Page 1

Katalóg poľovačiek 2012-2013


Lovu zdar !


Milí poľovníci, dobrodruhovia! Kedže držíte v rukách tento katalóg, koluje aj Vám v žilách krv dobroduha, lovca, či cestovateľa. Tak ako Vy, aj my milujeme prírodu a dobrodružstvo, ktoré sú s našou rodinou Dubovských späté už šesť generácií. Predstavujeme Vám päť vybraných destinácií na troch kontinentoch a naše služby overené priamo v prírode pri love. Všetky naše zájazdy prispôsobime na mieru, kedže každý má vlastnú vysnívanú poľovačku. LOVU ZDAR! Ing. Eduard Dubovský


Pižmoň severský - Grónsko


O nás Narodil som sa v Kežmarku v roku 1959. O poľovníctvo som sa začal zaujímať, odkedy som vnímal svet okolo seba. Ovplyvnil ma môj starý otec, ktorý ako polesný pôsobil v Ministerskom „Hagarovom revíry – Zamutov”. Tiež vplyv otca - horského nosiča v Tatrách, neskôr technika oddelenia ochrany v TANAPe a nakoniec ako vedúceho poľovníctva a rybárstva na Ministerstve pôdohospodárstva v Bratislave. Títo ľudia a ich priatelia vo mne ešte viac vyburcovali chuť poznať, porozumieť a aj niečo uloviť. Ako 11-ročný som začal kráčať v šľapajách svojho otca ako rezbár poľovníckeho šperku. Po ukončení Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene som pracoval ako vedúci lesoparku v Nitre, neskôr ako vedúci bažantnice v Hlohovci a ako vedúci CK vo Zverexe v Bratislave. Aj vďaka týmto skúsenostiam sa už od roku 1992 venujem organizovaniu poľovačiek u nás aj v zahraničí. Môj prvorodený syn, tiež Eduard, sa začal zaujímať o poľovníctvo od malička, rovnako ako ja. Ako dospieval, začal sa zaujímať aj o organizáciu poľovačiek. Neskôr sa zúčastnil viacerých dobrodružstiev a od vtedy ma vie plne zastúpiť pri riešení príprav loveckej výpravy a vedením skupiny v zahraničí. Rozhodol som sa, že i na úkor nákladov, budeme lovcov vždy osobne doprevádzať. A vyplatilo sa! To nám umožnilo získať u klientov dôveru a zároveň zabezpečiť úspešný priebeh expedície. Spoločne tak zažívame prekrásne lovecké, ale aj osobné zážitky a naši klienti sa k nám radi vracajú. Základom našej práce je serióznosť a skúsenosť. Pri plánovaní zájazdu vždy klienta zoznámime aj s tými najmenšími poplatkami bez skrytých lákadiel. Lov v prírode s premenlivým počasím, rôznym stupňom náročnosti výprav, a k tomu s často šikovnou a nebezpečnou zverou nie je jednoduchý, no nás to nikdy neodradilo, skôr vyzývalo. Plníme sny nielen lovcov, ale aj rybárov, cestovateľov, dovolenkárov ochrancov a ochranárov, fotografov, či vedcov. Ing. Eduard Dubovský


Katalóg poľovačiek Kedže príroda a možnosti poľovačky v nej sú tak rozmanité, pripravili sme pre Vás poľovačky z celého sveta. Výnimočnosť našej kancelárie spočíva v prístupe ku klientovi, čo ovplyvňuje nielen samotnú poľovačku, ale aj prípravu každého dobrodružstva. Môžete si vybrať z balíčkov vytvorených pre dobrodruhov hľadajúcich náročnú poľovačku, alebo si vychutnať lov komfortne, poprípade s celou rodinou. Vyberte si z doporučených balíčkov, alebo si naplánujte vlastnú poľovačku po konzultácii s nami. Ak chcete vedieť viac, kontaktujte nás. Na našej webstránke www.vulpes.sk uvádzame aktuálne poplatky pre každú krajinu a všetky poplatky, ktoré Vás budú pri plánovaní zaujímať.


