Page 1


ФІЛОСОФІЯ

Зінаїда Ліхачова. Українська художниця, засновниця стилю Етно-модерн. Свої творчі задуми Зінаїда втілює в художніх роботах та у арт-фешн сфері, створюючи колекції одягу та аксесуарів, реалізовуючи арт-проекти. Творчість Зінаїди Ліхачової – це мова, яку художниця використовує як засіб культурної комунікації. Арт-роботи та фешн колекції Зінаїди піднімають найглибинніші пласти української культури, сягають найтонших її вимірів одягаючи їх у форму, зрозумілу сучасному світу. Художниця створює образи культові та водночас сповнені духу й внутрішнього змісту.


ФІЛОСОФІЯ

Стиль Етно-модерн сформувався під впливом захоплення Зінаїди народною культурою. Заглиблення у прадавню сакральну символіку, багатство та розмаїття геометричних елементів в українській вишивці, викликали бажання втілити всю цю шаленість кольору і життєвої сили в новій формі. Трансформовані творчою уявою символи, Зінаїда використовує в дизайні одягу, перетворюючи сукні в живі картини. Її колекції – це поєднання етнічних мотивів, сакральної геометрії, натуральних матеріалів, сучасного крою та лаконічності в силуетах.


КАРТИНИ


КАРТИНИ

“Z“. Перша персональна виставка Зінаїди Ліхачової. Галерея «Мистецький арсенал». Київ. Червень 2010. Головним джерелом натхнення для Зінаїди є природа. Свої картини художниця створює повністю вивільнившись від системного та схематичного світогляду. Її картини живуть за власними законами в особливому світі живописно-декортивних фантазій, які відображають глибокі емоційні переживання художниці. В експозицію увійшло 20 картин художниці – результат останніх двох років роботи. Роботи виконані аквареллю, акрилом, гуашшю та олією.


КАРТИНИ


КАРТИНИ

“Z” Цей проект – ілюстрація втілення креативної ідеї як у арт сфері, так і у фешн-дизайні: декілька сюжетів були трансформовані у принти та використані у лімітованій колекції футболок.


КАРТИНИ

“Дерево Життя”. Всеукраїнська виставка образотворчого мистецтва “Мальовнича Україна” . Будинок художника. Київ. Травень 2011. Дерево життя складається з частин, що перебувають в різних світах: корінь – в нижньому підземному світі, стовбур – в земному, а крона впирається в небесний. Три існуючі елементи стихії: земля, вода, вогонь та три часові уявлення: минуле, сучасне та майбутнє задають модель світобудови.


КАРТИНИ

“Дерево Життя”. Проект «Дерево життя» – це ілюстрація втілення креативної ідеї як у мистецтві, так і у моді. Ідею “Дерева Життя” було також використано у лімітованій колекції одягу.


КАРТИНИ

“Яйце-райце”. Концепт-стор “The Icon”. Київ. Лютий 2011. Спільний благодійний проект “Майстерні Зінаїди Ліхачової” та концепт-стору “The Icon” за підтримки аукціону “Corners”. Було виставлено дев’ять картин Зінаїди. Метою благодійного аукціону було збирання коштів для підтримки та подальшого розвитку талановитих дітей, які брали участь у міжнародному конкурсі ім. П.І. Чайковського.


КАРТИНИ

Аукціон «Корнерс». 17-й аукціон «Корнерс». Київ. Червень 2011. Два полотна Зінаіди були виставлені на торгах на аукціоні «Корнерс», і успішно продані.


КАРТИНИ

“Звільнена.?!” Виставка “Незалежні“. Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал“. Київ. Серпень 2011. Триптих «Звільнена» — це бачення художницею питання: незалежність чи звільнення? Потужною метафорою страждань українського народу постає картина «Звільнена» — гроно калини і терновий вінець між чистим небом і широким степом. Розімкнутий, розірваний ланцюжок на картині «Звільнена?» символізує втрату, порожнечу. Але кожна втрата може стати підґрунтям для переосмислення й оновлення. Надією на відродження і світле майбутнє пронизано картину «Звільнена!». Саме лелеку, білого птаха з чорною ознакою, художниця обрала для ствердження своєї віри в духовне воскресіння і зміцнення народу.


КАРТИНИ

“Звільнена.?!”


