Page 1

číslo 7

Pomáháme vítězům!

Rozhovor s Petrem Paškem z RTT str. 6–7

Vojtův servis str. 10–11

Zaostřeno na pět vlastností WL-50 str. 8–9


RUBRIKA

Vyměňte tradiční za NETRADIČNÍ! NÁŘADÍ Technolit – více na www.tech-lit.cz

2


EDITORIAL

OBSAH 4

Kdo je kdo ve firmě Luděk Kopecký: Hlavní je, aby byli spokojeni zákazníci

5

6–7

8–9

Milí čtenáři, vím, nezní příliš optimisticky, když řeknu, že každý den je těžký, a ty první jsou nejtěžší. Není to zkrátka jednoduchá práce, ten prodej… Tak jako vy jste poprvé vstoupili do současného zaměstnání, tak i u nás má každý začátek své těžkosti a rizika. Pracujeme na tom, aby každý náš nový spoluhráč byl zákazníkům oporou nikoliv na 100 %, ale na 110 %. Ano, i my klademe vysoké nároky na nové i stávající členy našeho pracovního týmu. Není to pouze o prodeji a ziskovosti, ale také o odbornosti a profesionalitě. Naše „hráče“ neustále vzděláváme formou programu TECH-LIT Academy, a co víc – vyrážíme i do mateřského TECHNOLITU k našim kolegům, od kterých se máme stále co učit. Bohužel, naše tempo mnohdy není zvladatelné pro všechny, a proto již někteří ze hry vypadli. Práce obchodního zástupce v TECH-LITu je velmi pestrá a nese s sebou jak příjemné situace a zkušenosti, tak i ty náročné. Pokud hráč hraje dle pravidel a neustále zlepšuje svou taktiku, je pro náš tým přínosem. Pokud však fauluje a je neustále na trestné lavici, musí ze hry ven. A asi není nutné zmiňovat, že je to právě hráč, kdo určuje, jak se bude hrát.

10–11

12

13

Technovinky Střípky ze světa průmyslu

Rozhovor Petr Pašek: Jsme lídři na sanaci azbestu

Téma: Zaostřeno na „WL-50“

Vojtův servis Koumák Vojta testuje čistič olejových skvrn – KHF

Křížovka Vyluštěte křížovku a vyhrajte kameru Lamax Action X8 Electra

Editorial 2 Slovo úvodem

Kolikrát se sám sebe ptám, zda je dnes vůbec ještě „moderní“ tvrdě makat? Nebo je snad pro některé lepší pracovní svět bojkotovat a raději chytat pokémony? Není naším cílem vás zvát na „trénink“, ale chceme, abyste byli součástí plnohodnotného zápasu. Proto se stává, že i například nyní u vás v regionu nemáme svého hráče, který by vás pravidelně navštěvoval, informoval a servisoval. Nejedná se o naši lhostejnost vůči vám, ale naopak – intenzivně hledáme a vybíráme ty, kteří budou schopni se dlouhodobě stát součástí našeho týmu, v roce 2017, 2018, 2019...

Robert Škaloud majitel TECH-LIT

14

15

Predstavujeme S produktmi nemeckej kvality bude Vaša dielňa vždy pripravená

My ideme za vami TECH-LIT SK s. r. o. Udržiavame vaše stroje pri životě

VYDAVATEL: PROSPECTEA Česká republika, s.r.o. | Poděbradská 206/57, 198 00 Praha 9 | IČ: 29028809 | redakce@prospectea.cz EVIDENČNÍ ČÍSLO: MK ČR E 22039 | TEXT A FOTO: Marketingové oddělení TECH-LIT, s.r.o. a ShutterStock | vydáno v říjnu 2016

3


RUBRIKA KDO JE KDO VE FIRMĚ

Luděk Kopecký: Hlavní je, aby byli spokojeni zákazníci To je heslo obchodního zástupce TECH-LITu Luďka Kopeckého, pro kterého byl tento obor ještě před několika lety neznámý. Potřeba pracovní změny však z provozního se stavební průmyslovkou udělala úspěšného obchodníka, který ví, že firma, pro kterou pracuje, nabízí nejen kvalitní produkty, ale svých obchodních zástupců si váží.

