток та розширення студій аж до створення власне ДМШ №15 (1967 р.) і об’єднання її філій у новому приміщенні (1975 р.) по вул. А. Головка 25. Багато чим школа завдячує Володимиру Щигловському, котрий був її директором у 1976-2002 рр. Саме він зумів сформувати творчий колектив однодумців, заклав традиції, що бережуться школою й донині. У школі навчають грі на 12 музичних інструментах. За роки існування ДМШ №15 видала свідоцтва майже 2000 випускників, 65 із яких потім отримали вищу музичну освіту, деякі працюють за кордоном, зокрема Ірина Кизилова і Вікторія Мазніченко — у США, а також випускники Тетяни Щебликіної (клас скрипки): Ірина Колпак (Туреччина) та Олег Онєщак (Єгипет). А скільки нагород

№ 11 (157) • листопад 2011

мо значимість цієї гуманної соціальної роботи», — зазначив очільник Солом’янки. Іще 10 жінок отримали Подяки народного депутата України, першого заступника голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максима Луцького. Сьогодні у соціальній сфері району працює біль-

здобуто на Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах, не кажучи вже про районні та міські заходи! Так, лауреатами конкурсу-огляду в рамках програми Українського фонду культури «Нові імена України» (а це досить серйозний захід) стали Наталія Шостак (викладач — Кожух О. М.) у 2008 р. і Катерина Ващенко (викладач — Щебликіна Т. М.) — у 2009 і 2011 рр. Ці юні скрипальки вже кілька років отримують стипендію районного голови. ДМШ №15 — єдина музична школа у районі, що має хореографічне відділення (з 2002 р.). Для дітей дошкільного віку відкрито групу загально-естетичного та гуманітарного розвитку «Капітошка». Вже кілька років у школі працює вокально-хорове відділення. А ще Тетяна Щебликіна запровадила нововведення — сольні концерти учнів, адже це можливість здобути безцінний досвід. «Для юних артистів вигук «Браво!» з залу — цінніший за будь-які високі оцінки», — говорить Ірина Анатоліївна. У школі проводяться тематичні лекторії-концерти, вечори сімейного музикування, майстер-класи і ще багато

творчих заходів. А 24-25 листопада пройде традиційний щорічний фестиваль «Осінні барви». Єдиним проблемним питанням є потреба у ремонті та розширенні приміщення. На сьогодні в школі 398 учнів і 57 викладачів, а концертний зал — лише на 80 місць… Не має і сцени для хореографічного відділення. Крім того, кількість бажаючих вступити до школи постійно зростає, тож було введено конкурсний відбір, бо, на жаль, школа не може вмістити всіх охочих. Для Ірини Іносової музична школа — не просто місце роботи, а другий дім. Адже Ірина Анатоліївна, як і решта викладачів, опікується творчим розвитком юного покоління, прививає справжні цінності, любов до високого мистецтва… А це ж часточка відповідальності за майбутнє нації! Олена ШПЕТНА


5 Актуальне інтерв’ю

Наше опитування

АМБУЛАТОРІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ Нещодавно на бульварі І. Лепсе, 7-В запрацювала амбулаторія загальної лікарської практики/сімейної медицини. Новостворений заклад надаватиме медикосанітарну допомогу 4,5 тис. населення мікрорайону. Це вже шоста амбулаторія, яка уведена в дію. Про те, як буде функціонувати щойно відкрита амбулаторія, ми запросили розповісти головного лікаря поліклініки №1 (вул. Гарматна, 36) Вікторію ЗАЦЕРКЛЯНУ (на знімку). Вікторіє Анатоліївно, оглянувши амбулаторію, боюсь навіть уявити, скільки було вкладено праці, щоб вона мала такий європейський рівень. Які ж послуги тут будуть надаватись? Насамперед зазначу, що у ній отримуватимуть медичну допомогу майже 4,5 тисячі мешканців мікрорайону, які проживають не далі, ніж за кілометр. В амбулаторії працюватимуть три кваліфіковані сімейні лікарі, а також на курси за фахом «загальна практика/сімейна медицина» направлено тих дільничних лікарів-терапевтів, до яких вже звикли пацієнти району обслуговування. Повірте, все це ми зробили заради наших мешканців. В амбулаторії за визначеним графіком працює лікар-гінеколог, причому вже на другий день його роботи на облік прийшла стати вагітна жінка.

рія, радісно сприйняли таку звістку. Чи можна буде здати аналізи, чи все ж таки доведеться йти в поліклініку? Все це можна зробити безпосередньо в амбулаторії. Крім того, деякі термінові обстеження, а саме лейкоцитоз крові, визначення глюкози сечі експрес методом будуть проводитись у процедурному кабінеті амбулаторії.

дичні апарати, оскільки саме приміщення не дуже велике. Скажімо, придбали ультрафіолетовий опромінювач для верхніх дихальних шляхів та порожнини вуха, який можна застосовувати для профілактики та лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, при ГРВІ, тонзилітах. Лікування на ньому можуть одночасно проходити

Тобто вже з’явились перші пацієнти? Так. Люди довідались про амбулаторію і почали звертатись для отримання медичної допомоги. Спершу мешканці будинку поставиЗагалом ми намагались 4 пацієнти. Також придбали лись до будівництва з недовірою. Але коли дізнались, підібрати для амбулаторії фізіо-рефлексо-терапевтичщо відкривається амбулато- універсальні компактні ме- ний комплекс, який викорис-

товується для проведення пацієнтам гальванізації, електрофорезу, імпульсної електротерапії, діодинамотерапії, ампліпульсної терапії з лікувально-профілактичною та реабілітаційною цілями. Використовується при захворюваннях та травмах периферійної нервової системи, опорно-рухової системи, забоях, артритах, остеохондрозі, при захворюваннях органів дихання, пневмоніях. В оглядовому кабінеті є портативний електрокардіограф, на якому пацієнту можна зробити обстеження серцевої діяльності. Сьогодні ми робимо все, щоб медики, які там працюють, володіли цим обладнанням. Щодо медичного персоналу, то в амбулаторії працюють лікарі та медсестри високого рівня. Сімейний лікар може за допомогою портативного ото-офтальмоскопу обстежити ротоглотку, зовнішній слуховий прохід та ніс, а також обстежити очі та очне дно, при цьому пацієнту не потрібно стояти в черзі у поліклініці. Тобто, як бачимо, у нас з’явилась така собі європейська міні-поліклініка. Адже в європейських країнах сьогодні медичну допомогу надає саме сімейний лікар. Вікторіє Анатоліївно, читачам цікаво дізнатися, чи платними будуть медичні послуги? Однозначно скажу: всі послуги будуть надаватись безкоштовно. У поліклініці діє «гаряча лінія», куди мешканці можуть зателефонувати з будь-яким питанням. Розмову вела Наталка СРІБНЯНСЬКА