АРТ-ПРОЕКТИ


АРТ-ПРОЕКТИ

“Наші баби 7+2”. Щорічний міжнародний ярмарок сучасного мистецтва “ART-KYIV contemporary-2010”. Київ. Листопад 2010. Інсталяції «Наші баби 7+2» це нова форма комунікації, що максимально дає можливість глядачеві зануритись у світ авторського задуму, доторкнутись до мудрості предків через традиції. Інсталяція складається з дев’яти солом’яних баб розставлених по колу. Кожна фігура складається з двох жіночих центрів: перший – у голові, другий — у лоні. Кожна з баб є втіленням однієї з жіночих енергій. Фігура, яку утворюють Баби — дев’ятикутна зірка — один з найдавніших сакральних символів. Баби оживають за допомогою світла та музики. Людина чує звукові відголоски різних періодів-від минулого до сучасного.


АРТ-ПРОЕКТИ

Оформлення вітрини бутіка Bally. Бутік Bally. Київ. Квітень 2011. Спеціально для оновлення бутіка Bally, художниця розробила дизайн вітрини. В основі ідеї - етнічні символи, які надали бренду справжнього українського відтінку.


АРТ-ПРОЕКТИ

Узор-арт. Арт-салон ”Монако”. Монако. Квітень 2011. Основою візуальної ідеї проекту стали орнаменти, ґрунтовані на стародавніх символах та заломлені через призму сучасного мистецтва. Кожен орнамент унікальний. За допомогою ручної техніки «батік» орнаменти було перенесено на тканину та використано у колекції літніх суконь.


АРТ-ПРОЕКТИ


АРТ-ПРОЕКТИ

Узор арт. Магазин SANAHUNT. Київ. Травень 2011. Цей проект також було адаптовано й представлено на першій Культурній ініціативі мультибрендового концепт-стору SANAHUNT. Культурна ініціатива SANAHUNT знаходить нові тренди в міжнародній моді, музиці та мистецтві та занурює їх до культурного контексту Києва.


АРТ-ПРОЕКТИ


АРТ-ПРОЕКТИ

Сакральний хай-тек. Kiev Fashion Park. Київ. Квітень 2011. Спеціально для соціокультурного проекту “Kiev Fashion Park” Зінаїда створила оригінальний арт-об’єкт — лавку. Головною ідеєю об’єкту стала ідея сонця, її кругла форма символізує єдність нації. Сакральні етнічні символи на лавці розміщені у колах, що демонструють особистий погляд на світ. Центральна частина лавки — символ сварги, який є ключовим для процесу пізнання. Організація проекту: Ukrainian Fashion Week. Головною ідеєю проекту є встановлення в парках Києва об’єктів мистецтва, інсталяцій та оригінальних лавок, створених видатними українськими митцями.


АРТ-ПРОЕКТИ

“COSMIC Egg”. Тиждень сучасного мистецтва ”Космічна Одисея”. Галерея “Мистецький арсенал”. Київ. Квітень 2011 Форма Яйця містить багато глибинних значень, які здебільшого асоціюються з ідеєю переходу від Небуття у Буття, з ідеєю створення Всесвіту та зародженням Життя. Об’єкт “Cosmic Egg” — це новий етап надзвичайно глибокого осмислення архетипу яйця, нове висвітлення сакрального міфу про створення Всесвіту з яйця. Об’єкт складається з двох частин. Вони символізують дві сфери, кожна з яких з’являється під час розщеплення яйця і таким чином створюються Небо та Земля, Верхній та Нижній світи. Більшість орнаментів, які прикрашають об’єкт, асоціюються з божественною жінкою-матір’ю. Освітлення та звук об’єкту працюють спільно, вони є невідділимими один від одного. Внутрішній ефект створено за допомогою електромагнітних хвиль терменвоксу, що дозволяє глядачу зануритися в стан внутрішнього Космосу. Рухи глядача визначають рівень інтенсивності світла (яке на підсвідомому рівні визначає схильність до певного розумового та емоційного стану), а також “насиченість” звуку, що лунає з терменвоксу. Ці звуки допомагають нам сполучитися з “піснею Абсолюту” та “звуком космосу”.


АРТ-ПРОЕКТИ


АРТ-ПРОЕКТИ

«О Жінка, суща на Землі» (відеоряд). Future Generation Art Prize. PinchukArtCentre. Київ. Квітень 2011. В епоху змішання культур та ідентифікацій, зміщення акцентів та заміщення цінностей художник прагне сягнути витоків Жіночої Природи. Поєднані в одне масштабне панно, образотворчі роботи Зінаїди Ліхачової є своєрідним «колективним портретом» творчості, духовних та душевних пошуків художниці. Філософські складові цих робіт вдруге оживають у динамічному вихорі, що вибудовує живописні твори у сакральне символічне зображення - мандалу. Різні за природою жіночі енергії є водночас гранями однієї Жіночої Природи. І це дуже тонко відчували українські майстри кінематографу - Олександр Довженко, Сергій Параджанов, Леонід Осика, Юрій Іллєнко, що створили в своїх кінокартинах образи-знаки Марічки, Дани, Матері-Землі. Один із художніх акцентів проекту виявляється ще й у зіткненні насиченого кольорами світу живопису із чорнобілим світом кіноплівки.


