Page 1

Wady pleców i klatki piersiowej Zestaw ćwiczeń


Wady plec贸w i klatki piersiowej


Wady pleców i klatki piersiowej Przygotowanie do ćwiczeń:

1. Ćwiczyć należy w pomieszczeniu dobrze przewietrzonym o temperaturze pokojowej. 2. Najlepiej jest wykonywać ćwiczenia codziennie w godzinach popołudniowych, przed posiłkiem przez około 30 – 45 min. Uwagi:  przed ćwiczeniami przygotować pomieszczenie, sprzęt i ubiór,  dokładnie przeczytać zestaw ćwiczeń,  każde ćwiczenie powtarzać 10-15 razy,  ćwiczenia wykonywać w obecności rodziców lub opiekunów;


Wady pleców i klatki piersiowej Pamiętaj!  nie krzyżujemy ramion na klatce piersiowej;  krążenia ramionami wykonujemy częściej w tył, na     

początku skracając dźwignie, czyli uginając kończyny górne; skłony tułowia zastępujemy opadami; nie siadamy w siadach skrzyżnych, stosujemy siady klęczne (wyjątkiem są plecy okrągło-wklęsłe), podczas ćwiczeń chodzimy na palcach, nie chodzimy na piętach


Wady pleców i klatki piersiowej Przybory potrzebne do ćwiczeń:  piłeczka pingpongowa,  kij od szczotki,  woreczek,  guma krawiecka (około 1,5 metra) lub taśma Thera-

Band


Wady pleców i klatki piersiowej Ćwiczenie 1: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, barki cofnięte głowa prosto, wzrok skierowany przed siebie, Ruch: Przeniesienie ramion bokiem w górę i przekładanie piłeczki jak najwyżej, po czym powtórne przełożenie piłeczki jak najwyżej za biodrami. Kontrola ustawienia barków.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 2: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, chwyt dłońmi gumy krawieckiej, ugięcie ramion, taśma przełożona przez łopatki, Ruch: Rozciąganie gumy na łopatkach;


Wady pleców i klatki piersiowej Ćwiczenie 3: Pozycja wyjściowa: Leżenie przodem, ramiona wyprostowane z taśmą w górze, Ruch: Ugięcie ramion i założenie taśmy na łopatki z uwypukleniem klatki piersiowej i uniesieniem głowy do góry. Aby nie dopuścić do pogłębienia lordozy lędźwiowej pod brzuch można podłożyć cienki kocyk.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 4: Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem, kolana ugięte, ramiona w skrzydełka, Ruch: Uniesienie bioder tak, aby kolana, biodra i barki tworzyły linie prostą.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 5: Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem, kolana ugięte, ramiona w skrzydełka, Ruch: Przyciśnięcie barków do podłoża, uwypuklenie klatki piersiowej.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 6: Pozycja wyjściowa: Klęk podparty, dłonie ustawione palcami do środka, Ruch: Ugięcie ramion, uwypuklenie klatki piersiowej; Kontrola ustawienia głowy.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 7: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, ramiona uniesione w skos, trzymają kij, Ruch: Założenie kija na łopatki z uwypukleniem klatki piersiowej.


Wady pleców i klatki piersiowej

Ćwiczenie 8: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, ręce ułożone na kolanach, Ruch: Wyprost horyzontalny ramion – wdech, przejście do pozycji wyjściowej – wydech.


Wady pleców i klatki piersiowej Ćwiczenie 9: Pozycja wyjściowa: Stojąc z woreczkiem na głowie, ramiona oparte na biodrach tak, by kciuki znajdowały się z przodu, brzuch wciągnięty, łokcie skierowane do tyłu, Ruch: Marsz z wyciągniętą w górę głową i plecami – elongacja kręgosłupa.


Na dzisiaj to już koniec ćwiczeń! Do zobaczenia jutro…

Gimnatyka korekcyjna wady plceów i klaki piersiowej - zestaw ćwiczeń  

Gimnatyka korekcyjna wady plceów i klaki piersiowej - zestaw ćwiczeń

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you