Privat Space #33 (2020)

Page 1
Privat Space

ЗМІСТ ПриватБанк news ПриватБанк увірвався до ТОП-500 найкращих світових банків 2020 року

10

ПриватБанк увійшов до десятки кращих банків Центральної та Східної Європи 2020 року

11

3 лайфхаки як зберегти свій час

22

PrivatPay – найшвидший метод оплати в Інтернеті

30

Вийшли з карантину - пішли заробляти

34

Сервіс оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху

36

Готівка на касі

48

Цифрове майбутнє стає ближчим

50

Онлайн-бізнес з «Оплатою частинами»

58

82% е-лімітів на переказ коштів за кордон в Україні

60

Необмежений простір для фінансового маневрування

68

Взяли і знизили ставки за кредитами для бізнесу

78

Сервіс оплати візового збору

89

Фінансовий лізинг

90

iнтерв’ю Олег Винник: «Час нам дається для вчинків»

14

Аніта Луценко: «Займайся тим, що любиш, і тоді будеш кращим у своїй справі»

38

Степан Казанін: «Батьки мені завжди давали свободу»

80

експерт Скажіть шахраям «Гудбай!»

44

Вища ліга ділових відносин. Навіщо Вашому бізнесу комунікатор?

62

Як соціальне підприємництво змінює наше уявлення про бізнес?

86

огляд Конференц-хол CHALET EQUIDES: 5000 м2 Вашого натхнення

26

10 wow-книжок від успішних бізнесменів і зірок

54

Жіноче лідерство: шість працівниць НАСА, що зробили вагомий внесок у вивчення космосу

70

Чоловічі ретроаксесуари, що знову в моді

96

Вісім автомобілів мрії з оскароносних стрічок

98

спорт Тенісна школа МТА: місія здійсненна

74

туризм Україна надзвичайна: туристичні місця, які варто побачити на власні очі 6

92

Privat Space

ПриватБанк увірвався до ТОП-500 найкращих світових банків 2020 року

10

Український ПриватБанк за останній рік піднявся на 262 позиції у глобальному ранкінгу ТОП-1000 світових банків, який протягом 50 років публікує британський журнал The Banker. У 2020 році ПриватБанк злетів одразу з 708 на 446 позицію ранкінгу найкращих банків, що є визначним показником зростання капіталу та ефективності серед банків світу. Як повідомив The Banker у своєму липневому випуску, ПриватБанк посідає першу позицію у рейтингу банків України та є єдиною українською фінустановою, яка представлена в ТОП-500 світових банків.


№ 33/2020

ПриватБанк увійшов до десятки кращих банків Центральної та Східної Європи 2020 року – Euromoney Український ПриватБанк у 2020 році увійшов до десятки кращих банків Центральної та Східної Європи. Як повідомив британський Euromoney, ПриватБанк увійшов до переліку кращих банків регіону, здобувши номінацію «CEE’s best bank transformation».

ПриватБанк news

Як відзначили експерти одного з найавторитетніших економічних видань, високий прибуток та ефективна робота державного ПриватБанку після його націоналізації стала найзначнішим результатом банківської трансформації року на ринку Центральної та Східної Європи. «Трансформація ПриватБанку є ще більш разючою, враховуючи, що вона проходила на тлі постійного тиску на банк і його керівництво з боку колишніх власників, – йдеться в публікації Euromoney. – Успіх, досягнутий банком, свідчить про натхнення та важку роботу, це робить ПриватБанк переможцем цього року серед банків Центральної та Східної Європи за кращу трансформацію». При цьому ПриватБанк став першим українським банком, який увійшов у рейтинг кращих банків регіону за всю історію «Euromoney’s Awards for Excellence» й одним з небагатьох локальних банків, який був включений у регіональний рейтинг разом із провідними європейськими та американськими банківськими групами.

11
Інтерв'ю

Privat Space

14


iнтерв’ю

№ 33/2020

Олег Винник: «Час нам дається для вчинків»

Яскрава зірка українського шоубізнесу Олег Винник поділився враженнями від незвичайного експерименту – онлайн концерту в доповненій реальності. Співак також розповів про деякі незабутні моменти свого життя, поділився досвідом та поглядами на світ і дав поради артистам-початківцям.

15


Privat Space

– Пане Олеже, 31 липня Ви відсвяткували свій день народження великою подією, яка була організована для всіх шанувальників. Розкажіть про власні відчуття від підготовки та проведення онлайн концерту в доповненій реальності. Як це було? – Дуже складно було виступати у таких незвичних обставинах, працювати на відстані, уявляючи перед собою обличчя людей, які зазвичай приходять на живі концерти. Але це дійсно незабутні історичні моменти. І я гадаю, що у нас усе вийшло дуже достойно. Хоч таким чином я мав можливість поспілкуватися зі своїми шанувальниками, ба більше – відсвяткувати разом із ними свій день народження! Найбільше щастя для мене – у власний день народження зробити людям такий емоційний подарунок.

Я ціную кожен свій крок, кожну роль, яку грав, і нічого не забуваю 16


№ 33/2020

– Коли було вирішено зробити концерт у доволі нестандартному форматі? – Мабуть, ще на початку карантину. Коли зникла можливість виступати наживо, ми почали задумуватися

iнтерв’ю

над новим форматом. Дуже багато людей мене просили влаштувати онлайн-концерт. Спочатку я довго не погоджувався, адже не міг уявити, як можна співати, не дивлячись в очі глядачам. Проте знайшлися однодумці, які вирішили компенсувати усі

17


Privat Space

Де б я не був у світі, де б не працював, настає час, коли тягне додому мої попередні відмови, організувавши одне велике дійство, якого ще у світі ніхто не робив. – Чи є у Вас відчуття, що онлайн-формат цікавіший, адже за Вами можуть спостерігати сотні тисяч людей, а під час реальних виступів кількість глядачів обмежена територією, на якій проводиться концерт? – Якщо з такої точки зору розглядати, справді, великий плюс у тому, що люди можуть бути присутніми на концерті та насолоджуватися дійством із будь-якого куточка земної кулі. Але життя артиста складається з реальних виступів. Фізичний обмін емоціями не замінить ніякий віртуальний концерт. На Олімпійському мені доводилося в мільйони разів більше віддавати себе для того, щоб донести людям біля екранів енергетику справжнього, живого концерту. – На які нові експерименти Ви зважитесь у найближчому майбутньому, маючи такий досвід концерту з доповненою реальністю?

18

– Технології розвиваються кожного дня, і я навіть уявити не можу, що нас чекає через декілька місяців, яка ідея народиться. Але, що стосується виступів, сподіваюся, дуже скоро ми знову повернемося на концертні майданчики й будемо насолоджуватися часом, проведеним одне з одним. – Які висновки особисто для себе зробили під час карантину? – У всіх нас була можливість задуматися, для чого дається цей час. Багато людей переоцінили свої вчинки. У будь-якому разі я помітив це за своїми близькими та знайомими. І саме в період карантину загартовуються людські стосунки, стають ще ціннішими… або навпаки. Боляче, що деякі не витримують таких іспитів, розлучаються. Прикро, що не всі розуміють свою ношу. Адже час нам дається для вчинків. – Ще однією новиною стало відкриття офіційного OV Shop, де можна онлайн купити речі Вашого авторського лейблу. Що продаєте та чи може це перейти у формат крамниць або бутиків?


№ 33/2020

– Наш сайт не пов’язаний з бізнесом і заробітком. Передовсім це іміджева річ. Хотілося б, щоб людина могла собі придбати щось на згадку про зустріч зі мною. Мені дуже приємно бачити, коли хтось п’є з чашки з моїм логотипом або користується моєю фірмовою ручкою. І суть не в символі OV, а в тому, що людині це в радість. Люблю дарувати емоції. – Період карантину Ви провели в Німеччині. Це було свідоме рішення, чи так склалося й потрібно було залишатися? – Традиційно вільний від концертів час я проводжу в студії у Німеччині. 99% моїх пісень написані там. Тому карантин я використав класичним способом, як це робив і раніше. Єдине, сумував за нашою природою та українським повітрям. – Ви добре знаєте Німеччину, там розпочиналася кар’єра артиста мюзиклів Олега Винника, або правильніше OLEGG. Упродовж більш ніж 10 років Ви виступали на кращих театральних європейських

iнтерв’ю

сценах. Які виступи залишаються перед очима навіть зараз? – Усі. Абсолютно всі. Я ціную кожен свій крок, кожну роль, яку грав, і нічого не забуваю. Але ніколи ні за чим не сумую і всім цього бажаю. Не треба жалкувати за минулим, адже його вже немає, і перейматися майбутнім – воно ще не настало. Наше «завтра» залежить від нашого «сьогодні», і все, що відбувається, – на краще! Сьогодні потрібно працювати й насолоджуватися життям, яке нам дає Господь. – Партії у мюзиклах, хоч і в головних ролях, не були для Вас єдиним місцем реалізації свого таланту, тому паралельно активно розвивали й сольну кар’єру. На театральній сцені було мало місця Вашим амбіціям? – Ні, не в амбіціях справа. Я ніколи б не розпочав сольну кар’єру, якби не писав свої пісні. Доволі пізно, у 29 років, до мене прийшла перша композиція. І слава Богу, що я сприйняв цей дар і до сьогодні продовжую його розвивати й працювати у цьому

19


Privat Space

Як би не вирували наші амбіції, на сцені ми працюємо для людей

руслі. Лише через пісні я вирішив піти своїм шляхом, зійти з театральної сцени і поринути у сольне плавання.

– Що було рушійною силою повернутися в Україну й розпочинати майже з нуля свою співочу діяльність?

– У 2006 році Вам запропонували взяти участь у кастингу на головну роль у фільмі «Парфумер», але Ви відмовилися, що вплинуло на таке рішення?

– Де б я не був у світі, де б не працював, настає час, коли починає тягнути додому. Без свого коріння, етники, фольклору, без рідної землі, людина у якомусь сенсі почувається неповноцінною. А тим паче, бути виконавцем, вміти співати й назавжди поїхати від свого сокровенного – було б дуже егоїстично.

– На той час я вже повністю був занурений у свою творчість, хотів показати людям свої пісні. Саме це й завадило поїхати на кастинг. Ні секунди не жалкую, що так вчинив. Звичайно, якби отримав роль, насолоджувався б нею. Сьогодні я розумію, чому мене туди запрошували.

