Page 1

Нова амбулаторія стор. 3

Пряма лінія стор. 3

Розумники стор. 4

№ 6 (152) • червень 2011

«Золоте перо» 2006 рік Міські новини

ТРЕТЄ МІСЦЕ СЕРЕД РЕГІОНІВ Київ продовжує утримувати позиції лідера в інвестиційній та зовнішньоекономічній діяльності, де посідає перше місце серед регіонів України, та у соціальному секторі. На три позиції зріс рейтинг у сфері реального сектора — столиця знаходиться на третьому місці. Поряд з цим, трохи знизився рейтинг міста у сфері споживчого ринку, та без змін на краще залишилась ситуація у сфері державних фінансів.

Збільшення суми фінансування дозволить забезпечити не лише проведення додаткових виплат малозахищеним верствам населення, а й проведення складного протезування інвалідам, забезпечення засобами пересування та реабілітації осіб, які цього потребують, на що не було достатнього фінансування у минулі роки. Збільшиться також сума на оплату санаторно-курортного лікування ветеранів війни.

МОЛОДИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ РОКУ До 1 липня у столиці триває прийом заяв на участь у ЗБІЛЬШЕНО ФІНАНСУВАННЯ 9-му Київському міському конкурсі «Молодий підприємець Цьогоріч на виконання міської цільової програми «Турбо- року», який буде проходити у трьох номінаціях — «Бізнес-пота. Назустріч киянам» передбачені кошти в сумі 78 млн. грн., чаток», «Малий бізнес», «Середній та великий бізнес». До що більш ніж у 2 рази перевищує минулорічне фінансування. участі в конкурсі залучаються підприємці віком до 35 років,

що зареєстровані у Києві як фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності або є керівниками суб’єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб, зареєстрованих у Києві. БУДЕМО З ОКЕАНАРІУМОМ Найближчим часом у Київському зоологічному парку можуть розпочати будівництво надсучасного океанаріуму. Це має бути комплекс для утримання дельфінів та інших рідкісних морських тварин, який дозволить суттєво збільшити відвідування Київського зоологічного парку киянами та гостями міста. Наразі у колекції зоопарку немає морських тварин, зокрема дельфінів та ластоногих — це, в першу чергу, пов’язано з відсутністю спеціалізованих будівель.

До Дня медичного працівника

«ЛЮДИ В БІЛИХ ХАЛАТАХ…»

В

они першими зустрічають нас у цьому житті і завжди готові прийти на допомогу. Незважаючи на всі життєві негаразди, лікарі залишаються на своєму посту, виконуючи свій обов’язок, інколи роблячи просто неможливе. Традиційно вітчизняний «доктор» був перш за все лікарем душі, тобто міг надати пацієнтові не тільки практичну допомогу, а й психологічну: уважно розпитати, посміхнувшись крізь окуляри, дати надію і віру в одужання. Це завжди відрізняло і відрізняє наших київських лікарів. Днями у приміщенні райдержадміністрації від 350-тисячного району Іван Сидоров привітав іменинників свята — медиків — з їхнім професійним святом, яке традиційно відзначається у третю неділю червня. Професія лікаря — одна з найважливіших і найблагородніших професій у світі. На ниві нашого району зросли і змужніли генії сучасної медицини Микола Амосов, Олександр Шалімов… Всі ми з Вами їх сучасники і нащадки. Впевнений, що відомі світу керівники медичних інститутів вважають себе їхніми учнями: Герой України Геннадій Книшов, Володимир Коваленко, Віктор Марієвський, Юрій Фещенко, Вадим Крижевський, Вільям Амалян, — відзначив районний очільник. До вітальних слів долучився і народний депутат України Максим Луцький. З рук Івана Сидорова та Максима Луцького низка працівників медичної галузі отримали Подяки голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації. А святкову атмосферу цього дня створював оркестр Міністерства надзвичайних ситуацій. Свої вітання іменинникам дарували майстри сцени: народний артист України Олександр Василенко, Олена Попач, Кирил Шилов, Дар’я Миколенко та ін. На сьогодні в галузі охорони здоров’я Солом’янського району працюють майже 15 тисяч працівників, з них 3 тисячі лікарів різних спеціальностей. В районі функціонують 3 дитячі поліклініки, 2 дитячих стаціонари, 4 поліклініки та 2 стаціонари для дорослих, пологовий будинок та 5 науководослідних інститутів. На теренах району працюють відомчі медичні заклади: Клінічна лікарня нафтопереробної промисловості, Дорожня клінічна лікарня №2 «Південно-західної залізниці», Медичне науково-практичне об’єднання «Медбуд» акціонерного товариства «Київміськбуд», спеціалізована медико-санітарна частина №11; велика кількість медичних закладів недержавної власності, найбільші з яких — ТОВ «Євролаб», та клініка «Ісіда». Основним напрямком роботи медичних закладів є підвищення рівня стану здоров’я громадян. Сфера охорони здоров’я охоплює ланки, що здійснюють амбулаторне і стаціонарне ме-

дичне обслуговування, санітарно-епідеміологічний контроль території і ряд функцій соціального захисту найуразливіших категорій громадян (зокрема людей похилого віку та інвалідів). А нещодавно на вул. Монтажників, 44 відкрили першу амбулаторію загальної практики/сімейної медицини, яка буде надавати медичну допомогу майже 4 тис. дорослих та 591 дитині. До кінця року в районі планується відкрити ще п’ять амбулаторій загальної практики/сімейної медицини. Щодня зустрічаючись із людською бідою, медики забувають про особисте і мусять бути трохи сильнішими, мужнішими й людянішими. Адже, коли нас спіткала хвороба, ми йдемо до лікаря і зі словами: «Лікарю, допоможіть!», ми ввіряємо їм своє здоров’я, а інколи навіть і життя. А вони, приймаючи клятву Гіппократа, вони за покликом серця йдуть до людей, щоб допомагати, лікувати, продовжувати життя. Низький уклін вам усім!


2

Червень Столиця

ГОЛОВНА ЦІЛЬ — ПОліпшЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ

Презентуючи проект стратегії розвитку міста голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов зазначив, що в ході роботи над проектом документа було розглянуто два сценарії розвитку міста. Перший, в якому прогнозоване зростання економіки становить 5,7% у рік. Така динаміка, за словами голови КМДА, дозволить Києву частково скоротити накопичене 10-15-літнє відставання від інших столиць Східної Європи (Будапешту, Варшави тощо), однак виведе місто лише на той рівень, де вони знаходяться сьогодні. Причому, навіть такий сценарій вимагатиме значних зусиль з підвищення комфорту проживання у місті.

Другий сценарій розвитку міста, який був запропонований як основний, передбачає подвоєння економічного благополуччя міста та його мешканців до 2025 року, що буде забезпечене зростанням економіки в середньому на 6,5% у рік. Такий сценарій дозволить Києву через 15 років вийти на рівні з розвиненими столицями Східної Європи як за показниками економічного добробуту, так і за комфортністю проживання. «Головна ціль Києва — значне покращення якості життя мешканців міста. Виконання всіх поставлених у стратегії задач дозволить нашій столиці до 2025 року стати співставною з іншими розвиненими східноєвропейськими містами та наблизити стандарти життя мешканців до європейських», — зазначив Олександр Попов. ОДНОРАЗОВА МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА На виконання міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 роки, голова КМДА Олександр Попов підписав розпорядження, яким затвердив Положення про надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним киянам столиці, які опинились у складних життєвих обставинах.

Згідно з Положенням, матеріальна допомога надається Головним управлінням праці та соціального захисту населення КМДА, а також управліннями праці та соціального захисту населення районних держадміністрацій за рахунок коштів, передбачених у бюджеті на виконання міської комплексної програми «Турбота. Назустріч киянам». Матеріальна допомога буде надаватись за умови настання непередбачених надзвичайних обставин, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не можуть подолати самостійно (інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку із віком або станом здоров’я, стихійне лихо, катастрофа, пожежа, повінь, смерть родичів, довготривала хвороба, необхідність проведення складного і дорогого лікування з хірургічним втручанням тощо), або ж наслідком яких є підвищені витрати, які сім’я не може подолати без сторонньої підтримки. Матеріальна допомога надається, як правило, один раз на рік. Як виняток, в окремих випадках при наявності аргументованих документів матеріальна допомога надається повторно. Буде виплачуватись поштовим переказом через відділення зв’язку за місцем проживання особи.

НА СВЯТО З ПОДАРУНКАМИ

Хто може допомогти, просимо 8-річній Ренаті Лазаренко лікарі поставили діагноз — ди- надсилати кошти на картковий ратячий церебральний параліч. хунок 262535013711. Установа ВАТ «Ощадбанк» Дівчина постійно проходить Філія — Солом’янське відділення курси реабілітації. Мама, яка на№5445 ВАТ «Державний ощадний магається перемогти з дочкою банк України» в м. Києві. хворобу, потребує матеріальної Павлова Віта Геннадіївна допомоги. Ярмаркуємо

СОЛОМ’ЯНКА Газета Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Видавець ТОВ «Медіа-Промінь» Головний редактор Наталія Капустянська Адреса редакції: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 8/10 Телефон: 245-14-50; 245-24-13 e-mail: solonews@ukr.net З питань розміщення реклами звертайтеся за тел.: 360-47-74 Редакція може не поділяти позицію автора. При підготовці до друку редакція має право редагувати та скорочувати всі матеріали, які надходять до газети. Рукописи редакція не рецензує і не повертає. Редакція залишає за собою право листуватися з читачами лише на сторінках газети. За зміст рекламних публікацій відповідає рекламодавець. Матеріали позначені Р друкуються на правах реклами Надруковано у друкарні ТОВ «Камертон», м. Гайсин, вул. Південна, 18. Наклад 121 900 примірників. Свідоцтво про реєстрацію 574-212 ПР серія КУ від 01.02.2011. Розповсюджується безкоштовно у кожну поштову скриньку в Солом’янському районі.

