Privat Space #34 (2021)

Page 1
Privat Space

ЗМІСТ

14

Леся Нікітюк

38

Андрій Бєдняков

62

Марина Полканова

86

Гурт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ

6


№ 34/2021

8

Хай там що, а Консьєрж-сервіс завжди поруч

12

Оновлення програми Mastercard Більше

34

ПриватБанк відкрив перше в Україні цифрове банківське відділення у Києві

20

Ще більше cashless. Як змінилися платіжні звички українців?

74

Звичайне диво за 1 гривню

78

Монета як особливий вид подарунку

70

Ідея на мільйони: шість незвичайних стартапів, що досягли успіху 2020 року

96

Спорт удома і поза ним. Тренування як тренд 2021 року 7


Privat Space

Хай там що, а Консьєрж-сервіс завжди поруч 2020-й рік навчив нас багатьох речей. Ми стали більш гнучкими та відкритими, хоча спочатку адаптуватися до змін було важко і це йшло всупереч планам багатьох людей. Ми відкрили для себе цікавий світ онлайну – не тільки шопінгу, але й безлічі курсів та інтенсивів, різноманітних марафонів і навіть онлайн-тренувань. Тепер із легкістю можна відвідувати лекції іноземних професорів, не виходячи з дому та заощаджуючи великі суми, при цьому отримувати цінні знання та неабиякий досвід. Ми спробували спорт в онлайні та зрозуміли, що це працює. Він усе такий же ефективний: трошки

8

виснажливий, але відкриває нові грані власних можливостей та підтримує тіло й дух у гарній формі. Для багатьох це був рік нових можливостей, переходу на інший рівень мислення і трансформації бізнесу. ПриватБанк – не виняток. Ми навчилися ще більше піклуватися про наших клієнтів, запускати сервіси та послуги, які актуальні саме зараз. І, звісно ж, ми продовжуємо розвиватися та вдосконалювати наш Консьєрж-сервіс.


№ 34/2021

Консьєрж-сервіс ПриватБанку – унікальна служба, бо вона наша рідна, банківська. Її успіх та цінність саме в тому, що всі питання ми розв’язуємо швидко, навіть якщо необхідно залучити різні банківські підрозділи. Уже 15 років наші консьєржі знаходять найкращі варіанти для розв’язання питань VIP-клієнтів або ж продумують альтернативи, які можна запропонувати. Ми виконали вже понад 1 мільйон Консьєржзамовлень та невпинно йдемо вперед. Кожне замовлення – це маленьке випробування наших сил та креативу і, чесно кажучи, ми добре з цим справляємося. Дехто може вважати, що Консьєрж-сервіс не потрібен. Що краще та швидше зробити все самому, ніж витрачати час на пояснення та оформлення замовлення. Але після усім відомих обставин, що склалися у 2020-му році, клієнти змінили свою думку та почали користуватися Консьєрж-сервісом активніше. А знаєте чому? Уявіть ситуацію: ви запланували відпустку за кордоном, придбали авіаквитки та забронювали готель. Це було зовсім «ізі» та навіть цікаво зробити самостійно, тому що у вас є платіжна картка, й ви знаєте, як робити покупки в онлайні. Але несподівано оголосили карантин, країни закривають кордони, авіакомпанії скасовують рейси без конкретних вказівок щодо повернення квитків, а підтримка готелю взагалі не виходить на зв’язок. Гнів, обурення, паніка? Що саме ви б відчули?

ПриватБанк news

Саме для таких ситуацій існує Консьєрж-сервіс ПриватБанку. Наші консьєржі в буквальному сенсі допомогли близько півтори тисячі VIP-клієнтів розв’язати такого роду питання, а головне – клієнти в цей час займалися своїми справами. Ми беремо всі питання на себе і тримаємо клієнта в курсі щодо термінів розв’язання проблеми та результатів. Наші спеціалісти з легкістю звертаються до служб підтримки авіаліній, букінгу або інших сервісів, навіть якщо необхідно спілкуватися англійською. Якщо ви колись зверталися в підтримку авіаліній самостійно, то знаєте, що “провисіти” в черзі на лінії можна дуже довго. І не факт, що питання потім розв’яжеться. Доручайте це консьєржам, делегуйте такі питання й заощаджуйте свій час. Ми працюємо для вас:) Уявіть іншу ситуацію: коли різні держави різко почали закривати свої кордони, зокрема й Україна, ви перебуваєте у відпустці або відрядженні за кордоном. Як повернутися додому? Починаєте шукати квитки на найближчий рейс, а вільних місць буквально на очах стає все менше, ще й ціни змінюються щогодини. Що робити? Треба зберігати спокій і звертатися у Консьєрж-сервіс ПриватБанку. У таких ситуаціях навесні ми допомогли не одному клієнту. Знайти квитки, узгодити всі деталі рейсу з авіакомпанією, допомогти з реєстрацією на рейс і потім організувати вашу зустріч після повернення до України – ми все це можемо й робимо.

9


Privat Space

Звісно, ми можемо бути у нагоді не лише у скрутних та надзвичайних ситуаціях. Усі адаптувалися до змін та побачили, що можна продовжувати подорожі, без яких буває дуже важко всидіти довгий час. Але щоб подорож відбулася, потрібно дізнатися безліч деталей щодо країни відвідування, умов перебування там, необхідності здавати ПЛР-тестування тощо. Тут ми також пропонуємо рішення, і, як ви здогадалися, це Консьєрж-сервіс :) Виділена група спеціалістів займається питаннями візової підтримки та уточнює необхідні деталі щодо різних країн. Вони знають, що інформація на сайті посольства може бути не завжди актуальною, тому краще додатково зателефонувати й почути відповідь відповідальної людини. Вони зроблять усе, щоб ваш відпочинок із родиною або бізнес-відрядження пройшли якнайкраще. Ще одна сторона Консьєрж-сервісу, якою ми пишаємося, – це допомога з онлайн-купівлями. На перший погляд, усе можна придбати самостійно. Це правда. Але якщо вийти за межі українських сайтів та робити замовлення улюблених європейських або американських брендів – там уже важче. Треба розуміти, як організувати доставку, щоб у підсумку ви отримали бажаний пакунок. Тут ми також допоможемо, тому що маємо 15-річний досвід та знаємо і про митні обмеження, і про те, як усе організувати найкращим способом для вас.

10

Насправді до нас звертаються з такими різними питаннями, що ми із впевненістю стверджуємо: можемо зробити все (або запропонувати альтернативу), що не заборонено законодавством, нормами моралі та здорового глузду :) Ви ще думаєте, потрібен вам Консьєрж-сервіс чи ні? Якщо ви вже VIP-клієнт ПриватБанку, просто спробуйте. Зверніться один раз та протестуйте. Упевнені, що вам сподобається і Ви зрозумієте, які питання можна делегувати нам, звільнивши ваш час для рідних та близьких. Якщо ж у вас немає преміальної картки ПриватБанку, то запрошуємо на наш сайт https://privatbank.ua/ vip або одразу до комфортного VIP-центру у вашому місті, щоб наш менеджер розкрив вам потенційні можливості. І хоча VIP-обслуговування – це не панацея від хвороб, від хронічної втоми ми вас точно врятуємо. Делегування – це новий тренд. А Консьєрж-сервіс та менеджер VIP-обслуговування працюють саме для цього. Їхня мета – зробити ваше життя легшим та яскравішим. Нам довіряють, тому що ми завжди поруч і не залишимо без уваги та розв’язання жодне питання! З думкою про кожного клієнта.


інтерв’ю

№ 34/2021

Леся Нікітюк:

«Кожна людина шукає себе в цьому житті»

- Лесю, у новий рік потрібно входити тільки з позитивом та згадувати лише приємні моменти минулого, тож у чому 2020 був цікавим і приємним саме для вас? - Двадцятий рік пройшов – і слава Богу, #вижили (Посміхається.), приблизно з такими словами більшість українців зустрічали новий 2021-й, проте двадцятому є за що подякувати. Особисто я дякую 2020-му року за домашніх улюбленців, бо якби не мій пес, я взагалі б до квітня з дому не виходила. 2020-му можна подякувати за антисептик, бо востаннє наші руки такими чистими були ще в пологовому будинку. Також велика подяка нашим медикам, оскільки багато людей нарешті зрозуміли, наскільки це важлива професія, і 2021 рік покладе початок того, що робота медиків буде однією з найбільш високооплачуваних. Крім того, дякую 2020 за те, що нарешті вдалося реалізувати проект про наш внутрішній туризм, який вже набув високого попиту серед українців. Наші громадяни почали відвідувати цікаві місця, у них вже є карта, куди їхати, де провести час, що побачити – саме це нам вдалося відзняти й показати в нашому шоу «Le Маршрутка». - Минулий рік дав змогу трішечки сповільнити наш шалений ритм та замислитися про щось глобальне й цінне, побути наодинці з собою і приділити більше часу ріднім та близьким. У цьому напрямку все вдалося зробити? - Ще одна подяка 2020-му за те, що своїх батьків та рідних я бачила частіше, ніж роботу. Я змогла побачити, як ростуть і розвиваються мої племінниці. Ми займалися з ними уроками, багато малювали. За час карантину ми з мамою намалювали дев’ять картин. Тож, виявляється, у нас є ще багато талантів, які ми вдосконалювали протягом 2020 року. - Тепер повернімося до того, з чого все починалося. Ви звичайна дівчина із Хмельницького, яка змогла… Наразі ви одна з найпопулярніших білявок

Розвивати внутрішній туризм – це взагалі ідейна штука мого життя

країни. Коли розгледіли в собі талант до гумору, відчули потяг до сцени та почали свій рух до шоубізнесу? - Почнемо з того, що ніхто не народжується одразу відомим та знаменитим. Ми всі народжуємось однаково голі)) Протягом життя ми всі маємо час, але кожен його по-різному використовує. Хтось ризикує, хтось ні. Хтось ламає систему, щоб досягти своїх цілей, а хтось так не вміє, або не може, чи ще гірше

15


Privat Space - не хоче. Щодо професій, то кайфують, на мою думку, більше ті, хто може в цьому житті займатися улюбленою справою. Хтось кайфує від медицини, хтось від науки, а я від роботи в кадрі. Сьогодні працювати на ТВ – це доволі престижно й популярно, але ми не знаємо, що буде завтра та які спеціальності матимуть більшу популярність. Телебачення – це питання часу, ще 5-10 років і в Україні його не стане, тому будемо шукати нові професії та досягати успіху в них.

Цей час дав змогу знайти та розгледіти своє місце для відпочинку в Україні - У великий телевізійний ефір ви увірвалися після декількох вдалих виступів на «Розсміши коміка». Чи можна вважати, що той успіх і грошові премії за перемоги стали передумовою старту вашої кар’єри? - Безумовно, ця програма дала старт моїй кар’єрі, однак ще до «Розсміши коміка» я багато працювала на сцені. Ми брали участь у КВК, займалися організацією концертів, збирали зали. А завдяки виступам на телебаченні нас побачила майже вся країна. Після того мене почали запрошувати на різні кастинги та програми. - Перший ваш великий телевізійний досвід – це робота ведучою тревел-шоу «Орел та решка». Як отримали пропозицію і як розпочиналася ця робота й подорожі? - Однією з перших пропозицій, яку я отримала після виступів на «Розсміши коміка», був кастинг на проект «Орел та решка». Його покинула тодішня ведуча Жанна Бадоєва, тож потрібно було знайти їй заміну. Було приблизно двісті кандидатур, серед яких опинилась і я. Після кастингу майже одноголосно було ухвалено рішення взяти мене, і я відразу вирушила у свою першу подорож Африкою. - Ви були в проекті з навколосвітньою подорожжю, тож дуже цікаво, які місця назавжди залишилися у вашому серці, а які можуть являтися в нічних кошмарах? - Досить довго у своїй голові я ділила країни на хороші і не дуже. До хороших я відносила Швейцарію, США, Болівію, Австралію, Нову Зеландію, Японію, скандинавські держави, а до поганих – Індію, Африку, Бангладеш. Та коли я побувала в тих країнах, які

16

вважала поганими, по декілька разів, то я зрозуміла, що взагалі не можна складати такі рейтинги. Деколи потрібно замислюватися трохи глибше й не оцінювати країну за її аеропортом, дорогами, транспортом, їжею або красивими локаціями. Нам необхідно звертати увагу на людей, на їхню ментальність, як вони тебе зустрічають, хай навіть у поганому аеропорту. Як ці люди з тобою спілкуються, як вони готові поділитися з тобою навіть своїм бутербродом у поганому транспорті. Нам потрібно звертати увагу на історію тієї чи іншої держави. І от після того, як я п’ять разів відвідала Африку, Індію, Бангладеш, я переосмислила свої погляди й тепер будь-яка країна для мене надзвичайна. Просто вони різні, тому, відповідно, впливають на тебе по-різному. Але всім країнам можу подякувати, бо вони дають мені змогу ще більше полюбити нашу рідну Україну. Ми маємо великий потенціал, маємо багато можливостей для розвитку, просто дайте нам трошки часу і все буде ще краще. - Ця подорож мала бути більш тривалою, проте ви вийшли з проекту на користь власного під назвою «Навколо М». Чому вирішили змінити подорожі на чоловіків? - Моя навколосвітня подорож перервалася рішенням продюсерів зробити експериментальний проект про ментальність людей, а особливо чоловіків. Був створений проект «Навколо М», у якому я взяла участь, щоб полювати на чоловіків у різних країнах. Це реально дуже цікавий проект, я досі не розумію, чому не продовжили зйомки другого і третього сезонів. Ми мали створений протягом багатьох років стереотип, що українки шукають собі закордонного принца, бажають жити в Італії, Франції, Америці та виїжджають туди у пошуках вдалого одруження. Тому ми вирішили показати, ким є ті іноземці насправді та чи потрібні вони взагалі нашим дівчатам. Тому цей проект змусив задуматись, а можливо, навіть переконатись, що наші чоловіки для нас, українських жінок, кращі, більш хазяйновиті, із золотими руками і щирою душею. Сучасність ще не вибила зі слов’янських чоловіків джентельменський душок, як мінімум, ми ще не звикли ділити ресторанний рахунок на двох)). Тому я раджу переглянути цей проект на Youtube усім тим, хто його ще не бачив. - Пандемія істотно скоригувала плани всіх, хто подорожує за кордоном, проте відкрила більше можливостей для вивчення цікавих місць та пам’яток в Україні. Як думаєте, українці змогли скористатися цим шансом сповна? - Ми дуже вчасно почали знімати проект про подорожі Україною – 2019 та 2020 роки. 16 випусків за 2 сезони. Ми охопили майже всі регіони, показали


№ 34/2021

інтерв’ю

17


Privat Space

класні місця й локації, про які більшість українців навіть не підозрювали. І коли під час пандемії ми знімали другий сезон проекту, який вже так полюбився нашим глядачам, шанувальники вже стежили за нами в Instagram, шукали, де зараз Le Маршрутка, цікавилися, у якому ми зараз регіоні, а деякі вже їхали по дослідженому нами маршруту. Бо ж кордони закриті. І щоб ви розуміли картину: Одеса – заповнені всі місця, Карпати та Закарпаття – всюди повно людей, усі подорожують. На річках, на озерах, на кар’єрах було стільки народу, скільки не було до цього ніколи. Цей час дав нам змогу розгледіти країну та навіть знайти свої улюблені місця для відпочинку в Україні. Тому дуже хочеться, щоб наша держава звернула увагу на внутрішній туризм, бо є безліч крутих місць, до яких не можна доїхати, а якщо ти якось доїжджаєш, то там взагалі немає ніякої інфраструктури. Банальний приклад – у країні не вистачає сміттєвих баків, особливо в Карпатах, тому є над чим замислитися та на що звернути увагу. - Ви їздили по багатьох державах, повністю об’їздили власну країну, тож що потрібно робити нам і нашій владі задля популяризації України в Європі та світі, щоб до нас почали приїжджати натовпи туристів і їм було у нас цікаво? - Ми вже почали роботу над цим і навіть цього року отримали від Міністерства туризму премію. Я стала почесним амбасадором внутрішнього туризму в

18

Україні. Тобто ті програми, які ми відзняли (16 випусків), вже показують класні місця і класних людей, до яких можуть приїхати туристи. Під час зйомок ми навіть в одній програмі зняли туристів із США, які не змогли вилетіти з України. Вони приїхали на екскурсію у Львівську область і застрягли там через пандемію, але не залишилися на одному місці, вирішили мандрувати далі Україною. Їм так сподобалося у нас, що, коли з’явилася можливість повернутися додому, вони не полетіли, а залишилися ще на місяць тут. Цим людям дуже сподобалась українська кухня, а, як відомо, це не тільки борщ, пампушки, вареники та сало, це набагато більше. Наприклад, ми цього року відкрили дуже багато смаколиків. Зокрема бекмес (кавуновий мед), зіньківську ковбасу, чорний часник, сало з манголиці (це волохата свиня, у якої сало менш калорійне та більш дієтичне). Також ми зняли матеріал про лавандову гору, на якій збирають і роблять просто чудовий лавандовий чай та сироп. Ну і, як ви розумієте, ми не змогли не поділитися з нашими шанувальниками – зібрали все це добро в бокси, які просто розхапали українці, щоб за допомогою смакових рецепторів перенестися в ці прекрасні місця. І це ще не все, спеціально для туристів я разом зі своїм продакшном готую у 2021-2022 роках туристичні пригоди, у яких не тільки наші люди, а й іноземці зможуть відвідати ті неймовірні місця, наприклад, скушувати закарпатську кухню. Тому, як тільки відкриються кордони, я думаю, що для іноземців будуть створені всі необхідні умови, для знайомства з нашою країною. Нових локацій вже є ціла купа – тільки приїжджайте, ми усе покажемо.

В особистому житті ставлю цілі хороші - Телевізійна кар’єра не обмежується лише подорожами, Ви вже чотири сезони «батлитесь» як капітан жіночих команд у передачі «Хто зверху». Чим захоплює це шоу та які емоції отримуєте під час зйомок? - «Хто зверху» – це вже таке народне шоу, і ми шоковані рейтингами, оскільки таких показників ще ніколи не було. Цей проект настільки цікавий, ігровий та авантюрний, що люди на гуляннях використовують конкурси з «Хто зверху». Це водночас телевізійне і домашнє шоу. Наприклад, конкурс «кубики» просто пішов у народ і нас постійно просять проводити його серед гостей, на корпоративах, днях народження, весіллях тощо. Тобто тепер це обов’язкова частина будь-якого «івенту». Вічна гендерна боротьба чоловіків і жінок – гріх на це не подивитися й не насміятися з того всього, що відбувається. Тому після цього шоу особисто в мене, та і в Притули теж, просто шалені


інтерв’ю

№ 34/2021 емоції. Чесно кажучи, це шоу таке рідне, що іноді забуваєш – ти взагалі вдома чи у студії. - Якщо згадати всі проекти та шоу, у яких Ви брали участь, що найбільше подобається і чому? - Напевно, це проект «Леся здеся». Це був розрив системи. Це шоу настільки зламало всі стереотипи й показало, що може зробити звичайна людина без продюсерів, без грошей, без якихось вкладень тощо. Реально це були я, «весільний» оператор Саша, мій друг Валя і Слава Дьомін. Ми четверо просто ходили, тусили, сміялися й народжувалися різні приколи. Це все фіксували на камеру, а в підсумку вийшло шоу, яке запам’яталося надовго. Меми вже стільки років ходять в інтернеті, та й у тому ж Tik-tok набирають просто шалену кількість переглядів. Мені дуже подобається, що тусовка оцінила його в ті роки й цінує досі. - Які творчі плани маєте на 2021 рік та які цілі ставите перед собою в особистому житті? - В особистому житті ставлю цілі хороші (Сміється). Творчі плани – їх багато. Ми б хотіли все-таки продовжити проект «Le Маршрутка». У нас залишилося 8 областей, які ми ще хотіли б показати, відкрити для себе та для глядачів. Розвивати внутрішній туризм – це взагалі ідейна штука мого життя. Дуже важливо для мене зробити щось вагоме для нашої країни. - Як полюбляєте відпочивати та що саме у цей час робите? - Відпочивати я люблю і з друзями, і наодинці. Подобаються короткі перельоти, коли можна швидко добратись, – це Єгипет, Туреччина. А в Україні просто обожнюю санаторій у Сатанові, де можна не дуже дорого підлікуватись, відпочити, подихати свіжим повітрям. У Києві люблю відпочивати в різних комплексах. - Напевно, ви маєте власне «місце сили», розкажіть трохи про нього. Власне місце сили – це, звичайно, Хмельницький і батьківський будинок. Там за день отримую заряд на весь рік. Тому я обожнюю приїжджати до рідного дому, до батьків. Є ще одне місце сили – це гори та, звичайно, вода – басейн, море, річка, навіть калюжа. Вступила в калюжу – і вже набралася сили, бо вимити потім взуття – це теж неабияка сила потрібна (Сміється). Спілкувався Олександр Парфенцев

19


Privat Space

Ще більше cashless. Як змінилися платіжні звички українців? За даними Mastercard, українці обігнали за частотою оплат смартфоном більшість мешканців європейських країн і почали вдвічі частіше купувати онлайн продукти харчування. Протягом минулого року чимало речей стали новою нормою. Серед них – безготівковий спосіб життя і цифрові платежі. Компанія Mastercard розповіла про те, як пандемія змінила платіжні звички українців у 2020 році.

Cashless проти коронавірусу

В усьому світі пандемія прискорила перехід до безготівкових оплат як більш безпечної альтернативи готівці. Ще навесні Всесвітня організація охорони здоров’я закликала усіх відмовитися від готівки, оскільки банкноти можуть бути одним із каналів поширення вірусу. Згідно з дослідженнями, на європейській банкноті в середньому міститься понад 26 000 бактерій, які потенційно можуть становити загрозу для здоров’я. І навіть на нових банкнотах знаходять приблизно 2 400 бактерій.

20

Сьогодні ми потрапили в ту нову реальність, коли безготівкова оплата – це вже не просто зручний платіжний інструмент, а ще й можливість захистити себе і своє здоров’я. Платіжну картку чи ґаджет не потрібно передавати у руки інших людей, саме тому такий спосіб розрахунку користувачі почали вибирати частіше. Так, за даними Mastercard, у 2020-ому майже половина (42%) європейців стали менше користуватися готівкою через COVID-19, а 17% повністю відмовилися від кешу. Також на перший план дедалі частіше виходить цифровізація платежів. За результатами дослідження Mastercard European Evolution of Banking 2020, європейські користувачі стали більше цікавитися цифровими рішеннями в банкінгу. Чотири з десяти європейців здійснюють фінансові операції онлайн


№ 34/2021 або в додатках частіше, ніж до пандемії, оскільки це швидше та простіше. При цьому половина, обираючи, яким саме банкінгом чи платіжним сервісом користуватися, перш за все звертає увагу на його безпечність.

У тренді безконтакту

Незважаючи на карантин та обмеження у торгівлі, кількість безготівкових оплат в Україні також значно зросла, і більшої популярності набули сучасні методи оплат. Так, українці ще активніше освоювали оплати безконтактною карткою: ми майже відвикли вставляти картку в термінал чи проводити по ньому магнітною стрічкою. Як свідчать дані Mastercard, сьогодні 7 із 10 безготівкових оплат уже безконтактні, хоча ще у 2019 році такими були 5 із 10 платежів. Дедалі потужнішим трендом стають і безконтактні оплати гаджетами з NFC. Лише три роки тому в Україні запрацював перший глобальний цифровий гаманець, а сьогодні ми у світовому топі за кількістю оплат смартфонами й ґаджетами. Особливо активно здобувають популярність носимі пристрої (годинники, браслети тощо). Ще у 2019 році Україна увійшла в десятку європейських країн-лідерів за кількістю NFC-оплат носимими пристроями, а за 2020-й кількість таких оплат із картками Mastercard зросла в 5 разів. Зокрема, цьому сприяли інновації: Україна стала однією з перших країн світу, де у продажу з’явився фітнес-браслет Mi Smart Band 4 NFC із функцією безконтактної оплати, а держателі карток Mastercard від ПриватБанку одні з перших змогли оцінити зручність оплати з Mi Pay. За статистикою Mastercard, сьогодні вже 46% від усіх безконтактних оплат у фізичному ритейлі в Україні відбувається за допомогою мобільних гаманців – оцифрованими в них картками. Юрій Батхін, віцепрезидент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові, зазначає, що такі результати вивели Україну в лідери фінансових інноваторів. Для порівняння – у Нідерландах цей показник дорівнює 28%, а в Польщі та Бельгії 13% і 6% відповідно.

Бум онлайн-оплат

Досить очікуваним у нових реаліях став активний перехід в онлайн. Оплати в інтернеті все більше стають новою платіжною звичкою українців: минулого року кількість таких платежів за картками Mastercard виросла на понад 45%. Проте ситуація у цифровій комерції відрізняється залежно від сегментів. Приміром, кількість людей, які купують в інтернеті продукти харчування, виросла більш ніж удвічі. А от деякі сегменти все ще переживають кризу: авіаперевезення, готельний

ПриватБанк news бізнес – усе, що стосується туристичної галузі, офлайн-подій тощо.

6 корисних звичок для безпечних оплат

Безпека оплат – це пріоритет №1 під час фінансових операцій. Ці прості поради мають стати вашими звичками, щоб ви могли бути спокійними за свої кошти на рахунку: 1. У жодному разі не повідомляйте нікому повні реквізити картки (номер, термін дії та CVC2 код), ПІН-код, пароль входу до онлайнбанкінгу або будь-які інші паролі та коди, надіслані в SMS-повідомленнях. Цю інформацію маєте знати лише ви. 2. Ставтеся критично до електронних листів, SMS-повідомлень та дзвінків від начебто представників банку. Справжній співробітник банку ніколи не телефонуватиме вам, щоб уточнити чи оновити інформацію про вашу картку та не змушуватиме переказувати гроші на іншу картку, аби уникнути блокування рахунку. Якщо ж у вас є сумніви, зателефонуйте до банку самостійно за офіційним номером, вказаним на звороті картки. 3. Після отримання картки змініть ПІН-код. Оберіть цифри, які вам легко запам’ятати, але не очевидні (на кшталт дати народження чи 1234). Не встановлюйте на кілька карток однаковий ПІН-код. Не зберігайте записаний ПІН-код поруч із карткою та в жодному разі не записуйте ПІН-код на самій картці. 4. Обов’язково встановлюйте складні та неочевидні паролі – для картки, телефону, онлайн-банкінгу. 5. Плануючи оплату на сайті, зверніть увагу на адресний рядок: чи є в ньому https:// та замочок? Чи не викликає підозр назва сайту? Переходьте до оплати, тільки якщо все гаразд. 6. Якщо ви помітили підозрілу активність щодо вашої картки, вам приходять SMSповідомлення про оплати, які ви не здійснювали, ви загубили картку або випадково повідомили комусь важливі дані про свою картку – негайно зателефонуйте до банку за офіційним номером, щоб заблокувати картку.

21


Privat Space

Моя фортеця на 40 м². Як пандемія повернула психологію в дизайн інтер’єру 2020-й кардинально змінив розподіл часу, який ми проводимо вдома й поза домом. Дім, що раніше слугував для багатьох лише місцем для ночівлі в перервах між роботою та особистими справами, перетворився під час локдауну на світ у мініатюрі. А вимушена ізоляція через пандемію примусила людей інакше поглянути на своє житло та переосмислити дизайн інтер’єру не лише з погляду функціональності, а й відповідності до нашого ментального здоров’я.

