Page 1


1) Forum , Site Tarzı Reklamlar Yapmak Yasaktır. 2) Konu Açmadan Önce Forumu Araştırarak Önceden Açılıp Açılmadığına Bakın. 3) Konu açarken , forumdaki ilgili bölümlere açılmalıdır.. 4) Mesaj sayısını arttırma amaçlı sürekli mesaj yazmak yasaktır. 5) Ceza almamak için : flood, polemik veya terbiyesiz kelimeleri kullanmaktan uzak durunuz.. 6) Aynı konu birden fazla başlık altında açılamaz. Eğer açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir ve arşiv'e atılır. 7) Telif haklarını ihlal eden tüm paylaşımlardan paylaşan üyelerimiz sorumludur. Bu yüzden paylaşımlarınızı yaparken dikkatli olunuz. 8) Kişi veya kurumlara hakaret, rencide edici, aşağılayıcı, küfür içeren mesajlar atmak ve Siyasi tartışma ( kavga ) etmek kesinlikle yasaktır. 9) Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici konular gördüğünüzde , Adminlere Özel Mesaj ile konuyu veya mesajı bildirebilirsiniz.. 10) Adult,Pornografik,+18 İçerikli Ekran Görüntüleri Paylaşmak Yasaktır. 11) Keylogger,Casus Program, Trojen Paylaşmak Yasaktır! 12) Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir. 13) Mini-Moderatörlük yapmak yasaktır.Üyelere forum kuralları ile ilgili direktifler vermek, veya bu şekilde rencide etmek yasaktır. 14) Belirttiğimiz forum kuralları bütün bölümlerde geçerlidir. 15) Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar paylaşımlarını önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 17) Forum sitemizde mp3 download paylaşımı yapmak yasaktır. 18) Herhangi bir şekilde alışveriş gerçekleştirmek yasaktır.Tespit edildiği an 3 Ay forumdan uzaklaştırma cezası verilir. 19) İllegal paylaşım / istek yasaktır. 20) Multi üyelik yasaktır tespit edildiğinde 2 hafta ceza uygulanır.Eğer aynı ağ üzerinden bağlanıyorsanız bunu yöneticilere bildirmeniz gerekmektedir.


Admin : Forumda en yüksek yetkiye sahip kullanıcıdır, tam yetkiye sahiptirler.Forumun düzenlenmesi, kuralların uygulanması ile uğraşır.

Co-Admin : Adminlerden sonra en yetkili kişidir. Forumu düzenlemek, yanlış yere açılan konuları taşımak, olgun davranmak, uygunsuz mesajları silmek veya düzenlemek görevidir.Forumda adminler yok ise ilk danışılacak kişidir.

Yönetici : Yöneticiler forumda gereksiz yere açılan konuları düzenler,yanlış yere açılan konuları taşır,uygunsuz mesajları siler.Tüm bölümlerde konu taşıma,silme,birleştirme,arşivleme gibi yetkileri vardır.Moderatör paneline ulaşabilirler.

Süper Moderatör : Süper moderatörler forumda düzenleyici olarak görev alırlar,tüm bölümlerde konu taşıma,silme,birleştirme,arşivleme gibi yetkileri vardır.Forumda gereksiz açılan konuları kapatır,forumda düzenleme görevini yapar.Moderatör paneline ulaşabilirler.

Moderatör : Forum moderatörleri forumun düzenini sağlamak ile görevlendirilmişlerdir,gereksiz açılan konuları kilitler,tüm bölümlerde konu taşıma,silme,birleştirme,arşivleme gibi yetkileri vardır.Moderatör paneline ulaşamazlar.

Stajyer Moderatör : Stajyer Moderatörler moderatörlüğe aday gösterilmiş kişilerdir,sadece seçeceği bölümlerde konu taşıma,silme,birleştirme gibi yetkileri vardır.Moderatör paneline erişemez.

Uzman Üye : Uzman Üyeler forumda uzmanlık göstermiş üyelerimizdir henüz deneme aşamasındadırlar bu nedenle konu taşıma,silme,birleştirme gibi yetkileri yoktur.Ekstra izinleri olarak kendi konusunu sabitleyebilir,silebilir,kapatabilir.Moderatör paneline erişemez.