Алея педагогічної слави

50 СПІВУЧИХ ЛІТ На Алею педагогічної слави (сквер ім. К. Д. Ушинського) цей хор потрапив не випадково. Понад 40 років він збирає призи на різних фестивалях Європи, є Лауреатом та дипломантом багатьох міжнародних фестивалів. А у художнього керівника цього хору лише два записи у трудовій книжці — 101-а київська школа і Палац дитячої та юнацької творчості ще тоді Залізничного району (вул. Курська, 15). Знайомтесь: хор «Зірниця» та незмінний художній керівник, заслужений вчитель України Павло Мережин. Цьогоріч районне управління освіти прийняло неординарне рішення — розмістити на Алеї педагогічної слави, окрім портретів педагогів, ще й колективи. Серед номінантів — хор «Зірниця», який з твором Дж. Каччіні «Ave Maria» та українськими народними піснями полонив країни Європи й Африки. Здавалося б, зовсім недавно хор «Зірниця», разом із колективами з Росії, Білорусії, Молдови, побував у польському місті Кельці, де представляв українське хорове мистецтво на 38-му Міжнародному фестивалі творчості шкільної молоді. Разом з ним присутні співали пісню про «веселий вітер» і «хай завжди буде сонце». А вже на початку листопада у Палаці дитячої та

юнацької творчості пройшов урочистий вечір Павла Мережина, присвячений 50-річчю його творчої діяльності. Композитора, режисера, людину доброї вдачі вітало не одне покоління випускниць «Зірниці». Павло Васильович виховав цілу плеяду митців, серед яких і заслужені артисти України Таня Нерезенко та Оксана Гриндюк і Катя Абдулова — солістка Національної опери України. Цього дня ювіляра поздоровляли і державними, і районними нагородами, навіть прибула спеціальна делегація з міста Завентем (Королівство Бель-

гія), з яким колектив хору співпрацює протягом 17 років. Та найбільшою нагородою став виступ вихованців «Зірниці», де ювіляру було відведене почесне місце — диригента. У доробку співаків перемоги на фестивалях і конкурсах у Чехословаччині (з 1974 року), в Бельгії, Франції, Англії, Італії, Іспанії, Угорщині, Словенії. Цьогоріч на запрошення організаторів фестивалю — Союзу харцерів

Польщі — Федерація дитячих організацій України направила на фестиваль «Зірницю», де в номінації «Гості — господарям» хор був визнаний найкращим серед гостей — одержав два дипломи, дав три концерти. Та особливо запам’ятався Гала-концерт, який пройшов у літньому театрі, розташованому між скелями — сцена велика, чудова акустика, і 10 тисяч глядачів, які вже на третьому творі (попурі на тему дитячих пісеньретро «Всі ми родом з дитинства») співали разом з хором. Дуже тепло сприймали українські народні пісні. Власне, саме ці пісні і приносять славу «Зірниччанкам». Наталія КАПУСТЯНСЬКА

ЩО ДЛЯ ВАС СТУДЕНТСЬКІ РОКИ? Марія Іванівна, працюючий пенсіонер, вул. Солом’янська: Мої студентські роки ніколи не зітруться з пам’яті. І причин тому більш ніж достатньо: тоді я вперше поїхала з дому так надовго, тоді я остаточно зробила свій життєвий вибір, тоді познайомилася з дуже цікавими і корисними для мого розвитку людьми. Не кажучи про те, що здобула фах, гору потрібних навичок і придбала перші дорослі книги для своєї бібліотеки. Можна ще багато про що згадати, але не хочу говорити про очевидне. Напевно, студентські роки такі пам’ятні для більшості саме тому, що це — роки змужніння, набуття впевненості в собі, але при цьому також і найбезтурботніші, адже все ще попереду, є час на помилки і їх виправлення, нема клопотів ні з дітьми, ні з батьками, ні з хворобами… Микола, приватний підприємець, вул. Борщагівська: Завжди згадуватиму роки свого студентського життя з сумом, адже більше таких прекрасних часів у дорослої людини вже не буде. Звичайно, буде багато радісних подій, всіляких медових місяців абощо, але такого багаторічного відчуття злету — навряд… Власне, і тоді підозрював, який я щасливий, що належу до найпрогресивнішої частини людства, але повністю зрозумів це лише зараз. Не думаю, що колись забуду своїх викладачів та наставників чи щось із того, чому в них навчився. Вірю, що пам’ятатиму своїх однокурсників, завжди буду радий допомогти кожному з них. Тетяна, науковець, вул. Виборзька: Щоб не проголошувати азбучних істин для тих, хто сам був студентом, і не видатись незрозумілою всім іншим, скажу лиш таке: мені настільки сподобалося вчитись, що я продовжую це робити увесь час. І дуже рекомендую всім так робити. Не маю, звісно, на увазі виключно аспірантур чи докторантур, а лише постійний саморозвиток. Це і приємно, і з усіх поглядів корисно. Дуже жалію людей, котрі дозволили собі спинитися на якомусь рівні, зледащіли там, а потім буквально хворіють все життя. Це неправильно: вчитись можна і треба завжди, ким би ти не був і чим би не займався. Всім студентам раджу починати наукову діяльність з першого курсу, адже цікаву тему часто й шукати не треба. До того ж, це ще корисно й з практичного боку, що важливо в такий важкий час. Степан Миколайович, працюючий пенсіонер, вул. Патріотів: Я не був студентом, а був курсантом військового училища, як це тоді називалось. Ганяли нас добре, але згадую ті роки з радістю. І навіть зараз можу перелічити всіх викладачів і свою роту. Не тому, що добра пам’ять, а тому, що це був важливий період у моєму житті. Так, власне, майже у всіх: як можна забути таких друзів? Та й потім не лише зустрічалися, але й з деким служили разом чи працювали. Володимир, електрик, Червонозоряний проспект: У свій час вчитися не захотів, не послухав ні вчителів, ні батьків, не став сушити голову вибором професії, а пішов туди, де добре платили. Тепер доводиться виправляти цю ситуацію вже дорожче і з більшою затратою сил. Та я не переймаюся надто — нема коли! Ще добре, що в школі вчили нас гарні педагоги, і не все вивітрилося з голови. Та й дружина допомагає — вона вчилася на цьому ж факультеті, тільки в іншому виші і на денному відділенні. Але дітям і онукам суворо накажу вчитися своєчасно! Навіть якщо вони захочуть бути робітниками, то знання і диплом не завадять. Юлія, студентка, вул. Миколи Шепелєва: Дуже люблю свій навчальний заклад, дуже хочу не лише закінчити його з добрими оцінками, але й отримати гарні знання. І не тільки для того,аби потім мати цікаву роботу і пристойні заробітки. Хочу жити цікаво. Помітила, що людям захопленим живеться набагато «соковитіше» і яскравіше, навіть коли не все складається вдало. То навіщо ж силувати себе нецікавим навчанням на непідхожому факультеті, а потім мучитися все життя та інших мучити? Всі мої друзі вчаться добре, встигають і спортом займатися, і танцями, і мистецтвом цікавляться, і розважитися час знаходять. І це не «мажори» якісь, навіть дехто з киян підробляє, не кажучи вже про приїжджих, але всі веселі, бадьорі. То і я за ними тягнусь. Знаю таку польську приказку: «Як згадаю, який я інженер, то й до лікаря йти боюся». Дуже не хочу, щоб це було про мене… Опитування провів Валерій БУРЯК

