Page 1

1


Obsah Úvod .............................................................................................. 3 Úliky z piškót ................................................................................. 1 Banánové koláčiky ......................................................................... 1 Tvarohovo – ovocný pohár ............................................................. 2 Šuhajdy ......................................................................................... 2 Kokosové guličky Rafaelo .............................................................. 3 Burizónové guľky ........................................................................... 3 Nepečený srnčí chrbát ................................................................... 4 Citrónové kokosky ......................................................................... 4 Nepečená kokosová roláda ............................................................ 5 Kráľovská koruna .......................................................................... 5 Kokosový kmeň.............................................................................. 6 Nepečený krémeš .......................................................................... 6 Nepečená mandarínková balada .................................................... 7 Banánová bomba ........................................................................... 8 Valentínsky čokoládový krém so šľahačkou ................................... 8 Tvarohový sen ............................................................................... 9 Čokoládové jednohubky ................................................................. 9 Nepečený vianočný sen ................................................................ 10 Rýchly penový dezert ................................................................... 10 Vínový dezert ............................................................................... 11 Svieže jablkovo – banánové pyré ................................................. 11 Smotanové pokušenie .................................................................. 12 Milá nepečená torta ..................................................................... 12 Nepečený citrónový rez ............................................................... 13 Nepečená smotanová torta .......................................................... 13


Úvod Milí čitatelia, kuchári a kuchárky, Vôňa čerstvo napečeného pečiva a kávy, to je tá pravá domáca atmosféra! Naša nová kniha receptov Nepečené zákusky vám predstaví bohatú zbierku chutných a najmä osvedčených receptov na pekárske aj cukrárske výrobky, s ktorými zožnete úspech v rodine aj u svojich hostí. V tejto kuchárke nájdete zopár skvelých receptov na nepečené zákusky. Sú jednoduché na prípravu a určite aj chutné. Snažila som sa vybrať recepty, ktoré Vám prípravou nezaberú veľa času a určite potešia sladké chúťky každého, kto tieto chutné koláčiky ochutná. Užite si veľa malého „nepečenia“ s veľkými receptami z tejto knihy. Želám Vám dobré maškrtenie!

Petra Jeleňáková


ÚLIKY Z PIŠKÓT SUROVINY:

piškót 2-3 pl masla 240-300

16 tabliet sacharín 2-3 pl mlieko lekvár 1,5 pl kakao 40 ks piškót pod úlik POSTUP: Piškóty si pomelieme. Sacharínové tablety si rozdrvíme medzi dvoma lyžicami a pridáme to do misky. Maslo a mlieko pridáme podľa piškót – na 300g dávame 3 lyžice. Vypracujeme cesto, ktoré necháme 24 hod. V chladničke chladnúť. Do špeciálnych formičiek v tvare úľa natlačíme cesto a varechou si urobíme jamku. Do vytvorenej jamky natlačíme lekvár a uzavrieme ďalšou piškótou. Úliky z piškót máme hotové.

BANÁNOVÉ KOLÁČIKY Suroviny: Banány Mandle Hrozienka Šťava citrónová Škorica

Postup: Mandle, ktoré sme nechali chvíľu namočené vo vode, rozmixujeme spolu s hrozienkami, aby sme vytvorili hmotu lepivej konzistencie. Banány nakrájame na kolieska a spájame ich rozmixovanou plnkou. Na vrch dáme kvapku citrónovej šťavy a trochu škorice.

1


TVAROHOVO – OVOCNÝ POHÁR SUROVINY: 2 ks tvaroh jemný hrudkovaný 2 pl amaretto 250-500g ovocie 3 pl cukru 1 ks smotana na šľahanie 1 balíček okrúhlych piškót 1 ks šľahačka POSTUP: Smotanu dáme do misky spolu s cukrom a šľaháme dovtedy kým sa cukor úplne neroztopí . Pridáme tvaroh a šľaháme na jemný sneh. Poprípade si pomôžeme ponorným mixérom. ovocie rozmixujeme na dreň a pridáme cukor pre prípad že by ovocie bolo kyslé. Do tvarohu pridáme amareto likér a poriadne zamiešame . Na spodok pohára poukladáme piškóty a dáme prvú vrstvu tvarohového krému a potom vrstvu ovocnej drene . Takt pokračujeme striedavo až kým neprídeme na vrch pohára . Na vrch pridáme šľahačku A ozdobíme ovocím alebo podľa vlastnej fantázie necháme pol hodinu stáť v chladničke ozdobujeme až pri podávaní.