Пандемія та дизайн. Що спільного?

Епідемії не вперше впливають на дизайн інтер’єрів. Так, за словами Лойда Алтера, архітектора й історика дизайну в Ryerson School of Interior Design, гардеробні кімнати з’явилися в наших будинках саме через спалах грипу «іспанки» на початку XX століття. До цього люди зберігали одяг та інші речі здебільшого в комодах і шафах. Саме ідея окремої вбудованої гардеробної допомогла розвантажити простір у будинках, забрала зайві громіздкі меблі з дому й відкрила більше площі, яку було легше мити та за потреби дезінфікувати. Ще один приклад впливу пандемії на дизайн — це мода на білі кухонні стільниці й лінолеум на початку XX століття. Вона прийшла зі США й Канади, точніше — з мережі Childs Restaurant. У період активного поширення кишкових інфекцій ресторани придумали зробити стільниці білими, щоб створити атмосферу лікарняної чистоти. Таке рішення справляло заспокійливий ефект на відвідувачів і заохочувало їх приходити до закладу. Щодо лінолеуму, то це було просто функціональне рішення на відміну від паркету його набагато простіше мити й замінювати. А от добре знайома нам архітектурна форма — веранда — з’явилась як відповідь на епідемію туберкульозу в США наприкінці XIX століття. До винайдення антибіотиків сонце й повітря були чи не єдиним відносно дієвим способом протистояти цій недузі. Завдяки появі веранди люди, які страждали на туберкульоз, мали змогу приймати сонячні ванни й спати на свіжому повітрі. Однак пандемія COVID-19, на думку фахівців, позначиться на дизайні й архітектурі дещо інакше. Цього разу річ не в потребі дезінфікувати приміщення або використовувати їх для лікування й профілактики.


Через карантинні обмеження люди змушені суттєво більше часу проводити в одному приміщенні з тим самим інтер’єром перед очима та в постійному близькому контакті з рідними. І досить часто це не власний будинок, а квартира з порівняно невеликим простором, де вже нероздільно сплелися робота й відпочинок. Тож, найімовірніше, дизайн інтер’єру майбутнього буде змушений вирішувати не лише питання зручності, функціональності й краси простору, а й те, як ми в ньому почуватимемося, як він сприятиме нашому ментальному здоров’ю.

Трансформація архітектури й дизайну Топовий канадський дизайнер Стенлі Сан поділився з Forbes своїми прогнозами стосовно того, що матиме значення в архітектурі майбутнього. Насамперед він вважає, що фізичний і диджитал-простір пандемія зробила взаємопроникними, такими, що доповнюють один одного. Тому нині дизайн інтер’єрів зважатиме на їхню взаємодію. Наприклад, раніше ми особливо не задумувалися про правильне освітлення чи звукоізоляцію, які потрібні для комфорту під час відеодзвінків. Тепер же такі речі матимуть значення для дизайнерів під час планування простору. Також Сан прогнозує перехід від home office до office at home. Чимало людей уже призвичаїлися до роботи на фрилансі, а деякі компанії не планують узагалі повертатися до офісного режиму. А це накладає певний

відбиток на вимоги до домашнього дизайну. Офіси вдома стали звичним явищем, і цей факт неодмінно буде взятий до уваги під час планування інтер’єрів. Усі фахівці сходяться на думці, що це не остання пандемія, з якою ми можемо зіткнутися найближчими десятиліттями. Тому це має позначитись і на архітектурі публічних просторів та будівель. Тепер у ній буде ретельніше передбачена відстань для соціальної дистанції — і щодо площі, і щодо планування. Нинішні карантинні обмеження загострили проблему того, що інтер’єр може негативно або позитивно впливати на ментальне здоров’я людини. Тому дизайн майбутнього зважатиме на цей вплив під час вибору освітлення й матеріалів. Зросте роль акустичної гігієни, щоб берегти людську психіку від зовнішніх шумів або гучних сусідів. Екологічний для психічного здоров’я інтер’єр також передбачатиме можливість створення гнучких дизайнів і обов’язково — персонального простору. По суті, пандемія знову актуалізувала психологію дизайну й простору, а фахівці, які раніше не надавали цьому великого значення, тепер змушені працювати й на цьому фронті.

Тренди інтер’єрного дизайну майбутнього Дизайн адаптується під ситуацію не лише в масштабних підходах, а й у деталях — і деякі тренди помітно вже тепер. Наприклад, італійська архітекторка Елізабета Ріцато визначає власні сім трендів інтер’єрного дизайну, що з’явилися через пандемію.

23


● Зони для релаксу та перезавантаження. Ріцато переконана, що європейцям варто засвоїти данське мистецтво ніксену, або мистецтво «бездіяльності». Перепрацювання, стрес і закритий простір підвищують ризики емоційного вигоряння. А тому, залишаючись удома, важливо не просто перемикатися, а взагалі припиняти робити будь-що, щоб перезавантажитися. Для цього в інтер’єрі має бути спеціальне місце для розслаблення, наприклад, куточок зі зручним кріслом для медитації або читання. ● Домашні офіси як new normal. Це передбачає ретельніше добирання меблів, одночасно стильних і зручних, місце для зберігання речей, а також нормальне освітлення й шумоізоляцію. Потреба в тихому робочому місці й особистому просторі може, на думку дизайнерки, вплинути на повернення до закритого планування житла замість студій. ● Новий підхід до гігієни дому. Пандемія навчила всіх правильно мити руки й значно уважніше ставитися до гігієни, зокрема й удома. Тому, найпевніше, уже тепер дизайнери надаватимуть перевагу антибактеріальним матеріалам в інтер’єрі й особливо ретельно ставитимуться до дизайну ванних кімнат. Можливо, навіть зросте зацікавленість до смарт туалетів, які здебільшого є тільки в готелях або ресторанах. ● Розумні будинки й особисті голосові помічники — висхідний тренд. «Порозумнішають», вважає дизайнерка, не лише туалети, а й будинки загалом. Системи smart home і голосові помічники тільки зміцнили свої позиції завдяки пандемії. Адже до тривалого перебування вдома додалося бажання менше торкатися домашніх поверхонь, щойно повернувшись із вулиці.

«

● Куточки природи вдома. Крім технологій, у домі захочеться бачити й більше зелені — тренд на озеленення дому або навіть вертикальні сади на балконах теж цілком претендують на активний розвиток уже незабаром. ● Раціональна функційність в інтер’єрі. Локдаун став серйозним поштовхом для електронної комерції: люди стали дедалі більше замовляти онлайн. Через це Ріцато вважає, що незабаром планування житла почне передбачати нові функційні зони — комірки або приміщення, де кур’єри зможуть залишати замовлення без контакту з власниками житла. ● Мінімалізм і змістовність. У тому, що люди купують для інтер’єру, теж сталися цікаві зміни. Дизайнерка помічає цікавість до мінімалізму й виробів, зроблених місцевими майстрами та підприємцями. Люди хочуть бачити в домівках менше речей, але такі, що мають значення й зроблені з душею.

»

Що корисного для ментального здоров’я можна зробити вдома вже нині: - Не працюйте з ліжка. Розділяйте робочі й відпочинкові зони . - Приберіть у кімнаті або зробіть перестановку. Це дієвий метод боротьби зі стресом . - Додайте більше світла, щоб підвищити продуктивність і настрій. - Поставте вазон із зеленню на робоче місце. Це також добре позначається на рівні стресу. 24Privat Space

Як вдячність впливає на мозок співробітників і прибуток організації У Центрі дослідження усвідомленості (Mindfulness Awareness Research Center of UCLA https://www. uclahealth.org/marc/) довели, що вдячність змінює нейронну структуру мозку і змушує нас почуватися більш задоволеними та щасливими. Відчуття вдячності до себе й до інших запускає «хороші» гормони та регулює ефективне функціонування імунної системи. Учені центру стверджують, що, активуючи в мозку центр «нагород» – дякуючи собі й іншим, ми змінюємо те, як сприймаємо світ і себе.

Нейродослідниця, викладачка LVBS Наталя Кадя

Звичка бути вдячним і казати «Дякую!» іншим – це більше, ніж просто гарна манера. «Якби «подяка» була ліками, вона стала б найбільш продаваним у світі товаром, показаннями до застосування якого було б зміцнення здоров’я всього організму», – кажуть нейронауковці, довівши, що подяка впливає на фізичне, психологічне та емоційне здоров’я людини. Іншими словами, з точки зору науки, кожна подяка – інвестиція у щастя, власне та інших.

26

Співавтор дослідження Аміт Кумар (доцент кафедри маркетингу Техаського університету) помітив цікавий факт про звичку бути вдячним: у ході дослідження учасників просили залишати записки людям, які багато важили в їхньому житті, наприклад: батькам, учителям, коханій людині чи друзям. Листи з подякою мали бути детальними й зазначати, за що й чому люди були вдячні. Перед відправленням листів авторів подяк попросили поділитися емоціями, які вони відчували після складання листів, та їхніми очікуваннями щодо того, які емоції відчуватимуть адресати, отримавши подяки. Виявилося, що автори листів сильно недооцінювали реакцію отримувачів, а за власними оцінками відчували радість і щастя під час написання подяк. Вірогідно, що неочікуване СМС із подякою чи короткий дзвінок матимуть схожий ефект. Як вдячність впливає на мозок? 1. Вдячність змушує мозок зосереджуватися на позитивних сторонах життя. Коли ми помічаємо те, за що можемо бути вдячними собі й іншим, мозок автоматично фокусується на тому, що ми відзначаємо. Наш фокус уваги зміщується. 2. На нейрохімічному рівні вдячність виступає каталізатором нейромедіаторів серото, як серотонін та допамін – тих, що керують нашими емоціями. РОЗБЕРЕМОСЯ?


№ 34/2021 ДОПАМІН Коли ми чуємо або висловлюємо подяку, то нейронні схеми в нашому мозку (стовбурі) вивільняють допамін. Він допомагає нам почуватися добре, і тому ми будемо повторювати ті дії, за які отримуємо подяку. Ми хочемо більше допаміну, адже він викликає позитивні емоції, які додають нам оптимізму. Хороший настрій і оптимізм заохочують нас до соціальної взаємодії та налагодження стосунків. Допамін також підвищує продуктивність, оскільки він пов’язаний із внутрішньою мотивацією на досягнення мети – професійної, навчальної, особистої. СЕРОТОНІН Коли ми пригадуємо або записуємо позитивні речі, наш мозок (передня поясна кора) вивільняє серотонін. Серотонін підсилює наш настрій, волю і мотивацію. 3. Вдячність активує інтелект, волю та емоції: ● інтелект – коли визнаємо користь; ● воля – коли з власної волі підтверджуємо цю користь; ● емоції – коли відчуваємо вдячність до того, з ким пов’язана вдячність. Психологи з Індіанського університету – Джошуа Браун (Joshua Brown) і Джоел Вонг (Joel Wong) – провели дослідження, у якому взяли участь 300 осіб. Учасників просили вести «щоденники подяки», у яких щодня фіксували, за що вони вдячні. Важливо, що учасники мали дякувати не тільки тим людям, які робили для них щось хороше, а й тим, які якось засмутили їх чи образили. Якщо самі учасники не могли визначити, за що бути вдячним кривдникам, їм пропонували дякувати за досвід та отримані уроки. Експеримент тривав близько 4 тижнів. Психологи відзначили динаміку покращення стану навіть тих учасників експерименту, які на його початку мали емоційні розлади (гнів, депресія).

Активуючи в мозку центр «нагород» – дякуючи собі й іншим, ми змінюємо те, як сприймаємо світ і себе

експерт

Хороший настрій і оптимізм заохочують нас до соціальної взаємодії та налагодження стосунків Ось які підсумки цього експерименту: ● що частіше свідомо ми згадуємо про хороше, то щасливішими почуваємося; ● коли вчимося знаходити причини подякувати іншим, то розвиваємо здатність глибше розуміти людей і не керуватися в оцінках емоціями; ● звичка бути вдячним зменшує стрес і, як наслідок, покращує здоров’я; ● люди, для яких подяка – звичка, активніше за інших беруть участь у благодійності та соціальних проєктах (у них була помічена висока нейронна чутливість у медіальній префронтальній корі головного мозку – ця зона відповідає за навчання і прийняття рішень. З цього видно, що вдячні люди більше дбають про те, як саме виразити свою подяку); ● значну частину часу ми «на автопілоті» схильні прагнути більшого. Вдячність допомагає краще цінувати те, що вже маємо, і тих, хто поруч. Як вдячність збільшує прибуток організації? Паралельно із величезною кількістю досліджень про користь звички дякувати для фізичного й ментального здоров’я людини, проводяться дослідження про вплив культури бути вдячними на організаційну ефективність. Цей вплив величезний, і, на думку нейробіологів, має обов’язково включатися в корпоративні програми визнання і винагороди. Одне з досліджень видання Forbes засвідчило, що 83% організацій, які брали участь в опитуванні, страждали від недостатнього визнання керівництвом досягнень команди. Вони зазначили, що 87% програм визнання були орієнтовані на підвищення посади, що мало менший вплив на ефективність роботи, аніж вдячність і визнання. Ще одне важливе дослідження, яке підкреслює позитивний вплив подяки на організаційний добробут, було опубліковано в журналі «International Journal of Workplace Health Management». Воно називалося «Доброчесність, задоволеність роботою і психологічний добробут серед медичних сестер».

27


Це дослідження показало, як культура дякувати впливає на команду: - люди відчувають себе менш виснаженими та проявляють менше цинізму; - люди активніше працюють; - члени команди почуваються у безпеці; - рівень задоволення від роботи вищий; - менша кількість лікарняних. Слово «дякую» від керівника не замінить фінансової винагороди, яка має бути еквівалентом професійності співробітника, але додасть членам команди впевненості у тому, що вони у правильному місці, у правильний час, із правильними людьми. І ось тут почнеться історія про залученість, командність, відданість та ефективність, які прямо впливають на прибуток організації. Як розвинути звичку бути вдячним:

28

1. Почнімо з себе. Учімося цінувати себе. Подумайте про те, за що ви вдячні собі. Не важливо, це минулі досягнення, характер, терпіння, доброта, будь-що. Дослідіть себе й навчіться дякувати собі. 2. Виберіть своїх адресатів для подяки. Прямо зараз пригадайте тих своїх близьких/знайомих/колег/рідних, чия підтримка чи допомога для вас важливі. Складіть список таких людей і напишіть їм про свою вдячність. Поповнюйте цей список і візьміть за звичку дякувати комусь щодня. 3. Зробіть вдячність гігієнічною нормою. Запитання для роздумів: 1. Яку одну дію особисто ви можете зробити, щоби включити звичку свідомої вдячності у щоденну роботу команди? 2. Що ваша команда може ініціювати сьогодні, щоб розвивати культуру вдячності?Privat Space

Фінансування бізнесу набирає обертів Якими видами фінансування для підвищення ефективності своєї справи можна скористатися у ПриватБанку У сучасних економічних умовах бізнес щодня стикається з проблемами: дорогі кредити та складне їх оформлення, відсутність джерел фінансування оборотних коштів, особливо для малого та середнього бізнесу, відсутність власних ресурсів для придбання необхідного обладнання, транспорту тощо. ПриватБанк не залишається осторонь і підтримав бізнес безпосередніми діями – у 2020 році ставки за лізингом та кредитами знижувалися тричі. А на період жорсткого карантину та до кінця липня 2020 року, ПриватБанк запровадив “кредитні канікули” для клієнтів малого та середнього бізнесу і підприємців. Також ПриватБанк є активним учасником державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”, завдяки чому понад 2000 клієнтів уже отримали бажане фінансування зі знижкою від держави. “У рамках програми Приватбанк виділив малому бізнесу і ФОПам уже понад 2000 кредитів “5-7-9”, – розповідає керівник Дирекції малого та середнього бізнесу

30

Приватбанку Євген Заіграєв, – фактично банк видав кожен четвертий кредит “5-7-9” в Україні”. Спробуємо розповісти детальніше, які переваги кредитування банк пропонує зараз, та які основні переваги тих чи інших видів фінансування. “Однозначно перевагою є відсоткова ставка, – розповідає заступник керівника Дирекції МСБ ПриватБанку, керівник Департаменту з організації роботи МСБ Сергій Клюєв. – Саме завдяки спланованим і поступовим діям зі зниження ставок, ми стали ближчими до наших бізнес-клієнтів та збільшили частку бізнес-клієнтів, які вважають банк основним до 45%. Зараз лінійка кредитних продуктів сформована саме таким чином, щоб задовольнити найпопулярніші фінансові потреби – в оборотних коштах, транспорті для бізнесу, великих кредитах для капітального інвестування”.


№ 34/2021 Цікаві факти: ● У 2020 р. банком видано кредитів малому та середньому бізнесу на 7 млрд грн. ● Найпопулярніший кредит серед клієнтів ПриватБанку – «КУБ». kub.pb.ua. ● Найшвидше отримання рішення – щодо надання лізингу, становить 2-3 дні. ● Найбільший вибір виробників – партнерів ПриватБанку, які надають знижки за кредитами клієнтам ПриватБанку. pb.ua/kredity-so-skidkoy. Тож зупинимося дещо детальніше на кожному з різновидів фінансування.

Кредити

1. Кредити українському бізнесу, або “КУБ” – найбільш народний вид фінансування, що дозволяє отримати до 1 млн грн без застави та страхування майна для розвитку й масштабування своєї справи. Визначною рисою фінансування є гнучка відсоткова ставка, що становить перші 6 місяців – 1,4% на місяць від початкової суми кредиту, починаючи з 7-го місяця – 1,2% (станом на 01.01.2021) та спеціальні умови погашення для аграріїв. Так, для агробізнесу щомісяця передбачено адаптований графік (на вибір клієнта та за узгодженням із банком): 1) перші 6 місяців користування кредитом – погашення тільки процентів; 2) наступні 6 місяців – щомісячне погашення рівними частинами основного боргу з процентами. Найбільшою популярністю кредит користується не тільки тому, що моє прості та прозорі умови, а й через спрощену процедуру оформлення – без застави та зайвої бюрократії. Уже не один підприємець розвинув свою справу завдяки саме цьому різновиду фінансування.

ПриватБанк news 2. «КУБ» із заставою. Той же КУБ, але більший за сумою – до 3 млн грн, до речі, кредит хоча і з заставою, але не потребує необхідності підтвердження цільового використання. Експертна оцінка майна повністю виконується коштом банку, а нарахування процентів відбувається тільки на залишок заборгованості. Дострокове погашення відбувається без комісій. А ще є можливість кредитування від 3% річних за держпрограмою «Доступні кредити під 5-7-9%». 3. Кредитні лінії, як для поповнення обігових коштів, так і на капітальні інвестиції, на будь-який розмір бізнесу. Кредитна лінія для малого та середнього бізнесу для поповнення обігових коштів надається строком до 3 років із погашенням кожні 90, 180 або 270 днів на вибір позичальника. Можливо неодноразово використовувати кредитні кошти в рамках установленого ліміту, при цьому проценти нараховуються лише на використану суму кредиту. Інвестиційний кредит для малого та середнього бізнесу – це непоновлювана кредитна лінія на фінансування будь-якого сезонного циклу виробництва або капітальних інвестицій. Зручно, що є можливість отримання коштів та їхнє використання в міру реалізації проєкту – отримання траншів протягом 6 місяців із дати договору. Також відсутні комісії за невикористану суму кредиту та є можливість дострокового погашення без комісії. До речі, до 25% суми інвестиційного проєкту ви можете отримати як кредитну лінію на поповнення обігових коштів. За цими двома видами кредитних ліній є можливість кредитування від 3% річних за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%». Корпоративним клієнтам банк пропонує не тільки кредитні лінії з індивідуальними умовами та значно

31


Privat Space більшою граничною сумою, а й програми рефінансування кредитів інших банків зі збільшеним строком кредитування та наданням знижки від ефективної ставки в іншому банку (без додаткових комісій) або від номінальної ставки за договором в іншому банку з аналогічними іншими комісіями. “Ми намагаємося запропонувати рішення, максимально адаптовані під індивідуальні потреби компанії, – акцентує керівник напрямку Корпоративного бізнесу ПриватБанку Андрій Тананков. – Ми розуміємо наскільки в цей складний кризовий час банку важливо бути партнером для бізнесу. Адже корпоративний клієнт – не просто позичальник. Від його стабільної роботи залежать і робочі місця для тисяч людей, і податки в бюджет”. 4. Агробізнесу. Окрему увагу ПриватБанк намагається приділяти аграріям, спеціально адаптуючи умови кредитування під сезонність сільськогосподарського циклу. Так, за програмою «АгроКУБ», що дозволяє отримати на поточні потреби агробізнесу до 3 млн грн, діють спеціальні умови погашення – перші 6 місяців тільки проценти, останні 6 місяців – борг із процентами рівними частинами. Агроклієнти можуть також скористатися кредитними лініями (поновлювані та непоновлювані до 5 років), зокрема «Агросезон», що має гнучкий графік погашення з урахуванням сезонності, погашення кредиту: грудень – 20%, січень – 30%, лютий – повне обнулення етапу фінансування. Лізинг на купівлю техніки, обладнання, транспорту. Кредити на купівлю техніки з компенсацією частини вартості від держави – «Кредит СГТ» у розмірі 1% річних на будь-яку сільгосптехніку.

Також клієнтам агрогалузі може бути цікава технологія швидкого кредитування під заставу депозитів фізосіб або керівників підприємства. Це особливо привабливо, коли гроші є у засновника або директора і треба ввести їх в оборот. Тепер для клієнтів ФОП та для юридичних осіб, де власник підприємства один засновник і він же директор, можна оформити кредит під заставу депозиту за кілька годин. А наш рекорд – видача за 37 хвилин. За спрощеною схемою найбільший таймінг займає не процедура з боку банку, а очікування підписів документів від клієнта. Оформлення депозиту можливе у гривні, доларах і євро. Ставка всього 2% річних, наприклад, якщо кредит і депозит в одній валюті. За всіма кредитами діють державні програми компенсації та здешевлення кредитів. Детальніше pb.ua/agro 5. ПриватБанк став одним із перших учасників програми «Доступні кредити 5-7-9%» ще на її початку. Із розширенням видів цільового призначення кредитів кожний четвертий кредит у країні за програмою – кредит у ПриватБанку. Участь у програмі беруть такі види фінансування: ● Інвестиційний кредит – для придбання та/або модернізації основних засобів. ● «КУБ» під заставу – для розширення бізнесу. ● Кредит на придбання основних засобів, зокрема сільгосптехніки. ● Кредит на придбання комерційних і легкових авто. ● Кредит на придбання комерційної нерухомості. ● Бізнес-розстрочка – кредит для придбання основних засобів. ● Кредитна лінія – для поповнення обігових коштів підприємства. ● «Агросезон» – для фінансування витрат відповідно до сільгоспциклів.


Угоди з рефінансування, такі як Інвестиційний кредит, «КУБ» під заставу, кредитна лінія, Агросезон, теж беруть участь у програмі. Крім того, під 0% можна отримати кредит на погашення вже наявного боргу. Важливо, щоб дохід в еквіваленті був до 10 млн євро на рік. Тут також максимальна сума кредиту не обмежується. Але є обмеження, як і під час отримання кредитів: загальна сума підтримки від держави за три роки на всю групу пов’язаних із бізнесом осіб не може перевищувати 200 тисяч євро в еквіваленті: сума для малого бізнесу більш ніж суттєва. Докладніше на 5-7-9.pb.ua 6. Програма фінансування бізнес-іпотеки дозволяє клієнтам банку придбати комерційну нерухомість (наприклад: магазини, будівлі під склади та бази) або житлову нерухомість (використання в комерційних цілях). До 75% вартості нерухомості оплачується за рахунок кредитних коштів.

Лізинг

В умовах конкуренції постійно є необхідність в оновленні основних засобів, виробничих потужностей. Це може бути придбання обладнання, розширення автопарку, купівля спеціалізованої техніки, самохідної сільськогосподарської техніки, причіпної сільгосптехніки. Природно, що це вимагає значних вкладень, коштів на які часто немає. Ідеальне рішення в цьому випадку – лізинг. ПриватБанк уже давно запровадив для українського бізнесу спрощену технологію оформлення лізингу на придбання комерційних авто, обладнання чи сільськогосподарської техніки. Процедура ухвалення рішення про надання техніки чи обладнання за лізинговими

контрактами у ПриватБанку триває кілька хвилин завдяки «лізинговому калькулятору». Крім того, аграрні підприємства в разі купівлі в кредит агротехніки або сільгоспобладнання автоматично отримують контракти вже з урахуванням можливості одержання державних компенсацій. “Лізинг від ПриватБанку дозволяє дуже швидко отримати сільгосптехніку, комерційні авто, спецтехніку для будівництва або виробничого процесу, – розповідає керівник Департаменту розробки галузевих продуктів ПриватБанку Андрій Сінгаєвський. – До речі, клієнтам банку доступні переваги саме завдяки партнерським знижкам від виробників при оформленні лізингу через ПриватБанк. Доступний адаптований графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу. Для залучення фінансування не потрібна додаткова застава”. Програма лізингу для бізнесу в ПриватБанку дає можливість отримати авто, обладнання чи техніку в кредит на строк до 5 років за ставками від пільгових 0,01% за партнерськими програмами до стандартних 12% річних (а для корпоративних клієнтів – до 10,5% річних). У разі купівлі в кредит агротехніки у ПриватБанку діють програми державної компенсації від 25% до 40% вартості техніки чи обладнання українського виробництва. Сподіваємося, у нашій статті ви вже знайшли своє ідеальне фінансування? :) Якщо ж бажаєте дізнатися більш докладно, зробіть це на сторінці сайту credit-msb.pb.ua або запросіть менеджера банку до себе в офіс – pb.ua/vstrecha

33


ПриватБанк відкрив перше в Україні цифрове банківське відділення у Києві ПриватБанк відкрив у центрі Києва (вул. Майдан Незалежності, 2) перше в Україні цифрове банківське відділення. Воно працює без традиційних кас та оснащене інноваційними технологіями – мультитачбарами, диджитал-екранами, кіосками самообслуговування та іншими сучасними рішеннями. Клієнти тут зможуть не тільки отримати фінансові послуги в цифровому форматі, а й скористатися комфортним хабом для роботи та спілкування. При вході до відділення банк розпізнає клієнта за допомогою біометрії, а також одразу пропонує здійснити одні з найбільш популярних операцій через Приват24. Після того, як клієнти відділення обрали необхідну послугу, її можна завершити у Приват24, скористатися мультитачбарами або звернутися по допомогу до хостес. Якщо ж потрібно провести готівкову операцію, відділення обладнано декількома універсальними банкоматами, де можна поповнити картковий рахунок або ж отримати готівку. «Я б назвав формат цього відділення Сoncept Store або навіть Experience Store – саме тут ми вивчаємо, якими саме новими технологіями буде зручно користуватися клієнтам. Ми не стверджуємо, що саме такі відділення з’являться по всій Україні через 5 років, але ми впевнені, що кращі з тих концепцій, сервісних моделей і технологій, які тут тестуються, справді швидко будуть впроваджені в усій мережі, – зазначив

34

заступник голови правління ПриватБанку з розвитку бізнесу Разван Мунтеану. – Упевнений, що синергія технологій та якісно нового обслуговування дозволить нам сформувати позитивний цифровий клієнтський досвід».