Doprava Špecializujeme sa na exotické destinácie, práve preto Vás pri love sprevádzame a kompletne zabezpečíme všetky povolenia, víza a náležitosti spojené s prepravou do krajiny poľovačky, ako aj prepravu v rámci poľovných oblastí. Miesta, ktoré sme vybrali do ponuky jeseň a zima, sú všetky mimo nášho kontinentu. Základné ceny a termíny nájdete uvedené v sekciách dopravy a ubytovanie a tiež v prílohách.

Ubytovanie Každý z nás má svoju predstavu o pohodlí. Aby sme sa dokázali prispôsobiť Vašim požiadavkám, môžete si vybrať medzi zájazdmi s rôznymi úrovňami komfortu. Od noci za polárnym kruhom v stane, až po luxusné farmy v Afrike. Cestujete s priateľmi, alebo deťmi? Nájdeme vhodné riešenie.

Poľovačka Aká je Vaša vysnívaná poľovačka? Atmosféru ktorej krajiny chcete zažiť ? Balíčky , ktoré sme pre Vás pripravili v jednotlivých krajinách zahŕňajú jednak typické zvieracie druhy z príslušných oblastí, no nezabúdame ani na špecíalne trofeje uznávané lovcami celého sveta. Každý balíček je charakteristický inou náročnosťou a často aj nebezpečenstvom. Chcete viac? Každú poľovačku Vám prispôsobíme podľa aktuálnych cenníkov zvery, ktoré Vám pošleme na požiadanie.Cena uvádzaná v jednotlivých ponukách je prerátaná pri skupine minimálne dvoch lovcov, ktorí si však môžu jednotlivé balíčky, v rámci krajiny, kombinovať ľubovoľne.

Aby sme uľahčili Váš výber a poskytli Vám ucelený obraz o každej poľovačke, vytvorili sme hodnotiacu škálu Vulpes, ktorá zahŕňa tri základné kritériá. Náročnosť, komfort a nebezpečenstvo. Jedna hviezdička je najmenej, päť je najviac.


Juhoafrickรก republika


Juhoafrická republika je prímorský štát na južnom cípe Afriky medzi Atlantickým a Indickým oceánom o rozlohe 1 221 037 km². Susedí s Botswanou, Lesothom, Mozambikom, Namíbiou, Svazijskom a Zimbabwe. Počet obyvateľov sa priblížil k číslu 48 783 000. Hlavné mesto je Pretória. Ďalšími významnými mestami sú Kapské mesto, Johannesburg a Durban. Úradnými jazykmi sú angličtina, afrikánčina a deväť kmeňových černošských jazykov. Pripravili sme pre Vás krásnu poľovačku na klasiku Južnej Afriky a zaujímavé redukčné balíky. Pre náročných je tu aj lov na leva.


Okrem balíkov v katalógu, si môžete prispôsobiť Vašu poľovačku, podľa aktuálnych cenníkov na našej webstránke.

„Afrika bola pre celú našu rodinu neskutočným zážitkom, ďakujeme Vulpes“ Martin Moncoľ - CEO matchalatte


Doprava a Ubytovanie Letenka Internacionálna letenka a poplatok na letenku agenta od 1.000 € (pri včasnom objednaní). Lieta Air Berlin, Lufthansa, South African Airways alebo Turkish Airlines podľa toho aj cena letenky. Odlety z Viedne, Prahy alebo Budapešti, cez Frankfurt alebo Berlín. Pri cestách do JAR nie sú pre občanov SR potrebné víza.

Ubytovanie V Juhoafrckej republike navštevujeme farmy v niekoľkých provinciách, ako North Natal, Zululand, Limpopoa a Free State. Farmy sú štýlovo zariadené a sú príznačné vysokou mierou komfortu, krásnymi záhradami a bazénom. Konkrétny výber farmy záleží od Vašich požiadaviek týkajúcich sa samotného lovu a cesty, ktorú naplánujeme na mieru. Naše poľovačky sú All Inclusive, s plnou penziou, profesionálnym sprievodcom a terénnym autom počas poľovných dní.


