Page 1

TURKEY • UK • JAPAN • INDIA

İngiltere Üniversitelerinde “Yaz Okulu” Programları

Londra Oxford Cambridge Southampton Plymouth Portsmouth Canterbury Stratford-Upon-Avon Guildford Norwich


Summer School Service 10

2

Biz kimiz?

Kingston University

4

İngiltere’de Konaklama Sosyal Aktiviteler

Oxford Brookes University, Wheatley

6

12

University of Greenwich

Roehampton University

14

18

20

22

International American University

8

KKCL

Brunel University, Uxbridge

University of Bedfordshire

16

University of East London,Docklands

24

St. Clare’s

26

28

Oxford Bookes University, Headington

Anglia Ruskin University

36

44

University of East Anglia

30

Studio Main School Hockerill European College

University of Portsmouth

42

St. Catherine’s School

40

38

University of Kent

Oxford House College

32

34

Plymouth University

Southampton Solent University


EDUCATI Biz kimiz?

“s u m m e r

SI-UK Education Council, 2003 yılından itibaren her yıl binlerce ö ngiltere de e itim programları üzerine hizmet vermektedir.

renciye

SI-UK ngiliz üniversitelerinin Türkiye deki resmi kayıt merkezidir. Türkiye de stanbul, ngiltere de Londra ve Manchester danı manlık merkezleri ile sürekli danı manlık ilkesini benimseyerek her ö rencinin ihtiyaç duydu u konularda yardımcı olmayı ilke edinmi tir. SI-UK, yüksek e itim teknolojilerinin bir arada bulundu u çe itli program tercihleri ile grup oryantasyonları sa lamaktadır. Her bölge için profesyonel danı man ve teknik ekip kadrosu ile havaalanı kar ılamalarından okul yerle tirme i lemlerine kadar her ö rencimizin takibini yapmaktayız.

SI-UK; ngiltere nin en büyük danı manlık merkezi ngiltere de Londra ve Manchester ofisleri Sürekli ö renci ve grup takibi Veli bilgilendirme sistemi Üniversite kampuslerinde e itim Aile yanı veya okul yurdu konaklamaları Çe itli aktivite programları Grup liderleri ile her ö renci için destek Havaalanı kar ılama Seyahat sa lık sigortası 3 ö ün yemek


2

ON

COUNCIL

experience”

Yaz Okulları

8 - 19 ya ları arasında her ya grubuna özel olarak hazırlanan, üniversite kampuslerinde çe itli sosyal aktiviteleri içeren program seçeneklerinde haftalık belirli sayıda ngilizce Dil E itimi verilmesiyle olu turulmu bir tatil programıdır.

Profesyonel Ö retmenler Samimi ve alanında ba arılı dil e itim ö retmenleri ile ngilizcenin önemine de inilerek tüm ö rencilerin program içerisinde ngilizce konu abilmeleri sa lanmaktadır. Her gün ayrı bir etkinlik Yaz okullarımızın tamamı genellikle 2 hafta ile ba lamakta olup 4 haftaya kadar sa lanabilmektedir. Her hafta içerisinde etkinliklere yer verilerek ö rencilere ngilizcenin ya ayarak ö retilmesi ele alınmaktadır. Bu etkinlikler içerisinde tarihi yer gezileri, kütüphane, tiyatro, spor etkinlikleri sunulmaktadır. Uygulamalı E itimler ngilizcenin anadil olarak kullanıldı ı ngiltere içerisinde her bir anı ngilizce konu arak geçirmek zorunda olan ö rencilere mini gruplar halinde diyalog kurma çalı maları yapılmaktadır.

Avantajları

Haftada 20 ‒ 28 ‒ 32 ders ngilizce E itimi Mini sınıflarda farklı ülke ö rencileri ile e itim Her ö renci ile ilgilenecek danı man kadrosu Kurs bitiminde program sertifikası

Yaz okulları farklı milletlerden gelen yüzlerce ö rencinin bulu ma noktasıdır. Her ö rencinin ortak kullanmak zorunda oldu u dil ngilizce olmasından dolayı her ö renci ngilizce dilinin önemini anlamı olacaktır. Dünyanın en geli mi ülkelerinden biri olan ngiltere yi ve ngiliz kültürünü yakından tanıma fırsatı bulan ö renciler bu programlar ile geni vizyon sahibi olacaklardır. Farklı ülkelerden ö renciler ile arkada lık kuran ö renciler dostluklarını uzun yıllara ta ıyabilmektedir. Bu dostluklar dilin kalıcılı ını ve ö renme zorunlulu unu sa layacaktır.


ngiltere de Konaklama Yaz okulu programlarımızda 2 çe it konaklama tipi bulunmaktadır. Bu seçenekler ö rencilerin ayrı ayrı ya da payla ımlı kalabilecekleri ekilde ayarlanmaktadır.

Aile Yanı Dili ngilizce olan bir aile yanında konaklama : Ö rencilerin günlük hayata daha kolay adapte olmalarını sa lamakla beraber onlara sürekli olarak pratik yapma ve ngiliz kültürü ile iç içe olma imkanı da sa layacaktır. Okullar aileleri özenle ve dikkatlice seçer. Bu sebeple de aile yanında konaklama son derece güvenlidir. Burada tercihe göre tek ya da iki ki ilik odada kahvaltı dahil ya da kahvaltı ve ak am yeme i dahil eklinde konaklayabilirsiniz.