Окрім цифрових фінансових послуг, нове відділення на Майдані стане для клієнтів зручним коворкінгом, де є все для навчання та розвитку, проведення ділових зустрічей і навіть диджитальна ігрова дитяча кімната. Кваліфіковані працівники допоможуть кожному опанувати фінансові диджитал-інструменти. Також тут створені умови для широкого доступу до банку людей з інвалідністю. Відділення виконане в сучасному лаконічному дизайні. Надалі відвідувачів Concept Store чекатимуть дистанційні тренінги та «живі» воркшопи, де можна отримати новий досвід і знання від провідних експертів світу фінансів та інновацій. «ПриватБанк можна сміливо назвати трендсеттером у банківській сфері, і ми раді реалізувати ще один спільний інноваційний проєкт, який задає новий стандарт цифрового банківського обслуговування в

Україні, – зазначила Анна Онищенко, віцепрезидент по роботі з клієнтами Mastercard в Україні й Молдові. – Спільно з банком і залученням команди консультантів Mastercard Advisors ми працювали над розробкою та реалізацією концепції нового відділення, вивчали міжнародний досвід 30-ти успішних кейсів у 18-ти країнах світу, а також глибоко досліджували потреби клієнтів. Як показали дослідження, найбільше клієнти очікують впровадження цифрових сервісів у наданні банківських послуг – для швидкого і комфортного обслуговування без черг, а крім того інклюзивного підходу в облаштуванні простору. Впевнена, що новий Concept Store, який відповідає усім потребам сучасного банківського обслуговування, стане не тільки технологічним хабом для отримання фінансових послуг, а й улюбленим місцем для відвідування».


Privat Space

LiqPay як інструмент ведення бізнесу в епоху digital Розповідаємо про цифрову трансформацію сфери торгівлі та платіжне рішення ПриватБанку, яке сприяє переходу бізнесу в онлайн. Слово “диджитал” зараз у багатьох на вустах, а диджиталізація поступово проникає в усі сфери життєдіяльності. Це процес цифрової трансформації суспільства та економіки, мета якого – спростити наше життя. Упродовж останніх декількох років усе більше повсякденних речей стали можливими за допомогою мобільного телефону або комп’ютера: відкривати банківські картки та рахунки без звернення до відділення, записатися до лікаря, сплачувати покупки смартфоном тощо. Водночас диджиталізація впливає на ведення бізнесу. Радикальні зміни проявляються у покращенні комунікацій зі споживачами, проникненні цифрових технологій у робочі процеси та їхня оптимізація. У 2020 році це стало актуальним, як ніколи. Унаслідок обмежень та самоізоляції через пандемію COVID-19, сфера електронної комерції докорінно перебудовується. За 2020 рік в Україні частка онлайнпродажів зросла на 45%, якщо порівнювати з показниками попереднього року. За прогнозами аналітиків, обсяг виторгу від інтернет-торгівлі в нашій країні досягне 771 млн доларів США, а на світовому ринку – 2 трлн доларів. Карантин змусив компанії переглянути способи приймання платежів із метою створення умов безпечного та зручного шопінгу для клієнтів. Одним

36

із таких способів є інтернет-еквайринг LiqPay від ПриватБанку. Це метод, за допомогою якого можна платити за товари або послуги банківськими картками на сайті магазину. Звичний усім термінал із наземного магазину замінює спеціальна онлайн-форма. Вона підключається до вашого вебсайту чи мобільного додатку. Раніше вебсайт для власного магазину був розкішшю, зараз – це необхідність. З розвитком інтернеттехнологій складно уявити успішний бізнес, який не надає клієнтам можливості оплатити покупки банківською карткою. Адже покупці не завжди чекають, поки надійде дзвінок від працівника інтернетмагазину для підтвердження статусу замовлення. Клієнти бажають якнайшвидше зробити оплату. Послуга інтернет-еквайрингу усуває цю проблему та дозволяє відразу прийняти платіж. Це значно скорочує процес підтвердження замовлення та знижує вірогідність відмови клієнта від нього, оскільки часто покупки здійснюються спонтанно й на емоціях. Здійснення безготівкової оплати через інтернетеквайринг відбувається за такою схемою: клієнт


№ 34/2021 обирає товар, вводить дані банківської картки та підтверджує оплату. Після чого відбувається списання коштів із картки покупця й отримання ним електронного чека на e-mail. Кошти зараховуються протягом дня торговцю на картку або рахунок, що підключений до LiqPay.

ПриватБанк news ● мінімізація ризиків. Ви не зможете прийняти фальшиву купюру при оплаті онлайн, на відміну від готівкових розрахунків. Проведення платежів на сайті, до якого підключено LiqPay, відповідає найвищому рівню безпеки в Інтернеті. Окрім збільшення доходів від своєї діяльності, мінімізації витрат та приймання оплат у режимі 24/7 із карток будь-якого банку світу, з LiqPay з’являються такі можливості: ● PrivatPay. Платіжний метод для сплати у 2 кліки: вибір товару та підтвердження оплати в додатку Приват24; ● платежі через Viber bot. Можливість приймати платежі через популярний месенджер. Оплата в один дотик за допомогою Apple Pay та Google Pay; ● додаток LiqPay. Містить унікальні функції для приймання коштів: платежі через QR-код, виставлення рахунку на оплату, через фото клієнта й за геолокацією. Уже протягом 12 років LiqPay спрощує розрахунки між фізичними особами та продавцями товарів і послуг завдяки різноманітним способам, якими обріс сервіс за час свого існування. Це підтверджує 250 тисяч транзакцій, що проводяться через LiqPay щодня.

Інтернет-еквайринг LiqPay надає переваги як для покупців, так і для продавців, які реалізують товари й послуги. Перш за все, маємо хорошу новину для клієнтів магазину – жодних додаткових комісій за здійснення оплат. Комісія знімається безпосередньо при зарахуванні коштів на картку/рахунок продавця. Для торгової точки підключення LiqPay надає такі переваги: ● безкоштовне підключення та обслуговування. Додаткової плати за підключення й використання приймання платежів у системі LiqPay немає; ● зростання кількості потенційних клієнтів. З оплатою через ваш інтернет-сайт немає кордонів для збуту продукції. Онлайн-розрахунки та міжнародні способи доставки дозволяють продавати товари й послуги та відправляти їх у будь-яку точку планети; ● зниження витрат. Економія фінансових ресурсів – більше не потрібно платити за оренду й виплачувати зарплату робітникам наземної торгової точки; ● продажі 24/7. Не має значення, який сьогодні день – будній, вихідний чи святковий. Адже ваш інтернетмагазин доступний для шопінгу цілодобово;

Тож коли вашому бізнесу, як не сьогодні, перейти в онлайн і покращити ефективність торгівлі товарами та послугами? Адже зараз для цього – відповідні умови.

Скануй QR-код та підключайся Вдалих продажів та міцного здоров’я!

37інтерв’ю

№ 34/2021

Андрій Бєдняков: «Хочеться відвідувати різні країни, знайомитися з різними культурами, щоб більше знати, вчитися чомусь і порівнювати» - Андрію, Ви родом із невеликого приморського міста Маріуполя. Зовсім недавно на вашому Yotubeканалі вийшов випуск “Виїхати можна залишитися”, який був присвячений саме Маріуполю. Ви вирішили віддати данину місту, в якому народилися, чи переслідували інші цілі? - Головним завданням було показати моє рідне місто Маріуполь, тому що багато хто про нього чув, але не бачив. Я часто про нього згадував. І ось останнім часом, коли я приїжджав у місто, я побачив безліч змін, тож мені захотілося подивитися на це з іншого боку, з погляду людини, яка туди приїхала, з точки зору туриста. Захотілося дізнатися, чи справді люди помічають зміни, почути, що скажуть про Маріуполь. І зайвий раз бажав наголосити, що з маленького міста можна виїхати, чогось досягти. А можна не їхати й добиватися всього у своєму рідному місті – вибір є завжди. - Початок становлення вас як артиста й коміка припадає на період, коли ви працювали в рідному Маріуполі електрослюсарем на металургійному комбінаті. Коли почалася гра в КВК і наскільки важливою та цінною була участь у ній? - Так, я серйозно почав грати у КВК, працюючи електрослюсарем на комбінаті імені Ілліча. Це дуже багато мені дало в житті. Однак я захопився КВК ще у школі, уже тоді я хотів бути на сцені, жартувати, показувати якісь мініатюри. Комбінат імені Ілліча подарував мені таку можливість. Як тільки я

З маленького міста можна виїхати, чогось досягти. А можна не їхати й добиватися всього у своєму рідному місті – вибір є завжди

прийшов на підприємство, відразу дізнався, що там є свої декілька команд. Десь через рік мені вдалося потрапити в одну з них. Спочатку мене запросила команда одного цеху, потім – другого, зрештою я став учасником головної команди комбінату імені Ілліча – “Ілліча-ча”. - Граючи в КВК, ви переслідували вже вищі цілі? Переїзд до столиці та рейтингові телешоу – це маленька мрія чи результат реалізованих можливостей? - Я від самого початку грав, не маючи якихось конкретних цілей, я цим займався, бо мені сам процес приносив задоволення. Мені подобалося їздити з командою, у нас був автобус, у нас були відрядження, у нас були ігри в різних містах України, ми навіть

39


Privat Space їздили за кордон. Це було весело й цікаво. У нас була класна команда, хороші хлопці, чудовий керівник, який робив усе для того, щоб ми грали та комфортно почувалися. Цілей ніяких я не переслідував. Звичайно, була мрія – виступати в телевізійній лізі, і згодом це бажання здійснилося. Мене покликали в команду “До чого тут ми”, якою керував та опікувався Сергій Сивохо. І ми поїхали грати у Вищу українську лігу, яку вів Олександр Васильович Масляков. Про переїзд до Києва в мене спочатку навіть думки не було. Це вже пізніше почало все приходити, адже апетит з’являється під час їжі. - У проєкті “Велика різниця” ви змогли реалізувати свій талант пародиста, а як давно жили з цим умінням? Могли вдома або в колі друзів спокійно спародіювати відому особистість? - “Велика різниця” – це взагалі окрема історія у моєму житті. Теж так склалося, що я про це дуже мріяв. Я стежив за цим проєктом, і мені він дуже подобався. собі ці таланти. Раніше не було комп’ютерних ігор, не було соціальних мереж, ми від ранку до вечора проводили час у дворах, потрібно було якось розважати себе і своїх друзів. Потім приходили люди з різних дворів і навіть районів заради того, щоб подивитися якісь мої виступи, пародії. Це було круто. Ось такий у мене був талант, я його розвивав і дорозвивався до “Великої різниці” (Посміхається). Коли дізнався, що до Києва для проведення кастингу приїде Олександр Цекало, відправив заявку і пройшов відбір. Це було дуже складно, але я таки потрапив у трупу акторів “Великої різниці по-українськи” та брав участь у зйомках багатьох випусків цього проєкту. - Були герої, яких подобалося пародіювати, чи ті, яких наслідувати було вкрай складно?

Моя дружина є тією людиною, яка дає напрямок, підтримує, підказує, сварить, а без цього ніяк Під час перегляду шоу я навіть ставив себе на місце того чи іншого артиста, уявляв, як я пародіюю голоси й думав, як це зробити краще. Адже я відкрив свій талант до пародіювання ще у школі. У мене були друзі, і ми разом пародіювали голоси відомих людей. Один із товаришів умів пародіювати деяких дуже відомих політиків. Ми самі вчилися, розвивали в

40

- Зазвичай це було два в одному: тобі подобався персонаж, а все ж таки на нього було дуже складно зробити пародію. Вакарчук – це була одна з моїх перших пародій. Бурда, на якого я був просто не схожий, адже я був дуже худий, маленький, тому мені підставляли якісь накладки, якісь костюми давали великі, збільшували обличчя за допомогою гриму. Це все було цікаво, усе було дуже класно, і всі пародії були складні. На когось ти був схожий обличчям, на когось ти був схожий виключно голосом, тому це була надзвичайно серйозна робота. Робота костюмерів, стилістів, гримерів і безпосередньо артистів. - Як було прийнято рішення перекваліфікуватися з гумориста в мандрівника?


Через роботу я іноді не можу згадати, де я був і що я там бачив


Privat Space

на центральних телеканалах країни. Показово, що телепроєкт не втрачає свою популярність уже понад 10 років. - Можете підтвердити або спростувати міф, що подорожувати – суцільний кайф, враховуючи ваш багаторічний тревел-досвід?

- Я познайомився з Жанною Бадоєвою на презентації кліпу наших спільних друзів. До цього я зробив пародію на Алана Бадоєва, вона подивилася, їй сподобалося, вона мені написала. Ми познайомилися, поспілкувалися, і Жанна мені розповіла, що виходить така програма, яку вони з Аланом будуть вести. Ми її подивилися. Пізніше вона написала, що проводиться кастинг на ведучого, оскільки закінчився перший сезон. Жанна запропонувала мені взяти участь у відборі. Я, звичайно ж, пішов, спробував, і мене затвердили на роль ведучого. Я був надзвичайно щасливий і не міг повірити, що це відбувається зі мною. Довкола було дуже багато талановитих людей, які теж хотіли стати ведучими, але так вийшло, що пощастило мені, вибрали саме мене. - На сайті проєкту “Орел і решка” вказана інформація, що завдяки шоу ви здійснили свою мрію побувати в Південній Америці. Що ще вдалося реалізувати завдяки цьому проєкту? - Завдяки програмі я взагалі побачив світ, бо до цього була тільки Туреччина. Я зміг об’їздити багато-багато країн. А Південна Америка була одним із ласих шматочків, куди мені хотілося потрапити. Також здійснилася мрія стати телеведучим, це був перший досвід ведення програми, яка виходила

42

- Насправді подорожі – це великий кайф, але є суттєва різниця між подорожжю по роботі та просто для відпочинку. Коли ти просто турист, то відпочивати набагато краще, веселіше, ти багато бачиш. А от через роботу я іноді не можу згадати, де я був і що я там бачив. Треба постійно бути в кадрі, думати, як подати матеріал класно й цікаво, щоб усім сподобалася програма. Іноді доводиться спати по 3-4 години. Будь-яке завдання, яке ти виконуєш якісно і на всі сто, складне. Але, як би там не було, відпочивати – завжди чудово. - Андрію, залишилися ще у світі місця, куди ви не дісталися, але хочете потрапити? - Австралія, Нова Зеландія, Папуа – Нова Гвінея. Дуже хочеться подивитися на ці країни. Також цікавлять Фарерські острови, Ліхтенштейн, Люксембург і ще величезна кількість держав, бо я поки не відвідав і половини країн світу, незважаючи на те, що багато знімаюся. На сьогодні у мене «за плечима» 98 або 99 країн. Хочеться відвідувати різні держави, знайомитися з різними культурами, щоб більше знати, вчитися чомусь і порівнювати. Моя найближча мета – це Австралія і Нова Зеландія. - Розкажіть про ТОП сувенірів, які привозите особисто для себе після відвідування нової країни? - Останнім часом я перестав привозити якісь сувеніри, тому що це займає багато місця і просто накопичує пил у квартирі. Спочатку, коли я їздив з “Орлом


№ 34/2021

інтерв’ю

і решкою”, я привозив буквально все – маракаси, барабани, маски… що завгодно. Але з часом зрозумів, що це мені не потрібно. Єдине, що я продовжую привозити з різних країн, – це магніти, у нас велика колекція, ми зробили спеціальну стіну, куди вішаємо їх. Ще я привожу алкоголь, але виключно для гостей. Коли вони до нас приходять, ми можемо відкрити якесь вино з Чилі або Іспанії, смакуємо різні напої тих чи інших країн. - Чи просять друзі привезти якийсь цікавий сувенір, і як ви на це реагуєте? - Так, друзі просять, але частіше навіть просто знайомі, які жартома або заради приколу можуть попросити привезти магніт. І я привожу для тих, хто в цьому справді зацікавлений, магніти або брелоки, але суперзамовлень немає. Хоча часто з Америки просять привезти iPhone або щось із цим пов’язане, проте такі прохання я не виконую зі зрозумілих причин.

Не вважаю 2020-й рік поганим, бо чогось він нас точно навчив - Як відпочиває людина, у якої подорожі – це робота? - Відпочиваю так само як і будь-яка інша людина, робота якої не пов’язана з подорожами. Також ходжу на сніданки, ходжу в басейн, купаюся в морі або океані. Відпочиваємо ми всі однаково. - Андрію, зі своєю майбутньою дружиною ви знайомі ще з часів КВК, потім разом приходили на кастинги “Великої різниці”, працювали на проєкті “Орел і решка”. Чи була колись у вас боротьба за першість? Завжди підтримували одне одного? - У нас ніколи не було боротьби за першість, такого абсолютно немає. У нашій сім’ї головний я, усі так вважають. Але нічого б я не зробив без порад або підтримки моєї дружини, яка мені дуже допомагає. Тому я можу сказати, що головна в сім’ї у нас вона. Моя дружина є тією людиною, яка дає напрямок, підтримує, підказує, сварить, а без цього ніяк.

проєкти (дружина також телеведуча), залишалося дуже мало часу на сім’ю. Навіть коли народилася дочка, ми дуже мало бачились. Але пандемія коронавірусу розставила все на свої місця, і я знайшов свою золоту середину. Цей рік ми провели разом, і надолужили все втрачене. Ми намагаємося знаходити час на себе та сім’ю, правильно розставляти пріоритети. Що стосується виховання дочки, то ми приділяємо їй дуже багато часу, із цим у нас проблем немає. - Які висновки можете зробити особисто для себе за підсумками 2020 року, коли все в один момент стало незвичним для всіх? - Висновок один – усе не просто так дається людству. Нам усім потрібно було через це пройти, кожному по-своєму… подумати, переоцінити, переформатувати. Я не вважаю 2020-й рік поганим, бо чогось він нас точно навчив. Як мінімум маю на увазі свою сім’ю. Хочу сказати спасибі 2020-му за те, що він був, хоча він був іншим. Такий струс іноді теж потрібний. - Що побажаєте жителям нашої прекрасної України у 2021 році?

- Участь у численних телевізійних проєктах залишає вам час на сім’ю і на виховання вашої 5-річної доньки Ксенії?

- Нехай цей рік не заганяє нас у якісь рамки, не затискає у лещата, щоб ми були вільними, щоб ми робили те, що бажаємо робити в такій кількості, у якій самі хочемо. Бажаю, щоб ми були здорові, не звертали уваги ні на які катаклізми, політичні ситуації, щоб ми всі були щасливі та задоволені. І щоб у 2021-му році ми могли поїхати в ті місця, де ми давно не були або хотіли побувати!

- Коли були постійні зйомки у тревел-шоу та інші

Спілкувався Олександр Парфенцев

43


Privat Space Стенд галереї The Naked Room на KyivArtWeek, 2019

Чи є мистецький твір гарною інвестицією Чи є придбання мистецького твору вдалою інвестицією? Це питання щоразу лунає у нашій галереї The Naked Room від досвідчених колекціонерів та початківців. На допомогу з відповіддю приходить один із головних українських художників сучасності Павло Маков. Середня вартість великих програмних творів цього автора стартує від 10 тис. євро. Його твори присутні в усіх серйозних приватних українських колекціях, а також низці європейських музеїв. На питання про інвестиційну привабливість власних творів, він жартівливо, проте впевнено відповідає: а чи є придбання дорогої зимової гуми чи нового ґаджета вдалою інвестицією? Ми робимо чимало недешевих купівель і зазвичай не вимагаємо від них ані фінансової віддачі, ані символічної — сучасні речі старішають морально значно швидше за строк своєї технічної справності. Мистецький твір не старіє ані матеріально (за умови належного зберігання), ані символічно — він точно переживе своїх авторів та власників. Хоча правильніше буде сказати — продовжить

44

The Naked Room, Рейтарська, 21


Ксенія Гнилицька, Алебастровий атлас, 2019

Анна Звягінцева, Пустота дверей і вікон дозволяє кімнаті бути жилою, 2019

їхнє життя та забезпечить місце колекціонера в історії. Цьому нас вчать біографії творців великих приватних зібрань. Від родини Рокфеллерів, які одними з перших повірили в “інвестиційну привабливість” Сезанна та Пікассо, що започаткувало колекцію ньюйоркського MoMA. До родини українських цукрових магнатів Ханенків, ім’я котрих сьогодні носить створений ними маєток-музей у серці Києва з роботами Веласкеса, Сурбарана та Рубенса. Але повернемося до питання про цифри та їхнє збільшення. Ціни на роботи Павла Макова будуть лише зростати. Сьогодні художник продовжує багато працювати. При цьому його останні серії представляють абсолютно нові образи й теми, не повторюють зроблене раніше. А відтак, ціна на його ранні й тепер уже рідкісні роботи не впаде ніколи. Це підводить нас до другого за популярністю питання, яке ми обговорюємо в галереї: чи виростуть у ціні молоді автори, послужний список яких поки ще поступається досягненням Макова? Наша відповідь — так. Але за умови, що всі зацікавлені в цьому будуть працювати разом як команда: художники, колекціонери

й галереї. Який шлях повинні пройти молоді, але вже професійно реалізовані художники, до прикладу, Люся Іванова, Катя Бучацька та Денис Саліванов, щоб увійти в історію мистецтва і взяти з собою за компанію своїх перших поціновувачів? Тут замало самого лише факту продажу та присутності у приватних, недоступних широкій аудиторії колекціях. Річ у тому, що екосистема сучасного мистецтва складається з двох рівнозначних сегментів: комерційного та некомерційного. До першого належать музеї, виставкові центри, бієнале — усі інституції та події, де роботи та їхні автори знаходять глядачів і поціновувачів. Виставлені роботи не обов’язково повинні мати комерційну привабливість і бути, що називається, collectable. Але саме тут формується інтелектуальна і символічна цінність мистецтва. А художники мають можливість незаангажовано створювати свої твори без огляду на наявні смаки — а формувати нові. До другого належить безпосередньо артринок і його гравці: галереї, артдилери, аукціонні будинки, корпоративні та приватні колекції. У цьому сегменті формується

45


Privat Space

Святкування першої річниці роботи The Naked Room, 2019

безпосередньо попит і пропозиція. Обидва сегменти функціонують синхронно, як сполучені посудини, і підтримують баланс символічної та комерційної цінностей. Інакше кажучи, ціна на художника зростає пропорційно авторитетності музеїв, кураторів, видавництв, із якими співпрацюють митці. А отже, галереям і колекціонерам, які зацікавлені в підвищенні ціни на конкретного художника, слід вкладати гроші та зусилля не лише в роботи, але і в розвиток кар’єри художника. Але як власне почати колекціонувати? І де проходить межа між періодичними обновками в інтер’єрі та свідомою практикою? Першою перепоною на шляху до створення власної колекції часто є острах. Чи я роблю правильний вибір? А якщо цей твір виявитися підробкою / втратить актуальність / перестане мені подобатися? Чи має сенс моя колекція поза моїм власним інтересом та стінами помешкання? Тут, звісно, немає універсальних рецептів, але можна спробувати декілька підходів. Починати цілком можливо, спираючись на власний смак та інтуїцію. Навіть якщо за кілька років ваш смак зміниться (а це майже гарантовано), цей шлях буде формотворчим. Адже колекціонером стають не тоді, коли купують першу роботу, а коли продають її. Інший спосіб, якого точно не уникнути на більш зрілих етапах розвитку колекції, але й цілком прийнятний для системного початку, - робити це у партнерстві з консультантом або куратором колекції. До

46

прикладу, у галереї The Naked Room ми пропонуємо послугу “карта колекціонера”, яка дозволяє побачити свою колекцію в перспективі та планувати її розвиток стратегічно. Як це працює? Ми аналізуємо художників та/або їхні роботи, які вже є в колекції (чи вам подобаються) та пропонуємо шляхи розвитку тематичних, концептуальних або формальних ліній у зібранні. Наприклад, якщо у вас вже є кілька графічних творів із міським пейзажем, то колекцію можна поглиблювати як у напрямку медіуму — збирати українську графіку останніх 50 років, так і напрямку тематичному — місто, монументальне та публічне мистецтво. Попри економічно нестабільний період, сьогодні в Україні, як ніде й ніколи, створити велику і вагому колекцію є цілком реалістичною та фактично безпрограшною справою. Адже ціна на твори навіть визнаних авторів із солідним портфоліо та значними досягненнями в некомерційному секторі є помірною. І не лише в порівнянні зі світовим артринком, але й з іншими звичними витратами середнього українського класу. Для когось ці буремні часи залишаться в пам’яті як момент непевності та кризи. Але для тих, хто довірився мистецтву, вони стануть початком нової захопливої та перспективної історії. Марія Ланько та Лізавета Герман, Засновниці галереї The Naked Room Автор усіх фото – Євген НікіфоровПриватКрафт – перший маркетплейс крафтових смаколиків України! ПриватКрафт має головну місію – підтримати крафтовий бізнес. Окрім того, це чудова нагода дізнатися більше про виробництво такої продукції та особисто переконатися у високій якості товарів від українських фермерів.

Ринок крафтової продукції Наша команда плідно працювала протягом 7 місяців, щоб зібрати на майданчику смаколики від представників крафтового ремесла з різних куточків країни, щоб кожен знайшов те, що йому до душі.

48


Найкращі смаколики для наших покупців На майданчику зібрано смаколики від представників крафтового ремесла з усієї України, тож кожен матиме нагоду підібрати саме те, що йому подобається. Крафтові смаколики добре поєднуються між собою. Підійдуть як для вишуканої вечері, так і для домашніх зустрічей із друзями. А різні набори можуть стати чудовим подарунком для справжніх гурманів.

Як це працює?

Замовлення. Додаєте смаколики до кошика, оформлюєте замовлення. Підтвердження. Фермер готує замовлення, маркетплейс надсилає вам посилання на оплату. Після оплати зараховуємо кошти виробнику. Надсилання замовлення. Фермер надсилає замовлення «Новою Поштою». Номер декларації ви отримаєте повідомленням на смартфон.

Успішна доставка. Отримуєте замовлення, смакуєте!

Зручна доставка

Доставка здійснюється «Нова Пошта».

логістичною

компанією

Партнери відповідально підходять до питання збереження продукту, тому замовлення закривають у вакуумне пакування, у разі необхідності партнер вкладає в посилку охолоджувачі.

Безпечна оплата

За допомогою LIQPAY оплачуйте покупки за один клік. Для оплати достатньо відсканувати QR-код смартфоном за допомогою Privat24. Крафтова продукція унікальна, оскільки виготовляється за особливими рецептами та невеликими партіями. Скуштуйте першими українські смаколики. Долучайтеся до створення нової історії українського крафту! Беремо і смакуємо!


