Catalogue Head Hardgoods Winter 2016 2017 PL

Page 1

HARDGOODS ZIMA 2016-17

H A R D G O O D S W I N T E R 2 0 1 6 -17


1


CZŁOWIEK, KTÓRY WIDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ W NARTACH.

Poprzez setki lat, technologia w nartach prawie w ogóle się nie zmieniała. Pojawiały się twardsze gatunki drewna, zadebiutowała konstrukcja camber, dzioby i pięty stawały się szersze, ale nic rewolucyjnego. Wtedy, pewnego dnia w 1947 roku, inżynier lotnictwa, Howard Head, pierwszy raz stanął na nartach. I dość mocno się rozczarował. Howard wiedział, że musi być sposób na stworzenie lżejszych, szybszych i lepszych nart. Pracował przez trzy lata, tworzył prototyp za prototypem i tak krok po kroku powołał do życia narty HEAD. Połączenie klejonego, drewnianego rdzenia z warstwami metalu, plastikową ścianą boczną oraz stalową krawędzią na całej długości narty zrewolucjonizowało narciarstwo. Nagle, jazda na nartach okazała się znacznie łatwiejsza, a dzięki temu sprawiała przyjemność większej rzeszy narciarzy. Za nami podążyła konkurencja, a reszta to już historia.


ZA KULISAMI Łatwo patrzeć na nartę lub but narciarski i nie zdawać sobie sprawy ile ciężkiej pracy zostało w nie włożone.

To właśnie cecha znakomitej inżynierii: ujawnia się gdy narty znikają pod Twoimi stopami. To również cecha najlepszego designu: but narciarski może być tak cudownie wygodny, że w zupełności możesz skoncentrować się na innych rzeczach – takich jak meta. To ciężar, który dźwiga każdy sportowiec – im szybciej jadą, tym wydaje się to łatwiejsze.

W HEAD jesteśmy zainspirowani tymi, którzy przełamują bariery, żyją sportem i znajdują rozwiązania. Jesteśmy zmobilizowani cały czas ponieważ jesteśmy otoczeni przez takich ludzi codziennie.

W związku z tym, chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym pracownikom i związanym z nami sportowcami. Wspólnie sprawiacie, że branża się rozwija oraz inspirujecie coraz większą ilość ludzi do uprawiania tak pięknego sportu jakim jest narciarstwo. Za każdym razem gdy pytamy Was: „What’s your limit?”, Wasza odpowiedź otwiera następne pytanie: „What limit?”


RACE JEŚLI WIDZIAŁEŚ PRĘDKOŚĆ ŚWIATŁA Jedna setna sekundy to różnica między pierwszym a drugim miejscem, to różnica między zwycięstwem a porażką. Centymetr to ogromna odległość i nie można być wystarczająco szybkim. Nasi zawodnicy i ich nienasycony głód do bycia lepszym, szybszym napędza nasze działania. To jest inspiracja dla naszych technologii, tak powstają najszybsze technologie w najlepszym wydaniu.

JEŚLI WIDZIAŁEŚ PRĘDKOŚĆ ŚWIATŁA JEŚLI ŻYJESZ NA KRAWĘDZI JEŚLI TWOIM JEDYNYM PALIWEM JEST ADRENALINA JEŚLI JEDYNYM TWOIM PRZECIWNIKIEM JESTEŚ TY SAM WHAT‘S YOUR LIMIT? 4


PERFORMANCE JEŚLI ZWALNIANIE TO STRATA CZASU Zima zawsze przychodzi za późno i trwa za krótko. Tak samo jest z jazdą na nartach, żaden zjazd nie jest wystarczająco szybki ani wystarczająco długi. Ale ze śniegiem pod nartami i odpowiednim sprzętem na nogach (i nie tylko), każdy zakręt to pełnia szczęścia i satysfakcja na koniec każdego zjazdu. Podczas tych magicznych, śnieżnych miesięcy nic nas nie powstrzyma przed radością z każdej chwili. Czy jest już zima? A można ją prosić?

JEŚLI ZWALNIANIE TO STRATA CZASU JEŚLI ŻYJESZ ŻYCIEM NA PEŁNYCH OBROTACH JEŚLI ZMIENIASZ STRACH W UPÓR JEŚLI JESTEŚ PRZYZWYCZAJONY DO JAZDY LEWYM PASEM WHAT‘S YOUR LIMIT? 5


ALLRIDE JEŚLI KAŻDY TEREN SPRAWIA CI RADOŚĆ Profesjonalizm matką postępu. Każdego roku doświadczeni narciarze freeride odkrywają nowe tereny, a zawodnicy jeżdżą szybciej na wyspecjalizowanym sprzęcie. Z drugiej strony, profesjonalizm zabija wolność. Wolność do podejmowania decyzji czy zjedziesz po trasie czy poza nią. Wolność czy jechać skrętem gigantowym czy zboczyć na dziewiczy kuluar. Wolność do tego ostatniego zjazdu na pełnej prędkości gdy słońce zachodzi poza szczytami, które właśnie pokonałeś.

JEŚLI KAŻDY TEREN SPRAWIA CI RADOŚĆ JEŚLI TWOJE IDEAŁY TO JEDYNA RZECZ ZA JAKĄ PODĄŻASZ JEŚLI PATRZYSZ ZA HORYZONT PO TO BY SIĘ TAM ZNALEŹĆ I ZJECHAĆ JEŚLI KONCENTRACJA POKONUJE STRACH WHAT‘S YOUR LIMIT? 6


FREESKI JEŚLI WYDOSTAJESZ SIĘ PO TO BY ZNALEŹĆ WŁASNĄ LINIĘ Niektórzy lubią wtopić się w tłum, podążać wyznaczoną ścieżką i nie wyróżniać się. Są również tacy, którzy są gotowi umrzeć próbując swoich sił i żyją wolnością. Oni widzą narciarstwo jako test swoich umiejętności a nawet losu. Albo ostateczną formę wyrażenia samego siebie. W parku, w otwartym terenie lub bardzo dzikich górach. Freeride i freestyle to bracia zrodzeni z innych matek. Takie jest też ich podejście do narciarstwa, taki też jest nasz sprzęt.

JEŚLI WYDOSTAJESZ SIĘ PO TO BY ZNALEŹĆ WŁASNĄ LINIĘ JEŚLI JEŹDZISZ TAM GDZIE INNI TYLKO SPOGLĄDAJĄ JEŚLI JESTEŚ NIEWOLNIKIEM WOLNOŚCI JEŚLI CZAS ZATRZYMUJE SIĘ W CZASIE LOTU WHAT‘S YOUR LIMIT? 7


WOMEN JEŚLI KAŻDY SKRĘT WYWOŁUJE UŚMIECH NA TWOJEJ TWARZY Prawdziwa miłość do nart jest bezwarunkowa. Nie chodzi o bezbłędność, piękno czy sprawność. Chodzi o wyrażenie siebie, a nie imponowania innym. Wiara przenosi góry, zaufanie jeździ na nartach – od świtu do zmierzchu. Jakąkolwiek wybierasz linię, cokolwiek Cię ogranicza. Odpowiedni sprzęt zmieni złą pogodę w słoneczny dzień, a dzień „nieukładających się włosów” i „na nic nie mam ochoty” w dzień wyśmienitych szusów.

JEŚLI KAŻDY SKRĘT WYWOŁUJE UŚMIECH NA TWOJEJ TWARZY JEŚLI ODNAJDUJESZ SWÓJ WŁAŚCIWY RYTM JEŚLI TWÓJ SPRZĘT NARESZCIE SPEŁNIA TWOJE OCZEKIWANIA JEŚLI ZMIENIASZ ZŁĄ POGODĘ W SŁONECZNY DZIEŃ WHAT‘S YOUR LIMIT? 8


JUNIOR JEŚLI TALENT IDZIE W PARZE Z UPOREM

Życie teraźniejszością to marzenie każdego dorosłego. Gdy jesteś dzieckiem, nie ma innego pojęcia. Tu i teraz, to wszystko co się liczy. Ten skok. Ten zakręt. To osiągnięcie. Ale również ten ból. Ten chłód. Ten strach. Dzieci są błyskawiczne i bezwzględne w ocenie swojego sprzętu. Jeśli coś jest nie tak, cała rodzina natychmiast jest z powrotem w samochodzie w drodze do domu. Doskonały sprzęt to sprawa nadrzędna. Dla nas. Dla Ciebie. Ich rodziców.

JEŚLI TALENT IDZIE W PARZE Z UPOREM JEŚLI ROBISZ POSTĘPY Z KAŻDYM KROKIEM JEŚLI PRĘDKOŚĆ CI NIE STRASZNA JEŚLI UCZEŃ PRZERÓSŁ MISTRZA WHAT‘S YOUR LIMIT? 9


TECHNOLOGIE NARTY

SERIA SUPERSHAPE

PRZEDSTAWIAMY TECHNOLOGIĘ GRAPHENE POCZUJ INNOWACJĘ. DZIĘKI DODANIU MATERIAŁU GRAPHENE DO NOWYCH MODELI Z SERII SUPERSHAPE, ODKRYJESZ NOWY WYMIAR JAZDY NA NARTACH. WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁU WYRÓŻNIONEGO NAGRODĄ NOBLA POZWOLIŁY NA ZBUDOWANIE NART Z SERII PERFORMANCE O ZUPEŁNIE NOWEJ KONSTRUKCJI. IDEALNA KONTROLA OD PIERWSZEGO DO OSTATNIEGO ZJAZDU. PRZYSPIESZENIE, STEROWANIE I DOŁADOWANIE WE WSZYSTKICH WARUNKACH DZIĘKI IDEALNEMU ROZŁOŻENIU MASY, A CO ZA TYM IDZIE – PRECYZYJNA INICJACJA SKRĘTU.

i.Speed chcą być jeszcze szybsze. Wepnij się, trzymaj się i zostaw swoją strefę bezpieczeństwa za sobą.

i.Magnum to idealne narzędzie, aby zamienić prędkość w przyjemność. Mknij jak szybko chcesz przez cały dzień.

P O CZUJ IN N OWACJ Ę i.Rally potrafi wszystko, więc puść wodze fantazji. Nie ma czegoś takiego jak za twardy lód, za miękki puch albo za ciasne skręty.

BEZWYSIŁKOWA MOC Narty posiadają zupełnie nowa konstrukcję z powiększoną powierzchnią rdzenia drewnianego. Dzięki lekkiej charakterystyce Graphene, byliśmy w stanie użyć grubszej i szerszej warstwy aluminium, która pokrywa całą nartę i zapewnia bardziej reaktywną i dynamiczną jazdę.

BALANS Graphene umieszczony w części środkowej narty pozwala na zmniejszenie grubości w tej części i przeniesienie większej ilości materiału na końce narty, co pozwala na harmonijne wygięcie, łatwiejsze zakrawędziowanie i szybką zmianę krawędzi.

i.Titan to narta, która pojedzie wszędzie i wszystkiemu podoła. Uśmiech i zadowolenie nie znikną z Twojej twarzy.

ILUSTRACJE DZIOBÓW Mniejszy promień dziobu oznacza, że strefa kontaktu narty ze śniegiem przesuwa się do przodu, co powoduje szybsze wejście w skręt.

KONTROLA Grubszy przód i tył narty umożliwił zaprojektowanie specyficznych konstrukcji dla czterech różnych dziobów. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do efektywnej krawędzi, narta jest stale w kontakcie z podłożem niezależnie od stopnia zakrawędziowania.

KONSTRUKCJA WC SANDWICH CAP 3 1 Warstwa

włókna 2 Warstwa szklanego

3 Warstwa titanal

4 Włókno szklane

5 Rdzeń drewniany

6 Graphene

7 Ściana boczna

8 Krawędź

9 Warstwa

10 Wzmocnione

11 Ślizg

1 zewnętrzna

włókno szklane

10

9 5

3

tłumiąca

9

10 11

10

6

7

8

2 4


KOLEKCJA MONSTER & INSTINCT

SUPERLEKKIE NARTY, KTÓRE ZAPEWNIĄ WIĘCEJ SATYSFAKCJI I RADOŚCI. DZIĘKI GRAPHENE, 10 NAJLŻEJSZEMU, NAJCIEŃSZEMU, A JEDNOCZEŚNIE NAJMOCNIEJSZEMU MATERIAŁOWI NA ŚWIECIE, NARCIARSTWO JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKIE SAMO. TEN REWOLUCYJNY MATERIAŁ POZWOLIŁ NA ZBUDOWANIE NART LEKKICH, PERFEKCYJNIE ZBALANSOWANYCH I ZAPEWNIAJĄCYCH PEŁNĄ KONTROLĘ. NART, KTÓRE WYPEŁNIĄ TWÓJ DZIEŃ RADOŚCIĄ.

TE NARTY MAJĄ GRAPHENE W SWOIM DNA. GRAPHENE TO NAJCIEŃSZY I NAJLŻEJSZY MATERIAŁ JAKI KIEDYKOLWIEK ZOSTAŁ WYNALEZIONY. GRAPHENE TO RÓWNIEŻ NAJMOCNIEJSZY MATERIAŁ, TWARDSZY OD DIAMENTU I 300 RAZY MOCNIEJSZY OD STALI. ZAPOMNIJ O OBAWACH – TWOJE NARTY PORADZĄ SOBIE BEZ WYJĄTKU W KAŻDYCH WARUNKACH JAKIE NAPOTKASZ NA SWOJEJ DRODZE.

Warstwa zewnętrzna

4 Węglowe włókno szklane 7 Ściana boczna 10 Carbon

2

Wzmocnione włókno szklane

3 Graphene

5 Koroyd

6 Rdzeń drewniany

8 Warstwa tłumiąca

9

11

Krawędź

2 1

3

4

1 Warstwa zewnętrzna

2 z włókna szklanego

3 Warstwa titanal

ogromnej wytrzymałości Graphene,

4 Włókno szklane

5 Rdzeń drewniany

6 Graphene

7 Ściana boczna

8 Krawędź

9 Warstwa tłumiąca

mogliśmy zmniejszyć ilość tradycyjnie

7

6

5

Ślizg

2 10

8

Warstwa

Dzięki ultra niskiej wadze, a jednocześnie

stosowanych materiałów - drewna i włókna szklanego, na rzecz zastosowania warstwy

3 1 7

2 4

3 9

10

o unikalej reakcji na impulsy skrętne.

11

9 5

11 Ślizg 10 Wzmocnione włókno szklane

Titanalu, tworząc w ten sposób narty

9

6

NARTY

UNIKALNA REAKCJA 1

TECHNOLOGIE

KOLEKCJA JOY

8

11

Bez użycia Graphene, każda narta o takiej charakterystyce ważyłaby dodatkowe 300 gram

BALANS

OFF-PISTE BALANCE

Dzięki Graphene, byliśmy w stanie zmody-

ALLRIDE BALANCE

fikować balans narty, tak aby maksymalnie dopasować i wykorzystać jej właściwości na dowolnym rodzaju trasy, od Allride do Off-Piste.

LEKKOŚĆ WYKORZYSTANIE NAJNOWSZYCH, NAJLŻEJSZYCH I NAJMOCNIEJSZYCH MATERIAŁÓW. Od lat marka HEAD pozostaje liderem technologii narciarskich. Z dumą przedstawiamy Graphene - nieporównywalnie lekki i niewiarygodnie mocny materiał. Warstwy Graphene, NATURAL INSTINCT

SUPREME INSTINCT

RAW INSTINCT

POWER INSTINCT

+

STRONG INSTINCT

MONSTER 83

zaoszczędzić nawet do 350 gram.

MONSTER 88

MONSTER 98

W połączeniu z innymi lekkimi materiałami, takimi jak koroyd i carbon, Graphene pozwala

MONSTER 108

o grubości pojedynczego atomu, powodują, że narty są bardzo elastyczne i intuicyjne.

BALANS UNIKALNE ROZŁOŻENIE MASY Dzięki Graphene jesteśmy w stanie manipulować profilem geometrycznym i rozkładać masę w narcie w sposób w jaki nam to odpowiada. W zależności od rodzaju narty, narciarza i przewidywanych warunków pogodowych, dopasowujemy wagę i elastyczność tak, aby wyważone i wydajne – w każdym modelu, w każdym rodzaju. W naszej najnowszej linii dla kobiet, dystrybucja wagi została podzielona na dwie kategorie: „na trasę” i „poza trasą”.

KONTROLA KOBIECY CAMBER I ERA 3.0 Dzięki zastosowaniu Graphene, camber w nartach kobiecych ma niższy profil co ułatwia skręty i czyni jazdę na nartach jeszcze bardziej przyjemną. A ponieważ korzyści płynące z ERA 3.0 Rocker zostały dodatkowo wzmocnione, to nawet jazda na krawędziach przebiega bez wysiłkowo. Z Graphene masz zawsze kontrolę – w każdej sytuacji, w każdych warunkach i podczas każdego skrętu.

TOTAL JOY

jazda na nartach była jeszcze przyjemniejsza. Narty jeszcze nigdy nie były tak idealnie SUPER JOY

20 %

MNIEJ WAGI

KONTROLA Dzięki zastosowaniu Graphene, camber w nartach ma niższy profil co ułatwia skręty i czyni jazdę na nartach jeszcze bardziej przyjemną. A ponieważ korzyści płynące z ERA 3.0 Rocker zostały dodatkowo wzmocnione, to nawet jazda na kra-

WŁÓKNA INTELLIGENCE Redukcja wibracji

ERA 3.0 PROGRESYWNY PROMIEŃ Aż do 50% mniejsze zakrawędziowanie daje pełny kontakt krawędzi ze śniegiem

NIŻSZY PROFIL Bardziej stabilna pozycja

ERA 3.0 TIP ROCKER Łatwa inicjacja skrętu

wędziach przebiega bezwysiłkowo. Z Graphene masz zawsze kontrolę – w każdej sytuacji, w każdych warunkach i podczas każdego skrętu.

11


TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE W NARTACH • NOWE RDZENIE Z GRAPHENE RACE/SUPERSHAPE/MONSTER/INSTINCT

TECHNOLOGIE W NARTACH • RDZENIE Z GRAPHENE NARTY DAMSKIE

KONSTRUKCJA WC SANDWICH CAP

KONSTRUKCJA GKC SUPERLITE SANDWICH CAP

Zaprojektowana przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych materiałów znanych ludzkości. Konstrukcja Graphene WC Sandwich Cap to idealne, zbalansowane połączenie lekkiego materiału

3

1

NARTY

9

2 1 5

7

najnowocześniejsza konstrukcja w damskich nartach o sportowej charakterystyce.

6

3

1 Warstwa zewnętrzna

2 Warstwa z włókna szklanego

3 Warstwa titanal

4 Włókno szklane

5 Rdzeń drewniany

6 Graphene

7 Ściana boczna

8 Krawędź

9 Warstwa tłumiąca

10 Wzmocnione włókno szklane

11 Ślizg

9

10 8

11

2

Warstwa Titanal, w połączeniu z Graphene dała niezawodną i szybko reagującą na impulsy skrętne nartę. 1

Syntetyczny rdzeń wzmocniony ścianami bocznymi ABS daje konstrukcję lekką wzdłużnie i jednocześnie szybko reagującą i sztywną poprzecznie.

3

3 Graphene

5 Rdzeń syntetyczny

6 Ściana boczna

7 Krawędź

8 Titanal

9 Ślizg

4

8 7 9

kiej konstrukcji umożliwiło stworzenie nart o dużej elastyczności wzdłużnie i jednocześnie super

3

1

reaktywnej sztywności poprzecznej.

7 Ściana boczna

8 Warstwa tłumiąca

9 Krawędź

10 Carbon

11 Ślizg

2 Włókno szklane

3 Graphene

5 Rdzeń syntetyczny

6 Ściana boczna 9 Ślizg

9

2

Dzięki unikalnym właściwościom Graphene, konstrukcja Superlite Sandwich Cap charakteryzuje 1

się mniejszą ilością materiałów użytych do jej budowy, lepszą reakcją na impulsy skrętne i szyb-

4

3

5 7

6 8

Warstwa 1 zewnętrzna

Warstwa z włókna 2 szklanego

3 Włókno szklane

4 Graphene

5 Warstwa tłumiąca

6 Rdzeń drewniany

7 Ściana boczna

Poprzeczne włókno 8 szklane

9 Wzmocnione włókno szklane

10 Krawędź

11 Ślizg

10

5

9 11

2

Aby konstrukcja była jeszcze lżejsza, materiał w sercu narty został zastąpiony przez lżejsze two4

5

5

7 9

7

wyjątkowo precyzyjna.

8

Warstwa 1 zewnętrzna Diagonalne włókno 4 szklane 7 Ściana boczna

2 Włókno szklane 5 Rdzeń syntetyczny 8 Krawędź

3 Graphene Lekki rdzeń 6 kompozytowy 9 Wzmocnione włókno szklane

3

1

rzywo. Dodatkowo, użyta została warstwa Graphene, która nie tylko poprawia jakość jazdy na

10 Ślizg

12

10 11

nartach, ale również redukuje jej sztywność, sprawiając, że narta wybacza błędy, ale jest przy tym 6

7 Krawędź

6 Rdzeń drewniany

8

SUPERLITE POWER SIDEWALL JACKET COMPOSITE CORE 2

Syntetyczny środek wzmocniony ścianami bocznymi ABS. Zastosowanie Graphene w tej superlek-

Perforowana warstwa 8 stalowa

5 Koroyd

do jazdy poza trasami.

KONSTRUKCJA SUPERLITE POWER SIDEWALL JACKET

Warstwa 1 zewnętrzna 4 Poprzeczne włókno szklane

3 Graphene

4 Węglowe włókno szklane

szym przejściem z krawędzi na krawędź. To najnowocześniejsza konstrukcja w damskich nartach

5

6

2 Włókno szklane

Wzmocnione 2 włókno szklane

KONSTRUKCJA SUPERLITE SANDWICH CAP

KONSTRUKCJA POWER SIDEWALL TI JACKET

1 Warstwa zewnętrzna Poprzeczne włókno 4 szklane

2

1 Warstwa zewnętrzna

4

3

czemu dostarcza najlżejsze na świecie narty, bez utraty najwyższych osiągów. To

5

7

Zaprojektowana przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych materiałów, Konstrukcja Superlite Sandwich wykorzystuje Graphene, koroyd i carbon, dzięki

4

6

Graphene i dodatkowych warstw titanalu, co w rezultacie dało nartę o niezwykłej sprężystości, reakcji i najwyższych osiągach.

2

6

10 9 8 10

4


KONSTRUKCJA WORLD CUP

KONSTRUKCJA

SANDWICH CAP

WOOD CORE CAP

ROCKER ZROBIONY DOBRZE. STEROWANIE BEZ WYSIŁKU

UNIWERSALNOŚĆ W MIĘKKIM ŚNIEGU

NARTY

OBCIĄŻONA

Konstrukcja sandwich z rdzeniem drewnianym i warstwami Titanalu łączy w sobie

Laminowany pionowo rdzeń drewniany otoczony warstwą włókna szklanego

szybką reakcję laminowanego pionowo rdzenia drewnianego z kontrolą zapew-

i przykryty odporną warstwą zewnętrzną. Wybaczająca błędy konstrukcja jest

nioną przez Titanal. Zaokrąglona górna warstwa zapewnia dłuższą żywotność.

idealna do szlifowania postępów w technice narciarskiej.

NIEOBCIĄŻONA

01 ALLRIDE ROCKER Rocker, który dobrze czuje się zarówno na stromych stokach jak i w puchu – dla narciarzy, którzy lubią takie warunki i którzy gotowi są wynieść jak najwięcej z każdego dnia spędzonego na nartach. Allride rocker ułatwia sterowanie i unoszenie w puchu. W każdym modelu umieściliśmy dokładnie dobraną długość rockera tak, aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich poziomach umiejętności. Sterowanie nartami stało się łatwiejsze dla każdego, oraz zwiększyła się uniwersalność w miękkim śniegu.

KONSTRUKCJA

POWER SIDEWALL JACKET 02 PNP ROCKER

SANDWICH CAP

Niektórzy marzą o tym, aby latać – jeśli jesteś jednym z nich, upewnij się że Twoje narty mają PNP Rocker. To para skrzydeł, zaprojektowana w fabryce HEAD freestyle. Park and Pipe Rocker łączy przednie i tylne podniesienie narty z tradycyjnym wygięciem (camber) pod stopami. PNP Rocker dostarcza narcie znaczną ilość energii do polepszania kolejnych tricków. Zanurkuj, zaszalej, leć i daj czadu w parku i na pipe’ie.

Zawodnicza konstrukcja plus zaokrąglona górna warstwa tworzą wyjątkowo

Syntetyczny środek wzmocniony ścianami bocznymi ABS. Zastosowanie Graphene

wszechstronną nartę.

w tej superlekkiej konstrukcji umożliwiło stworzenie nart o dużej elastyczności wzdłużnie i jednocześnie super reaktywnej sztywności poprzecznej.

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE W NARTACH • POZOSTAŁE RDZENIE

03 SPEED ROCKER Twarde trasy już nie straszne – delikatne podniesienie przedniej części narty i tradycyjny camber, czyli doskonałe osiągi, łatwa inicjacja skrętu i uniwersalność w miękkim śniegu. Taka kombinacja rockera i cambera wystarczy, aby wydostać to co najlepsze z jazdy na krawędziach i zapanować nad skrętem. Speed Rocker w nartach HEAD to zabójcza broń i kontrola. Jest szybka. A Ty?

04 TNT ROCKER Dla jeszcze bardziej pełnego wrażeń freeride’u - przednie i tylne podniesienie narty z częściowym wygięciem (camber). Kombinacja dająca uczucie surfowania w puchu, ale również zapewniająca uniwersalność na twardym śniegu. Połączenie dwóch światów, 40% rocker wystarcza, aby sprostać Twoim oczekiwaniom freeride, a 60% camber utrzyma prędkość i budżet w ryzach – wszechstronność rockera TNT sprawi, że masz z głowy o jedną parę nart mniej.

05 JUNIOR ROCKER Doskonałe osiągi allride. Dzieci nie lubią kompromisów. Ale nie lubią również trzymać się jednej decyzji. W jednym dniu są gwiazdą rocka, a w drugim chcą być króliczkiem. Z 20% rocker i 80% camber, dzieci unoszą się w puchu, mają ułatwioną inicjację skrętu oraz prędkość i kontrolę. HEAD Junior Rocker, jest dla wszystkich, wszędzie.

13


TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE W NARTACH • ERA 3.0

TECHNOLOGIE W NARTACH • FRAMEWALL

ERA 3.0

NARTY

Wyobraź sobie narty, które są dla wszystkich, wszędzie. Jedne dla wszystkich, wszystko w jednym. HEAD ERA 3.0 nie jest jednowymiarową technologią w stylu: „Masz problem? Naprawimy go!”. ERA 3.0 to kombinacja technologii, kształtu i geometrii. Pomyśl Rocker, pomyśl Promień, pomyśl Przyspieszenie. Pomyśl Trójwymiarowo!

OBCIĄŻONA

NIEOBCIĄŻONA

FRAMEWALL Intensywność jazdy Park & Pipe powoduje łatwe ścieranie się i wykruszanie górnej warstwy narty. Ten problem został rozwiązany dzięki nowej technologii FRAMEWALL. Trójwymiarowa budowa ścian bocznych pokrywa górną warstwę i chroni ją przed ścieraniem i innymi czynnikami zewnętrznymi, które prowadzą do rozwarstwienia. FRAMEWALL to pierwsza 360° ochrona narty, która znacznie poprawia jej żywotność i osiągi.

ALLRIDE ROCKER Łatwiejsze sterowanie oraz zwiększone unoszenie w puchu. W każdym modelu umieściliśmy dokładnie dobraną długość rockera, tak aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich poziomach umiejętności. Sterowanie nartami stało się łatwiejsze dla każdego oraz zwiększyła się uniwersalność w miękkim śniegu.

FREEFLEX EVO PROGRESYWNY PROMIEŃ Płynne skręty. Normalny rocker zmusza narciarzy do bardzo mocnego zakrawędziowania narty, aby uzyskać kontakt krawędzi ze śniegiem na całej jej długości. Progresywny promień skrętu pozwala na pełny kontakt krawędzi ze śniegiem przy mniejszym o 50% zakrawędziowaniu narty. Więcej krawędzi na śniegu = większe trzymanie krawędzi.

Freeflex EVO redukuje wpływ wiązania na naturalne wygięcie narty do minimum. Zmniejszony nacisk z przodu, całkowicie przeprojektowane nowe rolki i ramiona oraz inteligentny element ślizgowy wszystko to składa się na rEVOlucję w racingu: najszybciej od bramki startowej do linii mety z Freeflex EVO.

INTELLIRISE REBOUND Inteligentna stabilność. Przenieśliśmy legendarne piezoelektryczne włókna do przedniej części narty. Nieprzyjemne wibracje dziobu, które czuć w normalnych konstrukcjach rocker, tutaj nie występują. Te narty są po prostu za sprytne.

MNIEJSZA WAGA – WIĘCEJ ZABAWY Co jest lepsze: mniejsza waga czy większe bezpieczeństwo? To pytanie to już przeszłość jeśli chodzi o wybór idealnego wiązania ski-tourowego. Dzięki użyciu Carbon© w części środkowej wiązania, nowe wiązanie Tyrolia AAAmbition AT to połączenie tych dwóch cech. Stabilność, przy znacznie zmniejszonej wadze wiązania (200 g) czyni Tyrolię AAAmbition Carbon tourowym wiązaniem o doskonałych właściwościach zjazdowych i bezkompromisowym bezpieczeństwie. Jego niska waga będzie bezsprzeczną zaletą szczególnie podczas podejść w trudniejszych warunkach.

ERA 2.0 MŁODSZY BRAT ERY 3.0. Wszystko co oferuje ERA 3.0, czyli design,

14

14

osiągi i geometrię Rocker, jedynie bez

narzędzie do nauki i zabawy, ponieważ

inteligentnych piezoelektrycznych

chcemy, aby poczuły narciarstwo na

włókien. Dostarczamy dzieciom najlepsze

najwyższym poziomie.

Wiązanie dostępne jest w 3 rozmiarach: SHORT (265 - 295 mm), MEDIUM (295 - 325 mm) and LONG (315 - 345 mm).


Kinetic Energy Recovery System

EKSTRA DOŁADOWANIE Technologia KERS działa jak turbosprężarka. Dostarcza dodatkowej mocy i przyspieszenia poprzez usztywnienie tylnej części narty podczas wyjścia ze skrętu. Efekt: doładowanie katapultująkierowcy Formuły 1 wciskają przycisk uzyskując w ten sposób dodatkową prędkość. Technologia HEAD KERS jest elektronicznym, w pełni zintegrowanym i automatycznym systemem.

ELEKTRONICZNY SYSTEM ZARZĄDZANIA NARTĄ. Sama narta to nie wszystko. Na całokształt Twojej jazdy wpływa przede wszystkim rodzaj terenu i poziom umiejętności narciarskich. Na ubitym stoku potrzebujesz doskonałego trzymania krawędzi. Na miękkim śniegu oczekujesz od nart uległości przy manewrach. Nowa trasa, nowe oczekiwania i wymagania. HEAD znalazł rozwią-

NARTY

ce narciarza w następny skręt. Dokładnie tak samo

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE W NARTACH I KERS

zanie – technologia HEAD Intelligence. Dzięki jej zastosowaniu narty sprawują się idealnie i dopasowują odpowiednio do rodzaju terenu i poziomu umiejętności.

ZAPLECZE TECHNICZNE

JAK TO DZIAŁA?

Technologia HEAD KERS jest ewolucją idei stojącej

Włókna Intellifibers z materiału piezoelektrycznego zostały umieszczone pod kątem

za technologią HEAD Intelligence. W przeci-

45° przed wiązaniem narty. Reagują one na impulsy mechaniczne pochodzące z ugię-

wieństwie do Intelligence, KERS nie wpływa na

cia nart i przekształcają je w energię elektryczną. Im mocniejszy nacisk na nartę, tym

sztywność poprzeczną narty, ale dodatkowo

więcej wytworzonej energii. Uzyskana energia elektryczna trafia do włókien. Powoduje

wzmacnia jej elastyczność wzdłużną. Ponadto

ich usztywnienie, tym samym zwiększając sprężystość i sztywność skrętną narty.

technologia KERS oparta jest na zupełnie nowym chipie zdolnym do kumulowania energii oraz przechowywania jej aż do właściwego momentu. Włókna piezoelektryczne przekształcają energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w zatopionym w narcie chipie. Energia elektryczna jest natychmiastowo uwalniana do odpowiednich części narty wskazywanych przez

EFEKT Ułożenie włókien pod kątem 45° zwiększa sztywność skrętną narty, wciskając krawędź jeszcze bardziej w śnieg podczas skrętu. Przy większej prędkości cała narta zostaje jeszcze bardziej usztywniona.

specjalne czujniki. Uwolnienie energii w odpowiednim czasie jest automatycznie kontrolowane i skoordynowane. W zależności od sztywności poszczególnych modeli nart, czujniki są wcześniej programowane: im bardziej agresywna ma być narta, tym sztywniejsza stanie się jej tylna część. Narty doświadczają maksymalnego wygięcia na końcu skrętu. W tym momencie aktywny microchip

DODATKOWE DOŁADOWANIE Niektóre, ekskluzywne modele nart są wyposażone w Technologię Intelligence Chip. Energia elektryczna wytwarzana przez włókna jest nie tylko odzyskana, ale zakumulowana w chipie i zwielokrotniona. Następnie zostaje uwalniana stopniowo w zależności od właściwości jezdnych narty. Tym sposobem efekt Intelligence jest zwiększony, a więc narty jeszcze lepiej dostosowują się do stylu jazdy narciarza.

uwalnia energię do włókien w tylnej części narty. Tył narty natychmiast sztywnieje zwiększając odbi-

cie, które potęguje przyspieszenie w końcowej fazie wyjścia ze skrętu.

NART Y BIG MOUNTAIN Z TECHNOLOGIĄ TTS NAR T Y B IG M O U NTAIN Z TECH N O LO GIĄ WYKRACZAJĄCĄ PONAD TECHNOLOGIE UŻYWANE SPORCIE TTS – Tip and Tail Stabilizer System. Narty, które redukują wibracje, tłumią drgania oraz posiadają zwiększoną sztywność poprzeczną przy jednoczesnym obniżeniu wagi. TTS to zewnętrzny stabilizujący szkielet, który tłumi wibracje odczuwalne w nartach z Rockerem. Jednocześnie obniżona została waga w przedniej i tylnej części, dzięki czemu narty są wyjątkowo łatwe w manewrowaniu i zapewniają maksymalne osiągi w każdych warunkach. System składa się z wstawek elastomerowych tłumiących drgania oraz zewnętrznego szkieletu z włókna szklanego, który zapewnia stabilność i sztywność poprzeczną. Oba elementy nie tylko redukują wibracje, ale zapewniają lepszą dystrybucję energii przy wejściu i wyjściu ze skrętu poprzez minimalizację poprzecznego wygięcia narty. Redukcja wibracji to przede wszystkim lepsze trzymanie krawędzi, a co za tym idzie wyjątkowe osiągi i pewna jazda w terenie. Dodatkowo zastosowanie zewnętrznego szkieletu i redukcja wagi rdzenia narty w przedniej i tylnej części pozwoliła stworzyć narty lżejsze w manewrowaniu i prowadzeniu, zarówno na śniegu

NARTY KOLEKCJA 2016-17

jak i w powietrzu.

15


RACE NARTY

WORLDCUP REBELS i.SL

WORLDCUP REBELS i.SPEED PRO

WORLDCUP REBELS i.SPEED

WORLDCUP REBELS i.RACE

WC REBELS i.SLR

WC REBELS i.GSR

Tym, którzy nigdy nie przestają skręcać i skręcają szybko, te narty podniosą poziom adrenaliny.

Najszybsze nie zawodnicze narty na świecie wyposażone w zwycięską płytę race. Zapnij pasy.

Zapnij pasy i trzymaj się z dala od zielonych tras, ponieważ z nartami i.Speed możesz dostać mandat za szybkość.

Prawdziwe narty racingowe dla tych, którzy znają i przestrzegają przepisów FIS.

Jazda na krawędziach i krótkie skręty jeszcze nigdy nie były tak przyjemne. Duży uśmiech w zestawie.