№ 6 (152) • червень 2011

2 липня 2011 року — вул. Івана Пулюя 9 липня 2011 року — просп. Комарова 16 липня 2011 року — вул. П. Козицького 23 липня 2011 року — вул. Стадіонна 30 липня 2011 року — вул. Героїв Севастополя

207-09-98, 15 0 0 -17 0 0

7 липня

Якимович Микола Голова Солом’янської районної організації Партії регіонів, народний депутат України Максим Луцький напередодні Дня медичного працівника відвідав пологовий будинок №5. Зустрічали гостя настоятель Храму ікони Божої Матері «Знамення» Протоієрей Георгій та заступник головного лікаря пологового будинку №5 Дмитро Говсєєв. Народний депутат привітав колектив пологового будинку з професійним святом — Днем медичного працівника та вручив подарунки. «У цей день хочеться сказати багато теплих та лагідних слів на адресу медиків. Ви — запорука нашого здоров’я. Низький уклін вам за вашу невтомну працю та щире і відкрите серце. Завдяки вашій турботі та професійній майстерності у людини з’являється віра та надія на одужання, і це найголовніше», — відзначив Максим Георгійович. А ще пообіцяв обладнати пологовий будинок кондиціонерами, аби новонароджені діти почували себе тут ще комфортніше. Фотофакт

Григорович заступник голови райдержадміністрації

14 липня

САВИЦЬКА Олена Володимирівна заступник голови райдержадміністрації

21 липня

ІВАЩЕНКО Анатолій Васильович заступник голови райдержадміністрації

28 липня

ЛАПАНЬ Андрій

Потребуємо допомоги

У дванадцятилітнього хлопця природжена аномалія розвитку лівої ноги, укорочення, вальгусна деформація. Терміново потрібна третя, планова операція. Просимо всіх, хто зможе допомогти фінансово. Кошти можна перерахувати на рахунок: «26206307500178» МФО 321983 В АКБ «Правекс-банк» Кожевнікова Валентина Олексіївна

ПРЯМІ ЛІНІЇ

Григорович перший заступник голови райдержадміністрації Відкриття супермаркету «Абсолют» по вул. Ів. Пулюя, 5.

ПРЯМІ ЛІНІЇ 207-09-98, 15 0 0 -17 0 0

Вакансії Фінансове управління Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади: Головного спеціаліста сектору виконання та контролю за станом проведення розрахунків за теплоенергоносії (на час декретної відпустки основного працівника). Вимоги до конкурсанта: повна вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст або магістр (економічна); досвід роботи за фахом або на державній службі; досконале володіння державною мовою, основами діловодства; навички роботи з комп’ютером. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення конкурсу за адресою: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, к. 342, тел.: 207-09-45 Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації (03020 м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, кім. 269, тел.: 207-09-80) оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: — заступника начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту; — спеціаліста 1 категорії відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. До участі у конкурсі допускаються громадяни України, особи, які мають вищу освіту відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста (педагогічна, економічна), досконало володіють державною мовою, основами діловодства, досвід роботи за фахом або на державній службі, навички роботи з комп’ютером. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення конкурсу.

26 червня 2011 року у парку «Орлятко» (бульвар І. Лепсе, 9Б) відбудеться святкова концертна програма з нагоди відзначення Дня молоді у Солом’янському районі міста Києва. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у конкурсах, спортивних змаганнях, вікторинах та побачити виступи артистів цирку і молодих співаків.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві оголошує конкурс на посаду головного спеціаліста та спеціаліста І категорії ДРАЦС (постійно). Адреса: м. Київ, бул. І. Лепсе, 1/28, тел.: 497-32-27. Оклад: головний спеціаліст та спеціаліст І категорії — 960 грн. + щомісячна премія. Вимоги: освіта вища юридична, знання української мови, стаж роботи за спеціальністю 3 роки. Режим та умови роботи: з 9.00 до 18.00 год. (вівторок-субота), у приміщенні.

Оголошення У червні ц. р. планується ліквідація ВСП Мешканці мікрорайону «Бати«Приватний», який надає послуги по реє- єва Гора», «Монтажників» та частистрації (зняттю з реєстрації) та видачі дові- ни Олександрівської слободи — у док про місце проживання мешканцям приВСП «Батиївський» за адресою ватних будинків Солом’янського району. Після ліквідації ВСП «Приватний», вул. Клименка, 20/6. Мешканці частини мікрорайону зазначені послуги мешканці зможуть отримати: «Караваєві Дачі» — у ВСП «ВідрадненМешканці мікрорайону «Жуля- ське» за адресою вул. Донця, 21-Б. ни» — у ВСП «Залізничний» за адресою Мешканці частини мікрорайону Повітрофлотський проспект, 15. «Караваєві Дачі» — у ВСП «ІндустріальМешканці мікрорайону «Совки» та частити Олександрівської слобо- ний» за адресою бульвар І. Лепсе, 7-В. Додаткова інформація за телефоди — у ВСП «Чоколівський» за адресою вул. І. Пулюя, 5. ном 249-46-96.

Солом’янське районне управління юстиції у м. Києві оголошує конкурс на посаду провідного спеціаліста (постійно). Адреса: м. Київ, пр-т Повітрофлотський 40А, тел. 242-59-71. Оклад: провідний спеціаліст — 960 грн. + щомісячна премія. Вимоги: освіта вища юридична, знання української мови, стаж роботи за спеціальністю 3 роки. Режим та умови роботи: з 9.00 до 18.00 год. (понеділок — п’ятниця), у приміщенні. Для участі у конкурсі подаються такі документи: заява про участь у конкурсі, особова картка П-2 ДС з додатками, копія паспорта, копія диплома з додатками, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, декларація про доходи за минулий рік, фотокартка розміром 4x6. Заявки приймаються протягом 30 календарних днів з дня публікації оголошення.

Запрошуємо на День молоді


3

Важлива тема Апаратна нарада

ТРЕТІ У БЛАГОУСТРОЇ

15 червня ц. р. відбулась апаратна нарада, на якій основним питанням стало підведення підсумків з проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану району, який проходив з 21 березня по 16 травня. Нараду відкрив голова райдержадміністрації Іван Сидоров, який відзначив роботу комунальних служб, закладів освіти, підприємств, організацій, що були залучені до весняного двомісячника. І як наслідок — 3-є місце серед районів міста за підсумками виконаних завдань та за станом утримання території району, попри те, що у районі знаходиться найбільший приватний сектор. Про це було озвучено напередодні на розширеному засіданні Колегії КМДА. Громадська рада

«РОЗКАЖИ ПРО СЕБЕ»

Громадська рада при Солом’янській районній у місті Києві державній адміністрації поступово розширює свої горизонти співпраці. Так, з 10 по 12 червня ц. р., на запрошення президента громадської організації «Київський клуб «Червона зірка» Олексія Шереметьєва, делегація Громадської ради відвідала місто Севастополь. В рамках перебування в м. Севастополі була підписана Угода про співпрацю з Громадською радою при Севастопольській міській державній адміністрації. Сторони домовились про обмін досвідом у проведенні консультацій з громадськістю в сфері, що стосується суспільно-економічного розвитку, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Це досить символічна подія, оскільки вона відбулась під час святкування Дня міста Севастополя. Учасники делегації змогли на власні очі побачити грандіозний проект «Війна і Мир», який відбувся у місті вже вдруге. І зокрема, в рамках проекту, пройшов фестиваль військових оркестрів різних країн світу — марш-парад по вул. Великій Морській і грандіозний плац-концерт під відкритим небом на території Михайлівської батареї військових оркестрів з України, Росії, Білорусі, Алжиру та Франції. Фестиваль справив надзвичайне враження на присутніх, як і експозиція музею Шереметьєвих, розташована в стінах цієї батареї, присвячена подіям Кримської війни і героїчному Севастополю. Візит делегації Громадської ради в м. Севастополь став гідним початком проекту «Розкажи про себе», що спрямований на висвітлення діяльності громадських організацій. Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»

Перший заступник голови райдежадміністрації Андрій Лапань у своїй доповіді озвучив загальні цифри виконаних робіт у ході двомісячника. Так, було ліквідовано 70 стихійних звалищ, відремонтовано 2,31 тис. кв. м покрівель та 206 вхідних сходів, 257 дитячих майданчиків, облаштовано 324 лави для відпочинку, знято 139 сухостійних дерев та 226 кроновано, а також висажено 490 дерев, 1600 кущів і 2 тис. квітів. За словами Андрія Лапаня, найактивнішу участь у весняному двомісячнику взяли ДП «Фірма Альтфатер Київ», ДП завод 410 цивільної авіації, Національний авіаційний університет, Національна академія внутрішніх справ, військова частина 3030, ТОВ «Ісіда», ПрАТ «Біофарма», Київська клінічна лікарня №6, СШ №115, гімназія біотехнологій №177 та ін. Крім того, низка балансоутримувачів свою територію утримують у належному стані протягом року. Зокрема, це ВО «Київприлад», ПАТ «Компанія «Росток», Київська регіональна митниця, поліклініка №1, медичний центр «Добробут» та ін. Утім, як відзначив доповідач, незважаючи на неодноразові звернення до КП «Київпастранс» щодо належного утримання зупинок громадського транспорту, вони так і залишились без скла, з вибитим дахом, обклеєні оголошеннями рекламного характеру. Не менше нарікань від мешканців і на АЕК «Київенерго». Ще одне важливе питання, яке було розглянуте на нараді, — це заборгованість орендарів за використання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади району. Районний очільник визначив чіткий термін для з’ясування причин виникнення заборгованості з орендної плати, а також порадив вивчити досвід інших районів з цього питання. Наталя КИР’ЯНОВА Пряма лінія

