__MAIN_TEXT__

Page 1

2014 m. gruodžio 6 d. Šeštadienis

Geriausia

Nr. 237 (17556)

Eglutės

Geriausia Lietuvos futbolo komanda– „Gintra-Universitetas“.

4 p.

»

Angelai

Šiauliuose sužibo kalėdinės eglutės.

5 p.

»

Susitikimas su angelais.

6 p.

»

Kaip šventes sutiks Šiaulių benamiai? Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ

Kęstučio PABIJUTO pieš.

j.grubliauskaite@snaujienos.lt Artėjant žiemos šventėms daugumą mūsų užlieja gerumo banga. Pradedame puošti kambarius, sukti galvas, kokiomis dovanomis nustebinti artimuosius, ką ypatingo padėti ant vaišių stalo. Tačiau ar kada pagalvojote, kaip gražiausias metų šventes sutinka tie, kurie neturi namų? Pasirodo, kad jų šventės – mūsų rankose.

Orai Šiauliuose

Mano TV

Organizuojami šventiniai pietūs Vaikščiodami Šiaulių miesto gatvėmis bandėme pakalbinti sutiktus benamius. Deja, dauguma jų kaip įmanydami stengėsi išvengti žiniasklaidos dėmesio nusipirkti, kaip čia dar švęsti gali?“, „Nėra nei iš ko, ir vos tik išgirdę klausimą apie artėjančias Kūčias, nei kur švęsti“, – nueidami kalbėjo jie. Kalėdas, paspartino žingsnį. „Kokios dar šventės? Mes nežinome, kaip duonos Nukelta į 2 p.

25 TV programos nuo šeštadienio iki penktadienio.

Priedas

»

Orai Lietuvoje ir svetur.

12 p.

»

Susisiekimo ministras: kelių krizė Lietuvoje nesibaigė Ieva LIUBŠYTĖ i.liubsyte@snaujienos.lt Kaip ir įprasta pastaruoju metu, penktadienį Šiauliuose vėl lankėsi ministras – šįsyk susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame ministro ir miesto valdžios susitikime buvo paliestas lėšų, skiriamų miesto kelių palaikymui ir remontui, klausimas. Nors panašu, kad viena iš pagrindinių R. Sinkvečiaus vizito Šiauliuose priežasčių – vakar įvykęs rekonstruotos aikštės prie Šiaurės Lietuvos kolegijos atidarymas ir aikštėje pastatytos kalėdinės eglės įžiebimo šventė. Šiaulių kelių priežiūrai ir remontui – 7,5 milijono litų Šiaulių miesto merui prasitarus, kad lėšos skiriamos Šiaulių gatvių palaikymui ir jų remontui yra mažos, R. Sinkevičius atsakė,

kas skųstis tikrai nereikėtų, nes iš tiesų finansavimo situacija gerėja. „Jūs visi tikriausiai žinot, kad kelių tvarkymui skiriami ne tik europiniai pinigai, kurie yra riboti ir skirti bendram tinklui, bet didžioji dalis akcizo nuo kuro keliauja į kelių priežiūros ir plėtros programą. Priminsiu istoriją, kad negalvotumėte, jog labai blogai gyvenate. Anksčiau mūsų nepriklausomybės pradžioje vietiniais keliais savivaldybės rūpinosi savo biudžeto sąskaita ir jokių kitokių pinigų kelių tvarkymui negaudavo, o valstybiniais keliais rūpindavosi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Tad merai, susirinkę į asociaciją ir išsirinkę savo valdžią, pareiškė, kad iš respublikinių kelių dalis transporto važinėja ir savivaldybėms priklausančiuose keliuose taip juos gadina ir laužo, o tvarkyti kelius reikia savivaldybių sąskaita. Tada buvo nuspręsta, kad savivaldybėms reikia padėti ir 20 proc. iš visų surinktų lėšų joms buvo atiduota kelių priežiūrai bei remontui“, - kelių priežiūros praeitį priminė R. Sinkevičius. Pasak susisiekimo ministro, padarius pirmąjį žingsnį, vis tiek buvo teigiama, kad lėšos skiriamos kelių tvarkymui yra per mažos, tad sekė antrasis žingsnis: 2014 metais iš bendro pinigų krepšio kelių priežiūrai ir remontui savivaldybėms buvo skirti 25 proc. R. Sinkevičiaus teigimu, kitais, 2015 metais, kelių būklės gerinimui nuo bendro pinigų krepšio savivaldybėms planuojama skirti 30 proc. Nukelta į 3 p.


NAUJIENOS | 2

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Atkelta iš 1 p. Panašu, kad vis dėlto Šiaulių benamiai nėra palikti likimo valiai. Socialinių paslaugų centro direktorė Vida Šalnienė informavo, jog per šventes gyvenamosios vietos neturintys šiauliečiai kviečiami į labdaros valgyklą. „Stoties gatvėje 9C, ten kur yra maitinami benamiai, mes organizuojame šventinius pietus. Kasmet pas mus apsilanko vyskupas Eugenijus Bartulis“, – pasakojo ji. Jai antrino Šiaulių miesto laikino apgyvendinimo tarnybos socialinio darbo organizatorė Danutė Bogušienė, tikindama, kad per šventes šiauliečius užlieja gerumo banga ir šie prisimena likimo nuskriaustus žmones. „Kartais per šventes būna, kad žmonės prisimena ne tik mūsų gyventojus, bet ir tuos vadinamuosius benamius. Šiemet yra sutarta su Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacija, kad jos nariai apsilankys pas mūsų gyventojus ir, ko gero, pas tuos vienos nakties klientus. Žadėjo jiems kitą savaitę įteikti simbolines dovanas – po vaisių krepšelį ar pan.“, – teigė ji, pridurdama, kad patys benamiai švenčių vadinamuose nakvynės namuose nesusiorganizuoja, o ir darbuotojai jiems nieko negali pasiūlyti. Nebent - arbatos puodelį. Nuo kalėdaičių iki buitinės technikos Tiesa, kai kuriuos likimo nuskriaustus žmones per šventes aplanko ir kur kas didesni kalėdiniai stebuklai. Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai šios savaitės pradžioje lankė Paramos ir labdaros fondo „Prieglobstis“ benamių namus, įsikūrusius Domeikių kaime. Pareigūnai prieš artėjančias šventes pradžiugino benamių namų gyventojus ir jiems atvežė darbuotojų surinktų dovanų. Atvykus į Domeikius policijos darbuotojus pasitiko „Prieglobstis“ namų įkūrėjas žagarietis Žydrūnas Pranciulis ir čia pastogę bei šilumą suradę ir bandantys atsitiesti į alkoholio liūną įklimpę šeši vyrai, dvi moterys. Policijos komisariato pareigūnai jiems padovanojo buitinės technikos, maisto, įvairių daiktų, policijos kapeliono Tomo Reinio atvežtų kalėdaičių ir kitokių gėrybių. Moterims padovanoti dviračiai su šviesą atspindinčiomis liemenėmis bei atšvaitais. Pareigūnai buvo maloniai priimti naujų gyventojų. Jie pakvietė svečius į savo namus pasižiūrėti, kaip tvarkosi, kur miega, papasakojo kas gamina valgį, kas prižiūri ūkį. Pasirodo, jie augina ožkytę su ožiukais ir triušių šeimynėlę. Aplink sodybą turi tris hektarus žemės, kur vasarą planuoja sau užsiauginti daržovių. Šeimininkas pasakojo, kad namams trūksta remonto, bet pama-

žu judama į priekį. Į sodybą jau tiesiamas vandentiekis, įrenginėjama dušo patalpa ir tualetas. Dar daug ko reikia, bet prieglobsčio įkūrėjas – tikras optimistas: jis tiki, kad viskas bus gerai, kad tik gyventojai jo nenuviltų. Panašu, kad Šiaulių benamiai tokių staigmenų nesulauks. Paklaustas, ar Šiaulių miesto policija neorganizuoja gerumo akcijos benamiams, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Artūras Šliavas patikino, kad kol kas tokių planų nėra. Benamiai paslapčia pradingo? Pasirodo, kad nėra ne tik planų, bet ir patys Šiaulių benamiai kažkur išgaravę. Nors už lango žvarbūs orai, jie neskuba į vadinamuosius nakvynės namus. „Juose šiomis dienomis nakvojo vidutiniškai 9-10 žmonių. Kai tokiu metu būdavo 30, 40, net 50. Galbūt nėra taip šalta, o gal jie susiradę dar kokias vietas, kur gali nakvoti“, – svarstė laikinai Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Algimantas Beinoravičius. Šią informaciją patvirtino ir Šiaulių miesto laikino apgyvendinimo tarnybos socialinio darbo organizatorė D. Bogušienė: „Pažiūrėjusi į gruodžio mėnesio statistiką galiu pasakyti, kad kasnakt pas mus atvyksta maždaug 7-10 žmonių. Svyruojantis skaičius.“ Jos teigimu, šis skaičius lieka nepakitęs ir švenčių dienomis, nebent greitoji medicinos pagalba atveža gatvėje rastą vieną kitą neblaivų žmogų. Paklausta, galbūt benamiai nakvynės namų vengia dėl įvairių apribojimų, D. Bogušienė neatmetė tokios galimybės. Esą čia žmonės negali neštis ir vartoti alkoholio, o tai nemažai daliai benamių nepatinka. Tuomet galbūt atvėsus orams nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys šiauliečiai specialiai prasikalsta, kad pakliūtų į šiltą areštinę? Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas A. Šliavas suskumba šią mintį paneigti. „Kaip tik dabar nusikaltimų skaičius yra pamažėjęs. Kad kas nors norėtų patekti į areštinę, tokios tendencijos nematome“, – sakė jis. Panašu, kad benamių nėra nei žmonių laiptinėse, nei rūsiuose. „Šaltu oru jie jau lenda į kažkokias uždaresnes patalpas: laiptines, rūsius. Turbūt ne visi žmonės būna patenkinti, jeigu prie savo rūsio ar laiptinės randa miegantį žmogų. Jie skundžiasi. Tačiau budinčiųjų teigimu, šiemet nepadaugėjo skundų dėl benamių. Tik pavieniai atvejai“, – sakė A. Šliavas, pridurdamas, jog orams atšalus iki minus 1520 laipsnių, jų gali atsirasti ir daugiau.

Lapkričio 9 d. Šiauliuose vyks Aplinkos ministerijos iniciatyva organizuojamas seminaras apie atliekų tvarkymą sodininkų bendrijose. Renginys skirtas regiono sodininkų bendrijų pirmininkams ir nariams, savivaldybės darbuotojams. Jo metu su licencijuotų organizacijų, komunalinių įmonių, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovais bus aptariami aktualūs klausimai apie pakuotės atliekų surinkimą ir perdirbimą, elektros ir elektroninės įrangos prevenciją ir šalinimą, nagrinėjamos komunalinių atliekų tvarkymo sodų bendrijose problemos ir kt. Seminaro tikslas – skatinti atsakingo vartojimo kultūrą ir ekologišką elgesį, žadinti visuomenės sąmoningumą raginant keisti vartojimo įpročius, neteršti ir nešiukšlinti, vengti atliekų ir tinkamai jas rūšiuoti. Kaip pasakojo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė, galima pasidžiaugti, kad bendrijų pirmininkai deda dideles pastangas, jog soduose susikaupusios mišrios komunalinės atliekos būtų tvarkomos tinkamai. Vis dėlto to negana – svarbu visiems elgtis sąmoningai. „Pagrindinė problema sodininkų bendrijose – žaliųjų atliekų maišymas su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Sumaišytos atliekos patenka į regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, kuris intensyviai pildosi. Žaliosios atliekos, patekusios į sąvartyną, skatina ir šiltnamio efektą“, – akcentavo pašnekovė ir priminė, kad šias atliekas vežti į sąvartyną draudžiama.

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Kaip šventes sutiks Šiaulių benamiai?

SEMINARAS APIE ATLIEKŲ TVARKYMĄ SODININKŲ BENDRIJOSE

Vis daugiau miestų ir rajono gyventojų rūšiuoja buityje susidarančias atliekas, tačiau sodininkų bendrijose vis dar apstu problemų, nors stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms skirtų konteinerių vis daugėja. Vežėjai, pastebėję žaliųjų atliekų bendrajame konteineryje, privalo šio netuštinti. Pašnekovė pastebėjo, kad vis daugiau miestų ir rajono gyventojų rūšiuoja buityje susidarančias atliekas, tačiau sodininkų bendrijose vis dar apstu problemų, nors stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms skirtų konteinerių tik daugėja. Reikėtų neužmiršti, kad didžiąsias atliekas galima vežti ir į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles: ten priimami seni baldai, padangos ir elektros ar elektroninės įrangos prietaisai. Kaip žadinti visuomenės ekologinį sąmoningumą? Kaip išspręsti sodininkų bendrijose kylančias atliekų tvarkymo problemas? Kaip prie šių spręstinų problemų gali prisidėti vietos savivalda, komunalinių atliekų tvarkytojai? Šio seminaro metu gvildenamos diskusijų temos skatins visus kartu kurti švarią aplinką, mažinti vartojimą ir rūšiuoti – juk perdirbus išrūšiuotas atliekas nesunkiai pagaminami nauji gaminiai.

Seminaras vyks 2014 m. gruodžio 9 d. (antradienį) Šiaulių rajono savivaldybės konferencijų salėje (Vilniaus g. 263). Pradžia – 13 val. Kviečiame visus sodininkų bendrijų pirmininkus ir narius dalyvauti renginyje! Projekto iniciatorius – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Partneriai: Šiaulių rajono savivaldybė, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, Lietuvos sodininkų draugija, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas, Pakuočių tvarkymo organizacija, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija, Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“. Užsak. Nr. 1592-3


3 | NAUJIENOS

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Susitikimas su Baltarusijos verslininkais

Šiaulių miesto vadovai apžiūrėjo atnaujintą lopšelį-darželį

Šiaulių miesto meras JustinasTarptautinė Sartauskas susitiko su grupe Baltarusijos verslininkų. mokytojų dienos šventėSusitikime taip pat dalyvavo Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų vadovai. Šiaulių meras pirmiausia pristatė miestą, jo ekonominę, demografinę situaciją. Verslo atstovai, tarp kurių daugiausia prekybininkų, domėjosi Šiauliuose gaminama pramonės produkcija, verslo plėtros, bendradarbiavimo galimybėmis.

Šiaulių miesto vadovai apsilankė neseniai atnaujintame lopšelyje-darželyje „Sigutė“. Per keletą metų darželis pasikeitė neatpažįstamai: pirmiausia buvo pakeisti langai ir durys, vėliau apšiltintas stogas ir sienos, o šiais metais įrengta moderni gamtinių dujų katilinė, sumontuotos naujos vandentiekio, nuotekų, šildymo sistemos, atnaujintos vidaus patalpos, nupirkta įranga, baldai, rekonstruota virtuvė. Įranga ir darbai iš viso kainavo beveik du milijonus litų.

Susisiekimo ministras: kelių krizė Lietuvoje nesibaigė Artūro STAPONKAUS nuotr.

Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame R. Sinkevičiaus ir miesto valdžios susitikime buvo paliestas lėšų, skiriamų miesto kelių palaikymui ir remontui, klausimas. Atkelta iš 1 p. „2013 metais Šiaulių savivaldybė kelių priežiūrai iš centralizuotų fondų gavo 4 milijonus 381 tūkstantį litų. 2014 metais – 5 milijonus 397 tūkstančius, o projektuojame, kad 2015 metais ši suma sieks 7,5 milijono litų. Tad skiriamų lėšų augimas lyginant 2013 metus su 2015 metais yra beveik dvigubas“, - apie lėšas skiriamas Šiaulių miesto kelių tvarkymui kalbėjo R. Sinkevičius. Lietuvos keliai yra skriaudžiami Anot R. Sinkevičiaus, šiuo metu Lietuvos keliai yra skriaudžiami, nes Seimas nutarė, kad iš 65 proc. nuo kuro akcizo gaunamų lėšų, skirtų kelių tvarkymui ir priežiūrai, 265 milijonus litų skirs atlyginimų pakėlimui, pensijų grąžinimui ir visoms kitoms valstybės išlaidoms. „Jei mes gautume visą sumą, kuri priklauso kelių tvarkymui, tai galėtume tikrai daug ką nu-

veikti. Galime paskaičiuoti: sutvarkyti vieną kilometrą vidutiniškai kainuoja 1,2 milijono litų. Į tą kainą įeina kokybiškas darbas, kad ir po kokių 15 metų vis dar nereikėtų pridėti rankų, nieko taisyti. Tad už bendrosioms biudžeto reikmėms paimtus 265 milijonus litų mes per visą Lietuvą galėtume sutvarkyti 200 kilometrų ir daugiau žvyrkelių“, dėl prarastų pinigų apgailestavo R. Sinkevičius. Susisiekimo ministras tikino, kad žvyrkelių sutvarkymas būtų paskata verslui, kuris galėtų labiau plėstis į mažesnius miestelius, be to, žmonės nebedustų dulkėse. „Jei visi šneka, kad Lietuvoje krizė baigėsi, tai keliuose krizė tikrai nesibaigė“, - teigė R. Sinkevičius. Ministras – Šiaurės Lietuvos kolegijos aikštės atidaryme Viena iš pagrindinių R. Sinkevičiaus vizito Šiauliuose priežasčių – dalyvauti rekonstruotos aikštės prie Šiaurės Lietuvos

kolegijos atidarymo ir aikštėje pastatytos kalėdinės eglės įžiebimo šventėje. Aikštės prie Šiaurės Lietuvos kolegijos rekonstravimas vyko dviem etapais. Pirmojo etapo metu įgyvendintas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotas projektas, kurio tikslas – skatinti viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą Šiaulių regione. Įgyvendinto projekto dėka išplėtota viešoji turizmo infrastruktūra: įrengta poilsiavietė su dviračių stovais, suoliukais ir stoginėmis. Poilsiavietė įkurta šalia dviračių tako, kuris rengiamas ES lėšomis. Įrengtos poilsiavietės plotas apie 560 kv. m. Panaudotas projekto biudžetas pagal finansavimo ir administravimo sutartį - 183,2 tūkstančio Europos Sąjungos ir miesto Savivaldybės litų. Antrojo etapo metu konkursą laimėjęs rangovas rekonstravo aikštę, atnaujino vamzdynus, pakeitė dangą, nutiesė takus, įrengė apšvietimą, atliko fontano įrengimo statybinius darbus, įrengė vaikų žaidimo aikštelę. Aikštės plotas – 1800 kv. m. Darbai kainavo beveik 670 tūkstančių litų. Fontano techninis įrengimas kainavo beveik 72 tūkstančius litų. Šiam projektui įgyvendinti Lietuvos kelių direkcija skyrė 476 tūkstančius litų. Likusi dalis – miesto biudžeto lėšos.

Balsavimas Seime parodė, kas yra kas

Seimo narys Valerijus Simulik Džiaugiuosi, jog tvirtinant kitų metų valstybės biudžetą pakako Seimo narių supratingumo ir geros valios finansavimą paskirti dviem ypač jautrioms sritims – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimui bei vaikų neformaliojo ugdymo krepšeliui finansuoti. Ketvirtadienį Seime tvirtinant valstybės biudžetą, numatytos lėšos nuo 2015 m. liepos mėnesio antrą kartą padidinti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestį. Tam biudžete numatyta papildomai beveik 5 mln. eurų. Nuo kitų metų spalio taip pat numatyta įdiegti neformaliojo ugdymo krepšelį, tam skirta 3,24 mln. eurų arba maždaug po 15 eurų vienam vaikui per mėnesį. Nekyla abejonių, kad atlyginimo padidinimas kultūros ir meno darbuotojams labai reika-

lingas. Praėjo nemažai metų nuo Nepriklausomybės atkūrimo ir dabar jau žinome, kad ne vien duona žmonės yra sotūs. Ne vieną kartą esu pasisakęs ir apie neformalųjį vaikų ugdymą. Mano įsitikinimu, vaikams turi būti užtikrintas užimtumas, galimybė lavinti savo gabumus, skirti laiką pomėgiams. Tie vaikai, kurie sportuoja, konstruoja, šoka, dainuoja, piešia – jie nestovi tarpuvartėje rūkydami ir laukdami užsižiopsojusio praeivio. Vaikų užimtumas – vienas iš būdų stabdyti nusikalstamumą, mažinti psichotropinių medžiagų plitimą, užkirsti kelią ateities problemoms. Todėl esu tikras, kad šiandien investavę po 15 eurų per mėnesį, ateityje gausime didžiulę grąžą. Todėl ypatingai smagu, kad balsuodami Seime parlamentarai palaikė mano ne kartą išsakytas mintis. Ir nors Vyriausybė tokioms idėjoms nepritarė, o didžioji Seimo frakcija nedalyvavo balsavime, kiti Seimo nariai deramai įvertino kultūros ir meno darbuotojų, bei vaikų poreikius. Manau, kad greitai ateis laikas, kai žmonės Seimo narius pradės vertinti pagal tikrus jų darbus, o ne pagal kalbas, neva už juos sprendžia Vyriausybė ar kiti parlamentarai, neva jie nieko negali pakeisti. Manau, kad 2015 metų biudžeto tvirtinimas buvo geras pavyzdys, kaip dėl svarbių dalykų galima rasti gerą, žmonėms palankų sprendimą.

Užsak. Nr. 1595-3


2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Alkoholio į seksualinius nuotykius įklampinti vyrai purtosi atsakomybės už išžaginimą Greta JANČIAUSKIENĖ info@snaujienos.lt Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du Radviliškio rajono gyventojai kaltinami nepilnametės mergaitės išžaginimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu, o vienas jų ir apiplėšimu. Tik po mėnesio ryžosi prabilti apie išžaginimą Apie lengvą protinį atsilikimą turinčios trylikametės radviliškietės Sandros (vardas pakeistas) išžaginimą paaiškėjo, tik praėjus mėnesiui nuo nusikaltimo datos. Gegužės pabaigoje grįžusi iš mokyklos ji savo motinai prasitarė, kad buvo išprievartauta. Sandra negalėjo įvardyti tikslios šio įvykio datos, tik prisiminė, kad tai buvo tą naktį, kai ji buvo dingusi. O dingusi ji buvo balandžio pabaigoje, informavo policijos atstovai. Mama apie tai pasikalbėjo su socialine darbuotoja ir jos priėmė sprendimą kreiptis į policiją. Tyrimo metu bendraujant su mergaitės

pažįstamų asmenų ratu, pradėjo aiškėti ir nusikaltimo aplinkybės. Vieną balandžio vakarą artimieji pasigedo Sandros. Ši, pasisvečiavusi pas savo seserį ir iš jos su drauge apie 22 val. išėjusi, namo negrįžo. Iš pradžių dar mergaitė kelis kartus atsiliepė telefonu, vėliau į skambučius nebereagavo kaip ir kartu buvusi jos draugė. Kai po Radviliškį Sandros ieškančios ir nerandančios sesuo bei mama surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį, jos išvydo pareinančią mergaitę. Paauglės kelnės buvo išpurvintos. Nuo artimųjų užduodamų klausimų Sandra gynėsi lakoniškais atsakymais: buvo užpulta, telefonu neatsiliepė todėl, kad jo nebeturi, nes jį atėmė. Apie išžaginimą mergaitė nepratarė nė žodžio. Ir tik po mėnesio ji apie tai ryžosi prabilti. Patenkino lytinius ir turtinius poreikius Medikai konstatavo, kad šia nusikalstama veika buvo sutrikdyta Sandros psichinė sveikata, nes po išžaginimo jai buvo nustatyti kiti mišrūs elgesio ir emocijų sutrikimai, tiesioginiu priežastiniu ryšiu atsiradę dėl patirtos seksualinės prievartos. Kriminalistai netruko

nustatyti ir su seksualine prievarta susijusius asmenis, kurie buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Tai – už tyčinį nužudymą ir 2012 metų lapkritį padarytą viešosios tvarkos pažeidimą teistas Radviliškio rajono gyventojas 37 metų A. J. ir už tą patį viešosios tvarkos pažeidimą teistas jo geras pažįstamas 21 metų M. R., kuris, beje, yra Sandros draugės draugas. Abu vyrai, kaip dabar galima konstatuoti, linkę į smurtą prieš nepilnamečius. 2012 metų lapkritį jie abu sumušė ir suspardė 15-metį, na, o dabar, panaudoję prievartą prieš nepilnametę, tenkino lytinę aistrą. Įtariama, kad alkoholio apsemtas protas nenugalėjo 37 metų vyro seksualinių užgaidų ir jis trylikametę nusitempė į Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro teritoriją, kur, padedamas M. R., mergaitę išžagino. Pastarasis Sandrai virve surišo kojas ir rankas, nurengė apatinę kūno dalį dengusius drabužius, o A. J., pagrasinęs mergaitę nužudyti, jei ši priešinsis, prieš jos valią atliko lytinį aktą. Patenkinęs lytinius poreikius 37 metų vyras nutarė patenkinti dar ir turtinius poreikius – pasisavino mergaitės mobilųjį telefoną.

Geriausia Lietuvos futbolo komanda– „Gintra-Universitetas“

V. KNYZELIO nuotr.

Lietuvos moterų futbolo A lygos auksą jau dešimtą kartą iš eilės matavosi Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda. Po beveik devynių mėnesių triūso Lietuvos futbolo klubams ir žaidėjams atėjo maloniausioji sezono dalis – metų apdovanojimai. Ketvirtadienio vakarą Vilniuje oficialioje Lietuvos futbolo federacijos šventėje taurės ir medaliai įteikti „SMSCredit.lt A lygos“ čempionato, I lygos, dublerių, senjorų, moterų pirmenybių nugalėtojams, geriausiems ir rezultatyviausiems žaidėjams bei kitiems laureatams. Lietuvos moterų futbolo A lygos auksą jau dešimtą kartą iš

eilės matavosi Šiaulių „GintrosUniversiteto“ komanda. Geriausia šalies futbolininkė tapo „Gintros-Universiteto“ legionierė iš Azerbaidžano Ana Alekperova, o rezultatyviosios žaidėjos prizas pirmą kartą atiteko jos komandos draugei Simonai Veličkaitei.

Geriausia puolėja pripažinta „Gintros-Universiteto“ futbolininkė Rasa Imanalijeva, geriausia gynėja – Vestina Neverdauskaitė, o geriausia vartininkė – Greta Kaselytė. Lietuvos futbolo federacijos informacija

TRUMPAI Greta JANČIAUSKIENĖ

dinės platformos. Turtinė žala – 2010 litų.

Smaugė motiną

Iš saugojimo spintelės išgaravo daiktai

Ketvirtadienio popietę Joniškio r., Žagarėje, Kęstučio g., namuose, konflikto metu jaunuolis, gimęs 1998 m., rankomis smaugė motiną, gimusią 1981 m. Nukentėjusioji į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Nuotykių parke nupjautos virvės

Policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Šiauliuose, Žemaitės g., Centriniame miesto parke įrengtame nuotykių parke, nupjauta ir pavogta apie 3 m virvės ir trys kabėjusios me-

Ketvirtadienį 15 val. Šiauliuose, Tilžės g., prekybos centre, iš parduotuvės daiktų saugojimo spintelės pavogtas moters, gimusios 1953 m., krepšys su asmeniniais daiktais ir rūbais. Turtinė žala – 63 litai.

Vonios kambaryje – moters lavonas

Ketvirtadienį apie 10 val. Šiauliuose, P. Cvirkos g., namuose, vonios kambaryje, ant grindų, rastas moters, gimusios 1968 m., lavonas be sužalojimų.

ĮVAIRIOS NAUJIENOS | 4

Buvę Šiaulių politikai išteisinti dėl neteisėtais būdais surinktų įrodymų džio informacija iš nepatikrintų Greta JANČIAUSKIENĖ Apeliacinis teismas paskelbė, kad panaikina Šiaulių apygardos teismo 2010 m. lapkričio 29 d. nuosprendį ir išteisina Igorį Strupeikį ir Romaną Čokovą dėl kyšio reikalavimo. Priėmęs tokį sprendimą Teismas naikina I. Strupeikiui ir R. Čokovui kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, nebendrauti su tam tikrais asmenimis – ir procesinę prievartos priemonę – laikiną nušalinimą nuo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario pareigų. Ginčas dėl įrašyto pokalbio Teismo tvirtinimu, kaltinimai buvusiems politikams buvo grindžiami 2008 m. balandžio 13 d. darytu garso įrašu, kuriam STT pareigūnai neturėjo privalomos teismo sankcijos, t. y. šie duomenys nėra teisėtais būdais surinkti įrodymai ir jais negali būti remiamasi. Po kelių dienų nuo minėto įrašo darymo dienos, t. y. balandžio 17 d., prokurorai gavo verslininko J. pareiškimą dėl kyšio reikalavimo, gavo reikalingą sankciją, tačiau prašyme sankcijai gauti yra vėlgi remiamasi neteisėtai surinkta informacija, t. y. balandžio 13 d. įrašais. Teismas pabrėžia, kad iš neteisėtos informacijos negali gimti teisėtas rezultatas, t. y. jais negali būti grindžiamas apkaltinamasis nuosprendis. Teismų praktika nurodo, kad tais atvejais, kai duomenis renka valstybės institucijos ar pareigūnai, būtina patikrinti, ar tie duomenys gauti teisėtais būdais. Liudytojas J. teismui papasakojo, kad balandžio 13 d. įrašą darė ne savo iniciatyva, o sulaukęs prašymo iš STT pareigūnų, kurie teigė turintys žinių apie tą dieną įvyksiantį susitikimą su I. Strupeikiu. Esą tuo metu galimai bus reikalaujama kyšio bei pasiūlė įrašyti pokalbį. Verslininkui sutikus, davė jam diktofoną. Liudijęs STT pareigūnas patvirtino šią informaciją apklausos metu ir nurodė, kad tuo momentu I. Strupeikio atžvilgiu dar nebuvo pradėtas joks tyrimas. Kolegijos nuomone, tokius veiksmus STT pareigūnas galėjo atlikti tik esant pagrindui, t. y. pradėjus operatyvinį tyrimą. Teismas taip pat atkreipia dėmesį, kad techninių priemonių naudojimą bendra tvarka gali vykdyti tik operatyvinės veiklos subjektai, o ne savavališkai pasitelkti privatūs asmenys. Todėl teismas konstatavo, kad balandžio 13 d. susitikime verslininkas J. priemones naudojo ne bendra tvarka, o specialia tvarka, tačiau neturint sankcijos taikyti nusikalstamos veikos imitavimo modelį. Tokia situacija apribojo I. Strupeikio teisių minimalią apsaugą, kurią turi kiekvienas asmuo demokratinėje valstybėje. Teisių ribojimas galimas tik pagal įstatymus, o šio reikalavimo nebuvo laikytasi. Teismas konstatavo, kad duomenų rinkimas nuo pat pradžios buvo neteisėtas. Įtarė, jog reikalauja pinigų už palankius sprendimus Teismo teigimu, matyti, kad 2008 m. pavasarį vykdyti R. Čokovo pokalbių pasiklausymai buvo vykdomi remiantis bendro pobū-

šaltinių, neva jis, būdamas Šiaulių m. Ūkio ir plėtros komiteto nariu, nuo 2007 m. galimai reikalauja pinigų už palankius sprendimus tvirtinant sklypų detaliuosius planus. Tačiau šioje medžiagoje nėra informacijos apie nagrinėjamoje byloje minimą konkretų kyšio iš J. ir D. reikalavimą už pagalbą patvirtinant konkrečių sklypų Pavasario g. detaliuosius planus. Esą remiantis vien gandais ar panašia nepatikrinta informacija nepakanka duomenų konstatuoti apie R. Čokovo padarytą nusikaltimą. Byloje nėra duomenų, kad pokalbiuose, kurių buvo klausomasi, I. Strupeikis ir R. Čokovas nuo balandžio 10 iki 13 d. būtų kalbėjęsi apie minimus sklypus Pavasario g., apie verslininkus J. ir D., planuojami susitikimai ar minimos kitos šiai bylai reikšmingos aplinkybės. Todėl Teismas konstatavo, kad STT pareigūnai iki balandžio 13 d., t. y. iki neteisėto informacijos surinkimo dienos, neturėjo jokių teisėtais būdais surinktų faktinių duomenų apie tai, kad R. Čokovas galimai reikalaus, reikalauja ar rengiasi reikalauti kyšio iš J. ir D. už sklypų detaliojo plano patvirtinimą. Jo kaltė nuosprendyje buvo grindžiama tik neteisėtai surinkta balandžio 13 d. medžiaga. Abu politikai buvo pripažinti kaltais Primename, kad Šiaulių apygardos teismas 2010 m. lapkričio 29 d. nuosprendžiu buvo nusprendęs, kad I. Strupeikis ir R. Čokovas nuo 2008 metų balandžio iki birželio iš anksto susitarę ir veikdami bendrininkų grupėje tiesiogiai iš verslininkų D. ir J. reikalavo 200 tūkst. litų kyšio. Už šią sumą Šiaulių miesto tarybos nariai esą žadėjo padėti patvirtinti buvusių valymo įrenginių teritorijoje esančius žemės sklypų detaliuosius planus. Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2008 metų balandžio mėnesį. Abu politikai buvo pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo ir nuteisti realiomis ketverių metų laisvės atėmimo bausmėmis. Nuteistieji nuosprendį apskundė ir Lietuvos apeliacinis teismas išteisino politikus padaręs išvadą, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai prieš šiuos asmenis atliko provokacinius veiksmus. LAT nesutiko su tokia išvada – išnagrinėjęs Šiaulių apygardos prokuratūros skundą, LAT grąžino bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. „Apeliaciniame skunde I. Strupeikis prašėsi išteisinamas, o R. Čokovo gynėjas prašė nuosprendį ginamojo atžvilgiu panaikinti, bylą nutraukti. Prokuroras prašė pripažinti įrodymais 2008 m. balandžio 13 d. atliktų operatyvinių veiksmų metu gautus, 2008 m. balandžio 25 d. operatyvinių veiksmų atlikimo protokole ir protokolo priede (kompaktiniame diske) užfiksuotus duomenis, nekeičiant pirmosios instancijos teismo nuosprendžio rezoliucinės dalies“, – sakė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Kristina Petrošienė. Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


5 | ĮVAIRIOS NAUJIENOS

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Ramunė DAMBRAUSKAITĖ r.dambrauskaite@snaujienos.lt Šiaulių tardymo izoliatoriuje įvyko renginys „Knyga – šimtmečiai istorijos, pasiklydę šiuolaikiniame pasaulyje“, skirtas knygai. Čia susirinkę kaliniai išklausė izoliatoriaus vadovybės ir svečių pranešimų apie knygos, bibliotekos istoriją ir reikšmę. Į renginį užsuko šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir globojama akcija „Knygų Kalėdos“, padovanojusi kalintiems ne tik knygų, bet ir saldainių. Akcija atgabeno 63 knygas Prezidentės patarėjas Mindaugas Silkauskas perdavė Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalintiems suimtiesiems ir nuteistiesiems dėžę knygų, o kad dienų maistas būtų gardesnis, pridėti ir keli maišai saldainių. Jo teigimu, tai pirmoji laisvės atėmimo įstaiga, kurią aplankė „Knygų Kalėdos“. „Prieš keletą mėnesių čia lankėsi Prezidentė, tad natūralu, kad grįžtame. Dėl kitų įstaigų dar bus galvojama – visas mėnuo priešakyje“, - sakė patarėjas. Į Šiaulių tardymo izoliatorių

atgabentos knygos – įvairių žanrų. „Knygų yra daug ir įvairių, jos atkeliavo tiek iš akcijos partnerių, tiek savo knygas dovanojo Prezidentūros darbuotojai. Knygų žanrai įvairūs – istorijos, psichologinės knygos, romanai, detektyvai. Yra 12 knygų, kurias aš pats perskaičiau. Tai yra rimtų knygų serija - to paties autoriaus Edmundo Malūko“, - sakė M. Silkaukas. Prie akcijos prisidėjo ir rašytojas Mantas Areima, atgabenęs ne ką mažesnę šūsnį knygų. Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Paulius Žvaliauskas informavo, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekos knygų paklausa – nemaža. Prenumeruojama ir spauda, kaliniai tiek vietinę, tiek respublikinę spaudą gauna bent jau kas antrą dieną. P. Žvaliausko teigimu, kalinių tarpe grožinė literatūra vis dėlto populiaresnė už teisinę. „Literatūros mes gauname nuolatos – mūsų darbuotojai atneša perskaitytas knygas į mūsų biblioteką, taip pat gauname knygų iš įvairių labdaros organizacijų, įstaigų“, - sakė P. Žvaliauskas.

Kaliniams – apie knygą ir jos svarbą Renginio metu P. Žvaliauskas ir M. Silkauskas kalinius paragino prasmingai išnaudoti laiką tardymo izoliatoriuje ir skaityti – kiekvienoje galima atrasti kažką svarbaus, įdomaus ir pamokančio. „Manau, kad ne vienas esate perskaitę ne vieną ir ne dvi knygas. Šiais laikais mano vaikai knygą deda į šoną, ima išmanų mobilaus ryšio telefoną, kompiuterį, televizorių. Deja, knyga šiandien jauną žmogų domina mažiau. Būdami čia rinkitės ne tik grožinę literatūrą, bet ir filosofines knygas, kitus žanrus, naudokitės proga“, - sakė P. Žvaliauskas. Pranešimą apie knygos istoriją bei vidaus taisykles Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekos skaitytojams skaitė Šaulių tardymo izoliatoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus būrio viršininkas Tomas Slabys. Šiuo metu izoliatoriuje kali 425 suimtieji ir nuteistieji. Tardymo izoliatoriaus vidaus taisyklės numato, kad vienam suimtajam bibliotekoje turi būti skirtos nemažiau kaip 5 kny-

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekai padovanotos dvi dėžės knygų

Akcijos „Knygų Kalėdos“ dėžėje – ir naujausios knygos apie verslumą. gos, o suimtiesiems, sergantiems atvira tuberkuliozės forma, turi būti atskira biblioteka. Suimtiesiems knygos keičiamos ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Vienu metu vienam suimtajam duodama ne daugiau dviejų knygų ir ne ilgiau kaip mėnesiui. Šiaulių tardymo izoliatoriuje veikiančioje bibliotekoje yra 14 768 knygos. Tai gerokai daugiau, nei numato vidaus tvarkos taisyklės. Iš jų didžioji dalis – grožinė literatūra. Šiemet Šiaulių tardymo izoliatoriaus biblioteka įsigijo 177 naujas knygas.

Pasak P. Žvaliausko, Šiaulių tardymo izoliatoriaus biblioteka knygomis pasipildo nuolatos.

A. Vasiljevas ekskursijos metu pasakojo apie Viktorijos laikų mados subtilybes. Dina RAKAUSKIENĖ info@snaujienos.lt Pasisėmus gerų emocijų ir įsileidus į širdis kalėdinę dvasią, ryškiausiomis spalvomis nušvito kalėdinė eglė Šiaurės Lietuvos kolegijos aikštėje. draugai“, Lauros dainavimo studija, vaikų dainavimo studija „Svirplys“, šokių klubas „Flamingas“, šokių mokykla „Extreme“, vaikų klubas-studija „Nieko tokio“ bei šokių studija „Incognito“. Pasisėmus gerų emocijų ir įsileidus į širdis kalėdinę dvasią,

ryškiausiomis spalvomis nušvito Šiaulių miesto centrinė Kalėdų eglutė, kuri susirinkusiems šiauliečiams priminė, kad pati tyriausia metų šventė – šv. Kalėdos jau tuoj belsis į jų duris. „Šiaulių naujienų“ informacija

Likimo nuskriaustiems kačiukams reikalinga skubi globa muose ir suteiktų galimybę tapti naujus namus, jei ne visam laikui,

Dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakciją pasiekė skubus pagalbos prašymas. Mūsų dienraščio skaitytoja teigė, kad vieno Šiaulių miesto daugiabučio kieme gyvena maži kačiukai. Yra geros širdies žmonių, kurie vis juos pašeria, tačiau prasidėjus šalčiams mažyliai nebeturi kur glaustis – visi langai į rūsius uždaryti, tad kačiukai gyvena tiesiog lauke – be pastogės. Dvi katytės ir katinėlis laukia geros širdies žmogaus, kuris juos priglaustų šiltuose, saugiuose na-

pristatė antrąją savo kolekcijos parodą

draugais. Be to, be pastogės gyvena ir šaltas naktis stengiasi ištverti dar viena katytė, kuri laukiasi. Mūsų skaitytoja garantuoja, kad nerimauti dėl to, jog kačiukai yra laukiniai ir prie jų nebus galima prieiti, neverta, nes mažyliai meiliai pasitinka žmones, ateinančius juos pašerti, trokšta jų dėmesio, murkia ir leidžiasi paglostomi. Tad labai tikimės, kad atsiras geros valios žmogus, kuris mažiesiems padarėliams, trokštantiems meilės ir prieglobsčio, suteiks

bent laikinai, kol pasibaigs žiemos speigai ir šalčiai. Artėja šv. Kalėdos – tikėjimo ir stebuklų išsipildymo metas, sušildykime savo širdis gerais darbais ir kartu sukurkime stebuklą – suteikime mažiesiems pūkuotukams namus. Tie, kurie atrado savo namuose ir širdyje vietos šiems likimo nuskriaustiems gyvūnėliams kreipkitės į dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakciją. „Šiaulių naujienų“ informacija

Ketvirtadienį Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje mados istorikas Aleksandras Vasiljevas (Paryžius–Maskva– Vilnius) visuomenei pristatė parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada (1837–1901)“ iš asmeninės kolekcijos. Susirinkusiesiems į spaudos konferenciją-ekskursiją A. Vasiljevas pasakojo apie eksponuojamas sukneles, aksesuarus, jų istorijas ir subtilybes. Parodoje galima išvysti itin retus šio laikotarpio moterų kostiumus ir daugiau nei 100 įvairių aksesuarų – vėduoklių, skėčių, papuošalų, rankinių ir daug kitų priedų, kurie šiandien jau pamiršti. Tai garsių mados namų, tokių kaip Paryžiuje 1857 m. įkurtų Worth, arba Doucet ir Paquin aukštosios mados (Haute Couture) gaminiai. Eksponuojamos XIX a. 6–7 dešimtmečių vakarinės suknelės, krinolinai iš taftos, pasivaikščiojimams skirtos suknelės su turniūrais, dėvėtos XIX a. 7–8 dešimtmečiais. „Tų laikų suknios buvo siuvamos labai lieknai talijai – vidutinė kiekvieno manekeno, ant kurio

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Vakar Šiaulių miesto ore sklandė kalėdinė dvasia. Visą dieną mieste vyko Kalėdų eglučių įžiebimo šventės, kurių metu netrūko šventiškos nuotaikos ir nuotaikingų pasirodymų. Pirmiausia spalvotomis lemputėmis sužibo prie Medelyno progimnazijos ir Rėkyvoje esančios eglutės. Truputį vėliau pasipuošusi spindinčiais žaisliukais nušvito žaliaskarė, puošianti rekonstruotą Šiaurės Lietuvos kolegijos aikštę. Į aikštės atidarymą ir joje pastatytos kalėdinės eglutės įžiebimo šventę buvo atvykęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Prisikėlimo aikštėje kalėdinių linksmybių taip pat netrūko. Vakare įvyko Kalėdų Senelio eitynės nuo Didždvario gimnazijos Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaru prie Povilo Višinskio paminklo iki Prisikėlimo aikštės. Eitynėse dalyvavo Šiaulių pučiamųjų orkestras bei Moksleivių namų teatro studija „Kompanija šauni“. Visai vakarėjant Šiaulių prisikėlimo aikštėje miestelėnai galėjo pasigėrėti teatralizuotu muzikiniu pasirodymu „Įžiebk Kalėdų dvasią“, kuriame dalyvavo Kalėdų Senelis, „Trys

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Šiauliuose sužibo kalėdinės eglutės Šiauliuose A. Vasiljevas

eksponuojama suknia, liemens apimtis – 50 cm. Jauna moteris, sykį įkalinta korsete, nusiimdavo jį tik mirties dieną. Moderno stiliumi užsibaigia Viktorijos laikų epocha, kurio metu moters siluetas įgauna S raidės formą. Šis etapas pakeitė ne tik moters drabužių tipą, bet ir moters psichologiją“, - kalbėjo A. Vasiljevas. Viktorijos epocha garsėja gėlių motyvais, tačiau jie nebuvo tokie radikalūs, kaip šiandien. „Tokios gėlės paprasčiausiai neegzistavo gamtoje. Todėl daugelis modelių, kuriuos matome parodoje, labai malonūs akiai ir švelnūs“, - sakė A. Vasiljevas. Iliustratyvų foną parodai suteikia padidintos antikvarinės 1855– 1900 m. nuotraukos iš privačių A. Vasiljevo rinkinių, akvarele ir aliejiniais dažais nutapyti paveikslai, XIX a. antrosios pusės prancūzų portretai, puikiai atspindintys to laiko mados tendencijas. Prieš atkeliaujant į Šiaulius ši paroda buvo pristatyta Paryžiuje, Londone, Briuselyje, Stambule, Maskvoje, Sidnėjuje, Honkonge, Tokijuje, Santjage, Rygoje, Vilniuje ir sulaukė didelio lankytojų bei žiniasklaidos susidomėjimo.