Fahri Üye : Daha önce MMO Kenti ekibine katılmış daha sonra görevinden ayrılmış kullanıcılardır.Moderatör paneline erişemezler.

Grafiker : Grafik tasarımla ilgilenen üyelerimizdir.Forum için bir çok çalışmalarının yanında forum adminlerimize grafik tasarım hakkında yardımcı olan forum üyeleridir.


Merhaba değerli dostlarım , MMOKent, büyük bir platform olmasını istiyorsak artık el ele gelmenin zamanı geldi ! Şuan bile insanları sarsacak okurları inletecek konulara sahibiz ama daha iyisini yapmaya hazır olun! Forumda tartışmalarımız, didişmelerimiz olmuştur bu konuşmalarımız kardeşliğimizi duygularımızı ve MMOKenti aşkımızı güçlendirmiştir. Artık büyük bir teşkilatlanma zamanı geldi, neler yaparsak forumumuza üye gelir ? Nasıl işler çıkarmalıyız hepsini söyleyeceğim yeter ki bana dikkatinizi verin ve içinizdeki sanal alemdeki fame olacağınız zamanların hayallerinin gerçek olduğunu düşünün bu size azim , hırs , tutku getiricek! Biz MMOFORUM üyesiyiz bunu kesinlikle unutmayın. Foruma Nasıl Üye getirebiliriz ? Evet değerli dostlarım artık sanal alemde patlama zamanımız geldi ve bunu yapmak için kod yazbilen en azından birazda olsa anlayan , Photshop programı kullanabilen vs. yetenekli bilgili olan arkadaşlarımız öncelikle bir grup haline sanal alemi sarsacak bir konu yapmamız lazım bu bir hile olabilir , bu bir farklı özellikli bar olaiblir vs. Ben Photshop , kod bilmiyorum ben sizin gözünüzde bişe değilim demekki diyen arkadaşlarım varsa eğer hepiniz benim kardeşimsiniz canımsın , herzaman söylediğim bir laf vardır '' Bilmemek ayıp değildir , öğrenmemek ayıptır. '' Pek bilgisi olmayan kardeşlerim kod vs. siz ise alıntısız resimli videolu acıklayıcı erinmeden güzel konular paylaşıcaksınız nasıl paylaşırım derseniz buradan yardım alabilirsiniz kardeşlerim . Kod yazabilen , photoshop yapabilen kardeşlerim mesajdan vazgeçmeden urasacaklarsa ben varım ! demeleri yeterli olucak . Forumumuza Nasıl Üye Gelir ? Açtığımız konular kesinlikle alıntı yapmayınız arkadaşlar , MMOKenti üyesine yakışır şekilde en azından alıntı yapıyorsanızda konuya süs verin , insanların ilgisini çeksin , beni geçin yönetici olun ama forumu ayakları üstünde kimseye eyvallah dedirtmeyin beyler.Ben hiç bencil olmadım sizin için çalışıyorum . Belki içinizdeki yeteneği hayla fark etmediniz şimdi vazgeçmeden , hırslı bir savaşçı gibi konular açmayı deneyin ! Ahmet süper Ali Süper Hasan süper dedirtin kendinize dostlarım sanal alemde sizden kahramanmış gibi bahsetsinler bunları aklınızdan çıkarmadıgınız sürece iyi bir yazarsınızdır ! Ve arkadaşlar forum sitemizi paylaşabileceginiz azda olsa cokta olsa bir sosyal ağ kitlesinde paylaşınız . Hiçbirşeyiniz kaybolmaz emin olun . Adminlerden beklentilerimiz : Değerli biricik admin kardeşlerim , forumumuza göze hitap edecek değişiklikler yapılmasını isterim,kapak fotosu yani en yukarısı kesinlikle değişmeli , foruma konusma barı koyulmalı fare imleci şekillendirilmeli ve radyo tarzı birşey kesinlikle eklenmeli bizi diğer forumlardan ayrı kılınacak etkinlikler yapılmalı görüşlerim bunlar , sizin beni anlayacağınızı kesinlikle umuyorum

Sizede ayrı teşekkürlerimi sunuyorum .