Privat Space

Чому важливо забезпечувати фінансову стійкість і добробут населення в умовах пандемії? Пандемія COVID-19 вплинула на соціально-економічний устрій світу. Окрім тривоги за власне здоров’я та здоров’я рідних, населення різних країн зіштовхнулось із проблемою невизначеності щодо добробуту. Падіння ділової активності, простої бізнесу, закриття шкіл, звільнення з роботи, волатильність фінансових ринків і можливі проблеми з пенсійним забезпеченням загрожують скороченням та втратою доходів, неспроможністю населення оплачувати рахунки й виконувати інші фінансові зобов’язання. Олена Тригуб, кандидат економічних наук, головний експерт управління зв’язків із громадськістю та фінансової обізнаності, Національний банк України За таких умов важливо розуміти, як забезпечити фінансову стійкість та зберегти добробут населення. Адже, як продемонстрували попередні кризи, фінансово вразливе населення може стати джерелом фінансової нестабільності на додаток до ризиків нестабільності банків та фінансової системи загалом. Що таке фінансова стійкість населення та як її досягти? Населення вважається фінансово стійким, якщо спроможне впоратися з короткостроковими фінансовими шоками. Це впливає на поведінку та рішення людей, зокрема, у якому віці одружитися, завести дітей, вийти на пенсію, якими освітніми та медичними послугами користуватися, а також позначається на якості життя людей. Фінансова стійкість населення залежить від дотримання простих правил з управління особистими фінансами: ● Бюджетування доходів і витрат. ● Контроль за витратами. ● Наявність фінансового резерву для покриття форсмажорних витрат. ● Фінансове планування та визначення довгострокових фінансових цілей. ● Обізнаність щодо ризиків та фінансового шахрайства. Заощадження – ключова складова фінансової стійкості та добробуту населення Як засвідчують дослідження, українці схильні заощаджувати. 61% громадян заощаджують протягом

50

року в той чи інший спосіб. В умовах невизначеності, обумовленої пандемією, населення обмежує витрати на придбання товарів тривалого вжитку, відпочинок, розваги й більше заощаджує. Так, з початком карантинних заходів банківські вклади населення зросли на 27% р/р і становлять понад пів трильйона гривень (663,7 млрд грн – на кінець листопада 2020 року). Ці кошти в основному зберігаються на поточних рахунках, перевага надається заощадженням у гривні. Як за допомогою заощаджень забезпечити фінансову стійкість? Залежно від мети розрізняють три види заощаджень: “фінансовий резерв”, середньострокові накопичення для розв’язання побутових питань та довгострокові заощадження – “інвестиції в майбутнє”. Для фінансової стійкості населення найважливішим є перший вид накопичень – “фінансовий резерв” або “фінансова подушка”. Це відкладені кошти для покриття неочікуваних витрат, обумовлених скороченням доходів, втратою роботи або вимушеним простоєм бізнесу, хворобою, терміновою операцією, весіллям, ремонтом машини, квартири, поспішним переїздом тощо. Якщо людина живе сама, то добре, щоб “фінансовий резерв” дорівнював її тримісячному доходу. Якщо є родина, з малолітніми дітьми або літніми батьками, краще сформувати “фінансову подушку” в розмірі доходу сім’ї за 6 місяців. Зазвичай 3-6 місяців – достатній час, щоб знайти нову


експерт

№ 34/2021 роботу або перерозподілити сфери відповідальності в родині. Також при формуванні “фінансового резерву” необхідно враховувати витрати на погашення кредитів. Які види заощаджень сприяють підвищенню добробуту? Добробут населення значною мірою залежить від навичок фінансового планування, вміння визначати й досягати фінансові цілі. Передумовою виконання фінансових цілей є два інші види заощаджень, які у порівнянні з “фінансовим резервом” є більшими за обсягами, тому для їх формування необхідно більше часу.

Менше 1 тижня Менше 2 тижнів Менше 1 місяця

Рис. 1. Розподіл заощаджень українців за строками Джерело: Дослідження IFC, Swiss Confederation, UKAid, 2020

Перш за все, це середньострокові накопичення строком 1-5 років. Мета таких заощаджень – задоволення побутових потреб, як-от: купівля побутової та іншої техніки, машини, квартири, будівництво заміського будинку, проведення планового ремонту житла або машини, народження дитини, заплановане лікування, відпустка та подорожі, фінансування освіти дітей тощо. І, нарешті, останній вид заощаджень – так звані “інвестиції в майбутнє”. Ці кошти знадобляться, коли люди перестануть працювати, вийдуть на пенсію або житимуть, використовуючи пасивні доходи, що генеруватимуть їхні активи. Чи достатньо в українців заощаджень, щоб покрити раптові витрати? Результати дослідження, ініційованого наприкінці липня – на початку серпня 2020 року Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) за підтримки Уряду Швейцарії та Фонду UKAid, засвідчили, що до початку пандемії у третини українців не було сформованого “фінансового резерву”. Лише у половини ощадливих громадян заощаджень вистачить на строк понад 1 місяць (рис. 1). Така ситуація є вкрай тривожною. Як населення труднощами?

справляється

з

Менше 2 місяців Менше 3 місяців Більше 3 місяців

фінансовими

Позичили гроші у роботодавця Продали майно Позичили продукти харчування у рідних/друзів Кредит у фінансовій установі Змінили роботу Припинили погашати кредити Додатковий дохід Фінансові позики у рідних та друзів Заощадження

Окрім заощаджень, у разі фінансової нестабільності найпоширенішими лініями захисту населення є такі: допомога родичів та друзів, пошук додаткового джерела доходу та кредити фінансових установ (рис. 2). Фінансова грамотність – один із чинників, що сприяє поліпшенню добробуту та посиленню фінансової стійкості населення Це все вказує на важливість заощаджень у населення, особливо в часи нестабільності. Доступ до ліквідних грошових коштів та прийнятна кредитоспроможність є запорукою фінансової стійкості громадян. У нагоді стануть різноманітні фінансові продукти, як-от: депозити до запитання та строкові вклади, кредитні картки, страхові поліси тощо. Щоб населення могло ефективно споживати різноманітні фінансові продукти, необхідно підвищувати фінансову грамотність. Чітке роз’яснення умов використання фінансових продуктів, попередження про можливі негативні наслідки підвищуватиме довіру клієнтів до фінансових установ, посилюватиме репутацію та сприятиме зростанню рівня фінансової інклюзії в державі. Люди з вищим рівнем фінансової обізнаності – менш вразливі, вони зацікавлені у встановленні довгострокових відносин із прозорими та зрозумілими фінансовими установами. 3% 5% 5% 7% 8% 10% 13% 17%

54%

Рис. 2. Як населення України долає фінансові труднощі в умовах карантину Джерело: Дослідження IFC, Swiss Confederation, UKAid, 2020 51
Privat Space

10 унісекс подарунків для ділових людей — від дрібниць до неймовірних речей Подарунок на свято передусім стає випробуванням для фантазії. Особливо коли йдеться не про близьку людину, а про колегу чи партнера. Що вже казати про корпоративні презенти, які мають підійти і жінці, і чоловікові. Тому ми спробували скласти свій перелік подарунків для будь-якої нагоди — стильних, сучасних і універсальних.

1. Фіджет-антистрес

Орієнтовний бюджет: 500–800 грн.

3. Чохол для ноутбука Дрібниця, що має всі шанси стати витонченим приємним сюрпризом. Це може бути простий металевий куб з усілякими кнопками чи «крутилками», щоб заспокоїти нерви. Або суцільнометалева дзиґа, як у головного героя фільму «Inception». Є безліч варіантів, які, крім того, можна брендувати, або додати їм статусу за допомогою пакування.

Крім того, що це незамінна річ, яка подовжить життя ноутбука, це ще й можливість підкреслити особис-

Орієнтовний бюджет: 150–400 грн.

2. Органайзер для зарядок і дротів

Ми щороку обростаємо все більшою кількістю ґаджетів, які часто доводиться брати з собою в поїздки. Тому корисною дрібницею, яку можна презентувати і жінці, і чоловікові, може виявитися саме такий органайзер. Більше ніяких зарядок, забутих у готелі, чи заплутаних дротів від навушників. Таку річ зручно брати з собою чи тримати в шухляді робочого стола.

54

тість і статус власника. Чохли бувають найрізноманітнішими, тому вибір фетру чи шкіри, витриманого


огляд

№ 34/2021 мінімалізму чи яскравого принта залишає вам простір для фантазії та персоналізації подарунка. Чохол можна й брендувати, якщо ви плануєте презентувати його від вашої компанії. Орієнтовний бюджет: 300–1000 грн.

4. Аератор для вина

Якщо вгадати з вином буває складніше, адже на колір і смак товариш не всяк, то аксесуари для вина — річ,

нью-йоркського Музею сучасного мистецтва, на батьківщині самого кемекса. Крім того, доповнити цей подарунок можна смачною кавою. Щонайменше він стане прикрасою кухні ваших колег чи партнерів або ж навіть спонсором їхніх кава-брейків. Орієнтовний бюджет: 700–2000 грн.

6. Абонемент книжкового сервісу

Для ділової людини читання — це must. Але часто нам бракує часу, а іноді й місця формувати домашню бібліотеку. Для таких випадків в Україні з’явився свій книжковий «Нетфлікс» — сервіс Book Box.

що сподобається не тільки знавцям. Аератор — це альтернатива декантеру. Він так само допомагає напою «набрати» повітря й краще розкрити смак, але робить це буквально миттєво. До того ж виглядає ефектно й сучасно. Аератор блискуче підійде як сольний подарунок і як доповнення до хорошого вина.

Придбавши абонемент, людина отримує доступ до величезної бібліотеки ділових і не тільки паперових книжок, які доставляють просто додому. Якщо книжка — найкращий подарунок, то що вже й казати про цілу бібліотеку, у якій кожен зможе вибрати щось до душі.

Орієнтовний бюджет: 500–1000 грн.

Орієнтовний бюджет: 400–3600 грн.

5. Кемекс

7. Smart лампа з жовтим світлом

Можна не бути фанатом фільтр-кави, але встояти перед витонченою формою кавового аксесуара кемекс майже неможливо. Недарма він прикрашає не лише хіпстерські кав’ярні, а й музейні зали — наприклад,

Сон — це найкраща інвестиція у своє здоров’я та енергійність. Але ґаджети з їхнім холодним світлом стають на заваді переходу в «режим сну» нашому мозку. Покажіть, що ви дбаєте про своїх колег і партнерів,

55


Privat Space подарувавши їм розумну лампу, яка може працювати в режимі теплого світла. Саме жовте освітлення заспокоює нервову систему й допомагає швидше заснути. Крім того, більшість таких світильників можуть відбивати тисячами інших кольорів, а перемикати їх можна просто в смартфоні. Такий подарунок водночас і сучасний, і буквально ламповий. Орієнтовний бюджет: 500–4000 грн.

8. Дерев’яні вироби: лампи, столики для пікніка та аксесуари

подарунок як удосконалення вже наявного гарного стилю людини, а не як виправлення помилок. Орієнтовний бюджет: 500–15 000 грн.

10. Професійний квадрокоптер

Лише кілька років тому вони стали з’являтися на українському ринку, переважно в крафтових виробників. І майже відразу засвітилися в інстаграмах українських блогерів-естетів. Дерев’яні лампи, аксесуари для ґаджетів і канцтоварів, навіть столики для пікніка з отворами для пляшки вина та келихів — це просто гімн гедонізму, який не чужий і діловим людям. Оптимальний варіант вишуканого й практичного подарунка для ділового партнера. Орієнтовний бюджет: 500–5000 грн.

9. Консультація і шопінг зі стилістом

Стиль людини — її візитівка незалежно від статі, навіть тоді, коли більшість зустрічей перейшли в онлайновий режим. Порада стиліста й професійне оновлення гардероба — неординарний подарунок і для жінки, і для чоловіка. Підібрати речі на тиждень, сезон чи рік, виробити разом персональний стиль, проконсультувати онлайн чи вирушити разом на шопінг до іншої країни — спектр послуг стиліста неймовірно широкий і залежить тільки від бюджету та ваших уподобань. Головне — представити

56

Дрон з іграшки для гіків давно перейшов у розряд професійного обладнання та стильного ґаджета. Адже це одночасно і захват від керування потужним пристроєм, і джерело якісного контенту. Такий подарунок підійде не лише партнерові, а й цілій компанії. Це дасть можливість вражати гостей бізнесових подій чи робити найефектніші відео з корпоративного тимбілдингу. Щоправда, окрім нескромної ціни, може виникнути ще одна невелика перешкода: з ним просто не захочеться розлучатися. Орієнтовний бюджет: від 17 000 грн.Privat Space

Реалізація банківської нерухомості

ЖК ФЕСТИВАЛЬНИЙ на набережній Дніпра м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 49, 49а

● Квартири загальною площею від 38 до 190 кв. м. ● Паркувальні місця площею від 14 до 28 кв. м.

ЖК Фестивальний – сучасний житловий комплекс, який успішно поєднує найвищий рівень обслуговування, комфорту та функціональності: розташований поблизу ділового центру міста, зручна транспортна розв’язка й розвинена соціальна інфраструктура ідеально поєднуються з тишею і спокоєм мікрорайону, унікальною панорамою міста, набережної Дніпра та мальовничими краєвидами!

Об’єкти типу “НАФТОБАЗИ” ● Розташовані в різних регіонах країни. ● Територіальна привабливість. ● Більшість нафтобаз має прямий вихід до залізниці. З огляду на розташування запропонованих об’єктів і наявності в регіонах великої кількості діючих промислових та сільськогосподарських підприємств, а також близьке розташування до транзитних

58

транспортних розв’язок, придбання об’єкту типу “нафтобази” можна розглядати як затребуваний і прибутковий бізнес. Додаткову інформацію з питань придбання й оренди нерухомості можна отримати за телефоном (056) 716 5222


№ 34/2021

ПриватБанк news

Чайові cashless – будь у тренді Залишайтесь cashless у всьому! Віддячте за якісний сервіс за допомогою картки ПриватБанку. Залиште чайові та приємну згадку про себе офіціанту, водієві таксі чи кур’єру служби доставки, а також у готелях. Чайові cashless – це додаткова транзакція при розрахунку на терміналі. Відвідувач сам вибирає, скільки залишити “на чай”, і гроші зараховуються на зарплатну картку офіціанта. Підключити сервіс може будь-який заклад харчування, де встановлені POS-термінали ПриватБанку. Уже понад 17 000 ресторанів та кафе підключили зручний сервіс «Чайові cashless». У цих закладах українці щомісяця залишають понад 4 млн грн чайових. За час існування послуги: ● пройшло 500 000 транзакцій; ● скористалися послугою 25 900 унікальних клієнтів; ● сума чайових зросла – середній чек склав 92 грн. Спитайте про можливість залишити чайові cashless у вашій улюбленій кав’ярні та користуйтеся зручним

сервісом. Протягом року були проведені акції для офіціантів, клієнтів. Власники карток ПриватБанку мали змогу отримати поповнення рахунку мобільного телефону та взяти участь у розіграші путівки на зимовий курорт в Україні. Також ПриватБанк і Visa направили 300 тис. грн на розвиток бізнесу закладів харчування, які найактивніше використовують сервісу «Чайові cashless». Програма стартувала у вересні 2020 року й дозволила отримати гранти на розвиток бізнесу закладам харчування, готелям та іншим закладам, які найчастіше користуються диджитал сервісом «Чайові cashless». Тож і ви підтримуйте вітчизняний малий та середній бізнес, користуючись популярним сервісом «Чайові cashless».

59


Privat Space

Роботи атакують, або просто ера диджиталізації та новітніх технологій Ще кілька років тому ми з широко розплющеними очима дивилися, як термінали в магазинах приймають безконтактну оплату, і вже не треба проводити магнітною стрічкою чи чіпом. Пройшло ще трохи часу, і ми відклали банківські картки в шухляду, адже сплатити стало легко смартфоном із додатками ApplePay чи GooglePay. А тепер навіть смартфон не потрібен, адже ви можете сплачувати обличчям.

ПриватБанк запустив функцію оплати FacePay24 у POS-терміналах на касах торгових точок. 60


№ 34/2021

ПриватБанк news

130 000 клієнтів користується новою можливістю. Уже встановлено 4363 термінали з функцією FacePay24, а це 3557 торгових точок.

розрахункових операцій. Тобто ПРРО може бути встановлений на будь-який ґаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо).

● Спочатку налаштуйте в оновленому додатку Privat24. ● Виберіть меню «Налаштування» в лівому верхньому кутку головного меню. ● Увімкніть FacePay24 та перейдіть до налаштувань. ● Зробіть три фото та зазначте картку для оплати, збережіть налаштування. ● Готово! Оплачуйте обличчям у магазинахпартнерах.

Які переваги надає ПРРО, якщо порівнювати з класичними РРО? - проста і швидка реєстрація; - низькі операційні втрати; - автоматичне формування звітів; - перехід до електронного формату чека.

Як розрахуватися? 1. На терміналі виберіть оплату обличчям FacePay24. 2. Подивіться в камеру, зробіть фото та натисніть «Оплата». 3. Введіть ПІН-код картки. 4. Готово! Ви успішно розрахувалися! Скоріше протестуйте цей спосіб оплати. Знайти потрібну та зручну для вас торгову точку легко на карті.

Банк пропонує підприємцям комплексне рішення в одному пристрої, яке поєднує сучасний мобільний POS-термінал із платіжними функціями, касовий апарат на вимогу законодавства й систему обліку товарів для полегшення ведення торгівлі. Планується розширення лінійки моделей POSтерміналів, які будуть працювати з ПРРО, а також розширення переліку програм із фіскалізації інших розробників. Для задоволення потреб клієнтів ПриватБанк планує на початку 2021 року надати підприємцям власну розробку Програмного РРО.

Також незабаром очікуємо підключення мереж EVA та JYSK. Таку можливість дозволили створити й інтегрувати нові pos-термінали на системі Android. Android pos – майбутня платформа для бізнесу. Нові термінали дозволяють також: - Інтегруватися з різними додатками на Android. - Оптимізувати процес табелювання співробітників. - Налаштовувати знижки. - Оптимізувати облік і торгівлю. Але це не всі можливості нових розумних терміналів. ПриватБанк разом з розробниками додатків, розпочав впровадження програмних РРО для бізнесу. Додатки з підтримкою фіскалізації операцій зможуть працювати на деяких платіжних Android POSтерміналах. Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) З 1 серпня 2020 року платники податків можуть використовувати, окрім звичних РРО, так звані Програмні РРО. Як стверджують податківці, Програмний РРО – це альтернатива, яка дозволяє бізнесу обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення

61


Марина Полканова: «Моделінг – це нетворкінг та інструмент для вдалого початку власного бізнесу в цій індустрії»


№ 34/2021

Марина Полканова – одна з найуспішніших молодих українських моделей, яка 2017 року стала обличчям всесвітньо відомого бренду Gucci. Марину можна було бачити на подіумі в показах Valentino, Giambattista Valli, Givenchy, Hermès, Céline, Nina Ricci, Rochas, Moncler, Elie Saab, Victoria Beckham, Dries Van Noten. Та попри насичене життя Марина є власницею модельної агенції, фотота відеопродакшену, школи розвитку з модельним та акторським нахилом, а віднедавна ще й стала щасливою матусею. - Марино, ваша кар’єра стрімко злетіла після ексклюзиву для Gucci. Що це було і як отримали цей шанс? - Що це було, я ще сама не зрозуміла, адже трапилося це дуже раптово та зворушливо, через день після підписання контракту з моїм агентством мене помітили через Instagram і запросили в Мілан на шоу, а потім запропонували ексклюзивний контракт, від чого було неможливо відмовитися (посміхається). - А як взагалі розпочалася ваша модельна кар’єра? - Вона розпочалася ще задовго до контракту з Gucci, десь років так за три, я працювала в Азії та Європі для маловідомих брендів, по 15 годин без відпочинку - кастинги та шалена кількість відмов. - Чи сприяли батьки вашому захопленню та чи бачили в ньому вашу максимальну реалізацію? - Так, мої батьки завжди мене підтримували й допомагали, якби не вони – мене б не було там, де я є зараз. Тому я щиро їм вдячна за мене (посміхається).

тільки заробіток, але я дуже вдячна Азії за свої перші роботи, за той шалений досвід, котрий я отримала, працюючи без зупинки по 14 годин, у снігу, воді та під пекучим сонцем у шубі. Ті перші гроші, зароблені тяжкою працею, дали свої плоди – це загартування моєї заощадливості. До цього, як ви зрозуміли, я не могла себе спинити та викидала постійно всі гроші в безодню, але після першої роботи за кордоном я почала сама себе забезпечувати та трохи зупинилася у марних покупках. - З урахуванням теперішньої ситуації у світі, як живе модельний бізнес, які вбачаються тенденції та подальші перспективи?

- Ви багато часу проводили на зйомках і показах у країнах Азії. Це чудова ніша для власного розвитку чи банальна можливість заробити там більше?

- Потихесеньку він помирає... залишаться найсильніші, котрі розробили нову стратегію для власного бізнесу під час карантину, а сьогодні рухаються вперед, чого не можна сказати про середні та маленькі бренди, у яких немає спонсорів і можливостей.

- Безумовно, кожна робота чи поїздка – це досвід, це робота над собою, покращення навичок і, звичайно ж, можливість заробити. Зараз, для мене, це

- Участь у модельних показах, зйомки для глянцевих журналів, що подобається більше та від чого отримуєте більше задоволення?

Якщо на вулиці ти побачиш «бомжика», у пом’ятій сорочці, вузьких джинсах або худі – знай, що це є справжня модель 63


Privat Space - Я дуже люблю сильних духом та креативних людей, Квентін саме такий. Але насправді це був більше як приклад темпераменту людини, з якою мені приємно спілкуватися, а не окрема людина. У мене немає думок вечеряти з кимось чи спеціально шукати зустрічі, для мене всі люди однакові, але, звичайно, є ті, з якими цікаво проводити свій час. - Які ще знаменитості з різних сфер життя цікаві та чим саме? - Їх багато. Я дуже люблю читати історії різних видатних людей, але це не плітки про знаменитостей, про які всі подумали (посміхається). Я не люблю спостерігати за життям людей; що мені цікаво та захоплює – то це шматочки історії з життя видатних особистостей. Дуже полюбляю книгу «33 стратегії війни» – Маргарет Тетчер зі своєю історією, цілеспрямованістю та особливою думкою дуже надихає та когось нагадує (посміхається).

Мене тільки помани ідеєю - і завтра вже буде готовий бізнес-план - Обожнюю покази, це тільки 10 хвилин роботи, але стільки емоцій та адреналіну, що неможливо передати словами. - Що для вас моделінг у глобальному розумінні цього слова? - Моделінг – це нетворкінг та інструмент для вдалого початку свого бізнесу в цій індустрії, а також приємний бонус у вигляді гонорарів, яких точно вистачить на створення власного бізнесу, якщо при цьому в тебе є розум та бажання (посміхається). - Як взагалі одягається модель у повсякденному житті, які луки та лайфхаки маєте і використовуєте? - Якщо на вулиці ти побачиш «бомжика», у пом’ятій сорочці, вузьких джинсах або худі – знай, що це є справжня модель. Ми настільки втомлюємося на зйомках, що у повсякденному житті мейкап для нас – це дуже рідкісна штука, а щоб комбінувати речі та втрачати свій дорогоцінний час на це – взагалі не про нас.

- Минулого року ви відкрили власну модельну школу для дітей. Тепер усі сили будуть спрямовані на власну справу, а робота моделлю буде лише за умови мегасерйозних пропозицій?

- В одному з інтерв’ю ви сказали, що хотіли б повечеряти з Квентіном Тарантіно. Чим саме вас цікавить постать культового кінорежисера? На які теми цікаво було б поспілкуватися з ним?

- Так, зараз мої сили спрямовані тільки на розвиток власного бізнесу. Модельна агенція, школа та відеопродакшн зараз посідають головне місце у моєму житті. Я не можу сказати, що моделінг відійшов на другий план,

64Privat Space - Життя змінилося істотно, ми не стали переходили в онлайн режим, тому звільнилося ще більше часу, який я можу приділити своїй маленькій, чому я дуже рада. Насправді, якби не карантин, я би збожеволіла, бо три бізнеси, моделінг, інтерв’ю, зустрічі та дитина – це занадто. - Чого бракує особисто вам у період локдауну? Чи наявність маленької дитини перекриває деякі бажання та потреби? - З дитиною бракує хіба що часу, мій день тільки-но розпочинається, і я тільки відкриваю свій ноутбук, щоб відповісти на емейли, як уже пора лягати спати. - Ви бачили багато різних країн, але чи коли-небудь замислювалися над переїздом з України? - Ні, мені подобається подорожувати, але я дуже люблю Україну, тому навіть у думках не було проміняти її на якусь іншу державу. адже я однаково погоджуюся на роботу, ось, наприклад, у грудні повинна була летіти на зйомку, але її перенесли на січень через COVID-19. Неможливо просто вийти з цього ринку, але те, що я дуже перебираю із замовленнями, – це правда. - Того ж 2019 року ви стали обличчям українського бренду Ruslan Baginskiy. Як вам ця колаборація та взагалі сам Руслан, як дизайнер і творча особистість? - Руслана я знаю дуже давно, це один із моїх близьких друзів, він є яскравим прикладом сильної людини, у якої було бажання створити щось гарне й подарувати світу красу. Він своїми зусиллями одягнув весь світ та став найкрутішим брендом в Україні. Я дуже люблю всі аксесуари Руслана та пишаюся ним, тому для мене одне задоволення працювати з ним і його командою. - Які ще сфери, не пов’язані з модельним бізнесом, вам цікаві та, можливо, ви хотіли б спробувати свої сили там?

Я дуже люблю Україну, тому навіть у думках не було проміняти її на якусь іншу державу - Що зробите відразу після того, як усі кордони знову відкриють? - Трішки почекаю, бо я вже уявляю ті черги зі спраглих за відпочинком людей, а потім «рвану» на відпочинок. І не на тиждень, а десь так на пів року... - І на закінчення невеликий бліц: якими трьома словами можете себе описати? - Прямолінійна, щира, добра, можу нескінченно писати гарні речі про себе (посміхається). - Улюблені пісня та кінострічка?

- Мені цікаво все (посміхається). Мене тільки помани ідеєю - і завтра вже буде готовий бізнес-план. Не знаю, добре це чи погано, але поки молода – це працює, трішки з віком, сподіваюся, вгамуюся.

- “Леон” та пісня Sting “Shape of my heart” із тієї ж стрічки.

- Пандемія істотно вплинула на наше життя, проте для вас цей рік можна вважати дуже вдалим та приємним. Ви стали мамою. Як народження дитини змінило ваше звичне життя та як живеться в новому амплуа?

- Неможливо обрати. Напевно, море, бо все-таки моє ім’я говорить само за себе, але замість засмагання на пляжі я б обрала гори.

66

- Море чи гори?

Спілкувався Олександр ПарфенцевТермінал самообслуговування як спеціальна можливість для бізнесу мати касу без касира Робота з готівковою виручкою – рутинний обов’язок касира, що не тільки ускладнює робочий процес, а й несе загрозу для безпеки коштів. В епоху диджиталізації готівка відходить на задній план, пропускаючи вперед зручні безконтактні та безготівкові операції. Але не кожному бізнесу зручно перенести оплату своїх послуг у віддалені канали або використовувати pos-термінали для прийому оплат за свої послуги. Саме в цей момент на допомогу бізнесу приходять термінали самообслуговування, які можна розташувати просто на території свого підприємства. Завдяки такій логістиці бізнес отримує одразу декілька вигідних рішень:

● повна перевірка кожної купюри на справжність, що знижує ризик втрати доходу через підробку готівки; ● збільшення лояльності ваших клієнтів завдяки швидкій та легкій оплаті без додаткових умов, зайвих переміщень; ● можливість для вас і ваших клієнтів користуватися всіма стандартними функціями пристрою: поповнення мобільного, оплата комунальних послуг, поповнення карток та багато іншого.