»»Jak dlouho ve firmě pracujete a co Vás vedlo k tomu, začít pracovat na této pozici právě u společnosti TECH-LIT? V TECH-LIT pracuji od roku 2014. Na začátku byl inzerát, který mě oslovil, a protože jsem v té době potřeboval změnu, tak jsem do toho šel. »»Jako obchodní zástupce firmy cestujete a potkáváte se s lidmi. Je k tomu potřeba být flexibilní, ale také komunikativní. Domníváte se, že tyto vlastnosti nepostrádáte? S nástupem do firmy na pozici obchodního zástupce jsem žil v iluzi, že tyto vlastnosti nepostrádám, ale praxe mě trochu vyvedla z omylu. Musel jsem se začít učit. Jak se říká, pořádně zabrat. Výdrží a pracovitostí jsem se snad posunul dál. »»Co myslíte, že TECH-LITu přinášíte, a čeho byste chtěl dosáhnout? Firmu jsem v době nástupu neznal a jak jsem zjistil, nebyla v povědomí ani u zákazníků v mém regionu. To se snažím za pomoci lidí v TECH-LITu změnit, což se nám snad daří. Vždyť za námi stojí kvalitní produkty. Mojí snahou je, aby byli spokojeni zákazníci i já. »»Jak byste práci u této společnosti ohodnotil? Pracuji ve firmě, která je dobře zorganizovaná a vládne tu pozitivní atmosféra. Na práci v terénu jsem byl od nadřízených pracovníků připraven a kdykoliv jsem si mohl přijít pro pomoc. To samé platí i u mých zkušenějších kolegů z ostatních regionů. 4

»»Jistě je Vaše práce náročná. Jak odpočíváte po práci? Máte nějaké koníčky? Všechno je to o čase, kterého není nikdy dost, a přitom ho na odpočinek potřebujete. Nejvíc energie načerpám ze společných chvil strávených s rodinou. Rád sportuji – jezdím na kole, plavu a miluji hokej. Poslední rok mě hodně nabíjí trénování mladých fotbalistů, ke kterým patří i můj syn Matěj.

Kdo je Luděk Kopecký Ve společnosti TECH-LIT pracuje dva a půl roku na pozici obchodního zástupce pro region: Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou. Vystudoval stavební učiliště a střední průmyslovou školu stavební. Pracoval jako montér izolačních technologií v ČR i zahraničí. Poté zastával pozici provozního čerpací stanice PH. Žije ve Žďáru nad Sázavou s přítelkyní, osmiletým synem a dvěma dospělými dcerami své přítelkyně. Mezi jeho koníčky patří hokej, plavání a jízda na horském kole.


TECHNOVINKY RUBRIKA

STŘÍPKY ze světa průmyslu Sledujeme dění v regionech i u našich zákazníků. Zajímáme se o to, co nejen naši partneři dokázali, kam se ve svém vývoji posunuli. Chceme se s vámi podělit o to, co nás v poslední době zaujalo.

Budeme cestovat potrubím? Dostat se z Brna do Prahy namísto bezmála tří hodin během několik minut. To není sci-fi, ale vize Elona Muska, která má naději na realizaci. Vedení Brna začalo jednat se společností Hyperloop Transportation Technologies o tom, zda by v budoucnu nemohl moravskou metropoli se světem propojovat futuristický dopravní systém známý jako hyperloop. Takzvaná hypersmyčka je podtlakový trubkový tunel, ve kterém by se rychlostí okolo tisíce kilometrů v hodině pohybovaly kapsle s lidmi poháněné lineárními indukčními motory. Laicky by se dalo říct, že jde o takovou „lidskou potrubní poštu“. Výhody tohoto cestování jsou jasné – úspora času. Hyperloop by teoreticky měl zvládnout například trasu z Prahy do Brna v jednotkách minut. Nevýhodou však zůstává fakt, že se jedná o systém, který je stále ve fázi rozvíjejícího se teoretického konceptu, a část odborníků zpochybňuje jeho ekonomickou i technologickou proveditelnost.

Zdroj: iDNES.CZ

V karlínském dvoře tisknou 3D tiskárny pro profesionály i kutily

Lepší ovzduší díky miliardové investici Synthesia

Od roku 2012 vyrábí česká firma Prusa Research 3D tiskárny, které využívají jak kutilové, tak i firmy. 3D tiskárny tisknou 3D tiskárny stejného typu. Rychle kmitající tryska trojrozměrného zařízení pokládá na černou podložku tenké vrstvičky oranžového plastu. Plastové součástky, které přístroje tisknou, pak zaměstnanci firmy použijí v dalších tiskárnách. Ve firmě jsou schopni vytisknout přibližně třetinu součástek; zbylé, u nichž je to zatím neekonomické, se pořizují od dodavatelů. Tímto způsobem se za den vyrobí součástky pro 60 tiskáren. Měsíčně jich z pražského Karlína odešlou kolem dvou tisíc, v příštím roce plánují navýšit výrobu na čtyři a půl tisíce měsíčně. Prusa Research se zaměřuje na segment hobby a poloprofesionálů a o zakázky rozhodně nemá nouzi. Zdroj: iDNES.CZ

