KATALOG AUKCYJNY

6 LUTY 2014 KATOWICE

1. Jacek Malczewski

Szkice pejzażowe, 1906 Tusz , ołówek , papier; wym.: 10,5 x 17 cm ► 1 900 zł

(1854– 1929)

2. Jacek

Malczewski

(1854– 1929)

Studia form architektonicznych, ok. 1900 Tusz lawowany , papier ; wym.: 16 x 24 cm 2 000 zł ◄

3.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Jabłonie w ogrodzie Ołówek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany] ► 1700 zł

4.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Przed domem Ołówek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany] 1500 zł ◄

5. Stanisław

Kamocki

Dzwonnica przy kościele, ok. 1908 Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm ► 1600 zł

(1875-1944)

6. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917 Ołówek, papier; wym.: 20 x 17cm (w świetle oprawy) Z boku napis autorski: Pamiątka/ z pobytu w Dęblinie 1400 zł◄

7. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Portret śmiejącej się dziewczyny szkic, ok. 1908 Rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego Ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15 cm ► 1200 zł

8. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Popiersie kobiety z lewego profilu Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm Sygn.p.d.VH/ Paryż 900 zł ◄

9. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Studium pejzażu z drzewami, wrzesień 1937 Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 17x 11 cm ► 900 zł

10. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Martwa natura z owocami na okrągłej paterze z dzbanem, wrzesień 1937 Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 11x 17 cm 700 zł ◄

11. Karol

Kossak

(1896-1975)

Młoda kobieta siedząca, przeglądająca szkicownik artysty, 1922 Na odwrocie szkic głowy konia z siodłem Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; wym.: 30 x 20cm ► 1 900 zł

12. Karol

Kossak

(1896-1975)

Pejzaż z drogą i kępą drzew w oddali, 1922 Napis autorski u dołu z lewej: Miodyn (ołówkiem) Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety szkice portretowe Akwarela, brystol; wym.: 29 x 21 cm 1700 zł ◄

13. Stanisław

Czajkowski

Portret dziewczyny Olej, płótno, wym.: 77,5 x 67,5 cm ► 10 000 zł

(1878-1954)

14. Stanisław

Czajkowski

(1878-1954)

Portret chłopca Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm 6000 zł◄

15. Stanisław

Czajkowski

Fragment zagrody Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI ► 4500 zł

(1878-1954)

16. Czesław

Rzepiński

(1905-1995)

Pejzaż Olej, płótno, wym.: 46 x 54,5 cm Sygn. l. d.: Rzepiński 8900 zł◄

17. Władysław

Serafin

Pejzaż Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm Sygn.p.d.: W Serafin 1974 ► 2 500 zł

(1905-1988)

18. Władysław

Serafin

(1905-1988)

Motyw architektoniczny Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm Sygn. p.d.: Wł Serafin 3 000 zł◄

19. Wlastimil

Hofman

Portret mężczyzny, 1949 Olej, płótno; Wwm.: 53,5 x 44 cm; Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949 ► 3 900 zł

(1881-1970)

20. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Portret Pana Potockiego Olej, płótno; wym.:44 x 33,5 cm; Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932 8 900 zł◄

21. Wlastimil

Hofman

Zatroskane dziecko, 1931 Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931 ► 14 500 zł

(1881-1970)

22. Teodor

Axentowicz

(1859-1938)

Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899 Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm Sygn.p.ś.: A ► 8 500 zł

23. Stanisław Ignacy

Witkiewicz

Portret mężczyzny Pastel, papier; wym.: 63 x 46 cm; Sygn. u dołu Witkacy ► 42 000 zł

(1885– 1939)

24. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900 Olej, płótno naklejone na tekturę, wym.: 29 x 23,5 cm (w świetle oprawy) 5 000 zł◄

25. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

W wiosennym słońcu—dziewczyna góralska siedząca przed chatą Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, wym.: 26 x 25 cm (w świetle oprawy); ► 5 000 zł

26. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Martwa natura z kwiatami, ok. 1900 Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy) 12 000zł◄

27. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Galary, XI 1930 Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy) Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/”GALARY”/1930/LISTOPAD ► 10 000 zł

28. Jacek

Malczewski

(1854– 1929)

U dworu Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; . sygn. l.d. : J. Malczewski 1922 150 000 zł◄

29. Jacek

Malczewski

W ogrodzie Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm; Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski ► 130 000 zł

(1854– 1929)

30. Jan

Cybis

(1897-1972))

Chińska figurka Olej, płótno; wym.: 72 x 91 cm; Sygn.l.d.: Cybis 120 000 zł◄

31. Wacław

Taranczewski

Martwa natura z pomarańczami olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm Sygn. p.d.: T ► 19 000 zł

(1903-1987)

32. Stanisław

Kuczborski

(1881-1911)

Taniec Chochoła 1904 Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm; Sygn.l.d.: St Kuczborski 1900 zł◄

33. Jerzy

Kossak

Głowa konia Olej, deska, wym.:38,5 x 38,5 cm; Sygn. p. d.: Jerzy Kossak ► 7 500 zł

(1886-1955)

34. Jerzy

Kossak

(1886-1955)

Głowa konia Olej, tektura; wym.: 19,8 x 28,8cm; Sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1941; 6 900zł◄

35. Jan

Szancenbach

Ryby, 1997 Olej, płótno; wym.: 75 x 75 cm; Sygn.:p.d. "Xancenbach" ► 18 000zł

(1928-1998)

36.Jan

Szancenbach

(1928-1998)

Kawony i dynia II 1988 Olej, płótno; wym.: 85 x 95 cm; Sygn.:p.d.:Szancebach 22 000 zł◄

