Shopsys - výroční zpráva / annual report 2021

Page 1

Výroční zpráva 2021 | Annual report 2021Tato výroční zpráva zachycuje činnost Shopsys Group SE za fiskální rok 2021, tedy období od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Informace ve výroční zprávě jsou aktuální k 31. 3. 2021. Pro přepočet částek z Kč do EUR byl použit kurz 1 € = 25,42 CZK.


Jsme na trhu již 18 let a od vývoje e-shopů na míru jsme se dostali k digitalizaci prodejů největších B2C a B2B hráčů, kterým pomáháme uspět v omnichannel světě. Pro naše klienty jsme spolehlivým full-service e-commerce partnerem s nejlepšími technologiemi a mnohaletým know-how.

18

800+

80+

let zkušeností

vybudovaných e-shopů

odborníků


Obsah ČESKÁ VERZE

ENGLISH VERSION

Úvodní slovo - Petr Svoboda

4

Opening remarks - Petr Svoboda

24

Vlastnická struktura

6

Ownership structure

26

Vedení společnosti

7

Company management

27

Pomáháme klientům růst

8

We care about the success of our clients

28

Rok Shopsys Frameworku

10

A dynamic year for the Shopsys Framework

30

Případová studie Sconto

12

Case study Sconto

32

Případová studie EMOS

13

Case study EMOS

33

Firemní hodnoty

14

Our values

34

Finanční výsledky

15

Fiscal year 2021 financal statements

35

Výkaz zisků a ztrát

16

Profit and loss account

36

Rozvaha

17

Balance sheet

37

Úspěchy klientů - Shop roku

18

Successes of our clients

38

Vzdělávání komunity

19

We learn and educate the community

39

Kontakty

20

Contacts

40


Petr Svoboda CEO & Founder

Vážení obchodní partneři, přátelé Shopsysu, kolegové, uplynulý fiskální rok byl pro nás všechny náročnější než kterýkoliv jiný. Pandemie otřásla našimi zvyklostmi, soukromými i pracovními životy. Naučila nás přizpůsobovat se nepředvídatelným podmínkám a donutila nás vyměnit fyzické prostředí za digitální. Jsem hrdý na náš tým, že prokázal flexibilitu a vysokou míru zodpovědnosti ve chvíli, kdy se Shopsys stal téměř výlučně digitálně fungující firmou. Z pandemických pracovních návyků se stal nový normál. Přizpůsobili jsme se a upravili své procesy. Přítomnost v kanceláři je od té doby pro naše zaměstnance možností, ne podmínkou.

Podporujeme mód #workfromanywhere, pracujeme z domovů, kaváren i cest kolem světa. Upřednostňujeme důvěru namísto dozoru. Cením si také toho, že naše platforma, technologie a služby obstály v době, kdy se pro mnoho našich klientů staly kriticky důležité pro přežití či extrémně rychlý růst jejich e-commerce byznysu. Fiskální rok 2021 přinesl změny i do řad managementu. Lukáš Havlásek, exCEO Shopsysu, se po 13 letech rozhodl přejít na druhou stranu dodavatelsko-odběratelského řetězce. Bylo mi obrovskou ctí a potěšením pracovat po jeho boku.


Rozvoj a péči o všechny projektové týmy si pod svá křídla převzal Vašek Macíček (Chief Project Officer). A nabídku na pozici Chief Technology Officer přijal zkušený Lead Developer Petr Kadlec. Na závěr bych chtěl poděkovat našim partnerům a klientům za přízeň a důvěru, kterou v nás vkládají. A samozřejmě celému Shopsysu za celoroční úsilí, které nám přineslo 44% růst obratu a historicky nejvyšší ziskovost. Máme svou vizi, odvážné plány a já věřím, že s takto sehraným týmem máme nakročeno správným směrem.

Petr Svoboda CEO & Founder


Vlastnická struktura

25 %

15 %

Reflex Capital SE

Zaměstnanecké akcie

Investiční fond Reflex Capital Ondřeje Fryce, zakladatele Mall.cz, do Shopsysu investoval již třikrát. Kromě Shopsysu v minulosti investoval například do Brand Embassy, Apify či Productboardu. Fond prozatím proinvestoval přes 1 miliardu korun.

