Page 1

Spis treści: Str. 2 - Fabuła Str. 3 - Główne postacie gry Str. 4 - Rozgrywka Str. 5 - Odbiór gry Str. 6 - Assassin's Creed: Revelations Str. 7 - Fabuła (Assassin's Creed: Revelations) Str. 8 - Rozgrywka (Assassin's Creed: Revelations) Str. 9 - Tryb wieloosobowy Str. 10 - Edycja „Animus”


Fabuła: Głównym bohaterem gry jest Desmond Miles żyjący w XXI wieku. Jest on zwykłym barmanem, który pewnego dnia zostaje porwany przez tajemniczą organizację Abstergo Industries i umieszczony w Animusie – maszynie, która służy do odczytywania pamięci genetycznej przodków. Szybko okazuje się, że Abstergo to współczesny zakon templariuszy, którzy po dzień dzisiejszy prowadzą walkę ze swoimi odwiecznymi wrogami, . Desmond zostaje zmuszony do korzystania z Animusa i wciela się w życie swojego przodka Altaïra. Gracz przenosi się do 1191 roku i wykonuje misje jako Altaïr.

Desmont Miles: ·

-wiek: 25 lat

·

-masa ciała: 77 kg

·

-wzrost: 182 cm -grupa krwi: A+

·

-narodowość: USA

-cechy psychologiczne: niezależny, introwertyk, zamknięty w sobie.


Altair jako Desmond Miles Al-Mualim Warren Vidic Lucy Stillman Malik A-Sayf Tamir Abul N'qoud Talal Robert de Sable Ryszard I Lwie Serce


Rozgrywkę charakteryzuje duża interaktywność z otoczeniem. Mieszkańcy miast reagują na gracza w zależności od jego poczynań. Jeśli gracz przeciskając się przez tłum lekko kogoś odepchnie, prawdopodobnie będzie to zignorowane, jeśli natomiast rzuci kogoś na ziemię i go zabije, mieszkańcy mogą zacząć atakować zabójcę lub uciekać, by wezwać straż. Ludzie mogą być również podejrzliwi, a nawet zawiadomić straż, jeśli gracz zwisa z dużej wysokości lub biega po dachu. Ważnym elementem rozgrywki jest także umiejętność wtopienia się w tłum. Można zrobić to np. wtapiając się w tłum kapłanów i rozpocząć modlitwę, co nie wzbudza niczyich podejrzeń, aby znienacka zaatakować odpowiednią osobę i zadać jej śmiertelny


Gra spotkała się w większości z pozytywnym przyjęciem, jednak część krytyków podkreślała w swoich recenzjach wady produktu. Eurogamer przyznał grze dobrą ocenę, zauważając, że rozgrywka w grze "pozostaje praktycznie taka sama przez całą grę, przez co staje się trochę nudna i montonna". Najczęściej stawiane grze zarzuty to właśnie powtarzalność misji i ich mała różnorodność oraz uproszczony system walki. Powszechnie krytykowany był też nagły sposób zakończenia gry, który pozostawiał wiele nierozwiązanych kwestii. Z drugiej strony recenzenci podkreślali poczucie otwartości miast przedstawionych w grze, schemat poruszania postaci i animacje, dobre połączenie kilku sposobów rozgrywki, stronę graficzną i wizualną, fabułę i dbałość twórców o detale.


Gra komputerowa stworzona przez Ubisoft i będąca zwieńczeniem trylogii o Ezio Auditore da Firenze. Pozycja ukazała się na konsole PlayStation 3 i Xbox360 15 listopada, natomiast na PC gra ukazała się 1 grudnia 2011 roku. Jest to czwarta gra z głównej serii Assassin’s CreeD.


Fabuła gry opiera się na podróży 50-letniego Ezio, który podąża śladami swojego mentora Altaïra. Na początku gry wyrusza on do Masjafu, które zostało przejęte przez templariuszy. Podczas badania zamku Ezio dowiaduje się o artefakcie ukrytym przez swojego przodka w podziemiach zamku i postanawia znaleźć ukryte pieczęcie, aby znaleźć artefakt przed templariuszami.


Sposób gry jest kontynuacją rozwiązań sprawdzonych w poprzednich częściach serii. Gracz kieruje asasynem w nieliniowym otwartym świecie, wykonując kolejne misje, które są powiązane fabularnie oraz dowolnie eksplorując wirtualny świat. W rozgrywce skupiono się głównie na walce, wspinaczce, freeruningu oraz skradaniu się.


W grze zawarty jest tryb rozgrywki wieloosobowej podobny do tego, który można było ujrzeć w Assassin’s CreeD: Baterhood, jednak wzbogacony zostanie o dodatkowe funkcje, pojawią się też nowe mapy i postacie. Tryb będzie bardziej powiązany z fabułą serii - zdobywanie nowych poziomów podczas gry w sieci oznacza podnoszenie rangi agenta Abstergo, dzięki czemu uzyskamy więcej informacji o firmie templariuszy. Gracze będą mogli bardziej wpływać na wygląd swojej postaci. Wprowadzony zostanie system playlist, które mają usprawnić wyszukiwanie gry oraz dostosowanie jej do wymogów graczy, a także urządzenie do tworzenia gildii i unikalnych sztandarów. Mapy trybu wieloosobowego będą zlokalizowane na greckiej wyspie Rodos.


Ostatnia część przygód Ezio Auditore da Firenze - podobnie zresztą jak poprzednie części zabójczej serii - dostępna będzie w kilku edycjach. Jedną z nich, którą ujawnił właśnie Ubisoft, jest Animus Edition. Wielkie, czarne pudełko skrywa w sobie sporo fantów, które z pewnością docenią fani gry. Oto jego zawartość:

256-stronnicowa encyklopedia ze świata gry (główne postaci, ważne wydarzenia) film animowany Assassin's Creed Embers Movie soundtrack dodatkowa misja dla trybu pojedynczego gracza, w której zwiedzimy legendarne więzienie Vlada Palownika, zdobywając jego osobisty sztylet zwiększone sakiewki na bomby, pociski do kuszy i amunicję do pistoletu dwie dodatkowe postaci dla trybu multi - Krzyżowca i Osmańskiego Błazna zbroję Brutusa z Assassin's Creed: Brotherhood

Za kolekcjonerkę CreeD Revlations w wersji na PC brytyjski GameStop każe sobie zapłacić 59.97 funtów. Wersje na obie konsole to koszt rzędu 69,97 funtów. Polski oddział Ubisoftu wkrótce poinformuje, gdzie konkretnie będzie można znaleźć tę specjalną edycję. Na dokładkę - zwiastun przedstawiający zawartość Animus Edition.


Assassins creed  

Assassins creed gra od 18 lat!!!

Assassins creed  

Assassins creed gra od 18 lat!!!

Advertisement