Yurt Kampus içinde konaklama : ngiltere de yurtlar tam donanımlı olup büyük ço unlu u kampus içindedir ve mobilyalıdır. Birçok yurtta sosyalle ebilece iniz ortak oturma alanları ve bilgisayar odaları,televizyon odaları ve kütüphane gibi çe itli tesisler bulunmaktadır. Yurtta konaklama özellikle arkada lık ve payla ım bakımından idealdir. Genellikle yurtlarda sıcak yemek verilmese de ö rencilere açık tam donanımlı mutfaklar bulunmaktadır.


4

Sosyal Aktiviteler Yaz okulu programları içerisinde her okulumuzun ayrı etkinlikleri bulunmaktadır. Her ya a uygun olarak belirlenen tüm aktiviteler uzman ö retmenlerin yönlendirmeleri kontrolünde gerçekle mektedir. Bu etkinlikler ö rencilerin e lenmelerine ve e lenerek ö renmelerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Ö renci katıldı ı her etkinlikte var olan ngilizcesini kullanabilece i ekilde konu maya zorlanmakta ve genellikle yabancı ö renciler ile birlikte vakit geçirmeleri sa lanmaktadır. Aktivite programları ö rencilerin gördükleri yerlerle, katıldıkları etkinliklerle ngilizce ö renmelerini kolayla tırmaktadır. Haftalık aktivite programlarından bir örnek : Sunday

Monday

07:30

Tuesday

Wednesday

7:30 am Wake Up

Thursday

09:00 am - 13:00 pm Lessons

11:00

Saturday

7:45 am Breakfast

09:00 10:00

Friday

Full day trip to Cadburys World

Lessons

13:00 14:00

Lunch Trip to London Eye

19:00

Dinner

Sports

Zombie Club Drumming Workshop

Trip to Windsor Castle

18:00

Lunch

Dinner

Dinner

Dinner

Trip to London Zoo

Dinner

Capture the Flag

Story Tell

20:45 21:30

Art Studio

Swimming

Dinner

Parachute Games

Egg Drop

Inside Time Room Time Quite Time/Bed Time

BBQ Farwell Party


University of Greenwich

Londra

Greenwich’i herkes başlangıç meridyeninin geçtiği nokta olarak tanır. Hayallerinize giden yolda sizde University of Greenwich kampusunde düzenlenen yaz okulunda hayatınıza bir başlangıç meridyeni çekin ve Greenwich farkıyla İngilizce’yi ana vatanında öğrenin. Londra’ya 20 dakika uzaklıkta yer alan Greenwich’te park yürüyüşleri yapabilir, müzeleri gezebilir ve okulun sunduğu birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Öğrenciler kampus içinde konaklarlar. Okulun sunduğu modern yurtlarda tek kişilik odalar ya da paylaşımlı odalar bulunur. Odalar, apart daireler şeklindedir.

Greenwich ile hayata sağlam adım atın!


6 Nereleri Gezebilirim? • • • • • •

Bruce Museum First Presbyterian Church Audubon Center Greenwich Avenue Putnam Cottage Ashville Game Farm and Exotic Zoo

Ayrıca okul Cambridge, Brighton ve Londra’ya geziler düzenlemektedir. Bu gezilerle hem çevreyi keşfedip hem de okul arkadaşlarınızla birlikte İngilizce pratiği yapabilirsiniz.

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

12+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Londra – 20 dakika Haftada 1 tam gün

Londra’ya yakın olan Greenwich konumu dolayısıyla birçok avantajı da beraberinde getirir. Londra’da birçok tarihi mekanı görebilir, metropolün tadını çıkarabilirsiniz.

Londra


Kingston University

Londra

Kingston University dolu dolu bir yaz programı ile İngilizce dilini öğretirken eğlendirmeyi, aktivite programları ile İngiliz kültürünü yakından tanımanızı sağlıyor. Londra çeşitli tarihi müzeleri, kütüphaneleri, The London Eye, Tower of London, British Museum gibi gezi yerleri ile her yıl binlerce turistin ziyaretine ev sahipliği yapmaktadır. 2 farklı yaş grubuna özel olarak hazırlanan program seçenekleri her yaşa uygun eğitim biçimini kapsamaktadır.

İngiltere’nin başkenti Londra muhteşem bir yaz tatili için sizleri bekliyor!


8

Eğitim alırken aynı zamanda birçok ilgi çekici tarihi yerleri gezme imkanı bulacak ve birçok ülkeden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda İngiltere’de geçirdiğiniz zamanın tadını çıkaracaksınız.

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

14 - 18 16.7 15 Yurt,tam pansiyon, tekli odalar Londra-25 dakika 1 tam gün, haftada 1 yarım gün

Londra


International American University Uluslararası bir arkadaşlık ortamında dünyanın her yerinden İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerle eğitim alabileceğiniz Inernational American University,yetişkinler için tüm yıl boyunca yoğun İngilizce kursu sunmaktadır. Ayrıca 9-19 yaş arası öğrenciler için dil ve aktivite programları da sunulmaktadır.

Londra

İngiltere’nin başkentinde köklü tecrübeyle İngilizce öğrenin!


10 Tümünün İngilizce dersi, günlük bir aktivite ve haftada 1 veya 2 gezi programını içerdiği farklı yaş gruplarına hitap eden 3 çeşit programı bulunmaktadır.