2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Susitikimas su angelais Irena RAMANECKIENĖ Viešnia iš Maskvos Straipsnio pavadinimą – „Susitikimas su angelais“ – pasiūlė pedagogikos mokslų daktarė, profesorė Liudmila Lebedeva (Maskvos pozityvių technologijų ir konsaltingo instituto prorektorė moksliniam darbui ir tarptautiniam bendradarbiavimui), apsilankiusi Angelo muziejuje, kuris tik šių metų rudens pradžioje Šiauliuose atvėrė duris lankytojams. Pagrindinė profesorės L. Lebedevos mokslinio ir praktinio darbo sritis – meno (muzikos, vaidybos, šokių, pasakų, piešinių ir t. t.) raiškos naudojimas atskiro asmens ar grupės emocinei savijautai ir psichinei sveikatai gerinti, kitaip sakant, klientų sutrikusiam vidiniam pasauliui atkurti be vaistų, pasitelkiant tik meno raiškos priemones. Ji pirmoji Rusijoje apsigynė disertaciją meno terapijos tema. Šįkart L. Lebedeva į Šiaulius buvo atvykusi vesti praktinį patyriminį seminarą „Intuityvusis piešimas ir dailės terapija vidiniams asmenybės resursams plėtotis“. Mokslininkės seminarai paklausūs ir ji pati žinoma ne tik Rusijoje, bet ir Vokietijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lietuvoje ir kt. šalyse. Mokslinėje literatūroje apibrėžusi esminius pedagoginės meno terapijos principus, profesorė sistemingai kuria bei modifikuoja naujus metodus naujų situacijų sukeltoms problemoms anuliuoti. Čia būtina paaiškinti ne taip dažnai sutinkamą žodį „konsaltingas“, vartojamą prof. L. Lebedevos darbovietės pavadinime. Konsaltingas – 1) konsultanto darbas organizacijos viduje, betarpiškai bendradarbiaujant su jos valdymo komanda; šio proceso metu vyksta probleminių situacijų analizė, priemonių ir būdų numatymas jų sprendimui; 2) šių priemonių / būdų įvaldymo apmokymai visų lygių vadovams. Kaip tokios veiklos pavyzdį mokslininkė pasakojo apie š. m. rudenį lankymąsi Kazachstano Respublikoje, kurioje seniau buvo itin stiprios šeimos tradicijos, apimančios santuokų tvirtumą, sutuoktinių ištikimybę, gausios šeimos (4–6 vaikai norma) būtinybę ir kt. Suaktyvėjus ryšiams su Vakarų Europos šalimis, pajudėjus integracijos procesams, tos ir kitos kazachų pripažintos tautos vertybės ėmė griūti. Padėčiai taisyti įkurtas Šeimos ugdymo institutas (pasaulyje analogų jam nėra), kurį finansuoja prezidentas Nursultanas Nazarbajevas. Tokiais atvejais ir prireikia visos grupės mokslininkų konsaltingo net šalies mastu. Pirmieji angelų kolekcionierės įspūdžiai Vos tik pasisveikinusi ir akimis apmetusi pirmosios patalpos ekspozicines vitrinas, kuriose sutūpę angelai iš 24 pasaulio šalių (tiesa, po mano įteikto suvenyro – jau iš 25: neturėta angelo iš Ukrainos, be to, ir kaip talismano, kurio galima prašyti pagalbos, segimo švarko atlape), viešnia iš Maskvos nusistebėjo paradoksais, kad Kaune yra Velnių muziejus, o Šiauliuose – Angelo. Jai buvo paaiškinta, kad dar vienas Angelų muziejus, tik turintis kiek mažiau negu perpus (apie du šimtus) eksponatų, veikia Anykščiuose. Pro-

fesorė L. Lebedeva sakėsi nesitikėjusi tokio reginio, kai, tikslinant jos darbotvarkės valandas, doc. dr. Asta Vaitkevičienė perdavusi mano siūlymą apsilankyti Angelo muziejuje. Daugiausia lentynose išdėliota tradicinių angelų statulėlių, atvežtų kaip suvenyrų ar nusipirktų, iš JAV, Australijos, Lenkijos, Čekijos, Portugalijos, Indijos, Meksikos, net iš Venecijos anikvariato... Vienintelis tamsiaodis angelas „atkeliavo“ iš Kipro. Čia ir porcelianinių puodelių su nupieštais angelais kolekcija, ir pakabutis raktui iš Graikijos, ir vaškinis angelas-žvakė, ir šviečiantis angelas, ir stilizuotas angelas-laikrodis, ir su išspaustais angelo reljefais 80 metų senumo žvakė, perduota kaip vienuolės Reginos šeimos relikvija... – visų nė neišvardyti. Be atskiros nuorodos gal ir nepastebėtum vienintelio miniatiūrinio angelėlio (tik dviejų centimetrų), „atskridusio“ iš Italijos. Būtina pabrėžti, kad Rytis tuos angeliukus tvarkingai inventorizuoja aprašydamas, kada ir iš kur, kokiomis aplinkybėmis eksponatas atsirado jo kolekcijoje. Buvo prisiminta, kad senovės Rytuose sukurti sparnuoti padarai, panašūs į žmones, turėjo įtakos ir krikščioniškajai vaizdavimo tradicijai. Tie baltai apsirengę jaunuoliai laiko rankose lazdas, lelijas, palmių šakeles, liepsnojančius kalavijus, smilkynes, vėliavas arba trimitus – vis kita to rankoje laikomo daikto simbolinė prasmė. Prisiminta, kad XII a. dominavo tokie angelų įvaizdžiai kaip sparnuotos galvos („bekūniškumo“ išraiška) ir kaip vaikai („nekaltybės“ ženklas), kurie galutinį idilišką pavidalą įgavo įmantraus, puošnaus baroko (XVII a. ir XVIII a. pirmoji pusė) mene, kad renesanso laikais (XIV–XVI a.) angelai vaizduoti kaip androginai (vyriškosios ir moteriškosios lyties požymių sintezė tame pačiame subjekte / objekte) arba mergelės... Lankymosi muziejuje metu įdėmiau apžiūrėti eksponatai, turintys, kad ir nežymių, renesanso ar baroko laikų elementų. Neeilinė muziejaus lankytoja prof. L. Lebedeva čia esančius eksponatus vis lygino su savaisiais, kurie, jos pačios žodžiais tariant, „apsigyvenę“ visame bute, išsisklaidę kas kur – daugiausia palubėje skraidančių esą. Apžiūrėjusi angelą, pagamintą iš juodosios keramikos, pastebėjo turinti tokį pat, bet – baltą, atpažino keramikinių angelų, darytų Šiaulių krašto menininkų, stilių ir čia pat nuotaikingai papasakojo, kaip jai Šiaulių universiteto dėstytoja doc. dr. Nijolė Bražienė padovanojo apie dešimt kilogramų sveriantį angelą, kaip tą dovaną vežėsi į Maskvą... Prof. L. Lebedeva susidomėjusi apžiūrėjo muziejuje esančias ikonas iš Gruzijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių – kiekviena jų atspindi ne tik angelo temą, bei ir tam tikra prasmę tautos, iš kurios žemių kilusi ikona, charakterį bei individualų jos kūrėjo stilių. Tačiau daugiausia viešnios, ypač vertinančios vienetinius individualius rankų darbo dirbinius, dėmesio ir pagyrimų susilaukė šio netradicinio muziejaus šeimininko / direktoriaus Ryčio Milkinto iš ąžuolo ar liepos išskaptuoti (kiekvienam padaryti skirta ne mažiau dvie-

jų–trijų mėnesių) angelai. Taip ir sukosi kalbos vis apie juos. Jaunasis menininkas-tautodailininkas pasakojo, kaip stengtasi lankytojo dėmesį nukreipti nuo ant kūrinio darbo metu kartais atsirandančių plyšių, rodė šiuo metu skaptuojamą angelo – drožėjų globėjo skulptūrėlę... Pasakojo ir vis minėjo technologijų mokytojo tautodailininko Romo Ratkevičiaus pavardę. Tai jis atkreipė dvylikamečio dėmesį, kad medis yra šiltas, malonus, tik reikia tas jo savybes mokėti pajausti rankomis, kurios tam medžiui gali ir gyvybę suteikti. Šio mokytojo dėka pamažu Ryčio rankose iš paprastos pliauskos vienas po kito išnirdavo angelai. Jų išdrožta per pusšimtį, bet muziejuje – gal ir dešimties eksponatų nėra. „Išskridę“ į vaikino talentą puoselėjančių, jį globojančių giminių ar kitų geros valios žmonių, pagalbininkų namus. Daugiausia pamąstymų ir įvairiausių minčių sužadino angelas, Ryčio skaptuotas šį pavasarį per patį abitūros egzaminų karštymetį. Iš pirmo žvilgsnio tasai angelas atrodo ne vien susirūpinęs, bet ir kažkuo nepatenkintas, gal rūstokas ar net ir kiek pyktelėjęs... Profesorė, kartkartėmis akimis sustodama prie šio eksponato, vardijo jai sužadintas jausenas. Tai esąs angelas – filosofas. Jo mimikoje įprasminta nemažai dvilypumo, būtent, gimimo ir mirties, gėrio ir blogio, meilės ir nepakantos, apmaudo ir atleidimo... Devyniolikametis muziejaus direktorius Angelų muziejų įsteigė (žinia, ne be tėvų pagalbos) ir jam vadovauja Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto pirmakursis, buvęs J. Janonio gimnazijos auklėtinis Rytis Milkintas. Susipažinau su juo kiek daugiau negu prieš metus per respublikinį jaunųjų literatų sąskrydį-konferenciją, kurioje skaitė pranešimą, tema „Tautinio tapatumo išsaugojimas medžio drožyboje“. Be to, konferencijos dalyviams buvo parengta Ryčio per penkerius metus sukauptų senų leidinių ekspozicija, apimanti tris istorinius laikotarpius: spaudos draudimo, tarpukarį ir pokarį. Šios parodos (berods, tąkart buvo septintoji) tikslas – skatinti pasididžiavimą tautos praeitimi, istorija. Kaip sakė pats kolekcijos savininkas, tie leidiniai imponuoja ne tik turiniu, bet ir išvaizda, bylojančia apie senas leidybos tradicijas ir jų kaitą, imponuoja ir tuo, kad tas knygas savo rankose laikė, jas skaitė įvairūs žmonės, kad tos knygos turi savo istoriją ir įdomius likimus. Įdomūs eksponatai: 1847 m. senąja rusų kalba rašytas nuosavybės dokumentas, prosenelės maldaknygė, kuriai per 120 metų ir t. t. Tąkart iš mokytojos Marytės Sirutavičienės sužinojau ir apie abituriento pomėgį drožinėti ir tai, kad surengęs keturias savo kūrybos – meniškų dėžučių, kaukių, angelų ir kitokių meno dirbinių iš medžio – parodas, kad mėgsta stebėti senųjų liaudies drožėjų darbo procesą. Kaip pasakoja Rytis, viešojo administravimo studijų pirmakursis, būsimasis viešojo administravimo specialistas, aštuoniolikos jis buvo priimtas į tautodailininkų sąjungą, džiaugiasi, kad solidaus

Artūro STAPONKAUS nuotr.

KULTŪRA | 6

Angelo muziejuje (iš kairės) straipsnio autorė docentė Irena Ramaneckienė, muziejaus direktorius Rytis Milkintas ir profesorė Liudmila Lebedeva.

amžiaus jos nariai į savo būrį priėmė šiltai, kad su jais lengvai randa bendrą kalbą. Š. m. birželio mėn. Rytis Milkintas už geriausias medžio skulptūras buvo apdovanotas Stanislovo Riaubos vardo premija. Atskiro dėmesio reikalauja didžiausioji Ryčio svajonė – „ne tik įkurti savo angelų muziejų, bet ir jį padovanoti visuomenei“. Muziejus, kaip rašyta straipsnio pradžioje, jau veikia. (Visi organizaciniai darbai atlikti dar besimokant dvyliktoje klasėje.) Galima apžiūrėti eksponatus, galima dalyvauti edukacinėse programose. Laiko stygiumi muziejaus direktorius, matyt, jauniausias Lietuvoje, nesiskundžia. Ryčio veide nuolat šviečia nuoširdi jaunuoliška šypsena, nors tik šį, pastarąjį, mėnesį pajamos iš muziejaus lankytojų beveik sutapo su patirtomis išlaidomis. Patalpų nuoma nesikeis, bet šoktelės apšildymo kaina... Devyniolikametis muziejaus direktorius tiki – „angelai globoja ir padeda“. Gal tais gera linkinčiais / patariančiais ir padedančiais angelais taps naujasis Šiaulių universiteto rektorius Donatas Jurgaitis ir prorektorius studijų reikalams Remigijus Bubnys? Teko iš jų pačių išgirsti frazę, jog, sustatę į vėžes darbus pagal atliekamas pareigas, būtinai susitiks su neeiliniu studentu ir jo tėvais. Straipsnio pavadinimo potekstė Ką norėjo akcentuoti viešnia iš Maskvos, siūlydama straipsniui pavadinimą? Pirmiausia tai, kad ją sužavėjo pats faktas – Angelo muziejus Šiauliuose. Pati būdama šios srities fanatikė, nuoširdžiai džiaugėsi, kad susidomėta šiomis dvasinėmis būtybėmis, kurių buvimas žmogaus jaučiamas kiekviename žingsnyje. Tereikia norėti įsiklausyti, ką angelai šnibžda į ausį, nuo ko bando apsaugoti. Klausydamasi šių profesorės samprotavimų, prisiminiau skaitytą pasakojimą apie žmogaus ir angelo bendrystę: „Kai Dievas sutiko žmogui parodyti jo gyvenimo

Muziejaus angelai. kelią, šis pamatė, kad visada ir visur jį lydėjo Angelas sargas. Viena šalia kitos į gyvenimą įmintos dvejos pėdos rodė, kad jiedu visuomet ėjo kartu. Tačiau žmogus pastebėjo, kad sunkiausiomis jo gyvenimo akimirkomis žemėje įmintos tik vienerios pėdos. „Na va, taip ir maniau, Viešpatie, kai man buvo sunkiausia, aš likdavau vienas!“ – priekaištavo žmogus. O Dievas ramiai jam atsakė: „Tu klysti. Ten ne tavo pėdsakai, o Angelo. Kai tau buvo sunku, jis tave nešė ant rankų“ (A. Gvildienė, Šakių rajono laikraštis „Draugas“). Turėdama Dievo dovaną bendrauti su jaunais žmonėmis – studentais, perprasti juos, profesorė buvo nepaprastai sužavėta Ryčio veiklos strategija, jo svajonių ir tikslų unikalumu, pakerėta optimizmu nuspalvintos vaikinuko šypsenos. Gyvuoju Angelu viešnia pavadino ir Ryčio Mamą – Daivą Milkintienę, artimiausią sūnaus pagalbininkę ir patarėją, dalyvavusią susitikime su prorektore iš Maskvos mokslinio instituto. Muziejaus atidarymo ceremonijoje stebėjau ir Ryčio tėčio, ir senelio bei kitų artimų giminaičių rūpestį sūnaus / vaikaičio / sūnėno sėkme. Jie visi, - prof. L. Lebedevos žodžiais tariant, gerieji angelai sargai.


11 616

2014 12 06-12

B. Rudys: „Norint perprasti mano paveikslus reikia pastangų“ Lietuvos dailininkas, dėstytojas Bronislovas Rudys savo darbais vienus žavi, kitus priverčia susimąstyti, o dar kitiems užmena amžiną mįslę. Dailininkas kilęs iš Panevėžio rajone esančio Vepų kaimo, dirba ir kuria Šiauliuose, o savo gimtinę lygina su didžiausiais pasaulio miestais. „Jeigu įvestume į kompiuterį mano kaimelio pavadinimą Vepai, tai tokio kito niekur kitur nerastume, o sumažinę žemėlapį išvystume, kad jame lieka tik Maskva, Vepai, Paryžius ir Niujorkas“, - kalbėjo humoro nestokojantis B. Rudys. Šmaikščiam, atviram, savitai į pasaulį žvelgiančiam ir jį suprantančiam B. Rudžiui vos prieš kelias dienas atšvęstas 60-ies metų jubiliejus nesutrukdė tapti kasmet Šiauliuose vykstančio jaunatviško šiuolaikinio meno festivalio VIRUS’19 veidu. Menininkas ne tik papuošė festivalio plakatus, bet ir jo metu pristatė savo personalinę parodą „Inbox“. Tad dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakcijos žurnalistai tik praūžus šiuolaikiniam meno festivaliui VIRUS’19 kartu su B. Rudžio parodą atvykusiais apžiūrėti ir pabendrauti su dailininku panorusiais Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto Kultūros ir meno fakulteto studentais turėjo galimybę išgirsti daugumos B. Rudžio paveikslų istorijas ir drauge su autoriumi spręsti juose slypinčius rebusus. - Tapote šiuolaikinio meno festivalio VIRUS’19 veidu. Tai kaip „susivirusinote“? - Na, tai susiję su tuo, kad kai pernai rengiau projektą Lietuvos kultūros tarybai, teikiau paraišką, kad gaučiau finansa„Šiaulių naujienų“ leidinys Leidžiamas šeštadieniais. Aušros alėja 48, Šiauliai Sąskaitos Nr. LT717044060002194900 AB SEB bankas, banko kodas 70440 Įmonės kodas 144342654 PVM mokėtojo kodas LT443426515 ISSN 2335-7754 Redaktorė Romualda Urbonavičiūtė Korespondentai – (8 41) 39 95 36 Reklama – 8 650 70 561 Spausdino „TITNAGO“ spaustuvė Šiauliuose, Vasario 16-osios g. 52

Manau, kad, ko gero, šiuometinis VIRUS’19 plakatas festivalio dalyviams tapo įsimintinesnis nei pastarųjų dvejų ar trejų metų, kur būdavo kažkoks piešinukas kompiuteriu ar dar kažkuo. Šiuo atveju buvo panaudotas tikras, gyvas veidas. Apskritai, džiaugiuosi puikiai orMano darbai nėra atvaizduotas realus peizažas ar natiurmortas, gVaI nRiUz Su ’o1t u9 ar portretas. Iš esmės tai daugiau mano a t i d a r y m u , asmeniniai pamąstymai apie būtį, žmonių gausantykius, bet tokiomis netiesioginėmis sa ir tuo, kad ekspoformomis. zicijos nėra įrėmintos. Darbai atTad mano paroda „Inbox“ likti popieriuje kabo be stiklo, buvo įtraukta į VIRUS’19 ren- bet ir po didžiausių susitikimų ginių programą ir kažkaip nety- su menininkais, po teatro, šokių čia tapau tuo veidu. dienų, žiūrovai nėra nulenkę nė Kažkiek įtakos turėjo ir tai, vieno kūrinio kampelio, nėra kad Šiaulių dailės galerija ži- nė vienos dėmelės ar kokio nojo, jog esu daręs kūrinių nau- kito pažeidimo. Tikriausiai čia dodamas juodus švarkus. Tiems susirenka ta žmonių dalis, kuri juodiems švarkams nugaras menais tualetuose neužsiiminėkarpiau gal kokį penkmetį, nuo davo. 1995 metų iki maždaug 2000 - Minėjote, kad jūsų kūrymetų. ba supras tie, kurie mėgsta Iš tų juodų švarkų iškirp- rebusus. O ar pats juos mėgsdavau nugaroje juostą, nepa- tate? žeisdamas pamušalo. Tokią - Dabar daugiau mėgstu krytechniką pasirinkau, tikriausiai žiažodžius. Gal to priežastis, vadovaudamasis tuo, kad kai kad šiuo metu rebusų kažkaip vaikystėje visose skaitytose spaudoje nebesimato. Kadangi pasakose herojams nepasisek- liko vien kryžiažodžiai, tai kiedavo, jiems būdavo iš nugaros kvieną savaitę po kokius ketuišpjaunami diržai. Taip tuos ris išsprendžiu. nelaimėlius nubausdavo ponai O šiaip aš tą žodį „rebusas“ ar karaliai. Tad dėl to mano ku- gal dažniau vartoju dėl to, kad riamose švarkuose atsirasdavo žiūrovas iš karto susitaikytų su tokia tragedijos detalė. ta situacija, jog jam reikės įdėti Na, o šiemet Šiaulių dailės pastangų norint perprasti mano galerija nuėjo šiek tiek tolėliau paveikslus. - ne tik prakirpo audeklą, bet Mano darbai nėra atvaizduonukirpo ir pamušalą ir pasida- tas realus peizažas ar natiurrė nebe išpjauta juosta, o visas mortas, ar portretas. Iš esmės langas. Štai aš ir atsidūriau vi- tai daugiau mano asmeniniai sur su ta skyle - tik tiek, kad ne pamąstymai apie būtį, santynugaroje, o priekyje. kius, bet tokiomis netiesioginė-

Artūro STAPONKAUS nuotr.

i.liubsyte@snaujienos.lt

vimą personalinei parodai „Inbox“, kartu derinau ir būsimą parodos vietą, kurią reikėjo įrašyti projekte. Kultūros tarybos stipendiją gavau, o Šiaulių dailės galerija savo žodį tęsėjo ir taip išėjo, kad paroda sutapo su šiuolaikinio meno festivaliu VIRUS.

Bronislovas Rudys – Lietuvos dailininkas, dėstytojas, savo kuriamais darbais vienus žavintis, kitus priverčiantis susimąstyti, o dar kitiems užmenantis amžiną mįslę.

„Visą laiką esu pasaulyje ir galvoju apie reiškinius, žmones, o kada atsisėdu piešti, idėjos gimsta savaime“, - teigė B. Rudys. mis formomis. - Kur semiatės įkvėpimo? - Visi meno žmonės patvirtintų, kad kiekviena pasirinkta medžiaga savotiškai priešinasi ir visai nesvarbu, su kuo menininkas dirba: ar su garsu, ar su judesiu, ar kaip aš su vaizdu. Matyt, kiekvienas menininkas pasirenka jam priimtiniausią išraiškos būdą - aš niekada nesu galvojęs, kaip formaliai išmarginti popieriaus lapą. Visą laiką esu pasaulyje ir

galvoju apie reiškinius, žmones, o tada kada atsisėdu piešti, idėjos gimsta savaime. Konkrečiai mano kūryboje gal daugiau yra simbolių, ne taip kaip, pavyzdžiui, pas menininką abstrakcionistą, kuris laisto dažus, juos pilsto ir daugeliu atvejų jo kūryboje vyrauja atsitiktinumas. Pas mane atsitiktinumų yra minimaliai. Nukelta į 6 p.

S. Povilaitis: „Neturint talento ir neįdedant pastangų, ilgalaikio populiarumo tikėtis neverta“ Diana JANUŠAITĖ d.janusaite@snaujienos.lt Daugiau nei penkiasdešimt metų savo koncertinę veiklą tęsiantis, šlagerių karalius Stasys Povilaitis surengė koncertą Šiauliuose. Lietuviškos popmuzikos legendos paklausyti susirinko pilnutėlė salė žmonių. Po sunkių dienos darbų atsipalaiduoti ir pasisemti geros energijos troškusi publika, pasibaigus koncertui, dainininkui neliko abejinga, tik šiek tiek nusivylusi. Nežinia, ar dėl blogos akustikos, ar dėl prastos atlikėjo savijautos žinomi šlageriai skambėjo kitaip nei anksčiau. Dainuoti pradėjo vaikystėje S. Povilaitis dainuoti pradėjo dar būdamas vaikas. Sulaukęs šešerių įstojo į muzikos mokyklą. Buvo

Kauno radiofono berniukų choro narys. Vėliau, jam dar tebestudijuojant žurnalistiką, buvo pastebėtas kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir pakviestas dainuoti grupėje „Ritmas”. Paskui dainininkas pradėjo koncertuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su „Nemuno žiburių” ansambliu, o vėliau - ir su „Nerijos” bei M. Suraučiaus ansambliais. Netrukus tapo gerai žinomu visoje šalyje. Per penkiasdešimt metų S. Povilaitis surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido daugiau nei 20 albumų.

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ

Tenkina auditorijos poreikius „Atėjo laikas, kai gastroliuoti kartu su ansambliais nebemačiau prasmės. Nukelta į 7 p.

S. Povilaitis: „Bandžiau kažkada šventes praleisti ramiai, tik nelabai išėjo, seni įpročiai daro savo. Sėdėjau su žmona prie stalo, prisivalgiau. O po to žiūriu - kad sėdžiu čia kaip „durnius“, kol kiti pinigus uždirbinėja. Pavalgiau, nu ir ką, o kur šventė?“


ŠEŠTADIENIS, GRUODŽIO 6 D. | 2

2014 m. gruodžio 6-12 d.

6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Nacionalinė paieškų tarnyba. 7.00 Emigrantai. 7.55 Specialus tyrimas. 8.30 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Atranka. Tiesioginė transliacija iš Dohos. 10.30 Ryto suktinis su Z. Kelmickaite. 11.30 Lietuva gali. 12.00 Pasaulio dokumentika. „Žemynų raida. Eurazija“. 13.00 Istorijos detektyvai. 14.00 Duokit šansą. 14.30 Popietė su A. Čekuoliu. 15.00 Sveikinimų koncertas. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.10 Orai. 16.15 Sveikinimų koncertas. 17.00 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Pusfinaliai, finalai. Tiesioginė transliacija iš Dohos. 18.45 Bėdų turgus. 19.30 Stilius. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.55 Sportas. Orai. 21.00 Auksinis balsas. 23.15 Filmas. Drama „Adlono viešbutis. Šeimos istorija“, Vokietija. 2013 m. N-7 1.10 „Senis“. N-7 2.10 Istorijos detektyvai.

9.30 Sportuok su mumis. 10.00 Kultūra+. 10.30 Statybų TV. 11.00 VIP. 11.30 Gardu Gardu. 12.00„Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 13.00„Ana ir meilė“. N-7 15.00„Agotos teisė“. N-7 16.00„Inspektorius Morsas“. N-7 18.05„Rutos Rendel detektyvai“. N-7 19.15 Labanakt, vaikučiai. 20.00 Filmas. Drama„Iš gatvės į Harvardą“, JAV. 2003 m. N-7 21.45 Filmas. Komedija „Paskutinis bučinys“, JAV. 2006 m. N-14 23.45„Inspektorius Morsas“. N-7

6.00, 10.00 Info diena. 13.00 Teleparduotuvė. 13.30 Ne vienas kelyje . 14.00 Nuo... Iki. 14.45 KK2. N-7 15.25 Dviračio šou. 15.50 KK2. N-7 16.30 Dviračio šou. 17.00 KK2. N-7 17.45 Dviračio šou. 18.15 Sekmadienio rytas. 18.55 24 valandos. N-7 20.00 Pasivaikščiojimai su D. Mockumi. VDU karta. 20.30 Autopilotas. 21.00„Keliautojo atmintinė“. 22.00„Susitikimai su vaiduokliais“. 23.00 Pagalbos skambutis. N-7 23.50 Valanda su Rūta. 1.25 24 valandos. N-7

9.00 Balticum TV žinios. 9.15 „Laukinė Afrika“. 10.15 „Komisaras Manara“. N-7 11.15 Senoji knyga: rusėniška knyga LDK teritorijoje. 11.45„Įspūdingiausios kelionės oro balionu“. 12.45„80 traukinių aplink pasaulį“. 13.15„Aivenhas“. N-7 14.15„Rani: maištingoji princesė“. N-7 15.15 Filmas. Melodrama „Muzika, suradusi mus“, JAV. 2007 m.

6.25 Dienos programa. 6.30 „Žuviukai burbuliukai“. 6.55 „Nenugalimieji“. 7.20 „Agentas Šunytis“. 7.45 „Šegis ir Skūbis Dū“. 8.10 „Vėžliukai nindzės“. 8.35 „Tomo ir Džerio pasakos“. 9.00 „Ponas Bynas“. 9.30 Mes pačios. 10.00 Filmas. Nuotykių „Rašalo širdis“, D. BritanijaJAV-Vokietija. 2009 m. N-7 12.10 Filmas. Komedija „Mis Slaptoji agentė“, JAV. 2000 m. N-7 14.30 „Didingasis amžius“. N-7 16.40 „Dvidešimt minučių“. N-7 18.30 Žinios. 18.55 Sportas. Orai. 19.00 Filmas. Komedija „Meškiukas Jogis“, JAV-N. Zelandija. 2010 m. 20.35 Filmas. Komedija „Džekas ir Džilė“, JAV. 2011 m. N-7 22.25 Filmas. Melodrama „Tarp dviejų mylimųjų“, JAV. 2008 m. N-14 0.35 Filmas. Veiksmo „Mirtinas smūgis“, JAVKanada. 2008 m. N-14 17.15 Filmas. Drama „Kvartetas“, D. Britanija. 2012 m. 19.00„Departamentas“. N-7 20.00 Klaipėdos savaitė. 20.30„Aristokratai“. N-7 21.30 Filmas. Drama „Pamokslininkas su kulkosvaidžiu“, JAV. 2011 m. N-14 23.50 Reidas. 0.20 Filmas. Komedija„Šiąnakt tu būsi mano“, D. Britanija. 2011 m. N-14

6.40 Teleparduotuvė.

7.00 Amerikos talentai.

6.55 „Hantikas. Sekliai ir

9.00 Laba diena. N-7

paslaptys“. N-7 7.25 „Smurfai“. 8.00 „Didvyrių draugužiai“.

10.00 Padėkime augti.

8.30 Juokingiausi Amerikos

10.30 Šefas rekomenduoja.

namų vaizdeliai.

11.00 Pasaulio galiūnų

9.00 Statybų TV.

čempionų lygos etapas

9.30 Mamyčių klubas. 10.00 Tobula moteris.

Lenkijoje.

10.30 Beatos virtuvė.

12.00 Arčiau mūsų.

11.30 „Robinas Hudas“.

12.30 „Mitiajaus pasakėlės“.

13.05 Filmas. Komedija

N-7

„Kaukazo belaisvė arba nauji Šuriko nuotykiai“, Rusija. 1967 m.

13.00 „Džiunglių princesė Šina“. N-7

14.50 „Dauntono abatija“.

14.00 „Šeimynėlė“. N-7

N-7

16.00 „Muchtaro

16.15 „Kurt Sejitas ir Šura“.

sugrįžimas“. N-7

N-7 17.20 Ekstrasensai tiria.

17.00 „Brolis už brolį“. N-7

N-7

18.00 Ekstrasensų mūšis.

18.30 TV3 žinios.

N-7

18.50 TV3 sportas. Orai.

19.00 Muzikinė kaukė.

19.00 Šok su manimi. N-7 Pertraukoje - Eurojackpot loterija.

21.00 Filmas. Veiksmo

22.30 Filmas. Drama „Magiškasis Maikas“, JAV.

2006 m. N-14

2012 m. N-14

23.00 Filmas. Trileris

0.45 Filmas. Komedija „Eglutės 2“, Rusija. 2011

„Praeities šešėliai“, JAV.

m. N-7

2009 m. S

2.35 „Kaulai“. N-14

0.50 Bamba TV. S

7.00 Filmas. Komedija „Pabandom iš naujo“, JAV. 2012 m. N-7 9.00 „Ilgai ir laimingai-2. Naujieji Snieguolės nuotykiai“. 10.10„Ernestas ir Selestina: meškučio ir pelytės nuotykiai“. 11.30 Filmas. Trileris„Apgaulė“, JAV. 2013 m. N-7 13.00 Filmas. Komedija „Kubietiškas šėlsmas“, D. Britanija. 2014 m. N-7 15.00 Filmas. Drama„Žmogus, kuris juokiasi“, Prancūzija-Čekija. 2012 m. 17.00 Filmas. Drama„Viena diena“, JAV-D. Britanija. 2011 m. N-7 19.00 Filmas. Komedija„Tvirti vyrukai“, JAV. 2012 m. N-7 21.00 Filmas. Drama „Provokuojantys užrašai“, Prancūzija. 2012 m. N-7 23.00 Filmas. Trileris„Spąstai“, JAV-Prancūzija. 2012 m. N-14 1.00 Filmas. Trileris„Magija magija“, Čilė-JAV. 2013 m. N-14

8.55 Programa. 9.00 Info studija. 9.20 Kas? Kur? Kada? 9.30 Miesto savaitė. 9.50 Ventos vingiais. 10.20 Mokslo sriuba. 10.30„Labas“ iš Kelmės. 11.00 Bitinijos šalis. 11.30 Play-stop. 11.50„Specialisto patarimai“. 12.00 Info studija. Pirmadienio naujienos. 12.20 Reakcija. 12.30 Info studija. Antradienio naujienos. 12.50 Kas? Kur? Kada? 13.00 Info studija. Trečiadienio naujienos. 13.20 Reakcija.

8.55 Ryto programa. 9.00 „Šiaulių žinios“. 9.20 Žemaitijos kinas. 9.45 S plius informacija. 9.50 Šiaulių gidas. 10.00 Susitikime prie Kruojos. 10.25 Miesto savaitė. 10.40 Įvairi muzika (SMS). 18.00 Vakaro programa 18.05 Vieną kartą. 18.25 Šiaulių gidas. 18.30 ŠRATC specialisto patarimai. 18.35 Mano augintinis. 18.55 Brydės. 19.20 Susitikimai. 20.00 Apie žūklę. 20.25 Šiaulių gidas. 20.30 Įvairi muzika (SMS).

7.35 Programa. 7.39 TV parduotuvė. 7.55 „Neprilygstamieji gyvūnai“. N-7 9.00 Didysis pasivaikščiojimas. 10.00 VMG kulinarinis žurnalas. 11.00 Spąstai tėčiui. 13.05 „Šviesos lašas“. N-7 15.15 „Mikropasauliai“. N-7 16.00

Žinios. Orai. 16.20 „Genijai iš prigimties“. 17.00 Žinios. Orai. 17.30 Nuoga tiesa. N-7 18.35 „Laukinis pasaulis“. 19.00 Žinios. Orai. 19.30 „Išgyventi Afrikoje“. 20.00 „Iššūkis“. N-7 21.00 Žinios. Orai. 21.30 „Netikęs auklėjimas“. N-14 22.10 „Kruvina žinutė“. N-14 0.25 Filmas. Trileris „Persekiojimas“, JAV. 2012 m.

8.45 Teleparduotuvė. 9.00 Vienam gale kablys. 9.30 Universitetai.lt 10.00 Iš peties. N-7 11.00 „Kovotojas nindzė“. N-7 12.00 Po pasaulį su A. Bourdainui. 13.00 Oliverio tvistas. 14.00 Jokių kliūčių! N-7 15.00 R. Hammondo greitieji

apmokymai. N-7 16.00 Crisso Angelo iliuzijų pasaulis. N-7 17.00 Jokių kliūčių! N-7 18.00 „6 kadrai“. N-7 19.00 Filmas. Komedija „Sėkmės, džentelmenai!“, Rusija. 2012 m. N-7 21.00 „Pavojingiausias karys“. N-14 22.00 „Raudonoji našlė“. N-14 24.00 Filmas. Fantastinis „Kita žemė“, JAV. 2011 m. N-7 0.50 Filmas. Drama „Karo istorijos“, JAV. 2003 m. N-14 2.25 „24 valandos“. N-14

6.00 Žvaigždžių duetai. Linksmiausios dainos. 7.40 Dvi širdys - dvi istorijos. K. Kazlauskaitės ir V. Urbono koncertas. 9.20 Liuks! muzika. 10.20 „Kelias į žvaigždes“ dalyvių Anatolijaus ir Deivido debiutinių albumų pristatymas. 12.00 Žvaigždžių duetai. Linksmiausios dainos. 13.40 Dvi širdys - dvi istorijos. K. Kazlauskaitės ir V. Urbono koncertas. 15.20 Liuks! muzika.

16.20 „Kelias į žvaigždes“ dalyvių Anatolijaus ir Deivido debiutinių albumų pristatymas. 18.00 Žvaigždžių duetai. Linksmiausios dainos. 19.40 Dvi širdys - dvi istorijos. K. Kazlauskaitės ir V. Urbono koncertas. 21.20 Liuks! muzika. 22.20 „Kelias į žvaigždes“ dalyvių Anatolijaus ir Deivido debiutinių albumų pristatymas. 24.00 Žvaigždžių duetai. Linksmiausios dainos. 1.40 Dvi širdys - dvi istorijos. K. Kazlauskaitės ir V. Urbono koncertas.

8.00 Programos pradžia. 8.00 Lietuvių dokumentika. „Tėvas“. 9.00 Vilniaus albumas. 9.15 Trembita. 9.30 Menora. 9.45 Vilniaus sąsiuvinis. 10.00 Krikščionio žodis. 10.15 Kelias. 10.30 Keliaukim! 11.00 Arti. Toli. 11.45 Žinios. Ukraina. 12.00 Mažųjų žvaigždžių valanda. 12.45 Vaikų klubas. 13.15 Būtovės slėpiniai. 14.00 Amžinai graži suknelė. 14.30 Spektaklis

„Adomas veda Ievą“. 15.50 „Režisierė I. Bučienė“. 17.00 Laiko ženklai. 18.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 18.10 Orai. 18.15 2014-ieji - Teatrų metai. 19.00 Muzika gyvai. 20.30 „Didieji lūkesčiai“. N-7 21.25 Filmas. Trileris „Robotas policininkas“, JAV. 1987 m. N-14 23.00 Panorama. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 J. Meko filmų retrospektyva. „Pastebėjimai Džeromui“. „Zefiro Torna, arba scenos iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“. „Prisiminimai iš Vokietijos“. 1.15 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Pusfinaliai, finalai.

„Smogiamoji jėga“, D. Britanija-JAV-Rumunija.

13.30 Info studija. Ketvirtadienio naujienos. 13.50„Specialisto patarimai“. 14.00 Info studija. Penktadienio naujienos. 14.20 Reakcija. 14.30 Info studija. Pirmadienio naujienos. 14.50 Kas? Kur? Kada? 15.00 Info studija. Antradienio naujienos. 15.20 Reakcija. 15.30 Info studija. Trečiadienio naujienos. 15.50„Specialisto patarimai“. 16.00 Info studija. Ketvirtadienio naujienos. 16.20 Reakcija. 16.30 Info studija. Penktadienio naujienos. 16.50 Po zodiako ženklu. 17.20 Septyni Šiaulių dramos teatro dešimtmečiai. 17.50 Kas? Kur? Kada? 18.00 Lietuvių menininkai Prancūzijoje. A. Baliunytė. 18.30 Šventės ir tradicijos. Krikštynos. 19.00 Žalioji akademija. 19.30 Šiaulių arena. 20.00 Kas? Kur? Kada? 20.10 Muzikinė vaivorykštė. 20.40 Таuro ragas. 21.10 Reakcija. 21.20 Žemaičių vyskupystė. Lietuvos bažnytinės provincijos įkūrimas. 21.50 Kas? Kur? Kada? 22.00 Etnos. 22.30„Specialisto patarimai“. 22.40 Atėjusi tauta. Žydai. 23.35 Naktinės pramogos. S

Auksinis

9.30 Apie žūklę.

6.40 Dienos programa. 6.45 „Gepardų dienoraščiai“. 7.45 Nuotakos siaubūnės. N-7 8.40 Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai. N-7 10.25 „Kalahario dykumos surikatos“. 11.00 „Gyvūnai. Faktai ir įdomybės“. 12.00 Mano virtuvė. 12.30 Penki ingredientai. 13.00 Kinų virtuvė su Goku. 13.30 Bučiuotis, vesti,

vengti? N-7 14.00 Superauklė. N-7 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Goko drabužių kelionės. 16.35 Būrėja. 17.10 Filmas. Melodrama „Meilė ir šokiai“, JAV. 2009 m. N-7 19.05 Filmas. Drama „Inga Lindstrom. Praeities šešėliai“, Vokietija. 2011 m. N-7 21.00 Filmas. Drama „Turtuolis, vargšas“, Lietuva-Rusija. 1982 m. N-14 22.30 „Atpildas“. N-7 0.30 Nustebink mane.

6.20 Informacinė laida. 6.50 Naujienos. 7.15 Grok, armonika! 7.50, 8.05 Vaikų klubas. 8.15 Gudruolės ir gudruoliai. 9.00 Naujienos. 9.15 Ganytojo žodis. 9.35 Skanėstas. 10.20„Ir vis dėlto aš myliu“. 11.00 Naujienos. 11.20, 14.20„Ir vis dėlto aš myliu...“. 14.00 Naujienos. 15.30 Kas nori tapti milijonieriumi? 16.35 Ledynmetis. 17.10 Naujienos. 17.30 Ledynmetis. 20.00 Laikas. 20.35 Ekstrasensų mūšis. Jie sugrįžo. 22.55 Kas? Kur? Kada? 0.05 Šįvakar su A. Malachovu. 1.35 Informacinė laida. 2.05 Filmas. Vaidyb. f. „Bendraamžės“.

6.20 Humoro laida. 7.00, 9.00, 12.00, 15.00 Šiandien. 7.20 Apžiūra. 7.50 Pagrindinis kelias. 8.25 Gaminame su A. Ziminu. 9.25 Rusiškas įdaras. 9.55 Kulinarinė dvikova. 10.55 Buto klausimas. 12.25 A. Žurbino melodijos. 13.10 Didelė puota. 14.10 Mūsiškiai. 15.25 Profesija - reporteris. 16.05 Kontrolinis skambutis. 17.00 Tyrimą atliko... 18.00 Centrinė televizija. 19.00 Rusijos sensacijos. 20.00 Tu nepatikėsi! 21.00 GMO. 22.05 Vyriškas orumas. 22.45„Antrasis žmogžudysčių skyrius“. 0.35 Filmas. Vaidyb. f.„Stipri“. 2.35 „Alibi dviem“. 5.25, 7.15 Filmas. Vaidyb. f. „Viens, du! Myliu tave!“ 7.00, 10.00, 13.00 Žinios. 8.40 Šunų planeta. 9.15 Šeštadienio talka.