Společnost Synthesia úspěšně dokončila první fázi ekologizace své podnikové energetiky s celkovými náklady téměř jedné miliardy korun. Modernizací provozu dosáhne teplárna výrazného snížení emisních hodnot, a to zejména u oxidů dusíku a síry. Realizace zahrnovala instalaci plynového kotle s novou plynovou přípojkou, fluidního kotle s linkou odsíření, skladovacího a dopravního systému biomasy a dále rekonstrukci obou komínů teplárny. Cílem projektu je prodloužení životnosti podnikové teplárny, která zajišťuje energiemi celý průmyslový areál SemtinZone, o minimálně dalších 25 let, a to při plnění přísnějších ekologických limitů. V druhé fázi projektu bude dokončena výměna v budoucnu potřebných kotlů teplárny a zajištění plnění ekologických podmínek. Celý program bude završen rekonstrukcí turbín, předběžně plánovanou na období kolem roku 2020.

Huisman vyrobil ve Sviadnově zatím svůj největší jeřáb

Zdroj: Synthesia.eu

Česká společnost Huisman, zabývající se výrobou vrtných souprav, jeřábů, pokládkových systémů a zařízení pro zábavní průmysl, dokončila výrobu 200mt stojanového jeřábu. Jedná se o dosud největší kompletní jeřáb, který podnik ve Sviadnově za 20 let své existence vyrobil. Zakázka v přibližné hodnotě 100 mil. Kč je určená pro společnost Gulf Marine Services ze Spojených arabských emirátů. Kompletní stojanový jeřáb je složený z věže jeřábu a výložníku. Ve věži stojanového jeřábu se ukrývají všechny potřebné komponenty, jako jsou elektromotory, navijáky lan, obslužné plošiny, žebříky nebo chladič a hydraulická nádrž. Věž se instaluje přes otočné ložisko na podstavec. Výložník je na jeřábu zavěšený na čepech. Stojanové jeřáby společnosti Huisman jsou využívány především při vykládce zásobovacích lodí, přemisťování potrubí nebo zdvihání břemen z paluby a z mořského dna.

Zdroj: Crest Communications (zast. spol. Huisman) 5


ROZHOVOR RUBRIKA SE ZÁKAZNÍKEM

Petr Pašek: Jsme lídři na sanaci azbestu Společnost RTT, a.s. se zabývá ekologickou likvidací odpadů a  dnes ji můžeme považovat za  profesionálního partnera v  oblasti ochrany životního prostředí. Povídali jsme si s  jejím jednatelem, panem Petrem Paškem, který je zároveň i pilotem závodního speciálu SUBARU IMPREZA STI. Naše dlouhodobé obchodní vztahy a vzájemná spolupráce vzaly za své a my jsme se stali i technickou podporou skupiny RTT Racing.

»»Na trhu působíte od roku 1996 a specializujete se na nakládání s odpady. Můžete nám říci, jaké odpady jste schopni zpracovat a odstranit? V době vzniku naší firmy jsme se zabývali pouze ukládáním a zneškodňováním klasického odpadu. Vzhledem k šíři oboru a legislativě s ním související jsme postupem času svou činnost začali rozšiřovat. Dnes mohu říci, že se zaměřujeme na 3 základní směry. Záběr naší společnosti je mnohem širší, než pouze vzít odpad a někam ho odvézt. Jsme především specialisti na legislativu, tedy víme co, jak i v jakém čase je nutné u našich zákazníků realizovat. Tyto systémy zavádíme a realizujeme vlastními pracovníky, nikoliv ve spolupráci s externisty. Dále mohu říci, že jsme lídři na sanaci azbestu. Tento proces jsme dokázali maximálně zjednodušit a zefektivnit. Pokud se sanuje azbest, tak se měří rozptyl azbestových vláken v m3 vzduchu. Dle evropské legislativy by nemělo být ve vzduchu více jak 1 000 vláken na m3. Naše technologie dokáže azbest eliminovat na 0–5 ks vláken v m3 vzduchu. A v neposlední řadě se zabýváme sanacemi a rekultivacemi v rámci životního prostředí. Jedná se o taková místa a objekty, které nejsou obstarávány, a naším úkolem je právě tato místa uvést do kultivovaného stavu. Odstraňujeme náletové dřeviny, rumiště, ale i třeba ropné látky. »»Co je pro Vaši společnost největší

prioritou? Na prvním místě je odvádět práci kvalitně a tak, aby klient neměl starost a byl maximálně spokojen. Vizitkou je pro nás 6

tuto oblast podceňují, a to do doby, dokud nejsou pokutováni. Mnohdy až po této zkušenosti se problematikou začínají plně zabývat. Takto vnímám přístup českých firem. Rozdíl je patrný u společností se zahraničními vlastníky, kteří řeší oblast ekologie automaticky, protože vědí, co konkrétně mají dělat. Celá situace je však podpořena skutečností, že na mnohých státních institucích nesedí fundovaní pracovníci, kteří nedokáží správně v této věci poradit.