Poľovačka a poplatky

Poľovná zver: Veľká Päťka (Lev, Slon, Leopard, Nosorožec, Kaferský byvol), Krokodíl, Hroch, Nyala, Impala, Kudu, Oryx, Žirafa, Sviňa bradavičnatá, Zebra a veľa iných druhov poľovnej zveri, rybačka


Juhoafrická Klasika 7 dňové Safari so sprievodcom 2:1 Obsiahnuté: transfery, ubytovanie, strava Odstrel: 1 Gnu pásavé, 1 Impala, 1 Blessbock a 1 Sviňa bradavičnatá Február - november All incluive Cena: 2.850€ / lovec ceny sú prepočítané pri skupine 2 a viac lovcov (ponuky sa môžu kombinovať)

Lev Juhoafrický 6 dňové Safari so sprievodcom Obsiahnuté: transfery, ubytovanie, strava Lev od 14.000 € Levica od 6.500 € Lev + levica od 18.000 €

Redukčné balíky: Redukčné balíky môže lovec využiť aj ako doplnok ku svojej poľovačke, nakoľko v nich nie je zahrnutá cena za ubytovanie a stravu. Balík je možné rozdeliť medzi dvoch lovcov.

Svine bradavičnaté v Zululande 20 Svíň bradavičnatých z toho: 2 Kance, 6 Bachýň, 6 Lonštiakov,6 Prasiec Za celý balík 2.900 €

Redukčný Paket 2 2 2 1

Impaly (1 trofejová , 1 redukčná bez trofeje oba samce ) Blesbock (1 trofejová , 1 redukčná bez trofeje oba samce ) Svine bradavičnaté (1bachyňa, 1 lonštiak) Gnu pásavý (1 samica)

Za celý balík 1.800 €


NamĂ­bia


Namíbia je štát v juhozápadnej Afrike. Má rozlohu 824 292 km² a 2 milióny obyvateľov, čo predstavuje najmenšiu hustotu zaľudnenia v Afrike. Namíbia získala v roku 1990 ako jedna z posledných afrických krajín nezávislosť od Juhoafrickej republiky, ktorá ju prechodne spravovala. Na severe susedí s Angolou a Zambiou, na východe s Botswanou a na juhu s Juhoafrickou republikou. Na západe ju obmývajú vody Atlantického oceánu. Najdlhšou riekou je Okavango a tiež rieka Zambezi. Pri pobreží sa rozkladá púšť Namib, vo vnútrozemí púšť Kalahari. Savany a pasienky tvoria asi 45% rozlohy štátu. Namíbii sa hovorí aj vstupná brána do Afriky. Je výbornou voľbou aj pre menej skúsených lovcov, no vďaka kvalitným trofejám a prijatelnej klíme, si na svoje príde každý milovník safari a antilop.


Počas pobytu v Namíbii, môžete navštíviť aj národný park Etosha, nádherné Viktóriine vodopády, či zažiť skvelú rybačku.


Doprava a Ubytovanie Letenka

Doprava a Ubytovanie

Internacionálna letenka, víza a poplatok na letenku agenta od 1.340 € (pri včasnom objednaní). Lieta Lufthansa, Air Berlin, Air Namibia alebo South Africa, podľa toho aj cena letenky. Odlety zo Schwechatu, Prahy alebo Budapešti, cez Frankfurt, Zürich, alebo Mnichov, s prestupom alebo bez v Johanesburgu.

Ubytovanie Naša kancelária už roky spolupracuje s farmou Damara, vzdialenou 140 km od hlavného mesta Namíbie - Windhoek. Jej majiteľ Ernst Kopf sa stal našim spoľahlivým partnerom a mnoho našich klientov sa sem rado vracia. Ubytovanie je v murovaných bungalovoch, v každom sociálne zariadenie a sprcha so studenou a teplou vodou, väčšinou dvojposteľové izby, bez klimatizácie (nie je potrebná), s el. prúdom, vo vyššom európskom štandarde na novovybudovanej farme. Strava v podstate európska, s tým, že väčšina jedál je chutne a na rôzne spôsoby pripravená divina.