Londra

Yaş Aralıkları 10-14 14-17

Bu programda, Haftada en az 20 ders Ev ya da öğrenci yurdunda seçtiğiniz kursa göre konaklama Tüm yemekler Öğlen ve akşam aktiviteleri Her hafta 1 ya da 2 gün gezi Geliş ve dönüş için Pazar günleri Londra ana havaalanlarına ulaşım Tıbbi sigorta

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

9 – 19 15 ya da 21 15 Yurt, tam pansiyon, paylaşımlı odalar Londra – 30 dakika Haftada 2 tam gün


Roehampton University

Londra

Londra’nın güneybatısında yer alan Roehampton University konumu, merkeze 10 km uzaklıkta tarihi bir bölgede yer almaktadır. Richmond Park ve Wimbledon gibi bir çok sevilen bölgenin içinde bulunduğu konumu itibari ile çok avantajlı bir bölgededir.

Londra, İngiltere denildiğinde akla gelen ilk şehir olmakla birlikte sahip olduğu tarihi değerlerle de öne çıkmaktadır. Big Ben, Parlemento Binası , Buckingham Palace, Madame Tussaud’s müzesi ve the Tower of London gibi görülmeye değer bir çok ünlü bölgeyi Londra içerisinde düzenlenen gezi programları ile görmeniz mümkün olacaktır. İngiltere’nin en gözde şehirlerinden biri olan Londra’da geçireceğiniz süre boyunca heyecan verici bir çok alternatif Londra’da yer alan Roehampton University aktiviteler yapabilirsiniz.

bu yaz İngilizce programları ile sizleri bekliyor!


12 Konaklama

Öğrencilerimize Roehampton University kampus içerisinde standart tek kişilik ve suit odalarda kalma imkanı tanınmaktadır.

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama:

Sosyal Aktivite Programları • • • • • •

Voleybol, Futbol, Badminton Dans Disko Sinema , tiyatro Sosyal Oyun Programları Takım aktiviteleri

Geziler • • • •

Her hafta 1 tam gün gezi Brighton ve Cambridge gezileri Londra (Science Museum, Tate Modern, National Gallery & Covent Garden, British Museum) Grup isteklerine bağlı olarak farklı bölge gezileri ve aktivite programları da yapılabilmektedir.

Uzaklık Bilgileri • • •

Londra : 40 dk Cambridge : 2 saat Oxford : 2 saat

Ulaşım: Geziler:

Londra

12+ 15 15 Kampus, tek kişilik oda, suit oda Londra – 30 dakika Haftada 1 tam gün


KKCL

(Katherine & King’s College of London)

Londra KKCL ,eğlenceli dersleriyle kültürel, sosyal ve spor aktivitelerini birleştirerek öğrencilerine eğlenerek İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. Burada yeni arkadaşlıklar edinebilir ve yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda Londra’da akrabalarını ziyaret eden öğrenciler dahil olmak üzere tüm öğrencilere konaklama tahsis edilebilmektedir.

100 yıldır korunan tarihi ve güzel binasıyla KKCL, rahat ve aydınlık sınıfları,modern tesisleriyle öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duymaktadır. Öğrenciler medya atölyeleriyle fotoğrafçılıktan web tasarımına, sanattan oyunculuğa kadar kişisel gelişiminizi sağlayan ve yaratıcılığınızı arttıran programlarla eğlenceli vakit geçirebilir. Öğrenci güvenliğine birinci öncelik veren okul, bu anlamda sağlık ve güvenlik standartlarını geliştirmiş ve korumuştur.

İngiltere’nin merkezinde eğlenceli ve öğretici İngilizce derslerine hazır mısınız?


14

Örnek Londra Gezileri Buckingham Palace The Houses of Parliament Westminster Abbey Covent Garden & Piccadilly Circus Shakespeare’s Globe Theatre The Tower of London The Natural History Museum St James’s Park & Hyde Park The British Museum The London Eye Camden Markets Trafalgar Square

Londra

Örnek Haftasonu Gezileri Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

13 – 17 15 15 Yurt, tam pansiyon, paylaşımlı odalar Londra– 20 dakika 1 tam gün, haftada 1 yarım gün

Brighton Oxford Windsor Cambridge Stonehenge


University of East London,Docklands

Londra

Sürekli gelişmekte olan kasaba modern bir görüntüye sahip olup Millenium Dome,Canary Wharf ve Olympic Park gibi binalara sahiptir. Burada hem İngiliz kültürünü tanıyabilir hem de zengin tarihi ve modern mimariyi yakından takip edebilirsiniz. Londra’ya trenle 30 dakika mesafede olması buradaki öğrencilerin Londra deneyimi yaşamasına da olanak sağlamaktadır.

Mükemmel bir sahil kentinde modern bir eğitim!


16 Konaklama

Thames nehrine bakan binada konaklamalar yapılmaktadır. Konaklamalar 6 bloktan oluşmaktadır. Odalar tek kişilik olup özel banyolar bulunmaktadır. Ayrıca paylaşımlı mutfaklar da bu binalarda yer almaktadır. Öğrenciler ortak salon ile burada keyifli vakit geçirebilmektedir.

Aktiviteler • • • • • • •

Spor Yerel parklar Disko Yetenek yarışmaları Karaoke Moda gösterileri Şarkı yarışmaları

Geziler • • • • • •

Canterbury Brighton Londra Thorpe Park Tower of London Buckingham Palace

Uzaklıklar

Cambridge : 2 saat 20 dakika Oxford : 2 saat 20 dakika Canterbury : 1 saat 35 dakika Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

Londra

11-17 15 15 Kampus, tek kişilik suit odalar Londra – 20 dakika 1 tam gün, 5 yarım gün


Brunel University,Uxbridge

Londra

Uxbridge Londra’nın kuzeyinde yer almakta olup popüler üniversitelerinden olan Brunel University’de yaz okulları için eğitim verilmektedir. Buradaki kampus şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler yeşilliklerle çevrili sakin bir kampuste eğitim alırken aynı zamanda Londra’ya trenle giderek bu zengin atmosferi tadabilirler. Alışveriş merkezinin kampuse yakın olması öğrenciler için idealdir.