ТАМ, ДЕ СПІЛКУЮТЬСЯ, — ДІАЛОГ ІНШИЙ 16 червня ц. р. мешканці району мали можливість поспілкуватись із районним очільником Іваном Сидоровим через пряму лінію в телефонному режимі. З питань, що надійшли, найбільше хвилювали підвищенні тарифи та благоустрій району. Не обійшлось і без гострої критики та нарікань на адресу деяких керівників комунальних підприємств про їхню байдужість до розв’язання комунальних проблем. Приміром, Ольга Миколаївна з вул. Волгоградської, 25-А «відписок» від КП «Батиївське» отримала декілька, а вода у крані як була 36°, такою і залишається, ліфти як не працювали, так і не працюють. Хоча Оксана Зарицька з вул. Монтажників, 44 подякувала КП «Батиївському» за прибрані клумби, за благоустрій території вцілому. Тетяна Леонідівна з Повітрофлотського проспекту, 52 обурена розритим асфальтом та безладом у дворі, і таких квітів, які ростуть біля райдержадміністрації, хоч і живе поруч, у них немає. Віра Іванівна з вул. Ушинського, 3 стурбована цілим «арсеналом» кіосків, що стоять у дворі, й під самими вікнами торгують пивом, іноді навіть доводиться слухати брутальні лайки. Іван Сидоров на прохання відреагував одразу: «з Вами зустрінеться начальник відділу з питань споживчого ринку та начальник відділу з благоустрою, щоб вирішити це питання». Ігор Миколайович з бульв. І. Лепсе запропонував у парку «Орлятко» замість 300 високорослих дерев, які були посаджені минулого року, і багато з яких засохли, посадити фруктові дерева. Наталія Михайлівна з вул. Антонова, 7 має претензії до прибирання прибудинкової території. Ті послуги, які мають надаватись, далекі від ідеальних. А керівник КП «Залізничне» запропонував знайти нового двірника. «Тут на прямій лінії Захарій Соломонович, ми найближчим часом проведемо громадські слухання з цього питання», — зауважив районний очільник. Ольга Олександрівна з вул. Червонопартизанської, 14-А обурена тим, що хтось поставив біля будинку меморіальну дошку свого читирилапого друга і за цим прикладом причепили ще одну дошку, якщо так і далі буде продовжуватись, то згодом у дворі створять ціле «кладовище». «Служба з благоустрою, КП, старший дільничний виїдуть розібратися з цим питання, якщо вже дві стоїть, то і третю поставлять», — відреагував на дзвінок голова райдержадміністрації. По закінченню прямої лінії Іван Сидоров здійснив аналіз дзвінків і дав настанови керівникам КП, щоб не відправляли листи, не поспілкувавшись попередньо з мешканцями. Там, де спілкуються з людьми, діалог інший, — сказав Іван Петрович. Пряму лінію слухала Наталка СРІБНЯНСЬКА

«Хай завжди буде сонце»

Цей рядок із усім відомої пісні став гаслом свята, що відбулося у нашому територіальному центрі соціального обслуговування населення на бульварі І. Лепсе, 83-А. У перший день літа ми всі традиційно відзначаємо День захисту дітей, ще раз нагадуючи собі не забувати за щоденними турботами про тих, заради кого ми, власне, й живемо — наших дітей. І не тільки рідних — адже майбутнє України залежить геть від усіх теперішніх хлопчиків і дівчаток, наші вони чи сусідські, чорняві чи біляві, чиїсь чи «державні». Скільки тепла і турботи ми — суспільство в цілому і кожен з нас зокрема — віддамо зараз малюкам, стільки ж повернеться нам, коли вже допомоги потребуватимемо ми. В затишному дворі терцентру були клоуни і мультиплікаційні герої, поні і казковий потяг, лунала музика і привітання від районної влади, пригощали морозивом, піццою та соками, малюки на сцені проявляли всі свої здібності, а їх мами та бабусі з глядацьких місць завзято аплодували. Тільки вони та ще співробітники терцентру знають достеменно, скільки сил і справжньої мужності треба всім цим діткам з особливими потребами, щоб продекламувати чи проспівати перед глядачами по кілька віршованих рядочків про синє небо і жовті поля, про мир у світі і неньчині ласкаві руки, про щастя. Улас САМОВИД Перші відвідувачі

НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ

Київ, Солом’янський район, вул. Монтажників у секторі приватної забудови, 27 травня 2011 року, чудова погода. Яскрава стрічка відділяє місцевих мешканців, студентів медичного коледжу в ошатній формі, керівників лікувальних закладів району та деяких інших служб, районних та міських керівників і представників засобів масової інформації від капітально відремонтованого й обладнаного приміщення. Настрій у всіх святковий, адже не кожного дня відкривається така потрібна установа — амбулаторія сімейної медицини (вона ж — амбулаторія загальної практики). В нашому районі це — перша з шести, запланованих до відкриття цього року. В ній на майже ста квадратних метрах площі готові до роботи реєстратура та гардероб у вестибюлі-вітальні, а також кабінети: долікарський, стоматологічний, оглядовий, маніпуляційний та спеціаліста загальної практики/сімейної медицини. Розраховані вони на надання первинної медичної допомоги майже чотирьом тисячам дорослих і 590 дітям поблизьких будинків, що дуже важливо, адже, як показує статистика, у чотирьох із п’яти випадків звертання до лікаря якраз такої допомоги достатньо. Крім того, сімейний лікар разом з молодшим медперсоналом амбулаторії має значно більше можливостей для спостереження, регулярного обстеження, проведення профілактики і навчання «підопічних». У своїх промовах і перший заступник голови КМДА Леонід Новохатько, і начальниик Головного управління охорони здоров’я КМДА Раїса Моісеєнко, і народний депутат України Максим Луцький, і голова Солом’янської РДА Іван Сидоров говорили про ефективність та вигоди такої моделі надання медичної допомоги, вже перевіреної часом у багатьох регіонах України, та про великі плани міської і районної влади в інших сферах задля поліпшення життя киян. Також було відзначено велику допомогу і професійність ВАТ «ДБК — 3» та особисто його директора Івана Сухоросова і ВАТ «Трест «Київміськбуд — 3» та особисто голови правління Леоніда Зяхора у справі облаштування прилеглої території і найновішого медичного закладу. Улас САМОВИД

№ 6 (152) • червень 2011


4

Об’єктив Розумники

Людина з Солом’янки

СІЯЧ ДОБРА

Відомо, що серед найважливіших справ, котрі за життя повинен зробити справжній чоловік, є і виховання сина. Думаю, що обов’язок цей не лише почесний і непростий, але й приємний. Хіба душа не злітає вгору, коли твоя дитина говорить перші слова вдячності саме тобі? А перші добрі справи чи гарні оцінки? І чи не щастя — бачити свій внесок у формування з незграбного пташеняти справжнього сокола та спостерігати із солодким щемом в серці за вильотом його з гнізда? Всі, хто хоч раз переживав ці відчуття, добре розуміють мене. Ще краще — ті, хто переживав подібне багато разів. Маю на увазі не стільки батьків великих родин, скільки тих, у кого дійсно багато дітей, — вихователів та вчителів. І хоча вони, наприклад, не годують «своїх» дітей у прямому розумінні, але мають не менше турбот з організацією шкільного харчування. Те саме й зі збереженням здоров’я. Не кажу вже про одяг, коли вчителям доводиться буквально боротись за «дрес-код» не лише з деякими несвідомими учнями, але і з їх поблажливими татами чи бабусями та заклопотаними чимось іншим мамами. А ще ж і саме навчання, повністю покладене на плечі вчителів, завучів та директорів шкіл. Не маю на меті нікого ні з ким порівнювати, але все ж ставлю собі питання: чи зміг би я бути хорошим директором школи і чи можу хоча б приблизно уявити душевні сили, витрачені педагогом на сотні дітей за десятки років роботи? З’ясувати це я взявся, як і годиться, у спеціаліста: Олександр Олексійович Хоптинець є водночас директором школи №166 і батьком двох дітей (більше того — двічі дідусем), кому ж і знати, як не йому. Відповіді виявилися дещо несподіваними і взаємозв’язаними, як і все в цьому світі. Якщо коротко, то так: кожен із нас може стати ким завгодно, якщо матиме справжнє бажання і йтиме власним шляхом послідовно, з вірою в своє призначення та з повною віддачею сил. Друге: справжній педагог не має потреби підраховувати оту «душевну віддачу» чи порівнювати її з чимось, адже зміст і радість його життя якраз і полягає в тому, щоб віддавати себе дітям. І не лише своє серце, але й розум, сили та час. Ці слова з уст пана Олександра не звучать надто пафосно, нещиро чи відсторонено, адже він не просто десь їх прочитав, — це і його власний життєвий досвід, пережите й обмірковане. Судіть самі: нинішній поважний мешканець Солом’янки, депутат райради трьох скликань, багаторазово відзначений вчитель-методист, відмінник народної освіти України, Учитель з великої літери не отримав своє життя