20

– У пісні «Здравствуй, невеста» на YouTube – 35 млн переглядів, «Нино» та «Вовчиця» мають 29 і 27 млн переглядів відповідно. Яку з них вважаєте своїм


№ 33/2020 головним хітом? А яку пісню найчастіше просять виконати на біс? – Ніколи не ділю свої пісні за будь-якими критеріями. Кожна з них грає свою роль. Немає важливішої, чи хітовішої… Звичайно, є треки, про які краще за мене скажуть люди, ті ж «Нино», «Счастье» або «Вовчиця». Але якби моя творчість була побудована тільки на хітах, сьогодні я був би уже не цікавий своїй публіці. – Минулий рік був доволі успішним для Вас із перемогами в різних преміях та номінаціях, а журнал «Фокус» включає Вас у ТОП-3 найбільш успішних зірок українського шоу-бізнесу. Проте яка перемога чи премія є для Вас найбільш цінною?

iнтерв’ю – Які цілі ставить Олег Винник у 2020 році перед собою, як перед артистом, а які – як перед простою людиною? – Я не виділяю в собі окремо артиста і звичайну людину. Це відчувається тільки тоді, коли тебе скрізь упізнають, і ти постійно ніби на сцені – чи то в ресторані, чи в аеропорту, будь-де… І я ніколи нічого не видумую, не гаю час на формування цілей. Вони або є, або їх немає. Якщо з’явилася ідея, починаю її реалізовувати. Спілкувався Олександр Парфенцев

– Найбільша нагорода для артиста – це люди, котрі приходять до нього на концерти. Головна перемога – коли тобі вистачає сил вийти на сцену і побачити перед собою тисячі людей. З кожним роком їх стає усе більше, про що ще можна мріяти?! – Ви стали учасником нового сезону шоу «Танці з зірками». Чи займалися раніше танцями? Що спонукало вийти на паркет? – Насамперед можливість навчитися чомусь новому. Ніколи не танцював професійно і навіть не уявляв себе у цій сфері. Танець – це дуже складно, але надзвичайно красиво. Усе ж таки я зробив цей крок назустріч красі (посміхається). Звичайно, краса вимагає багато праці, та тільки через подолання труднощів людина досягає нових вершин. – Не можна також оминути Вашої участі в проєкті «Х-фактор», де впродовж двох сезонів Ви були одним із зіркових членів журі. Яку мету ставили перед собою на цьому проєкті? – Перш за все хотів донести до конкурсантів влучну конструктивну інформацію і допомогти талановитим виконавцям не закинути свою справу. Насправді дуже складно дати слушну пораду, критикувати так, щоб співак не зневірився в собі й у своїй професії. – Якими якостями має володіти виконавецьпочатківець, щоб стати зіркою українського шоубізнесу? – Любов і самопожертва. Як би не вирували наші амбіції, на сцені ми працюємо для людей. Глядач усе відчуває, його не проведеш. Щойно дозволиш собі маніпуляцію – і все. Ніякого феномену немає. Не потрібно ні на кого рівнятися, у кожного власний шлях. Працювати й насолоджуватися тим, що ти робиш. І бути відвертим.

21


Privat Space

3 лайфхаки як зберегти свій час Час – це найцінніший ресурс, особливо для активних і ділових людей. Як же важко знайти баланс часу, щоб бути максимально ефективним та успішним на роботі й не менш уважним і бадьорим з сім’єю. Кажуть, час – це гроші, тому люди, які його цінують, бережуть кожну свою хвилину. ПриватБанк також цінує час, тому допомагає своїм VIP-клієнтам заощаджувати його, а разом з ним і кошти. Як це можливо? Давайте з’ясуємо. 22


№ 33/2020

ПриватБанк news

Лайфхак #1 Станьте VIP-клієнтом

Ваш персональний банкір – один із найвагоміших привілеїв.

А потім спостерігайте, як поступово змінюється Ваше життя на краще.

Це фахівець із багаторічним досвідом та неабиякою зацікавленістю у Вас. Його завдання – з легкістю виконувати Ваші фінансові доручення й обирати найкращі варіанти, підбирати банківські продукти та організовувати обслуговування Вас і родини.

Завітайте до одного з наших VIP-центрів, а їх понад 250 по всій Україні (ми завжди поруч у зручних локаціях), або залиште заявку на сайті vip.pb.ua. Вас запросять на зустріч, де за чашкою кави Ви дізнаєтеся про переваги VIP-обслуговування. Наш банкір-професіонал точними питаннями з’ясує Ваші потреби та допоможе обрати пакет обслуговування під Ваші цілі й ритм життя. П’ять пакетів обслуговування – Platinum, World Black Edition, Visa Signature, World Elite або Visa Infinite – дозволяють ідеально підібрати послуги для різних за фахом та видом діяльності клієнтів. Ви можете бути фрілансером, керівником, публічною особою, домогосподаркою, блогером або мандрівником, керівником підприємств, фермером чи підприємцемпочатківцем – ми завжди знайдемо, що запропонувати саме Вам, щоб додати комфорту й емоцій у Ваше банківське обслуговування.

Високий рівень повноважень наших банкірів дозволяє самостійно виконувати безліч операцій, що значно заощаджує Ваш час. В інших установах для цього знадобилося б декілька людей.

Лайфхак #2 Користуйтеся Консьєрж-сервісом Зараз усе частіше можна почути про Консьєрж-сервіс будь-де... Консьєржі у новобудовах. Вони відповідально працюють та оберігають спокій мешканців дому. Самостійні компанії, які надають комплекс Консьєржпослуг і заощаджують час (але не гроші) своїх клієнтів, зазвичай за свої послуги просять чималеньку суму, але не всі можуть собі це дозволити.

23


Privat Space

Що ж надає ПриватБанк? Послуги Консьєрж-сервісу для VIP-клієнтів ПриватБанку безкоштовні. Більше того, ми маємо власну службу Консьєрж-сервісу, і це дозволяє надавати не лише класичний набір послуг, а ще й бути унікальними на ринку. Наша унікальність у силі та можливостях. Команда із понад 300 спеціалістів працює 24/7, щоб забезпечити якісне, швидке, легке та комфортне розв’язання Ваших питань: ● консультації з банківських питань; ● консультації з приводу питань корпоративного обслуговування та SWIFT-переказів; ● виконання Консьєрж-доручень (придбання квитків, бронювання готелів, оренда авто, доставка квітів тощо); ● допомога під час збійних операцій в момент оплати у торгових точках або Інтернеті; ● запобігання шахрайським операціям.

24

Наші спеціалісти виконують Ваші доручення швидше, ніж інші, тому що вони це можуть. Вони не тільки знайдуть найкращий варіант готелю для Вас, вони перевірять, на якому сайті для Вас буде найприйнятніша ціна (із застосуванням можливих знижок від платіжних систем за преміальними картками), домовляться про потенційний апгрейд номера або велкам-дрінк під час заселення. Та, звісно ж, проведуть саме бронювання і проконтролюють, щоб не виникло подвійних блокувань сум з боку готелю, допоможуть розв’язати це питання. Консьєрж-сервісу ПриватБанку вже 15 років, і з кожним роком ми вдосконалюємо свої послуги та рівень можливостей. Ваші нестандартні запити – наша зона росту, розвиток наших спеціалістів. Наша команда проактивних та зацікавлених молодих консьєржів втілить Ваші мрії у життя або знайде альтернативу, про яку Ви й не здогадувалися :) Наша робота базується на величезному досвіді, який накопичено завдяки запитам найзаможніших та


№ 33/2020 найвибагливіших клієнтів. Головна мета – задоволений клієнт.

Лайфхак #3 Доручіть інтернет-покупки Консьєрж-сервісу Інтернет-покупки – це те, без чого ми вже не можемо жити. Замовити пару взуття з нової колекції від улюбленого американського бренду – легко. А ось якщо на сайті немає прямої доставки в Україну, то вже складніше. Тут консьєржі допоможуть: ● перевіримо сайт на відповідність вимогам безпеки та на наявність шахрайства і знайдемо альтернативний, якщо необхідно;

ПриватБанк news ● супроводимо Ваше замовлення від моменту створення до отримання Вами товару. Використовуйте сервіс для VIP-клієнтів ПриватБанку «Дай посилання – отримай посилку», щоб заощадити свій час та гроші. Адже заощаджений час Ви з легкістю можете перетворити на гроші. Ми в цьому впевнені! І хоча VIP-обслуговування – це не панацея від хвороб, від хронічної втоми ми Вас точно врятуємо. Порахуйте, скільки часу у Вас звільниться, коли питаннями переказів, оплати рахунків, рутинних щоденних справ (замовлення їжі, товарів в Інтернеті, виклик майстрів) будете займатися не Ви!

● зробимо замовлення й організуємо доставку в Україну через посередників;

Суперкоманда з персонального банкіра та Консьєржсервісу створена для того, щоб зробити Ваше життя легшим і яскравішим. Користуйтеся доступними привілеями на 100%, делегуйте Ваші щоденні доручення в Консьєрж та проводьте заощаджений час із рідними.

● проконсультуємо щодо митних питань;

Беремо й робимо для Вас, ПриватБанк VIP.

25


Privat Space

КОНФЕРЕНЦ-ХОЛ CHALET EQUIDES: 5000 м² ВАШОГО НАТХНЕННЯ

У мальовничому передмісті Києва, лише за 15 км від центру столиці по Новообухівській трасі, розташований парково-готельний комплекс Equides Club. Багато гостей гідно оцінили і щиро полюбили це затишне місце за прекрасні умови для сімейного відпочинку й активного дозвілля. Та і як не закохатися, адже це цілих 17 гектарів справжнього задоволення на різний смак! Тільки уявіть: академія кінного спорту, гольф-центр, ресторан, тир, відкрита аквазона, wellness-центр із закритим басейном, чудовим SPA і тренажерним залом, готель і затишні бунгало ... І всі ці 33 задоволення – далеко від міської суєти, серед мальовничої природи на березі джерельного озера. Краще місце для перезавантаження годі навіть уявити. Перебування в Equides може бути не тільки приємним, але й корисним. На території заміського комплексу також розташований конференц-хол Chalet Equides, мультифункціональний простір якого докорінно змінить Ваше уявлення про ідеальну локацію для проведення найрізноманітніших заходів. 26


огляд

№ 33/2020

Chalet Equides буквально створений для проведення концертів, театралізованих виступів, видовищних шоу-програм, конференцій, презентацій, семінарів, тренінгів, лекцій, «круглих столів», форумів і переговорів.

Chalet Equides: Ділові й урочисті події в атмосфері вишуканої класики Як відомо, вибір відповідного конференц-залу безпосередньо залежить від аудиторії, мети та завдань

події. Водночас ділове середовище диктує найвищі стандарти, адже кожне рішення впливає на репутацію компанії та майбутнє бізнесу. Усе це перетворює пошук гідного майданчика у виснажливий квест, і нерідко доводиться йти на певні компроміси, навіть коли справа стосується столиці. Однак Chalet Equides буквально створений для проведення всіляких ділових і святкових заходів: концертів, театралізованих виступів, видовищних шоу-програм, конференцій, презентацій, семінарів, тренінгів, лекцій, «круглих столів», форумів і переговорів. Зрозуміло, на найвищому рівні.

З розмахом і величчю

Великий головний зал площею 650 м² стане в нагоді для статусних і масштабних урочистостей.

27


Privat Space Високі стелі, панорамні вікна й аристократичний інтер’єр, що створює неповторну атмосферу, наголосять на важливості події та дозволять кожному гостю відчути її значимість. Простір також вражає: на банкеті комфортно почуватимуться 250 персон, а у форматі «театр» – 500. До речі, зал має чудові архітектурно-акустичні характеристики, обладнаний професійною світловою та звуковою технікою, також вражає широка сцена з прямим виходом до чудово оснащених гримерних. Отже, будь-яке шоу зі світловими спецефектами буде виглядати надзвичайно вдало й ефектно.

Кожна проведена у стінах ресторану Chalet Equides зустріч із друзями або переговори з партнерами неодмінно принесуть успіх.