Londra’nın kuzeyinde yaz okulu programı!

Burada Londra’ya düzenlenen gezilerle öğrenciler dolu dolu bir yaz geçirebilir. Kampus şehrin yoğunluğundan uzak olup merkezlere yakın olmasıyla öğrencileri cezbetmektedir.


18 Konaklama

Öğrenciler kampus içerisinde bulunan yurtlarda kalmaktadır. Buralarda özel banyolu odaların yanı sıra paylaşımlı banyosu olan odalar da bulunmaktadır. Yurtlarda 24 saat güvenlik bulunmakta ve acil durumlar için öğrencilere 24 saat ulaşabilecekleri merkez numaraları verilmektedir.

Aktiviteler • • • • • • • •

Futbol Mini olimpiyatlar Maske Yapımı Kampus dışı geziler El işi Şarkı yarışmaları Bilgi yarışmaları Moda gösterileri

Geziler • • • • • •

Brighton Canterbury Windsor Kalesi Tower of London Kew Gardens Chessington Maceralar Dünyası

Uzaklıklar

Londra merkez : 40 dakika Oxford : 1 saat Cambridge : 1,5 saat Birmingham : 1 saat 50 dakika

Londra

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

12-17 15 15 Kampus,tek kişilik odalar, banyo paylaşımlı suit odalar Londra – 90 dakika 1 tam gün, 3 yarım gün


University of Bedfordshire

Londra

Kampus girdiği restorasyonlarla birçok yeni tesise,yurt binasına ve dans salonlarına sahip olmuştur. Bu gelişim öğrencileri muhteşem bir nehir şehri olan Bedford’a çekmektedir. Okulda tiyatrodan modern kütüphaneye kadar birçok imkan bulunmaktadır. Öğrenciler tren ile kolayca Sheffield, Derby,Loncoln ve Liecester’e ulaşabilirler.

Nehir şehrinde modern ve yenilenmiş bir kampus!


20 Konaklama

Kampuste öğrencilerin konaklayacağı modern 4 yurt ve 2 çeşit oda seçeneği bulunmaktadır. Özel banyolu tek kişilik odalar ve ortak banyolu standart odalarda öğrenciler güvenle konaklayabilmektedir. Burada 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Yurtlardaki ortak alanlarda öğrenciler sohbet edebilir ve dinlenerek keyifli vakit geçirebilirler.

Aktiviteler • • • • • • •

Disko Karaoke Moda gösterisi Yumurta yarışı Kriket Futbol Mini olimpiyatlar

Ulaşım: Geziler:

Geziler • • • • • • •

Woburn Safari Parkı Thorpe Park Cadbury World Verulamium müzesi Cambridge Stratford-Upon-Avon Londra

Uzaklıklar

Cambridge : 46 dakika Oxford : 1 saat 35 dakika Londra : 1 saat 25 dakika Brighton : 2,5 saat

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama:

Londra

12+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Cambridge – 50 dakika Londra – 70 dakika Haftada 1 tam gün


Oxford Brookes University,Wheatley

Oxford

Cıvıl cıvıl bir şehirde eğitim almaya hazır mısınız? Okul, yeşilliklerle çevrili şirin ve tarihi bir kasaba olan Wheatley’de yer almaktadır. Kampus, Pzford şehir merkezine otobüsle 25 dakika mesafededir. Restoranları,kafeteryaları, mağazaları ile capcanlı bir şehir olan Oxford, öğrencilerin mükemmel bir zaman geçireceği bir şehirdir. Şehrin atmosferi ve imkanları öğrenciler için kurulmuş bir şehir olduğunun kanıtıdır.


22

Konaklama

Öğrenciler üçer katlı bloklarda konaklamaktadır. Her blokta tek kişilik ve çift kişilik yatak odaları bulunmaktadır.Burada çamaşırhane,yıkama ve kurutma makineleri öğrencilerin kullanımına açıktır. Kampuste 24 saat güvenlik kamerası aktif haldedir ve öğrenciler binaya güvenlik kulübesinin hemen yanından giriş yapmaktadır.

Aktiviteler • • • • • • • •

Netbol Futbol Aerobik Tenis El işi Hazine Avı Uluslararası Gösteri Yetenek Gösterisi

Geziler • • • • • •

Madame Tussauds&Marvel 4D Experience London Eye Brighton Royal Pavilion Salisbury Thorpe Park Tower of London

Uzaklıklar

Londra : 1 saat Cambridge : 2 saat Bristol : 1,5 saat

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

13-17 15 15 Kampus,tek kişilik odalar, banyo paylaşımlı suit odalar Londra – 90 dakika 1 tam gün, 3 yarım gün

Oxford Londra


St. Clare’s

Oxford

St. Clare’s muhteşem tecrübesiyle öğrencilerine eğitimle aktiviteleri iç içe sunmakta böylece öğrencilerine unutamayacakları bir yaz geçirmelerini sağlamaktadır. Özel çevrilmiş oyun alanları bulunan okulda öğrenciler güvenle oyun oynamaktadır. Ayrıca okulda yüzme havuzu ve tiyatro da bulunmaktadır. Öğrenciler öğretici aktivitelerle şehrin muhteşem tarihi yapılarını , parklarını ve kültürel yapısını tanıma imkanı bulmaktadır.

