Virtual Generation - Віртуальне покоління

Page 1

Віртуальне покоління студентський каталог інтерв’ю школярів про життя в онлайн-просторі


skid_dep Витрачаю на Інтернет приблизно 20 хвилин. Використовую Facebook для спілкування. Вільно володію українською мовою (рідна), російська мова на високому рівні та англійська на середньому. Хочу стати архітектором. Хоббі – співи, футбол. Не займаюсь волонтерством. Я б хотів створювати web-сайти. Хотів би створювати та брати участь у інформатизації бібліотек. Мені дуже сподобався зовнішній вигляд і оформлення сайту «Львівської Політехніки».

Остап Куциняк

Сергій Демцюх

Витрачаю 2-3 години на Інтернет. Користуюсь Facebook та VK. У соціальній мережі VK я слухаю музику і переглядаю новини, а у Facebook спілкуюсь з друзями. Заходжу на веб-сайти університетів, призначені для вступу. Мені сподобався сайт ВНЗ ЛНУ ім. Богомольця. Знання англійської мови на середньому рівні, російської – на високому рівні та української – високий рівень (рідна). Планую стати програмістом, займаюсь футболом. Беру участь у волонтерських заходах, зокрема, збираю гроші на допомогу бійцям в зону АТО. Бажаю вести канал на YouTube по іграх. Також я люблю працювати з ПК. Можливо, хотів би брати участь у інформатизації бібліотек.

362 likes Social communication

#university #skid_lp


skid_dep Витрачаю приблизно три години на інтернет. Використовую Instagram, Facebook. Найбільше подобається Instagram. Відвідую сайт «Львівської політехніки», а ньому мене приваблює оформлення сайту та інформація, яка розміщена на сайті. Українська мова на високому рівні (рідна), англійська – середній рівень, російська – високий рівень. Інколи переглядаю фільми іноземною мовою. Хочу поступати в медичний ВНЗ. Не займаюсь волонтерством. Хотіла б вести свій власний блог, наприклад в Instagram. Викладати фотографії і розказувати про себе та своє життя.

Ярина Пронів

Олег Гудз

В день витрачаю близько двох годин на інтернет. Користуюсь Instagram, VK, Design. Відвідую веб-сайти університетів. Мені сподобався сайт архітектурного ВНЗ. Українська мова на високому рівні (рідна мова), англійська – середній рівень, російська – високий рівень. Часто переглядаю сайти та фільми іноземною мовою. В майбутньому бачу себе в архітектурній сфері і планую поступати в архітектурний або будівельний ВНЗ. Мої інтереси: плавання, футбол, волейбол. Не займаюсь волонтерством. Не планую працювати у сфері соціальних комунікацій. Я хотів би вести канал на YouTube, викладати цікаві моменти зі свого життя (відеоблог). Також хотів би створювати сторінки на Wikipedia, які були б цікаві людям. Також хотів би створити систему автоматизованого документообігу.

Олег Гудз

362 likes Social communication

#university #skid_lp


user_name

Що для вас соціальні комунікації? Студенти кафедри СКІД зустрілися з учнями 10-11 класів аби задати декілька цікавих питань

Оброшинська ЗОШ ім.Л.Шанковського І-ІІІ ст.

Панахид Орися

На інтернет витрачаю дуже багато часу. Раніше постійно користувалася Вконтакті, а зараз Фейсбук та Інстаграм – мої найулюбленіші соцмережі. Чому саме ними? Дуже зручний інтерфейс та в цих мережах всі мої друзі. Інформаційні ресурси навчальних закладів я не відвідувала. Ще не визначилась куди подавати документи. Тільки маю намір пошукати інформацію про спеціальності на інтернет-ресурсах вищих навчальних закладів. Володію польською та трохи англійською мовами. Іноді дивлюсь серіали англійскою мовою, але тільки з субтитрами. Мені подобається спілкуватися з людьми. Хочу знайти професію, де змогла б контактувати з людьми, реалізувати себе у комунікаційній діяльності. Соціальні комунікації для мене – це зв'язок між людьми. Так, мені було б 362дуже likes цікаво навчитись створювати веб сайти або освоїти техніки піару в Інтернеті. Я вважаю, #loremipsum ці теми дуже актуальними, було б круто отримати your title here #hashtag знання в цьому напрямку. Взагалі круто, що в нас є такі сучасні спеціальності щодо соціальних комунікацій.

В мене навіть зараз в телефоні включений інтернет :) Telegram та Instagram мої фаворити. Telegram, бо дуже мало місця займає, швидкий та зручний, а Instagram, бо люблю постити фото. Іноді заходжу на інтернет-ресурси для отримання інформації про вищі навчальні заклади. Подобається, коли сайт виглядає сучасно та є можливість швидко знайти інформацію для абітурієнтів. Відштовхує, коли інформація оновлюється раз в три роки. Я володію англійською мовою на доволі високому рівні. Часто дивлюсь серіали або просто різні відео англійскою мовою на YouTube. В майбутньому хочу отримати сучасну та цікаву професію. Поки що складно уявити яку саме. Маю багато захоплень. Раніше танцями займалась, зараз люблю фотографувати. Для мене соціальні комунікації – це обмін думками або ідеями між людьми, може між організаціями. Я б дуже хотів працювати у сфері соціальних комунікацій. Це дуже цікаво, особливо про блоги та YouTube-канали. Вважаю, що професії пов’язані з соціальними комунікаціями є дуже перспективними, сучасними та цікавими.

Бучковський Орест

Автори: Острецова С.Д., Волошин Т.Р.


...

Катерина , 9 клас

У соціальних мережах я проводжу багато часу. Часто веду переписко дивлюсь новини чи оновлення друзів. Переважно це Фейсбук та Instagram тому, що ними користуються усі мої друзі. Для мене це питання є актуальним оскільки я майбутній абітурієнт. Я відвідувала такі сайти як: НУ «Львівська політехніка», ЛНУ ім. І. Франка та КНУ ім. Т. Шевченка. Найбільше мене зацікавив сайт київського університету. Там я знайшла багато корисної інформації, а також мені сподобався дизайн сайту. Проте мене відштовхував надлишок реклами. Найбільше я вивчаю англійську мову. Окрім уроків в школі та репетиторства, я захоплюсь іноземними фільмами, які найчастіше дивлюсь без перекладу. В мене багато планів на майбутнє, проте точно я ще не вирішила, ким саме хочу бути. З дитинства займаюсь танцями, хочу досягнути в цій справі успіху , але не вважаю це для себе серйозними планами на майбутнє.

Я користуюсь лише програмою Telegram для спілкування з друзями. По закінченню дня люблю дивитись відео на YouTube. Поки що серйозно над цим не задумувалась. Проте мама з татом часто наполягають просто на перегляді веб-сайтів. Найкраще мені вдається англійська мова так, як я обожнюю дивитися онлайн уроки іноземної мови. Я мрію стати філологом, оскільки, на мою думку, з цією професією можна знайти хорошу роботу. Я творча людина і одне з моїх захоплень – малювання, а також народні танці. Ні, я не займалась волонтерством. Напевно, соціальні комунікації -це спілкування з людьми у віртуальному світі. Це круто працювати у цій сфері, але я вважаю це складним заняттям. Адже я пробувала створити власний ютуб – канал, але в мене не було достатньо навиків.