Prawdziwe narty racingowe bez ogromnego, wymaganego przez FIS promienia skrętu. Łatwe skręty przez cały dzień.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

310206

310226

310246

310266

310366

310386

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• KERS • Technologia Intelligence • Graphene

• KERS • Technologia Intelligence • Graphene

• KERS • Technologia Intelligence • Graphene

• KERS • Technologia Intelligence • Graphene

• Technologia Intelligence • Konstrukcja

• Technologia Intelligence • Konstrukcja Worldcup

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

Worldcup Sandwich Cap • Ślizg UHM C,

Sandwich Cap • Ślizg UHM C, struktura Race

• Ślizg UHM C, struktura Race • Rebel camber

• Ślizg UHM C, struktura Race • Rebel camber

• Ślizg UHM C, struktura Race • Rebel camber

• Ślizg UHM C, struktura Race • Rebel camber

struktura Race • Rebel Camber • Allride Base

• Rebel Camber • Allride Base

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

150 / 155 / 160 / 165 / 170

DŁUGOŚCI

170 / 175 / 180 / 185

DŁUGOŚCI

165 / 170 / 175 / 180 / 185

DŁUGOŚCI

160 / 165 / 170 / 175 / 180

DŁUGOŚCI

155 / 160 / 165 / 170

DŁUGOŚCI

160 / 165 / 170 / 175 / 180

WYMIARY

124 / 68 / 108 dla długości 160

WYMIARY

119 / 68 / 99 dla długości 180

WYMIARY

119 / 68 / 99 dla długości 180

WYMIARY

122 / 68 / 102 dla długości 170

WYMIARY

122 / 66 / 107 dla długości 165

WYMIARY

117 / 68 / 101 dla długości 170

PROMIEŃ

11,5 dla długości 160

PROMIEŃ

18,0 dla długości 180

PROMIEŃ

18,0 dla długości 180

PROMIEŃ

14,4 dla długości 170

PROMIEŃ

11,5 dla długości 165

PROMIEŃ

14,4 dla długości 170

PŁYTA

Race Plate EVO

PŁYTA

Race Plate RDX

PŁYTA

Race Plate EVO

PŁYTA

Race Plate EVO

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

WIĄZANIA

100656 Freeflex EVO

WIĄZANIA

100657 Freeflex EVO

WIĄZANIA

100657 Freeflex EVO

WIĄZANIA

100657 Freeflex EVO

WIĄZANIA

100566 PR 11

WIĄZANIA

100566 PR 11

11 Brake 85 [D]

11 Brake 85 [D]

11 Brake 85 [D]

11 Brake 85 [D]

Brake 78 [G]

Brake 78 [G]

16


PERFORMANCE NARTY

SUPERSHAPE i.SPEED

SUPERSHAPE i.MAGNUM

SUPERSHAPE i.RALLY

SUPERSHAPE i.TITAN

PRESTIGE

PREMIUM

Szybko myślisz? Szybko mówisz? Szybko jeździsz? A chcesz jeszcze szybciej? Wsiądź na te narty i przyspiesz swoje życie.

Szybkie, lecz posłuszne. Idealny promień do dynamicznych skrętów. Dla narciarzy spędzających cały dzień na przygotowanym stoku.

Bądź na bieżąco i pokonaj każdy zakręt z tymi idealnymi, wszechstronnymi nartami.

Zapamiętasz je jako narty, które sprawdziły się wszędzie i zawsze.

Narty dla wymagających osób poszukujących jakości, stylu i wydajności. Połączenie najwyższej klasy wzornictwa i najwyższych osiągów.

Minimalizm, a jednocześnie maksymalizacja tego co ważne – najwyższych osiągów pod przykrywką ukrytego piękna.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

310326

310306

310346

310286

310405

310425

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• KERS • ERA 3.0 S • Graphene • Konstrukcja

• KERS • ERA 3.0 S • Graphene • Konstrukcja

• KERS • ERA 3.0 S • Graphene • Konstrukcja

• KERS • ERA 3.0 S • Graphene • Konstrukcja

• ERA 3.0 S • Technologia Intelligence™ Chip

• ERA 3.0 S • Technologia Intelligence™ Chip

Worldcup Sandwich Cap • Ślizg UHM C,

Worldcup Sandwich Cap • Ślizg UHM C, struktura

Worldcup Sandwich Cap • Ślizg UHM C, struktura

Worldcup Sandwich Cap • Ślizg UHM C, struktura

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

struktura Race • Speed Rocker

Race • Speed Rocker

Race • Speed Rocker

Race • Speed Rocker

• Ślizg UHM C, struktura Race • Speed Rocker

• Ślizg UHM C, struktura Race • Speed Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177 / 184

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

WYMIARY

124 / 68 / 104 dla długości 170

WYMIARY

131 / 72 / 110 dla długości 170

WYMIARY

135 / 76 / 114 dla długości 170

WYMIARY

137 / 80 / 117 dla długości 170

WYMIARY

135 / 76 / 114 dla długości 170

WYMIARY

124 / 68 / 104 dla długości 170

PROMIEŃ

14,0 dla długości 170

PROMIEŃ

13,1 dla długości 170

PROMIEŃ

13,7 dla długości 170

PROMIEŃ

14,1 dla długości 170

PROMIEŃ

13,7 dla długości 170

PROMIEŃ

14,0 dla długości 170

PŁYTA

TriFlex

PŁYTA

TriFlex

PŁYTA

TriFlex

PŁYTA

TriFlex

PŁYTA

TriFlex

PŁYTA

TriFlex

WIĄZANIA

100665 PRX 12 [F]

WIĄZANIA

100666 PRX 12 [F]

WIĄZANIA

100667 PRX 12 [F]

WIĄZANIA

100668 PRX 12 [F]

WIĄZANIA

100660 PRD 14 [F]

WIĄZANIA

100660 PRD 14 [F]

17


ALLRIDE NARTY

MONSTER 108

MONSTER 98

MONSTER 88

MONSTER 83

Wejdź na Monster 108, a kroki będą lżejsze, trudne stanie się łatwe, a zabawa dużo bardziej ciekawa.

Monster 98 to idealna narta na wszystkie warunki dla tych, którzy planują podbić backcountry, sidecountry lub przygotowany stok.

Stabilne i szybkie, zwinne i przyjemne. Nie bój się, ten Monster pokona każdy teren, który spotkasz na swojej drodze.

Doktor Jekyll i Pan Hyde serii Monster – Monster 83 są na pozór spokojne, ale gotowe do pokonania wszystkiego co stanie na Twojej drodze. Sztruksie miej się na uwadze – nic po Tobie nie zostanie.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

310806

310826

310846

310866

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

170 / 177 / 184 / 191

DŁUGOŚCI

163 / 170 / 177 / 184 / 191

DŁUGOŚCI

163 / 170 / 177 / 184

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177 / 184

WYMIARY

142 / 108 / 127dla długości 177

WYMIARY

135 / 98 / 120 dla długości 177

WYMIARY

133 / 88 / 114 dla długości 177

WYMIARY

125 / 83 / 110 dla długości 177

PROMIEŃ

23,5 dla długości 177

PROMIEŃ

21,3 dla długości 177

PROMIEŃ

17,4 dla długości 177

PROMIEŃ

18,0 dla długości 177

WIĄZANIA

114025 Attack 13 Brake 110 [A]

WIĄZANIA

114025 Attack 13 Brake 110 [A]

WIĄZANIA

111819 Attack 13 Brake 95 [A]

WIĄZANIA

111819 Attack 13 Brake 95 [A]

18


ALLRIDE NARTY

POWER INSTINCT

RAW INSTINCT

STRONG INSTINCT

SUPREME INSTINCT

NATURAL INSTINCT

PRIMAL INSTINCT

Narciarze czekający na świeżo ubity śnieg tak samo jak na puch mają nowego przyjaciela – Power Instinct.

Zaprojektowane dla średnich skrętów i zbudowane z idealnego połączenia metalu i drewna, narty Raw są zwinne, stabilne i gwarantują mnóstwo zabawy.

W końcu, narty dla średniozaawansowanych narciarzy! Twardo, miękko, szybko albo wolno – znajdź swoje „ja” w narcie Strong Instinct.

Skrętna i carvingowa, ta narta pokona każdy teren i każdą muldę. Poszukiwanie narty do doskonałej zabawy możesz uznać za skończone!

To prawda, niektórych ludzi jazda na nartach przeraża. Już się nie bój, ten INSTINCT uczyni jazdę na nartach łatwą, radosną, i …naturalną.

Technoglia ERA3.0 sprawia, że jazda na tych nartach jest przyjemna i komfortowa – zawsze i wszędzie.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

310906

310946

310966

310986

311006

311106

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Worldcup

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Power

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Power

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Power

• ERA 3.0 • Rdzeń kompozytowy • Konstrukcja

Sandwich Cap • Ślizg UHM C • Allride Rocker

Sandwich Cap • Ślizg UHM C • Allride Rocker

Sidewall Ti Jacket• Ślizg UHM C • Allride Rocker

Sidewall Ti Jacket • Ślizg UHM C • Allride Rocker

Sidewall Jacket • Ślizg UHM C • Allride Rocker

Power Carbon Jacket • Ślizg UHM C • Allride Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170

WYMIARY

124 / 82 / 109 dla długości 170

WYMIARY

124 / 78 / 110 dla długości 170

WYMIARY

130 / 83 / 115 dla długości 170

WYMIARY

127 / 74 / 110 dla długości 170

WYMIARY

127 / 74 / 110 dla długości 170

WYMIARY

123 / 70 / 106 dla długości 170

PROMIEŃ

16,5 dla długości 170

PROMIEŃ

14,7 dla długości 170

PROMIEŃ

14,2 dla długości 170

PROMIEŃ

13,0 dla długości 170

PROMIEŃ

13,0 dla długości 170

PROMIEŃ

12,8 dla długości 170

WIĄZANIA

100675 PR 11 Brake 90 [G]

WIĄZANIA

100675 PR 11 Brake 90 [G]

WIĄZANIA

100627 PR 11 Brake 90 [G]

WIĄZANIA

100674 PR 11 Brake 78 [G]

WIĄZANIA

100674 PR 11 Brake 78 [G]

WIĄZANIA

100624 PR 11 Brake 78 [G]

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

PŁYTA

Allride Base

19


FFRREEEESSKKI I NNNAAARRRTTTYYY

A-STAR SW

CYCLIC 115

COLLECTIVE 105

VENTURI 95

Bądź gwiazdą na A-Star. Profesjonalna narta zaprojektowana dla bohaterów naszych produkcji filmowych i ich dublerów.

Wybierz Cyclic, a Twoi znajomi powiedzą że Twoja jazda przebiega jak po maśle.

Bądź spokojny, cool i… przeleć wokół góry z Collective. Ta narta pokonuje zarówno przygotowane stoki jak i robi ósemki w puchu.

Weź sprawy w swoje ręce z niewiarygodnie wszechstronnymi nartami VENTURI. Wypuść się w nieznane lub na sztruks i poleć jak nigdy wcześniej.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

311406

311446

311466

311486

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Konstrukcja Sandwich Cap

• Konstrukcja Sandwich Cap

• Konstrukcja Sandwich Cap

• Konstrukcja Sandwich Cap

• Przeźroczysty ślizg UHM ze strukturą

• Przeźroczysty ślizg UHM

• Przeźroczysty ślizg UHM ze strukturą

• Przeźroczysty ślizg UHM ze strukturą

• Tuffwalls • ISS-Independent Suspension System

• Tuffwalls • ISS-Independent Suspension System

• Tuffwalls • ISS-Independent Suspension System

• Tuffwalls • ISS-Independent Suspension System

• Tip Rocker • Płaski tył narty • TTS-Tip & Tail Stabilizer System

• TNT Rocker • TTS-Tip & Tail Stabilizer System

• Allride Rocker • TTS-Tip & Tail Stabilizer System

• TNT Rocker • TTS-Tip & Tail Stabilizer System

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

187

DŁUGOŚCI

171 / 181 / 191

DŁUGOŚCI

171 / 181 / 191

DŁUGOŚCI

161 / 171 / 181 / 191

WYMIARY

137 / 118 / 128 dla długości 187

WYMIARY

148 / 113 / 131 dla długości 181

WYMIARY

146 / 105 / 128 dla długości 181

WYMIARY

140 / 95 / 126 dla długości 181

PROMIEŃ

28,6 dla długości 187

PROMIEŃ

19,0 dla długości 181

PROMIEŃ

17,5 dla długości 181

PROMIEŃ

16,0 dla długości 181

WIĄZANIA

111816 AAAttack 18X w/o Brake [A]

WIĄZANIA

114016 AAAtack 16 w/o Brake [A]

WIĄZANIA

114010 AAAdrenalin 13 Short w/o Brake [F]

WIĄZANIA

111819 AAAttack 13 Brake 95 [A]

WAGA

5368 g para dla długości 187

WAGA

4560 g para dla długości 181

WAGA

4456 g para dla długości 181

WAGA

3992 g para dla długości 181

20


FREESKI NARTY

PROTOSTELLAR 98

GALACTIC 84 SUPER LIGHT

NEBULA 78

Narzędzie do przygody, gotowe na wszystkie warunki. Wysiłek włożony w podejście do góry, zostanie zrekompensowany jazdą w dół.

Superlekki rdzeń zbudowany z koroydu oraz zastosowanie Graphene. Narta zapewniająca najlepsze osiągi zjazdowe o wyjątkowo niskiej wadze z odpowiednim rozłożeniem masy.

Klasyczna narta do podchodzenia o lekkiej konstrukcji i wyjątkowej przyjemności zjeżdżania w dół.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

310705

310745

310755

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• ERA 3.0 • Konstrukcja Sandwich Cap

• ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Superlight Sandwich Cap

• ERA 3.0 • Konstrukcja Wood Core Cap

• Powłoka zewnętrzna Nano tech • Przeźroczysty ślizg UHM

• Powłoka zewnętrzna Nano tech • Przeźroczysty ślizg UHM

• Powłoka zewnętrzna Nano tech • Przeźroczysty ślizg UHM

• Allride Rocker • Foki trzeba zamówić oddzielnie (Art. Nr: 388123)

• Allride Rocker • Foki trzeba zamówić oddzielnie (Art. Nr: 388133)

• Allride Rocker • Foki trzeba zamówić oddzielnie (Art.Nr: 388143)

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177 / 184

DŁUGOŚCI

156 / 163 / 170 / 177 / 184

DŁUGOŚCI

142 / 149 / 156 / 163 / 170 / 177

WYMIARY

138 / 99 / 124 dla długości 177

WYMIARY

135 / 85 / 117 dla długości 177

WYMIARY

131 / 78 / 113 dla długości 170

PROMIEŃ

16,5 dla długości 177

PROMIEŃ

15,6 dla długości 177

PROMIEŃ

13,2 dla długości 170

WIĄZANIA

111612 AAAmbition 12 w/o Brake [C]

WIĄZANIA

111610 AAAmbition 12 w/o Brake [C]

WIĄZANIA

111612 AAAmbition 12 w/o Brake [C]

WAGA

3409 g para dla długości 170

WAGA

2760 g para dla długości 170

WAGA

2734 g para dla długości 170

21


FFRREEEESSKKI I

ALPINE WALKER SET

NNNAAARRRTTTYYY

WYJĄTKOWY SPRZĘT, KTÓRY POZWOLI CI OBCOWAĆ Z NATURĄ. WSZYSTKO W JEDNYM, JEDEN DLA WSZYSTKICH.

THE ALPINE WALKER Alpine Walker to gotowy do użycia zestaw narciarski, który otwiera zupełnie nowe możliwości i podejście do narciarstwa. Zestaw mieści się z tyłu w samochodzie i zapewnia niezapomnianą zabawę zarówno przy podchodzeniu jak i zjeżdżaniu z góry. Bez względu na to czy jesteś sam czy z rodziną, weź Alpine Walker ze sobą i rozpocznij nową przygodę z narciarstwem.

ART. NR

NARTY

310895

Zestaw zawiera: narty, wiązania, kije,

• Konstrukcja Wood Core Cap

torbę oraz foki

• Powłoka zewnętrzna Nano tech

KIJE

DŁUGOŚCI

130

• Dwuczęściowe, teleskopowe

WYMIARY

124 / 80 / 106 dla długości 130

FOKI ALL COUNTRY

• 7075 Aluminium

PROMIEŃ

10 dla długości 130

Materiał:

• Twist Lock • Rączka Bicomponet

WIĄZANIA

111815 AAAmbition 10

65 % Mohair i 35 % Nylon

• Średnica 16 / 14

Brake 85 [C]

• Regulowane 110-140

22

THE CADDY

FRAMEWALL

THE SHOW

Caddy przeniesie Cię ponad szczyt, nad krawędzią i przez ściany. Parki, pipe’y i skoki sprawiają że ta narta błyszczy – im ich więcej tym lepiej!

Pierwsza narta uzbrojona w Frame Wall, twarda, niesforna i znosząca wszelkie niedogodności.

Wyjątkowa konstrukcja Cap z drewnianym rdzeniem zmienia zasady dotychczasowej gry. Postęp można kupić.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

311526

311506

311546

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Konstrukcja Sandwich Twintip

• Framewall • Konstrukcja Sandwich Twintip

• Konstrukcja Sandwich Twintip

• Przeźroczysty ślizg UHM • Tuffwalls

• Ślizg Diecut UHM C

• Przeźroczysty ślizg UHM

• ISS-Indipendent Suspension System

• ISS-Indipendent Suspension System

• PNP Rocker

• PNP Rocker

• PNP Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

171 / 176 / 181

DŁUGOŚCI

161 / 171 / 176 / 181

DŁUGOŚCI

154 / 163 / 172 / 181

WYMIARY

120 / 84 / 109 dla długości 176

WYMIARY

121 / 84 / 110 dla długości 181

WYMIARY

112 / 79 / 106 dla długości 172

PROMIEŃ

19,0 dla długości 176

PROMIEŃ

20,2 dla długości 181

PROMIEŃ

19,1 dla długości 172

WIĄZANIA

111817 AAAttack 16 w/o Brake [A]

WIĄZANIA

114024 AAAttack 13 Brake 85 [A]

WIĄZANIA

114024 AAAttack 13 Brake 85 [A]


WOMEN NARTY

BIG JOY

GREAT JOY

Duża szerokość, duże taliowanie i wyjątkowe technologie składają się na niewiarygodną zabawę! Narta roku 2015, przenosi jazdę w puchu na nowy poziom (i głębokość!)

Technologia jeszcze nigdy tak dobrze się nie czuła! Dzięki szerokości pod butem 98 mm, ta narta wprost płynie przez puch i przygotowane trasy.

ART. NR

ART. NR

311666

311646

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

• Super Lekka Dystrybucja Wagi

• Super Lekka • Dystrybucja Wagi

• Graphene • Konstrukcja Superlite Sandwich Cap

• Graphene • Konstrukcja Superlite Sandwich Cap

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

• Ślizg UHM C • Allride Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

158 / 168 / 178

DŁUGOŚCI

153 / 158 / 163 / 168 / 173

WYMIARY

149 / 110 / 132 dla długości 168

WYMIARY

141 / 98 / 124 dla długości 168

PROMIEŃ

14,8 dla długości 168

PROMIEŃ

14,3 dla długości 168

WIĄZANIA

114028 AAAttack

WIĄZANIA

114028 AAAttack

12 Brake 110 [A]

12 Brake 110 [A]

23


FWROE ME ES N KI NNNAAARRRTTTYYY

TOTAL JOY

SUPER JOY

ABSOLUT JOY

PURE JOY

Lekkość, radość, łatwość. TOTAL JOY wprowadza nowe znaczenia do kategorii all mountain high performance. Łatwość skrętu nigdy jeszcze nie była tak łatwa.

Szybkość, klasa i moda rządzą SUPER JOY. Albo jest na odwrót, ponieważ to SUPER JOY rządzi na stoku. Bez znaczenia – SUPER JOY.

Balans i kontrola, ABSOLUT JOY wywoła uśmiech na twarzy każdego narciarza. No dalej, spróbuj się nie uśmiechnąć – nie potrafisz! Naprawdę, to absolutna radość.

Narciarstwo to czysta przyjemność, a te narty sprawią że będziesz jej mieć pełno. Zawsze łatwe w prowadzaniu i zawsze pod kontrolą, PURE JOY na zawsze zagwarantuje zadowolenie na stoku.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

311626

DŁUGOŚCI

311606

DŁUGOŚCI

311686

DŁUGOŚCI

311706

DŁUGOŚCI

148 / 153 / 158 / 163 / 168

143 / 148 / 153 / 158 / 163 / 168

143 / 148 / 153 / 158 / 163 / 168

143 / 148 / 153 / 158 / 163

WŁAŚCIWOŚCI

WYMIARY

WŁAŚCIWOŚCI

WYMIARY

WŁAŚCIWOŚCI

WYMIARY

WŁAŚCIWOŚCI

WYMIARY

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

133 / 85 / 113 dla długości 163

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

128 / 75 / 108 dla długości 163

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

129 / 79 / 109 dla długości 163

• LIBRA: Kobiecy Camber • ERA 3.0

127 / 73 / 107 dla długości 158

• Super Lekka Dystrybucja

PROMIEŃ

13,6 dla długości 163

• Super Lekka Dystrybucja Wagi

PROMIEŃ

12,5 dla długości 163

• Super Lekka Dystrybucja Wagi

PROMIEŃ

13,5 dla długości 163

• Super Lekka Dystrybucja Wagi

PROMIEŃ

10,9 dla długości 158

Wagi • Graphene • Konstrukcja GKC

PŁYTA

SuperLiteRail

• Graphene • Konstrukcja GKC

PŁYTA

SuperLiteRail

• Graphene • Konstrukcja Superlite

PŁYTA

SuperLiteRail

• Graphene • Konstrukcja Superlite

PŁYTA

SuperLiteRail

Superlite Sandwich Cap

WIĄZANIA

100690 JOY 11 SLR

Superlite Sandwich Cap

WIĄZANIA

100691 JOY 11 SLR

Power Sidewall Jacket

WIĄZANIA

100695 JOY 9 AC SLR

Power Sidewall Jacket

WIĄZANIA

100696 JOY 9 AC SLR

• Koroyd-Carbon • Ślizg UHM C

Brake 90 [H]

• Koroyd-Carbon • Ślizg UHM C

Brake 78 [H]

• Przeźroczysty ślizg UHM

Brake 90 [H]

• Przeźroczysty ślizg UHM C

Brake 78 [H]

• Allride Rocker

24

• Allride Rocker

• Allride Rocker

• Allride Rocker


JUNIOR NARTY

ETHAN TOO

THE JR CADDY

RESIDUE SLR2

Dlaczego dziecko nie chciałoby jeździć jak tata? Rdzeń drewniany i ściany boczne oznaczają że każdy junior może zaszaleć!

Rodzice wiedzą że parki i pipe’y niszczą sprzęt ich dzieci. Caddy Jr. wytrzyma wszystkie uderzenia i zapewni niesamowitą zabawę.

Uśmiech na twarzy Twojego dziecka i śniegowy kurz - to główne wrażenia jakie pozostaną po tym jak Twoje dziecko wykona swój pierwszy trick w parku na tych nartach.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

314046

314066

314116

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Konstrukcja Sandwich Cap

• Konstrukcja Sandwich Twintip

• Konstrukcja Twintip • Przeźroczysty ślizg UHM

• Przeźroczysty ślizg UHM C • Tuffwalls • ISS

• Przeźroczysty ślizg UHM

• Powłoka zewnętrzna odporna na zarysowania

• TNT Rocker • TTS-Tip & Tail Stabilizer System

• Tuffwalls • PNP Rocker

• PNP Rocker

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

141 / 151 / 161 / 171

DŁUGOŚCI

131 / 141 / 151 / 161

DŁUGOŚCI

118 / 127 / 136 / 145 / 154

WYMIARY

137 / 93 / 123 dla długości 161

WYMIARY

116 / 81 / 106 dla długości 141

WYMIARY

109 / 77 / 103 dla długości 145

PROMIEŃ

12,3 dla długości 161

PROMIEŃ

11,8 dla długości 141

PROMIEŃ

13,4 dla długości 145

WIĄZANIA

114031 AAAttack

WIĄZANIA

114083 SX 7.5

PŁYTA

SLR2

11 Brake 100 [L]

Brake 90 [J]

WIĄZANIA

100679 SLR 7.5 AC

Brake 78 [H]

25


J FURNEI EO SR K I NNNAAARRRTTTYYY

WC i.RACE TEAM SW SLR2

SUPERSHAPE SLR2

SUPERSHAPE TEAM SLR2

JOY SLR2

SOUPHEAD SLR2

MONSTER SLR2

Ta narta to nie zabawka. Posiada rdzeń drewniany i ściany boczne. Młodzi piraci będą stabilni i szybcy podczas ścigania się na stoku.

Zacznij naukę dziecka szybko i często. Z wysokiej jakości rdzeniem drewnianym, dzieci będą uczyć się szybciej i  łatwiej.

Idealny zestaw startowy dla młodych, ambitnych juniorów. Dobry zestaw to gwarancja i początek pięknej przygody z narciarstwem.

Narciarstwo to radość. Radość to śmiech. Dlatego narciarstwo to śmiech, a nie ma nic lepszego niż chichoczące dziewczynki na nartach.

To narta dla małych narciarzy z dużymi ambicjami. Kiedy celem jest dobra zabawa, zapewni ją Souphead.

Dla chłopców którzy chcą jeździć jak ich tatusiowie. Monster jest idealną nartą aby nauczyć się jak cieszyć się z narciarstwa

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

314146

314206

314236

314246

314316

314296

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia Intelligence • Graphene

• Konstrukcja Wood Core Cap

• Jr. Power Frame • ERA 2.0 • Ślizg E black

• ERA 2.0 • Jr. Power Frame

• Konstrukcja Twintip • Ślizg E black

• Era 2.0 • Jr. Power Frame

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Powłoka zewnętrzna odporna na

• Powłoka zewnętrzna odporna na

• Ślizg E black

• Powłoka zewnętrzna odporna

• Ślizg E black • Junior Rocker

• UHM C Ślizg • Powłoka zewnętrzna odporna

zarysowania • UHM C Ślizg

zarysowania • Dostępne również bez płyty

• Junior Rocker

na zarysowania

• Powłoka zewnętrzna odporna na zarysowania

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

na zarysowania • Dostępne również bez płyty

SLR 2 (ART. Nr: 314226)

SLR 2 (ART. Nr: 314156)

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

100 / 110 / 120 / 130 / 140 / 150 / 160

DŁUGOŚCI

120 / 130 / 140 / 150 / 160

DŁUGOŚCI

WYMIARY

111 / 67 / 95 dla długości 140

WYMIARY

112 / 65 / 96 dla długości 140

/ 147 / 157

PROMIEŃ

10,8 dla długości 140

PROMIEŃ

9,7 dla długości 140

WYMIARY

PŁYTA

SLR2

PŁYTA

SLR2

WIĄZANIA

100678 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

WIĄZANIA

100678 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

26

67 / 77 / 87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137

DŁUGOŚCI

67 / 77 / 87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137

DŁUGOŚCI

87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137

DŁUGOŚCI

WYMIARY

111 / 67 / 96 dla długości 127

WYMIARY

104 / 68 / 92 dla długości 127

WYMIARY

87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137 / 147 / 157 111 / 67 / 96 dla długości 127

111 / 67 / 96 dla długości 127

RADIUS

8,0 dla długości 127

PROMIEŃ

9,4 dla długości 127

PROMIEŃ

8,0 dla długości 127

PROMIEŃ

8,0 dla długości 127

PŁYTA

SLR2

PŁYTA

SLR2

PŁYTA

SLR2

PŁYTA

SLR2

WIĄZANIA

100679 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

WIĄZANIA

100679 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

WIĄZANIA

100679 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

WIĄZANIA

100678 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

100683 SLR 4.5 AC Brake 74 [I]

100683 SLR 4.5 AC Brake 74 [I]

100683 SLR 4.5 AC Brake 74 [I]

100682 SLR 4.5 AC Brake 74 [H]


POCZUJ JAZDĘ NA KRAWĘDZI

EFEKTYWNY PRZEKAZ ENERGII Lepsza jazda przy mniejszym wysiłku

Skorupa najnowszego HEAD AdvantEDGE zwiększa przekaz mocy na nartę o 30% oraz reaktywność o 40%. Waga buta została zredukowana niemal o 10% poprzez optymalizację wyprofilowania i grubości skorupy. Ta potężna a jednocześnie lekka konstrukcja zapewnia wszystkim narciarzom doskonałą równowagę oraz kontrolę.

TECHNOLOGIE

Jazda na nartach stała się łatwiejsza dzięki naturalnej, centralnej i zrównoważonej pozycji. Dzięki bardziej naturalnemu staniu, zginanie i wyprost buta są znacznie łatwiejsze, zapewniając narciarzowi więcej precyzji przy mniejszym wysiłku.

+ 30% przekazu energii + 40% reaktywności

EFEKTYWNY PRZEKAZ ENERGII Lepsza jazda przy mniejszym wysiłku

AdvantEDGE

+ Najwyższa technologia

DuoFlex

Control Frame

Innowacyjny kształt skorupy precyzyjnie trzymający goleń narciarza z jednoczesnym zachowaniem komfortu. HI-Top Tech to natychmiastowy transfer energii z ciała na nartę, ułatwiający kontrolę nart w skręcie. Bezpośredni kontakt języka buta wewnętrznego i skorupy zapewnia unikalne oparcie a przez to wyjątkową pewność prowadzenia nart.

Z dwoma aktywnymi fazami, DuoFlex umożliwia idealną równowagę i kontrolę w każdym momencie skrętu. Zaczynając od komfortowej, bardziej naturalnej pozycji (mniejszy kąt nachylenia cholewki), narciarz utrzymuje sportową postawę, konstrukcja DuoFlex zapewnia jednocześnie progresywny i reaktywny flex co z kolei umożliwia płynne a jednocześnie absolutnie pewne prowadzenie nart.

Łączy dwa rodzaje tworzywa sztucznego by zapewnić pełne możliwości customizacji w szczególnie trudnych do dopasowania miejscach – kości łódkowatej oraz podbicia. Jednocześnie wzmacnia strukturę, która znacząco poprawia oparcie tylnej części stopy i łydki oraz przekaz energii.

But o tradycyjnej konstrukcji

SUPER ŁATWE ZAKŁADANIE Buty AdvantEDGE można bardzo łatwo założyć i zdjąć dzięki zminimalizowanej górnej części cholewki a jednocześnie dużej dźwigni jaką zapewnia konstrukcja Hi-Top Tech. Hi-Top Tech utrzymuje język buta w odpowiednim miejscu, zapobiegając zakleszczeniu stopy podczas zakładania i ściągania.

System 100% możliwości dopasowania Formowalna skorupa i but wewnętrzny zapewnią idealne dopasowanie i niedościgniony komfort dając perfekcyjne czucie nart.

WYMIENNA PODESZWA HEAD WALKING SOLE

SYSTEM CANTINGU HEAD

Kompatybilna z modelami VECTOR EVO oraz AdvantEDGE Cod. 60119545

Kompatybilny z modelami VECTOR EVO oraz AdvantEDGE Cod. 60119552

> 1,5° > 1,0° > 0,5°

BUTY

W tradycyjnej konstrukcji buta przekaz mocy następuje poprzez cholewkę na dolną część skorupy, przy czym część energii ulega rozproszeniu. But musi zostać znacznie bardziej pochylony by przekazać odpowiednią ilość energii, co w rzeczywistości może przekraczać możliwości dużej grupy narciarzy.

Bezpośredni kontakt z językiem buta wewnętrznego oraz skorupy umożliwia natychmiastowy przekaz energii na narty. Już przy bardzo małym 5 stopniowym ugięciu buta, narciarz przenosi olbrzymi docisk na narty, jednocześnie czując pewność płynącą z progresywnego flexu.


TECHNOLOGIE

JEŹDZIJ NATURALNIE, UCZ SIĘ SZYBKO!

BUTY

DOPASOWANY DO TWOJEJ STOPY

SYSTEM 100% DOPASOWANIA BUTA NARCIARSKIEGO

to rewolucyjny system zapewniający komfortową a jednocześnie precyzyjne dopasowanie butów HEAD z wyższej półki.

IDEALNE DOPASOWANIE ZAPEWNIA NAJWYŻSZY KOMFORT ORAZ POPRAWIA BALANS I KONTROLĘ Nowe rodzaje tworzyw Form Fit pozwalają się formować lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

GEOMETRIA

DWUFAZOWY FLEX

ZMIENNEKOPYTO

JR. HI-TOP – WYŻSZA SKORUPA PRZY JĘZYKU ORAZ ASYMETRCZNE WSPARCIE BOCZNE

STOPNIOWE I NATURALNE UCZUCIE ORAZ ZRÓWNOWAŻONA POZYCJA

Innowacyjny design skorupy, która szczelnie otula goleń młodego narciarza zapewniając najwyższy poziom komfortu i precyzji. Jr Hi-Top umożliwia natychmiastowy przekaz energii z nóg na narty ułatwiając skręcanie. Bezpośredni kontakt pomiędzy językiem a przednią częścią skorupy HI-Top zapewnia doskonałe oparcie a przez to bezpieczną jazdę. Kąt pochylenia cholewki jest mniejszy (13°), pozwalając na bardziej komfortowe i luźne stanie. Co więcej, gwarantuje stabilne oparcie z tyłu, bezpieczeństwo oraz pewność od pierwszych kroków na śniegu.

Z dwiema fazami, DuoFlex ułatwia naturalne ustawienie dzieci zapewniające im równowagę i kontrolę we wszystkich fazach, każdego skrętu. W pierwszej fazie but jest bardzo miękki – pomaga to ugiąć nogi i złapać równowagę w komfortowej wyprostowanej pozycji. Dzieci uczą się w ten sposób jazdy w bardziej sportowej pozycji podczas gdy elementy konstrukcyjne DuoFlex przenoszą energię, w rezultacie flex buta jest jednocześnie progresywny i reaktywny a jazda płynna i pewna.

ANATOMICZNE KOPYTO BUTÓW ZOSTAŁO ZAPROJEKTOWANE Z UWZGLĘDNIENIEM NATURALNEGO PROCESU ROZWOJU STOPY DZIECKA.

28

By możliwie najdokładniej odwzorować proces rozwoju stopy dziecka, HEAD opracował innowacyjne, zwiększające komfort i zastrzeżone patentem kopyto. Mniejsze rozmiary butów mają relatywnie szerszą skorupę, natomiast kolejne, większe coraz bardziej wydłużoną i szerszą. Dzieci pokochają komfort a jednocześnie trzymanie nowych butów HEAD z serii Z.

Full Custom Heat Fit

Heat Fit

JAK TO DZIAŁA? 1

10:00 MIN.

SEC.

2

12:00 MIN.

80

3 SEC.

°C

05:00 MIN.

SEC.


+ 01

02

PERFECT FIT

PERFECT FIT

PERFECT FIT

SUPER HEAT

100 %

HIGH DENSITY

SOFT DENSITY

FIT 3*

PERFECT FIT

PRO

PERFECT FIT PERFECT FIT to ekskluzywny, 100% system dopasowania buta wewnętrznego, zapewniający maksymalny poziom precyzji, komfortu oraz trwałości.

TECHNOLOGIE

PROCEDURA CUSTOMIZACJI PERFECT FIT

HP

PERFECT FIT

S

1. Nagrzać piekarnik przez 10minut 2. Rozpocząć proces customizacji: Ustalić czy Klient ma jakieś specyficzne problemy z dopasowaniem butów. Zidentyfikować potencjalne punkty ucisku na jego stopie.

03

3. Zmierzyć dokładnie stopę Klienta i dobrać właściwy rozmiar buta. 4. W miejscach potencjalnych punktów ucisku umieścić specjalne podkładki, spowodują one, iż podczas customizacji w tych miejscach pozostanie więcej przestrzeni, czyniąc buty jeszcze wygodniejszymi po całkowitym zakończeniu procesu dopasowania. 5. Założyć skarpetę, zwracając uwagę by podkładki (jeżeli zostały umieszczone) nie przesunęły się.

04

DODATKOWE ZASADY:

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Regulację cantingu, szlifowanie lub mechaniczne rozciąganie należy wykonać przed rozpoczęciem procesu customizacji Form Fit.

Czy można stosować piekarniki innych marek? TAK!

Jeżeli Klient używa specjalnych wkładek wewnętrznych nie mogą one znajdować się w bucie podczas procesu nagrzewnia. Należy umieścić je w bucie już po jego nagrzaniu, oczywiście muszą znajdować się w bucie podczas customizacji i schładzania.

Temperatura w piecyku ma duże znaczenie dla przebiegu procesu Form Fit, wiec informacja jaką temperaturę utrzymuje piecyk jest bardzo istotna. Większość stosowanych urządzeń działa w zakresie od 80oC do 120oC, najbezpieczniej sprawdzić temperaturę jaką utrzymuje piecyk za pomocą termometru. W zależności o temperatury w piecyku, nagrzewanie buta powinno odpowiednio długo trwać, właściwe czasy dla danych temperatur prezentuje poniższa tabela.

Jeżeli Klient nie jest zadowolony z efektów customizacji, można buta nagrzać po raz kolejny, użyć większej ilości specjalnych podkładek i powtarzać proces, aż do całkowitego zlikwidowania punktów ucisku. Koniecznym jest aby Klient stał na płaskiej powierzchni podczas schładzania buta, zapobiegnie to niekontrolowanemu wykręcaniu się rozgrzanej skorupy.

°C 80 90 100 110 120

°F 176 194 212 230 248

Min. 12 11 10 9 5

BUTY

Full Custom Heat Fit

Heat Fit

uwaga: jeżeli temperatura piecyka to 110oC lub więcej, but wewnętrzny musi być wygrzewany oddzielnie – nie dłużej niż 3 minuty.

