Page 1


Bal szczęściarzy – sylwestrowe szaleństwo w dobrym stylu – case study 10.02.2010


AGENDACeleOpis projektuRealizacjaWykorzystane narzędziaEfektyPodsumowanie


CELE 

Organizacja balu sylwestrowego w hotelu Mercure w PoznaniuZapewnienie Uczestnikom rozrywki na najwyŜszym poziomieSubtelne podkreślenie czterdziestej piątej rocznicy otwarcia hotelu


OPIS PROJEKTU 

Bal sylwestrowy w hotelu Mercure to jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich balów sylwestrowych w Poznaniu.2009 rok wieńczyła juŜ piąta edycja balu, który zawsze odbywał się pod hasłem – „Bal szczęściarzy”Forma balu miała być nie tylko elegancka i interesująca, ale subtelnie podkreślać czterdziestą piątą rocznicę istnienia hotelu Mercure.


OPIS PROJEKTU

Problem: Organizacja eleganckiej i interesującej imprezy sylwestrowej na wysokim poziomie, przy jednoczesnym powiązaniu jej formy z rocznicą otwarcia hotelu.

Rozwiązanie: Przeprowadzenie imprezy pod hasłem „Bal szczęściarzy” , podczas którego odbywa się muzyczny pojedynek pomiędzy latami sześćdziesiątymi (w których powstał hotel) i osiemdziesiątymi. Wzbogacenie imprezy o konkursy dotyczące historii hotelu oraz wprowadzenie anegdot na temat zabawnych sytuacji, które opisane zostały w hotelowych kronikach.


REALIZACJA 

31 grudnia 2009 roku ponad stu Gości hotelu Mercure w Poznaniu przybyło na bal sylwestrowy. Ta jednej z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich zabaw sylwestrowych w stolicy Wielkopolski, odbywała się pod hasłem – „Bal szczęściarzy”, dlatego nie zabrakło równieŜ dodatków i upominków w postaci: horoskopów, losów na loterię, złotych łusek i grosików.Była to juŜ piąta edycja balu prowadzonego w poznańskim hotelu Mercure.Bal prowadzony był w konwencji pojedynku muzycznego pomiędzy stylistyką lat 60-tych (lat w których powstał hotel) i 80–tych.Bal był teŜ okazją do uczczenia 45 rocznicy powstania hotelu.


WYKORYSTANE NARZĘDZIA 

Wodzirej 

zachęcający uczestników do zabawy i koordynujący jej przebieg.

Muzyka 

przeboje lat 60-tych,przeboje lat 80-tych.

Występy artystyczne 

występy taneczne wprowadzające Gości w świat tańca lat 60-tych i 80-tych.Konkursy 

quizy o historii hotelu,losowanie nagród wśród uczestników – „szczęściarzy”.


WODZIREJ NajwaŜniejsza osoba na balu. To koordynator i psycholog tłumu, człowiek odwaŜny, zabawny i towarzyski.

Zadaniem wodzireja jest: 

koordynacja przebiegu eventu,przeprowadzanie konkursów i losowań,zachęcanie Gości do zabawy.


Muzyka Ciekawym pomysłem jest teŜ pomieszanie stylów w formie pojedynku przebojów z lat 60-tych i 80-tych.

60-te

Muzyka jest kluczem do sukcesu kaŜdej imprezy sylwestrowej lub karnawałowej .

VS

Muzyka powinna: 

być dostosowana do gustów uczestników,pozwalać na energiczną zabawę,nie nudzić,być znana Gościom, którzy lepiej bawią się przy słynnych przebojach.

80-te


WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Pomiędzy blokami muzycznymi Goście mogli zobaczyć występy tancerzy prezentujących układy z lat 60-tych i 80-tych. Układy były nie tylko ciekawym dodatkiem, ale wprowadzały Gości w klimat i stylistykę epoki.

Na Balu Szczęściarzy goście mogli zobaczyć pokazy: 

rock`n`roll,jive-a,disco,rumba.


KONKURSY Konkursy to świetny sposób na zapewnienie dodatkowej rozrywki Gościom balu, którzy będę przeŜywać dodatkowe emocje związane z losowaniem lub wizyt na scenie w czasie odbioru nagrody. Konkursy świetnie komponowały się z hasłem przewodnim imprezy, która była „Balem Szczęściarzy”.

Goście balu mogli brać udział w:Quizach dotyczących historii i wiedzy o hotelu Mercure Poznań,Losowaniu szczęśliwych zaproszeń.


EFEKTYPozytywny odbiór balu przez ponad stu uczestników.Pozytywny odbiór akcji przez dyrekcję hotelu .Szansa na organizację kolejnej edycji balu, która podobnie jak poprzednie realizowana była przez zespół Show Service.


PODSUMOWANIE 

Realizacja:

Show Service Sp. z o.o. www.showservice.plCzas trwania akcji:

31.12.2009Miejsce:

Hotel Mercure PoznańKontakt:

biuro@showservice.pl


Show Service - Bal Szczesciarzy - Case Study  

Case Study opisuje organizację sylwestrowego Balu Szczęściarzy w hotelu Mercure w Poznaniu przez Agencję Artystyczną Show Service Events Mar...