Page 1

Renesance

firemních

Časopisů


ED IT foto: archiv Prospectea

Editorial

Obsah 3

Trend Firemní časopis jako fenomén

4

Proč vydávat firemní časopis Co udělat pro to, aby časopis neskončil v koši?

5 6–9

Ohlédnutí A máš za jedna

Reference Firemní časopis jako vaše PR, vizitka či image

10

Představení Kdo pro vás časopisy připravuje

2

OR IAL

Vážení a milí čtenáři, na otázku: „Jak se máš?“ mi poslední dobou často bleskne hlavou odpověď: „Mám se rychle“. Je to upřímné vyjádření a odpověď, která prostě „sedí“. Stav, kdy naskočíte do rychlíku života, a jste to stále vy v roli šéfa, pracanta, přítele, mámy, manželky, bych přirovnala k míhajícím se obrázkům při pohledu z okénka vlaku. Naštěstí se nezapomínám občas zastavit a užít si chvíle, které už se, ať chceme nebo ne, nikdy nevrátí. Rychlý běh života pozoruji i kolem sebe, a proto si nesmírně vážím vás všech, kteří si najdete čas, a s myšlenkou, že uděláte něco výjimečného pro svou firmu, zákazníky, mnohdy i přátele, se vydáte na dobrodružnou cestu tvoření vašeho vlastního firemního časopisu. Život je výměna a vaše snaha, píle a chuť podílet se na vytváření vaší individuální značky firmy se projeví. Důkazem je ocenění v celonárodní profesní soutěži firemních médií „Zlatý středník 2012“ za profesionální úroveň v kategorii nejlepší B2B časopis pro jednoho z vás – UOL Revue. Nepochybuji ani o kvalitách všech ostatních. Podobná ocenění možná čekají v dalších ročnících na vás. Odvádíte skvělou práci a já jsem šťastná, že můžeme být u toho. Přeji příjemné čtení

Zdeňka Škochová ředitelka divize firemních časopisů, PROSPECTEA Česká republika, s. r. o.


Trend V současné době vychází v České republice 1 500 až 2 000 firemních časopisů. Co se skrývá za tímto trendem?

Firemní časopis jako fenomén

I přes konkurenci v podobě internetu se tištěné firemní časopisy stále těší velké oblibě. V současné době vychází v České republice 1 500 až 2 000 firemních časopisů a jejich počet mírně roste. Co se skrývá za tímto trendem?

Věřili byste, že...

M

62 %

A co váš firemní časopis dokáže? ✓ Propaguje vaši značku a upevňuje její pozici na trhu. ✓ Zvyšuje poptávku a podporu prodeje produktů a služeb vaší firmy. ✓ Firemním časopisem se vymezujete vůči konkurenci. ✓ Ve spojení s dalšími informačními kanály podporuje váš firemní časopis účinnost ostatních marketingových aktivit.

Výhodný bonus Věřte, že možná stejně jako vy, tak i vaši zákazníci, spolupracovníci a partneři, mají rádi vůni tiskařské barvy a listování skutečnými papírovými stránkami. Buďte produktivní, buďte úspěšní, mějte z toho radost, budujte svou značku a podělte se o nadšení a úspěchy ve vlastním firemním časopise.

Toto firemní médium žije a přináší čtenářům kompletní servis v podobě: odborných informací ➤ pozvánek ➤ kontaktů ➤ klubových výhod ➤ referencí.

zákazníků si nechává firemní časopis déle než týden a otevře ho alespoň třikrát, než ho dočte?

48 %

zákazníků řeklo, že firemní časopis má rádo, a že je to nejpopulárnější médium napříč všemi komunikačními kanály?

25 minut

dokáže firemní časopis udržet zákazníkovu pozornost? Žádné jiné médium nemá takový dopad.

70 %

české populace bere čtení magazínu jako nejoblíbenější činnost ve volném čase (firemní časopisy nevyjímaje)?

8 %

představuje nárůst nákupů cílové skupiny zákazníků, kteří odebírají firemní časopis?

3

foto: Istockphoto, text: Zdeňka Škochová

ožná se také snažíte vyladit váš marketing a neustále vám zní v uších online marketing, e-commerce, SEO nebo PPC kampaně. A není skvělé být IN – být online? Máte pravdu, je. Dnes je to již samozřejmost, která je ve světě byznysu nepostradatelná. Rozhodně v tomto směru nemůžete zůstat pozadu. Nenechte se však vlákat do pasti. Celý váš marketing je mozaika, neustálé tvoření a kombinace online marketingu a dalších aktivit a nástrojů. Možná máte někdy chuť utéct z našeho rychlého světa a jít na oběd místo do fast foodu do klidného slow foodu. Nebo si dát oblíbenou kávu v kavárně, kde nefunguje Wi-fi, ale za to jsou stolky obklopeny regály plnými knih. Znáte takovou? I lidé kolem vás jsou takoví. Využijte toho a podpořte to. Právě zde je prostor pro váš další marketingový nástroj – firemní časopis – prostor k budování důvěry zákazníků, partnerů a spolupracovníků.