Petr Pašek Vzděláním je ekonom, ve společnosti RTT, a.s. pracuje od roku 2001. Mezi jeho koníčky patří motosport – motocykl i závodní auto a jízda na kole. Je ženatý a má syna.

tvrzení zákazníka, který může říci: „práci odvedli včas, úplně, za dohodnutou cenu a bez reklamace“. Těchto výsledků jsme schopni dosáhnout, a to díky vybranému týmu lidí, který v současné době máme.

»»Staráte se o ochranu životního prostředí. Co by se podle Vás mělo v tomto ohledu u nás ještě zlepšit? Kde vidíte rezervy? Povědomí lidí a firem o této problematice. Bohužel, mnohé společnosti v Čechách

»»Co všechno musí člověk na Vaší pozici udělat a ohlídat? Jak vypadá Váš pracovní den? Můj pracovní den se nedá jednoznačně definovat a rozhodně nemá 8 pracovních hodin. Společnost RTT působí v několika lokalitách (Jilemnice, Čáslav, Tušimice, Zlín), a proto je můj den neustále v pohybu. Nejvíce času trávím v Praze, kde máme také hlavní sídlo. Můj stěžejní úkol je najít a zajistit práci pro RTT, což dnes není úplně jednoduché. Před 10 lety byla ekologie oblíbená a firmy se i touto tématikou chtěly zabývat. Po roce 2008 mnoho společností tuto problematiku začalo upozaďovat, a to v rámci finančních úspor. »»Při své činnosti využíváte výrobků TECH-LITu. Můžete zmínit, jaké to jsou a k čemu je používáte? Spolupráci s TECH-LITem má na starost můj kolega Rudolf Čechura, který je mou pravou rukou. Ten zvažuje uplatnění jednotlivých produktů, sám je testuje a teprve poté kupuje pracovníkům na dílnu. Jedná se o celkem širokou škálu produktů, které v našem provozu


uplatníme. Například Antihaft 2000 (ATH – antistatický mazací prostředek) používáme v kontejnerové přepravě. Schmierfett weiss Spray (SWS – bílý mazací tuk) je pomocníkem při zimní údržbě, kdy shrnování sněhu v kombinaci s technickou solí představuje hrozbu v podobě koroze. Pakliže jsou kloubové spoje, úchyty i hřídele promazávány tímto mazadlem, činíme tak preventivní opatření proti zadření a tvorbě koroze. Při automobilových závodech často využíváme Multifunktionsschaum (MFS – multifunkční pěnu) na potahy, skla i palubovou desku. A v neposlední řadě je to i Multifunktions-Spray (WL-50 – pět vlastností v jednom), který je používán na hydraulické kontejnerové nosiče, kde s ním mažeme výsuvné háky na třecích plochách. Není využíván jen v dopravě, ale je součástí naší různorodé práce. Mazání kalových čerpadel, vysokotlakých čerpadel (lopatkových a ložiskových spojů). Je využíván mimo jiné i na čištění a odpuzování vody z elektroinstalačních

rozvaděčů. Oceňujeme jeho perfektní účinnost v podvozkové části vozu.

»»Jaké máte další plány do budoucna? Plánů je mnoho, ale nerad bych něco konkretizoval. Jak jsem zmínil, zabýváme se sanací a rekultivací starých budov a míst. Naše plány jsou soustředit se právě na takovéto velké akce. Výzvou je určitě těžký průmysl, za úspěch bychom považovali stát se partnerem státu a velkých nadnárodních celků.

jsou příliš velká. A tak jsem se v letech 2000–2001 dostal k závodění automobilů. Auto jsem si stavěl i upravoval sám, a to mnohdy metodou pokus-omyl. Závody na okruhu mi příliš neříkaly, není to totiž o tom, co umíte, ale o spoustě náhod. Tato myšlenka mě dovedla k rally, kde je to právě pouze o mně a o stopkách. Tímto jsem se posunul na kopce a tam jsem dodnes. Co se týká přání, jedno mám. Jet Dakar – to je pro mě něco, co by bylo hodně zajímavé.