ŠUHAJDY Suroviny: 1 kakao 1 stužený tuk 7 PL cukor práškový 1 salko kokos alebo orechy košíčky lentilky rumová aróma Postup: Nad parou rozpustíme tuk. Pridáme kakao a práškový cukor a dobre vymiešame. Po troške plníme do košíčkov, necháme trochu stuhnúť, dáme plnku a na vrch naliať znova čokoládu. Na vrch do stredu dáme lentilku, orech alebo gumený cukrík. Plnka: Salko vylejeme do misy pridáme kokos alebo orechy tak aby vznikla hustejšia hmota. Môžme pridať trošku rumu alebo rumovú arómu.

2


KOKOSOVÉ GULIČKY RAFAELO Suroviny: 100 práškový cukor 180 Cera 70 g maslo 1 salko 150 g kokosová múčka 1 vanilkový cukor 100g šúpané mandle Postup: Nad parou rozpustíme tuk. Pridáme kakao a práškový cukor a dobre vymiešame. Po troške plníme do košíčkov, necháme trochu stuhnúť, dáme plnku a na vrch naliať znova čokoládu. Na vrch do stredu dáme lentilku, orech alebo gumený cukrík. Plnka: Salko vylejeme do misy pridáme kokos alebo orechy tak aby vznikla hustejšia hmota. Môžme pridať trošku rumu alebo rumovú arómu.

BURIZÓNOVÉ GUĽKY Suroviny: 2 bal. burizónov 1 salko 35 dkg cukor kryštálový ½ ks Palmarin

Postup: Z cukru upálime karamel, pridáme Palmarin a po rozpustení aj sladené mlieko. Burizóny vysypeme do väčšej misky, polejeme ich a ešte za tepla formujeme guličky a ukladáme ich do papierových košíčkov.

3


NEPEČENÝ SRNČÍ CHRBÁT Suroviny: 1 balík puding BB 1 ks vajce 200 g cukor práškový 2 1/2 PL kakao 1 ks margarín aróma rumová piškóty podľa chuti orechy Postup: Do hrnca si dáme najskôr roztopiť margarín. Potom pridáme práškový cukor chvíľu povaríme do masy potom pridáme puding a nechávame na jemnom plameni pridáme ostatné ingrediencie. Hotovú masu nalejeme do celofánom vystlanej nádoby. Potom nanesieme jeden pásik piškót. Zalejeme a dáme dva pásiky piškót. Zalejeme zvyšnou masou a necháme chladnúť minimálne pol hodinu v mrazničke, alebo cez noc v chladničke.

CITRÓNOVÉ KOKOSKY Suroviny: 2 ks žĺtok 1 PL med 100 g kokos strúhaný 1-2 PL citrónová šťava Postup: Žĺtky uvaríme natvrdo a potom vymiešame s medom. Pridáme kokos a citrónovú šťavu. Hmotu natlačíme do formy na pralinky a dáme stuhnúť.

4


KRÁĽOVSKÁ KORUNA Suroviny: Želé kocky: 3 bal. želé v prášku voda Krém: 250 ml smotana na šľahanie 250 ml smotana kyslá 250 g tvaroh 2 PL cukor práškový 1 bal. želatínový stužovač za studena Postup: Prvé si pripravíme želé, najlepšie večer. Pri výrobe postupujeme podľa návodu na obale. Želé vylejeme do plastových nádob a dáme do chladničky stuhnúť. Stuhnuté želé nakrájame na kocky a vyklopíme z misiek. Vyberieme si vhodnú nádobu, napr. tortovú formu a dookola naukladáme dlhé piškóty. Krém: Šľahačku vyšľaháme do tuha, tvaroh vymiešame s kyslou smotanou a cukrom a spojíme so šľahačkou. Želatínový stužovač vymiešame s vodou podľa návodu a po troche pridáme tvarohovú zmes. Pripravený krém vrstvíme a prekladáme želé kockami a ukončíme vrstvou tvarohovej hmoty. Dáme stuhnúť do chladničky. Stuhnutú tortu vyklopíme a ozdobíme podľa vlastnej ľubovôle.