● скорочення часу угоди, оскільки клієнт оплачує рахунок одразу, не виходячи з офісу; ● спрощення оплати, оскільки є можливість вивести логотип вашої компанії на стартовий екран для швидкого переходу до оплати; ● уникнення помилок при зарахуванні через термінал, оскільки клієнту не треба вносити ваші реквізити вручну; ● зменшення витрат на інкасацію та утримання касира; ● зниження навантаженості ваших співробітників через необхідність здавати виручку; ● можливість повної автоматизації платежів на адресу свого підприємства на місці;

Це ще не всі переваги встановлення терміналу самообслуговування для власників бізнесу, але погодьтеся, вони здатні значно покращити якість роботи як для бізнесу, так і для його клієнтів. Умови встановлення цього обладнання розраховуються індивідуально, залежно від місця розташування вашого офісу та обсягу клієнтопотоку.

68

Знайти більш детальну інформацію щодо умов використання терміналу самообслуговування, а також подати заявку на його встановлення ви можете на офіційній сторінці продукту.Privat Space

Ідея на мільйони:

шість незвичайних стартапів, що досягли успіху 2020 року Ідеї цих проєктів здавалися щонайменше дивними, однак користувачі та інвестори довели, що вони потрібні ринку Так, до ідеї сервісу оренди житла у звичайних людей у Кремнієвій долині поставилися скептично. Ну дуже дивним здавався задум 2007 року потенційним інвесторам. Однак засновникам AirBnB вдалося потрапити в найпопулярніший акселератор Y Combinator і залучити кошти для реалізації проєкту. Натепер AirBnB — один з найпопулярніших сервісів бронювання житла, який нещодавно залучив 3,4 млрд $ на IPO. Що ж означає цей приклад? Усе просто! Геніальні ідеї інколи здаються абсурдними, проте тільки ринок

70

може довести їхню життєздатність та успішність. Ми зібрали шість дивних, на перший погляд, ідей для стартапів, що привернули увагу інвесторів і користувачів 2020 року, зумівши стати вдалим прикладом для натхнення інших стартаперів.

Reface Додаток, що замінює обличчя на гіфках і популярних відео із зірками на обличчя користувача. Застосунок Reface розробили українці. Він працює


огляд

№ 34/2021

Reface заробляє на підписках користувачів і комерційних проєктах. Стартап співпрацював із кінотеатрами мережі Multiplex, компанією Artificial Talent, що розробляє віртуальну приміряльню, брендом косметики Vivienne Sabo. Перші інвестиції (сума невідома) Reface залучив у квітні 2020-го. У грудні отримав ще 5,5 млн $ від фонду Andreessen Horowitz і бізнес-ангелів.

ManiMe

Гелеві наліпки на нігті, що кардинально змінюють підхід до оформлення манікюру Свого часу засновниця ManiMe Чжуйон Сон була так навантажена роботою та навчанням, що з великими труднощами могла викроїти у своєму графіку дві години на похід до манікюрного салону. Як виявилося, така проблема була в багатьох знайомих жінки, тож вона спробувала якось розв’язати це питання та, як наслідок, вигадала свій стартап ManiMe. на базі штучного інтелекту. Технологія складніша за звичайний deepfake (заміна обличчя однієї людини обличчям іншої), однак працює набагато швидше й не потребує додаткового навчання. Про нього написали такі відомі видання, як Forbes, The Verge, Mashable. Та справжню популярність Reface здобув завдяки зіркам. Снуп Доґґ, Брітні Спірс, Майлі Сайрус, Ілон Маск та інші охоче користалися Reface і розміщували результат у соціальних мережах. У США він навіть посів перше місце в AppStore восени. Також додаток увійшов до рейтингу Google Play 2020 року. Його завантажили десятки мільйонів разів.

ManiMe виготовляє гелеві наліпки на нігті за індивідуальними розмірами клієнта. Людині треба лише зробити фото своїх нігтів і надіслати його на ManiMe. Програма опрацює всі потрібні параметри й розробить разом з майстрами варіанти майбутніх наліпок відповідно до бажання клієнта. Вартість набору індивідуальних наліпок варіюється від 15 до 25 $ і залежить від складності дизайну, який створюють для клієнта майстри манікюру. Стартап запущено восени 2019 року. Він пройшов акселераційну програму Techstars і залучив 9 млн $ від фондів Canaan і Trinity Ventures. 2020-го його виторг, за прогнозами, сягатиме 3 млн $. Ще одним

71


Privat Space поштовхом для розвитку ManiMe стала саме пандемія, адже локдаун і страх перед відвідуванням публічних місць спонукав сотні тисяч жінок звернути свою увагу на нову послугу. Тож чекатимемо ще разючіших результатів від ManiMe.

LemonBox

Stuf

Стартап, що перетворює спорожнілі бізнесприміщення в центрі міста на склади для речей

Сервіс з продажу вітамінів і добавок щоденними дозами

Через пандемію багато компаній перевели своїх працівників на віддалену роботу та взагалі відмовилися від офісів. Як наслідок — у центрах великих міст з’явилося багато спустілих приміщень. Розробники стартапу Stuf побачили в цій ситуації можливість і придумали, як можна тепер використати такі приміщення з користю.

Популярність товарів для здорового способу життя зростає. Це довгостроковий тренд у багатьох країнах світу, і Китай не виняток. Особливо популярні тут вітаміни зі США.

Навесні 2020 року засновниця стартапу Кетрін Лау зіткнулася з проблемою тимчасового зберігання речей після чергового прибирання у квартирі. Під приватне зберігання раніше було неможливо знайти місце недалеко від будинку. Але пандемія все змінила.

Засновник стартапу LemonBox - виходець з Китаю Дерек Венґ - 2018 року вирішив продавати американські вітаміни та біодобавки міленіалам з Китаю через інтернет. Однак підхід Венґа до маркетингу був настільки незвичним, що підприємець зміг залучити в проєкт 2,5 млн $ від фонду Panda Capital та акселератора Y Combinator.

Як працює стартап? Stuf підписує договори з власниками приміщень, облаштовує їх під зберігання і здає клієнтам. Аудиторія стартапу — це переважно міленіали, які винаймають житло та часто змінюють місце проживання.

LemonBox продає вітаміни через популярний у Китаї месенджер WeChat. Покупці попередньо заповнюють анкету про стан свого здоров’я, спосіб життя та звички. Таким чином сервіс аналізує потреби кожного замовника й продає вітаміни та добавки не у великих пляшках, а щоденними індивідуальними дозами.

На відкриття сховища пішло від чотирьох до шести місяців. Лау приділила велику увагу дизайну інтер’єру, щоб користувачам усередині було приємно, комфортно й вони приїжджали залишити або забрати речі так часто, як їм потрібно.

Видання TechCrunch наводить приклад: щомісячний кошик з 30 таблеток B-комплексу коштує на LemonBox близько 5 $. Пляшка зі 120 таблетками від Amway — 229 юанів, це приблизно 57 юанів (9 $) за 30 таблеток.

У грудні Stuf залучив 1,8 млн $ інвестицій.

Кількість користувачів Венґ не називає, однак

72


огляд

№ 34/2021 зазначає, що має вищий рівень конверсії, ніж більшість сайтів електронної комерції.

сподіваються, що вона стане таким же хітом, як і перша.

Great Jones

Sunday Догляд за газоном за допомогою штучного інтелекту й супутникових знімків Точне землеробство змінює аграрну сферу. Аграрії стежать за потребами рослин за допомогою супутникових знімків, які аналізує штучний інтелект. Стартап Sunday вирішив робити приблизно те саме, але... з газонами. Стартап Sunday засновано 2019 року. Його фаундер Коултер Льюїс зрозумів, що догляд за газоном часто не дуже приємне заняття. Наприклад, пестициди та гербіциди, які потрібні для здорового росту рослин газону, мають неприємний запах, а американці ними часто зловживають, адже не дуже добре розуміються на правильному дозуванні та потрібних пропорціях під час удобрювання.

Стартап, що виготовляє стильний посуд для приготування їжі для міленіалів Міленіали люблять готувати. І вони готові платити за красиві речі. Саме ця ідея лягла в основу стартапу Great Jones, який два роки тому вперше випустив лінійку посуду для приготування їжі. На випуск першої колекції фаундери залучили 3,5 млн $ інвестицій. Продавати посуд допомогла реклама в Лос-Анджелесі над популярним рестораном Sqirl, який славиться довірою жителів і гостей міста. Вартість повного набору посуду Great Jones Family Style становить 395 $. Проте сковорідки та каструлі від Great Jones стали справжнім хітом. Після першої хвилі успіху проєкту засновники зрозуміли, що минуть роки, перш ніж клієнти повернуться до них за новими каструлями та горщиками, тому стали шукати нові шляхи розвитку бізнесу. І 2020 рік зіграв на руку Great Jones. Зачинені вдома американці стали приділяти ще більше уваги кулінарії та процесу приготування їжі вдома, зокрема новою любов’ю стало запікання. Тож 2020-го Great Jones анонсував нову лінійку посуду для запікання, яку він встиг розробити.

Sunday за допомогою машинного навчання та супутникових знімків вивчає потреби ґрунту своїх клієнтів і створює індивідуальний план догляду за рослинами. Кінцевий продукт містить складники, які важко знайти в готових розчинах, наприклад екстракт морських водоростей і соєвий білок. Набори для догляду за рослинами розфасовані в пакетики з разовою дозою поживних речовин. Стартап вже удобрив понад 10 000 га газонів і розраховує, що його клієнтами стануть 90 млн американців. Локдаун пришвидшив міграцію сімей у передмістя та загострив увагу до власних будинків і прибудинкових територій, зокрема газонів. За оцінкою TechCrunch, цього року дохід стартапу мав зрости у вісім разів. У грудні 2020-го Sunday залучив 19 млн $ від фондів Sequoia Capital, Tusk Ventures і Forerunner Ventures.

На запуск нової лінійки стартап залучив 1,75 млн $ інвестицій від відомих особистостей у сфері електронної комерції та з ресторанної галузі. Інвестори

73


Privat Space

Звичайне диво за 1 гривню Ніхто не знає, як саме відбуваються дива — у цьому вся суть чудес. Хоча про те, як твориться одне з таких див, точно знає ПриватБанк. Найдобріша, найзворушливіша благодійна акція року від благодійного фонду ПриватБанку “Допомагати просто!” та Mastercard повертає віру в чудеса й добро понад трьом тисячам дітей. 1 січня зранку у двері дитячих обласних лікарень по всій Україні стукає Санта Клаус із помічниками, щоб подарувати свято маленьким пацієнтам, які змушені були зустріти Новий рік у стінах лікарняних палат. Зазвичай це важкохворі діти, які не можуть перервати курс лікування, діти, позбавлені батьківського піклування, яким просто немає куди поїхати на свята, діти, яким далеко добиратися додому, щоб заглянути під ялинку в очікуванні подарунків. Можна тільки уявити, як сяють їхні очі, коли вони несподівано отримують вітання і дарунки! Та й медициною доведено, що позитивні емоції сприятливо впливають на перебіг будь-якого захворювання і пришвидшують одужання. Акцію “Звичайне диво” банк у партнерстві з Mastercard проводять четвертий рік поспіль, вона вже стала новорічною традицією для доброчинців.

74


Традиційно акція проходить із початку листопада до 31 грудня, і долучитися до неї дуже просто — варто лише зареєструватися на спеціальному сайті, який функціонує протягом дії акції, і після цього з кожної оплати, здійсненої за допомогою гривневої картки ПриватБанку, 1 гривня відраховується на благодійність. Окрім того, до кожної “благодійної”, ще по 1 гривні додають ПриватБанк та Mastercard. На сайті в режимі реального часу відображаються надходження та кількість учасників. І щороку кількість учасників зростає, тож, відповідно, збільшується й сума зборів.

На зібрані кошти фондом банку буде закуплено і доставлено в дитячі лікарні України необхідне медичне обладнання та ліки. Після закінчення акції банк надсилає всім доброчинцям звіт про витрачені кошти, додаючи до нього найяскравіші фото, зроблені під час привітань. Ці світлини не залишать байдужим нікого – щирі дитячі емоції зворушують і надихають робити добро. Чекаємо наступного року, коли звичайне диво знову творитимуть надзвичайні люди.

Кількість учасників акції 2017 рік – 60 452

2018 рік – 71 443

2019 рік – 99 369

2020 рік – 148 997

Сума зібраних коштів 2017 рік – 60 452 грн

2018 рік – 1 012 050 грн

2019 рік – 5 409 267 грн

2020 рік – 10 047 366 грн

75
Privat Space

Монета як особливий вид подарунку Чекаєте на немовля? У рідної людини скоро день народження? Маєте бажання відзначити роботу партнера та побажати йому успіхів? Монети з банківського металу іноземних монетних дворів – найкращий вибір сучасності. Найвища проба, завжди в наявності (а якщо чогось немає, то є маса альтернативних варіантів), постійне оновлення колекції, можливість отримання монет під замовлення, найпопулярніші монетні двори світу – The Perth Mint із самої Австралії та Mennica Polska від сусідки Польщі. Найголовніше – найкраща ціна на ринку України (якщо не вірите, то перевірте). Така величезна кількість переваг і все в одному банку! Звертайтеся на номер телефону 3700 або до свого персонального менеджера.

“Рік бика”

“Народжений бути щасливим”

Розмір: Ø 32 mm Вага: 10 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 500 франків Монетний двір Польщі Срібна монета з позолотою, покрита рутенієм і прикрашена червоним кристалом Swarovski Elements – щасливий талісман не тільки для народжених у рік Бика. Монета символізує щастя і процвітання, неодмінно принесе успіх та добробут у новому році!

Розмір: Ø 41 mm Вага: 16.81 г Номінал: 500 франків Монетний двір Польщі Монета «Народжений бути щасливим» – пам’ятний подарунок батькам, який завжди буде нагадувати про щасливий і світлий день їхнього життя – появу на світ улюбленого малюка.

“Рік бика, квадрант” (набір із 4 монет) Розмір: Ø 33.50 x 54.20mm Вага: 124.4 г Номінал: 1000 франків Монетний двір м. Перт (Австралія) Набір із 4 срібних монет, які утворюють коло, присвячений усім, хто народився в місячний китайський рік Бика. Набір представлений у футлярі і має сертифікат справжності. На реверсі першої монети – зображений бик, який оре поле. На реверсі другої монети – зображення пари биків і бабки перед деревом. На реверсі третьої монети – зображення дорослого бика, який стоїть на траві з бабкою. На реверсі останньої монети – зображення теляти, яке лежить на траві. Реверс кожної монети прикрашає позначка Пертського монетного двору – літера “P”. На аверсі всіх монет – зображення Її Величності Королеви Єлизавети II.

78


ПриватБанк news

№ 34/2021

“У яблучко!”

“Флемінг”

“In Victoria”

Розмір: 50 mm Вага: 31.1 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 1000 франків Монетний двір Польщі

Розмір: Ø 50 mm Вага: 31.1 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 1000 франків Монетний двір Польщі

Розмір: Ø 38,61 mm Вага: 17.5 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 1 долар Монетний двір Польщі

Авторитетність, упевненість, швидка реакція і точність – у саме яблучко! Необхідно знати, як використовувати всі прийоми в бізнесі, зокрема й на ринку інвестицій! На аверсі монети – зображення НьюЙоркської Фондової Біржі New York Stock Exchange (NYSE). Чудовий подарунок бізнес-партнерам на знак уваги та плідної співпраці.

Срібна монета, присвячена Яну Флемінгу – відомому автору романів про супершпигуна Джеймса Бонда. Монета представлена у футлярі з сертифікатом справжності. На реверсі монети зображений головний персонаж, загадковий агент 007. На аверсі – людина, яка вистрілила, а куля влучила в реверс монети.

IN VICTORIA – без праці перемоги не досягти, які б виклики не приготувала доля, усі перешкоди можна подолати завдяки завзятості, наполегливості й силі духу. Монета з чистого срібла стане чудовим подарунком-символом, що додає сил і впевненості своєму власникові.

“Крилата перемога”

“Яшмовий скарабей”

“Сонечко з лупою”

Розмір: Ø 32.6 mm Вага: 31.1 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 1 долар Монетний двір м. Перт (Австралія)

Розмір: Ø 38.61 mm Вага: 17.5 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 1 долар Монетний двір Польщі

Розмір: Ø 50 mm Вага: 17.5 г Метал, проба: Ag 999 Номінал: 500 франків Монетний двір Польщі

Красива срібна монета в неймовірному виконанні, на якій зображена Ніка – богиня перемоги. Чудовий подарунок, спрямований на успіх у досягненні цілей. На реверсі внизу зображено назву монети: WINGED VICTORY. На аверсі – зображення портрета Її Величності Королеви Єлизавети II.

Скарабей – священна комаха Стародавнього Єгипту, яка уособлює шлях Сонця. Монета з неймовірно красивою цифровою печаткою смарагдово-золотого кольору, покрита рутенієм, зі вставкою із зеленої яшми – каменя, зарядженого позитивною енергетикою, що захищає від негативної енергії і є символом добробуту.

Монета з гарним дизайном, зі вставкою мініатюрної лупи, уособлює відомий символ удачі – сонечко. Реверс монети прикрашає сонечко з маленьким збільшувальним склом, а також назва монети: Coccinellidae. На аверсі зображено герб Камеруну.

З повним переліком усіх доступних для продажу монет можна ознайомитися на сайті pb.ua/coins 79


Новинки для мандрівників На початку нового року, як завжди, хочеться згадати найкраще за минулий. Рік 2020 упевнено виборює номінацію “Рік домашнього затишку і теплоти”. Можливо, цей рік не запам’ятається подорожами та екзотичними місцями, але ми щиро віримо, що рік прийдешній подарує нам відчуття нових мандрівок. Саме тому ми старанно працювали, щоб подбати про ваші майбутні подорожі. Що ж нового ми зробили для наших мандрівників? Якщо ви мандрівник, який полюбляє шум дороги та зміну пейзажів у вікні автобуса, оформлюйте квитки на сайті bilet.pb.ua або в мобільному додатку Приват24 від наших партнерів німецької транспортної компанії FlixBus. Понад 2000 напрямків по Європі та США подарують комфорт та емоційну подорож автобусом.

80

Для мандрівників, які віддають перевагу літакам, додали розділ на сайті bilet.pb.ua “Послуги в аеропорту”, який дозволяє скористатися сервісом HighPass. HighPass — це сервіс, за допомогою якого можна забронювати й оплатити послуги в аеропортах по всьому світу. Доступні такі категорії послуг: VIP-обслуговування, Бізнес-зал, Fast Track / Meet&Greet.


ПриватБанк news

№ 34/2021 А тепер більш детально про можливості сервісу HighPass.

VIP обслуговування в аеропортах

VIP обслуговування в аеропортах – це окремий термінал, де особистий асистент подбає про передпольотні / постпольотні процедури й організує комфортний відпочинок. За вас оформлять документи, зареєструють багаж, а також вам запропонують вишукані страви та напої. VIP обслуговування означає окремий контроль на безпеку і паспортний контроль без черг, персональний трансфер між терміналом та повітряним судном, а також виділену парковку.

Business lounge

Business lounge – окремі зони преміум-класу, розташовані в залах вильотів аеропортів. Ідеальне місце, щоб розслабитися, випити різні напої, насолодитися вишуканою їжею або попрацювати в комфортній атмосфері.

Fast track/Meet & Greet

Fast track/Meet & Greet – ця послуга дозволяє пасажирам не витрачати зайвий час та уникнути черг при проходженні обов’язкових процедур, оформленні багажу й реєстрації. А якщо відправляєте в подорож дитину або батьків, асистент допоможе максимально оперативно й легко пройти передпольотні або постпольотні процедури.

Отже, з послугами HighPass час, проведений в аеропорту, стає особливим видом насолоди. Not just waiting. Airporting. Квитки вже оформлені, залишилося забронювати готель?! Не заходьте на інші сайти, адже на сторінці bilet.pb.ua додали можливість забронювати готель. У розділі “Готелі” потрібно вибрати місто, вказати дати проживання, кількість гостей, і ми запропонуємо готель на будь-який смак. Проживати в

затишному готелі чи обрати розкішні апартаменти, забронювати готель із конференц-залою або взяти у подорож домашнього улюбленця – про все це ми подбали. Врахували також різні способи оплати бронювання, харчування, додаткові зручності та зірковість готелю. Спробуйте – і переконаєтесь у зручності наших нових послуг, щоб наступний рік став переможцем у номінації “Рік довгоочікуваних мандрівок”.

81


Готівка на касі Щоб потім не було: “Я взагалі завжди даю за мийку тачки чайові, але тут щось готівки немає, завжди даю, чесно”. Користуйтеся сервісом “Готівка на касі” І таких ситуацій багато. То квіти мамі купити на базарі, то зелені чи фруктів у бабулі, то за доставку води розрахуватися. Згадайте свою незручну ситуацію, коли в гаманці не було готівки. Правда, це неприємно? Тепер це позаду. Ви можете зняти до 500 грн готівкою під час проведення купівлі за картками Visa та Mastercard ПриватБанк незалежно від суми платежу. То що ж таке сервіс «Готівка на касі»? Це можливість зняти готівку в торговій точці, попередньо здійснивши придбання товару чи послуги та розрахувавшись карткою в pos-терміналі. Більше не треба шукати банкомат і чекати в черзі. Для вас, як клієнта це: ● Економія часу. Ви робите покупки та знімаєте готівку в одному місці, не витрачаючи час на пошуки банкомата. ● Зручність. Можливість зняти залишок на карті (невеликі суми) та зробити покупки. Якщо ж ви торговець і бажаєте розвиватися, наш сервіс... ● Збільшує обіг, оскільки більшість покупок були зроблені з метою зняти готівку. ● Залучає нових клієнтів, активуючи торгову точку. ● Підвищує лояльність клієнтів, надаючи зручний сервіс.

82

У червні 2020 року ми масштабували сервіс, підключивши до нього 65 000 роздрібних торгових точок. А вже у вересні було підключено 250 000 терміналів по всій Україні. Це продуктові магазини, аптеки та заправки біля вашого дому з терміналами ПриватБанку. Якщо звикли робити купівлі у великих мережах – будь ласка! До нас приєдналися мережа заправок WOG, продуктові мережі Сільпо, Фора, Fozzy, Varus, 23Сім. Ми щодня чекаємо на нових партнерів. То що ж вам робити, коли знадобилася готівка? 1. Вибираєте всі потрібні товари в торговельній точці. 2. Розраховуєтеся карткою Visa або Mastercard. 3. Повідомляєте касирові, що хочете зняти готівку. 4. Одержуєте необхідну суму до 500* грн на руки. За 2020 рік сервісом скористалися понад 355 тисяч разів і зняли більше 107 мільйонів гривень. При цьому середній чек був 243 грн. Скористатися послугою можуть власники будь-якої картки ПриватБанку різних платіжних систем. А також власники карток інших банків України, якщо це дозволено банком-емітентом. Чекайте на гарні новини! Беремо й робимо!


інтерв’ю

№ 34/2021

Гурт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ: «Запалимо неймовірний концерт на честь дня народження нашої країни 24 серпня 2021 року» БЕZ ОБМЕЖЕНЬ – відомі українські рок-романтики, які завоювали багато сердець своєю щирістю і вмінням відверто ділитися почуттями. Кожен виступ гурту – це шалений потік енергії та емоцій. З перших акордів вони заводять публіку і не відпускають до самого кінця виступу. Фронтмен гурту Сергій Танчинець залюбки погодився на ексклюзивне інтерв’ю для видання “Privat Space”. - Сергію, історія гурту БЕZ ОБМЕЖЕНЬ розпочалася далекого 1999 року, але велику популярність і любов мільйонів гурт здобув після ефірів 7 сезону шоу Х-фактор. Чи можна назвати участь у шоу перезапуском кар’єри та великим поштовхом до визнання й любові шанувальників? - Справді, Х-Фактор відіграв суттєву роль у кар’єрному зростанні гурту. У всьому світі телебачення має вплив на шоу-бізнес. Проте я б не сказав, що саме Х-Фактор став перезапуском кар‘єри. Тут склалося декілька факторів. І наші попередні зусилля, і альбом «Дихаю тобою» були крутою музичною історією. Завдяки Революції гідності люди почали шукати й потребувати українську музику. У нас з’явилися квоти на радіостанціях, й української музики стало більше в радіоефірі. І звісно, талант-шоу «Х-фактор». Усі ці фактори склалися в одному місці в один час – й ось вам результат, який ми маємо зараз. - Українська естрада не багата на рок-колективи, які здатні були б грати 175 концертів на рік. Вас називають найбільш гастролюючим гуртом України. - Так і є. І ми дуже пишаємося тим, що ми даємо таку велику кількість концертів, і до нас приходять люди в абсолютно усіх куточках України. Насправді це і є найбільшим визнанням для кожного артиста – любов шанувальників і вщент забиті зали.

- У серпні 2019 року ваш гурт презентував новий альбом “Мільярди”, після чого стартувало масштабне турне. - Тур «Мільярди» взагалі став легендарним. 25 серпня 2019 року на Співочому Полі в м. Київ ми презентували альбом “Мільярди”. На його підтримку ми поїхали в тур, який охопив максимальну кількість міст України й не тільки. Це були як маленькі містечка, так і великі обласні центри. Шанувальники насолоджувалися найбільшою за всю історію гурту музичною програмою у супроводі яскравого шоу. У ній, окрім нових композицій, звучали найкращі хіти зі всіх попередніх дисків БЕZ ОБМЕЖЕНЬ. Фінальними концертами туру повинні були стати стадіонні виступи влітку 2020 року. Однак через епідеміологічну ситуацію у світі всі стадіонні виступи було перенесено на 2021 рік. На 30-ту річницю Незалежності України, 24 серпня 2021 року, БЕZ ОБМЕЖЕНЬ зустрінеться з шанувальниками на наймасштабнішому виступі за всю історію гурту – концерт «Про тебе» на НСК “ОЛІМПІЙСЬКИЙ”. - Що ви вкладаєте в цю назву та про кого ж насправді цей концерт? - Цей концерт про кожного з нас. Про всіх, хто здатен любити, відчувати, насолоджуватися. Ми чекаємо на цьому концерті абсолютно кожного, і дуже хочемо вже відіграти його! Це буде найкращий день цього року, я впевнений.