№ 6 (152) • червень 2011

«готовим» з чиїхось рук. Власне, навіть рецептів ніяких ніхто не давав: звичайне село, батьки-колгоспники, середня школа — ось, як то кажуть, і всі «вихідні дані». Але — лише на перший погляд всі. Ще була звичка до праці, розуміння її ціни і важливості, засвоєні з молоком матері чесність і порядність, звичка тримати своє слово, повага до людської гідності, в чому добрий приклад подавали не лише дома, а й у школі. Тому і вчився наш герой на совість, і спортом займався старанно, щоб не ославити рідних і не підвести вчителів. Закінчивши школу, вступив до педагогічного інституту, відчуваючи, що хоче бути потрібним людям і своїй Україні, що зможе продовжити добру справу тих, хто вчив його. Тим паче, що спеціальність «Фізика і основи виробництва» цілком чоловіча і потрібна, навіть практика була не тільки педагогічна, але й виробнича. Пасти задніх було не в правилах юнака, та й вчитися було цікаво, тому оцінки і знання були хороші. Закладалися підвалини подальшої успішної роботи спочатку в сільській школі в Чернівецькій області, потім і в самому обласному центрі. Небайдужість і вдумливий підхід до роботи молодого спеціаліста не залишились поза увагою: Олександра Олексійовича запросили працювати в інститут удосконалення вчителів. Згадуючи той рік, пан Олександр висловлюється дуже характерно, мовляв, працювати було цікаво, адже роботи було багато. Цікавим мені видається й інше: на той час зовсім молодому ще чоловікові його робота вже настільки стала сенсом життя, що й дружину собі знайшов серед педагогів. Був це 1970 рік. Якраз тоді в столиці відчувалася нестача педагогічних кадрів, котру вирішили перекрити за рахунок областей. Брали не всіх підряд — столиця є столиця! — та зате влаштовували дуже непогано, як на той час: одразу ж давали житло. Ось такий заслужено вдалий збіг обставин зробив подружжя Хоптинців киянами. І невідомо, як кажуть, кому пощастило більше. З тих пір Олександр Олексійович має Київ за другу батьківщину, а Солом’янський район — за свій. Тут він швидко «виріс» з викладача фізики до заступника директора з навчально-виховної роботи, а з 1990 року обійняв посаду директора школи №166. Якщо не зважати на відрядження в Монголію, де Олександр Олексійович з 1984 по 1988 рік працював заступником директора школи для дітей дипломатів та керівництва країни (і, до слова, отримав звання «Відмінник освіти Монгольської Народної Республіки»), то можна було б сказати, що життя пана Олександра цілком пов’язане з нашим районом. І не лише «територіально», а й тому, що тут — його колеги, друзі та учні. У школі навдивовижу тихо: діти розбіглися після екзаменів, а педагоги зайняті перевіркою робіт. Ми говоримо про щастя знайти себе у житті, про радість від улюбленої роботи, про важливість доброти, як основи стосунків між людьми, про всі ті архіважливі повсякденні «дрібниці», котрими живе справжній Педагог, а також про те, що віддавати себе дітям потрібно цілком. Лише тоді вдячність буде наснажувати. Валерій БУРЯК

«Гордість і надія Солом’янського району»

Під таким девізом 24 травня Солом’янська райдержадміністрація провела сьомий, вже традиційний, урочистий прийом для випускників шкіл району — золотих та срібних медалістів (цього року таких 26 і 18 відповідно), старшокласниківпереможців різноманітних конкурсів і олімпіад (у тому числі — і всеукраїнських) та конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук, їх батьків і педагогів. Захід на підтримку талановитої учнівської молоді та творчої праці вчителів проходив у рамках проекту «Обдарованість» комплексної програми розвитку освіти району «Освіта для майбутнього». Учасниківприйомупривітавголова Солом’янської РДА Іван Сидоров.

«Освіченість та вихованість наших дітей — це найкраща інвестиція у майбутнє», — сказав він у своїй промові і закликав учнів не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися і вдосконалюватися. Тим більше, що Київ — одне з найкращих міст Європи і світу — дає безліч можливостей для самореалізації. Голова району особливо наголошував, що підняти на високий конкурентний рівень Україну в світі може тільки висококваліфікована патріотична еліта. Саме такою елітою він і побажав стати випускникам, які вже встигли зробити свій перший крок до успіху. Нагородою за успішну роботу учнів стали не тільки добрі слова, але й пам’ятні годинники з рук голови РДА. Не залишились без нагород

і вчителі: за високі результати навчання, виховання та організацію управлінської діяльності директору гімназії-інтернату №13 Світлані Алексієнко було вручено знак «Відмінник столичної освіти», а директору спеціальної школи «Надія» для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку Наталії Бондаренко — знак «Відмінник освіти України». А в тому, що юні солом’янчани дійсно мають різнобічні таланти, всіх присутніх переконали чудові виступи Дарини Шингарєєвої, Олега Олександрова, Анастасії Дзюбак, Дарини Григанської, Софії Вороної та Дмитра Матусова, Ірини Ряполової і вихованців хореографічного гуртка гімназії №177. Леся СЕЛЕЦЬКА

ЛІТО КУЧЕРЯВЕ

Так склалося, що Міжнародний День захисту дітей стартував з початком відкриття пришкільних таборів. У Палаці дитячої та юнацької творчості Солом’янського району  (вул. Курська, 15) відбувся  фестиваль «Дитинства веселкові кольори», а в Центрі дитячої та юнацької творчості (вул. Героїв Севастополя, 35) свято «І сяє літо у душі моїй». За традицією, підняти прапор доручено найкращим вихованцям танцювальних колективів. Загалом на святі побувало майже 750 дітей, які відвідають пришкільні табори. До свята готувалися як педагоги, так і вихованці. Приміром, пройшли цікаві ігрові програми, концертні номери,  конкурс  малюнка на асфальті. Особливо багато бажаючих зібрав конкурс «Розумників» –  знавців прав дитини. Діти виявились надзвичайно обізнаними  у своїх правах! А ще вони співали, танцювали, грали в ігри. Кожен знайшов собі справу до душі!

Запорукою майбутнього кожної держави є здоров’я її населення, її дітей. Впродовж останніх років в Україні зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, зумовлена негативними чинниками соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Тому важливим стає питання організації відпочинку та оздоровлення дітей. Згідно з розпорядженням Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації від 14.04.2011 року за №239 «Про організацію літнього відпочинку дітей і студентів Солом’янського району м. Києва», з метою належної організації проведення відпочинку дітей в районі на базі ЗНЗ №№12, 54, 71, 115, 121, 144, 149, 166, 177, 187, 279, 324 відкриті табори відпочинку з денним перебуванням дітей. Планується, що з 31 травня 2011 року в пришкільних таборах відпочине 773 дитини, і це

максимальне задоволення потреб батьків у направленні дітей на відпочинок до пришкільних таборів. За словами виконувача обов’язків начальника Управління освіти Галини Лазарєвої, при організації виховної та культурно-масової роботи в таборах, перш за все, перед управлінням освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, Палацом творчості дітей та юнацтва, Центром дитячої та юнацької творчості, начальниками таборів відпочинку постає основне питання: яким має бути відпочинок школярів, що зробити, щоб діти поспішали до табору з радістю, щоб літнє оздоровлення забезпечило додаткові можливості для духовного, інтелектуального, фізичного та емоційного розвитку дітей району. Адже що може бути краще за тепле сонце, запашну траву, голосне щебетання пташок? Літо — час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів, зміцнити своє здоров’я. Наталка СРІБНЯНСЬКА

Крок у МАЙБУТНЄ Щороку 12 тисяч школярів з понад 40 країн здають в акредитованих школах мовний DSD-іспит і в разі успішної здачі отримують диплом. Тобто німецький мовний диплом (DSD), що видається школярам за кордоном конференцією міністрів освіти ФРН з 1972 р.  Не є винятком і Україна, в якій існує 20 шкіл, де ведеться підготовка до  DSD-іспиту. У Києві наразі п’ять таких шкіл, і одна з них знаходиться у Солом’янському районі. Це — спеціалізована школа №149 (вул. Петровського, 1),

у якій третій рік поспіль школярі отримують німецький мовний диплом. За словами директора школи Олени Заплотінської, родзинкою цієї програми є те, що школярі, які отримують такий диплом, мають можливість вступати до німецьких вузів без складання іспиту з німецької мови та відчутні переваги при вступі до українських вузів. Скажімо, більшість випускників школи зазвичай стають студентами романо-німецького факультету університетів.

Щороку наприкінці травня німецькі викладачі не лише приймають мовний іспит в учнів, а й забезпечують школу спеціалізованою літературою та комп’ютерною оргтехнікою. А навчають німецької грамоти з першого класу учителі школи, зокрема Алла Цихович, Вікторія Дороніна, Лариса Фула та ін. Задоволені цією програмою і вчителі, і батьки. Адже програма «DSD — школа», куратором якої, до речі, є працівник німецького посольства, — це крок у майбутнє. Наталя КИР’ЯНОВА


5

Громада Актуальне інтерв’ю пічні операції у хірургічному відділенні, у травматології — новітні операції на колінному суглобі, в урології — на передміхуровій залозі за допомогою лазерного діода та дроблення каменю у сечоводі. Тож на сьогодні можемо похвалитися трьома новітніми методами лікування в урологічному відділенні. Приміром, нещодавно у нас був 72-літній пацієнт з травмою шийки стегна, який до того ж мав проблеми з серцево-судинним захворюванням та проблеми в урології. В Інституті серця травматолог прогресивне Олександр Косяков йому зробив операцію, туди направили на консультацію уролога і згодом у лікарні за допомогою діодного лазера зробили пацієнту операцію на аденомі передміхурової залози. Як бачите, ми могли скоординувати дії кардіолога, уролога й травматолога і поставити пацієнта «на ноги». Крім того, у гінекологічному відділенні за допомогою лапороскопа здійснюємо новітні операції. Наразі на базі гінекологічного відділення планується відкриття кафедри гінекології Інституту вдосконалення лікарів. З такою пропозицією ми звернулись до ректора Інституту вдосконалення лікарів Юрія Вороненка та до Головного управління охорони здоров’я.

ДОСЬЄ: Вадим КРИЖЕВСЬКИЙ – доктор медичних наук, лікар-хірург вищої категорії, доцент кафедри хірургії Інституту вдосконалення лікарів, Головний лікар київської міської клінічної лікарні №6

Нове і

Тобто новітні операції вимагають і досвідчених фахівців? Звісно. У зв’язку із запровадженням нових операцій у гінекології низка лікарів підвищили свою кваліфікацію. Зараз, приміром, намагаюсь запросити до себе на роботу досвідченого хірурга, який щотижня робить 7 операцій на колінному суглобі. Вадиме Віталійовичу, чи всі бажаючі можуть у Вас пройти курс лікування? Так. Щотижня до 40 пацієнтів ми приймаємо у себе з інших міст та селищ країни. Скажімо, днями до нас поступив пацієнт з Дніпропетровщини у нещодавно відкрите відділення гастроентерології з ендокринологічним профілем.

