SKIDDigest. Issue 4(1)

Page 1

SKIDDigest журнал кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

SKIDDigest | грудень ‘17 | Випуск №4 (2)


Головне у номері Випускники про кафедру Відгуки випускників 2017 р. читайте на 4-5 ст.

День Святого Миколая Інтерв’ю викладачів ткафедри читайте на 6-7 ст.

Обличчя СКІД Інтерв’ю з Пелещишин А.М. читайте на 8-9 ст.

#скід_profession_guide

Актуальні професії випускників читайте на 16-17 ст.


У цьому казковому зимовому номері хочеться побажати Вам, дорогі наші читачі, теплих та затишних домівок, у яких вас огорнуть любов’ю та турботою. Ми радіємо, цінуємо та згадуємо із трепетом в душі кожен проведений час разом з Вами. Хочеться вірити, що у нашій домівці – на кафедрі СКІД, ми щасливі разом. Бути частиною сім’ї СКІД – це стан душі, де завжди є літо посеред зими і свято у будні. Але кожен має йти своєю дорогою, діти з часом виростають, стають самостійними із безмежною кількістю можливостей для самореалізації. В такий особливий період – час Різдва, і наші кафедральні діти вилітають з гнізда у незнаний простір дорослого життя. Впевнені, що недоспані ночі, клопітка робота, часом безмежне терпіння та частинка душі кожного викладача нашої кафедри зробили вас достойними людьми та висококласними фахівцями, гідними представниками Львівської політехніки. Також не забуваймо, що тільки чемних та старанних студентів навідує Св. Миколай. Дари часу та любові, без сумніву, є основними інгредієнтами по-справжньому щасливого Різдва. Натхненного вам настрою! Не забудьте мріяти щодня, усміхатися життю та навідувати нас для приємної розмови зі спогадами за горнятком смачного какао ;)

ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР

Соломія Федушко

ЛІТЕРАТУРНИЙ РЕДАКТОР

Тоня Яновська

ВЕРСТКА ТА ДИЗАЙН

Оля Шмакова

ЖУРНАЛІСТИ

Настя Васько Наталя Канюка Аня Колбаснікова Аня Заскальна


Випускники 5 років руйнування стереотипів – такими словами можна охарактеризувати мої враження. Потреба писати величезні конспекти, «зубрити» їх, стояти, як на розстрілі перед викладачем, не спати перед іспитами, щоб отримати бажані бали в заліковці. Все це не про навчання на СКІД! Саме тут ми зрозуміли, що для успішних результатів потрібне, перш за все, бажання до знань, а викладачі завжди раді цьому сприяти! Позитив, який вони нам часто дарували буду згадувати із посмішкою на обличчі.

Олег Фостяк

Сьогодні в кожного перед очима своє особливе студентське життя, незабутні спогади, злети і падіння. Те, чого так прагнули, до чого цілеспрямовано йшли, виявилося ближчим, ніж очікували. У спогадах назавжди збережемо перший екзамен, хвилювання, успіхи та перемоги. У які б сфери не закинуло нас життя, який би куточок земної кулі не прихистив, будьте певні, що звання випускника найкращої кафедри СКІД – гордість для нас.

Оля Ханас

Нестандартність лабораторних підтвердила факт, що до роботи можна підійти навіть з абсурдної точки зору, але це зовсім не означає, що вона неправильна навпаки, породжує геніальні ідеї. Лояльність та підтримка викладачів дали мені можливість знайти улюблену роботу, а також здобути неоціненний досвід комунікації з людьми. Згадувати пари зі сніжинками та орігамі приємно і радісно. Усвідомлюєш, що такого спілкування з викладачами немає ні в кого у Політехніці . Легко працювати з тим колективом, який відкритий до нового і розуміє студента!