NEPEČENÁ KOKOSOVÁ ROLÁDA Suroviny: Cesto: 3 balíčky Marína keksy 50 g cukor práškový 3 lyžice rumu 6 lyžíc uvarená káva čierna 3 lyžice kakao Plnka: 200 g maslo 150 g cukor práškový 50 g kokos strúhaný Postup: Keksy rozdrobíme alebo rozvaľkáme a zmiešame s cukrom, rumom, kávou a kakaom a spracujeme na cesto. Na plnku vymiešame zmäknuté maslo s cukrom do hladkej konzistencie a primiešame kokos. Cesto rozvaľkáme buď medzi potravinárskou fóliou alebo medzi celofánom, natrieme ho plnkou a opatrne zrolujeme. Pred podávaním dáme aspoň na 2 hodiny stuhnúť do chladničky.

5


KOKOSOVÝ KMEŇ Suroviny: 250 g kokosu 100 g sušeného mlieka 1 salko kakao Postup: Z kokosu, sušeného mlieka a salka si spracujeme cesto. Rozdelíme na dva diely. Jeden diel zafarbíme kakaom. Vyvaľkáme valčeky, prepletieme ich, nakrájame a obalíme v kokose.

NEPEČENÝ KRÉMEŠ Suroviny: 2 balíky čokoládových Be-Be keksov 20 dkg kryštálového cukru 3 pudingy Zlatý klas 7 bielkov 10 dkg práškového cukru 2 šľahačky 2 vanilkové cukry 1 stužovač šľahačky čokoláda 1 l vody Postup: Keksy poukladáme na plech vedľa seba. Zlaté klasy a cukor vmiešame do vody a uvaríme puding. Z bielok a práškového cukru vymiešame tuhú penu. Následne vmiešame penu do pudingu. Masu natrieme na keksy. Vyšľaháme šľahačky s vanilkovým cukrom a stužovanom. Dávame ako druhú vrstvu na krém. Na povrch zákusku nastrúhame čokoládu. Necháme odstáť v chlade do nasledujúceho dňa.

6


NEPEČENÁ MANDARÍNKOVÁ BALADA Suroviny: Cesto : 200 g sušienky cereálne škoricové 80 g maslo 1 PL med Plnka 1. : 500 ml mlieko 2 ks zlatý klas - krémový prášok 250 g tvaroh jemný 1 ks cukor vanilkový 2 PL med 2 PL likér pomarančový 1 kompót mandarínkový Plnka 2. : 200 g maslo nátierkové 250 ml smotana na šľahanie 33 % 2 PL kakaový prášok 1 ks stužovač šľahačky 40 g čokoládové kúsky 2 PL med Postup: Cesto : Maslo roztopíme a vmiešame do pomletých cereálnych keksíkov. Pridáme med a vysypeme do tortovej formy, ktorú sme si vystlali papierom na pečenie. Keksíkovú zmes dobre povtláčame. Plnka 1.: Z mlieka a pudingových práškov a vanilkového cukru uvaríme hustý puding. Vmiešame likér a miešame kým puding nevychladne. Na koniec vmiešame tvaroh spolu s medom. Na záver primiešame precedené mandarínky. Plnka 2. : Šľahačku vyšľaháme spolu s pomazánkovým maslom bez príchute a stužovačom šľahačky. Osladíme podľa chuti medom. Pridáme kakaový prášok, kúsky čokolády a premiešame. Postup : Pripravené cesto utľapkáme do tortovej formy. Natrieme plnku 1. do ktorej sme vmiešali odkvapkané mandarínky. Následne navrstvíme druhou plnkou s čokoládovými kúskami a dáme dobre vychladiť do chladničky.