На сторожі корпоративних інтересів Для профільних ділових заходів якнайкраще пасуватимуть розташовані на другому поверсі конференц-зали, які відповідають найбільш сучасним уявленням про оформлення та функціональності навчальних локацій. Тут створені всі умови для комфортних і продуктивних зустрічей зі слухачами, колегами та співробітниками: стриманий елегантний інтер’єр, ергономічні м’які стільці, високошвидкісний Wi-Fi і все необхідне обладнання – проєктори, аудіоапаратура, освітлювальні прилади, фліпчарти... Завдяки продуманій ергономіці обстановки аудиторія зосередиться на головному і не відволікатиметься на зовнішні чинники. Перший конференц-зал дозволяє розмістити до 80 гостей у форматі «театр». Другий – залтрансформер – має свою родзинку: його можна з легкістю перепланувати під потреби конкретного заходу, тому місткість простору варіюється від 20-60 персон до 80. Простір класу-трасформера можна зонувати за допомогою передбачених інтер’єрних рішень, і ви отримаєте дві аудиторії. Але на цьому переваги не закінчуються – приголомшливу лаунж-зону другого поверху з дивовижним оздобленням і панорамними вікнами можна використовувати для кавабрейків або коктейлів. 28


№ 33/2020

Chalet Equides Restaurant Не секрет, що значна частина важливих переговорів ведеться не в офісних стінах, а в більш невимушеній атмосфері висококласних ресторанів. Вишукана їжа, стильний інтер’єр, бездоганний сервіс – саме ці критерії важливі під час вибору місця для ділових зустрічей, і ресторан Chalet Equides має всі ці переваги. Простір ресторану гармонійно розділений на кілька зон, кожна з яких задовольнить бажання навіть найвимогливіших гостей: розкішний основний зал на 70 осіб зі столиками, два камерні простори, дві камерні VIPбанкетки (одна з круглим столом, освітленим м’яким світлом дизайнерської крафтової люстри, друга – з величезним каміном, що зігріває живим теплом вогню), сигарна кімната й велика літня тераса. Серце Chalet Equides Restaurant, звичайно ж, – його кухня! Це гастрономічна неокласика у виконанні шефаамбасадора щорічного Давоського форуму Сергія Протченка з подачею страв від єдиного в Україні фахівця Food Design Ірини Тарасової.

огляд

Яким би не був формат візиту, тут Вас незмінно порадують витонченими та смачними стравами, чудовим сервісом та увагою до побажань. Не буде перебільшенням зазначити, що будь-яка проведена в цих стінах зустріч із друзями або переговори з партнерами неодмінно будуть успішними. Chalet Equides – це унікальний простір, у якому зосереджено все найкраще, що на сьогодні є в індустрії конференц-сервісу, щоб гості могли продуктивно працювати та проводити вільний час із комфортом і задоволенням. Тут зміцнюються колективи й народжуються нові бізнес-проєкти, розширюються горизонти, укладаються угоди і святкуються ділові досягнення. Це місце беззаперечно зарекомендувало себе як еталонна локація для ділових заходів і незабутнього дозвілля. Заплануйте найближчий вікенд у Equides club, і переконайтеся в цьому самі! Матеріали надано міжнародним журналом Prоfіles

29


Privat Space

PrivatPay – найшвидший метод оплати в Інтернеті

Онлайн-шопінг останнім часом став не просто альтернативою традиційним магазинам, але й часто їх замінником. Усе більше людей між походом до торгового центру та купівлями в Інтернеті віддають перевагу другому варіанту. За прогнозами дослідників, до кінця 2020 року загальний обсяг онлайн-продажів у всьому світі має сягнути позначки у 2 трильйони доларів США. Що ж стосується України, то у 2019 році лише через сервіс LiqPay від ПриватБанку було здійснено 34 млн купівель на суму 64 023 384 440 гривень. Проте купівлі в Інтернеті мають свої нюанси. І йдеться не тільки про можливість приміряти сукню чи перевірити коректну роботу гаджета. Як часто в інтернет-магазині ви набирали повний кошик товарів, а тоді передумували купувати чи скасовували придбання через проблеми з оплатою? На рекламних роликах процес замовлення в Інтернеті виглядає дуже просто: натиснув дві кнопки – і кур’єр уже мчить із оберемком яскравих пакунків. Проте на ділі процес замовлення та оплати передбачає введення номера картки, терміну її дії та CVV-коду. Усе це вимагає додаткового часу й уважності. Тож імпульсивні онлайн-купівлі нерідко спотикаються саме під час оплати. Комусь лінь шукати картку, щоб ввести її номер; хтось помиляється в даних; а хтось просто боїться вводити всі відомості про платіжну картку. Утім, уже майже рік ПриватБанк надає можливість клієнтам оплачувати в Інтернеті за два кліки. Буквально. Сервіс PrivatPay ідентифікує Вас за номером телефону (його потрібно ввести лише під час першої купівлі) і надішле вам запит на підтвердження оплати в додаток Privat24. Жодних додаткових цифр чи кодів – дані картки підтягуються автоматично. До

30

речі, на етапі оплати можна вибирати картку будьякого банку, якщо вона додана в Приват24. Важливо, що сервіс працює як на мобільних пристроях, так і на комп’ютерах, тож здійснювати купівлі можна будь-де і будь-коли. Особливо важливо це в дні розпродажів, наприклад Чорну п’ятницю чи святкові сейли. Зазвичай у ці періоди важлива кожна секунда, аби встигнути придбати омріяні туфлі чи техніку.

Сервіс PrivatPay доступний практично в усіх топових інтернет-магазинах. Загалом до нього підключено вже понад 13 тис. онлайн-майданчиків. Для того, щоб оплатити товар за два кліки, потрібно просто натиснути на кнопку PrivatPay на сторінці оплати. Приємного шопінгу!

Privat Space

Вийшли з карантину пішли заробляти Цього року нас всіх спіткали неприємності у вигляді епідемії коронавірусу та необхідності піти на карантин. Багато торговців були змушені закрити магазини й піти в онлайн або працювати з доставкою. Саме для підтримки бізнесу цього літа ми запустили спеціальну пропозицію. Для тих, хто вперше встановив термінал, ми надали нульовий тариф на абонплату за еквайринг, рахунок та платежі. Клієнти, що не гаяли часу та скористалися пропозицією, зекономили за 3 місяці мінімум 1 500 грн, навіть без урахування нульового тарифу на зовнішні платежі.

Щорічно зростання платежів за картами складає 40-50%. Не приймати картки до оплати - значить програти конкурентам!

Це збільшить не тільки середній чек, але і надасть Вам набір продуктів банку, які допоможуть Вам залучати нових клієнтів і підвищувати лояльність діючих, бути інноваційними та конкурентними на ринку.

Перелік найпоширеніших тем, за якими можна знайти відповіді у Вебпомічнику: - помилка зв’язку; - проблема з рідером; - не включається термінал; - проблема з друком чеків на терміналі; - проведення платежів; - повернення коштів (переглянути інформацію щодо конкретного поповнення); - успішність платежу (подивитися дані про останній платіж або будь-який платіж за останні 24 години); - підключення / видалення / використання

Що саме отримає підприємець, підключивши еквайринг: - виписки в електронному вигляді; - навчання персоналу роботі з обладнанням; - ремонт або заміну обладнання в разі поломки; - рекламні матеріали для брендування торгових точок; - послугу поповнення мобільних телефонів для клієнтів

34

Підключившись до еквайрингу ПриватБанку, ви завжди будете мати підтримку, адже ми спеціально розробили для Вас помічників.


№ 33/2020 додаткових сервісів (Бонус плюс, Оплата частинами, Табелювання та ін.) тощо. Звикли все робити у смартфоні - підключайте нашого бота POS-термінали ПриватБанку, посилання @privatBank_acquiring_bot Мета бота - надати для підприємств з еквайрингом зручне середовище для подання заявок на обслуговування POS- терміналів у режимі 24/7/365. На сьогодні у боті реалізовані перші 4 найбільш часті заявки, з якими звертаються підприємства у банк: 1. Подати заявку на заміну/ремонт POS-терміналу. 2. Замовити папір для POS-терминалу. 3. Дізнатися інформацію про останню авторизовану транзакцію. 4. Дізнатися поточний статус своєї заявки.

ПриватБанк news Потреба в паперовому чеку виникає тільки при придбанні товару з гарантією - побутової техніки тощо. У середньому за місяць в еквайринговій мережі ПриватБанку проходить близько 100 мільйонів операцій із друком двох чеків одночасно, хоча, за нашими підрахунками, фактична потреба у документі була приблизно у 5 мільйонах операцій документів. Таким чином, ми економимо кошти, дбаємо про екологію, а в нинішній ситуації - ще й турбуємося про гігієну, мінімізуючи фізичний контакт між продавцем і покупцем - розповів керівник напрямку по роботі з торговельними підприємствами ПриватБанку Євген Васильцов.

Якщо за період карантину Ваш бізнес підключив доставку та продовжує з нею працювати - для Ваших кур’єрів є крута пропозиція. Пропонуємо Вам приймати до оплати платіжні картки Visa або Mastercard за допомогою міні-терміналу miniPOS. Ви можете приймати платежі від клієнтів там, де Вам зручно, а не тільки у фіксованій точці продажу. Під час переказу гроші потрапляють на Ваш поточний банківський рахунок, відкритий у будь-якому банку України. Скористайтеся перевагами miniPOS: ● простота у використанні - приймайте платежі за допомогою платіжної картки в будь-якому місці, де є інтернет; ● будьте спокійні за Ваші кошти - Ви не приймаєте до оплати готівку, тому уникаєте фальшивих грошей; ● лояльність Ваших клієнтів: пропонуючи клієнтові альтернативні готівковим способи здійснення платежів, Ви робите Ваші послуги та товари більш доступними. Також Банк піклується про природу. З середини квітня ми оновлили програмне забезпечення POSтерміналів у торговельній мережі. Для прискорення транзакцій ми відмовилися від автоматичного друку чеків на POS-терміналах. Чек для клієнта тепер друкується в разі запиту. Тож приєднуйтесь до найбільшої еквайрингової мережі країни. Беремо і робимо!

35


Privat Space

Сервіс оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху в один клік Фраза «Посміхніться, вас знімають» перестала бути жартом з 1 червня, коли на дорогах запрацювала система відеофіксації порушень. У дорозі не обійтися без пригод. При цьому навіть найдосвідченіші водії періодично порушують правила дорожнього руху. Причин тому безліч: від неуважності і втоми до банального поспіху. У будьякому випадку, якщо співробітники правоохоронних органів зафіксували правопорушення, найбільш оптимальним рішенням тут буде оплата штрафів онлайн. Таким чином, не доведеться витрачати свій час і сили на пошук найближчого терміналу чи відділення банку, все можна виконати за допомогою комп’ютера або смартфона в будь-який час і в будьякому місці. Звичайно, краще не потрапляти в подібні ситуації, але якщо вже неприємність трапилася, оплата штрафів за допомогою сервісу ПриватБанку стане найбільш оптимальним вирішенням цієї проблеми. ПриватБанк додав у Приват24 новий функціонал пошуку й оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху, зокрема оформлених системою відеофіксації порушень, яка працює в Україні з 1 червня 2020 року. Новий сервіс автоматично підтягує штрафи з бази МВС за номером ІПН або за номером постанови. «Штрафний» сервіс доступний всім клієнтам банку в новій вебверсії Приват24 https://next.privat24.ua і мобільному банку Privat24 для Android і iOs. Для отримання інформації про неоплачені штрафи потрібно перейти в розділ «Платежі» - «Штрафи за порушення ПДР». У цьому меню можна здійснити пошук за власним ІПН (вводити ІПН не доведеться, він заповнюється автоматично) або номером постанови. У мобільній версії для iOS штрафи можна знайти в розділі «Платежі» через пошук одержувача «Штрафи за порушення ПДР». Сплатити можна в один клік з будь-якої картки, доданої до Приват24. 36

Квитанція про оплату надійде на Вашу електронну пошту. Також її завжди можна завантажити з архіву квитанцій. Таким чином, Ви можете отримати її в будь-який час. Або ж можна підписатись на сповіщення про штрафи. Хоча штраф - неприємна і незапланована витрата, але й на ній можна зекономити. Після підписки на сповіщення про штрафи у Приват24, банк миттєво проінформує про порушення правил дорожнього руху з можливістю оплатити штраф в один клік. У разі сплати штрафу в перші 10 днів Ви отримуєте знижку 50%. А якщо сплатити пізніше, ніж через 31 день, то сума штрафу подвоюється. У Приват24 з’являється інформація миттєво та відображається сума штрафу вже зі знижкою. За перший тиждень роботи нового сервісу на розсилку підписались понад 100 тис. клієнтів. Бажаємо не порушувати правила та не отримувати таких повідомлень!Privat Space