4

Наталка Гнип


про кафедру Коли я буду старенькою бабуською і розповідатиму внукам про свої студентські роки, вони точно почують про порвані лабораторні у пана Нестора (саме так я і казатиму, пана Нестора). Про години радості від математики з Уляною Борисівною, про нестандартні лабораторні у Олени, про доброту Тетяни Миколаївни, щедрість Соломії Степанівни, про профорієнтацію з Наталею Олексіївною та Жанною Василівною, про виставки зі Світланою Омелянівною, про вміння Андрія Миколайовича говорити серйозні речі і при цьому жартувати, про розуміння, підтримку і турботу кожного працівника кафедри. Про прогуляні і непрогуляні пари з бабуською Лєрою, Танею, Іриною, Катею та Вірою (це зараз вони молоді, а колись будуть бабуськами і для мої внуків), про дідуся Славчика, про походи з ними в театри і не тільки, вуличних музикантів, життя в гуртожитку. Мої онуки точно почують, що я була і є щаслива, що СКІД подарував мені справжніх друзів, знання і вміння до найсерйозніших речей ставитися з долею жарту.

Іванна Скіпар Вдячна за вогонь добра, людяності й краси, який ви запалюєте в наших душах, за любов і теплоту, яка зігріває наші серця. За розуміння, підтримку й розраду, безмежну віру в наші сили і знання, за життєву мудрість, чуйність і невичерпне терпіння. Бажаю викладачам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчої наснаги в роботі. Щаслива бути частиною дружньої сім’ї СКІД!

Христина Цимбалко Кафедра СКІД є лідером інформаційної освіти. Хочу подякувати за силу знань та корисних навиків, який ви відкриваєте у наших студентах, за тепле ставлення і мудрі поради. Бажаю викладачам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчої наснаги в роботі. Щаслива бути частиною дружньої сім’ї СКІД!

Оксана Пасіка

5


-- День -Святого Миколая Кожна людина, незалежно від часу та обставин, завжди хоче вірити у диво. Звичайно, вже у такому дорослому віці, я не засинаю в очікуванні пробудитися від шелесту обгорток цукерок і знайденого під подушкою омріяного подарунку. Хоча, дещо сумую за тими відчуттями із дитинства, коли ти лягаєш у своє ліжечко з обіцянкою, що не стулиш оченята, щоб побачити того, про кого багато чула і вималювала у своїй уяві, старенького дідуся – Святого Миколая. Зараз в цей день мене переповнюють надзвичайні емоції радості коли не отримую, а сама роблю подарунки своїм рідним і тим, кого люблю. І хотілося, що б ми завжди пам’ятали, що в День Святого Миколая не лише даруємо оригінальні дарунки, але й увагу, турботу тим, хто цього потребує, хто позбавлений батьківської уваги та любові… Тетяна Білущак

Нестор Думанський

--------

Звичайно, я вірив в Миколая, як святого, що колись ходив і роздавав бідним дітям «подарунки». Але те, що подарунки на 19 грудня з'являються чудесним чином – не вірив. Якось, коли я був у 2-3 класі, знайшов вдома коробку з подарунком і випадково запхав туди листок паперу. Думав, що це буде мені подарунок на день народження, а коли побачив під подушкою – зрозумів звідки все береться.) Через те, що рано зрозумів звідки беруться подарунки на Миколая, великі мрії щодо них не з'являлися. У ті часи радість приносило саме усвідомлення чуда появи подарунків. Після розкриття таємниці – ідеї для подарунків адресувалися батькам, а їх можливості я знав.

-----------------6


Життя таке складне, що я навчилась вірити тільки собі і найближчим людям, дружба з якими випробувана і в радості, і в горі. І «миколайчики» радо від них приймаю і люблю їх тішити такими сюрпризами і, звісно, дітей. Вірити в Миколая я почала досить пізно. Чому? Тому що не знала про Його існування. Я виросла в сім'ї військового, вихідців з центральної України, - і це все пояснює. Батьки принципово, не слухаючи нікого, і не зважаючи на численні дорікання «друзів», віддали мене в українську школу – там я і дізналась про існування Святого Миколая. Батьки відновили традиції. Коли є діти, то перестати вірити в Миколая не можливо. Я була невибаглива до подарунків, такою і залишилась. Більше люблю сама дарувати ніж отримувати. Жанна Мина