»»Víme o Vás, že jezdíte automobilové závody. Povězte nám, jak jste se k tomuto koníčku dostal? A máte nějaký prozatím nesplněný sen v závodění? Jedná se o soubor různých náhod a něčeho, co má člověk v krvi od mala. Vždy se mi líbila rychlost a adrenalin. Spoustu let jsem jezdil na kole, protože adrenalinu za mých mladých let u nás moc nebylo. Od toho byl kousek k závodění na motorce, sám jsem však časem vyhodnotil, že rizika tohoto sportu

»»Takové závodění jistě něco stojí. Máte nějaké sponzory? Ano, takové závodění stojí nejvíce snahy, úsilí a spoustu času, který si musíte na tento sport vyčlenit. Tím, že je to pro nás relax, máme sponzory, kteří to akceptují. Postupem času a umisťováním se na předních vítězných příčkách, jsme již získali sponzory Red Bull, Möet Hennessy, Ron Zacapa, GoPro, Championship Music, Auto Podbořany, Legendy, OZ Racing a samozřejmě TECH-LIT.

Co je RTT RACING Tým přátel, kamarádů a kolegů, kteří se věnují motosportu od roku 2001. Závodí pro radost a proto, že mají rádi tento automobilový sport. Z rodinného archivu Petra Paška

PILOT: PETR PAŠEK Splnil jsem si dětský sen a pořídil si auto, které musím poslouchat já!

ATH – antistatický mazací prostředek používáme v kontejnerové přepravě.

MFS – multifunkční pěna na potahy, skla i palubovou desku.

WL-50 na čištění a odpuzování vody u elektroinstalačních rozvaděčů.

ZÁVODNÍ AUTOMOBIL SUBARU IMPREZA Motor Subaru Cossworth, obsah: 2 500 cm3 Výkon: 580 PS, 850 Nm Váha: 1 130 kg Převodovka: sekvenční šestistupňová Kaps Podvozek: Rieger

www.rttracing.cz

7


TÉMA

Zaostřeno na

„WL-50“

Pravidelná údržba strojů vyžaduje stálou péči a dodržování určitých činností. Jedná se zejména o  promazávání, čištění a  ochranné nástřiky. Nezapomínejte proto mít vždy po  ruce univerzální sprej, který je spolehlivým pomocníkem nejen každého profesionála ve svém oboru, ale je oceňován i domácími kutily.

WL-50 Multifunktions-Spray v sobě skrývá pět vlastností v jednom WL-50 je ideální mazací olej, který lze použít napříč širokým spektrem odvětví i využití. Na své oblibě získal především díky svým vlastnostem i univerzálnosti. A co víc, díky obsahu mandlového oleje zanechává příjemnou vůni. Kombinace těchto vlastností dělá z WL-50 nepostradatelnou součást každé dobře vybavené dílny. S jedním sprejem šetříte čas, skladovací prostory, svoji peněženku i životnost elektrosoučástek a jiných komponentů.

5 v 1

8

ROZPOUŠTÍ REZ

ČISTÍ

CHRÁNÍ PŘED KOROZÍ

MAŽE ODPUZUJE VODU


TÉMA DOKONALE VŠE PROMAŽE Tento univerzální sprej neobsahuje silikony, teflon ani pryskyřici, takže se na namazané předměty a mechanismy nelepí prach. Díky tomu je využíván v lisovnách na konzervaci forem. Na nepříjemné skřípání či vrzání pantů či matic už můžete také zapomenout. WL-50 spolehlivě promaže všechny strojní součásti, šroubové a kloubové spoje, bowdeny, kuličkové výsuvy, kovové části zbraní a loveckých pomůcek, válečková ložiska dopravních pásů a další místa vyžadující pravidelné mazání.

ODPUZUJE VLHKOST Důležitou vlastností tohoto produktu je mimořádná schopnost vytlačit vodu/vlhkost nejen z elektrozařízení. V praxi se využívá na ochranu elektrozásuvek u automobilů, pojistkových skříní, rozvaděčů, spínačů a dalších elektrokontaktů. Využijete jej jak na dílně u elektrorozvaděčů, tak i třeba na zahradě jako prevenci proti

zkratu zahradního osvětlení. Spolehlivě a dlouhodobě zabraňuje pronikání vlhkosti do strojních součástí.