Інтерв'ю

Аніта Луценко:

38

«Займайся тим, що любиш, і тоді будеш кращим у своїй справі»


№ 33/2020

iнтерв’ю

Відомий тренер, телеведуча і прекрасна мама Аніта Луценко поділилася власними рецептами успіху в бізнесі та особистому житті. Вона розповіла про власний шлях до вершин популярності, пролила світло на питання, що цікавлять її шанувальників та доброзичливців. – Аніто, усі Вас знають як спортсменку, професійного тренера та відомого фахівця зі схуднення. Тож розкажіть, як так сталося, що у сім’ї адвоката й інженера-дизайнера донька обрала саме спорт? – Я справді мала піти по стопах батька і стати адвокатом, навіть починала ходити на підготовчі курси. Але в якийсь момент, ідучи додому з цих курсів, я зрозуміла, що не готова витратити все своє життя на те, що робить мій тато, – питання про розлучення, розподіл майна, землі. Я зрозуміла, що готова працювати з людьми, які хочуть стати кращими, красивішими. Я не знала, як складеться моє життя, але вже до того моменту в мене було багато виступів, сильна тяга до сцени. Потім мені потрапила до рук книга, де я прочитала цікаву думку: у житті необхідно займатися тим, що любиш, і тоді будеш кращим у своїй справі, інакше будеш займатися тим, що не любиш, і будеш середнячком. – Ви досить активно переходили від статусу спортсмена до тренера, від тренерської діяльності до телевізійної. Чи можете Ви якось порівняти телебачення зі спортом, а якщо ТВ було б спортом, яким би видом воно було? – Це однозначно триатлон, коли ти біжиш, пливеш, їдеш на велосипеді, причому такий собі Iron man. Я рада, що мені не доводиться займатися одноманітною роботою, це змушує мене весь час працювати, і якщо б я досі була просто тренером, мені це уже набридло б. – Протягом 5 років Ви були тренером учасників телепроєкту «Зважені та щасливі». Наскільки складно людині змінюватися, якщо ми кажемо про вагу, та наскільки Вам легко було працювати зі своїми підопічними?

Щоби висидіти в медитації годину, треба із собою домовитися і трохи себе пересилити

– Це складний процес для обох сторін. Я захоплююся тими людьми, які можуть себе переламати, коли потрібно повністю змінити свій спосіб життя та спосіб мислення. Мені дуже подобається відчувати свою причетність до чогось великого і значного. І тут важливо зробити так, щоб людина розуміла, що вона робить правильно чи неправильно. Моє головне завдання – незважаючи на мою жорсткість, яку можна побачити на екрані, – допомогти людині діяти правильно.

39


Privat Space

– В онлайні ми давно побачили певні переваги, наприклад, людина не витрачає час на дорогу. В онлайн-програму вкладені всі мої знання і досвід щодо схуднення. Крім того, вкладений досвід моєї партнерки Юлі Богдан, яка досконало володіє мистецтвом пілатесу, роботи зі спиною, з поставою. До того ж ми завжди працюємо з дієтологом. І в цій програмі людина отримує тренера (причому не одного), поради психолога, розроблене меню, список продуктів. Тож на виході клієнт має різноманітність за меншу ціну, при цьому не витрачає величезну кількість часу й сил, щоб знайти професіоналів. Онлайн працює, і мінус 20 кг за три місяці – це наш звичайний результат.

– Перехід у ранг ведучої «Зважені та щасливі» – це просто перехід на інший щабель особистого розвитку чи хотіли спробувати дещо нове для себе? – Не буду лукавити, у ведучого, на відміну від тренера, є власний автомобіль, водій, костюмер, весь час нові наряди, прикраси, свій візажист. Тому, коли я змінювала свій вид діяльності, мене це підкупляло. До того ж, я хотіла навчитися правильно говорити, вести публіку, я не втрачала своєї мотивації до учасників. І взагалі приємно побути ведучою. – Ви ще у 2012 році стали однією із засновниць онлайн-проєкту для схуднення «WOWBODY». Чи реально людині досягти бажаних змін за онлайнпрограмами? Наскільки вони є дієвими, порівняно з тренуванням тет-а-тет?

40

– Слово WOW домінує в назвах Ваших проєктів, бо це перше слово, яке може сказати людина, котра досягла певних успіхів зі своїм тілом? – Ми швидше орієнтуємося на людей, які стежать за тобою протягом трьох місяців. Усі дівчата мріють почути фразу: «Вау, як круто ти виглядаєш!». І ми докладаємо всіх своїх зусиль, щоб наші дівчата чули ці «WOW!» від своїх чоловіків, своїх коханих, своїх знайомих. І, дивлячись на себе в дзеркало, теж могли сказати «WOW!». – З якими основними стоп-факторами у людини, яка намагається схуднути, Ви зустрічаєтеся найчастіше? – Найбільша проблема – це кількість поширених міфів, відомих людям. Складно виривати з корінням те, з чим людина жила з дитинства, у що свято


№ 33/2020

iнтерв’ю

Я точно не азартна людина: перебуваючи в Лас-Вегасі, не зіграла жодної гри

41


Privat Space

Онлайн працює, і мінус 20 кг за три місяці – це наш звичайний результат

вірила. Наприклад, що потрібно пити кефір із вечора, що сухофрукти допомагають схуднути, а фреш – це корисно. Усе це міфи, і з цим постійно доводиться боротися. Усі люди з надмірною вагою з проєкту «Зважені та щасливі» пили по кілька літрів фрешу на день, а це дуже багато цукру, та й не треба це робити, коли хочеш схуднути. Це смачно, приємно, але не допомагає скинути вагу. – У 2018 Ви брали участь у шоу «Танці з зірками», де Ваш дует з Олександром Прохоровим був одним із найсильніших. Яку оцінку своїм виступам

42

можете поставити зараз і чи готові були б знову вийти на паркет? – «Танці з зірками» – один із найбільш приголомшливих періодів, коли мені було дуже складно, складніше, ніж люди бачать на екрані, разів у сто. Але при цьому я отримувала величезне задоволення, я йшла туди саме потанцювати. Не за перемогою, мені просто хотілося насолодитися танцями. Я вважаю, що піти з оцінками 10-10-10 – це великий успіх. Я відтанцювала 6 ефірів, саме стільки я собі уявляла, мріяла про це потай. Я рада, що зуміла дійти до певного рівня і не


№ 33/2020

iнтерв’ю

продовжувала себе мучити далі. У мене все було ідеально, і я вважаю, що була приголомшливою.

народження на концерт Madonna – пережили, але ось у Грецію особливо сильно хочеться потрапити.

– Аніто, один із Ваших життєвих принципів — «Немає болю — немає результату!». Як це може трансформуватися в інші сфери життя, крім спорту? Чи справді це працює?

– Ви виховуєте чотирирічну доньку Мію. Вона вже займається аеробікою, йоґою чи іншими видами спорту?

– У цьому є одна важлива ідея: коли ми хочемо досягти результату і побачити зовнішні зміни в м’язах, то ніякого значення не мають ті вправи, які просто виконувати. І тільки останні три рази, які робиш через силу, певною мірою через біль, саме вони мають хоч якийсь ефект. Тоді організм розуміє, що ти вимагаєш від нього більше, і він змінюється. Коли в житті нам потрібно вийти на новий рівень, доводиться напружитися. Щоб висидіти в медитації годину, потрібно з собою домовитися і трохи себе пересилити. – Відомо, що Ви полюбляєте укладати парі, особливо на кілограми. З ким було найдивніше парі на кілограми, та хто з нього вийшов переможцем? – Найбільш приголомшливе парі у мене було з Миколою Ворошновим, переможцем першого сезону «Зважені та щасливі». Коли він знову поправився, він прийшов до мене і сказав, що хоче поспорити. Ми домовилися, на кону був автомобіль Smart (це моя давня мрія, і Smart у мене досі немає). Коля мені програв, і цей борг досі «висить». – А взагалі Вас можна назвати азартною людиною? Я точно не азартна людина. Причому настільки, що, перебуваючи в Лас-Вегасі, я не зіграла жодної гри ні на одному автоматі. Навіть соромно трошки (посміхається). – Коли весь світ змінюється через пандемію коронавірусу й карантин, чого Вам бракує? Які звички набули за цей період? – Оскільки у мене онлайн-бізнес, я практично не відчула, що був карантин. Але я думаю, мені не вистачає того ж, чого й більшості людей – це, звичайно ж, подорожей. Без них дуже-дуже важко. Важко шукати натхнення, отримувати емоції, це залежність, із якою складно боротися. – Яке перше місце, куди вирушите, коли кордони знову відкриють для всіх? – У нас запланована поїздка в Грецію, і я дуже хочу, щоб вона відбулася. Те, що «згоріли» квитки в Берлін на концерт Sting – не біда, «згоріли» квитки на святкування річниці в Швейцарії – буває, на День

– Мама мене в 4 роки відвела на художню гімнастику, тому я теж хотіла наслідувати цей приклад, щоб у дитини формувалася правильна постава. Але Мія обрала балет, із захопленням йде на заняття. І я безмежно щаслива, особливо коли Мія у мене запитує, чому ми ходимо на балет не щодня, а через день. – Чи вдається Вам приділяти достатньо часу сім’ї? – Так, звичайно, я багато часу проводжу вдома, тому не відчуваю ніякої провини, як мама, яка працює. Намагаюся максимально багато часу проводити з дочкою, у фітнес-тури беру її з собою, усе приголомшливо і прекрасно. – Які сімейні цінності є для Вас та Вашої родини найголовнішими? – Найголовніша цінність – знати, що ми завжди разом і в будь-якій ситуації підтримаємо одне одного. Спілкувався Олександр Парфенцев


Privat Space

Скажіть шахраям «Гудбай!» Леся Войтицька, начальник управління зв’язків із громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України

#ШахрайГудбай у метро, на радіо, на телебаченні й навіть на платіжках за електроенергію. Що діється? Відповідаємо! У розпал літа, 07 липня 2020 року, стартувала масштабна інформаційна кампанія #ШахрайГудбай, яка триватиме аж до осені. До кампанії долучилося понад 60 партнерів. Серед них Google, Viber, Кіберполіція, Mastercard, VISA, Нова пошта, усі три мобільні оператори, близько 50 банків, Київський метрополітен, Укрзалізниця, постачальник електроенергії Yasno, сайти OLX та Prom.ua. Звісно ж, ПриватБанк також не стояв осторонь і бере активну участь у кампанії.

перемовини про розміщення соціального ролика ще й на телеканалах; - Києвом та Дніпропетровською областю розлетілися 2,3 млн платіжок за електроенергію, на яких міститься інформація, як платити онлайн безпечно;

Зібрав усіх учасників під однією парасолькою Національний банк України. Мета заходу – об’єднати зусилля всіх учасників, щоб провести найбільшу в історії України кампанію з протидії платіжному шахрайству.