Proč firemní časopis

Proč vydávat firemní časopis 1. a co udělat pro to, 2. aby časopis neskončil v koši? 3.

Desatero pravidel k psaní textů

Nepište o sobě, ale o čtenářích – respektive co ten, či onen úspěch firmy přinese vašemu klientovi, co z toho bude mít on. Na prvním místě je čtenář – klient.

Pište jazykem srozumitelným pro vaše čtenáře. Příliš mnoho odborných termínů, kterým čtenář neporozumí, ho od čtení odradí. „Odlehčený jazyk“ vyváží kvalitu vašich slov a služeb. Čtenář bude potěšen vaším zájmem a orientací na něj jako na vnímavého člověka.

Vlastní firemní časopis je stále více otázkou určité prestiže i v době recese. Společnosti s firemní tiskovinou jsou vnímány jako silné a stabilní. A přiznejme si, to je v dnešní době velmi silné měřítko.

Přenechejte odborné podklady k textům profesionálům – redaktorům a editorům, kteří převedou váš text do čtivé a srozumitelné podoby. Čtenáři to ocení.

4. 5. 6.

Nezapomeňte na jazykové korektury. Bezchybně užitá forma českého jazyka je neodmyslitelnou samozřejmostí vašeho časopisu.

 

Vydávejte firemní časopis v tištěné podobě. Tištěná forma se čte prokazatelně víc než časopisy v elektronickém formátu.

Zeptejte se čtenářů, co by ocenili a přivítali ve firemním časopise. Těmito dotazy se mohou vaše firemní vize posunout o stupínek výš a nečekaně přispět k rozvoji vašeho know-how a můžete také získat velmi podnětnou zpětnou vazbu.

Jaké mohou být cíle firemního časopisu:

✓ Stávající zákazníky, se kterými jste v kontaktu, a tímto způsobem komunikaci podporujete a zvyšujete. ✓ Potencionální zákazníky, kterým nabídnete vaše produkty a představíte se jim jako prestižní a stabilní firma, která si váží svých zákazníků. ✓ Kombinaci obou těchto skupin. Zde je důležitá vyváženost témat, jelikož každou skupinu zajímají jiné informace. ✓ Interní (zaměstnanecký) časopis, který vyplňuje absenci intranetu nebo podporuje zaměstnanecké vztahy a upevňuje vztah rodiny se zaměstnavatelem, jelikož většina zaměstnanců si odnáší časopis domů.

✓ Vysvětlit zákaznickou politiku, ✓ podpořit prodej vašich výrobků, ✓ zvýšit povědomí o vaší značce, ✓ pomoct vytvářet s klienty vztahy, které nejsou založené pouze na byznysu, ✓ připravit kampaň proti odlivu zákazníků, ✓ budovat vztah se zaměstnanci – zaměstnanecký časopis, ✓ používat jej jako podpůrný nástroj při přijímání nových lidí, ✓ přiblížit firemní kulturu, ✓ pomoct při orientaci ve vaší branži.

vydáván alespoň dva roky. Aby byl časopis efektivní, měl by být

4

7. 8. 9.

Vyzvěte čtenáře k účasti v soutěži o ceny na téma z vašeho oboru. Zaujměte je upoutávkou na příští vydání se zajímavým nebo aktuálním tématem.

Sestavujte časopis a pište texty skutečně pro vaše čtenáře. Cílené oslovení vytvoří silné emoce mezi vámi a klienty a podpoří váš vzájemný vztah a komunikaci. Málokdo si sílu oslovení uvědomuje, ale v dnešní době je důvěra to nejdůležitější, a ono oslovení přitáhne a zasáhne vaše čtenáře. Šetřete prázdnými slovy a frázemi a tvořte. Pokud vám to nepůjde, nezoufejte. Ne každý se narodil „pisatelem“, pomůžeme vám.

10.

Inspirujte čtenáře a podpořte je v jejich snech. Rádi vás znovu vyhledají.

foto: archiv Prospectea, text: Zdeňka Škochová

Jaké cílové skupiny můžete firemním časopisem oslovit?


Ohlédnutí Jedna z našich redaktorek přednáší na vyšších odborných školách a zážitkem se studenty začíná i její fejeton pro pobavení...