Київська міська клінічна лікарня №6 (створена у 1961 р.) сьогодні зазнала суттєвих змін. Тут проводяться як звичні для пацієнта, так і новітні операції на сучасному рівні, до того ж розвиваються нові технології. Про нове та прогресивне розповідає Головний лікар Вадим Крижевський (на знімку). Вадиме Віталійовичу, які сьогодні здійснюють нові операції у Вашій лікарні? Поряд із традиційними, у нас проводяться лапороско-

Новітні технології в медицині обумовлюють і розвиток науки у цій галузі. Чи долучаються до цього Ваші фахівці? Уже майже рік кожну п’ятницю для лікарів організовуються наукові конференції, що проводять професори і доктори медичних наук. На них обговорюються нові методи лікування захворювань печінки, сучасні методи лікування кардіологічних хвороб, можливі ускладнення при переливанні крові тощо. Також брали участь у Міжнародному конгресі хірургів. Це дає впевненість у тому, що пацієнт буде отримувати якісну медичну допомогу вже сьогодні. Бесіду вела Наталка СРІБНЯНСЬКА

Актуально Сьогодні всі зусилля медиків направлені на те, щоб Досьє: зменшити тягар хвороб, що виникають унаслідок дії тютюОлена КВАША – ну. Утім, заходи з профілактики будуть малоефективними доктор медичних наук, до тих пір, доки буде нав’язуватися всюдисуща пропаганда провідний науковий співробітник тютюнопаління. Ні для кого не секрет, як негативно реклама відділу популяційних досліджень ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска» НАМНУ впливає на молодь, на яку зазвичай і розрахована рекламна індустрія. Зазначу, що наслідки вживання тютюну негативно позначаються і на населенні працездатного віку, зокрема це ПОЛІПШИМО ЖИТТЯ РАЗОМ стосується чоловіків, серед яких високий рівень смертності. Крім того, ще не повністю досліджено, скільки витрачається засобів на лікування хворих та їхню реабілітацію. Сьогодні у багатьох країнах на державному рівні заборонена реклама тютюну. Скажімо, Канада, Франція, Туреччина та інші країни зрозуміли, яку небезпеку несе тютюнова реклама. Тобто, на Вашу думку, це питання треба вирішувати на державному рівні? Так. Заборона реклами тютюну має проводитись у загальнодержавному масштабі — водночас, не знімаючи з порядку денного медичної проблеми, допомагати населенню позбутись шкідливої звички, хоча на сьогодні це вже хронічне захворювання. Загальносвітова практика показує, що можна досягти успіху лише коли це питання буде вирішуватись на державному рівні. І воно має бути постійним. Тобто масштабність і постійність — це два основних важелі впливу на тютюнопаління. Виникає питання: як можна вести боротьбу на державному рівні? Прийняти закони і їх виконувати. Щоправда, вже на сьогодні немало зроблено у напрямі профілактики медичними працівниками, та й з’явились нормативні документи, які забороняють палити, скажімо, у загальнодоступних місцях. Проте це напівзаходи, а от повна заборона реклами тютюну буде значно ефективнішою.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від спричинених тютюнопалінням хвороб щорічно в Україні помирає 110 тисяч українців. Нещодавно група провідних вченихмедиків звернулася до народних депутатів щодо заборони реклами тютюну. Серед ініціаторів цього Звернення є і кардіолог Олена Кваша (на знімку), яку ми запросили до розмови. Олено Олександрівно, що спонукало лікарів звернутися через ЗМІ до парламентаріїв, щоб вони прийняли законопроект, який забороняє рекламу тютюну?

Олено Олександрівно, до прийняття закону, що наразі мають робити медичні працівники? Здійснювати первинну профілактику, бо лікування — це вже наслідок, який вимагає засобів, тоді як первинна профілактика — ні. Загалом профілактика — один із методів поліпшення життя населення. В Інституті кардіології проводилось спостереження за чоловіками віком від 40 до 59 років, з метою вивчення причин, які призводять до смертності від серцево-судинних захворювань. На сьогодні лікарі одностайні в тому, що підвищений тиск є одним із головних факторів цього типу захворювань, а тютюнопаління посіло другу сходинку. Як бачимо, ці два фактори на 60 відсотків є причинами смертності від серцево-судинних захворювань. Тому сьогодні у чоловіків працездатного віку, на жаль, на десять років менша тривалість життя. Бесіду вела Наталія КАПУСТЯНСЬКА

Наше опитування

Як рятуєтесь від спеки? Ярослав, викладач, вул. Мартиросяна: — У Києві цього літа намагаюсь одягатись у просторий, світлий і легкий одяг з якомога натуральніших матеріалів. Добре, що на роботі не ввели ніякого «дрес-коду». Також варто носити якусь панамку чи бриля, але я поки не знайшов собі підхожого… Воду також не ношу з собою, хоча знаю, що потрібно. Думаю, якщо знадобиться, то можна купити на кожному кроці. З цим зараз нема проблем, а от з озелененням багатьох вулиць чи, скоріше, з відсутністю такого — проблеми якраз є. На жаль, адже тінь від живого дерева куди комфортніша, ніж від будь-якого залізного чи пластикового «дашка». Інна Андріївна, працюючий пенсіонер, вул. Мартиросяна: — Мені пощастило з квартирою: живу в прохолодній «сталінці». Та й район у нас порівняно зелений. На вулицю не виходжу без питної води, одягаюсь у просторий одяг з натуральних матеріалів світлих тонів. Але цього мало, адже тротуари не миються і не зволожуються навіть у найбільшу спеку. Ясно, що кількість фонтанів у столиці лишається мізерною, а от зниклих бюветів шкода. Як і знищених дерев, кущів, скверів, дитячих і спортивних майданчиків. Зате набудували будинків понад усі норми, скоро й вітерцю буде ніде чад від машин розганяти. При всякій владі на висотки гроші знаходились, а от на лавочки чи обладнання пляжів — за жодної. Де це видано, щоб навіть на дитячому пляжі вбиральні не працювали як слід. Анна, студентка, вул. Донецька: — Частину літа ми перебули в Криму, а там якраз було прохолодно. Тепер будемо грітись тут: одягатимемось легенько, без тісних пройм чи поясків, носитимемо панамки, питимемо воду, частіше митимемо підлогу. І встановимо в квартирі кондиціонер. Віктор Степанович, працюючий пенсіонер, вул. Донецька: — Зі спекою не борюсь ніяк. Я її ігнорую, тим більше, що графік роботи дозволяє мені попрацювати зранку, заскочити додому на обід і короткий відпочинок, а потім знову продовжувати свої маршрути. То я нап’юся холоднючої води або чаю з холодильника — і не треба мені кондиціонерів, капелюхів чи окулярів темних… Костянтин, учень, вул. Антонова: — Мені спека не надто дошкуляє, зараз я більше думаю про іспити. Знаю, що пити треба часто, але потроху, довго тримаючи воду в роті. Також не варто пити на сонці чи на ходу. Найкращою в спеку є чиста вода, добре тамують спрагу соковиті фрукти. Євгенія, педагог, вул. Мішина: — Наша квартира «дивиться» на північ, то зараз у ній добре. Вологе прибирання ми робимо часто — і влітку, і в інші пори року, так що частіше вже нікуди. Наразі не переймаємось носінням води з собою чи капелюшків, навіть спосіб харчування не міняємо, лише дома вживаємо більше рідини. Бабуся ж наша, котрій спека дошкуляє значно більше, влітку живе на дачі, а там, серед дерев і кущів, спека переноситься легше. Опитування провів Валерій БУРЯК

№ 6 (152) • червень 2011


6

Наш дім До 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни

ПЕРШИЙ ДЕНЬ ВІЙНИ

Між Солом’янським та Байковим кладовищем причаїлася Олександрівська слобода, названа в 1911 році на честь царя-реформатора Олександра ІІ. До війни ця місцевість була райським куточком, особливо весною, коли приватні будиночки потопали у квітучих садах. А південніше, у напрямі до Пост-Волинського, совські яри та ставки були справжнім місцем відпочинку мешканців Солом’янки та Чоколівки. Більше того, у ставках

гуси та качки ласували ряскою, а на схилах ярів Олександрівської слободи випасали домашню худобу. На Канаві (так називали окопи громадянської війни) колосилася пшениця та жито. Сьогодні ця містина, що тягнеться по Червонозоряному проспекту, вкрита асфальтом. Червень видався напрочуд теплим. Стояла сонячна погода. Вранці 22 червня 1941 року, — згадує колишній підпільник Андріан Галябарник (на знімку), — там, де зараз знаходиться пам’ятний знак 3-ї лінії оборони Києва, він з Миколою Кулінічем та Юрієм Садовченко випасали худобу, спостерігали як спадає вранішня роса. І коли сонце піднялось вище, хлопці почули з боку Деміївки наростаючий незвичний гул літаків. На крилах літаків, що летіли не високо, але швидко, було видно німецьку свастику. Юнакам навіть здалося, що вони бачать голови німецьких пілотів. І ще не закінчилось бомбардування, як хлопці на велосипедах помчали до аеродрому,

де побачили страхіття початку війни: кілька розбитих літаків, розвалений ангар, поранених і вбитих солдат. Білі будинки мешканців окраїни Чоколівки перетворились на руїни. Таким юнаки запам’ятали перший день війни. Тільки о 13.00 по радіо виступив В. Молотов з приводу нападу Німеччини на нашу країну, його слухали на стадіоні цукрового інституту ім. Мікояна. Сталін звернувся до народу лише через 11 днів — 3 липня 1941 року. Наталя КИР’ЯНОВА

На фото: червень 41-го. Жителі Олександрівської слободи копають протитанковий рів.