- у київському метро вже курсує потяг із тематичними постерами, що розповідають про основні правила платіжної безпеки. Крім того, постери з’явилися в усіх вестибюлях метро, а ролики з порадами щодо протидії шахрайству можна побачити на всіх моніторах у потягах;

За підрахунками центробанку, проєкт має охопити близько 8,5 млн українців. На цей час уже вдалося запустити такі активності:

- інформаційно кампанію підтримали обласні та районні держадміністрації, через свої канали вони вчать українців, як убезпечити себе від шахраїв;

- Національний банк створив спеціальний портал #ШахрайГудбай, який за перший місяць відвідало майже 400 000 користувачів, що є дуже високим показником відвідуваності;

- у серпні-вересні тематичні ролики будуть демонструвати на моніторах вокзалів та в потягах Інтерсіті;

- про кампанію розповідали майже всі головні телеканали та радіостанції України;

- у Viber створена спільнота «Доброго ранку від Нацбанку», де можна отримувати поради від регулятора та підвищувати свій рівень фінансової обізнаності;

- соціальну рекламу з протидії платіжному шахрайству запустили на п’яти радіостанціях, тривають

- готуємося операторів;

44

до

SMS-розсилки

від

мобільних


№ 33/2020

експерт

- банки також поширюють тематичні плакати й ролики на моніторах у відділеннях та банкоматах, в інтернет-банкінгах, на сайтах, у месенджерах та соціальних мережах;

повідомити реквізити (термін дії картки, три цифри на звороті картки, SMS-паролі від банку чи мобільного оператора) або перейти за вказаним посиланням.

- родзинкою кампанії стане презентація мобільної гри «Здолай шахрая».

Як бути? ● Завершіть розмову – це 100% шахрай. ● Не повідомляйте жодних персональних даних. Справжній співробітник банку ніколи не запитає конфіденційні дані картки, тому що це – порушення закону. ● Пам’ятайте, що співробітники Нацбанку ніколи й за жодних обставин не телефонують клієнтам банків.

То про що ж розповідають центральний банк та інші учасники у рамках кампанії #ШахрайГудбай? Які поради дають українцям і від чого застерігають? Докладно розповідаємо, щоб Ви та Ваші кошти на платіжних картках теж були у безпеці.

Телефонне шахрайство (Соціальна інженерія) Телефонне шахрайство – це найпоширеніший вид шахрайства. І дуже часто від нього страждають люди поважного віку. Зловмисник входить у довіру до клієнта банку та домагається, щоб потенційна «жертва» переказала йому гроші або передала дані своєї картки. Сценаріїв такого шахрайства є десятки. Наводимо найпопулярніші з них:

Сценарій «Мамо, я в поліції або в лікарні» Дзвінок серед ночі від співробітника поліції або лікаря з повідомленням, що Ваша дитина потрапила в халепу й потрібно перерахувати гроші на певний рахунок. Що ж робити? ● Покладіть слухавку і спочатку зателефонуйте своїй дитині. Вона, найімовірніше, спокійно спить дома. ● Якщо не можете додзвонитися дитині – не поспішайте перераховувати кошти. Попросіть дати слухавку Вашій дитині та поговорити з нею. Або скажіть, що можете підвезти гроші до відділку поліції/ лікарні, де нібито перебуває Ваша дитина. Це може зупинити шахраїв. ● Повідомте своїм батькам та бабусі з дідусем про шахрайську схему із «нічним тривожним дзвінком» та попросіть у такій ситуації спочатку зателефонувати Вам.

Сценарій «Державна допомога»

Шахрай представляється телефоном співробітником державної установи (будь-якої іншої організації чи компанії) і повідомляє, що на Вашу карту будуть перераховані гроші. Або ж шахраї ще розсилають SMS-повідомлення від імені банків, Нацбанку чи Кабміну із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для отримання потрібно повідомити реквізити Вашої картки (номер картки, термін дії, та три цифри на звороті картки, SMS-паролі від банку чи мобільного оператора). Зміст розмови чи SMS-повідомлень може дещо різнитися, проте їхня мета однакова – отримання персональних відомостей про громадян та їхні платіжні картки. Люди надають інформацію, але отримують не гроші, а нуль на своєму рахунку. Шахраї вичищають до копійки рахунки довірливих українців і зникають.

Сценарій «Ваша картка заблокована» У цьому сценарії шахраї представляються співробітниками банку або Нацбанку та повідомляють, що Ваша картка заблокована або буде заблокованою. Для того, щоб «розблокувати» її, потрібно

45


Privat Space більше деталей пропонується дізнатися на сайті або за телефоном. Особа передзвонює за вказаним номером, де їй пояснюють: щоб отримати свій приз, необхідно сплатити податок у розмірі 1% від його вартості. Для переконливості шахраї можуть створити сайт, на якому є вся інформація щодо «акції» та відгуки попередніх «переможців». Чи вірити у «чудеса»? Ні! ● Завершіть розмову – це 100% шахрай. ● Не повідомляйте жодних персональних даних. ● Пам’ятайте! Податки не перераховує отримувач виграшу (вони стягуються з суми виграшу через її зменшення на суму податків).

Мобільне шахрайство (Фінансовий номер) Що робити у такому випадку? ● Завершіть розмову – це 100% шахрай. ● Не відповідайте на сумнівні/підозрілі SMSповідомлення; не переходьте за посиланнями, що містяться в них; не дзвоніть за вказаними в них номерами телефонів; ● У жодному випадку телефоном, SMS чи особисто не повідомляйте нікому термін дії картки та три цифри на звороті картки, для здійснення платежу достатньо лише 16 цифр номера картки.

Сценарій «Продавець-покупець»

Шахрай представляється покупцем товару, який Ви продаєте в мережі Інтернет. Після розмови Вам обіцяють перерахувати передоплату (або повну вартість товару). Потім Вам дзвонить або сам шахрай, або його спільник, який видає себе за співробітника банку. У телефонній розмові він намагається переконати Вас повідомити реквізити картки (термін дії картки, три цифри на звороті картки, SMS-паролі від банку або мобільного оператора). Що робити? ● Завершіть розмову – це 100% шахрай! ● Не повідомляйте жодних персональних даних. Для перерахунку грошей на картку достатньо назвати лише номер картки – це 16 цифр, які вказані на лицьовій стороні Вашої картки. ● Намагайтеся більшість операцій із продажем та купівлею проводити післяплатою.

Сценарій «Ви виграли автомобіль, квартиру, мільйон тощо» Потенційній повідомлення

46

«жертві» надходить щодо виграшу цінного

SMSпризу,

Усі ми звикли вказувати свій номер телефону всюди: в анкетах-опитувальниках, на різноманітних сервісах, при реєстрації на сайтах, оформлюючи покупки, підписуючись на розсилки, навіть, як код доступу при реєстрації в якійсь системі. Ваш фінансовий номер телефону не є секретним. А даремно, бо шахраї, на жаль, можуть легко цим скористатися, якщо не дотримуватися певних правил. Що шахрай може зробити з Вашою SIM-карткою? Викрасти гроші з Ваших рахунків, придбати товари або взяти онлайн-кредити! Як же шахраї можуть викрасти фінансовий номер телефону? ● У Вас вкрали телефон, і на Вашій SIM-картці стандартний пароль, який легко підібрати. Наприклад, «1111» або «0000». Шахрай відновлює Вашу SIMкартку, як «втрачену» й отримує доступ до Вашого рахунку в банку. ● Або шахрай телефонує Вам із декількох номерів телефонів, переказує Вам якусь суму на телефонний рахунок і, маючи дані останніх дзвінків та суми поповнення рахунку, блокує Вашу картку та перевипускає нову, з якою вже й отримує доступ до Ваших банківських рахунків. Як цьому завадити? ● Тримайте свій фінансовий номер телефону в таємниці, для цього заведіть окрему SIM-карту зі складним 8-значним паролем. ● Перейдіть на контрактне обслуговування і тоді Ваш номер не можна бути викрасти. ● Відключіть послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора.


експерт

№ 33/2020 ● Будьте пильними, якщо Вам телефонують із незнайомих номерів та ще і поповнюють рахунок. Якщо таке сталося, терміново зателефонуйте в банк, заблокуйте свої картки та обліковий запис інтернет-банкінгу.

Онлайн-покупки

Будьте обережними також під час розрахунків у мережі Інтернет. Шахраї можуть створювати вебсервіси, які пропонують фейкові послуги (поповнення мобільного, грошовий переказ, покупку авіаквитка). Візуально такі сайти схожі на легітимні сервіси. Вони залучають клієнтів за допомогою дуже вигідних пропозицій (наприклад, обіцяючи дуже низькі ціни на послуги, нульову комісію тощо). Мета злочинців – змусити клієнта залишити конфіденційні дані своєї картки у платіжній формі на сайті. Як не потрапити у таку халепу? ● Важливо не здійснювати платіжні операції онлайн, підключаючись до громадського Wi-Fi, якщо не хочете, щоб дані Вашої картки потрапили в руки шахрая. Краще це робити в захищеній домашній мережі. Якщо необхідно здійснити оплату або зробити покупку поза домом, скористайтеся мобільним інтернетом. ● Перевірте, чи безпечний сайт для покупок. Якщо біля адреси сайту є замочок, та літери https на початку адреси сайту («S» вказує на безпечне з’єднання), отже, сайт є безпечним. Це сучасний стандарт безпеки. Стежте за тим, щоб купувати тільки на сайтах із таким значком та літерами. ● Встановлюйте ліміти на різні операції з карткою. ● Також ефективним методом є оплата в інтернеті віртуальною карткою. Основну суму можна зберігати на основній картці, а для оплати в інтернеті перераховувати лише необхідну для сплати суму. Так Ваша основна картка буде захищена від зчитування в інтернеті. ● Оплачуйте післяплатою.

електронної пошти, соціальних мереж тощо. Водночас для паролю не використовуйте: ● загальновідомі комбінації (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 тощо); ● послідовне/зворотне написання символів або цифр; ● особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо). 4. Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку. ● 16-значний номер карти – єдине, що ви можете повідомити телефоном. ● Тримайте в секреті три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів. ● Активуйте SMS-інформування стосовно операцій із платіжною карткою. ● Встановіть індивідуальні ліміти на операції з Вашою платіжною карткою. ● Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в інтернеті. Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки. Якщо Ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки. Попросіть банк заблокувати Ваші карткові рахунки й обліковий запис інтернет-банкінгу. Розблокувати їх Ви завжди зможете, а от повернути кошти, викрадені злочинцями, – навряд. Дотримуйтеся наших порад та будьте обачними й багатими. Скажіть шахраям: «Гудбай! Назавжди!»

Поради для безпечних розрахунків

Наостанок розповімо про кілька простих правил, яких необхідно дотримуватися під час здійснення операцій із платіжними картками: 1. Змінюйте PIN-код до картки: ● регулярно – один раз кожні три місяці, ● ситуативно – якщо виникла підозра, що ще хтось його може знати. 2. Під час введення PIN-коду обов’язково прикривайте клавіатуру рукою, щоб його неможливо було зчитати за допомогою встановленої шахраями мікровідеокамери. 3. Створюйте складний пароль. Це має бути унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу,

47


Privat Space

Готівка на касі Ви давно чекали, а ми зробили. Тепер зняти готівку можна біля дому та не шукати банкомат

48


ПриватБанк news

№ 33/2020 Минулого року ми запустили пілот сервісу «Готівка на касі» разом із мережею заправок WOG. Це було вперше для України, але ми вирішили піти на такий крок задля наших клієнтів. На той час відповідна послуга вже користувалася популярністю в Європі та Америці. Що таке сервіс «Готівка на касі»? Це можливість зняти готівку на касі (за терміналом) торгової точки, попередньо здійснивши купівлю товару чи послуги. Не треба шукати банкомат і чекати в черзі. Ви можете зняти до 500 грн готівкою під час розрахунку картками Visa та Mastercard незалежно від суми купівлі. Це дуже зручно, коли звик користуватися карткою, та інколи все одно необхідно мати готівку на проїзд, квіточки або полуничку. За рік сервісом скористалися 21 000 разів. При цьому середній чек був 350 грн. «Покупка з видачею готівки – це сервіс, яким охоче користуються жителі більшості європейських країн, а тепер і українці, – розповідає керівник напрямку роботи з торговими підприємствами ПриватБанку Євген Васильцов. – Якщо Ви розраховуєтесь у торговій

мережі карткою, у разі необхідності отримати готівку можна просто на касі, а не шукати банкомат і стояти в чергах». З червня 2020 року ми масштабували сервіс, приєднавши до нього 200 000 роздрібних торгових точок. Це продуктові магазини, аптеки та заправки біля Вашого дому з терміналами ПриватБанку. То що ж Вам робити, коли знадобилися готівкові гроші? 1. Вибираєте всі потрібні товари в торговельній точці. 2. Розраховуєтеся карткою Visa або Mastercard. 3. Повідомляєте касирові, що хочете зняти готівку. 4. Одержуєте необхідну суму до 500* грн на руки. Скористатися послугою можуть власники будь-якої дебетової картки ПриватБанку (зарплатної, студентської, соціальної картки) різних платіжних систем. А також власники карток інших банків України, якщо це дозволено банком-емітентом. Гадаєте це все? Ні! Ми не зупиняємося, вже з 1-го серпня до сервісу підключилися такі великі та знайомі всім торгові мережі як VARUS, «Сільпо» та «Фора». Чекайте на гарні новини! Беремо й робимо!