Будучи ще маленькою дитиною щороку 18 грудня лягала спати швидше, аби скоріш розпакувати подаруночки. У пам’яті залишилися святкові казкові ранки, коли разом з братом розглядали пакуночки. І досі пам’ятаю ті сюрпризи, що хотіла найбільше. І як знайшла захований бабусею свій лист до Святого. А ще в пам’яті зберігся той день, коли Миколай не приніс того, що я просила. Я вже знала, що Чудотворцю допомагає мама, але все ж таки чекала… І от зранку під подушкою знайшла гроші та листівку зі словами: «Миколай довго «літала, літала», проте так і не знайшов замовленого подарунка. Тож придбай собі сама». Сьогодні я з радістю «допомагаю» Миколаю робити подарунки: і донечці, і рідним, і сиротам. Хочу, щоб та феєрія свята, те чудо, якого нам так бракує у житті, те диво, яким сповнене ранок 19 грудня завжди було з нами. Я вірю, що Миколай і насправді шле нам дари: здоров’я, сімейний затишок, любов, теплоту – те найдорожче, що нам так необхідне для щастя. А ми всі – його маленькі помічники. Вірте у диво! Пишіть листи! Нехай Ваші потаємні мрії обов’язково збуваються!

--------

------------------

Наталія Вовк

7


З чого почався Пелещишин як науковець? Коли Ви зрозуміли, що хочете присвятити себе науці? Почну з того, що я, власне, із сім’ї науковців. Мій батько був завідувачем кафедри, відомим археологом, відносився до тих, на кому трималася вся наука. Своє дитинство, кожне літо, я провів на різноманітних археологічних розкопках, десь в селі, за селом, багато спілкувався із студентами, для яких ці розкопки були практикою. Бути в науці, в освіті, серед студентів, ще змалечку, було для мене органічним способом існування. Але я не хотів, щоб мене асоціювали з батьком, тому коли прийшов час вибрав дещо іншу сферу діяльності – я закінчив фізико-математичний факультет. І одразу ж як вступав я домовився із батьками, що своє навчання контролюю сам. Без їх допомоги. Це була із самого початку правильна стратегія – розраховувати на

8

Обличчя

СКІД

Андрій Миколайович

Пелещишин самого себе. Я вважаю що досягнув непоганих результатів. Не зважаючи на те, що моє прізвище добре відоме мої заслуги – то є мої заслуги. Найголовніше досягнення зараз – ті, кого я виховав. Окрім того, зараз я задоволений тим, що кафедра яку я очолюю є першою серед собі подібних, яких в Україні існує близько ста. Нашу кафедру обрали взірцевою, а мене головою навчально-методичної комісії нашої спеціальності. Ми задаємо стандарт освіти на даній спеціальності. Це факт того, що ми в чомусь прогресивніші. І тішить, що ми можемо забезпечити актуальні знання не лише для своїх студентів, а й для ваших колег по Україні. Перейменування спеціальності це для нас певний виклик, нам треба бути дорослими і розуміти що важливо не те як ти називаєшся, а те що ти собою являєш. Також дуже важливо в назві бачити серйозний бекграунд того, що матимеш у майбутньому. Нова спеціальність – одна із небагатьох в Україні, яка має пряме вказання місця праці в назві. Ми повинні знати свої сильні сторони аби їх використати.


Якими Ви б хотіли бачити своїх студентів?

Активнішими. Наші студенти мені дуже подобаються, але хочеться більше вогню в їх очах. Проте, усім нам потрібно в цьому плані працювати над собою. Необхідно вчитися бути тим «кому найбільше треба». Брати з викладачів, з можливостей, від мене - найбільше.

Що скажете про студентів, які навчаються та працюють?

Я до цього добре ставлюся, якщо студенти пробують застосовувати те, чого тут навчилися на практиці. Потрібно уміти себе якісно подати і продати, не вважаю правильним працювати довгий час на низько кваліфікованій роботі, тим більше якщо це йде у шкоду навчанню. А коли людина хоче себе реалізувати чи здобути якісь знання мені це дуже подобається. Але тут кожен має ставити свою власну планку, щоб точка початку

роботи не була їх рівнем на довгий час. Має працювати здоровий егоїзм – треба отримати усе, що дають. І на роботі і у навчанні. Якщо ти студент – не потрібно у самого себе красти ті знання і можливості, які по факту вже твої. Мої студенти це те покоління, яке усе життя повинне вчитися. Швидкий розвиток світу і технологій вас до цього зобов’язує.