Історія з географією

Совки. Крізь історію місцевості…

Совки — один з найживописніших і найзеленіших куточків Солом’янського району. Пишна природа цієї місцевості не може не радувати око. Унікальні каскади ставків, оповиті химерними деревами, очеретом і кропивою, приховують в собі багато цікавого — адже вони мають довгу історію. Походження назви цієї місцевості достовірно невідомо. Вперше Сувки (Сувка) згадується як володіння Домініканського монастиря, які в 1612 році були продані шляхтичу Ярошу Покаловичу. Протягом багатьох століть київські монастирі виборювали право на володіння хоча б частинкою цієї мальовничої місцевості. У 1618 році Совки відійшли до Києво-Печерської лаври і були її власністю до 1787 року. В XIX ст. монахи Лаври тримали в Совках пасіку, ними ж були створені совські ставки.

За кліровими відомостями Св. Димитріївської церкви, що знаходилась на відстані двох верст у сусідньому селі Жиляни і до якої були приписані парафіяни с. Совки, 1829 року зазначалось: «В деревне Совках 18 дворов, казенных крестьян мужского пола 72 души, женского пола 84 души». В середині XIX ст. місцевість під назвою «Совські дачі» надавалась митрополичому дому в обмін на Шулявський гай, частина якого відійшла до Києво-Софійського монастиря. Кількість землі у Совках на той час складала 280 десятин і включала в себе Пронівщину, Острів, Пужню, Могили, урочище Яри і урочище Тісні вулиці. На території Пронівщини розміщувались садиба і город митрополичого дому. Митрополича ділянка розташовувалась на сході, в районі Совського водяного млину, який пізніше церковники здавали в оренду. Поряд з сільським господарством в с.  Совках розвивалась промисловість. Ще з 1837 року тут працював воскобійний завод, а на початку XX ст. село мало в своєму розпорядку два цегляних і один шкіряний заводи. Кількість робітничого населення постійно збільшувалась і на 30-і роки склала майже 90 % з усіх мешканців. У 1923 році село Совки було приєднано до Києва. На той час тут пролягали лише дві вулиці — зародки сучасних вулиць Крутогірної і Каменярів. У 1930–1950-х роках місцевість набула сьогочасного ви-

гляду. Протягом цих років узвишшя над совськими ярами активно розбудовувались: сформувалась сітка вулиць і провулків, з’явилась основна частина одноповерхової садибної забудови. Совки дали назву Совським ставкам, цвинтарю, вулицям і провулкам, що існували чи існують. Зараз це затишне місце Києва, що динамічно розвивається, але продовжує зберігати свої споконвічні красу та спокій, даруючи відпочинок гостям і жителям міста. Для написання статті були використанні документи, що зберігаються у ЦДІАК України. Тетяна ТЕРТИШНА, старший науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДІАК України

ЗВЕРТАЙТЕСЯ — ДОПОМОЖУТЬ ПОЧИНАЄ РОБОТУ «Служба соціально«Школа для батьків алко/ профілактичної роботи» наркозалежних» ГРУПА ПІДТРИМКИ Солом’янського районного у працює за адресою: для батьків та рідних алко-, місті Києві Центру соціальних наркозалежних вул. Довженка, 2, кімната 22, служб для сім’ї, дітей ЗА ПРОГРАМОЮ «12 КРОКІВ» понеділок, вівторок, та молоді по суботах з 18.00 до 20.00 середа, субота з 19.00 до 23.00 пропонує безкоштовну за адресою: Консультації нарколога, психологічну, соціальну проспект Червонозоряний, психолога допомогу наркозалежним 9/1, офіс 138 щодня — 9.00 -19.00, (1 під’їзд, останній поверх) та їхнім родинам! за адресою: довідки: Звертайтеся за адресою: вул. Довженка, 2, вул. Єреванська, 3 243-75-26, (068) 127-78-50 кімната 14, (клуб «Орлятко»), Проїзд: трол. 42 та марш. 17 до зупинки «Вузівська» тел.: 456-11-28. п’ятниця, субота — 14.00-19.00

№ 6 (152) • червень 2011

До 70-ї річниці героїчної оборони Києва

НАШ ДІДУСЬ ОЛЕКСАНДР

Живе на Солом’янці Олександр Макарович Чепурний, 92-річний ветеран Великої Вітчизняної війни, людина легендарна, самовіддана, творча, яка визволяла Київ та інші міста України в роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років від німецьких окупантів. Хоч не одне десятиліття пройшло від дня завершення найкровопролитнішої в історії людства війни, ціна якої виявилась занадто великою як для переможених, так і для її переможців, дідусь Олександр (так люб’язно його називають дітлахи спеціалізованої школи №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов Солом’янського району м. Києва) пам’ятає її як сьогодні. Він залюбки ділиться своїми спогадами про героїчні подвиги солдатів в роки війни з учнями, розповідає цікаві історії, навчає нас любити свій край, шанувати природу, поважати старших, берегти пам’ять про полеглих. З кожним роком хвилюючі події Великої Вітчизняної війни усе далі спливають в історичне минуле, але пам’ять про героїчний подвиг її переможців не підвладна часові, вона вічна!

На розі вулиць Народної та Клінічної споруджено пам’ятний знак «Захисникам Вітчизни» за сприяння випускника нашої школи Олександра Волкова, куди ми ходимо разом з ветераном, адже взяли шефство над цим святим місцем. Цікаві розповіді Олександра Макаровича про героїчні вчинки та подвиги його ровесників-однополчан примушують нас розвивати в собі почуття мужності, чесності, людяності… Скоро ми закінчуємо школу, вирушаємо в доросле життя з усіма його складностями і суперечностями, але завжди пам’ятатимемо настанови Олександра Макаровича: бути справжніми людьми, чесними, добрими, любити рідну Солом’янку, свою Батьківщину. Низький уклін Тобі, ветеране, живи довго і щасливо, Твій подвиг і героїзм надихатиме нас на здійснення всіх наших мрій. Мирослава ГУБАР, Владислав МИРОНЮК, учні 8-А класу спеціалізованої школи №187 На фото: Олександр Чепурний з учнями школи.

Підприємство у районі

УСПІШНИЙ «АЛЬТФАТЕР» ДП «Фірма Альтфатер Київ» засноване у 1997 році і є одним із лідерів у сфері поводження з відходами. З дня заснування компанія постійно розширюється і збільшує виробничі потужності. Німецьке обладнання, а також власні розробки і технології, дають змогу надавати замовникам якісні послуги за конкурентними цінами. Фахівці компанії кваліфіковані і підготовлені до проведення робіт будьякої складності. У сферу діяльності ДП «Фірма Альтфатер Київ» входить: 1.  Вивезення та утилізація твердих побутових відходів контейнерами під єврозахват об’ємом 0,24 м–1,1 м, а також спецпакетами різного об’єму — від 60 до 120 л. 2. Комплексне надання послуг по впровадженню міського проекту «Роздільний збір відходів» згідно всіх нормативних документів: • Надання спеціальних контейнерів типу «Сітка» об’ємом 1,1 м для таких відходів, як: папір та картонна упаковка, пластикові пляшки і плівка, алюмінієві банки, скло. • Розробка інформаційної друкованої продукції. • Проведення освітніх лекцій з мешканцями/персоналом. 3.  Вивіз будівельних і великогабаритних відходів контейнерами 11 м –23 м. 4.  Вивезення опалого листя спеціальним автотранспортом «Європрес». 5. Надання послуги з вивезення та утилізації рідких відходів (асенізація). 6. Розробка і організація контейнерних майданчиків єврозразка для накопичення відходів; 7.  Сервісне обслуговування контейнерів: ремонт, миття та дезінфекція. 8. Продаж пластикових і сталевих контейнерів різного об’єму зі складу в Києві. 9. Комплексне обслуговування великих клієнтів. Відносини зі своїми замовниками фірма будує на принципах рівноправного партнерства і взаємовигідного співробітництва.  Компанія виконує як

разові контракти, так і контракти на довгостроковій договірній основі, що є найбільш вигідними для постійних клієнтів. ДП «Фірма Альтфатер Київ» має всі необхідні документи, згідно з вимогами законодавства України, для надання повного спектру послуг у сфері поводження з відходами: Ліміти, Дозволи, Погодження, Договори з офіційними місцями утилізації, Ліцензії. Протягом усього свого існування підприємство бере активну участь у соціальному житті міста і країни в цілому. Останнім яскравим прикладом цього є доповідь керівництва підприємства на тему «Комплексний підхід до вирішення проблем поводження з відходами в Україні» на Всеукраїнській конференції «Саночистка-2011», організованій Міністерством ЖКГ, де отримали схвальні відгуки. Крім теоретичних знань та відомостей ДП «Фірма Альтфатер Київ» активно впроваджує на практиці досвід своїх закордонних колег у сфері поводження з відходами. Крім того, на літній період усім комунальним підприємствам Солом’янського району було запропоновано переглянути графік вивезення сміття та збільшити періодичність заборів контейнерів задля того, щоб уникнути неприємного запаху та протікання рідких відходів. Зробимо чистим наш район разом! Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»


7

Правова сторінка Варто знати

ПРАВО НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ЯКЩО ВТРАТИЛИ ПАСПОРТ Для оформлення паспорта замість утраченого або викраденого до відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб («паспортний стіл») районного управління міліції особа подає: • заяву про втрату, викрадення або псування, в якій зазначається місце, час і обставини втрати або викрадення паспорта (заповнюється у ВСГІРФО); • форму №1, що надається у ВСП (ЖЕКу); • копію заяви про видачу паспорта (копія форми №16 — у ВСП (ЖЕКу); • свідоцтво про народження — оригінал та ксерокопію;

• свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності) — оригінал та ксерокопію; • дві або три (у разі одержання втраченого паспорта в іншому підрозділі служби) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; • документи, на підставі яких проставляються відмітки про дані дітей — за бажання батьків; • довідку про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням особи до органу внутрішніх справ про викрадення — за наявності; • квитанцію про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати держмита (квитанцію для сплати нададуть у ВСГІРФО).