10.20, 13.20 Žinios. Maskva. 10.35 Mano planeta. 11.00„Jūra iki kelių“. 13.30 Visa Rusija. 13.50 Tai juokinga. 16.30 I. Krutojaus jubiliejinis koncertas. 19.00 Šeštadienio žinios. 19.45 Filmas. Vaidyb. f.„Broliški ryšiai“. 23.45 Filmas. Vaidyb. f.„Marijos likimas“. 1.35 Filmas. Vaidyb. f.„Skubiai ieškau vyro“.

6.50 „Belka ir Strelka. Išdykusi šeimynėlė“. 7.00 Kviestinė vakarienė. 11.30 Pietūs pagal tvarkaraštį. 12.00 Čia mano namai. 12.25 Žiūrėti visiems! 12.50 Dokumentinis spec. projektas. 14.35 Ekstrasensų mūšis. 17.05 Paklydimo teritorija. 19.00 M. Zadornovo koncertas. 21.00 X faktorius. 0.45 Tikrų tautų organizacija.

5.10 Filmas. Komedija-drama „Bernie“, JAV. 2011 m. N-14 7.00 Filmas. Komedija„Tarp jaunų ir karštų“, JAV. 2005 m. 8.50 Filmas. Komedija„Draugai su vaikais“, JAV. 2012 m. N-14 10.45 Filmas. Trileris „Vaiduoklis“, Prancūzija-Vokietija. 2010 m. S 13.05 Filmas. Drama „Raudonasis drakonas“, VokietijaJAV. 2002 m. N-14 15.15 Filmas. Drama„Mes tikime meile“, D. Britanija. 2011 m. N-14 17.20 Filmas. Melodrama „Meilė ir garbė“, JAV. 2013 m. N-14 19.00 Filmas. Drama„Rėjus“, JAV. 2004 m. N-7 21.40 Filmas. Drama„Visi geri dalykai, JAV. 2010 m. S 23.25 Filmas. Drama„Kada paskutinįkart matei savo tėvą?“, D. Britanija-Airija. 2007 m. N-14 1.10 Filmas. Drama„Misija „Serenity“, JAV. 2005 m. N-14 3.30 Filmas. Komedija„Para“, Vokietija-JAV. 2005 m. N-14

7.00 Kaip tai veikia? 7.25 Greiti ir triukšmingi. 8.15 Penktoji pavara. 9.10 Automobilių kolekcininkai. 10.05 Relikvijų medžiotojai. 10.55 Tikri aferistai. 11.50 Vairuotojai. 15.25 Kaip tai pagaminta? 16.20 Mašinų maištas. 17.15 Miestas. 18.10 Aukščiausios klasės mašinos. 19.05 Naujas automobilių gyvenimas. 20.00 Automobilių varžytinės. 21.00 Automobilių dirbtuvė. 22.00 Sandėlių medžiotojai. 22.30 Aukcionų karaliai. 23.00 Likviduotojas. 23.30 Relikvijų medžiotojai. 24.00 Lobių ieškotojai. 0.30 Nafta namo kieme. 1.00 Didžiojo karo dienoraščiai. 1.55 Automobilių dirbtuvė.

5.00, 13.05, 17.30, 1.40 Išskirtiniai. 5.50 Ieškau topmodelio. 6.40, 9.10, 15.00, 24.00, 0.50 D. fon Fiurstenberg namai. 7.30, 7.55, 19.10, 19.35 Auksinis jaunimas. 8.20, 14.10, 21.30 Atvirai su Džuliana. 10.00 Mados projektas. 11.35 Filmas. Vaidyb. f. „Kalėdos Manhatene“. 13.25 Nuotaka milijonieriui. 15.50, 16.40 Džuliana ir Bilas. 18.20 Kortnė ir Kim užkariauja Majamį. 20.00 Filmas. Vaidyb. f.„Tyrimas per Kalėdas“. 22.20 Nuotaka milijonieriui.

9.30 Kalnų slidinėjimas. Žurnalas. 9.45 Šiaurės dvikovė. Pasaulio taurė. 10.45 Slidinėjimas. Pasaulio taurė. 11.45 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 12.15 Biatlonas. Pasaulio taurė. 13.45 Slidinėjimas. Pasaulio taurė. 14.30 Šiaurės dvikovė. Pasaulio taurė. 15.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 15.30 Biatlonas. Pasaulio taurė. 17.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė.

Balticum auksinis/21.00 „Provokuojantys užrašai“, Prancūzija. 2012 m. N-7 Šešiolikmetis berniukas apsigy-

vena klasioko namuose ir svetimo gyvenimo peripetijas išdėsto prancūzų kalbos rašiniuose. Susižavėjęs nepaprastai talentingu jaunuoliu mokytojas pastebi šio didžiulį entuziazmą rašymui, tačiau... Rež. Francois Ozon. Vaid.: Fabrice Luchini, Vincent Schmitt, Ernst Umhauer.

Balticum/21.30 „Pamokslininkas su kulkosvaidžiu“, JAV. 2011 m. N-14 Buvęs nusikaltėlis Semas nusprendžia vykti į Afriką padėti atstatyti namus, sugriautus pilietinio karo metu. Nepaisydamas įspėjimų Semas įsibrauna į našlaičių prieglaudą, sukilėlių valdomoje teritorijoje. Čia jaunuoliai verčiami imti į rankas ginklą nė nesulaukę paauglystės. Rež. Marc Forster. Vaid.: Gerard Butler, Michelle Monaghan.

19.00 Slidinėjimas. Pasaulio taurė. 19.30 Kalnų slidinėjimas. Žurnalas. 19.45 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė. 22.45 Jojimas su kliūtimis. „Masters Grand Slam Indoor“. 0.15 Biatlonas. Pasaulio taurė. 2.15 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė.

9.00 Sportas. Dienos naujienos. 9.15 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. 10.00 Rusijos„Premier League“. „Kuban“-„Krasnodar“. 2014/2015 sezonas. 12.00 Čempionai LT. Lietuvos atvirasis Grappling imtynių čempionatas. 13.30 NBA krepšinio lyga. Detroito „Pistons“-Ouklendo„Warriors“. 2014/2015 sezonas. 15.45 Tiesioginė HD transliacija. Rusijos„Premier League“.„Zenit“„Krasnodar“. 17.40 Rusijos„Premier League“. Turo apžvalga. 18.00 Tiesioginė HD transliacija. Rusijos„Premier League“.„Kuban“CSKA. 19.50 Tiesioginė HD transliacija. Olandijos„Eredivisie”“lyga. „Excelsior“-„Feyenoord“. 21.30 Olandijos„Eredivisie“ lyga. Turo apžvalga. 21.45 Tiesioginė HD transliacija. Olandijos„Eredivisie“ lyga.„AFC Ajax“-„Willem II“. 23.45„Supercopa Endesa“ krepšinio taurė. Finalas. 1.30 NBA krepšinio lyga. Hjustono „Rockets“-Oklahomos„Thunder“.

9.00 Ryto programa. 10.00 Skaičių žaidimai. 11.00 Di Em Si magijos triukai. 12.00 Paskutinės Trečiojo reicho paslaptys. Pavojinga misija. 13.00 Apokalipsė. Antrasis pasaulinis karas. 14.00 Anakonda, gyvatė žudikė. 15.00 Vandenyno žydrynės paslaptys. 16.00 Deimantas, kuris kainuoja 400 milijonų dolerių. 21.00 Praturtėk arba mirk prieplaukoje. 17.00 Mokslo šėliojimai. 20.00 Dešimtasis XX a.

dešimtmetis: Amerika kariauja. 22.00 Di Em Si magijos triukai. Mirtinai pavojinga. 24.00 Dešimtasis XX a. dešimtmetis.

7.00 Hanibalo pėdomis. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Pasakojimai apie Galipolį. 10.00 Gandis - Mahatmos gimimas. 11.00 Didžiosios kelionės geležinkeliu po Europą. 12.00 Praeities paslaptys. 16.00 Uždrausta istorija. 17.00 Moterų ir meno istorija. 18.00 Istoriją nulėmusios moterys. 19.00 Gandis - Mahatmos gimimas. 20.00 Pompėja. Žmonių, užšalusių laike paslaptis. 21.00 Didžiosios kelionės geležinkeliu po Europą. 22.00 Tamsi Adolfo Hitlerio charizma. 23.00 Samurajų kariai. 24.00 Muziejaus paslaptys. 1.00 Nuslėptos istorijos. 2.00 Didysis požeminis karas.

7.00 Gigantiškų objektų pervežimas. 8.45 Ratai iš ano pasaulio. 9.35 Kaip tai veikia. 10.30 Kaip tai veikia. 11.20 Inžinerija. 12.10 Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantės apsauga. 13.45 Kaip tai veikia. 14.35 Inžinerija. 15.30 Kaip tai veikia. 16.20 Inžinerija. 17.10 Kaip tai veikia. 18.00 Inžinerija. 18.55 Kaip tai veikia. 19.45 Inžinerija. 20.35 Kaip tai veikia. 21.05 Gentis. 22.00 Louisas Theroux. Teisė ir netvarka Filadelfijoje. 23.00 Specialiosios pajėgos. 23.55 Pavojingiausias karys. N-14 0.40 Nusikalstamas Azijos pasaulis. 2.20 Nusikalstamas Azijos pasaulis.


3 | SEKMADIENIS, GRUODŽIO 7 D. 6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Ryto suktinis su Z. Kelmickaite. 7.00 Šventadienio mintys. 7.30 Popietė su A. Čekuoliu. 8.00 Girių horizontai. 8.30 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Tiesioginė transliacija iš Dohos. 10.00 Gustavo enciklopedija. 10.30 Filmas. H. K. Anderseno pasakos„Princesė ant žirnio“, Vokietija. 2010 m. 11.45 Mokslo ekspresas. 12.00 Pasaulio dokumentika. „Neregėtoji Arabija. Slenkančios kopos“. 13.00 Auksinė Agatos Kristi kolekcija. Puaro. N-7 15.00„Chruščiovas Amerikoje“. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.10 Orai. 16.15 Krepšinis. LKL čempionatas. Utenos „Juventus“-Kauno„Žalgiris“. Tiesioginė transliacija iš Utenos. Pertraukoje - Lašas po lašo. 18.00 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Pusfinaliai, finalai. Tiesioginė transliacija iš Dohos. 19.30 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. 20.30 Panorama. 20.55 Sportas. Orai. 21.00 Savaitė. 21.30 Pasaulio panorama. 22.00 Legendos. 23.00„Lilehameris“. N-7 0.50 Auksinis protas. 2.05 „Puaro“. N-7

9.30 Tobula moteris. 10.00 Svajonių sodai. 11.00 Mamyčių klubas. 11.30 Mankštinkitės. 12.00„Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 13.00„Ana ir meilė“. N-7 15.00„Agotos teisė“. N-7 16.00„Inspektorius Morsas“. N-7 18.05„Rutos Rendel detektyvai“. N-7 19.10 Labanakt, vaikučiai. 20.00 Filmas. Drama„Iš visos širdies“, JAV-Vokietija. 2003 m. N-7 21.40 Kultūra+. 22.10 Filmas. Drama„Iš gatvės į Harvardą“, JAV. 2003 m. N-7 23.55„Inspektorius Morsas“. N-7

5.15 Krepšinio pasaulyje. 5.45 Apie žūklę. 6.15 Autopilotas. 6.45 Valanda su Rūta. 8.20 KK2. N-7 9.05 Dviračio šou. 9.35 KK2. N-7 10.15 Šefas rekomenduoja. 10.45 Pasivaikščiojimai su D. Mockumi. VDU karta. 11.15 KK2. N-7 12.00 Yra kaip yra. N-7 13.00 Teleparduotuvė. 13.30 Dviračio šou. 14.00 Valanda su Rūta. 15.40 24 valandos. N-7 16.45„Menininkų portretai“. 17.15 Arčiau mūsų. 17.45 Šefas rekomenduoja. 18.15 Nuo... Iki. 19.10 Mes pačios. 19.40„Alfa“ savaitė. 20.10 Pagalbos skambutis. N-7 21.00„Keliautojo atmintinė“. 22.00„Ekstremalus kontaktas“. 23.00 Tauro ragas. N-7 23.25 Ne vienas kelyje. 23.0 24 valandos. N-7 0.50 KK2. N-7 1.30 Nuo... Iki.

9.00 Klaipėdos savaitė.

6.25 Dienos programa. 6.30 „Žuviukai burbuliukai“. 6.55 „Nenugalimieji“. 7.20 „Agentas Šunytis“. 7.45 „Šegis ir Skūbis Dū“. 8.10 „Vėžliukai nindzės“. 8.35 „Tomo ir Džerio nuotykiai“. 9.00 Sveikatos ABC. 10.00 Filmas. Nuotykių „Keturkojai didvyriai“, Kanada. 2013 m. 11.45 Filmas. Komedija „Jis - ne tau“, JAV-OlandijaVokietija. 2009 m. N-7 14.15 „Mano puikioji auklė“. 14.50 „Didingasis amžius“. N-7 17.00 Ne vienas kelyje. 17.30 Teleloto. 18.30 Žinios. 18.55 Sportas. Orai. 19.00 „Alfa“ savaitė. 19.30 Lietuvos balsas. 22.15 Filmas. Trileris „Nežinomas“, D. BritanijaJaponija-JAV-KanadaPrancūzija. 2011 m. N-14 0.30 Filmas. Komedija „Galingasis Stenas“, JAV. 2007 m. N-14 2.35 Filmas. Veiksmo „Elijaus knyga“, JAV. 2010 m. N-14 9.30 „Keisčiausi pasaulio restoranai“. 10.00„Įspūdingiausios kelionės oro balionu“. 11.00 Reidas. 11.30„Laukinė Afrika“. 12.30„Aristokratai“. N-7 13.30 Klaipėdos savaitė. 14.00„Šalčio gniaužtuose“. 14.30„Departamentas“. N-7 15.30„Tėvai už borto“. 16.10„Baimė mylėti-2“. N-7. 18.00„Rani: maištingoji princesė“. N-7 19.00„Komisaras Manara“. N-7 20.00„Niagaros magija“. N-7 21.00 Filmas. Drama„Ne šventieji“, JAV. 2013 m. N-7 22.45 Klaipėdos savaitė. 23.15„Transporteris“. N-7 0.15 „Aristokratai“. N-7 Auksinis 7.00 Filmas. Trileris „Pagrobtas gyvenimas“, JAV. 2011 m. N-7 9.00 Filmas. Drama „Artistas“, Prancūzija-BelgijaJAV. 2011 m. 11.00 Filmas. Drama„Teresės nuodėmė“, Prancūzija. 2012 m. N-7 13.00 Filmas. Melodrama „Šokis hip-hopo ritmu-4. Revoliucija“, JAV. 2012 m. 15.00 Filmas. Komedija „Atostogos San Tropeze“, Prancūzija. 2008 m. N-7 17.00 Filmas. Drama„Kartu iki pasaulio pabaigos“, JAVSingapūras. 2012 m. N-7 19.00 Filmas. Komedija „Geležinis dangus“, SuomijaVokietija. 2012 m. N-7 21.00 Filmas. Trileris„Prieš ugnį ugnimi“, JAV. 2012 m. N-7 23.00 Filmas. Komedija„Aš tokia susijaudinusi!“, Ispanija. 2013 m. S 1.00 Filmas. Komedija „Broliai iš Beitauno“, JAV. 2012 m. N-14

8.55 Programa. 9.00 Sodžius. 9.15 Žmogus ir gyvūnas. 9.45 Senosios skrynios istorijos. 10.10 Muzikinė vaivorykštė. 10.40„Specialisto patarimai“.

6.40 Teleparduotuvė.

7.00 Ekstrasensų mūšis. N-7

6.55 „Hantikas. Sekliai ir

8.00 Brydės.

paslaptys“. N-7

8.30 Tauro ragas. N-7

7.25 „Smurfai“.

9.00 Autopilotas.

8.00 „Didvyrių draugužiai“.

9.30 Krepšinio pasaulyje.

8.30 „Monstrų vidurinė mokykla. Susidūrimas“. N-7 9.30 Sportuok su mumis. 10.00 Virtuvės istorijos. 10.30 Svajonių sodai. 11.30 „Sofija I. Kartą

10.50 Gamta iš arti. 11.00 Sveikatos kodas. 11.52 Nacionalinė loterija. 12.00 Nacionalinė Geografija. „Gėlavandenių

12.25 Filmas. Komedija

monstrų medžiotojas“. N-7

„Sėkmės, Čarle. Jau

13.00 „Džiunglių princesė

Kalėdos!“, JAV. 2011 m.

Šina“. N-7

14.10 „Dauntono abatija“.

14.00 Sveikinimai.

N-7

16.00 „Muchtaro

16.15 „Kurt Sejitas ir Šura“.

sugrįžimas“. N-7

N-7

17.00 „Brolis už brolį“. N-7

18.30 TV3 žinios. 19.50 TV3 sportas. Orai. 19.00 Savaitės komentarai. 19.30 Lietuvos talentai. 22.00 Filmas. Trileris „Kulka į galvą“, JAV. 2012 m. N-14

N-7 19.00 Filmas. Drama „Rosamunde Pilcher. Sena meilė nerūdija“, Vokietija.

6.00 Muzikos festivalis „Laumės juosta 2011“. Antroji diena. 8.00 Liuks! muzika. 9.00 Kai švenčia svarstyklės. 10.35 I. Starošaitės ir Ž. Žvagulio koncertas. 12.00 Muzikos festivalis „Laumės juosta 2011“. Antroji diena. 14.00

Liuks! muzika. 15.00 Kai švenčia svarstyklės. 16.35 I. Starošaitės ir Ž. Žvagulio koncertas. 18.00 Muzikos festivalis „Laumės juosta 2011“. Antroji diena. 20.00 Liuks! muzika. 21.00 Kai švenčia svarstyklės. 22.35 I. Starošaitės ir Žilvino Žvagulio koncertas. 24.00 Muzikos festivalis „Laumės juosta 2011“. Antroji diena. 2.00 Liuks! muzika.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Dainų dainelė 2014. 9.30 Amžinai graži suknelė. 10.00 Septynios Kauno dienos. 10.30 Didžioji Lietuva. Lietuvių kalbos istorija. 11.00 Kasdienybės aitvarai. 11.45 Žinios. Ukraina. 12.00 Mažųjų žvaigždžių valanda. 12.45 Linksmoji knyga. 13.10 Mūsų miesteliai. Vidiškės. 14.00 Šventadienio mintys. 14.25

D. Verdis. Opera „Likimo galia“. 17.00 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Pusfinaliai, finalai. Tiesioginė transliacija iš Dohos. 18.15 Rusų gatvė. Žinios. 18.45 ...formatas. 19.00 Šiuolaikinių lietuvių autorių knygos. 20.20 Nacionaliniai K. Donelaičio metų skaitymai. „Rudenio gėrybės“. 21.30 Laiko ženklai. 22.35 Lietuvių kinas trumpai. N-7 23.00 Panorama. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 Džiazo muzikos vakaras. 0.30 Pasaulio plaukimo čempionatas (25 m baseine). Pusfinaliai, finalai.

23.00 Filmas. Trileris „Los

N-14

Andželas slaptai“, JAV. 1997

1.50 „Elitinis būrys“. N-7

m. N-14 1.45 Bamba TV. S 8.05 Sveikata. 9.00 Naujienos. 9.20 Padriki užrašai. 9.35 Kol visi namie. 10.25 Fazenda. 11.00 Naujienos. 11.20 Sąmokslo teorija. 12.20 Humoro festivalis Jūrmaloje. 12.45 Filmas. Vaidyb. f.„Kaip ištekėti už milijonieriaus“. 14.00 Naujienos. 14.25 Filmas. Vaidyb. f.„Kaip ištekėti už milijonieriaus“. 17.00 Naujienos. 17.15 Juoda balta. 18.25 Didžiosios lenktynės. 20.00 Laikas. 21.45 Filmas. Vaidyb. f. „Dievo savi planai“. 23.30 A. Freindlich netarnybinis romanas. 0.30 Informacinė laida. 1.00 Filmas. Vaidyb. f. „Europos istorija“. 2.25 Filmas. Vaidyb. f.„Doras, protingas, nevedęs“.

6.30 Aviatoriai. 7.00, 9.00, 12.00, 15.00 Šiandien. 7.25 Gerai ten, kur esame mes. 8.00 Pirmoji pavara. 8.45 Ar rusai moka rusiškai? 9.25 Valgome namie. 10.00 Technikos stebuklas. 10.55 Vasarvietės atsakymas. 12.25 Aukso dulkės. 13.05„Muchtaro sugrįžimas“. 15.25 Savas žaidimas. 16.20 Važiuosime, pavalgysime. 16.55 Nepaprastas atsitikimas. Savaitės apžvalga. 18.00 Šiandien. Apžvalga. 19.10„Jūrų velniai“. 23.05„Antrasis žmogžudysčių skyrius“. 1.00 Filmas. Vaidyb. f. „Mirusios sielos“. 2.55 „Alibi dviem“. 5.05 Filmas. Vaidyb. f. „Broliški ryšiai“. 8.30 Pats sau režisierius. 9.20 Žinios. Maskva. 10.00, 13.00 Žinios. 10.15 Humoro laida. 10.45 Rytinis paštas. 11.25 Gyvūnijos pasaulyje.

Balticum auksinis/21.00 „Prieš ugnį ugnimi“, JAV. 2012 m. N-7 Tapęs parduotuvės savininko ir jo sūnaus žmogžudystės liudininku, ugniagesys Džeremis pats vos išneša sveiką kailį. Policija sulaiko už žmogžudystes atsakingą mafijos bosą ir prašo Džeremio pagalbos jį nuteisiant. Ugniagesys įtraukiamas į liudininkų apsaugos programą... Rež. David Barrett. Vaid.: Bruce Willis, Josh Duhamel, Rosario Dawson.

Balticum/21.00 „Ne šventieji“, JAV. 2013 m. N-7 Moteris, vardu Rūta, pašauna policijos pareigūną. Jos vyras Bobas prisiima visą kaltę ir sėda į kalėjimą. Ten sužino, kad žmona jam pagimdė

21.00 „Grubus žaidimas“.

„Ženklelis“, JAV. 2002 m.

6.15 Informacinė laida. 6.45 Naujienos. 7.10 Laida kariams. 7.35 Vaikų klubas.

8.45 Teleparduotuvė. 9.00 Tavo augintinis. 9.30 Vienam gale kablys. 10.00 Oliverio tvistas. 11.00 „Kovotojas nindzė“. N-7 12.00 Adrenalinas. N-7 12.30 „Simpsonai“. N-7 13.00 Oliverio tvistas. 14.00 Jokių kliūčių. N-7 15.00 Kiečiausi vilkikų vairuotojai. N-7 16.00 Crisso

Angelo iliuzijų pasaulis. N-7 17.00 Jokių kliūčių. N-7 18.00 „6 kadrai“. N-7 19.05 Filmas. Veiksmo Gilus sukrėtimas“, JAV. 1998 m. N-7 21.30 „Gatvės vaikai“. N-14 22.00 „Raudonoji našlė“. N-14 23.00 Filmas. Drama „Karaliaus kalba“, D. Britanija. 2010 m. N-7 1.20 „Anarchijos vaikai“. N-14 2.10 „Bobo užkandinė“. N-14 2.40 „24 valandos“. N-14

2013 m. N-7 N-14

8.55 Ryto programa. 9.00 Plyta prie plytos. 9.35 Bumcės pokštai. 9.55 Šiaulių gidas. 10.00 Mano augintinis. 10.20 ŠRATC specialisto patarimai. 10.25 Apie žūklę. 10.50 Įvairi muzika (SMS). 18.00 Vakaro programa. 18.05 Plyta prie plytos. 18.40 Susitikime prie Kruojos. 19.10 Šiaulių gidas. 19.15 Žemaitijos kinas. 19.40 Namų užrašai. 20.00 Patinka vairuoti. 20.20 Šiaulių gidas. 20.25 Įvairi muzika (SMS).

7.20 Programa. 7.24 TV parduotuvė. 7.40 „Neprilygstamieji gyvūnai“. N-7 8.45 Kitoks pokalbis. N-7 9.45 Pradėk nuo savęs. 9.50 Namų daktaras. 10.25 Vantos lapas. N-7 11.00 Šiandien kimba. 11.30 Girių takais. 12.00 „Pasaulis nuostabus“. 12.30 VMG kulinarinis žurnalas. 13.30 „Laukinis pasaulis“. 14.00 „Air

America“. N-7 15.00 Tarptautinis bušido turnyras „KOK World GP 2014“ iš Kišiniovo (Moldova). 16.00 Žinios. Orai. 16.20 „Genijai iš prigimties“. 17.00 Žinios. Orai. 17.30 Šeima - jėga! 19.00 Žinios. Orai. 19.30 „Išgyventi Afrikoje“. 20.00 Pasaulis X. N-7 21.00 Žinios. Orai. 21.30 Kaimo diena. 21.33 24/7. 22.30 Nusikaltimas ir bausmė. N-14 23.30 „Paramedikai“. N-14 1.50 24/7.

18.00 Ekstrasensų mūšis.

23.50 Filmas. Trileris

10.50 Kaip gyveni, daktare? 11.20 Etnos. 11.50 Kas? Kur? Kada? 12.00„Aš dainuoju“. Tarptautinis studentų solistų konkursas. 14.40„Specialisto patarimai“. 14.50 Akmens žymė. 15.10 Kas? Kur? Kada? 15.20 Mokslo sriuba. 15.30 Žalioji akademija. 16.00„Specialisto patarimai“. 16.10 Purenimai. 16.50„Savaitė su Vydūnu“. 17.55„Specialisto patarimai“. 18.05 Lietuvos darželių gėlės. 18.30 Kas? Kur? Kada? 18.40 Purenimai. 19.10 Ekstremalus sportas. 19.35 Kas? Kur? Kada? 19.45 Pasaulio lietuviai. A. Lunskis. 20.15„Specialisto patarimai“. 20.25 Radviliškis šiandien ir rytoj. 20.55 Muzikiniai Šiauliai. „Vairas“. 21.25 Reakcija. 21.35 Sūduvos krašto apybraižos. Marijampolės cukraus fabrikas. 22.05 Kas? Kur? Kada? 22.15 Koncertas„. Bramso „Vokiškasis requiem“. 23.20 Naktinės pramogos. S

6.45 Dienos programa. 6.50 „Mylėk savo sodą“. 7.45 Nuotakos siaubūnės. N-7 8.40 Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai. N-7 10.25 „Kalahario dykumos surikatos“. 11.00 „Gyvūnai. Faktai ir įdomybės“. 12.00 Mano virtuvė. 12.30 Penki ingredientai. 13.00 Bučiuotis, vesti,

vengti? N-7 14.00 Superauklė. N-7 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Darbščiosios gražuolės. N-7 16.35 Būrėja. 17.05 Viengungis. 19.05 Deividas Bleinas. Svaigulys. 20.00 Nustebink mane. 21.00 Filmas. Detektyvas „Mergina su drakono tatuiruote“, Danija-Norvegija-ŠvedijaVokietija. 2010 m. N-14 22.45 Filmas. Siaubo „Laivas vaiduoklis“, Australija-JAV. 2002 m. N-14 0.25 Darbščiosios gražuolės. N-7

10.00 Sekmadienio rytas.

gyveno... princesė!“.

17.20 Ekstrasensai tiria. N-7

2014 m. gruodžio 6-12 d.

12.00 Kulinarijos žvaigždė. 13.20 Žinios. Maskva. 13.30 Vaidyb. f.„Dėmesio! Visiems postams...“. 15.05 Humoro laida. 17.00 Filmas. Vaidyb. f.„Aš būsiu šalia“. 19.00 Savaitės žinios. 21.00 Sekmadienio vakaras su V. Solovjovu. 22.50 Filmas. Vaidyb. f. „Bostono valsas“. 0.40 Filmas. Vaidyb. f.„Pietų kalendorius“.

7.05 „Belka ir Strelka. Išdykusi šeimynėlė“. 7.20 Švarus darbas. 8.05 Gyvenimo taisyklės. 8.50 M. Zadornovo koncertas. 10.45 Dokumentinis spec. projektas. 12.35„Enigma“. 0.20 Dokumentinis spec. projektas.

5.10 Filmas. Dramakomedija„Gera mergina“, JAV-Vokietija-Olandija. 2002 m. N-14 6.50 Filmas. Komedija „Normandijos viešbutis“, Prancūzija. 2013 m. N-14 8.30 Filmas. Komedija„Para“, Vokietija-JAV. 2005 m. N-14 10.05 Filmas. Drama„Misija „Serenity“, JAV. 2005 m. N-14 12.10 Filmas. Drama „Dorianas Grėjus“, D. Britanija. 2009 m. N-14 14.10 Filmas. Drama„Rėjus“, JAV. 2004 m. N-7 16.50 Filmas. Trileris „Slėptuvė“, JAV. 2011 m. N-14 19.00 Filmas. Veiksmo „Kelionė į Žemės centrą“, JAV. 2008 m. 20.50 Filmas. Komedija „Milijardierius ir blondinė“, JAV. 2012 m. 22.30 Filmas. Komedija „Visados kaip pirmą kartą“, JAV. 2004 m. 0.30 Filmas. Drama„Ilgos sužadėtuvės“, JAV-Prancūzija. 2004 m. N-14 3.00 Filmas. Drama „Sparnuoti padarai“, JAV. 2008 m. S

7.00 Kaip tai veikia? 7.25 Puošyba. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Mitų griovėjai. 10.05 Mūsų kūnas. 10.55 Likviduotojas. 11.50 Nekilnojamojo turto agentai. 12.40 Sandėlių medžiotojai. 13.35 Relikvijų medžiotojai. 14.30 Iliuzionistas. 15.25 Būk budrus. 16.20 Trojus. 17.15 Ieškant antžmogių. 18.10 Magijos mokslas. 19.05 Didelės statybos. 20.00 Ieškant klasikos. 21.00 Automobilių pogrindis. 22.00 Žaidimas iš gyvybės. 23.00 Ekstremalus savaitgalis. 24.00 Pražūtingas laimikis. 1.00 Didžiojo karo dienoraščiai. 1.55 Automobilių pogrindis.

5.00, 5.25, 13.20, 15.35, 21.40 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 19.10 D. fon Fiurstenberg namai. 6.40, 16.45 Atvirai su Džuliana. 7.30, 20.00 Džuliana ir Bilas. 10.00 Mados projektas. 14.05 Filmas. Vaidyb. f. „Tyrimas per Kalėdas“. 15.55 Kortnė ir Kim užkariauja Majamį. 17.30 Paklauskite Krislės. 22.05 Vestuvių projektas. 2.15 Auksinis jaunimas.

9.30 Sporto linksmybės. 9.45 Šiaurės dvikovė. Pasaulio taurė. 10.45 Slidinėjimas. Pasaulio taurė. 12.00 Biatlonas. Pasaulio taurė. 12.45 Slidinėjimas. Pasaulio taurė. 13.45 Biatlonas. Pasaulio taurė. 15.15 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 17.00 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 18.30 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė. 22.45 Angliškas biliardas. „World Main Tour“.

dukterį. Bobas nusprendžia pabėgti iš kalėjimo, kad susitiktų su mylimąja ir pamatytų dukrą. Rež. David Lowery. Vaid.: Rooney Mara, Casey Affleck, Ben Foster.

0.45 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 1.45 Biatlonas. Pasaulio taurė.

9.00 NBA krepšinio lyga. Bostono„Celtics“-Čikagos„Bulls“. 2014/2015 sezonas. 11.15 Rusijos„Premier League“. „Zenit“-„Krasnodar“. 2014/2015 sezonas. 13.15 Tiesioginė transliacija. Ispanijos„Endesa“ krepšinio lyga.„Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 15.00 Olandijos„Eredivisie“ lyga.„AFC Ajax“-„Willem II“. 2014/2015 sezonas. 17.00 KOK World GP 2013. Kišiniovas, Moldova. Bušido kovos. 21.00 Tiesioginė transliacija. Ispanijos„Endesa“ krepšinio lyga.„Estudiantes“-Madrido „Real“. 22.40 Tiesioginė HD transliacija. NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio„Nuggets“. 1.00 Rusijos„Premier League“. „Kuban“-CSKA. 2014/2015 sezonas.

9.00 Ryto programa. 10.00 Skaičių žaidimai. 11.00 Di Em Si magijos triukai. 12.00 A. Hitlerio slapta ataka prieš JAV. 13.00 Apokalipsė. Antrasis pasaulinis karas. 14.00 Paskutinis Sumatros tigras. 15.00 Vandenynas. Jūrų pokyčiai. 16.00 Geriausi lakūnai. 17.00 Di Em Si magijos triukai. Mirtinai pavojinga. 18.00 Di Em Si magijos triukai. Per sieną. 19.00 Di Em Si magijos triukai. Ne pagal gravitacijos dėsnius. 20.00 Dešimt egiptietiškų bausmių. 21.00 Dešimt egiptietiškų bausmių. Paskutinės nelaimės. 22.00 Di Em Si magijos triukai. Kryžminė ugnis. 23.00 Kortų fokusininkas. 24.00 Dešimt egiptietiškų bausmių.

7.00 Hanibalo pėdomis. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Pasakojimai apie Galipolį. 10.00 Karalienė Viktorija ir suluošintas Kaizeris. 11.00 Moterų ir meno istorija. 12.00 Praeities paslaptys. 13.00 Muziejaus paslaptys. 16.00 Uždrausta istorija. 17.00 Tamsi Adolfo Hitlerio charizma. 18.00 Didžiosios kelionės geležinkeliu po Europą. 19.00 Moterų ir meno istorija. 20.00 Istoriją nulėmusios moterys. 21.00 Krikščionybės istorija. 22.00 Pompėja. Žmonių, užšalusių laike paslaptis. 23.00 Senovinės juodosios operacijos. 24.00 Muziejaus paslaptys. 1.00 Inkvizicija. 2.00 Skausmas, infekcija ir nuodai.

7.00 Gigantiškų objektų pervežimas. 8.45 Ratai iš ano pasaulio. 9.35 Kaip tai veikia. 10.30 Kaip tai veikia. 11.20 Kaip tai veikia. 12.10 Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantės apsauga. 13.45 Medienos karaliai. 14.35 Nuodėmingojo miesto automobiliai. 15.25 Metaliniai milžinai. 16.15 Didieji pardavimai. 17.05 Turto gelbėtojai. 17.50 Medienos karaliai. 18.35 Nuodėmingojo miesto automobiliai. 19.20 Oro kariai. 20.10 Žvalgytojai. 21.00 Louisas Theroux. teisė ir netvarka Filadelfijoje. 22.00 Per kančias ir bangas. 23.00 Gentis. 23.55 Pavojingiausias karys. N-14 0.40 FTB. Kova su nusikalstamumu. 2.20 Ypatingosios operacijos.


PIRMADIENIS, GRUODŽIO 8 D. | 4

2014 m. gruodžio 6-12 d.

6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Komisaras Reksas“. N-7 10.00 „Namelis prerijose“. 11.00 Pasaulio panorama. 11.30 Savaitė. 12.00 Gyvenimas. 13.00 „Mažasis princas“. 13.30 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 14.00 Laba diena, Lietuva. 14.05 Žinios. Orai. 14.20 Laba diena, Lietuva. 15.45 Žinios. 16.00 Sportas. Orai. 16.05 „Komisaras Reksas“. N-7 17.10 „Didysis Gregas“. N-7 18.15 Šiandien. 18.40 Sportas. Orai. 18.50 Nacionalinė paieškų tarnyba. 19.50 „Meilė kaip mėnulis“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. 21.00 Dėmesio centre. 21.10 Sportas. Orai. 21.15 Teisė žinoti. 21.55 Tautos balsas. Pertraukoje - loterija „Perlas“. 22.30 Keliai. Mašinos. Žmonės. 23.10 Vakaro žinios. Užsienio naujienos. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 Dabar pasaulyje. 24.00 „Chruščiovas Amerikoje“. 1.00 „Senis“. N-7 2.00 Laba diena, Lietuva.

8.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 8.55 Interjerų dvikova. 9.55 „Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 10.25 Senoji animacija. 11.00 Filmas. Drama „Iš visos širdies“, JAV-Vokietija. 2003 m. N-7 12.40 Ekstremalūs namų pokyčiai. 13.35 „Laukinis angelas“. N-7 14.30 Gardu Gardu. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 16.00 Ekstremalūs namų pokyčiai. 17.00 Pasaulis tavo lėkštėje. 18.00 „Meilė gyventi“. N-7 19.00 „Laukinis angelas“. N-7 20.00 Labanakt, vaikučiai. 20.35 „Moterys meluoja geriau“. N-7 21.00 Filmas. Drama „Kur prasideda meilė“, Vokietija. 2006 m. N-7 22.45 „Meilė gyventi“. N-7 23.40 Pasaulis tavo lėkštėje. 0.40 Gydytojai. N-7

5.50 Padėkime augti. 6.15 Sekmadienio rytas. 6.50 Pagalbos skambutis. N-7 7.35 Krepšinio pasaulyje. 8.05 Apie žūklę. 8.30 Šefas rekomenduoja. 9.00 Mes pačios. 9.30 Žinios. 2014 m. 10.00 „Alfa“ savaitė. 10.25 Sekmadienio rytas. 11.05 24 valandos. N-7 12.10 Valanda su Rūta. 13.50 Mes pačios. 14.15 Autopilotas. 14.45 Yra kaip yra. N-7 15.45 KK2. N-7 16.30 „Alfa“ savaitė. 17.00 Info diena. 21.00 Dviračio šou. 21.30 Dabar pasaulyje. 22.00, 2.00 Info diena.

9.00 Klaipėdos savaitė. 9.30 „Trauma“. N-7 11.30 „Karamelė“. 12.30 „Įspūdingiausios kelionės oro balionu“. 13.30 „Šalčio gniaužtuose“. 14.00 Klaipėdos savaitė. 14.30 „Tėvai už borto“.

6.30 Dienos programa. 6.35 „Smalsutė Dora“. 7.00 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 7.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. N-7 8.50 Filmas. Nuotykių „Rašalo širdis“, D. BritanijaJAV-Vokietija. 2009 m. 11.00 Filmas. Komedija „Meškiukas Jogis“, JAV-N. Zelandija. 2010 m. 12.30 „Tomo ir Džerio pasakos“. 12.55 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 13.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 13.55 „Ogis ir tarakonai“. 14.10 „Ugnis ir Ledas“. N-7 16.30 Labas vakaras, Lietuva. 17.15 Yra kaip yra. N-7 18.30 Žinios. Kriminalai. 19.25 Sportas. Orai. 19.30 KK2. N-7 20.25 Nuo... Iki. 21.30 Žinios. Verslas. 22.04 Sportas. Orai. 22.10 „Mentalistas“. N-7 23.10 „Judantis objektas“. N-7 0.10 „Taikinys“. N-7 1.05 „Nikita“. N-7 2.00 „Agentai“. N-7 15.15 Filmas. Melodrama „Neatrastieji“, Vokietija-JAV. 2005 m. N-7 17.00 „Keisčiausi pasaulio restoranai“. 17.30 Klaipėdos savaitė. 18.00 „Niagaros magija“. N-7 19.00 „Karamelė“. 20.00 Balticum TV žinios. 20.20 „80 traukinių aplink pasaulį“. 20.50 Kinomano užrašai. 21.05 Filmas. Drama „Neišnyk!“, JAV. 2012 m. N-7 23.05 Balticum TV žinios. 23.20 „Trauma“. N-7

Auksinis 7.00 „Nenugalimasis Geležinis žmogus“. 9.00 Filmas. Melodrama „Ženk pirmąjį žingsnį“, Pietų Korėja-JAV. 2013 m. 11.00 Filmas. Drama „Kovotojai“, JAV, 2011 m. N-7 13.15 Filmas. Nuotykių „Žarijos miestas“, JAV. 2008 m. 15.00 Filmas. Drama „Sunkus amžius“, JAV. 2012 m. N-7 17.00 Filmas. Drama „50/50“, JAV. 2011 m. N-7 19.00 Filmas. Komedija „Kiniška dėlionė“, PrancūzijaJAV. 2013 m. N-7 21.00 Filmas. Komedija „LOL“, JAV. 2012 m. N-7 23.00 Filmas. Komedija „Į Romą su meile“, JAV-ItalijaIspanija. 2012 m. 1.00 Filmas. Trileris „Niekas neišgyvena“, JAV. 2012 m. S

15.40 Programa. 15.50 „Press Ralis 2014“. 17.00 Šventės ir tradicijos. Krikštynos. 17.30 Play-Stop. 17.50 Mokslo sriuba. 18.00 Bitinijos šalis. 18.30 Info studija. 18.50 Reakcija. 19.00 Tautos balsas. 19.30 Ventos vingiais. 20.00 Ekstremalus sportas. 20.20 Lietuvių menininkai Prancūzijoje. L. Štalytė. 20.50 „Specialisto patarimai“. 21.00 Info studija. 21.20 Kas? Kur? Kada? 21.30 Lietuvos aviacija. Lėktuvų akrobatika. 22.00 Atėjusi tauta. Žydai. 22.55 „Specialisto patarimai“.

6.35 Teleparduotuvė. 6.50 „Simpsonai“. N-7 7.50 „Virtuvė“. N-7 8.55 „Meilės sūkuryje“. 10.00 „Aistros spalvos“. N-7 10.55 Filmas. Komedija „Vienas namuose“, JAV. 1990 m. 12.55 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 13.30 „Vėžliukai nindzės“. 14.00 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 14.30 „Simpsonai“. N-7 15.30 „Nemylima“. N-7 16.30 TV Pagalba. N-7 18.30 TV3 žinios. 19.20 TV3 sportas. Orai. 19.30 VIRAL‘as. N-7 20.30 „Pasmerkti“. N-7 21.00 Farai. N-14 21.30 TV3 vakaro žinios. 22.00 TV sportas. Orai. 22.10 „Kerštas“. N-14 23.10 „Išdavystė“. N-14 0.10 „Specialioji jūrų policijos tarnyba“. N-14 1.10 „Elitinis būrys“. N-7 1.40 „Nuodėmingoji Kalifornija“. N-14

6.00 Sveikatos ABC. 6.45 Gamta iš arti. 7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 8.00 Ekstrasensų mūšis. N-7 9.00 „Brolis už brolį“. N-7 11.00 Kalbame ir rodome. N-7 12.00 Prokurorų patikrinimas. N-7 13.10 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 14.10 „Šeimynėlė“. N-7 14.45 Amerikos talentai. 15.45 Prokurorų patikrinimas. N-7 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 18.00 Žinios. 18.25 „Vedęs ir turi vaikų“. N-7 19.00 „Detektyvė Džonson“. N-7 20.00 Naktis ir diena. Vilnius. N-7 21.00 Savaitės kriminalai. N-7 21.30 Filmas. Veiksmo „Greitojo reagavimo būrys. Ugnies audra“, JAV. 2011 m. N-14 23.515„Gyvi numirėliai“. N-14 0.10 „Detektyvė Džonson“. N-7 1.05 Prokurorų patikrinimas. N-7 2.10 Bamba TV. S

6.00 Informacinė laida. 6.30 Naujienos. 6.40 Vaikų klubas. 7.00 TV kanalas „Labas rytas“. 9.00 Naujienos. 9.25 TV kanalas „Labas rytas“. 11.00 Naujienos. 11.35 Gyventi sveikai. 12.45, 14.20 Šįvakar su A. Malachovu. 14.00 Naujienos. 14.55 Lauk manęs. 15.55 Mados nuosprendis. 17.00 Naujienos. 17.50 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas. 20.35 Lietuvos „Laikas“. 21.10 „Išeinanti natūra“. 23.25 Lietuvos „Laikas“. 23.35 Vakarinis Urgantas. 0.10 Informacinė laida. 0.40 Nakties naujienos. 0.55 Pozneris. 1.45 Filmas. Vaidyb. f. „Garažas“.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Filmas. Pasaka „Princesė ant žirnio“, Vokietija. 2010 m. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Šventadienio mintys. 12.15 Muzika gyvai. 13.45 „Atrask ir didžiuokis“. Žurnalistas, rašytojas A. Tapinas. 15.00 Arti. Toli. 15.45 „Misija“. 16.50 Girių horizontai. 17.20 „Neskubėk

gyventi“. 17.45 Žinios. Ukraina. 18.00 Rusų gatvė. Žinios. 18.30 Septynios Kauno dienos. 19.00 U. Kaunaitė. Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“. 19.45 Durys atsidaro. 20.15 „K. Striaupa“. 20.45 Linija, spalva, forma. 21.30 Europos tautų istorija Klaipėdos krašte. Klaipėdos pilis. 22.00 Filmas. Drama „Adlono viešbutis“. Šeimos istorija“, Vokietija. 2013 m. N-7 23.40 Prisiminkime. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. 0.30 Dėmesio centre. 0.40 Sportas. Orai. 0.45 Kultūros savanoriai. 1.15 Muzikos pasaulio

9.15 Teleparduotuvė. 9.30 Universitetai.lt 10.00 „Medikopteris“. N-7 11.00 „Puma“. N-7 12.00 „Aferistas“. N-7 13.00 „Simpsonai“. N-7 13.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 14.30 Teleparduotuvė. 15.00 Nepaprastos lenktynės. N-7 16.00 „Agentūra S.K.Y.D.A.S.“. N-7 17.00

„Medikopteris “. N-7 18.00 „Aferistas“. N-7 19.00 „CSI kriminalistai“. N-14 20.00 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 21.00 „Rezidentai“. N-7 21.30 „Nepaprasti rusiški kadrai“. N-7 22.30 „6 kadrai“. N-7 23.00 Filmas. Siaubo „Kukurūzų vaikai. Susirinkimas“, JAV. 1996 m. S 0.45 Filmas. Komedija „Kvailių šeimynėlė. Aukso ieškotojai“, JAV. 2003 m. N-7 2.15 „24 valandos“. N-14

6.00 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 7.55 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos. 9.10 Liuks! muzika. 10.25 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 12.00 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 13.55 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos.