Poľovná zver: Kudu, Oryx, Hartebest, Springbock, Zebra, Klipspringer, Gepard, Sviňa bradavičnatá, a veľa druhov poľovnej zveri, rybačka

Poľovačka a poplatky


Rubín 6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji z: Kudu, Hartebeest, Oryx, Sviňa bradavičnatá, Springbuck a Šakal. Cena: 3.100 €

Smaragd 6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji z: Blessbuck, Hartebeest, Oryx, Sviňa bradavičnatá, Springbuck a Šakal. Cena: 2.700 €

Diamant 6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji z: Gnu Bielochvostý alebo Pásavý, Blessbuck, Kudu, Hartebeest, Oryx, Sviňa bradavičnatá, Springbuck a Šakal. Cena: 4.650 €

Zafír 6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji z: Hartebeest (samica), Eland (samica), Pásavý Gnu (samica), Bielochvostý Gnu (samica). Cena: 2.950 € * Všetky poľovačky v Namíbi je možné uskutočniť v termíne : Február až november


Gr贸nsko


Grónsko sa nachádza severovýchodne od Kanady, čím je geograficky súčasťou Severnej Ameriky, ale historicky, politicky a ekonomicky ide o krajinu veľmi prepojenú s Európou. Grónsko je najväčší ostrov na svete (rozloha: 2 175 600 km²), ale len 15 percent územia je trvale bez ľadu. Zvyšok pokrýva ľad dosahujúci miestami hrúbku až 3 000 m. Tento ľadovec je po Antarktickom ľadovci druhý najväčší na svete. Domorodým jazykom je grónčina a dánština. Tretí jazyk v Grónsku je angličtina. Pripravili sme pre Vás expedíciu v oblasti okolo Kangerlussuaqu, ktorá je význačná najväčšími stádami pižmoňov na svete a veľkými počtami sobov/caribou, polárnych líšok, polárnych zajacov, hús a morských tuleňov.


Doprava a Ubytovanie


Letenka Letenka do Kangerlussuaqu (v Grónsku), s preletom cez Kodaň, s odletom z Bratislavy alebo Viedne vychádza od 1.100 €. Do Grónska lieta iba jedna letecká spoločnosť Air Greenland z Kodane.

Transport Transport z kempu do poľovnej i rybárskej oblasti je na pešo, s ľahkým batohom. Cesta trvá niekoľko hodín, očakáva sa aspoň priemerná kondícia. Transport do kempu je motorovým člnom, 6x6 ATV, 4x4 autami.

Ubytovanie Plátené stany, v ktorých sú lovci ubytovaní sú vybavené kachľami, posteľami a poľným WC. Na všetkých výletoch sme vybavení satelitným telefónom, GPS a lekárničkou, pri plávaní záchrannými vestami, vysielačkou a výstražnými svetlicami.

Kangerlussuaq je v arktickom podnebnom pásme. V Zime sú dni krátke a je tu veľa možností vidieť polárnu žiaru (Aurora Borealis).


Poľovná zver: Pižmoň, Sob, Ľadový medveď, Snežný zajac, Polárna líška, Snežné kury, rybačka (riečna aj morská)

Poľovačka a poplatky


Pižmoň v lete za polárnym kruhom 4 dňová poľovačka so sprievodcom 2:1 Zažite s nami arktickú divočinu. Pri love na pižmoňa máme 100% úspešnosť! Obsiahnuté: transfery v Grónsku, ubytovanie, strava, odstrel pižmoňa, licencia, výlet na ľadovec terénnym autom Termín: Júl 2013 Cena: 3.650 € / lovec pri 2 strelcoch, pri 4 strelcoch je cena výhodnejšia

Caribou Aurora Borealis 4 dňová poľovačka so sprievodcom 2:1 Obsiahnuté: transfery v Grónsku, ubytovanie, strava, odstrel Caribou, licencia, výlet na ľadovec terénnym autom Termín: september Cena: 3.650 € / lovec pri 2 strelcoch, pri 4 strelcoch je cena výhodnejšia