Ліна, 9 клас

100k


Загалом я проводжу в Інтернеті 6 годин на день. Я користуюсь багатьма соціальними мережами, особливо Вконтакте, Facebook, але більш за все Instagram. Тому, що мені подобається переглядати фотографії з життя інших людей. Я переглядаю багато інтернет ресурсів про вищі навчальні заклади адже в 11 класі тема вступу дуже актуальна для мене. Я переглядала сайти багатьох ВНЗ, але найбільше мені сподобався сайт Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького. Оформлення цього сайту є простим та цікавим, я з легкістю знайшла інформацію про вступ та відповіді на інші питання. Я володію англійською мовою на початковому рівні. Та, на жаль, я не переглядаю фільми та інші ресурси іноземними мовами, оскільки на цей час я зайнята підготовкою до ЗНО. У майбутньому я бачу себе медичним працівником. Закінчивши медичний університет я зможу влаштуватися на роботу та допомагати людям, які потребують цього. Щодо талантів, то можу сказати що я закінчила музичну школу по класу фортепіано, але зараз я цим не займаюся.

Петро Мельничук, 11 клас

Яна Глушко, 11-Б клас

Я вважаю, що не потрібно багато часу витрачати на соціальні мережі, тому витрачаю в день приблизно дві години на Instagram і Facebook, щоб подивитись фотографії друзів і дізнатись новини. Багато часу я приділяю підготовці до вступу, і , на щастя, уже вирішив що хочу навчатись у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. У школі стараюсь вчитись добре, а також вчити англійську мову. Я не збираюсь пов’язувати своє життя з іноземними мовами, але вважаю, що вміння спілкуватися англійською знадобиться мені у житті. Щодо майбутньої професії, то я хочу стати пожежником. На мою думку, це дуже благородна і небезпечна професія, адже від професійних навичок пожежника залежить життя інших людей. Звичайно, як майбутній рятівник я займаюсь спортом, а також професійно граю у футбол, тому маю багато спортивних нагород. На мою думку, соціальні комунікації це спілкування в соціальних мережах. Тому я вважаю що це цікаво обрати майбутню професію, пов’язану з соціальними комунікаціями. Також я переконаний, що навички роботи з соціальними комунікаціями дуже корисні, тому що дають змогу краще орієнтуватися в мережі Інтернет і використовувати піар-техніки для реклами.

Автори: Скиба Тетяна, Заднєпрянова Поліна


Соціальні мережі займають важливе місце в моєму житті, тому я витрачаю 3-4 години в день на Інтернет. Найчастіше я використовую Вконтакте та Instagram. Там я, переважно, спілкуюсь зі своїми друзями. Звичайно, для мене актуальна тема вступу, тому я часто відвідую сайти вищих навчальних закладів. Оскільки я планую поступити до Львова, то для мене пріоритетними є сайти львівських університетів, таких як: Львівських національний університет імені Івана Франка та Національний університет «Львівська політехніка». Чесно кажучи, мені більше подобається Львівська політехніка, також сайт в них представлений у більш зрозумілому вигляді. Я вважаю, що знання іноземних мов дуже важливе для кожного, хто в майбутньому хоче добитися успіху. Тому я вивчаю німецьку і англійську мови. Я часто слухаю іноземну музику і стараюсь перекладати тексти. З власного досвіду можу сказати що це дуже допомагає. Не хочу заглядати наперед, але в майбутньому я бачу себе керівником юридичної фірми, адже хочу стати юристом. Я дуже активна людина, і вже протягом двох років відвідую театральну студію, і мені це приносить неабияке задоволення.

Максим Яворський, 10 клас

Інтернет - це важлива складова мого життя. Я користуюся такими соц-мережами, як Instagram, Facebook та інколи, Вконтакте. Подобаються вони мені тим, що я можу дивитися новини, фотографії знайомих, слухати музику та ін. Я не відвідую інтернет ресурси про вищі навчальні заклади оскільки, я буду навчатися до 11 класу і мені поки що не цікава ця інформація. Тим більше я планую поступати в Польщу до Університету Фінансів та Управління у Варшаві. Я вивчаю англійську і польську мови. Я володію двома мовами на рівні А2, але я в процесі подальшого їх вивчення. Я дивлюсь фільми польською і це допомагає мені краще зрозуміти та вивчити мову. В майбутньому я хочу бути офіс менеджером, займатися всім, з чим пов’язане функціонування офісу. Я не маю особливих талантів, проте декілька років відвідувала гурток малювання в нашій школі. Для мене соціальні комунікації - це знайомство з новими людьми. Я думаю навички щодо створення веб-сайтів та піар-техніки для реклами організацій та окремих осіб мені б не завадили.

Соломія Новосад, 9 клас

Автори: Процик Мар’яна та Стадник Олена


На мережу Інтернет витрачаю не більше 5-6 годин, розумію, що часто йде час на пусті забавки. Користуюсь такими соціальними мережами, як Instagram та Facebook, а саме для спілкування та для пізнання цікавих новинок щодо вступу у Facebook. Також часто відвідую сайти відомих ВНЗ. Приваблює дизайн, зручне оформлення та інтерфейс НУ «Львівська політехніка» та WSIS. Я володію середнім рівнем англійської мови та вільно користуюся російською. Для різноманіття особисто організовую в школі кіновечори, задля удосконалення мови. В майбутньому бачу себе гідом або підприємцем. Для того намагаюся шукати різну інформацію щодо основних предметів по цим спеціальностям. Обожнюю бокс, займаюсь ним з дитинства, тому майже весь вільний час витрачаю на заняття. Особисто для мене, соціальні комунікації – обмін між людьми або іншими соціальними суб'єктами повідомленнями. Зараз зацікавився створеннями веб-сайтів, тому намагаюся самостійно вивчити процес створення та дизайну. Впевнений, що успіх абітурієнта залежить наскільки він різносторонньо розвинений та зацікавлений у виборі професії.

Кілочко Соломія 9 клас

Віталій Родіонов 11 клас

На «зависання» в Інтернеті витрачаю до 9 годин. Фаворитами являються такі соціальними мережами, як Instagram, Facebook. Використовую тільки в цілях спілкування з друзями, іноді переглядаю новини. Поки не цікавлюсь вступом, так як вважаю, що є досить багато часу для обдумання бажаних цілей, тому не відвідувала сайти, пов’язані зі вступною компанією. Володію рівнем англійської мови нижче середнього, вільно користуюся російською. Цікавить лише спорт, а саме волейбол. Нічим іншим не займаюсь, тому що бачу себе в майбутньому лише в цій сфері. Коли проходять різнобічні акції з волонтерства, намагаюся влитися та допомогти з організацією. Особисто для мене, соціальні комунікації – вдале спілкування, та створення бесіди. Цікавить блогерство з тематикою спорта, маю свій канал на YouTube.

Автор: Лянка Анастасія


Новокалинівський навчально-виховний комплекс

На «зависання» в Інтернеті я витрачаю приблизно 8-9 годин вільного часу. Найбільшу частину займає Іnstagram, через цікавий фото та відео контент. Звідти, я відкриваю для себе світ по-новому. Часто відвідую електронні ресурси різних університетів. Найбільше з них приваблює сайт Львівської політехніки. У моєму мовному арсеналі володіння англійською (середній рівень), грецькою (початковий) мовами. У майбутньому я себе бачу ріелтором або фахівцем, який працюватиме у сфері туризму. Перш за все, для успішної самореалізації необхідно багато практики, це я і намагаюся робити. Маю єдиний талант – співочий. Деколи беру участь у волонтерських акціях. Для мене соціальні комунікації – вимір для обміну нової інформації. На цей момент, хочу навчитися створювати веб-сайти та використовувати різноманітні методи піару.