Shopsys Group SE (mateřská spol.) Shopsys s.r.o. (CZ) (dceřiná spol.)

Shopsys Slovakia s.r.o. (SK)

Zakladatel Petr Svoboda v roce 2017 představil plán zaměstnaneckých akcií, 15% svého podílu dal k dispozici zaměstnancům s cílem je motivovat a zapojit do budoucího úspěchu firmy.

(dceřiná spo)

60 %

Petr Svoboda (zakladatel)

6

Shopsys

2021

Výroční zpráva


Vedení společnosti

Petr Svoboda generální ředitel & zakladatel

Juraj Bútora

Matěj Kapošváry

Vašek Macíček

Petr Kadlec

finanční ředitel

ředitel obchodu a marketingu

projektový ředitel

technický ředitel

Shopsys

2021

7


Pečujeme o úspěch našich klientů

Omnichannel řešení a strategie Obchodní strategie zaměřené pouze na jednokanálový nebo multichannel prodej již nejsou schopné držet krok se současnými a budoucími maloobchodními trendy. Aby retaileři mohli svým zákazníkům poskytnout co nejlepší nákupní zážitek, musí přejít k omnichannel prodej.

Zvyšování obchodní výkonnosti Zvyšujte dlouhodobě obchodní úspěšnost, návštěvnost a konverzní poměr svého e-shopu. Využijte naši komplexní nabídku služeb a špičkových odborníků pod jednou střechou. Předimplementační analýza, navržení informační architektury webu a designu by měly předcházet vývoji každého e-commerce projektu. Pro zvyšování obchodní úspěšnosti nového e-shopu je nutná kontinuální práce s daty a kampaněmi. Naši specialisté na výkonnostní marketing, grafiku a UX pomáhají klientům s další optimalizací projektu.

8

Shopsys

2021

Výroční zpráva


Digitální transformace B2B prodeje Popularita online nakupování ovlivňuje očekávání velkoobchodních zákazníků. V praxi to znamená umožnit online nakupování firemním zákazníkům prostřednictvím B2B e-shopů. Jeho vytvoření vede k zefektivnění procesů uvnitř firmy, zlepšení zákaznické zkušenosti a zvýšení ziskovosti. Během digitální transformace zákazníka vystupujeme v roli technologického a konzultačního partnera.

Co-development a budování týmu Věříme, že proto, abyste se stali lídrem v omnichannel prodeji, je vhodné si vybudovat tým složený nejen z e commerce specialistů, ale také z technologických odborníků. Naše zkušenosti ukazují, že vývoj nového e commerce řešení formou co-developmentu je nejlepší způsob, jak proškolit vaše programátory pro agilní vývoj e shopů na naší platformě.

Shopsys

2021

9


Novinkami nabitý rok pro Shopsys Framework Fiskální rok 2021 v číslech

10

4 800+

200+

počet vydaných verzí

odpracovaných hodin

uzavřených požadavků od komunity

Shopsys Framework Jde o plně funkční, štíhlou a škálovatelnou e-commerce platformu s otevřeným kódem. Vhodná je zejména pro B2B a B2C společnosti, které mají zázemí, technické znalosti a zdroje pro vlastní vývoj e-commerce prodejního kanálu. Vývoj naší open-source platformy se ani v loňském roce nezpomalil. Vydali jsme celkem 10 verzí. Tři bezpečnostní a opravné pro dlouhodobě podporovanou verzi SSFW 7 LTS, jednu hlavní, jednu vedlejší a 4 opravné a bezpečnostní pro aktuální verzi SSFW 9. V loňském fiskálním roce jsme vydali zatím nejrozsáhlejší verzi naší platformy - verzi 9 - kterou dále rozšiřujeme, ladíme a vylepšujeme, díky zkušenostem z praxe a zpětné vazbě naší komunity. Velkou část energie jsme vložili do rozvoje a dokumentace GraphQL rozhraní, které otevírá cestu pro rozvoj doplňkových prodejních kanálů, jako jsou mobilní či PWA aplikace. Platformu jsme průbežně zrychlovali a optimalizovali pro škálovatelný provoz.