Öğretmeye istekli öğretmen ve liderler eşliğinde uluslararası bir ortamda İngilizce eğitimi!


24

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

10 – 15/15 - 17 18 - 21 15 Yurt, tam pansiyon, paylaşımlı odalar Oxford – 10 dakika Londra – 60 dakika 1 tam gün, haftada 1 yarım gün

St. Clare’s ‘in yarım yüzyılı aşkın deneyiminden faydalanma imkanı bulacak olan öğrenciler yüksek standartlarda eğitim alacaktır. Aktivitelerden sorumlu olan özel ekip sınıf dışındaki zamanlarda öğrencilerden sorumlu olacak ve onların güzel ve verimli bir zaman geçirmesini sağlayacaktır.

Herhangi bir sağlık probleminde öğrencilere yardımcı olmak amacıyla okul hemşiresi de bulunmaktadır.

Oxford Londra


Oxford Brookes University,Headington

Oxford

Headington kampusu Oxford’un canlı bir yerleşim bölgesindedir. Oxford, dünyanın eski öğrenci şehirlerinden biri olup tarihi ve kusursuz mimarileri,kafeterya ve mağazaları ile öğrencileri cezbeden bir şehirdir. Burada öğrenciler güvenli ve keyifli bir ortamda eğitim almaktadır. Şehir merkezi yürüme mesafesindedir.

En eski öğrenci şehrinde eğitimin almanın tadını çıkarın!


26 Konaklama

Öğrenciler ana kampuse yürüme mesafesinde bulunan Clive Booth yurtlarında tek kişilik odalarda konaklarlar. Bu yurtlar modern ve yeşil bloklardan oluşmakta olup spor ve boş zaman aktiviteleri için ideal bir yerdir. Güvenlik kameralarıyla 24 saat izlenene bu modern bloklarda öğrenciler güvenle konaklayabilirler. Binalar her katta 5-6 daire olacak şekilde tasarlanmış olup her katta paylaşımlı banyo, tuvalet ve mutfak bulunmaktadır.

Aktiviteler • • • • • •

Bilgi yarışmaları Şarkı yarışmaları Aerobik Disko Kriket Futbol

Geziler • • • • • •

Salisbury London Eye Buckingham Sarayı Shakespeare’s Globe Sergisi&Rose Turu Thorpe Park Chessington Maceralar Dünyası

Oxford Londra

Uzaklıklar

Londra : 1 saat Cambridge : 2 saat Bristol : 1,5 saat

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

14-17 15 15 Kampus,tek kişilik odalar, banyo paylaşımlı suit odalar Londra – 60 dakika 1 tam gün, 1 yarım gün


Anglia Ruskin University

Cambridge

Cambridge, dünyanın en iyi üniversitelerinden University of Cambridge’e ev sahipliği yapan bir üniversite şehridir. Dünyaca ünlü bu üniversite şehri ismini, şehrin içinde bulunan Cam nehrinden türetmiştir. Cambridge şehrinde sunduğumuz yaz okulumuz Cam nehri yakınında bulunan geniş bir bölgede Anglia Ruskin University’de gerçekleşecektir. Modern bir kampus içerisinde şehre kolay ulaşım sağlayabilecek merkezi bir konumda yer alan Anglia Ruskin University uluslararası binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihi mimarileri ile üniversite şehri Cambridge bu yaz sizi bekliyor!


28 Konaklama Öğrencilerimize Anglia Ruskin University kampus içerisinde standart tek kişilik ve suit odalarda kalma imkanı tanınmaktadır. Konaklamanın özellikle şehir merkezine de yakın olması aktivite programları için avantaj sağlamaktadır.

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

Cambridge Londra

Sosyal Aktivite Programları • • • • • • • •

Hoşgeldin Partisi Spor Dans Disko Sinema , tiyatro Sosyal oyun programları Takım aktiviteleri Quizler

Geziler • • • •

Uzaklık Bilgileri • • •

Cambridge : 15 dk Londra : 1 saat 20 dk Canterbury : 2 saat

Her hafta 1 tam gün gezi Canterbury gezileri Londra (Science Museum, Tate Modern, National Gallery & Covent Garden, British Museum Grup isteklerine bağlı olarak farklı bölge gezileri ve aktivite programları da yapılabilmektedir.

14+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Norwich – 10 dakika Londra – 120 dakika Haftada 1 tam gün


Studio Main School

Cambridge

Cambridge bölgesi özellikle dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan International American University ile öne çıkmaktadır. Tarihi geçmişi yansıtan mimarisi şehir ile güzel bir bütünlük oluşturmaktadır. Yüksek standartlarda sunduğu eğitim hizmeti ile yıllardır birçok ülke öğrencisine yaz programları sunan üniversite, SI-UK Education Council öğrencilerine güzel bir yaz tatili hazırladı.

Hockerill Anglo European College

Cambridge

Dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin katıldığı yaz programları ile arkadaşlık çevrenizi genişletecek unutamayacağınız anılar yaşama fırsatı sunuyor.

İngiltere’nin Cambridge şehrindeki en eski dil okuluna hoşgeldiniz!