БЕZ ОБМЕЖЕНЬ – це про всі ті цінності, які потрібні нам у житті 87


Privat Space - Відіграти концерт на Олімпійському – мрія кожного артиста. Для вашого гурту це усвідомлення своєї популярності, багаторічна робота чи просто майже здійснена мрія? - Насамперед це результат нашої багаторічної роботи. Ми дуже багато працювали для того, щоб дозволити собі оголосити концерт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ на найбільшому концертному майданчику нашої країни. Звісно, у нас є почуття страху, це природно. Уся наша команда дуже відповідально ставиться до цього. Над цим проєктом, над концертом БЕZ ОБМЕЖЕНЬ на НСК «Олімпійський», працює багато людей, які знають свою справу і по-справжньому горять нею. Це режисери, постановники, декоратори й дуже багато інших фахівців. Крім того, до роботи залучена БЕZ ОБМЕЖЕНЬ Agency, яка зробить усе для того, щоб про цей концерт знала абсолютно вся Україна! Я впевнений, що ми досягнемо цілі й запалимо на неймовірному концерті до дня народження нашої країни 24 серпня 2021 року. - Цей рік мав бути більш вдалим, якби не пандемія. Проте з кінця травня до кінця серпня 2020 року ви влаштуваливеликийтурБезпечнихАвтомобільних Концертів всією Україною. Яка була основна ідея цього туру та як проходили концерти? - На початку карантину багато хто з артистів прагнув продовжувати своє творче життя, але можливостей не було, тому всі швидко пішли в онлайн. Ми вичекали, зробили невелику паузу, бо на початку карантину була сила-силенна таких онлайн виступів, а потім разом із компанією «Міжнародні авіалінії України», Міжнародним аеропортом «Бориспіль» та «Благодійною біржею України» вирішили влаштувати онлайн концерт на підтримку українських медиків, щоб зібрати кошти для придбання засобів індивідуального захисту. Ми зробили це нестандартно, не у студії, а у величезному ангарі, де постійно ремонтують літаки. Спеціально для нас на один день припинили всі ремонтні роботи. Тож ми мали можливість провести там концерт, який подивилося дуже багато людей. Ми зібрали 180 тисяч гривень для українських медиків. Після цього концерту нам захотілося живих виступів, тож наша команда вигадала насправді прекрасний формат, який просто висів у повітрі. Цю ідею нам вдалося реалізувати першими. Це формат «автомобільних кінотеатрів», які поширені по всьому світу, зокрема в Америці. Ми його трохи переробили та запустили новий проєкт – безпечний «автомобільний концерт», де люди не контактують одне з одним, окрім родин, які перебувають у своїх авто або біля них. Між машинами достатня відстань, і всі глядачі

88

приїжджають у захисних масках. Витримані всі норми захисту та правила карантину. Крім того, усі концерти погоджені з місцевими органами влади. 29 травня у Луцьку ми провели перший «автомобільний концерт» на 500 автомобілів, де майданчик був ущент заповнений. Після першого вдалого виступу ми вирішили поїхати у невеликий український тур і відвідати до 12 міст. З червня по серпень ми грали в межах цього туру. Люди задоволені, щасливі у безпеці слухають свою улюблену музику та відпочивають родинами. У цілому на майданчику панує суцільне щастя, яке ми також переживаємо разом із нашими шанувальниками. Це дуже незвично, нестандартно і водночас дуже круто. Безпечні Автомобільні Концерти – це подія унікального формату. Хоч і замість оплесків чи щирого захоплення, яке ми звикли спостерігати в очах шанувальників на концертах, були фари та сигнали автомобілів, кожен вихід на сцену пробирав до мурашок. – На початку січня, у день народження гурту, ви випустили нову пісню з назвою «Поклянись. Поцілуй. Обійми». У головних ролях у кліпі знялися танцюристи з проєкту «Танці з зірками», де ви


Це такий кайф, бачити, що все, що ти робиш, – отримує таку шалену віддачу


Privat Space

дійшли до чвертьфіналу. Що вкладаєте в цю назву, і яка ідея, посил треку? - Ця пісня – про спектр емоцій, які проживають люди протягом усього свого подружнього життя. На честь 22-річчя гурту ми вирішили зробити подарунок прихильникам у вигляді нової роботи, адже саме шанувальники є невіддільною частиною БЕZ ОБМЕЖЕНЬ. Вони протягом усіх цих років були поряд із нами. Головними героями відеороботи на нову пісню стали танцівниця Яна Цибульська (вона була моєю партнеркою на проєкті «Танці з зірками») та її чоловік – Дмитро Жук. Подружня пара станцювала, ніби проживаючи різні емоції: кохання, спокій, ненависть, радість, розчарування. Це дуже сильний кліп, у якому немає місця грі. Лише справжні, щирі почуття. А також історія, яка розгортається між двома закоханими людьми і яку проживає абсолютно кожна пара. Нам було важливо показати кожну емоцію саме такою, як вона є, щоб кожен, хто перегляне кліп, прожив її разом із нами. Здається, у нас вийшло. Виникла

ідея зняти саме танець, адже я довгий час був у проєкті «Танці з зірками» і присвятив цьому частину життя. Ці всі емоції, які описані у новій пісні, дуже гарно вдалося передати за допомогою танцю. Ми зібрали професійну команду для зйомок кліпу. Мені хотілося бачити в кадрі людей, які справді закохані одне в одного, які будуть щирими у своїх емоціях. У нас вийшла надзвичайно чуттєва робота, якою можна пишатися. - Ви дійшли до 11 ефіру проєкту «Танці з зірками», стали одним із кращих у цьому шоу й часто кардинально змінювали образи. Чи важко було виходити зі звичного образу рокера Сергія Танчинця і перевтілюватись у мишу Рокфора чи клоуна Пеннівейза, а до цього ще й танцювати? Чи зразу ви погодилися взяти участь у шоу? - Цей проєкт був просто неймовірним досвідом для мене. Десь після другого або третього спілкування зі своєю командою, продюсерами шоу “Танці з зірками” все-таки було прийнято рішення прийняти

Безпечні Автомобільні Концерти – це подія унікального формату, замість оплесків чи щирого захоплення були фари та сигнали автомобілів, кожен вихід на сцену пробирав до мурашок 90


№ 34/2021 цей виклик. Я зрозумів, що хочу взяти участь у проєкті не тому, що так треба, а тому що в мене ніколи не було такого досвіду, і мені захотілося це зробити від щирого серця. Ми з моєю партнеркою Яною Цибульською проводили щоденно в танцювальному залі по 7-8 годин. Кожного дня ми вчили нові рухи, танцювали та готувалися до наступних ефірів. За 3 місяці проєкту я схуд на 7 кілограмів. Це було дуже важко фізично, адже до цього я взагалі не займався спортом, але мені дуже хотілося довести самому собі, що я можу. Проєкт подарував багато нових знайомств, і я дуже радий, що все-таки погодився на цю «авантюру». Спочатку мені, звісно, було незвично приміряти на себе усі смішні образи, адже це не зовсім про мене. Але потім мені стало «по фану» і я просто кайфував від того, що зі мною відбувається. Я дуже вдячний за цей неймовірний досвід, це була якась казка! Я дякую всім людям, які доклали зусиль, щоб Сергія Танчинця зразка червень/липень, перетворити на Сергія Танчинця зразка листопада 2020 року. Я вдячний прекрасній Яні за всі ті зусилля, які вона доклала, щоб ми так виглядали протягом усіх одинадцяти ефірів. Вона неймовірно талановита дівчина, справжній друг і прекрасний учитель. - У сучасних реаліях гурти та виконавці мають бути успішними не тільки на живій сцені, а й в онлайн середовищі. Ви маєте срібну кнопку Youtube та понад 100 мільйонів переглядів своїх кліпів. Як оцінюєте ці результати й чи готові боротися за вищі показники? - У нас прекрасні результати в мережі! Ми дуже вдячні нашим шанувальникам, які на 100% віддаються, як наживо під час концертів, так і онлайн. Ми завжди тісно комунікуємо з публікою, відписуємо на коментарі чи дякуємо за приємні слова. Це такий кайф, бачити, що все, що ти робиш – отримує таку шалену віддачу! Зараз на нашому YouTube каналі близько 250 тисяч підписників, і я чомусь упевнений, що зовсім скоро, можливо, за рік, ця цифра сягне 1 000 000 людей. Наша колекція поповниться, і біля срібної кнопки гордо постане ще й золота. Але найголовніше для нашої команди – зовсім не цифри. Головне – те, як люди реагують на наші пісні та кліпи. Ми завжди читаємо всі коментарі. Приємно усвідомлювати, що хтось під наші пісні мириться після сварок, а хтось робить пропозицію руки та серця. Ми неймовірно вдячні за таку віддачу. - Гурт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ має нагороди «Кращий рок-гурт» популярних музичних премій: двічі премії “Золота жар-птиця” та “M1 Music Awards-2019”.

інтерв’ю Отримувати нагороди та статуетки так само важливо, як і збирати аншлаги на своїх концертах? - Звісно, це важливо. БЕZ ОБМЕЖЕНЬ – найкращий рок-гурт країни за версією цих премій. А це означає, що у нас неймовірна публіка, яка дуже сильно підтримує нашу команду, і спільними зусиллями ми досягаємо таких вершин. Загалом концерти та премії взаємопов’язані. Якби люди не ходили до нас на концерти, не любили нашу творчість, не співали в унісон пісні – ми б не отримали такого визнання в країні. Тисячі людей, які приходять на концерт, на півтори години стають одним цілим механізмом, і це – найцінніше, що ми маємо, як артисти. Я вважаю, що БЕZ ОБМЕЖЕНЬ – це про всі ті цінності, які потрібні нам у житті. Спілкувався Олександр Парфенцев


Privat Space

Арттурне Україною. П’ять мистецьких місць, про які знають не всі Внутрішній туризм однозначно став відкриттям 2020 року. А поки світ оговтується від пандемії й не поспішає відкривати кордони для мандрівників, ми вивчаємо мапу України в пошуках нових пунктів призначення. Слідом за мальовничою природою й історичними пам’ятками спробуємо поглянути на Україну мистецьку. Адже не лише в столиці зосереджено яскраві культурні об’єкти, варті уваги. У різних куточках країни можна знайти унікальні артмісця майже «для своїх». Тож вирушаємо в мандрівку мистецьким світом: від унікальних колекцій українського модерну в селі до першого парку сучасної скульптури просто неба.

1. Пархомівський художній музей (Харківщина) Виявляється, щоб побачити полотна Малевича, Кандинського й Пікассо, не обов’язково їхати до Парижа чи Мадрида — можна завітати на Харківщину. Адже майже 70 років у селі Пархомівка Харківської області працює унікальний музей, створений з ініціативи вчителя історії Панаса Луньова. Крім уже згаданих художників, тут також можна знайти роботи Айвазовського, Реріха й навіть Шевченка та Маяковського. Фонди музею налічують понад 7 тис. експонатів, що розмістилися в маєтку XVIII сторіччя. Після огляду експозиції й вишуканої архітектури відвідувачі мають змогу насолодитися природою біля мальовничого озера неподалік музею. Сайт: museumparhomovka.com.ua

2. ТЕО: театральний простір (Одеса)

Неординарність цього артпростору пов’язана вже з його розміщенням та історією. Це колоритне підземелля, збудоване в ХІХ столітті, спершу слугувало винницею мадам Трубецької, а згодом — військовим і продовольчим складом. Лише наприкінці 2017 року його переобладнали під театральну студію. Як зазначають автори проєкту, мета ТЕО — зробити сучасне

92

мистецтво ближчим до публіки й стати місцем діалогу між митцем і глядачем. До постанови вистав тут залучають професійних режисерів, які порушують актуальні теми й працюють із сучасними технологіями. Також у ТЕО діють освітні програми, акторська студія та лабораторія авторського кіно, а ще тут відбуваються покази, виставки та виступи гастрольних незалежних театрів України. Тож театральний світ Одеси прямо в центрі міста може відкритися для вас по-особливому. Сайт: teotheater.com

3. Dnipro Center for Contemporary Culture (Дніпро) Центр сучасної культури в Дніпрі відкрився тільки в жовтні 2020-го, але вже встиг яскраво закарбуватися


огляд

№ 34/2021

щоб створювати майбутнє. Тут зосереджено живопис, графіку, скульптуру, інсталяцію й відеоарт від українських авторів ХХ—ХХІ століть. Крім основного фонду, який налічує понад 800 артоб’єктів, музей містить виставкові зали зі змінною експозицією. А ще — галерею стритарту, студію гепенінгу й бібліотеку мистецької літератури. Можна обмежитися відвідинами тільки цієї локації, а можна зорганізувати екскурсію «мистецьким трикутником» міста (разом із Художнім музеєм Луцька й Музеєм волинської ікони). Тож, якщо вам здавалось, що туристичний потенціал міста вичерпується Луцьким замком, тепер уже знаєте, куди завітати. Сайт: msumk.com

в культурному житті міста. Це насамперед майданчик для мистецьких експериментів і колаборацій. Так, наприкінці жовтня центр вразив ефектним аудіовізуальним шоу з нагоди відкриття. Тут організовують виставки, кіноперфоманси, лекції, виступи інді- й електронних гуртів. Хто планує мандри на літо, може потрапити на сьомий фестиваль нових медіа, експериментальної музики й аудіовізуального мистецтва «Конструкція». Він проходитиме 17–20 червня. Крім яскравих артподій, колориту Центру сучасної культури додає розміщення в будівлі 1902 року, що є пам’яткою місцевого значення. Сайт: dniproccc.com

4. Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк)

5. Park3020 — перший парк сучасної скульптури (Львівщина)

Музей світового зразка, що вразить навіть вибагливого відвідувача. Хоч і заснований лише два роки тому, він може впевнено скласти конкуренцію топовим артпросторам у столиці. Це, за словами засновників, місце, де зустрічаються люди, ідеї та мистецтво,

Мистецтво, яке важко вписати в стіни звичайних артлокацій, може розкритися цілком по-новому в необмеженому просторі. Це блискуче засвідчує Park3020, що розміщується біля курорту «Едем резорт» на Львівщині й просто неба експонує скульптури 23 сучасних українських митців. Число 3020 у назві, за словами засновників, означає символічну дату створення й водночас утілює творчі амбіції — стати парком майбутнього. Парк відкрився для відвідувачів тільки восени 2020 року й відразу заполонив соцмережі прихильників сучасного мистецтва фотографіями фантастичних пейзажів та артоб’єктів. Також Park3020 співпрацює з Йоркширським скульптурним парком. Це допомагає разом залучати міжнародних експертів до розвитку парку і створення спільних освітніх програм. Для охочих поєднати культурну програму з прогулянками на свіжому повітрі це місце просто ідеальне. Сайт: park3020.com

93


Privat Space

7 найочікуваніших фільмів і серіалів весни 2021-го Торік кіноіндустрія впала в сплячку, затягнувши фільмування й перенісши безліч релізів на 21-й. Кінороби далекі від оптимістичних прогнозів щодо повернення на великий екран, а тому більшість ставок роблять саме на серіали. Найрадикальніше до цього підійшов стримінговий сервіс від HBO. Він обіцяє випускати в себе релізи найгучніших фільмів у день їхньої прем’єри в кінотеатрах. Щоправда, ця можливість доступна тільки для мешканців США. Зі свого боку, Disney вирішив перекрити втрати, викотивши на свій стримінг хвилю серіалів за найуспішнішими франшизами — Marvel і Star Wars. Оскільки кіномани зачекалися на деякі ще торішні релізи, ми зібрали топ-7 найбільш очікуваних фільмів і серіалів, що мають вийти вже цієї весни.

Фільми

«Агент 007: не час помирати» Цей фільм мав стати головною кіноподією 2020-го, але через пандемію його вихід кілька разів переносили й зрештою вирішили випустити аж у квітні 2021 року. Не в останню чергу й через чорну іронію самої назви. Це ювілейний, 25-й фільм «бондіани» під режисерством Кері Фукунагі («Справжній детектив»), а саундтрек до нього написала зірка покоління Z Біллі Айліш. За сюжетом, Бонд у виконанні Деніела Крейґа планує відпочити від буднів агента 007 на Ямайці, але, звісно ж, приходить на допомогу старому другові в пошуках зниклого науковця.

94

«Чорна вдова»

«Морбіус»

Екшен-трилер, що відкриває четверту фазу кіновсесвіту Marvel, і перший повнометражний фільм про одну з найхаризматичніших героїнь «Месників». Це приквел, з якого ми дізнаємося, що ж робила Наташа Романова перед тим, як потрапила в команду Тоні Старка. Режисеркою фільму стала Кейт Шортленд, а продюсером — Кевін Файгі. Реліз в Україні заплановано на травень 2021 року.

Чергова прем’єра на основі коміксів Marvel із Джаредом Лето у головній ролі, якому також складуть компанію Том Гарді й Метт Сміт. Моторошна історія антигероя — ученого-хіміка, який, намагаючись подолати хворобу крові, стає учасником власного експерименту й перетворюється на вампіра з надприродними здібностями. Прем’єру стрічки в Україні заплановано на березень.


огляд

№ 34/2021

Серіали

«Сокіл і Зимовий солдат» (Disney+)

«Локі» (Disney+)

Команда Marvel вирішила взяти реванш за 2020 рік: перший за останні десять років, коли не вийшло жодного блокбастеру за участю їхніх героїв. Тому найближчі два роки на екрани вийде понад 10 серіалів, а також кілька фільмів від підопічних Кевіна Файгі. Пригоди Сема Вілсона й «Бакі» Барнса було заплановано до релізу ще на кінець 2020-го. Але через пандемію зйомки затягнулись, і тому історію про героїв другого плану з числа «Месників» глядачі стримінгової платформи Disney+ зможуть побачити в березні 2021-го.

Один з найочікуваніших серіалів від Marvel — повернення на екрани Локі. Головний трикстер усесвіту Marvel воскресає у своєму стилі: попри те, що він нібито загинув на початку фінальної частини «Месників», йому допомагають подорожі в часі. Спіноф з неперевершеним Томом Гіддлстоном у головній ролі вже затизерили — і тут Локі без зайвої скромності навіть натякає на свої амбіції балотуватися в президенти США. Чого ще чекати від нього, побачимо в травні.

«Тінь і кістка» (Netflix)

«Краще подзвоніть Солу» (6-й сезон) (Netflix)

Після успіху «Відьмака» Netflix знову освоює екранізації фентезійних романів. Цього разу серіалом стане серія книжок американки Лі Бардуго. Події тут відбуваються у всесвіті Гришаверс, який є домівкою для магів і різних міфічних чудовиськ. Тутешні маги зазнають гонінь, але головна героїня знаходить у собі неймовірну силу, щоб знову об’єднати свій світ, який розділив на дві частини бар’єр вічної темряви. Шоу складатиметься з восьми серій. Воно об’єднає трилогію «Тінь і кістка» й дилогію «Шістка воронів», дія яких відбувається в одному всесвіті, але в різних часових межах. Шоу вийде у квітні 2021 року.

Успішний спіноф Breaking Bad, 5-й сезон якого, за версією BBC, увійшов у п’ятнадцятку найкращих серіалів 2020 року, повертається з фінальним сезоном у березні 2021-го. Кримінальна драма розповідає про життя Сола Ґудмана, адвоката з Альбукерке, до його появи в основному серіалі. Фінальні серії мали вийти ще торік восени, а тому критики не виключають чергового перенесення на літо 21-го.

95


Спорт удома і поза ним. Тренування як тренд 2021 року Пандемія 2020 року не лише закрила людство на вимушену ізоляцію, а й змусила нас подивитися під іншим кутом на речі та ті сфери життя, яким раніше ми приділяли менше уваги. Наприклад, завдяки ізоляції мипочали більше замислюватися про своє здоров’я, почали правильно харчуватись, дотримуватися правил особистої гігієни та зацікавилися спортивними тренуваннями. Тренд на тренування 2020 року не втратив своєї сили й нині. У моді 2021 року — дистанційні тренування, спорт на відкритому повітрі, моніторинг здоров’я за допомогою ґаджетів і віртуальні тренери.

Дистанційні тренування Протягом 2020 року тренування через інтернет стали звичним явищем, тож кількість платформ з програмами онлайнових занять від тренерів зросла. Наприклад, 2020 року Facebook запровадив функцію платних онлайн івентів. Завдяки їй можна потрапити на тренування навіть всесвітньо відомого фахівця з іншої країни просто з власного будинку.

96

Також з початком локдауну безплатні тренування на Facebook і в Instagram почали проводити такі спортивні бренди як Adidas, Nike, Reebok та інші. Їх можна знайти на сторінках брендів у цих соцмережах. Не відстають і спортивні стартапи. 2020 року був анонсований та запущений застосунок Co-train. space. Його користувачі можуть вибирати на Youtube тренування та проводити його разом з друзями. На


спорт

№ 34/2021 екрані, окрім тренування, можна побачити показники їхніх успіхів. Ще один стартап Aaptiv, у який інвестував Amazon, під’єднує людей до різноманітних тренувальних та оздоровчих сеансів у приміщенні та на відкритому повітрі. Усі охочі можуть займатися самостійно та, як правило, без спеціального обладнання. Проєкт був запущений ще два роки тому. На початку пандемії трафік на платформі збільшився на 100%, а кількість користувачів — на 200%. Платформу також використовують інші фітнес-сервіси: FitReserve, Weight Watchers та Audible (належить Amazon). Стартап Calibre наприкінці 2020 року представив платформу для індивідуальних тренувань. Платформа поєднує людей з тренерами, які створюють для них індивідуальні плани тренування й харчування, а також надають зворотний зв’язок щодо прогресу.

Спорт під наглядом ґаджетів

повідомленнями, а й датчик кисню, нагадування про фізичну активність, розумний годинник, розпізнавання великої кількості вправ і безконтактна оплата. Найпопулярніші виробники — Apple, Samsung, Huawei, Garmin, Xiaomi.

Стартап Quell перетворює віртуальну гру на спортивне змагання за допомогою розумних рукавиць. У рукавицю вбудовані датчики, що зчитують рухи та відтворюють їх у віртуальному просторі. Продавати пристрій почнуть наприкінці 2021 року.

Xiaomi Mi Band 5

Під час карантину дехто почав уважніше стежити за своїм здоров’ям, зокрема за допомогою ґаджетів. За прогнозами Canalys, до кінця року показники продажу розумних годинників і браслетів сягнуть 120 млн/шт. Ще рік тому, за даними Trendforce, продано майже вдвічі менше, а прогноз на 2020 рік передбачав 80 млн/шт. Ґаджети для тренування купують, тому що вони мотивують на фізичну активність. Навіть недорогі моделі стають дедалі розумнішими, їхні корисні функції стають у пригоді в повсякденному житті. Це не тільки великий екран зі зручними

Зручний. У Xiaomi Mi Band 5 великий кольоровий 1,1-дюймовий AMOLED-дисплей і батарея, що витримує до 10 днів без підзарядки. Піклується про здоров’я. Браслет має 11 режимів тренування, надточний сенсор серцевого ритму PPG Mi band 5, додаток для дихальної гімнастики, датчик кисню в крові та інші корисні функції. Застосунок для браслета «взаємодіє» з розумними вагами та кросівками родини Xiaomi, тож завдяки цьому стежити за станом здоров’я стає ще простіше. Керує смартфоном. Крім того, Mi Band 5 вміє керувати смартфоном: вмикати камеру й робити фото, перемикати музичний трек, вмикати режим «Не турбувати». Сплачує безконтактно. Xiaomi Mi Band 5 підтримує безконтактну оплату з карткою Mastercard за допомогою NFC. Щоб почати сплачувати безконтактно, треба тільки додати свою картку в меню застосунку Mi Fit у розділі «Банківські картки».

97


Privat Space

Віртуальні тренери

Fitbit став піонером у сегменті спортивних ґаджетів ще кілька років тому. Він запропонував користувачам передплату на спеціальні програми на потреби користувача: хоч зі спортивних активностей, хоч із харчування. Наприкінці 2020 року Apple запустила сервіс Fitness+ (поки не доступний в Україні). Він використовує інтелектуальну систему рекомендацій спортивних активностей, базуючись на попередніх тренуваннях користувача та його смаках. У базі є йоґа, силові тренування, танці, їзда на велосипеді на ін. Заняття проводять тренери світового класу. Смартгодинники також отримують віртуальних тренерів. Годинники Samsung ще кілька поколінь тому навчилися допомагати бігунам дотримуватися правильного темпу. Цього року віртуальний тренер для пробіжки з’явився в смартгодиннику Huawei Watch Fit у вигляді віртуального суперника, який завжди дотримується правильного темпу. Також будь-які годинники та браслети Huawei вміють рахувати, скільки часу потрібно на відновлення залежно від виду та інтенсивності тренувань. Стартап Mirror розробив інтерактивне дзеркало ще 2018 року. Воно показує вправи, що виконує тренер,

98

і водночас те, як їх робить користувач. У дзеркалі доступні персональні та групові тренування — наживо або в записі. Нарешті, 2020 року за справу тренувань узявся і штучний інтелект. Вищезгаданий Aaptiv почав використовувати ШІ, щоб ліпше підбирати тренерів і персональні програми тренувань для користувачів. Індійська компанія SeeHow розробляє «розумне» обладнання для крикету, яке дає можливість тренерові спостерігати за технікою спортсменів у реальному часі. SeeHow використовують у 12 академіях крикету в дев’яти країнах. Крім SeeHow, крикет аналізують StanceBeam і Microsoft. А SeeHow планує поширити сервіс ще й на бейсбол. Застосунок Mustard аналізує техніку гравців у бейсболі завдяки камері смартфона та ШІ. Незабаром сервіс буде доступний для широкого загалу користувачів і почне підтримувати інші види спорту.

Ренесанс нетрадиційного спорту

Видання Sporttomorrow розповідає, що за останні кілька років інтерес до традиційних видів спорту, таких як футбол, бейсбол, хокей і футбол, постійно знижується через покоління Z. Вони вважають, що ці види спорту забирають занадто багато часу, нудні та не дозволяють проявити себе.


спорт

№ 34/2021

8 сервісів для тренувань не виходячи з дому 7 Minute Workout — iOS-додаток з високоінтенсивними 7-хвилинними тренуваннями. Exercise.com — сайт (і мобільні застосунки) з планами тренувань для користувачів різного рівня. У базі понад 600 тренувань, більшість доступна за передплатою. WodCat — сервіс-генератор вправ для кросфіту. Є вебверсія та мобільні застосунки. Adidas Running та Adidas Trening — додатки Adidas з тренуваннями у різних видах спорту та для всіх груп м’язів. Nike Training Club, Nike Run Club — те саме, тільки від Nike . 8fit — застосунок із вправами та меню. Motify — застосунок для онлайнових занять із тренером або групами. Є різні види спорту (йоґа, пілатес, фітнес, кардіо) і цілі. Індивідуальні тренування платні, групові — безплатні, з відгуками, відеоінструкціями й можливістю вибрати безліч тренерів. Aaptiv — схожий принципом додаток. У базі є понад 3000 тренувань з різних видів спорту, застосунок складає індивідуальні програми з кількох видів спорту залежно від побажань користувача. Безплатної версії немає. На перше місце виходять такі нетрадиційні види спорту, як пригодницькі та електронні, а також відгалуження наявних видів спорту. Крім того, видання відзначає ренесанс моди на гольф і хайкінг. Вони поєднують обидва тренди — аутдор і відносно невелика кількість людей, а отже — досить безпечні для учасників.

Комплексний підхід Sporttomorrow виділяє ще один спортивний тренд — це комплексний підхід до тренувань. Розумна їжа, нейрокоучинг, генна терапія, керування сном — усі ці речі з екзотики найближчим часом перетворяться на типові інструменти спортсмена. У майбутньому це призведе до суттєвого поліпшення результатів.