№ 11 (157) • листопад 2011


6 Людяність

Турбота

ЛАРИСА І КО Сьогодні державні центри зайнятості є тією «соломинкою», за яку хапаються люди, які втратили можливість самостійно працевлаштувати. Не винятком є і Солом’янський, який у цьому році працевлаштував майже 700 осіб. Про це та на інші питання відповідає директор Солом’янського служби зайнятості перед бажають з нами співпрацювати. центру зайнятості Лариса комерційною? Ларисо Михайлівно, Головна перевага в тому, що як Ви будуєте стосунки з ЗАХАРЧУК (на знімку). Ларисо Михайлівно, скільки наразі зареєстровано безробітних? За дев’ять місяців ц. р. у Солом’янському центрі зайнятості як безробітні реєструвалися 925 людей. Яких вакансій найбільше зареєстровано в центрі і які найчастіше зустрічаються серед зареєстрованих безробітних? Роботодавці шукають менеджерів, економістів, інженерів, а також представників робочих спеціальностей — кухарів, охоронців, слюсарів, водіїв. Серед безробітних найчастіше зустрічаються бухгалтери, юристи, продавці, комірники. До речі, про роботодавців. Як складаються відносини центру з роботодавцями? Що заважає в роботі з ними? Солом’янський — це великий територіально і промислово розвинений район міста Києва. У районі зареєстровано понад 20 тис. підприємств і організацій. Це величезна цифра. На жаль, поки що з нами тісно співпрацюють близько 1500 роботодавців. Головна причина цього дисбалансу — «совковий» погляд на розвиток ринку праці. Столична служба зайнятості — це потужний, налагоджений механізм. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, справжні знавці своєї справи. Ви знаєте службу зайнятості «зсередини». Які основні переваги державної

ми дійсно шукаємо роботу, причому безкоштовно. А от упевненості, що для вас шукають роботу в агентстві, незважаючи на те, що ви платите за це гроші, — немає. Один мій знайомий, який заплатив за внесення його резюме в базу вакансій агентства, був дуже здивований, коли йому запропонували вакансію через рік, після того, як він працевлаштувався своїми силами. Складається враження, що збори за реєстрацію та дрібні послуги — це і є заробіток деяких агентств. Їх мінус у тому, що в них мізерна база вакансій і слабкий зв’язок з роботодавцями. У нас постійно оновлюються вакансії та зростає кількість партнерів-роботодавців. Який випадок з працевлаштування безробітних запам’ятався найбільше? Виділити якийсь конкретний випадок складно. Адже наша робота ґрунтується на стосунках з людьми, а кожна людина цікава по-своєму. Отримуєш велике моральне задоволення, коли люди, які звертаються до нас, знаходять роботу і вдячні нам за це. Який випадок у Вашій роботі приніс найбільше розчарування? На щастя, великого розчарування робота мені не приносила. Хоча, безумовно, прикро іноді стикатися з відкритим нерозуміння і «містечковим» егоїзмом — коли деякі безробітні налаштовані на паразитичний спосіб існування, а роботодавці не

ПІДВИЩУЄМО РІВЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ Важливу роль у підвищенні рівня обізнаності населення в екологічних питаннях та рівня культурної свідомості відіграє поінформованість людей у сфері екології та навколишнього середовища. Серед багатьох просвітницьких організацій, які існують зараз у столиці, інформаційно-агітаційну діяльність проводить і підприємство — перевізник відходів нашого району — ДП «Фірма Альтфатер Київ». Ми поцікавились у представників підприємства, у яких саме заходах вони беруть участь, і як саме працюють з населенням задля підвищення рівня екологічної культури у людей. Виявилось, що підприємство вже досить тривалий час бере участь у заходах, виставках та круглих столах з питань екології та навколишнього середовища. Наведемо кілька прикладів роботи ДП «Фірма Альтфатер Київ» у даній сфері. Нещодавно у столиці пройшли дві масштабні виставки «InterCharm Україна» та «КомунТех-2011». Хоча перша виставка не мала прямого

стосунку до діяльності підприємства, ДП «Фірма Альтфатер Київ» організувало роздільний збір відходів на безоплатній основі на час виставки та проводило інформаційно-просвітницьку діяльність серед учасників і відвідувачів заходу: роздавалися буклети та листівки з інформацією про необхідність охорони навколишнього середовища, впровадження системи роздільного збору відходів та Проекту «Зелений офіс» зокрема. На міжнародній спеціалізованій виставці «КомунТех-2011» підприємство представило свій стенд з детальною інформацією щодо поводження з відходами, комплексного обслуговування клієнтів, системи роздільного збору відходів та впливу цієї системи на покращення стану навколишнього середовища. Загалом ДП «Фірма Альтфатер Київ» активно підтримує та співпрацює зі столичними закладами освіти. Одним із найяскравіших взірців такої співпраці є робота з Університетом «КРОК». Прикладом