30

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

16 – 19 15 15 Yurt, tam pansiyon, paylaşımlı odalar Cambridge – 5 dakika Londra – 45 dakika Haftada 1 tam gün gezi

Çeşitli sosyal aktiviteler ile eğlenceli geçireceğiniz her zaman, İngilizce geliştirme ortamında bulunabileceksiniz. Haftada sunulan 20 ders ile akademik İngilizcenizi güçlendirecek, katılacağınız gezi programlarında eşsiz Cambridge hayatını yakından göreceksiniz. Cambridge Londra


Southampton Solent University

Southampton

Modern yapısıyla Solent University kampusleri içerisinde dolu dolu bir yaz programı sizi bekliyor. 1955 yılından itibaren İngilizce eğitiminde İngiltere’nin önde gelen okullarından biri olan okul, modern eğitim teknolojisini kullanan ve her öğrencisine kalitesini hissettiren bir okuldur. Yaz programları her yıl erken dolan kontenjanları ile programlarına katılan öğrencilerimiz için unutulmayacak yaz anıları yaşatmaktadır. Program içerisinde İngilizce öğretmenlerinden kafeterya görevlilerine kadar sıcak ve samimi bir ortam sizi bekliyor.

Bol güneşli sahil şehri Southampton Solent University ile bir başka!


32 İngiltere’nin güneşli güney sahilinde olup Londra merkeze 1 saat uzaklıkta bulunan Southampton, küçük bir İngiliz şehri olmasının yanı sıra temiz havası ve güvenliliği ile bilinmektedir. Kozmopolit bir şehir olan Southampton özellikle denizcilik üzerine derin bir geçmişe sahiptir. Modern konaklama tercihleriyle yürüme mesafesinde yer alan eğitim sınıfları yakınlığı ile öne çıkmaktadır. Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

12 – 17 16 15 Yurt, tam pansiyon, tek kişilik odalar Southampton – 5 dakika Londra – 120 dakika 1 tam gün, haftada 1 yarım gün

Özellikle sportif etkinlikleri ile ve sosyal etkinlikleri ile eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bu programda özellikle denizciliğe ilgisi olanlar için Maritime Müzesi ve yeşilliğe düşkün olanlar için ise Queens Park ve Central Park görülmeye değer yerlerdendir. Southampton

Londra


Plymouth University

Plymouth

Plymouth, İngiltere’nin güney-batı bölgesinde yer alır. En önemli liman kentlerinden biridir. Dil eğitimi için tercih edilen şehirlerin başında yer alır. Plymouth, Londra’ya 80 dakika uzaklıkta bulunur. Plymouth University, yaz okulu programıyla Plymouth’tan keyif alabilir, deneyimli öğretmenler ile İngilizceyi modern bir kampus içerisinde öğrenebilirsiniz. 27000’den fazla öğrenciye eğitim imkanı sağlayan Plymouth University, her yaz öğrencilerin eğleneceği, eğlenirken İngilizce öğrenebilecekleri bir program sunmaktadır.

İngiltere’nin en modern üniversitesi sizi bekliyor!


34

Nereleri Gezebilirim? Montbatten'dan Plymouth Hoe manzarası Plymouth Hoe'da Francis Drake Anıtı Plymouth limanı- arkada büyük akuvaryum Plymouth Barbican

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

Plymouth

Canterbury

Konaklama

Öğrencilerimize Plymouth University kampusune yuruyerek ulaşabilecekleri yakın mesafede standart tek kişilik ve suite odalarda kalma imkanı tanınmaktadır. Konaklamanın özellikle şehir merkezine de yakın olması aktivite programları için avantaj sağlamaktadır.

Sosyal Aktivite Programları • • • • • • • •

Hoşgeldin Partisi Spor Dans Disko Sinema , tiyatro , karaoke Sosyal Oyun Programları Takım aktiviteleri Quizler

Geziler • • •

Her hafta 2 tam gün gezi Cumartesi ve Pazar Muhteşem sahili ile Newquay gezileri Grup isteklerine bağlı olarak farklı bölge gezileri ve aktivite programları da yapılabilmektedir.

Uzaklık Bilgileri • • •

Cambridge : 4 saat 30 Londra : 4 saat Brighton : 4 saat

12+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Plymouth – 0 dakika Londra – 80 dakika Haftada 1 tam gün


University of Portsmouth

Portsmouth

Portsmouth İngiltere’nin güney-doğu bölgesinde yer alan bir sahil kasabasıdır. İngiltere’de ada üzerinde bulunan tek şehir olan Portsmouth, Portsea Adası üzerinde bulunur. Spinnaker Kulesi son yıllarda şehrin yapısına eklenmiştir. Bu ilgi çekici kuleyi gezi ajandanıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en eski gemi tamir havuzu da bu şehirdedir ve bu havuz hala kullanımdadır. University of Portsmouth bünyesinde gerçekleşen yaz okulu programı, şehrin güzelliklerini keşfetme ve İngilizce pratiği sağlamaktadır. Dileyen veliler çocuklarına eşlik edebilirlerken isteyen öğrenciler de rugby sporu eğitimi görebilirler. Bu bölgenin Londra şehir merkezine uzaklığı 2 saattir, sıcak kanlı insanlarıyla doğal ve tarihi güzellikleriyle sizlere güzel anılar yaşatmaktadır.

Liman kentinde İngilizce eğitimi!


36 Nereleri Gezebilirim? Portsmouth Spinnaker Tower kulesi Guildhall - Sehir Yörel İdare Merkez Konağı Portsmouth Katedrali Antik Romalı Porchester Kalesi 1418’de Portsmouth limani savunması için yapılan Round Tower kulesi Londra Portsmouth

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

Amiral Nelson'un üç ambarlı gemisi HMSVictory,kuru havuzda müze

14+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Portsmouth – 5 dakika Londra – 110 dakika Haftada 1 tam gün

Portsmouth futbol klubü olan Portsmouth F.C, İngiltere’de yaşanan kıtlık dolayısıyla Osmanlı’nın yardım etmesi sonucu şükranlarını belirtmek için klubünün amblemine ay-yıldız figürü koymuştur.