Олег Макушко 11 клас

Свій вільний час я намагаюся використовувати з максимальною користю, тому в Інтернеті сиджу близько 2-ох годин на день. Є декілька соціальних мереж, які мене зацікавлюють, а саме: Вконтакті, Instagram, інколи Facebook. Чому саме вони? Тому що ними зручно користуватися і там є багато моїх однолітків. Вступом до ВНЗ я поки що не цікавлюся, так як хочу насолодитися тією миттю, коли я в 10 класі і не потрібно турбуватися про ЗНО. Я відмінно володію російською та англійською мовами. В майбутньому себе бачу лікарем-хірургом або спеціалістом у військовій сфері. На мою думку, соціальні комунікації – це вся та інформація, що навколо нас і якою люди регулярно обмінюються. Мені хотілося б навчитися робити щось вагоме для людства, наприклад впроваджувати електронне урядування в Україні та закордоном.

Юлія Калинич 10 клас


Полицька загальноосвітня школа I-III ступенів

В мережі інтернет я «зависаю» майже цілий день. Зазвичай користуюся такими соціальними мережами, як Вконтакті та Інстаграм, тому що тут я дізнаюся цікаву для себе інформацію, переглядаю різні новини та світлини своїх друзів та знайомих. Для мене соціальні комунікації - це спілкування з друзями та знайомими. У цій сфері я працювати не хочу, тому й інформацію про кафедру соціальних комунікацій та інформаційної діяльності в інтернеті я не бачила, тому що цим я не цікавлюсь. В майбутньому я бачу себе лікарем або фармацевтом і для того, щоб моя мрія здійснилася я буду докладати дуже багато зусиль. Щодо своїх талантів, то я дуже люблю грати в волейбол та баскетбол. Волонтерством я не займаюсь. Також я відвідую інтернет-ресурси про вищі навчальні заклади, такі як: Національний університет ім. О.О Богомольця, Львівський Національний медичний університету ім. Д. Галицького., тому що на них розміщена вся необхідна інформація для абітурієнта. На середньому рівні я володію англійською мовою.

Мелещук Аліна, учениця 10 класу

На «зависання» в інтернеті я витрачаю близько 2 години в день. Користуюся соціальними мережами Вконтакте та Інстаграм, тому що там мені цікаво. Соціальні комунікації, на мою думку, це обмін певною інформацією між людьми. Я відвідую різні інтернет-ресурси для отримання інформації про вищі навчальні заклади, зокрема сайти тих вузів до яких я планую вступати, це НУ «Києво-Могилянська академія», КНУ імені Тараса Шевченка. В майбутньому хочу стати інформаційним аналітиком. Тому я б хотіла працювати у сфері соціальних комунікацій та навчитися створювати класні веб-сайти. В інтернеті я бачила інформацію про кафедру СКІД і дізналася, що вона дає змогу здобути ці знання та ще багато цікавого та корисного. Англійською мовою володію на середньому рівні.

Ришко Олена, учениця 11 класу


Користуюся такими соціальними мережами: Фейсбук, Вконтакте та Інстаграм, тому що там багато цікавої інформації, багато різних світлин. Також я відвідую сайти для отримання інформації про вищі навчальні заклади, зокрема про ЛНУ імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», оскільки на цих сайтах доступно подана інформація про навчальний процес в університеті. Володію англійською мовою на базовому рівні. В майбутньому хочу стати програмістом. Крім цього захоплююсь спортом. Волонтерством я не займаюсь. Для мене соціальні комунікації - це спілкування між людьми. Я б хотіла працювати у сфері соціальних комунікацій і також хочу навчитися створювати класні веб-сайти та вікі-проекти.

Анчук Софія учениця 11 класу

У віртуальному середовищі я проводжу 4-5 год в день. Користуюсь соціальними мережами Вконтакте, Фейсбук, Інстаграм та Телеграм, тому що вони найбільш цікаві. Крім того, я відвідую сайти для отримання інформації про вищі навчальні заклади, серед яких: РДГУ, СНУ імені Лесі Українки. Мене приваблює в них те, що там написано чітку і зрозумілу інформацію про університет. Володію німецькою і англійською мовою на базовому рівні. Інколи переглядаю веб-сайти англійською, але рідко дивлюсь фільми. В майбутньому я бачу себе педагогом або економістом. Тому я буду старанно вчитися, щоб добре здати ЗНО і вступити туди куди я хочу. Щодо своїх талантів, то я дуже люблю співати. Волонтерством я не займаюсь. Для мене соціальні комунікації - це спілкування між людьми. Я б хотіла працювати у сфері соціальних комунікацій та навчитися створювати класні веб-сайти та вікі-проекти.

Демчук Анжеліка, учениця 9 класу

Автори: Вакуліч Софія, Вакуліч Марія


Жовківська загальноосвітня школа №1 Шкільні роки – чудовий час для розваг. Але, є момент, коли, кожен має обрати своє майбутнє. На перший погляд, все здається елементарним. Проте, у цьому нелегкому виборі, має бути наставник, порадник. Людина, яка зможе допомогти, порадити та поділитися досвідом. Саме у час «пошуку себе», ми – студентки 2 курсу, вирішили завітати до учнів Жовківської загальноосвітньої школи №1. Першою взяла участь в інтерв’ю дев’ятикласниця Ірина. Ось, що вона нам відповіла: «Я не можу жити без соціальних мереж. Пів дня точно провожу онлайн в Інстаграмі та Вк, де я дивлюся серіали. Соціальні мережі мені подобаються тим, що вони кльові і там багато моїх друзів. Також люблю вивчати мови: російську, англійську, трохи польської. Дуже люблю малювати та доглядати за тваринами. Хотіла би стати ветеринаром, але боюсь крові, того сумніваюсь. Для мене соціальні комунікації це спілкування з однокласниками та сім’єю. Я би хотіла пов’язати своє життя з ІТ технологіями, але не впевнена у своїх силах. Про вступ, зараз, не думаю, бо в мене ще багато часу. Тому інформацію про вищі навчальні заклади не переглядаю.»

Іра, 10 клас Ще одним учасником інтерв’ю була Марта, випускниця. «Інтернет займає вагому частину мого життя. Майже 24 год. я відвідую мережі Інстаграм, Фейсбук (рідше), Вк. Ці соціальні мережі надають потрібну інформацію та здаються найзручнішими та найцікавішими зі всіх інших. Переглядом інформації, про вищі навчальні заклади, я займаюся нещодавно. Зараз я 11 клас, і це для мене є, безумовно, актуальним. Мені подобаються сайти вузів Києва, Одеси, Львова. Мене приваблює зручна панель цих сайтів та приємний вигляд. Володію я українською, російською та англійською мовами. Рівень є достатнім аби легко спілкуватися з носіями мови. ІТ технологіями я цікавлюсь, адже це наше сьогодення, як і соціальні комунікації. Без них не зможемо просто на просто існувати. Також полюбляю спорт, зокрема теніс. Я вважаю, саме ці зацікавлення допоможуть влаштувати мою кар’єру у майбутньому.»