Czas schłodzenia to 5 minut, niezależnie od temperatury pracy piecyka. Jak mocno powinny zostać dopięte klamry? Generalnie – ze średnią siłą. Jednakże, aby osiągnąć ostateczne dopasowanie bardziej zorientowane na komfort należy na czas schładzania dopiąć klamry ciasno. Jeżeli Klient oczekuje ciasnego sportowego dopasowania, klamry pozostawić luźno zapięte. Ostrożnie: przy rozgrzanej skorupie możliwe jest przeciągnięcie klamry.

80oC 6. Wygrzać całego buta (skorupę z butem wewnętrznym w środku) w piekarniku HEAD (wcześniej nagrzanym) przez 12 minut w temperaturze 80oC (Uwaga – obok znajduje się tabela z czasami wygrzewania w przypadku stosowania innych piekarników). 7. Wyciągnąć nagrzane buty używając rękawiczek HEAD i poprosić Klienta o ich założenie. Następnie zapiąć wszystkie klamry ze średnią siłą.

8. Poprosić Klienta o stanie w pozycji narciarskiej przez 5 minut, w tym czasie skorupa i but wewnętrzny schłodzą się samoczynnie. Poprosić Klienta o ściągnięcie butów, usunąć specjalne podkładki. Proces customizacji został zakończony. Uwaga: Po zakończeniu procesu, przed pierwszym użyciem buty powinny pozostać w temperaturze pokojowej przez co najmniej 3 godziny (by tworzywo skorupy uzyskało docelową sztywność) 9. Proces customizacji może być powtórzony tyle razy ile to konieczne.

Czy urządzenia do butów Heat Fit są wystarczające do procesu Form Fit? Nie, nie gwarantują one właściwego przebiegu procesu. Czy buty w technologii Form Fit można sprzedawać bez przeprowadzania procesu customizacji? Tak. Buty zostały zaprojektowane tak, by zapewniały doskonałe dopasowanie i komfort nawet bez przeprowadzenia customizacji.

29


T E C H N O L O G I E W B U TA C H  /   R A P T O R , V E C T O R E V O I C H A L L E N G E R KLAMRY SPINEFLEX

KLAMRY SPINEFLEX

TECHNOLOGIE W BUTACH / VECTOR EVO KLAMRY NORMALNE

LEP S Z A JA ZDA NA NAR TACH , M NIE J W YSI ŁKU.

To rewolucyjne klamry z elastycznym elementem ściągającym oraz stałym punktem zacze-

TECHNOLOGIE

pienia. Elastyczny element pozwala klamrze dopasować się do kształtu skorupy niezależnie od stopnia dopięcia, zapewniając zawsze dokładne trzymanie stopy. Stały punkt zaczepienia umożliwia idealne zaciśnięcie skorupy bez punktów miejscowego ucisku. Wszystko dla perfekcyjnego dopasowania.

KONSTRUKCJA EFEKTYWNIE PRZEKAZUJĄCA MOC.

Lekko dopięta

Mocno dopięta

Lekko dopięta

Mocno dopięta

T E C H N O L O G I E W B U TA C H  /  V E C T O R E V O I C H A L L E N G E R PODWÓJNE KLAMRY SPINEFLEX

E VO S TAN CE Skorupa butów Vector EVO posiada punkt łączenia cholewki

Dzisiejsze narciarstwo wymaga komfortu, skuteczności i kontroli. Nowa skorupa HEAD

z dolną częścią skorupy w innym niż w tradycyjnych kon-

EVO Frame zbudowana jest na bazie kultowego buta Vector, ale posiada nową, bardziej

trukcjach miejscu – przesunięty o 18mm do tyłu, precyzyjnie

wydajną konstrukcję Dynamic frame, która kieruje 80% energii przekazywanej przez ciało

umieszczony by zapewnić progresywny flex wytrawnym nar-

na tył skorupy. Ten sztywny element, na zasadzie kołyski zapewnia pięcie komfort i moc.

ciarzom. Konstrukcja EVO Stance to połączenie mniejszego

W tym samym czasie część przednia stopy jest w stanie zagwarantować lepszy balans –

nachylenia cholewki 14° oraz mniejszego kata stania 4° dla

ta część buta ulega mniejszym oddziaływaniom mechanicznym, ale jednocześnie musi

zapewnienia bardziej zrównoważonej komfortowej pozycji.

zapewnić czucie śniegu.

Narciarz znajdzie się w bardziej sportowej, ale jednocześnie naturalnej i luźnej pozycji narciarskiej.

Skorupa Dynamic frame 80-20 została zaprojektowana tak, by zapewnić jak najlep-

To rewolucyjne klamry z elastycznym elementem ścią-

miejscowego ucisku. Wszystko dla perfekcyjnego dopaso-

gającym oraz stałym punktem zaczepienia. Elastyczny

wania. Opatentowany, ergonomiczny uchwyt Double Power

element pozwala klamrze dopasować się do kształtu

zwiększa dźwignię klamry o 50%, oraz zmniejsza o połowę

skorupy niezależnie od stopnia dopięcia, zapewniając

siłę potrzebną do zapięcia klamry.

zawsze dokładne trzymanie stopy. Stały punkt zaczepie-

BUTY

nia umożliwia idealne zaciśnięcie skorupy bez punktów

TECHNOLOGIE W BUTACH /  CHALLENGER, VECTOR EVO, ADVANT EDGE , EDGE I CUBE R EGU LOWANA ZĘBATK A Regulowana zębatka górnej klamry daje możliwość dopasowania cholewki do każ-

Vector EVO 14°

sze czucie, a jednocześnie dynamiczną reakcję podeszwy buta podczas wygięcia narty.

TECHNOLOGIE W BUTACH / HAMMER, THRASHER TRIAD ERGOTECH SHELL

PEŁNA AMORTYZACJA

Innowacyjna, trzyczęściowa konstrukcja “Triad Ergotech

Innowacyjny system, który pomaga amortyzować

Shell”, gwarantuje precyzję i najwyższe osiągi w każdym

każde uderzenie:

terenie i w każdych warunkach. Progresywny i naturalny

- Amortyzator na łączeniu dolnej i górnej części skorupy

flex w bucie zapewnia otwarta górna część skorupy oraz

- Tylny spojler

dodatkowo wymienny język i wyjątkowy punkt ugięcia

- Żelowy język buta wewnętrznego

górnej części skorupy - umieszczony dokładnie w okolicy

- Specjalny materiał buta wewnętrznego na palcach

kostki, tam gdzie skorupa powinna pracować. Wymienny

tłumiący uderzenia

język umożliwia dostosowanie flexu do różnych warun-

- Amortyzujące dno buta oraz wkładka wewnętrzna

ków śniegowych.

4 PUNKTY ZAPIĘCIA

dej nogi, dzięki regulacji obwodu w łydce

Precyzyjne i efektywne trzymanie stopy zapewniające maksymalne

o 28 mm, w bardzo prosty sposób – naci-

osiągi dzięki poprawionej równowadze i kontroli.

śnij i przesuń.

ER GO S TAN CE Skorupa butów Hammer i Trascher posiada punkt połączenia cholewki i dolnej części skorupy precyzyjnie zlokalizowany w innym niż tradycyjnie miejscu, a dzięki temu flex buta jest bardziej płynny a przekaz mocy na nartę stopniowy. Konstrukcja Ergo Stance to efekt bardziej agresywnego pochylenia cholewki 16st oraz kąta stania 4st, zapewniająca centralne

TECHNOLOGIE W BUTACH / CHALLENGER TECHNOLOGIA ADAPTIVE FIT Technologia Adaptive Fit jest pierwszą i jedyną technologią w butach narciarskich, która umożliwia narciarzowi pełną regulację dopasowania jego buta. Przekręcenie śruby zmienia komfortową szerokość na szerokość dającą większą precyzję prowadzenia narty.

rozłożenie masy by poprawić reaktywność. Ta nowa konstrukcja zapewnia moc, precyzję i przyjemność w każdym terenie. Dodajmy do tego precyzyjne dopasowanie, szerokość 100mm oraz strukturę highpreformance wypracowaną na bazie doświadczeń komórki sportowej HEAD Racing Department.

TECHNOLOGIE W BUTACH / CUBE Ł AT W E JAK 1 , 2, 3. T WO R Z ĄC CAŁKOW I CIE N OW E B U T Y, ZD ECY D OWALIŚ M Y BY ZM IER Z YĆ S IĘ Z W Y Z WAN IEM JAKIE PODEJMUJE CODZIENNIE KAŻDY NARCIARZ: ZNALEŹĆ KOMPROMIS POMIĘDZY TRZYMANIEM I PRECYZJĄ P O D C Z A S JA ZDY, A W YG O DĄ CH O DZEN IA W B U TACH NAR CIAR S I CH . OS TATEC ZN IE , K A ŻD EG O D N IA NA NAR TACH , SPĘDZ AM Y P O NAD 30 % C Z A SU NIE WPIĘCI W WIĄ Z ANIA . Ł AT WOŚ Ć Z AKŁ ADANIA .

TECHNOLOGIE W BUTACH /  RAPTOR, VECTOR EVO, CHALLENGER I ADVANT EDGE RZEP DOUBLE POWER BOOSTER Działa jak dźwignia pozwalając na dokładniejsze i ciaśniejsze jego dopięcie. Elastyczny element BOOSTER Strap zapewnia bardziej dynamiczną reakcję buta. Efekt: bardziej precyzyjne przeniesienie energii oraz szybsza reakcja narty.

BOOSTER: chroniony jednym z patentów: European patent N. 1087676, US patent N. 6.026.594 Canadian patent N. 2.335.698, Other patents pending.

30

Ł AT WOŚ Ć CH O DZENIA .

Ł AT WOŚ Ć J E ŻDŻENIA .

Dzięki nowej geometrii ułatwiającej zakładanie, buta

Podczas gdy but jest wypięty z wiązania, cholewka

W momencie kiedy wpinasz się w wiązanie, opatentowa-

CUBE3 ekstremalnie łatwo ubrać. Po prostu odchyl sko-

CUBE3 nie jest zablokowana pozwalając na naturalne

ny, zintegrowany system AutoSkiWalk blokuje cholewkę

rupę do tyłu i włóż stopę. Dodatkowo trzyklamrowa

chodzenie. W połączeniu z opatentowanymi systemami

buta, pozwalając Ci od razu na zjechanie w dół, bez schy-

konstrukcja z szeroką klamrą na cholewce pozwala na

SoftWalk (amortyzacja uderzeń) oraz Grip (zapewniający

lania się, zginania się i dopinania klamer.

szybkie i precyzyjne dopięcie buta.

przyczepność) zintegrowanymi w pięcie, but ten staje się idealnym również do chodzenia.


BUTY NARCIARSKIE KOLEKCJA 2016-17

31


RACE / PERFORMANCE

RAPTOR 140 RS

VECTOR EVO 130

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605007

• 4 przykręcane aluminiowe

606021

• 4 aluminiowe klamry Spineflex

klamry Spine-Flex racing

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• Rozbudowna regulacja flex’u

• Niskoprofilowe klamry

• Konstrukcja Bi-Inj Dynamic Frame

• 1 regulowana zębatka

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

• Niskoprofilowe klamry

• Podwójny canting • Wkładka regulująca nachylenie • Grubość

SZCZEGÓŁY

podeszwy zatwierdzona przez FIS

GRUPA DOCELOWA Ekspert

• Pojedynczy canting • Wkładka

SZCZEGÓŁY

• Obniżone dno buta Racing

FLEX INDEX

150 / 140 / 130

regulująca nachylenie • Form Fit

GRUPA DOCELOWA Ekspert

ROZMIARY

220-225-230-...

FOAM wedge • Możliwość

FLEX INDEX

130 / 120

zamontowania podeszwy HEAD

ROZMIARY

250-255-...-305

Walking Sole

310-320

zakładanie buta • Regulowany flex

BUT WEWNĘTRZNY

-295-305

• Performance Pro

SKORUPA

• Wkładka sportowa

KOPYTO

HighPerformance

Szer. Rozm.

• Rzep Double Power BOOSTER

BUTY

szerokość 40 mm

PU Performance RS 1800cc 94 25.5

96 26.5

White

KOLOR

PU

SKORUPA 98 27.5

BUT WEWNĘTRZNY • EVO Perfect Fit HD Pro • Wkładka sportowa

S 1850cc

KOPYTO Szer. Rozm.

98 25.5

100 26.5

RACE BALANCE

HighPerformance

KOLOR

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep Double Power BOOSTER

EVO BALANCE

Kąt rampowy 4°

szerokość 40 mm

Pochylenie cholewki 14°

• Żelowy język

Kąt rampowy 4°

RAPTOR 120 RS

Black / Antracite-Yellow

VECTOR EVO 120

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605010

• 4 aluminiowe klamry Spine-Tech

606024

• 4 aluminiowe klamry SpineTech

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją

• Niskoprofilowe klamry

• Regulowany flex • Podwójny

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• Konstrukcja Bi-Inj Dynamic Frame

• 1 regulowana zębatka • Niskoprofilowe klamry

canting • Grubość podeszwy

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

zatwierdzona przez FIS • Obniżone

GRUPA DOCELOWA Ekspert

zakładanie buta • Regulowany flex

dno buta Racing

FLEX INDEX

120 / 110

• Pojedynczy canting • Wkładka

SZCZEGÓŁY

ROZMIARY

220-225-230-...

regulująca nachylenie • Form Fit

GRUPA DOCELOWA Ekspert

• Możliwość zamontowania

FLEX INDEX

120 / 110

podeszwy HEAD Walking Sole

ROZMIARY

250-255-...-305

SKORUPA

PU

BUT WEWNĘTRZNY

-295-305

• HeatFit Pro

SKORUPA

PU

• Wkładka sportowa

KOPYTO

RS 1800cc

HighPerformance • Rzep o szerokości 40 mm

Szer. Rozm.

94 25.5

KOLOR

96 26.5

White

98 27.5

BUT WEWNĘTRZNY • EVO Perfect Fit HD • Wkładka sportowa

S 1850cc

KOPYTO Szer. Rozm.

98 25.5

RACE BALANCE

HighPerformance

KOLOR

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep o szerokości 40 mm

EVO BALANCE

Kąt rampowy 4°

100 26.5

102 27.5

Black / Antracite-Green

Pochylenie cholewki 14° Kąt rampowy 4°

32

102 27.5


CHALLENGER 130 VECTOR EVO 110 ART. NR

KLAMRY

606031

• 4 aluminiowe klamry

• Konstrukcja Bi-Inj Dynamic Frame

• Niskoprofilowe klamry

zakładanie buta • Regulowany flex

SZCZEGÓŁY

• Pojedynczy canting • Wkładka

GRUPA DOCELOWA Expert

regulująca nachylenie • Form Fit

FLEX INDEX

110 / 100

• Możliwość zamontowania

ROZMIARY

250-255-...-305

podeszwy HEAD Walking Sole

SKORUPA

PU / SL

KOPYTO

S 1850cc

• EVO Perfect Fit S

Szer. Rozm.

98 25.5

100 26.5

• Wkładka sportowa

KOLOR

HighPerformance

EVO BALANCE

• Rzep o szerokości 40 mm

Pochylenie cholewki 14°

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• Skorupa Bi-Inj. Energy +

• 1 regulowana zębatka

Technologia Adaptove Fit • System

• Niskoprofilowe klamry

zjazd-podchodzenie • Konstrukcja

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

BUT WEWNĘTRZNY

• 4 aluminiowe klamry Spineflex

PERFORMANCE

• 1 regulowana zębatka

KLAMRY

605052

z mikroregulacją

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

ART. NR

102 27.5

Black / Antracite-Red

skorupy ułatwiająca zakładanie buta

SZCZEGÓŁY

• Wkładka regulująca nachylenie

GRUPA DOCELOWA Ekspert

• Pojedynczy canting

FLEX INDEX

130

ROZMIARY

250-255-...-305

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU

• Perfect Fit pro

KOPYTO

• Wkładka sportowa HighPerformance

Szer. Rozm.

S 2000cc 97-99 25.5

• Rzep Double Power BOOSTER

KOLOR

szerokość 40 mm

VERSO BALANCE

99-101 26.5

101-103 27.5

White / Black-Yellow

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

BUTY

Kąt rampowy 4°

CHALLENGER 120 ART. NR

KLAMRY

605054

• 4 aluminiowe klamry SpineTech z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• Skorupa Bi-Inj. Energy +

• 1 regulowana zębatka

Technologia Adaptive Fit • System zjazd

• Niskoprofilowe klamry

-podchodzenie • Konstrukcja skorupy

VECTOR EVO ST 110

ułatwiająca zakładanie buta • Wkładka

SZCZEGÓŁY

regulująca nachylenie• Pojedynczy

GRUPA DOCELOWA Expert

canting

FLEX INDEX

120

ROZMIARY

250-255-...-305 PU / SL

ART. NR

KLAMRY

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

606035

• 4 aluminiowe klamry SpineTech

• Perfect Fit HP

KOPYTO

z mikroregulacją

• Wkładka sportowa

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 regulowana zębatka

HighPerformance

• Konstrukcja Bi-Inj Dynamic Frame

• Niskoprofilowe klamry

• Rzep o szerokości 40 mm

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

Szer. Rozm.

S 2000cc 97-99 25.5

99-101 26.5

101-103 27.5

Black / White

KOLOR VERSO BALANCE

zakładanie buta • Regulowany flex

SZCZEGÓŁY

• Pojedynczy canting • Wkładka

GRUPA DOCELOWA Expert

regulująca nachylenie • Form Fit

FLEX INDEX

110 / 100

• Możliwość zamontowania

ROZMIARY

250-255-...-305

podeszwy HEAD Walking Sole

SKORUPA

PU / SL

ART. NR

KLAMRY

KOPYTO

S 1850cc

606017

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

BUT WEWNĘTRZNY • EVO Perfect Fit S

Szer. Rozm.

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

98 25.5

100 26.5

CHALLENGER 110

102 27.5

Black / Antracite-Red

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

• Niskoprofilowe klamry

• Wkładka sportowa

KOLOR

• Skorupa Bi-Inj. Energy +

HighPerformance

EVO BALANCE

Technologia Adaptive Fit • System zjazd

SZCZEGÓŁY

• Rzep o szerokości 40 mm

Pochylenie cholewki 14°

-podchodzenie • Konstrukcja skorupy

GRUPA DOCELOWA Expert

Kąt rampowy 4°

ułatwiająca zakładanie buta

FLEX INDEX

110

• Wkładka regulująca nachylenie

ROZMIARY

250-255-...-305

• Pojedynczy canting

SKORUPA

PU / SL

• Regulowany flex

KOPYTO

BUT WEWNĘTRZNY

Szer. Rozm.

S 2000cc 97-99 25.5

99-101 26.5

101-103 27.5

• Perfect Fit S • Wkładka sportowa

KOLOR

HighPerformance

VERSO BALANCE

Black / Red

• Rzep o szerokości 40 mm

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

33


HAMMER 130

THRASHER 100

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605014

• 3 aluminiowe klamry

605016

• 2 aluminiowe klamry

z mikroregulacją

z mikroregulacją

ALLRIDE

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Skorupa Triad ergoflex • Canting

SZCZEGÓŁY

• Skorupa Triad ergoflex • Canting

SZCZEGÓŁY

tłumiący uderzenia • Amortyzator

GRUPA DOCELOWA Ekspert

tłumiący uderzenia • Amortyzator

GRUPA DOCELOWA Ekspert

tłumiący uderzenia • Form Fit

FLEX INDEX

130 / 120

tłumiący uderzenia • Form Fit

FLEX INDEX

100 / 90

• Wymienny język skorupy

ROZMIARY

240-245-…-290-

• Wymienny język skorupy

ROZMIARY

240-245-

• Bi injected pads • Podeszwa

295

• Regulowany flex

...-290-295

o zwiększonej przyczepności przy

SKORUPA

PU / SL

chodzeniu • Regulowany flex

KOPYTO

FR 1800cc 96 25.5

98 26.5

100 27.5

• Perfect Fit Pro

FR 1800cc

KOPYTO Szer. Rozm.

96 25.5

98 26.5

BUT WEWNĘTRZNY

Szer. Rozm.

• Perfect Fit Pro S

KOLOR

sportowa

KOLOR

• Amortyzująca uderzenia

ERGO BALANCE

• Rzep o szerokości 50 mm

ERGO BALANCE

wkładka sportowa

Pochylenie cholewki 16°

• Żelowy język

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep o szerokości 50 mm

Kąt rampowy 4°

• Spojler tłumiący uderzenia

Kąt rampowy 4°

Black-red

• Żelowy język

BUTY

PU / SL

SKORUPA

BUT WEWNĘTRZNY • Amortyzująca uderzenia wkładka

100 27.5

Black-orange

• Element amortyzujący na palcach

• Spojler tłumiący uderzenia

THRASHER 80

HAMMER 110 ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605015

• 3 aluminiowe klamry

605017

• 2 klamry z tworzywa

z mikroregulacją

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI • Skorupa Triad ergoflex

SZCZEGÓŁY

• Skorupa Triad ergoflex • Canting

SZCZEGÓŁY

• Canting tłumiący uderzenia

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

tłumiący uderzenia • Amortyzator

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

• Amortyzator tłumiący uderzenia

narciarz

tłumiący uderzenia • Form Fit

narciarz

• Form Fit • Ergo balance •

FLEX INDEX

110 / 100

• Wymienny język skorupy

FLEX INDEX

80 / 70

• Wymienny język skorupy

ROZMIARY

240-245-...

• Regulowany flex

ROZMIARY

240-245-...

• Bi injected pads • Podeszwa

-290-295

o zwiększonej przyczepności przy

SKORUPA

PU / SL

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

chodzeniu • Regulowany Flex

KOPYTO

FR 1800cc

• HeatFit

KOPYTO

BUT WEWNĘTRZNY

96 25.5

98 26.5

100 27.5

sportowa • Rzep o szerokości 50 mm

Szer. Rozm.

FR 1800cc 96 25.5

98 26.5

Gray-Yellow

KOLOR

• Amortyzująca uderzenia wkładka

ERGO BALANCE

ERGO BALANCE

sportowa

Pochylenie cholewki 16°

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep o szerokości 50 mm

Kąt rampowy 4°

Kąt rampowy 4°

• Spojler tłumiący uderzenia

Black-yellow

• Amortyzująca uderzenia wkładka

PU / SL

• Perfect Fit Pro

• Żelowy język

34

Szer. Rozm.

-290-295

KOLOR

100 27.5


NEXT EDGE 85

ADVANT EDGE 125 ART. NR

KLAMRY

606100

• 4 aluminiowe klamry Spine-Tech • 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• Skorupa BI-Inj control • Hi-Top Tech

• 1 regulowana zębatka

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy

• Niskoprofilowe klamry

WŁAŚCIWOŚCI

flex’u twardszy/bardziej miękki

SZCZEGÓŁY

• Pojedynczy canting • Regulowany spojler

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

• Form Fit • Możliwość zamontowania

narciarz

podeszwy HEAD Walking Sole

FLEX INDEX

125 / 115

ROZMIARY

240-250-255-260-...-265-

BUT WEWNĘTRZNY

305-310-320-330-340

• Perfect Fit HD Pro

SKORUPA

• Anatomiczna wkładka

KOPYTO

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

SZCZEGÓŁY

zakładanie buta • Podwójny

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

canting • Regulacja flex’u

wany narciarz

FLEX INDEX

85

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

250-255-260-265-...-305

• HeatFit

SKORUPA

SL

• Anatomiczna wkładka

KOPYTO

• Rzep o szerokości 40 mm

PU 102 26.5

Szer. Rozm.

C 2100cc 100 25.5

102 26.5

104 27.5

Antracite / Black-Yellow

KOLOR

C 2100cc 100 25.5

• Niskoprofilowe klamry

• Skorupa Tri-Inj. Energy

ułatwiająca zakładanie buta • Regulacja

o szerokości 40 mm

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

ALLRIDE / FREESKI

WŁAŚCIWOŚCI

Szer. Rozm.

KLAMRY

606139

• 1 regulowana zębatka

z mikroregulacją

• Rzep Double Power Booster

ART. NR

104 27.5

Anthracite / Black

KOLOR ALLRIDE BALANCE

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 5°

BUTY

NEXT EDGE 75

ADVANT EDGE 105 ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606102

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

605201 Black / Anthracite-Red

• 4 klamry z tworzywa z mikroregulacja

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

606170 White/ Black-Yellow

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 regulowana zębatka

• Skorupa BI-Inj control • Hi-Top Tech

• Niskoprofilowe klamry

• Niskoprofilowe klamry

WŁAŚCIWOŚCI • Skorupa Tri-Inj. Energy

SZCZEGÓŁY

ułatwiająca zakładanie buta • Regulacja

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

flex’u twardszy/bardziej miękki

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

zakładanie buta

wany narciarz

• Pojedynczy canting • Regulowany spojler

narciarz

• Podwójny canting

FLEX INDEX

75

• Form Fit • Możliwość zamontowania

FLEX INDEX

ROZMIARY

250-255-260-265-...-305

podeszwy HEAD Walking Sole

ROZMIARY 240-250-255-260-

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

SL

265-...-305

• Komfortowy łatwy do założenia

KOPYTO

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy

105 / 95

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU / SL

• Anatomiczna wkładka

• Perfect Fit HD • Anatomiczna wkładka

KOPYTO

C 2100cc

• Rzep o szerokości 40 mm

• Rzep o szerokości 40 mm

Szer. Rozm.

100 25.5

102 26.5

104 27.5

Szer. Rozm.

C 2100cc 100 25.5

102 26.5

104 27.5

KOLOR

Black / Anthracite-Red

White/ Black-Yellow

Red / Black

KOLOR ALLRIDE BALANCE

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 5°

ADVANT EDGE 95 ART. NR

• 1 regulowana zębatka

606115 White / Black-Yellow

• Niskoprofilowe klamry

606116 Anthracite / Black-Green

SZCZEGÓŁY WŁAŚCIWOŚCI

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

• Skorupa BI-Inj control • Hi-Top Tech

narciarz

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy ułatwiajca

FLEX INDEX

95 / 85

zakładanie buta • Podwójny canting

ROZMIARY

240-250-255-260-

• Regulowany spojler • Regulacja flex’u

265-...-305 SL

SKORUPA

BUT WEWNĘTRZNY

C 2100cc

KOPYTO

• Perfect Fit S • Anatomiczna wkładka

Szer. Rozm.

• Rzep o szerokości 40 mm

100 25.5

102 26.5

104 27.5

KOLOR

White / Black-Yellow

KLAMRY

Anthracite / Black-Green

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

ALLRIDE BALANCE

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 5°

35


CUBE3 90

RAPTOR 110 RS W

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

606215

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

605012

GRUPA DOCELOWA Ekspert

F R E E S K I  /  W O M E N

narciarz

FLEX INDEX

110 / 100

WŁAŚCIWOŚCI

FLEX INDEX

90

WŁAŚCIWOŚCI

ROZMIARY

220-225-230-...-275

• Skorupa Power Control

ROZMIARY

250-255-260-265-...-305

• Regulowany flex • Podwójny canting

SKORUPA

PU - Juniorska cholewka

• Zintegrowany AutoSkiWalk

SKORUPA

PU / SL

Racing • Grubość podeszwy

KOPYTO

KOPYTO

EC 2200cc

zatwierdzona przez FIS

BUT WEWNĘTRZNY

Szer. Rozm.

104 26.5

106 27.5

92 24.5

94 25.5

BUT WEWNĘTRZNY

KOLOR

• Damski HeatFit Pro

RACE BALANCE

COMFORT BALANCE

• Wkładka sportowa HighPerformance

Pochylenie cholewki 16°

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep o szerokości 40 mm

Kąt rampowy 4°

• SuperHeat 3 łatwy do założenia • Anatomiczna wkładka

KOLOR

• Rzep o szerokości 35 mm

KLAMRY

102 25.5

RS 1800cc

Szer. Rozm.

Black / Anth.

96 26.5

Black

Kąt rampowy 6°

• 2 aluminiowe klamry

KLAMRY

z mikroregulacją

• 4 aluminiowe klamry SpineTech

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

z mikroregulacją

z mikroregulacją

• Niskoprofilowe klamry

• 1 regulowana zębatka

BUTY

CUBE3 80

RAPTOR 90 RS W

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

606223

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

605013

GRUPA DOCELOWA Expert

wany narciarz

FLEX INDEX

90 / 80

WŁAŚCIWOŚCI

FLEX INDEX

80

WŁAŚCIWOŚCI

ROZMIARY

220-225-230-...-275

• Skorupa Power Control

ROZMIARY

250-255-260-265-...-305

• Regulowany flex • Podwójny canting

SKORUPA

PU - Juniorska cholewka

• Zintegrowany AutoSkiWalk

SKORUPA

SL

Racing • Grubość podeszwy

KOPYTO

KOPYTO

EC 2200cc

zatwierdzona przez FIS

BUT WEWNĘTRZNY

Szer. Rozm.

104 26.5

106 27.5

KOLOR RACE BALANCE

COMFORT BALANCE

• Wkładka sportowa HighPerformance

Pochylenie cholewki 16°

Pochylenie cholewki 16°

• Rzep o szerokości 40 mm

Kąt rampowy 4°

KOLOR

• Rzep o szerokości 35 mm

Black / Anth.-Yellow

Kąt rampowy 6°

• 2 klamry z tworzywa z mikroregulacją

KLAMRY

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

• 4 aluminiowe klamry

z mikroregulacją

z mikroregulacją

• 1 regulowana zębatka

• Niskoprofilowe klamry

CUBE3 70 ART. NR

SZCZEGÓŁY

606234

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso

wany narciarz

WŁAŚCIWOŚCI

FLEX INDEX

70

• Skorupa Power Control

ROZMIARY

250-255-260-265-...-320

• Zintegrowany AutoSkiWalk

SKORUPA

SL EC 2200cc

KOPYTO • Komfortowy łatwy do założenia

Szer. Rozm.

102 25.5

• Anatomiczna wkładka

KOLOR

• Rzep o szerokości 35 mm

COMFORT BALANCE

104 26.5

Black / Anth.-Red

Pochylenie cholewki 16°

KLAMRY • 3 klamry z tworzywa z mikroregulacją • 1 regulowana zębatka

36

94 25.5

• Damski HeatFit Pro

• Anatomiczna wkładka

BUT WEWNĘTRZNY

RS 1800cc 92 24.5

BUT WEWNĘTRZNY

• HeatFit łatwy do założenia

KLAMRY

102 25.5

Szer. Rozm.

Kąt rampowy 6°

106 27.5

Gray-White

96 26.5


VECTOR EVO 110 W

ADVANT EDGE 95 W

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606026

• 4 aluminiowe klamry Spine-Tech

606108

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

z mikroregulacją

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

WŁAŚCIWOŚCI

• Skorupa Bi-Inj Dynamic

• 1 regulowana zębatka

• Skorupa BI-Inj. Energy • Hi-Top Tech

• 1 regulowana zębatka

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

ułatwiająca zakładanie buta

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

• Pojedynczy canting • Wkładka

GRUPA DOCELOWA Expert

• Regulacja flex’u • Pojedynczy canting

narciarz

regulująca nachylenie • Form Fit

FLEX INDEX

110 / 100

• Podwójny regulowany profil

FLEX INDEX

95 / 85

• Możliwość zamontowania podeszwy

ROZMIARY

230-235-...-275

• Form Fit • Możliwość zamontowania

ROZMIARY

220-225-230-235-...-275

HEAD Walking Sole

SKORUPA

PU / SL

podeszwy HEAD Walking Sole

SKORUPA

PU / SL

KOPYTO

S 1850cc

BUT WEWNĘTRZNY • Damski EVO Perfect Fit HP

Szer. Rozm.

96 24.5

C 2100cc

KOPYTO

98 25.5

100 26.5

BUT WEWNĘTRZNY

Szer. Rozm.

• Damski Perfect Fit HD

98 24.5

100 25.5

102 26.5

• Wkładka sportowa HighPerformance

KOLOR

• Miękkie wykończenie

KOLOR

• Rzep o szerokości 40 mm

EVO BALANCE

• Anatomiczna wkładka

ALLRDE BALANCE

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 4°

• Rzep o szerokości 30 mm

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 5°

Gray-Yellow

ADVANT EDGE 85 W

ART. NR

KLAMRY

606040

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją • 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA Expert

zakładanie buta • Regulowany flex

FLEX INDEX

90 / 80

• Pojedynczy canting • Wkładka

ROZMIARY

230-235-...-275

regulująca nachylenie • Form Fit

SKORUPA

PU / SL

• Możliwość zamontowania podeszwy

KOPYTO

S 1850cc

Szer. Rozm.

ART. NR

KLAMRY

606120 Anthracite / Black

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

606121 Blue / Gray

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia • 1 regulowana zębatka

• Skorupa Bi-Inj Dynamic

HEAD Walking Sole

Grey-Blue

BUTY

VECTOR EVO 90 W

96 24.5

WŁAŚCIWOŚCI

98 25.5

100 26.5

BUT WEWNĘTRZNY

KOLOR

• Damski EVO Perfect Fit S

EVO BALANCE

• Wkładka sportowa HighPerformance

Pochylenie cholewki 14°, Kąt rampowy 4°

Black / Antracite-White

• Rzep o szerokości 40 mm

• Skorupa BI-Inj. Energy • Hi-Top Tech

SZCZEGÓŁY

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

ułatwiająca zakładanie buta

narciarz

• Pojedynczy canting • Podwójny

FLEX INDEX

85 / 75

regulowany profil • Możliwość

ROZMIARY

220-225-230-235-...-275

zamontowania podeszwy HEAD

SKORUPA

SL

Walking Sole

KOPYTO Szer. Rozm.

BUT WEWNĘTRZNY

C 2100cc 98 24.5

100 25.5

102 26.5

• Damski Perfect Fit S

KOLOR

Anthracite / Black

• Women auto adaptive tech.

Blue / Gray

• Miękkie wykończenie

ALLRDE BALANCE

• Anatomiczna wkładka

Pochylenie cholewki 14°,Kąt rampowy 5°

• Rzep o szerokości 30 mm

CHALLENGER 100 W

• Dopasowane do zamontowania

ART. NR

KLAMRY

605063

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

systemu podgrzewania

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI • Skorupa Bi-Inj Dynamic • Technologia

SZCZEGÓŁY

Adaptive Fit • System zjazd-

GRUPA DOCELOWA Expert

podchodzenie • Konstrukcja skorupy

FLEX INDEX

100

ułatwiająca zakładanie buta

ROZMIARY

230-235-..-270-275

• Wkładka regulująca nachylenie

SKORUPA

PU / SL S 2000cc

KOPYTO

BUT WEWNĘTRZNY • Damski Perfect Fit S

Szer. Rozm.

97-95 24.5

• Wkładka sportowa HighPerformance

KOLOR

• Rzep o szerokości 40 mm

VERSO BALANCE

99-97 25.5

W O M E N

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy

zakładanie buta • Regulowany flex

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

101-99 26.5

White / Gray-Red

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

37


NEXT EDGE 75 W

CUBE3 80 W

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606142

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

606218

• 2 aluminiowe klamry z mikroregulacją • 1 szeroka, aluminiowa klamra

• 1 regulowana zębatka

WOMEN

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją • 1 regulowana zębatka

• Skorupa Tri-Inj. Energy

SZCZEGÓŁY

• Skorupa Power Control

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

• Zintegrowany AutoSkiWalk

zakładanie buta • Podwójny canting

wany narciarz

FLEX INDEX

75

BUT WEWNĘTRZNY

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

220-225-230-235-...-275

• Damski SuperHeat 3

narciarz

• Damski HeatFit

SKORUPA

SL

łatwy do założenia

FLEX INDEX

80

• Miękkie wykończenie

KOPYTO

C 2100cc

• Anatomiczna wkładka

ROZMIARY

230-235-...-275

• Rzep o szerokości 35 mm

SKORUPA

PU / SL

• Anatomiczna wkładka

Szer. Rozm.

• Rzep o szerokości 30 mm • Dopasowane do zamontowania

98 24.5

100 25.5

SZCZEGÓŁY

102 26.5

Black / Anthracite-Blue

KOLOR

EC 2200cc

KOPYTO Szer. Rozm.

systemu podgrzewania

100 24.5

102 25.5

104 26.5

Trsp. Anth /  Black

KOLOR COMFORT BALANCE

BUTY

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

NEXT EDGE 65 W

CUBE3 70 W

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605203 White

• 4 klamry z towrzywa z mikroregulacją

606224

• 2 klamry z tworzywa z mikroregulacją

606175 Black

• 1 regulowana zębatka

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją • 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

• Skorupa Power Control

• Skorupa Tri-Inj. Energy

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

• Zintegrowany AutoSkiWalk

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

wany narciarz

zakładanie buta • Podwójny canting

FLEX INDEX

65

BUT WEWNĘTRZNY

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

ROZMIARY

220-225-230-235-...-275

• Damski HeatFit łatwy do założenia

wany narciarz

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

SL

• Anatomiczna wkładka

FLEX INDEX

70

• Komfortowy

KOPYTO

• Rzep o szerokości 35 mm

ROZMIARY

230-235-...-275

SKORUPA

SL

• Miękkie wykończenie

Szer. Rozm.