Marcela Kašpárková redaktorka, editorka

A máš za jedna

aneb Proč vydávat firemní časopis

foto: archiv Prospectea

„K

dyž fakt nebudeš nic vědět, začni aby netrpěly jejich měchýře. A článek byl na světě! Podobně mi o podnikových tiskovinách, na to se ona chodívaly zprávy o rakovině. Ani do těch se nechcete podívat, vždycky chytí a máš za jedna.“ Takovou protože o nádorech je lepší nevědět. Ale opět ve stavu „krajní radu si předávali studenti před testy redakční nouze“ jsem tam jednou našla informaci o rakovině prsu z předmětu public a media relations u mužů. V maskulinní redakci celostátního týdeníku měl pak můj a ta, která se měla chytit, jsem byla já. článek takový úspěch, že mi tehdejší šéfredaktor dokonce přiznal Vybavovali si, že ať jsem přednášela o čemkoli, vždy jsem prémii, osahávaje si při tom hrudník. nakonec nějak došla k firemním newsletterům, bulletinům Proč mít tedy korporátní časopis, když je to mnoho práce a časopisům a vynášela je do nebes. Studenti mě (většinou navíc a není to úplně levné? Těch důvodů je celá řada. Časopis láskyplně) parodovali: „Kdo má nějakou korporátní dotvoří váš korporátní image na maximum. Zatím jste kráska tiskovinu, podává o sobě jasnou zprávu, že ví, co dělá, a že s mírami 90-60-90, chybí vám už jen korunka královny krásy. není žebrák.“ Několik z nich mi pak během let přišlo říct, A kvalitní časopis je takový diadém. Když například novinářům že na místech, kde působí, skutečně prosadili vložíte do press kitu jedno aktuální číslo své profesionálně alespoň kvalitní newsletter a je to úplně jiné, dělané tiskoviny, bodujete. Firemní tisk pomůže ve vztazích než kdyby ho neměli. B2cokoli. Kdo si dopřává kaviár polévkovou lžící, nemůže být Na přednáškách jsem převážně čerpala ze v úpadku, kdo vydává časopis, bude na tom ekonomicky zřejmě zkušeností z praxe, a to nejen proto, že jsem velmi dobře – to je potenciální partner! Ba co ...ať jsem měla možnost se na některých oborových víc, má to v hlavě velmi dobře srovnané, ví, co časopisech podílet. Léta pomáhám neziskovým chce říct, kam směřuje, přemýšlí o tom, co dělá. přednášela organizacím s public relations a vím, jak se dá Jak ale takový časopis vytvářet? Jedním o čemkoli, vždy slovem v pralese desetitisíců registrovaných občanských – profesionálně. Měl by mít vzdušnou sdružení vyniknout, když se prezentujete kvalitní jsem nakonec dynamickou grafiku, brilantní vybroušené tiskovinou. A naopak znám i úžasné organizace, texty, skvělý obrazový doprovod. Nebojte se nějak došla jež obesílají své dárce, ale i média a partnery, být originální a obtisknout do časopisu ducha obyčejnou wordovskou stránkou plnou překlepů, k firemním své firmy. Srší to u vás humorem? Nechte sršet jednoznakových předložek na koncích řádků i časopis! Máte úžasný korporátní design? Pak bulletinům a rozdělených e-mailových adres. Budete chtít asi vaše tisky nebudou nuda ani šeď. Ovšem takové chudince poslat své těžce vydělané peníze? a časopisům myslete na to, že originalita za každou cenu je Nebudete mít pocit, že je házíte do kanálu, když často velmi trapná. A že skutečně méně bývá a vynášela je vám stále chodí takový škvár? více. Nemusíte čtenáři vnutit úplně všechny Jako novinářka znám velmi dobře newslettery veletrhy, jichž jste se zúčastnili, ani fascinující do nebes. a jiné korporátní tiskoviny. Redaktor je většinou zprávy o tom, že náměstkův vlkodav už moc nečte, schovává si je někde v e-mailu, ten pečlivější je aportuje. Naopak, pokud budete posílat takový časopis médiím, stahuje. S železnou pravidelností se ovšem stává, že šéf chce snažte se ho nahustit kvalitními informacemi a zajímavostmi po uštvaném novináři rychle článek, nějakou PECKU! A v tu z vašeho oboru (a nevolejte pak denně novinářům, zda už jim chvíli štvanec žurnalistiky 21. století zahrabe ve firemních to došlo a co převezmou). A pozor, není vůbec ostuda nechat tiskovinách. Mnohokrát mě zachránily. Vybavuji si například, jak si časopis dělat od profesionálů. Víme, jak to dopadá, když se mi chodíval newsletter společnosti pro inkontinentní pacienty. do psaní nutí asistentka nebo když ředitel žije s pocitem, že měl Kdo by, propána, četl o udržení moči?! Ale v jedné takové nouzi být raději básníkem. Tím, že si najmete ty správné lidi, zbavíte jsem se do těch korporátních tisků ponořila a objevila úžasné se starostí a vydáte o sobě světu jednoznačnou zprávu: „Jsme informace například o tom, jak to mají s vykonáním potřeby na tom tak dobře a jsme tak schopní, že si ani boty nemusíme piloti nadzvukových letadel a co nového se pro ně vymyslelo, čistit sami.“

5


Reference A jaké jsou pocity, první zážitky, očekávání, překvapení majitelů

Firemní časopis jako va

benefit pro zaměstnance Oslovili jsme jednatele a majitele sedmi společností, kteří podpořili svými firemními časopisy – Dobrodružství personalistiky, UOL Revue, Ve výškách s Carl Stahl, Světlovody, Print Partners Revue, Jasně! a Géčko – svou vizi úspěšného, ceněného a produktivního obchodníka na českém i mezinárodním trhu.