Марта, 11 клас


Охоче відізвалася до інтерв’ю Анна – учениця 10 класу. І ось, що вона розповідає: «Соціальними мережами я користуюся майже цілий день, адже Інтернет це наше майбутнє. Найбільше мені до вподоби мережі Вконтакті та Інстаграм, адже, на мою думку, вони цікавіші за інші. З соц. мережами я підвищую свій рівень іноземних мов. Незважаючи на свій юний вік мій рівень англійської мови В1. Хоч я і займаюся танцями, проте у майбутньому бачу себе психологом. Це цікава професія в якій можна з легкістю комунікувати з людьми, що я дуже полюбляю. Поки що, інтернет-ресурси, для отримання інформації про вищі навчальні заклади та вступ, я не відвідую, адже у мене багато часу.»

Ярина, 11 клас

Аня, 10 клас

Наступним рецензентом стала Ярина, учениця випускного класу. І ось її розповідь: «Соціальні мережі займають не так багато мого вільного часу. В середньому 4 години на добу, в основному це мережі Інстаграм та, деколи, Фейсбук. Чому вони? Адже саме там я можу дізнатися про новини, як в світі, так і в житті друзів, знайомих. Нещодавно, я почала відвідувати сайти для отримання інформації про виші, адже через декілька місяців я стану абітурієнтом, і згодом – студентом! Серед усіх сайтів найбільш зручним та зрозумілим був сайт НУ «ЛП». Особливо зацікавив інститут права та психології своїм дружнім інтерфейсом. У майбутньому бачу себе саме психологом, але непогано співаю та чудова акторка. Також вільно володію англійською, російською мовами. Я вважаю, що саме ці якості знадобляться мені у комунікації з людьми в Інтернеті. На мою думку, це і є соціальні комунікації.»

Вислухавши дівчат можна зробити висновок, що наше майбутнє це соціальні комунікації. Ветеринар, психолог, програміст – кожна професія потребує комунікувати зі світом. Технології не стоять на місці і ми в цьому впевнюємось кожного дня. Ми вважаємо, що кожна людина має пишатися тим, що живе в XXI столітті! Автори: Румянцева В. С. Шельвицька О. І.


Як і кожен підліток , я не уявляю свого життя без інтернету, для мене це щоденний потік інформації, новини, фільмів, думок. А останній час ще додалась інформація про ВНЗ. Адже відвідати кожний університет нереально, тому всю інформацію я дізнаюсь в режимі онлайн. У майбутньому я хочу реалізувати себе як перекладач, оскільки на цей момент уже вільно володію п’ятьма мовами. І в майбутньому мрію поїхати за кордон для здобуття досвіду, та в пошуках хорошої роботи.

Марко Демко, 11-А клас Для мене Інтернет – це життя. Я і дня прожити не можу, щоб не погортати стрічку новин, переписуватись з друзями, почитати щось корисне для себе. Проте, в цей час – це дуже важливий елемент мого навчання, адже знайти будь-який підручник можна за лічені хвилини, або дізнатись про той чи інший університет на різноманітних форумах. Якщо чесно, то іноземні мови не є найсильнішою моєю перевагою. Більше захоплююсь математикою та інформатикою, тому своє життя хочу присвятити розробленню програмного забезпечення, оскільки ця професія є дуже популярна в Україні та за кордоном.

Соломія Коліщак 11-А клас

Автори: Савчин Соломія, Дихтярук Уляна


Винницька загальноосвітня школа «Берегиня»

Софія Далявська 11-А клас

Інтернет в моєму житті відіграє велику роль. Адже завдяки соціальним мережам Instagram та Facebook, я щоденно спілкуюсь з однолітками, ми обмінюємось новинами. Останнім часом особливо актуальними стали веб-сайти, в яких можна переглянути інформацію про найпрестижніші університети України, усі зі зручним інтерфейсом, картинками та відгуками випускників. Окрім цього, я цікавлюсь не лише українськими університетами, а й закордонними, оскільки добре володію англійською мовою, і мрію про роботу за кордоном. Для мене робота мрії – це робота web-дизайнера, оскільки я дуже люблю малювати і хочу реалізувати себе у цій сфері. Про соціальні комунікації я звичайно чула, проте не дуже цікавилась, оскільки це не входить в сферу моїх інтересів.

Вважаю, що Інтернет – це важлива складова життя кожної сучасної людини. Щоденно я проводжу в Інтернеті безліч часу. Спілкуюсь з однокласниками, проходжу різноманітні онлайн, дивлюсь фільми онлайн, особливою англійською мовою, оскільки вивчати мови – це моє хоббі. Тому я навіть задумуюсь про навчання за кордоном, адже це широкі перспективи. Я дуже хочу допомагати людям, будучи юристом, тому соціальні комунікації це складова моєї професії, хоч і частково. Тому хоч і віддалено цікавилась цим, і навіть відвідував лекції присвячені цій темі.

Олег Пилипчак 1 1-А клас


Загальна освітня школа І-ІІІ ст. с. Годомичі Климець Анастасія , 10 клас. Я проводжу мало часу в Інтернеті, здебільшого на сайтах для проходження пробних тестів ЗНО. Залежною від соціальних мереж себе не вважаю. Мені до вподоби Facebook, оскільки цією соціальною мережею користується більшість моїх знайомих. Наразі, я рідко відвідую сайти ВНЗ або сайти для отримання інформації про вступну кампанію, оскільки не вважаю, що це потрібно у 10 класі. Мені подобається німецька та англійська мова, проте не можу похвалитись їх вільним володінням, я працюю над підвищенням мого рівня, оскільки впевненна, що буду складати ЗНО з англійської мови. Подобається сайт Duolingo, користуюся ним для вдосконалення знання обох іноземних мов. Ще не вирішила ким хочу бути та яку спеціальність обрати. Можливо, моя майбутня професія буде пов’язана з копірайтингом, перекладом текстів, оскільки люблю читати. Подобається писати власні історії та короткі оповідання. Було б цікаво навчитися створювати сайти, вміло використовувати піар-техніки для реклами організацій та осіб в мережі Інтернет. Гром’як Марія , 9 клас. Я вважаю себе частково залежною від Інтернету, особливо від соціальних мереж. Серед соцмереж я найбільше приділяю увагу Instagram, адже дуже люблю ділитися своїми фотографіями з друзями, а також переглядати блоги відомих людей. Також я користуюся Facebook і Telegram для спілкування з однокласниками. На даний момент у мене немає потреби переглядати сайти вищих навчальних закладів, оскільки я маю достатньо часу, щоб обдумати де навчатися. На жаль, у мене низький рівень володіння іноземними мовами, тому я планую зайнятися вдосконаленням англійської, переглядаючи фільми та різноманітні відео. Не зважаючи на те, що вступна кампанія не скоро, я маю схильність до гуманітарних предметів та спеціальностей, які з цим пов'язані. Мене цікавить така сфера як журналістика, тому я б хотіла вдосконалити англійську щоб мати широкий спектр вибору професій в цьому напрямку. Дуже цікавим для мене є вивчення основ фотографії та фотошопу. Назвати себе волонтером я не можу, але інколи ми з батьками віддаємо мої дитячі речі в сиротинець. Соціальні комунікації є надзвичайно важливою складовою мого життя, я приділяю цьому багато часу. У майбутньому мені було б цікаво займатися веденням блогу або власного популярного ютуб каналу.