Evet işte biz MMOKenti üyesiyiz ayrıyız farklıyız , ne kadar tartışırsanız tartışın hepiniz kardeşsiniz ! Hergeçen gün güçleniyor bağlarımız , hepinizi gönülden içten duygularımla seviyorum , asla pes etmeyin asla vazgeçmeyin asla 2 olmayın sizin yeriniz 1 olmak . Evet işte bu kadar konuşmam umarım sizi sıkmamışımdır . MMOKenti Üyesi Medusa5024


Mesaj Say覺s覺na G繹re Artan R羹tbeler


MMOKenti Nedir? MMO Kenti büyük bir oyun sitesidir.Sadece oyun değil bunun yanında şarkı sözlerinin,bilgisayar programlarının,dizilerin,filmlerin,eğlenceli fıkraların paylaşıldığı bir forumdur.Bilgisayar Programları bölümümüzde bilgisayarınızı geliştirebilir,daha eğlenceli bir hal almasını sağlayabilirsiniz.Bunun dışında Spor kategorimizde sporu yakından takip edebilir,bazı sporların oyun kurallarını,oyuncu sayısı vb. gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.Forum oyunları bölümümüzde hoşça vakit geçirebilir eğlenceli forum oyunlarını bu bölümünde bulabilirsiniz.MMO Kenti paylaşımın kalbidir. S2 Son Silah Nedir? Harika oynanışıyla, mükemmel görüntüleriyle, küçük ayrıntılarıyla büyük bir oyun geliyor: S2 – Son Silah. Türkçe seslendirmeleriyle birlikte oyundan alınan keyfi 2 katına çıkaracak olan, daha önce hiçbir Türkçe oyunda duymadığınız harika sözleriyle S2 – Son Silah, Online FPS oyunları arasından bir adım öne çıkıp bu yaza, yıla ve yıllara damgasını vuracak. Çete ve Özel Tim Ekiplerinin birbirleriyle olan mücadelesinin konu alındığı S2 – Son Silah’ta arka sokaklarda kural tanımayan çeteler, şehrin kurallarını kendilerine göre değiştiriyorlar ve Özel Tim Ekipleri de bu kötü gidişe bir dur demek için harekete geçiyorlar. Bu yaz S2 ile yepyeni ve macera dolu bir aksiyon, oyun severleri bekliyor. Eski, birbirine benzeyen Online FPS oyunlarının arasından yeni nesil grafik sistemi ve taktiksel haritaları ile sıyrılan S2 – Son Silah Joygame farkıyla sizlere sunuluyor. Farklı oyun modları, birbirinden güzel haritalar, modifiye edilebilir silahlarıyla S2 – Son Silah’ta aksiyon hiç bitmiyor aksine her an daha da artıyor. MMOKenti Klanı Nedir? MMOKenti forum üyelerinin, S2 Son Silah oyamasıyla başlayan ve gelişmeye devam edecek olan bir klandır. Bu klan forumdaki 4 kişini bilgi alışverişiyle başladı. Bunlar kimler;

   

0k.By. PanDooRa AllenBeKo Schatten

Klanımız, bütün MMOKenti üyelerine açık olup forum üyesi olmayan kişilerin belli şartlarla birlikte katılabileceği bir klandır. Klan Kuralları Nelerdir?

1. Büyüklerine saygılı küçüklerine sevgili , seviyeli olunmalıdır. 2. Hile, illegal proğram ve bug kesinlikle olmayacaktır. 3. Oyun oynadığının farkında olması(Yenildiği zaman tebrik etmesini bilecek, kazandığı zaman ise rakibini rencide etmeyecek).