15.10 Liuks! muzika. 16.25 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 18.00 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 19.55 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos. 21.10 Liuks! muzika. 22.25 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 24.00 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 1.55 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Filmas. Pasaka „Princesė ant žirnio“, Vokietija. 2010 m. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Šventadienio mintys. 12.15 Muzika gyvai. 13.45 „Atrask ir didžiuokis“. Žurnalistas, rašytojas A. Tapinas. 15.00 Arti. Toli. 15.45 „Misija“. 16.50 Girių horizontai. 17.20 „Neskubėk gyventi“. 17.45 Žinios. Ukraina. 18.00 Rusų

gatvė. Žinios. 18.30 Septynios Kauno dienos. 19.00 U. Kaunaitė. Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“. 19.45 Durys atsidaro. 20.15 „K. Striaupa“. 20.45 Linija, spalva, forma. 21.30 Europos tautų istorija Klaipėdos krašte. Klaipėdos pilis. 22.00 Filmas. Drama „Adlono viešbutis“. Šeimos istorija“, Vokietija. 2013 m. N-7 23.40 Prisiminkime. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. 0.30 Dėmesio centre. 0.40 Sportas. Orai. 0.45 Kultūros savanoriai. 1.15 Muzikos pasaulio žvaigždės.

21.25 Žiūrėti visiems! 22.20 Paklydimo teritorija. 0.30 „Enigma“.

23.05 Info studija. 23.25 Naktinės pramogos. S

8.55 Ryto programa. 9.00 Susitikime prie Kruojos. 9.30 Šiaulių gidas. 9.35 Plyta prie plytos. 10.10 Namų užrašai. 10.30 Šiaulių gidas. 10.35 Žemaitijos kinas. 11.00 Įvairi muzika (SMS). 17.45 Vakaro programa. 17.50 Renginiai. 17.55 Interviu Šiauliams. 18.00 ŠRATC specialisto patarimai. 18.05 Šiaulių gidas. 18.10 Namų užrašai. 18.20 Patinka vairuoti. 18.30 „Šiaulių žinios“. 18.50 Be komentarų. 18.55 Specialus reportažas. 19.00 Renginiai. 19.05 Šiaulių gidas. 19.10 Kartu su jumis. E. Žakaris. 19.30 „Šiaulių žinios“. 19.50 Plyta prie plytos. 20.25 Šiaulių gidas. 20.30 „Šiaulių žinios“. 20.50 Žemaitijos kinas. 21.15 Įvairi muzika (SMS). 23.00 „Šiaulių žinios. 23.20 Įvairi muzika (SMS).

6.45 Dienos programa. 6.50 Keksiukų karai. 7.45 Linksmieji žvėreliai. 8.10 „Peliukas Stiuartas Litlis“. 8.35 „Įspūdingasis Žmogusvoras“. 9.00 „Antinas Gudruolis“. 9.25 „San Francisko raganos“. N-7 10.15 „Duok leteną!“. 10.45 „Karadajus“. N-7 11.40 „Toks

gyvenimas“. N-7 12.40 „Audra“. N-7 13.35 „Pavogtas gyvenimas“. N-7 14.30 Būrėja. 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Viengungis. 16.30 Linksmieji žvėreliai. 17.00 Keksiukų karai. 18.00 „Meilė ir bausmė“. N-7 20.05 „Karadajus“. N-7 21.00 Filmas. Komedija „Meilė ir neapykanta“, JAV. 1996 m. N-7 23.00 „Slapti reikalai“. N-7 23.55 „Begėdis“. N-14 0.55 Sveikatos ABC.

5.00 NTV rytą. 7.30 Prokurorų patikrinimas. 8.45 „Muchtaro sugrįžimas“. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Šiandien. 9.35 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.20 Medicinos paslaptys. 10.55 Prisiekusiųjų teismas. 12.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas. 13.35 Apžvalga. Nepaprastas atsitikimas. 14.25 „Aukso atsarga“. 16.55 Kalbame ir rodome. 19.05 „Mentų karai“. 21.00 „Maskva. Trys stotys“. 22.55 Dienos anatomija. 23.55 „Medžiotojas“. 1.50 DNR. 2.50 „Sutuoktiniai“.

5.00 Rusijos rytas. 9.05 Pokalbis su mirtimi. 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Žinios. 10.35, 13.30, 16.10, 18.35 Žinios. Maskva. 10.55 Apie tai, kas svarbiausia. 11.55 Ypatingas atvejis. 14.05 „Žvaigždės širdis“. 15.00 „Kol stanica miega“. 16.30 „Karštais pėdsakais“. 17.30 Tiesioginis eteris. 20.00 „Gražus gyvenimas“. 22.55 Dok. f. 0.05 „Kamenskaja“. 1.00 Filmas. Vaidyb. f. „Serafimos Gliukinos šiokiadieniai ir šventės“ (1).

7.00 „Vovočka“. 7.25 Žiūrėti visiems! 7.50 Kviestinė vakarienė. 8.45 Tinkama priemonė. 9.40 Informacinė programa 112. 10.05 Keista byla. 11.00 Švarus darbas. 11.50 Gyvenimo taisyklės. 12.35 „Pėdsekiai“. 13.30 „Kariai“. 15.15 Informacinė programa 112. 15.45 Žiūrėti visiems! 16.25 Šeimos dramos. 17.15 Nemeluok man! 19.15 Naujienos. 19.25 Tinkama priemonė. 20.25 Kviestinė vakarienė.

5.20 Filmas. Komedija „Visados kaip pirmą kartą“, JAV. 2004 m. 7.20 Filmas. Drama „Kada paskutinįkart matei savo tėvą?“, D. Britanija-Airija. 2007 m. N-14 9.10 Filmas. Drama „Ilgos sužadėtuvės“, JAV-Prancūzija. 2004 m. N-14 11.40 Filmas. Melodrama „Meilė ir garbė“, JAV. 2013 m. N-14 13.30 Filmas. Komedija „Visados kaip pirmą kartą“, JAV. 2004 m. 15.20 Filmas. Veiksmo „Kelionė į Žemės centrą“, JAV. 2008 m. 17.10 Filmas. Drama „Visi geri dalykai, JAV. 2010 m. S 19.00 Filmas. Drama „Septynios sielos“, JAV. 2008 m. N-14 21.10 Filmas. Drama „Medžioklė“, Danija. 2012 m. N-14 23.10 Filmas. Komedija „Holivudo žmogžudysčių skyrius“, JAV. 2003 m. N-7 1.10 Filmas. Drama „Kai aš gulėjau mirties patale“, JAV. 2013 m. N-14 3.05 Filmas. Komedija „Draugai su vaikais“, JAV. 2012 m. N-14

7.00 Kaip tai pagaminta? 7.25 Aukcionų karaliai. 7.50 Sandėlių medžiotojai. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Išgyventi. 10.05 Skrydžiai Aliaskoje. 10.55 Aukso karštligė. 11.50 Išgyventi kartu. 12.40 Apgavikai. 13.35 Mašinų maištas. 14.30 Genijus. 15.25 Ateivių paslaptys. 18.10 Likviduotojas. 18.40 Sandėlių medžiotojai. 19.05 Relikvijų medžiotojai. 19.35 Aukcionų karaliai. 20.00 Kaip tai veikia? 21.00 Nemėginkite pakartoti. 22.00 Upių pabaisos. 23.00 Nuogi ir išsigandę. 24.00 Pasprukti. 1.00 Baisiausios akimirkos. 1.55 Relikvijų medžiotojai.

5.00, 10.50, 18.20, 0.35 Ištekėjusi už Džonaso. 5.25, 9.10, 14.10, 22.30 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 17.30 Kardašianų šeimos aukštuomenės gyvenimas. 6.40, 13.20, 22.55 Nuotaka milijonieriui. 7.30, 11.40, 21.40, 1.00 Nuotykiai rojuje. 8.20, 20.00, 1.50 Kortnė ir Kim užkariauja Majamį. 10.00, 16.40, 17.05 The Wanted. 11.15, 18.45 Paklauskite Krislės. 15.00, 19.10 Mados projektas. 15.50 Naujienos. 20.50 Su Džuliana atvirai. 23.45 Tikroji Holivudo istorija.

9.35 Biatlonas. Pasaulio taurė. 11.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 12.00 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 14.00 Sporto linksmybės. 14.30 Jojimas su kliūtimis. „Masters Grand Slam Indoor“. 16.00 Biatlonas. Pasaulio taurė. 17.30 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 18.30 Futbolo apžvalga. 19.15 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 21.45 Sporto linksmybės. 22.00 Imtynės. WWE žurnalas. 22.30 Imtynės. WWE archyvai. 23.30 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 0.45 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Manchester City“-„Bayern München“. 1.45 Futbolo apžvalga.

7.00 Pasaulio galiūnų čempionatas. 8.00 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 10.15 NBA krepšinio lyga. New Yorko „Knicks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 12.30 Olandijos „Eredivisie“ 2014/2015 lyga. 13 turo apžvalga. 13.00 Olandijos „Eredivisie“

Balticum auksinis/21.00 „LOL“, JAV. 2012 m. N-7

LOL - kiekvienam interneto naudotojui pažįstama santrumpa, reiškianti „Laughing Out Loud“ (žvengiu negaliu). Taip draugai vadina šešiolikametę paauglę Lolą. Sugrįžus į mokyklą po vasaros atostogų, jos gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Draugas prisipažįsta, kad buvo neištikimas, o mergina atrėžia, kad vasarą prarado nekaltybę... Rež. Liza Azuelos. Vaid.: Miley Cyrus, Demi Moore, Ashley Greene.

TV1/21.00 „Meilė ir neapykanta“, JAV. 1996 m. N-7 Elegantiškas suvedžiotojas susipažįsta su žavinga prekiautoja nekilnojamuoju turtu. Tačiau per jos gimtadienį jis ją labai nuvilia ir moteris nusprendžia keršyti. Rež. Martin Lawrence. Vaid.: Regina King, Lynn Whitfield, Martin Lawrence.

TV6/23.00 „Kukurūzų vaikai. Susirinkimas“, JAV. 1996 m. S Staiga vieno Nebraskos miestelio vaikus užpuola ligos. Visų simptomai vienodi, o naktį visus ima krėsti šaltis, kamuoja traukuliai ir priepuoliai. Staiga liga pasitraukia, bet vaikai jau nebe tokie, kokie buvo. Jie tiesiog apsėsti blogio, be to, jie pasivadina seniai mirusių vaikų vardais ir pradeda medžioti... Rež. Greg Spence. Vaid.: Naomi Watts, Jamie Renée Smith, Karen Black.

lyga. „AFC Ajax“-„Willem II“. 2014/2015 sezonas. 15.00 Rusijos „Premier League“. „Kuban“-CSKA. 2014/2015 sezonas. 16.50 NBA krepšinio lyga. Hjustono „Rockets“-Dalaso „Mavericks“. 2014/2015 sezonas. 19.00 Sportas. Dienos naujienos. 19.15 Pasaulio galiūnų čempionatas. 20.10 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 21.00 Sportas. Dienos naujienos. 21.10 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 22.10 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 23.00 Sportas. Dienos naujienos. 23.15 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 0.10 KOK World GP 2013. Kišiniovas, Moldovia. Bušido kovos. 1.10 NBA krepšinio lyga. New Yorko „Knicks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 3.10 Rusijos „Premier League“. „Rubin“-„Zenit“. 2014/2015 sezonas.

8.00 Ryto programa. 10.00 Automobilių perpardavinėtojai. 11.00 Nepaprasti automobiliai. „Ferrari“. 12.00 Lobių ieškotojai. 13.00 Dešimt egiptietiškų bausmių. 14.00 Dešimt egiptietiškų bausmių. Paskutinės nelaimės. 15.00 Jūrų velnio paslaptis. 16.00 Pavojingiausi jūros gelmių gyvūnai. 17.00 Trečiojo reicho statiniai. Atlanto siena. 18.00 Lobių ieškotojai. 19.00 Deimantas, kuris kainuoja 400 milijonų dolerių. 20.00 Nepaprasti sprendimai. Megatankeris. 21.00 Trečiojo Reicho statiniai. Pagrindinė citadelė. 22.00 Apokalipsė. Antrasis pasaulinis karas. 23.00 Paranormalūs reiškiniai. Vaiduokliai. 24.00 Nepaprasti sprendimai.

Megatankeris.

7.00 Iš Rytų į Vakarus. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Napoleonas. 10.00 Tiudorų epochos ūkis. 11.05 Krikščionybės istorija. 12.00 Istoriją nulėmusios moterys. 13.00 Medičių bylos. 14.00 Misija X. 15.00 Tamsi Adolfo Hitlerio charizma. 16.00 Laiko komanda. 17.00 Tiudorų epochos ūkis. 18.10 Iš Rytų į Vakarus. 19.10 Praeities paslaptys. 20.10 Muziejaus paslaptys. 21.00 Kodų šifruotojai. Paklydę Bletchley parko didvyriai. 22.00 Stalino mirtis - eros pabaiga. 23.00 Inkvizicija. 24.00 Praeities paslaptys. 1.00 Viduramžių numirėliai. 2.00 Napoleonas.

7.00 Per kančias ir bangas. 8.00 Gentis. 9.00 Gigantiškų objektų pervežimas. 9.55 Inžinerija. 10.50 Kaip tai veikia. 11.50 Dekonstrukcija. 12.15 Aliaskos pakrančių apsauga. 13.05 Gigantiškų objektų pervežimas. 13.55 Inžinerija. 14.50 Kaip tai veikia. 15.50 Dekonstrukcija. 16.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 17.15 Gigantiškų objektų pervežimas. 18.10 Inžinerija. 19.05 Kaip tai veikia. 19.55 Dekonstrukcija. 20.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 21.10 Ypatingasis pakrantės apsaugos laivas „HMS Bounty“. 22.00 Oro kariai. 22.50 Per kančias ir bangas. 23.50 FTB. Kova su nusikalstamumu. 0.40 Kovinis šaudymas. 1.35 Pavojingiausias karys. N-14 2.25 Gigantiškų objektų pervežimas.


5 | ANTRADIENIS, GRUODŽIO 9 D. 6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Komisaras Reksas“. N-7 10.00 „Namelis prerijose“. 11.00 Ryto suktinis su Z. Kelmickaite. 12.00 Nacionalinė paieškų tarnyba. 13.00 „Tatonka ir mažieji draugai“. 13.15 „Džiunglių knyga“. 13.30 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 14.00 Laba diena, Lietuva. 14.05 Žinios. Orai. 14.20 Laba diena, Lietuva. 15.45 Žinios. 16.00 Sportas. Orai. 16.05 „Komisaras Reksas“. N-7 17.10 „Didysis Gregas“. N-7 18.15 Šiandien. 18.40 Sportas. Orai. 18.50 Emigrantai. 19.50 „Meilė kaip mėnulis“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. 21.00 Dėmesio centre. 21.10 Sportas. Orai. 21.15 Specialus tyrimas. 21.55 Lietuva gali. Pertraukoje - loterija „Perlas“. 22.35 Durys atsidaro. 23.10 Vakaro žinios. Užsienio naujienos. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 Dabar pasaulyje. 24.00 Pasaulio dokumentika. „Neregėtoji Arabija. Slenkančios kopos“. 1.00 „Senis“. N-7

8.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 9.00 Interjerų dvikova. 10.00 „Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 10.25 Senoji animacija. 11.00 Filmas. Drama „Kur prasideda meilė“, Vokietija. 2006 m. N-7 12.40 Ekstremalūs namų pokyčiai. 13.35 „Laukinis angelas“. N-7 14.30 „Moterys meluoja geriau“. N-7 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 16.00 Ekstremalūs namų pokyčiai. 17.00 Pasaulis tavo lėkštėje. 18.00 „Meilė gyventi“. N-7 19.00 „Laukinis angelas“. N-7 20.00 Labanakt, vaikučiai. 20.35 „Moterys meluoja geriau“. N-7 21.00 Filmas. Drama „Kai aplanko meilė“, Vokietija. 2006 m. N-7 22.45 „Meilė gyventi“. N-7 23.40 Pasaulis tavo lėkštėje. 0.40 Gydytojai. N-7

6.00 Info diena. 10.00 Žinios. 2014 m. 10.40 Dviračio šou. 11.05 Nuo... Iki. 12.00 05 KK2. N-7 12.45 Yra kaip yra. N-7 13.50 Dviračio šou. 14.15 Krepšinio pasaulyje. 14.45 Yra kai yra. N-7 15.45 KK2. N-7 16.30 Dviračio šou. 17.00 Info diena. 21.00 Dviračio šou. 21.30 Dabar pasaulyje. 22.00, 2.00 Info diena.

9.00 Balticum TV žinios. 9.15 „80 traukinių aplink pasaulį“. 9.45 „Niagaros magija“. N-7 10.45 „Karamelė“. 11.45 „Tėvai už borto“. 12.30 Kinomano užrašai. 12.45 „Keisčiausi pasaulio restoranai“. 13.15 „Rani: maištingoji princesė“. N-7 14.15 „Aristokratai“. N-7 15.15 „Komisaras Manara“. N-7 16.15 Kinomano užrašai. 16.30 „Šalčio gniaužtuose“.

6.30 Dienos programa. 6.35 „Smalsutė Dora“. 7.00 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 7.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. N-7 8.50 Filmas. Nuotykių „Keturkojai didvyriai“, Kanada. 2013 m. 10.40 Lietuvos balsas. 13.05 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 13.30 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 13.55 „Katino Leopoldo kerštas“. 14.10 „Ugnis ir Ledas“. N-7 16.30 Labas vakaras, Lietuva. 17.15 Yra kaip yra. N-7 18.30 Žinios. Kriminalai. 19.25 Sportas. Orai. 19.30 KK2. N-7 20.25 Pagalbos skambutis. N-7 21.30 Žinios. Verslas. 22.04 Sportas. Orai. 22.10 Filmas. Trileris „Valstybės priešas“, JAV. 1998 m. N-7 0.50 „Nikita“. N-7 1.45 „Agentai“. N-7 17.00 „Įspūdingiausios kelionės oro balionu“. 18.00 „Departamentas“. N-7 19.00 „Karamelė“. 20.00 Balticum TV žinios. 20.20 Reidas. 20.50 „Transporteris“. N-7 21.50 Balticum TV žinios. 22.05 Kinomano užrašai. 22.20 „Komisaras Manara“. N-7 23.20 „Niagaros magija“. N-7 0.20 „Rani: maištingoji princesė“. N-7

Auksinis 7.00 Filmas. Drama „Sunkus amžius“, JAV. 2012 m. N-7 9.00 Filmas. Drama „50/50“, JAV. 2011 m. N-7 11.00 Filmas. Komedija „Trys muškietininkai“, VokietijaPrancūzija-JAV. 2011 m. N-7 13.00 Filmas. Trileris „Ant ribos“, JAV. 2012 m. N-7 15.00 Filmas. Drama „Brėkštanti aušra. 1 dalis“, JAV. 2011 m. N-7 17.00 Filmas. Komedija „Vidurnaktis Paryžiuje“, IspanijaJAV. 2011 m. 19.00 Filmas. Trileris „Paskutinė tvirtovė“, JAV. 2013 m. N-7 21.00 Filmas. Drama „Geležinė ledi“, D. BritanijaPrancūzija. 2011 m. N-7 23.00 Filmas. Drama „Lavinos princas“, JAV. 2013 m. N-7 1.00 Filmas. Trileris „Taikinys Nr. 1“, JAV. 2012 m. N-14

8.00 Programa. 8.05 Info studija. 8.25 Kas? Kur? Kada? 8.35 Bitinijos šalis. 9.00 Lietuvos aviacija. Lėktuvų akrobatika. 9.30 „Specialisto patarimai“. 9.40 Tautos balsas. 10.10 Etnos. 10.40 Kas? Kur? Kada? 10.50 Play-Stop. 11.10 Muzikiniai Šiauliai. „Vairas“. 11.35 „Specialisto patarimai“. 11.45 Info studija. 12.05 Muzikinė vaivorykštė. 12.35 Žalioji akademija. 13.05 Lietuvos darželių gėlės. 13.30 Kas? Kur? Kada? 13.40 Info studija. 14.00 Purenimai. 14.30 Kas? Kur? Kada? 14.40 Aš dainuoju”. Tarptautinis studentų solistų konkursas.

6.30 Teleparduotuvė. 6.45 „Simpsonai“. N-7 6.55 Žalioji enciklopedija. 7.20 „Simpsonai“. N-7 7.50 „Virtuvė“. N-7 8.55 „Meilės sūkuryje“. 10.00 „Aistros spalvos“. N-7 11.00 TV Pagalba. N-7 12.55 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 13.30 „Vėžliukai nindzės“. 14.00 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 14.30 „Simpsonai“. N-7 15.30 „Nemylima“. N-7 16.30 TV Pagalba. N-7 18.30 TV3 žinios. 19.20 TV3 sportas. Orai. 19.30 Prieš srovę. N-7 20.30 „Pasmerkti“. N-7 21.00 VIP. N-7 21.30 TV3 vakaro žinios. 22.00 TV sportas. Orai. 22.10 „Nematoma riba“. N-14 23.15 „Išgyvenimas“. N-14 0.10 „CSI kriminalistai“. N -14 1.10 „Elitinis būrys“. N-7 1.40 „Nuodėmingoji Kalifornija“. N-14 17.20 „Specialisto patarimai“. 17.30 Kaip gyveni, daktare? 18.00 Bitinijos šalis. 18.30 Info studija. 18.50 Sodžius. 19.10 Žmogus ir gyvūnas. 19.40 Mokslo sriuba. 19.50 Reakcija. 20.00 Šventės ir tradicijos. Krikštynos. 20.30 Miesto savaitė. 20.50 Kas? Kur? Kada? 21.00 Info studija. 21.20 Kas? Kur? Kada? 21.30 Koncertas „J. Bramso „Vokiškasis requiem“. 22.35 „Specialisto patarimai“. 22.45 Info studija. 23.05 Naktinės pramogos. S

8.55 Ryto programa. 9.00 „Šiaulių žinios“. 9.20 Be komentarų. 9.25 Specialus reportažas. 9.30 Renginiai. 9.35 Šiaulių gidas. 9.40 Kartu su jumis. E. Žakaris. 10.00 Šiaulių gidas. 10.05 Brydės. 10.30 Įvairi muzika (SMS). 17.45 Vakaro programa. 17.50 Susitikimai. 18.30 „Šiaulių žinios“. 18.50 Be komentarų. 18.55 Patinka tai, ką darau. 19.00 Apklausa. 19.05 S plius informacija. 19.10 Šiaulių gidas. 19.15 Miesto savaitė. 19.30 „Šiaulių žinios“. 19.50 Be komentarų. 19.55 Specialus reportažas. 20.00 Šiaulių gidas. 20.05 Renginiai. 20.10 Kartu su Jumis. E. Žakaris. 20.30 „Šiaulių žinios“. 20.50 Bumcės pokštai. 21.00 Įvairi muzika (SMS). 23.00 „Šiaulių žinios“. 23.20 Įvairi muzika (SMS).

5.50 Lietuvos „Laikas“. 6.00 Informacinė laida. 6.35 Naujienos. 6.40 Vaikų klubas. 7.00 TV kanalas „Labas rytas“. 9.00 Naujienos. 9.25 TV kanalas „Labas rytas“. 11.00 Naujienos. 11.35 Gyventi sveikai. 12.40 „Bučinys“. 13.35, 14.20 J. Menšovos laida. 14.55 Vyriška. Moteriška. 15.55 Mados nuosprendis.

7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 8.00 Naktis ir diena. Vilnius. N-7 9.00 Filmas. Drama „Rosamunde Pilcher. Sena meilė nerūdija“, Vokietija. 2013 m. N-7 11.00 Kalbame ir rodome. N-7 12.00 Prokurorų patikrinimas. N-7 13.10 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 14.10 „Vedęs ir turi vaikų“. N-7 14.45 Amerikos talentai. 15.45 Prokurorų patikrinimas. N-7 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 18.00 Žinios. 18.25 „Vedęs ir turi vaikų“. N-7 19.00 „Detektyvė Džonson“. N-7 20.00 Naktis ir diena. Vilnius. N-7 21.00 Farai. N-14 21.30 Filmas. Komedija „Vasabis“, JaponijaPrancūzija. 2001 m. N-14 23.20 „Gyvi numirėliai“. N-14 0.15 „Detektyvė Džonson“. N-7 1.10 Prokurorų patikrinimas. N-7 2.15 Bamba TV. S 17.00 Naujienos. 17.50 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas. 20.45 Lietuvos „Laikas“. 21.20 „Išeinanti natūra“. 23.25 Lietuvos „Laikas“. 23.40 Vakarinis Urgantas. 0.15 Informacinė laida. 0.45 Nakties naujienos. 1.00 Momento struktūra. 1.50 Filmas. Vaidyb. f. „Apsukruoliai“.

5.00 NTV rytą. 7.30 Prokurorų patikrinimas. 8.45 „Muchtaro sugrįžimas“. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Šiandien. 9.35 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.20 Rusiškas įdaras. 10.55 Prisiekusiųjų teismas. 12.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas. 13.35 Apžvalga. Nepaprastas atsitikimas. 14.25 „Aukso atsarga“. 16.55 Kalbame ir rodome. 19.05 „Mentų karai“. 21.00 Dienos anatomija. 21.30 „Maskva. Trys stotys“. 23.25 Kriminalinė Rusija. 24.00 „Medžiotojas“. 1.55 Kulinarinė dvikova. 2.55 „Sutuoktiniai“.

5.00 Rusijos rytas. 9.05 Gyvenimas skolon. 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Žinios. 10.35, 13.30, 16.10, 18.35 Žinios. Maskva. 10.55 Apie tai, kas svarbiausia. 11.55 Ypatingas atvejis. 14.05 „Žvaigždės širdis“. 15.00 „Kol stanica miega“. 16.30 „Karštais pėdsakais“. 17.30 Tiesioginis eteris. 20.00 „Gražus gyvenimas“. 22.55 Suchomlinovo byla. 23.55 „Kamenskaja“. 0.50 Filmas. Vaidyb. f. „Serafimos Gliukinos šiokiadieniai ir šventės“ (2).

7.00 „Vovočka“. 7.25 Žiūrėti visiems! 8.215Kviestinė vakarienė. 9.10 Tinkama priemonė. 10.05 Informacinė programa 112. 10.35 Paklydimo teritorija.

2014 m. gruodžio 6-12 d.

6.45 Dienos programa. 6.50 Keksiukų karai. 7.45 Linksmieji žvėreliai. 8.10 „Peliukas Stiuartas Litlis“. 8.35 „Įspūdingasis Žmogusvoras“. 9.00 „Antinas Gudruolis“. 9.25 „San Francisko raganos“. N-7 10.15 „Duok leteną!“. 10.45 „Karadajus“. N-7 11.40 „Toks

gyvenimas“. N-7 12.40 „Audra“. N-7 13.35 „Pavogtas gyvenimas“. N-7 14.30 Būrėja. 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Viengungis. 16.30 Linksmieji žvėreliai. 17.00 Keksiukų karai. 18.00 „Meilė ir bausmė“. N-7 20.05 „Karadajus“. N-7 21.00 Filmas. Trileris „Laiko gijos“, Ispanija. 2014 m. N-14 22.40 „Detektyvė Rizoli“. N-7 23.35 „Begėdis“. N-14 0.35 „Paskutinė tvirtovė“. N-7

6.50 Programa. 6.54 TV parduotuvė. 7.10 Reporteris. 7.55 „Kulinaras“. N-7 9.00 „Albanas“. N-7 10.05 „Komisaras Megrė“. N-7 11.10 Reporteris. 12.00 Spąstai tėčiui. 13.30 „Neprilygstamieji gyvūnai“. N-7 14.35 TV parduotuvė. 14.50 „Miestelio patruliai“. N-7

16.00 Žinios. Orai. 16.20 Gamink sveikiau! 17.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.00 Reporteris. Orai. 18.40 „Mesingas. Aplenkiantis laiką“. N-7 19.50 „Nužudyti Staliną“. N-7 21.00 Patriotai. N-7 22.00 Reporteris. 22.42 Pažangi Lietuva. Orai. 22.50 Nusikaltimas ir bausmė. N-14 23.50 „Kulinaras“. N-7 0.50 Reporteris. 1.35 Lietuva tiesiogiai.

9.15 Teleparduotuvė. 9.30 Tavo augintinis. 10.00 „Medikopteris“. N-7 11.00 „Puma“. N-7 12.00 „Aferistas“. N-7 13.00 „Rezidentai“. N-7 13.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 14.30 Teleparduotuvė. 15.00 Nepaprastos lenktynės. N-7 16.00 „Agentūra S.K.Y.D.A.S.“. N-7 17.00

„Medikopteris“. N-7 18.00 „Aferistas“. N-7 19.00 „CSI kriminalistai“. N-14 20.00 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 21.00 „Rezidentai“. N-7 21.35 UEFA Čempionų lygos rungtynės. „Monaco FC“-„FC Zenit“. Tiesioginė transliacija 23.40 Filmas. Drama „Meilė ir krepšinis“, JAV. 2010 m. N-7 1.30 UEFA Čempionų lygos apžvalga. 1.50 „Bobo užkandinė“. N-14 2.15 „24 valandos“. N-14

6.00 A.Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 7.40 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 9.20 Liuks! muzika. 9.35 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 12.00 A. Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 13.40 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 15.20

Liuks! muzika. 15.35 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 18.00 A. Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 19.40 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 21.20 Liuks! muzika. 21.35 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 24.00 A. Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 1.40 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Gustavo enciklopedija. 8.35 „Mažasis princas“. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Septynios Kauno dienos. 12.15 Filmas. Melodrama „Jo žmonos išpažintis“, Lietuva. 1983 m. 13.35 Bardų festivalis Anykščiuose. 14.25 Mūsų miesteliai. Vidiškės. 15.15 U. Kaunaitė. Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“.

16.00 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 16.30 „Namelis prerijose“. 17.20 „Neskubėk gyventi“. 17.45 Žinios. Ukraina. 18.00 Vilniaus albumas. 18.15 „Keliaujantys namų dailintojai“. 18.45 Prisiminkime. 19.00 Mūsų dienos - kaip šventė. 20.30 Mokslo sriuba. 20.45 Istorijos detektyvai. 21.30 Naktinis ekspresas. 22.00 „Lilehameris“. N-7 23.30 Europos tautų istorija Klaipėdos krašte. Klaipėdos pilis. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. 0.30 Dėmesio centre. 0.40 Sportas. Orai. 0.45 Linija, spalva, forma. 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės.

12.20 „Pėdsekiai“. 13.15 „Kariai“. 15.05 Informacinė programa 112. 15.30 Žiūrėti visiems! 16.20 Šeimos dramos. 17.15 Nemeluok man! 19.15 Naujienos. 19.25 Tinkama priemonė. 20.25 Kviestinė vakarienė. 21.25 „Mano tiesa“. 23.20 „Kariai“.

5.10 Filmas. Drama „Septynios sielos“, JAV. 2008 m. N-14 7.30 Filmas. Komedija „Holivudo žmogžudysčių skyrius“, JAV. 2003 m. N-7 9.40 Filmas. Drama „10 arba mažiau“, JAV. 2006 m. N-14 11.10 Filmas. Komedijadrama „Seni liūtai“, JAV. 2003 m. 13.10 Filmas. Komedija „Holivudo žmogžudysčių skyrius“, JAV. 2003 m. N-7 15.20 Filmas. Drama „Septynios sielos“, JAV. 2008 m. N-14 17.30 Filmas. Drama „Aš suviliojau Andy Warholą“, JAV. 2006 m. S 19.00 Filmas. Komedija „Milijardierius ir blondinė“, JAV. 2012 m. 20.35 Filmas. Komedija „Normandijos viešbutis“, Prancūzija. 2013 m. N-14 22.10 Filmas. Drama-trileris „Purvini žaidimai“, JAV. 2011 m. N-14 0.05 Filmas. Trileris „Slėptuvė“, JAV. 2011 m. N-14 2.10 Filmas. Drama „Aš suviliojau Andy Warholą“, JAV. 2006 m. S 3.35 Filmas. Komedija „Peliukas Stiuartas Litlis-2“, JAV. 2002 m.

7.00 Kaip tai pagaminta? 7.25 Aukcionų karaliai. 7.50 Sandėlių medžiotojai. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Išgyventi. 10.05 Skrydžiai Aliaskoje. 10.55 Aukso karštligė. 11.50 Išgyventi kartu. 12.40 Apgavikai. 13.35 Sibiro ruletė. 14.30 Ledynų auksas. 15.25 Išgyventi. 18.10 Likviduotojas. 18.40 Sandėlių medžiotojai. 19.05 Relikvijų medžiotojai.

19.35 Aukcionų karaliai. 20.00 Kaip tai veikia? 21.00 Tikslas - Šiaurės ašigalis. 22.00 Didvyriai tarp mūsų. 23.00 Greiti ir triukšmingi. 24.00 Ieškant klasikos. 1.00 Kovotojai. 1.55 Relikvijų medžiotojai.

5.00, 10.50, 18.20, 0.35 Ištekėjusi už Džonaso. 5.25, 9.10, 14.10, 22.30, 23.45 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 17.30 Kardašianų šeimos aukštuomenės gyvenimas. 6.40, 13.20, 22.55 Nuotaka milijonieriui. 7.30, 11.40, 21.40, 1.00 Nuotykiai rojuje. 8.20, 15.50, 20.50 Kortnė ir Kim užkariauja Majamį. 10.00, 10.25, 16.40, 17.05 The Wanted. 11.15, 18.45 Paklauskite Krislės. 15.00, 19.10 Mados projektas. 20.00, 20.25, 1.50 Auksinis jaunimas.

9.30 Futbolo apžvalga. 10.15 Fechtavimas. „Grand Prix“ serija. 11.15 Sporto linksmybės. 12.00 Jojimo žurnalas. 12.15 Biatlonas. Pasaulio taurė. 13.45 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 14.45 Teniso šou su Matsu Wilanderiu. 15.15 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 17.15 Futbolo apžvalga. 18.00 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Manchester City“-„Bayern München“. 19.00 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“. 21.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 22.00 Boksas. IBA serija. Mairis Briedis-Ismail Abdoul. 24.00 Motosportas. GT akademija. 0.15 Ralis. FIA Europos čempionatas. 1.15 Motosportas. FIA pasaulio čempionatas. 2.15 Sporto linksmybės.

Balticum auksinis/21.00 „Geležinė ledi“, D. Britanija-Prancūzija. 2011 m. N-7 Nuo 1959 metų Margaret įgyja partijos kolegų vyrų pasitikėjimą ir vis kyla karjeros laiptais link aukštesnio posto, kol tampa užtikrinta lydere ir 1979 metais išrenkama Jungtinės Karalystės ministre pirmininke. Šalies vadovei tenka spręsti piliečių neramumus, slopinti angliakasių streiką, kovoti prieš IRA teroristų išpuolius... Rež. Phyllida Lloyd. Vaid.: Meryl Streep, Jim Broadbent, Susan Brown.

Baltijos TV/21.30 „Vasabis“, JaponijaPrancūzija. 2001 m. N-14 Juberas - pats ekscentriškiausias Prancūzijos policininkas. Jo darbo metodai gan keisti, vadovybė svajoja jo atsikratyti. Po mylimos žmonos japonės mirties Juberas sužino, kad Japonijoje gyvena jo suaugusi duktė. Atvykęs į šalį sužino, kad mergina įtrauktą į mafijos pinkles ir ją medžioja jakudzos. Rež. Gérard Krawczyk. Vaid.: Jean Reno, Ryoko Hirosue, Michel Muller.

TV6/23.40 „Meilė ir krepšinis“, JAV. 2010 m. N-7 NBA žvaigždė Skotas per įmanomai trumpiausią laiką turi reabilituotis po patirtos traumos. Leslė Vrait - profesionali sportinių traumų terapeutė. Ji ir gauna galimybę gydyti Skotą. Viskas sekasi gerai iki tol, kol Leslė neįsimyli Skoto. Tenka bandyti rinktis tarp gyvenimo suteiktos galimybės ir širdies kovos. Rež. Rež.: Sanaa Hamri. Vaid.: Queen Latifah, Common, Paula PattonGina Prince-Bythewood.

7.00 Sportas. Dienos naujienos. 7.15 Olandijos „Eredivisie“ lyga. 14 turo apžvalga. Premjera. 8.00 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Estudiantes“Madrido „Real“. 10.00 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. Madrido „Real“„Valencia Basket“. 12.00 Sportas. Dienos naujienos. 12.15 Rusijos „Premier League“. Turo apžvalga. 13.00 NBA krepšinio lyga. Detroito „Pistons“-Ouklendo „Warriors“. 2014/2015 sezonas. 15.00 Olandijos „Eredivisie“ lyga. „Feyenoord“-„Groningen“. 2014/2015 sezonas. 17.00 Rusijos „Premier League“. „Rubin“-„Zenit“. 2014/2015 sezonas. 19.00 Sportas. Dienos naujienos. 19.15 Olandijos „Eredivisie“ lyga. 15 turo apžvalga. Premjera. 20.10 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Estudiantes“Madrido „Real“. 21.00 Sportas. Dienos naujienos. 21.10 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Estudiantes“Madrido „Real“. 22.10 NBA krepšinio lyga. Hjustono „Rockets“-Dalaso „Mavericks“. 2014/2015 sezonas. 23.00 Sportas. Dienos naujienos. 23.10 NBA krepšinio lyga. Hjustono „Rockets“-Dalaso „Mavericks“. 2014/2015 sezonas. 0.10 KOK World GP 2013. Kišiniovas, Moldovia. Bušido kovos. 1.10 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. 2.00 Tiesioginė HD transliacija. NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto „Raptors“.

8.00 Ryto programa. 10.00 Automobilių perpardavinėtojai. 11.00 Nepaprasti automobiliai. „Bentley“. 12.00 Lobių ieškotojai. Karalius ir žiedas. 13.00 Nepaprasti sprendimai. Megatankeris. 14.00 Trečiojo Reicho statiniai. 15.00 Bebrų užtvanka. 16.00 Pavojingiausi dykumų gyvūnai. 17.00 Trečiojo Reicho statiniai. Povandeninių laivų bazė. 18.00 Lobių ieškotojai.

19.00 Nepaprasti sprendimai. Megatankeris. 20.00 Di Em Si magijos triukai. Užsiliepsnojęs žmogus. 21.00 Minios valdymas. Tvarkos pažeidėjai. 22.00 Geriausi lakūnai. „Spitfire“ naikintuvas. 23.00 Paranormalūs reiškiniai. 24.00 Di Em Si magijos triukai.

7.00 Iš Rytų į Vakarus. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Napoleonas. 10.00 Tiudorų epochos ūkis. 11.05 Medičių bylos. 12.00 Kodų šifruotojai. Paklydę Bletchley parko didvyriai. 13.00 Tamsi Adolfo Hitlerio charizma. 14.00 Misija X. 15.00 Praeities paslaptys. 16.00 Laiko komanda. 17.00 Tiudorų epochos ūkis. 18.10 Iš Rytų į Vakarus. 19.10 Praeities paslaptys. 20.10 Muziejaus paslaptys. 21.00 Nuslėptos istorijos. 22.00 Senovinės juodosios operacijos. 23.00 Istoriją nulėmusios moterys. 0.00 Praeities paslaptys. 1.00 Viduramžių numirėliai. 2.00 Napoleonas.

7.00 Oro kariai. 7.55 Per kančias ir bangas. 9.00 Gigantiškų objektų pervežimas. 9.55 Inžinerija. 10.50 Kaip tai veikia. 11.50 Dekonstrukcija. 12.15 Aliaskos pakrančių apsauga. 13.05 Gigantiškų objektų pervežimas. 13.55 Inžinerija. 14.50 Kaip tai veikia. 15.50 Dekonstrukcija. 16.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 17.15 Gigantiškų objektų pervežimas. 18.10 Inžinerija. 19.05 Kaip tai veikia. 19.55 Dekonstrukcija. 20.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 21.10 GT akademija. 22.00 Žvalgytojai. 22.50 Didieji pardavimai. 23.50 FTB. Kova su nusikalstamumu.


INTERVIU | 6

2014 m. gruodžio 6-12 d.

Artūro STAPONKAUS nuotr.