Nový Zéland


Nový Zéland (maorsky Aotearoa) je ostrovný štát v Austrálii a Oceánii. Je tvorený dvoma hlavnými a mnohými malými ostrovmi v juhozápadnej časti Tichého oceánu. Nový Zéland je známy pre jeho izoláciu (od Austrálie na severozápade je oddelený asi 2 000 km širokým Tasmanským morom). Najbližší susedia severne sú Nová Kaledónia, Fidži a Tonga. Väčšinu populácie tvoria pôvodní Európania (tzv. Pākehā) a najväčšou menšinou sú pôvodní obyvatelia – Maoriovia. Vďaka pomernej izolovanosti sa na Novom Zélande vyvinul jedinečný ekosystém. Nový Zéland je exkluzívnou poľovníckou destináciou, v ktorej si môžete vychutnať poľovačku na jelene, ktoré trofejovo patria k najväčším na svete, ako aj poľovačku na Tahra vo vrcholoch hôr.


Doprava a Ubytovanie


Na Novom Zélande pôvodne nežili žiadne cicavce a faunu dlho tvorili prevažne vtáky.Najznámejší je kiwi. Zéland je tiež jednou z mála krajín, kde nežijú žiadne hady.

Letenka Internacionálna letenka a poplatok na letenku agenta od 1.300 € (pri včasnom objednaní). Výber leteckých spoločností je väčší. Vždy záleží od konkrétneho termínu, prestupov a dĺžky čakania na prestup. Väčšinou je odlet z Viedne cez Frankfurt alebo Dubaj a cez Bangkok alebo Singapur a Sydney na Nový Zéland. Pre cestu na Nový Zéland pre občanov SR nie sú potrebné víza.

Ubytovanie Naša kancelária spolu s dlhoročným partnerom na Novom Zélande zabezpečuje širokú škálu ubytovania od stanu po izbu v 6* hoteli, v závislosti od vybranej poľovnej zveri a Vášho výberu komfortu. Pri poľovaní na tahra, kamzíka vo voľnej prírode využívame jednoduché horské chaty alebo stany a na presuny do hôr využívame helikoptéru. Ubytovaný pri love na jeleňa a iné druhy, či už v oborách alebo vo voľnej prírode budete na rodinných farmách s vynikajúcou domácou stravou alebo na hoteloch, moteloch alebo poľovných chatách.


Poľovačka a poplatky

Poľovná zver: Jeleň, Wapiti, Tahr, Kamzík, Arapawa, Feral Goat, Daniel, Sambar, Rusa, Sika, Diviak, Opposum (menší vačkovec žijúci na stromoch), Králik, Zajac, Valábia (menší klokan), rybačka (riečna aj morská)


Veľká trojka vo voľnej prírode Obsiahnuté od vyzdvihnutia po vysadenie v Queenstowne: 7 dní (z toho 6 poľovných), sprievodca, transfery, ubytovanie a strava. Odstrel po jednej trofejí z: Tahr, Kamzík, Jeleň (8-12kg) Let helikoptérou do 2,5 hodín je taktiež obsiahnutá Ušetrený čas po odstrele vieme vyplniť lovom na malú zver a rybačkou Termín od marca do konca augusta Cena: 7.950 €

Kombo TAHR/JELEŇ vo voľnej prírode Obsiahnuté od vyzdvihnutia po vysadenie v Queenstowne: 5 dní (z toho 4 poľovné), sprievodca, transfery, ubytovanie a strava. Odstrel po jednej trofejí z: Tahr a Jeleň (8-12kg) Let helikoptérou do 1,5 hodiny je taktiež obsiahnutá Termín od marca do konca augusta Cena: 5.500 €

Jeleň vo voľnej prírode Obsiahnuté od vyzdvihnutia po vysadenie v Queenstowne: 3 dni (z toho 2 poľovné), sprievodca, transfery, ubytovanie a strava. Odstrel jednej trofeje Jeleňa (8-12kg) Termín od marca do konca augusta Cena: 3.500 € Odstrel druhého jeleňa v balíkoch je za 2.200 € (Obsahuje aj raritné jelene) V rámci týchto balíkov môžete loviť veľké jelene v oborách za odstrelový poplatok podľa aktuálneho cenníka alebo zľavnenej ponuky.