MMORPG (Bilişim) Suçları Günlük hayatta çoğunlukla bilişim ile bilgisayar kelimeleri eş anlam ifade ediyormuş gibi kullanılıyor ise de bu bir yanılgıdan ibarettir. Bilişim kelimesi,bilgisayardan faydalanılarak bilgilerin depolanması,işlenerek başkalarının istifadesine sunulur hale getirilmesi ve iletilmesi faaliyetini,bilgisayar ise bu faaliyetin gerçekleştirilmesinde en önemli etken olan cihazı ifade etmektedir. Bilgisayar suçları ya da bilişim suçları konusunda herkesin ittifak ettiği bir tarif yoksa da en geniş kabul gören tarif Avrupa Ekonomik Topluluğu Uzmanlar Komisyonu’nun Mayıs 1983 tarihinde Paris Toplantısı’nda yaptığı tanımlamadır.Bu tanımlamaya göre bilişim suçları;”Bilgileri otomatik işleme tabi tutan veya verilerin nakline yarayan bir sistemde gayri kanuni,gayri ahlaki veya yetki dışı gerçekleştirilen her türlü davranış”tır.

Bilişim suçu kavramı Türk Ceza Hukukuna ilk defa 1991 yılında 3756 sayılı Kanunla girmiş olup Bilişim Alanında Suçlar başlığı altında Türk Ceza Kanunu’nun 525 inci maddesinin (a-b-c-d) bentlerindeki düzenlemeleri yapan Yasa koyucumuzun bilişim alanı ihlallerini bilişim suçu olarak isimlendirmeyi tercih ettiği görülmektedir.

Türk Ceza Kanunu’nda Bilişim Suçları 525 inci maddenin (d) bendi,bilişim suçu işleyenler hakkında verilmesi gereken (kamu hizmetinden veya meslek veya sanat veya ticaretten muayyen bir süre yasaklanma) şeklindeki fer’i ceza ile ilgili olup (a),(b) ve © bentlerinde tarifi yapılıp müeyyideleri gösterilen beş ayrı suç tipinden bahsetmek mümkündür.Bunlar sırası ile; 1-Sistemde yer alan ve sır teşkil eden bilgiyi hukuka aykırı olarak elde edip öğrenmek,(a-1) 2-Başkasına zarar vermek için sistemde bulunan bilgileri kullanmak,nakletmek,çoğaltmak,(a-2) 3-Başkasına zarar vermek veya kendisine veya başkasına yarar sağlamak maksadı ile sistemi ve unsurlarını tahrip etmek,değiştirmek,silmek,sistemin işlemesine engel olmak,yanlış biçimde işlemesini sağlamak,(b-1) 4-Sistemi kullanarak kendisi veya başkası lehine hukuka aykırı yarar sağlamak,dolandırıcılık,(b-2) 5-Sistemi kullanarak sahtecilik yapmaktır.© Sanal suçlar kapsamına giren maddelerden bizi ilgilendirenler ve bunlara öngörülen cezalar ise şöyle: * Bir bilişim sistemine girerek, veri veya program elde eden kimseye 1-3 yıl arası hapis. Korsana 5 yıl. * Bir bilişim sisteminin çalışmasını veya işleyişini tamamen veya kısmen engelleyen, erişilmez kılan veya bozan kişiye 2 yıldan 5 yıla kadar hapis. * Suç amacıyla donanım ve yazılım üreten, uyarlayan, satan, sağlayan, dağıtan veya bu amaçla bilişim sistemine erişimi mümkün kılan parola ve erişim kodu sağlayana 5 yıl hapis.


* Sahtecilik için bilişim sistemindeki verileri silen, değiştiren, yeni veri girene 3 yıl hapis. * Bilişim ağıyla haksız yarar sağlayana 5 yıla kadar hapis, 2000 güne kadar para cezası. * Bir başkası gibi davranarak yarar sağlamak veya zarar vermek amacıyla kişileri yanıltarak bilgi toplayana 1 yıl hapis. .. Şapka ve Türk Harfleri Kanunu'na muhalefet, göreve ilişkin sırların açıklanması. (Bunu bilmiyorsunuz belki ama Türkçe üzerinde tahribat yapmak yasal suçtur .Yazı yazarken kullandığınız yeni karakterleri düşünün)