B. Rudys: „Norint perprasti mano paveikslus reikia pastangų“

„Žodį rebusas gal dažniau vartoju dėl to, kad žmogus iš karto susitaikytų su ta situacija, kad jam reikės įdėti kažkiek pastangų norint perprasti mano paveikslus“, - aiškino B. Rudys. Atkelta iš 1 p. Matote, prieš mus kabo mano paveikslas „Peilis“. Šis paveikslas reiškia to peilio dinamiką, to peilio stengimasis atlikti savo funkciją. Šis peilis reiškia būtent tai, kad kai tik bus reikalinga kažką nupjauti, kažką padalyti, jis yra tam pasiruošęs. Jeigu žmogus pajunta, kad tas peilis tiesiog pakilęs, sugeba išsilaikyti ore virš daikto, kurį turės padalyti, tai tada iš esmės jis yra tikras peilis. Ne tas peilis, kuris yra įkištas į dėkliuką, nuplautas, pasyviai stovi ir nedirba. Šiame paveiksle peilis yra pasiruošęs, tiesiog sklendžiantis ore, nes peiliai daugiausia dirba horizontalioje padėtyje, ne vertikalioje. Peilius vertikaliai naudoja tik nusikaltėliai norėdami ką nors sužeisti, kam nors įsmeigti, o šis peilis yra skirtas pjauti. Jei pažvelgtumėte į tą paveikslą, kuris kabo žemėliau, tai aiškiai pamatytume, kad ten yra tiesiog galvytė, tiesiog yra naktis, bet pagalvė pilna kažkokių būtybių - gal tai koks kryžiuotis voras, gal kažkokie kabantys šikšnosparniai, o gal ten toje pagalvėje prisiveisę kažkokių kokonų. Iš esmės pieši ir galvoji apie semantinę prasmę, nes tokių įvairių pamąstymų yra kiekviename mano paveiksle. - Ką patartumėte jauniesiems menininkams? - Nežinau, ar ką nors patarti yra įmanoma. Žinote, yra nepaprastai daug komponentų. Pirmiausia kiekvienas apie save ne tiek jau daug ir žinome, apie kitą - tuo labiau. Toliau kiekviename žmoguje esanti potencinė energija išsilaiko skirtingai. Vienas ir sulaukęs 90-ies metų yra gyvas, jam viskas įdomu, jis visur kišasi, o kiek yra žmonių, kurie sulaukę 50-ies arba 60-ies ugnelės akyse nebeturi, pavirsta bambeklais, skundžiasi, kad praėjo jaunystė, kad viskas prarasta, kad gyvenimas nuėjo šuniui ant uodegos. Tad iš esmės palyginus tą 50-metį su 90-mečiu, jis galėtų dar 40 metų būti aktyvus, džiuginti savo artimuosius, džiuginti aplinkinius, bet matyt, tas amžius po 50 skirtingai veikia žmones. Vienus gal išmuša iš vėžių padažnėjusios artimųjų mirtys, kitus galbūt kažkokie socialiniai dalykai. Todėl apskritai kalbėti apie menininkus, dalyti jiems patarimus yra labai sunku. Kiek yra pasaulyje istorijų, kur, sakykime, menininkas sublizgėjo, iškilo, pasiekė šlovės viršūnę, kokių 35-erių, o po to nusišovė. Kitas menininkas išgarsėjo sulaukęs 37-erių, tada susirgo sunkia, nepagydoma liga ir numirė. Tačiau yra ir tokių atvejų, kai kokia nors rašytoja, kuri

nerašė nei iki 20-ies, nei iki 30-ies metų, staiga sulauksi 50-ies pradėjo rašyti. Todėl kiekvienas jaunas žmogus turi įsidėmėti, kad reikia kurti savo istoriją, savo scenarijų. Manęs kažkada panašaus klausė ir aš atsakiau, kad sunkiausia žmogui ir yra kurti savo gyvenimą, nes dauguma sako, jog jis taip susiklostė, jog nuo manęs niekas nepriklausė, o aš manau, kad nuo paties žmogaus irgi nemažai priklauso. Juk tą patį sako ir lietuvių liaudies patarlės: kiekvienas žmogus yra savo gyvenimo kalvis, kaip pasiklosi, taip išmiegosi. - Iš ko šiais laikais menininkai valgo duoną? - Šiais laikais iš savo kūrybos sėkmės menininkas tikrai pragyvena. Sakykime, vien metinė meno kūrėjo stipendija yra daugiau nei 15 tūkstančių. Žinoma, stipendijos skiriamos

tiems, kurie sugeba parengti tokį projektą, kurį patvirtina taryba ir skiria finansavimą. Jeigu menininkas parašo edukacinį projektą, jis gali kelti savo kvalifikaciją, jo kūrinius gali įsigyti kultūros institucijos arba privatūs kolekcionininkai. Menininkas turi galimybę išvykti ir į meno rezidencijas, tai ir mėnesį, kai kur ir šešis mėnesius būna viskas finansuojama. Tačiau aš čia kalbu apie sėkmės menininkus, o šiaip dauguma meno kūrėjų yra priskiriami prie tų, egzistuojančių šventa dvasia. Mano žentas sako, kad menininkas yra indų plovėjas, nes Londone indus plauna teatralai, pavieniai menininkai, daugybę tos profesijos atstovų, kurie tam tikrą savo laiko dalį turi skirti tam, kad turėtų už ką pavalgyti, išsinuomoti studiją arba būstą. Jeigu šiuolaikinio pasaulio menininko paroda buvo viename kontinente, paskui antrame, paskui dar ir trečiame, tai jam realiai turėti nuolatinį darbą būtų neįmanoma, nes jo laiką „suvalgytų“ kūrybinės rezidencijos, parodų rengimo darbai, kurie užtrunka apie pusę mėnesio. Tad visavertiškai dalyvauti tame kultūriniame gyvenime menininkui, kuris dar ir dirba dėstytoju aukštojoje mokykloje, nėra įmanoma. Gaila, bet jis tampa daugiau šeštadienio menininku. - Jūsų gyvenimo moto... - Kas penkerius metus užrašau vis po kitą moto. Jeigu kas paklausia, kokie mano pomėgiai, tai atsakau, kad meistrauti, keliauti ir tinginiauti. O šiuo metu jis yra toks: visada matyti perspektyvą, visada matyti rytdieną.

Šiaulių „Bočiams“ – 15 metų folklorinio ansamblio LPS Šiaulių bendrijos „Bočiai“ archyvo nuotr.

Folkloriniam ansambliui „Bočiai“ sukako 15 metų. Akvilė PUŠINSKAITĖ a.pusinskaite@snaujienos.lt Lapkričio 27-ąją Lietuvos Pensininkų Sąjungos (LPS) Šiaulių „Bočių“ bendrija šventė savo jubiliejų – praėjo 15 metų, kai bendrijos nariai užsiima folklorinio ansamblio veikla. Anot LPS Šiaulių bendrijos „Bočiai“ pirmininko pavaduotojos P. Rainienės, juos šventėje sujungė bendravimas, draugystė, džiaugsmas, juokas, jaudulys ir dar daugybė kitų teigiamų emocijų. „Šiaulių „Bočių“ bendrija – lyg tas bičių avilys, į kurį darbščiosios bitutės neša medų, taip bendrijoje gausėja nudirbtų darbų“, - sakė P. Rainienė. Nuveikta daugybė darbų Paminėti 15-kos metų sukaktį ir apžvelgti „Bočių“ nuveiktus darbus į Šiaulių kultūros centrą susirinko ne tik patys bendrijos nariai, bet ir gausus būrys šiauliečių. Atvyko bočiai iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų - Panevėžio, Rokiškio, Palangos, Šilutės, Naujosios Akmenės, Joniškio. „Mes apie senatvę negalvojame, bet gyvename visavertį gyvenimą, o savo išmintį ir patirtį stengiamės perduoti jaunajai kartai, aktyviai dalyvaujame kultūriniame ir visuo-

meniniame gyvenime“, - per šventę kalbėjo bendrijai 10 metų vadovaujantis pirmininkas Benas Jokubauskas. „Bočių“ bendrija – tu mums dovanoji daug laimingų akimirkų, širdžiai brangių ir svarbių dalykų. Garbaus amžiaus žmonėms bendravimas būtinas kaip oras. Dejonėmis ir skundais niekas sveikatos neužgyveno. Ko reikia garbaus amžiaus žmogui? Vaikai užauginti, belieka mokytis gyventi iš naujo, daugiau laiko skirti sau, atrasti naujų pomėgių, ieškoti bendraminčių, neužsidaryti blogų emocijų rate ir vengti vienatvės, kuri bet kokiu amžiaus tarpsniu nėra pati geriausia draugė“, - per renginį kalbėjo P. Rainienė. Sukaktis, praskaidrinusi kasdienybę 15-kos metų jubiliejaus proga išleista knyga – „Šiaulių „Bočiai“. Knygą šventės dalyviams pristatė jos sudarytojas – LPS ,,Bočiai“ Šiaulių miesto bendrijos pirmininkas B. Jokubauskas ir ją dovanojo svečiams. Pasak P. Rainienės, šis renginys praskaidrino kasdienybę, įnešė šviesos ir džiaugsmo, supratimo, kad dainos, bendravimas tikrai gali padaryti žmogų laimingesnį. Muzika atitolina nuo kasdienybės problemų.


7 | INTERVIU

2014 m. gruodžio 6-12 d.

Atkelta iš 1 p. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, daug kas griuvo, žmonės turėjo kitokių rūpesčių, koncertuose lankėsi vangiai, todėl bendros veiklos su ansambliais teko atsisakyti“, - „Šiaulių naujienoms“ prieš koncertą sakė 1988 metais solo karjerą pradėjęs S. Povilaitis. Nuo to laiko dainininkas savo muzikinį repertuarą renkasi itin atsargiai: „Negaliu šimtu procentu pasakyti, kad pataikau. Nes visos dainos pasiekia tikslą, ne visos prigyja, tačiau stengiuosi širdimi pajausti daina man tinkama ar ne.“ S. Povilaitis pasakojo, kad pats sau kurti muzikos niekada nebandė. Anot jo, tai profesionalių kompozitorių darbas: „Jie pasiūlo kūrinius, o aš renkuosi. Specialiai dainų man niekas nerašo, nors anksčiau taip būdavo.“ Paklaustas, ar jam nenusibosta dainuoti tas pačias, nemirtingas, šlageriais virtusias dainas, atsakė, kad tokių momentų pasitaikydavo, tačiau net jei nesinori, jis turi tai daryti, nes to reikalauja tauta. „Mano dainas dainuoja jau kelios kartos. Publika reikalauja tokių dainų, kurias galėtų paniūniuoti kartu. Su tuo susiduriu ne tik aš, bet ir visi kiti atlikėjai“, - pastebėjo S. Povilaitis. Tiltai sudegė, populiarumas – ne Dainininką pelnytai galima vadinti gyva lietuviškos popmuzikos legenda, tapusia muzikos autoritetu kelių kartų Lietuvos žmonėms. Gerbėjų S. Povilaitis turi pačių įvairiausių. Jam ploja tiek vaikai, tiek garbingo amžiaus žmonės. „Apskritai muzikiniame gyvenime auditorija šiek tiek kinta, nes atsiranda naujų muzikantų. Daugeliu atvejų šiuolaikinė muzika formuoja savo žiūrovą. Tačiau mano žiūrovas jau susiformavęs seniai. Jis nelabai nori kokių nors permainų. Į jokią auditoriją nesitaikau. Kokia ateina, tokia gerai“, - sakė dainininkas. Dainuojantį S. Povilaitį galima išvysti ne tik koncertų salėse, bet ir naktiniuose klubuose. Pasirodo, jis dar turi sveikatos ir

gebėjimų išjudinti šėlti mėgstantį jaunimą. „Kur kviečia, ten ir dainuoju. Koks skirtumas, kur koncertuoti - profesionali scena visur. Rinktis esant tokiai nedidelei rinkai, kaip Lietuva, netikslinga“, - pabrėžė estrados karalius. Paklaustas, kur jo energijos paslaptis, atsakė: „Dozuoju savo normą. Nerengiu kaip anksčiau dviejų, trijų koncertų per dieną. O šiek tiek nuovargio būna kiekviename darbe.“ Šlovė galvos nesusuko Būnant žinomam ir populiariam tiek daug metų, turbūt sunku neišklysti iš kelio ir nesužvaigždėti, tačiau S. Povilaitis sako, kad nežino, ką reiškia, kai dėl šlovės susisuka galvelė: „Tarybiniais laikais užriesti nosies niekas neleido. Visi buvome lygūs. O vėliau jau buvau brandaus amžiaus.“ Dainininkas taip pat prasitarė, jog jam niekada nereikėjo dirbtinės šlovės. Jis net nesistengia kurti kažkokių intrigų, kad būtų pastebėtas. Veikiau priešingai, labai riboja savo pasirodymus žiniasklaidoje ir stengiasi į jos akiratį nepakliūti. „Išgyvenu be skandalų. Gal kitiems atlikėjams intrigų reikia, man - ne. Žmonės ir taip manęs klauso“, - išskyrė S. Povilaitis.

įdedant pastangų ilgalaikio populiarumo tikėtis neverta.“ Vis dėlto dainininkas apie dabartinius muzikos atlikėjus nieko blogo pasakyti negali. „Faktas, jog yra labai daug talentingų muzikantų ir dainininkų. Tačiau geriausius atsirenka istorija“, nuo klausimo subtiliai išsisuko lietuviškos popmuzikos autoritetas. Nuolat atliekant to paties žanro dainas, tikriausiai norisi pasiklausyti kitokios muzikos. Tačiau S. Povilaitis nustebino atsakymu, jog specialiai muzikos nesiklauso. „Kartais, važiuodamas automobiliu, pasileidžiu radiją ir pasiklausau vienos radijo stoties, paskui kitos. Tačiau galiu pasakyti, kad man arčiau dūšios tradicinis bigbendinis džiazas. Dainininkai, formavę mano skonį yra Neilas Armstrongas, Frenkas Sinatra, Rėjus Čarlzas. Iš grupių galėčiau išskirti „Led Zeppelin“, „The Beatles“ (Lietuvoje žinomi kaip „Bitlai“).“

Gerbėjai nebe tokie įkyrūs kaip anksčiau Paklaustas, ar nepervargsta nuo gerbėjų dėmesio, dainininkas, sako, kad viskas priklauso nuo situacijos. „Būna, kad žmogus pamato mane ir pradeda dainuoti „Švieski man vėl“, bet aš prie to pripratęs, tai nekreiŠiuolaikiniai atlikėjai, piu dėmesio. muzikantai dėl populiarumo Tačiau jeigu pasiryžę viskam. Apsinuoginimai, koks nors „paskandaliukai, drabstymaisi kalęs“ eina prie manęs ir sako purvais - tai tik lašas jūroje, ką - „Ei, Stasai“, gali „žvaigždutės“ padaryti dėl tikrai suerzina. žinomumo. Tuomet stengiuosi tokiam Šiuolaikiniai atlikėjai, mu- žmogui ką nors švelniau pasakyzikantai dėl populiarumo pasi- ti ir paprašau, kad nutoltų“, - paryžę viskam. Apsinuoginimai, tirtimi su gerbėjais pasidalijo S. skandaliukai, drabstymaisi pur- Povilaitis. vais - tai tik lašas jūroje, ką gali Estrados karalius prasitarė, „žvaigždutės“ padaryti dėl žino- kad išvykti į užsienį vien dėl to, mumo. kad ten niekas jo nepažįsta, neS. Povilaičio nuomone, tokie bandė, tačiau pripažįsta, jog tai atlikėjai auditorijai ilgai negali jam visai malonu. būti įdomūs, nes siekiant išsi„Visai smagu pakeliauti po laikyti populiarumo viršūnėje, užsienį, kur niekas tavęs nereikia turėti talentą ir įdėti daug pažįsta. Vaikštau sau po Holidarbo: „Tai, kad šiandien esu vudą, matuojuosi išskaptuotus čia, jog manęs auditorija vis dar žvaigždžių atspaudus ir niekas klausosi, yra ilgamečio įdirbio nekreipia dėmesio. Džiaugiaurezultatas. Neturint talento ir ne- si ir Leningrade po Ermitažą

Artūro STAPONKAUS nuotr.

S. Povilaitis: „Neturint talento ir neįdedant pastangų, ilgalaikio populiarumo tikėtis neverta“

vaikščiodamas, nors ir ten koks nors lietuvis į mane pirštu pabaksnodavo. Bet tokia jau mūsų dainininkų dalia“, - atsidūsta S. Povilaitis. Vis dėlto atlikėjo teigimu, šiuolaikiniai gerbėjai nebėra tokie įkyrūs kaip anksčiau: „Pasitaiko, kad kai kurie vis dar laiškutį atsiunčia, pakalbinti bando, bet dabar įkyrių gerbėjų apsauga neprileidžia. Įvairiose salėse nuo jų esame apsaugoti. Anksčiau tai ateidavo ir pralįsdavo pro visur. Tuomet apsaugos nebuvo, tik koks nors persenęs budėtojas pabudėdavo.“ Autobiografijos rašyti nenori Nuo darbo estrados karalius ilsisi Palangoje ir Vilniuje. Tačiau daugiau laiko praleidžia pajūryje. „Gyventi labiau patinka Palangoje. Mažo miestelio privalumai didesni - jokių kamščių, oras grynas. Į Vilnių važiuoju tik tada, kai reikia. Be to, namo ilgai be priežiūros negaliu palikti. Butas be priežiūros gali likti, namas – ne“, - sakė S. Povilaitis. Dainininkui laisvalaikį patinka leisti ramiai. Jis mėgsta pabūti prie vandens telkinių ir skaityti knygas. Lietuvos popmuzikos žvaigždė turi sukaupusi nemažą knygų biblioteką. Dažniausiai skaito klasikinę grožinę literatūrą. Labiausiai mėgsta detektyvus ir fantastiką. Artimiausiai ateičiai nieko ne-

planuoja arba bent jau apie savo planus nutyli. Sako, kad garbingas amžius neleidžia per daug planuoti į ateitį. Vis dėlto aišku viena - gruodžio mėnuo šiam dainininkui bus tikrai įtemptas. Koncertų nusimato didelė gausybė. „Bandžiau kažkada šventes praleisti ramiai, tik nelabai išėjo, seni įpročiai daro savo. Sėdėjau su žmona prie stalo, prisivalgiau. O po to žiūriu, kad sėdžiu čia kaip ‚,durnius“, kol kiti pinigus uždirbinėja. Pavalgiau, nu ir ką, o kur šventė?“ - pats savęs retoriškai paklausė S. Povilaitis. Paklaustas, ką gyvenime dar norėtų padaryti, bet iki šiol sau neleido, dainininkas atsakė: „Noriu suvalgyti tą ir aną, bet turiu save varžyti, nes esu diabetikas.“ Pastaruoju metu itin madinga savo gyvenimiškas istorijas surašyti knygoje. Tačiau estrados karalius savo gerbėjus turi nuvilti. Pasirodo, savo biografijos jis niekam atskleisti nenori. „Siūlo man rašyti tų autobiografinių knygų, bet ne, nenoriu. Yra daugiau žymių, iškilių asmenybių, kurių gyvenimą reikėtų nušviesti vien dėl to, kad iš tiesų daug Lietuvai padarė. Dabartinė mada leisti tokias knygas man šiek tiek juokinga. Nežadu viešinti savo gyvenimo vien dėlto, kad esu dainininkas“, - pabrėžia maestro.


TREČIADIENIS, GRUODŽIO 10 D. | 8

2014 m. gruodžio 6-12 d.

6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Komisaras Reksas“. N-7 10.00 „Namelis prerijose“. 11.00 Emigrantai. 12.00 Specialus tyrimas. 12.40 Lašas po lašo. 12.45 Mokslo ekspresas. 13.00 „Mažasis princas“. 13.30 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 14.00 Laba diena, Lietuva. 14.05 Žinios. Orai. 14.20 Laba diena, Lietuva. 15.45 Žinios. 16.00 Sportas. Orai. 16.05 „Komisaras Reksas“. N-7 17.10 „Didysis Gregas“. N-7 18.15 Šiandien. 18.40 Sportas. Orai. 18.50 Gyvenimas. 19.50 „Meilė kaip mėnulis“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. 21.00 Dėmesio centre. 21.10 Sportas. Orai. 21.15 Auksinis protas. Pertraukoje - loterija „Perlas“. 23.10 Vakaro žinios. Užsienio naujienos. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 Dabar pasaulyje. 24.00 Pasaulio dokumentika. „Keliaujantys namų dailintojai“. 0.40 „Senis“. N-7 1.40 Mokslo ekspresas.

8.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 8.50 Senoji animacija. 9.50 „Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 10.15 Senoji animacija. 10.55 Filmas. Drama„Kai aplanko meilė“, Vokietija. 2006 m. N-7 12.40 Ekstremalūs namų pokyčiai. 13.35„Laukinis angelas“. N-7 14.30„Moterys meluoja geriau“. N-7 15.00„Žavūs ir drąsūs“. N-7 16.00 Ekstremalūs namų pokyčiai. 17.00 Pasaulis tavo lėkštėje. 18.00„Meilė gyventi“. N-7 19.00„Laukinis angelas“. N-7 20.00 Labanakt, vaikučiai. 20.35„Moterys meluoja geriau“. N-7 21.00 Filmas. Drama„Hačiko. Šuns istorija“, JAV. 2009 m. N-7 22.40„Meilė gyventi“. N-7 23.35 Pasaulis tavo lėkštėje. 0.35 Gydytojai. N-7

6.00 Info diena. 10.00 Žinios. 2014 m. 10.40 Dviračio šou. 11.05 Pagalbos skambutis. N-7 12.00 KK2. N-7 12.45Yra kaip yra. N-7 13.50 Dviračio šou. 14.15 Šefas rekomenduoja. 14.45 Yra kaip yra. N-7 15.45 KK2. N-7 16.30 Dviračio šou. 17.00 Info diena. 21.00 Dviračio šou. 21.30 Dabar pasaulyje. 22.00, 2.00 Info diena.

9.00 Balticum TV žinios. 9.15 Reidas. 9.45 „Departamentas“. N-7 10.45„Karamelė“. 11.45„80 traukinių aplink pasaulį“. 12.15„Niagaros magija“. N-7 13.15„Laukinė Afrika“. 14.15 Filmas. Komedija „Moljeras: teprasideda komedija“, Prancūzija. 2007 m. 16.20„Rani: maištingoji princesė“. N-7 17.20„Tėvai už borto“. 18.00„Aristokratai“. N-7 19.00„Karamelė“. 20.00 Balticum TV žinios. 20.20„Keisčiausi pasaulio

5.55 Dienos programa. 6.00 Labas vakaras, Lietuva. 6.35 „Smalsutė Dora“. 7.00 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 7.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. N-7 8.50 24 valandos. N-7 9.55 Yra kaip yra. N-7 12.55 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 13.25 „Ogis ir tarakonai“. 13.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 13.50 „Leopoldas ir auksinė žuvelė“. 14.10 „Ugnis ir Ledas“. N-7 16.30 Labas vakaras, Lietuva. 17.15 Yra kaip yra. N-7 18.30 Žinios. Kriminalai. 19.25 Sportas. Orai. 19.30 KK2. N-7 20.25 „Gyvenimo receptai“. N-7 21.30 Žinios. Verslas. 22.04 Sportas. Orai. 22.10 Filmas. Trileris „Kelias“, JAV. 2009 m. N-14 0.25 „Taikinys“. N-7 1.20 „Nikita“. N-7 2.15 „Agentai“. N-7 restoranai“. 20.50„Baimė mylėti 2“. N-7 22.45 Balticum TV žinios. 23.00„Transporteris“. N-7 24.00„Departamentas“. N-7

Auksinis 7.00 Filmas. Drama„Brėkštanti aušra. 1 dalis“, JAV. 2011 m. N-7 9.00 Filmas. Komedija „Vidurnaktis Paryžiuje“, IspanijaJAV. 2011 m. 11.00 Filmas. Drama„Zero teorema“, D. Britanija-RumunijaJAV. 2013 m. N-7 13.00„Visagaliai keršytojai“. 14.10„Visagaliai keršytojai 2“. 15.20„Naujieji keršytojai“. 17.00 Filmas. Drama „Nepasiduok!“, JAV. 2012 m. 19.00 Filmas. Drama „Provokuojantys užrašai“, Prancūzija. 2012 m. N-7 21.00 Filmas. Nuotykių „Projektas: Dinozaurai“, D. Britanija. 2012 m. N-7 23.00 Filmas. Komedija„Sekso abėcėlė“, JAV. 2013 m. S 1.00 Filmas. Drama„Pažadėtoji žemė“, JAV-Jungtiniai Arabų Emyratai. 2012 m.

8.00 Programa. 8.05 Info studija. 8.30 Kas? Kur? Kada? 8.40 Bitinijos šalis. 9.10 Sodžius. 9.30 „Specialisto patarimai“. 9.40 Miesto savaitė. 10.00 Lietuvių menininkai Prancūzijoje. L. Štalytė. 10.30„Savaitė su Vydūnu“. 11.40 Purenimai. 12.10 Kas? Kur? Kada? 12.20 Info studija. 12.40 Žemaičių vyskupystė. Lietuvos bažnytinės provincijos įkūrimas. 13.10„Specialisto patarimai“. 13.20 Info studija. 13.40 Ekstremalus sportas. 14.05„Specialisto patarimai“. 14.15 Koncertas„J. Bramso „Vokiškasis requiem“. 15.05 Reakcija. 15.15 Kas? Kur? Kada? 15.25 Šiaulių dienos. A. Mamontovas. 17.15 Reakcija. 17.20„Specialisto patarimai“. 17.30 Tautos balsas. 18.00 Bitinijos šalis. 18.30 Info studija.

6.35 Teleparduotuvė.

7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 6.50 „Simpsonai“. N-7 8.00 Naktis ir diena. Vilnius. 7.50 „Virtuvė“. N-7 N-7 9.00 Amerikietiškos 8.55 „Meilės sūkuryje“. imtynės. N-7 10.00 „Aistros spalvos“. N-7 11.00 Kalbame ir rodome. 11.00 TV Pagalba. N-7 N-7 12.55 „Ančiukas Donaldas ir 12.00 Prokurorų patikrinimas. N-7 draugai“. 13.00 „Muchtaro 13.30 „Vėžliukai nindzės“. sugrįžimas“. N-7 14.10 „Vedęs ir turi vaikų“. 14.00 „Kempiniukas N-7 Plačiakelnis“. 14.45 Amerikos talentai. 15.45 Prokurorų 14.30 „Simpsonai“. N-7 patikrinimas. N-7 15.30 „Nemylima“. N-7 17.00 „Muchtaro 16.30 TV Pagalba. N-7 sugrįžimas“. N-7 18. 00 Žinios. 18.30 TV3 žinios. 18.25 „Vedęs ir turi vaikų“. 19.20 TV3 sportas. Orai. N-7 19.30 Kvieskite daktarą! N-7 19.00 „Detektyvė Džonson“. N-7 20.30 „Pasmerkti“. N-7 20.00 Naktis ir diena. 21.00 Žvagulio klanas. N-7 Vilnius. N-7 21.00 Farai. N-14 21.30 TV3 vakaro žinios. 21.30 Filmas. Drama 21.55 TV3 sportas. Orai. „Mielas draugas“, D. 22.05 Vikingų loto. Britanija-Italija. 2012 m. N-14 22.10 „Elementaru“. N-7 23.40 „Gyvi numirėliai“. 23.10 „Išgyvenimas“. N-14 N-14 0.10 „Pelkė“. N-14 0.35 „Detektyvė Džonson“. N-7 1.10 „Elitinis būrys“. N-7 1.30 Prokurorų 1.40 „Nuodėmingoji patikrinimas. N-7 Kalifornija“. N-14 2.35 Bamba TV. S 18.50 Gamta gydo. 19.00 Pasaulio lietuviai. A. Lunskis. 19.30 Šiaulių arena. 20.20 Radviliškis šiandien ir rytoj. 20.50 Kas? Kur? Kada? 21.00 Info studija. 21.20 Kas? Kur? Kada? 21.30 Koncertas„Trys grandai: E. Kučinskas, S. Donskovas, V. Šiškauskas“. 22.55„Specialisto patarimai“. 23.10 Info studija. 23.30 Naktinės pramogos. S

8.55 Ryto programa. 9.00 „Šiaulių žinios“. 9.20 Be komentarų. 9.25 Patinka tai, ką darau. 9.30 Apklausa. 9.35 S plius informacija. 9.40 Šiaulių gidas. 9.45 Miesto savaitė. 10.00 Šiaulių gidas. 10.05 Bumcės pokštai. 10.15 Įvairi muzika (SMS). 17.45 Vakaro programa. 17.50 Be komentarų. 17.55 Specialus reportažas. 18.00 Renginiai. 18.05 Žemaitijos kinas. 18.30„Šiaulių žinios“. 18.50 Sveikatos šaltiniai. 19.00 Geri patarimai. 19.05 Šiaulių gidas. 19.10 Renginiai. 19.15 Be komentarų. 19.20 Šiaulių gidas. 19.25 Apklausa. 19.30„Šiaulių žinios“. 19.50 Patinka tai, ką darau. 19.55 Apklausa. 20.00 S plius informacija. 20.05 Miesto savaitė. 20.20 Bumcės klubas. 20.30„Šiaulių žinios“. 20.50 Vieną kartą. 21.00 Šiaulių gidas. 21.05 Įvairi muzika (SMS). 23.00„Šiaulių žinios“. 23.20 Įvairi muzika (SMS).

5.50 Lietuvos„Laikas“. 6.00 Informacinė laida. 6.35 Naujienos. 6.40 Vaikų klubas. 7.00 TV kanalas„Labas rytas“. 9.00 Naujienos. 9.25 TV kanalas„Labas rytas“. 11.00 Naujienos. 11.35 Gyventi sveikai. 12.40„Bučinys“. 13.35, 14.20 J. Menšovos laida.

14.00 Naujienos. 14.55 Vyriška. Moteriška. 15.55 Mados nuosprendis. 17.00 Naujienos. 17.50 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas. 20.45 Lietuvos„Laikas“. 21.20„Išeinanti natūra“. 23.30 Lietuvos„Laikas“. 23.40 Vakarinis Urgantas. 0.20 Informacinė laida. 0.50 Nakties naujienos. 1.05 Politika. 1.55 Filmas. Vaidyb. f.„Otelas“.

5.00 NTV rytą. 7.30 Prokurorų patikrinimas. 8.45 „Muchtaro sugrįžimas“. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Šiandien. 9.35 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.20 Gaminame su A. Ziminu. 10.55 Prisiekusiųjų teismas. 12.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas. 13.40 Apžvalga. Nepaprastas atsitikimas. 14.25„Aukso atsarga“. 16.55 Kalbame ir rodome. 19.05„Mentų karai“. 21.00 Dienos anatomija. 21.30„Maskva. Trys stotys“. 23.25 Kriminalinė Rusija. 24.00„Medžiotojas“. 1.55 Buto klausimas. 3.00 „Sutuoktiniai“.

5.00 Rusijos rytas. 9.05 Kova dėl druskos. 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Žinios. 10.35, 13.30, 16.10, 18.35 Žinios. Maskva. 11.00 Pokalbis su D. Medvedevu. 12.30 Ypatingas atvejis. 14.05„Žvaigždės širdis“. 15.00„Kol stanica miega“. 16.30„Karštais pėdsakais“. 17.30, 1.45 Tiesioginis eteris. 20.00„Gražus gyvenimas“. 22.55 Tolimųjų Rytų leopardas. 23.55„Kamenskaja“.

9.10 Tinkama priemonė. 10.00 Informacinė programa 112. 10.30 Mano tiesa. 12.25„Pėdsekiai“. 13.20„Kariai“. 15.05 Informacinė programa 112.

6.45 Dienos programa. 6.50 Keksiukų karai. 7.45 „Linksmieji žvėreliai“. 8.10 „Peliukas Stiuartas Litlis“. 8.35 „Įspūdingasis Žmogus-voras“. 9.00 „Antinas Gudruolis“. 9.25 „San Francisko raganos“. N-7 10.15 „Duok leteną!“. 10.45

„Karadajus“. N-7 11.40 „Laiko gijos“. N-14 13.35 „Pavogtas gyvenimas“. N-7 14.30 Būrėja. 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Nematomas žmogus. 16.30 Linksmieji žvėreliai. 17.00 Keksiukų karai. 18.00 „Meilė ir bausmė“. N-7 20.05 „Karadajus“. N-7 21.00 Filmas. Veiksmo „Nindzė“, JAV. 2009 m. N-14 22.35 „Detektyvė Rizoli“. N-7 23.30 „Begėdis“. N-14 0.35 „Paskutinė tvirtovė“. N-7

6.50 Programa. 6.54 TV parduotuvė. 7.10 Reporteris. 7.55 „Kulinaras“. N-7 9.00 „Albanas“. N-7 10.05 „Komisaras Megrė“. N-7 11.10 Reporteris. 12.00 Nuoga tiesa. N-7 13.00 Vantos lapas. N-7 13.30 VMG kulinarinis žurnalas. 14.35 TV parduotuvė. 14.50 „Miestelio patruliai“. N-7 16.00 Žinios. Orai. 16.20 Gamink

sveikiau! 17.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.00 Reporteris. Orai. 18.45 Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus. 18.50 Laikas krepšiniui. 19.00 Europos taurė 2014. Bandirmos „Banvit“-Vilniaus „Lietuvos rytas“. Tiesioginė transliacija iš Turkijos. 21.00 Sąmokslo teorija. N-7 22.00 Reporteris. Orai. 22.50 Patriotai. N-7 23.50 „Kulinaras“. N-7 0.50 Reporteris. 1.35 Lietuva tiesiogiai.

9.15 Teleparduotuvė. 9.30 Adrenalinas. 10.00 „Medikopteris“. N-7 11.00 „Puma“. N-7 12.00 „Aferistas“. N-7 13.00 „Rezidentai“. N-7 13.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 14.30 Teleparduotuvė. 15.00 Nepaprastos lenktynės. N-7 16.00 „Agentūra S.K.Y.D.A.S.“. N-7 17.00

„Medikopteris“. N-7 18.00 „Aferistas“. N-7 19.00 „CSI kriminalistai“. N-14 20.00 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 21.00 „Rezidentai“. N-7 21.35 UEFA Čempionų lygos rungtynės. „FC Barcelona“„Paris Saint-Germain FC“. Tiesioginė transliacija. 23.40 Europos pokerio turas. S 0.45 Filmas. Veiksmo „Kontraktas“, Vokietija-JAV. 2006 m. N-14 2.20 „Bobo užkandinė“. N-14 2.45 „24 valandos“. N-14 14.45 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 16.40 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos. 18.00

6.00 Grupės „Antis“ koncertas. 7.10 Liuks! muzika. 8.45 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 10.40 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos. 12.00 Grupės „Antis“ koncertas. 13.10 Liuks! muzika.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Gustavo enciklopedija. 8.35 „Tatonka ir mažieji draugai“. 8.50 „Džiunglių knyga“. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Naktinis ekspresas. 12.15 Mūsų dienos - kaip šventė. 13.35 „K. Striaupa“. 14.00 Būtovės slėpiniai. 14.45 Girių horizontai. 15.15 Istorijos detektyvai. 16.00 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 16.30 „Namelis prerijose“. 17.20 15.30 Žiūrėti visiems! 16.20 Šeimos dramos. 17.20 Nemeluok man! 19.15 Naujienos. 19.25 Tinkama priemonė. 20.25 Kviestinė vakarienė. 21.20 Tėtis įkliuvo. 22.55 Žiūrėti visiems! 23.20„Kariai“.

5.05 Filmas. Komedija-drama „Seni liūtai“, JAV. 2003 m. 7.00 Filmas. Drama-trileris „Purvini žaidimai“, JAV. 2011 m. N-14 8.50 Filmas. Drama„Laukinė upė“, JAV. 1994 m. N-7 10.50 Filmas. Drama„Aš suviliojau Andy Warholą“, JAV. 2006 m. S 12.20 Filmas. Drama-komedija „Gera mergina“, JAV-VokietijaOlandija. 2002 m. N-14 14.00 Filmas. Komedija „Peliukas Stiuartas Litlis-2“, JAV. 2002 m. 15.25 Filmas. Drama„Pabaisos iš laukinių Pietų“, JAV. 2012 m. N-14 17.05 Filmas. Drama„Dorianas Grėjus“, D. Britanija. 2009 m. N-14 19.00 Filmas. Komedija„Septyni psichopatai“, D. Britanija. 2012 m. N-14 21.00 Filmas. Drama„21“, JAV. 2008 m. N-14 23.10 Filmas. Drama „Medžioklė“, Danija. 2012 m. N-14 1.10 Filmas. Drama„Pabaisos iš laukinių Pietų“, JAV. 2012 m. N-14 2.45 Filmas. Drama„Per pasaulį“, JAV. 2007 m. N-14

7.00 Kaip tai veikia? 7.25 Aukcionų karaliai. 7.50 Sandėlių medžiotojai. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Išgyventi. 10.05 Skrydžiai Aliaskoje. 10.55 Aukso karštligė. 11.50 Išgyventi kartu. 12.40 Apgavikai. 13.35 Greiti ir triukšmingi. 14.30 Motociklai. 15.25 Degtindariai. 18.10 Likviduotojas. 18.40 Sandėlių medžiotojai. 19.05 Relikvijų medžiotojai. 19.35 Aukcionų karaliai. 20.00 Kaip tai veikia? 21.00 Pragariškos trasa. 22.00 Džiunglių auksas. 23.00 Tolimųjų reisų vairuotojai. 24.00 Geležinkelis.

Grupės „Antis“ koncertas. 19.10 Liuks! muzika. 20.45 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 22.40 Geriausios „Kelias į žvaigždes“ dainos. 24.00 Grupės „Antis“ koncertas. 1.10 Liuks! muzika. „Neskubėk gyventi“. 17.45 Žinios. Ukraina. 18.00 Trembita. 18.15 H. Šablevičius. „Šėriau žirgelį“. „Altajaus montažas“. 19.00 Gintarinės batutos meistrai. 20.30 Mokslo sriuba. 20.45 Kultūros savanoriai. 21.15 ...formatas. 21.30 Naktinis ekspresas. 22.00 XVII Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2014“. 23.00 Filmas. Drama „Gėda“, D. Britanija. 2011 m. S 0.40 Panorama. Verslas. Kultūra. 1.10 Dėmesio centre. 1.20 Sportas. Orai. 1.25 U. Kaunaitė. Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“.

1.00 Aliaska: paskutinė riba. 1.55 Relikvijų medžiotojai.

5.00, 10.50, 18.20, 0.35 Ištekėjusi už Džonaso. 5.25, 9.10, 22.30, 23.45 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 17.30 Kardašianų šeimos aukštuomenės gyvenimas. 6.40, 13.20, 22.55 Nuotaka milijonieriui. 7.30, 11.40, 21.40, 1.00 Nuotykiai rojuje. 8.20, 8.45, 15.50, 16.15, 20.50, 21.15 Auksinis jaunimas. 10.00, 10.25, 16.40 The Wanted. 11.15, 18.45 Paklauskite Krislės. 14.10 Tikroji Holivudo istorija. 15.00, 19.10 Mados projektas. 20.00, 1.50 D. fon Fiurstenberg namai.

9.30 Motosportas. GT akademija. 9.45 Angliškas biliardas.„World Main Tour“. 11.45 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“. 12.45 Sporto linksmybės. 13.45 Biatlonas. Pasaulio taurė. 15.15 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 16.30 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“. 17.30 Angliškas biliardas.„World Main Tour“. 19.30 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 20.45 Teniso šou su Matsu Wilanderiu. 21.15 Angliškas biliardas.„World Main Tour“. 23.30 Trečiadienio sporto įvykių apžvalga. 23.35 Raitelių klubo žurnalas. 23.40 Mėnesio sporto įvykių apžvalga. 23.45 Golfo klubas. 23.50 Golfo apžvalga. 0.05 Jachtų klubas. 0.10 Trečiadienio sporto įvykių apžvalga. 0.20 Jojimas su kliūtims. Pasaulio taurė. 1.20 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“.

7.00 Sportas. Dienos naujienos. 7.15 Rusijos„Premier League“. 16 turo apžvalga. Premjera.

Balticum auksinis/21.00 „Projektas: Dinozaurai“, D. Britanija. 2012 m. N-7

Gūdžiose ir laukinėse Afrikos džiunglėse drąsi tyrinėtojų komanda ieško mituose minimo vandens padaro. Grupei vadovauja Marčantas. Tačiau ekspedicijos planus sugriauna sraigtasparnio katastrofa. Neilgai trukus paaiškėja, jog tyrėjai pateko į prieš milijonus metų išnykusiais laikytų padarų lizdą. Rež. Sid Bennett. Vaid.: Richard Dillane, Peter Brooke, Matt Kane.

TV1/21.00 „Nindzė“, JAV. 2009 m. N-14 Amerikietis Kasej Japonijoje gilinasi į ninjutsu kovos meno paslaptis. Vyriausiojo mokytojo paprašytas jis grįžta į Niujorką, kur saugomi legendiniai Yoroi Bitsu - pakutiniojo Koga nindzės ginklai. Vaikinui teks nelengva užduotis – išgelbėti amžius puoselėto kovos meno relikvijas, o tai padaryti tikrai nebus paprasta. Rež. Isaac Florentine. Vaid.: Scott Adkins, Tsuyoshi Ihara , Mika Hijii.

TV6/0.45 „Kontraktas“, Vokietija-JAV. 2006 m. N-14 Mokytojas ir treneris Rojus gyvena vienas su sūnumi - jo žmona mirė. Vyras stengiasi kuo daugiau būti su paaugliu. Kartą iškylaudami miške juodu atsiduria vietoje, kur į upę įkrito policijos automobilis, kuriuo FTB agentai gabeno samdomą žudiką Frenką. Šis liko gyvas. Rojus žino, kad tai nusikaltėlis ir norėtų jį pristatyti teisėsaugai, tačiau... Rež. Bruce Beresford. Vaid.: Jamie Anderson, Ned Bellamy, Margarita Blush.

8.00 NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto„Raptors“. 2014/2015 sezonas. 10.00 NBA krepšinio lyga. Toronto„Raptors“-Čikagos„Bulls“. 2014/2015 sezonas. 12.00 Sportas. Dienos naujienos. 12.15 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. 13.00 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio„Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 15.00 Ispanijos„Endesa“ krepšinio lyga.„Estudiantes“-Madrido„Real“. 17.00 Olandijos„Eredivisie“ lyga. „AFC Ajax“-„Willem II“. 2014/2015 sezonas. 19.00 Sportas. Dienos naujienos. 19.15 Rusijos„Premier League“. 16 turo apžvalga. Premjera. 20.10 NBA krepšinio lyga. Klievlendo„Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 21.00 Sportas. Dienos naujienos. 21.10 NBA krepšinio lyga. Klievlendo„Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 22.10 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio„Nuggets“. 2014/2015 sezonas 23.00 Sportas. Dienos naujienos. 23.15 NBA krepšinio lyga. Atlantos „Hawks“-Denverio„Nuggets“. 2014/2015 sezonas 0.10 KOK World GP 2013. Kišiniovas, Moldovia. Bušido kovos. 1.10 Rusijos„Premier League“. „Zenit“-„Spartak“ . 2014/2015 sezonas. 3.00 Olandijos„Eredivisie“ lyga. „PSV Eindhoven“-„Az Alkmaar“. 2014/2015 sezonas.

8.00 Ryto programa. 10.00 Automobilių perpardavinėtojai. 11.00 Nepaprasti automobiliai. BMW X3. 12.00 Tyrinėtojai. Nerandame viešbučio. 13.00 Di Em Si magijos triukai. 14.00 Minios valdymas. Tvarkos pažeidėjai. 15.00 Juodojo vilko gentis. 16.00 Pavojingiausi miško gyvūnai. 17.00 Trečiojo Reicho ginklai.„Fau 2“ raketos. 18.00 Lobių ieškotojai. Linkolno trofėjus. 19.00 Di Em Si magijos triukai. Užsiliepsnojęs žmogus. 20.00 Žvėrių patrulis. Bizonų įtūžis. 21.00 Greitkelis per pragarą. Du vaikinai, du sunkvežimiai. 22.00 Geriausi lakūnai. Mūšis dėl

Britanijos. 23.00 Paranormalūs reiškiniai. Susitikimas su ateiviu. 24.00 Žvėrių patrulis.

7.00 Kinijos kilmė. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Napoleonas. 10.00 Tiudorų epochos ūkis. 11.05 Nuslėptos istorijos. 12.00 Praeities paslaptys. 13.00 Istoriją nulėmusios moterys. 14.00 Misija X. 15.00 Karolio Didžiojo mitas. 16.00 Laiko komanda. 17.00 Karalienės Viktorijos epochos ūkininkai. 18.10 Kinijos kilmė. 19.10 Praeities paslaptys. 20.10 Muziejaus paslaptys. 21.00 Moterų ir meno istorija. 22.00 Gandis - Mahatmos gimimas. 23.00 Skausmas, infekcija ir nuodai. 24.00 Praeities paslaptys. 1.00 Viduramžių numirėliai. 2.00 Napoleonas.