Кошелюк Валентина, 11 клас. В одинадцятому класі я почала «сидіти» в Інтернеті більше часу, адже, там можна добре підготуватися до ЗНО та вивчити матеріал, який не охоплює шкільна програма. Я користуюся такими соцмережами як: Fаcebook, Telegram та Instagram, щоб підтримувати зв’язок з друзями та дізнаватися більше про все що завгодно. Для отримання більш детальної інформації про вступ у вищі навчальні заклади я користуюся сайтами osvita.ua та vstup.info. Якщо чесно мені не запам’ятався якийсь конкретний університетський сайт, тому що від більшості з них мене відштовхує незручний. Люблю вивчати іноземні мови. Я вільно володію, окрім рідної мови, російською та польською, а також вдосконалюю знання англійської. У вивченні іноземних мов мені допомагають інтернет-ресурси та відеоуроки. Попри моє захоплення лінгвістикою, своє життя я б хотіла пов’язати із технічною спеціальністю. У сфері соціальних комунікацій мені подобається технічна складова, наприклад створення веб-сайтів та розробка соціальних мереж. Магдич Іван , 11 клас. У мережі Інтернет я проводжу 4-5 годин на день. Наразі, пріоритетним для мене є вступ у вищий навчальний заклад, тому в соцмережах з’являюся рідко. Серед сайтів, які для мене є найзручнішими: ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а також сайт ЛНУ Франка. Сподобався зручний інтерфейс для пошуку необхідної інформації. Я володію англійською і російською мовами на розмовному рівні та німецькою – на початковому. Переглядаю відео на ютуб каналі Ted.talks англійською мовою, захоплююся читанням книг мовами оригіналу. У майбутньому бачу себе програмістом, хочу реалізувати себе в одній із провідних IT-компаній України. Захоплююсь грою на гітарі, волонтерством не займаюся. Для мене соціальні комунікації – це контакт із людьми за допомогою соціальних мереж. Я б хотів навчитися створювати сайти для контактування з іншими людьми. Планую займатися блогерством, популяризувати сторінку в Instagram

Автори: Левчук Анна та Каськів Марта


Надзвичайно багато часу я проводжу у соціальних мережах. Користуюся здебільшого ВК, Instagram та Facebook. Саме в цих соціальних мережах я можу дізнаватися багато цікавого, спілкуватися із своїми друзями. Інформаційних ресурсів вищих навчальних закладів я ще не відвідувала. Володію англійською та німецькою мовами. Вивчаю ці мови більше 4 років, тому можу сказати, що рівень їх знань у мене вище середнього. Я ще не зовсім визначилася ким хочу стати у майбутньому, але думаю між вчителем та залізничником. Навчаюся я у музичній школі, там займаюся вокалом. Волонтерством я не займаюся. Для мене соціальні комунікації - це правильне спілкування між людьми, обмін повідомленнями. Я б не хотіла працювати у такій сфері, хоча можу легко знаходити спільну мову з людьми.

Олена Мирка, 11 клас

Ірина Озима, 11 клас

Я багато часу проводжу в соціальних мережах. Інколи навіть думаю, що занадто багато користуюся Facebook, Instagram та Viber. Інколи користуюся Вконтакті, проте зараз проблематично заходити через блокували, але у мене є способи обійти заборону. Веб-сайти університетів я і мої батьки відвідують дуже часто. Інколи цей процес нагадує на сімейні наради. Мені найбільше подобаються сайти НУ ЛП, ЛНУ та КНУ, на яких добре подано інформацію про спеціальності, як вступити та яке ЗНО потрібно здавати, детальна інформація про інститути та галузі, в яких ти можеш працювати, вибравши дану професію. Мене дуже дратує, коли я не можу знайти чіткої інформації на рахунок спеціальностей, які є в університеті, та предмети ЗНО, потрібні для вступу. Я володію англійською мовою на достатньому рівні, проте стараюсь її удосконалювати та вивчати, дивлячись фільми англійською та іноді переглядаючи веб-сайти. В майбутньому я себе бачу артистом. Я малюю, танцюю та займаюсь легкою атлетикою, а саме бігом. Зараз стараюсь брати участь у різноманітних волонтерських акціях для допомоги воїнам АТО. Проте, хочу працювати в прибутковій великій компанії. Для мене соціальні комунікації – це обмін різноманітною інформацією, що є актуальним для будь-якої професії.


Все коло моїх знайомих та я витрачаю багато часу в мережі Інтернет. Я переважно читаю новини та дивлюсь фото у соціальних мережах, а ось веб-сайти я відвідую зрідка. Добре володію англійською та російською мовами, а також зараз стараюсь опанувати японську мову. Мрію стати успішною жінкою в майбутньому. Я бачу себе висококваліфікованим фахівцем та щасливою матір’ю чотирьох дітей. Хтось скаже, що це смішно в мої 16 років думати про такі речі. А я лиш усміхнусь, адже вже все давно вирішила для себе. Зацікавило пов’язати своє професійне життя з галуззю соціальних комунікацій , адже я дуже комунікабельна людина і пов’язати своє майбутнє з роботою такого плану не така вже й погана ідея.

Ярина Винницька, 10 клас

Ліля Кокотко, 10 клас

Багато вільного часу я витрачаю на Інтернет, зокрема на такі соціальні мережі, як Instagram та Facebook. У соціальних мережах цікаво, завжди можна дізнатись останні новини. Зараз обираю вищий навчальний заклад для отримання освіти, тому останнім часом все частіше доводиться шукати інформацію про ВНЗ у глобальній всесвітній мережі. Я володію англійською мовою на середньому рівні та російською на розмовному. В майбутньому планую покращити свої знання англійської мови. Моя мета на цей час – добре вчитися та поступити у престижний університет. Я вважаю, якщо захотіти, то все обов'язково здійсниться. Звичайно ж, майбутнє своє я уявляю світлим та хорошим. Соціальні комунікації для мене - це спілкування з людьми. Робота в цій сфері є перспективною.


“Користування соцмережами - це найбільш "трудомістка робота" для користувачів Інтернету. Звичайний, я витрачає близько 22% свого часу на вконтакті , фейсбук, твітер, інстаграм, гугл+. Ще відвідую різні сайти щодо здачі ЗНО, де я можу знайти інформацію про університет, факультети, кращих викладачів і науковців, випускників, рейтинги. Щоб з'їсти слона, слід розділити його на частини. Подібний алгоритм працює у вирішенні багатьох багатоетапних задач, в тому числі й у вивченні іноземної мови. Коли ви «з’їли» частину, що відповідає за накопичення лексичного запасу й розуміння логіки граматичних конструкцій, можна переходити до аудіювання – сприйняття на слух. На цьому етапі вивчення мови ви вже можете розуміти її на слух, але здебільшого в інтерпретації співвітчизників або викладача, що старанно артикулює для вас кожен звук і говорить втричі повільніше, ніж властиво реальному мовленню. Хтось обирає для цього мовні клуби, спілкування в Skype, а комусь комфортніше для початку бути лише слухачем, а не учасником бесіди. Соціальна комунікація - це спілкування і обмін інформацією між людьми. Я б хотіла навчитись створювати класні і цікаві веб-сайти, вміти створювати вікі проекти, використовувати піар-техніки для реклами організацій в мережі Інтернет. Також я бачила цкаву інформацію про СКІД і знаю, що їхня місія - професійна, якісна підготовка висококваліфікованих і відповідальних фахівців спроможних творчо, ефективно та результативно розробляти, аналізувати і реалізовувати управлінські рішення. “