№ 11 (157) • листопад 2011

підлеглими? Що дозволяє Вам ефективно управляти людьми? Ми одна команда. Важливі якості керівника — це, насамперед, уміння ставити перед колективом чіткі завдання й домагатися їх виконання. Потрібно так організовувати робочий процес і побудувати систему відносин у колективі, щоб, по можливості, кожен його учасник міг отримувати задоволення не лише від результату, а й від самого процесу праці, від колективних, творчих, нестандартних рішень, від злагодженої роботи команди однодумців. Що б Ви порадили тим, хто шукає роботу після 40 років? Адже так і бачимо обмеження віку… Що й казати, останнім часом з’явився стереотип, що людина, яка перетнула 40-річний рубіж, вже не може працювати в повну силу. Навіть якщо просто відкрити пошукову систему вільних вакансій в Інтернеті, легко помітити, що обмеження «до 40–45 років» зустрічається в більшості оголошень. Багато роботодавців вважають, що молоді шукачі більшою мірою, ніж старше покоління, адаптовані до умов сучасного бізнес-середовища. Я раджу тим, хто старше 40 років та шукає роботу, не впадати у відчай, стукати в усі двері. Пам’ятайте, у вас є найцінніше — досвід. Розмову вела Наталка СРІБНЯНСЬКА

комплексної роботи у закладах освіти, та зокрема співпраці з Університетом «КРОК», став фестиваль EcoFest-2011, що зібрав молодь, яка зацікавлена екологічними світовими тенденціями та шляхом розвитку нових ідей і проектів на теренах України. Підприємство завжди бере активну участь у суботниках та місячниках благоустрою нашого району. Кожної суботи, протягом осінньо-весняного благоустрою, ДП «Фірма Альтфатер Київ» надає 2 одиниці спец.техніки (Європрес, об’ємом до 60 м3) та 4-5 контейнерів (об’ємом до 100 м3) для листя і великогабаритних відходів задля задоволення потреб нашого району. Керівництво підприємства висловлює подяку всім учасникам суботників та закликає мешканців не бути байдужими до санітарно-епідеміологічного стану нашого району! Якщо у Вас виникнуть питання щодо поводження з відходами та організації інформаційно-просвітницьких заходів телефонуйте (044) 501 59 13 (14). Збережемо наш район чистим РАЗОМ! Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»

ЛІКИ ВІД САМОТНОСТІ У затишному куточку Солом’янки (бульв. І. Лепсе, 83) поміж осінніх дерев розмістився Територіальний центр району, що для чотирьох тисяч підопічних став надійною опорою. Є ліки від шлунку, від серця, а от від самотності ліків немає. І для багатьох людей територіальний центр є цими ліками і надією. Якось до директора по теСОЦІАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК — лефону просилась на роботу НАДІЙНИЙ ПОМІЧНИК вихователем жіночка, та після побаченого — з якими дітками має працювати — більше не телефонує. КОМПЛЕКС БЕЗКОШТОВНИХ ПОСЛУГ За словами директора Територіального центру Галини Вітавської (на знімку), центр тримається завдяки праці соціальних працівників. Саме їх щодня очікують підопічні, причому не лише у приміщенні центру, а й тисяча хворих мешканців вдома. Щодня одні стіни, одні вікна. І для них одна надія: соціальний працівник, який прийде і подарує частинку радості. Саме ці хворі знають справжню ціну щоденних клопотів соціального працівника! Хто, як не він, нагодує гарячим обідом, перекладе у чисту постіль, підмете у квартирі, наквасить помідорів, нашаткує капусти. І так щодня, і так роками. Це частина життя, проведеного серед такої категорії людей. «Всяке буває, — зізнається Галина Петрівна, — і розпач, і безсилля, і сцени ревнощів…». Та як би там не було, керівник центру отримує купу листів від вдячних стареньких, особливо напередодні професійного свята — Дня соціального працівника. А які отримують вірші! Адже значна кількість підопічних центру — представники інтелігенції, котрі на схилі літ залишились на самоті.

Працівники Територіального центру надають самотнім малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам низку послуг — як медичних, так і побутових: ремонт взуття, перукарські послуги, прання одягу тощо. Майстра з ремонту взуття можна назвати справжнім «віртуозом», який вправно лагодить давно вже ношені-переношені чобітки чи кросівки. І спробуй їх не відремонтуй так, як хоче замовник! Не менше турбот і в майстра-перукаря, яка до обіду підбирає зачіски підопічним у центрі, а після обіду на дому. По можливості надається і одяг, який був у використанні. Зовсім недавно зателефонувала бабусечка, що збирається у санаторій, а одежі немає. І знову на допомогу поспішає соціальний працівник. ДОПОМАГАЮТЬ СПОНСОРИ

СЛЬОЗИ І РОЗПАЧУ, І РАДОЩІВ

Тільки працівники відділення соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з органічним ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки знають, як важко вивчити з такими дітками хоча б три рядки вірша чи пісні. З ними не легко працювати, а вони ж відчувають як теплоту тих людей, що про них піклуються, так і нещирість, фальш. Загублене посвідчення учасника бойових дій АА №286817 видане Александрову Павлу Антоновичу вважати недійсним.

• СПЕЦІАЛІСТ ЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТА РЕМОНТУ ГБО!!! • СЛЮСАРХОДОВИК Досвід роботи, з/п щотижнево вул. Радищева, 5 (067) 236-14-52, 044-454-13-32 Юрій

Ще донедавна підопічні отримували недосушену білизну, не було чим висушувати. Та допомогли спонсори: народний депутат Максим Луцький подарував п’ять пральних машин і сушильний агрегат. Відтепер життя підопічних стало комфортнішим, та й роботу соціального працівника полегшили. Допомагає територіальному центру меценат Олексій Шеремєтьєв та В’ячеслав Непоп.

НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ…

У терцентрі працює університет «третього віку», де підопічні декламують вірші, співають пісні, танцюють... «В однієї жінки помер чоловік, і вона довго не могла прийти до тями, втратила інтерес до життя, — веде далі розмову Галина Петрівна. — Після відвідин нашого центру вона стала ватажком, зібрала біля себе однодумців і веде активне життя: відвідує екскурсії по місту, гуртки, аромотерапію та ін. Вона не може вже дочекатись, коли закінчаться вихідні дні». І буває таке, що приїздять на ювілей з гармошкою і піснею. Не забувають і про подружжя, які багато років прожили в парі, де весільною фатою зазвичай виступає занавіска з вінка, яку давно «зносили» сонячні промені. По-особливому і персонал центру готується до свят. Скажімо, до Нового року пишеться сценарій, режисером виступає сама Галина Вітавська. Для одних Галина Петрівна — порадник, для інших — наставник, для персоналу — душа колективу. За словами заступника директора Лариси Липчук, всі працівники терцентру (а їх майже двісті) перебувають як за «кам’яною стіною» і вчаться у неї людяності та порядності. І справді, диву даєшся, як ця жінка встигає потурбуватися і про підопічних, і про підлеглих, та ще й зіграти роль у черговій виставі. І не тільки зіграти, а й затанцювати в українській вишиванці! Дивлюсь «Вечори на хуторі близь Диканьки» у виконанні працівників центру. Чого варта одна Солоха (яку майстерно виконує завідувач відділенням соціальнопобутової адаптації Світлана Карпова), так увійшла в роль, що і не відрізниш — чи це аматорський виступ, чи професійна гра. …Чути акорди гармошки. Саме цього дня проходила репетиція — колектив готувався до свого професійного свята. І ще довго мені вслід лунали слова пісні «Главней всего погода в доме…». Якою буде погода у цьому «домі» залежить не тільки від персоналу територіального центру, а й від нашої з вами небайдужості. Наталія КАПУСТЯНСЬКА

ЗАЯВА ЩОДО НАМІРІВ ПРО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ ТОВ «Делікатес» (адреса: м. Київ, вул. Кіровоградська, 118) планує провести інвен-цію викидів та обґр-ння обсягів викидів для визначення факт. викидів для формування підстав для одер-ня дозволу на викиди забрудн. реч-н. Підп-во спецться на дія-ті ресторанів. Викиди здійсн-ся під час сервісного обслу-ня. Загальна кіл-сть забр. речов., що викидається підп.-ом становить — 0,083т/рік. З них оксиду вуг-ю-0,056 т/рік, окси-

дів азоту — 0,026т/рік. діоксиду сірки — 0,0006 т/рік, реч-ин у вигляді суспен-их тверд. частинок недиф-их за складом в т.ч. — 0,0009т/рік. Усі викиди здійсн. у межах доп-их норм, перев-ня саніт. норм на межі саніт-захисної зони не виявлено. Збір громад. зауваж. по даному пит.-ню проводить Солом`янська РДА у м. Києві за адресою: м. Київ, Повітроф-ий п-т, 41, тел. 207-0975 протягом місяця з дати публ. огол-ня.

Р


7 Служба у справах дітей

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ Ставлення до дітей у різних країнах і в різні історичні періоди було неоднаковим. Проте уже до середини 50-х років XX ст. стало очевидним, що людству необхідні єдині норми, у яких би передбачалися права дітей. Так, у 1959 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року була одноголосно прийнята Конвенція про права дитини. Саме цим міжнародно-правововим документом були вперше задекларовані такі права дітей, як право на ім’я і громадянство; право користування благами соціального забезпечення та право на здоровий спосіб життя і розвиток; право на одержання освіти тощо.

В

елику роль у дотриманні прав дитини відіграють її батьки. Правові відносини між батьками та дітьми регулюються чинними міжнародними актами, що ратифіковані Верховною Радою України, та вітчизняним законодавством. У них визначаються взаємні права і обов’язки батьків та дітей, що носять майновий харак-

тер, а також стосуються немайнових прав. У разі виникнення спорів між батьками щодо вирішення питань, які зачіпають права та інтереси дітей, кожен з них і сама дитина мають право на звернення за захистом до органу опіки та піклування. Спірні питання щодо участі одного з батьків у вихованні дитини; місця проживання дитини; позбавлення та поновлення батьківських прав; зустрічі з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; управління батьками майном дитини; скасування усиновлення та визнання його недійсним; визначення або зміни прізвища та імені дитини; встановлення і припинення опіки, піклування тощо виносяться на розгляд Комісії з питань захисту прав дитини, що створена при Солом’янській районній у місті Києві державній адміністрації і яку очолює голова райдержадміністрації Іван Сидоров. Координує та ор-

ганізовує діяльність Комісії служба у справах дітей. Заяви громадян та необхідні документи подаються до органу опіки та піклування через службу у справах дітей. Засідання Комісії відбуваються двічі на місяць: 1-го та 3-го вівторка кожного місяця. Детальнішу інформацію можна отримати на офіційному веб-порталі www.solor.dakyiv.gov.ua або в приміщенні адміністрації в каб. №№406, 411, 413, 417, щосереди з 15.00 до 17.00 години та щочетверга з 10.00 до 12.30 години, тел.: 207-39-36. Підсумовуючи викладене, рекомендуємо батькам дітей при виникненні спірних або конфліктних ситуацій вчасно звертатись до служби у справах дітей для вирішення питань щодо попередження порушення прав та інтересів їхніх малолітніх і неповнолітніх дітей. Тамара ОЛЕКСІЄНКО, керівник служби у справах дітей

Кримінал

Послухайте й мене

ЗА ЗОЛОТІ ЛАНЦЮЖКИ «5 ПРОБИ» — 5,5 РОКІВ У В’ЯЗНИЦІ

МИ НЕ ЗАМОВЛЯЛИ ТАКИЙ ВИТВІР

П

ід час слухання кримінальної справи, порушеної щодо 27-річного місцевого жителя за зберігання наркотиків, підсудний клятвено пообіцяв шановному суду, що вилікується від згубної залежності і ніколи більше не буде порушувати закон. За це він був звільнений від покарання і відпущений на волю з випробувальним терміном. Та не минуло й місяця після цих подій, як юнак скоїв свій перший грабіж. І, на жаль, не останній. Жертвами обирав жінок. Цікавили його золоті ланцюжки з кулонами або хрестиками. Оскільки деякі жіночки відверто зловживають кількістю цінних прикрас, грабіж подібних потерпілих дозволяв молодику за декілька хвилин збагатитися на 3–5 тисяч гривень. Такий шлях до добробуту виявився швидким, але недовгим.