99


Privat Space разів подумаємо, перш ніж потиснути руку іншій людині, торкнутися предмета загального користування або передати свою банківську карту касиру чи продавцю. На щастя, є можливість оплачувати покупки в магазинах власними руками, навіть не торкаючись термінала. Але потреба в готівці все одно залишається: оплатити за проїзд, купити домашні продукти на ринку або ж просто почути шелест новеньких кольорових купюр. Зі звичкою сплачувати безконтактно з’явилася звичка залишати картки вдома. А що робити, коли терміново потрібна готівка? Тепер для клієнтів ПриватБанку це перестало бути проблемою. До низки швидких та безпечних способів зняття готівки у нас додається новий пункт – готівка з NFC. Цей спосіб доступний у касах ПриватБанку, а також у наших оновлених банкоматах із функцією прийому готівки. Вам не треба торкатися ніяких поверхонь або передавати картку касиру відділення банку. Просто використайте девайс із налаштованою функцією NFC (смартфон, годинник, браслет тощо) та отримайте готівкові гроші. Як це працює в касі?

Крок 1.

Піднесіть свій девайс із налаштованою функцією NFC або картку з PayPass до термінала касира.

Крок 2.

Отримайте до 20 тис. грн готівкою за одне знімання. Як це працює в банкоматі з функцією прийому готівки?

Крок 1.

Видача готівки через NFC Як Ви ставитеся до готівки? Погодьтеся, дуже зручно, коли можеш сплатити будьщо і будь-де, маючи при собі тільки карту з PayPass або ж девайс із NFC. У 2020 році більшість людей переглянули своє ставлення до процесів, що вимагають дотиків і передачі своїх речей до рук сторонніх осіб. Відтепер ми кілька

100

Піднесіть свій девайс із налаштованою функцією NFC або картку з PayPass до лівої частини пристрою.

Крок 2.

Отримайте потрібну вам суму готівки (у межах лімітів карти). Звучить дуже просто, а працює ще простіше. Функція доступна для всіх типів карток та є абсолютно безкоштовною. Комісія за зняття така ж, як і при традиційному знятті готівки з банкомата. Якщо ж через NFC ви просто авторизуєтеся для проведення платежу в касі або в банкоматі з функцією прийому готівки, то комісія за цей платіж буде такою ж, як і при авторизації пластиковою карткою. Тобто завдяки цій новій функції ваш девайс може замінити пластикову картку.


ПРЕМІАЛЬНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗМІСТ Центри обслуговування VIP-клієнтів

104

● Visa Infinite

107

● Visa Signature

109

Преміальні картки ПриватБанку

● World Elite Mastercard ● World Black Edition Mastercard

● Картки Platinum

Послуги та продукти, що надаються

108

109 110

● Послуги персонального банкіра

111

● Кредитний ліміт на преміальній картці

112

● Консьєрж-сервіс ● VIP. Картка. Без. Комісії

● Переваги розміщення депозитів у ПриватБанку

● Керований чат – банк завжди на зв’язку з вами

● Допомога в організації подорожей ● Аеропорт-сервіси від Mastercard в Україні

● Умови доступу до безкоштовних аеропорт-сервісів в Україні ● Програма Mastercard Lounge у Європі

● Програма LoungeKey ● Аеропорт-сервіси ● Екстрений випуск карток ● Сервіс Security

● Сейфові скриньки

● VIP-бізнес-школа – перші кроки дітей на шляху до успіху

● Програма підтримки дітей за кордоном ● Послуги дистанційного керування рахунками ● Дисконтний клуб ПриватБанку

111

113 113 114 114

115 115 116 117

118

119 119

119

120 120 121 121

Ліцензія НБУ № 22 від 05.10.2011 р.

З питань співробітництва та розміщення реклами: Парфенцев Олександр +38 (096) 549 76 16 e-mail: aleksandr.parfentsev@privatbank.ua 101


Центри обслуговування VIP-клієнтів Актуальний перелік VIP-центрів завжди тут БЕРДЯНСЬК

Бердянська філія вул. Центральна, 49

ВІННИЦЯ

Вінницька філія вул. Келецька, 78а

ДНІПРО

ЗАПОРІЖЖЯ

VIP-центр Запорізького РУ вул. Незалежної України, 80 VIP-центр № 2 Запорізького РУ пр-т. Соборний, 58

VIP-центр № 1 Дніпропетровського РУ узвіз Крутогірний, 15А

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

VIP-центр № 2 Дніпропетровського РУ вул. Акінфєєва, 28

Івано-Франківська філія вул. Грушевського, 22А

VIP-центр № 4 Дніпропетровського РУ вул. Гоголя, 10

VIP-центр Хмельницької філії пр-т. Грушевського, 36А

Івано-Франківська філія вул. Шпитальна, 7

VIP-центр «Поділ» Столичного ГРУ вул. Ігорівська, 14А VIP-центр «Столичний» Столичного ГРУ вул. Грушевського, 1Д VIP-центр «Міленіум» Столичного ГРУ вул. Володимирська, 12 VIP-центр «Нові Липки» Столичного ГРУ вул. Драгомирова, 18

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ VIP-центр «Іллінський» Столичного ГРУ вул. Іллінська, 8

VIP-центр № 7 Дніпропетровського РУ пр-т Яворницького, 77

КАМ’ЯНСЬКЕ

VIP-центр «Маріїнський» Столичного ГРУ вул. Саксаганського, 61/17

VIP-центр № 8 Дніпропетровського РУ пр-т Яворницького, 99

КИЇВ

VIP-центр «Бульвар Фонтанів» Столичного ГРУ вул. Саперне Поле, 3

VIP-центр № 9 Дніпропетровського РУ вул. Мечнікова, 18 Відділення «Менора» Дніпропетровського РУ вул. Шолом-Алейхема, 4/26, КЦ «Менора»

ЖИТОМИР

VIP-центр Житомирського РУ вул. Перемоги, 99 VIP-центр № 2 Житомирського РУ вул. Київська, 47

102

Дніпродзержинська філія пр-т Свободи, 43 Відділення «Києво-Печерське» Київського РУ вул. Мечнікова, 10/2 Відділення «Європейське» Київського РУ пров. Музейний, 10 Відділення «Центральне» Київського РУ вул. Бульварно-Кудрявська, 24 VIP-центр «Хрещатик» Київського РУ вул. Хрещатик, 27А VIP-центр «На Саксаганського» Філії «Розрахунковий центр» вул. Саксаганського, 28

VIP-центр Столичного ГРУ-2 пр-т Героїв Сталінграда, 10А VIP-центр Столичного ГРУ-2 вул. Тургенєвська, 38 VIP-центр «Паньківський» Столичного ГРУ-3 вул. Паньківська, 27/78 VIP-центр «Інститутський» Столичного ГРУ-3 вул. Інститутська, 17/5 VIP-центр Столичного ГРУ-3 вул. Зарічна, 1Г


VIP-центр «Печерський» Столичного ГРУ-3 вул. Предславинська, 19 VIP-центр в IQ Столичного ГРУ-3 вул. Болсунівська, 13-15

КРАМАТОРСЬК

ОДЕСА

УЖГОРОД

VIP-центр «Грецький» Южного ГРУ пров. Червоний, 22

ХАРКІВ

VIP-центр № 3 Южного ГРУ вул. Леонтовича, 12

VIP-центр Краматорської філії вул. Ярослава Мудрого, 39

VIP-центр «Нежинський» Южного ГРУ вул. Тираспольська, 4

КРЕМЕНЧУК

VIP-центр «Шевченківський» Южного ГРУ пр-т Шевченка, 10/9

VIP-центр Кременчуцької філії вул. Першотравнева, 2В

КРИВИЙ РІГ

VIP-центр Криворізької філії вул. Костенка, 21

КРОПИВНИЦЬКИЙ VIP-центр Кіровоградської філії вул. Соборна, 1А

ЛУЦЬК

VIP-центр Волинського ГРУ вул. Відродження, 1

ЛЬВІВ

VIP-центр Західного ГРУ вул. Вітовського, 35А VIP-центр «Фокус» Західного ГРУ вул. Любінська, 104

МАРІУПОЛЬ

VIP-центр Маріупольської філії вул. Архітектора Нільсена, 54А

МИКОЛАЇВ

VIP-центр Миколаївського РУ вул. Нікольська, 71

VIP-центр «Сади Перемоги» Южного ГРУ вул. Академічна, 28 VIP-центр «Альбатрос» Южного ГРУ вул. Велика Арнаутська, 22

ПОЛТАВА

VIP-центр Полтавського ГРУ вул. Соборності, 70А

РІВНЕ

VIP-центр Рівненської філії вул. Грушевського, 77

СЄВЄРОДОНЕЦЬК

VIP-центр Закарпатського РУ вул. Швабська, 57 VIP-центр № 1 Харківського ГРУ пр-т Науки, 38 VIP-центр № 19 Харківського ГРУ вул. Алчевських, 1 VIP-центр «Відділення 28» Харківського ГРУ вул. Гоголя, 13 VIP-центр № 72 Харківського ГРУ пров. Банний, 1 VIP-центр «Відділення 84» Харківського ГРУ вул. Сумська, 110

ХЕРСОН

VIP-центр Херсонської філії вул. Потьомкінська, 20

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ VIP-центр Хмельницької філії вул. Зарічанська, 5/3

VIP-центр Луганської філії пр-т Гвардійський, 28Б

VIP-центр Хмельницькой філії вул. Проскурівського Підпілля, 73

СУМИ

ЧЕРКАСИ

VIP-центр “Слобожанський” Сумської філії вул. Харківська, 32

ЧЕРНІГІВ

VIP-центр “Акрополь” Сумської філії пл. Незалежності, 3/1

ТЕРНОПІЛЬ

VIP-центр Тернопільської філії пр-т С. Бандери, 38

VIP-центр Черкаського ГРУ вул. Гоголя, 221 VIP-центр Чернігівського РУ вул. Серьожнікова, 6

ЧЕРНІВЦІ

VIP-центр Чернівецької філії вул. Героїв Майдану, 36

103


Преміальні картки ПриватБанку ПриватБанк пропонує всі можливі преміальні картки міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard.

У нас ви можете обрати картку, що максимально відповідає вашим потребам та стилю життя!

Для тих, хто потребує найкращого

Для справжніх мандрівників. Ми допомагаємо відкрити світ з іншого боку

Для тих, хто цінує свій час та потребує додаткового комфорту

104


Visa Infinite Персональний консьєрж та пакет послуг “Luxury” від Консьєрж-сервісу виконають ваше замовлення:

Найпрестижніша картка Visa у світі, картка безмежних можливостей та унікальних привілеїв, Visa Infinite – це банківський продукт для обраних. Коло власників картки – міжнародний закритий клуб представників еліти, серед яких видатні суспільні та політичні діячі, члени королівських родин, видатні спортсмени та успішні підприємці. Стати власником картки Visa Infinite можна лише за запрошенням топменеджера банку.

Привілеї власникам картки Visa Infinite

Тільки власник картки Visa Infinite має можливість: • крім послуг персонального банкіра, користуватися необмеженим переліком послуг цілодобової служби «Консьєржсервіс» та обрати персонального консьєржа; • безкоштовно орендувати одну сейфову скриньку; •отримувати максимум привілеїв від платіжної системи, зокрема безкоштовну міжнародну страховку для власника картки та 5 членів його сім’ї з покриттям до 2,5 млн доларів США за умови оплати квитків або готелю карткою Visa Infinite; • отримувати знижки на послугу SpeedPass - 25%; • безкоштовно відвідувати бізнес-зали в усьому світі за програмою LoungeKey без обмеження кількості відвідувань на рік; • користуватися послугою Fast Line (швидка реєстрація і здача багажу та Fast Line) в аеропорту “Бориспіль” (термінал D) безкоштовно без обмежень за кількістю використань на рік; • користуватися послугою безкоштовного пакування багажу в аеропорту “Бориспіль” (термінал D) без обмеження кількості; • користуватися на особливих умовах послугою обслуговування у VIP-терміналі в аеропорту “Бориспіль”; • бронювати готелі з колекції Visa Luxury Hotels та отримати максимальні привілеї; • отримувати максимальні знижки від партнерів Visa по всьому світі; • безкоштовно скористатися офісами банку для проведення особистих зустрічей і переговорів. Обравши картку Visa Infinite, ви отримаєте необмежений доступ до персонального банківського обслуговування, а також ексклюзивний комплекс додаткових сервісів від ПриватБанку та його партнерів.

Послуги персонального банкіра

З будь-яких банківських питань ви можете звертатися до вашого персонального банкіра, який за вашим дорученням: • оплатить комунальні послуги та здійснить будь-які інші платежі; • відкриє рахунки в будь-якій валюті; • організує пенсійне обслуговування для ваших близьких; • проконсультує щодо умов розміщення депозиту, отримання кредиту; • надасть виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний вам період) тощо. Ваш менеджер завжди на зв’язку й допоможе заощадити ваш час.

• замовлення автобусних, залізничних та авіаквитків; • online-реєстрація на авіарейс; • замовлення додаткових послуг комфорту під час подорожей; • замовлення квитків на концерти, спортивні та інші розважальні заходи; • бронювання столика в обраному вами ресторані по всьому світі; • організація відпочинку (пошук визначних пам’яток, рекомендація й організація екскурсій, підбір розважальних програм); • підбір круїзів; • допомога під час купівлі товарів і послуг в Інтернеті та організація доставки на зазначену вами адресу; • пошук будь-якої довідкової інформації; • послуги візової підтримки; • замовлення додаткових послуг; • «Юридична та правова допомога» – безкоштовна професійна консультація з питань цивільного, сімейного, кримінального, адміністративного, житлового права та загального законодавства (звернення громадян, захист прав споживачів); Телефонуйте в Консьєрж-сервіс – і будь-яке ваше доручення буде виконано з особливою увагою.

Для вашого комфорту:

• пільговий період у разі користування кредитним лімітом; • цілодобова правова підтримка Служби безпеки ПриватБанку в межах сервісу Security; • безкоштовна юридична та правова допомога від юристівпрактиків ПриватБанку; • SMS-сервіси та Інтернет-банк Приват24.

На відпочинку та в подорожах:

• персональний консьєрж та цілодобова служба «Консьєржсервіс» надає online-допомогу в розв’язанні питань комфортного відпочинку та переміщення світом; • вам доступна програма страхування від Visa з покриттям до 2,5 млн $ для вас та 5 членів родини; • розгалужена мережа елітних компаній надасть найвищі знижки власникам карток Visa Infinite на території України в мережі Дисконтного клубу «ПриватБанк VIP»; • ексклюзивні привілеї в елітних компаніях, ресторанах та інших закладах від міжнародної платіжної системи VISA; • доступ до найкращих готелів для найвибагливіших із колекції Visa Luxury Hotels; • комфорт вашого перебування в міжнародних аеропортах забезпечить програма LoungeKey – безкоштовний доступ до понад 1000 бізнес-залів у всьому світі, плата за гостя – 32$ за 1 людину; • швидкість проходження митного контролю, допомогу від співробітників аеропорту та інші додаткові послуги забезпечать сервіси від партнера yQ.

Допомога топменеджера банку

Для підтримки оперативного зв’язку з банком і розв’язання нестандартних або екстрених питань за вами, крім персонального банкіра, закріплюється один із топменеджерів банку. Він відповість на ваш дзвінок або приїде на особисту зустріч і допоможе у розв’язанні будь-яких банківських питань.

Для вашої безпеки:

• цілодобова правова підтримка співробітників Служби безпеки ПриватБанку – сервіс Security. Послуга надається для вас і ваших найближчих родичів (чоловік/дружина, діти) на території України; • постійний моніторинг рахунку вашої картки для зниження ризику шахрайства.

Власник картки Visa Infinite може сформувати портфель своєї картки.

105


World Elite Mastercard Найпрестижніша картка платіжної системи Mastercard, що відкриває перед своїм власником безліч неоціненних привілеїв і вишуканого сервісу. Власники цієї картки – статусні клієнти, які поважають свій час, комфорт і часто подорожують. Власник Wolrd Elite Mastercard, крім преміального статусу, отримує доступ до світу необмежених можливостей, а також безлічі переваг від мережі обраних партнерів Mastercard в усьому світі.

Унікальні переваги власнику картки World Elite

Швидка реєстрація та здача багажу у “Борисполі” Окрема стійка № 48 у терміналі D та № 11 у терміналі F у зоні міжнародних рейсів в аеропорту “Бориспіль” для власників преміальних карток World Elite.

Послуга Fast Line

Проходьте авіаційну безпеку та паспортний контроль через окремий безкоштовний коридор Fast Line у разі вильотів за кордон, а також паспортний контроль після прильоту в аеропорту “Бориспіль” (термінал D і F) та аеропорту “Київ”. Відтепер послуга також доступна у разі вильотів по Україні в зоні внутрішніх рейсів аеропорту “Бориспіль” (термінал D).

Mastercard Lounge в Україні

Картка Wolrd Elite надає вам право безкоштовного відвідування залів Mastercard Lounge у таких аеропортах України: • аеропорт “Бориспіль”, термінал D – зал у зоні внутрішніх та міжнародних рейсів; • аеропорт “Бориспіль”, термінал F – зал у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт “Київ”, термінал А – зал West у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт “Харків” – зал у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт “Львів” – зал у зоні внутрішніх та міжнародних рейсів. Щоб зробити очікування рейсу комфортним, просто пред’явіть адміністратору бізнес-залу Mastercard Lounge вашу картку Wolrd Elite, й у вашому розпорядженні буде 2 години, протягом яких ви зможете перекусити, скористатися Інтернетом або просто відпочити у VIP-залі. Можливий 1 візит на добу. Під час входу на карті тимчасово блокується 1 грн для перевірки.

Mastercard Lounge за кордоном

Власники карток Wolrd Elite можуть безкоштовно відвідувати Mastercard Lounge у міжнародних аеропортах таких європейських міст: • Грузія: • Батумі, Міжнародний аеропорт Батумі, зона міжнародних вильотів; • Тбілісі, аеропорт ім. Шота Руставелі, зона міжнародних вильотів. • Угорщина: • Будапешт, аеропорт ім. Ференца Ліста, 1-й поверх терміналу SkyCourt, зона міжнародних вильотів. • Румунія: • Бухарест, аеропорт ім. Анрі Коанда, 1-й поверх, зона міжнародних вильотів. • Молдова: • Міжнародний аеропорт Кишинева, зона міжнародних вильотів. • Австрія: • Відень, аеропорт “Швехат” (три бізнес-зали); • Sky Lounge – у зоні реєстрації №3 на 2-му рівні;

106

• Jet Lounge – у зоні реєстрації №1 і №2 на нижньому поверсі; • AIR Lounge – термінал №1 або №2. • Росія: • Москва, аеропорт “Шереметьєво”, термінал Е, зона міжнародних вильотів; • Санкт-Петербург, аеропорт “Пулково”, термінал 1, зона міжнародних вильотів. • Чехія: • Прага, аеропорт ім. Вацлава Гавела, термінал 1, зона міжнародних вильотів.

Ваш Консьєрж-сервіс

Власникам World Elite надається розширений перелік можливостей Консьєрж-сервісу ПриватБанку з пакетом послуг «ELITE» (зокрема із залученням міжнародних компаній). Додатково до традиційних послуг бронювання готелів та авіаквитків забезпечимо: • англомовний супровід за кордоном; • переклад документів іноземною мовою; • допомогу в оформленні віз вам і членам вашої родини; • чартери, трансфери, оренду авто по всьому світі (Avis, Hertz); • online-реєстрацію на авіарейс; • пошук, покупку та доставку товарів, придбаних через Інтернет тощо.

Участь у програмі винагород Mastercard

Ви можете отримати приємні подарунки за те, що користуєтеся карткою Wolrd Elite. Зареєструйтеся у програмі винагород Mastercard та отримуйте бонусні бали під час кожної закордонної покупки. Щоразу, коли ви розраховуєтеся карткою Wolrd Elite за кордоном або на закордонних інтернет-сайтах, на ваш рахунок нараховуються бали, які ви можете обміняти на приємні подарунки з Каталогу винагород. Реєстрація, перевірка та обмін балів – https://rewards.privatbank.ua/

Гарантії безпечних розрахунків карткою

У разі виникнення проблем з авторизацією операції за карткою, вам одразу зателефонує співробітник Консьєрж-сервісу та допоможе розв’язати питання: • не проходить оплата в закордонній торговій точці, заважає мовний бар’єр – поспілкуємося з касиром, розв’яжемо питання некоректних блокувань; • втратили картку за кордоном – виготовимо й доставимо картку в будь-яку точку світу за 24 години. Ми цілодобово відстежуємо операції за вашою карткою з метою запобігання шахрайству.


Visa Signature Преміальна картка Visa Signature розрахована на тих, хто розуміє, що враження – це нова розкіш. Це продукт для забезпечених клієнтів, які цінують свій час і прагнуть наповнити власне життя та життя своєї сім’ї незабутніми враженнями.

Переваги власникам картки Visa Signature

Пакет послуг “Travel” від Консьєрж-сервісу, який допоможе: • знайти авіаквитки в будь-яку точку світу; • замовити чартер; • провести онлайн-реєстрацію на рейс; • підготувати документи для отримання візи; • підібрати тури, екскурсії та забронювати готелі в будь-якій точці світу; • замовити трансфер і/або орендувати авто зі знижками від партнерів.

Тревел-привілеї в Україні:

• знижка 50% на поїздки до аеропорту / залізничного вокзалу або звідти в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові та Запоріжжі в разі оплати преміальною карткою Visa; • 5% кешбеку за покупку квитків на транспорт та оплату таксі; • 10 безкоштовних упаковок багажу в аеропорту “Бориспіль”; • 10 безкоштовних використань послуги Fast Line (швидка реєстрація на рейс на стійці №48 + Fast Line) в аеропорту “Бориспіль” (термінал D); • 10 сертифікатів на 500 грн в один із ресторанів аеропорту “Бориспіль” в зоні міжнародних рейсів - ваша смачна альтернатива лаунжу; • 10 безкоштовних візитів у бізнес-зали LoungeKey по всьому світу.

Тревел-привілеї по всьому світу:

• туристичне страхування з покриттям до 750 000 $; • страхування від затримки рейсу/багажу з компенсацією до 300 $; • 10 безкоштовних візитів у бізнес-зали LoungeKey по всьому світу, включно з аеропортами України;

• знижки до 35% на оренду авто по всьому світу; • знижка 20% при бронюванні сервісів в аеропорту від yQ Meet and Assist; • знижка до 12% при бронюванні готелів на Agoda; • доступ до Visa Luxury Hotel Collection; • програма лояльності “Світ привілеїв” від Visa. Замовити преміальну картку можна у вашого персонального банкіра або через службу Консьєрж-сервіс.

World Black Edition ексклюзивну перевагу – цілодобову підтримку Консьєржсервіс із туристичних послуг.

Переваги власникам картки World Black Edition

Пакет послуг “Travel”, завдяки якому консьєрж-асистент допоможе в організації будь-якої поїздки: • купить квитки на будь-який транспорт та організує дорогу без стресу; • у разі перельотів із пересадкою запропонує лаундж-зал за програмою Mastercard Lounge (8 безкоштовних бізнес-залів) або LoungeKey (понад 1000 залів за ціною 32 долари США); • забронює готелі зі знижкою або з можливістю безкоштовного підвищення рівня номера; • орендує автомобіль зі знижкою від 10% і можливістю безкоштовного підвищення класу автомобіля. Клієнт прилетів, а автомобіль уже чекає! Поєднання вишуканого дизайну та привілеїв, здатних задовольнити очікування найбільш вимогливих і заможних держателів пластикових карток, знайшли своє втілення в новій преміальній картці – World Black Edition Mastercard. Її власник може отримати особливі преференції та фінансові вигоди в туристичних й івент-сервісах. Картка для тих, хто часто подорожує, цінує комфорт і високий рівень сервісу, а також не прагне до нав’язливої яскравості. Кожен власник картки World Black Edition Mastercard матиме

Консьєрж-асистент підтримає в будь-якій ситуації:

• знайде гіда для екскурсії; • розповість про заходи; • забронює столик у ресторані; • замовить таксі в будь-якій точці світу (звичайно, якщо там взагалі є таксі :-); • замовить та організує доставку товару з Інтернету; • терміново доставить картку замість втраченої або зіпсованої в будь-яку точку світу за 48 годин;

107


• здійснить платежі й перекази за дзвінком або зверненням у чаті.

Під час подорожей:

• Послуга Fast Line – це послуга для пасажирів в аеропорту “Бориспіль” (термінал D і F) й аеропорту “Київ” у разі відправки та прибуття на міжнародні авіарейси. Послуга передбачає надання клієнтам окремого коридору проходження перевірок авіаційної безпеки й паспортного контролю. Для власників карток World Black Edition Mastercard на постійній основі надається безкоштовно. Відтепер послуга також доступна під час внутрішніх рейсів по Україні з аеропорту “Бориспіль” (термінал D). • Послуга Mastercard Lounge – доступ до комфортних бізнесзалів в Україні та Європі. Власники карток World Black Edition можуть насолоджуватися очікуванням до відправлення рейсу в зоні міжнародних рейсів у терміналі D та F

аеропорту “Бориспіль”, залі West аеропорту “Київ”, а також 9 залах у Європі (безкоштовно – Батумі, Будапешт, Бухарест, Відень, Прага, Тбілісі, Кишинів, на особливих умовах – Москва, Санкт-Петербург). • Участь у Mastercard Premium Clubs (для карток Mastercard) – безкоштовне членство в Hertz Gold Plus Rewards або Avis Preferred Club дозволяє економити ваш час та отримувати гарантовані знижки до 35% й особливі привілеї в разі оренди автомобіля. Пропозиція діє для держателів преміальних карток World Black Edition Mastercard. Для реєстрації у програмі та замовлення автомобіля зателефонуйте в Консьєрж-сервіс ПриватБанку на за номером +38 073 900 00 02 або напишіть у чат Консьєрж-сервісу в мобільному додатку Privat24. • Доступ до понад 1 000 бізнес-залів LoungeKey по всьому світі. Вартість відвідування з карткою World Black Edition – 32 $ за 1 людину.

Картки Platinum • знижки власникам карток Platinum на території України в розгалуженій мережі елітних компаній Дисконтного клубу «ПриватБанк VIP», а також можливість накопичувати та витрачати бонуси під час оплати в торгових точках «Бонус Плюс»; • для ваших дітей: навчання у VIP-бізнес-школі.

Для вашого комфорту:

• ваш персональний банкір відповість на ваш дзвінок у будьякий час, надасть вам виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний вам період); • цілодобова сервісна підтримка Консьєрж-сервісу ПриватБанку (пакет послуг «COMFORT» завдяки якому ви отримаєте комфортне розв’язання питання та заощадите час, поки спеціалісти Консьєрж-сервісу будуть виконувати ваше замовлення); • пільговий період у разі користування кредитним лімітом.

Для вашої безпеки:

• цілодобова правова підтримка співробітників Служби безпеки ПриватБанку – сервіс Security. Сервіс надається вам і вашим найближчим родичам (чоловік/дружина, діти) на території України; • постійний моніторинг рахунку вашої картки для зниження ризику шахрайства.