.. Tehdit, şantaj, hakaret veya iftira suçu bilişim ağı üzerinden işlenirse TCK'ya göre verilecek cezalar yarı oranında artırılacak. .. Toplu yaramaz ileti gönderene 10000 TL-50000 TL arası para cezası. (Hesap ve parola ele geçirmek için kullanılan mail proğramları ) İşte size örnek bir dava… İZMİR'de internet üzerinden oynanan ‘K.O’ oyununun karakterlerini, sanal savaş aletlerini ve eşyalarını yine internetten satma vaadinde bulunarak yaklaşık 100 bin TL'lik dolandırıcılık yapan D.A.S. tutuklandı Cumhuriyet savcılığına başvuran şikayetçiler, internet üzerinden oynadıkları oyunda dolandırıldıklarını bildirdi. Savcılığın talimatı üzerine Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Araştırmalar sırasında, oyununun karakterlerini, sanal savaş aletlerini ve eşyalarını 100 ile 750 TL arasındaki fiyatlarda satma vaadinde bulunup, paranın hesabına aktarılmasını sağlayarak dolandırıcılık yapan D.A.S.'nin kimliği belirlendi. Yazışmalarında İlkay Erdoğan, rumuzunu kullanan zanlı, alıcı gibi davranan polis ekiplerinin araştırmalarının ardından Hatay semtindeki evinde yakalandı. Bugüne kadar aynı yolla 100 bin TL'lik dolandırıcılık yaptığı belirlenen D.A.S.'nin, sevkedildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Benim Görüşüm: Sevgili arkadaşlar yukarıdaki örnek ile anlatmaya çalıştığımız gibi Bilgisayar ve Bilişim Kuruluşlarının ve siz oyuncuların hakları yasalarla koruma altındadır. Bu bağlamda bizi ilgilendiren İnternet üzerinden oynadığımız Online Oyunların Üretici firmalarının ve Bu oyunları takip eden siz oyun severlerin haklarıdır. Bildiğimiz gibi oyunlarda çeşitli isimlerde hile programları, şirketlerin oyun içi güvenliklerini azaltan yada tamamen ortadan kaldıran programcıklar, üreticinin izni olmadığı halde oyun dosyaları ve serverlarına yönelik yapılan müdahaleler içeren yazılımlar üretmek dağıtmak ve hatta kullanmak suçtur.Üretici firmalar yapan ve dağıtanlara cezai yaptırım uygulatacak mahkeme kararları alabildikleri gibi kullananlara da işlem uygulamakta serbesttir. (ban ip blok vb )

Sizlerinde Üretici firmalar ile ilgili sorun ve şikayet bildirme hakkınız her zaman vardır. Yasal olmayan şekilde hesaplarınıza el konulması kapatılması kullanım haklarınızın kısıtlanması yasaktır. ( Özellikle Pay to Play denilen Paralı servisler için )


Önemli bir konuda oyunlar üzerinden haksız kazanç sağlayan kişiler ve bunların yayın yaptıkları internet siteleri. Sevgili okuyucularımız sizlere ilk başta emek harcamadan ileri seviyelere gelmek çeşitli araç ve gereçleri elde etmek güzel gelebilir. Ama bir süre sonra sizlerinde bu durumdan muzdarip olacağınız malum. Lütfen bu tür kişi ve yayın organlarına prim vermeyiniz. Örnek haberde görüldüğü üzere bu tür insanlar dönüp dolaşıp çeşitli şekillerde sizleri dolandırma yoluna da gireceklerdir. Oyunlarla ilgili meteryallerin para karşılığı satılması el değiştirmesi zaten oyun firmaları tarafından yasaklanmıştır. Ayrıca bu oyunların amacı kişisel rant elde etmek değildir. Bu duruma düşmüş ve dolandırıcılık mağduru olmuş arkadaşlarımıza önerimiz vakit geçirmeden Emniyet Güçlerini durumdan haberdar etmeleri ve bu kişiler hakkında Savcılıklara suç duyurusunda bulunmaktır. Toplumuzda yaygın olarak bilindiğinin aksine bu tip davranışlar ceza kapsamındadır. Bu konuyu sizlerle paylaşırken; sizlerin ve üretici firmaların haklarının neler olduğu konusunda bilgi edinmenizi sağlamak ve bu durumlara karşı caydırıcılık teşkil etmektir.Online oyun dünyasının gelişmesini, ülkemizde daha kaliteli yapımların kendi dilimizde oynanılır halde olmasını ve günün stresini atmak yeni arkadaşlar yeni kültürlerle tanışıp kaynaşmak tüm bunları yaparken hoşça vakit geçirmek istiyorsak bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz… Unutmayın Bu sadece Bir Oyun

MarryTheNight:Dolandırıcıyı veya haksız kazanç sağlayanı şikayet etmekten çekinme.