10

Shopsys

2021

Výroční zpráva


Shopsys Commerce Cloud Tuto platformu jsme začali vyvíjet jako licencovanou nástavbu open-source Shopsys Frameworku, abychom uspokojili potřebu velkých retailových hráčů. Její výhodou je snadno rozšiřitelná architektura, mnoho často potřebných funkčností a integrací. Velmi atraktivním faktorem pro zákazníky je rychlost, s jakou lze uvést finální produkt na trh přesně podle požadavků zákazníka. Shopsys Commerce Cloud nabízíme formou licencovaného software. Licenční poplatky za využívání platformy se vypočítávají na základě GMV (Gross Merchandise Value) - tedy celkového obratu dosaženého prodejcem díky naší platformě. Tento business model představuje pro zákazníky nižší náklady rozložené v čase, což Shopsysu přináší možnost dalšího rychlého rozvoje. V loňském fiskálním roce jsme Commerce Cloud rozšířili o další často potřebné funkčnosti, jako je pokročilá správa skladových zásob pro prodejní řetězce s mnoha prodejnami, pokročilá práce se SEO a mnoho dalších. V roce 2021 navazujeme na API rozhraní a začali pracovat na javascriptovém storefrontu napsaném v Reactu, který je moderním trendem v oblasti webových technologií a e-commerce.

Shopsys

2021

11


Případová studie Sconto Během fiskálního roku 2021 jsme spustili hned několik velkých B2B a B2C e-shopů. Jsme rádi, že měsíce práce přinesly nejen spokojené klienty, ale především měřitelné výsledky pro jejich e-shopy.

Posílení pozice na trhu, vybudování programátorského in-house týmu, rozvoj omnichannel strategie a nezávislost - to jsou benefity, které Scontu přinesl tzv. co development. Tedy společný vývoj nového e shopového řešení. Programátoři Sconta byli u vzniku zdrojových kódů, umí s nimi pracovat, jsou schopni e-shop dále rozvíjet a zaučovat nové programátory v rámci in-house týmu.

96,5%

34%

53%

nárůst konverzního poměru na mobilních zařízeních

zvýšení průměrné doby strávené na stránce

nárůst návštěvnosti na desktopu

12

Shopsys

2021

Výroční zpráva


Případová studie EMOS

Pro společnost Emos, mezinárodního distributora drobného elektro zboží, jsme v létě 2020 spustili dvanáct B2B a B2C domén v sedmi jazycích. Krátce po spuštění jsme pozorovali strmý nárůst konverzního poměru, zvýšení průměrné hodnoty objednávky i počtu objednávek. Na projektu vznikla spousta customizovaných B2B funkcí, které zlepšily uživatelský zážitek velkoobchodních zákazníků.

40%

9%

6%

nárůst konverzního poměru

zvýšení průměrné hodnoty objednávky

nárůst dokončených transakcí

Shopsys

2021

13


Firemní hodnoty Důvěra

Inovace

Důvěra je jedním ze základních pilířů firmy, chováme se tak, aby nám kolegové, zákazníci i partneři mohli věřit, důvěřujeme ostatním členům týmu, ale i sami sobě. Věříme ve strategii i budoucnost firmy a trh respektuje naše zkušenosti a know how.

Chápeme důležitost změny. Jsme flexibilní a nebojíme se měnit a zlepšovat. Vědomě se učíme a hledáme nová řešení, která pak řízeně zavádíme do chodu firmy. Zlepšujeme Shopsys a také trh, na kterém působíme.

Spolupráce

Přátelskost

Táhneme za jeden provaz, jsme otevření a vždy si ochotně pomůžeme. Podporujeme týmovou spolupráci a rádi sdílíme naše znalosti a zkušenosti nejen uvnitř firmy, ale také navenek.

Jsme neformální, každý člen týmu si zaslouží otevřený, férový a spravedlivý přístup. Projevujeme zájem o své kolegy, jsme upřímní a pečujeme o každého z nich. Máme pochopení a jednáme v zájmu každého člena týmu, ale také našich klientů a partnerů.