Після одного з грабежів чоловіка затримали співробітники патрульної служби Солом’янського райуправління міліції. Піший патруль саме знаходився поблизу місця скоєння злочину. Через деякий час були також встановлені й інші жертви злочинця. Втім, у ході слідства правоохоронці зіткнулися з несподіваною проблемою. Багато потерпілих, дізнавшись, що їх викрадені речі зловмисник продав невстановленим особам, відмовлялися приїздити до райуправління і брати участь у слідчих діях. У результаті було доведено лише чотири злочини, вчинені затриманим. Тим не менш, він не уникне покарання. За скоєні грабежі суд засудив злочинця до п’яти з половиною років позбавлення волі. Ірина БІБА

ЗАЯВА ЩОДО НАМІРІВ ПРО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ ДП Київський механічний завод МОУ повідомляє про намір отримати дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Підприємство розташовано за адресою: 03151, м. Київ, вул. Вінницька, 14/39. Підприємство належить до 3 групи об’єктів, для яких розробляються документи з обґрунтування обсягів викидів. Підприємство підпорядковано Міністерству оборони України та спеціалізується на виробництві

будівельних та інших металевих конструкцій. Згідно зі Звітом з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (Київ — 2011р.) підприємство має 21 організоване стаціонарне джерело викидів, від яких в атмосферне повітря потрапляють 23 найменування забруднюючих речовин, загальний миттєвий обсяг викидів дорівнює 1,03304 г/с, річний обсяг викидів дорівнює 1,927402 т/рік, крім того парникові гази (азоту(1)

Ще у квітні 1984-го мешканцями нашого будинку було влаштовано односекційний з’їзд для візочків у вигляді сталевого швелера. Його встановили біля перил так, щоб він не перешкоджав вільному руху по східцях. Цього літа з невідомих причин представники КП «Чоколівське» самовільно розрізали його і укріпили ще одну смугу арматури прямо посеред східців(!), створивши небезпеку для мешканців будинку. Домовий комітет опитав мешканців: чи звертався хтось із них до КП «Чоколівське» з пропозицією влаштування цього неподобства. З’ясувалося, що ніхто з мешканців не замовляв такий «витвір». Домовий комітет будинку №8 по вул. П. Радченка.

КОНСУЛЬТУЄ НОТАРІУС Хочу здати квартиру в оренду. Чи треба завіряти договір у нотаріуса? Відповідно до ч. 1 ст. 205 Цивільного кодексу України (далі — ЦК), правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Статтею 208 ЦК встановлено, що у письмовій формі належить вчиняти: 1) правочини між юридичними особами; 2) правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 ЦК; 3) правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 ЦК; 4) інші правочини, щодо яких законом встановлена письмова форма; Як зазначено у ч. 1 ст. 209 ЦК, правочин, вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін. Згідно зі ст. 811 ЦК, договір найму житла укладається у письмовій формі. Відповідно до ч. 1 ст. 205 ЦК України, правочин може вчинятися

усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом Статтею 208 Кодексу встановлено, що у письмовій формі належить вчиняти: • правочини між юридичними особами. Договір оренди житла з викупом підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Договір оренди житла з викупом підлягає обов’язковій державній реєстрації у порядку, визначеному законом. Чи може особа, яка склала заповіт у нотаріуса, отримати дублікат у разі втрати документа? Згідно з частинами 1 та 2 ст. 53 Закону України «Про нотаріат» (зі змінами, внесеними Законом України від 01.10.2008), у разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, за письмовою заявою осіб, перелічених у першому реченні ч. 5 ст. 8 вказаного Закону, видається дублікат втраченого документа. Видача дубліката втраченого або зіпсованого документа здійснюється державним нотаріальним архівом. До передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом чи посадовою

КРИМІНАЛЬНА СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ПОВІДОМЛЯЄ З 24.10.2011 по 31.10.2011 року на території м. Києва кримінальною службою у справах дітей ГУМВС України в м. Києві проводилися оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Канікули». У ході проведених на території Солом’янського району м. Києва заходів працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей району задокументовано: 3 факти

продажу неповнолітнім алкогольних напоїв (ст. 156 КпАП України); 1 факт втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність, а саме незаконне заволодіння автомобілем (ст. 304 КК України); 14 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання своїх обов’язків щодо виховання та навчання дітей і негативний вплив на їх виховання (ст. 184 КпАП України); складено 10

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ Додержання законодавства у сфері оплати праці є одним із основних завдань правозахисної діяльності прокурора. Станом на 1 листопада ц. р. заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств району сягає 15 446, 7 тис. грн. Сьогодні завдяки заходам прокурорського реагування вдалося зменшити рівень заборгованості з виплати заробітної плати та поновити права громадян. Загалом впродовж року за результатами проведених перевірок додержання законодав-

ства про оплату праці порушено 15 кримінальних справ за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 175 КК України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат), з яких 12 направлено до суду з обвинувальним висновком. Як свідчать результати перевірок, заробітна плата у непоодиноких випадках не виплачується тривалий період часу та за наявності можливості її виплати з коштів, що надходять на рахунки підприємств. Так, 17.05.11 року за

особою органу місцевого самоврядування, дублікат втраченого документа видається відповідно нотаріусом чи посадовою особою виконавчого комітету за місцем його зберігання. Частиною 5 ст. 8 зазначеного Закону встановлено, що довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. Жанна ШАФАРЕНКО, нотаріус Київського міського нотаріального округу

адміністративних протоколів за ст. 173-2 КпАП за вчинення насильства в сім’ї. Також притягнуто до адміністративної відповідальності 22 неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень, а саме: — 7 дітей за розпиття спиртних напоїв у громадському місці; — 1 підлітка за дрібну крадіжку; — 7 неповнолітніх за паління тютюнових виробів у невстановленому місці. ВКМСД Солом’янського РУ результатами проведеної перевірки додержання вимог законодавства про оплату праці в діяльності службових осіб товариства «Р» порушено кримінальну справу за ст. 175 ч. 1 КК України за фактом безпідставної невиплати заробітної плати. Крім того, за наслідками розгляду 80 документів прокурорського реагування у сфері оплати праці відшкодовано 16283 тис. грн. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 48 службових осіб — суб’єктів господарювання, причетних до порушень зазначеної сфери законодавства.

