__MAIN_TEXT__

Page 12

SISEMINISTEERIUMI REGIONAALVALDKONNA INFOLEHT

65 aastat

paaripanekukogemust Lääne-Virumaal on abielude sõlmimise vanker olnud aastakümneid ühe perekonna vedada – ema Silvy Tihti ja tütar Terje Pärnasalu on kahepeale kokku perekonnaseisuametnikena töötanud 65 aastat. Selle aja jooksul on tulnud seista ka püstolitoru ees. TEKST:

MARIS MARKO

12 I SUVI 2014

60

ndate algul viis Kiviõlist pärit Silvy Tihti tee Rakverre, kus üsna pea sai temast perekonnaseisuaktide büroo juhataja. Tütar Terje Pärnasalu hakkas emaga tööl kaasas käima juba lapsena. Kuigi noorena unistas ta hoopis kiirabivelskri ametist, sai temastki umbes 25 aastat pärast seda, kui ema tööga alustas, perekonnaseisuametnik.

„Eriti meeldisid mulle lapsena muidugi need päevad, kui abielusid sõlmiti,“ meenutab Pärnasalu. „Kui mõni abielupaar näeb enda pulmapildil orkestri selja taga seismas pisikest tüdrukukest, siis see olen mina! Hirmus põnev oli vaadata pruute ning kogu see pidulikkus, muusika ja pruutide pikad loorid olid ühe tüdruku jaoks teine maailm.“ Orkestri taga lubas Tihti tütrel seista tingimusel, et tüdruk on hiirvaikne. Hiljem, kui

Profile for Siseministeerium

Regionaalvaldkonna infoleht REGI  

Regionaalvaldkonna infoleht REGI  

Advertisement