Wolfteam Eşya Açıklamaları Merhaba arkadaşlar.Oyunda nakit çeken ve ne yapacağını bilmeyen birsürü kişi var.Bende bunun için şu an olan eşyaların özelliklerini kendimce yazdım.Yazcağım eşyaların hepsini kullandım. 1)Karakter ve Ekipmanları

Ekipmanlı karakter artık çok gerekli bir üründür.Oyunda baya fazla karakter var ve bunlarla baş edebilmeniz için ekipmanlı karakter şart.Nakit çektiyseniz karakter öncelikli olmalı kalırsa silah alırsınız.C-95 antikalı ekipmanlı karakter, elwrcili normal karakterden çok daha iyidir.Ama ekipmansız karakter almanız paranızın boşuna gitmesine neden olur.Eğer 12.000 nakitiniz varsa karakter değil silah alın.Ekipman alcaksanız en pahalı yelek, dirseklik, şapka, maske yeterli.Böyle bir karakter, kurttan yaklaşık 8-9 yer.(Asaletle) Not:Asla pedroyu normal dizmeyin Not2:Kırmızıdan geremi song maviden ise angelo en iyi normal dizilebilen karakterlerdir. 1.1)Karakter Setleri Karakter setleri normal karakter ekipmanlarının gelişmiş halinin toplanmasıdır.Pahallı ama çok dayanıklıdır özellikle özel set.Eğer paranız varsa kesinlikle tavsiyem. 1.1.1)Özel Set


Not:Dirseklik dizlik ve ayakkabıyı ben aldım. Şu an en iyi ekipman setidir.Özellikleri zaten görüyorsunuz.Pahallı ama fiyatına değer.Toplam 250 can olur.İçinde eksik 3 adet ekipman vardır.Onlarıda alırsanız çok sağlam olursunuz.Normal kurttan yaklaşık 15-16 yer(asaletle). Not:Kırmızıdan en iyi Lin Meiling maviden ise Angela Mao etkisini gösterir.


1.1.2)Wolf look Setleri Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın.

Özel set kadar iyi değildir.Canı 215 olur ve yeleği %17.5tir.Kafa koruma %25tir.Fazla sağlam değil.Kurttan 9-10 yer.Kurt avında lusiandan 199 canı kalır(asaletle). Not:Bu seti alcaksanız kırmızı takım alın. Not2:Özel setle birleştiğinde karakteriniz asla yatmaz. 1.1.3)Yılbaşı setleri Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın.


Normal ekipmandan farksızdır görünüşleri yanltmasın.Fazla sağlam olmaz.Kurttan 6-7 yer. 2)Nakitli silahlar(dükkandaki) 2.1.1)Hke 417 SL

Harika bir sialhtır.Sniper modunda tam kd yükseltmeilk.Tek kötü yanı biraz seker.Sniper modundaykende fazla havaya kalkar.Çok güzel bir silah bence alınabilir. 2.1.2)Elwrci Antika Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın.


Zaten elwrci serisi hakkında yoruma fazla gerek yok herkes bilir bu silahı.Kurt avı için idealdir kurt avında başka silah kullanılmaz.Kurtlarda harika.İnsanlarda fazla seker ama kontrol edebilirseniz gerçekten harika bir sialhtır.Taramalı olarak 1 numaralı tavsiyem. 2.1.3)Etsr-1 Mc

Bu silahta bilinen bir silahtır zaten kampanydan.İnanılmaz hatta abartılı bir gücü var.Kafadan gardiyana 2 lusiana 3 atar.Sniper modundayken biraz seker.Kullanacaksanız kurtta kullanın çünkü insanda fazla başarılı olmaz sektiğinden.Ama dediğim gibi gücü abartılıdır.Tavsiye ediyorum bu silahı. 2.1.4)Hkeı Silver