Адреса та телефони відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві: • відділ ГІРФО обслуговує територію колишнього Залізничного району — розташований у буд. №25 на вул. Єреванській, кабінет 12, тел. 242-54-54. Години прийому: вівторок, четвер з 15 до 18 год., субота з 9 до 12 год. • сектор ГІРФО обслуговує територію колишнього Жовтневого району — розташований у буд. №18-В на вул. Донця, кабінет 9, тел. 497-51-31. Години прийому: вівторок, четвер з 15 до 18 год.

9 травня 2011 року набув чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації». На виконання цього закону прийнято нормативноправові акти, що покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію. Надання публічної інформації Солом’янською райдержадміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит. Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будьяких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством. Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати: 1) ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електро-

Кримінал

ДОВЖИНА МАРАФОНУ — СЛІДСТВО Було близько одинадцятої години дня. Дільничні інспектори міліції Солом’янського району якраз обходили територію обслуговування, коли почули крик. Вдалині біг молодий чоловік, а за ним — старший, що гукав: «Тримайте злодія!». Міліціонери зреагували миттєво — злочинець не повинен зникнути. Зловмисник, намагаючись відірватися від погоні, побіг у підземний перехід, правоохоронці — за ним. Довжина марафону була не олімпійською — квартал, але, і це головне, завершилася перемогою служителів Закону: той, хто намагався зникнути, був затриманий.

Невдовзі стали відомі обставини «старту спортивних змагань». На кінцевій зупинці тролейбуса №17 (вул. Антонова) водій маршрутного таксі вийшов випалити цигарку. Стояв з боку пасажирських дверей. Повз проходив юнак, побачив, що в маршрутці нікого і вирішив скористатися вдалим випадком і миттєво збагатитися. Забрався на місце водія, схопив денну касу і тихенько спробував піти. Але одна жінка звернула увагу на дії зловмисника і привернула увагу водія. Так почалася гонитва. У кабінеті дільничних інспекторів міліції потерпілий водій і свідок вчинення злочину визнали злодія в

затриманому. Підозрюваний у присутності понятих зізнався у скоєному. Працівники слідчо-оперативної групи вилучили у нього вкрадені гроші — близько 300 гривень. Слідчим відділом Солом’янського РУ внутрішніх справ столиці порушено кримінальну справу за ст. 186 КК України «Грабіж». Як з’ясувалося, затриманий є особою, що перебуває на обліку в райуправлінні за вчинену раніше крадіжку. Тоді його засудили до покарання у вигляді позбавлення волі з відстрочкою вироку. Тепер йому загрожує позбавлення волі на термін від 4 до 6 років. Ірина БІБА

нної пошти, а також номер телефону; 2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит); 3) підпис і дату. Запитувач може обрати будь-яку зручну для нього форму подання запиту: усно: тел. (044) 249-48-47; письмово: 03020, м. Київ, пр. Повітрофлотський, 41, Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація (на конверті вказувати «Публічна інформація»); подати особисто: м. Київ, пр. Повітрофлотський, 41, відділ організації діловодства адміністрації, кім. 177, 179; електронною поштою: zapyt@SoloR.DA-Kyiv.gov.ua Форми для подання інформаційного запиту у письмовому виді розміщені на офіційному веб-сайті адміністрації за адресою: http://www.solor. da-kyiv.gov.ua у розділі «Доступ до публічної інформації». На сайті також створено можливість для заповнення електронної форми запиту. Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»

Послухайте й мене Шановна редакціє! Ми, мешканці з вул. Солом’янської, 28, неодноразово зверталися в районну адміністрацію та ЖЕК «Батиївський» з приводу прибирання прибудинкової території. Наш будинок знаходиться в жахливому стані. Настільки занедбаний, що

навіть соромно запрошувати до себе гостей. Ще у 2008 році обіцяли зробити «косметичний» ремонт. Проте нічого не змінилося. Через Вашу газету хочу запитати: «Чому керівництво ЖЕКу не реагує на наші дзвінки?». Горшкова В. В. (вул. Солом’янська, 28).

Лист покликав у дорогу Добридень, дорога редакціє! Дуже вдячні вам за вашу газету, яка допомагає мешканцям району ознайомитись із різними його подіями.  Прочитавши статтю «Тарифи» (№3 за квітень), вирішили написати до редакції свою думку з цього приводу.  Взагалі ми сплачуємо рахунки за комунальні послуги вчасно, але не розуміємо, чому в них тариф за прибирання сходових клітин та прибудинкової території нараховується в залежності від площі наших квартир. Двірник що, прибирає наші особисті помешкання? Чому б не виміряти площу сходових клітин та прибудинкової території і розподілити між усіма квартирами будинку? Ми вважаємо, що після таких розрахунків оплата зменшиться, що особливо важливо для молозабезпечених сімей, людей похилого віку, інвалідів, тощо. Можливо, ваша газета нам підкаже, чому так ведуться ці розрахунки? З повагою мешканці вул. Борщагівської. 

Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація розглянула звернення читача газети «Солом’янка» від 26.04.2011 №К/ЕЛ-119 щодо методики розрахунку тарифу на утримання будинку та прибудинкової території. Відповідно до п. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир багатоквартирних будинків та жилої площі в гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних із утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках. Згідно зі ст. 360 Цивільного кодексу України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми осо-

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №54 оголошує набір учнів до 10-х класів Профілі навчання:

Медичний (заняття проходять на базі Київського медичного коледжу ім. П. І. Гаврося з використанням навчально-методичної та матеріально-технічної бази вузу, заняття проводять викладачі КМК ім. П. І. Гаврося); Технологічний (заняття — на базі Професійного ліцею «НАУ» за спеціальністю «Оператор комп’ютерного набору зі знанням бухгалтерського обліку»). З 8-го класу допрофільна підготовка, курси за вибором, факультативні заняття, предметні гуртки. А також продовжується набір учнів у 5-й клас з поглибленним вивченням української мови. Детальна інформація про школу за телефоном 404-61-90 та на сайті www.school54.oits.ch

Наша адреса: вул. А. Білецького, 7

бами за зобов’язаннями, пов’язаними зі спільним майном. Відповідно до ст. 66 Житлового кодексу Української РСР плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири (одноквартирного будинку). Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529, передбачено, що розмір тарифів (нормативні витрати, пов’язані з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням Типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. До Типового переліку належать послуги з виконання комплексу робіт, спрямованих на створення необхідних

умов для проживання людей і забезпечення збереження житлових будівель та технічного обладнання. До цих робіт належать: прибирання сходових клітин, прибирання прибудинкової території, вивезення та утилізація твердих побутових і негабаритних відходів, прибирання підвалів, технічних поверхів та покрівель, технічне обслуговування ліфтів, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливової каналізації, дератизація, дезінсекція, поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинковій території, підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період, освітлення місць загального користування, підвалів та інше. Калькуляційною одиницею є 1 квадратний метр загальної площі квартири (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку). Таким чином, нарахування плати за

прибирання прибудинкової території та місць загального користування, виходячи із 1 кв. метра загальної площі квартири, відповідає вимогам Житлового кодексу Української РСР та постанові Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529. Під час розрахунку розміру тарифу на утримання будинку та прибудинкової території вартість послуг розділяється на величину сумарної загальної площі квартир (житлових приміщень у гуртожитку). Таким чином, мешканці беруть участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні будинку. Запропонована читачем методика розрахунку вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, виходячи з кількості квартир у будинку, суперечить вимогам Житлового кодексу Української РСР та постанові Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529. Олена САВИЦЬКА, заступник голови райдержадміністрації

Заява щодо намірів про отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

З метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин (ЗР) в атмосферне повітря ПП «Ефрай» повідомляє наступне: Юридична адреса: 03115, м. Київ, просп. Перемоги, 95, кв. 15. Фактична адреса: вул. Народного Ополчення, 21. Підприємство спеціалізується на виготовленні виробів з деревини. Згідно зі звітом інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємство має 9 неорганізованих джерел викидів, від яких в атмосферне по-

вітря потрапляє 1 забруднююча речовина (речовини у вигляді твердих суспендованих частинок). Річний обсяг викидів складає 0,825 т/рік. Зауваження та пропозиції приймаються протягом 30 календарних днів з дня публікації до відділу охорони довкілля та вторинних ресурсів Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації за адресою: 03020, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41, тел. 207-09-75.

ЗАПРОШУЄТЬСЯ НА РОБОТУ

ПРИБИРАЛЬНИЦЯ

ЧАС РОБОТИ З 7-00 год. до 9-00 год. 248-23-71, 067-429-37-68 Загублене свідоцтво про неповну середню освіту, видане у 2006 році Гімназією біотехнологій № 177 міста Києва на ім’я Серги Павла Миколайовича, вважати недійсним.

Р

№ 6 (152) • червень 2011


8

Про все ПОДАТКИ очима дітей

Вже стало доброю традицією в роботі податкової служби району проводити конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей». Цьогоріч він ювілейний — десятий. З року в рік зростає кількість робіт, в яких школярі різного віку за допомогою олівця та пензля відтворюють своє бачення того, яку користь приносять податки, як і для чого працює податкова служба. Конкурс у масштабі держави починався з 2 тисяч робіт, сьогодні сягає понад 30 тисяч малюнків. В актовому залі Солом’ян­ ської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося нагородження школярів району, що брали участь у конкурсі.