• Anatomiczna wkładka • Rzep o szerokości 30 mm

SZCZEGÓŁY

C 2100cc 98 24.5

100 25.5

102 26.5

KOLOR

White / Silver

Black / Anthracite

EC 2200cc

KOPYTO Szer. Rozm.

100 24.5

102 25.5

104 26.5

Gray

KOLOR COMFORT BALANCE

Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

CUBE3 60 W ART. NR

KLAMRY

606235 White

• 3 klamry z tworzywa z mikroregulacją

606239 Black

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

• Skorupa Power Control

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso-

• Zintegrowany AutoSkiWalk

wany narciarz

FLEX INDEX

60

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

230-235-...-275

• Damski Komfortowy łatwy do założenia

SKORUPA

SL

• Anatomiczna wkładka

KOPYTO

• Rzep o szerokości 35 mm

EC 2200cc

Szer. Rozm.

KOLOR

100 24.5

102 25.5

104 26.5

White

Black COMFORT BALANCE Pochylenie cholewki 16°, Kąt rampowy 6°

38


DREAM 100 W

RAPTOR 90 RS KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606400

• 4 aluminiowe klamry

605610

• 4 aluminiowe klamry Spine-Tech

z mikroregulacją

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

WŁAŚCIWOŚCI

• Regulacja flex’u • Regulowane

• 1 regulowana zębatka

• Regulowany flex Jr Racing

• Niskoprofilowe klamry

• Juniorska cholewka • Podwójny

SZCZEGÓŁY

canting• Regulowany podwójny

SZCZEGÓŁY

canting • Grubość podeszwy

GRUPA DOCELOWA Ekspert

profil • Specjalne wsparcie kobiecej

GRUPA DOCELOWA Ekspert

zatwierdzona przez FIS

FLEX INDEX

90 / 80

piety • Form Fit

FLEX INDEX

100 / 90

• Spełnia normy dla dorosłych

ROZMIARY

220-225-...

ROZMIARY

220-225-230-...-275

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

• Damski Perfect Fit HP

KOPYTO

WP 1950cc

• Jr HeatFit Pro

KOPYTO

• Miękkie wykończenie

Szer. Rozm.

wsparcie podbicia • Podwójny

• Samodopasowująca się wkładka Sanitized®

96 24.5

98 25.5

100 26.5

Gray-Blue

KOLOR

-275-280-285

• Wkładka sportowa HighPerformance • Rzep o szerokości 40 mm

Szer. Rozm.

PU RS 1800cc 94 25.5

96 26.5

98 27.5

White

KOLOR RACE BALANCE

• Dopasowane do zamontowania

Pochylenie cholewki 16°

systemu podgrzewania

Kąt rampowy 4°

BUTY

• Rzep o szerokości 30 mm

DREAM 80 W

RAPTOR 80 RS

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606405

• 4 aluminiowe klamry

605615

• 4 aluminiowe klamry SpineTech

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 regulowana zębatka

• Niskoprofilowe klamry

• Regulowany flex Jr Racing

• Regulowane wsparcie podbicia • Podwójny canting • Regulowany

SZCZEGÓŁY

Juniorska cholewka • Podwójny

SZCZEGÓŁY

podwójny profil • Specjalne

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

canting • Grubość podeszwy

GRUPA DOCELOWA Expert

wsparcie kobiecej pięty • Form Fit

narciarz

zatwierdzona przez FIS

FLEX INDEX

80 / 70

• Spełnia normy dla dorosłych

ROZMIARY

220-225-...

FLEX INDEX

80

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

220-225-230-...-275

• Damski Perfect Fit HP

SKORUPA

SL

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

• Miękkie wykończenie

KOPYTO

WP 1950cc

• Jr HeatFit Pro

KOPYTO

• Samodopasowująca się wkładka Sanitized® • Rzep o szerokości 30 mm

Szer. Rozm.

KOLOR

96 24.5

98 25.5

Black-White

100 26.5

WOMEN / JUNIOR

ART. NR

-275-280-285

• Wkładka sportowa HighPerformance • Rzep o szerokości 40 mm

Szer. Rozm.

PU RS 1800cc 94 25.5

KOLOR

96 26.5

98 27.5

White

• Dopasowane do zamontowania

RACE BALANCE

systemu podgrzewania

Pochylenie cholewki 16° Kąt rampowy 4°

39


RAPTOR 70

RAPTOR CADDY 50 JR

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605621

• 4 aluminiowe klamry SpineTech

606525 Black-White

• 4 niskoprofilowe klamry

z mikroregulacją

WŁAŚCIWOŚCI

• Niskoprofilowe klamry

• Regulowany flex Jr Racing

SZCZEGÓŁY

• Spełnia normy dla dorosłych

SZCZEGÓŁY

• Spełnia normy dla dorosłych

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

(od rozmiaru 220)

GRUPA DOCELOWA Expert

(od rozmiaru 220)

narciarz

• Regulowany flex Jr Racing

JUNIOR

z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI

FLEX INDEX

70 / 60

FLEX INDEX

50

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

200-210-220-...-275

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

200-210-220-...-275

• Junior Team

SKORUPA

SL

• Junior Team

SKORUPA

SL

• Samodopasowująca się wkładka

KOPYTO

JR Racing

• Samodopasowująca się wkładka

KOPYTO

JR Racing

• Rzep o szerokości 30 mm

KOLOR

White

• Rzep o szerokości 40 mm

KOLOR

Black-White

BUTY

White

RAPTOR 50

RAPTOR CADDY 40 JR

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606526 White

• 4 niskoprofilowe klamry

606528 Black-White

• 3 niskoprofilowe klamry

z tworzywa

z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Regulowany flex Jr Racing

SZCZEGÓŁY

• Spełnia normy dla dorosłych

SZCZEGÓŁY

• Spełnia normy dla dorosłych

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

(od rozmiaru 220)

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany

(od rozmiaru 220)

narciarz 50

BUT WEWNĘTRZNY

FLEX INDEX

40

BUT WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

200-210-220-...-275

• Junior Team

ROZMIARY

185-190-...-245

• Junior Team

SKORUPA

SL

• Samodopasowująca się wkładka

SKORUPA

SL

• Samodopasowująca się wkładka

KOPYTO

JR Racing

KOPYTO

JR Racing

• Rzep o szerokości 30 mm

KOLOR

Black-White

KOLOR

Black-White

White

RAPTOR 40 ART. NR

KLAMRY

606529 White

• 3 niskoprofilowe klamry z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI • Spełnia normy dla dorosłych

SZCZEGÓŁY

(od rozmiaru 220)

GRUPA DOCELOWA Zaawansowany narciarz

BUT WEWNĘTRZNY

FLEX INDEX

40

• Junior Team

ROZMIARY

185-190-...-245

• Samodopasowująca się wkładka

SKORUPA

SL

KOPYTO

JR Racing

KOLOR

Black-White

White

40

narciarz

FLEX INDEX

White


EDGE J 3

Z2

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606540 Black / White

• 3 klamry z tworzywa

606549 Black / White

• 2 klamry z tworzywa

606541 Yellow / Black 606542 White

606551 Yellow / Black

SZCZEGÓŁY

606552 White

SZCZEGÓŁY GRUPA DOCELOWA Początkujący

GRUPA DOCELOWA Średniozaawanso

wany narciarz

WŁAŚCIWOŚCI

ROZMIARY

195-205-215-225

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

ROZMIARY

230-235-...-265

• Natural Ski Stance • Jr high top

SKORUPA

SL

zakładanie buta • Spełnia normy

SKORUPA

SL

tech • Duo flex • Konstrukcja

KOPYTO

Junior

dla dorosłych

KOPYTO

Junior

skorupy ułatwiająca zakładanie

KOLOR

Black / White

Black / White

buta • Norma juniorska • Naklejki

Yellow / Black

Yellow / Blcak

“zaprojektuj swojego buta”

White

KOLOR

BUT WEWNĘTRZNY

• Junior z uchwytem języka

White

• Komfortowa wkładka

JUNIOR

WŁAŚCIWOŚCI

KID BALANCE

BUT WEWNĘTRZNY

Pochylenie cholewki 13°

• Junior z uchwytem języka

Kąt rampowy 4°

• Komfortowa wkładka

BUTY

Z1 ART. NR

KLAMRY

606561 Black / White

• 1 klamra z tworzywa

606562 Yellow / Black 606563 White

SZCZEGÓŁY GRUPA DOCELOWA Początkujacy

WŁAŚCIWOŚCI

ROZMIARY

155-165-175-185

• Natural Ski Stance • Jr high top

SKORUPA

SL

tech • Duo flex • Konstrukcja sko-

KOPYTO

Junior

rupy ułatwiająca zakładanie buta

KOLOR

Black / White

Norma juniorska • Naklejki “zapro-

Red / White

jektuj swojego buta”

White / Pink

KID BALANCE

BUT WEWNĘTRZNY

Pochylenie cholewki 13°

• Junior z uchwytem języka

Kąt rampowy 4°

• Komfortowa wkładka

41


TYŁ ALPINE TOURING ORAZ CLIMBING AID Nowo zaprojektowana podpórka CLIMBING AID jest umieszczona bardzo blisko tylnej części wiązania Alpine Touring (AT). Umożliwia to lepszy balans i bezwysiłkowe podchodzenie w każdej sytuacji. Niskie umieszczenie

N O W Y P R Z Y BY S Z

buta nad nartą (38 mm) zapewnia zwiększoną stabilność i pewną pozycję na nartach. Dzięki czterem różnym

Wiązania TYROLIA AAAmbition to perfekcyjny kompan dla wszystkich entuzjastów skitournigu dla których każdy teren jest osiągalny.

pozycjom podpórki ułatwiającej podejście (kąty 0°,5°,

To skiturowe wiązanie posiada jednocześnie wszystkie cechy prawdziwego wiązania zjazdowego.

10° oraz 15°) możliwa jest pełna adaptacja do terenu bez konieczności wypinania się z wiązania. Niezależnie od tego czy spacerujesz po płaskim terenie, czy wła-

TECHNOLOGIE

śnie wspinasz się na stromy szczyt, przełączenie pozycji podpórki jak i blokada wiązania na zjazd odbywa się w prosty sposób przy pomocy kija.

P R ZÓ D A L P I N E T O U R I N G

N OŻ E L O D O W E Noże lodowe (crampons) zapewniające bezpieczną

Nowy przybysz w segmencie wiązań skitourowych został wyposa-

wspinaczkę i stabilność w każdej sytuacji są dostępne

żony w wyjątkowy przód TYROLIA Alpine Touring (AT), który można

jako dodatkowa część w szerokościach 90 mm,

łatwo dopasować zarówno do butów skitourowych jak i zjazdo-

105 mm oraz 120 mm.

WIĄZANIA

wych. Ruchomy system AFS o szerokości 65 mm zapewnia stałą siłę

• 90 mm (Kod prod: 163006)

wypięcia także w butach z gumową podeszwą. AFS w połączeniu z

• 105 mm (Kod prod: 163007)

dwoma rolkami w ramionach przedniej części wiązania zapewnia

• 120 mm (Kod prod: 163008)

najwyższy standard bezpieczeństwa oraz precyzyjny powrót buta do centralnej pozycji. AAAmbition posiada szeroką strefę kontaktu z butem, która podnosi stabilność oraz dostarcza bezpiecznej

T E L E S KO P O WA T U B A – Ł AT WA R EG U L AC JA

podstawy na każdą niespodziewaną sytuację. Ponadto, oś obrotu

Wiązanie AAAmbition wyposażone jest dodatkowo w bardzo lekką teleskopową tubę, która umożliwia

umieszczona bezpośrednio pod przodem buta zapewnia perfek-

szybkie dostosowanie wiązania do różnych długości skorupy buta. Dzięki temu to jedno wiązanie można

cyjny przekaz energii i nachylenie wiązania do przodu pod kątem

dopasować do całego zakresu długości skorup buta – od 260 mm do 350 mm. Co więcej, teleskopowa

90 stopni.

tuba oraz kompaktowa konstrukcja zapewniają perfekcyjny montaż i idealne ustawienie środka buta w stosunku do środka narty.

D O DAT KO W E Z A S T O S O WA N I E : R E N TA L I D E M O Aby zaoferować ambitnym sportowcom możliwość poszerzenia horyzontów, wiązanie TYROLIA AAAmbition może mieć również zastosowanie w wypożyczalniach lub jako wiązanie testowe. W połączeniu ze specjalną dodatkową demo-szyną wiązanie AAAmbition może być testowane przez bardzo szeroką grupę. Tylko dwie łatwe czynności są konieczne (jedna na teleskopowej tubie, a druga na demo-szynie), aby dopasować wiązanie do różnych długości skorupy buta bez konieczności wiercenia.

SKI-STOPERY – I N DY W I D UA L N O Ś Ć Biorąc pod uwagę różne szerokości nart, wiązanie TYROLIA AAAmbition nie jest standardowo wyposażone w ski-stoper. Dzięki temu masz możliwość wyboru perfekcyjnie dopasowanego ski-stopera z trzech dostępnych szerokości (85 mm, 105 mm, 125 mm) lub po prostu zastąpienie go specjalną linką łączącą Powder Strap. Powder Strap (1 para): Kod prod.: 162981 Dodatkowo dostępne: TYROLIA AAASeries Powdercord – Kod prod.: 163025

TYROLIA FREEFLEX TYROLIA oferuje w tym wiązaniu również system Freeflex, który

Podsumowując: Nowe skitourowe wiązanie TYROLIA AAAmbition to produkt na który każdy prawdziwy fanatyk skitouringu czekał od dawna. Z jednej strony dostajemy wolność i indy-

współdziała z przodem, teleskopową tubą i tyłem wiązania, zapew-

widualną możliwość ustawień, a z drugiej otrzymujemy najwyższej klasy osiągi, które zapewnia marka TYROLIA. Solidna, lekka konstrukcja i jej maksymalna funkcjonalność wzmacnia

niając naturalną dynamikę narty, wyjątkowe osiągi na zjeździe, a co

wyjątkowe górskie doznania zarówno u ambitnych profesjonalistów jak i u początkujących skitourowców. Przekrocz granice – po prostu: ACCESS ALL AREAS!

za tym idzie wspaniałe skitourowe doznania.

42


FREEFLEX N O W Y P R Z Y BY S Z

Platforma wiązania TYROLIA AAAdrenalin jest wyposażona w funkcję Freeflex, która pozwala narcie na swobodne wygięcie i zachowanie naturalnej dynamiki. Freeflex jest tutaj możliwy dzięki płycie, która z przodu jest unieruchomiona natomiast swobodnie porusza się

A A A D R E N A L I N – P R E F E KC YJ N I E U N I W E R S A L N E

w tytanowej szynie w tylnej części wiązania.

Z nowymi wiązaniami freeride’owymi TYROLIA AAAdrenalin nie ma terenu poza zasięgiem. Połączono tu najwyższe freeride’owe osiągi z wyjątkowo ergonomicznym mechanizmem do podchodzenia dając maksymalną wolność na trasie jak

TECHNOLOGIE

i poza nią. Przekrocz gładko wszelkie bariery, aby doświadczyć perfekcyjnego zjazdu. Wiązania AAAdrenalin to idealny wybór dla freeriderów szukających połączenia precyzyjnej kontroli podczas zjazdu z idealnym mechanizmem umożliwiającym krótkie podejścia w nietknięte obszary głębokiego puchu. Przedstawiciel serii AAA TYROLIA, zaprojektowany wspólnie z narciarzami freeski i backcountry jest przeznaczony do nart o szerokości

AAA ASCENDER LOCK ORAZ CLIMBING AID

co najmniej 80 mm pod butem. AAAdrenalin to najwyższe freeridowe osiągi w każdym terenie i na każdym stoku.

Możesz eksplorować dosłownie cały teren, ponieważ przejście ze zjazdu do podchodzenia jest szybkie, łatwe i wygodne i może się odbyć niezależnie od rodzaju podłoża i bez odpinania buta z wiązania. Aby

WIĄZANIA

przełączyć pomiędzy trybem podchodzenie, a zjazd po prostu za pomocą kija narciarskiego przesuń bardzo dobrze widoczny i pewny system Ascender Lock.

P R ZÓ D F R E E R I D E ( F R ) P R O

TYŁ FREERIDE (FR) PRO

Wiązania TYROLIA AAAdrenalin posiadają wyjątkowy przód

Bardzo szeroki tył wiązania (88 mm) zapewnia wyjątkowe osiągi, które stawiają wiązanie AAAdrenalin

Freeride (FR) Pro z poziomo umieszczoną sprężyną i ergono-

na pierwszym miejscu. Można w nim znaleźć wszystkie cechy dobrego wiązania zjazdowego. TYROLIA

micznym punktem rotacji umożliwiającym nachylenie wiązania

gwarantuje tu optymalną stabilność, niezawodność oraz doskonałe przeniesienie energii. Pięta wiązania

do przodu pod kątem 90 stopni. System ten umożliwia krótkie

może być łatwo dopasowana do różnych długości skorupy buta bez jakichkolwiek narzędzi.

podejście bez zbędnego wysiłku. Wiązanie pokrywa zakres aż siedmiu rozmiarów butów w wersjach: Opcja mechanicznego ustawienia wysokości płytki

SHORT dla skorup buta o długości od 270 do 330 mm

Anti-Friction-Slider (AFS Metal) pod palcami pozwala korzy-

LONG dla skorup buta o długości od 300 do 360 mm.

stać zarówno z butów zjazdowych jak i ski-tourowych. Wyjątkowo szeroka płytka AFS Metal (68 mm) oraz jej rucho-

Ponadto wiązanie TYROLIA umożliwia chodzenie w pozycji 0 stopni. Podpórka ułatwiająca podchodzenie CLIMBING AID jest bardzo dobrze widoczna i może być w prosty sposób przełączana za pomocą kija narciarskiego. Można wybierać pomiędzy trzema różnymi kątami (0, 7, 13 stopni) co pozwala dobrać optymalną pozycję przy podchodzeniu.

N OŻ E L O D O W E

S K I S T O P E R Y - I N DY W I D UA L N O Ś Ć

Dodatkowo, można zamontować noże lodowe (crampons) dla jeszcze lepszej przyczepności w stromym

Wiązanie TYROLIA AAAmbition nie jest standardowo wyposażone

i zlodzonym terenie. Dostępne są w trzech szerokościach:

w ski-stoper. Dzięki temu masz możliwość wyboru perfekcyjnie

90mm (Kod prod: 162977)

dopasowanego ski-stopera z trzech dostępnych szerokości

105mm (Kod prod: 162978)

(88 mm,97 mm, 115 mm,130 mm).

120mm (Kod prod: 162979)

my element wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia stałą siłę wypięcia oraz szeroki obszar kontaktu z podeszwą buta. W efekcie otrzymujemy: większą stabilność, lepszy przekaz energii oraz wyjątkowe osiągi w każdych warunkach. Dodatkowo dostępne: TYROLIA AAASeries Powdercord – Kod prod.: 163025

Każdy kto szuka przygód niezależnie, czy zjeżdża w dół, czy podchodzi w górę ma zapewnioną bezkonkurencyjną kombinację osiągów i uniwersalności oraz wyjątkowo łatwy dostęp do całego terenu (AAA – Access to All Areas).

43


A A AT TAC K – Z D U M I E WA JĄC E M OŻ L I W O Ś C I PA R K & P I P E

T Y R O L I A A A AT TAC K 1 3 D E M O

Freeskierzy preferują sprzęt, który zapewnia kontrolę, użyteczność i wysokie osiągi. Nie tylko na pustych stokach, w dziewiczym puchu, ale również w morderczych przejazdach w snowparku. Nowe wiązanie TYROLIA AAAttack łączy funkcjonalność i nowoczesny design tak aby sprostać

WIĄZANIA

TECHNOLOGIE

tym wymaganiom. Perfekcyjne narzędzie dla wszechstronnych narciarzy, którzy są gotowi do ATTACKu!

N O W O C Z E S N A KO N S T R U KC JA

P E R F E KC YJ N A I N DY W I D UA L N O Ś Ć

NOWY DESIGN

Specjalny przód Freeride (FR) Pro z poziomo ułożoną sprężyną

Te żywiołowe wiązania dostępne są w pięciu wersjach ustawienia siły wypięcia (TYROLIA AAAttack 18X,

Model AAAttack 13 DEMO, to zmodyfikowana wersja wiązania fre-

odzwierciedla nowoczesną konstrukcję nowej serii AAA TYROLIA.

16, 13 oraz 12, które idealnie pasują do nowej linii kobiecych nart) i AAAttack 11. Wbudowana w serię

eski AAAttack, która ma zastosowanie w wypożyczalniach lub jako

Dodatkowo, wiązanie wyposażono w wyjątkowo szeroką (77 mm)

AAA technologia zapewnia najwyższą jakość oraz doskonałą funkcjonalność. W związku z przejrzystym

wiązanie testowe. Wiązanie przymocowane jest na metalowym

płytkę AFD Metal z regulacją wysokości, dzięki czemu wiązanie

designem i kompaktowym kształtem model AAAtack może być montowany na nartach o szerokości 80

elemencie. Ta wyjątkowa cecha zapewnia niższą wysokość podsta-

można idealnie dopasować do większości butów narciarskich.

mm i większej. Niektóre z modeli nie posiadają w zestawie ski-stopera.

wy, zwartą konstrukcję oraz zwiększoną stabilność. W połączeniu

Wiązanie AAAttack 16 posiada tył TYROLIA Race Pro z obniżoną

z szyną TYROLIA Rental Heel, TYROLIA AAAttack 13 DEMO spełnia

wysokością (tylko 17 mm) co gwarantuje najwyższe freestylowe

Ski-stopery są dostępne oddzielnie w różnych szerokościach: 88 mm, 97 mm, 115 mm, 130 mm

oczekiwania Klientów, zarówno w sklepach, wypożyczalniach czy

osiągi. Wiązania Attack 13 i 12 posiadają solidną konstrukcję,

i 150 mm.

jako wiązanie testowe.

zredukowaną wagę oraz nowy kształt tylnej części.

Wiązania można łatwo dostosować do większości rozmiarów butów narciarskich w rozmiarach od 259 do 386 mm – bez konieczności użycia narzędzi, to kwestia tylko kilku sekund. Attackuj z wiązaniem TYROLIA AAAttack Freeski.

Wiązanie AAAttack 16 posiada tył TYROLIA

AAATTACK 14 AT:

Daje to narciarzowi możliwość dobrania idealnego zestawu do narty.

Race Pro z obniżoną wysokością (tylko 17

Linia freeski/freestyle AAAttack jest

Ski-stopery są dostępne oddzielnie w różnych szerokościach: 88 mm, 97 mm,

mm), co gwarantuje najwyższe freestylowe

teraz w pełni dopasowana do butów

115 mm, 130 mm and 150 mm. Dodatkowo dostępne: TYROLIA AAASeries

osiągi. Wiązania Attack 13

AT. Przód nowego modelu AAAttack 14

Powdercord – Art. nr:163025

i 12 posiadają solidną konstrukcję, zre-

AT pasuje do trzech rodzajów podeszw

dukowaną wagę oraz nowy kształt tylnej

butów: alpine, walking oraz touring.

części.

A – Alpine W – Walk T – Touring

44

Przekrocz granice: po prostu Access All Areas!


WIÄ„ZANIA ZIMA 2016-17

45


FREEFLEX EVO 18 X

FREEFLEX EVO 14

Freeflex Evo 18 X to zawodnicze wiązania zapewniające wyjątkowe osiągi i bezpieczeństwo.

Freeflex EVO 14 wyposażone jest w ulepszoną kinematykę przodów RX oraz diagonalne wypięcie przodu i tyłu RX dla zwiększonych osiągów, stabilności i bezpieczeństwa.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100602 FREEFLEX EVO 18 X

WYSOKOŚĆ

BRAKE 85 [A]

SIŁA WYPIĘCIA 8-18

17 mm

WAGA

3170 g

WŁAŚCIWOŚCI

KOLOR

Black/White/

• Przód Race z systemem TRP • Race

Flash Yellow

AFD • Freeflex Pro • Pięta Race Pro

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100656 FREEFLEX EVO 14

WYSOKOŚĆ

BRAKE 85 [D]

SIŁA WYPIĘCIA 4-14

21 mm

WAGA

2330 g

WŁAŚCIWOŚCI

KOLOR

Matt Black/White/

• Przód RX z systemem TRP • ABS -

Flash Yellow

Anti Blocking System • Full Diagonal

RACE

• Freeflex Pro • Pięta D-RX

FREEFLEX EVO 11

FREEFLEX EVO 16

WIĄZANIA

Freeflex EVO 16 to wiązania zaprojektowane z myślą o maksymalnej prędkości, bezpieczeństwie i kontroli, które pozwalają narcie na naturalne wygięcie.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100655 FREEFLEX EVO 16

WYSOKOŚĆ

BRAKE 85 [A]

SIŁA WYPIĘCIA 5-16

17 mm

WAGA

2690 g

WŁAŚCIWOŚCI

KOLOR

Black/White/

• Przód Race z systemem TRP • Race

Flash Yellow

AFD • Freeflex Pro • Pięta Race Pro

T EC H B OX F R E E F L E X E VO Freeflex EVO redukuje wpływ wiązania na naturalne wygięcie narty do minimum. Zmniejszony nacisk z przodu, całkowicie przeprojektowane nowe rolki i ramiona oraz inteligentny element ślizgowy, wszystko to składa się na rEVOlucję w racingu: najszybsze od bramki startowej do linii mety z Freeflex EVO.

46

Freeflex EVO 11 wyposażone jest w ulepszoną kinematykę oraz diagonalne wypięcie przodów RX dla zwiększonych osiągów, stabilności i bezpieczeństwa.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100657 FREEFLEX EVO 11

WYSOKOŚĆ

BRAKE 85 [D]

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

21 mm

WAGA

2260 g

WŁAŚCIWOŚCI

KOLOR

Matt Black/White/

• Przód RX z systemem TRP • ABS -

Flash Yellow

Anti Blocking System • Full Diagonal • Freeflex Pro • Pięta Race Lite


PRD 14

PRX 12

PRD 14 to łatwe w obsłudze, wygodne i uniwersalne wiązania z systemem dopasowania bez użycia narzędzi, zapewniające maksymalne przeniesienie energii oraz precyzyjny mechanizm wypięcia.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100660 PRD 14 BRAKE 85 [F]

WYSOKOŚĆ

33,5 mm

SIŁA WYPIĘCIA 4-14

Kinematyka przodów RX i uniwersalność w różnych warunkach powodują, że model PRX 12 dostarcza reaktywności i precyzji. Idealnie dobrane kolorystycznie do nowej linii nart Supershape.

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

100665 PRX 12 BRAKE 85 [F]

• Przód RX z systemem TRP • Full

Matt Black/White/Flash Yellow

Diagonal • AFS - Anit Friction Slider • Triflex • Pięta Race Lite

WŁAŚCIWOŚCI

WAGA

2090 g

100666 PRX 12 BRAKE 85 [F]

• Przód RX z systemem TRP • Full

KOLOR

Matt Black/Grey

Matt Black/White/Flash Green

Diagonal • ABS-Anti Blocking

100667 PRX 12 BRAKE 85 [F]

SZCZEGÓŁY

System • Triflex • Pięta D-RX

Matt Black/White/Flash Red

WYSOKOŚĆ

100668 PRX 12 BRAKE 85 [F]

SIŁA WYPIĘCIA 3,5-12

Matt Black/White/Flash Blue

WAGA

33,5 mm 1960 g

KOLOR

ALLRIDE

Matt Black/White/Flash Yellow Matt Black/White/Flash Green Matt Black/White/Flash Red Matt Black/White/Flash Blue

WIĄZANIA

PR 11 PR 11 to wiązania dla wszystkich narciarzy niezależnie od poziomu umiejętności i sprawdzające się w różnych warunkach. Zapewniają radość z jazdy all-mountain oraz maksymalne bezpieczeństwo.

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

100566 PR 11 Brake 78 [G]

• Przód SX z systemem TRP • Full

White/Black/Flash Yellow

Diagonal • AFS - Anti Friction Slider

100624 PR 11 BRAKE 78 [G]

• Allride • Pięta SX

Matt Black/White 100625 PR 11 Brake 78 [G]

SZCZEGÓŁY

White/Black

WYSOKOŚĆ

100674 PR 11 Brake 78 [G]

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

Matt Black/Blue/Orange

WAGA

100627 PR 11 Brake 90 [G]

KOLOR

Matt Black/Flash Yellow

White/Black/Flash Yellow

100675 PR 11 Brake 90 [G]

Matt Black/White

Matt Black/Red/Green

White/Black

31 mm 1770 g

Matt Black/Blue/Orange Matt Black/Flash Yellow Matt Black/Red/Green

47


AAADRENALIN 16 SHORT / LONG

WIĄZANIA

FREESKI

Model Tyrolia AAAdrenalin 16 to rewolucyjne wiązanie freeski, które łączy wyjątkowe właściwości zjazdowe z ergonomicznym mechanizmem do krótkich podejść.

AAAMBITION 12

AAAMBITION 10

AAAMBITION 12 CARBON

Model Tyrolia AAAmbition 12 to najnowocześniejsze wiązania do skitouringu uzbrojone w innowacyjne technologie ułatwiające podchodzenie oraz mnóstwo właściwości usprawniających zjazd.

Wielofunkcyjny mechanizm Climbing Aid, obszerny zakres dopasowania butów oraz nieograniczanie właściwości zjazdowych nart czyni model Tyrolia AAAmbition 10 wyjątkowym wiązaniem do skitouringu.

Model Tyrolia AAAmbition Carbon to bezpieczne wiązanie skitourowe ze sprawdzonymi właściwościami na zjazdach. Niska waga jest prawdziwą zaletą, którą można poczuć podczas wyjątkowych wypraw backcountry.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

111610 TYROLIA AAAmbition 12

111716 TYROLIA AAAmbition 10

111710 TYROLIA AMBITION 12

w/o BRAKE [C] Solid White/Black

w/o BRAKE [C] Solid White/Black

CARBON S BRAKE 85 [C] Black Carbon

111612 TYROLIA AAAmbition 12

111815 TYROLIA AAAmbition 10

111711 TYROLIA AMBITION 12

w/o BRAKE [C] Solid Blue/Yellow

w/o BRAKE [C] Solid Blue/Yellow

CARBON M BRAKE 85 [C] Black Carbon

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Przód AT • AFS - Anti Friction Slider • Tuba

• Przód AT • AFS - Anti Friction Slider • Tuba

teleskopowa • Climbing Aid • Pięta AT

teleskopowa • Climbing Aid • Pięta AT

WŁAŚCIWOŚCI

• Nielakierowane

• Nielakierowane

• Przód AT • AFS - Anti Friction Slider

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

111712 TYROLIA AMBITION 12

WYSOKOŚĆ

38 mm (** 41 mm)

SIŁA WYPIĘCIA 4-12

WYSOKOŚĆ

CARBON L BRAKE 85 [C] Black Carbon

WYSOKOŚĆ

w/o BRAKE [B] short

SIŁA WYPIĘCIA 5-16

Solid Black/Flash Green

WAGA

2440 g

111807 TYROLIA AAAdrenalin 16

(* 2740 g) - SHORT

w/o BRAKE [B] long

2460 g

Solid Black/Flash Green

(*2760 g) - LONG

KOLOR

Solid Black/

Flash Green

WŁAŚCIWOŚCI • Przód FR Pro • AFS Metal • Hiking Platform • Pięta FR PRO • Climbing Aid • Nielakierowane * ze ski-stoperem

AAADRENALIN 13 SHORT / LONG Kombinacja właściwości zjazdowych oraz ergonomicznego mechanizmu do krótkich podejść czyni wiązania Tyrolia AAAdrenalin 13 idealnymi zarówno do jazdy na trasie jak i poza nią.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

114010 TYROLIA AAADRENALIN 13

WYSOKOŚĆ

w/o BRAKE [F] SHORT

SIŁA WYPIĘCIA 4-13

Solid Black

WAGA

2420 g

114011 TYROLIA AAADRENALIN 13

(*2720 g) - SHORT

w/o BRAKE [F] LONG

2440 g

Solid Black

(*2740 g) - LONG

KOLOR

Solid Black

SZCZEGÓŁY

1810 g (* 1980 g)

WAGA

1790 g (* 1960 g)

WYSOKOŚĆ

KOLOR

Solid White/Black

KOLOR

Solid White/Black

SIŁA WYPIĘCIA 4-12

Solid Blue/Yellow

Solid Blue/Yellow

WAGA

1620g (*1780g)

KOLOR

Black Carbon

38 mm

* ze ski-stoperem

WŁAŚCIWOŚCI • Przód FR Pro • AFS Metal • Hiking Platform • Pięta FR • Climbing Aid • Nielakierowane * ze ski-stoperem

T EC H B OX C A R B O N M N I E J S Z A WAGA – W I ĘC E J Z A B AW Y Co jest lepsze: mniejsza waga czy większe bezpieczeństwo? To pytanie to już przeszłość jeśli chodzi o wybór idealnego wiązania ski-tourowego. Dzięki użyciu Carbon© w części środkowej wiązania, nowe wiązanie Tyrolia AAAmbition AT to połączenie tych dwóch cech. Stabilność, przy znacznie zmniejszonej wadze wiązania (200 g) czyni Tyrolię AAAmbition Carbon tourowym wiązaniem o doskonałych właściwościach zjazdowych i bezkompromisowym bezpieczeństwie. Jego niska waga będzie bezsprzeczną zaletą szczególnie podczas podejść w trudniejszych warunkach. Wiązanie dostępne jest w 3 rozmiarach: SHORT (265-295 mm), MEDIUM (295-325 mm) i LONG (315-345 mm).

48

38 mm

• Nielakierowane

WAGA

** z Demo Track’iem

SZCZEGÓŁY

111806 TYROLIA AAAdrenalin 16

• Carbon Tube • Climbing Aid • Pięta AT 38 mm (** 41 mm)

SIŁA WYPIĘCIA 3-10

ART. NR

39 mm


AAATTACK 18 X

AAATTACK 13

Model Tyrolia AAAttack 18X wyposażony jest w tył Race Pro ze zredukowaną wysokością do 17 mm, która czyni to wiązanie najlepszym do zawodów freeski.

Model Tyrolia AAAttack 13 łączy wszystkie charakterystyki prawdziwego wiązania freeski dostarczając moc, szybki przekaz energii oraz bezpieczeństwo zarówno w puchu jak i na zlodzonej ścianie.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

111816 ATTACK 18 X w/o

WYSOKOŚĆ

114022 TYROLIA ATTACK 13

• Przód FR Pro • AFD Metal • Pięta

BRAKE [A] Solid Black/Flash Orange

SIŁA WYPIĘCIA 8-18

BRAKE 85 [A] Solid Black/White

Race • Nielakierowane

17 mm

WAGA

2080 g (* 2380 g)

111821 TYROLIA ATTACK 13

WŁAŚCIWOŚCI

KOLOR

Solid Black/

BRAKE 95 [A] Solid Black/White

SZCZEGÓŁY

• Przód FR Pro • AFD Metal

Flash Orange

114023 TYROLIA ATTACK 13

WYSOKOŚĆ

BRAKE 110 [A] Solid Black/White

SIŁA WYPIĘCIA 4-13

114024 TYROLIA ATTACK 13

WAGA

1940 g

BRAKE 85 [A] Solid Black

KOLOR

Solid Black/White

114025 TYROLIA ATTACK 13

Solid Black

BRAKE 110 [A] Solid Black

• Pięta Race Pro • Nielakierowane

17 mm

FREESKI

111819 TYROLIA AAAttack 13 BRAKE 95 [A] Solid Black

AAATTACK 13 DEMO

Uzbrojone w precyzyjną zdolność do dopasowania, stałe siły wypięcia oraz szerszą powierzchnię kontaktu z butem dzięki płytce AFD Metal, wiązania Tyrolia AAAttack 16 to pancerny model dla wszystkich riderów zarówno w puchu, snowparku jaki poza nim.

