Page 2

WIADOMOŚCI

Grzegorz Kacalski

CO ŚPIEWA VOLKSWAGEN

W telewizji od pewnego czasu grasuje spot reklamowy Volkswagena. Ogląda się go nawet przyjemnie, bo jest wdzięczny i zabawny. Para inżynierów w białych fartuchach śpiewa na melodię popularnego 30 lat temu utworu niemieckiego zespołu Trio, że Volkswagen nam niemiecką jakość i precyzję w standardzie da da da. Jako że spot jest dubbingowany i z ruchu warg widać, że w oryginale Frau Ingenieur śpiewa coś innego, postanowiliśmy dokonać analizy porównawczej. Otóż reklama w pierwotnej wersji przeznaczona była na rynek amerykański. Jest ona dłuższa, a śpiewany tekst ma więcej sensu niż w polskiej, dubbingowanej wersji. Tam bowiem w standardzie zamiast „niemieckiej jakości i precyzji” oraz „niespotykanego komfortu” oferują konkrety m.in.: wielofunkcyjną kierownicę, reflektory adaptacyjne, bezkluczykowy dostęp do samochodu, wielki szyberdach i dwa tysiące dolarów rabatu. Z ciekawości porównaliśmy też cennik polski i amerykański. Również tu można znaleźć wyraźne różnice. W Ameryce najtańszy Passat (z turbobenzynowym silnikiem 1.8) kosztuje nieco ponad 21 tysięcy dolarów, czyli około 80 tysięcy złotych. Rzut oka do polskiego cennika, a tam za najtańszego benzynowego 1.8 śpiewają 110 tysięcy złotych. Chyba powinniśmy czuć moralną przewagę nad Amerykanami. Wygląda na to, że nas stać na więcej. À propos śpiewania, zdaje się, że po wybuchu skandalu z manipulacjami przy badaniach toksyczności spalin, Volkwagen będzie teraz w USA śpiewał (i to cienko) przebój Trio w wersji oryginalnej: Ich lieb’ dich nicht, du liebst mich nicht – aha! (Ja nie kocham ciebie, ty nie kochasz mnie – aha!).

JUBILEUSZ w nowej siedzibie Firma Würth, znana m.in. jako dostawca rozmaitych wyrobów wykorzystywanych przez całą niemal branżę motoryzacyjną, świętowała 25 lat swej działalności w naszym kraju. W trakcie jubileuszowej gali, która odbyła się w nowej siedzibie polskiego oddziału firmy, poza planami dalszego rozwoju, podsumowano też dotychczasowe dokonania. A wyglądają one tak, że Würth Polska ma obecnie w swej ofercie ponad 100 tys. produktów oraz prowadzi 18 sklepów rozmieszczonych na terenie całego kraju i sklep on-line. Gościem specjalnym jubileuszu był prof. Reinhold Würth (syn założyciela firmy), który w wieku 19 lat przejął firmę po przedwcześnie zmarłym ojcu i wyprowadził prężnie

rozwijające się przedsiębiorstwo poza granice Niemiec. Reinhold Würth od wielu lat wspiera projekty z dziedziny kultury i sztuk pięknych, a w tym roku obchodził swoje 80 urodziny. Z tej okazji, podczas gali jubileuszowej otrzymał obraz namalowany przez podopieczną Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, który firma Würth Polska wspiera już od 8 lat.

TRW PART FINDER z sukcesem

PLATFORMA dla mechaników

Niedawno uruchomiona aplikacja do wyszukiwania części „TRW Part Finder”, przeznaczona dla klientów z Europy i Azji odnotowuje na terenie samego Starego Kontynentu 90 000 wyszukań tygodniowo, co przekłada się na 500 zapytań na godzinę. To wynik znacznie przekraczający początkowe oczekiwania.

Firma TOTAL uruchomiła platformę internetową www.teamtotalpro.pl, przeznaczoną dla mechaników. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, ma to być wartościowe źródło wiedzy technicznej. – Chcemy w ten sposób pomagać osobom zawodowo związanym z motoryzacją. Team TOTAL Pro ma za zadanie wspierać właścicieli warsztatów w prowadzeniu ich biznesu, a mechaników – w ich codziennej pracy. To także miejsce, w którym można znaleźć szereg porad ekspertów oraz wymieniać się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Z platformy mogą korzystać również miłośnicy czterech kółek, poszukujący porad i inspiracji – mówi Thibaud de Lisle, dyrektor generalny TOTAL Polska. Aby dołączyć do platformy, należy zarejestrować się na stronie. Członkowie klubu mogą wziąć udział w programie lojalnościowym, a zebrane w nim punkty wymieniać na atrakcyjne nagrody.

Aplikacja umożliwiająca mobilny dostęp do katalogu on-line TRW poprzez numer OE części lub oznaczenie TRW okazała się tak popularna, że jest teraz dostępna w dwóch dodatkowych językach: portugalskim i tureckim, co jeszcze bardziej poszerza grono odbiorców. Aplikacja uzupełnia istniejąca ofertę cyfrową TRW, która obejmuje zintegrowany katalog oraz bezpłatny internetowy serwis techniczny „Tech Corner”. Obie strony uruchomione zostały w 2014 roku pod adresem: www.trwaftermarket.com. Dodatkowo, zintegrowana funkcja „TecIdentify” TRW pozwala użytkownikom skanować opakowania produktów TRW w celu weryfikacji ich autentyczności.

www.swiatmotoryzacji.com.pl www.swiatmotoryzacji.com.pl 2

ŚWIAT MOTORYZACJI 10/2015

Świat Motoryzacji PAŹDZIERNIK 2015  
Świat Motoryzacji PAŹDZIERNIK 2015  
Advertisement