Скажіть Вашу думку про скорочений семестр, дистанційне навчання.

Це буде виклик для студентів. Завжди будуть ті, що не захочуть витрачати свій час на навчання самостійно. Але, ті хто вирішать протилежне – їм буде навіть зручніше. Усі викладачі будуть у зоні досяжності, тому усе залежить саме від вас. Уся інформація буде доступна, можна нею користуватися у будь-який зручний час.

9


Захоплення викладачів Світлана Лісіна Пошук різних способів оздоровлення для себе та активізації сидячого способу життя, привели до ознайомлення із оздоровчою системою «Тай Чі». Власне, саме поняття «Тай Чі» має певний духовний і філософський зміст, а також одночасно може означати величезну кількість шкіл, стилів, комплексів рухів та вправ і є загальною назвою для багатьох внутрішніх та бойових мистецтв. Тай Чі – це оздоровча система, заснована на бойовому мистецтві. Даоський чернець – Майстер Мой Лін Шін систематизував свій багатогранний досвід даоських практик у вигляді мистецтв Даоського Тай Чі. Така цілісна система вперше була спеціально розроблена для покращення здоров'я людини у повному розумінні цього слова. Кожен крок у навчанні, покликаний допомогти розуму повернутися до тиші, ясності і мудрості, а тілу звільнитись від напруження, віднайти рівновагу і здоровий стан. Таким чином, мистецтва Даоського Тай Чі допомагають зробити гнучкими не тільки ваші суглоби, але й ваше мислення, оздоровити не тільки внутрішні органи, а й ваші думки. Мистецтва Даоського Тай Чі – неконкурентні мистецтва і члени нашого Товариства не беруть участі у змаганнях та бойових турнірах. У Товаристві відсутня ієрархія майстерності – усі починають з новачків у початкових групах і потім продовжують практикувати Тай Чі в групах подальшого навчання, де займаються поряд і вчорашні новачки, і досвідчені члени Товариства без поділу за рівнем майстерності. Практика мистецтв Даоського Тай Чі не вимагає значної фізичної підготовки і міцної мускулатури тіла, оскільки рухи виконуються плавно і повільно з акцентом на розслабленні тіла та м'якому делікатному розтягненні, що робить ці мистецтва доступними для широкого кола людей. У групах для початківців протягом трьох-чотирьох місяців учні ознайомлюються з комплексом 108 рухів Даоського Тай Чі. Занят-

10

тя проходять у доброзичливій атмосфері один раз на тиждень тривалістю дві години з перервою, під час якої можна випити чаю, поспілкуватись з інструктором та іншими учнями. Вивчення комплексу відбувається методом розбиття кожного окремого руху на невеликі прості послідовні фрагменти, які після засвоєння об’єднуються в одне ціле. Зазвичай у першій половині заняття інструктор, зосереджує увагу на повторенні рухів, які вивчались на попередньому занятті. Кількість повторів є цілком достатньою для запам’ятовування. Після перерви, інструктор пропонує учням наступні нові рухи. Такий процес вивчення простих, але незвичних рухів добре тренує мозок і тіло. Спочатку більшу частину заняття учні присвячують спостереженню за інструктором, який показує як потрібно виконувати рухи, тому фізичне навантаження не є надмірним. Згодом, в процессі вивчення все більшої кількості рухів навантаження непомітно збільшується, що поступово відновлює гнучкість та розвиває силу тіла. Після заняття прекрасний настрій, чуєшся легко, впевнено і хочеться творити добрі справи.