Model Tyrolia AAAttack 13 DEMO jako zmodyfikowana wersja wiązań AAAttack to pierwsze wiązania idealne do centrów testowych i wypożyczalni. Można je łatwo dopasować do butów o długości skorupy od 259 mm do 386 mm przesuwając przód i tył wiązania bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

111817 TYROLIA AAAttack 16 w/o

WYSOKOŚĆ

111721 TYROLIA AAAttack 13

• Przód FR Pro One Touch • AFD Metal

BRAKE [A] Solid Black/Flash Orange

SIŁA WYPIĘCIA 5-16

DEMO w/o BRAKE [D] Solid Black/White

• Pięta Race One Touch

114016 TYROLIA AAAttack 16 w/o

WAGA

1830 g (* 2130 g)

111823 TYROLIA AAAttack 13

• Nielakierowane

BRAKE [A] Solid Black

KOLOR

Solid Black/Flash Orange

DEMO w/o BRAKE [D] Solid Black

Solid Black

114035 TYROLIA AAAttack 13

SZCZEGÓŁY

WŁAŚCIWOŚCI

* ze ski-stoperem

DEMO BRAKE 95 [D] Solid Black/White

WYSOKOŚĆ

• Przód FR Pro • AFD Metal • Pięta

114036 TYROLIA AAAttack 13

SIŁA WYPIĘCIA 4-13

Race Pro • Nielakierowane

DEMO BRAKE 110 [D] Solid Black/White

WAGA

2270 g (* 2570 g)

111822 TYROLIA AAAttack 13

KOLOR

Solid Black/White

DEMO BRAKE 95 [D] Solid Black

Solid Black

114037 TYROLIA AAAttack 13

* ze ski-stoperem

17 mm

23 mm

DEMO BRAKE 110 [D] Solid Black

AAATTACK 14 AT

AAATTACK 12

Nowość w serii AAA to model AAAttack 14 AT, który gwarantuje kompatybilność z wszystkimi butami Alpine Touring.

Wiązania Tyrolia AAAttack 12 o zredukowanej wadze wyposażono w mocną konstrukcję i zmodyfikowany tył, co czyni je jedynymi w swoim rodzaju. Model ten otwiera drzwi do precyzyjnego damskiego freestyle’u i freeride’u.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

114017 TYROLIA ATTACK 14 AT w/o

WYSOKOŚĆ

BRAKE [A] Solid Black

SIŁA WYPIĘCIA 4-14

WŁAŚCIWOŚCI

24 mm

WAGA

1780 g (* 2080 g)

KOLOR

Solid Black

ART. NR

SZCZEGÓŁY

114028 TYROLIA ATTACK 12

WYSOKOŚĆ

BRAKE 110 [A] Solid White/Mint

SIŁA WYPIĘCIA 3,5-12

• Przód FR Pro AT • AFD Metal • Pięta * ze ski-stoperem

WŁAŚCIWOŚCI

Race • Nielakierowane

• Przód FR Pro • AFD Metal • Pięta

17 mm

WAGA

1940 g

KOLOR

Solid White/Mint

Race • Nielakierowane

49

WIĄZANIA

AAATTACK 16


AAATTACK 11

JOY 11 SLR

Model AAAttack 11 wyposażony w tył SX zaprojektowano z myślą o młodych freeski’erach i freestyle’erach.

Prawdopodobnie najlepsze damskie wiązania na rynku. JOY 11 SLR umożliwiają zwinne przejście z krawędzi na krawędź oraz łatwe carvingowe skręty. Dla dziewczyn, które chcą jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na stoku.

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

ART. NR

SZCZEGÓŁY

114029 TYROLIA ATTACK 11

• Przód FR Pro • AFD Metal • Pięta SX

100690 JOY 11 SLR

WYSOKOŚĆ

BRAKE 100 [L] Solid Black/White

• Nielakierowane

BRAKE 90 [H] White/Teal

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

100691 JOY 11 SLR

WAGA

1640 g

BRAKE 78 [H]

KOLOR

White/Teal

Matt Black/Flash Yellow

Matt Black/Flash Yellow

FREESKI / WOMEN

111828 TYROLIA ATTACK 11 BRAKE 90 [L] Solid Black/White

SZCZEGÓŁY

114030 TYROLIA ATTACK 11

WYSOKOŚĆ

BRAKE 90 [L] Solid Black

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

114031 TYROLIA ATTACK 11

WAGA

1660 g

WŁAŚCIWOŚCI

BRAKE 100 [L] Solid Black

KOLOR

Solid Black/White

• Przód RX z systemem TRP • Full

Solid Black

Diagonal • AFS - Anti Friction Slider

21 mm

28 mm

• SuperLiteRail/SuperLiteRail II • Pięta SX

AAATTACK 11 DEMO

WIĄZANIA

Tyrolia AAAtack 11 DEMO posiada zmodyfikowaną płytę PowerRail pod tylną częścią wiązania co ułatwia ich dopasowanie. Przeznaczone dla butów o długości skorupy od 259 mm do 382 mm.

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

111825 TYROLIA ATTACK 11

• Przód FR Pro One Touch • AFD

DEMO BRAKE 90 [G]

Metal • Pięta SX • Nielakierowane

Solid Black/White 111824 TYROLIA ATTACK 11

SZCZEGÓŁY

DEMO BRAKE 115 [G]

WYSOKOŚĆ

Solid Black/White

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

114040 TYROLIA ATTACK 11

WAGA

2320 g

DEMO BRAKE 90 [G] Solid Black

KOLOR

Solid Black/White

114041 TYROLIA ATTACK 11

Solid Black

DEMO BRAKE 115 [G] Solid Black 114042 TYROLIA AAAttack 11

29,5 mm

JOY 9 AC SLR Najlżejsze wiązania dla dorosłych to na nowo zaprojektowany damski model JOY 9 AC, który jest teraz o 15% lżejszy niż poprzednik. Lekkość w połączeniu z doskonałymi osiągami daje radość i mniej zmęczenia na stoku.

DEMO BRAKE 100 [G] Solid Black

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100694 JOY 9 AC SLR

WYSOKOŚĆ

BRAKE 78 [H] White/Black

SIŁA WYPIĘCIA 2,5-9

100695 JOY 9 AC SLR

WAGA

1400 g

BRAKE 90 [H] White/Black

KOLOR

White/Black

100696 JOY 9 AC SLR

Matt Black/Teal

BRAKE 78 [H] Matt Black/Teal

WŁAŚCIWOŚCI • Przód SX Lite z systemem TRP • Full Diagonal • AFS Jr. - Anti Friction Slider Junior • SuperLiteRail/SuperLiteRail II • Pięta SX Lite

50

28 mm


SLR 7.5 AC (JUNIOR)

EVO 9 AC (JUNIOR)

Nasze najbardziej komfortowe i lekkie wiązania zapewniają jazdę bez wysiłku zarówno juniorom jak i dzieciom. Wyposażone w nową płytę SLR II.

Model EVO 9 AC JR Race został specjalnie zaprojektowany, by dać młodym zawodnikom zwycięskie rozwiązania, takie jak przód i tył SX Lite.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

ART. NR

SZCZEGÓŁY

100678 SLR 7.5 AC

WYSOKOŚĆ

100688 EVO 9 AC JR RACE

WYSOKOŚĆ

BRAKE 78 [H] Solid White/Black/

SIŁA WYPIĘCIA 2-7,5

BRAKE 78 [J] Black/Flash Yellow

SIŁA WYPIĘCIA 2,5-9

Flash Yellow

WAGA

1360 g

100679 SLR 7.5 AC

KOLOR

Solid White/Black/

WŁAŚCIWOŚCI

BRAKE 78 [H] Solid White/Black

Flash Yellow

• Przód SX Lite z systemem TRP

Solid White/Black

• Full Diagonal • AFS Jr, Pięta SX Lite

27 mm

21 mm 1490 g

WAGA KOLOR

Solid Black/Flash Yellow

WŁAŚCIWOŚCI • Przód SX Junior z systemem TRP • Full Diagonal • AFS Junior

SX 7.5 AC Juniorski model Tyrolia SX 7.5 AC to zaawansowane technologicznie wiązania idealnie przenoszące energię oraz zapewniające bezpieczeństwo. Nasz przód i tył wiązania w konstrukcji SX Junior znane są z precyzyjnego trzymania butów i bezpośredniego przekazu energii z wiązań na narty.

• Pięta SX Junior

JUNIOR

• SuperLiteRail/SuperLiteRail II

SLR 4.5 AC (JUNIOR) Jedno z najlżejszych, wygodnych i pewnych dziecięcych wiązań na rynku. Wyposażone w nową płytę SLR II.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

111858 SX 7.5 AC

WYSOKOŚĆ

BRAKE 78 [J] Solid White/Black

SIŁA WYPIĘCIA 2,5 - 9

114083 SX 7.5 AC

WAGA

1400 g

BRAKE 90 [J] Solid Black/White

KOLOR

Solid White/Black

Solid Black/White

SZCZEGÓŁY

100682 SLR 4.5 AC

WYSOKOŚĆ

BRAKE 74 [I] Solid White/Black/

SIŁA WYPIĘCIA 0,75-4,5

Flash Yellow

WAGA

1250 g

WŁAŚCIWOŚCI

100683 SLR 4.5 AC

KOLOR

Solid White/Black/

• Przód SX Junior z systemem TRP

BRAKE 74 [I] Solid White/Black

Flash Yellow

• Full Diagonal • AFS Junior

Solid White/Black

• Pięta SX Junior • Nielakierowane

27 mm

WIĄZANIA

ART. NR

21 mm

WŁAŚCIWOŚCI • Przód SX Junior z systemem TRP • Full Diagonal • AFS Junior • SuperLiteRail/SuperLiteRail II • Pięta SX Kid

T EC H B OX SUPERLITERAIL II – S Y S T E M W I Ą Z A N I A Z P ŁY TĄ WA Ż ĄC Y P O N I Ż E J 1700 G! Dzięki płycie SLR II złożonej z dwóch niezależnych elementów udało się znacząco zredukować wagę. 1680 g (SLR 9.0 AC) czyni ten zestaw wyjątkowo lekkim, a wszystko dzięki nowym lżejszym wiązaniom i płycie ważącej jedynie 280 g. Korzyści to przede wszystkim: łatwiejsze skręty, mniejsze zmęcze-

SX 4.5 AC SX 4.5 AC to bezpieczne i perfekcyjne wiązania dla dzieci, które chcą być mistrzami.

ART. NR

SZCZEGÓŁY

111554 SX 4.5 AC

WYSOKOŚĆ

BRAKE 74 [K] Solid Black/Silver

SIŁA WYPIĘCIA 0,75 - 4,5

111555 SX 4.5 AC

WAGA

BRAKE 74 [K] Silver/Black

KOLOR

111556 SX 4.5 AC

Solid Black/Silver

BRAKE 74 [K] Solid Red/Black

Silver/Black

111557 SX 4.5 AC

Solid Red/Black

BRAKE 74 [K] Solid White/Black

Solid White/Black

15 mm 1190 g

WŁAŚCIWOŚCI • Przód SX Junior z systemem TRP • Full Diagonal • AFS Junior • Pięta SX Kid • Nielakierowane

nie i dużo radości na stoku. Płyta może być montowana w 3 różnych pozycjach, dzięki czemu pokrywa zakres butów od 199 mm do 347 mm długości skorupy.

51


PROTECTION KOLEKCJA 2016-17

52


NOWE KASKI

V-SERIES WENTYLACJA Efekt Venturi zapewnia idealny klimat wewnątrz kasku. Powietrze przechodzące TECHNOLOGIE

nad kaskiem wysysa z niego nadmiar ciepła i wilgoci.

co

PROTECTION

m

fo r

t

KOMFORT Czapeczka wewnętrzna z materiału Microfur gwarantuje ciepło i wygodę. Ergonomiczna osłona szyi zapewnia maksimum komfortu i ciepła. Dopasowuje się do obwodu szyi narciarza gwarantując wygodę użytkowania.

LEKKOŚĆ Amortyzująca, wewnętrzna warstwa EPS jest wstrzykiwana do twardszej, zewnętrznej warstwy poliwęglanowej, aby utworzyć jedną całość, która zapewnia doskonałą ochronę przy zmniejszonym ciężarze. 53


TECHNOLOGIE W KASKACH

WNĘTRZE KASKU

NAUSZNIKI / SZYJA

REGULOWANA WENTYLACJA Otwarcie kanałów wentylacyjnych umieszczonych na czubku kasku może być regulowane płynnie za pomocą suwaka.

PRIMALOFT Primaloft to lekka ocieplina, która zapewnia komfort i utrzymuje ciepło. Dzięki niej kask jest wygodny i przyjemnie się go nosi w każdych warunkach.

ERGONOMIC NECKGATOR Ergonomic Neckgator to osłona szyi zapewniająca maksimum wygody i ciepła. Dopasowuje się do obwodu szyi narciarza zapewniając największy komfort noszenia.

SYMPATEX LINER Sympatex to materiał zapewniający doskonałą kontrolę klimatu. Laminat HIGH2OUT gwarantuje szybkie odprowadzenie potu z głowy, równocześnie nie pozwalając na przedostanie się wilgoci do wewnątrz kasku.

NECKGATOR – OSŁONA SZYI Osłona szyi zapewnia komfort, ciepło i idealne dopasowanie bez używania dodatkowych elementów.

AKTYWNA WENTYLACJA Ta technologia wentylacji automatycznie reguluje klimat w kasku, poprzez odprowadzenie wilgotnego powietrza i zapewnienie stałego przepływu powietrza w kasku.

Technologia niezrównana pod względem ochrony przed urazami oraz trwałości kasku. Dlatego używana jest przy budowie kasków z serii race i rental.

WENTYLACJA TERMICZNA Wentylacja termiczna to nasz automatyczny system wentylacji, który odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz, nie pozwalając na dostanie się zimnego powietrza do wewnątrz kasku.

Amortyzująca, wewnętrzna warstwa EPS jest wstrzykiwana do twardszej, zewnętrznej warstwy poliwęglanowej, aby utworzyć jedną całość, która zapewnia doskonałą ochronę przy zmniejszonym ciężarze.

TECHNOLOGIE

WENTYLACJA

MICROFUR Microfur zapewnia zarówno wygodę jak i ciepło. Użyty w kasku zapewnia doskonałe dopasowanie i wygodę przez cały dzień.

ACTIVE BOTTOM EDGE Active Bottom Edge w kaskach HEAD, redukuje parowanie gogli umożliwiając im ciągły przepływ powietrza poprzez gogle i kask.

WEWNĘTRZNA CZAPECZKA Miękki mikropolar z którego zrobiona jest czapeczka wewnętrzna idealnie dopasowuje się do głowy, zapobiegając powstawaniu punktów ucisku skorupy i dostawaniu się do środka niepożądanego zimnego powietrza. Zintegrowane, siatkowane fragmenty pozwalają by ciepłe powietrze i wilgoć wydostawały się na zewnątrz. W połączeniu z naszymi systemami wentylacji to perfekcyjne rozwiązanie zapewniające komfort cieplny głowy.

VENTURI EFFECT Efekt Venturi zapewnia idealny klimat wewnątrz kasku. Powietrze przechodzące nad kaskiem wysysa z niego nadmiar ciepła i wilgoci.

Rewolucyjna technologia Flexcore wykorzystuje nowoczesną technologię polimerową, dzięki czemu wyróżnia się pod względem odporności na uderzenia, wagi i komfortu.

PROTECTION

COMFORT ZONE Miękkie poduszeczki zapewniają idealne dopasowanie i komfort.

KONSTRUKCJE W KASKACH

DUAL DENSITY CORE Opatentowana technologia wykonana przy użyciu materiału EPS o podwójnej gęstości. Spełnia wymogi FIS RH 2013.

CARBON Skorupa kasku wykonana jest z włókien węglowych, których użycie zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza wagę. Technologia używana w naszych kaskach racing. LOWER MICROSHELL Celem uniknięcia zarysowań i wgłębienia w piance, korpus kasku jest również pokryty poliwęglanem.

54

VISOR KONSTRUCTION Visor construction to konstrukcja HEAD z wbudowaną, chroniącą przed wiatrem szybą z ochroną UV, która pozwala narciarzom na jazdę w okularach. Zaciągnięcie szyby doskonale chroni oczy podczas jazdy.

360° BOA System FIT Boa 360° reguluje dopasowanie kasku do każdej wielkości głowy. HEAD 3D FIT HEAD 3D Fit pozwala na dokładną regulację kasku do kształtu Twojej głowy zarówno w pionie jak i w poziomie. HEAD 2D FIT System regulacji wielkości może być dostosowany w poziomie, aby indywidualnie dopasować kask do głowy. METALOWA KLAMRA Metalowa klamra to wytrzymałość, wysoka jakość oraz wyjątkowy wygląd kasków HEAD.

DOBÓR ROZMIARU KASKU SIZES AND HEAD CIRCUMFERENCE

XS

S

M

L

XL

XXL

STIVOT RACE CARBON

53-54

55-56

57-58

59-60

60-61

61-62

STIVOT

52-53

54-55

56-57

58-59

60-61

62-63

SLALOM RACING CHINGUARD for helmet size

XS/S

XS/S

M/L

M/L

XL/XXL

XL/XXL

XXS

XS/S

M/L

XL/XXL

KNIGHT PRO, KNIGHT, QUEEN

50-54

54-57

58-61

STIVOT SL + CHINGUARD, VARIUS, VICO, ANDOR, AGENT, ARISE

52-55

56-59

60-62

VANDA, VALERY, ALIA, AVRIL, AROSA

52-55

56-59

Model

KONSTRUKCJE

ODPINANE NAUSZNIKI Nauszniki oraz osłona szyi mogą być odpięte w ciepły dzień lub gdy będą wymagać wyczyszczenia.

Rozmiar (cm)

ZNAJDŹ SWÓJ ROZMIAR Zmierz głowę powyżej linii uszu. Na podstawie uzyskanej wielkości, rozmiar kasku znajdziesz w tabeli poniżej.

ZAKŁADANIE KASKU I REGULACJA PASKÓW POD BRODĄ Rozmiar (cm)

Rozmiar (cm) JOKER, STAR

XXS/XS

S/M

49-52

53-56

Kask powinien być dopasowany i zaczynać się nad brwiami. Dopasuj paski pod brodą tak, aby stabilnie utrzymywały kask.

SPRAWDŹ DOPASOWANIE Z GOGLAMI Aby sprawdzić czy kask dobrze leży należy włożyć gogle. Brak, lub bardzo mała wolna przestrzeń pomiędzy górną częścią kasku a goglami świadczy o dobrym dobraniu wielkości kasku.


STIVOT RACE CARBON

STIVOT

Wybór naszych zawodników WorldCup Rebels.

Pełny kask dla naśladowców naszych zawodników WorldCup Rebels.

ART. NR

ART. NR

320004 black/lime

320206 black/white

320025 white/black

320216 white/lime

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia Hardshell • Skorupa Carbon

• Technologia Hardshell • Wentylacja termiczna

• Metalowa klamra • Wentylacja termiczna

• Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi

• Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi

• Możliwość zamontowania gardy slalomowej

• Możliwość zamontowania gardy slalomowej ROZMIARY XS

S

52-53 cm

54-55 cm 56-57 cm

54-55 cm 56-57 cm

L

XL XXL

XL XXL

58-59 cm

60-61 cm

ROZMIARY XS

S

52-53 cm L 58-59 cm

60-61 cm

M

M

62-63 cm

62-63 cm ŚREDNIA WAGA 580 g

ŚREDNIA WAGA 560 g

RACE

STIVOT SL + CHINGUARD

Kompatybilna ze wszystkimi kaskami z serii STIVOT RACE CARBON.

Multifunkcjonalny kask idealny dla narciarzy z ambicjami zawodniczymi.

PROTECTION

SLALOM RACING CHINGUARD

ART. NR ART. NR

320404 black

376103 SLALOM RACING CHINGUARD

320425 white/black

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Kompatybilna ze wszystkimi kaskami z serii

• Technologia Hardshell • Wentylacja termiczna

STIVOT RACE CARBON

• Wewnętrzna czapeczka • Head 2D Fit • Osłona szyi • Garda w zestawie

ROZMIARY

XS/S, M/L, XL/XXL ROZMIARY XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-63 cm

XL/XXL

ŚREDNIA WAGA 570 g

55


KNIGHT PRO

VARIUS

Najlepsza ochrona i wyjątkowy styl.

Idealna ochrona głowy dla narciarzy jeżdżących po przygotowanych stokach.

ART. NR

ART. NR

324026 black + dodatkowa szyba

324336 black

324036 white + dodatkowa szyba

324346 green

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia In-mold • Wbudowana szyba

• Technologia In-mold • Regulowana wentylacja

• Lower Microshell • Wentylacja termiczna

• Active Bottom Edge • Efekt Venturi • Microfur

• Primaloft • Microfur • Wewnętrzna czapeczka

• Wewnętrzna czapeczka • Wygodna osłona szyi

• Osłona szyi • Head 2D Fit

• Head 3D Fit

• Szyba podstawowa: S3/VLT 12% • Dodatkowa szyba w zestawie - orange

ROZMIARY

S1/VLT 57%

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-63 cm

XL/XXL

PERFORMANCE / ALLRIDE

ROZMIARY XS/S

M/L

XL/XXL

50-54 cm

54-57 cm

58-61 cm

ŚREDNIA WAGA 440 g

PROTECTION

ŚREDNIA WAGA 490 g

KNIGHT

ANDOR

Idealne dopasowanie i stylowa wbudowana szyba.

Wszechstronny, wysokiej jakości kask z wyglądem inspirowanym miejską estetyką.

ART. NR

ART. NR

324035 black (szyba S3/ VLT 12%)

324446 black

324045 white (szyba S2/ VLT 20%)

324456 nightblue

324116 anthracite (szyba S3/ VLT 12%)

WŁAŚCIWOŚCI WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia Flexcore • Regulowana wentylacja

• Technologia In-mold • Wbudowana szyba

• Sympatex Liner • Osłona szyi • 360° BOA Fit

• Lower Microshell • Wentylacja termiczna • Microfur • Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi

ROZMIARY

• Head 2D Fit

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-62 cm

ROZMIARY XS/S

M/L

XL/XXL

50-54 cm

54-57 cm

58-61 cm

ŚREDNIA WAGA 490 g

56

ŚREDNIA WAGA 500 g

XL/XXL


VICO

AGENT

Ochrona głowy zawsze i wszędzie.

Kask freestyle stworzony na całodniowe sesje na stoku.

ART. NR

ART. NR

324506 black

324706 black

324516 grey

324716 oceanblue

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia In-mold • Venturi Effect

• Technologia Flexcore • Wentylacja termiczna

• Wewnętrzna czapeczka • Wygodna osłona szyi

• Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi

• Head 3D Fit

• 360° BOA Fit

ROZMIARY

ROZMIARY

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-63 cm

ŚREDNIA WAGA 410 g

XL/XXL

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-62 cm

XL/XXL

ŚREDNIA WAGA 500 g

ALLRIDE / FREESKI

ARISE Ochrona głowy dla zawodników przyszłej generacji.

PROTECTION

ART. NR 324846 black 324856 petrol

WŁAŚCIWOŚCI • Technologia Flexcore • Comfort Zone Liner • Wentylacja termiczna • Odpinane nauszniki • Head 2D Fit ROZMIARY XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm 60-62 cm

XL/XXL

ŚREDNIA WAGA 500 g

57


QUEEN

ALIA

Kaski damski z wbudowaną szybą zapewniający maksimum bezpieczeństwa.

Wysokiej jakości, wszechstronny, z miejskim pazurem kask dla Pań.

ART. NR

ART. NR

325006 white

325306 white

325016 black

325316 rubin red

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia In-mold • Wbudowana szyba

• Technologia Flexcore • Regulowana wentylacja

• Lower Microshell • Wentylacja termiczna

• Sympatex Liner • Osłona szyi • 360° BOA Fit

• Microfur • Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi • Head 2D Fit

ROZMIARY

ROZMIARY XS/S

M/L

50-54 cm

54-57 cm

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm

ŚREDNIA WAGA 500 g

PROTECTION

WOMEN

ŚREDNIA WAGA 490 g

VANDA

VALERY

Idealna ochrona głowy dla narciarek jeżdżących po przygotowanych stokach.

Wszechstronna ochrona głowy.

ART. NR

ART. NR

325206 white

325606 white

325216 lightblue

325616 purple

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia In-mold • Regulowana wentylacja

• Technologia In-mold • Venturi Effect

• Active Bottom Edge • Venturi Effect • Microfur

• Wewnętrzna czapeczka • Wygodna osłona szyi

• Wewnętrzna czapeczka • Wygodna osłona szyi

• Head 3D Fit

• Head 3D Fit ROZMIARY ROZMIARY XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm

XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm

ŚREDNIA WAGA 410 g ŚREDNIA WAGA 440 g

58


AVRIL

JOKER

Freestyle’owy kask dla Pań zapewniający maksimum ochrony podczas całego dnia na nartach.

Wyjątkowy kask, tak jak jego starsi bracia zapewniający ochronę i komfort.

ART. NR

ART. NR

325406 white

328616 black

325416 turquoise

328626 blue 328636 lime

WŁAŚCIWOŚCI • Technologia Flexcore • Wentylacja termiczna

WŁAŚCIWOŚCI

• Wewnętrzna czapeczka • Osłona szyi

• Technologia In-mold • Wentylacja termiczna

• 360° BOA Fit

• Comfort Zone Liner • Head 2D Fit

ROZMIARY

ROZMIARY

XS/S

M/L

XXS/XS

S/M

52-55 cm

56-59 cm

49-52 cm

53-56 cm

ŚREDNIA WAGA 350 g

AROSA

STAR

Maksimum komfortu i stylu na wyciągnięcie ręki.

Kask dla dziewczynek zapewniający ochronę i komfort.

ART. NR

ART. NR

325706 white

328716 white/pink

325716 green

328726 lightblue

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Technologia Flexcore • Comfort Zone Liner

• Technologia In-mold • Wentylacja termiczna

• Wentylacja termiczna • Odpinane nauszniki

• Comfort Zone Liner • Head 2D Fit

W O M E N  /  J U N I O R

ŚREDNIA WAGA 500 g

PROTECTION

• Head 2D Fit ROZMIARY ROZMIARY XS/S

M/L

52-55 cm

56-59 cm

XXS/XS

S/M

49-52 cm

53-56 cm

ŚREDNIA WAGA 350 g ŚREDNIA WAGA 500 g

59


ZESTAWIENIE SZYB WYKORZYSTANYCH W GOGLACH

TECHNOLOGIE W GOGLACH

79%

89%

TRANSPAORANGE YELLOW RENT S1 S1 S0 SILVER 57%

PINK S2 SILVER 26%

GOLD 23%

SILVER 27%

BLUE/GREEN 24%

YELLOW/RED 32%

BLUE 29%

BLUE/GREEN 11%

PINK 16%

RED 16%

BROWN S2 YELLOW/RED 16%

GREEN 11%

SMOKE S3

BLUE 14%

KOLOR SZYB

LIGHT/SILVER 27%

IDEALNY WYGLĄD, DOSKONAŁA WIDOCZNOŚĆ. INNOWACYJNOŚĆ JEST W NASZYM DNA - PROJEKTUJEMY SPRZĘT, KTÓRY SPEŁNIA WYŚRUBOWANE OCZEKIWANIA NASZYCH ZAWODNIKÓW. NAŁADOWANE FUNKCJAMI, ZAPROJEKTOWANE Z DBAŁOŚCIĄ O NAJMNIEJSZE SZCZEGÓŁY.

HORIZON TECHNOLOGIE

*

*

*

*

WŁAŚCIWOŚCI

MATERIAŁ SFERYCZNE SZYBY

SZEROKIE POLE WIDZENIA

Szyby sferyczne są wygięte w dwóch

WINDSEAL FOAM

Nasze gogle z rozszerzonym polem widzenia

płaszczyznach, poziomej i pionowej, dzięki

Pianka zabezpieczająca przed wiatrem.

są dostosowane do potrzeb zawodników,

czemu zapewniają idealne pole widzenia.

gdyż zapewniają doskonałą widoczność

VENTING FOAM

podczas jazdy w zwartej pozycji zjazdowej.

SZYBY CYLINDRYCZNE

Specjalna pianka zapewniająca przepływ

A na co dzień, niczym nieograniczone pole

Szyby wygięte w jednej płaszczyźnie.

powietrza, ciepła i wilgoci.

widzenia. *HORIZON LENS KIT

GALACTIC INFINITY

UV400 & ANTI FOG

DUAL-DENSITY COMFORT FOAM WITH MICROFLEECE

SPEED SNAP LENS EXCHANGE

UV400 & Anti Fog to maksymalna ochrona

Pianka o podwójnej gęstości z miękkim

Speed Snap Lens Exchange to szybki i pro-

UV oraz specjalna powłoka na szybie za-

wykończeniem gwarantuje komfort i przy-

sty system wymiany szybek.

pewniająca zminimalizowanie parowania

jemny kontakt ze skórą.

szybek. WYMIENNE SZYBY

STREAM NINJA

COMFORT FOAM WITH MICROFLEECE

Możliwość wymiany szyb w zależności od

KATEGORIA FILTRU

Pianka o pojedynczej gęstości z miękkim

światła, pogody i panujących warunków

Kategoria filtru określa przepuszczalność

wykończeniem reguluje klimat wewnątrz

atmosferycznych.

światła danych szyb.

gogli oraz zapewnia aksamitny i przyjemny

FRAMELENS

FMR

Framelens to konstrukcja przytrzymująca

FMR to jaskrawe, wielowarstwowe lustrza-

COMFORT FOAM

szyby, które szybko można zmienić za po-

ne wykończenie szyb zapewniające dodat-

Pojedynczej gęstości pianka zapewniająca

mocą Speed Snap System.

kową ochronę przeciw działaniom promieni

idealny klimat wewnątrz gogli.

kontakt ze skórą.

PROTECTION

SOLAR

*szyby z zestawu lens kit (str. 61)

słonecznych. SILICONE LAYER

SZYBY

MR MR to pojedyncze, lustrzane wykończenie

PODWÓJNE POLIWĘGLANOWE SZYBY

szyb zapewniające ochronę przeciw działaniom promieni słonecznych.

Lekkie, poliwęglanowe podwójne soczewki,

HORIZON FMR

NOWE GOGLE HEAD16.17 60

Warstwa silikonowa na pasku gogli zapewnia idealne trzymanie gogli na kasku.

zapewniające 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV i są do 10 razy bardziej odporne na uderzenia niż te wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego.

DANE VLT W TABELCE POGODA

KATEGORIA

OCHRONA UV

PROCENT VLT

REKOMENDACJA

CAT 0

UV 400

powyżej 87 %

Doskonałe do jazdy w nocy, w rozmytym świetle

CAT 1

UV 400

43% - 80%

dDoskonałe podczas mgły i dużego zachmurzenia zachmurzenia

CAT 2

UV 400

18% - 42%

Zwiększają kontrast, poprawiają percepcję, nadają sie na każde warunkki

CAT 3

UV 400

poniżej 18%

Zmniejsza zmęczenie oczu w jasny i słoneczny dzień


GOGLE RACE

GOGLE ALLMOUNTAIN HORIZON RACE

HORIZON FMR

Gogle przetestowane przez naszych zawodników z ekstremalnie szerokim polem widzenia i dodatkową szybą w zestawie.

Ekstremalnie szerokie pole widzenia.

ART. NR 370206 FMR white/red (S2/VLT 27%)

ART. NR 373314 black (S2/VLT 27%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%) 373324 lime (S2/VLT 27%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%) 373335 white (S2/VLT 27%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

WŁAŚCIWOŚCI • Podwójne szyby • System szybkiej wymiany szybek • Ochrona UV 400 & Anti Fog

370216 FMR black/white (S2/VLT 32%)

WŁAŚCIWOŚCI • Podwójne szyby • Mirror Coated • System szybkiej wymiany szybek • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Ekstremalnie szerokie pole widzenia • Warstwa silikonowa • Dopasowane do wszystkich kasków HEAD

• Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Ekstremalnie szerokie pole widzenia

GALACTIC FMR

• Dodatkowa szyba w zestawie

Nowoczesne, średniej wielkości gogle w bezoprawkowym designie z dodatkową szybą w zestawie.

INFINITY RACE

ART. NR

wszystkich kasków HEAD

Gogle racingowe średniej wielkości z dodatkową szybą w zestawie.

R A C E  /  A L L M O U N T A I N

• Warstwa silikonowa• Dopasowane do

371106 FMR green (S3/VLT 11%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%) 371116 FMR red (S3/VLT 16%)

ART. NR

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

372006 black (S2/VLT 27%)

371126 FMR blue (S3/VLT 14%)

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

372016 white (S2/VLT 27%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

WŁAŚCIWOŚCI

372026 lime (S2/VLT 27%)

• Sferyczne, podwójne szyby • Flash Mirror

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

Coated • Wymienne szybki • UV400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem

• Podwójne szyby • Mirror Coated • Wymienne

• Warstwa silikonowa • Dopasowane do

szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog

wszystkich kasków HEAD • Dodatkowa szyba

• Komfortowa pianka wykończona miękkim

w zestawie

PROTECTION

WŁAŚCIWOŚCI

materiałem • Warstwa silikonowa • Dopasowane do wszystkich kasków HEAD • Dodatkowa szyba w zestawie

GALACTIC FMR Nowoczesne, średniej wielkości gogle w bezoprawkowym designie.

HORIZON LENS KIT

STRAP KIT

Zestaw wyprzedzający zmianę warunków pogodowych.

Dobierz kolor dla siebie.

ART. NR

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

373954

373965

• Sferyczne, podwójne szyby • Flash Mirror

Dopasowane do wszystkich gogli

Coated • Wymienne szybki • Ochrona UV 400

HEAD

& Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch

KOLOR

KATEGORIA

VLT

Fire brown

S3

11%

Persimmon

S1

57%

Yellow

S1

79%

Transparent

S0

89%

ART. NR 371206 FMR yellow (S2/VLT 32%) 371216 FMR grey (S2/VLT 24%)

gęstościach wykończona miękkim materiałem COLOR

• Dopasowane do wszystkich kasków HEAD

Red, Green, Blue, Silver, Gold

61


GOGLE FREESTYLE GALACTIC MR

HORIZON FS FMR

Nowoczesne, średniej wielkości gogle w bezoprawkowym designie.

Freestyle’owe gogle z ekstremalnie szerokim polem widzenia i dodatkowymi szybami.

ART. NR

ART. NR

371306 black (S2/VLT 27%)

370106 FS FMR white (S3/VLT 11%) + dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

WŁAŚCIWOŚCI

370116 FS FMR black (S3/VLT 16%)

• Sferyczne, podwójne szyby • Mirror Coated

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

• Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach

WŁAŚCIWOŚCI

wykończona miękkim materiałem • Dopasowane

• Podwójne szyby • Mirror Coated • System

do wszystkich kasków HEAD

szybkiej wymiany szybek • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Ekstremalnie szerokie pole widzenia • Warstwa silikonowa • Dopasowane do

ALLMOUNTAIN/FREEST YLE

wszystkich kasków HEAD

STREAM

HORIZON FMR

Idealne gogle dla początkujących narciarzy z najlepszą ochroną UV.

Freestyle’owe gogle z ekstremalnie szerokim polem widzenia.

ART. NR

ART. NR

372506 black (S1/VLT 57%)

373575 FMR white/blue (S2/VLT 29%)

372516 red (S1/VLT 57%)

370236 FMR green/white (S2/VLT 32%)

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Podwójne szyby • Wymienne szybki • UV400

• Podwójne szyby • Mirror Coated • System

& Anti Fog • Komfortowa pianka • Dopasowane

szybkiej wymiany szybek • Ochrona UV 400 &

do wszystkich kasków HEAD

Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Ekstremalnie szerokie pole widzenia • Warstwa silikonowa • Dopasowane do

PROTECTION

wszystkich kasków HEAD

SOLAR FMR

GALACTIC FS FMR

Super cienkie, super przystępne, super lekkie, ale ze wszystkimi właściwościami ochronnymi. Dostępne w dwóch rozmiarach - M oraz L

Średniej wielkości gogle freestyle’owe.

ART. NR

ART. NR

373506 FMR green (S3/VLT 11%)

371226 FS FMR white/blue (S2/VLT 29%)

373526 FMR red (S3/VLT 16%)

371236 FS FMR black/red (S2/VLT 32%)

373536 FMR blue (S3/VLT 14%) 373546 FMR lime (S3/VLT 13%)

WŁAŚCIWOŚCI

373596 Solar FMR pack (8 pcs) - 4 szt. M

• Sferyczne, podwójne szyby • Flash Mirror

oraz 4 szt. L w każdym kolorze w specjalnym

Coated • Wymienne szybki • Ochrona UV 400

opakowaniu

& Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem

WŁAŚCIWOŚCI • Sferyczne, podwójne szyby • Flash Mirror Coated • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem

62

• Dopasowane do wszystkich kasków HEAD


GOGLE DAMSKIE INFINITY FS FMR

INFINITY FMR

Lustrzane, średniej wielkości gogle freestyle’owe.

Lustrzane, średniej wielkości gogle damskie z dodatkowymi szybami.

ART. NR

ART. NR

372206 FS FMR black/red (S2/VLT 24%)

372106 FMR silver (S3/VLT 11%)

372216 FS FMR white/black (S2/VLT 27%)

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%) 372116 FMR pink (S3/VLT 16%)

WŁAŚCIWOŚCI

+ dodatkowa szyba (S1/VLT 57%)

• Podwójne szyby • Flash Mirror Coated • Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti

WŁAŚCIWOŚCI

Fog • Komfortowa pianka wykończona

• Podwójne szyby • Mirror Coated • System

miękkim materiałem • Dopasowane do

szybkiej wymiany szybek • Ochrona UV 400 &

wszystkich kasków HEAD

Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Ekstremalnie szerokie pole widzenia • Warstwa silikonowa • Dopasowane do wszystkich kasków HEAD

GALACTIC FMR

Idealne gogle dla początkujących narciarzy zapewniające maksimum ochrony UV.