оксид (N2O), та вуглецю диоксид). На період проведення робіт з обґрунтування обсягів викидів для отримання Дозволу, згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, установлено, що концентрації забруднюючих речовин від стаціонарних джерел викидів не перевищують ГДК. Зауваження та пропозиції надсилайте в місячний термін після публікації за адресою: Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація, 03020, просп. Повітрофлотський, 41, приймальня тел/ф 226-20-88, сектор екології тел. 207-09-75. Р

№ 11 (157) • листопад 2011


8 тиваль хореографічного мистецтва «СОЖСКІ КАРАГОД». Солом’янський район м. Києва на фестивалі представляв дитячий спортивно-танцювальний клуб «Калейдоскоп». Таку почесну нагоду — представляти Київ та Україну на міжнародному фестивалі — юні солом’янці отримали завдяки народному депутату України Максиму Луцькому, який під час фінальних змагань цього літа подарував колективу гранд, що покриває всі витрати, необхідні для поїздки на фестиваль. На жаль, «Калейдоскоп» не брав участі у конкурсній програмі, оскільки у напрямку «Бальна хореографія» не було жодного колективу. Утім, ансамбль був активно задіяний на найпрестижніших майданчиках фестивального міста, зокрема взяв участь в

офіційному відкритті фестивалю на центральній спортивній арені м. Гомеля, де, крім самодіяльних колективів, виступали державний ансамбль танцю Республіки Білорусь та державний ансамбль танцю Грузії ім. Сухішвілі. «Калейдоскоп» — єдиний із самодіяльних колективів, який сприйняли як професійних виконавців. Як відзначили організатори, на фестивалі ще ніколи не було ансамблю бального танцю, який би пропагував у своїй хореографії національну культуру.

«Висока майстерність вихованців «Калейдоскопу» вже по достоїнству оцінена не лише в Україні, а й у світі. Наші вихованці ставали чемпіонами світу та Європи, фіналістами міжнародних та всеукраїнських змагань. Усе це свідчить, що вихованці «Калейдоскопу» достойні представити обличчя столиці України і нашої держави на змаганнях найвищого рівня», — зауважив Максим Луцький. «Калейдоскоп» залишив фестивальні дні в своєму серці надовго. Адріан РЕВ’ЮК

Наше здоров’я

ПОПЕРЕДЖАЄМО ГРИП У структурі гострих респіраторних захворювань на грип припадає за різними оцінками від 5 до 20% випадків. Пандемії грипу виникають кожні 2-3 роки, що пов’язано з формуванням нових антигенних варіантів вірусу, насамперед це стосується вірусу грипу типу «А». Грип небезпечний своїми ускладненнями, особливо у дітей, осіб похилого віку та осіб із хронічними захворюваннями. Найбільш часті ускладнення — легеневі, особливо у дітей молодшого віку. Серед ускладнень, пов’язаних із приєднанням вторинної бактеріальної інфекції, найбільш розповсюдженими є пневмонії. Нерідко ускладнення проявляються як синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо. Також грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-су-

динної, ниркової та ендокринної систем. Небезпечний грип для вагітних жінок. Щоб не заразитись, перш за все, необхідно дотримуватись простих правил особистої гігієни. Для специфічної профілактики застосовують вакцинацію протигрипозними вакцинами протягом жовтнялистопада. Міністерством охорони здоров’я України дозволене застосування в епідемічному сезоні 2011/2012 для профілактики грипу таких вакцин: F L U A R I X ™/ Ф Л Ю А РИКС™ — інактивована сплітвакцина для профілактики грипу, Німеччина; ІНФЛУВАК®/INFLUVAC® — вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована, Нідерланди; ГРИППОВАК — вакцина для профілактики грипу інак-

тивована центрифужна рідка А(H1N1), А(H3N2) і В, Росія; ВАКСІГРИП/VAXIGRIP — спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, Франція; ГРИППОЛ® ПЛЮС — вакцина для профілактики грипу тривалентна інактивована полімер-субодинична, Росія; І н т а н з а*15/ І н т а н з а*9 (Intanza*15/Intanza*9) — сплітвакцина для профілактики грипу інактивована рідка, Франція. Якщо почуваєте себе погано, піднімається температура, відчуваєте головний біль, озноб, з’явились ломота в тілі, біль у м’язах, а пізніше — першіння в горлі, біль у носоглотці, закладеність носа — зверніться до лікаря, який визначить для вас схему лікування. Дмитро КИСЕЛЬОВ, завідувач епідвідділу СЕС Солом’янського району

Імплантація стала ДОСТУПНОЮ Одним з міфів у стоматології є міф про те, що дентальна імплантація — операція коштовна і не всім доступна. Ціна на імплантацію включає дві складові: ціни імплантата та вартості робіт по його встановленню. Стоматологічна клініка «ОлвіДент», яка більше шести років успішно працює на ринку стоматологічних послуг, використовує імплантати ізраїльського виробника. Ця система є однією з кращих, так як поєднує високу якість і доступну ціну. Фактором, що визначає ціну на імплантати, є безпосередньо політика фірмивиробника: зробити дентальну імплантацію масовою і доступною. Крім цього, імплантати постачаються в клініку напряму з заводу-виробника. Таким чином, сьогодні іплантати — зовсім не розкіш. Імплант і коронка — 3900 грн. — це реальність! МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС ЗА АДРЕСОЮ: М. КИЇВ, ВУЛ. СОЛОМ`ЯНСЬКА, 31, СТОМАТОЛОГІЧНА КЛІНІКА «ОЛВІДЕНТ», ТЕЛ. 275-10-10. ПЕРВИННИЙ ОГЛЯД І КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНО!

UVR-REALTY

Ліц. МОЗУ АВ № 191924 від 11.08.2006 р.

ДОПОМОЖЕМО ШВИДКО продати, купити, здати, зняти будь-яку нерухомість. СУПРОВІД В БТІ Вул. Донецька 8/10, тел.: 229-23-11, (097) 954-36-34 ювр-реалті

РЕМОНТ, ПЕРЕТЯЖКА, ВИГОТОВЛЕННЯ МЕБЛІВ, ШАФИ КУПЕ, КУХНІ, ВІТАЛЬНІ

2 7 5 - 16 - 6 3 2 3 2 -7 1 - 6 3 № 11 (157) • листопад 2011

ВІКНА БАЛКОНИ «ПІД КЛЮЧ»

знижки до 42%

ЖАЛЮЗІ, ГРАТИ, ВОРОТА, ЗАБОРИ тел.: 360-26-50, 068-201-66-31

jrohln q2=!i ãĊK,2Ëãĉ“ĉ*i -%2% q%ã%ä’ …*, 2= i…Ĉ,. !=L%…i" j,G"= (ą% 80-. !!.)

599-34-80, (050) 211-11-11 K˃ ",.ią…,.