14

2021

Shopsys

Výroční zpráva


Finanční výsledky za fiskální rok 2021 Následující schéma popisuje přibližné výsledky hospodaření Shopsysu ve fiskálním roce 2021 (1. 4. 2020 - 31. 3 . 2021). Přesná data najdete na následující straně. VÝNOSY NÁKLADY

77,5 mil. CZK 3.06 mil EUR 75,8 mil. CZK 2.98 mil EUR

ZISK

1,7 mil. CZK 66,9 K EUR

80 000 000 CZK 75 000 000 CZK 70 000 000 CZK 65 000 000 CZK 60 000 000 CZK 55 000 000 CZK 50 000 000 CZK 45 000 000 CZK 40 000 000 CZK 35 000 000 CZK 30 000 000 CZK 25 000 000 CZK 20 000 000 CZK 15 000 000 CZK 10 000 000 CZK 5 000 000 CZK

FY

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021


Výkaz zisků a ztrát Celkem

16

Shopsys

Shopsys Slovakia s.r.o.

Shopsys s.r.o.

77 542

2 959 636

72 971

2 785 138

4 572

174 498

31 314

1 195 195

31 286

1 194 122

28

1 073

40 126

1 531 536

35 860

1 368 702

4 266

162 834

2 610

99 614

2 610

99 614

0

0

326

12 443

326

12 443

0

0

814

31 054

808

30 840

6

214

2 634

100 526

2 733

104 302

-99

-3 776

865

33 015

865

33 015

0

0

7

267

7

267

0

0

161

6 139

154

5 878

7

261

1 714

65 415

1 721

65 676

-7

-261

1 615

61 639

1 721

65 676

-106

-4 037

77 876

2 972 360

73 304

2 797 848

4 572

174 512

2021

Výroční zpráva


Rozvaha Celkem

Shopsys

2021

Shopsys s.r.o.

Shopsys Slovakia s.r.o.

56 044

53 848

17


Úspěchy našich klientů Každý rok zákazníci spolu s odbornou porotou vybírají nejkvalitnější, nejpopulárnější a nejzajímavější e-shopy českého internetu. Máme radost, že mnoho z našich klientů se umístilo na předních příčkách této ankety. Gratulujeme.

1. místo Cena kvality

Nábytek

3. místo Cena kvality

Osvětlení

Sportovní výživa

1. místo Cena kvality

Zahrada

2. místo Cena kvality

Erotické zboží

3. místo Cena kvality

1. místo Cena popularity

Erotické zboží

2. místo Cena kvality

18

Shopsys

2021

Kancelářské potřeby

Výroční zpráva


EXEC #12

Ve fiskálním roce 2021 jsme se v e-commerce magazínu EXEC věnovali transformaci a digitalizaci dodavatelsko-odběratelských řetězců. V úvodním rozhovoru jsme s Milanem Baranem, regionálním ředitelem Office Depotu, probrali dynamický vývoj prodejů v B2B segmentu a změny ve specifickém oboru kancelářských potřeb. Dále jsme se zaměřili na marketplaces a privátní značky.

Digitální transformace dodavatelských řetězců

Vzděláváme e-commerce komunitu a přinášíme aktuální novinky

Na začátku roku 2020 jsme spustili týdenní newsletter EXEC Fresh. Rozhodli jsme se totiž, že kromě dlouhodobých trendů a našeho 18letého know-how, které řeší odborný magazín EXEC, chceme přinášet i nejaktuálnější zprávy z české a světové e-commerce scény. Díky EXEC Freshi má více než 3 000 pravidelných čtenářů každou středu v poledne v e-mailu shrnutí nejzásadnějších novinek, které hýbou světem elektronického obchodu.