Średniej wielkości, damskie gogle ze specjalną sferyczną konstrukcją szyb.

ART. NR

ART. NR

372606 FS black/red (S1/VLT 57%)

371246 FMR white/berry (S2/VLT 24%)

FREESTYLE / WOMEN

STREAM FS

371256 FMR black/white (S2/VLT 23%)

WŁAŚCIWOŚCI

371266 FMR white/pink (S3/VLT 16%)

• Podwójne szyby • Wymienne szybki • UV400 & Anti Fog • Komfortowa pianka • Dopasowane

WŁAŚCIWOŚCI

do wszystkich kasków HEAD

• Sferyczne, podwójne szyby • Flash Mirror Coated • Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka o dwóch gęstościach wykończona miękkim materiałem • Dopasowane do wszystkich kasków HEAD

PROTECTION

INFINITY FMR Lustrzane, średniej wielkości gogle damskie.

ART. NR 372226 FMR black (S2/VLT 32%) 372236 FMR white (S3/VLT 16%)

WŁAŚCIWOŚCI • Podwójne szyby • Flash Mirror Coated • Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Komfortowa pianka wykończona miękkim materiałem • Dopasowane do wszystkich kasków HEAD

63


GOGLE JUNIOR INFINITY MR

NINJA MR

Średniej wielkości gogle dla początkujących z podstawową powłoką lustrzaną.

Lustrzane gogle idealnie pasujące do wszystkich kasków.

ART. NR

ART. NR

372306 MR pink (S2/VLT 26%)

373706 MR white/blue (S1/VLT 57%)

372316 MR white (S2/VLT 27%)

WŁAŚCIWOŚCI WŁAŚCIWOŚCI

• Sferyczne, podwójne szyby • Mirror Coated

• Podwójne szyby • Mirror Coated • Wymienne

• Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti

szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog

Fog • Komfortowa pianka • Dopasowane do

• Komfortowa pianka wykończona miękkim

wszystkich kasków HEAD junior

materiałem • Dopasowane do wszystkich

WOMEN / JUNIOR

kasków HEAD

STREAM

NINJA

Idealne gogle dla początkujących narciarek zapewniające maksimum ochrony UV.

Kompatybilne z dziecięcymi kaskami gogle Ninja zapewniają maksimum ochrony.

ART. NR

ART. NR

372616 white/pink (S1/VLT 57%)

373725 black/green (S1/VLT 57%) 373735 white/pink (S1/VLT 57%)

WŁAŚCIWOŚCI

373806 lime/black (S1/VLT 57%)

• Podwójne szyby • Wymienne szybki • UV400 & Anti Fog • Komfortowa pianka • Dopasowane

WŁAŚCIWOŚCI

do wszystkich kasków HEAD

• Sferyczne, podwójne szyby • Wymienne szybki • Ochrona UV 400 & Anti Fog • Podwójna komfortowa pianka • Dopasowane do

PROTECTION

wszystkich kasków HEAD junior

64


TECHNOLOGIA BODY PROTECTION OCHRONIMY TWOJE PLECY! PEŁNE KORZYSTANIE Z BIAŁEGO SZALEŃSTWA WYMAGA IDEALNEJ OCHRONY. BEZ OGRANICZANIA RUCHÓW, NASZE OCHRANIACZE ZWIĘKSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO NA KAŻDYM STOKU.

WŁAŚCIWOŚCI

MATERIAŁti

ODPINANY ELEMENT CHRONIĄCY

PIANKA SAS TEC

3D MESH

Celem wyczyszczenia, element chroniący

Miękka i dopasowująca się pianka SEC TEC

3D Mesh to trójwymiarowy materiał, umoż-

można z łatwością odpiąć od całości stroju.

doskonale tłumi uderzenia i trzyma tempe-

liwiający optymalny przepływ powietrza

raturę. 10-letnia gwarancja żywotności

między tkaniną i skórą.

i trwała ochrona.

ODPINANE SZELKI Szelki można łatwo odpiąć i ponownie

SZWY FLATLOCK POLYGIENE

Wysoka elastyczność i wytrzymałość na

pisami FIS.

Polygiene® to nowoczesna technologia

rozciąganie sprawiają że Nylon 6 to dobry

antybakteryjna, która wykorzystuje natu-

wybór w miejscach, gdzie wytrzymałość

REGULOWANE PASKI DO ŁĄCZENIA ZE SPODNIAMI

ralne sole srebra. Ogranicza rozwój bak-

oraz odporność na uderzenia grają najważ-

Regulowane paski do łączenia ze spodnia-

terii już na materiale, dzięki czemu dłużej

niejszą rolę.

mi.

pozostaje czysty.

SZEROKI PAS BIODROWY

THERMO FLEECE

Regulowany na wysokość pas biodrowy

Thermo fleece to ciepło, odprowadzanie

o szerokości 120 mm zapewnia bezpieczeń-

wilgoci, brak ograniczania ruchów, miękkie

stwo i komfort użytkowania.

wnętrze, wytrzymałość, antybakteryjność

TECHNOLOGIE

przyczepić, co zapewnia zgodność z prze-

i przyjemność w dotyku.

PROTECTION

DOPASOWANIE FLEXOR JACKET/VEST/UNIT UNISEX/MEN ROZMIAR

HT/CM

HT/INCH

1/CM

1/INCH

S

163

64,2

41

16

M

170

66,9

43

16,7

L

175

68,9

44

17,2

XL

188

74

47

18,5

XXL

212

83,5

53

20,9

OCHRANIACZ PLECÓW Ochraniacz pleców zapewni pełną ochronę jeśli wybrany został właściwy rozmiar, a ochraniacz został dopasowany do ciała użytkującego.

FLEXOR VEST/UNIT WOMEN ROZMIAR

HT/CM

HT/INCH

1/CM

1/INCH

XS

155

61

44

17,4

S

163

64,2

47

18,3

M

170

66,9

49

19,1

L

175

68,9

50

19,7

DOPASUJ OCHRANIACZ Nałóż ochraniacz i zaciśnij pasy. Ochraniacz powinien ciasno przylegać ale jednocześnie nie ograniczać swobody ruchów.

FLEXOR JACKET/VEST JUNIOR ROZMIAR

HT/CM

HT/INCH

1/CM

1/INCH

116

130

51,2

37

14,6

128

140

55,1

40

15,7

140

150

59,1

43

16,9

152

160

63

46

18

164

175

68,9

50

19,7

65


FLEXOR JR VEST

Ciepło i ochrona pleców.

Bezpieczeństwo i ciepło.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

395214

395614

395714

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący • Ekstra szeroki

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący • Ekstra szeroki

• Ekstra szeroki pas biodrowy • Szwy flatlock • Polygiene • 3D Mesh

pas biodrowy • Szwy flatlock • Thermo fleece • 3D Mesh • Polygiene

pas biodrowy • Szwy flatlock • 3D Mesh • Polygiene

Zintegrowany wygląd, pełna swoboda ruchów.

ROZMIARY

S – XXL

ROZMIARY

XS – L

ROZMIARY

116, 128, 134, 152, 164

PROTECTION

R A C E / P E R F O R M A N C E  /  W O M E N / J U N I O R

FLEXOR VEST WOMAN

FLEXOR VEST

FLEXOR UNIT RACE

FLEXOR UNIT

FLEXOR JR UNIT RACE

FLEXOR JR UNIT

Ochraniacz spełniający normy FIS.

Ochronimy Cię!

Ochraniacz spełniający normy FIS.

Pełne zaangażowanie - pełna ochrona.

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

395314

395324

395824

395814

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący • Odpinane szelki

• Pianka SAS TEC • Odpinany element chroniący • Odpinane szelki

• Ekstra szeroki pas biodrowy • Odpinane szelki • 3D Mesh • Polygiene

• Ekstra szeroki pas biodrowy • Odpinane szelki • 3D Mesh • Polygiene

• 3D Mesh • Polygiene

• 3D Mesh • Polygiene

ROZMIARY

66

S – XXL

ROZMIARY

S – XXL

ROZMIARY

116, 128, 134, 152, 164

ROZMIARY

116, 128, 134, 152, 164


SYSTEM ABS® TWINBAG SZYBKIE POCIĄGNIĘCIE ZA RĄCZKĘ SYSTEMU ABS® TWINBAG POWODUJE NATYCHMIASTOWE NAPEŁNIENIE SIĘ OBU 170 LITROWYCH PODUSZEK. TA DODATKOWA POJEMNOŚĆ W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW ZABEZPIECZA PRZED ZAKOPANIEM W LAWINIE. Dwie niezależne poduszki czynią system ABS® podwójnie niezawodny. Jeśli jedna z poduszek zostanie zniszczona w trakcie spadania, druga będzie wciąż napełniona przez wystarczająca ilość czasu. Szeroka powierzchnia uzyskana dzięki bocznemu rozmieszczeniu poduszek TwinBag stabilizuje ciało i zwiększa efekt nośny w krytycznym momencie zejścia lawiny. Z 262 osób, które uruchomiły system ABS® 97% przeżyło, a 84% z nich nie odniosło żadnych obrażeń*. *Źródło: SLF, znane i udokumentowane wypadki w lawinach z użyciem systemu ABS®, Sierpień 2010

KOMPATYBILNE Z SYSTEMEM ABS®* System poduszek ABS® to oryginalny system ratunkowy – produkowany i testowany od 1985 roku przez niemieckich ekspertów lawinowych. Jest wiele znanych firm, które również polegają na systemie ABS® i wprowadziły do kolekcji plecaki, które są z tym systemem kompatybilne. Plecak jest zaprojektowany specjalnie tak, aby można było go wpiąć zamkiem do podstawowego modułu systemu ABS® TwinBag (Base Unit).

AKCESORIA ZIMA 2016-17

*System ABS® trzeba zamówić oddzielnie.

67


REBELS TRAVELBAG

REBELS DOUBLE SKIBAG

ART. NR

ART. NR

383006

383046

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Duża torba podróżna z kółkami dla

• Pokrowiec na kółkach na dwie pary nart

zawodników i podróżników • Może być

• Materiał odporny na brud i wodę • Dwa, łatwe

rozdzielona na dwie części • Dodatkowy

w regulacji pasy kompresyjne • Neonowe wnętrze

zamek na górze głównej przegrody • Specjalne kółka• Długa, chowana rączka

WYMIARY

203 x 18 x 28 cm

ułatwiająca transport• Duża, dodatkowa

POJEMNOŚĆ

103 L

przegroda na górze • Specjalny materiał • Neonowe wnętrze WYMIARY

76 x 38 x 40,6 cm

POJEMNOŚĆ

98 L

REBELS BACKPACK ART. NR 383016

WŁAŚCIWOŚCI • Plecak z wbudowaną, miękką przegrodą na gogle • Wyposażony w pogrubione plecy oraz wygodne pasy nośne • Spód wykonany z materiału odpornego na brud i wodę • 4 przekątne pasy na narty, snowboard, buty czekan i kijki • Neonowe wnętrze 32 x 47 x 17 cm

POJEMNOŚĆ

22 L

RACE

WYMIARY

REBELS HEATABLE BOOT BAG ART. NR 383535

WŁAŚCIWOŚCI • Plecak na buty z systemem podgrzewania • Komfortowe uchwyty oraz chowane pasy nośne • Wzmocniona przegroda na gogle • Wiele przydatnych kieszeni na gogle, skarpetki, napoje, rękawiczki, ubrania • Wodoodporne zamki

REBELS RACING BACKPACK ART. NR

AKCESORIA

(110V lub 220V) oraz w samochodzie (12V) Trzy pozycje temperatury:

383036 Duży 383026 Mały

WŁAŚCIWOŚCI • Duży plecak przeznaczony dla zawodników trenerów i serwisantów • Kieszeń główna i dwie kieszonki z boku • Duża przegroda na górze na kask i akcesoria • Neonowe wnętrze • Wodoodporne zamki WYMIARY

40 x 58 x 32 cm (duży)

32 x 50 x 32 cm (mały)

POJEMNOŚĆ

70 L (duży)

46 L (mały)

68

• Regulowany uchwyt na kask • Zasilanie: w domu

Hot (70° C / 150° F)

Dry (60° C / 130° F)

Warm (50° C / 122° F)

WYMIARY

44 x 26 x 45 cm

POJEMNOŚĆ

40 L


SKI DAYPACK

SKI TRAVELBAG

ART. NR

ART. NR

383096

383066

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Plecak codzienny z komorą główną oraz

• Duża torba podróżna na kółkach z dużą komorą

kieszeniami zewnętrznymi zapinanymi na zamek

główną oraz różnymi mniejszymi kieszeniami

• Uchwyt na kask • Siatkowana, wygodna

• Teleskopowa rączka ułatwiającą transport

tylna ściana • Specjalna kieszeń na butelkę

• Okienko na wizytówkę oraz wysokiej jakości kółka

WYMIARY

33 x 48 x 24 cm

POJEMNOŚĆ

34 L

WYMIARY

77 x 33,7 x 33 cm

POJEMNOŚĆ

74 L

BOOT BACKPACK ART. NR 383086

SINGLE SKI BAG

DOUBLE SKIBAG

ART. NR

ART. NR

oraz dodatkowa kieszeń zewnętrzna • Podszewka

383056

383106

z materiału PP • Ergonomiczna tylna ściana

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WYMIARY

35 x 40,6 x 24 cm

• Pokrowiec na jedną parę nart • Długość 174 cm

• Pokrowiec na dwie pary nart • Możliwość

POJEMNOŚĆ

34 L

- regulowana do długości 194 cm • Wyposażony

przedłużenia do długości 194 cm • Wyposażony

w dwa, łatwe w użyciu pasy kompresyjne

w dwa, łatwe w użyciu pasy kompresyjne

z klamrami oraz wygodny uchwyt

z klamrami oraz wygodny uchwyt

WŁAŚCIWOŚCI • Pojemna, zapinana na zamek kieszeń główna

174 + 20 x 25 x 15 cm

WYMIARY

174 + 20 x 31 x 15 cm

POJEMNOŚĆ

43 L

POJEMNOŚĆ

65 L

ALLRIDE

WYMIARY

BOOT BAG AKCESORIA

ART. NR 383076

WŁAŚCIWOŚCI • Zgrabna torba na buty narciarskie z wygodnymi uchwytami oraz pasem na ramię • Zapinana na zamek kieszeń główna oraz kieszenie zewnętrzne WYMIARY

40,3 x 38,7 x 26,7 cm

POJEMNOŚĆ

41 L

69


FREERIDE SKIBAG

SKI FREERIDE BACKPACK

ART. NR

ART. NR

383156

383146

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Pokrowiec na jedną parę nart

• Poziomy i dwa pionowe systemy

• Długość 185 cm - regulowana do długości

mocowania nart • Pionowy system

195 cm • Wyposażony w dwa, łatwe w użyciu

mocowanie deski • Chowane uchwyty na

pasy kopresyjne z klamrami oraz wygodny

narty i czekan• Wewnętrzna kieszeń na

uchwyt • Wyhaftowany logotyp HEAD

sondę i łopatę • Uchwyt na kask • Pas piersiowy • Kompatybilne z modułami

WYMIARY

185 + 10 x 25 x 15 cm

ABS® • Element ABS Vario do zakupienia

POJEMNOŚĆ

43 L

osobno • Materiał wodoodporny WYMIARY

33 x 57,5 x 17 cm

POJEMNOŚĆ

26 L

FREESKI

* plecak nie zawiera jednostki bazowej ABS Vario

FREERIDE BOOT BAG ART. NR 383176

WŁAŚCIWOŚCI • Zgrabna torba na buty narciarskie z wygodnymi uchwytami oraz pasem na ramię

AKCESORIA

• Zapinana na zamek kieszeń główna oraz kieszenie zewnętrzne • Wyhaftowany logotyp HEAD WYMIARY

40 x 37 x 25 cm

POJEMNOŚĆ

41 L

70


STREET BACKPACK

WOMAN SINGLE SKIBAG

ART. NR

ART. NR

374485

383206

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Wodoodporny materiał nylonowy • Trwała

• Pokrowiec dla kobiet na jedną parę nart

konstrukcja ripstop • Wysokiej jakości zamek YKK

• Wygodny uchwyt oraz mocne pasy kompresyjne

• Wzmocniona przegroda na laptopa

• Wyhaftowany logotyp HEAD • Metalowe zamki

• Ergonomiczne wzmocnione pasy na ramię

• Wodoodporny materiał filcowy

• Oddychający materiał wewenętrzny • Wewnętrzny system przegródek WYMIARY

35 x 10 x 50 cm

POJEMNOŚĆ

17 L

WYMIARY

165 + 20 x 15 x 25 cm

POJEMNOŚĆ

64 L

LEARJET ART. NR 374435

WOMAN TRAVELBAG

WŁAŚCIWOŚCI

ART. NR

• Wodoodporny materiał nylonowy • Trwała

383196

konstrukcja ripstop • Wysokiej jakości zamek YKK • Wytrzymałe wzmocnienia • Plastikowe elementy

WŁAŚCIWOŚCI

ochronne pod spodem i na bokach torby

• Torba podróżna dla kobiet z teleskopową rączką

• Wyciągana teleskopowa rączka • Wygodny

ułatwiającą transport • Duża i zapinana na zamek

uchwyt z neoprenu

główna kieszeń oraz różne małe kieszenie

55 x 35 x 28 cm

POJEMNOŚĆ

55 L

WYMIARY

64 x 32 x 36 cm

POJEMNOŚĆ

63 L

FREESKI / WOMEN

• Metalowe zamki • Wodoodporny materiał filcowy WYMIARY

TRAVELBAG SM ART. NR 374425

WŁAŚCIWOŚCI • Wodoodporny materiał nylonowy • Trwała • Wytrzymałe wzmocnienia • Plastikowe elementy ochronne pod spodem i na bokach torby • Regulowane, zapinane na rzepy przegrody • Torba na pranie • Wyciągana teleskopowa rączka • Wygodny uchwyt z neoprenu WYMIARY

75 x 40 x 30 cm

POJEMNOŚĆ

95 L

DUFFLEBAG

WOMAN BOOT BAG

ART. NR

ART. NR

374495

383186

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Wodoodporny materiał nylonowy • Wytrzymałe

• Torba na jedną parę butów • Ergonomiczny pas

zamki • Doatkowa kosmetyczka • Wygodny,

na ramię • Zapinana na zamek kieszeń główna

odpinany pasek na ramię

oraz kieszenie zewnętrzne • Metalowe zamki

AKCESORIA

konstrukcja ripstop • Wysokiej jakości zamek YKK

• Wodoodporny materiał filcowy WYMIARY

50 x 27 x 24 cm

POJEMNOŚĆ

30 L

WYMIARY

38 x 26 x 39 cm

POJEMNOŚĆ

33 L

71


WORLDCUP SL PROTECTOR ART. NR 381346

WŁAŚCIWOŚCI

RACE / PERFORMANCE

• Ochraniacze slalomowy na ręce • Pasują do kijów seniorskich i juniorskich • W zestawie śruby montażowe.

WORLDCUP SG

WORLDCUP SL

CARBON PRESTIGE

HEAD AIRFOIL

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

381026

381056

381776

381956 Black 381916 Neon Blue

AKCESORIA

381926 Neon Green 381936 Neon Red 381946 Neon Yellow

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Gięte kije zawodnicze WorldCup

• Kije WorldCup SL • 7075 Aluminium

• Wygięta, bezpieczna rączka termiczna • Pasek

• 7075 Aluminium Airfoil • Wygięta, bezpieczna, dwuwarstwowa rączka cw white core

• 7075 Aluminium • Miękka zjazdowa rączka c/w Torx

• Miękka zjazdowa rączka c/w Torx Screw Black

Lock Security • Ostry grot Carbide Flex • Talerzyk

• Pasek Lock Security

Screw Black • Pasek Race • Stożkowy neonowy

• Pasek Race

• Vision Race - Ø 50mm

• Talerzyk Alpine Race - Ø 50mm • Stalowy grot

żółty talerzyk DH i SG • Ostry grot Carbide

• Neonowy żółty talerzyk Race - Ø 50 mm • Ostry grot Carbide

ŚREDNICA

18 mm

ŚREDNICA

18 mm

ŚREDNICA

16 mm Carbon Shaft

ŚREDNICA

16 mm

DŁUGOŚĆ

110-135 cm

DŁUGOŚĆ

110-140 cm

DŁUGOŚĆ

105 – 135 cm

DŁUGOŚĆ

105 – 135 cm

KOLORY

White/Black/Yellow

KOLORY

White/Black/Yellow

KOLORY

Carbon black/Silver

KOLORY

Black • Neon Blue • Neon Green • Neon Red • Neon Yellow

72


ALLRIDE / FREESKI

MULTI

3550 VARIO 2 PIECE

3312 VARIO 3 PIECE

AERO

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

381146 Black/Neon/Yellow

381816 Aluminium

381535

381525

381446

381156 Black/Silver

381826 Black/White

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Dwuczęściowe, teleskopowe kije z szybką

• Trzyczęściowe, teleskopowe kije z szybką

• 7075 Aluminium • Rączka o anatomicznym

381845 Neon

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

blokadą LEKI • 7075 Aluminium • Miękka,

blokadą LEKI • 7075 Aluminium • Miękka,

dwuwarstwowym kształcie • Pasek Lock

• 5083 Aluminium • Matowe wykończenie • Miękka, dwuwarstwowa

• 5086 Aluminium • Miękka rączka PE • Pasek automatyczny

wygięta, bezpieczna rączka termiczna

komfortowa rączka ze specjalnie

Security Compact • Talerzyk Alpine Race

rączka • Pasek automatyczny • Talerzyk Race - Ø 50mm • Stalowy grot

• Talerzyk Race - Ø 50mm • Stalowy grot

• Neoprenowy pasek Lock Security

zaokrągloną górną częścią • Miękki pasek

Basket - Ø 50 mm (zielony) • Dodatkowy

• Ostrygrot Carbide flex • Talerzyk Vision

Lock Security • Ostry grot Carbide flex

talerzyk do puchu - Ø 92 mm (niebieski)

Race - Ø 50 mm • Dodatkowy talerzyk do

• Dodatkowy talerzyk do puchu - Ø 95 mm

puchu - Ø 95mm ŚREDNICA

18 mm

ŚREDNICA

18 mm

ŚREDNICA

16/14 mm

ŚREDNICA

18/16/14 mm

ŚREDNICA

18 mm

DŁUGOŚĆ

105 – 135 cm

DŁUGOŚĆ

105 – 135 cm

DŁUGOŚĆ

110 - 140 cm regulowane

DŁUGOŚĆ

110 - 150 cm regulowane

DŁUGOŚĆ

110 - 135 cm

KOLORY

Black/Neon/Yellow, Black/Silver

KOLORY

Aluminium, Black/White, Neon

KOLORY

Black/Neon Green

KOLORY

Red/Yellow

KOLORY

Sublimated

73

AKCESORIA

MULTI S


WOMEN / JUNIOR AKCESORIA

JOY BLACK

JOY WHITE

JOY BLACK TEAL

WORLDCUP SG JUNIOR

WORLDCUP SL JR

SUPERSHAPE TEAM

MONSTER JR

JOY GIRL

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

381656

381766

381676

381326

381336

381376

381396

381646

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Wysokiej klasy kije kobiece

• Wysokiej klasy kije kobiece

• 5086 Aluminium • Damska,

• Oryginalne, wygięte kije WC JR

• Kije WorldCup SL JR Racing

• 5086 Aluminium • Dziecięca

• Dziecięca rączka • 5086

• 5086 Aluminium • Dziecięca

• 7075 Aluminium • Wygięta,

• 7075 Aluminium • Wygięta,

miękka rączka SBS • Pasek

Racing • 7075 Aluminium • Miękka

• 7075 Aluminium • Miękka

rączka • Pasek z klamerką

• Aluminium • Pasek z klamerką

rączka • Pasek z klamerką

bezpieczna rączka termiczna

bezpieczna rączka termiczna

automatyczny • Talerzyk Race

zjazdowa rączka c/w Torx Screw

zjazdowa rączka c/w Torx

• Talerzyk Race - Ø 50 mm

• Talerzyk Race - Ø 50 mm

• Talerzyk Race - Ø 50 mm

• Pasek Lock Security Compact

• Pasek Lock Security Compact

• Grot stalowy

Black • Pasek z klamerką

Screw Black • Pasek z klamerką

• Stalowy grot

• Stalowy grot

• Stalowy grot

• Grot stalowy Talerzyk Alpine

• Grot stalowy • Talerzyk Alpine

• Stożkowy talerzyk DH i SG

• Neonowy talerzyk AlpineRace -

Race - Ø 50 mm

Race - Ø 50 mm

(żółty) - Ø 40 mm • Stalowy grot

Ø 50 mm • Stalowy grot

ŚREDNICA

16 mm

ŚREDNICA

16 mm

ŚREDNICA

16 mm

ŚREDNICA

16 mm

ŚREDNICA

16 mm

ŚREDNICA

14 mm

ŚREDNICA

14 mm

ŚREDNICA

14 mm

DŁUGOŚĆ

105-125 cm

DŁUGOŚĆ

105-120 cm

DŁUGOŚĆ

105-125cm

DŁUGOŚĆ

90 - 110 cm

DŁUGOŚĆ

90 - 110 cm

DŁUGOŚĆ

70 - 110 cm

DŁUGOŚĆ

80-105 cm

DŁUGOŚĆ

80 - 105 cm

KOLORY

Black/Neon/

KOLORY

White/Black

KOLORY

Black/Teal

KOLORY

White/Black/

KOLORY

White/Black/

KOLORY

White/Black/

KOLORY

Sublimated

KOLORY

White/Pink

Yellow

74

Yellow

Yellow

Yellow


RENTAL COMBO JEŚLI POCZĄTKUJĄCY ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z NARCIARSTWEM U CIEBIE W WYPOŻYCZALNI Wydajność, jakość, dopasowanie - ponieważ wypożyczone narty to doskonale przygotowane krawędzie i ślizgi, buty z najnowszej kolekcji, idealnie dopasowane, sprawdzone i bezpiecznie ustawione wiązania, zawsze i wszędzie. Wszystko bez ryzyka i kłopotów wynikających z konieczności przewożenia sprzętu, bez kosztów serwisu i naprawy oraz bez horroru narciarza, który kupił nieodpowiedni dla siebie sprzęt. Wizja HEAD rental zakłada dostępność, wygodę, jakość i doskonale dobrany sprzęt, a co za tym idzie - doskonały dzień na stoku dla każdego. Wizja, która może stać się rzeczywistością również w Twojej wypożyczalni.

JEŚLI POCZĄTKUJĄCY ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z NARCIARSTWEM U CIEBIE W WYPOŻYCZALNI JEŚLI TWOJE RĘCE TO JEDYNE NARZĘDZIA, JAKIE POTRZEBUJESZ JEŚLI MOŻESZ ZAPEWNIĆ KAŻDEMU JEGO ULUBIONE NARTY JEŚLI KLIENT JEST OBSŁUŻONY W 60 SEKUND WHAT‘S YOUR LIMIT? 75


TECHNOLOGIE W NARTACH • ERA 3.0 ERA 3.0 Wyobraź sobie narty, które są dla wszystkich, wszędzie. Jedne dla wszystkich, wszystko w jednym. HEAD ERA 3.0 nie jest jednowymiarową technologią w stylu: „Masz problem? Naprawimy go!”. ERA 3.0 to kombinacja technologii, kształtu i geometrii. Pomyśl Rocker, pomyśl Promień, pomyśl Przyspieszenie. Pomyśl Trójwymiarowo!

OBCIĄŻONA

NIEOBCIĄŻONA

ALLRIDE ROCKER Łatwiejsze sterowanie oraz zwiększone unoszenie w puchu. W każdym modelu umieściliśmy dokładnie dobraną długość rockera, tak aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich poziomach umiejętności. Sterowanie nartami stało się łatwiejsze dla każdego oraz zwiększyła się uniwersalność w miękkim śniegu.

PROGRESYWNY PROMIEŃ

TECHNOLOGIE

Płynne skręty. Normalny rocker zmusza narciarzy do bardzo mocnego zakrawędziowania narty, aby uzyskać kontakt krawędzi ze śniegiem na całej jej długości. Progresywny promień skrętu pozwala na pełny kontakt krawędzi ze śniegiem przy mniejszym o 50% zakrawędziowaniu narty. Więcej krawędzi na śniegu = większe trzymanie krawędzi.

MONSTER R

SHAPE SX R

SHAPE CX R

SHAPE RX R

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

312416 AB

312446 AB

312426 Track

312506 Flat

312496 AB

312516 Track 312526 AB

INTELLIRISE REBOUND Inteligentna stabilność. Przenieśliśmy legendarne piezoelektryczne włókna do przedniej części narty. Nieprzyjemne wibracje dziobu, które czuć w normalnych konstrukcjach rocker, tutaj nie występują. Te narty są po prostu za sprytne.

312536 SLR 2

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Allride Rocker • ERA 3.0

• Allride Rocker • ERA 3.0

• Allride Rocker • ERA 3.0

• Allride Rocker • ERA 3.0

• Structured Surface • Graphene

• Structured Surface • Graphene

• Structured Surface • Power Sidewall Jacket

• Powłoka zewnętrzna SnakeSkin • Power

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap

• Ślizg UHM C • Black • Rdzeń kompozytowy

Fiber Jacket • Ślizg UHM C Black

• Ślizg UHM C Black

• Ślizg UHM C Black • Rdzeń drewniany

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

• Rdzeń kompozytowy

RENTAL

ERA 2.0 MŁODSZY BRAT ERY 3.0. Wszystko co oferuje ERA 3.0, czyli design, osiągi i geometrię Rocker, jedynie bez inteligentnych piezoelektrycznych włókien. Dostarczamy dzieciom najlepsze narzędzie do nauki i zabawy, ponieważ chcemy, aby poczuły narciarstwo na najwyższym poziomie. 76

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

149 / 156 / 163 / 170 / 177

DŁUGOŚCI

142 / 149 / 156 / 163 / 170 / 177

WYMIARY

124 / 82 / 109 dla długości 170

WYMIARY

125 / 72 / 109 dla długości 170

WYMIARY

127 / 78 / 110 dla długości 170

WYMIARY

123 / 70 / 106 dla długości 170

PROMIEŃ

16,5 dla długości 170

PROMIEŃ

12,9 dla długości 170

PROMIEŃ

13,6 dla długości 170

PROMIEŃ

12,8 dla długości 170


THE LINK PRO R

THE LINK R

RESIDUE R TRACK

ABSOLUT JOY R SLR 2

LIGHT JOY R SLR 2

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

312535 Track

312475 Track

312415 Track

314106 Track

312486

312466

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• ERA 2.0 • Early rise • Powłoka zewnętrzna

• ERA 2.0 • Early rise • Powłoka zewnętrzna

• ERA 2.0 • Early rise

• Heavy duty twin tip model

• Graphene • Super Lekka Dystrybucja Wagi

• Graphene • Super Lekka Dystrybucja Wagi

SnakeSkin • Rdzeń drewniany

SnakeSkin • Rdzeń drewniany • Torsion box

• Powłoka zewnętrzna SnakeSkin

• Powłoka zewnętrzna mesh

• Kobiecy Camber • ERA 3.0 • Konstrukcja

• Kobiecy Camber • ERA 3.0

• Torsion box • Konstrukcja Cap

• Konstrukcja Cap • Szyna wiązania

• Rdzeń kompozytowy • Szyna wiązania

• Rdzeń drewniany heavy duty

Superlite Power Sidewall Jacket • Rdzeń

• Konstrukcja Superlite Power Sidewall

• Szyna wiązania zamontowana fabrycznie

zamontowana fabrycznie

zamontowana fabrycznie

• Ślizg UHM C

kompozytowy • Allride Rocker • Ochraniacz

Jacket • Allride Rocker • Ochraniacz dziobów

• Szyna wiązania zamontowana fabrycznie

dziobów • Ślizg UHM C Black

• Ślizg UHM C Black • Rdzeń kompozytowy

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

DŁUGOŚCI

140(S) / 150(M) / 160(L) /

DŁUGOŚCI

130(XS) / 140(S) / 150(M) /

DŁUGOŚCI

140(S) / 150(M) / 160(L) /

DŁUGOŚCI

109 / 118 / 127 / 136 / 145/

DŁUGOŚCI

143 / 148 / 153 / 158 / 163 / 168

DŁUGOŚCI

143 / 148 / 153 / 158 / 163

170(XL) / 180(XXL)

160(L) / 170(XL)

170(XL) / 180(XXL)

154 / 163 / 172 / 181

WYMIARY

129 / 79 / 109 dla długości 163

WYMIARY

127 / 73 / 107 dla długości 158

WYMIARY

131 / 78 / 113 dla długości 170

WYMIARY

125 / 69 / 106 dla długości 150

WYMIARY

123 / 70 / 106 dla długości 170

WYMIARY

109 / 77 / 103 dla długości 145

PROMIEŃ

13,5 dla długości 163

PROMIEŃ

10,9 dla długości 158

PROMIEŃ

13.2 dla długości 170

PROMIEŃ

10,0 dla długości 150

PROMIEŃ

12,8 dla długości 170

PROMIEŃ

13,1 dla długości 145

KODY KOLORÓW

RENTAL

KODY KOLORÓW

NARTY

THE ULTIMATE LINK R

KODY KOLORÓW

77


SP 13 ABS

SP 10 ABS

SP 7.5 AC

ART. NR

ART. NR

ART. NR

114097 SP 13 ABS Brake 85 [D]

111872 SP 10 ABS * Brake 85 [D]

111670 SP 7.5 AC PM

Solid Black/White

111566 SP 10 ABS * w/o Brake [D]

Solid Black/Anthracite

111567 SP 10 ABS ** PM

111874 SP 7.5 AC Brake 85 [D]

111873 SP 10 ABS * Brake 110 [D]

Solid Black/Anthracite

(6mm screws) All Solid Black/Anthracite

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Przód RX One Touch z systemem TRP

• Przód SX One Touch z systemem TRP

• Przód SX Junior One Touch z systemem TRP

• Race Diagonal • ABS - Anti Blocking System

• Full Diagonal • ABS - Anti Blocking System

• Full Diagonal • AFS

• Pięta Rent One Touch

• Pięta Rent One Touch

WYSOKOŚĆ

31,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 4 – 13 WAGA

2600 g

ZAKRES WAGI Od 42 kg

NARTY / WIĄZANIA

KOLOR

31,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 2.5 – 10 WAGA

* 2270 g ** 1580g

ZAKRES WAGI Od 26 kg KOLOR

Solid Black/Anthracite

• Junior • Pięta Rent One Touch WYSOKOŚĆ

31,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 1.5-7.5 WAGA

1440 g

ZAKRES WAGI 18 – 84 kg KOLOR

Solid Black/Anthracite

SOUPHEAD R

SUPERSHAPE TEAM R

THE ROD 94

SP 4.5 AC

SR 10

SR 4.5

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

ART. NR

314316

312606 Track 4.5, długość 87 / 97 / 107 / 117

312993

111571 SP 4.5 AC Brake 74 [D]

111876 SR 10 Brake 85 [D]

111574 SR 4.5 AC Brake 74 [K]

312626 Track 7.5, długość 117 / 127 / 137

Solid Black

Solid Black/Anthracite

Solid Black

312636 R SLR 2, 312646 R długość 67 / 77 /

111572 SP 4.5 AC PM

87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137 / 147 / 157

Solid Black

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Konstrukcja Twintip

• Era 2.0 • Powłoka zewnętrzna SnakeSkin

• Powłoka zewnętrzna SnakeSkin

• Przód SX Kid One Touch z systemem TRP

• Przód SX z systemem TRP • Full Diagonal

• Przód Kid SX z systemem TRP • Full Diagonal

• Ślizg E black

• Ślizg UHM C

• Full fiber jacket

• Full Diagonal • AFS Junior

• Pięta Rent One Touch

• AFS Junior • Pięta SX Kid One Touch

• Ślizg E black • Szyna wiązania SP 10

• Pięta SX Kid One Touch

WYSOKOŚĆ

zamontowana fabrycznie

WYSOKOŚĆ

• Structured Surface

SZCZEGÓŁY SZCZEGÓŁY

RENTAL

Solid Black/White

WYSOKOŚĆ

25,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 0.75 – 4.5

WYMIARY

DŁUGOŚCI

87 / 97 / 107 / 117 / 127 / 137

103 / 65 / 89 dla długości 87

SZCZEGÓŁY

WYMIARY

104 / 68 / 92 dla długości 127

106 / 66 / 92 dla długości 107

DŁUGOŚCI

94

ZAKRES WAGI 10 – 48 kg

PROMIEŃ

9,4 dla długości 127

111 / 67 / 96 dla długości 127

WYMIARY

129 / 90 / 118 dla długości 94

KOLOR

WIĄZANIA

100679 SLR 7.5 AC Brake 78 [H]

PROMIEŃ

4,0 dla długości 87

PROMIEŃ

4,2 dla długości 94

5,7 dla długości 107

8,0 dla długości 127

78

WAGA

1630 g Solid Black

22,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 2.5 – 10 WAGA

2145 g

ZAKRES WAGI Od 26 kg  KOLOR

Solid Black/Anthracite

WYSOKOŚĆ

5,0 mm

SIŁA WYPIĘCIA 0.75 – 4.5 WAGA

1280 g

ZAKRES WAGI 10 – 48 kg  KOLOR

Solid Black


ADULT RENTAL ART. NR

ŚREDNICA

18 x 1 mm

381425

DŁUGOŚĆ

110 – 135 cm

KOLOR

Długość kodowana

WŁAŚCIWOŚCI

kolorem

• 7075 Aluminium • Grafika trwale nadrukowana • Długość podana w cm • Przejrzyste kodowanie kolorem • Miękka rączka

TYROLIA AAATTACK 13 DEMO

ADULT RENTAL SUBLIMATED

ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

ART. NR

ŚREDNICA 18 x 1 mm

111823 TYROLIA ATTACK 13 DEMO

• Przód FR Pro One Touch • AFD Metal

381445

DŁUGOŚĆ

110 – 135 cm

w/o Brake [D] Solid Black

• Pięta Race One Touch • Nielakierowane

KOLOR

Długość kodowana

WŁAŚCIWOŚCI

114035 TYROLIA ATTACK 13 DEMO Brake 95 [D] Solid Black/White

SZCZEGÓŁY

114036 TYROLIA ATTACK 13 DEMO

WYSOKOŚĆ

Brake 110 [D] Solid Black/White

SIŁA WYPIĘCIA 4-13

111822 TYROLIA ATTACK 13 DEMO

WAGA

2250g

• Długość podana w cm

Brake 95 [D] Solid Black

(with brake: 2550g)

• Przejrzyste kodowanie kolorem

114037 TYROLIA ATTACK 13 DEMO

ZAKRES WAGI Od 42 kg

Brake 110 [D] Solid Black

KOLOR

Solid Black

Solid Black/White

kolorem

• 7075 Aluminium 23,0 mm

• Możliwość nadrukowania własnej, trwałej grafiki

• Miękka rączka

JUNIOR RENTAL ART. NR

ŚREDNICA

16 x 0,8 mm

381435

DŁUGOŚĆ

70 – 105 cm

KOLOR

Długość kodowana

WŁAŚCIWOŚCI

kolorem

• 7075 Aluminium • Grafika trwale nadrukowana • Długość podana w cm • Przejrzyste kodowanie kolorem

WIĄZANIA / KIJKI

• Miękka rączka

JUNIOR RENTAL SUBLIMATED

TYROLIA AAATTACK 11 DEMO ART. NR

WŁAŚCIWOŚCI

ART. NR

ŚREDNICA

16 x 0,8 mm

111825 TYROLIA ATTACK 11 DEMO

• Przód FR Pro One Touch • AFD Metal

381455

DŁUGOŚĆ

70 – 105 cm

Brake 95 [G] Solid Black/White

• Pięta SX • Nielakierowane

KOLOR

Długość kodowana

WŁAŚCIWOŚCI

111824 TYROLIA ATTACK 11 DEMO Brake 115 [G] Solid Black/White

SZCZEGÓŁY

114040 TYROLIA ATTACK 11 DEMO

WYSOKOŚĆ

Brake 90 [G] Solid Black

SIŁA WYPIĘCIA 3-11

114041 TYROLIA ATTACK 11 DEMO

WAGA

Brake 115 [G] Solid Black

ZAKRES WAGI Od 31 kg

kolorem

• 7075 Aluminium 29,5 mm 2350g Solid Black

Solid Black/White

trwałej grafiki • Długość podana w cm • Przejrzyste kodowanie kolorem • Miękka rączka

RENTAL

KOLOR

• Możliwość nadrukowania własnej,

79


VECTOR EVO 100 HT

ADVANT EDGE 95 HT

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606600

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

606603

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją • 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 regulowana zębatka

• Skorupa Bi-Inj dynamic • Konstrukcja

SZCZEGÓŁY

skorupy ułatwiająca zakładanie buta

GRUPA DOCELOWA

Ekspert

• Technologia Hi-Top • Duo Flex

SZCZEGÓŁY

• Regulacja flex’u • Pojedynczy canting

FLEX INDEX

100 / 90

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca zakładanie

GRUPA DOCELOWA

Zaawansowany narciarz

• Wkładka regulująca nachylenie

ROZMIARY

250-265-...-305-310-320

buta • Regulacja flex’u • Pojedynczy canting

FLEX INDEX

95 / 85

• Evo Balance

SKORUPA

PU

• Regulowany spojler • All Ride Balance

ROZMIARY

250-255-260-265-...-305

KOPYTO

S 1850cc

SKORUPA

PU

BUT WEWNĘTRZNY • EVO Perfect Fit S • Wkładka Sanitized®

Szer. Rozm.