Студентські захоплення Демчук Юліана, 4 курс Все, що потрібно для зародження хорошого фото момент, який можна зловити будь-де і будь-коли «… Усе почалося ще у шкільні роки, коли мене приваблювала думка закарбувати моменти щастя на все життя. Спочатку все фотографувалося на старенький мобільний телефон, а вже згодом, і на професійний фотоапарат. Все, що потрібно для зародження хорошого фото – момент, який можна зловити будь-де та будь-коли, і ти ніколи не здогадаєшся при яких обставинах це станеться. Для мене це є своєрідною «хворобою», оскільки я не уявляю себе без улюбленої справи. Мені подобається працювати у жанрі портретної фотографії, саме тоді можна зловити випадкові емоції. Не люблю глянцевих стандартів та нещирих посмішок на фото, тому на кожній знимці стараюся передати те приховане і таємне, що знаходиться у серці людини, можливо, навіть те, що не побачать інші. Мрію стати професійним весільним фотографом, адже саме така атмосфера – це вир справжніх щасливих емоцій…»

Коновалова Олександра, 4 курс

Очі - дзеркало душі, а коли робиш корекцію брів вони стають ще виразнішими та ефектнішими «…Відколи я пішла на курси бров-майстра, я усвідомила, що це приносить мені задоволення. Займатися таким видом діяльності мене спонукали деякі зміни у моєму житті. Просто настав момент зробити мрії реальністю, адже я давно планувала зробити крок до того, чого я давно прагнула. Очі – дзеркало душі, а коли робиш корекцію брів вони стають ще виразнішими та ефектнішими. Зараз я присвячую себе цій справі кожного дня, адже практика веде до вдосконалення своїх навичок. На курсах дають основу від якої можна вже далі відштовхуватися. У наш час важко знайти хорошого майстра, бо люди в першу чергу думають про вигоду, а не про якість. Я намагаюся по-трохи руйнувати цей міф і тому продовжую працювати над своєю ідеєю. На мою думку, головне, що має бути у хорошого майстра – бажання працювати і отримувати максимальний кайф від того, що робиш. Проте, я не збираюся на цьому зупинятися, а хочу й далі розвиватися у beauty-сфері. Наступною вершиною, яку хочеться підкорити-це make-up. Проте все буде поступово, а зараз я впевнено до цього крокую, бо мрії створені для того, щоб їх здійснювати…»

11


Як святкують Різдво

----------------------------------Протягом багатьох століть у різних куточках планети формувалися свої різдвяні традиції та звичаї, які, незалежно від відмінностей церковних приходів, мають загальнолюдську суть і сенс. Однак, святкують Різдво в багатьох країнах по-різному. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина наслідує традиції, близькі їй по духу. Різдво в Сербії і Чорногорії називається «Божич», а Святвечір – «Баднідан». Це найважливіше сімейне свято в країні. У Греції віруючі дотримуються різдвяного посту, а в ніч перед Різдвом діти ходять від будинку до будинку і співають колядки та гімни про народження Спасителя. Однак, поряд із релігійними традиціями в Греції існують і давні язичницькі. Зокрема, існують повір'я про злобливих і несимпатичних ельфів, які ще 12 днів після настання Різдва творять в будинку

12

безлад і провокують хаос. Тому греки залишають для ельфів підношення і запалюють ладан, оскільки вважається, що його запах відганяє злих духів. У Бразилії свято Різдва позбавлене звичних нам атрибутів: морозу, снігу та діточок на санках. У цю пору року в Бразилії 35-градусна спека. Ялинку, як правило, прикрашають грудками вати і штучним снігом. Бразильці дуже побожна нація, і святкування Різдва починається з Різдвяної меси або «Меси Півня», бо саме півень своїм «кукуріку!» оголошує прихід Різдвяного ранку. На Різдво в Німеччині у віконці кожного будинку горить різдвяна свічка. На свято свічки запалювалися ще з часів Середньовіччя в будиночках небагатих жителів, які могли дозволити собі таку розкіш тільки в особливі дні. Яскравий вогник проганяв похмурі тіні і дарував світло і тепло. З тих пір традиція вогників у вікнах збереглася. За 4 тижні до Різдва запалюють перші свічку, за три – другу, за два – третю, і в останню неділю на вінку горять всі чотири свічки.