ROZPOUŠTÍ REZ A CHRÁNÍ PŘED KOROZÍ Rez je v mnoha případech příčinou poruchy či úplného zničení stroje – je nekompromisní a v případě zanedbání údržby poměrně rychle narůstá, proto je nezbytné se o veškeré kovové spoje a součástky preventivně starat. Odstranit ji za pomocí WL-50 naštěstí není takový problém, a to díky jeho schopnosti rozpouštět jednotlivé krystalky rzi. Co se týká konzervace kovových částí, doporučujeme nejprve povrch očistit od ohnisek tvorby rzi, opláchnout, odmastit a nanést větší vrstvu WL-50, který se postará o konzervaci kovových materiálů, a to s ohledem na vystavenou zátěž spoje, celkovou plochu i roční období. Konzervovat za pomocí WL-50 můžete disky kol, náhradní díly na motocykly, šrouby a spojovací materiály,

zahradní nářadí, sekačky, automobilové sypače, části stožárů vysokého napětí nebo i radarovou techniku. Schopnosti WL-50 však sahají mnohem hlouběji. Tento univerzální sprej si velmi dobře dokáže poradit i s uvolněním zrezlých šroubových spojů.

UMÍ ODSTRANIT NEČISTOTU Další oceňovanou vlastností je čisticí schopnost produktu. Poradí si se zbytky mastných nečistot u průmyslových strojů, automobilů, zbraní a veškerých ošetřovaných spojů.

POMOCNÍK PRO PROFESIONÁLY I AMATÉRY Univerzální sprej by měl být součástí každé profesionální i amatérské dílny. S WL-50 budete vždy připraveni zasáhnout a téměř nic vás nezaskočí, ať už budete potřebovat promazat dveřní panty, neustále se zasekávající zip u cestovní tašky, nebo povolit šroub u jízdního kola.

WL-50 pomáhal i při povodních

W

L-50 se vyznamenal i při povodních, kdy jej použili pracovníci ČEZu: „V roce 2013 jsme výrobek WL-50 ocenili zejména při likvidaci popovodňových škod, a to hlavně pro výbornou schopnost vytěsňování vody z elektrozařízení v kombinaci s čištěním a následnou konzervací. Oceňujeme také rychlost dodání a přednostní jednání v dané složité situaci.“ Mistři tkalcovny z Technolenu zase o WL-50 říkají: „Rychlým použitím nám umožní zabránit přidření a následnému zadření součástek na nepřístupných místech stroje.“

podvozek letounu L-29 Delfín

Hledejte s námi WL-50 nám pomůže při různých situacích i opravách, ale kde všude ho dále lze využít? Objevujte s námi další uplatnění produktu! Jaké věci a činnosti WL-50 dále zvládne? Podělte se s námi o své rady a zkušenosti! Vybrané nápady společně s Vojtou otestujeme a ty úspěšné i odměníme. Těšíme se na vaše tipy! technoviny@tech-lit.cz

9


VOJTŮV RUBRIKASERVIS

Koumák Vojta testuje Píšete nám... Zdarec Vojto!

2.

Tak dnes jsem najel traktorem na dlažbu, páč jsem byl línej ho hodit za barák, a z traktůrku vyteklo pár kapek oleje. Skvrna cca 15 krát 15 cm, a jelikož je dlažba nová, tak bylo zase kartágo… Než pojedu koupit něco, co někde v letáku vychvalují, a skutek utek… Máš tam něco na olejový skvrny fakt účinnýho?

Ptáte se mě, jak odstranit olejové skvrny ze zámkové dlažby. Mnozí tvrdí, že je to takřka nemožné. Já tvrdím, že s námi to zvládnete! Prevence v rámci údržby je skvělá věc, ale mnohdy nastanou situace, kdy na řadu musí přijít čištění. Znáte to – drobné úniky motorového oleje z auta na příjezdové cestě ke garáži či nepěkné mastné fleky po příjemné grilovačce s rodinou či přáteli na vaší vydlážděné terase. Nebo třeba nešťastný parking traktoru na nové zámkové dlažbě. Milane, díky za dotaz a posílám ti odpověď prostřednictvím fotografií.

Chcete-li se dozvědět více o mých experimentálních testech, zkouškách i prověřování produktů, pak mne můžete sledovat na www.tech-lit.cz/vojtuv-servis

1.

3.

5.

Milan, Louny

2.

4.

6.

FOTO 1: Olejová skvrna na zámkové dlažbě parkovacího místa. FOTO 2–4: KHF řádně protřepejte, nalijte na skvrnu a nechte působit 1–5 hodin v závislosti na teplotě vzduchu. FOTO 5: KHF vytvoří bílou krustu. FOTO 6–7: Bílou krustu odmeťte smetáčkem.