• Skorupa Bi-Inj. control

98 25.5

100 26.5

102 27.5

Trsp. Anth./Black-Green

KOLOR

• Wkładka wewnętrzna HP

BUT WEWNĘTRZNY

KOPYTO

• Komfortowy • Wkładka Sanitized®

Szer. Rozm.

• Rzep o szerokości 40 mm

KOLOR

C 2100cc 100 25.5

102 26.5

104 27.5

Trsp. Red/ Black

• Rzep o szerokości 40 mm

VECTOR EVO 90 HT W

ADVANT EDGE 85 HT W

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606601

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

606604

• 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją

• 1 regulowana zębatka

• 2 klamry z podwójną siłą dopięcia

WŁAŚCIWOŚCI SZCZEGÓŁY

skorupy ułatwiająca zakładanie buta

GRUPA DOCELOWA

Ekspert

• Duo Flex • Konstrukcja skorupy ułatwiająca

SZCZEGÓŁY

• Regulacja flex’u • Pojedynczy canting

FLEX INDEX

90 / 80

zakładanie buta • Pojedynczy canting

GRUPA DOCELOWA

Zaawansowany narciarz

• Wkładka regulująca nachylenie

ROZMIARY

230-235-...-275

• Regulowana podwójna cholewka

FLEX INDEX

85 / 75

• Evo Balance

SKORUPA

PU

• Allride Balance

ROZMIARY

220-225-230-235-...-275

KOPYTO

S 1850cc

SKORUPA

PU

• EVO Perfect Fit S

BUTY

• Wkładka Sanitized®

RENTAL

• 1 regulowana zębatka

• Skorupa Bi-Inj dynamic • Konstrukcja

BUT WEWNĘTRZNY

80

WŁAŚCIWOŚCI

Szer. Rozm.

KOLOR

• Skorupa Bi-Inj. control • Technologia Hi-Top

96 24.5

98 25.5

Trsp. Gray-Yellow

100 26.5

BUT WEWNĘTRZNY • Damski komfortowy • Damski auto adaptive tech.

• Wkładka wewnętrzna HP

• Wkładka Sanitized®

• Rzep o szerokości 40 mm

• Rzep o szerokości 40 mm

C 2100cc

KOPYTO Szer. Rozm.

KOLOR

98 24.5

100 25.5

Light Blue / Gray

102 26.5


NEXT EDGE 75 HT

NEXT EDGE 85 HT ART. NR

KLAMRY

605715 Anth./Black-Yellow

• 4 aluminiowe klamry

606616 Yellow /Black

z mikroregulacją

• Skorupa Tri-Inj. energy

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA

zakładanie buta • Regulacja flex’u

narciarz

• Podwójny canting • Regulowany

FLEX INDEX

85

spojler • Allride Balance

ROZMIARY

250-255-260-

• But damski: regulowany podwójny

265-...-305-310-320-330-340

profil

Damska konstrukcja PU / SL C 2100cc

• Komfortowy

Szer. Rozm.

• Wkładka Sanitized® • Rzep o szerokości 40 mm

Zaawansowany

KOPYTO

KOLOR

100 25.5

102 26.5

• 4 klamry z tworzywa • 1 regulowana zębatka

• 1 regulowana zębatka

SKORUPA

KLAMRY

606621

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

BUT WEWNĘTRZNY

ART. NR

• Skorupa Tri-Inj. energy

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy

GRUPA DOCELOWA

ułatwiająca zakładanie buta

Średniozaawansowany narciarz

• Podwójny canting

FLEX INDEX

75

ROZMIARY

250-255-

BUT WEWNĘTRZNY

260-265-...-305

• Komfortowy

SKORUPA

• Wkładka Sanitized®

KOPYTO

• Rzep o szerokości 40 mm

Szer. Rozm.

PU / SL C 2100cc 100 25.5

104 27.5

Anthracite

KOLOR

104 27.5

102 26.5

Anth./Black-Yellow Yellow /Black

NEXT EDGE 75 HT W

NEXT EDGE 65 HT W

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

605717 Anth./Black-Blue

• 4 aluminiowe klamry

606622

• 4 klamry z tworzywa

606618 Gray

z mikroregulacją

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 regulowana zębatka

WŁAŚCIWOŚCI • Skorupa Tri-Inj. energy

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA

zakładanie buta • Podwójny

narciarz

regulowany profil • Podwójny

FLEX INDEX

75

canting • Allride Balance

ROZMIARY

220-225-230-

Zaawansowany

235-...-275

• Skorupa Tri-Inj. energy

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy

GRUPA DOCELOWA

ułatwiająca zakładanie buta

narciarz

• Podwójny canting

FLEX INDEX

65

ROZMIARY

230-235-...-275

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU / SL

• Damski komfortowy

KOPYTO

SKORUPA

PU / SL

• Miękkie wykończenie

• Damski komfortowy

KOPYTO

C 2100cc

• Wkładka Sanitized®

• Miękkie wykończenie • Wkładka Sanitized®

Szer. Rozm.

• Rzep o szerokości 30 mm

KOLOR

98 24.5

100 25.5

102 26.5

• Rzep o szerokości 30 mm

Szer. Rozm.

KOLOR

C 2100cc 98 24.5

100 25.5

102 26.5

BUTY

BUT WEWNĘTRZNY

Zaawansowany

Black

Anth./Black-Blue

Gray

RENTAL 81


CUBE 3 80 HT

FX 65 HT

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606627

• 2 klamry z tworzywa

606625

• 2 klamry z tworzywa

z mikroregulacją

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją

• Skorupa Power control

z mikroregulacją

• Skorupa Power control

• 1 regulowana zębatka

• Zintegrowany AutoSkiWalk

• 1 regulowana zębatka

BUT WEWNĘTRZNY

SZCZEGÓŁY

BUT WEWNĘTRZNY

SZCZEGÓŁY

• Komfortowy

GRUPA DOCELOWA

• Komfortowy, łatwy do założenia

GRUPA DOCELOWA

• Wkładka Sanitized®

Średniozaawansowany narciarz

• Wkładka Sanitized®

Średniozaawansowany narciarz

FLEX INDEX

65

• Rzep o szerokości 35 mm

FLEX INDEX

80

ROZMIARY

260-265-...-305

ROZMIARY

260-265-...-305

SKORUPA

PU/SL

Unisex constr.

KOPYTO

SKORUPA

PU / SL

KOPYTO

EC 2200cc

Szer. Rozm.

102 25.5

104 26.5

Szer. Rozm.

FX 55 HT W

CUBE 3 70 HT W ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606628

• 2 klamry z tworzywa

606626

• 2 klamry z tworzywa

BUTY

z mikroregulacją

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

WŁAŚCIWOŚCI

• 1 szeroka, aluminiowa klamra

WŁAŚCIWOŚCI

z mikroregulacją

• Skorupa Power control

z mikroregulacją

• Skorupa Power control

• 1 regulowana zębatka

• Zintegrowany AutoSkiWalk

• 1 regulowana zębatka

BUT WEWNĘTRZNY

SZCZEGÓŁY

BUT WEWNĘTRZNY

SZCZEGÓŁY

• Damski Komfortowy

GRUPA DOCELOWA

• Komfortowy, łatwy do założenia

GRUPA DOCELOWA

• Wkładka Sanitized

Średniozaawansowany narciarz

• Wkładka Sanitized®

Średniozaawansowany narciarz

FLEX INDEX

55

• Rzep o szerokości 35 mm

FLEX INDEX

70

ROZMIARY

230-235-...-275

ROZMIARY

230-235-...-265

SKORUPA

PU/SL

SKORUPA

PU / SL

KOPYTO

KOPYTO

C 2200cc

Szer. Rozm.

KOLOR

RENTAL

106 27.5

Black

KOLOR

106 27.5

104 26.5

Black / Anth

KOLOR

82

EC 2200cc 102 25.5

100 25.5

®

102 26.5

Gray

104 27.5

Szer. Rozm.

KOLOR

EC 2200cc 102 25.5

104 26.5

106 27.5

White


RAPTOR 50 HT

Z2 HT BBYS

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606630

• 4 klamry z tworzywa

606633

• 2 klamry z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

• Regulowany flex JR racing

GRUPA DOCELOWA

• Natural Kid Stance

GRUPA DOCELOWA

• Spełnia normy dla dorosłych

Zaawansowany narciarz

• Technologia Jr high top • Duo flex

Początkujący narciarz

(od rozmiaru 220)

FLEX INDEX 50

• Vario Last • Konstrukcja skorupy

ROZMIARY 195-205 Yellow

ROZMIARY 200-210-220-...-265

ułatwiająca zakładanie buta

215-225 Silver

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU / SL

• Norma juniorska

SKORUPA

PU/SL

• Junior Team

KOLOR

Black/White

• Naklejki “zaprojektuj swojego buta”

KOLOR

Anthracite/ White

• Samodopasowująca się wkładka

BUT WEWNĘTRZNY • Junior Team • Wkładka komfortowa

RAPTOR 40 HT

Z1 HT BBYS

ART. NR

KLAMRY

ART. NR

KLAMRY

606631

• 3 klamry z tworzywa

606634

• 1 klamra z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

• Regulowany flex JR racing

GRUPA DOCELOWA

• Natural Kid Stance

GRUPA DOCELOWA

• Spełnia normy dla dorosłych

Zaawansowany narciarz

• Technologia Jr high top • Duo flex

Początkujący narciarz

ROZMIARY 185-190-...-245

• Vario Last • Konstrukcja skorupy

ROZMIARY

155-165 Blue

BUT WEWNĘTRZNY

SKORUPA

PU/SL

ułatwiająca zakładanie buta

175-185 Black

• Junior Team

KOLOR

Black/White

• Norma juniorska

SKORUPA

PU / SL

• Naklejki “zaprojektuj swojego buta”

KOLOR

Anthracite/ White

• Samodopasowująca się wkładka

BUT WEWNĘTRZNY • Junior Team • Wkładka komfortowa

EDGE J3 HT KLAMRY

606632

• 3 klamry z tworzywa

WŁAŚCIWOŚCI

SZCZEGÓŁY

• Konstrukcja skorupy ułatwiająca

GRUPA DOCELOWA

zakładanie buta

Średniozaawansowany narciarz

• Spełnia normy dla dorosłych

ROZMIARY

235-245-255-265

• 1 długość skorupy

SKORUPA

PU / SL

• Wskaźnik siły wypięcia

KOLOR

Anthracite / White

BUTY

ART. NR

BUT WEWNĘTRZNY • Junior Team • Język z uchwytem

RENTAL

• Wkładka komfortowa

83


KASKI AI I R SERIES ZUPEŁNIE NOWA LINIA AI I R SERIES, ZAPREZENTOWANA PRZEZ HEAD, ZAPOWIADA CAŁKOWICIE NOWY ETAP W BUDOWIE KASKÓW NARCIARSKICH. INNOWACYJNA TECHNOLOGIA FLEXCORE ŁĄCZY NIEZWYKŁY KOMFORT Z NAJWYŻSZYM BEZPIECZEŃSTWEM, GWARANTUJĄC JEDNOCZEŚNIE MIANO JEDNYCH Z NAJLŻEJSZYCH KASKÓW ABS DOSTĘPNYCH NA RYNKU. NASZE KASKI ZAPROJEKTOWANE SĄ Z MYŚLĄ O INNOWACJI ORAZ ICH PRZEZNACZENIU – WYPOŻYCZALNI. ABY TWOJA DECYZJA BYŁA PEWNĄ INWESTYCJĄ.

LEKKOŚĆ • Super lekka skorupa ABS • 1,8 MM

ZACHOWANIE PODCZAS UDERZENIA

P I E R W S Z Y W P E Ł N I Z I N T EG R O WA N Y S Y S T E M P R Z EC H O W Y WA N I A K A S KÓ W W  W Y P O Ż YC Z A L N I

SANITIZE Od szybkiego suszenia do całkowitej dezynfekcji. Opcjonalna tuba jonizacyjna zapobiega powstawa-

• Nowa Technologia Flexcore • Elastyczny materiał rdzenia – EPP

niu przykrych zapachów, zabijając zarazki i bakterie. HEAD SANITIZER gwarantuje optymalną dezynfekcję kasków – szybko i efektywnie.

TECHNOLOGIE/ ELEMENTY SYSTEMU SD+D

DOCK System HEAD SD+D zapewnia miejsce na przechowywanie aż do 108 kasków na 1m2 powierzchni podłogi. Modularność konstrukcji umożliwia optymalne dopasowanie do miejsca jakim dysponuje Klient i jego indywidualnych oczekiwań. Rozbudowa systemu z prostego systemu przechowywania do pełnego rozwiązania z wentylacją i jonizacją jest możliwa w każdym momencie.

DRY KOMFORT

Poprzez system mocowania kasków AIRDOCK ciepłe powietrze jest kierowane do wnętrza kasków. Rezultat: dla właściciela – maksymalnie krótki czas suszenia,

•Możliwość dopasowania rozmiaru

dla Klienta – miłe uczucie ciepłego wewnątrz kasku. Kaski mogą być składane zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta. Mocowania AIRDOCK utrzymują kaski w odpowiedniej pozycji – zapewniając łatwy i bezpośredni dostęp do nich oraz zapobiegając ich

RENTAL

zniszczeniu.

K A S K I I  O C H R A N I AC Z E H E A D DA JĄ P E W N O Ś Ć P E W N O Ś Ć J E S T M O T O R E M N A S Z E G O P O S T Ę P U . 84

WSZYSTKIE KASKI DLA WYPOŻYCZALNI Z LINII HEAD VENTOR SĄ KOMPATYBILNE Z SYSTEMEM SD+D.


DOROSŁY

HELMET STORAGE RACK

AI | R

HEAD oferuje rozwiązanie gwarantujące efektywne przechowywanie kasków: moduł HELMET STORAGE RACK, który może zostać dopasowany do dostępnej przestrzeni oraz ilościowego zapotrzebowania

ART. NR

na kaski Klienta. Zapewnia przestrzeń do przechowywania oraz łatwy dostęp do maksymalnie 324

329245 Black adult

kasków zajmując 3 m2 powierzchni podłogi.

329255 Cyan adult

HELMET STORAGE RACK 150

HELMET STORAGE RACK 200

HELMET STORAGE RACK 240

329625 Green youth

375502

375512

375522

329635 Pink youth

dla 180 kasków

dla 252 kasków

dla 324 kasków

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilny z systemem SD+D • Lekka skorupa ABS • Technologia Flexcore

HELMET DRYING RACK

• Wentylacja termiczna • Agion™

Oprócz zalet HELMET STORAGE RACK, HELMET DRYING RACK gwarantuje szybkie i skuteczne suszenie kasków za pomocą zintegrowanego modułu suszącego. Ciepłe powietrze kierowane jest do wnętrza

JUNIOR

kasku za pomocą mocowań AIRDOCK i suszy kaski od wewnątrz na zewnątrz, skracając czas suszenia

• System dopasowania 2D FIT • Uchwyt na gogle • Zintegrowany kod kreskowy

do minimum. Opcjonalna tuba jonizacyjna zintegrowana jest bezpośrednio z rurą wlotu powietrza

• Kodowane kolorem

i zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów. Zarówno HELMET STORAGE RACK i HELMET DRYING RACK są dostępne w szerokościach 150 cm, 200 cm i 240 cm, jak i wolnostojące stojaki na nogach.

ROZMIARY DOROSŁY

Istniejące systemy marki MONTANA mogą być zintegrowane w razie potrzeby.

XS/S M/L XL/XXL 52-55 cm

HELMET DRYING RACK 150

HELMET DRYING RACK 200

HELMET DRYING RACK 240

375532

375542

375552

dla 180 kasków

dla 252 kasków

dla 324 kasków

56-59 cm

60-62 cm

ROZMIARY JUNIOR XXS XS/S M/L 48-51 cm

52-55 cm

56-59 cm

ŚREDNIA WAGA 500 g

HELMET WALLDRYER 100 375572 Helmet WALLDRYER 100 uzupełnia portfolio produktów SD+D. Za jego pomocą można przechowywać 60 kasków zajmując tylko 1 m2 ściany. Moduł automatycznie wysuszy kaski, możliwe jest również DOROSŁY

opcjonalne zainstalowanie urządzania jonizującego. Urządzenie jest zasilane ze zwykłego źródła 220V. Czyni to z najmniejszego modułu element, który posiada wszystkie najważniejsze cechy systemu SD+D,

VENTOR R

może stanowić podstawę do jego budowy i jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich wypożyczalni. Moduł SD+D HELMET WALLDRYER 100 może zostać zamocowany do ściany, bądź funkcjonować jako

ART. NR

samodzielnie stojąca jednostka.

329055 Black adult 329065 White adult 329705 White youth 329715 Lime youth

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilny z systemem SD+D • Wentylacja termiczna • Agion™ JUNIOR

• System dopasowania 2D FIT • Uchwyt na gogle • Zintegrowany kod kreskowy

KASKI

• Kodowane kolorem ROZMIARY DOROSŁY

FLIP CLIP RAIL

HEAD SANITIZER

RENTAL INTERFACE

XS / S

M / L

XL / XXL

(52-55 cm)

(56-59 cm)

(60-63 cm)

375442 1 metr

375462

375412

ROZMIARY JUNIOR

375452 2 metry

Łatwe w obsłudze urządzenie wykonane ze stali

Podstawowy element modularnego system

XSS

XS / S

M / L

Szyna umożliwiająca zamontowanie elementu nierdzewnej, która dezynfekuje buty oraz kaski

SD+D. Element ten zapewnia oszczędność

(49-51 cm)

(52-55 cm)

(56-59 cm)

trzymającego kaski RENTAL INTERFACE. W werszybko i efektywnie. Trzy dysze zapewniają rów-

miejsca i efektywne przechowywanie 3 ka-

sji 1 lub 2 metrowej, na szynie można zamontonomierną dystrybucję środka dezynfekującego

sków, może zostać wykorzystany z szyną FLIP

wać 3 lub 6 elementów trzymających RENTAL wewnątrz całego buta czy kasku, gwarantując

CLIP RAIL oraz modułami: HELMET STORAGE

INTERFACE.

& DRYING RACK i HELMET WALLDRYER.

RENTAL

pełną sterylizację, a więc brak niemiłych zapa-

ŚREDNIA WAGA 550 g

chów. Znajdujący się w zestawie stół zapewnia wysokość idealną do pracy.

85


RENTAL SR

RENTAL JR

ART. NR

ART. NR

329513 Black

329813 White

329525 Blue

329825 Green

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Wentylacja termiczna

• Wentylacja termiczna

• System dopasowania 2D FIT

• System dopasowania 2D FIT

• Uchwyt na gogle

• Uchwyt na gogle

• Zintegrowany kod kreskowy

• Zintegrowany kod kreskowy

• Kodowane kolorem

• Kodowane kolorem

ROZMIARY

ROZMIARY

XS / S

M / L

XL / XXL

XXS

XS/S

M/L

(52-55 cm)

(56-58 cm)

(59-63 cm)

(48-51 cm)

(52-55 cm)

(56-58 cm)

ŚREDNIA WAGA 520 g

ŚREDNIA WAGA 470 g

FLEXOR UNIT R / JR UNIT R ART. NR 395453 Senior 395463 Junior

WŁAŚCIWOŚCI KOD KRESKOWY

• Doskonale tłumiąca i absorbująca

JUNIOR / BACK

SENIOR / BACK

energię pianka SAS TEC • Demontowany element chroniący • 3D mesh • Polygiene ROZMIARY

XXS – XL / XXL SENIOR / BACK

Odpinany element chroniący

RENTAL BEANIE SR / JR

HELMET SIZER

ART. NR

ART. NR

375108 Rental Beanie SR

375812 Helmet Sizer

JUNIOR / FRONT

375208 Rental Beanie JR

WŁAŚCIWOŚCI WŁAŚCIWOŚCI

• Pozwala dobrać właściwy rozmiar kasku

• Wewnętrzna czapeczka, którą można

HEAD

zdemontować i wyprać

RENTAL SNOWBOARD KOLEKCJA 2016-17

86

SENIOR / FRONT

JUNIOR / BACK


LIQUID FRAMEWALL WŁAŚNIE SPRAWILIŚMY, ŻE NASZ NAGRADZANY FRAMEWALL STAŁ SIĘ JESZCZE LEPSZY

Trójwymiarowy Liquid Framewall chroni wierzchnią warstwę deski oraz ściany boczne, zabezpieczając je przed odpryskiwaniem i innymi uszkodzeniami. Ten miękki materiał ma zdolność do powrotu do pierwotnego

Liquid Framewall zwiększa trwałość naszych

stanu zaraz po uderzeniu.

desek a jednocześnie sprawia, że jazda na

LIQUID FRAMEWALL jest pierwszym ochraniaczem 360st stosowanym w deskach snowboardowych, który znacząco przedłuża ich trwałość.

nich jest bardziej płynna. Unikalny, wprasowany Framewall z PU tworzy super wytrzymałe, zintegrowane zabezpieczenie przed

1

2

3

uszkodzeniami.

RENATLOWY SYSTEM SNOWBOARDOWY SPECJALNIE DLA PAŃ:

LIBRA

4D SYSTEM RENTALOWY SNOWBOARD

czalni ze zintegrowanym kodowaniem kolo-

EFEKTYWNOŚĆ 4D

rami na butach, deskach ORAZ wiązaniach.

Dzięki zintegrowaniu kodowania kolorem,

Cały nowy system 4D System pozwala na

system rentalowy HEAD 4D gwarantuje

Traktujemy naszych Klientów

przygotowanie idealnego zestawu dla każ-

skompletowanie idealnego zestawu dla

indywidualnie, zapewniając

dego Twojego Klienta będąc jednocześnie

klienta na podstawie jego rozmiaru buta.

im wypożyczenie zestawu

najłatwiejszym, najszybszym i najefektyw-

Czyni to proces wypożyczenia szybkim

idealnego dla nich. Pozytywne

niejszym systemem rentalowym w snowbo-

i prostym.

HEAD PRZEDSTAWIA 4D – PERFEKCYJNY ZESTAW, NAJEFEKTYWNIEJ.

zadowolenie ze sprzętu z wypożyczalni jest

ardzie na rynku. Zalet systemu 4D można

najważniejszym czynnikiem powodującym,

doświadczyć korzystając z jego wszystkich

że Klient do nas wraca. Nie ważne w jakim

kompatybilnych elementów, ale oczywiście

jest wieku, jakiej płci, jakie są jego umiejęt-

można też korzystać z nich z osobna lub

ności i preferencje co do sprzętu – każdy ma

łączyć z produktami spoza systemu, dzięki

swoje specyficzne potrzeby, które system

jego modułowej strukturze.

Mondo Point

HEAD 4D jest w stanie zaspokoić dzięki szerokiemu portfolio produktów. A wszystko to w krótkim czasie. Jeżeli mielibyśmy określić system 4D tylko jednym słowem – będzie to efektywność. Ale 4D to również funkcjonalność, niezawodność i innowacyjność: To pierwszy system snowboardowy dla wypoży-

HEAD STWORZYŁ SPRZĘT DLA PAŃ CAŁKOWICIE OD ZERA, SKUPIAJĄC SIĘ NA CECHACH, KTÓRE DLA KOBIET SĄ NAJWAŻNIEJSZE, A WIĘC: WAGA, RÓWNOWAGA I KONTROLA W KOMBINACJI KTÓRA ZAPEWNI NAJSZYBSZE POSTĘPY I PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY. NASZ POGRAM RENTALOWY DLA PAŃ PRZENIESIE KAŻDĄ DZIEWCZYNĘ NA WYŻSZY POZIOM JAZDY. 650 4D BOA FOCUS WMN

P THREE 4D

Wysokiej jakości but rentalowy do codziennego użytku. Zaprojektowany z myślą o kobietach, które wiedzą czego chcą.

Wytrzymałe wiązania rentalowe z atrakcyjnym designem.

SNOWBOARD

LIBRA LFW 4D Najbardziej uniwersalna i trwała deska rentalowa na rynku, wyposażona w Liquid Framewall – zaprojektowana do jazdy, dla dziewczyn które wypożyczają deski.

AI|R YOUTH

RENTAL

Doskonała zabawa wymaga idealnej ochrony.

87


FLOCKA LFW 4D ART. NR 337006 FLOCKA LFW 4D  + SpeedDisc 337066 FLOCKA LFW 4D

FLOCKA LFW 4D JR

ROCKA FW 4D

ART. NR

ART. NR

ROCKA FW 4D JR

337106 FLOCKA FW 4D JR + SpeedDisc

337304 ROCKA FW 4D  + SpeedDisc

337166 FLOCKA FW 4D JR

337354 ROCKA FW 4D

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

146

109,0

51

90

60

30

146

58

50

100

67

32

151

60

52

36

149 154 159 158 163 168

60 64 66 66 68 68

52 56 58 58 60 60

151

111,0

53

110,5 114,5 114,9 114,9 119,9 124,9

52 56 58 58 60 60

110

75,3

120

82,6

42

130 140

92,0 101,0

44 46

337404 ROCKA FW 4D  JR + SpeedDisc 337454 ROCKA FW 4D JR

ROZMIARY

149 154 159 158 163 168

ART. NR

ROZMIARY Efektywna krawędź (cm) 120 130 140

Środ. Ciężk. (cm)

50 52 54

42 44 46

ROCKA FW 4D KID ART. NR 337504 ROCKA FW 4D  KID + SpeedDisc 337554 ROCKA FW 4D KID

WŁAŚCIWOŚCI FLOCKA FW 4D • Kompatybilna z 4D • Konstrukcja Flocka • Liquid Framewall • Warstwa wierzchnia UVR • Rdzeń z drewna topli • Ślizg łatwy w serwisowaniu • Zainspirowana designem katalogowym

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

90 100 110

38 40 44

30 32 36

NO FRAMEWALL ON ROCKA FW 4D KID.

WŁAŚCIWOŚCI ROCKA FW 4D • Kompatybilna z 4D • Konstrukcja Rocka • Framewall • Warstwa wierzchnia UVR • Rdzeń z drewna topli • Ślizg łatwy w serwisowaniu

LIBRA LFW 4D

ROCKA 4D

ART. NR 337206 LIBRA LFW 4D  + SpeedDisc

SNOWBOARD

337266 LIBRA LFW 4D

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilna z 4D • LIBRA - Women snowboard rental system • Konstrukcja Flocka

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

138 142 146 151 149 154

99 103 109 111 110,5 114,5

50 52 56 58 60 60

• Liquid • FRAMEWALL• Warstwa wierzchnia UVR• Rdzeń z drewna topli• Ślizg łatwy w serwisowaniu • Women inspired design

ROCKA 4D JR

ART. NR

ART. NR

337606 ROCKA 4D + SpeedDisc

337706 ROCKA 4D JR + SpeedDisc

337666 ROCKA 4D

337766 ROCKA 4D JR

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

ROZMIARY

Efektywna krawędź (cm)

Środ. Ciężk. (cm)

146

58

50

90

60

30

151

60

52

100

67

149 154 159 158 163 168

60 64 66 66 68 68

52 56 58 58 60 60

32

110

75,3

36

120

82,6

42

130 140

92,0 101,0

44 46

WŁAŚCIWOŚCI ROCKA 4D • Kompatybilna z 4D • Konstrukcja Rocka • Wymienny element chroniący Tip&Tail • Powłoka wierzchnia Easy-Rent • Rdzeń z drewna topli

RENTAL

• Ślizg łatwy w serwisowaniu

88


RX 4D SPEEDDISC

650 4D BOA FOCUS

ART. NR

ART. NR

347103

357045

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

• Kompatybilne z 4D • Reclining highback

• Kompatybilne z 4D • Super wytrzymała

• Rubber dampened base • Padded highback

gumowa podeszwa • Technologia

• Power transmission strap • Dura tech toe strap ROZMIARY

S/M/L

NX 4D SPEEDDISC

Frequency • Pełna ochrona palców i pięty

650 4D BOA FOCUS WMN

• W pełni osłonięte linki BOA

ART. NR

wewnętrzny z włóknami bambusowymi

357055

• Podwójny system BOA

ROZMIARY 225, 235, 245, 250, 255, 260, 265,

ROZMIARY 225, 235, 245, 250, 255, 260, 265,

270, 275, 280

270, 275, 280, 285, 290, 295, 300, 305,

• But wewnętrzny Pro Fit • Materiał

315, 325

ART. NR 347403

550 4D WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilne z 4D • AutoOpen Total, Toe & Heel base pads • Padded highback • Toolfree forward lean adjuster • Power transmission strap • Dura tech toe strap • Alu buckles ROZMIARY

S/M/L

ART. NR 357103 - 550 4D 357143 - 550 4D BOA (+Coiler)

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilne z 4D • Podeszwa Moonwalker R Pro • Cuff cut construction • Rama i guma na pięcie • Rama i guma na pięcie • Wymienna gumowa ochrona języka • Materiał wewnętrzny z Polygiene • Wiązanie BOA H2 coiler

P THREE 4D SPEEDDISC

ROZMIARY 225, 235, 245, 250, 255, 260, 265, 270, 275, 280, 285, 290, 295, 300, 305, 315, 325

ART. NR 347503

500 4D WŁAŚCIWOŚCI • Alu Heelcup • Toe & Heel base pads • Padded highback • 3D comfort strap • Dura tech toe strap • Alu buckles • Kompatybilne z 4D ROZMIARY

S/M/L

ART. NR 357403 - 500 4D 357443 - 500 4D BOA (+Coiler)

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilne z 4D • Podeszwa Explorer • Wtryskowa sekcja na pięcie • Pokryte gumą otwory prowadzące • Rama i guma na pięcie • Materiał wewnętrzny z Polygiene • Wiązanie

SNOWBOARD

BOA • H2 coiler ROZMIARY 225, 235, 245, 250, 255, 260, 265, 270,

P 4D JR SPEEDDISC

275, 280, 285, 290, 295, 300, 305, 315, 325

ART. NR

400 4D JR

347603

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilne z 4D • JR specific construction • Padded junior highback • Fit ankle strap ROZMIARY

JR

ART. NR 357506 - 500 4D JR 357566 - 500 4D JR BOA

WŁAŚCIWOŚCI • Kompatybilne z 4D • Podeszwa Explorer • Pokryte gumą otwory prowadzące sznurówki • Rama i guma na pięcie • Linerless

RENTAL

• Materiał wewnętrzny z włóknami bambusowymi • Konstrukcja bez buta wewnętrznego ROZMIARY 185, 195, 205, 225, 235, 245, 250

89


RACE WORLDCUP REBELS i.SL

ALLRIDE STR.

16

MONSTER 108

JUNIOR STR.

18 VENTURI 95

WORLDCUP REBELS i.SPEED PRO

WORLDCUP REBELS i.SPEED

WORLDCUP REBELS i.RACE

WORLDCUP REBELS i.SLR

WORLDCUP REBELS i.GSR

STR.

STR.

STR.

STR.

STR.

16

16

16

16

16

PERFORMANCE SUPERSHAPE i.SPEED

SUPERSHAPE i.MAGNUM

MONSTER 98

STR.

17

17

18

20

PROTOSTELLAR 98

STR.

21

MONSTER 88

STR.

18

GALACTIC 84 SUPER LIGHT

STR.

21

MONSTER 83

STR.

18

NEBULA 78

STR.

21

POWER INSTINCT

RAW INSTINCT

STRONG INSTINCT

STR.

STR.

STR.

SUPREME INSTINCT

NATURAL INSTINCT

STR.

STR.

STR.

STR.

STR.

19

19

THE ALPINE WALKER

STR.

STR.

22

FRAMEWALL

STR.

22

SUPERSHAPE i.TITAN

PRESTIGE

STR.

STR.

STR.

17

17

PRIMAL INSTINCT

THE SHOW

STR.

22

STR.

COLLECTIVE 105

90

BIG JOY

STR.

23

GREAT JOY

STR.

23

20

TOTAL JOY

STR.

24

SUPER JOY

STR.

24

ABSOLUT JOY

STR.

24

PURE JOY

STR.

24

17

CYCLIC 115

STR.

STR.

STR.

25

RESIDUE SLR2

STR.

25

WC iRACE TEAM SW SLR2

STR.

26

SUPERSHAPE SLR2

STR.

26

SUPERSHAPE TEAM SLR2

STR.

26

JOY SLR2

STR.