7.00 Žvalgytojai. 7.55 Didieji pardavimai. 8.45 Statybų asai. 9.10 Gigantiškų objektų pervežimas. 9.55 Inžinerija. 10.50 Kaip tai veikia. 11.50 Dekonstrukcija. 12.15 Aliaskos pakrančių apsauga. 13.05 Gigantiškų objektų pervežimas. 13.55 Inžinerija. 14.50 Kaip tai veikia. 15.50 Dekonstrukcija. 16.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 17.15 Gigantiškų objektų pervežimas. 18.10 Inžinerija. 19.05 Kaip tai veikia. 19.55 Dekonstrukcija. 20.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 21.10 Didieji pardavimai. 22.00 Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantės apsauga. 22.50 Žvalgytojai. 23.50 FTB. Kova su nusikalstamumu. 0.40 GT akademija. 1.35 Pavojingiausias karys. N-14 2.25 Gigantiškų objektų pervežimas.


9 | KETVIRTADIENIS, GRUODŽIO 11 D. 6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Komisaras Reksas“. N-7 10.00 „Namelis prerijose“. 11.00 Auksinis protas. 12.30 Tautos balsas. 13.00 „Tatonka ir mažieji draugai“. 13.15 „Džiunglių knyga“. 13.30 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 14.00 Laba diena, Lietuva. 14.05 Žinios. Orai. 14.20 Laba diena, Lietuva. 15.45 Žinios. 16.00 Sportas. Orai. 16.05 „Komisaras Reksas“. N-7 17.10 „Didysis Gregas“. N-7 18.15 Šiandien. 18.40 Sportas. Orai. 18.50 Tikri vyrai. 19.50 „Meilė kaip mėnulis“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. 21.00 Dėmesio centre. 21.10 Sportas. Orai. 21.15 Svajonę turiu. Pertraukoje - loterija „Perlas“. 23.10 Vakaro žinios. Užsienio naujienos. 23.25 Sportas. Orai. 23.30 Dabar pasaulyje. 24.00 Pasaulio dokumentika. „Valgyti, badauti ir ilgai gyventi“. 1.00 „Senis“. N-7

8.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 8.55 „Rutos Rendel detektyvai“. N-7 10.00 „Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 10.25 Senoji animacija. 10.30 Filmas. Drama „Hačiko. Šuns istorija“, JAV. 2009 m. N-7 12.40 Ekstremalūs namų pokyčiai. 13.35 „Laukinis angelas“. N-7 14.30 „Moterys meluoja geriau“. N-7 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 16.00 Ekstremalūs namų pokyčiai. 17.00 Pasaulis tavo lėkštėje. 18.00 „Meilė gyventi“. N-7 19.00 „Laukinis angelas“. N-7 20.00 Labanakt, vaikučiai. 20.35 „Moterys meluoja geriau“. N-7 21.00 Filmas. Drama „Praregėjimas“, JAV. 2005 m. N-7 22.35 „Meilė gyventi“. N-7 23.30 Pasaulis tavo lėkštėje. 0.30 Gydytojai. N-7

6.00 Info diena. 10.00 Žinios. 2014 m. 10.40 Dviračio šou. 11.05 Šefas rekomenduoja. 11.30 Padėkime augti. 12.00 KK2. N-7 13.40 Yra kaip yra. N-7 14.45 24 valandos. N-7 15.40 Nuo... Iki. 16.30 Dviračio šou. 17.00 Info diena. 21.00 Dviračio šou. 21.30 Dabar pasaulyje. 22.00, 2.00 Info diena.

9.00 Balticum TV žinios. 9.15 „Keisčiausi pasaulio restoranai“. 9.45 „Aristokratai“. N-7 10.45 „Karamelė“. 11.45 „Baimė mylėti 2“. N-7 13.45 Reidas. 14.15 Senoji knyga: rusėniška knyga LDK teritorijoje. 14.45 Filmas. Komedija „Tai mergina, ar vaikinas?“, Kanada-D. Britanija. 2006 m. N-7 16.30 „80 traukinių aplink pasaulį“. 17.00 „Laukinė Afrika“.

6.30 Dienos programa.

6.35 Teleparduotuvė.

6.35 „Smalsutė Dora“.

6.50 „Simpsonai“. N-7

7.00 „Mažieji Tomas ir

7.50 „Virtuvė“. N-7

Džeris“.

8.55 „Meilės sūkuryje“.

7.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. N-7

10.00 „Aistros spalvos“. N-7 11.00 TV Pagalba. N-7 12.55 „Ančiukas Donaldas ir

8.50 24 valandos. N-7

draugai“.

9.55 Yra kaip yra. N-7

13.30 „Vėžliukai nindzės“.

12.55 „Mažieji Tomas ir

14.00 „Kempiniukas

Džeris“.

Plačiakelnis“.

13.25 „Kempiniukas

14.30 „Simpsonai“. N-7

Plačiakelnis“.

15.30 „Nemylima“. N-7

13.55 „Katino Leopoldo lobis“. 14.00 „Katino Leopoldo televizorius“. 14.10 „Ugnis ir Ledas“. N-7

16.30 TV Pagalba. N-7 18.30 TV3 žinios. 19.20 TV3 sportas. Orai. 19.30 Ginčas be taisyklių.

16.30 Labas vakaras,

N-7

Lietuva.

20.30 „Pasmerkti“. N-7

17.15 24 valandos. N-7

21.00 Opiumas liaudžiai.

18.30 Žinios. Kriminalai.

N-7

19.25 Sportas. Orai.

21.30 TV3 vakaro žinios.

19.30 Valanda su Rūta.

21.55 Žalioji enciklopedija.

21.30 Žinios. Verslas. 22.04 Sportas. Orai. 22.10 Filmas. Veiksmo „Drakono akys“, JAV. 2012

22.00 TV3 sportas. Orai. 22.10 „Kobra-11“. N-7 23.10 „Išgyvenimas“. N-14

m. N-14

0.15 „Kaulai“. N-14

24.00 „Taikinys“. N-7

1.15 „Elitinis būrys“. N-7

0.55 „Nikita“. N-7

1.45 „Nuodėmingoji

1.50 Sveikatos ABC.

Kalifornija“. N-14

18.00 „Komisaras Manara“. N-7 19.00 „Karamelė“. 20.00 Balticum TV žinios. 20.20 „Šalčio gniaužtuose“. 20.50 „Trauma“. N-7 22.50 Balticum TV žinios. 23.05 „Baimė mylėti 2“. N-7

7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 8.00 Naktis ir diena. Vilnius. N-7 9.00 Muzikinė kaukė. 11.00 Kalbame ir rodome. N-7 12.00 Prokurorų patikrinimas. N-7 13.10 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 14.10 „Vedęs ir turi vaikų“. N-7 14.45 Amerikos talentai. 15.45 Prokurorų patikrinimas. N-7 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7 18.00 Žinios. 18.25 „Vedęs ir turi vaikų“. N-7 19.00 „Detektyvė Džonson“. N-7 20.00 Naktis ir diena. Vilnius. N-7 21.00 Farai. N-14 21.30 Filmas. Komedija „Gremlinai-2. Nauja gauja“, JAV. 1990 m. N-7 23.30 „Gyvi numirėliai“. N-14 0.30 „Detektyvė Džonson“. N-7 1.30 Prokurorų patikrinimas. N-7 2.35 Bamba TV. S

21.00 Info studija. 21.20 „Specialisto patarimai“. 21.30 Tauro ragas. 22.00 Šiaulių krašto verslas. 22.30 Muzikiniai Šiauliai. „Vairas“. 23.00 Kas? Kur? Kada? 23.10 Info studija. 23.30 Naktinės pramogos. S

Auksinis 7.00 „Naujieji keršytojai“. 9.00 Filmas. Drama „Nepasiduok!“, JAV. 2012 m. 11.00 Filmas. Melodrama „Nieko panašaus į šventes“, JAV. 2008 m. 13.00 Filmas. Drama „Henris Pūlas yra čia“, JAV. 2008 m. 15.00 „Afrikos safaris“. 17.00 Filmas. Trileris „Ilgas savaitgalis“, Australija. 2008 m. N-7 19.00 Filmas. Komedija „Geras vyrukas“, JAV. 2009 m. N-7 21.00 Filmas. Trileris „Išdavikas“, JAV. 2008 m. N-7 23.00 Filmas. Trileris „Magija magija“, Čilė-JAV. 2013 m. N-14 1.00 Filmas. Komedija „Aš tokia susijaudinusi!“, Ispanija. 2013 m. S

8.00 Programa. 8.05 Info studija. 8.25 Kas? Kur? Kada? 8.35 Bitinijos šalis. 9.05 Tautos balsas. 9.35 Gamta gydo. 9.45 „Vilties Prezidentas“. 11.15 „Specialisto patarimai“. 11.25 Info studija. 11.45 Žemaičių vyskupystė. Lietuvos bažnytinės provincijos įkūrimas. 12.15 Purenimai. 12.45 „Specialisto patarimai“. 12.55 Info studija. 13.15 „Savaitė su Vydūnu“. 14.30 Kas? Kur? Kada? 14.40 Sūduvos krašto apybraižos. Marijampolės cukraus fabrikas. 15.10 „Aš dainuoju“. Tarptautinis studentų solistų konkursas. 17.50 Kas? Kur? Kada? 18.00 Bitinijos šalis. 18.30 Info studija. 18.50 Po zodiako ženklu. 19.20 Lietuvos darželių gėlės. 19.50 Šventės ir tradicijos. Krikštynos. 20.20 Septyni Šiaulių dramos teatro dešimtmečiai. 20.50 Kas? Kur? Kada?

8.55 Ryto programa. 9.00 „Šiaulių žinios“. 9.20 Sveikatos šaltiniai. 9.30 Geri patarimai. 9.35 Šiaulių gidas. 9.40 Renginiai. 9.45 Žemaitijos kinas. 10.10 Be komentarų. 10.15 Šiaulių gidas. 10.20 Apklausa. 10.25 Vieną kartą. 10.35 Įvairi muzika (SMS). 17.45 Vakaro programa. 17.50 Be komentarų. 17.55 Patinka tai, ką darau.l 18.00 Šiaulių gidas. 18.05 Apklausa. 18.10 S plius informacija. 18.15 Bumcės pokštai. 18.30 „Šiaulių žinios“. 18.50 Renginiai. 18.55 Interviu Šiauliams. 19.00 ŠRATC specialisto patarimai. 19.05 Šiaulių gidas. 19.10 Namų užrašai. 19.20 Patinka vairuoti. 19.30 „Šiaulių žinios“. 19.50 Mano augintinis. 20.00 Šiaulių gidas. 20.05 Apie žūklę. 20.30 „Šiaulių žinios“. 20.50 Įvairi muzika (SMS). 23.00 „Šiaulių žinios“. 23.20 Įvairi muzika (SMS).

5.50 Lietuvos „Laikas“. 6.00 Informacinė laida. 6.35 Naujienos. 6.40 Vaikų klubas. 7.00 TV kanalas „Labas rytas“. 9.00 Naujienos. 9.25 TV kanalas „Labas rytas“. 11.00 Naujienos. 11.35 Gyventi sveikai. 12.40 „Bučinys“. 13.35, 14.20 J. Menšovos laida. 14.00 Naujienos. 14.55 Vyriška. Moteriška. 15.55 Mados nuosprendis. 17.00 Naujienos. 17.50 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas.

20.45 Lietuvos „Laikas“. 21.20 „Išeinanti natūra“. 23.25 Lietuvos „Laikas“. 23.40 Vakarinis Urgantas. 0.20 Informacinė laida. 0.50 Nakties naujienos. 1.05 Vėlai vakare. 1.50 Žvaigždėlaivis. 2.40 Filmas. Vaidyb. f. „Nepakartojamas pavasaris“.

5.00 NTV rytą. 7.30 Prokurorų patikrinimas. 8.45 „Muchtaro sugrįžimas“. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Šiandien. 9.35 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.20 Valgome namie. 10.55 Prisiekusiųjų teismas. 12.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas. 13.35 Apžvalga. Nepaprastas atsitikimas. 14.25 „Aukso atsarga“. 16.55 Kalbame ir rodome. 18.45 Kriminalinė Rusija. 19.20 „Mentų karai“. 21.15 „Maskva. Trys stotys“. 23.10 Dienos anatomija. 23.45 „Medžiotojas“. 1.35 Vasarvietės atsakymas. 2.40 „Sutuoktiniai“.

5.00 Rusijos rytas. 9.05 Rusų Aliaska. Parduota. 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Žinios. 10.35, 13.30, 16.10, 18.35 Žinios. Maskva. 10.55 Apie tai, kas svarbiausia. 11.55 Ypatingas atvejis. 14.05 „Žvaigždės širdis“. 15.00 „Kol stanica miega“. 16.30 „Karštais pėdsakais“. 17.30 Tiesioginis eteris. 20.00 Filmas. Vaidyb. f. „Liubovė ir Romanas“. 22.00 Vakaras su V. Solovjovu. 23.40 Dok. f. 0.35 Filmas. Vaidyb. f. „Moterų ir šunų žiaurumo ugdymas“.

7.05 „Vovočka“. 7.35 Žiūrėti visiems! 8.30 Kviestinė vakarienė. 9.25 Tinkama priemonė. 10.15 Informacinė programa 112. 10.45 Tėtis pakliuvo. 12.15 „Pėdsekiai“. 13.10 „Kariai“.

2014 m. gruodžio 6-12 d.

6.45 Dienos programa. 6.50 Keksiukų karai. 7.45 Linksmieji žvėreliai. 8.10 „Peliukas Stiuartas Litlis“. 8.35 „Įspūdingasis Žmogus-voras“. 9.00 „Antinas Gudruolis“. 9.25 „San Francisko raganos“. N-7 10.15 „Duok leteną!“. 10.45 „Karadajus“. N-7 11.40 „Toks

gyvenimas“. N-7 12.40 „Audra“. N-7 13.35 „Pavogtas gyvenimas“. N-7 14.30 Būrėja. 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Nematomas žmogus. 16.30 Linksmieji žvėreliai. 17.00 Keksiukų karai. 18.00 „Meilė ir bausmė“. N-7 20.05 „Karadajus“. N-7 21.00 Filmas. Detektyvas „Džekas Teiloras. Magdalenos kankinės“, AirijaVokietija. 2011 m. N-14 22.45 „Sekso magistrai“. N-14 23.55 „Deksteris“. N-14 0.55 „Paskutinė

6.50 Programa. 6.54 TV parduotuvė. 7.10 Reporteris. 7.50 Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus. 7.55 „Kulinaras“. N-7 9.00 „Albanas“. N-7 10.05 „Komisaras Megrė“. N-7 11.10 Reporteris. 12.00 Šeima - jėga! 13.30 Patriotai. N-7 14.35 TV parduotuvė. 14.50

„Miestelio patruliai“. N-7 16.00 Žinios. Orai. 16.20 Gamink sveikiau! 17.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.00 Reporteris. Orai. 18.40 „Mesingas. Aplenkiantis laiką“. N-7 19.50 „Nužudyti Staliną“. N-7 21.00 Nusikaltimas ir bausmė. N-14 22.00 Reporteris. 22.42 Įdomi Lietuva. 2.47 Orai. 22.50 Nuoga tiesa. N-7 23.50 „Kulinaras“. N-7 0.50 Reporteris. 1.35 Lietuva tiesiogiai.

9.15 Teleparduotuvė. 9.30 Vienam gale kablys. 10.00 „Medikopteris“. N-7 11.00 „Puma“. N-7 12.00 „Aferistas“. N-7 13.00 „Rezidentai“. N-7 13.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 14.30 Teleparduotuvė. 15.00 Nepaprastos lenktynės. N-7 16.00 „Agentūra S.K.Y.D.A.S. “. N-7 17.00

„Medikopteris“. N-7 18.00 „Aferistas“. N-7 19.00 „CSI kriminalistai“. N-14 20.00 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 21.00 „Rezidentai“. N-7 21.30 Filmas. Trileris „Suvokimas“, JAV-D. Britanija. 2009 m. N-14 24.00 Filmas. Fantastinis „Trys coliai“, JAV. 2011 m. N-7 1.40 „Anarchijos vaikai“. N-14 2.35 „24 valandos“. N-14 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 18.00 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“.

6.00 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 7.30 Liuks! muzika. 8.40 A. Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 10.20 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 12.00 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 13.30 Liuks! muzika. 14.40 A. Orlausko ir Faros benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 16.20

8.00 Programos pradžia. 8.05 Gustavo enciklopedija. 8.35 „Mažasis princas“. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Naktinis ekspresas. 12.15 Gintarinės batutos meistrai. 13.45 Europos tautų istorija Klaipėdos krašte. Klaipėdos pilis. 14.15 Prisiminkime. 14.30 Kasdienybės aitvarai. 15.15 Kultūros savanoriai. 15.45 ...formatas. 16.00 14.55 Informacinė programa 112. 15.25 Žiūrėti visiems! 16.20 Šeimos dramos. 17.15 Nemeluok man! 19.15 Naujienos. 19.25 Tinkama priemonė. 20.25 Kviestinė vakarienė. 21.20 Žvaigždžių gyvenimas. 23.00 „Kariai“.

5.10 Filmas. Drama „Laukinė upė“, JAV. 1994 m. N-7 7.20 Filmas. Drama „Pabaisos iš laukinių Pietų“, JAV. 2012 m. N-14 9.10 Filmas. Drama „Kai aš gulėjau mirties patale“, JAV. 2013 m. N-14 11.10 Filmas. Drama „21“, JAV. 2008 m. N-14 13.20 Filmas. Komedija „Amerikos numylėtiniai“, JAV. 2001 m. N-14 15.20 Filmas. Drama „Visi geri dalykai, JAV. 2010 m. S 17.05 Filmas. Drama „Tūkstantis akrų“, JAV. 1997 m. N-7 19.00 Filmas. Drama „21“, JAV. 2008 m. N-14 21.10 Filmas. Trileris „Gili žydra jūra“, JAV-D. Britanija. 1999 m. N-14 22.55 Filmas. Drama „Per pasaulį“, JAV. 2007 m. N-14 1.20 Filmas. Komedija „Amerikos numylėtiniai“, JAV. 2001 m. N-14 3.10 Filmas. Drama „Sparnuoti padarai“, JAV. 2008 m. S

7.00 Kaip tai veikia? 7.25 Aukcionų karaliai. 7.50 Sandėlių medžiotojai. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Išgyventi. 10.05 Skrydžiai Aliaskoje. 10.55 Aukso karštligė. 11.50 Išgyventi kartu. 12.40 Apgavikai. 13.35 Ateitis su Dž. Vudsu. 14.30 Laboratorija vyrams. 15.25 Sibiro rulete. 18.10 Likviduotojas. 18.40 Sandėlių medžiotojai. 19.05 Relikvijų medžiotojai. 19.35 Aukcionų karaliai. 20.00 Kaip tai veikia? 21.00 Karai dėl bagažo. 22.00 Kas jūsų garaže? 22.30 Garažų auksas. 23.00 Kova dėl konteinerių. 24.00 Nekilnojamojo turto

19.30 Liuks! muzika. 20.40 A. Orlausko ir Faros

Balticum auksinis/21.00 „Išdavikas“, JAV. 2008 m. N-7 Ėmęsis tirti stambaus tarptautinio sąmokslo bylą, FTB agentas Rojus aptinka buvusio specialiosios tarnybos darbuotojo Samiro pėdsakus. Operatyvinė grupė, kuriai priklauso CŽV veteranas Karteris ir FTB agentas Maksas įtaria, kad Samiras susijęs su sprogimu Nicoje ir teroristiniu išpuoliu Londone. Rež. Jeffrey Nachmanoff. Vaid.: Don Cheadle, Guy Pearce, Sad Taghmaoui.

TV8/21.00 „Praregėjimas“, JAV. 2005 m. N-7 Jauną advokatą Matą motina išsiunčia į mišką padėti mylimiausiam seneliui, kuris beprotiškai myli gamtą ir negali su ja išsiskirti. Matas patiria rimtą kultūrinį šoką: ne tik dėl to, kad senelis gyvena be jokių moderniųjų išradimų, o ir dėl to, kad kieme čia įprasta vaikščioti nuogam! Rež. Stephen Bridgewater. Vaid.: Edward Asner, Jason London, Missy Crider.

benefisas „Žvaigždžių duetai“ linksmai“. 22.20 Koncertas „Meilės jėga“. Bitėlandas 2009. 24.00 I. Valinskienės koncertas „Meilės muzika“. 1.30 Liuks! muzika. „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 16.30 „Namelis prerijose“. 17.20 „Neskubėk gyventi“. 17.45 Žinios. Ukraina. 18.00 Menora. 18.15 Lietuvių dokumentika. „Traukinys stovi penkias minutes“. 19.15 Tavo zona. 20.15 Mokslo sriuba. 20.35 „Pakūta mano meilė“. 21.30 Naktinis ekspresas. 22.00 „Vilius Karalius“. 23.25 Arti. Toli. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. 0.30 Dėmesio centre. 0.40 Sportas. Orai. 0.45 Filmas. Drama „Gėda“, D. Britanija. 2011 m. S

agentai. 1.00 Senienų ieškotojai. 1.55 Relikvijų medžiotojai.

5.00, 10.50, 18.20, 0.35 Ištekėjusi už Džonaso. 5.25, 14.10, 16.40, 20.00, 22.30, 1.50 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 17.30 Kardašianų šeimos aukštuomenės gyvenimas. 6.40, 13.20, 22.55 Nuotaka milijonieriui. 7.30, 11.40, 21.40, 1.00 Nuotykiai rojuje. 8.20, 15.50, 20.50 D. fon Fiurstenberg namai. 9.10, 23.45 Tikroji Holivudo istorija. 10.00 The Wanted. 11.15, 18.45 Paklauskite Krislės. 15.00, 19.10 Mados projektas. 17.05 Vaikantis šlovę.

9.35 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“. 10.35 Biatlonas. Pasaulio taurė. 12.05 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 13.00 Teniso šou su Matsu Wilanderiu. 13.30 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 15.30 Futbolas. UEFA jaunimo lyga. „Juventus Turin“-„Atletico Madrid“. 16.30 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 17.45 Biatlonas. Pasaulio taurė. 18.30 Sporto linksmybės. 19.30 Angliškas biliardas. „World Main Tour“. 21.00 Kovinis sportas. 23.00 Galiūnų sportas. „Strongman Champions League“. 24.00 Teniso šou su Matsu Wilanderiu. 0.30 Kovinis sportas. „King of Kings World GP“.

7.00 Sportas. Dienos naujienos. 7.15 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. Premjera. 8.00 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 10.00 „Supercopa Endesa“ krepšinio taurė. Madrido „Real“-

TV6/21.30 „Suvokimas“, JAV. 2009 m. N-14 1959-ųjų rudenį mokiniai piešia, kaip įsivaizduoja ateitį po 50 metų jų piešiniai sudedami į laiko kapsulę. Liusinda, keista mergaitė, girdinti balsus, surašo eilę skaičių. 2009-aisiais kapsulė atidaroma, Liusindos piešinys atitenka Kalebui. „Piešinį“ pamato ir Kalebo tėvas astrofizikas.... Rež. Alex Proyas. Vaid.: Nicolas Cage, Chandler Canterbury, Rose Byrne.

„Valencia Basket“. 1 pusfinalis. 12.00 Sportas. Dienos naujienos. 12.15 Olandijos „Eredivisie“ turo apžvalga. 13.00 ATP 250 Montpellier. Vyrų tenisas. Richard Gasquet-Gael Monfils. Finalas. 15.00 NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 17.00 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „FC Barcelona“Mursijos UCAM. 19.00 Sportas. Dienos naujienos. 19.15 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. Premjera. 20.10 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 21.00 Sportas. Dienos naujienos. 21.10 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. „Valencia Basket“-„Laboral Kutxa“. 22.10 KOK World GP 2013. Kišeniovas, Moldovia. Bušido kovos. Premjera. 23.00 Sportas. Dienos naujienos. 23.10 KOK World GP 2013. Kišeniovas, Moldovia. Bušido kovos. Premjera. 2.30 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. 3.10 Rusijos „Premier League“. „Mordovia“-„Zenit“. 2014/2015 sezonas.

8.00 Ryto programa. 10.00 Automobilių perpardavinėtojai. 11.00 Nepaprasti automobiliai. „Aston-Martin“. 12.00 Tyrinėtojai. Miestovaiduoklio lobiai. 13.00 Žvėrių patrulis. 14.00 Greitkelis per pragarą. 15.00 Chaosas, kurį kelia kengūros. 16.00 Pavojingiausi miesto gyvūnai. 17.00 Trečiojo Reicho ginklai. Nepaprasti tankai. 18.00 Lobių ieškotojai. Naujojo Džersio lobiai. 19.00 Žvėrių patrulis. Bizonų įtūžis. 20.00 Tunų žvejyba. Šiaurė prieš Pietus. 21.00 Jukono auksas. 22.00 Geriausi lakūnai. Totalus karas. 23.00 Paranormalūs reiškiniai. 24.00 Tunų žvejyba.

7.00 Kinijos kilmė. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Napoleonas. 10.00 Karalienės Viktorijos epochos ūkininkai. 11.05 Moterų ir meno istorija. 12.00 Gandis - Mahatmos gimimas. 13.00 Praeities paslaptys. 14.00 Misija X. 15.00 Medičių bylos. 16.00 Laiko komanda. 17.00 Karalienės Viktorijos epochos ūkininkai. 18.10 Kinijos kilmė. 19.10 Praeities paslaptys. 20.10 Muziejaus paslaptys. 21.00 Didžiosios kelionės geležinkeliu po Europą. 22.00 Didysis požeminis karas. 23.00 Muziejaus paslaptys. 24.00 Praeities paslaptys. 1.00 Viduramžių numirėliai. 2.00 Napoleonas.

7.00 Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantės apsauga. 7.50 Žvalgytojai. 8.45 Statybų asai. 9.10 Gigantiškų objektų pervežimas. 9.55 Inžinerija. 10.50 Kaip tai veikia. 11.50 Dekonstrukcija. 12.15 Aliaskos pakrančių apsauga. 13.05 Gigantiškų objektų pervežimas. 13.55 Inžinerija. 14.50 Kaip tai veikia. 15.50 Dekonstrukcija. 16.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 17.15 Gigantiškų objektų pervežimas. 18.10 Inžinerija. 19.05 Kaip tai veikia. 19.55 Dekonstrukcija. 20.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 21.10 Žvalgytojai. 22.00 Nuodėmingojo miesto automobiliai. 22.50 Oro kariai. 23.50 FTB. Kova su nusikalstamumu. 0.40 Didieji pardavimai. 1.35 Pavojingiausias karys. N-14 2.25 Gigantiškų objektų pervežimas.


PENKTADIENIS, GRUODŽIO 12 D. | 10

2014 m. lapkričio gruodžio 6-12 d.

6.00 Lietuvos Respublikos himnas. 6.05 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Komisaras Reksas“. N-7 10.00 „Namelis prerijose“. 11.00 Svajonę turiu. 12.25 Bėdų turgus. 13.00 „Mažasis princas“. 13.30 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 14.00 Laba diena, Lietuva. 14.05 Žinios. Orai. 14.20 Laba diena, Lietuva. 15.45 Žinios. 16.00 Sportas. Orai. 16.05 „Komisaras Reksas“. N-7 17.10 „Didysis Gregas“. N-7 18.15 Šiandien. 18.22 Sportas. Orai. 18.30 Žingsnis po žingsnio. 18.45 „Didieji lūkesčiai“. N-7 19.50 Duokit šansą. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.55 Sportas. Orai. 21.00 Duokim garo! Pertraukoje - loterija „Perlas“. 22.50 Specialus tyrimas. 23.30 Dabar pasaulyje. 24.00 Filmas. Trileris „Robotas policininkas-2“, JAV. 1990 m. N-14 2.05 „Senis“. N-7

8..00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 8.55 „Rutos Rendel detektyvai“. N-7 10.00 „Mažųjų gyvūnėlių krautuvė“. 10.25 Senoji animacija. 11.00 Filmas. Drama „Praregėjimas“, JAV. 2005 m. N-7 12.40 Ekstremalūs namų pokyčiai. 13.35 „Laukinis angelas“. N-7 14.30 „Moterys meluoja geriau“. N-7 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. N-7 16.00 Ekstremalūs namų pokyčiai. 17.00 Pasaulis tavo lėkštėje. 18.00 „Meilė gyventi“. N-7 19.00 „Laukinis angelas“. N-7 20.00 Labanakt, vaikučiai. 20.30 Gardu Gardu. 21.00 Filmas. Drama „Lemtinga klaida“, JAV. 2006 m. N-14 22.40 „Meilė gyventi“. N-7 23.35 Pasaulis tavo lėkštėje. 0.35 Gydytojai. N-7

6.00 Info diena. 10.00 Žinios. 2014 m. 10.40 Dviračio šou. 11.05 Mes pačios. 11.30 Apie žūklę. 12.00 24 valandos. N-7 13.00 Tauro ragas. N-7 13.25 Autopilotas. 13.50 Dviračio šou. 14.15 Padėkime augti. 14.45 24 valandos. N-7 15.40 Pagalbos skambutis. N-7 16.30 Dviračio šou. 17.00 Info diena. 21.00 Ne vienas kelyje. 21.30 Dabar pasaulyje. 22.00, 2.00 Info diena.

9.00 Balticum TV žinios. 9.15 „Šalčio gniaužtuose“. 9.45 „Komisaras Manara“. N-7 10.45 „Karamelė“. 11.45 Senoji knyga: rusėniška knyga LDK teritorijoje. 12.15 „Laukinė Afrika“. 13.15 „Keisčiausi pasaulio restoranai“. 13.45 „Departamentas“. N-7 14.45 Filmas. Drama „Kvartetas“, D. Britanija. 2012 m. 16.30 Reidas. 17.00 „Trauma“. N-7

6.30 Dienos programa. 6.35 „Smalsutė Dora“, 7.00 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 7.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. N-7 8.50 Pagalbos skambutis. N-7 9.55 Yra kaip yra. N-7 12.55 „Mažieji Tomas ir Džeris“. 13.25 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 13.55 „Katino Leopoldo pasivaikščiojimas“. 14.10 „Ugnis ir Ledas“. N-7 16.30 Labas vakaras, Lietuva. 17.15 24 valandos. N-7 18.30 Žinios. Kriminalai. 19.25 Sportas. Orai. 19.30 KK2 penktadienis. N-7 21.00 Šventę švęsti. 22.40 Filmas. Trileris „Linkėjimai iš Paryžiaus“, JAV-Prancūzija. 2010 m. N-14 0.30 Filmas. Komedija „Prarasti berniukai. Troškulys“, JAV-Pietų AfrikaVokietija. 2010 m. S 19.00 „Karamelė“. 20.00 Balticum TV žinios. 20.20 „Tėvai už borto“. 21.00 Filmas. Komedija „Saldžioji gyvenimo pusė“, JAV. 2013 m. 22.35 Balticum TV žinios. 22.50 Filmas. Drama „Mokytojas“, JAV. 2012 m. N-14

Auksinis 7.00 „Afrikos safaris“. 9.00 Filmas. Komedija „Geras vyrukas“, JAV. 2009 m. N-7 11.00 „Ilgai ir laimingai-2. Naujieji Snieguolės nuotykiai“. 12.10 „Ernestas ir Selestina: meškučio ir pelytės nuotykiai“. 13.30 Filmas. Trileris „Apgaulė“, JAV. 2013 m. N-7 15.00 Filmas. Drama „Artistas“, Prancūzija-BelgijaJAV. 2011 m. 17.00 Filmas. Trileris „Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas“, Prancūzija-D. Britanija. 2011 m. N-7 19.05 Filmas. Trileris „Pagrobtas gyvenimas“, JAV. 2011 m. N-7 21.00 Filmas. Drama „Venera kailiuose“, Prancūzija-Lenkija. 2013 m. N-14 23.00 Filmas. Komedija „Broliai iš Beitauno“, JAV. 2012 m. N-14 1.00 Filmas. Trileris „Spąstai“, JAV-Prancūzija. 2012 m. N-14

8.00 Programa. 8.05 Info studija. 8.25 Kas? Kur? Kada? 8.35 Bitinijos šalis. 9.00 Šventės ir tradicijos. Krikštynos. 9.30 „Specialisto patarimai“. 9.40 Po zodiako ženklu. 10.10 Muzikiniai Šiauliai. „Vairas“. 10.40 Lietuvos darželių gėlės. 11.15 „Specialisto patarimai“. 11.25 Info studija. 11.45 Koncertas „J. Bramso „Vokiškasis requiem“. 12.50 Pasaulio lietuviai. A. Lunskis. 13.20 Kas? Kur? Kada? 13.30 Info studija. 13.50 „Press ralis 2014“. 15.00 Septyni Šiaulių dramos teatro dešimtmečiai. 15.30 Koncertas „Trys grandai: E. Kučinskas, S. Donskovas, V. Šiškauskas“.

6.35 Teleparduotuvė.

7.00 „Muchtaro sugrįžimas“.

6.50 „Simpsonai“. N-7

N-7

7.50 „Virtuvė“. N-7

8.00 Naktis ir diena. Vilnius.

8.55 „Daktarė Emilė

N-7

Ouvens“. N-7

9.00 Filmas. Komedija

10.00 „Aistros spalvos“. N-7 11.00 TV Pagalba. N-7 12.55 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 13.30 „Vėžliukai nindzės“. 14.00 „Kempiniukas

JAV. 1990 m. N-7 11.00 Kalbame ir rodome. N-7 12.00 Prokurorų

14.10 „Vedęs ir turi vaikų“.

15.30 „Nemylima“. N-7

N-7

16.30 TV Pagalba N-7

14.45 Amerikos talentai.

18.15 Euras 2015.

15.45 Prokurorų

18.30 TV3 žinios.

patikrinimas. N-7

19.20 TV3 sportas. Orai.

17.00 „Muchtaro

19.30 „Hortonas“.

sugrįžimas“. N-7

1992 m. 23.45 Filmas. Komedija „Nuoma su priedais“, JAV. 2003 m. N-7

18.00 Žinios. 18.30 „Mitiajaus pasakėlės“. N-7 19.30 Amerikietiškos 21.30 Filmas. Veiksmo „Drakono bučinys“, JAVPrancūzija. 2001 m. N-14 23.30 Farai. N-7

„Maverikas“, JAV. 1994

1.00 Prokurorų

m. N-7

patikrinimas. N-7

3.35 „Kobra 11“. N-7

2.05 Bamba TV. S

8.55 Ryto programa. 9.00 „Šiaulių žinios“. 9.20 Renginiai. 9.25 Interviu Šiauliams. 9.30 ŠRATC specialisto patarimai. 9.35 Šiaulių gidas. 9.40 Namų užrašai. 9.50 Patinka vairuoti. 10.00 Šiaulių gidas. 10.05 Mano augintinis. 10.15 Apie žūklę. 10.40 Įvairi muzika (SMS). 17.45 Vakaro programa. 17.50 Sveikatos šaltiniai. 18.00 Geri patarimai. 18.05 Šiaulių gidas. 18.10 Renginiai. 18.15 Be komentarų. 18.20 Šiaulių gidas. 18.25 Apklausa. 18.30 „Šiaulių žinios“. 18.50 Plyta prie plytos. 19.25 Šiaulių gidas. 19.30 „Šiaulių žinios“. 19.50 Renginiai. 19.55 Interviu Šiauliams. 20.00 ŠRATC specialisto patarimai. 20.05 Šiaulių gidas. 20.10 Namų užrašai. 20.20 Patinka vairuoti. 20.30 „Šiaulių žinios“. 20.50 Susitikime prie Kruojos. 21.20 Įvairi muzika (SMS). 23.00 „Šiaulių žinios“. 23.20 Įvairi muzika (SMS).

5.50 Lietuvos „Laikas“. 6.00 Informacinė laida. 6.35 Naujienos. 6.40 Vaikų klubas. 7.00 TV kanalas „Labas rytas“.

8.00 Programos pradžia. 8.05 Gustavo enciklopedija. 8.35 „Tatonka ir mažieji draugai“. 8.50 „Džiunglių knyga“. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Žinios. Ukraina. 11.45 Naktinis ekspresas. 12.15 Tavo zona. 13.10 Kūrybos metas. 13.45 „Vilius Karalius“. 15.15 Legendos. 16.00 „Magiški fėjų Vinksių nuotykiai“. 16.30 „Namelis prerijose“. 17.10 Poeziją skaito S. Geda. 17.20 „Neskubėk gyventi“. 17.45 Žinios.

Ukraina. 18.00 Vilniaus sąsiuvinis. 18.15 Gintaro kelias”. 18.40 Kultūra. 19.00 Bardų festivalis Anykščiuose. 20.00 Kultūra+. 20.30 Mokslo ekspresas. 20.45 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. 21.30 Didžioji Lietuva. 22.00 Filmas. Detektyvas „Vilkolakio pėdsakai“, Lietuva. 1986 m. 23.30 Lietuvių kinas trumpai. 24.00 Panorama. 0.25 Sportas. Orai. 0.30 Džiazo muzikos vakaras. 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės.

imtynės. N-7

1.20 Filmas. Nuotykių

17.00 Senosios skrynios istorijos. 17.30 Tauro ragas. 18.00 Bitinijos šalis. 18.30 Info studija. 18.50 Miesto savaitė. 19.10 Lietuvių menininkai Prancūzijoje. L Štalytė 19.40 „Labas“ iš Kelmės. 20.10 Reakcija. 20.20 Ventos vingiais. 20.50 Kas? Kur? Kada? 21.00 Info studija. 21.20 Kas? Kur? Kada? 21.30 Šiaulių dienos A. Mamontovas. 23.20 „Specialisto patarimai“. 23.30 Info studija. 23.50 Naktinės pramogos. S

6.00 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 8.25 Grupės „Antis“ koncertas. 9.30 Liuks! muzika. 10.05 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 12.00 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 14.25

Grupės „Antis“ koncertas. 15.30 Liuks! muzika. 16.05 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 18.00 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 20.25 Grupės „Antis“ koncertas. 21.30 Liuks! muzika. 22.05 Kai švenčia Dvyniai ir Vėžiai. 24.00 Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2010“. Antroji diena. 2.25 Grupės „Antis“ koncertas.

13.10 „Muchtaro sugrįžimas“. N-7

Pasiklydęs Niujorke“, JAV.

9.15 Teleparduotuvė. 9.30 „Ugniagesiai gelbėtojai“. N-7. 10.00 „Medikopteris“. N-7 11.00 „Puma“. N-7 12.00 „Aferistas“. N-7 13.00 „Rezidentai“. N-7 13.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 14.30 Teleparduotuvė. 15.00 Nepaprastos lenktynės. N-7 16.00 „Agentūra S.K.Y.D.A.S.“. N-7 17.00 „Medikopteris“. N-7

18.00 „Aferistas“. N-7 19.00 „CSI kriminalistai“. N-14 20.30 „Univeras. Naujas bendrikas“. N-7 21.00 „Farai“. N-14 21.30 „Ugniagesiai gelbėtojai“. N-7 22.00 M.A.M.A muzikos apdovanojimų nominantų paskelbimo ceremonija. 23.00 Eurolygos rungtynės. Kazanės „Unics“-Kauno „Žalgiris“. Vaizdo įrašas. 0.50 Filmas. Drama „Išgelbėti Džesiką Linč“, JAV. 2003 m. N-7 2.25 „24 valandos“. N-14

patikrinimas. N-7

14.30 „Simpsonai“. N-7

„Vienas namuose-2.

6.50 Programa. 6.54 TV parduotuvė. 7.10 Reporteris. 7.50 Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus. 7.55 „Kulinaras“. N-7 9.00 „Albanas“. N-7 10.05 „Komisaras Megrė“. N-7 11.10 Reporteris. 12.00 Didysis pasivaikščiojimas. 13.00 Gamink sveikiau! 13.30

Sąmokslo teorija. N-7 14.35 TV parduotuvė. 14.50 „Miestelio patruliai“. N-7 16.00 Žinios. Orai. 16.15 Šeima - jėga! 17.00 Žinios. Orai. 17.15 Šeima - jėga! 18.00 Reporteris. Orai. 18.40 „Mesingas. Aplenkiantis laiką“. N-7 19.55 Kitoks pokalbis. N-7 20.55 Pasaulis X. N-7 22.00 Didysis pasivaikščiojimas. 23.00 Filmas. Veiksmo „23:14“, JAV. 2003 m. N-14 1.00 „Italų detektyvas“. N-7

„Gremlinai-2. Nauja gauja“,

Plačiakelnis“.

21.10 Filmas. Komedija

6.45 Dienos programa. 6.50 Keksiukų karai. 7.45 Linksmieji žvėreliai. 8.10 „Peliukas Stiuartas Litlis“. 8.35 „Įspūdingasis Žmogusvoras“. 9.00 „Antinas Gudruolis“. 9.25 „San Francisko raganos“. N-7 10.15 „Duok leteną!“. 10.45 „Karadajus“. N-7 11.40 „Toks

gyvenimas“. N-7 12.40 „Audra“. N-7 13.35 „Pavogtas gyvenimas“. N-7 14.30 Būrėja. 15.00 Teleparduotuvė. 15.30 Nematomas žmogus. 16.30 Linksmieji žvėreliai. 17.00 Keksiukų karai. 18.00 „Meilė ir bausmė“. N-7 20.05 „Karadajus“. N-7 21.00 Filmas. Detektyvas „Tiltas“, DanijaŠvedija. 2013 m. N-14 23.15 Filmas. Komedija „Mirtis per laidotuves“, JAV. 2010 m. N-14 0.55 „Sekso magistrai“. N-14

9.00 Naujienos. 9.25 TV kanalas „Labas rytas“. 11.00 Naujienos. 11.35 Gyventi sveikai. 12.40 „Bučinys“. 13.35, 14.20 J. Menšovos laida. 14.00 Naujienos. 14.55 Vyriška. Moteriška. 15.55 Mados nuosprendis. 17.00 Naujienos. 17.50 Humoro festivalis Jūrmaloje. 20.00 Laikas. 20.40 Lietuvos „Laikas“. 21.15 Stebuklų laukas. 22.20 Filmas. Vaidyb. f. „Mačas“. 0.40 Vakarinis Urgantas. 1.25 Informacinė laida. 1.55 Filmas. Vaidyb. f. „Mes linksmi, laimingi, talentingi“.

5.00 NTV rytą. 7.30 Prokurorų patikrinimas. 8.45 „Muchtaro sugrįžimas“. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Šiandien. 9.35 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.20 Važiuosime, pavalgysime. 10.55 Prisiekusiųjų teismas. 12.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas. 13.35 Apžvalga. Nepaprastas atsitikimas. 14.25 „Aukso atsarga“. 16.55 Kalbame ir rodome. 18.50 „Mainai“. 22.35 Norkino sąrašas. 23.35 „Septintoji auka“. 1.30 Stalinas su mumis.

5.00 Rusijos rytas. 9.05 1944. Mūšis dėl Krymo. 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Žinios. 10.35, 13.30, 16.10, 18.35 Žinios. Maskva. 11.00 Apie tai, kas svarbiausia. 11.55 Ypatingas atvejis. 14.05 „Žvaigždės širdis“. 15.00 „Kol stanica miega“. 16.30 „Karštais pėdsakais“. 17.30 Tiesioginis eteris. 20.00 Petrosiano šou. 22.25 Specialusis korespondentas. 24.00 Filmas. Vaidyb. f. „Svetimi laiškai“. 1.55 Filmas. Vaidyb. f. „Niekada nekalbėkite su nepažįstamaisiais“.