7


BANÁNOVÁ BOMBA Suroviny: 2 poháre ovsených vločiek 2 jablká 3 banány 3 tégliky jahodového alebo bieleho jogurtu 5 lieskových orechov škorica citrón Postup: Do pohárov alebo misiek vysypeme ovsené vločky, pokrájané jablká, banány a oriešky. Pokvapkáme šťavou z citróna a necháme pár minút odležať. Pridáme jogurt a všetko zľahka premiešame. Na záver dochutíme škoricou.

VALENTÍNSKY ČOKOLÁDOVÝ KRÉM SO ŠĽAHAČKOU Suroviny: 130 g čokolády na varenie 15 g hladkej múky 300 ml mlieka 2 vajcia 60g práškového cukru šľahačka Postup: Mlieko zohrejme, pridáme k nemu na kúsky nalámanú čokoládu, primiešame vajíčka a cukor. Napeníme, prisypeme múku, prehrejme a povaríme. Hotový krém vlejeme do pohárov, ozdobíme podľa chuti šľahačkou alebo ovocím.

8


TVAROHOVÝ SEN Suroviny: 500 g jemného tvarohu ½ l ríbezlí alebo drene práškový cukor okrúhle piškóty mandarínka/pomaranč šťava z 1 citróna 2 pochúťkové smotany 1 vanilkový cukor koňak Postup: Tvaroh spolu so smotanou, citrónovou šťavou a nastrúhanou kôrou vymiešame, pridáme vanilkový a práškový cukor podľa chuti. Rozmixujeme najemno. Do pohárov ukladáme vrstvu tvarohu, vrstvu ríbezlí, 3 piškóty, znova tvaroh, ríbezle, piškóty. Pokračujeme až 1,5 cm pod okraj pohára. Mesiačiky mandarínky/pomaranča pokrájame na slzičky, ktorými ozdobíme vrch pohárov ako kvet margarétky. Medzi slzičky uložíme guľky ríbezlí. Do každého pohára nalejeme štamperlík koňaku. Podávame chladené.

ČOKOLÁDOVÉ JEDNOHUBKY Suroviny: 1 balík piškót roztopená čokoláda banány( môžu byť aj marhule broskyne alebo jahody) špáradlá košíčky Postup: Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu. Vždy medzi dve piškóty vložíme jedno koliesko banánu alebo plátok ovocia, napichneme na špáradlo a namočíme do rozpustenej čokolády. Necháme stuhnúť a vložíme do papierového košíka.

9


RÝCHLY PENOVÝ DEZERT Suroviny: balíček okrúhlych piškót vanilkový puding jahodový džem 3 vajíčka káva Postup: Uvaríme vanilkový puding z pol litra mlieka, do tortovej formy poukladáme piškóty namočené v káve, na ne navrstvíme vychladnutý puding, a z troch bielkov vyšľahaný sneh do ktorého sme pridali 3-4 PL jahodového džemu, znova vrstvu piškót, puding a sneh , posypeme grankom a dáme vychladnúť na pár hodín do chladu.

NEPEČENÝ VIANOČNÝ SEN Suroviny: Bebe keksy svetlé (4-5 balíčkov); Plnka: 250 ml mlieka 40 g Zlatého klasu 1 vanilkový cukor 80 g práškového cukru 120 g Palmarín 1 žĺtok 5 g kakaa Postup: Z mlieka, Zlatého klasu a vanilkového cukru uvaríme puding, ktorý necháme vychladnúť. Počas chladenia ho občas premiešame. Zmäknutý palmarín, práškový cukor, žĺtok a kakao spolu vymiešame, postupne popridávame vychladnutý puding. Na pripravenú tácku poukladáme striedavo vrstvy Bebe keksov a na ne natrieme hustý krém. Opäť keksy, a opäť krém. Zvyšok krému natrieme na vrchnú časť a boky. Vianočný sen potom odložíme stuhnúť do chladničky aspoň na 4 hodiny. Vrch môžeme ozdobiť poliatím čokoládou.