37.Wojciech

Weiss

Widok z okna, ok. 1906 Olej, tektura; 21x 13 cm Sygn. l d.: WW (czarną farbą) ► 9 500zł

(1875-1950)

38.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Malarz i modelka, ok.1920 Olej, tektura; wym: 29,5 x 34cm; 5 500 zł◄

39.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Portret kobiety z papierosem Olej, płótno ; wym.: 71 X 55 cm; Sygn.p.d. WW Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r. ► 19 000 zł

40.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Kobieta we wnętrzu kuchennym Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm; Sygn. P. d.: WW (czarną farbą) 9 000 zł◄

41.Irena

Weiss (ANERI)

Widok z okna—Kalwaria, ok. 1960 Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm; Sygn. l. d.: aneri ► 8 500 zł

(1888-1981)

42.Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

Niebieski leżak pod drzewem—Kalwaria, ok. 1976 Olej, tektura; 50,5 x 35 cm; Sygn. p. d.: aneri 7 500 zł◄

43. Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

Wczesnowiosenny pejzaż—Kalwaria, 1979 Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm; Sygn. l. d.: Aneri ► 7 000 zł

44. Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

Pejzaż wiosenny, 1950 Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm Sygn. p. d.: aneri/1950 8000 zł◄

45. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Janosik Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w świetle oprawy) ► 3 500 zł

46. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Skrzat Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w świetle oprawy) 3000 zł◄

47. Wojciech

Kossak

(1856-1942)

Ułan z dziewczyną przy studni, 1941 Olej, tektura wym. 63 x 50 cm; Sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1941 Na odwrocie pieczęć lakowa z herbem Kos rodu Kossaków ► 19 000 zł

48. Juliusz

Kossak

(1824-1899)

Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890 Chromolitografia wg. Akwareli z 1880 roku; wym.: 490 x 590 mm Sygn. pł.l.d.: Juliusz Kossak 2000 zł◄

49. Roman

Kramsztyk

Przed domem, ok. 1913 Olej, płótno ; wym.: 62 x 83 cm; Sygn.p.d.: R. Kramsztyk ► 79 000 zł

(1885-1942)

50. Henryk

Epstein

(1891—1944)

Targ koński Ołówek, pastel oleista, wym.:22,5 x 30 cm (w świetle oprawy) Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile) 3 900 zł ◄

51.Wacław

Taranczewski

Artysta w pracowni Pastel, akwarela, papier; wym.: 97,5 x 67,5 cm Sygn. p.d.: T 1943 (ołówkiem) ► 15 000 zł

(1903-1987)

52. Leon

Wyczółkowski

(1852-1936)

Kurza Stopka Litografia , papier, wym.: 28 x 18,6 cm ( w świetle oprawy) Sygn.p.d. : LWyczół 1 800 zł◄

53. Leon

Wyczółkowski

(1852-1936)

Wnętrze katedry na Wawelu Litografia, papier; wym.: 28,5 x 8,5 cm (w świetle oprawy); Sygn.p.d.: LWyczół ► 2 000 zł

54. Leon

Wyczółkowski

(1852-1936)

Krużganki na Wawelu Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm; Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół 2 000 zł◄

55. Włodzimierz

Tetmajer

(1861-1923)

Scena we wnętrzu—portret ojca artysty Ołówek, tusz lawowany, papier, wym.: 5 x 14,5 cm ( w świetle oprawy) Sygn.l.d.: WTetmajer

► 3 900 zł

56. Władysław

Hasior

(1928-1999)

Koncelebrant, 1992 Technika mieszana; wym.: 80 x 66 cm 39 000zł◄

57. Rafał

Malczewski

Pejzaż podgórski Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm Sygn.p.d. Rafał Malczewski ► 18 000zł

(1892-1965)

58. Emil

Krcha

(1894-1972)

Martwa natura z dwoma dzbanami Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm Sygn.p.d.: E. Krcha 2 500 zł◄

59. Roman

Sielski

Pejzaż abstrakcyjny Olej, karton; 19 x 27 cm Sygnowany: P.C. ► 6 000 zł

(1903-1993)

60. Leopold

Gottlieb

(1883-1934)

Posiłek Gwasz, papier wym.: 36 x 26 cm ; sygn. L.d..l.gottlieb 35 000 zł ◄

61. Tadeusz

Rybkowski

(1848-1926).

Naczynia z wykopalisk w Kwaczale—1, 1873 Akwarela, ołówek, papier; wym.: 8 x 12 cm (w świetle oprawy) ► 2 200 zł

62. Tadeusz

Rybkowski

(1848-1926).

Portret Kuncewicza, 1896 Ołówek, papier; wym.: 15 x 11 cm (w świetle oprawy) 2 000 zł◄

63. Jerzy

Panek

(1918-2001)

Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993 Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm ► 1 800 zł

64. Jerzy

Panek

(1918-2001)

65. Irena

Weiss (ANERI)

Portret chłopca Olej, tektura; wym.: 63 x 47,5 cm Sygn.p.d.: Aneri/1920 ► 8 500 zł

(1888-1981)

66. Wojciech

Weiss

(1875-1950).

Postać siedząca Olej, tektura, wym.: 24 x 33,5 cm Sygn.l.d.: WW (czarną arbą) 12 000 zł ◄

67.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Widok z okna Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 22,5 x 30 cm Sygn.p.d.: WW (ołówkiem) ► 3 800 zł

68.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Panie na leżakach, 1915 Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm; Sygn. I dat u dołu po środku:: WW 1915 (ołówkiem) 4500 zł ◄

69. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Dom w mieście—studium perspektywy, ok. 1898 Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20cm (w świetle oprawy) ► 2 500 zł

70. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897 Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 20 x 29,5 cm 3 000 zł ◄

Katalog aukcyjny 6 Luty 2014