Bu silahın goldunu almıştım bunuda bir kaç kere yerden aldım.Çok hızlı tarar.Ama inanılmaz seker ve güçlü değildir.Fakat benim hoşuma gitti.Özellikle kurtta daha iyi.İnsanda fazla sektiği için fazla iyi değil.Bu silahı sekmeyi kontrol edemeyenelr için tavsiye etmem.Bunun yerine elwrci daha iyi. 2.1.5)Msd-90 GL


Etsrden sonra fazla iyi gibi değil.Etsrden daha kuvvetsizdir ama daha az seker.Ölüm oyununda harikadır.Eğer insana ağırlık veriyorsanız bunu kurta ağırlık veriyorsanız elwrci veya etsr alın. 2.1.6)Em-4 SPW

Fazla tavsiye etmem bu silahı.Güçsüzdür, seker.Gücü çok düşüktür.Özellikle güçlü kurt için bile şarjör boşaltabilirsiniz. 2.1.7)Zaitsev CF

Zaitsevden daha güçsüz ama daha hafiftir.Kafadan tek gövdeden iki alır.Zaitsev daha iyidir.Eğer sniperda seri ve kafa atıyor iseniz tavsiye ederim. 3)GÜÇ Dövmeler:

Dövme seti alacaksanız bunu tavsiye ederim.%31 savunma verir.Kurtunuz baya iyi olur.Karakterimi diziyim bunumu diziyim derseniz eğer normal ekipmansa kurt, özel setse karakteri dizin.Eğer paranız yeterse tek özel set yerine normal ekipman+kurt dizin. 4)Özel


4.1.1)Güçlendiriciler

Güçlendirici gerçekten lazımdır.Karakterle birlikte dizerseniz birde dövme alırsanız ölüm oyununda gerçekten çok iyi olursunuz.Ama yaklaşık 150 tlye patlar : ).Gardiyan alırsanız kurt savaşında kullanırsınız.Diğerlerini alırsanız ise kp dükkanından kurtları alıp ölüm oyununda vs. kullanmanızı tavsiye ederim.

Güçlü kullanıcı eğer kdniz ve rütbeniz düşükse alabilirsiniz çünkü 100 ölümünüz sayılmaz.Ama tabi nakitiniz kalırsa alın çünkü önceliği silah, karakter vb. şeylere verin.Onun dışında kullanışlıdır.Oyunda sizi rahatlatır. Güç yöneticisi ise seri kascaksanız alın.Oyunda zevk almak istiyorsanız almayın kesinlikle.Ama bununla birlikte çok seri kasılır. 4.1.3)Kutular

Dövme&karakter kutusu: Dövme kutusu bir çok dövmeyi bulundurur ama çoğunlukla 1 gündür.Buna karşın pahallıdır.Karakter kutusuda aynı şekilde.Bunları bir çok şanslı kutu açtıktan sonra 1er adet alırsanız 30 günlük çıkma ihtimali artar.Bu şekilde yapın o yüzden. Umarım beğenmişsinizdir.Yeni yama geldikçe güncelelyeceğim. Düzenleme(06.02.2012) SZ-550 AT: Oyunun en iyi silahlarından birine ne yorum yapılabilirki?Gerçekten sekmesi ve tepmesi en düşük silahtır, özellikle dürbünsüzken sektirebiliyorsanız oyunu derhal bırakın bence.İnsanda bence en iyi sialh, ama kurtta özelliklede kurtavında elwrci, z36-c gibi silahlar ondan daha iyi performans gösterir.Eğer ölüm oyunu ve insan ağırlıklı oynuyorsanız sizin için ideal silahtır.


