Page 1

Seviyeli arkadaşlık sitesi eÇift kolaylık ve yenilik getirdi Seviyeli arkadaşlık sitesi eÇift hayatımıza doğru insanla tanışma konusunda kolaylık ve yenilik getirdi. Ancak her yeniliğin artısı olduğu kadar eksisi de olabilir. Bu hayatın her alanı için geçerli. Dolayısıyla arkadaşlık sitesi yoluyla arkadaş olarak hanemize yazılan her insan, orada göründüğü kadar iyi niyetli olmayabilir ya da bizim hayatlarımız birbirine uymayabilir. Yanlış insanlar, yanlış eylemlere yol açabilir. Evlilik, uzun uzun düşünülerek ve iyi değerlendirilerek alınması gereken bir karar. Sanal ortamlarda gerçekte çok iyi tanıma fırsatımız olmayan insanlarla gelecekte hayatı paylaşmak üzerine gelişen arkadaşlıklara dikkat etmek gerekiyor. Öte yandan gerçek hayatta hiç birimizin çok da yabancı olmadığı pek çok olumsuz durumlar gelişmiyor mu? Arkadaşlık sitesi yoluyla esasen biraz daha güvende olmuyor muyuz? Seviyeli ve ciddi arkadaşlık sitesi eÇift bunun en iyi örneği. Güvenli bir ortamda üyeler diledikleri kadar anonim kalabiliyor. eÇift hiçbir şekilde üye bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmaz.

Dolayısıyla eÇift ile güvenli ve emin bir şekilde tanışma serüvenini ilerletmek gayet mümkün. Bu konuda arkadaşlık sitesi eÇift web sayfasında özel magazin ve güvenlik bölümlerinde üyelerine tavsiyelerde bulunuyor. İlişki ve aile terapisti Ebru Tuay Üzümcü internet veya arkadaşlık siteleri üzerinden tanışıp evlenen çiftlerin ilişkileri hakkında


istatistiki verilerin olmadığını ancak bazı rakamların mevcut olduğunu söylüyor. Örneğin; Mardin’de son yıllarda arkadaşlık siteleri üzerinden tanışıp evlenen çiftlerde büyük artış yaşanmış. 2010 yılının ilk on ayında 150 çift arkadaşlık sitesi üzerinden tanışıp evlenmiş. Mardin Belediyesi Evlendirme Dairesi’nin açıklamalarına göre, internet veya arkadaşlık sitesi üzerinden yabancı uyruklu kadınlarla tanışarak yapılan evlilikler de artarak, son 2 yılda 400'ün üzerinde yabancı uyruklu kadın Mardin’e gelin olarak gelmiş. eÇift bu artışı kendi verilerinde de net olarak görmekte. Aşk hikâyelerine bakıldığında da birçok kişinin internet üzerinden tanışıp evlendikleri görülmektedir. Dolayısıyla günümüzde teknolojiyle birlikte sağlanan bazı kolaylıklar bazı gerçeklerin yerini yine de alamayacaktır. Örneğin mutlu bir ilişkiye adım atarken kişinin birey olarak neler yapabileceği de dikkate alınmalıdır. Yani "onun nesi var, bunun nesi var?" demek yerine, herkesin kendi yaşamından sorumlu olup, öz eleştiride bulunması önemlidir. Ancak bu durumda gelişim olur, ilişkinin sağlığı açısından iyileştirici adımlar atılabilir. Ciddi ve seviyeli arkadaşlık sitesi eÇift uyumlu üye önerilerinde bulunuyor. Ancak çiftlerin tanıştıktan ve ilişkiye adım attıktan sonraki tutumları bireylerin sorumluluğundadır.

ecift.com  
ecift.com  
Advertisement