University of Kent

Canterbury

Canterbury yaz okulumuz, University of Kent'in yemyeşil çimenler ve ağaçlarla çevrili ana kampusunde yer alır. Kampuste hayatınızı kolaylaştıracak birçok mağaza, kafe ve tesis bulunmaktadır. Kampusten, bin yıllık geçmişe sahip binalarıyla tarihi katedral şehri Cantenbury'nin göz kamaştırıcı manzarası sizleri büyüler. Güzel nehir kıyısında yürüyüş yapmak ve mağazalarla dolu caddelerini dolaşmak için şehri gezmeye gidebilirsiniz. University of Kent, İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biri olup yaz programımız sayesinde yakından tanıma fırsatına sahip olabileceksiniz.

İngiltere’nin küçük bir masal şehri, Canterbury! Geziler • • • • • •

Her hafta otobüsle bir tam günlük ve bir yarım günlük gezi. Toplu taşımayla Cantenbury'e yapılan ek bir yarım günlük yerel gezi. Londra: İngiltere’nin başkenti eşsiz çeşitlilikte alışveriş imkanı, dünyaca ünlü sanat galerileri, müzeler ve daha birçok şey sunar. Cambridge: Ünlü üniversiteleri, müzeleri, dar sokakları ve alışveriş dükkanlarına her zaman yürüyerek gidebileceğiniz tarihi bir şehir. Hastings: Mağazaları, eğlence mekanları ve modern sanat galerisi ile tarihi bir sahil şehri. Oxford: İngiltere’nin en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Oxford’un muhteşem müzelerini, mağazalarını ve kampuslerini gezerken çok eğleneceksiniz.


38 Konaklama

Her ikisi de sınıfların hemen yanında olan iki konaklama seçeneği mevcuttur.

Oda seçenekleri:

• Özel banyolu tek kişilik odalar. • Lavabosu olan standart tek kişilik odalar. Toplamda 5 standart oda, ortak bir banyoyu kullanır. Bu odalar yakın zamanda yeni halılar ve mobilyalar ile tadilattan geçmiştir.

Güvenlik:

Kampuste 24 saat güvenlik bulunur. Gece saatlerinde acil bir durumla karşılaşan öğrenciler, herkese ilk geldikleri gün verilen merkez numarasını aramalıdırlar.

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

12+ 15 15 Kampus,tek kişilik oda, suit oda Canterbury - 10 dakika Londra – 80 dakika Haftada 1 tam gün

Sosyal Aktivite Programları Gündüz aktiviteleri • •

Sporlar: Futbol, Basketbol, Kriket, Badminton, Dans atölyesi, Voleybol ve Tenis. Spor dışı aktiviteler: El işi, Oyunculuk ve Hazine Avı.

Akşam aktiviteleri •

Kör Buluşma, Uluslararası gecesi, Diskolar, Testler, Moda Gösterisi ve Karaoke.

Uzaklık Bilgileri • • •

Cambridge : 2 saat 20 dk Londra : 1 saat 30 dk Oxford : 2 saat 20 dk

Londra Canterbury


Oxford House College

Stratford-Upon-Avon

1974 yılında eğitime başlayıp bu güne kadar öğrencilerinin beğenileriyle eğitim vermeye devam eden Oxford House College ; Londra,Oxford ve Stratford Upon Avon ‘da bulunan okullarıyla öğrencilerine birçok hizmet vermektedir.

Sunulan kurs imkanları Sınav İngilizceleri Genel İngilizce Yoğun İngilizce Birebir Dersler Kişisel Gelişim

Konaklama seçenekleri Ev konaklaması

Yıl boyunca kayıt yaptırabileceğiniz yurtlar Yaz dönemi için yurtlar

İngilizceyi mükemmel ve samimi bir ortamda kaliteli kurslarla öğrenin!


40

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

11 - 17 21 15 Yurt, tam pansiyon, tek kişilik odalar Oxford – 70 dakika Londra – 135 dakika 1 tam gün, haftada 1 yarım gün

Canlı ve samimi bir ortam İngilizceyi öğrenmek için harika bir çevre

Stratford-Upon-Avon

Çeşitli sosyal etkinlikler Londra

Bazı gezi rotaları Mary Arden’s House-Shakespeare’in annesinin çocukluğunun geçtiği ev Cotswold vahşi yaşam parkı ve bahçeleri-burada birçok değişik hayvan görebilirsiniz. Drayton Manor Theme Park and Zoo-her yaştan öğrencinin tüm gün eğleneceği bir yer. Black Country Living Museum-dünyadaki ilk endüstriyel alan, Birmingham ve Oxford gezileri


St. Catherine’s School

Guildford

Tarihi mimarileri ve geniş yeşil alanları ile huzurlu bir yaşam imkanı sunan Surrey şehri, eğlence alanları ile keyifli bir yaz programı sunmaktadır. St.Catherine School, Londra’ya 30 dakikalık uzaklıkta olup eğlence alanlarının ve alışveriş alanlarının çokça bulunduğu Guilford bölgesinde yer almaktadır. Yaz tatilinizde profesyonel koçlar eşliğinde futbol, basketbol, tenis alanlarına ilgisi duyan öğrencilerimize özel programlar hazırlanmaktadır. Tottenham Hotspurs Futbol kampı ile eğitim alan öğrenciler İngilizce eğitimlerinin yanı sıra teknik futbol bilgisi ve aktivitesi yapabilmektedirler. Program sonunda her öğrenci Tottenham futbol kulubu tarafından sertifikalandırılıp program başarı madalyasına sahip olacaklardır.