Fanas MC Kp dükkanındaki en iyi 9000 kplik silahtır bence.Aynı zamanda fanas serisinin pixel versiyonundan sonra en iyisidir.Sekmesi çok düşüktür ve gücü azdır.Ama seri bir silahtır.İnsanda çok iyi kurtta ortalama performans gösterir.Ama afa oranı çok yüksektir.9000 kpniz varsa tavsiyem bu silahtır. Z-36 C SL Oyunun şu an için en iyi taramalı sialhıdır bence.Hele sesi harikadır.Kafa oranı inanılmaz yüksektir.Çok iyi bir silahtır.Şu an satışta değil ama silah kutusundan çıkarabilirsiniz.Benim çok beğendiğim bir silah ama ne yazıkki bitti şu andada fazla kişide yok.Fakat sırf bu silah için bile silah kutusu açanlar var. Xem-8 Ops MC: Gold versiyonundan daha yavaş tarar ama daha güçlüdür.Kurtta daha güçsüzdür insana göre.Ortalama bir silahtır ama Gold versiyonu kat kat daha iyidir. Auz A3 MC: Kp dükkanında satılır ve çok tavisye etmem bu silahı.Çok seker, ayrıca güçsüzdürde.Ama uyku modu için güzel bir silahtır.Kafa oranı yüksektir. Bilgi notu: "Karakterimi nasıl dizebilirim?** Karakter dizmek set almayıpta dükkandan eşyaları dizmektir.Dükkandaki eşyalar set kadar iyi değildir ve orta seviyededir.Ama iyi oynuyorsanız dizilmiş karakterle çok iyi işler çıkarabilirsiniz.Altınla dizilenler ise o kadar güçlü değildir.Ama tek yemezler. Modlara göre karakter dizimi: S2:İnsan Tavisye edilen karakter:Adriana Tenorio Dizilmesi gereken ekipmanlar:Dirseklik, dizlik, şapka, yelek, maske. Kaç vuruşta ölür:Normal Kurttan yaklaşık 9-10. Kurt ise sadece ??? karakter dövme pençe ve olursa güçlendirici yeterdir.Karakter olarak Yiğit Demiri öneririm. Ölüm Oyunu Normal-Classic Normal: ??? ise Angelo, kırmızı ise lin meiling. Yelek,dirseklik,MİĞFER,maske Classic Maviyse angelo, kırmızı ise adriana. Yelek,bot,miğfer,maske. Düzenleme:10.02.2012:Yeni eklenen pixel silahlar ve dövmeler vs. Z-36 C PX: Yukarıda slsini anlattım silahın.Pixelle silver arasında fazla fark yok ikiside en iyi silahtır bence.Pixel özellikle deseni harikadır çok güzel görüntüsü vardır.Kafadan tek atar ve her zamanda kafaya gitmektedir.20 vuruşunuzda 19u kafa olur eğer biraz iyiyseniz.Şu an pixel olan sialhların içinde 1 numaralı tavsiyemdir. Elwrci PX: Bu sialhta eskiden satılan bir silahtır, elwrci türelrinde silver ve golddan sonra bence en iyisidir.Ayrıca görünümüde oldukça iyidir ve kurtta harikadır.İnsanda sekmesi azaltılmıştır ve insandada rahat kullanabilirsiniz.Z-36 c pxmi bumu derseniz, çok az bir farkla z-36 c px. Robinson Pixel: Bu silahın normali biliyorsunuzki büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.Ama


sonra kutudan silver ve gold versiyonu çıkmaya başladı ve oldukça güzeldi o versiyonlar.Robinson pixelde bence çok iyi bir silah.Çok fazla sallanır ama sekmesi buna rağmen azdır.İnsanda bana göre elwrciden 2 kat iyi performans gösterir.Kurtta elwrci kadar başarılı değildir.İsabet oranı elwrciden daha iyidir.Uyku modu için ideal bir sialh bence.Alınabilir.Ama hala 1 numaralı önerim z -36 c tabi . Hkeı-mp 7 a1 Pixel: Aslında bütün versiyonlarını anlatmama gerek yok, çünkü nerdeyse hepsi aynı.Bu sialhıda fazla tavsiye etmem en azından diğerlerinin yanında. Em-4 c px: Bu silahı eski bir kampanyadan kullanmıştım, 7 günlük ama tam bir hayal kırıklığıydı zaten bir kaç oyun envanterimde tuttum diğer 6 gün hiç kullanmadım.Silah klasik em-4c serisi.Gücü diğer silahlara göre çok düşük.Bu silahı bu kadar silah varken almanız biraz abesliğe kaçar artık

MMOKENTİ DERGİ  

Hazırlayan: Schatten

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you