7.05 „Vovočka“. 7.35 Žiūrėti visiems! 8.25 Kviestinė vakarienė. 9.20 Tinkama priemonė. 10.10 Informacinė programa 112. 10.40 Žvaigždžių gyvenimas. 12.20 „Pėdsekiai“. 13.15 „Kariai“. 15.05 Informacinė programa 112. 15.35 Žiūrėti visiems! 16.30 Šeimos dramos. 17.25 Nemeluok man! 19.25 Tinkama priemonė. 20.20 Kviestinė vakarienė. 21.20 A. Čapman ir jos vyrai. 22.15 Jums ir nesisapnavo.

5.10 Filmas. Drama „Tūkstantis akrų“, JAV. 1997 m. N-7 7.10 Filmas. Komedija „Amerikos numylėtiniai“, JAV. 2001 m. N-14 9.10 Filmas. Komedija „Nuogas vyras“, JAV. 1998 m. N-14 11.10 Filmas. Komedija „Draugai su vaikais“, JAV. 2012 m. N-14 13.10 Filmas. Drama-trileris „Purvini žaidimai“, JAV. 2011 m. N-14 15.00 Filmas. Drama „Dogtauno ekstremalai“, JAV. 2005 m. N-14 17.00 Filmas. Drama „Medžioklė“, Danija. 2012 m. N-14 19.00 Filmas. Drama „Aistros žaidimas“, JAV. 2011 m. S 20.35 Filmas. Drama „Marija Antuanetė“, JAV-Prancūzija. 2006 m. N-14 22.45 Filmas. Komedija „Septyni psichopatai“, D. Britanija. 2012 m. N-14 0.45 Filmas. Drama „Dogtauno ekstremalai“, JAV. 2005 m. N-14 2.45 Filmas. Drama „Marija Antuanetė“, JAV-Prancūzija. 2006 m. N-14

7.00 Kaip tai veikia? 7.25 Aukcionų karaliai. 7.50 Sandėlių medžiotojai. 8.15 Didelės statybos. 9.10 Išgyventi. 10.05 Skrydžiai Aliaskoje.

10.55 Aukso karštligė. 11.50 Išgyventi kartu. 12.40 Apgavikai. 14.30 Automobilių dirbtuvė. 15.25 Sandėliai. 18.10 Likviduotojas. 18.40 Sandėlių medžiotojai. 19.05 Relikvijų medžiotojai. 19.35 Aukcionų karaliai. 20.00 Kaip tai pagaminta? 21.00 Kas nutiko vėliau? 22.00 Visatos sandara. 23.00 Ieškant antžmogių. 24.00 Miestas. 1.00 Susitikimas su ateiviais. 1.55 Relikvijų medžiotojai.

5.00, 10.50, 18.20, 18.45, 0.35 Ištekėjusi už Džonaso. 5.25, 8.20, 9.10, 10.00, 14.10, 15.50, 16.40, 20.50, 22.30 Išskirtiniai. 5.50, 12.30, 17.30, 4.15 Kardašianų šeimos aukštuomenės gyvenimas. 6.40, 13.20, 22.55 Nuotaka milijonieriui. 7.30, 11.40, 21.40, 1.00 Nuotykiai rojuje. 10.25, 17.05 Vaikantis šlovę. 11.15 Paklauskite Krislės. 15.00, 19.10 Mados projektas. 20.00, 1.50 Su Džuliana atvirai. 23.45 Tikroji Holivudo istorija.

9.35 Sporto linksmybės. 10.15 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 11.30 Biatlonas. Pasaulio taurė. 14.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 14.30 Biatlonas. Pasaulio taurė. 17.00 Šuoliai nuo tramplino. Pasaulio taurė. 18.00 Angliškas biliardas. „European Tour“. 19.00 Futbolas. Moterų bundeslyga. 21.00 Angliškas biliardas. „European Tour“. 23.00 Medkirčių sportas. Pasaulio čempionatas. 23.30 Jojimo žurnalas. 23.55 Rogučių sportas. Pasaulio taurė. 1.00 Motosportas. GT akademija. 1.15 Rogučių sportas. Pasaulio taurė. 2.15 Sporto linksmybės.

Balticum auksinis/21.00 „Venera kailiuose“, Prancūzija-Lenkija. 2013 m. N-14

Režisierius Tomas ruošiasi statyti spektaklį, tačiau jam nesiseka rasti tinkamos aktorės pagrindiniam vaidmeniui. Baigiasi dar viena nesėkmingų peržiūrų diena. Jis nori kuo greičiau grįžti namo ir pavakarieniauti su sužadėtine. Tą akimirką į teatro salę įeina lengvabūdiškai nusiteikusi ir nieko gero nežadanti aktorė Vanda... Rež. Roman Polanski. Vaid.: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric.

Balticum/22.50 „Mokytojas“, JAV. 2012 m. N-14 Po karo namo grįžęs Laivyno veteranas Fredis nebemoka gyventi civilizuotoje visuomenėje. Gyvenimas slysta iš po kojų, o ateitį temdo migla. Tačiau buvęs kareivis stipriai įsitraukia į keisto kulto veiklą, kuris turėtų padėti išsklaidyti kylančias dvejones, tačiau ar tai padarys bent kokią esminę įtaką Fredžio gyvenimui? Rež. Paul Thomas Anderson. Vaid.: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams.

TV3/1.20 „Maverikas“, JAV. 1994 m. N-7 Bretas, kerintis asmeniniu žavesiu, nuotykių ieškotojas ir lošėjas. Apgaudinėjimas ir vagystės jam niekada neteikė satisfakcijos, tačiau jis jausdavo pasitenkinimą pergudravęs rimtus priešininkus. Kartą Bretas sutinka Anabelę ir Maršalą, kuriems patinka erzinti romantiškąjį herojų. Šulerių trijulė nusprendžia dalyvauti pokerio čempionate... Rež. Richard Donner. Vaid.: Mel Gibson, Jodie Forter, James Garner.

7.00 Sportas. Dienos naujienos. 7.15 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lygos 10 turo apžvalga. Premjera. 8.00 NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 10.00 „Supercopa Endesa“ krepšinio taurė. Vitorijos “Laboral Kutxa“-„FC Barcelona“. 2 pusfinalis. 12.00 Sportas. Dienos naujienos. 12.15 NBA Action. Krepšinio lygos apžvalga. 13.00 ATP 250 Malaysian Open. Vyrų tenisas. Kei Nishikori-Julien Benneteu. Finalas. 15.00 Rusijos „Premier League“. „Zenit“-„Krasnodar“. 2014/2015 sezonas. 17.00 NBA krepšinio lyga. New Yorko „Knicks“-Denverio „Nuggets“. 2014/2015 sezonas. 19.00 Sportas. Dienos naujienos. 19.15 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lygos 10 turo apžvalga. Premjera. 20.10 NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 21.00 Sportas. Dienos naujienos. 21.10 NBA krepšinio lyga. Klievlendo „Cavaliers“-Toronto „Raptors“. 2014/2015 sezonas. 22.10 „Arrow Fight Night“. Kovos menų turnyras. 23.00 Sportas. Dienos naujienos. 23.10 „Arrow Fight Night“. Kovos menų turnyras.. 0.30 NBA krepšinio lyga. Memfio „Grizzlies“-Los Andželo „Clippers“. 2014/2015 sezonas. 2.45 Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga. Gran Kanarijos „Herbalife“-„Unicaja“.

9.00 Ryto programa. 10.00 Automobilių perpardavinėtojai. 11.00 Nepaprasti automobiliai. „Harley-Davidson“. 12.00 Lobių ieškotojai. Rokenrolo karalius. 13.00 Tunų žvejyba. 14.00 Jukono auksas. 15.00 Anakonda, gyvatė žudikė. 16.00 Pavojingiau kelionė į Aliaską. 17.00 Trečiojo Reicho statiniai.

Reaktyviniai lėktuvai. 18.00 Lobių ieškotojai. Piratų lobis. 19.00 Tunų žvejyba. 20.00 Dangoraižių istorija. 21.00 Nepaprasti sprendimai. Megatankeris. 22.00 Geriausi lakūnai. „Raudonosios uodegos“. 23.00 Paranormalūs reiškiniai. 24.00 Dangoraižių istorija.

7.00 Kinijos kilmė. 8.00 Laiko komanda. 9.00 Napoleonas. 10.00 Karalienės Viktorijos epochos ūkininkai. 11.05 Didžiosios kelionės geležinkeliu po Europą. 12.00 Didysis požeminis karas. 12.50 Muziejaus paslaptys. 13.50 Karalienės Viktorijos laikų slaptieji žudikai. 15.00 Istoriją nulėmusios moterys. 16.00 Laiko komanda. 17.00 Karalienės Viktorijos epochos ūkininkai. 18.10 Kinijos kilmė. 19.10 Mitų medžiotojai. 20.10 Muziejaus paslaptys. 21.00 Stalino mirtis - eros pabaiga. 22.00 Moterų ir meno istorija. 23.00 Senovinės juodosios operacijos. 24.00 Mitų medžiotojai. 1.00 Viduramžių numirėliai. 2.00 Napoleonas.

7.00 Nuodėmingojo miesto automobiliai. 7.50 Oro kariai. 8.45 Statybų asai. 9.10 Gigantiškų objektų pervežimas. 9.55 Inžinerija. 10.50 Kaip tai veikia. 11.50 Dekonstrukcija. 12.15 Aliaskos pakrančių apsauga. 13.05 Gigantiškų objektų pervežimas. 13.55 Inžinerija. 14.50 Kaip tai veikia. 15.50 Dekonstrukcija. 16.20 Aliaskos pakrančių apsauga. 17.15 Gigantiškų objektų pervežimas. 18.10 Inžinerija.


11 | LAISVALAIKIS

2014 m. gruodžio 6-12 d.

Imbieriniai sausainiai

Pralėkė pirmoji gruodžio savaitė ir jau pradeda kvepėti Kalėdomis. Ne tik prekybos centrų lentynose, bet ir daugelio namuose deginamos Advento vainiko žvakės, puošiami namai šventinėmis dekoracijomis, pakuojamos pirmosios dovanos draugams ir artimiesiems, kurie gyvena užsienyje. Norom nenorom šventės artėja, todėl ruoštis reikia jau dabar. Dovanomis pasirūpinsite patys, o mes kartu kaip ir kasmet pasirūpinsime kulinarinėmis idėjomis, kad jūsų vaišių stalas būtų gausus ir turtingas išskirtiniais patiekalais.

Meduolių ir bananų tortas „Jei dar būtų neragavusiųjų, drąsiai rekomenduoju šį - labai gardų, labai greitai ir paprastai pagaminamą, pigiai kainuojantį torčiuką, kai nereikia, nei tešlų minkyti, nei biskvitų kept, o rezultatas tikrai vertas pagyrimų“, - mums rašo Dalia. Meduolių ir bananų torto gamybai reikės: 500 gramų šokoladinių meduolių, 450 gramų grietinės, 4-5 bananų, 3 šaukštų cukraus pudros. Ilgai nereikės suktis virtuvėje, kad pagamintumėte šį skanėstą. Grietinę išmaišykite su cukraus pudra. Tada į sviestu pateptą formą sutrupinkite trečdalį visų meduolių. Supilkite apie ketvirtadalį

kremo ir išdėliokite pusę riekelėmis pjaustytų bananų. Tada vėl užpilkite ketvirtadalį kremo ir vėl užtrupinkite meduolių. Sudėliokite paskutines likusias bananų riekeles ir užpilkite kremu. Torto viršų ir šonus puoškite meduolių trupiniais. Štai ir viskas. Dėkite tortuką į šaldytuvą, kad sustingtų, meduoliai persigertų kremu ir tada jau bus galima skanauti šio puikaus deserto. Kai tortas taip lengvai pagaminamas, juo galima mėgautis ir be progos. Tačiau žinoma, tie, kurie nėra patyrę virtuvės šeimininkai, tikriausiai šį receptą pasilaikys ir bandys nustebinti savo artimuosius per šventes. Skanaus!

Kiaulienos kepsnys – šventinė armonikėlė pomidorą supjaustykite 4 mm storumo pusžiedžiais. Sūrius supjaustykite kuo ploniau. Kiekvieną mėsos įpjovą pertepkite majonezu. Į įpjovas pakaitomis įdėkite po gabaliuką vieno iš sūrių, po griežinėlį pomidoro ir svogūno. Kepkite po dangčiu 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 80 min. Tada atidenkite indą ir toliau kepkite dar 20-30 min. Patiekite su bulvėmis arba ryžiais. Štai ir viskas, skanaus! Paįvairinimui recepto autorė siūlo pomidorą keisti ananaso griežinėliais, džiovintomis slyvomis ar abrikosais. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad šiam patiekalui nereikia naudoti daug druskos ir prieskonių, nes sūrumo ir skonio suteikia naudojami fermentinis sūris bei majonezas. Iškepusi mėsa labai sultinga, kvapni, kepsnys labai puošnus, todėl tinka šventiniam stalui.

Autorės nuotr.

Daug komplimentų sulaukiantis receptas, pasak Gintarės, patiks kiekvienam šeimos nariui. Kepsnių gamybai reikės: 1,5-2 kilogramų kiaulienos sprandinės arba nugarinės, 200 gramų mocarelos sūrio, 200 gramų fermentinio rūkyto sūrio, 4 šaukštų majonezo, 1 didelis svogūnas, 1 didelis pomidoras. Marinatui: 1-1,5 šaukštelio druskos, 0, 5 šaukštelio šviežiai maltų margų pipirų, 1-2 šaukštelių maltų sausų prieskonių: lauro lapų, čiobrelių, česnako, kmynų, paprikos, mairūno, garstyčių (pasirinktinai pagal skonį). Mėsą nuplaukite ir nusausinkite. Kas 1,5 cm skersai įpjaukite ruoželius, palikdami nepažeistą 2 cm dugną. Marinato ingredientus sumaišykite bei įtrinkite juo mėsą. Palikite marinuotis 20 min. Svogūną ir

Autorės nuotr.

Autorės nuotr.

KEPAM IR VERDAM SU LAIMA

Ir kaip didžiosios metų šventės gali praeiti be imbierinių sausainių? Šių sausainių kepimas jau tapo tradiciniu kalėdinių vaišių gardėsiu. Kvapnūs, skanūs ir tinkantys dovanoms pačių kepti ar iš parduotuvės imbieriniai sausainiai atkeliauja ant mūsų šventinio stalo. Jei niekada nekepėte šių sausainių, šiemet siūlome jų išsikepti. Sausainius galima pradėti kepti likus savaitei iki švenčių. Imbieriniams sausainiams pasigaminti reikės: 100 gramų minkšto sviesto, 50 gramų rudojo cukraus, 50 gramų cukraus, 50 gramų skysto medaus, 1 didelio kiaušinio (jei maži – dviejų), 450 gramų miltų, 2 šaukštelių cinamono, 1 šaukštelio malto imbiero. Sviestą išsukite su abiejų rūšių cukrumi. Tada į turimą masę supilkite medų, įmuškite kiaušinį ir viską gerai išmaišykite mediniu šaukštu. Kitame inde sumaišykite miltus su cinamonu ir imbieru. Tada galima miltų mišinį supilti

į sviesto masę ir minkyti tešlą. Jei atrodys, jog tešla per skysta, įberkite dar du šaukštus miltų. Iš tešlos suformuokite į rutulį ir jį suvyniokite į maistinę plėvelę. Masę dėkite į šaldytuvą bent pusvalandžiui. Iš atšaldytos tešlos ant miltais pabarstyto stalo iškočiokite ploną lakštą. Tada formuokite sausainius. Jei neturite formelių, tiks ir mažesnė stiklinė – tada jūsų sausainiai bus apvalūs. Į kepimo popieriumi išklotą skardą dėkite sausainius. Kepkite 180 laipsnių orkaitėje apie 10 minučių. Tik neperkepkite. Jei iškočiosite plonesnius sausainius, jiems iškepti gali pakakti ir 7–8 minučių. Skanaus! Jei norite sausainius kepti prieš pat šventes, siūlome sausainių tešlą pasigaminti jau dabar ir ją laikyti šaldytuve. Taip sausainių kepimo dieną sutaupysite nemažai laiko. Receptus užrašė Laima SIMAITYTĖ

Prasidėjo šventinis laikotarpis. Kviečiame ir toliau dalintis kulinarinėmis idėjomis. Laukdami švenčių, pamąstykite, kuo būtų galima nustebinti mylimus žmones. Jei turite receptų, kurie pradžiugina jūsų šeimą, draugus ar netikėtai užklupusius svečius, siųskite juos elektroniniu paštu: info@snaujienos.lt arba tiesiog atneškite į redakciją (Aušros al. 48). Laukiame ne tik receptų, bet ir pasakojimų, iš kur gavote receptą ir kodėl rekomenduojate išbandyti kitiems. Dalyvių laukia „Šiaulių naujienų“ redakcijos įsteigtas prizas – David Lebovitz knyga „Saldus gyvenimas Paryžiuje“.


2014 m. gruodžio 6-12 d.

LAISVALAIKIS SU KRYŽIAŽODŽIU

LAISVALAIKIS | 12

Vienam teisingai išsprendusiam kryžiažodį atiteks kvietimai į koncertą „Kalėdinė dovana“. Laimėtojas bus išrinktas burtų keliu. Atsakymus siųskite el. paštu: reklama@snaujienos.lt iki gruodžio12 d. 12 val. Praėjusio kryžiažodžio laimėtoja – Ona Stulginskienė. Teisingas atsakymas – kurapkiukas.

Knygynų tinklo „VAGA” knygų TOP-5 Grožinės literatūros TOP-5

Negrožinės literatūros TOP-5

1. ,,Svetimautoja“. Paulo Coelho. ,,Vaga“.

1. ,,Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“. Nijolė Narmontaitė. ,,Alma littera“.

2. ,,Skandalas“. Sandra Brown. ,,Alma littera“.

2. ,,Maistas. Ką mes darome su juo, o jis su mumis“. Guoda Azguridienė. ,,Sveiki produktai“.

3. ,,Nutrauktos gijos III“. Aleksandra Marinina. ,,Jotema“.

3. ,,Saulėtos virtuvės saldumynų knyga“. Asta Černė. ,,Smaguris“.

4. ,,Alchemikas“. Paulo Coelho. ,,Vaga“.

4. ,,Kūno derinimas: malonus gyvenimas be vaistų“. Samuelis Tacas, Inga Liutkevičienė. ,,Mažoji leidykla“.

5. ,,Du gyvenimai“. Konkordija Antarova. ,,Obuolys“.

5. ,,Būtovės slėpiniai: nuo Netimero iki...“. A. Bumblauskas, E. Gudavičius. ,,Alma littera“.

Susan McBride. Maža juoda suknelė

Ar gali maža juoda suknelė būti magiška? Amerikiečių autorė Susan McBride nedvejodama taria: „Taip!“ ir savo knygoje Maža juoda suknelė pasakoja užburiančią istoriją apie dvi seseris, kurių gyvenimo linijos kadaise paslaptingai išsiskyrė... Antonija Ašton visomis išgalėmis siekia karjeros ir kuria vestuvių planus, tačiau vieną dieną įprastinis jos gyvenimas ima ir išlekia iš vėžių. Priversta grįžti į gimtuosius namus Blu Hilse, kai jos motiną Evę ištinka insultas, sename Viktorijos stiliaus name, kuriame užaugo, ji atranda daugybę užkaborių, kuriuose dulka ne tik seni daiktai, bet ir senos šeimos paslaptys. Užčiuopusi paslaptingos istorijos siūlą, Antonija juo seka iki mįslingos savo mamos Evės ir jos sesers Anos, kuri dingo prieš penkiasdešimt metų savo vestuvių išvakarėse, praeities. Ištraukusi praeitį į dienos šviesą ji sužino netikėtų dalykų apie meilę, magiją ir mažą juodą suknelę, kuri gali sudaužyti širdį... arba ją pagydyti. „Maža juoda suknelė – tai šiltas, emocingas ir nepaprastai įtraukiantis pasakojimas apie unikalų moterų – motinų, dukrų, seserų – ryšį ir apie magiją, atsirandančią, kai jos išmoksta atmerkti akis ir atverti širdis tikriesiems savo troškimams.“ – Marilyn Brant


7 | KULTŪRA

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Prisikėlimo šviesa šiauliečių tapybos kūriniuose Saulius KRUOPIS Sekmadienį prasidėjo Adventas. Būtent sekmadienį baigėsi ir pirmasis tarptautinis tapybos pleneras „Prisikėlimo šviesa“, kurį pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizavo Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Du bažnyčios jubiliejai Bažnyčia, švęsdama savo 10 metų konsekracijos iškilmę (prisikėlimą), nusprendė sukviesti Lietuvos ir užsienio tapytojus, ir surengti tarptautinį tapybos plenerą, kuriame dalyvavo net šeši šiauliečiai. Ši gražioji ir didinga Žaliakalnio bažnyčia šiemet gražiais renginiais švenčia savo 80-metį, nes 1934 metų vasarą prasidėjo jos statyba. Tai garsiojo architekto K. Reisono reikšmingiausias kūrinys, kurį Prahos architektai, susipažinę su projektu, pavadino jį Pabaltijo statybos šedevru. Tačiau sovietmečiu prasidėjo žiaurus bažnyčios niekinimas, ji buvo paversta radijo imtuvų gamykla. 1989 metų spalio 30 dieną bažnyčia buvo grąžinta tikintiesiems. Tik po daugelio metų išsipildė klebono kunigo Felikso Kapočiaus žodžiai, pasakyti šventinant Šventovės pamatus 1934 metais: „Mūsų statomas paminklas bus nuolatinis pergalės ženklas, skelbiantis, jog tiesa nugali blogį.“

Parodos atidarymas Taigi praėjusį sekmadienį bažnyčios konferencijos salėje įvyko iškilmingas tarptautinio tapybos plenero „Prisikėlimo šviesa-2014“ uždarymas ir tapybos bei grafikos kūrinių pristatymas parodoje. Parodą atidarė pats parapijos klebonas, dekanas monsinjoras Vytautas Grigaravičius. Parodos kuratoriai Saulius Kruopis ir bendruomenės tarybos narys Germanas Balkus pristatė tarptautinio tapybos plenero dailininkus, o jų būta tikrai daug - net 26. Profesorius Gintautas Mažeikis, kaip tikras meno ir sakrališkumo žinovas, atskleidė visiems susirinkusiems tapybinės raiškos šiuolaikinę sampratą ir ikonografinės tapybos estetinę raidą. Jis labai džiūgavo, kad daugelis autorių savo drobėse atsisakė literatūrinio sprendimo, kad spalva, faktūros ir kitos šiuolaikinės meninės priemonės, net groteskas gali išreikšti dvasines nuotaikas. Išskirtiniai šiauliečių darbai G. Mažeikis, pats būdamas šiaulietis (dabar vadovaujantis Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedrai) akcentavo būtent šiauliečių autorių iškalbingą ir įvairialypę kolekciją. Pirmiausia tai profesorius Antanas Visockis, eksponavęs

dvi įrėmintas „Paskutinės vakarienės“ versijas. Šalia eksponuojamos trys plenero metu sukurtos gan sudėtingos figūrinės kompozicijos. Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad didžiausias jo ekponuojamas kūrinys - futuristine maniera atlikta Kristaus akvarelė lieka Bažnyčioje. Daug gerų ir padrąsinimo žodžių G.Mažeikis skyrė Gedimino Beržinio ekspresionistinėms drobėms, kuriose tik jam būdingu matymu ir spalvine išraiška atskleista Prisikėlimo šviesa. Kazys Bimba eksponuoja tris dideles drobes; pirmoje didžiulėje matome Prisikėlimo bažnyčios vidines erdves, išskirtinę spalvinę gamą ir altorinę dalį, kurioje dominuoja žymaus išeivijos skulptoriaus Vytauto Košubos (1915-1997) skulptūrinis bareljefas „Prisikėlęs Kristus“ (1965 m., plaktas švinas). Kitose santūrios koloristikos drobėse K. Bimba taip pat vaizduoja Kristaus prisikėlimą. Šiauliuose gimusi Vija Tarabildienė savo drobėje vaizduoja vitražinį Viešpaties prisikėlimo sprendimą. Skaidrės Butnoriutės figūrinėje kompozicijoje dominuoja apsireiškęs gerasis angelas, skleidžiantis šviesą, rimtį ir gėrį. Radviškietis Ramūnas Dagys eksponuoja tris santūrių spalvų tapybines kompozicijas, kuriuose laisva tapybine maniera nutapytas Prisikėlimo bažnyčios siluetas. Aš, S. Kruopis, pateikiau tris vienodo formato drobes, apačioje vaizduojančias Prisikėlimo bažnyčią, (už kurios sklinda šviesa), o virš jos apsireiškusio Viešpačio ištirpstančio šviesoje figūra. Trys drobės su skirtinga spalvine nuotaika, nors simbolių išdėstymas pasirinktas vienodas. Atskirai eksponavau ekspresionistinę kompoziciją „Gėrio kova su blogiu“. Išskirtinis šio kūrinio momentas yra tas, kad šioje drobėje klūpinčią žmogaus figūrą slegiantys likimo kryžiai buvo nutapyti vilniečio Juozo Pranckevičiaus. Tai bendras dviejų tapytojų darbas. J. Pranckevičius parodai pateikė dar du Kauno peizažus ir vieną kompoziciją su Prisikėlimo bažnyčia. Norėčiau padėkoti Šiaulių kultūros centrui „Laiptų galerija“ ir Ričardui Jakučiui, rekomendavusiam į šį plenerą Kazį Kęstutį Šiaulytį, kuris plenere kiekvieną apdovanojo savo piešiniais ar draugiškais šaržais, ar rimtais ir nuotaikingais portretais. Jų buvo sukurta ne vienas šimtas, tad planuojame būsimajame plenero kataloge gausiai juos reprodukuoti. Jis pats, plenerui baigiantis surengtoje parodoje eksponuoja tik vieną sakralinę drobę, vaizduojančią tarp gėlių Šventosios Teresėlės veidą. Šio gražaus jubiliejaus paminėjimui buvo sukurtas Astos Vasiliauskaitės atminimo medalis. Plenero metu ji sugebėjo nutapyti dvi religinio pobūdžio drobes. Rimas Paulauskas (Giovanni) meninis sprendimas, perteiktas jo drobėse daugelį nustebino netikėta kompozicija, profesionalumu ir išskirtine išraiškos pajauta.

Sauliaus KRUOPIO nuotr.

Gediminas Beržinis, Antanas Visockis, Kęstutis Šiaulytis ir Rimtas Tarabilda parodoje. Gedimino BERŽINIO nuotr.

S. Kruopio paveikslas „Viešpaties prisikėlimo šviesa“. Plenere – 26 dailininkai Tarptautinis tapybos pleneras Kaune vyko 10 dienų. Jame dalyvavo 26 dailininkai, iš jų 6 užsieniečiai. Akvarelistas ukrainietis A. Kazmierukas parodoje eksponuoja dvi akvareles su Kauno vaizdais. Ukrainietė tapytoja K. Rudakova, atvykusi iš Kijevo, parodai pateikė trijų metrų triptiką, kuriame vaizduojami Prisikėlimo bažnyčios interjeras ir kiti elementai. Dar vienas itin spalvingas triptikas puošia parodą - armėnų floristas, tapytojas Gagik Parsamian Kauną, ypač Žaliakalnį pavaizdavo kaip gėlių miestą. Lenkė Ewa Pohlke eksponuoja minimalistinę ir abstrakčią drobę. Baltarusijos dailininkų sąjungos pirmininko Ryhor Sitnicos kūrinys atliktas ypatinga ir individualia technika, realistiškai vaizduoja Kauno Perkūno namus. Minskietė O. Arakčejeva realistine maniera tapė pačioje bažnyčioje, perteikdama šv. Mišių nuotaiką. Kaunietis Eugenijus Varkulevičius plenero metu kruopščiai tapė nedidukes, bet visas bažnytines stacijas. Jovitos Aukštikalnytės bažnytinių daiktų natiurmortai atlikti vos keliomis spalvomis, tačiau gyvai ir profesionaliai, kaip ir akvarelistės Jurgos Sidabrienės minimalistiniai darbeliai. Panevėžietės Sigitos Adomavičienės kompozicija „Ateikite ir mažieji ir didieji“ vaizduoja atvertas bažnyčios duris. Rimtas Tarabilda jau prieš plenerą žinojo ir iš anksto ruošėsi, kad jis nuo Prisikėlimo bažnyčios stogo tapys Kauno panoramą. Šis jo kūrinys buvo atrinktas ruošiant būsimą kalėdinį atviruką. Tapytoja Dalia Mažeikytė keturiuose drobėse vaizduoja

Marijos apsireiškimą. Parodoje išsiskiria ir dydžiu, ir tapybiniu profesionalumu, ir ekspresija vilniečio tapytojo Arturo Savicko drobė „Takas“. Pats populiariausias Lietuvoje pleneristas Arvydas Kašauskas vaizduoja saulėtą dieną švytintį pirmąjį šios žiemos sniegą. Paveikslas neatsitiktinai parodoje pakabintas pirmasis, jis simbolizuoja prasidėjusį advento laikmetį. Parodą vainikuoja Kauno dailininkų sąjungos pirmininko Gintauto Vaičio drobė „Esse Homo“. Asta Vasiliauskaitė sukūrė šiam jubiliejui atminimo jubiliejinį medalį. Plenero metu ji taip pat nutapė dvi religinio turinio drobes. Vilnietis Rimas Paulauskas (Giovanni) parodoje eksponuoja dvi savitas, nestandartines, bet įtaigias ir meniniu požiūriu tvirtas ir profesionalias drobes. Paroda Karininkų ramovėje Norėčiau akcentuoti, kad šis unikalus tarptautinis pleneras prasidėjo Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios ir menininkų asociacijos „Tiltas“ organizuota paroda Kauno įgulos karininkų ramovėje. Paroda skirta 1863-1864 sukilimui paminėti, kurioje daugiausia autorių yra iš daugiamečio Paberžės plenero. Parodoje eksponuojami ir šiauliečių Voldemaro Barakausko, Dalvyčio Udrio, Edmundo Birgėlos, Romualdo Balinsko, Silvijos Drebickaitės, Martyno Gaubo, Zitos Vilutytės, Skaidrės Butnoriutės, Sauliaus Kruopio, Gedimino Beržinio, Antano Visockio, Ramūno Dagio, Nijolės Kūjalytės, Kazio Bimbos teminės drobės.


2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS Prasidėjo gruodis, tuoj Kalėdos, Naujieji metai, o ten netoli ir pavasaris, tačiau mes dar gyvename rudens nuotaikomis. Depresija šaukte šaukiama. Dienos tik kelios valandos, o visa kita – naktis. Todėl norėčiau šnektelėti apie du praėjusius rudens mėnesius – spalį, o ypač lapkritį - nes bent man tai kažkokie keisti mėnesiai. Nepatikimi. Gali dar šviesti saulė, bet gali be perstojo lyti, o gali net snigti. Orų prognozuotojai tokiu metu dažnai klysta. Tai mėnesiai, kad gali užsidegti kambary kiek tik nori lempų, įsijungti radiją, TV ar internetą, skaityti arba rašyti, bet melancholiškos rudens nuotaikos nenuvysi. Gyvenantiems rudeniu neatrodo, kad artimiausiu metu šviesos sulauks daugiau ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Bet juk prasidėjus gruodžiui turėtume džiaugtis, kad niūrųjį rudenį prašokome. Spalis ir lapkritis man - kažkokie raudoni mėnesiai. Ne, ne dėl nukritusių lapų rausvio, vis dar prisimena tas Raudonasis spalis ir lapkričio mėnesio demonstracijos. Demonstracijos, vadinamos Spalio demonstracijomis, vykdavo lapkričio 7 dieną ir viskas tęsdavosi iki gruodžio 5-osios – tarybinės Konstitucijos dienos. Po gruodžio 5 galėdavai nuo to raudonio atsipūsti ir laukti Kūčių, Kalėdų, tiesa, pastarųjų švenčių buvo laukiama slapta, bet laukdavo visi, ir, aišku, Naujųjų Metų. Yra dar vienas raudonas mėnuo – gegužė, bet spalio ir lapkričio raudonis stipresnis. Net į koduotų Europos Sąjungos (ES) ir NATO dokumentų vagystes nukreiptas virusas vadinasi „Red October“ („Raudonasis spalis“). Radau seno laikraščio skiautę. Net nežinau, gal tai atlieka „Tiesos“, gal „Komjaunimo tiesos“, o gal „Lietuvos pionieriaus“, nes, kiek pamenu, ir toks buvo. Sulietoje ir vos išskaitomoje skiautėje neberyški autoriaus pavardė, nors tekstą šiaip taip sudėliojau: „Mes su Arvydu vaikštome po miestą. Šis miestas vadinamas Vilniumi. Mums atrodo, kad tai pats gražiausias miestas pasaulyje. Arvydas mažas, todėl visko mane klausinėja. Štai didelės aikštės viduryje, ant akmeninės pakylos, stovi paminklas. Aplinkui žydi gėlės, žaidžia vaikai. Ateina žmonių, sustoja. Skaito parašą apačioje: LENINAS. Stovi Leninas pačiam viduryje senosios mūsų sostinės. Jo galva iškelta aukštai, ranka ištiesta į priekį. - O kodėl Leninas niekada nenulipa nuo akmens ir nevaikšto? klausia manęs vaikas. - Kodėl jis laiko iškėlęs ranką? Aš galvoju, kaip geriau atsakius Arvydui į klausimus... … O į tolį, kur rodo Lenino ranka, tiesiasi plati gatvė. Ja eina žmonės. Eina senukai ir vaikai, eina jaunuoliai, žengia vyrai ir moterys. Eina ir eina, ir niekada nesustoja žmonių srautas. Eina žiemą ir vasarą, rytą ir vakarą. Jie ėjo prieš dešimt, dvidešimt metų, eis ir po dešimties, šimto metų. Už miesto - laukai, upės, žalios girios. Dar toliau - jūra, kuria plaukia laivai. O aukštai - giedras mėlynas dangus, kur skrenda lėktuvai, Žemės palydovai. Tik Leninas nenulipa nuo akmeninės pakylos. Ištiesęs ranką, jis rodo kelią į šviesią gražią šalį, kurią vadiname Komunizmu. Rodo, kad žmonės žinotų kur eiti.“ „Rankraščiai nedega“ ir „Bailumas yra baisiausia yda“ – tai

Jei širdyje ruduo, tai ilgam

Ričardas JAKUTIS tapę priežodžiais sakiniai iš XX a. rusų literatūros šedevro Michailo Bulgakovo romano „Meistras ir Margarita“. Šie žodžiai turi ypatingą prasmę tiems, kurie ištvėrė patį baisiausią tarybinį totalitarizmą. Rašytojo įtaką galima aptikti toli nuo jo gimtųjų namų – net „Rolling Stones“ dainą „Sympathy for the Devil“ įkvėpė būtent šis Bulgakovo romanas. Prieš subyrant SSSR tie, kuriems šiandien bent per trisdešimt ir daugiau, dar spėjo pabūti spaliukais, pionieriais, komjaunuoliais ir net TSKP nariais. Vartau 1973 metų ataskaitas. Tokios tuomet buvo itin populiarios. Štai džiaugiamasi, kad 1973 metais per susirinkimus išstojo 8 tūkst. dirbančiųjų, iš jų 6 tūkst. darbininkų. Ypač svarbus buvo auklėjamasis darbas, draugiški teismai ir t. t. Štai Tomas Vaiseta neseniai pasirodžiusioje knygojestudijoje „Nuobodulio visuomenė. Kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964 – 1984)“ aprašo įvykį iš Šiaulių, kai 1975 m. spalio 28 d. į „Elnio“ susivienijimą atvyko Vilniaus projektavimo ir konstravimo biuro „Puntukas“ sektoriaus vedėjas V. L. A., kuris turėjo įvertinti Šiaulių įmonės veiklą. Pasirodo, tikrintojas Šiauliuose nieko netikrino, o tik dvi dienas girtavo. Toliau knygos autorius pateikia visą to V. L. A. svarstymo LSSR Lengvosios pramonės ministerijos partiniame susirinkime stenogramą. Kritiką išsako pagal rangą aukščiausi susirinkimo dalyviai, kurie atstovauja vadovybei, ir keli žemesnio rango, kurių paskirtis – atlikti balso „iš masių“ vaidmenį. Taip sukuriamas įspūdis, kad tarp vadovybės ir kolektyvo nėra konflikto, tai nėra vadovybės „susidorojimo aktas“, o kolektyvinis „pasitaikančių trūkumų sprendimas“. Pabaigoje prasikaltęs žmogus taria noro ir pažado taisytis žodžius („daug mąsčiau“, „bijau žmonėms į akis pažiūrėti“, „labai ir labai atgailauju“). Anuomet ne vienas socrealizmo rašytojas, aprašydamas miestelį, partijos sekretorių vaizduodavo tiesiai nuaugusį, pasitempusį, gi kleboną piešdavo išklypusiu storuliu. Tai buvo taip dažna ir akivaizdžiai perspausta, kad net pirmasis partijos sekretorius Petras Griškevičius kartą padarė pastabą nepersistengti, girdi, kaip jis sakė, „ir mes, partiečiai, ne visi esame atletai“. Tiesa, manau, kad Petras Griškevičius nebuvo perskaitęs nė vieno Karlo Markso veikalo, nors greičiausiai nieko šio autoriaus nebuvo skaitęs ir Leonidas Brežnevas. Na, nebent buvo skaitę, kad kažkuris iš jų didžiųjų – gal Leninas, o gal Černyševskis – buvo klausę „Ką daryti?“ Dabar šito klausia Radžis. Neseniai perskaitęs žinutę apie

o kartais ir ilgėliau stabtelėdavo pasidalyti naujienomis, padiskutuoti apie įvykius name, mieste ar net globaliau. Skaičiau ne vieną ano meto prisiminimą-pastebėjimą, pavyzdžiui, kad sovietmečiu Kalėdų tarybinis žmogus neva nešvęsdavo ir Kūčių vakarienės tarsi nebūdavo, bet išvakarėse visų šiukšlių kibiruose blizgėdavo silkių skardinės. Plastmasinių butelių tuomet dar nebūdavo, o stiklinių niekas neišmesdavo, nes juos supirkdavo taros supirktuvėse. Visiems šiukšles supylus, vairuotojas įjungdavo presą, kuris šiukšles sustumdavo į mašinos vidų, automobilis dar džiaugsmingiau supypindavo ir burgzdamas palengva iškilmingai judėdavo į kitą kiemą. Visus vienijusiam šiukšlių išvežimui šiek tiek nusileisdavo kilimų dulkinimas, tiesa, reiškinys daugiabučių kvartale nemažiau reikšmingas, bet labiau pavienis. Pirmaisiais Nepriklausomybės metais pradėjus statyti namus su šachtomis, o kiemuose išdygus konteineriams šiukšlių išvežimo ceremoniją pakeitė ūkininkai, mikrorajonų kiemuose pradėję pardavinėti pieną. Gyventojai, apsirengę kaip anuomet išnešant šiukšles, stovėdavo prie atvežusio pieną automobilio jau ne su šiukšlių kibiru, bet su tuščiu indu pienui. Kai buvo pradėti statyti blokiniai namai, buvo aiškinama, kad jie laikys kažkiek dešimtmečių (dabar jau nepamenu kiek, bet tikrai šis terminas seniai pasibaigęs), o tuomet juos reikės stiprinti ar tiesiog griauti ir statyti naujus. Šios kalbos dabar primirštos, namai stovi, tad tuo būtų galima temą ir baigti. Tik norėjau kiek apie namus, kurių sienos Gyvenantiems rudeniu neatrodo, dar neskyla, pamatai dar kad artimiausiu metu šviesos irgi tvirti, bet sulauks daugiau ir tiesiogine, ir namą pradeperkeltine prasme. Bet juk prasidėjus da niokoti čia gruodžiui turėtume džiaugtis, kad gyvenantys niūrųjį rudenį prašokome. ar čia ateinantys žmonės: viskas daugelio gyvenimo svajonė. Dėl prasideda nuo aplamdytos arba jų užsirašinėta į daugybę metų nuplėštos pašto dėžutės, išdaužto besitęsiančias eiles. Pamenu, laiptinės lango, apdergtų sienų, kaimynai keldamiesi iš miesto šlapimo dvoko... Bet grįžkime prie sovietmecentro į pietinį rajoną džiaugėsi – gyvensime šviesiame didelia- čio. Anuomet cenzūra, ideologime bute... Buvo išmetami seni niai draudimai vertė menininkus baldai ir perkami nauji, pavyz- ieškoti savitos kalbos, išradingų džiui, trikojis stalelis iš pjuvenų metaforų. Žiūrovai tuos dalykus plokštės... 10-ojo dešimtmečio iškart pastebėdavo ir tai būdavo pradžioje pasikeitus socialinei, jiems atgaiva gyvenant sovietiekonominei padėčiai, nuosavus nėje draudimų sistemoje. Ypač namus pajėgiantys pasistaty- įstrigo, kai Kauno dramos teati ar nusipirkti žmonės į juos ir tras Vilniaus rusų dramos teatre išsikėlė, kiti turtingesnieji grįžo rodė Jono Vaitkaus režisuotą A. gyventi į miesto centrą, pasidarę Žari spektaklį „Karalius Ūbas“. butuose vadinamąjį euroremon- Ūbą vaidinęs šviesios atminties tą. Mikrorajonai prarado sovie- aktorius Kęstutis Genys viename tinės ideologijos suformuotą op- spektaklio epizodų ilgai sėdėjo timistinį charakterį. Nebeliko ten ant rampos, ilgai žiūrėjo į salę, linksmų ir visus vienijančių daly- kol pratarė: „Kur tik žiūriu – vien kų. Pavyzdžiui, šiukšlių mašinos rusai.“ Pjesėje tokie žodžiai yra, atvykimas ir vieningas šiukšlių į tačiau kaip jie buvo pasakyti, žitą mašiną nešimas. Juk kiemuo- nant, kad visi sakė, jog Vilnius se nebūdavo konteinerių, o na- tapęs labai jau rusišku miestu, muose šiukšlių šachtų. Du kartus sukėlė žiūrovų juoką ir net ploper dieną (išskyrus sekmadienį) jimus. Bičiulis džiaugiasi iš anų į kiemą atvažiuodavo garsiai pypsėdama šiukšliavežė. Vien- laikų grįžtančiomis roko operomarškiniai, su chalatais, įsispyrę mis. „Meilė ir mirtis Veronoje“, į šlepetes ir su kibirais ar šiukšlių „Velnio nuotaka“, „Ugnies mekrepšiais rankose iš laiptinių prie džioklė su varovais“. Jei „Meilė jos traukdavo žmonės. Vienas su ir mirtis Veronoje“ atpasakoja kitu pasilabydavo, šnektelėdavo, V. Šekspyro Romeo ir DžiuljeMaskvos oro uosto girtą sniego valymo mašinos vairuotoją, prisiminiau savo pirmą hidromelioratoriaus profesiją ir išgėrinėjimus. Vienas melioracijos objektas Šiaulių rajone buvo net pramintas Bermudų trikampiu, nes ten nuvykę darbininkai ilgam pradingdavo. O buvo, kad melioratoriai nuvyko visai ne į tuos laukus ir pradėjo darbus. Šito tai niekaip nesuprantu, nes juk planuose pavaizduotas kiekvienas medis – nejaugi viskas taip galėjo atitikti. Sėdim po darbo vienoje troboje, gurkšnojam. Baigėsi šnapsas. Šeimininkai pasiuntė į parduotuvę atnešti savąjį gal dešimtmetį sūnų. „Jam parduoda, - į mano nesuprantamą žvilgsnį atsakė tėvai, - jis mums visados parneša.“ Berniukas greitai grįžo ir pastatė ant stalo du butelius. Tarsi kažką reikėjo sakyti, padėkoti, todėl pagyriau berniuką: „Koks sumanus vaikas“. Tas man kyštelėjo po nosim špygą. Koks anuomet buvo skirtumas tarp mūsų ir Vakarų pasaulio? Žiūrėjom futbolo rungtynes, transliuojamas iš kažkurio Maskvos stadiono. Lijo. Aikštė buvo šlapia, futbolininkai slidinėjo ir vos galėjo pabėgti. Sekančią dieną stebėjome rungtynes iš stadiono Vokietijoje. Taip pat lijo. Aikštė buvo sausut sausutėlė. Tuomet ir nusprendėme – skiriasi futbolo stadiono aikšte. Sovietmečiu išaugo pietiniai miesto rajonai. Kiemuose tokie pat skalbinių džiovinimo ir kilimų dulkinimo stovai, vaikų žaidimo aikštelės, šiandien dažniausiai apleistos... Šalia gyvenamųjų namų standartiniai vaikų darželių ar mokyklų pastatai. Bet anuomet būstas tokiame rajone buvo

MES TOKIE | 8

tos istoriją, „Velnio nuotaka“ primena pasakas ir padavimus, tai „Ugnies medžioklė su varovais“ atgaivina tarybinių jaunuolių gyvenimą ir primena, jog tai brandus socialistinio realizmo kūrinys. Sako, jog šis kūrinys buvęs tiesioginis Romo Kalantos susideginimo sukelto jaunimo maišto Kaune rezultatas. Įbaugintam jaunimui reikėjo numesti kokį nors kaulą. Juk net vieną „The Beatles“ dainą („Mergaitė“) plokštelių studija „Melodija“ buvo įrašiusi. O šiaip jau 1972-1988 m. – pritilimo laikotarpis. Nors reikštis buvo galima folklore, kraštotyroje, senamiesčio ar archeologijos paminklų gynimo veikloje, be abejo, privačioje erdvėje, na, dar prie taurelės. „Aš čia gyva“ galėjo traukti tik broliai Polikaičiai Čikagoje. Nors mūsiškiai irgi kartais, gal saviveikliškai, kaip mokėdavo, taip pasireikšdavo. Pavyzdžiui, vengrų grupės „Omega“ dainai „Mergaitė deimantiniais plaukais“ 1973 metais, tai yra Romo Kalantos susideginimo ir represijų dė lto metinėse, pritaikė žodžius „Ne, ne, laisvės nėra, ji pradingo pernai Kaune“. Keista, kad mes vis negalime atsikratyti praeities. Tarsi koks Stokholmo sindromas, apie kurį jau esu rašęs. Tai psichologinis reiškinys, kai pagrobimo (pavergimo) metu įkaitai (aukos, pavergtieji) ima jausti teigiamus ryšius (savanorišką paklusnumą, pagarbą ir pan.) jų pagrobėjams (pavergėjams), nepaisydami to, kad pats pagrobimas (pavergimas) turi pavojų. Šis sindromas buvo pavadintas pagal banko apiplėšimo Stokholme 1973 metais istoriją. Aukos (banko darbuotojai) ėmė sieti save su pagrobėjais (nors išbuvo kartu tik šešias dienas), o išlaisvinti netgi ėmė juos ginti. Kad anuometį laikotarpį vyresnieji prisimena su ilgesiu, tai irgi galima pavadinti minėto sindromo vardu. Kaupimo manija yra tiesioginis sovietmečio padarinys. Tarsi badmečiui pripildyti šaldytuvai, visokio niekalo prigrūsti sandėliukai. Sovietmečiu perkama būdavo ne dėl to, kad ko nors reikia, o paprasčiausiai dėl to, kad yra ką pirkti, nes prireikus kokio daikto jo gali negauti. Atsiskleidžia ir kitokia žodžio „gauti“ prasmė – sovietinė prasmė. Šia prasme „gauti“ reiškė kažką daugiau negu šiaip įsigyti, norint „kažką gauti“ reikėjo įdėti daug pastangų: surasti, ilgai stovėti eilėje ir tikėtis, kad norimo daikto niekas nenupirks, nes prekių kiekis būdavo ribotas. Tiesa, ir šiandien gavę atlyginimą dažniausiai greitai jį išleidžiame prekybos centre. Taip ir infliaciją skatiname. Mažiau pirktume, lėčiau kainos kiltų. Laimė, kad jaunųjų, atrodo, nelaiko sukausčiusi komunizmo šmėkla, nors kelios žmonių kartos dar jai pasidavusios. Tebėra baimė iš tų laikų ir mintis, kad viskas dar gali būti blogiau. Ta baimė stabdo ir svarbiausios demokratijai pilietinės visuomenės raidą. Dėl to valdantieji jaučiasi karaliais, dėl to Rusija linksta į diktatūrą ir klimpsta į visuotinio abejingumo liūną. Komunizmas atpratino žmones galvoti, atpratino juos bendrauti, o kas baisiausia, komunizmas atėmė iš žmonių supratimą, kad jie yra piliečiai, kad jie patys atsakingi už savo gyvenimą.