Futbol, basketbol ve tenis programları ile İngilizce eğitimleri!


42

Program Seçenekleri

Tottenham Hotspurs Futbol + İngilizce Yaz Okulu (Haftada 20 ders İngilizce + 12 saat futbol dersi) Basketbol + İngilizce Yaz Okulu (Haftada 20 ders İngilizce + 8 saat basketbol dersi) Tenis + İngilizce Yaz Okulu (Haftada 20 ders İngilizce + 8 saat tenis dersi)

Konaklama

Öğrencilerimize St. Catherine’s School ‘a ait yurtlarda standart tek kişilik ve en suite odalarda kalma imkanı tanınmaktadır.

Sosyal Aktivite Programları • • • • • • • •

Spor Dans Disko Sinema , tiyatro Sosyal Oyun Programları Takım aktiviteleri Quizler Premier Lig stadı gezisi

Londra Guildford

Geziler • • • •

Her hafta 1 tam ve 1 yarım gün gezi Oxford, Windsor, Guildford gezileri Londra (Science Museum, Tate Modern, National Gallery & Covent Garden, British Museum) Grup isteklerine bağlı olarak farklı bölge gezileri ve aktivite programları da yapılabilmektedir.

Uzaklık Bilgileri • • •

Cambridge : 2 saat Oxford : 1 saat 30 dk Londra : 30 dk

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

10-17 15 15 Kampus, paylaşımlı odalar Londra – 30 dakika 1 tam gün, 1 yarım gün


University of East Anglia

Norwich

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden University of East Anglia kampusunde 2 hafta boyunca İngilizce eğitimi eşliğinde eğlenceli bir tatil programı sizi bekliyor. Geniş olanaklara sahip üniversite kampusunde öğrencilerin her isteğini karşılayan imkan bulunmaktadır. Norwich, tarihi mimarisi, mükemmel alışveriş olanakları, yiyecek yerleri ve kültürel faaliyetleriyle bir ortaçağ şehridir. Ayrıca uluslararası öğrenciler için de oldukça canlı ve güvenli bir şehirdir. Bölge, nehirleri ve Northfolk Broads’un kanalları, plajları ve sahil şeridi ile ünlüdür. Şehir, iyi demiryolu ve otobüs bağlantılarıyla tün İngiltere’ye ulaşımı sağlamaktadır. Londra’ya trenle 2 saat uzaklıkta bulunan Norwich, alışveriş imkanlarıyla da bu alanda Britanya’nın ilk 10’unda yer alır.

Britanya’nın en güvenilir şehrinde eğlence dolu 2 hafta!


44 Konaklama

Öğrencilerimize University of East Anglia kampusunun yürüme mesafesi kadar yakınında bulunan standart tek kişilik ve en suite odalarda kalma imkanı tanınmaktadır. Konaklamanın özellikle şehir merkezine de yakın olması aktivite programları için avantaj sağlamaktadır.

Sosyal Aktivite Programları • • • • • • • •

Hoşgeldin Partisi Spor Dans Disko Sinema , tiyatro Sosyal oyun programları Takım aktiviteleri Quizler

Geziler • • • •

Her hafta 2 tam gün gezi Cambridge gezileri (The Round Church, Fitzwilliam Museum, Kings College Chapel and Mathematical Bridge) Londra (Science Museum, Tate Modern, National Gallery & Covent Garden, British Museum) Grup isteklerine bağlı olarak farklı bölge gezileri ve aktivite programları da yapılabilmektedir.

Uzaklık Bilgileri • •

Cambridge : 1 saat 15 dk Londra : 2 saat 20 dk

Yaş: Ders saati: Maksimum sınıf mevcudu: Konaklama: Ulaşım: Geziler:

13+ 15 15 Kampus,tek kişilik odalar, banyo paylaşımlı suit odalar Londra – 5 dakika 1 tam gün, 4 yarım gün

Norwich Londra


SI-UK İSTANBUL

SI-UK LONDON

SI-UK ISTANBUL İstiklal Caddesi Meselik sokak No 3-3 Beyoglu Istanbul-Turkey 34433

Galateia Residence

Mesai Saatlerimiz Pazartesi - Cuma : 09:30 ile 18:30 Cumartesi: 09:30 ile 16:00 arasındadır, Pazar günleri ofisimiz kapalıdır.

Diğer merkez ofislerimiz : LONDON 3rd Floor, 211-213 Regent Street, London, W1B 4NF, UK www.studyin-uk.com

info@studyin-uk.com

+44 (0)2072 877 040

TOKYO 305 Kikugetsu Building, Takadanobaba, Shinjyuku-ku, Tokyo, 169-0075 www.ukeducation.jp

tokyo@ukeducation.jp

delhi@studyin-uk.com

istanbul@studyin-uk.com

+813 5272 9143

DELHI 703, 7th floor, Ashoka Estate, 24 Barakhamba Road, New Delhi, 110001 www.studyin-uk.in

www.studyin-uk.com.tr

+91 11 4202 8200

facebook.com/SIUK.TURKEY

0212-249-2878

@siukturkey

si.uk.turkey

SI-UK Summer School  

UK Summer School Program