Під час подорожей: Ми вже давно прийшли до розуміння, що гроші – це не ціль, а лише інструмент для придбання потрібних речей і здійснення бажань, а головну цінність життя становлять щирі й чисті людські емоції. З картками ПриватБанку класу Platinum бажані придбання стануть ще більш приємними від отримання знижок, подарунків і додаткових бонусів. Картки класу Platinum забезпечують її власникам високу якість обслуговування, комфорт і безліч переваг. Разом із карткою Platinum ви отримуєте комплект додаткових карток, послуг і сервісів від ПриватБанку та його партнерів: • додаткову міжнародну платіжну картку World Mastercard на ім’я власника картки Platinum або на ім’я довіреної особи (члена родини) власника картки Platinum; • участь у програмі LoungeKey – доступ до понад 1000 бізнесзалів міжнародних аеропортів у всьому світі; • цілодобову допомогу Консьєрж-сервісу; • консультації щодо купівель в інтернет-магазинах;

108

• Послуга fast Line з карткою Mastercard Platinum – прискорене проходження контролю безпеки під час вильоту за кордон в аеропорту “Бориспіль” (термінали D і F), а також в аеропорту “Київ”. Послуга також доступна під час внутрішніх рейсів по Україні з аеропорту “Бориспіль” (термінал D). • Послуга Mastercard Lounge – доступ до комфортних бізнесзалів. Власники карток Mastercard Platinum можуть насолоджуватися очікуванням до відправлення рейсу в зоні міжнародних рейсів у терміналі D та F аеропорту “Бориспіль”. • Участь у Mastercard Premium Clubs (для карток Mastercard) – безкоштовне членство в Hertz Gold Plus Rewards або Avis Preferred Club дозволяє економити ваш час та отримувати гарантовані знижки й особливі привілеї в разі оренди автомобіля. Для реєстрації у програмі та замовлення автомобіля зателефонуйте в Консьєрж-сервіс. • Доступ до понад 1 000 бізнес-залів LoungeKey в усьому світі. Для карток Visa Platinum доступні 2 безкоштовні візити на рік, вартість за наступні відвідування або плата за гостя – 32 $ за 1 людину. Для карток Mastercard Platinum усі візити платні – 32 $ за 1 людину.


Послуги персонального банкіра З будь-яких банківських питань ви можете звертатися до вашого персонального банкіра, який за вашим дорученням: • оплатить комунальні послуги та здійснить будь-які інші платежі; • відкриє рахунки в будь-якій валюті; • організує пенсійне обслуговування для ваших близьких; • проконсультує щодо умов розміщення депозиту, отримання кредиту; • надасть виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний вам період) тощо. Ваш персональний банкір завжди на зв’язку, тому допоможе заощадити ваш час. У його величезному арсеналі можливостей ви знайдете всі необхідні та найбільш прийнятні для вас фінансові рішення.

Витрати та платежі

Список рахунків окремо взятої родини може сягати величезних розмірів: • комунальні платежі (квартплата, газ, вода, електроенергія, опалення тощо), орендна плата; • послуги мобільного та стаціонарного зв’язку, міжміські та міжнародні переговори, рахунки інтернет-провайдерів, послуги кабельного та супутникового телебачення; • страхові внески; • рахунки за навчання у вишах, гімназіях та інших закладах; • штрафи, податки тощо. Ви можете дати розпорядження персональному банкіру на оплату з вашого рахунку платежів за заданими реквізитами в необхідній сумі. У разі потреби можуть бути налаштовані регулярні платежі за певними типами розрахунків.

Гроші в будь-яку точку світу

У деяких ситуаціях за кордоном, коли терміново потрібна готівка, а зняти її з картки немає можливості, вийти зі скрутної ситуації допоможе терміновий грошовий переказ. Протягом 10-15 хвилин після відправки ваші рідні зможуть отримати гроші, а ви будете спокійні за дитину, яка навчається в іншій країні; батьків, які відпочивають на курорті; дружину або чоловіка в бізнес-відрядженні. Вибір переказів у ПриватБанку великий, а ваш персональний банкір підбере найбільш вигідний варіант залежно від країни відправки та суми.

Збереження та примноження

Персональний банкір підбере найбільш зручні для вас і

вашої родини депозитні вклади. За вашим дорученням персональний банкір може здійснювати поповнення вкладу, перерахування відсотків на зазначений вами картковий або поточний рахунок, продовження депозитного договору та інші операції. Вирушаючи на відпочинок усією родиною, подбайте про безпеку сімейних коштовностей і важливих документів. Персональний банкір оформить для вас оренду сейфової скриньки на необхідний строк.

Консьєрж-сервіс розраховувати на швидке та професійне розв’язання вашого питання, індивідуальний підхід та якісне обслуговування. Крім того, ми дбайливо зберігаємо вашу особисту інформацію, щоб завжди враховувати ваші смаки та пропонувати лише ті рішення, що ідеально відповідають вашому способу життя. Консьєрж-сервіс – цілодобова служба, що є унікальним помічником для VIP-клієнтів і членів їхніх сімей у розв’язанні банківських питань, особистих доручень та наданні інформації довідкового характеру. Ми надамо саме ті послуги, від яких ви отримаєте максимальне задоволення! Звертаючись до нас, ви завжди можете

Перелік послуг «Консьєрж-сервісу» залежить від пакета преміального обслуговування: • пакет послуг «Comfort» для власників карток Platinum; • пакет послуг «Travel» для власників карток World Black Edition та Visa Signature; • пакет послуг «Elite» для власників карток World Elite; • пакет послуг «Luxury» для власників карток Visa Infinite.

109


Порівняння пакетів послуг Послуга

Comfort

Travel

Elite

Luxury

Екстрена допомога Квитки на всі випадки життя Допомога в подорожах Інформаційні послуги Послуги для ділових людей Послуги для дітей та онуків Комфорт під час подорожей Покупки в Інтернет Дозвілля Ексклюзивні послуги Кількість зірок у таблиці показує наповненість послугами в категорії: – базове наповнення

– максимальна кількість доступних послуг

Консьєрж-сервіс не надає послуги, які: • пов’язані з бізнесом, комерційною діяльністю або отриманням прибутку, крім перерахованих у категорії “Послуги для ділових людей”; • суперечать здоровому глузду й нормам моралі; • суперечать законодавству України, а також законодавству країни, у якій вони надаються (якщо виконання замовлення передбачається за кордоном); • передбачають виконання обов’язків особистих помічників та секретарів; • запити на проведення аналізу інформації, побудову рейтингів тощо.

Щоб отримати допомогу або зробити замовлення, звертайтеся через зручний для вас канал: • за телефоном +38 073 900 00 02; • чат мобільного додатка Приват24; • паблік акаунт у Viber – conciergepb; • бот у Telegram – pbconciergebot; • електронна пошта vip@pb.ua для всіх замовлень! Ви завжди можете розраховувати на швидке та професійне виконання доручення, розв’язання питання, індивідуальний підхід і якісне обслуговування.

Кредитний ліміт на преміальній картці Кредитний ліміт – це вигідна властивість вашої преміальної картки. Переваги використання кредитного ліміту: Ви самостійно регулюєте строк кредитування, використовуєте необхідну наразі суму ліміту без зайвих переплат; • додаткова можливість здійснити давно заплановані придбання; • відчуття комфорту в подорожі: ви не турбуєтеся про нестачу коштів або непередбачені витрати; • пільговий період – час, коли ви можете використовувати кредитний ліміт за ставкою 0,01%; • відразу після погашення кошти знову доступні для використання; • немає потреби в наданні банку застави. Ви можете за рахунок кредитного ліміту розраховуватися в магазинах, ресторанах, кафе та автосалонах, здійснювати купівлі в Інтернеті, оплачувати будь-які туристичні витрати й купувати авіа- або залізничні квитки.

110


Vip картка без комісії Реалізована та діє програма “Скасування щомісячної комісії за обороти” для власників усіх преміальних карток. Клієнти, які протягом календарного місяця виконуватимуть умови акції з платіжності, наступного місяця не сплачуватимуть щомісячної комісії за пакет послуг преміальної картки. Транзакції за всіма преміальними картами на ім’я клієнта додаються. Зараховуються транзакції у всіх валютах. Головне, щоб рівень картки був Platinum і вище, і картка видана на ім’я власника (картки на довірених осіб не враховуються). Не враховуються – платежі у Приват24, зняття готівки, грошові перекази, р2р, ігрові сайти та ставки, оплата за реквізитами, комісії банку. Також не враховуються транзакції, за якими кошти було повернено на картку клієнта. Найвища преміальна картка в клієнта

Стандартний тариф (щомісячне обслуговування пакета послуг)

Поріг платіжності за акцією

У разі виконання умов акції щомісячне обслуговування пакета послуг

Platinum

300 грн

25 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

World Black Edition

400 грн

30 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Signature

500 грн

40 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

World Elite

600 грн

50 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Infinite

2000 грн

100 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Переваги розміщення депозитів у ПриватБанку Основні переваги, які ви отримуєте, розмістивши свої заощадження у ПриватБанку.

Поповнення депозитів у будь-який час

Вклади можна поповнювати не тільки в будь-якому відділенні ПриватБанку. Є ще кілька зручних способів: • додаток “Мої вклади”; • інтернет-банк Приват24; • термінали самообслуговування ПриватБанку; • послуга “Регулярні поповнення” з картки, відкритої у ПриватБанку.

Два варіанти виплати відсотків

• Ви самі вибираєте варіант виплати відсотків: зараховувати на Картку для виплат чи додавати до суми вкладу (капіталізація). • Картку для виплати відсотків можна в будь-який момент життя депозиту замінити на іншу або ж обрати капіталізацію. • Зарахування відсотків та їхнє зняття з Картки для виплат здійснюється безкоштовно. Причому зняти відсотки можна в будь-якому банкоматі по всьому світі.

Керування депозитами 24/7

Практично всі операції за вкладами сьогодні можна здійснювати без відвідування відділення банку – через Інтернет! Для своїх клієнтів ми створили два рівнозначні сервіси з обслуговування вкладників в Інтернеті. • Інтернет-банк Приват24, якщо ви любите працювати за комп’ютером. До речі, Приват24 є лідером серед інтернет-банків України за кількістю користувачів та доступних операцій. • Додаток “Мої вклади”, якщо ви не розлучаєтеся зі своїм смартфоном :) Це перший спеціальний додаток для вкладників, у якому нічого зайвого – лише керування депозитами. Ці сервіси для наших вкладників абсолютно безкоштовні! До речі, тільки у ПриватБанку можна оформити вклад в Інтернеті, а гроші внести готівкою у відділенні банку чи терміналі самообслуговування.

Завантажте додаток “Мої вклади” просто зараз!

111


Керований чат-банк завжди на зв’язку з вами У будь-який зручний час ви можете дати доручення своєму банкірові в чаті мобільного додатка Privat24: замовити готівку, зробити платіж, записати дитину до VIP-бізнес-школи тощо. Якщо персональний банкір із якоїсь причини не зможе відповісти на ваше звернення в чаті, то вам обов’язково допоможе фахівець Консьєржсервісу, відповість на ваше запитання або виконає ваше доручення. Щоб розпочати діалог у чаті, вам достатньо натиснути на фото персонального банкіра на головній сторінці мобільного додатка Privat24. Усі комунікації проходять через захищені канали, що гарантує безпеку особистої інформації. Крім того, клієнт має можливість оцінити якість обслуговування в чаті, що допоможе банку своєчасно врахувати всі побажання клієнта і вдосконалити надання послуг. Ми сподіваємося, що клієнти оцінять зручність і надійність цього способу комунікацій, оскільки це найнадійніший захищений канал, який дозволяє надати клієнтам миттєву відповідь і допомогу з будь-якого питання.

Допомога в організації подорожей Доручіть Консьєрж-сервісу підібрати для вас незабутню подорож. Подбаємо про всі етапи організації подорожей по Україні та всьому світі (в залежності від типу пакету послуг) – від вибору маршруту, підбору заходів, візової підтримки та бронювання готелів до англомовної підтримки під час відпочинку. • поповнення рахунку будь-якого оператора мобільного зв’язку; • підбір маршруту, екскурсій, виставок, гідів, заходів по всьому світі; • підбір турів по всьому світі; • візова підтримка (консультування та комплексна допомога); • бронювання конкретного готелю в межах України та за кордоном; • підбір готелів в межах України та за кордоном.

СЕРВІС «ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ НА АВІАРЕЙС»

Коли авіаквитки вже придбано, скористайтеся послугою Консьєрж-сервісу «Онлайн-реєстрація на авіарейс». Ми допоможемо вам: • Вибрати місце в салоні (біля вікна або проходу, одразу ж за кабіною пілотів або всередині) за умовами авіакомпанії. • Зареєструватися на рейс онлайн (це дуже зручно, якщо ви часто подорожуєте). • Замовити спеціальне харчування за умовами авіакомпанії. • Внести мильну картку під час онлайн-реєстрації. Якщо у вас поки що її немає, ми з радістю вам її відкриємо. Надішлемо посадкові талони на вашу електронну пошту та зробимо все, щоб ваш переліт став максимально комфортним.

112


Аеропорт-сервіси від Mastercard в Україні Швидка реєстрація та здача багажу в “Борисполі” Окрема стійка № 48 у терміналі D та № 11 у терміналі F у зоні міжнародних рейсів в аеропорту “Бориспіль” для власників преміальних карток World Elite.

Послуга Fast Line

Під час вильоту за кордон з аеропорту “Бориспіль” (термінал D та F) або аеропорту “Київ” доступний окремий турнікет Fast Line для проходження авіаційної безпеки та паспортного контролю без черг. Під час внутрішніх вильотів по Україні з аеропорту “Бориспіль” (термінал D) доступний турнікет Fast Line для проходження авіаційної безпеки без черг. Послугами можуть скористатися власники преміальних карток Mastercard Platinum, World Black Edition та World Elite.

Після прильоту

Під час повернення з-за кордону в аеропорт “Бориспіль” (термінал D та F) та аеропорт “Київ” власники преміальних карток World Black Edition і World Elite можуть не стояти в черзі на паспортний контроль, а пройти його через окремий турнікет Fast Line.

Бізнес-зал Mastercard Lounge в “Борисполі”

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі Mastercard у терміналі D та терміналі F в зоні міжнародних рейсів в аеропорту “Бориспіль”. Надайте вашу преміальну картку Mastercard Platinum,

World Black Edition або World Elite, посадковий талон і повідомте співробітнику бізнес-залу, що хочете відвідати зал за програмою Mastercard Lounge. Введіть ПІН-код на екрані термінала. З метою верифікації в цей момент на картці буде тимчасово заблоковано 1 грн (її повернуть на рахунок за кілька днів).

Безкоштовно можна провести із собою:

• дитину віком до 4 років (для власників карток Mastercard Platinum, World Black Edition); • дитину віком до 16 років (для власників карток World Elite).

Бізнес-зал West в аеропорту “Київ” Жуляни

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі West у зоні міжнародних рейсів в терміналі A аеропорту “Київ” Жуляни. Доступ надається власникам преміальних карток World Black Edition і World Elite.

Бізнес-зал в аеропорту Харкова

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі у зоні міжнародних рейсів в аеропорту Харкова. Доступ надається власникам преміальних карток World Elite.

Бізнес-зали в аеропорту Львова

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі у зоні міжнародних рейсів або внутрішніх рейсів в аеропорту Львова. Доступ надається власникам преміальних карток World Elite.

Умови доступу до безкоштовних аеропорт-сервісів Mastercard в Україні Доступ до аеропорт-сервісів Mastercard надається за додатковою умовою: здійснення транзакцій* на загальну суму від 6 000 грн за останні 30 + 5 банківських днів за вашою карткою.

Вимоги дійсні для держателів преміальних карток Mastercard Platinum, World Black Edition та World Elitе. * Транзакції, що враховуються: • купівля товарів і послуг у торгових точках (продуктові магазини, аптеки, магазини одягу тощо); • розрахунки в інтернет-магазинах. Транзакції, що враховуються, але потім зменшують загальну суму: купівлі, які згодом повертаються або компенсуються.

113


Програма Mastercard Lounge у Європі

З преміальними картками World Black Edition та World Elite ви отримуєте право безкоштовного відвідування залів Mastercard Lounge в європейських містах. Щоб зробити очікування рейсу комфортним, пред’явіть адміністратору бізнес-залу вашу преміальну картку Mastercard та скажіть, що хочете скористатися програмою Mastercard Lounge. У вашому розпорядженні буде 2 години, протягом яких ви зможете перекусити, скористатися Інтернетом або просто відпочити у VIP-залі.

Безкоштовно для власників карток World Black Edition та World Elite

• Грузія: • Батумі, Міжнародний аеропорт Батумі, зона міжнародних вильотів; • Тбілісі, аеропорт ім. Шота Руставелі, зона міжнародних вильотів. • Угорщина: • Будапешт, аеропорт ім. Ференца Ліста, 1-й поверх терміналу SkyCourt, зона міжнародних вильотів. • Румунія: • Бухарест, аеропорт ім. Анрі Коанда, 1-й поверх, зона міжнародних вильотів.

114

• Молдова: • Міжнародний аеропорт Кишинева, зона міжнародних вильотів. • Австрія: • Відень, аеропорт “Швехат” (три бізнес-зали); • Sky Lounge – у зоні реєстрації №3 на 2-му рівні; • Jet Lounge – у зоні реєстрації №1 і №2 на нижньому поверсі; • AIR Lounge – термінал №1 або №2. • Чехія: • Прага, аеропорт ім. Вацлава Гавела, термінал 1, зона міжнародних вильотів.

Безкоштовно для власників карток World Elite та знижений тариф – 1500 RUB – для власників карток World Black Edition • Росія: • Москва, аеропорт “Шереметьєво”, термінал Е, зона міжнародних вильотів; • Санкт-Петербург, аеропорт “Пулково”, термінал 1, зона міжнародних вильотів.


Програма LoungeKey • можливість розслабитися, попрацювати з документами, перекусити або перенести зустріч у разі непередбаченої затримки чи скасування рейсу.

Умови надання сервісів за програмою LoungeKey:

• преміальна картка ПриватБанку (Mastercard або Visa) надає своєму власнику відвідання лаундж-залів незалежно від класу квитка; • у разі пред’явлення преміальної картки Visa Platinum або Visa Signature перші 2 або 10 відвідувань на рік відповідно для власника картки – безкоштовні, вартість за наступні відвідування або плата за гостя становить 32 долари США за 1 людину;

Унікальна програма доступу до залів аеропортів LoungeKey була спеціально розроблена для бізнесменів, які часто подорожують. Це означає, що ви можете скористатися всіма привілеями залів, які беруть участь у програмі, по всьому світу, де б ви не подорожували. Ви зможете навіть запросити до залу своїх гостей або партнерів по бізнесу.

LoungeKey може дати вам:

• доступ до спокою та затишку у лаундж-залах понад 1000 міжнародних аеропортів по всьому світу; • доступ до комфортних залів у кожній вашій подорожі, навіть у коротких поїздках, незалежно від класу авіаквитка;

• у разі пред’явлення преміальної картки Mastercard Platinum, World Black Edition вартість відвідання становить 32 долари США для власника картки та кожного його гостя; • у разі пред’явлення преміальної картки World Elite або Visa Infinite візити для власника картки – безкоштовні без обмежень за кількістю на рік, а вартість відвідання гостя становить 32 долари. Список учасників програми та особливості відвідування того чи іншого лаундж-залу ви можете перевірити на сайті loungekey.com/privatbank.

115


Аеропорт-сервіси

116


Екстрений випуск карток Звичайна процедура випуску повноцінної міжнародної платіжної картки триває близько тижня. А тепер уявіть, що картка вам потрібна терміново для закордонної поїздки. Або в літаку ви виявили, що залишили картку вдома. Немає ні можливості чекати, ні можливості поїхати до банку для отримання нової картки. Послуга «Екстрений випуск карток» розроблена ПриватБанком для таких надзвичайних випадків. Ви можете отримати картку за 48 години в Україні та за 4 доби за кордоном. Це означає, що де б ви не перебували, картку доставлять вам у найкоротший строк. У виборі типу картки для екстреного випуску вас також не обмежено. Це можуть бути й картки високого рівня, як-от Visa Infinite, World Elite, World Black Edition чи Mastercard/ Visa Platinum. У момент пересилання картка неактивна, і скористатися коштами на ній неможливо. Активувати її можете тільки ви після отримання. Це робить пересилання картки цілком безпечною процедурою. Як можна скористатися послугою? Телефонуйте до Консьєрж-сервісу (цілодобово) або зверніться до свого персонального банкіра.

Сервіс Security

Сейфові скриньки Якщо для грошей найкращим способом зберігання є депозит, то для важливих документів і коштовностей – банківський сейф. Організація власного домашнього сейфа пов’язана з великою кількістю клопотів і витрат. І не завжди такий сейф здатний витримати натиск злодіїв. У цьому питанні краще довіритися ПриватБанку! Орендувати сейф можна на будь-який необхідний строк. Залежно від обсягу майна можна вибрати відповідний розмір сейфової скриньки. Вартість оренди скриньки залежить від її розміру та строку оренди.

Власникам карток Visa Infinite, World Elite Mastercard, World Black Edition Mastercard та Platinum Visa/Mastercard, а також їхнім найближчим родичам (чоловік/дружина, діти), ПриватБанк надає можливість скористатися додатковим сервісом – цілодобовою правовою підтримкою Служби безпеки ПриватБанку в екстрених ситуаціях.

Депозитарії ПриватБанку виготовляються однією з провідних фірм за індивідуальним замовленням і встановлюються у спеціально обладнаному приміщенні. Кожен сейф має унікальний замок із двома ключами, один з яких зберігається у клієнта, а другий – у банку, що забезпечує додаткову гарантію схоронності майна клієнта.

У разі звернення клієнта на місце події прибудуть співробітники Служби безпеки та нададуть правову допомогу у розвязанні проблемної ситуації, а також у контактах зі співробітниками правоохоронних органів.

Ви можете довірити право користування сейфом іншій особі після нотаріального оформлення довіреності. Також існує можливість укласти договір оренди сейфа разом зі своїм партнером. Спільне користування сейфом передбачає присутність обох учасників договору для доступу до скриньки.

У разі виникнення екстреної ситуації вам достатньо зателефонувати до Консьєрж-сервісу на номер +38 073 900 00 02 та описати ситуацію.

Банк забезпечує повну схоронність майна та гарантує таємницю відомостей про клієнта і проведені операції з сейфом.

117


Програма підтримки дітей за кордоном Ми знаємо, як батьки переживають за своїх дітей, особливо, якщо дитина сама їде за кордон. Доручіть нам усі турботи та хвилювання, і ми подбаємо про вашу дитину в рамках програми підтримки дітей за кордоном.

Послуга охоплює:

• надання консультацій в екстрених ситуаціях у режимі 24/7; • допомогу в оформленні медичного страхування; • підбір оптимальних пропозицій трансферу та перельоту; • вибір найбільш оптимального способу оплати навчання та проживання в гуртожитку; • замовлення й доставку банківської картки без відвідання банку; • допомогу в придбанні квитків на спортивні та культурні заходи за кордоном.

Для дітей, які лише збираються за кордон на навчання, передбачено додаткові сервіси:

• профорієнтаційне тестування; • збір інформації щодо вступу до вишу (документи, строки, іспити); • переклад документів; • візова підтримка (оформлення анкет, формування повного пакета документів, запис і консультація щодо співбесіди в консульстві); • підбір і підготовка необхідного пакета банківських продуктів.

Щоб скористатися послугою, зверніться в Консьєржсервіс або до свого персонального банкіра.

118

VIP-бізнес-школа – перші кроки дітей на шляху до успіху Щоб дитина змогла зробити усвідомлений вибір своєї майбутньої діяльності, уміла бути з фінансами «на ти», потрібно із самого дитинства знайомити її з реаліями бізнесу. Програма VIP-бізнес-школи принципово відрізняється від звичного шкільного навчання. Навчально-інтерактивна програма включає знання й досвід найкращих менеджерів ПриватБанку. Це практичні навички, що допоможуть розкрити всі таємниці банківського світу.

Ваша дитина дізнається:

• про сімейну економіку, фінансові цілі та їх вплив на життя; • заощадження й інвестиції, бізнес і менеджмент; • ораторське мистецтво та лідерство; • секрети успішного керування часом. У кінці навчання дитина отримає сертифікат за підписом голови правління ПриватБанку. Додатково діти 15-16 років мають можливість дистанційно пройти профорієнтаційне тестування й одержати рекомендації психологів ПриватБанку. Це допоможе вибрати майбутню професію, розвинути в собі якості, необхідні для успішного та щасливого життя, розкрити свій творчий потенціал. Діти навчаться брати відповідальність на себе, приймати самостійні рішення та раціонально мислити. Закінчивши бізнес-школу, ваша дитина буде впевнено почуватися в бізнесі, а під час навчання у виші зможе пройти студентську практику у ПриватБанку.


Послуги дистанційного керування рахунками

Приват24 – банк у вашому комп’ютері та смартфоні

За допомогою Приват24 Ви можете керувати вашими банківськими рахунками через Інтернет. Система надає вам комплекс банківських послуг у режимі реального часу з будь-якої точки земної кулі.

Приват24 дозволяє зручно, доступно та просто:

• здійснювати платежі на рахунки фізичних і юридичних осіб; • оплачувати комунальні послуги; • миттєво відкривати поточні рахунки, депозити в національній та іноземній валюті; • контролювати залишки на своїх рахунках, одержувати виписки; • виконувати валютно-обмінні операції, конвертацію валюти в разі перерахування коштів із використанням платіжних карток; • оплачувати послуги мобільного зв’язку; • надсилати грошові перекази. Підключення ваших рахунків до Приват24 здійснить ваш персональний банкір. Важливо!

З метою максимальної безпеки ваших коштів на рахунках, підключених Приват24, наполегливо рекомендуємо входити до системи тільки з титульної сторінки сайту ПриватБанку – www.privatbank.ua.

Мобільний додаток Приват24 для смартфонів Користуйтеся всіма перевагами Інтернет-банку на своєму смартфоні:

• керувати вашими рахунками, картками та депозитами; • переглядати баланс і виписки за карткою або рахунком; • здійснювати платежі та перекази; • поповнювати мобільний; • завантажувати та зберігати дисконтні картки торговельних мереж у цифровому вигляді, а також користуватися ними прямо зі смартфона; • замовляти таксі та купувати квитки на транспорт; • звертатися по допомогу до персонального менеджера або в Консьєрж-сервіс через керований чат.

Установіть додаток через QR-код:

Дисконтний клуб ПриватБанку У ПриватБанку діє програма «Дисконтний клуб VIP», яка об’єднує пропозиції від найкращих закладів преміумсегмента по всій країні. Наразі до програми долучаються справді статусні партнери, які надають знижки та привілеї власникам преміальних карток. Члени Дисконтного клубу мають право отримати дисконт, який відповідає статусу преміальної картки, на обслуговування в ресторанах, готелях, бутиках, спортивно-оздоровчих комплексах та інших закладах сфери обслуговування компаній-партнерів клубу.

емоції від покупок, вам потрібно відвідати заклад або інтернет-сайт партнера Дисконтного клубу та оплатити товар або послугу преміальною карткою ПриватБанку.

Заклади партнерів програми брендовано фірмовою атрибутикою, а інформацію про них і про розміри знижок можна дізнатися на сайті discount.pb.ua та в мобільному додатку Дисконтного клубу. Вбудована на сайті карта допоможе вам швидко вирішити, у точку якого з партнерів акції вам зручніше вирушити на шопінг.

Як надаються знижки?

Кожен заклад-партнер Дисконтного клубу ПриватБанку пропонує членам клубу індивідуальні знижки, що відповідають статусу картки. Щоб отримати знижки та позитивні

119