Page 1

Apríl 2012 Ahojte!

Za posledné mesiace sa v ASILe veľa pohlo, posunulo a zmenilo a preto je čas na ďalší newsletter, aby sme vás informovali, čo vás čaká a neminie :)

ASIL grantuje

Konferencia PIKTO12

Od decembra minulého roka takmer nepretržite pracujeme na rôznych žiadostiach o granty a dotácie. Keďže ASIL potrebuje peniažky na to, aby mohol fungovať a fungoval dobre, rozhodli sme sa zapojiť do grantových programov MK SR, Úradu vlády SR, KPMG a nadácie Intenda. Tešíme sa, že sa nám podarilo osloviť grantovú manažérku Danielu Šickovú, ktorá všetky naše žiadosti koordinuje.

Bolo na čase! :-) Sme radi, že sa nám pomaly, ale isto, darí pod vedením Janky Gavalda Bellanovej organizovať prvú konferenciu pre ilustrátorov.

Máme veľkú radosť, že sa už pomaly objavujú prvé úspechy nášho “grantového ťaženia”: 1. Od KPMG na workshopy s deťmi v petržalskej knižnici pod vedením Kristíny B. Hrončekovej. 2. Od Ministerstva kultúry na sériu výstav našej Asociácie počas roka 2012. 3. A ešte raz od MK SR na konferenciu ilustrátorov PIKTO12, ktorá sa bude konať v októbri tohto roka v piešťanskej knižnici.

Témou prvej konferencie je Kniha ako vizuálny celok, diskusie budú rôznorodé, speakeri zaujímaví a veríme, že PIKTO bude pre ilustrátorov nielen dobrou skúsenosťou, ale i prínosom.

PIKTO12 sa bude konať v októbri tohto roku v Piešťanoch, bude trvať 2 dni a budeme radi, ak dá reálnu podobu všetkým vášnivým diskusiám na Facebooku.

Viac informácií o tomto podujatí vám zašleme už čoskoro a veľmi sa tešíme, že tento projekt bol podporený i grantom z Ministerstva kultúry.

ˇ ASIL bude na ociach Okrem toho, že by sme boli radi, aby mal ASIL dosť peňazí na rôzne aktivity, myslíme si, že je dôležité, aby nás bolo vidieť (a počuť). Už v máji 2012 chystáme veľkú výstavu ilustrátorov ASILu spolu s ilustrátormi z českého Baobabu v piešťanskej knižnici vrámci festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase, rozhlas v knihe. Bližšie info včas zašleme! Okrem výstav, o ktorých dáme vedieť viac hneď ako budeme môcť (čakáme na grantovú zmluvu z MK SR) by sme sa radi ukázali i na Dobrom trhu, ktorý býva v Bratislave na Panenskej ulici. V súčasnosti všetko komunikujeme a rozhodujeme sa, ktorý termín trhu bude pre ASIL najvhodnejší.

ASIL rozbieha spoluprácu Vďaka akčným ľuďom, akými sú napríklad p. Galová z piešťanskej knižnice, či p. Vallová z Literárneho informačného centra sa ASIL môže podieľať na rôznych zaujímavých projektoch. Okrem toho, že v piešťanskej knižnici bude ASIL tento rok niekoľkokrát vystavovať, nám pani Galová ponúkla aj priestory pre uskutočnenie prvej ilustrátorskej konferencie PIKTO12.

Aktuálne info o tom, co ˇ sa deje sledujte na našom webe, facebooku alebo blogu!

Váš Asil

ˇ Slniecko ASIL bol pred nejakým časom oslovený pani Mirkou Vallovou z Literárneho informačného centra kvôli auditu a redesignu časopisu Slniečko. Na audite už usilovne pracuje celý náš tým: Ďuro Balogh, Daniela Olejníková, Mária Nerádová, Julo Nagy a tiež Ondrej Gavalda. Súťaž na vizuál časopisu budeme organizovať následne a dáme včas vedieť. Celý projekt novej tváre Slniečka vidíme ako skvelú príležitosť ukázať, že ASIL môže pomôcť zlepšiť podobu publikácií pre deti na Slovensku.

http://asil.sk/ http://asil-blog.blogspot.com/ http://www.facebook.com/slovakillustrators

ASIL Newsletter apríl 2012  
ASIL Newsletter apríl 2012  

Aktuálne dianie v Asociácii ilustrátorov za obdobie apríl 2012. Výstavy, trhy, workshopy a iné.