3 000+

3. místo

odběratelů

v anketě Zlatý středník, kategorie Newsletter

Shopsys

2021

QR kód přihlášení odběru EXEC Freshe 19


Kontakty

Adresa sídla Shopsys s.r.o. Koksární 1096/10 702 00 Ostrava Česká republika info@shopsys.com +420 595 177 177 IČO: 27790487 DIČ: CZ27790487 Spisová značka C 51890 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Pobočky Bratranců Veverkových 2722 530 02 Pardubice Česká republika Pribinova 8953/62 010 01 Žilina Slovenská republika


English version | Annual report 2021


This annual report describes the operation of Shopsys Group SE during fiscal year 2021, which is April 1 2020 - March 31 2021.All data in this annual report are as of the publication date, which is 31st March 2021. The exchange rate used is 1 € = 25,42 CZK.


Shopsys specializes in providing ecommerce technology and know-how for large retail companies facing digital transformation. With an 80-member team of experienced developers and consultants, we can offer our clients integrative and comprehensive services to succeed in the omnichannel world.

18

800+

80+

years of experience

e-commerce sites built

employees


Petr Svoboda CEO & Founder

Dear business partners, friends of Shopsys, colleagues, The past fiscal year has been more challenging for all of us than any other. The pandemic changed our habits, private and professional lives. It taught us to adapt to unpredictable conditions and forced us to replace the stationary office with a digital one. I am proud of our team for demonstrating flexibility and a high degree of responsibility at a time when Shopsys has become almost exclusively a digitally operating company. Pandemic work habits have become the new norm. We have adapted and adjusted our processes. Since then, being in the office has been an option, not a condition, for our employees.

We support the #workfromanywhere mode, we work from homes, cafes and trips around the world. We prefer trust instead of supervision. I also appreciate that our platform, technology and services have fulfilled their role at a time when many of our clients have become critical to the survival or extremely fast growth of their e-commerce business. Fiscal year 2021 also brought changes to the board of management. Lukáš Havlásek, an exCEO of Shopsys, decided to move to the other side of the supply chain after 13 years. It was a great honor and pleasure to work by his side.


Vašek Macíček (Chief Project Officer) took over the development and care of all project teams under his wing. Petr Kadlec, the experienced Lead Developer, has accepted the offer for the position of Chief Technology Officer. In conclusion, I would like to thank our partners and clients for the kindness and trust they place in us. And, of course, to the whole of Shopsys for its year-round efforts, which brought us 44% growth in turnover and the highest profitability in history. We have our vision, bold plans, and I believe that with such a well-coordinated team, we are moving in the right direction.

Petr Svoboda CEO & Founder


Ownership structure

25 %

15 %

Reflex Capital SE

Stock appreaciation rights

Shopsys Group SE (parent co.)

Reflex Capital, CV fund founded by Ondrej Fryc, the founder of Mall.cz, has already invested in Shopsys three times. Brand Embassy, Apify, and Productboard are just some of the other investments they've made. So far, Reflex Capital has invested more than 40M €.

Shopsys s.r.o. (CZ) (subsidiary)

Shopsys Slovakia s.r.o. (SK) (subsidiary)

Petr Svoboda, the founder of Shopsys, introduced Stock Appreciation Right Plan in 2017, in order to motivate employees and engage them in the company’s future success.

60 %

Petr Svoboda (founder)

26

Shopsys

2021

Annual report


Company management

Petr Svoboda CEO & Founder

Juraj Bútora

Matěj Kapošváry

Vašek Macíček

Petr Kadlec

CFO

COO

CPO

CTO

Shopsys

2021

27


We care about the success of our clients Omnichannel solutions and strategy Business strategies focused only on single-channel or multichannel sales are no longer able to keep up with current and future retail trends. For retailers to provide their customers with the best possible shopping experience, they must shift to omnichannel sales.

Increasing business performance Increase long-term business success, traffic, and conversion rate of your e-shop. Take advantage of our comprehensive range of services and top experts under one roof. Pre-implementation analysis, web information architecture design, and design should precede the development of any e-commerce project. To increase the business success of the new e-shop, continuous work with data and campaigns is necessary. Our specialists in performance marketing, graphics, and UX help clients with further project optimization.

28

Shopsys

2021

Annual report


Digital transformation of B2B sales The popularity of online shopping affects the expectations of wholesale customers. In practice, this means to enable online shopping for business customers through B2B platforms. Its creation leads to streamlining processes with in the company, which improve customer experience and increase profitability. During the digital transformation of the customer, we act as a technological and consulting partner.