26

SOUPHEAD SLR2

STR.

26

MONSTER SLR2

STR.

26

19

17 STR.

THE JR CADDY

19

FREESKI

A-STAR SW

PREMIUM

STR.

25

19

WOMEN SUPERSHAPE i.RALLY

STR.

22

THE CADDY

19

ETHAN TOO

20

20


JUNIOR

RACE

RAPTOR 140 RS

CHALLENGER 130

THRASHER 80

CUBE3 90

STR.

STR.

STR.

STR.

32

33

34

36

RAPTOR 120 RS

CHALLENGER 120

ADVANT EDGE 125

CUBE3 80

STR.

STR.

STR.

STR.

32

33

35

36

VECTOR EVO 90 W

CUBE3 80 W

STR.

STR.

37

CHALLENGER 100 W

CUBE3 70 W

STR.

STR.

37

RAPTOR 90 RS 39

38

RAPTOR 80 RS 39

38

RAPTOR CADDY 40 JR STR.

40

EDGE J 3 STR.

41

PERFORMANCE

CHALLENGER 110

ADVANT EDGE 105

CUBE3 70

STR.

STR.

STR.

33

35

36

ADVANT EDGE 95 W STR.

VECTOR EVO 130 STR.

32

37

WOMEN

ALLRIDE

RAPTOR 70 CUBE3 60 W STR.

ADVANT EDGE 95 STR.

VECTOR EVO 120 STR.

32

HAMMER 130 STR.

34

DREAM 100 W

35

FREESKI

RAPTOR 110 RS W STR.

36

ADVANT EDGE 85 W STR.

STR.

STR.

40

38

39

Z2 STR.

RAPTOR 50

Z1

STR.

STR.

40

41

41

37

RAPTOR 40 DREAM 80 W

VECTOR EVO 110 STR.

33

HAMMER 110

NEXT EDGE 85

STR.

STR.

34

35

RAPTOR 90 RS W STR.

36

NEXT EDGE 75 W STR.

STR.

STR.

40

39

38

RAPTOR CADDY 50 JR STR.

VECTOR EVO ST 110 STR.

33

THRASHER 100

NEXT EDGE 75

STR.

STR.

34

35

VECTOR EVO 110 W STR.

37

40

NEXT EDGE 65 W STR.

38

91


RACE

RACE

FREESKI AAATTACK 12 ART.N°: 114028 BRAKE 110 [A] STR. 49

FREEFLEX EVO 18 X ART.N°: 100602 BRAKE 85 [A]

FREEFLEX EVO 16

SX 7.5 A ART.N°: 111858 BRAKE 78 [J] ART.N°: 114083 BRAKE 90 [J]

AAAMBITION 12 ART.N°: 111612 w/o BRAKE [C] ART.N°: 111610 w/o BRAKE [C]

DOUBLE SKIBAG REBELS TRAVELBAG

MULTI STR.

ART.N°: 100655 BRAKE 85 [A]

73

STR.

STR.

135

68

STREET BACKPACK STR.

71

AAATTACK 11 FREEFLEX EVO 14 ART.N°: 100656 BRAKE 85 [D]

AAAMBITION 10 ART.N°: 111815 w/o BRAKE [C] ART.N°: 111716 w/o BRAKE [C]

ART.N°: 114029 BRAKE 100 [L] ART.N°: 111828 BRAKE 90 [L] ART.N°: 114030 BRAKE 90 [L] ART.N°: 114031 BRAKE 100 [L]

FREEFLEX EVO 11 ART.N°: 100657 BRAKE 85 [D] STR.

46

AAAMBITION 12 CARBON ART.N°: 111710 CARBON S BRAKE 85 [C]

AAATTACK 11 DEMO

ALLRIDE

AAADRENALIN 16 SHORT ART.N°: 111806 w/o BRAKE [B]

AAADRENALIN 16 LONG ART.N°: 111807 w/o BRAKE [B]

PRD 14

ART.N°: 111825 BRAKE 90 [G] ART.N°: 111824 BRAKE 115 [G] ART.N°: 114040 BRAKE 90 [G] ART.N°: 114041 BRAKE 115 [G] ART.N°: 114042 BRAKE 100 [G] STR.

50

ART.N°: 100660 BRAKE 85 [F]

ART.N°: 111554 BRAKE 74 [K] ART.N°: 111555 BRAKE 74 [K] ART.N°: 111556 BRAKE 74 [K] ART.N°: 111557 BRAKE 74 [K]

3550 VARIO 2 PIECE

REBELS BACKPACK

STR.

STR.

STR.

51

RACE

72

ART.N°: 100690 BRAKE 90 [H] ART.N°: 100691 BRAKE 78 [H]

AAATTACK 18 X

ART.N°: 100665 BRAKE 85 [F] ART.N°: 100666 BRAKE 85 [F] ART.N°: 100667 BRAKE 85 [F] ART.N°: 100668 BRAKE 85 [F]

PERFORMANCE

ART.N°: 111816 w/o BRAKE [A] STR.

AERO STR.

REBELS RACING BACKPACK 73

AAATTACK 13 ART.N°: 114022 BRAKE 85 [A] ART.N°: 111821 BRAKE 95 [A] ART.N°: 114023 BRAKE 110 [A] ART.N°: 114024 BRAKE 85 [A] ART.N°: 114025 BRAKE 110 [A] ART.N°: 111819 BRAKE 95 [A]

68

STR.

STR.

74

71

BOOT BAG REBELS DOUBLE SKIBAG STR.

STR.

STR.

STR.

FREESKI

DUFFLEBAG STR.

71

WOMEN

74

50

JUNIOR

SLR 7.5 AC (JUNIOR) ART.N°: 100678 BRAKE 78 [H] ART.N°: 100679 BRAKE 78 [H]

WORLDCUP SG JUNIOR

REBELS HEATABLE BOOT BAG

STR.

STR.

74

STR.

STR.

70

WOMAN SINGLE SKIBAG STR. 71

STR.

74

FREERIDE BOOT BAG STR.

70

SUPERSHAPE TEAM STR.

74

SKI DAYPACK

WOMAN TRAVELBAG STR. 71

69

MONSTER JR. STR.

AAATTACK 13 DEMO

MULTI S

ART.N°: 111721 w/o BRAKE [D] ART.N°: 111823 w/o BRAKE [D] ART.N°: 114035 BRAKE 95 [D] ART.N°: 114036 BRAKE 110 [D] ART.N°: 111822 BRAKE 95 [D] ART.N°: 114037 BRAKE 110 [D]

STR. ART.N°: 100688 BRAKE 78 [J]

FREERIDE SKIBAG

ALLRIDE

72

ALLRIDE

EVO 9 AC (JUNIOR)

68

WORLDCUP SL JR HEAD AIRFOIL

ART.N°: 100682 BRAKE 74 [I] ART.N°: 100683 BRAKE 74 [I]

49

69

JOY BLACK TEAL

SLR 4.5 AC (JUNIOR)

47

STR.

68

74

STR.

STR.

69

WOMEN

JUNIOR

92

STR.

STR.

72

JOY 9 AC SLR

ART.N°: 111817 w/o BRAKE [A] ART.N°: 111615 w/o BRAKE [A]

STR.

71

73

JOY WHITE CARBON PRESTIGE

AAATTACK 16

ART.N°: 100566 BRAKE 78 [G] ART.N°: 100624 BRAKE 78 [G] ART.N°: 100625 BRAKE 78 [G] ART.N°: 100674 BRAKE 78 [G] ART.N°: 100627 BRAKE 90 [G] ART.N°: 100675 BRAKE 90 [G]

STR.

3312 VARIO 3 PIECE

JOY BLACK

ART.N°: 100694 BRAKE 78 [H] ART.N°: 100695 BRAKE 90 [H] ART.N°: 100696 BRAKE 78 [H]

PR 11

LEARJET

48

JOY 11 SLR

PRX 12

69

TRAVELBAG SM STR.

ART.N°: 114011 w/o BRAKE [F] STR.

72

WORLDCUP SL

AAADRENALIN 13 LONG

73

STR.

68

BOOT BACKPACK WORLDCUP SG

WOMEN

ART.N°: 114010 w/o BRAKE [F]

SKI TRAVELBAG

STR.

STR.

AAADRENALIN 13 SHORT

FREESKI

SX 4.5 AC

74

JOY GIRL 73

STR.

SKI FREERIDE BACKPACK 74

SINGLE SKIBAG STR.

STR.

70

69 WOMAN BOOT BAG STR. 71


RACE

WOMEN

JUNIOR

RACE

RACE

WOMEN INFINITY FMR STR.

VARIUS STR. 56 STIVOT RACE CARBON STR. 55

STR. QUEEN STR.

61 GALACTIC FMR

58

JOKER STR.

59

STR. FLEXOR UNIT RACE STR. 66

ALLRIDE

INFINITY FMR 61

ANDOR STR. 56 STAR STR.

PERFORMANCE ALLRIDE

59

62

INFINITY RACE STR.

VANDA STR. 58

63

SOLAR FMR STR.

SLALOM RACING CHINGUARD STR. 55

63

HORIZON RACE

STR.

63

FREESTYLE INFINITY MR STR.

64

HORIZON FS FMR STR.

62 STREAM

STIVOT STR. 55

PERFORMANCE VICO STR.

STR. FLEXOR UNIT STR. 66

JUNIOR

57 ALIA STR.

64

HORIZON FMR HORIZON FMR STR.

STR.

62

61

GALACTIC FS FMR

58

STR.

FREESKI

62

GALACTIC FMR STIVOT SL + CHINGUARD STR. 55

STR.

61

INFINITY FS FMR STR.

63

FLEXOR VEST STR. 66

PERFORMANCE ALLRIDE

VALERY STR. 58 AGENT STR.

WOMEN

FLEXOR JR UNIT RACE STR. 66

STREAM FS STR.

57

STR.

61

GALACTIC MR STR. 62

KNIGHT PRO STR. 56

ARISE STR.

63

GALACTIC FMR

AVRIL STR.

59

57

JUNIOR NINJA MR STR.

FLEXOR JR UNIT STR. 66

64

FLEXOR VEST WOMAN STR. 66 NINJA STREAM STR. 62

KNIGHT STR. 56

AROSA STR. 59

STR.

64

FLEXOR JR VEST STR. 66

93


WŁAŚCIWOŚCI NARTY KONSTRUKCJA AIRCOAT SUPERLIGHTTWINTIP: Dla dziecia ków, które chcą wykonać swoje pierwsze kroki, przygotowaliśmy specjalne szklane włókna wypełnione powietrzem – Aircoat. Tą konstrukcję twintip zaprojektowano specjalnie dla lżejszych narciarzy, aby mogli stać się narciarzami przyszłości. ALLRIDE ROCKER: Rocker stworzony zarówno na przygotowane stoki jaki i do jazdy w puchu. Profil ten łączy podniesienie dziobów z tradycyjnym wygięciem (camber) w pozostałej części narty. 20% rocker, 80% camber. ŚLIZG DIECUT UHM C: Ten w ytrzymały ślizg przeznaczony jest na każde warunki. Wykrojniki sprawiają, ze wygląda świetnie.

system Intelligence usztywnia nartę co zwiększa stabilność. Dostosowuję nartę do tego gdzie i jak jedziesz.

tłumienia drgań i trzymania krawędzi. Wyjątkowe osiągi dla wyjątkowej grupy narciarzy.

TECHNOLOGIA INTELLIGENCE CHIP: Z technologią Intelligence Chip energia elektryczna wytworzona przez włókna piezoelektryczne nie tylko jest przetworzona, ale również kumulowana i uwalniana stopniowo przez zaprogramowany chip.

ŚLIZG UHM C, STRUKTURA RACE: Najwyższa jakość oraz najszybszy ślizg i struktura z możliwych. Technicy, którzy budują narty dla zawodników World Cup Rebels, używają tych samych materiałów i maszyn do wyprodukowania tych przerażająco szybkich ślizgów i struktury.

ISS – Independent Suspension System: Elastomerowe tłumiki wibracji zlokalizowane z przodu, z tyłu i pod stopami. Elastomer wycisza wibracje często kojarzone z nartami z rockerem. Pod stopami tłumienie wibracji zapewnia gładką i spokojną jazdę.

DYFUZOR: Wypukłości na końcach nart, które kierują energię do tylnej części narty. Tak jak w samochodowych dyfuzorach, narta jest przyklejona do śniegu, co daje dodatkowe przyspieszenie przy wyjściu ze skrętu.

KONSTRUKCJA JUNIOR POWER FRAME: Specjalny kształt narty zapewniający polepszone przeniesienie energii na krawędzie bez konieczności zmiany struktury rdzenia i gęstości narty. Co ważne dla dzieci dobre wygląda i gwarantuje inne odczucia podczas jazdy w stosunku do płaskiej narty.

ŚLIZG E BLACK: Podstawowy czarny nigdy nie wychodzi w mody, poza tym jest bardzo wytrzymały. Łatwe ślizgi są przyjacielem każdego.

KERS: Skomputeryzowane, piezoelektryczne urządzenie, które gromadzi energię narty i uwalnia ją pod koniec każdego skrętu. W rzeczywistości to turbosprężarka w Twoich nartach.

ERA 2.0: ERA 2.0 to wszystko to co oferuje ERA 3.0, czyli design, osiągii geometrię Rocker, jedynie bez inteligentnych piezoelektrycznych Włókien.

TUBY METAL POWER: Rozwiązania najwyższej jakości w nartach z grupy premium. Tuby Metal Power umożliwiają perfekcyjne przeniesienie energii z krawędzi na krawędź. Maksymalne osiągi i trzymanie krawędzi pod nogami. Dokładnie tak jak chcesz!

ERA 3.0: Mistrzowska mieszanka trzech niezależnie istotnych technologii, która tworzy ostatecznie uniwersalną nartę. Nowa era jest rozpoczęta. Rocker + Promień + Przyspieszenie = Rocker zrobiony dobrze. ERA 3.0 S: Sportowa wersja technologii ERA 3.0 projektowana dzięki inspiracjom i innowacjom w narciarstwie zawodniczym wyposażona w Rocker, Progresywny Promień i Przyspieszenie. Totalnie nowe odczucie podczas jazdy dzięki połączeniu 10% Rockera z 90% Camberem. PRZEŹROCZYSTY ŚLIZG UHM C: Duża gęstość, określona wytrzymałość ślizgu, która pozwala prześwitywać przepięknym grafikom. Perfekcyjna kombinacja funkcji i stylu Technologia Intelligence: Włókna piezoelektryczne, które absorbują wibracje z prędkością światła. Gdy jedziesz szybciej system Intelligence usztywnia nartę co zwiększa stabilność. Dostosowuję nartę do tego gdzie i jak jedziesz. TECHNOLOGIA INTELLIGENCE: Włókna piezoelektryczne, które absorbują wibracje z prędkością światła. Gdy jedziesz szybciej

94

POWŁOKA NANO TECH: Powłoka zewnętrzna o podobnej strukturze do ślizgu narty, która jest przenikliwa i nic się do niej nie przykleja. Pozwala to na smarowanie powłoki zewnętrznej w taki sam sposób jak ślizgu, co gwarantuje brak przylepionego śniegu, a co za tym idzie lekkie narty podczas podchodzenia. PNP ROCKER: Nasz Park and Pipe Rocker łączy przednie i tylne podniesienie z tradycyjnym wygięciem (camber) pod stopami. PNP dostarcza narcie znaczną ilość energii do polepszania kolejnych trick’ów. 30% rocker, 70% camber. POWER CARBON JACKET: Rdzeń kompozytowy otoczony warstwą włókien węglowych. Bardzo lekka konstrukcja, która jest elastyczna wzdłużnie, ale jednocześnie szybko reagująca i sztywna poprzecznie. To daje nam łatwą w użyciu i efektownie reagującą nartę. POWER SIDEWALL JACKET: inowacyjna konstrukcja naty, która łączy konstrukcję FiberJacket ze ścianami bocznymi ABS. Lekkie i skrętna narta wyposażona w ściany boczne dla lepszego

POWŁOKA ZEWNĘTRZNA RD RACING: Cieńszy materiał powłoki zewnętrznej, który nie zakłóca dynamiki narty. Dostępna jedynie w nartach z Racing Department. REBEL CAMBER: Dwa lata temu rebelią było posiadanie rockera. Dziś rebelią jest camber, czyli tradycyjne wygięcie narty. Rebel Camber zapewnia wybuchowe przyspieszenie i wspaniałe trzymanie krawędzi. To budzi World Cup Rebelsa w każdym z nas. KONSTRUKCJA SANDWICH CAP: Podstawowy szkielet konstrukcji Worldcup Sandwich nakryty jest warstwą tworzywa, łącznie z górną krawędzią ściany bocznej. Zawodnicza konstrukcja plus zaokrąglone górne krawędzie tworzą wyjątkowo wszechstronną nartę. KONSTRUKCJA SANDWICH TWINTIP: Laminowany pionowo rdzeń drewniany dający wytrzymałość zmieszany jest z systemem ISS tłumiącym wibracje. Pipe, park, big mountain, gdziekolwiek jesteś, ta konstrukcja rządzi. POWŁOKA ZEWNĘTRZNA ODPORNA NA ZARYSOWANIA: Wyjątkowo wytrzymała powłoka zewnętrzna z wykończoną strukturą. Stworzona by wytrzymać najbardziej ekstremalne traktowanie. ŚLIZG UHM C, STRUKTURA: Materiały tej samej jakości co w najleszych nartach sportowych HEAD. Inna struktura ślizgu dająca uniwersalność w różnych warunkach. TNT ROCKER: Rocker z przodu i z tyłu w połączeniu z tradycyjnym wygięciem w środkowej części (camber). Taka kombinacja daje uczucie surfowania w puchu, ale zapewnia też uniwersalność na twardym śniegu. 40% rocker, 60% camber. TTS (TIP&TAIL STABILIZER SYSTEM): Szkielet stabilizujący, który poprawia sztywność poprzeczną dziobów i piętek nart z rockerem. To unikalna właściwość nart HEAD zwiększająca osiągi narty w każdych warunkach.

TUFFWALLS: Ściany boczne ABS odporne na uderzenia. Zachowują zdolność szybkiej reakcji, ale są przy tym stworzone do przyjmowania ciosów od skał. KONSTRUKCJA TWINTIP: Laminowany pionowo rdzeń drewniany otoczony warstwą włókna szklanego i przykryty odporną warstwą zewnętrzną. Ta wybaczająca błędy konstrukcja jest nieznacznie bardziej miękka od konstrukcji sandwich twintip i dzięki temu nadaje się idealnie do nauki trików w parku i pipe’ie. ŚLIZG UHM C: Bardzo wytrzymały ślizg, który działa niezawodnie. Nie jest efekciarski, za to pewny i stabilny. Ślizg, który będzie służył przez lata. KONSTRUKCJA WOODCORE CAP: Laminowany pionowo rdzeń drewniany otoczony warstwą włókna szklanego i przykryty odporną warstwą zewnętrzną. Ta wybaczająca błędy konstrukcja jest nieznacznie bardziej miękka od konstrukcji Sandwich Cup co czyni ją idealną by czynić postępy w technice narciarskiej. KONSTRUKCJA WORLDCUP SANDWICH: Podstawowa konstrukcja wynaleziona przez Howarda Heada w latach 40-stych, perfekcyjnie dopracowana i ręcznie wykonana przez najlepszych narciarskich inżynierów na świecie. Laminowany pionowo rdzeń drewniany jest ściśnięty przez ultraszybkie, fenolowe ściany boczne i najlepszy titanal. To najszybsza konstrukcja na tej planecie. Kropka.


WŁ AŚCIWOŚCI WIĄ Z ANIA ABS – ANTIBLOCKING G SYSTEM: Ekskluzywna technologia marki TYROLIA, która pozwala na uwolnienie się buta z wiązania praktycznie bez żadnego tarcia. System ABS zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nawet przy butach pokrytych lodem czy zabrudzonych. PRZÓD AERO: Sportowy przód wiązania używany w wyczynowym narciarstwie alpejskim. Dzięki dużym wartościom siły wypinającej w pionie i poziomie, konstrukcja ta wytrzymuje ogromne siły występujące podczas odchyleń zawodnika jadącego po bramkach. Nasi alpejczycy po prostu im ufają! AFS – ANTIFRICTION SLIDER: Nowy system z ruchomą wkładką dla linii wiązań Power ma niższą wagę i zapewnia mniejsze tarcie, stałą siłę wypięcia i maksymalne bezpieczeństwo. AFS JUNIOR: Innowacyjny mechaniczny AntiFrictionSlider (AFS) automatycznie dostosowuje się do wysokości przodu buta, adaptuje do różnych standardów oraz różnych wysokości przodu buta powstałych przez nagromadzony pod butem lód lub zabrudzenia. AFS METAL: Wyjątkowo szeroka płytka AntiFrictionSlider (68 mm) oraz jej ruchomy element wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia stałą siłę wypięcia oraz szeroki obszar kontaktu z podeszwą buta. PRZÓD AT: Przód AlpineTouring (AT) może być łatwo dopasowany zarówno do butów skitourowych jak i zjazdowych i zapewnia stałą siłę wypięcia także w butach z gumową podeszwą. SKI-STOPERY: HEAD oferuje ski-stopery o różnych szerokościach, które można dopasować do szerszych nart, aż do 150 mm pod butem. Niektóre wiązania są pakowane bez ski-stopera co zapobiega niepotrzebnym wymianom po zakupie. CLIMBING AID: Podpórka ułatwiająca podchodzenie CLIMBING AID jest bardzo dobrze widoczna i może być w prosty sposób przełączana za pomocą kija narciarskiego. Można wybierać pomiędzy trzema różnymi kątami (0, 7, 13 stopni) co pozwala dobrać optymalną pozycję przy podchodzeniu. DURA-COATING: Odporna na zarysowania, elektrostatyczna, proszkowa powłoka zapewnia ekologiczny design, optymalną wytrzymałość i różnorodność kolorów i ich kombinacji.

FREEFLEX PRO: System Freeflex Pro zapewnia najwyższe osiągi. Ruchomy tył wiązania umożliwia narcie naturalne i nieskrepowane wygięcie i dzięki temu nie ogranicza jej dynamiki. Obniżona wysokość wiązania powoduje, że pasek systemu Freeflex jest teraz bliżej buta. Stałe siły wypięcia redukują ryzyko kontuzji i gwarantuje bezpieczne sterowanie nartą.

TYŁ RACE LITE: Lżejsza wersja tyłu wiązania Race Pro stworzona dla przyszłych gwiazd narciarstwa alpejskiego.

PRZÓD FR PRO: Przód Freeride (FR) umożliwia łatwe dostosowanie do różnych wysokości buta, co pozwala korzystać zarówno z butów zjazdowych jak i ski-tourowych. Poziomo umieszczona sprężyna i ergonomiczny punkt rotacji umożliwiający nachylenie wiązania do przodu pod kątem 90 stopni, pokazuje nowoczesną architekturę serii AAA.

TYŁ SL LITE: Tył wiązania o zoptymalizowanej wadze przeznaczony dla juniorów i lekkich narciarzy wyposażony w sprawdzone systemy bezpieczeństwa w technologii HEAD/TYROLIA.

TYŁ RACE PRO: Wysokość wiązania została zredukowana zgodnie z aktualnymi normami FIS. Zwiększona powierzchnia styku z butem redukuje tarcie i zapewnia stałą siłę nacisku w każdej możliwej sytuacji.

FULL DIAGONAL: Inteligentne wypinanie przodu Diagonal w zakresie 180° w płaszczyźnie poziome jaki i pionowej. Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w upadkach z rotacją i odchyleniem do tyłu.

SOLID COLORED (NIELAKIEROWANE): Elementy wiązania z tworzywa nie są pokryte dodatkową kolorową warstwą. Zamiast tego, kolor został dodany do samego tworzywa. Dzięki temu elementy te są absolutnie wytrzymałe i odporne na zarysowania, ale mniejsza jest ilość dostępnych kolorów.

TYŁ LIGHT DIAGONAL: Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i możliwość wypięcia w zakresie 150°. Dzięki temu nacisk na kolana i więzadła podczas upadków do przodu z rotacją oraz ryzyko kontuzji zostały zredukowane.

TYŁ SX: Dzięki nowej konstrukcji kinematycznej but jest precyzyjnie zabezpieczony w wiązaniu. To zapewnia dokładne i bezpośrednie przeniesienie energii z buta na krawędź narty.

LITERAI L: Najnowocześniejszy system zarówno do nart do sprzedaży jak również do sektora wypożyczalni. Nadaje się zarówno do nart testowych oraz jako całoroczne wiązanie do wypożyczalni. Dzięki trzem różnym długościom płyta pokrywa długość skorupy buta w zakresie od 199 do 347 mm. LiteRail doskonale nadaje się dla dzieci, juniorów jak i dorosłych.

TYŁ SX JR: Nowy juniorski tył wiązania z poprawioną kinematyką, która zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

PRZÓD LX: Zorientowane na osiągi przody LX cechuje stabilność i siła, tak jak mocny i twardy byk są wyjątkowo wytrzymałe i można na nich polegać. POWERRAIL: Bezkonkurencyjna technologia stosowana w nartach dla Klientów, testowych i w wypożyczalniach. Bardzo dobrze oceniany modułowy system szyny zapewnia łatwość obsługi, maksymalną elastyczność, optymalne osiągi, perfekcyjne dopasowanie, jak również większą stabilność i wytrzymałość RACE DIAGONAL: Przód Diagonal dostosowany do sportu wyczynowego. Dzięki dużym wartościom siły wypinającej w pionie i poziomie, konstrukcja ta wytrzymuje ogromne siły występujące podczas odchyleń zawodnika jadącego po bramkach.

PRZÓD SX JUNIOR: Innowacyjna kinematyka linii wiązań LX i SX dla dorosłych zapewnia poprawę osiągów i stabilności również w linii SX Junior przeznaczonej dla młodych maniaków prędkości. TYŁ SX KID: Tył wiązania dostarczający najmłodszym narciarzom najnowsze technologie i standardy bezpieczeństwa dzięki poprawionej kinematyce. Ponieważ bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną, zawsze. PRZÓD SX KID: Z przodem SX Kid dla wschodzących gwiazd narciarstwa oraz zintegrowaną kinematyką LX/SX sterowanie nartami wymaga teraz jeszcze mniej wysiłku. PRZÓD SX: Udoskonalenia kinematyczne są również wyrażone w designie przodu SX. Wydatne „kości policzkowe” przypominają lisa – sprytnego, ruchliwego, zwinnego i utalentowanego.

TEFLON WIDE: Szeroka wkładka z Teflonu zapewnia lepsze przeniesienie energii, większą stabilność, a co za tym idzie poprawione osiągi. TELESKOPOWA TUBA: Pozwala dopasować jedno wiązanie do całego zakresu długości skorup buta – od 260 mm do 350 mm. TRP – TYROLIA ROLLERPINCER SYSTEM: System TRP w wiązaniach HEAD to cztery rolki i poślizgowe elementy, które zapewniają wypięcie przodu wiązania w zakresie 180° oraz centralne ustawienie buta w wiązaniu. System TRP redukuje obciążenia kolan i więzadeł oraz poprawia wyraźnie osiągi wiązani PŁYTY DO WIĄZAŃ PŁYTA JUNIOR RACE 11: Daje dodatkowe podwyższenie o 11mm i pasuje do butów o długości skorupy w przedziale 251-332 mm. Śruby pływające oraz dwu-elementowy system flex wspomagają Freeflex i utrzymują naturalną elastyczność narty. Zapewnia zwiększone trzymanie krawędzi, sztywność poprzeczną oraz kontrolę pomimo bardzo niskiej wagi. Nawiercone fabrycznie dziury pozwalają na montaż wiązań bez wiercenia. PŁYTA POWERRAIL PRO: Bardziej zaawansowana wersja, płyta PowerRail Pro, jest wyposażona w dodatkową opaskę Freeflex, która łaczy wkład z zębatką z tylną częścią płyty. Dzięki temu przedni i tylny element może się poruszać swobodnie po płycie. Dodatkowo funkcja „DoubleFreeflex” w dużo mniejszym stopniu ingeruje w naturalną elastyczność narty, stałą siłę wypięcia wiązania oraz poprawia trzymanie krawędzi. PŁYTA POWERRAIL STANDARD: Płyta składa się z jednoczęściowej bazy, pokrywy, oraz wkładu z zębatką, który może być dopasowany do koloru narty. Aby nie zaburzać naturalnej elastyczności narty, płyta PowerRail Standard zamontowana jest na 2 sztywnych i 6 pływających śrubach. Zapewnia to bezpieczną adaptację płyty do elastyczności narty. PŁYTA SPEEDFLEX: Nowa, naturalnie wyginająca się płyta daje dodatkowe 13 mm wysokości, a jej wpływ na elastyczność narty jest mocno zredukowany. Tłumiki, pływające śruby oraz nowy system super flex wspomagają Freeflex i utrzymują naturalną elastyczność narty. Dodatkowe, metalowe elementy zapewniają zwiększone trzymanie krawędzi, sztywność poprzeczną oraz kontrolę.

95


WŁ AŚCIWOŚCI BUT Y BUTY WEWNĘTRZNE RZEP DOUBLE POWER BOOSTER: Rzep Double Power BOOSTER działa jak dźwignia, pozwalając na dokładniejsze i ciaśniejsze jego dopięcie. Elastyczny element BOOSTER Strap zapewnia bardziej dynamiczną reakcję buta. Efekt: bardziej precyzyjne przeniesienie energii oraz szybsza reakcja narty. RZEP DOUBLE POWER: Stworzony i opatentowany przez HEAD rzep wykorzystuje zasadę dźwigni, która daje 100% większą siłę dopięcia, przy jednoczesnym zmniejszeniu wysiłku o 50%. Można zmienić długość rzepu wybierając wewnętrzny lub zewnętrzny zaczep – opcja szersza, bądź bardziej ciasna. BUTY HEATFIT (HF ): Skonstruowane z wielu elementów z formowalnymi wkładkami w bucie i języku. Wystarczy 5 minut wygrzewania, by but się dopasował, zapewniając perfekcyjne: precyzję i komfort. BUTY QUICK ENTRY (ŁATWE DO ZAŁOŻENIA ): Te buty posiadają unikalną konstrukcję przedniej części ułatwiającą zakładanie. Stworzone z myślą o jeżdżeniu, jak również chodzeniu. Zawsze zapewniają poczucie ekstremalnego komfortu. PERFECT FIT (PF): To rewolucyjny system dopasowania zapewniający maksymalny poziom precyzji, komfortu oraz trwałości. But PERFECT FIT idealnie dopasowuje się do stopy, zapewniają idealny przekaz energii. Tylko 5 min. wygrzania w temperaturze 80°C sprawi, że but wewnętrzny będzie gotowy na idealne dopasowanie do stopy a więc zapewni doskonałą precyzję i komfort. BUTY PRO: Buty z serii Pro są cienkie, zostały stworzone by zapewnić maksymalne dopasowanie do stopy oraz maksymalne osiągi. Materiał zewnętrzny jest rozciągliwy, dopasowanie można zwiększyć specjalnymi wstawkami na kostce i łydce. KLAMRY Z PODWÓJNĄ SIŁĄ DOPIĘCIA: Dźwignia Double Power zmniejsza o 50% siłę potrzebą do dopięcia klamry. Opatentowane przez HEAD. KLAMRY SPINEFLEX Z PODWÓJNĄ SIŁĄ DOPIĘCIA: Klamry Spineflex z dźwignią Double Power. KLAMRY SPINE-TECH Z PODWÓJNĄ SIŁĄ DOPIĘCIA: Klamry Spine-Tech z dźwignią Double Power. KLAMRY SPINEFLEX: To rewolucyjne klamry z elastycznym elementem ściągającym oraz stałym punktem zaczepienia.

96

Elastyczny element pozwala dopasować się klamrze do kształtu skorupy. Stały punkt zaczepienia umożliwia idealne zaciśnięcie skorupy bez punktów miejscowego ucisku. Większy komfort i precyzja znacznie poprawiają przekaz energii i prowadzenie nart. KLAMRY SPIN E-TECH: Klamry ze stałym punktem zaczepienia. Rezultat – redukcja punktów miejscowego ucisku, dokładne zaciśnięcie skorupy, a dzięki temu większy komfort i precyzja. REGULOWANA ZĘBATKA: Regulowana zębatka klamry na cholewce, pozwala na zwiększenie szerokości cholewki o 28 mm. SZEROKA KLAMRA: Klamra o zwiększonej szerokości, zaprojektowana z myślą o wygodzie. Najszybszy sposób żeby dopiąć cholewkę buta. TECHNOLOGIA ADAPTIVE FIT: HEAD opatentował mechanizm umieszczony w podeszwie buta, który pozwala narciarzowi na zmianę jego szerokości ze 104 mm na 102 mm, jednym przekręceniem śruby. REGULOWANY SPOJLER: Regulowany tylny spojler pozwalający na podwyższenie podparcia łydki. REGULOWANE WSPARCIE PODBICIA: System wsparcia wewnętrznej strony podbicia pozwala na dostosowanie do anatomicznych cech stopy. REGULOWANY PODWÓJNY PRO FIL: Podwójny mechanizm w górnej, tylnej części buta damskiego pozwalający zwiększyć obwód cholewki do 1 cm w zależności od potrzeb. Zastosowany po obu stronach osi cholewki pozwala na dostosowanie do indywidualnych cech anatomicznych. KONSTRUKCJA BUTA JR UŁATWIAJĄCA ZAKŁADANIE: Płytkę na dolnej części skorupy można po prostu odsunąć, by najmłodszym łatwo było założyć buty. KONSTRUKCJA BUTA UŁATWIAJĄCA ZAKŁADANIE: Na podbiciu skorupy buta, nacięte są 4 kanały zmniejszające w tym miejscu grubość materiału, dzięki temu łatwiej założyć buta, a skorupa lepiej dopasowuje się do stopy. ENERGY FRAME: Specjalnie zaprojektowana rama w skorupie butów EDGE zapewniająca odpowiednią stabilność i sztywność skorupy.

SKORUPA TRI (BI )-INJECTION: Parametry najwyższej jakości, skorupa z materiałów o różnej gęstości, konstrukcja, która optymalizuje zakładanie buta, dopasowanie do stopy, komfort i przekaz energii. SPORTOWA REGULACJA FLEX’U I POCHYLENIA: Mechanizm ze śrubami opartymi na metalowej płycie umieszczonej w pionowej osi tylnej części cholewki. Wkręcanie kolejnych śrub powoduje, że połączenie pomiędzy dołem skorupy, a cholewką staje się mocniejsze a flex buta większy. Zwiększa się również w ten sposób nachylenie skorupy do przodu. REGULOWANY FLEX: Mechanizm śrubowy umieszczony w pionowej osi tyłu cholewki, który łączy ją z dolną częścią skorupy. By zmniejszyć flex należy wykręcić śrubę(y) i zastąpić je plastikowymi zaślepkami dołączonymi do butów. ZINTEGROWANY AUTOSKI WALK (ASW): Head opatentował mechanizm, który automatycznie przełącza buta z ustawienia do jazdy na ustawienie do chodzenia podczas wypinania i na odwrót – wpinania się w wiązanie. POWER CONTROL FRAME: Specjalnie zaprojektowana rama w skorupie butów CUBE3 zapewniająca odpowiednią stabilność i sztywność skorupy. SKI HIKE SYSTEM: Najprostszy możliwy system wyboru opcji – zjazd lub podchodzenie. Zapewniający jednocześnie bardzo mocne połączenie pomiędzy cholewką, a dolną częścią buta, gwarantuje maksymalną precyzję prowadzenia nart i przekaz energii. SOFTWALK + GRIP SYSTEM: HEAD opatentował amortyzator umieszczony w pięcie buta, który amortyzuje uderzenia podczas chodzenia, nie zmieniając przy tym zachowania buta podczas jazdy. Grip system to gumowe wstawki w podeszwie zwiększające przyczepność przy chodzeniu po śliskiej powierzchni. REGULACJA FLEX’U TWARDSZY/BARDZIEJ MIĘKKI: Regulacja umieszczona w pionowej osi tyłu cholewki pozwalająca na wybór, za pomocą przekręcenia śruby, pomiędzy większym a mniejszym flexem, w zależności od warunków śniegowych czy umiejętności narciarza. AMORTYZATOR TŁUMIĄCY UDERZENIA: Gumowane dno w butach freeski, które amortyzuje uderzenia podczas lądowania i zwiększa komfort podczas poruszania się w nierównym terenie.

VIBRAM SOLE: Podeszwa VIBRAM w technologii Bi-injection, gwarantuje bezpieczne podchodzenie w każdym terenie jednocześnie zapewniając komfort tłumiąc uderzenia. SPECJALNE WSPARCIE KOBIECEJ PIĘTY: Specjalna wkładka zaprojektowana w celu regulacji właściwego ustawienie pięty oraz poprawy komfortu jazdy (dołączona do butów damskich)


HEAD.PL FACEBOOK.COM/HEADSKI YOUTUBE.COM/HEADSKI TWITTER.COM/HEAD_SKI