Кужиль Назар, 10 клас

Шиманська Соломія, 11 клас

“Спираючись на власні спостереження я можу сказати, що українці тратять 1/3 свого вільного часу на Інтернеті. Так , багато людей дійсно корисно та раціонально використовують інтернет-ресурси, але не підлітки. З цього можна зробити висновок, що соцмережі є невід'ємною частиною нашого життя. Я комунікабельна людина, тому користуюсь усіма соцмережами. Сайти університетів є дуже актуальними для мене. Оцінювання мною сайтів обмежується двома факторами. Перший, це насамперед зручність та доступність викладення інформації про факультет та вступні іспити, а другий - це звичайно приємність картинки яку я бачу. Сайт Львівської Політехніки я вважаю найкращим , він є стриманим у своєму оформленні, зручним та доступним. Також я вільно володію українською та російською мовами. Колись вивчав німецьку, англійську та польську мови, але із-за відсутності практики, на жаль, обмежуюсь малою кількістю іноземного словникового запасу слів. Я дуже невизначена людина , тому мені важко уявити себе в певній професії, в дитинстві я була твердо впевнений , що коли виросту то стану поліцейським, а тепер зрозуміла , що не зможу працювати в сфері де процвітає корупція коли здавалося б її там насамперед немає бути. Тому у мене ще є 7-8 місяців, щоб зрозуміти з якою професією я пов'яжу своє життя. Соціальні комунікації - це обмін текстової інформації між людьмиї. Чи хотів б я працювати в цій сфері? Напевно, що так. На рахунок, створення веб-сайтів та ведення каналу то цим я б займатися не хотіла з декількох причин. Щоб займатись цією справою треба мати дуже розвинену фантазію , якщо мова йде про дійсно хороший YouTube канал , який претендує на світове визнання. Я не берусь за справу, якщо не зможу довести її до кінця. Я є не творчою людиною тому такий вид діяльності є не для мене. Я неодноразово бачив інформацію про цю спеціальність, але ніколи не приділяла йому великої уваги. Неодмінно завітаю на сайт Львівської політехніки та, думаю, був би радий дізнатись про кафедру більше.”

Космінко Аліса Миколаїїв Ірина


Піхоцька Катя, 10 клас

“Я в день витрачаю близько 5 годин на соціальні мережі, адже вони мені портрібні для зв'язку з рідними та друзями. Користуюся Вконткате, Instagram, Viber, Facebook.Viber. Instagram-для того щоб слідкувати за життям відомих людей та ділитися своїми емоціями кожен день; Facebook - для пізнання різних наукових фактів,спілкування з важливими персонами та спілкування із однокласниками. Також заходжу на сайти ВНЗів, щоб дізнатись, які предмети потрібно здавати при вступі у ці вищі навчальні заклади. Найбільше мені сподобався сайт від вищого навчального закладу ім. Івана Франка. Доступні відповіді на запитання, та ніжне оформлення. Володію англійською та російською мовами. Англійською мовою періодично переглядаю фільми та також хочу після навчання виїхати за кордон для подальшого життя . У майбутньому я хочу стати людиною, яка хоче донести до всіх розуміння, що таке моральні цінності, я маю лише 1 талант - багато говорити. Починаючи з 2015 року активно займаюся волонтерсвом. Комунікація для мене це - процес обміну інформацією між людиною. Я із задоволенням хотіла б також працювати у цій сфері, адже людина має бути всебічно розвиненою. Про ІБАС, на жаль, не чула, але я б хотіла ознайомитися з цією кафедрою, бо вона мене зацікавила. Я б хотіла здобути вміння створювати веб-сайти, реклами і т.д. Була б дуже щаслива, якщо б ознайомилася з цією кафедрою.”

“Годин так 5-6 я зазвичай проводжу у соціальних мережах. Переважно це Інстаграм, Фейсбук, Viber, Твіттер. В інстаграмі і вайбері, щоб спілкуватися з друзями, а в фейсбуці і твіттері, щоб дізнатися новини.Також відвідую сайти університетів, аби взнати щодо екзаменів і вступних. Сайт університету імені Івана Франка і УКУ мені сподобався найбільше. Приваблює доступність до інформації і легкість в користуванні. Володію я англійською та російськими мовами. Російську знаю в ідеалі, регулярно дивлюсь фільми і читаю на російській. Англійську знаю трохи гірше, деколи переглядаю фільми на англійській. В майбутньому я хочу стати адвокатом, оскільки мені подобається захищати людей і вчити право. Щодо талантів, то мені єдине що легко вдається писати вірші і твори, ходив декілька років на танці. Також захоплююсь волонтерством. На свої роки, я знаю, що таке соціальні комунікації і я хотів б працювати у цій сфері. Також хочу навчитися створювати сайти, адже вважаю, що лишніми знання не бувають. Про кафедру СКІД почув лише зараз на лекції, і зацікавився нею, планую далі взнавати щодо цього факультету, оскільки я ним дуже зацікавився.”

Чукарін Остап 9 клас


Сокільницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Будучи дитиною головне - навчитися вибирати з коробки цукерки з найсмачнішою начинкою. Це не так вже й складно. Просто потрібно уважно придивитися і спробувати якомога більше цукерок з тієї ж коробки. Так само і з вибором професії: чим більше перепробуєш, тим легше вибрати. Але якщо ти тільки вступаєш в доросле життя, вибір зробити дуже складно. Вперше питання вибору майбутньої професії постає перед школярами після закінчення 9 класу. Саме цим поділилися з нами дев’ятикласники Сокільницької ЗОШ.

Вранці прокидаюся і одразу заходжу в соціальні мережі, кожну вільну хвилинку намагаюся провести Вконтакті і в Instagram звичайно ж! Для мене соціальні мережі – це чудовий засіб спілкування з друзями та обміну інформацією. Можна сказати, що віртуальний світ – частинка мене, оскільки весь свій вільний час я проводжу саме там. Я практично кожного дня переглядаю фільми та читаю книги англійською, тому я впевнено володію цією мовою. Колись я, як і всі діти, змінювала свої бажання щодо професії. Спочатку мені хотілося бути лікарем , потім вчителем і навіть дизайнером одягу. Та все це залишилося у дитинстві. Зараз я вже у 9 класі, але певна, що свою професію ще не обрала. На даний момент я веду свій особистий блог, де я розповідаю про свої враження та цікаві і важливі події в моєму житті. Сподіваюсь, що в майбутньому це переросте в щось більше і буде приносити стабільний дохід. Нещодавно натрапила в Інтернеті на сторінку кафедри СКІД та дуже зацікавилась інформацією, яку в процесі пошуку дізналась там.

Юля Салькова Зазвичай проводжу в мережі Інтернет 5-6 годин, буває і більше, а іноді по кілька днів не заходжу в Інтернет. В основному відвідую розважальні та інформаційні портали, також цікавлюсь електронною літературою. Сьогодні існує багато професій і обрати, ким саме бути після закінчення школи складно. Багато хочуть отримати модну професію. Стати, наприклад, юристом чи економістом. Але юристів і економістів вже є багато, та й ця робота насправді не така проста, як здається на перший погляд. У майбутньому я бачу себе ветеринаром, оскільки я дуже люблю тварин. Ідея стосовно цієї професії прийшла до мене з самого дитинства, приблизно з семи років. Я вивчаю англійську мову в школі, проте не можу сказати, що знаю її досконало. Вже третій рік я активно вивчаю французьку і без зайвих вихвалянь можу сказати, що володію нею досить добре. Усі мої подруги мріють вести власний блог чи мати Youtube-канал, але я вважаю це не серйозною справою, хіба що засобом самореалізації. Сторінки кафедри СКІД, нажаль не бачила в мережі Інтернет, але багато чула про неї від знайомих.