1/

Vaše firma se zabývá ……... Řekněte nám, v čem jste jiní a proč by se měl klient rozhodnout spolupracovat právě s vámi.

2/

Titul knihy autorů Trouta a Rivkina, ve které dokumentují, že nalezení vlastní odlišnosti je základem úspěšného marketingu, zní „Odliš se, nebo zemři“. Považujete i vy svůj firemní časopis za způsob odlišení se od konkurence?

2 DOBRODRUŽSTVÍ DOBROČÍSLO D RU ŽSTVÍ ČÍSLO 4 PERS NALISTIKY PERS NALIST IKBY DO Jak RODRUŽSTV Máte málo Poznejte poznat lidi pot enc Í iál P času? E R S obchodního NAL str. 3

str. 7

Mýty

o osobnosti

5

nejčastějších omylů při pohovoru

pro testování osobnosti str. 11

Jak v tým nejsnáze u

str. 4

3tipy

prosazov změny? at

str. 11

ke kvalifika

TÉMA

ČÍSLO 6

str. 6 - 7

10 pravidel

zaměstnanceci str. 5

TÉMA

Jak jednodu

še ověřit znalosti kandidáta?

Eva Vašková Čejková: Na doba, kdy si mystává ženy začínáme uvědomovat, že ve spojení je síla

OSOBNOST Poodhalte jejíZ masku NAL DP_02pc5.indd 1

ničitelů týmu str. 4

str. 8–9

LOS VS. OCHOTA TI TAJE 11.3.2012 12:39:22

DP_04_print.indd 1

5

zaručených

str. 5

str. 4 - 5

TÉMA

Máte dobr brusle? Skvělé!é

A jaký je

led?

MSTVÍ TÝMU

str. 3

7.12.2012 16:49:05

Lucie Spáčilová Dobrodružství personalistiky

Jednatelka společnosti PERFORMIA, spol. s r.o., která se specializuje na přijímání personálu a hodnocení zaměstnanců

1)

Klienti, kteří s námi spolupracují, se tak rozhodli hlavně proto, že jim umožňujeme získat praktické a moderní know-how a také nástroje k úspěšnému najímání personálu. Nejdeme cestou personálních agentur, my svou technologii sdílíme. Jsme schopni vytrénovat šéfa nebo personalistu tak, že jeho úspěšnost v najímání stoupne o desítky procent, a firma tak získá kvalitnější personál. To je také náš účel.

4/

3)

6

návodu

týmu

str. 6

2)

Jak byste zhodnotil(a) ohlasy na váš firemní časopis? Chtěl(a) byste se pochlubit něčím, k čemu vám firemní časopis přispěl?

ISTIKY

podle jednoduchého

Využijte on-line systém testování výběru personálu

3/ Jaké byly vaše hlavní a rozhodující faktory PRO vlastní firemní časopis?

(Re)kvalifikujete zaměstnance? Zjistěte, v čem tkví váš úspěch!

Rozhodně. Hlavní odlišení vnímám v tom, že to není reklamní materiál, kde prodáváme naše služby. Hlavní účel časopisu je poskytnout pravidelnou dávku inspirace a tipů.

Už několik let jsem nosila v hlavě myšlenku na vlastní časopis, který by předával hodnotné informace našim klientům, udržoval

s nimi komunikaci a ještě nám pomohl podpořit naše odlišení. Nikdy však nezbývalo dost času. Proto jsem byla nadšená, když jsem dostala nabídku od společnosti Prospectea, kde jsem našla profesionály, kteří mi pomohli můj sen proměnit ve skutečnost.

4)

Ohlasy jsou velmi pozitivní. Klienti nám fandí, těší se na nová čísla a časopis často koluje firmou, takže vidíme, že je hodnotný a nekončí v koši. Za poslední dobu mě potěšilo několik situací, kdy jsme díky časopisu získali větší důvěru nových, potenciálních klientů. Máme i konkrétní situace, kdy i díky tomu médiu jsme uzavřeli spolupráci. Je to pro mě důkaz toho, že firemní časopis je opravdu smysluplná PR záležitost. Pokud má firma svým klientům a zákazníkům co říct, pak je to ta nejlepší investice.


firem, kteří se rozhodli svůj firemní časopis vyslat do světa?

aše PR, vizitka či image,

nebo odměna pro klienty? Jana Pícková UOL Revue

❚ USNADNĚNÍ ❚ ODBORNOST ❚ LEHKOST

Jednatelka firmy Účetnictví on-line, s.r.o., která poskytuje účetní služby s možností online přístupu

S V ̡ T LsOvě Y VˇOtDlo

str. 3

2)

DUBEN 2014

3)

Přiblížit klientům informace, které jsou pro ně potřebné nebo užitečné, srozumitelnou a přehlednou formou. Zprostředkovat odborné články pro neodborníky. Polidštit svět čísel, kterým účetnictví bezesporu je. Většina komunikace probíhá prostřednictvím e-mailu a telefonicky, někdy se klient a účetní ani nepotkají. Důležité jsou termíny a dokumenty. V rubrice, kde se zveřejňují fotky a medailonky zaměstnanců, necháváme klienty nahlédnout do našeho zázemí.