Ak chcete poľovať len veľké jelene v oborách, cena za balík (ubytovanie, strava, sprievodca a terénne auto) je 2.200 €.


Kanada


Kanada je severoamerická krajina, ktorá pozostáva z desiatich provincií a troch teritórií. S rozlohou viac ako 9,9 milióna štvorcových kilometrov je Kanada druhou najväčšou krajinou podľa rozlohy a jej spoločná hranica s USA je najdlhšou krajinnou hranicou na svete. Kanada je federálny štát, ktorý je riadený ako parlamentná demokracia a konštitučná monarchia s kráľovnou Alžbetou II. ako hlavou štátu. Je to bilingválny národ s oficiálnymi jazykmi Angličtinou a Francúzštinou. Zažite poľovačku v Brtiskej Kolumbie na rieke Driftwood, kde v lesoch lovíme losy a medvede, vlky, či grizzlyho. Na jazere Takla, len 1,5 km od rieky, sú výborné možnosti pre rybolov pstruhov. Ryby cez päť kilogramov nie sú neobvyklé.


Doprava a Ubytovanie

Los je najväčší druh z pomedzi jeleňov. Jeho parožie dosahuje rozlohu až 2 metre.


Letenka Letenka v ekonomickej triede spolu s poplatkom na letenku pre agenta do prince George alebo Fort St John vychádza od 1.200 €. Odlety sú z Viedne alebo Budapešti cez Frankfurt, Amsterdam, Paríž alebo Londýn a cez Vancouver. Lietajú British Airways, KLM, Air Berlin, Delta Air Lines, United Airlines Inc. Pri niektorých ponukách je potrebný aj chartrový let do nedostupného poľovného revíru.

Ubytovanie Pri všetkých lovoch v Britskej Kolumbii – Kanade využívame na ubytovanie pohodlné drevené chaty, ktoré tvoria základný tábor, odkiaľ sa loví na pomerne obrovských lesných plochách. Pri niektorých lovoch napríklad na Kamzíka beláka, ktorý sa loví vo vyšších nadmorských výškach, spávame v stanových táboroch približne 23 noci, po ulovení sa vraciame späť do základného tánoru. Často lovíme na koňoch, z člnov presúvame sa 4x4 autami, 4kolkami alebo koňmi.


Poľovačka a poplatky Poplatky a licencie, ktoré lovci hradia provincii sú rovnaké pre celú Britskú Kolumbiu: poľovný lístok 180 CAD, 350 CAD kamzík belák, los 250 CAD, caribou 230 CAD, Grizzly 1.030 CAD + Royalties.1.000 CAD, čierny medveď 180 CAD max 2, každý vlk 50 CAD max 3, licencia na rybolov 89 CAD, Preservation Fund 200 CAD, CITES 30 CAD. K týmto poplatkom a licenciam plus 12% daň. CITES a licencie sa hradia a musia byť zaplatené vopred, či sú alebo nie sú použité. Royalties u Grizzly sa hradí len po ulovení.

Poľovná zver: Los, Grizzly, Baribal (medveď čierny), Sob, Wapity, Kamzík belák, Big horn sheep, Vlk, Rys, Rosomák, Kury, Kojot, Líška, rybačka (jazerá a rieky)