у різних країнах світу -----------------------------------

Різдво – найулюбленіше свято всіх віруючих американців. Тільки Америка – це країна безлічі національностей і народностей, кожна з яких дотримується власних традицій. Як правило, святкування Різдва починається в Святвечір із Різдвяної служби і переходить в рясне застілля. Американці з польським корінням прикрашають будинок пучками сіна, які акуратно кладуть на підлогу або під святкову скатертину на згадку про ясла і хлів, де народився Христос. Американці угорського походження уважні саме до церковних традицій Різдва. У південних штатах Різдво відзначають шумно, голосно, з салютом і феєрверками. Традиція бере початок від ранніх американських поселенців, які так само голосно вітали своїх сусідів зі святами. Латвія стала першою країною, яка нарядила і прикрасила різдвяну ялину. Латиським дітям Дід Мороз дарує подарунки 12 днів поспіль, починаючи з дня Святвечора. Звичайно, подарунки він кладе під різдвяне дерево. Традиційними

стравами в Латвії на Різдво вважаються горох з беконом в соусі, маленькі пиріжки, сосиски і капуста. В Австрії люблять прикрашати ялинку не гірляндами та іграшками, а шоколадом і марципаном. Австрійці вбираються в краще і тримають двері будинку відкритими, щоб у будь-який момент до них могли приєднатися друзі. Головна страва Різдва, звичайно ж, короп. Багато в чому традиції святкування Різдва в різних країнах світу подібні, але кожна культура має свої нюанси. І хіба не чудово, якщо ми прикрасимо ялинку солом'яними іграшками, як фіни, поворожимо на яблуках, як чехи, будемо танцювати на вулицях, як іспанці, і класти під скатертину пучки соломи, як поляки. Головне, щоб в душі і в будинку панувало свято і дарувало нам чудовий настрій, якого б вистачило на увесь рік.

13


#скід_profession_guide Фрілансер

-

сьогодні все частіше зустрічаємо це слово в новинах, в шапках профілів у Instagram чи Facebook, в описах вакансій. Чому тепер так популярно бути фрілансером? Які вигоди це приносить порівняно зі звичайною роботою? Які можливі ризики такої діяльності? Усе це спробуємо розповісти у новій статті рубрики #скід_profession_guide. То що ж таке фріланс? З одного боку – це казковий світ без будильників, ранкових пробіжок від дому до автобуса, намагань встигнути нормально поснідати, прийняти душ, підготувати відповідний до офісного стилю одяг, світ, де немає директорів і підлеглих, сварок між колегами та розслідувань, куди ж подівся твій бутерброд з холодильника. З іншої сторони – це і робота на вихідних, і вночі, в разі терміновості завдання, і певна нестабільність заробітку початківців, коли тільки доводиться шукати проекти, і відсутність соціальних виплат, і, звісно ж, можливий брак спілкування. Якщо тебе не відлякує перелічене – можеш спокійно спробувати свої сили у «вільній праці» ;) Freelance – це рішення не працювати в офісі, не бути прив’язаним до

14

робочих графіків, місця, часу, керівника, а «працювати на себе». Коли ти фрілансер, ти сам шукаєш собі завдання, сам відповідаєш за якісне їх виконання, сам визначаєш час доби, в який тобі зручніше працювати, сам обираєш об’єми роботи відповідно до твоїх сил/настрою/бажання заробити. Бо ж від того, скільки завдань ти виконаєш, безпосередньо залежить і матеріальна винагорода, яку отримаєш вкінці. Хто може працювати в галузі freelance? Грубо кажучи, кожен, у кого є комп’ютер/планшет/телефон та вільний доступ до Інтернету. Стосовно професій, то це в основному перекладачі, дизайнери, журналісти, фотографи, ілюстратори, копірайтери, спеціалісти з реклами і PR, програмісти, маркетологи, спеціалісти з розроблення та супроводу сайтів тощо. Тож, якщо ти шукаєш додатковий заробіток під час навчання і при цьому маєш творчі здібності, кілька робіт для портфоліо, вмієш добре організовувати власний час і готовий працювати над собою - навіщо чекати? Сміливо ставай фрілансером!