АРТ-ФЕШН


АРТ-ФЕШН

“Світло сонця”. Осінь-зима 2010-2011. Перша фешн-колекція Зінаїди у стилі Етно-модерн. В основі колекції – український народний костюм, чіткі прямі лінії якого, виконані за законами сакральної геометрії, надають колекції містичної таємничості. Головні убори колекції, виповнені у вигляді вінків, підтримують орнаментальну ритміку кольорів.


АРТ-ФЕШН

“Світло сонця”. Осінь-зима 2010-2011. Прем’єра колекції відбулась на Оксфордському тижні моди під час церемонії відкриття Oxford Fashion Week 2010 StyleShow. Роботи також були продемонстровані на Concept Show.

Oxford Fashion Week

В Україні колекція була презентована на Львівському тижні моди сезону осінь-зима 2010-2011.


АРТ-ФЕШН

“Відлуння”. Весна-літо 2011. Чисті й цнотливі жіночі образи стали натхненням колекції «VidLunnia». У вигадливих сакральних візерунках, створених художницею, перетинаються кольори та геометричні орнаменти. Окрасою колекції є головні убори, які, неначе оберіг, обіймають голову дівчини. Цілковито модернові та водночас культові шийні прикраси (згарди) контрастують з жіночністю та чуттєвістю. Взуття – з льняних тканин на підборах і плетені з шовкових стрічок лапаті балетки.


АРТ-ФЕШН

“Відлуння”. Весна-літо 2011. Колекція створена в дусі арт-фешну: для принтування тканин художниця використовує мотиви власних живописних полотен, таким чином закладаючи до «Відлуння» подвійний мистецький сенс: спершу – як живописець, згодом – як дизайнер. Протягом сезону колекція була показана на чотирьох тижнях моди: - Ukrainian Fashion Week - Russian Fashion Week - Georgia Fashion Week - Lviv Fashion Week


АРТ-ФЕШН

“Відлуння”. Весна-літо 2011. Спеціальним гостем показу колекції «Відлуння» на Львівському Тижні Моди став легендарний «паризький японець» Кензо Такаду. За його власним зізнанням, колекція «Відлуння» вразила Кензо жіночністю та прихованим сакральним змістом. Цікавість до арт-фешн Зінаїди згодом привела Кензо на вечірку до львівського арт-кафе «Дзига», де було виставлено три полотна Зінаїди, що лягли в основу «Відлуння» та були спеціально привезені до Львова.


АРТ-ФЕШН

“CocooNed”. Осінь-зима 2011-12. Третя колекція була створена у стилі арт-фешн, який став частиною творчого стилю бренду Lihacheva. Етно-модерн є не просто напрямом у дизайні, але і світоглядом Зінаїди. У колекції втілений «Принцип кокона», що є спробою переосмислити архаїчну форму яйця, не лише через форму, а й через глибокий та багатовимірний символічний ряд орнаментів. Зінаїда Ліхачова пропонує розглядати та відчувати одяг як спосіб комунікації зі світом. Одяг – вже не «друга шкіра», він діє на глибших рівнях і стає «другою аурою». Колекція була презентована на Українському тижні моди сезону осінь-зима 2011-2012.


АРТ-ФЕШН

Live in Kiev. Галерея “Лавра”. Київ. 2011. Проект Зінаїди Ліхачової “Live in Kiev”, представлений в стилі Art Street Fashion до Дня Києва 2011. Проект включає в себе перформанс літньої колекції суконь з авторськими принтами відомих місць Києва. Арт-перформанс Зінаїди Ліхачової «Live in Kiev» відтворює кругообіг ідей та творчих енергій в урбаністичній природі. Втіленням специфічної графічності київських вулиць стали трикотажні сукні, сконструйовані за архітектурними принципами у міні-колекції Зінаїди Ліхачової. У якості принтів художниця використала зображення відомих місць Києва, дорогих серцю кожного киянина.


АРТ-ФЕШН

Live in Kiev. Вистава озвучена музикальними творами Валентина Сільвестрова у виконаннні Заслуженої артистки України Богдани Півненко (скрипка) та провідної піаністки Ірини Стародуб (фортепіано).


Дякуємо за увагу

вул. Старонаводницька 13, №111 Київ 03012, Україна

Zinaida Lihacheva presentation  

The presentation of art works of Zinaida Lihacheva artist

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you