1.8.2012 11:32:26

LTW_01_print.indd 1

lidi

amerického dol aru, eura, koruny a jejich vývoj str. 11

Způsoby uplatnění provozních nákladů na automobil

Co byste měli vědět

Radim Hladiš:

Na společnosti UOL mne zaujal osobitý a progresivní přístup

str. 4–5

o švarcsystém

str. 8–9

UOL_01_pc6.ind

d 1

CO U JE NO NÁS N

u

str. 4–5

VÝ ex HO zp ter DY úče raconího t n spo ict vání leč ví v Nově UO nost e i L spouštíme

klientskou sekci Bonobo účetnictví 22.3.2012 17:53:39

str. 10

VÉH O

ový web ový S em kl pod ináře p ient nika tele ro

Jakub Brandalík Světlovody

číslo 2

É LIVlid OŠKšpinAvé i

str. 9–10

PERSPEKTIVY

str. 6–8

4)

je pro je pro

chy bí tam , kde tlopřivést Jak denní světlo tam, kde chybí Jak přiv ést den ní svě

NEMOVITOSTI V PODNIKÁNÍ

Kdo se o vás str. 6–7 sta rá v naší společnosti

Povedlo se nám vytvořit kvalitní a užitečný časopis pro firemní klientelu. Z ohlasů vnímám, že časopis pomáhá lepší propagaci naší firmy.

vody

TMA

TMA

se umělého světla

Jozef Haládik: Systém UOL je zcela nevídanou flexibilní službou

Určitě ano. Myslím, že se nám povedlo vytvořit užitečný časopis, kterému nechybí vtipná nadsázka a lehkost.

číslo 1

lunce, krásu a jas Vneseme k vám s Zbavte

Z C L. O .U W W W

1)

Důvodů je hned několik. Svým klientům se snažíme zajistit maximální možnou míru prostoru pro jejich podnikání, a to tím, že přebíráme veškerou péči o účetnictví. Klienti dostávají hotové výstupy, nemusí se zabývat úředními dopisy plnými paragrafů, které jsou pro většinu laiků nesrozumitelné. Na základě plné moci vykomunikujeme s úřady vše potřebné. O veškerých důležitých změnách jsou klienti včas informováni. A protože být informovaný nestačí, společně s informací nabízíme řešení, co je potřeba udělat. Pokud máme plnou moc, vše zařídíme za klienta. Díky vlastnímu kurýrovi šetříme klientům čas potřebný na předání dokladů a postaráme se také o to, aby byly doklady bezpečně a spolehlivě doručeny k nám. Využíváme systém online přístupu, který zajišťuje klientům neomezený přístup ke všem informacím v kteroukoli hodinu, bez ohledu na pracovní dobu.

1/2012

Jaké

jsou změny v legislativě od nového roku?

Ředitel firmy Lightway s.r.o., která dodává tubusové světlovody

1)

Klient dostane světlovod, který bude svítit hodně dlouhou dobu přesně podle jeho představ, a nezažije s ním žádná nemilá překvapení hrozící u nesprávného výběru.

světě různých neosobních e-shopů je dobré ukázat konkrétní lidi ve firmě. Potřebujeme mít nástroj komunikace, který budou uznávat jak naši zákazníci, tak například i architekti.

2)

4)

Naprosto se odlišujeme. Firmy, které prodávají světlovody, tedy naši konkurenci, ani nenapadne mít vlastní časopis. Je to tak odlišující krok, že mají naši zákazníci pocit, že jsme stokrát větší a stokrát úspěšnější firma. Zvyšuje to jejich důvěru.

3)

Potřebujeme ukázat, že nás světlovody baví. V dnešním

Lidé se diví, jak je možné mít časopis o něčem tak neznámém, jako jsou světlovody. Bývají v mírném šoku. Zejména ve velkých průmyslových firmách nám časopis pomáhá dokreslit celkový obrázek naší firmy těm, kteří rozhodují o velkých zakázkách. Zákazník má pak pocit, že nás více zná, a my jsme o krok blíže k objednávce.

7


reference R E V U E říjen 2013

Nezávislí specialisté na zajištění kancelářského tisku a Managed Print Services.

Nezávislí specialisté na zajiště

11

R E V U E

ní kancelářského tisku

a Managed Print Services.

parametrů, bez kterých nevyberete správnou tiská rnu str. 12–13

Jak můžete i s originálními tonery ušetřit 45 % nákladů?

mění sv

xpres

2)

V marketingu prý platí, že když všichni dělají „něco“, je dobré udělat něco úplně jiného. A tak se nám zdálo, že v době elektronicky šířené marketingové komunikace je tištěný časopis tím správným vybočením z davu.