Co-development and in-house team building We believe that to become a leader in omnichannel sales, it is advisable to build a team composed not only of e-commerce specialists, but also of technological experts. Our experience shows that developing a new e-commerce solution in the form of co-development is the best way to train your programmers for an agile e-shop development on our platform.

Shopsys

2021

29


A dynamic year for the Shopsys Framework The fiscal year 2020-2021 in numbers

10

4 800+

200+

versions of open source platform released

hours of work done

closed issues

Shopsys Framework It is a fully functional, lean, and scalable open-source e-commerce platform. It is particularly suitable for B2B and B2C companies that have the background, technical expertise, and resources to develop their own e-commerce sales channel. The development of our open-source platform did not slow down last year. We released a total of 10 versions. Three security and patch versions for the long supported SSFW 7 LTS version, one major, one minor, and 4 patches and security for the current SSFW 9 version. In the last fiscal year, we released the largest version of our platform till date, version 9, which we continued to extend, debug, and improve thanks to our experience and feedback of the community. We have put a great deal of energy into developing and documenting the GraphQL interface, which paved the way for the development of additional sales channels such as mobile or PWA applications. We have continuously accelerated and optimized the platform for scalable operation.

30

Shopsys

2021

Annual report


Shopsys Commerce Cloud We started developing this platform as a licensed extension of the open-source Shopsys Framework to meet the needs of large retail players. It has the advantage of an easily extensible architecture, many frequently needed functionalities, and integrations. A very attractive factor for customers was the speed with which the final product could be brought to market in accordance with customer requirements. Shopsys Commerce Cloud is offered as a licensed software. Licensing fees for the use of the platform are calculated on the basis of GMV (Gross Merchandise Value), i.e. the total turnover achieved by the retailer thanks to our platform. This business model represents lower costs for customers spread over time, which gives Shopsys the opportunity for further rapid growth. In the last fiscal year, we expanded Commerce Cloud to include other often-needed functionality, such as advanced inventory management for multi-store retail chains, advanced SEO, and much more. In 2021, we built on the APIs and started working on a JavaScript storefront written in React, which is a modern trend in web technologies and e-commerce.

Shopsys

2021

31


Case study Sconto During the fiscal year 2021, we launched several large B2B and B2C e-shops. We were glad that the months of work brought not only satisfied clients, but, above all, measurable results for their e-shops.

Strengthening the market position, building an in-house programming team, developing an omnichannel strategy, and independence - these are the benefits that the so-called co-development brought to Discount, which is the joint development of a new e-shop solution. Sconto’s programmers were involved in the creation of source code. Not only could they work with them, but they were able to further develop the e-shop and train new programmers within the in-house team.

96,5%

34%

53%

increase in conversion r ate on mobile devices

increase in average time spent on page

increase in desktop traffic

32

Shopsys

2021

Annual report


Case study EMOS

In the summer of 2020, we launched twelve B2B and B2C domains in seven languages for Emos, which is an international distributor of small electrical goods. Shortly after launch, we noticed a sharp increase in the conversion rate, average value of the order, and the number of orders. The project created many customized B2B functions that improved the user experience of wholesale customers.

40%

9%

6%

increase in conversion rate

increase in the average value of the order

increase in completed transactions

Shopsys

2021

33


Our values Trust

Cooperation

We behave in a way which builds trust with our clients and business partners. We trust not only our team members but also ourselves. We believe in the strategy and future of our company and we are well-respected for our market know-how.

We all pull together, we are open and always willing to help each other out. We support team cooperation and we enjoy sharing our knowledge and experience with others, both internally and with those outside our company.

Innovation

Friendliness

We understand the importance of change. We are flexible and fearless when it comes to adopting new ways of thinking. We are consciously learning and looking for new solutions we can implement in order to improve both the Shopsys Framework and the market we are operating within.

We are informal. We believe that every team member deserves straightforward and fair treatment. We show interest in our colleagues, we are honest and we do our best to take care of every single one of them. We are sympathetic and we act not only in every team member’s interest but also in the interest of our clients and business partners.