10


VÍNOVÝ DEZERT Suroviny: 5 žĺtkov 1 vajce 2 lyžice cukru 8 dl dezertného vína jahody Postup: Žĺtky, vajce a cukor šľaháme nad parou, až vznikne žltá omáčka. Postupne pridávame víno a šľaháme do zhustnutia. Do pohárov dáme očistené a pokrájané jahody, ktoré zalejeme penou. Ihneď podávame.

SVIEŽE JABLKOVO – BANÁNOVÉ PYRÉ Suroviny: 2 jablká 2 banány 3 dcl vody

Postup: 2 jablká nakrájame na kúsky, banány nakrájame na kolieska, kúsky jabĺk a banánov dáme do mixéra, prilejeme 3 dcl vody a mixujeme 3 minúty.

11


SMOTANOVÉ POKUŠENIE Suroviny: 3 kyslé smotany dvojfarebné piškóty rôzne druhy ovocia (banány, jablká) vanilkový cukor škoricový cukor kakao nastrúhaná čokoláda nastrúhané mandle Postup: Kyslé smotany osladíme vanilkovým cukrom a rozdelíme si ich do troch misiek na rovnaké diely. V prvej miske zmiešame kyslú smotanu so škoricovým cukrom, v druhej zmiešame smotanu s nastrúhanou čokoládou a v tretej miske zmiešame smotanu s kakaom. Pripravíme si vysoké poháre, ktoré striedavo plníme vrstvami piškót, smotany a ovocia. Na záver posypeme nastrúhanými mandľami a ozdobíme zvyšným ovocím.

MILÁ NEPEČENÁ TORTA Suroviny: 250 g neochutený tvaroh jemný 100 g maslo 1 balíček cukor vanilkový jahody 2-3 ks banány piškóty okrúhle piškóty dlhé Postup: Na spodok formy dáme dlhé piškóty polámané na kúsky tak, aby pokryli celé dno. Na ne poukladáme na kolieska nakrájané banány. Po celom okraji dáme okrúhle piškóty, aby spravili takú stenu. Tvaroh a maslo zmiešame dokopy, vymiešame do hladka, pridáme vanilkový cukor - ak treba, tak aj dva. Celé to vylejeme na banány a piškóty - rozprestrieme po celej ploche. Malo by to vyplniť každú škáru. Na vrch dáme už len na kúsky pokrájané jahody alebo akékoľvek iné ovocie. Dáme na noc do chladničky odležať, aby piškóty zmäkli.

12


NEPEČENÁ SMOTANOVÁ TORTA Suroviny: 3 ks alebo jogurt smotana kyslá cukor práškový piškóty okrúhle kiwi rôzne ovocie Postup: Smotanu rozmiešame s cukrom. Na dno okrúhlej misy vložíme mikroténový sáčok alebo celofán, rozložíme plátky kiwi, plnku, piškóty, opäť plnku, prípadne ovocie atď. a necháme stuhnúť. Dozdobíme: hlava korytnačky je z ošúpaného jablka, oči z černíc, jazyk zo šupky z jablka. Nohy sú takisto z jablka.

NEPEČENÝ CITRÓNOVÝ REZ Suroviny: Cesto: 0,5 hrnček kokos strúhaný 1 PL vanilka 1/4 hrnček sezam biely 1 citrón dužina 1 PL med Poleva: 1 PL vanilka 2 PL kokosový olej 0,5 hrnček kokos strúhaný 1 PL citrónová šťava 1 PL med Postup: Cesto: Všetko spolu zmixujeme a dáme do fóliou vystlanej formy s priemerom cca 15cm. Utlačíme. Je dobré predtým skúsiť či cesto trochu drží pokope, keď ho vezmeme medzi prsty. Ak nie, pridáme podľa potreby kokosový olej alebo med. Poleva: Všetko spolu zmixujeme a dáme na cesto, uhladíme, jemne uťapkáme a dáme do chladničky. Podávame s ovocím.

13


Zdroj Informácií: www.varecha.sk

Nepečené zákusky  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you