1. Незалежність - здатність керувати своїм власним часом, немає потреби відповідати корпоративним цілям чи правилам. 2. Вибір клієнтів - зважаючи на високий попит на сьогоднішньому ринку праці, більшість фрілансерів мають змогу не лише ретельно відбирати клієнтів, але і відмовляти їм. 3. Власна / Велика відповідальність - фрілансери несуть відповідальність за себе, свою роботу та свої результати. В агентстві працівники представляють керівника команди, який несе відповідальність за них. 4. Створення бренду - фрілансери багато часу присвячують побудові свого особистого бренду, адже це впливає як на рішення клієнта при виборі їх для свого проекту, так і розширює власні знання та навички. 5. Краща фінансова позиція - фрілансери часто можуть отримувати більшу зарплату в межах своєї спеціалізації. 6. Більше часу на навчання - для того, щоб знання та навички залишались на високому рівні потрібно приділяти значну частину свого часу навчанню. 7. Фрілансери не повинні працювати кожен день.

1. Наявність чітких та перевірених процедур. Агенції мають перевірені практики та правила, які у співпраці з колегами та клієнтами захищають обидві сторони. 2. Іненсивна внутрішня співпраця - досвід спеціаліста часто залежить від успіху всієї команди. 3. Підтримка в різних областях - портфоліо агентств часто є досить обширним, тому вони мають спеціалістів у різних сферах. Це важливо для отримання кращих результатів. 4. Незначна відповідальність - співробітник агентства є більш захищеним, адже за нього відповідальність несе керівник. 5. Кар’єрний ріст - можна піднятися по кар'єрних сходинках на вищі посади, наприклад, керівник команди тощо. 6. Команда - можливість порадитися та допомога у прийнятті рішення - це велика перевага. Крім того, команда керується начальником, який несе повну відповідальність. 7. Робота з великими клієнтами - агентства часто співпрацюють з великими компаніями, які особливо зацікавлені в комплексних сервісах.

15


Лекція про дизайн в ІТ У наших стінах відбулася напрочуд пізнавальна лекція про дизайн у ІТ. Можливість дізнатися новітню та корисну інформацію отримали студенти 4 курсу. Лекцію провели запрошені гості – висококваліфіковані фахівці з компанії EPAM, яка займається виробництвом програмного забезпечення не тільки на ринку України, а й у інших куточках світу.

СКІДоКіноМанія Для всіх студентів, викладачів та аспірантів кафедри СКІД – відкрився справжній кінотеатр. Кожного вівторка, на великій перерві (13.45) – «Час кіно». У кожного є можливість на трішки відволіктись від пар та відпочити. Великим бонусом є можливість удосконалити свою англійську мову, а для тих хто «плаває» в іноземній – англійські субтитри. Запрошує приєднатися і вас!

День РІДНОЇ мови

16

У день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця українці 9 листопада відзначають День української писемності та мови. І вже традиційно, в цей день, всі пишуть радіодиктант. Якщо раніше його писали для того щоб перевірити свою грамотність, то сьогодні спільними зусиллями українці дійшли до статусу масового флешмобу. Раді повідомити, що студенти 3 курсу кафедри СКІД разом з нашим викладачем Миною Жанною також приєднались до цієї чудової традиції. На високому рівні усі разом написали диктант у Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка».


Анонси Студенти навчають Студенти другого курсу Назарій Токар і Ніна Соломенюк готують майстер-класи для учнів старших класів Львівських шкіл. Ніна представить свій проект на тему «Секрети успішної реалізації особистості у сучасному суспільстві», а Назар розповість про «10 основних правил етикету». Тішимося вчинками наших студентів та радіємо за їх починання. Бажаємо успіхів та вдалих виступів.

Скоро сесія Незабаром у зимовий період почнеться «гаряча» пора, адже ще трохи і усіх чекають не лише Різдвяні свята, а й ночі перед екзаменами. Тому швидко закривайте «хвости», щоб із чистою совістю зустріти Новий рік!

Дистанційне навчання Щодо новинок університету, то другий семестр обіцяє нам випробовування дистанційним електронним навчанням! Це пора для перевірки своїх можливостей та цілей, тому не втрачайте шанс отримати якомога більше від навчання online!

Marry Christm as 17


SKIDDigest | грудень ‘17 | Випуск №4 (2)