17 листопада — Міжнародний день студентів

«ДЕНЬ ЄДНАННЯ ВСІХ СТУДЕНТІВ» Студентство — найбільш енергійна і життєстверджуюча частина нашого суспільства. Йому належить майбутнє. Приємно констатувати зростання попиту на вищу освіту. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і домагатися свого — таке кредо сучасного студента. Якщо поринути в історію, то День міжнародної солідарності студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на міжнародній зустрічі студентів, які боролися проти фашизму, на честь студентів Чехословаччини — героїв Опору, котрі постраждали в 1939 році під час розправи зі студентською демонстрацією в окупованій німцями Празі. Зараз Міжнародний день студентів є днем єднання студентів усіх вищих навчальних закладів світу. Солом’янський район по праву вважається студентським. На його території функціонують 22 вищих навчальних заклади, де навчається більше 100 тис. студентів. Студенти району беруть активну участь і у суспільно-

культурному житті міста, і у міжвузівських та міжнародних наукових конференціях, симпозіумах, олімпіадах. Скажімо, цьогоріч студенти Національного технічного університету України «КПІ» посіли друге місце на Міжнародних студентських змаганнях з математики, що проходили цього року в Болгарії за участю 305 осіб з 77 університетів 28 країн світу. А студентка Національного авіаційного університету отримала диплом переможця 1-ого ступеня Міжнародного конкурсу наукових робіт молодих вчених та студентів.

Студентська молодь району протягом останніх років гідно захищає спортивну честь міста та держави на міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських спортивних змаганнях, турнірах, чемпіонатах з різних видів спорту. Так, другий рік поспіль збірна Національної Академії внутрішніх справ міста Києва здобула перемогу серед вищих навчальних закладів у чемпіонаті МВС України з легкоатлетичного кросу. Влада міста Києва і Солом’янського району приділяє значну увагу розвитку освіти. Виховання здорового, життєлюбного, небайдужого до майбутнього своєї країни молодого покоління — один із основних напрямків соціальної політики керівництва району. Попит на випускників наших вищих навчальних закладів був і залишається дуже високим. Безперечно, тішить той факт, що основна їх частина пов’язує своє майбутнє саме з Києвом і Солом’янським районом. Ірина КУСТОВА, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту

ЗВЕРТАЙТЕСЯ — ДОПОМОЖУТЬ «Служба соціально-профілактичної роботи Солом’янського районного у місті Києві Центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді пропонує Звертайтеся за адребезкоштовну психологічну, соці- сою: вул. Єреванська, 3 (клуб альну допомогу наркозалежним «Орлятко»), п’ятниця, субота — та їхнім родинам! 14.00–19.00.

Ярмаркуємо

Ліц. МОЗУ АВ №565761 від 19.08.10

02.12.2011 — ПРОСП. ПОВІТРОФЛОТСЬКИЙ ТА ВУЛ. ОСВІТИ 03.12.2011 — ВУЛ. СТАДІОННА 09.12.2011 — ВУЛ. КОЗИЦЬКОГО 10.12.2011 — ВУЛ. ПУЛЮЯ 16.12.2011 — ПРОСП. ПОВІТРОФЛОТСЬКИЙ ТА ВУЛ. ОСВІТИ 17.12.2011 — ВУЛ. ГЕРОЇВ СЕВАСТОПОЛЯ 23.12.2011 — ПРОСП. КОМАРОВА 24.12.2011 — ВУЛ. КОЗИЦЬКОГО 30.12.2011 — ВУЛ. СТАДІОННА

Ярмарка вакансій

«Повір у свої можливості» ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ЯКІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ТА БАЖАННЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЬ! 29 листопада 2011 об 11 ГОДИНІ АДРЕСА: вул. М. Кривоноса, 21 Акцію проводять: Солом’янський районний центр зайнятості Солом’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Довідки за телефоном: 243-75-27.

ŠËã. (044) 227-55-57

a`kjnmh CSą *ãĊć

a3ąĉ- *%_ “*ã=ą…%“2S ƒ ",…%“%ä nKĈ,"*= "=Ą%…*%Ċ, "Są*%“, 331-62-23, 332-62-23 b3ã. rĈ,…“ĉ*%Ą%, 28, %-. 315 E-mail: pro-dom@bigmir.net, www.pro-dom.kiev.ua

ОЗОНОТЕРАПІЯ новий о ефе ефективний метод е од

ãS*3"=…… "S!3“…,. ĄËC=2,2S", ĄË!CË“=, “,…ą!%ä3 .!%…Sć…%_ "2%ä,, CSą",?Ë…… Sä3…S2Ë23, KS%!Ë"S2=ãSƒ=ĆS , *%…23!…= Cã=“2,*=, ä˃%2Ë!=CS g=C,“ ƒ= 2Ëã.: (067) 443-81-80 kS*=!… 14, I C%"Ë!.. www.ozon-doctor.kiev.ua

"3ã. b,K%!ƒĉ*=, 69,

2Ëã. 458-17-95

jnmqrk|Š`0P“ njrkPqŠ` C!=ĆĊGä% K˃ ",.Są…,.

ƒ…,›*= …= “/ƒ %*3ã !,

НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБНІ: кухарі, — з/п від 200 грн/ день офіціант-бармен, з/п +%; помічник кухаря

o!Ëą’ "…,*3 ƒ…,›*= #5% )%*%ãS"“ĉ*,L K3ãĉ"=!, 23

leŠ`knok`qŠhjnbP bPjm` dbepP

oSąK,!=…… %*3ã !S"

 Êàôå ãîòåëþ «ÎÁÅÐIû

kS*3"=…… o!%-Sã=*2,*= b“S ",ą, C!%2˃3"=…… j"=ãS-S*%"=…,L CË!“%…=ã q3ć=“…Ë %Kã=ą…=…… 2= ä=2Ë!S=ã,

КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

l`c`ghm &noŠhj`[

kSĆË…ƒS lng `b 049368 "Są 24.12.05 !.

КУПИМО КАРТИНИ будь-який живопис, старовинні речі, посуд та фарфор

229-72-63 (098) 928-98-95

Тел.: 275-44-70, 067 318-88-68

ÊÀÔÅ «ÊÎÌÁÀÒ»

НАЦІОНАЛЬНІ МОТИВИ «КАЛЕЙДОСКОПУ» 15 по 18 вересня в м. ГоЗ мель (Республіка Білорусь) проходив Міжнародний фес-

Весiлля Днi народження Поминальнi обiди mËą%!%Ą% qä=ć…= ą%ä=Ĉ… *3.… b3ã. j3!“ĉ*=, 13-`, 271-13-93, 067 740-27-64 098 456-27-33

Газета «Солом'янка» №11 (листопад 2011 року)  

Районна газета Солом'янського району м. Києва «Солом'янка» №11 (листопад 2011 року)