49


Privat Space

Нові виклики – це не лише складності, які необхідно подолати, а ще й можливості самовдосконалення. Долаючи ті чи інші незвичні ситуації, ми стаємо більш зібраними, уважними, розставляємо пріоритети. І, звичайно, стаємо сильнішими.

Цифрове майбутнє стає ближчим Цього року весь світ зіштовхнувся з новою загрозою – пандемією COVID-19. У наш лексикон увійшли нові слова. Найбільш знакове з них – соціальна дистанція. Ситуація, що виникла, змусила світ усе більше занурюватися в онлайн.

офісів. Наприклад, надання звітності. Як це було раніше? Уповноважений співробітник везе завірену копію до банку, отримує відмітку про отримання.

Деколи люди дивилися на це з осудом – «усі ці нові технології витіснили живе спілкування, класичне банківське обслуговування, можливість зазирнути одне одному в очі». Та саме зараз такі можливості стають не просто тенденцією, а глобальною необхідністю. Курс на цифрову трансформацію набуває нової актуальності.

Тепер же все простіше. Банк зможе самостійно отримати звітність компанії у Фіскальній службі. Для цього достатньо у Вашому особистому кабінеті на сайті ДФС просто обрати форми звітності, що будуть передані до банку. А далі – підписати згоду будь-яким чинним електронно-цифровим підписом. І все. Вважайте, що Ви поїхали до банку та відвезли її особисто. При цьому заощадили не тільки час, але й гроші, адже самі поїздки теж не безкоштовні.

У цих умовах наш принцип залишається незмінним – беремо й робимо. Створюємо нові сервіси, що дозволяють працювати з банком без відвідування наших

До того ж у «Приват24 для бізнесу» Ви маєте можливість надати звітність у форматі XML. Це робиться буквально в декілька кліків. І все. Документи вже у

50


№ 33/2020

банку. До речі, за допомогою нашого сервісу електронного документообігу можна зробити багато чого іншого. Наприклад, передати електронні документи своєму контрагенту – договори, акти виконаних робіт, рахунки, накладні тощо. Також є можливість сплатити вхідні рахунки-фактури буквально у 2 кліки. Платникам ПДВ сервіс дозволяє зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних. Погодьтеся, це дуже зручно. До того ж, абсолютно безкоштовно.

ПриватБанк news

банку. Це можна зробити у смартфоні за допомогою нового бота Privatinkas_bot у популярному месенджері Telegram. Ми плануємо й надалі додавати до нього нові операції та розширювати функціонал. Переконані, що це далеко не все. Адже ми не збираємося зупинятися. Якими б незвичайними не були зовнішні обставини, вони для нас – виклик. І ми просто беремо й робимо взаємодію з банком більш комфортною.

Інновації стосуються не лише документообігу. Здавалося б, що ще можна придумати для таких класичних банківських послуг як, наприклад, інкасація? Але й для неї у «Приват24 для бізнесу» з’явився новий зручний сервіс. Додати торгову точку, змінити час і реквізити інкасації, призупинити надання послуги чи видалити торгову точку тепер можна просто в «Приват24 для бізнесу». Для цього більше не треба не тільки відвідувати банк, а й навіть телефонувати. Достатньо просто активувати сервіс «Управління інкасацією» в каталозі послуг «Приват24 для бізнесу». У разі виникнення потреби оперативно відмовитись від інкасації торгової точки відповідальній особі підприємства не потрібно навіть заходити до інтернет-

51
10

Privat Space

wow-книжок від успішних бізнесменів і зірок Добра книжка — це одна з найліпших інвестицій у себе. У прямому значенні. Згідно з багатьма дослідженнями, здійсненими тільки за останнє десятиріччя, сам процес читання позитивно впливає на розвиток обох півкуль головного мозку (залежно від типу книжки й подій, про які в ній ідеться), посилює емоційний інтелект, розвиває уяву, зменшує ризик появи хвороби Альцгеймера й деменції загалом. Але якість книжки, що опиняється в руках читача, також має неабияке значення. Ми дібрали 10 книжок, написаних успішними представниками бізнесу та знаменитостями, які відповідають таким критеріям: якість викладених ідей, доведений досвід автора з теми, «безводність».

Говард Шульц, «Як чашка за чашкою будувалася Starbucks» 2008 року справи Starbucks ішли кепсько: світова фінансова криза потужно вдарила по кав’ярнях із зеленим логотипом. Тоді керівництво звернулося по допомогу до Говарда Шульца, який був генеральним директором до 2000 року. Повернувшись, він мав розробити антикризовий план, що не суперечив би цінностям бренду. Одним з важливих рішень стало закриття кількох тисяч кав’ярень і перерозподілення ролей у структурі розвитку. У книжці Говард не тільки відверто розповідає історію порятунку компанії, а й дає поради щодо того, як не втрачати ясне мислення під час кризи й розробляти довготривалі стратегії розвитку, коли все йде шкереберть.

Воррен Баффет, «Есеї про інвестиції, корпоративні фінанси та керування компаніями» У Воррена Баффета є цікаве правило, якого він дотримується все своє життя. І пов’язане воно з читанням, якому світовий фінансовий магнат присвячує від 50 до 80% робочого часу. У такий спосіб він підтримує свій мозок у тонусі та знаходить влучні й оригінальні розв’язки складних питань. Узявшись за написання власної книжки, він вирішив зробити її максимально корисною для менеджерів і представників фінансових кіл. Сама книжка складається з лаконічних і зрозумілих листів Баффета до акціонерів заснованої ним компанії Berkshire Hathaway. У них відображено глибоку філософію та принципи інвестування Баффета. Пан Воррен ще й відповідає на запитання, пов’язані з роботою Berkshire Hathaway, її структурою та найцікавішими проєктами корпорації.

54


огляд

№ 33/2020

Опра Вінфрі, «Що я знаю напевно» Опру Вінфрі вважають справжнім лідером думки мільйони людей у всьому світі. Медіамагнатка, телеведуча, видавчиня, почесний доктор відомих університетів, ця жінка — приклад того, як можна піднятися із самого низу та збудувати власну імперію, надихаючи людей і відкриваючи їхні серця. Книжка «Що я знаю напевно» — це збірка есеїв Опри, опублікованих в авторській колонці її власного журналу O, The Oprah Magazine. У ній ви не знайдете порад щодо лідерства чи керування бізнесом, адже її присвячено пошуку балансу в житті, умінню будувати щастя, здобувати мудрість і відчувати вдячність щодня. Після прочитання навіть 1–2 есеїв з добірки можна налаштуватися на гармонійніший лад і надихнутися на нові звершення.

Ральф Лорен, «Ральф Лорен» Він народився в бідному кварталі Нью-Йорка, у родині єврейських іммігрантів, які переїхали в Америку з Російської імперії. І ніщо не свідчило про те, що Ральф Ліфшиц, якого світ знатиме під прізвищем Лорен, стане одним з богів модного Олімпу. Нещодавно пан Лорен написав мемуари. З них читач дізнається про те, як хлопець, що бажав змінити власне життя та стати рівнею еліті, поступово й неухильно йшов до своєї мети. Читаючи, дуже цікаво спостерігати за тим, як Лорен шукав «свої» ідеї та зреалізовував їх майже без вагань і з цілковитою вірою в себе.

Рей Даліо, «Принципи» Ця книжка стала бестселером за версією The New York Times. Чому? Варто лише дізнатися ім’я автора, яким став засновник однієї з найефективніших інвестиційних компаній світу — Bridgewater Associates. У бізнесових колах Рея Даліо вважають ще й одним з найпрагматичніших бізнесменів, що вміє оцінювати ризики й забезпечує своїм клієнтам стабільно високий рівень доходів від інвестицій. Секрет його успіху — слідування власним принципам, яким і присвячено книжку. І головний принцип Даліо — це прозорість і відвертість. Швидко читати цю книжку не радимо, бо кількість цінних ідей та інсайтів просто захмарна.

Шеріл Сандберг, «Включайся! Жінка, робота й воля вести за собою» З 2008 року Шеріл Сандберг обіймає посаду головної операційної директорки Facebook, а 2012 року вона ввійшла до ради директорів компанії. У своїй книжці Сандберг відверто розповідає про те, яким був її шлях до лідерства, з якими складнощами та проблемами вона зіткнулася, як руйнувала стереотипи щодо ролі жінки в бізнесі. «Не бійся діяти» схожа не на добірку бізнес-порад, а радше на кодекс правил Шеріл, які допомогли їй збудувати кар’єру та стати однією з найвпливовіших жінок у світі.

55


Privat Space

Ґері Келлер, Джей Папазан, «Одна справа. Як робити менше, а встигати більше» Уже котрий рік поспіль це одна з найкращих книжок, присвячених саморозвитку для бізнесменів. Її написав Ґері Келлер, що заснував найбільшу у світі компанію в галузі нерухомості — Keller Williams. Певної миті Ґері зіткнувся з проблемою: компанія зупинилася в розвитку, і що більше він укладався в роботу, то менш ефективними були результати. Тоді він винайшов принцип «одна річ», суть якого полягає в тому, щоб вибрати одне завдання й надавати йому пріоритету щодня, допоки не досягнеш бажаної мети. Слідування цьому принципу допомогло Келлерові і в особистому житті, і в бізнесі. У книжці, написаній у співавторстві із Джеєм Папазаном, він докладно розповідає, як саме працює принцип та як виокремити ту саму головну мету.

Петті Мак-Корд, «Наснага. Як побудувати культуру свободи та відповідальності за результат» Компанія Netflix трансформувала розважальний сектор телебачення та виробництва кіно й серіалів за дуже короткий строк. Про те, як їй це вдалося, розповідає колишня директорка з персоналу Петті Мак-Корд. Вона не просто перелічує бонуси роботи в компанії, а й пояснює, як саме треба формувати команду на всіх рівнях, які інструменти використовує Netflix для підвищення рівня лояльності працівників, що радикальна чесність — це один з найпотужніших важелів розвитку й чому добирати персонал треба задля досягнення цілей, які лише з’являться в майбутньому.

Джим Ланкастер, «Лідерство в стилі LEAN: Шлях до постійного вдосконалення вашого бізнесу» Якщо ви власник бізнесу, пов’язаного з виробництвом товарів чи техніки, і бажаєте зрозуміти, як поліпшити всі внутрішні процеси та зменшити всі втрати, то знайдете багато корисного в цій книжці. Адже автор, Джим Ланкастер, був генеральним директором машинобудівної компанії Lantech. Коли компанія загальмувала у фінансових результатах, менеджмент перебудував усі процеси згідно з принципом LEAN. Пан Ланкастер доступно та просто описує процес перебудовування компанії та виведення її зі стагнації. Головне — сконцентрувати увагу на тих ланках, де твориться реальна цінність, тобто продукт компанії.