9 | ĮVAIRIOS NAUJIENOS

„Romuvos“ gimnazijoje parašytas paskutinis Tolerancijos knygos puslapis

„Romuvos“ gimnazijoje parašytas paskutinis Tolerancijos knygos puslapis. Visą savaitę etikos mokytojos Ingridos Saunorienės paskatinti gimnazistai kūrė Tolerancijos knygą – iliustravo mintis, piešė, interpretavo, samprotavo, darė koliažus. Paskutinį Tolerancijos knygos puslapį „Romuviečiai“ kūrė su svečiais, šiuo metu studijuojančiais Šiaulių universitete. Susitikime – diskusijoje su 1 ir 4 klasių gimnazistais dalyvavo studentas iš Nigerijos Barnabas Elogie (Šiaulių universitete studijuoja bakalaurą) bei studentas iš Pakistano Hafeez Ur-rehman (į Šiaulius atvykęs pagal mainų programą). Gimnazistai domėjosi svečių įspūdžiais Lietuvoje, kultūrų skirtumais, laisvalaikiu, profesijos pasirinkimo motyvais. Be abejo, svečiai neišvengė gimnazistų klausimų apie lietuvaičių

grožį ir apie tai, kas nutiktų, jei svetimtaučiai pamiltų mūsų šalies merginą ir kaip į visa tai reaguotų jų artimieji. Svečiai akcentavo savarankiško pasirinkimo galimybes, senosios kartos požiūrio kaitą bei lankstumą. Į susitikimą – diskusiją kitataučius atlydėjusios mentorės taip pat pasidalino savo veiklos patirtimi, išskyrė sunkumus bei problemas, su kuriomis susiduria čia atvykę studentai ir kurias reikia padėti išspręsti. Svečiai dosniai žarstė pagyrimus lietuvių tautai, gyrėsi žinantys kelis žodžius lietuviškai ir visiems gimnazistams linkėjo sėkmės. Anot abiejų pašnekovų, Lietuvoje jiems patinka viskas. Etikos mokytoja Ingrida Saunorienė svečiams įteikė atminimo dovanėles – rašymo priemones su gimnazijos simbolika.

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Gimtosios kalbos konferencija „Romuvos“ Nemažai pranešimų parengė ir blemas, aptarinėjo netaisyklingos kalprogimnazijoje jai. šeimininkai – ,,Romuvos“ progim- bos atvejus, pateikė vykdytų projektų

„Romuvos“ progimnazijoje vyko apskrities lietuvių kalbos konferencija ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta (J. Degutytė)“, informuoja Jaunųjų žurnalistų būrelio narė Toma Pilsudskytė (7c kl.). Į renginį susirinko gausus būrys gimtosios kalbos žinovų: Gegužių, Dainų, V. Kudirkos progimnazijų, ,,Romuvos“ gimnazijos, Ginkūnų S. ir V. Zubovų pagrindinės mokyklos mokiniai bei jų mokyto-

nazijos lietuvių kalbos mylėtojai. Konferenciją pradėjo mažieji mūsų kaimynai iš lopšelio darželio ,,Žiogelis“. Už drąsą bei gimtojo žodžio puoselėjimą jie apdovanoti saldžiais prizais. Visi klausytojai nustebo, kai prašneko aštuntokės Augustės močiutė, atvykusi iš Linkuvos krašto ir kalbėjusi savo tarme. Mokiniai skaitė įvairiausių pranešimų, kuriuose gvildeno aktualias gimtosios kalbos pro-

analizes, reiškė savo nuomones apie knygos prasmę. Daugelis pranešėjų komentavo savo bendraamžių nufilmuotas situacijas, kur nevengiama barbarizmų, svetimybių, žargonų bei skolinių. Pagrindinio skyriaus vedėja I. Akmenskienė visiems konferencijos dalyviams įteikė padėkas. Šią konferenciją organizavo lietuvių kalbos mokytojos I. Samulionienė bei J. Stulgienė.

,,Romuvos“ gimnazijoje – tradicinis renginys Klasės valandėlės metu mokiniai pamokas vyko pokalbiai, diskusijos ,,Išbandyk save“ ga. rašė mintis apie toleranciją ir neto- apie Toleranciją mokykloje, šeimo-

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos bendruomenė paminėjo Tolerancijos dieną. Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – kny-

leranciją, pateikė savo gyvenimo pavyzdžius. Visos mokinių mintys buvo sudėtos į stilizuotą tolerancijos knygą. Visą savaitę per klasės valandėles, istorijos, pilietiškumo

je, istoriniame kontekste. Pilietinės akcijos ryte visus kvietėme pasirašyti stende „Aš esu Aš“ ir įsiamžinti gimnazijos bendruomenės lentoje „Visi skirtingi – visi lygūs“.

Daukantiškiai kūrė Tolerancijos knygą ,,Romuvos“ gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis renginys ,,Išbandyk save“. Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtame renginyje dalyvavo mokiniai iš ,,Romuvos“, „Sandoros“ ir Gytarių progimnazijų, Šiaulių universitetinės, „Saulėtekio“ ir ,,Romuvos“ gimnazijų. Gausus būrys dalyvių turėjo bėgti su kupri-

ne, šliaužti, šaudyti gulomis, transportuoti sužeistąjį, dėti šovinius į dėklą, atlikti kitas sunkias užduotis, reikalaujančias ištvermės, valios, pasitikėjimo savo jėgomis. Greičiausiai įveikusiems sudėtingą kliūčių ruožą dalyviams įteikti diplomai bei prizai. Jau trečius metaus ši graži tradicija „Romuvos“ gimnazijoje puoselė-

jama kartu su Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605 kuopos savanoriais. Prasmingos idėjos iniciatorė – kūno kultūros mokytoja Danguolė Gaubienė. Anot mokytojos, ugdant jaunąją kartą geriausia paskata yra ne žodžiai, o konkreti veikla, kuri įkvepia, motyvuoja, keičia požiūrį, formuoja moralines nuostatas.

Ar Jūs viską žinote apie savo sveikatą? Apie blogėjančią gyventojų sveikatą liudija nemažėjančios eilės prie gydytojų kabinetų, padidėjęs blogai besijaučiančių jaunų žmonių skaičius, išsekę nuo streso darbingo amžiaus žmonių veidai. Šie rodikliai verčia susimąstyti ir pradėti rūpintis ligų profilaktika. Tačiau, norint visiškai išsitirti sveikatą, nepakanka pasimatuoti kraujospūdį, pasidaryti širdies kardiogramą ar biocheminius kraujo tyrimus. Todėl, norint žinoti išsamią sveikatos būklę, reikia atlikti ir kompiuterinę funkcinės sveikatos diagnostiką, kuri atskleidžia visus užslėptus, ūmius ir lėtinius procesus. Kompiuterinę funkcinės sveikatos diagnostiką jau septynerius metus atlieka Kauno Natūralios Medicinos konsultacijų ir diagnostikos centras „Žolių Salonas“. Šia paslauga naudojasi žmo-

nės iš įvairių Lietuvos miestų, užsienyje gyvenantys lietuviai. Kompiuterinė funkcinės sveikatos diagnostika: kas tai? Pirmą kartą skaitantiems norėtume pabrėžti, kad šios diagnostikos metu yra matoma kiekvieno organo ir visų sistemų veikla. Pateikiama informacija, kokiose kūno vietose yra sutrikimų, vystosi ligos, vyksta uždegiminiai procesai, audinių pakitimai. Visi sveikatos duomenys yra matomi judesyje. Stebima, kaip funkcionuoja smegenys, skrandis, plaučiai, skydliaukė, inkstai, širdis, žarnynas, kokia stuburo ir sąnarių būklė, hormoninės sistemos veikla, ar yra kirminų, virusų, kurie sukelia lėtines ligas, alergijas ir chronišką nuovargį. Tikrinama, ar neatsirado organizme nesveikų, išsigimusių ląstelių ir t. t. Didelis kompiuterinės funkcinės sveikatos diagnostikos privalumas yra

tai, kad organizme vykstantys pakitimai fiksuojami jau ankstyvoje stadijoje, kai dar nieko neskauda. O sudėtingais atvejais, kai žmogų vargina skausmai ir ne viena liga, šia diagnostika galima greičiau nustatyti negalavimo priežastis ir skirti efektyvesnį gydymo būdą ar, negaištant laiko, nusiųsti reikalingo specialisto konsultacijai. Todėl ir ligų profilaktikai, ir įsisenėjusių negalavimų atveju funkcinė diagnostika atneš neabejotinos naudos kiekvienam. Tad kviečiame visus – mažus ir didelius – daugiau sužinoti apie save. Atkreipiame dėmesį, kad kompiuterinė funkcinės sveikatos diagnostika bus atliekama gruodžio 10 d. (trečiadienį) Šiauliuose, P. Višinskio g. 14, UAB „Jautros vaistinė“. Priimami tik iš anksto užsiregistravusieji telefonu 8 682 40 857. Iki pasimatymo!

vainikus. Kalėdinių ir naujamečių renginių programa „Įžiebk Kalėdų dvasią!“ gruodžio 8 d. 14 val. kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems „Kalėdų belaukiant“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale, 17 val. populiariausių 2014 metų knygų dešimtuko pristatymas (dalyvauja Šiaulių universiteto profesorius V. Bikulčius) Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. P. Višinskio viešosios bibliotekos Bendrojoje skaitykloje (Aušros al. 62) gruodžio 8 d. 15 val. Jose Ignacio Davila tapybos parodos atidarymas. Dalyvauja parodos autorius Jose Ignacio Davila ir poetas Gintaras Patackas.

turo varžybos Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salėje (Pramonės g. 13) gruodžio 6 d. 14 val. Šiaulių SM „Dubysa“-Gubernija – Varėnos „Ūla“. Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynės Šiaulių universiteto sporto salėje (Vasario 16-osios g. 30) gruodžio 6 d. 14.30 val. Šiaulių „ŠiauliaiUniversitetas“– Klaipėdos „Fortūna“. 2014-2015 m. Lietuvos jaunimo merginų (1996-1997 m. g. + 3 dalyvės jaunesnės) tinklinio čempionato atrankinės varžybos Sporto mokyklos „Dubysa“ sporto salėje (Gumbinės g. 18A) gruodžio 6 d. 10 val. Lietuvos jaunių vaikinų ( 1998 m. g.) B krepšinio čempionato rungtynės Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salėje (Pramonės g. 13) gruodžio 7 d. 14 val. Šiaulių KA „Saulė“ - Vilniaus „Š.Marčiulionio KA I“. 2014 m. Tarptautinis vaikų šachmatų turnyras „Meškiukas Rudnosiukas“ Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16) gruodžio 7 d. 11 val. 2014 m. atviros Šiaulių miesto graikų-romėnų imtynių pirmenybės Imtynių sporto salėje (V. Bielskio g. 13 A) gruodžio 6 d. 11 val.

Užsak. Nr. 1547-3

KUR PRALEISTI LAISVALAIKĮ?

„ATLANTIS CINEMAS“ Tel. (841) 42 29 23; www.atlantiscinemas.lt REPERTUARAS GRUODŽIO 6-11 D. Komedija, animacija, šeimos MADAGASKARO PINGVINAI (JAV, V, DUBLIUOTAS LIETUVIŠKAI, 90 min.) 3D – 11.40, 13.25, 17.15 val. 2D – 10.00 val. Komedija, animacija, šeimos DŽESIS IR PETAS 3D (Didžioji Britanija,V, dubliuotas lietuviškai, 88 min.) – 10.20, 12.00 val. Drama PAKELIUI (LIETUVA, N-13, 100 min.) – 13.45, 15.35, 17.20 val. Nuotykių BADO ŽAIDYNĖS: STRAZDAS GIESMININKAS. 1 DALIS (JAV, N-13, 125 min.) – 15.10 val. PREMJERA Drama SERENA (JAV, Prancūzija, N-16, 109 min.) – 19.00 val. PREMJERA Trileris, fantastinis ROBOTŲ ŽEMĖ (Bulgarija, Ispanija, N-13, 110 min.) – 19.05 val. Komedija KAIP ATSIKRATYTI BOSO 2 (JAV, N-16, 108 min.) – 21.00 val. PREMJERA Komedija, drama KAIP HEKTORAS LAIMĖS IEŠKOJO (Didžioji Britanija, Kanada, PAR, Vokietija, N-13, 115 min.) – 21.05 val. DVIGUBAS ŠEIMOS SEANSAS. DU FILMAI UŽ

VIENO KAINĄ! (gruodžio 6) 19.05 val. ROBOTŲ ŽEMĖ vėliau KAIP HEKTORAS LAIMĖS IEŠKOJO. SEKMADIENIO ŠEIMOS SEANSAI! (gruodžio 7 d.) 13.25 val. MADAGASKARO PINGVINAI 3D. 13.45 val. PAKELIUI.

2014 M. GRUODŽIO MĖN. REPERTUARAS 7 d., sekmadienis, 18 val. NUMATOMA PREMJERA! ŽAIDIMO PABAIGA. Vienos dalies absurdo drama pagal Samuelio Beketo pjesę „Baigmė“. Režisierius Paulius Ignatavičius. Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www.ticketmarket.lt ir teatro kasoje. 11 d., ketvirtadienis, 16 val. Senjorų diena! Visiems senjorams bilietai tik – 10 Lt (2.90 €). Bertolt Brecht PONAS PUNTILA IR JO TARNAS MATIS. Dviejų dalių liaudies komedija. Režisierius Algimantas Pociūnas. 12 d., penktadienis, 18 val. Pagal J. Tumą-Vaižgantą. NEBYLYS. Dviejų dalių impresija. Režisierius-statytojas, inscenizacijos autorius – Jonas Vaitkus. Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www. ticketmarket.lt ir teatro kasoje.

Žaliūkių malūnininko sodyboje gruodžio 6 d. 11 ir 14 val. edukacinis užsiėmimas šeimai „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...“ Kultūros centre (Aušros al. 31) gruodžio 6 d. 15 val. koncertas „Šokio sūkuryje“. Šiaulių Dainų progimnazijos liaudiškų šokių grupės „Šermukšnis“ 5-erių metų veiklos sukaktis; gruodžio 7 d. 14 val. literatūrinės muzikinės asociacijos „Nadežda“ jubiliejinis koncertas „Nepamirškite senų dainų“; gruodžio 7 d. 17 val. vakaronė - groja „Reviu“. Kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriuje (Žemaitės g. 102) gruodžio 6 d. 15.30 val. Klaipėdos aklųjų centro dramos kolektyvo „Meleta“ Tumo Vaižganto sceninis vaizdelis „Žemės ar moteries“. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15) gruodžio 6 d. 18 val. vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų Lietuvoje „Jauna muzika“ pristato naują programą „Keliautojo užrašai“, skirtą choro 25-mečiui. P. Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje (Aušros al. 62) gruodžio 8 d. 14 val. Gitana Montvydienė mokys pinti Advento

„Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) iki gruodžio 15 d. Ilgvaro Zalanso ir Ievos Carukos (Ryga) kūrybos paroda „FEMME“, skirta Latvijos nepriklausomybės dienai. Dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) iki gruodžio 9 d. Bronislovo Rudžio kūrybos paroda „INBOX“.

2014-2015 m. Lietuvos vyrų „Vivus. lt Rankinio lygos“ čempionato VIII


2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Chirurgas R. Burkauskas echoskopu tiria kojų venas, pilvo organus, inkstus, skydliaukę, krūtis ir kitus organus. Konsultuoja dėl chirurginių susirgimų, operacijų. Registracija: tel. (8 41) 42 48 88, „Valerijono vaistinė“ Vilniaus g. 173, Šiauliai.

PASLAUGOS

Išnuomojamos gerai įrengtos, šildomos 500 kv. m patalpos. Aptverta teritorija, vanduo, WC. Tel. 8 698 35 965.

Nuomojamos salės konferencijoms Nuo 20 iki 150 žmonių.

STATYBA, REMONTAS Dažo, klijuoja tapetus, plyteles, montuoja gipsą, kala dailylentes, kloja laminatą. Tel. 8 604 49 664.

481-1

NEMOKAMAI išveža senus šaldytuvus, skalbykles, virykles, vonias, kompiuterius. Dirba savaitgaliais. Tel. 8 654 91 200. 496-1 Krovinių pervežimas Šiauliuose bei visoje Lietuvoje. Senų baldų išvežimas. Perkraustymas. Tel. 8 656 72 200. 89-1 LIETUVA-ANGLIJA. Siuntų, keleivių, baldų, gyvūnų, dviračių, automobilių pervežimas. Tel. 8 655 72 200. 1398-1

Lietuva-Anglija-Lietuva. Keleivių ir siuntų gabenimas. Tel. 8 604 93 541. 1559-1

Šiltina pastatus, užpildo oro tarpus ekovata, termoputa, poliuretanu. Tel. 8 606 85 525. 1549-1 Atlieka visus santechnikos darbus. Tel. 8 615 11 588 (Antanas). 1367-3

MEDICINA

Glaisto, dažo, klijuoja tapetus, plyteles, montuoja gipso kartoną, deda laminatą. Tel. 8 647 96 569.

1593-1

Apdailininkas klijuoja tapetus, plyteles, kala dailylentes. Atlieka kitus darbus. Tel. 8 679 38 110. 1585-1

BUITIES TECHNIKOS TAISYMAS Taiso plazminius, LCD ir kitus televizorius, monitorius, TV imtuvus, mikrobangų krosneles. Suteikia garantiją. Tel. (8 41) 54 05 77, 8 686 40 750. 1440-3 Taiso automatines skalbiamąsias mašinas. Suteikia garantiją. Tel. 8 685 20 228. 719-1 TAISO televizorius, monitorius, priedėlius, kompiuterius, mikrobangų krosneles, buities prietaisus. Atvyksta į namus. Tel.: (8 41) 52 10 09, 8 615 64 087, 8 686 78 244, A. Mickevičiaus g. 38. 1491-3

Buitinių šaldytuvų taisymas. Atvyksta į namus. Suteikia garantiją. Tel.: (8 41) 55 32 63, 8 676 47 525. 1476-1

1472-1

PERKA

1461-3

DNS bendrijai Tilžės g. 161 (centre) reikalingas pirmininkas(-ė). Tel.: 8 602 45 492, (8 41) 43 92 37. 1596-1

NUOMA

Superka automobilius. Dirba savaitgaliais. Automobiliai gali būti skirti ardyti ar utilizuoti. Sutvarko dokumentus, 1483-1 pasiima. Tel. 8 622 99 441. Brangiai perka arba išsinuomoja žemę, mišką Šiaulių apskrityje. Atsiskaito iš karto. Tel. +370 670 42 222. 1249-1 Brangiai perka apvalius ir ovalius gintaro karolius, gintaro gabalus. Tel. 1180-1 8 670 59 488. Perka išsikirtimui krūmus iš apaugusių pievų, pamiškių, kanalų ir pakelių, galima pirkti ir su žeme. Taip pat perkame ir miškus. Tel.: +370 616 11 603. 1554-1

AUTOMOBILIUS daužtus, nevažiuojančius. Atsiskaito iš karto, sutvarko dokumentus. Tel. 8 627 15 995. 1590-1

Brangiai superka sveikus ir traumuotus galvijus: karves, bulius, telyčias. Sveria. Moka priedus. Pasikrauna patys. Sumoka iš karto. Tel.: (8 45) 59 95 95, 8 612 08 756. 359-1

PARDUODA 4-1

1132-1

Specializuotas stuburo ir sąnarių ligų gydytojo B. ČIŽIŪNO kabinetas. Specialiu echoskopu ištiria stuburą, sąnarius, sausgysles, nervus. Gydomos sprando, stuburo, sąnarių ligos, traumos, ataugos, skausmai, tirpimas. Tel.: (8 41) 42 75 24, 8 698 35 697, nuo 9 iki 19 val., Šiauliai, Vilniaus g. 173 („Valerijono“ vaistinė), www.stuburogydymas.lt 91-1

KLAUSOS APARATAI Baseo Q15 modeliui gruodžio mėn. nuolaida 20 proc. Kokybė ir garantijos. Skaitmeniniai užausiniai ir ausies landojepaslepiami klausos aparatai. Gyd. E. BUTKUS: 20 metų patirtiskompiuterizuotai parenkant ir derinant klausos aparatus.Butkų klinika. Tel. (8 41) 52 65 07. Šiauliai, Žemaitės g. 43. 1598-1

M. M. D. profesorius Borys Ivnyev ir psichiatras Pavel Osipov priima pacientus dėl alkoholio ir rūkymo problemų. Gydymas vyks gruodžio 12 d. 16 val. Šiaulių centrinėje poliklinikoje, Vytauto g. 101, 316 kab. Konsultavimas, mokymas, paskaitos šeimos nariams: UAB „SODALITAS“, Debreceno g. 47-1, Klaipėda, tel.: (8 46) 37 99 22 (14.00-18.00), 8 694 83 005 (10.00-18.00), 8 637 50 912 (10.0018.00), www.sodalitas.lt 1553-1

Taiso gyventojų ir organizacijų televizorius, LCD monitorius, garso ir vaizdo aparatūrą, mikrobangų krosneles, dulkių siurblius, grąžtus, šaldytuvus, skalbiamąsias, siuvamąsias mašinas ir kitą buities techniką. Meistrai vyksta į namus. Suteikia garantiją. Apmokėjimas už paslaugas grynaisiais arba pavedimu. Kreiptis: Tilžės g. 65, tel. (8 41) 52 33 23. 1517-3

ĮVAIRŪS SIŪLO DARBĄ Reikalingi autovežių vairuotojai su patirtimi. Laiku mokamas atlyginimas. Palankios darbo sąlygos.Tel.: +370 699 61 731, +370 659 41 172. 1584-1

Reikalingi plataus profilio statybininkai, ventiliuojamų fasadų montuotojai, gali dirbti brigadomis. Tel. 8 685 73 585. 1568-1

Reikalingas laikraščių platintojas (-a)

autobusų stotyje. Informacija tel. 8 699 68 634

Pigiai parduodama malkinė mediena. Tel.: (8 41) 55 26 64, 8 650 90 115, 8 650 90 081 1552-1 Prekiauja baltarusiškais durpių briketais, gabalinėmis durpėmis, beržiniais ir lapuočių pjuvenų briketais, medžio atraižomis. Tel. 8 690 00 888. 1584-1 Smulkias sausas malkas. Gali atvežti. Kaina 40 Lt/m3. Tel. 8 698 17 540 1546-1 Šiltos vilnonės rankų darbo kojinės už prieinamą kainą. Tel + 370 670 47 709. www.mkojines.lt 1563-1 Baltarusiškus durpių, pjuvenų briketus, Kuzbaso akmens anglį. Pristato. Tel. 8 620 54 421. 1275-1

Baltarusiškus durpių 8 646 49 310.

briketus. Tel.

1145-3

Atraižas (ąžuolo, uosio, supjautos standartiniais kaladukais): 10 erd. m. – 580 Lt (168 Eur), pjuvenas – 260 Lt (75 Eur). Tel. 8 684 36 474. Atveža nemokamai. 1514-1

2 mūrinius garažus miesto centre, Tilžės ir Vilniaus g. sankryžos namų kieme. Vieno garažo kaina 25 000 Lt.(7 240 Eur). Tel. 8 687 10 886. 1565-1

Mažai naudotą „Pulo“ (bilijardo) stalą. Kaina 1 600 Lt (463,39 Eur). Tel. 8 600 38 345. 1493-1

Malkas miškavežiais. Perka įvairų mišką visoje Lietuvoje. Tel. +370 657 75 222.

Kardiologas A. Andrulis konsultuoja, atlieka širdies echoskopijas (su siuntimu – nemokamai). P. Višinskio g. 14, Šiauliai, „Jautros“ vaistinė. Registruoja ir informuoja tel. (8 41) 43 27 70, gyd. tel. 8 600 26 466.

1482-1

Įvairaus ilgio ir įvairaus kaitrumo malkas. Tel.: 8 698 27 444, 8 698 38 976.

Gytarių g. 25, Šiauliai. Teirautis tel.: (8 41) 51 05 02, mob. 8 685 63 163. 2961-1

1591-1

Patyręs meistras atlieka buto remonto ir apdailos darbus. Tel.: 8 656 65 913, (8 41) 43 63 60.

Naudotą AEG skalbimo mašiną. Kaina 350 Lt (101 Eur). Tel. 8 657 74 000.

1570-1

1306-1

Jei jums reikalingos geros ir tvirtos durys bei langai, užsisakykite! NILVAIDA, turinti ilgalaikę patirtį – pagamins. Gamintojo kainos ir nuolaidos. Tel.: 8 685 48 662, 8 687 12 245, (8 41) 51 13 48.

REKLAMA | 10

Malkas, skaldytas arba trinkelėmis (beržas, alksnis). Baltarusiškus durpių briketus, pjuvenų briketus, granules. Lietuviškas presuotas durpes. Fasuojami didmaišiuose. Jeigu grąžinate didmaišį, taikoma 5 Lt nuolaida. Durpių briketų atsijas. Akmens anglį. Pristato 595-1 nemokamai. Tel. 8 610 00 006.

JĖGA-2 Lošimas Nr. 4591 Data: 2014-12-04 Skaičiai: 03 06 07 17 18 19 + 15 6 skaičiai 206 794,00 Lt 5+1 skaičius 1 462,00 Lt 5 skaičiai 157,00 Lt 4+1 skaičius 195,00 Lt 4 skaičiai 14,00 Lt 3+1 skaičius 5,00 Lt 3 skaičiai 3,00 Lt 2+1 skaičius 2,00 Lt

KENOLOTO Lošimas Nr. 5959 Data: 2014-12-04 Skaičiai: 02 03 09 18 26 27 30 34 35 36 43 44 47 48 50 52 55 56 57 58

REKLAMA PRIEDUOSE 52 38 52


11 | REKLAMA

2014 m. gruodžio 6 d. ŠEŠTADIENIS

Lito ir užsienio valiutų santykiai Lietuvos bankas nuo 2014 metų gruodžio 6 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius (2014-12-04 12.17 duomenys). Euras*, EUR, 1,

3,4528

Australijos doleris, AUD, 1,

2,4064

Baltarusijos rublis, BYR, 10000,

2,5274

Bulgarijos levas, BGN, 1,

1,7654

Čekijos krona, CZK, 10,

1,2422

Danijos krona, DKK, 10,

4,6383

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų, GBP, 1,

4,3737

Islandijos krona, ISK, 100,

2,2420

Japonijos jena, JPY, 100,

2,5084

JAV doleris, USD, 1,

2,7106

Kanados doleris, CAD, 1,

2,4280

Kazachstano tengė, KZT, 100,

1,4983

Kinijos ženminbi juanis, CNY, 10,

4,4356

Kroatijos kuna, HRK, 10,

4,5033

Lenkijos zlotas, PLN, 10,

8,1855

Moldovos lėja, MDL, 10,

1,8377

Norvegijos krona, NOK, 10,

4,0999

Rumunijos lėja, RON, 10

7,8481

Rusijos rublis, RUB, 100,

7,2237

SDR Tarptautinis valiutos fondas, XDR, 1,

4,0364

Švedijos krona, SEK, 10,

3,7564

Šveicarijos frankas, CHF, 1,

2,8449

Turkijos lira, TRY, 1,

1,1968

Ukrainos grivina, UAH, 10,

2,0147

Vengrijos forintas, HUF, 100,

1,1007

Afganistano afganių, 100,

4,5586

Albanijos lekas, ALL, 100,

2,4731

Alžyro dinaras, DZD, 100,

3,2260

Argentinos pesas, ARS, 10,

3,1194

Armėnijos dramas, AMD, 1000,

6,2798

Reklama prieduose 52 38 52


BENDROVĖS DIREKTORIUS Artūras Laureckas 8 652 83 054 Sąskaitos Nr. LT327400034630223810 Danske Bank A/S Lietuvos filialas Įmonės kodas 144342654 PVM mokėtojo kodas LT443426515

(j.grubliauskaite@snaujienos.lt)

Telefaksas 52 38 52 El. paštas reklama@snaujienos.lt

KORESPONDENTAI 39 95 36, 52 38 40 info@snaujienos.lt Aktualijos: Diana Janušaitė (d.janusaite@snaujienos.lt) Sportas: Ieva Liubšytė (sportas@snaujienos.lt) Medicina: Akvilė Pušinskaitė (a.pusinskaite@snaujienos.lt) Švietimas, kultūra: Ramunė Dambrauskaitė (r.dambrauskaite@snaujienos.lt) Fotokorespondentas: Artūras Staponkus Dizainerė: Inga Slavinskaitė (dizaineris@snaujienos.lt)

REKLAMĄ PRIIMA 8-17 val. (be pietų pertraukos)

BENDRADARBIAI Karikatūristas: Kęstutis Pabijutas Publicistai: Ričardas Jakutis, Irena Ramaneckienė

Šiaulių telefono kodas (8 41) SKELBIMAI, REKLAMA Reklamos skyriaus direktorė: Virginija Žvigaitienė 8 650 70 561 Reklamos skyriaus vadybininkės 52 38 52, 8 640 17 768

Vyriausioji redaktorė: Romualda Urbonavičiūtė Vyr. redaktoriaus pavaduotoja, teisėtvarka: Jolanta Grubliauskaitė 39 95 36

BUHALTERIJA Vyriausioji finansininkė: Dalia Leonovienė 8 640 44 352

PLATINIMO TARNYBA, PRENUMERATA El. paštas prenumerata@snaujienos.lt Prenumeratos tarnybos vadovas 52 38 44

Visos „Šiaulių naujienų” publikacijos yra laikraščio nuosavybė. UAB „Šiaulių naujienos” neatsako už reklamos turinį ir užsakovų klaidas. - taip žymimi reklaminiai straipsniai Redakcijos ir straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti. Rinko ir maketavo UAB „Šiaulių naujienos” Spausdino „Titnago” spaustuvė Šiauliuose, Vasario 16-osios g. 52 OFSETINĖ SPAUDA TIRAŽAS 11 616 Už laikraščio spausdinimo kokybę atsako „Titnago” spaustuvė

Dienraštis leidžiamas antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais. Platinamas Šiaulių mieste, Joniškio, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Akmenės ir Pakruojo rajonuose. Leidėjas: uždaroji akcinė bendrovė „Šiaulių naujienos” ISSN 1822-590X Aušros al. 48, 76236 Šiauliai, info@snaujienos.lt, www.snaujienos.lt VYRIAUSIOJI REDAKTORĖ

Orai svetur

Nusišypsok ☺☺☺

Chirurgas sako pacientui: - Rytoj šalinsime jums kairįjį plautį. - Bet mano plaučiai visiškai sveiki. - Plaučiai sveiki, bet kepenys jau nebetelpa.

18 4 2 8 4 16 15 5 9 17 -4 -2 0 15 5 3 12 3 3 0

Artūro STAPONKAUS nuotr.

ATĖNAI BERLYNAS BRIUSELIS DUBLINAS HELSINKIS HURGADA KRETA LONDONAS MADRIDAS MALJORKA MASKVA OSLAS RYGA ROMA PARYŽIUS PRAHA STAMBULAS STOKHOLMAS TALINAS VARŠUVA

☺☺☺

Rytų horoskopas kitai savaitei OŽIARAGIAMS ateinanti savaitė paruošė daugybę malonių staigmenų. Jūs seniai apie kažką svajojote, bet Fortūna nenorėjo atsigręžti į jus? Jūs praradote viltį ir nuleidote rankas? Džiaukitės, atėjo jūsų triumfo valanda. Karštas troškimas būtinai išsipildys. Svarbiausia - nepražiopsokite palankaus momento. Ypač sėkmingi jums bus antradienis ir šeštadienis. VANDENIAI vis dažniau susimąsto apie artėjančius Naujuosius metus. Jūs turite kruopščiai išanalizuoti savo jausmus ir pagaliau apsispręsti - su kuo iš tikrųjų norite praleisti šventes. Naujieji metai jau ne už kalnų, ir dabar pats metas pagalvoti apie juos. Mintys apie darbą neatitrauks jūsų nuo šio malonaus užsiėmimo. Jums sėkmingos dienos bus trečiadienis ir penktadienis. ŽUVIMS astrologas pataria artimiausiu metu su aplinkiniais elgtis labai mandagiai ir pagarbiai. Išnaudokite visą savo žavesį, nešykštėkite komplimentų, tuo labiau, kad tiek bendradarbiai, tiek namiškiai jų yra verti. Darbe savaitė bus vaisinga ir turininga, o namuose ji džiugins šeimyninio gyvenimo jaukumu. Pirmadienis ir ketvirtadienis bus jums ypač palankios dienos. AVINAI kaip visada bus pasinėrę į darbus tarnyboje ir aistrų verpetą asmeniniame gyvenime. Visa tai jums išeis tik į naudą. Astrologas pataria paklausyti draugo patarimo. Nereikėtų iškart atmesti jo pasiūlymo. Kas žino, galbūt jis, pats to net nenumanydamas, padės jums rasti sprendimą, kurio seniai ieškote. Daugiau šypsokitės ir linksminkitės. Priimkite kvietimą į vakarėlį, jums reikia atsipalaiduoti. Tinkamiausios dienos linksmybėms bus penktadienis ir šeštadienis. JAUČIAI turi išspręsti visas problemas. Užbaikite jau gerokai įkyrėjusį projektą ir iki švenčių nesiimkite naujo. Pats metas pailsėti ir sukaupti jėgų. Namų židinio šiluma suteiks jums energijos, kurios šįmet nemažai išeikvota. Susitikimas su senu bičiuliu pakels nuotaiką, o artimieji palepins jus dėmesiu. Jums sėkmingos dienos bus trečiadienis ir sekmadienis. DVYNIAMS žvaigždės pataria apsilankyti parduotuvėse. Ateinančios dienos labiausiai tinka įvairiems pirkiniams. Išrinkite dovanas draugams ir artimiesiems, nepamirškite ir savęs. Palepinkite save. Ir visai nesijaudinkite dėl ištuštėjusios piniginės. Astrologas teigia, kad jau artimiausiu metu ji vėl bus pilna. Tinkamos dienos kelionėms po parduotuves - pirmadienis ir ketvirtadienis.

VĖŽIAMS pats metas įsigyti naminį gyvūną. Jis suteiks jūsų namams džiaugsmo, kurio iki šiol nesate patyrę. O jeigu jūs jau turite žmogaus draugą, tai ateinančią savaitę skirkite jam daugiau dėmesio. Beribė jūsų numylėtinio ištikimybė pakels nuotaiką. Sėkmingos dienos - trečiadienis ir šeštadienis. LIŪTAMS žvaigždžių išsidėstymas žada finansinę gerovę. Bet būkite atsargūs - nepameskite galvos. Vadovaukitės blaiviu protu, ir tuomet jūs galėsite lengvai ir teisingai pasinaudoti materialinėmis gėrybėmis. Pakilia nuotaika jūs tiesiog nušviesite namiškius, kurie savo ruožtu nuoširdžiai rūpinsis jumis. Neleiskite menkoms problemoms sugadinti nuotaikos, juk jos tikrai nevertos jūsų dėmesio. Jums sėkmingos dienos bus ketvirtadienis ir sekmadienis. MERGELĖS darbe neturės jokių rūpesčių. Čia viskas klostosi labai sklandžiai. O štai meilės fronte savaitė žada būti nepaprastai įtempta ir turininga. Pastaruoju metu jūs užmezgėte daugybę įvairių pažinčių ir dabar tiesiog negalite pasirinkti reikiamos kandidatūros. Kitą savaitę viskas paaiškės, žada astrologas. Fortūna pati jus nuves prie reikiamo žmogaus. Sėkmingos dienos - pirmadienis ir penktadienis. SVARSTYKLĖS turėtų liautis gailėjusios savęs ir atsiprašinėjusios už kiekvieną poelgį. Nesijaudinkite, jau artimiausiomis dienomis „krizė“ baigsis, ir jūs vėl būsite geros formos. Atgausite dvasinę pusiausvyrą, ir aplinkiniai vėl galės džiaugtis jūsų optimizmu. Jūsų laukia labai maloni nauja pažintis. Drąsiai užmegzkite santykius su šiuo žmogumi, kuris bus nepaprastai naudingas ateityje. Sėkmingos dienos - antradienis ir sekmadienis. SKORPIONAMS planetos pataria vengti žmonių, kurie peršasi į draugus. Nereikėtų atvirauti su tokiais asmenimis ir įsileisti jų į savo namus. Laikykitės atstumo ir duokite suprasti, kad jų draugija jums nereikalinga. O štai su tikrais draugais būtų neblogai susitikti, tuo labiau, kad ateinanti savaitė tam palanki, pagaliau ir geras draugiškas patarimas jums dabar nepakenks. Tinkamos dienos susitikimams - trečiadienis ir šeštadienis. ŠAULIAI bus kupini energijos ir optimizmo. Jūs turite daug naujų idėjų bei planų, ir ateinanti savaitė labai tinkamas metas jiems realizuoti. Nieko nebijokite - darbas eis kaip iš pypkės. Draugai ir bičiuliai parems visus jūsų sumanymus, tuo labiau, kad jų įgyvendinimas žada didelę naudą. Bet nepervarkite, patausokite jėgas šventėms. Sėkmingos dienos - penktadienis ir šeštadienis.

Prieina abu prie troleibuso vairuotojo ir klausia: - Dėde, ar mane šis troleibuso maršrutas iki stoties nuveš? - Nuveš, sūneli, nuveš... Užtikrina vairuotojas. Kitas, pasilenkęs prie talonėlių langelio: - O mane?.. ☺☺☺

- Įsivaizduoji, vakar restorane sėdėjau už vieno stalo su didmeistriu. - Ir kas? - To restorano staltiesės su langeliais, tai jis man druskinę 45 minutes perdavinėjo! ☺☺☺

Dienos akcentai

Gruodžio 6-oji - šv. Mikalojus, Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi šv. Floras ir šv. Lauras. Tačiau šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, todėl būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena. Gruodžio šeštoji, šeštadienis - 340-oji metų diena (šeštoji 49osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 25 dienos.

Dangaus kūnai

Saulė šiandien teka 8.25, lei-

džiasi 15.54. Dienos ilgumas 7.29. Pirmąją pilnaties dieną Mėnulis teka 16.25, leidžiasi 7.46. Saulė Šaulio ženkle.

Vardadieniai

Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Protingos mintys

„Žmogaus išsiauklėjimą rodo jo elgesys kivirčo metu.“ (G. B. Šou).

Profile for ŠIAULIŲ NAUJIENOS

2014 12 06 ŠIAULIŲ NAUJIENOS  

2014 12 06 ŠIAULIŲ NAUJIENOS  

Advertisement