Britská Kolumbia - poľovná oblasť Driftwood River Lov na losa, kamzíka beláka, čierneho medveďa, medveďa Grizzly a iné Po pristáti v Prince George a po prenocovaní v hoteli sa vydáme na posledné nákupy a na päť až šesť hodín cesty autom do kempu, kde začne prekrásny zážitok z prírody Britskej Kolumbie. Najlepšie termíny na poľovačku: Od 15.08. do 06.10. na kamzíka beláka, od 15.09. do 06.10. na losa, a až do konca septembra sú šance na ulovenie čierneho medveďa dosť veľké, vlk je o náhode. Veľkosť trofeje kamzíka beláka je rovnako dobrá v porovnaní s inou ponukou. Losy sú tu strednej veľkosti, ale občas je ulovená aj veľká trofej. Poplatky: 7.900 CAD za desať dní lovu s loveckým sprievodcom 1:1 od do Prince George s odstrelom jedného losa alebo kamzíka beláka 6.900 CAD za desať dní lovu s loveckým sprievodcom 2:1 od do Prince George s odstrelom jedného losa alebo kamzíka beláka Lov na kamzíka beláka -"Veľmi ťažké!" Na výstup a zostup rátame asi 3-4 dni. Preto musí byť hosť fit a schopný niesť svoj podiel v jeho batohu. Je možnosť využiť služby nosiča za 1.000 CAD. V tejto ponuke je obsiahnuté počas celej doby od pristátia na letisku v Prince George po odlet z letiska v Prince George: ubytovanie, stravovanie, všetky transporty a odstrel kamzíka beláka alebo losa a vlka. Kamzík belák alebo los ako druhý kus za 4.500 CAD, 12.000 CAD za grizzly, 1.600 CAD za čierneho medveďa po úspechu. K týmto cenám je plus 12% daň. Vždy sa snažíme, aby sme včas vybavili všetky potrebné povolenia, aby si každý klient niesol svoje trofeje zo sebou domov.

Britská Kolumbia - poľovná oblasť Besa River Lov na losa, wapiti, caribou, kamzíka beláka, medveďa Grizzly, čierneho medveďa a iné Po pristáti a prenocovaní vo Fort St John budete prevezený autom/truckom (preprava je v cene lovu) asi 200km do Bucking Horse River, kde je odletová dráha pre chartrový let. V ten istý deň preletíte (poplatok za let tam a späť je 1.100 CAD/osoba) do oblasti Lower Besa, ktorá je v povodí rieky Besa (známa oblasť v poľovníckych kruhoch, dokonca aj Jack O'Connor písal o poľovačke v tejto oblasti). Nasledujúci deň začína poľovačka na koňoch (dobrá kondička je ale vždy plus), ktorá trvá 10 dní. Posledný deň sa letí späť do Fort St John na letisko alebo hotel. Oblasť v povodí rieky Besa je príznačná silnými trofejami či už losa, caribou a wapiti, a veľkým výskytom medveďov Grizzly. Najlepšie termíny na poľovačku: September – Október. Až do konca septembra sú šance na ulovenie čierneho medveďa dosť veľké Vlk je o náhode, je povolený a zahrnutý v rámci základného poplatku. Minulý rok bol ulovený alfa samec, ktorý vážil okolo 90 kg, ale je to viac menej o šťastí a presnej streľbe, keď sa naskytne príležitosť. Poplatky: 7.950 CAD- základný polatok za poľovačku na 10 dní s poľovným sprievodcom 1:1 (žiadny iný denný poplatok alebo poplatok za stravu, prepravu v rámci revíru nie je Ďalšie odstrely: 2.200 CAD poplatok pri strelení prvého zvieraťa los/ wapiti/ caribou/ kamzík belák, 3.450 CAD poplatok pri strelení druhého zvieraťa, čiže dva druhy zveri napr. los a wapiti by boli $5650 1.500 CAD poplatok za odstrel medveďa čierneho 9.500 CAD poplatok za odstrel grizzlyho 8.200 CAD poplatok za odstrel bizóna 1.100 CAD poplatok za chartrový let do revíru a späť


Vulpes

Naši partneri:

LASER LINE Trophäenspedition

D-60549 Frankfurt/Airport

Partnerské preparátorské dieľne: Jaroslav Hronec Slatinské lazy

Filip Svetoslav Lužianky (pri Nitre)


VULPES-NR, s.r.o Nábrežie Mládeže 2B, 949 01 Nitra 0903 387 112 0903 061 902

www.vulpes.sk

vulpes@vulpes.sk

dsadasdas  

sdadasdasdas

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you