Андріана Біла


У мережі я проводжу весь свій вільний час. Найчастіше я користуюсь такими соціальними мережами : Facebook та Instagram Я часто відвідую Інтернет-ресурси. Найбільше мені подобається веб-сайт Львівської політехніки. На ньому можна дізнатись усю інформацію, яка тебе цікавить та навіть трішки більше. Вільно володію англійською та російською мовами. Мій рівень знання англійської мови – B2. Інколи, якщо є вільний час, люблю переглядати фільми та серіали англійською мовою. В майбутньому хочу стати програмістом, адже, на мою думку, саме ця професія є найбільш оплачуваною та дає змогу отримати хорошу кар‘єру. Також займаюсь спортом. Залюбки відвідую секції волейболу та баскетболу. В майбутньому хотів би навчитись розробляти веб-сайти та вести свій власний блог. Знаю, що створити та наповнювати персональний блог – це складне завдання, яке потребує певних навиків та знань. Якщо я розпочну вести свій блог, то зроблю його максимально корисним та інформативним, щоб усі мої читачі змогли черпати необхідну інформацію для свого розвитку.

Давидов Сергій 11-Б клас В середньому я витрачаю на Інтернет близько 4-5 годин в день. Найчастіше я відвідую Facebook та Вконтакті. Facebook я використовую для перегляду новин, а Вконтакте – для прослуховування музики та спілкування з друзями. Я часто відвідую інформаційні ресурси українських освітніх навчальних закладів. Найбільше мені сподобався веб-сайти Львівської політехніки та Університету ім. І. Франка. Ці інформаційні ресурси зручні у користуванні та за допомогою них я маю змогу дізнатись всю необхідну інформацію, яка мене цікавить. Вільне володіння англійською та німецькою мовами відкривають для мене більше можливостей для пошуку інформації про навчальні заклади і спеціальності, які мене цік5авлять. Інколи переглядаю веб-сайти на англійській мові, адже це дає мені змогу розвивати свої навики. В майбутньому я себе бачу юристом. У вільний від навчання час я полюбляю грати у футбол та настільний теніс.

Автори: Мамчур Софія Рудніцька Марія

Тарас Скопецький 11-Б клас


ЗОШ м.Городок Соломія Бабич, 11-А клас “… В інтернеті я зазвичай проводжу цілий день. В основному це соціальні мережі, наприклад Instagram та Вконтакті, оскільки саме ці соціальні мережі комфортні для користування на мою думку, та саме в них я можу тримати зв'язок з більшістю своїх друзів. Я відвідувала сайти деяких навчальних закладів. Загалом вони всі зручні та зрозумілі, не можу виділити щось конкретне, бо я ще не визначилась із навчальним закладом, де хотіла би вчитись. Мене приваблює професія лікаря, я давно захоплююсь медициною. В мене в родині мама і дідусь лікарі, тож захоплення медициною в мене ще з дитинства. Соціальні комунікації... Ну, це, певно, засоби зв’язку між людьми, чи не так? Не думаю, що хотіла би працювати у цій сфері, та і медицина ніяк з нею не пов’язана. Хоча, можливо, в якості додаткової зайнятості хотіла б навчитись.”

Віталій Качур, 10-Б клас

“… Я витрачаю на інтернет в середньому до 6 годин на день. Надаю перевагу таким соціальним мережам, як Вконтакті та Facebook, бо саме в них я знаходжу дуже багато цікавої для мене інформації. Хоч я ще і в 10 класі, але тим не менш, я цікавився деякими сайтами. Найбільше мені сподобався сайт Львівської Політехніки, адже він містить зручний інтерфейс та зрозуміле меню. Я не ас в мовах, але досить непогано володію англійською, польською, трохи німецькою. У вільний час люблю переглядати фільми мовою оригіналу, щоправда без субтитрів це буває іноді незрозуміло. Я хотів би бути вчителем англійською мови, щотижня відвідую курси англійської. Також полюбляю займатись спортом, зокрема воркаутом. Соціальні комунікації, звичайно, є дуже важливими в нашому суспільстві, але я не впевнений, що хотів би це вивчати, і, тим більше, займатися цим в майбутньому, адже ще не досить обізнаний у цьому”.


Вікторія Іваненко, 11-Б клас

«… Ледь чи не цілий день я проводжу в інтернеті. Я користуюся Instragram, Facebook, щоправда нечасто, і Вконтакті. Саме ці соціальні мережі дають мені необхідну інформацію та здаються найзручнішими та цікавішими серед багатьох інших. Зараз, в 11 класі, перегляд сайтів ВНЗ є надзвичайно важливим для вибору місця та фаху навчання. Поки що мені сподобались сайти Львівської Політехніки та ЛНУ ім. Франка. Я добре володію англійською, польською та російською. Я вважаю, що моїх знань достатньо для розмови з носіями мови. Я дуже люблю дивитись серіали мовою оригіналу, бо це є цікавим і корисним способом вдосконалення рівня знань мов. Я цікавлюся IT технологіями, адже це наша сучасність. Полюбляю відвідувати онлайн-курси з програмування та вдосконалювати свої навички у написанні програм. Соціальні комунікації це, напевно, зв'язок між людьми через соціальні мережі. Вони допомагають людям спілкуватися та підтримувати зв'язок одне з одним. В мене вже є досвід ведення свого блогу, але я постійно розвиваю його. Загалом, я хотіла б навчатись на кафедрі СКІД.

Автори: Скиба Тетяна, Заднєпрянова Поліна


У соціальних мережах я проводжу багато часу. Найчастіше я користуюсь інстаграмом, вайбером та ВК, на мою думку, це найкращі соціальні мережі. Я ще не планувала вступати, тому наразі не відвідувала. Знаю англійську рівня B2 та німецьку рівня B1, інколи переглядаю фільми на цих мовах. В майбутньому бачу себе дизайнером, також займаюсь великим тенісом, щодо волонтества, то інколи віддаю речі в дитбудинки. Не можу сказати що саме для мене значить соціальні комунікації. Я часто переглядаю відео на Youtub і задумувалась над тим, щоб завести свій Youtube-канал.

Вікторія Шолудько, 10 клас На Інтернет я витрачаю в середньому 4-5 годин. Найчастіше я використовую Інстаграм та Фейсбук. На мою думку, це найкращі соціальні мережі для спілкування з друзями. Так, я цікавилася деякими сайтами, один із них це сайт Львівської політехніки. З задоволенням вивчаю англійську та володію рівнем B2, також в школі вивчаю німецьку. Часто дивлюся серіали на англійській та спілкуюся з друзями з-за закордону. Я захоплююся малюванням, в майбутньому бачу себе в професії, пов’язаною з малюванням. На мою думку соціальні комунікації – це спілкування з людьми.

Юлія Федорчук, 11 клас


10 В інтернеті я проводжу майже цілий день. Я користуюсь двома соціальним мережами, це інстаграм та Фейсбук. Так, після закінчення школи я планую поступати в іноземний ВНЗ, тому я відстежую усі новини та дізнаюсь нову інформацію щодо університетів. Володію англійською та німецькою. Я обожнюю подорожувати та, сподіваюсь, майбутня професія дасть мені цю можливість. На 100% я поки що не визначилась ким хочу працювати, але зараз я розглядаю багато варіантів. Для мене соціальні комунікації - це спілкування. Я би хотіла спробувати працювати у цій сфері соціальних комунікації.