3)

Je to médium, které nám dává prostor prezentovat se jako odborníci na problematiku firemního tisku a oběhu dokumentů. Můžeme v něm předvést, že svůj

8 hříchů (při tvorbě) firemních tiskových řešení

Rozhovor: Čím se zákazníky snaží oslovit výrobci tiskových technologií?

Novinky a tipy z trhu HP boduje v Guinessově knize rekordů

6

8

10

13

obor známe a dokážeme zákazníkovi pomoci ušetřit peníze, zjednodušit práci a zlepšit uživatelskou zkušenost s tiskovým parkem. A to aniž bychom něco přímo prodávali. Připravujeme si tak zákazníky, aby se v okamžiku potřeby obraceli na „správné“ místo s důvěrou.

4)

Náš firemní časopis jsme nastartovali původně spíše jako odborné médium pod názvem MPS Navigator. Průzkum prokázal, že jej registruje 56 % zákazníků, a z těchto zákazníků jej pravidelně čte 71 %. Po dvou letech jsme se rozhodli časopis

ŠKÁCH VEVÝVEVÝŠKÁCH ZDENĚK ŠTYBAR:

NA VRCHOL NEVEDE ŽÁDNÁ ZKRATKA str. 8–9

Společně do první ligy str. 5–7

PŘEDSTAVUJEME ZBRUSU NOVÉ SERVISNÍ STŘEDISKO! str. 13–14

KDO

SPOLEČNOST CARL STAHL PODPOŘILA CYKLO-BĚH ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2013

str. 12–13

EJTE SE S NÁMI VYDJSME OOLOGICKÉPŘEDSTAVENÍ DOAZJAKOU CESTOU SPOLEČNOSTI SOUTĚŽ CARL STAHL O LUXUSNÍ SE UBÍRÁME HODINKY

ZAHRADY

str. 5–7

CS_210x260_print.indd 1

8

str. 3

6. 2. 2013 8:43:59

v souvislosti se změnou jména společnosti relaunchovat do podoby skutečně typického firemního časopisu. Odlehčili jsme tón, ubrali na rozsahu článků a celkově jsme jej „zlidštili“. Výsledek je pro nás překvapivě pozitivní. Časopis po 2. vydání v nové podobě jako Print Partners Revue registruje 71 % zákazníků. Pozornost mu věnovalo 88 % respondentů a 29 % dokonce uvedlo, že přečetli dva a více článků. Pouze 15 % respondentů uvedlo, že jej po použití vyhodili. Ostatní jej buď předali dál (27 %), anebo si jej schovali pro pozdější použití (54 %).

Romana Ripper Ve výškách s Carl Stahl Vede marketing a PR ve společnosti Carl Stahl & spol, s.r.o., která poskytuje produkty a služby v oblasti nerezové architektury, zdvihací, bezpečnostní a vázací techniky.

s

Hrát tu nejvyšší ligu, ať už ve sportu nebo v podnikání, je ambicí pouze těch nejlepších

str. 8–9

ktivňování tisku str. 8–10

1. číslo/2013

s

8 soudobých trendů zefe

Lidé ve společnosti Print Partners

2. číslo/2013

str. 10–11

v na

artners

Pro naše zákazníky zajišťujeme provoz tiskového parku formou služby. My se staráme o tiskárny, spotřební materiály, opravy a údržbu a zákazník prostě tiskne a platí za vytištěné stránky. Nejsme samozřejmě jediní, kdo takové služby nabízí, ale na rozdíl od výrobců a jejich jednobarevných dealerů se my staráme o smíšené tiskové parky. Sledujeme zkrátka zájem zákazníka – kvalitní tisk za rozumné peníze – nikoli zájem nějaké konkrétní značky.

TYRŠŮV MOST V PŘEROVĚ

str. 11

ůj náze

Print P

1)

Produkt pod lupou:

Opravdu si vyberete nejlepší papír podle toho, jak hezký má obal?

Toner E

Výkonný ředitel společnosti Print Partners s.r.o. specializující se na zajištění kancelářského tisku

ODBORNÍCI SPOLEČNOSTI CARL STAHL OPĚT V AKCI

str. 3

str. 15

Tibor Brunclík Print Partners Revue

květen 2014

Nový web společnosti Print Partners

1)

Staráme se o bezproblémový chod, bezpečnost a jistotu klientovy firmy i jejího provozu pomocí individuálního přístupu, bezpečných a certifikovaných výrobků z oblasti zdvihací techniky, nerezové architektury a servisních služeb dodaných vždy včas a dle klientových požadavků.

2)

Rozhodně, jelikož žádná konkurenční firma takový časopis zatím nevydává. Doufáme, že zákazníkům děláme radost a že je nové číslo vždy potěší, protože se o nás dozví nové věci.