10


čistič olejových skvrn – KHF Čistič olejových skvrn KHF – Kehrfix • Beze zbytku odstraňuje veškeré mastné a olejové skvrny z dlažby • Na bázi lehkých prchavých esterů a absorpčních látek • Neobsahuje barviva • Není možné použít na asfalt, bitumeny a lakované povrchy • Nepoužívat při minusových teplotách • Skvěle se hodí na mastnoty na dlažbě, zámkové dlažbě, betonu, přírodním kameni, teraso • Úžasně působí na nečistoty, jako jsou všechny oleje, mastnoty, rostlinné tuky, bio i řepkové oleje a nafta • Hodí se k použití do dílny, garáže, na parkovací plochy, do čerpacích stanic, opravárenských dílen • Skladové číslo: 903 033 • Balení: 1 000 ml

7.

10.

12.

8.

9.

11.

13.

PŘED POUŽITÍM KHF

PO POUŽITÍ KHF

FOTO 8–9: Spláchněte proudem vody a zbytky dočistěte kartáčkem. FOTO 10: Výsledek – očištěná část dlažby za použití KHF. FOTO 11–13: Aplikaci jsem zopakoval, aby po olejové skvrně nezbylo ani památky.

11


KŘÍŽOVKA

Zachyťte svou rychlost i adrenalin Vyluštěte naši křížovku a vyhrajte kameru Lamax Action X8 Electra. prp1609kk002.CDR

Na nádvoří pomalu opadávají keře, (tajenka...) podzimu již otevírá dveře.

Řešení tajenky společně se svým kontaktem (e-mail, telefon, adresa pro zaslání výhry) zasílejte nejpozději do 31. 12. 2016 na e-mail: soutez@tech-lit.cz. Vylosovaný výherce, který zašle správné řešení křížovky, získá kameru Lamax Action X8 Electra. Jméno výherce uveřejníme v příštím čísle. Správné řešení osmisměrky z minulého čísla: „stroje mažou“. Vylosovaným výhercem se stal: Ing. Ladislav Novák z Ostravy.

12


EXPERT PRE VAŠU DIELŇU

Vážení čitatelia, som rád, že môžem prvýkrát venovať úvodník i vám, slovenským čitateľom, priaznivcom profesionálnych produktov nemeckej kvality TECHNOLIT. Kladiem si otázku, ako začať. Je toho veľa, čo by som vám chcel povedať, a asi by som klamal, keby som nepriznal, že sa vo mne miešajú pocity radosti i nepatrných obáv. Radosti z predaja produktov TECHNOLIT GmbH na slovenskom trhu, radosti z vašej pozitívnej spätnej väzby, ktorá je stále početnejšia, a radosti z toho, že si k vám malými krôčikmi otvárame cestu i prostredníctvom TECHNOVÍN. Na druhej strane mám obavy, či všetko, čo pre slovenskú divíziu realizujeme a robíme, bude dostatočne dobré. Chceme totiž, aby to bolo nielen dobré, ale perfektné! Stále nosím v podvedomí poučenie z tvrdých začiatkov TECH-LITU na českom trhu a viem, že riziká sa majú neustále na pozore a čakajú na správnu príležitosť. A možno práve toto uvedomenie je súčasne mojou veľkou výhodou. Vďaka tomu pevne verím, že náš rozbehnutý vlak bude naďalej zrýchľovať a naberať stále nových pasažierov – vás, našich zákazníkov! Neustále budujeme profesionálny tím obchodníkov a spolupracovníkov, aj keď sme si vedomí, že je to beh na dlhú trať. No nezastavujeme sa a s jasným zámerom smerujeme k nášmu cieľu! Prijmite i vy všetky naše výzvy! Nebojte sa byť s nami alebo azda i jedným z nás.

Robert Škaloud, majiteľ TECH-LIT

13


PREDSTAVUJEME RUBRIKA

S produktmi nemeckej kvality bude vaša dielňa vždy pripravená…

TECHNOLIT®, GmbH, neznamená iba pojem – predstavuje kvalitu a  radí sa medzi špičku vo svojom odbore. Ceníme si to, že sme práve my jeho výhradným zástupcom na českom trhu, a prinášame tak výrobky nemeckej kvality s vysokou používateľskou hodnotou do zlatých českých rúk. Ako vznikla, aké sú jej hodnoty a aké úspechy počas svojej pôsobnosti dosiahla?

