Page 1

Туна и Круша Пиза Време на готвење: 45-50 мин. Време на подготовка: 30 мин. плус времето за покачување на тестото Главен прибор за готвење: тенџере, голем сад за печење Температура на рерната: 425-450 ° F; тогаш - 325 ° F Позиција на рерната: центар За 6 порции ви требаат: 7-8 oz. може да туна во масло 2 средни кромид 2 зрели круши 7-8oz може да се домати зачини шприц исушен оригано 1/2 торта компресиран квасец изклинвам шеќер 2/3 чаша вода 2 чаши универзално брашно 2 лажици маргарин малку масло мали филети на аншоа зедов парчиња орев 1. За да се подготви полнење, одвод на масло од туна риба во тава. 2. Излупете и исечете го кромидот и крушите и фрлете го во маслото. 3. Додадете лисна туна, конзервирани домати со течност од конзервата, добро се зачинете.


4. Се потопува во откриен сад додека не се формира цврста мешавина: ова трае 15-20 минути; додадете оригано. 5. Кремот на квасец со шеќер потоа додадете млака вода. 6. Протресете го брашното и малку сол, протресете го во маргарин. 7. Направете бунар во центарот, истурете ја течноста од квасец, посипете го брашното над врвот. 8 Оставете 15 минути, а потоа мачкајте се додека не се изедначи тестото. 9. Формирајте мешавина од квасец во круг од 10-11 инчи на подмачкан лист за печење, испржете го тестото со масло. 10. Врвот со мешавина од туна, потоа филети на филе, и кисели парчиња орев. 11. Дозволете тестото да расте 20-25 минути. 12 Печете во центарот на рерна 425-450 ° F за 10-15 минути, долу топлина до 325 ° F, и дозволете уште 10-15 минути. ЗА УПОТРЕБА: Жешка за бифе или вечера за јадење или за коњи.

Туна и круша пиза  

odvraten recept domasna rabota

Туна и круша пиза  

odvraten recept domasna rabota

Advertisement