3+4)

Když jsme vydali první číslo, tak jsme nevěděli, jak na to budou naši zákazníci reagovat. Proto jsme udělali feedback a na základě reakcí z feedbacku jsme se rozhodli, že uděláme další číslo. Na druhé číslo byl ještě mnohem větší ohlas, a proto připravujeme třetí vydání. A stále se těšíme na nové spokojené reakce. Časopis zákazníkům jistě vždy udělá radost, protože jim od nás přijde i něco, co je zábavné, čtivé, mohou si zahrát o luxusní hodinky a mohou nás vidět i z jiné stránky než z té obchodní. Zákazníkům tím dáváme najevo, že firma žije a daří se jí.


Jasně!

Jiřina Jakubcová Jasně!

OSVĚŽUJÍCÍ MAGAZÍN ZE SVĚTA NÁPOJŮ  číslo 1

Jednatelka společnosti JASO DISTRIBUTOR, spol. s r.o. specializující se na distribuci nápojů

TÝMOVÝ DUCH JASO

Práce ve společnosti JASO, to je zábava i adrenalin…

Na cestě k zákazníkovi Jsme vám k dispozici 24 hodin denně! str. 10

2)

Především se chceme přiblížit našim odběratelům a je naší ambicí, aby naše články a rozhovory odběratele bavily, byly pro ně inspirativní a přínosné.

3)

O vlastním firemním časopise jsme uvažovali několik let. Cítili jsme potřebu svým odběratelům sdělovat novinky na trhu i u nás ve firmě. Společnost Prospectea nám pomohla tuto vizi zrealizovat.

Letopisy

4)

str. 4–5

VŽDY

BOHATÝ VÝBĚR

Jsme váš specialista na pivo

A BLESKOVÉ

DODÁVKY

géčko číslo 2

Průvodce (nejen) světem Pryží

BudoucNoSt máme velké Plány a Posouváme své limity

Ředitel rozvoje společnosti Gumex spol. s r.o. specializující se na obchod a služby v oblasti pryžových a plastových výrobků

Gumex letí i na webu Zlepšili jsme systém objednávek!

2)

Když jste jiní, tak vlastně žádný časopis nepotřebujete. Jenže my nejsme ani Apple ani nenosíme hromadně zelená „číra“, takže jsme zvolili časopis. Kladli jsme si otázku, zda virtuální prostředí internetu a samotná forma tohoto způsobu prezentace nás dostatečně vystihuje.

Novinky ze Strážnice: Polepíme cokoli. Rychleji a dokonaleji! str. 3

str. 7

4)

Myslím, že o širokém záběru čtenářstva svědčí tato příhoda: Když se mě moje devětaosmdesátiletá tetička zeptala, jak se nám vydařily naše dny otevřených dveří v Brně a Praze, zalapal jsem po dechu a ptal se jí, jak se o této akci dozvěděla. A ona mi jen stroze odpověděla, že přece čte ten náš „magazín“.

géčko číslo 1

Průvodce (nejen) svě tem Pryží

1)

Z běžného velkoobchodu jsme vyrostli ve firmu, která svým zákazníkům dodává výrobky v takové podobě, že je stačí „jen vzít a namontovat“. Tento přerod se nám podařil v průběhu pěti let díky pořízení moderních technologií a díky schopnosti našich lidí. Nejnověji nabízíme například strojní laminaci – nanesení samolepicí vrstvy na plošné materiály.

Největším oceněním je pro mě spokojenost lidí

aneb podívejte se s námi do minulosti

str. 8–9

Zaznamenali jsme jen kladné ohlasy. Vzhledem k tomu, že jsme zatím vydali jedno číslo, nemůžeme tolik hodnotit, ale už teď pracujeme na dalším čísle, které bude obsáhlejší a ještě zajímavější. Zjistili jsme, že o témata není nouze a samotná práce při vytváření časopisu nás baví.

Libor Sedláček Géčko

Stanislav Bernard:

JASO

Tes

T!

Z sor náTe T gu imen me xu? T

3)

Časopis je pro nás doplňkem, který nás ukazuje v té lidštější podobě. Chceme, aby byl perfektní, ale zproštěn toho perfekcionalizmu hlásajícího, že na světě je dobře jen těm lidem, kteří si koupí naše výrobky. Rádi bychom také představili naše rodinná tradice, která nás těš í i zavazuje skvělé spolupracovníky a právě tak skvělé zákazníky i z té jejich lidské stránky, která během pracovního procesu zůstane jaksi „za oponou“.

jsme s vámi 20 let

9

foto: archiv Prospectea

1)

Snažíme se být pro zákazníky vždy na příjmu a dodat objednané zboží co nejrychleji. Náš zákazník může vybírat ze širokého sortimentu, který neustále obnovujeme a rozšiřujeme dle jejich přání. Jednoduše neustále pracujeme na tom, aby naši odběratelé mohli rychle uhasit žízeň svých zákazníků nápoji, které právě frčí.