Софія Добровольська, 10 клас Майже цілий день я сиджу в соціальних мережах. Я користуюся Вконтакте, Вайбером та Фейсбуком у випадку якщо мені потрібно з кимось списатися, але найбільше часу я проводжу в Інстаграм, тому що усі мої друзі та знайомі сидять в ньому. Наразі не відвідувала інформаційні ресурси університетів , так як у мене ще достатньо часу. Вивчаю німецьку та англійську, часто прочитую книги на англійській мові та іноді переглядаю фільми. Я мрію стати режисером, тому, що мені подобається створювати щось цікаве та незвичайне. Також я граю на гітарі, скрипці та досить добре малюю.

Анастасія Літвінова, 9 клас


Червоноградський навчально-виховний комплекс №13

Олександр, 11 клас

Богдан, 11 клас

«… В Інтернеті я проводжу до 5 годин на день. Користуюся я такими соціальними мережами як «Вконтакті» та «Інстаграмом». Саме у цих соціальних мережах є мої друзі з якими я тримаю зв’язок. Я ще не відвідував сайтів вищих навчальних закладів, цим займуся з нового року. На даний момент мене більше цікавить підготовка до ЗНО, тому часу на сайти ВНЗ у мене немає. Володію я англійською та трохи німецькою мовами. Мені складно сказати який рівень знань у мене, бо жодних тестів на визначення рівню я не проходив, але я вільно почуваюся на англомовних сайтах. Іноді переглядаю фільми англійською, щоб чути правильну вимову від тих, кому ця мова рідна. У майбутньому я хотів би стати програмістом. Ця професія є дуже актуальною у наш час, тому поступати я буду у пов’язані з цим видом діяльності ВНЗ. Соціальні комунікації для мене - це спілкування в соціальних мережах, тобто взаємодія людей через мережу Інтернет. Я хотів би працювати у цій сфері, оскільки мрію стати програмістом, тому вміння створювати сайти чи програми для мене є необхідним.»

«Я володію англійською, російською, польською і трошки німецькою, рівень володіння мовами - середній. В Інтернеті я стараюся користуватися сайтами з українським чи російським інтерфейсом. Іноді переглядаю фільми польською чи англійською, щоб удосконалити свої знання цими мовами, бо в світі дуже цінують знання іноземних мов. В майбутньому я бачу себе юристом, дуже подобається адвокатська справа, тому хотів би поступити на юридичний факультет. На мою думку, соціальна комунікація - це спілкування між людьми. Без сумніву, це є важливою складовою життя людей, бо щодня ми з кимось спілкуємося. Я, як майбутній адвокат, повинен знати правила спілкування у діловому середовищі, тому для мене соціальна комунікація є невід’ємною частиною професійного майбутнього».


Олександр, 11 клас

«…Зазвичай в Інтернеті я проводжу весь свій вільний час, переважно в соціальних мережах «Вконтакті», «Інстаграмі» та інколи у «Фейсбуці». З цих мереж я черпаю знання про свої хобі, спілкуюся з потрібними мені людьми та читаю новини. З сайтами ВНЗ я ознайомлений добре, бо я майбутній студент. Заходив на різні сайти, та сайт НУЛП для мене був найзручнішим, там легко та швидко можна знайти необхідну інформацію для абітурієнта. З іноземних мов я знаю англійську, російську та трохи польську. Англійською володію на високому рівні, вільно спілкуюся російською, польською можу сказати пару фраз, але говорити на ній досить складно. Фільми я дивлюся лише українською мовою. Для вивчення чи вдосконалення іноземних мов я використовую спеціальні сайти. Я, як сучасний представник молоді, цікавлюся програмуванням, у вільний час відвідую курси на сайті «Prometheus». Дуже зручний та перспективний сайт, на ньому ожна знайти курси майже на любу тематику, плюсом цих курсів є те, що можна отримати сертифікат, який пригодиться в професійному житті. Соціальні комунікації – це обмін інформацією між людьми через соціальні мережі чи будь-які другі сайти. Хотів би навчатися на спеціальності, що пов’язана з соціальними комунікаціями, навіть маю невеликий досвід у веденні травел блогу».


ЗОШ с. Ясниська «...Зазвичай, я сиджу в Інтернеті не так багато: близько 3-4 годин на день. Найбільше часу я проводжу у таких соціальних мережах як “Instragram” та “Вконтакте”, тому що саме в цих мережах сидять всі мої друзі та знайомі. Чесно кажучи, не надто часто відвідую сайти вищих навчальних закладів, але одного разу зайшла на сайт Львівської Політехніки, і він мені припав до душі. Серед іноземних мов я більш менш володію польською, також вивчаю англійську, але рівень моїх знань цієї мови залишає бажати кращого. Важко сказати, ким себе бачу у майбутньому. Я хотіла би бути інженером-механізатором, дуже люблю копирсатися в техніці. Серед талантів можу виділити танці. Я щоп'ятниці ходжу у наш клуб, де відриваюсь на повну.

Уляна Васюта, 11-А клас

Соціальні комунікації в мене асоціюються лише із переписками у соц. мережах. Але було б цікаво навчитися працювати із інформацією та сайтами.»

«...В цілому, я проводжу ледь чи не весь свій вільний час в інтернеті, десь 8-10 годин на день. В соціальних мережах я зареєстрований, але відвідую їх не часто, зранку або ввечері перевіряю повідомлення та і все. Я займаюсь фрілансом, добре володію Photoshop, Sony VegasPro та іншими програмами. Часто відвідую сайти вищих навчальних закладів, зокрема і закордонних. Найбільше мене зацікавив сайт Таллінського Технічного Університету, але я думаю поступити туди після закінчення бакалавра у вітчизняному ВНЗ.

Орест Біленький, 11-А клас

Я добре володію англійською, вивчаю німецьку, також думаю про вивчення шведської або естонської. Я себе бачу програмістом, спеціалістом в сфері IT, адже я багато часу проводжу за комп'ютером і постійно вдосконалюю свої навички. Соціальні комунікації — надзвичайно важлива частина нашого життя, без якої не можливо існувати.»


ЗОШ с. Ясниська «...На інтернет я витрачаю близько 5 годин на день. В основному це соціальні мережі, такі як “Вконтакті”, “Instragram” та “Facebook”, бо там весь соціум, всі мої друзі. Сайти ВНЗ я не надто часто відвідую, оскільки досі не знаю на кого поступати. Це надзвичайно складне питання для мене. Я володію досить добре англійською, трохи польською. В планах є вивчення німецької, бо я давно вже мрію відвідати Берлін. Я — людина світу. Мені важко сказати, ким я себе бачу в майбутньому за професією, але я точно можу сказати, що я хочу нести людям добро, щастя та любов. Маю талант — музичний. Граю на гітарі, фортепіано, співаю, пишу пісень.

Назар Франко, 11-А клас

Щодо соціальних комунікацій? Ну, це без питань дуже важливо в суспільному житті, і вони займають ведучу роль ледь чи не в усіх сферах життя.»

автори: Кусонський Костянтин, Малашинська Тамара


SKID

Керівник проекту: доцент кафедри СКІД

Соломія Федушко