34

2021

Shopsys

Annual report


Fiscal year 2021 financal statements The following scheme represents approximate financial results of Shopsys in fiscal year 2021 (April 1st, 2020 – March 31st, 2021), exact numbers can be found on next two pages. REVENUES COSTS

77,5 mil. CZK 3.06 mil EUR 75,8 mil. CZK 2.98 mil EUR

ZISK

1,7 mil. CZK 66,9 K EUR

80 000 000 CZK 75 000 000 CZK 70 000 000 CZK 65 000 000 CZK 60 000 000 CZK 55 000 000 CZK 50 000 000 CZK 45 000 000 CZK 40 000 000 CZK 35 000 000 CZK 30 000 000 CZK 25 000 000 CZK 20 000 000 CZK 15 000 000 CZK 10 000 000 CZK 5 000 000 CZK

FY

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021


Profit and loss account Total

Sales revenue

77 542

2 959 636

72 971

2 785 138

4 572

174 498

Consumption from products

31 314

1 195 195

31 286

1 194 122

28

1 073

Personal costs

40 126

1 531 536

35 860

1 368 702

4 266

162 834

2 610

99 614

2 610

99 614

0

0

Other operating revenues

326

12 443

326

12 443

0

0

Other operating profit/loss

814

31 054

808

30 840

6

214

2 634

100 526

2 733

104 302

-99

-3 776

865

33 015

865

33 015

0

0

7

267

7

267

0

0

161

6 139

154

5 878

7

261

Profit / loss from financial operations

1 714

65 415

1 721

65 676

-7

-261

Profit / loss of accounting period

1 615

61 639

1 721

65 676

-106

-4 037

77 876

2 972 360

73 304

2 797 848

4 572

174 512

Operating part adjustments

Operating profit/losss

Adjustments and provisions in financial part

Other financial revenues

Other financial costs

Net turnover of accounting period

36

Shopsys Slovakia s.r.o.

Shopsys s.r.o.

Shopsys

2021

Annual report


Balance sheet Total

Shopsys

2021

Shopsys s.r.o.

Shopsys Slovakia s.r.o.

56 044

53 848

37


Successes of our clients Every year, customers along with a professional jury, select the highest quality, most popular, and most interesting e-shops of the Czech Internet. We are pleased that many of our clients are at the forefront of this contest. Congratulations!

1st place Quality Award

Furniture

3rd place Quality Award

Lightning

Sports Nutrition

1st place Quality Award

Home & Garden

2nd place Quality Award

Erotic accesories

3rd place Quality Award

1st place Popularity award

Erotic accesories

2nd place Cena kvality

38

Shopsys

2021

Office supplies

Annual report


Digital Supply Chain Transformation

In fiscal year 2021, in the e-commerce magazine EXEC, we focused on the transformation and digitization of supply and demand chains. In an introductory interview, we discussed with Milan Baran, Regional Director of Office Depot, about the dynamic development of sales in the B2B segment and changes in a specific field of office supplies. We also focused on marketplaces and private labels.

EXEC #12

We educate the e-commerce community and bring current news

At the beginning of 2020, we launched the weekly ‘EXEC Fresh newsletter’. We have decided that in addition to long-term trends and our 18-year know-how, which is handled by the professional magazine EXEC, we want to bring the latest news from the Czech and global e-commerce field. Thanks to EXEC Fresh, more than 3,000 regular readers have a summary of the most important news that moves the world of e-commerce in the form of an email newsletter sent every Wednesday at noon.

3 000+

3. místo

subscribers

in the “Zlatý středník”, Newsletter category

Shopsys

2021

QR code for subscription EXEC Fresh 39


Contact

The address of the head office Shopsys s.r.o. Koksarni 10 702 00 Ostrava Czech republic info@shopsys.com +420 595 177 177 Identification number: 27790487 VAT ID: CZ27790487 Shopsys s.r.o. is registered in the Commercial Register with the Municipal Court in Ostrava, Section C, File No. 51890.

Our offices Bratranců Veverkových 2722 530 02 Pardubice Czech Republic Pribinova 8953/62 010 01 Žilina SlovakiaTurn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.