Představení Vytvořili jsme skvělý sedmičlenný tým specialistů. Rádi bychom vám představili některé z nich.

Jan Spáčil Konzultant

Kdo pro vás časopisy připRavuje Kateřina Velcová Redaktorka, editorka Již od dětství jí bylo tak nějak jasné, že z ní bude slavná malířka a lékařka. To první se částečně vyplnilo, to druhé se změnilo na profesi novinářky. Absolvovala studium na Výtvarné škole Václava Hollara, které ji pěkně zformovalo a vykoplo do světa umění a dále ve studiu pokračovala na Univerzitě Hradec Králové, obor český jazyk a výtvarná výchova. Po zdárných studentských peripetiích se ocitla v redakci Mladé fronty a zde se začala vyvíjet její novinářská kariéra. Věnuje se žurnalistice po dobu pěti let profesně i ve volném čase. Jejím oborem je převážně reflexe současného výtvarného umění. Jelikož disponuje přebytkem kreativity, věnuje se i podnikání a pod logem Spolu k radosti lektoruje kurzy kreslení a malování, které jí přinášejí mnoho radosti a smyslu do života. Pokud čas dovolí, fotografuje a vyhledává stále nové zážitky, jako je například výuka jógy.

10

Markéta Rucká korektorka Vystudovala Českou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tři roky se živí převážně korekturami odborných i neodborných textů a okrajově se věnuje překladům z anglického jazyka. V současné době pracuje pro několik českých i zahraničních firem. Díky rozmanitosti textů, které jí přijdou pod ruku, se neustále obohacuje o nové a nové informace. Baví ji dozvídat se zajímavosti z oblastí jako je automobilový průmysl, zdravotnictví, kosmetika, marketing, moderní technologie a mnoho dalších. Od práce se nejlépe odreaguje při sportu, knížce, na výletech v přírodě a při posezení s rodinou a přáteli.

Marcela Kašpárková redaktorka, editorka V 80. letech studovala Vysokou školu ekonomickou, před jednou zkouškou z marxismu-leninismu se ale rozhodla dobrovolně vrátit index. V té době už externě spolupracovala s vydavatelstvím Lidová demokracie, kam po listopadu 1989 nastoupila „na razítko“ jako vedoucí příloh. Pak měla možnost pracovat například v Magazínu DNES nebo v časopisu Týden. Před patnácti lety začala učit média, public relations a reklamu v kurzech a na vyšších odborných školách. V současnosti je ráda ve společnosti studentů na Orange Factory (Soukromé vyšší odborné škole umění a reklamy). Jako editor spolupracuje s vydavatelstvím Luxury Guide, občas se pustí i do něčeho dlouhodobějšího, tedy do knížek, a to buď jako autor nebo editor.

foto: archiv Prospectea

Vystudoval Ekonomickou fakultu na Technické univerzitě v Ostravě se zaměřením na management. Posledních 13 let se věnuje marketingu, reklamě a propagaci a zná tuto branži z obou stran. Jako marketér i jako konzultant a kouč. V roce 2009 založil společnost PROSPECTEA Česká republika, s.r.o. s účelem pomáhat klientům s marketingem tak, aby jim fungoval, pomáhal prodávat a měli z něj radost. V roce 2011 byl u vzniku prvního klientského časopisu Dobrodružství personalistiky společnosti Performia. V současnosti se podílí na tvorbě firemních časopisů jako konzultant základní strategie jednotlivých titulů.


Ocenění

Zlatý středník 2012 a ocenění za profesionální úroveň

11


Vytvořte si svůj

vlastní časopis 1.

SCHŮZKA Vzájemně si odsouhlasíme termíny, rozsah a obsah.

2.

příprava a produkce Po dodání textů je editorsky zpracujeme a zašleme vám je k autorizaci. Po autorizaci textů zajistíme jejich korektury.

Ja

Texty zpracujeme graficky (fotografie – dodává odběratel, nebo navrhujeme fotografie z fotobanky).

Finální vzájemné odsouhlasení konečné podoby celku.

4.

Pokud si budete přát, zajistíme distribuci k vašim zákazníkům.

PRODUKT: Bezchybný a včas dodaný firemní časopis

sopisy

DISTRIBUCE

5.

ni-ca

Zajistíme tisk vašeho časopisu, anebo vám předáme tisková data pro tisk a vy si necháte svůj časopis vytisknout u vašeho osvědčeného dodavatele.

Po odsouhlasení probíhá finální korektura textů.

/fir em

3. TISK

Grafické zpracování vám odešleme k odsouhlasení.

ce

cz

á?

k

probí to h

a odlište se od konkurence

na

www.pro

c spe

te

a.

Zveme vás na oběd! Pojďte si s námi popovídat o vašem firemním časopise. Rezervace na: +420 604 116 108

Renesance - proč vydávat firemní časopis  
Renesance - proč vydávat firemní časopis