Ларрі Кінг, «Як розмовляти будь з ким, будь-коли і будь-де. Секрети успішного спілкування» Хто точно надасть дієві поради щодо спілкування, так це Ларрі Кінг. 25 років існувала його авторська передача, у якій він брав інтерв’ю у відомих політиків, діячів і зірок. Він уміє ставити влучні запитання влучної миті, розкриваючи героя з різних боків, порушувати скандальні теми з повагою та підтримувати бесіду в потрібному руслі. Завдяки порадам із книжки можна навчитися будувати розмову за певними принципами, знаходити спільну мову з будь-якою людиною, а також зрозуміти правила успішної комунікації в різних обставинах і з різними людьми.

56Privat Space

Онлайн-бізнес з «Оплатою частинами» Чи встигли Ви перевести свій бізнес в онлайн? Карантин - не тільки проблема, а нові можливості та зміни перевести свій бізнес в онлайн та почати кредитувати клієнтів з сервісом «Оплата частинами» Продавайте товари чи послуги в «Оплату частинами» в Інтернеті та примножуйте свої прибутки. Не всі покупці можуть відразу придбати товар, що сподобався. Наш сервіс стане Вам у пригоді: ● гроші за товар Ви отримаєте того ж дня; ● продажі зростуть на 30%; ● збільшиться клієнтопотік; ● середній чек зросте вдвічі. Що ще Ви отримуєте: ● 18 млн клієнтів з карткою ПриватБанку; ● 80 млрд грн доступного ліміту для оплати покупок; ● не потрібен кредитний експерт. З «Оплатою частинами» Вашим клієнтам буде набагато простіше зважитися на спонтанні покупки, тож не зволікайте. Ви можете підключити сервіс на свій сайт за допомогою арі/ , всю информацію про підключення легко знайти на нашому сайті. Як це працює для клієнта Покупець вибирає товари у Вашому Інтернетмагазині. Кладе в кошик і вибирає спосіб оплати

58

«Миттєва розстрочка» або «Оплата частинами». Вказує кількість платежів і здійснює покупку, роблячи перший внесок з картки ПриватБанку. На електронну скриньку покупця приходить лист із чеком про покупку, який є договором розстрочки. Якщо ж Ви обрали іншу нішу для роботи, наприклад, продаєте свої товари чи послуги в соціальних мережах (Facebook, Instagram тощо) або з майданчиків і дощок оголошень, Вам у нагоді стане можливість виставляти покупцям рахунок (інвойс) на оплату покупки частинами. Це дуже просто Зручний як для продажу в інтернет, так і для прийому оплати в роздрібному магазині. Оплата за покупки приходить у режимі реального часу, і навіть вночі :) Реєстрація займає до 5 хвилин. Створити платіж і прийняти оплату можна відразу після реєстрації. Простий і зрозумілий інтерфейс створення платежу. Ніяких анкет та іншої паперової тяганини. Тож приєднуйтесь скоріш!Privat Space

82% е-лімітів на переказ коштів за кордон в Україні оформлено у ПриватБанку За перше півріччя 2020 року в Україні оформлено 13000 е-лімітів* на переказ коштів за кордон, з яких 10600 (майже 82%) оформив ПриватБанк. У ПриватБанку виконано: ● Розміщення коштів на власних рахунках за межами України – 3800 операцій (36%). ● Здійснення інвестиції за кордон – 6700 операцій (63%). ● Виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя – 100 операцій (1%). ТОП-країни для інвестування коштів українцями: ● Сполучені Штати Америки – 6002 перекази (56%). ● Польща – 858 переказів (8%). ● Іспанія – 653 перекази (6%). З е-лімітом можна щороку переказувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 100 000 євро (в еквіваленті).

60

ПриватБанк пропонує максимально зручні й вигідні умови надсилання переказу за е-лімітом. Порівняно з іншими банками відсутня додаткова комісія за перевірку пакета документів тощо. Надсилання переказу за е-лімітом проводиться згідно зі стандартним тарифом SWIFT-переказу – 12 дол. + 0,5% від суми переказу. Інвестувати кошти за кордон разом із ПриватБанком можна не виходячи з дому. Консультації з будь-яких питань: ● e-mail: swift@privatbank.ua; ● тел. +38 (073) 900 00 04 (з 9:00 до 21:00) – окрема телефонна лінія; ● тел. +38 (073) 900 00 02 – цілодобова підтримка «Консьєрж-сервіс» для VIP-клієнтів.


№ 33/2020 *Е-ліміт – електронний ліміт операцій клієнта, у рамках якого Національний банк дозволяє надсилати перекази для:

ПриватБанк news Яке призначення переказу зазначити для повернення грошей, надісланих із метою інвестування?

● інвестицій за кордон (наприклад, придбання акцій закордонних компаній);

У призначенні радимо зазначати «повернення інвестицій», а також дату та угоду. Призначення заповнюється згідно з правилами компанії-відправника.

● розміщення коштів на власних рахунках за межами України;

Чи будуть у банку запитання щодо документів про повернення інвестицій?

● виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

У ПриватБанку зберігається інформація про перекази в межах е-ліміту. Таким чином додаткові документи для зарахування коштів зазвичай не потрібні.

Переваги е-ліміту в тому, що відсутня необхідність отримання паперового документа. Після позитивної відповіді НБУ банк самостійно проводить фінансову операцію на підставі е-ліміту. Плануєте здійснювати інвестиції за кордон? Прочитайте відповіді на запитання, що можуть у Вас виникнути в разі повернення суми інвестування або отримання прибутку з інвестицій: Де отримати реквізити картки або рахунку для зарахування коштів, надісланих із метою інвестування? Отримати реквізити Ви можете через такі канали: ● Приват24 (меню «Усі послуги» –> «Інформація» –> «Мої реквізити» –> «Поповнення SWIFT-платежем»); ● термінал самообслуговування (меню «Мої налаштування» –> «Отримати реквізити»); ● банкомат (меню «Інші операції» –> «Мої налаштування» –> «Ще налаштування» –> «Реквізити для поповнення картки»); ● тел. +38 (073) 900 00 04 (IVR-меню).

Які документи потрібно надати для зарахування прибутку від інвестицій, здійснених не через ПриватБанк? Зарахування відбувається на підставі документів/інформації, що підтверджують правомірність валютної операції та розкривають її зміст. Це може бути е-ліміт, за яким раніше було здійснено переказ за кордон, договір або інший документ на отримання прибутку з інвестицій. Де можна отримати консультацію щодо питань повернення інвестицій SWIFT-переказом? Консультації з будь-яких питань: ● чат «Допомога Онлайн»; ● e-mail: swift@privatbank.ua; ● тел. +38 (073) 900 00 04 (з 9:00 до 21:00) – окрема телефонна лінія; ● тел. +38 (073) 900 00 02 – цілодобова підтримка «Консьєрж-сервіс» для VIP-клієнтів.

61


Privat Space

Вища ліга ділових відносин Навіщо Вашому бізнесу комунікатор? Андрій Чередниченко Засновник Profiles Progressive Group. Власник і видавець міжнародного глянцевого журналу Profiles. Засновник і президент Profiles Business Club. Член складу партнерів SkyHandling LLC. Ексклюзивний представник Honda Aircraft Company в Україні. Амбасадор бренду Akvantis. Комунікатор і експерт ринку розкоші. Видавець книг і журналів, член Національної спілки журналістів України. Девіз: «Літаки навспак не літають». AndreiCherednychenko «Ваш внутрішній голос подібний до дикого коня, який несеться абикуди. Приборкавши коня, знання стане інструментом комунікації, і ви поїдете туди, куди хочете потрапити» Мігель Руїс, мексиканський письменник (1952)

У будь-якому бізнесі головна мета – побудувати стосунки. Тільки тоді ми підпишемо договір із бажаним партнером і продамо клієнту свій товар за справедливою ціною. А що формує основу взаємин? Перш за все – комунікації. Комунікації – першочергова й основна опора у процесі наведення мостів між людьми, компаніями та країнами. Як і сотні років тому, так і в диджитал-еру, без спілкування між людьми справи далеко не підуть. Жива зустріч, телефонні розмови, переговори по Zoom, електронна пошта, чати... Способи і канали обміну інформацією розвиваються з геометричною прогресією. Незмінно важливим залишається вміння знайти спільну мову. 62


№ 33/2020

експерт

Швидко відшукати контакти й результативно монетизувати їх. Будувати багатоходові стратегії. Зближуватися і навіть товаришувати з клієнтами. Не вдаватися до хитрих прийомів вишуканої «кульгавої кобили», а запрягти чистокровного скакуна й на ньому під’їхати до омріяного замовника... Кому це під силу? Тільки завзятому комунікатору. Нішеве й незвичне ремесло для українського ринку, яке охоплює вигадливе переплетення різних професій. Чи багато таких людей? Одиниці! Але з одним iз них ми знайомі давно. У ньому поєдналися талановитий маркетолог та віртуозний брокер, копірайтер, аналітик, стратег, коуч-фасилітатор, досвідчений психолог, фізіогноміст, репутаційний менеджер, trouble-shooter... Кожна складова за замовчуванням передбачає наявність певних особистісних характеристик: шарм, блискавична швидкість реакції та гнучкість, харизма, солідна тактовність і терпимість, емпатія, стресостійкість, неабияка пам’ять, почуття гумору, благородність, талант бути екстравертом та інтровертом одночасно й безліч інших деталей. Про них ми попросили розповісти Андрія Чередниченка, який пролив світло на деякі особливості таємничої професії.

Комунікатор. Хто це й навіщо він? Я почав займатися цим на першому курсі університету. Статус редактора студентської газети надав мені певні надможливості, і я ще не зовсім усвідомлено використовував їх для розв’язання всіляких проблем різних представників мого оточення. Через рік мене особисто знав увесь виш, а про мої здібності складали легенди :). «Якщо потрібно розв’язати якесь питання – телефонуй Андрію!» І тільки пізніше, коли оселився і почав працювати на Кіпрі, дізнався, що в усьому світі те, що я роблю, є рідкісною, затребуваною та високооплачуваною професією, яка називається комунікатор.

Говорити вміють усі, донести думку – не кожен. Професіонали з питань конекту є рідкісною знахідкою і швидше самі знайдуть вас, аніж ви їх. Їх місце у «Лас-Вегасі ринку» за столом із найбільшими ставками, де грають власники та споживачі люксових послуг. Як ви вже здогадалися, гравців небагато навіть у світових масштабах. Комунікатор тут – негласний модератор дій. Віднедавна ви повільно-впевнено доповнили своїм прізвищем список Forbes? Він

63


Спілкування – це своєрідний похід у тренажерний зал. Адже мову й навички комунікатора потрібно тренувати постійно. допоможе зайняти зручне місце за столом із гарним оглядом і познайомить з іншими учасниками. Вам потрібно зробити хід (провести переговори, висунути умови угоди, взяти участь у тендері...) і необхідна його допомога? Він зробить усе й навіть більше для вашої вдалої комбінації з урахуванням поточних обставин і настроїв гравців. Комунікатор знає всі правила, і сам іноді грає, тому можете на нього покластися – він розуміє розмір ставки. Для нього вона – удвічі більша. Не сперечаюся, можна грати самому, можна перевірити теорію шести рукостискань, але набагато ефективніше мінімізувати всі витрати часу, ресурсів і звернутися до професіонала. На моїй пам’яті сотні, якщо не більше, випадків, коли власники й топ-менеджери обирали «власний шлях». У підсумку вони витрачали дорогоцінний час і поверталися до мене :). Та я вже не хотів братися за їхні труднощі й надолужувати втрачене, адже літаки навспак не літають :)). Наприклад, на початку цього року мені зателефонував власник телеканалу N. «Пожежа! – каже. – Терміново потрібна ваша допомога!» Я вивчив суть справи. Презентація бізнесу виконана за принципом «ми його зліпили з того, що було». Довелося пояснювати джентльменові, що це вже не працює. Потрібно підготувати грамотну КП, філігранно визначити ЦА, правильно поширити інформацію... А це масштабна робота, за яку ні я, ні моя команда не беремося без передоплати. Відповідь була наступною: «Якщо ви справді такі круті, навіщо вам передоплата? Швидко продайте мій бізнес та

64

отримаєте відсотки... У мене всі «рішали» заряджені. Витрачати гроші не бачу сенсу». Як ви думаєте, що сталося через півроку? Приходить повідомлення в WhatsApp: «Можете проштудіювати настрій інвесторів щодо мого каналу?» Театр абсурду, їй-Богу! А найбезглуздіше – сила-силенна людей створюють справді класний бізнес, вкладають у нього величезні ресурси... і, пошкодувавши гроші на послуги професійного комунікатора, стоять на місці.