Zákazník je vždy stredobodom pozornosti nášho myslenia a konania.

zaujímavostí 14 z TECHNOLITU »»Bol založený v roku 1979 »»Firmu stále riadi jej zakladateľ a majiteľ Wilhelm Lang

»»Zamestnáva viac než 1700 ľudí »»Má za sebou viac než 550 000 spokojných zákazníkov

»»Disponuje plne automatizovanými skladmi s viac než 50 000 produktmi

»»V roku 2011/2012 získala ocenenie „šampión rastu“, čo poukazuje na udržateľný a nadpriemerný rast spoločnosti

»»Ako prvý uviedol na trh zváračky a elektródy, ktoré majú dnes vlastný patent

»»Má niekoľko desiatok výrobkov s vlastným patentom

»»Má zastúpenie od krajín EÚ až po Ďaleký východ

»»Každý rok vystavuje na 35 veľtrhoch v Nemecku

»»Má vlastný vývoj produktov vo všetkých smeroch

»»Dáva šancu i mladým formou trainee programu

»»Je partnerom 10 sociálnych projektov »»Cíti zodpovednosť voči životnému prostrediu – predstavuje ekologicky šetrný rad výrobkov terra nawaro

14

Firmu založil v roku 1979 Wilhelm Lang a už vyše 35 rokov prináša stabilné, nové a zaujímavé produkty do sfér opráv, údržby a servisu.

Produkty, ktoré uľahčia každú vašu prácu TECHNOLIT predstavuje špičkovú úroveň technológií vo zváraní a ponúka profesionálne produkty vysokej kvality. Na českom trhu vás o tom presvedčí ohybná univerzálna elektróda TS1000® Super, ktorá umožňuje i zváranie pod vodou.

Ďalšiu významnú pozíciu zaujíma sortiment brúsenia. Vďaka moderným technológiám a postupom boli na trh uvedené produkty s bezkonkurenčnými vlastnosťami. Za víťaza tejto kategórie považujeme špeciálny diamantový kotúč FLO, ktorý predstavuje skutočne revolúciu v rezaní. 

V neposlednom rade TECHNOLIT ponúka širokú škálu chemických produktov, ochranných pomôcok a náradia, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou dielní každého profesionála.


MY IDEME ZA VAMI

TECH-LIT SK s. r. o. Udržiavame vaše stroje pri živote Staráme sa o vaše stroje prostredníctvom profesionálnych produktov nemeckej kvality TECHNOLIT. Naši zákazníci tak pre svoje stroje, či už v oblasti zvárania, mazania, odmasťovania, lepenia, rezania, brúsenia, tesnenia, tmelenia, alebo uvoľňovania, získavajú to najlepšie.

N

a slovenský trh prichádzame s rokom 2016 a od samého začiatku intenzívne pracujeme na odborne vyškolenom tíme našich pracovníkov, ktorých považujeme za jeden zo základných stavebných kameňov úspechu TECH-LITU tak na Slovensku, ako aj v Čechách.

STE PRE NÁS NA PRVOM MIESTE

ODBORNÍCI V TERÉNE

OBJEDNÁVKA

Vyškolený odborník a obchodný zástupca v jednej osobe príde za vami, aby vám ukázal, ako produkty fungujú. Máte možnosť si ich vyskúšať, prediskutovať, čo potrebujete, a nechať si odporučiť riešenie priamo pre vás. Tieto odporúčania vychádzajú zo skúseností z iných dielní, kde skvele fungujú už niekoľko rokov.

Len čo sa pre nejaký produkt rozhodnete, obchodný zástupca s vami vybaví objednávku. Pokiaľ máte interný nákup, objednávka sa vybaví na základe vašej požiadavky priamo s nákupcom, aby bolo všetko v poriadku. Následne ide objednávka interným systémom CRM na firmu, kde sa vyfakturuje, zabalí a odchádza k vám.

Pre nás je najdôležitejšia vaša spokojnosť. Chceme vám poskytovať plný servis. Preto vás na základe spoločnej dohody bude obchodný zástupca navštevovať pravidelne, aby ste mali vždy všetko, čo práve potrebujete.

PLATBA Ako uskutočníte platbu, je na vás. Môžete objednávať na dobierku, platiť v hotovosti alebo aj kartou priamo vodičovi DHL. Takisto vám môžeme vystaviť faktúru s dohodnutou lehotou splatnosti.

DORUČENIE Všetky naše produkty doručujeme prostredníctvom zásielkovej spoločnosti DHL. Dbáme na to, aby tovar prišiel v poriadku, včas a do správnych rúk.

www.tech-lit.sk info@tech-lit.sk

ČISTENIE MAZANIE ZVÁRANIE REZANIE BRÚSENIE LEPENIE NÁRADIE 15


Nestojte, v rade rozžiarte svoj život Pridajte sa do tímu úspešných obchodných zástupcov...

1 Nadštandardné 2 finančné ohodnotenie Tablet a telefón 3 do vášho užívania Istota práce v neistej dobe

Patentované produkty TECHNOLIT TECH-LIT systém 9 krokov predaja Jednoduchý obchodný program v tablete Kariérny rast podľa obchodných výsledkov

Pošlite nám svoj životopis na praca@tech-lit.sk.

Technoviny č.7  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you