Привітати дітей завітали гості — представники народного депутата України Максима Луцького від Партії Регіонів — Маркіян Рев’юк і Валентина Грутман, заступник голови райдержадміністрації Олена Савицька, начальник відділу масовороз’яснювальної роботи та звернень ДПІ у Солом’янському районі Тетяна Деніскіна та ін. Як відзначила Олена Савицька: «У цих роботах криється багатий внутрішній світ наших дітей, які без сумніву, дуже талановиті. Проведення такого конкурсу — це дуже хороша можливість розкрити юний талант і донести його до широкого загалу, а ми, в свою чергу,

розуміємо важливість та соціальну значимість даного творчого змагання». «Так починається виховання у майбутніх платників податків сумлінності, дисципліни та високої податкової культури», — доповнила Тетяна Деніскіна.

М’ЯКІ ПРОТЕЗИ ЗІ ЗНИЖКОЮ ЛИШЕ ДО 27 ЧЕРВНЯ!!!

Компанія «Супердент і К» пропонує всім бажаючим зробити еластичні гнучкі протези, і нагадує, що 27 червня останній день запису на виготовлення протезів з 5% знижкою. Після цієї дати протези будуть виготовлятись згідно звичайних розцінок. Термін виготовлення 7-10 робочих днів. З допомогою цих протезів можна відновити будь-яку кількість втрачених зубів. Кріпляться вони за сусідні зуби спеціальними вусиками. При цьому обпилювати здорові зуби не потрібно. Також у нас Ви можете замовити й металокераміку та лікування зубів.

Запис в чергу проводиться за тел.: 4-555-123, 360-64-85. Адреса: ст. м. «Шулявська», вул. Нестерова, 3 Ëö. ÌÎÇÓ ÀÀ ¹62879 âä 09.12.03. www.superdent.com.ua

РАЙОН СОЛОМ’ЯНСЬКИЙ — СТОЛИЧНИЙ

БРОНЗОВІ ПРИЗЕРИ

Як уже повідомлялося в газеті «Солом’янка», до святкування Дня столиці Управлінням культури, туризму та охоронної спадщини був організований конкурс на кращу пісню про Солом’янський район. Тож під час концертної програми до Дня Києва у сквері ім. М. Островського та парку Відрадному за участі народного депутата Максима Луцького учасники конкурсу «Краща пісня про Солом’янський район» і конкурсу з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Мальовнича Солом’янка» отримали Грамоти голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації. Зокрема, Анатолій Букрєєв за слова та Сергій Лозбін за музику до пісні «Район Солом’янський — столичний»; Павло Мережин за пісню «Чарівний наш район»; Валентина Покровська за слова до пісні «Гімн Солом’янки»; Костянтин Павлов за пісню «Соломенский район» та Павло Розанов за вірші «Наш Соломенский район». Також були оцінені конкурсні роботи з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Мальовнича Солом’янка» Олександри Школьнікової («Прогулянка в парку»); Тетяни Цінської («Зустріч з подругою»); Анастасії Скачкової («Весна — доба мрій») та ін.

Збірна команда Солом’ян­ської районної в місті Києві державної адміністрації виборола почесне третє місце в Київській міській спартакіаді серед команд державних службовців. Регулярні тренування, згур­то­ваність бажанням перемоги та відчуття надійного плеча партнера допомогли у досягненні мети. Кожен із членів команди вніс свій вклад у перемогу. 1 місце у змаганнях з шашок серед жінок посіла Людмила Крижанівська, 2 місце у змаганнях з шахів серед чоловіків посів Ігор Биховський та 3 місце серед жінок — Тетяна Худолій. Районна команда з волейболу посіла 3 місце. Бажаємо успіхів нашим державним службовцям і в роботі, і у досягненні спортивних вершин! Інформація «СОЛОМ’ЯНКИ»

СОЛОМ’ЯНСЬКЕ РУ ГУ МНС України в місті Києві запрошує на роботу чоловіків та жінок віком до 30 років на посаду диспетчерів телефоністів. Зручний графік роботи – доба через три Вимоги: знання англійської мови та державний сертифікат про проходження навчання звертатись за тел. 248-23-71, 248-23-02

PROДОМ

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА ДВЕРІ

БАЛКОНИ під ключ

Áóäü-ÿêî¿ ñêëàäíîñòі ç âèíîñîì Îáøèâêà âàãîíêîþ, âіäêîñè 331-62-23, 332-62-23 Âóë. Ушинського, 28, оф. 315 E-mail: pro-dom@bigmir.net, www.pro-dom.kiev.ua

Імплантація стала доступною Одним з міфів у стоматології є міф про те, що дентальна імплантація — операція коштовна і не всім доступна. Ціна на імплантацію включає дві складові: ціни імплантата та вартості робіт по його встановленню. Стоматологічна клініка “ОлвіДент”, яка більше шести років успішно працює на ринку стоматологічних послуг, використовує імплантати ізраїльського виробника. Ця система є однією з кращих, так як поєднує високу якість і доступну ціну. Фактором, що визначає ціну на імплантати, є безпосередньо політика фірмивиробника: зробити дентальну імплантацію масовою і доступною. Крім цього, імплантати постачаються в клініку напряму з заводу-виробника. Таким чином, сьогодні іплантати — зовсім не розкіш. Імплант і коронка — 3200 грн. — це реальність! Ми чекаємо на Вас за адресою: м. Київ, вул. Солом`янська, 31, стоматологічна клініка “ОлвіДент”, тел. 275-10-10. Первинний огляд і консультація безкоштовно!

КАРТИНИ

будь-який живопис та старовинні речі

229-72-63 (098) 928-98-95

блузи — від 49грн., сукні, сарафани — від 79грн.

Поспішайте!!! Акція діє до 20.07

вул. Лебедєва-Кумача, 7, Еко-маркет, 2 поверх тел.: (096) 445-39-74 сайт: www.mzo.uaprom.net

Весiлля Днi народження Поминальнi обiди Недорого Смачна домашня кухня Âóë. Êóðñüêà, 13-À, 271-13-93, 067 740-27-64 098 456-27-33

СУПУТНИКОВЕ TV

БЕЗ АБОНПЛАТИ

БУДЬ-ЯКІ ВИДИ РОБІТ

227-81-87, (063) 237-888-7 (095) 16-8888-1 viroma777@mail.ru

№ 6 (152) • червень 2011

Вигідні умови на : Кредити фізичним особам. Кредити мікробізнесу. Розрахунково-касове обслуговування юридичних осіб та фізичних осіб-­ підприємців. Прийом платежів від населення. Київське відділення № 5 ПАТ «Фольксбанк»

м.Київ, Чоколівський бульвар, б.20.

тел. 520-17-78, 520-17-79

ювр-реалті

ПЕРЕВЕЗЕННЯ МЕБЛІВ Київ. Україна

229-94-72

www.abakontrans.at.ua

В Кафе готелю «ОберIг»

Від виробника!!!

НЕЙМОВІРНІ ЗНИЖКИ НА ЛІТНІЙ ОДЯГ

Допоможемо швидко продати, купити, здати, зняти будь-яку нерухомість. Супровід в БТІ Вул. Донецька 8/10, тел.: 229-23-11, (097) 954-36-34

Ліц. МТЗУ АВ №381429 від 28.11.2011

Якісний одяг українських виробників

Ліц. НБУ №31 від 24.09.2009

КУПИМО

МАГАЗИН СТИЛЬНОГО ЖІНОЧОГО ОДЯГУ

КАФЕ «КОМБАТ»

7 липня — Івана Купала 12 липня — Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла

UVR-REALTY

Ліц. МОЗУ АВ № 191924 від 11.08.2006 р.

Православні свята

Бізнес-центр ХХI століття Металопластикові вікна, двері, балкони (утеплення, винос) Зимові сади, тераси

Вул. Ернста, 4 т. 227-44-40, 220-35-35

МАГАЗИН СПОРТТОВАРИ ШИРОКИЙ АСОРТИМЕНТ ТА НИЗЬКІ ЦІНИ у нас Ви зможете придбати все для: Å òóðèçìó Å òðèêîòàæ Å ôóòáîëó Å âîëåéáîëó

на постійну роботу потрібні: кухарі, — з/п від 1200 грн/ тиждень офіціант-бармен, з/п +%

Âçóòòÿ, ñïîðòèâíі êîñòþìè, ôîðìà, ãàíòåëі, ñïîðòèâíі ñòіíêè òà áàãàòî іíøîãî

Тел.: 275-44-70, 067 318-88-68

Òåë.: 242-86-57, 8 (097) 353-18-58

РЕМОНТ, ПЕРЕТЯЖКА, ВИГОТОВЛЕННЯ МЕБЛІВ, ШАФИ КУПЕ, КУХНІ, ВІТАЛЬНІ

2 7 5 - 16 - 6 3 2 3 2 -7 1 - 6 3

Áóäåìî ðàä áà÷èòè Âàñ ó íàøîìó ìàãàçèíі! Âóë. Íîâãîðîäñüêà, 1 (ïåðåõðåñòÿ ç Âîëèíñüêîþ, 16)

КУПИМО

Ëіêóâàííÿ Ïðîôіëàêòèêà Âñі âèäè ïðîòåçóâàííÿ Êâàëіôіêîâàíèé ïåðñîíàë Ñó÷àñíå îáëàäíàííÿ òà ïåðñîíàë

Ñòàði ëþáèòåëüñüêi ôîòî Ñîëîì’ÿíêè òà iíøèõ ðàéîíiâ Êèºâà (äî 80-õ ðð.)

Ïðåä’ÿâíèêó çíèæêà -5% ×îêîëіâñüêèé áóëüâàð, 23

599-34-80, (050) 211-11-11

Òåë. (044) 227-55-57

áåç âèõiäíèõ

Газета «Солом'янка» №6 (червень 2011 року)  

Районна газета Солом'янського району м. Києва «Солом'янка» №6 (червень 2011 року)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you