Секс у переговорах, або Досвід вирішує все! Мій шлях до вершини комунікаторського мистецтва був довгим і тернистим. Зрештою я навчився говорити з ким завгодно, де завгодно і про що завгодно. Чути, переконувати, надихати й направляти. В університетах немає спеціальності «Комунікатор». І ви навряд чи знайдете чимало гідних тренінгів на цю тему. А якщо і знайдете, спершу з’ясуйте, на чому побудований курс. Комунікації – це настільки всеосяжне поняття, що однією теорією не наїсися. Перш за все цінний практичний досвід. Надзвичайно важливо, щоб цей досвід охоплював якомога більше сфер бізнесу. І потрібні не поверхневі знання, а глибоке вивчення до найдрібніших деталей. Спробую згадати всі напрямки, у яких я задіяний зараз, або якими займався раніше. Поліграфія, реклама й розроблення фірмового стилю,


№ 33/2020

експерт

Кожне слово може наблизити до мети або закрити двері привабливої можливості. телебачення та радіо, політика й міжнародні відносини, нерухомість, дизайн інтер’єрів, меблі, побутова техніка, ліфти й інше професійне обладнання для різноманітних галузей, сонцезахисні системи, продукти харчування, алкоголь, парфумерія, одяг і взуття, текстиль, системи очищення й ревіталізації води, автомобілі, яхти, потяги, літаки, бізнес-авіація, туризм, готелі й ресторани, спорт, фінанси, private banking... Ого :)! Комунікатор – професіонал сотень професій. А ще він завжди перебуває в пошуку: новин із різних сфер та країн, нових знайомств, нових можливостей... Його завдання – не тільки завжди бути в тренді, але й ініціювати тренди. Як синці – почерк поганого масажиста, так і з лексикону комунікатора виключена фраза «не знаю». Три роки життя на Кіпрі стали для мене свого роду комунікаторським MBA. Кіпр не випадково називають «клаптиковою ковдрою». Кіпріоти, греки, англійці, понтійці, ізраїльтяни, китайці, іранці, ліванці, казахи, росіяни, білоруси, українці... Неймовірна школа вміння маневрувати між ментальністю, характерами, діалектами... Одного разу я законектив на діловий обід кіпріотадевелопера, сибірячку-дизайнера та українкуріелтора. Я знав, що раніше виникла конфліктна ситуація між девелопером і дизайнером. Пробивна ж сибірячка дуже хотіла відновити співпрацю і готова була щедро винагородити мене за таку послугу. У

мене досі перед очима вираз обличчя девелопера!!! Однак він джентльмен. Крім того, завжди суєтні кіпрські офіціанти зіграли мені на руку... Щойно в

65


Privat Space

келихах з’явилося вино, я одразу ж запропонував тост «За секс!». Перше, що спало на думку – чесне слово:)! У підсумку: дизайнер отримав свої замовлення, девелопер був у захваті від креативності і функціональності інтер’єрів, ріелтор вдало продав вілли та квартири. Усі сторони щасливі – ось справжній результат роботи комунікатора! Із тих пір я вміло застосовую жарти, і не тільки на тему сексу, для згладжування гострих кутів :).

Як це працює?

У преміум-сегменті маркетинг може бути малоефективним. Навіть якщо методи правильні, таргетинг налаштований, повідомлення безпомилкове – клієнт до вас чомусь не приходить. Ви ламаєте голову, зливаєте космічні бюджети на просування, повністю оновлюєте відділ маркетингу... Парадокс у тому, що у вас чудовий, інноваційний і потрібний продукт (не виключено, що новий на ринку), і певне коло українців із легкістю собі його дозволять. У такій ситуації я можу стати в нагоді, і ви оберете бажаний формат допомоги. По-перше, у мене достатньо прямих контактів у різних сферах і регіонах, тому я приведу вашого клієнта мрії буквально за руку. Це буде разова акція, але ніша цінує кожного :).

66

Другий варіант: я проводжу персональну сесію для вас або ваших топів, роз’яснюючи, як знаходити нових клієнтів, змінити до них підхід у цілому і як обрати стиль спілкування, результатом якого стане угода. Для цього я вивчаю ваш бізнес, детально заглиблююся в нюанси, відповідаю на всі питання протягом певного періоду, даю домашні завдання, разом ми досліджуємо відповідні практичні ситуації та аналізуємо результати... Вартий уваги й подієвий маркетинг. Комунікації на заходах – прекрасна платформа для побудови ділових відносин, обміну цінним досвідом, отримання нових дієвих знань і розширення можливостей бізнесу. Однак, як свідчить практика, далеко не всі вміють правильно організувати івент, зібрати релевантну аудиторію, і найголовніше – забезпечити можливості для ефективних комунікацій. Я знаю, як це працює, і можу навчити вас. І навіть людина «у мене все є, все влаштовує, я консерватор» погодиться змінити те, до чого звикла. Що найголовніше – вона буде задоволена. Просто потрібно бути у правильному місці, у правильний час, чітко аргументувати й володіти ще кількома секретами :).Privat Space

Необмежений простір для фінансового маневрування Як відомо, у часи турбулентності особливого значення набуває здатність пристосовуватися до швидких змін середовища та змінюватися самим. І дуже часто це передбачає швидке й гнучке фінансове маневрування. Важливо перерозподілити вільні ресурси в напрямки бізнесу, що має у них потребу, профінансувати їх зростання та розвиток. 68


№ 33/2020 Раніше такий перерозподіл зазвичай здійснювався за допомогою фінансової допомоги. Це було швидко, зручно й не потребувало додаткових витрат. Але часи змінюються. У державі впроваджується нове законодавство та регуляторні акти щодо фінансового моніторингу. Під час проведення фінансової допомоги такі операції можуть викликати зайві питання. Надання необхідних пояснень і документів потребує часу і, звісно, не є приємним заняттям. Ось чому все більшу популярність набуває кредитування під заставу депозиту. На сьогодні його використовують як малі підприємства, так і великі в національному масштабі корпорації. Ми, зі свого боку, зробили все можливе, щоб користуватися цим фінансовим інструментом було максимально зручно та вигідно. Забезпеченням за кредитом компанії можуть виступати депозити як фізичних, так і юридичних осіб. А різниця між ставками кредиту й депозиту становить лише 2 % річних у гривні та 3 % річних у разі, якщо кредит та депозит оформлені в доларах США чи євро. Маєте іноземну валюту та хочете оформити кредит у гривні під її заставу? Це не проблема! Ми суттєво знизили платність за такими кредитами і зробили їх ще більш доступними.

ПриватБанк news Іноді Ваші доходи за депозитом можуть навіть перевищити відсотки, що сплачені підприємством за кредитом. Адже відсотки за депозитом Ви отримаєте за весь термін його розміщення. Підприємство ж може скористатися кредитом за потреби та сплатить відсотки тільки за фактичний період їх використання. Кредит може бути оформлений як під забезпечення нового внеску, так і під депозит, що вже розміщений у ПриватБанку. При цьому, коли Ви надаєте у забезпечення свій особистий депозит, то можете отримати підвищений дохід завдяки надбавці у 2 % річних до ставки депозиту. І вона не залежить від валюти внеску. При цьому підприємство, що отримує кредит, сплатить комісію в сумі такої надбавки. Власник депозиту отримає стабільний і абсолютно законний дохід. Отже, якщо Ви хочете перерозподілити Ваші ресурси чи кошти компанії, ми з радістю надамо Вам такий фінансовий інструмент. Кредитування під заставу депозиту вигідне та законне й не передбачає використання механізмів, що можуть викликати питання з боку регуляторних органів. Дізнайтеся більше про кредит під депозит на нашому сайті: https://privatbank.ua/business/kredit-pod-depozit

69


Privat Space

Жіноче лідерство: шість працівниць НАСА, що зробили вагомий внесок у вивчення космосу Приховані фігури: шість жінок у НАСА, що зробили вагомий внесок у вивчення космосу

Сучасна космічна галузь асоціюється передусім із чоловічими постатями. Компанія Ілона Маска SpaceX посіла важливе місце в космічних стартах НАСА та приватних компаніях. Мільярдери Річард Бренсон і Джефф Безос досить амбіційно дивляться на космічний туризм, а їхні космічні проєкти Virgin Galactics і Blue Origin націлені створити конкуренцію SpaceX у комерційних проєктах. Публічні особи НАСА та інших космічних агенцій — переважно чоловіки. Проте космос ніколи не був суто чоловічою сферою. Наприклад, Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА / NASA) стало місцем професійної самореалізації жінокнауковців навіть у ті часи, коли жінці годі було сподіватися на щось вище, ніж посада секретарки. Вони вчили інженерів описувати дослідження, робили обчислення для запуску кораблів у космос, здійснювали посадку на Місяць, розробляли сучасне ПЗ для бортових комп’ютерів тощо. Проте, щоб потрапити до команди НАСА, їм довелося доводити суспільству своє право на це.

Перл І. Янг

жінка, що навчила інженерів НАСА створювати технічну документацію НАСА засновано 1958 року. Проте роком старту космічної кар’єри жінок вважається 1922-й, коли перша жінка переступила поріг попередника НАСА — Національного консультативного комітету з питань повітроплавання (НАКА / NACA). Тією молодою жінкою була Перл І. Янг. 1922-го минуло три роки, як вона закінчила Університет Північної Дакоти. Янг почала кар’єру фізиком у дослідницькому центрі Ленглі, у лабораторії приладобудування, де розробляли, створювали й ремонтували всі пристрої, що використовувалися на повітроплавах. Перл звернула увагу на жахливий стиль ведення технічної документації в організації та розробила власну

70

систему вимог до технічних текстів. Її «Посібник зі стилю для авторів-інженерів» (1943 р.) був узятий за основу в усіх лабораторіях НАСА та частково зберігає актуальність і тепер. Також Янг тренувала за власними стандартами команду технічних редакторів.


огляд

№ 33/2020 Отже, саме Перл допомогла Управлінню заробити свою репутацію старанної дослідницької організації. Вона фактично створила публічне обличчя НАКА, а згодом НАСА, навчила колег-інженерів комунікації з владою і зовнішнім світом.

Кітті О’Браєн Джойнер

перша жінка-інженер у НАСА, експертка з повітроплавання та надзвукових польотів

на популярному в той час електротехнічному напрямі. Джойнер працювала в НАКА / НАСА понад 30 років. Вона керувала електричними системами для кількох вітрових тунелів, зокрема надзвукових вітрових тунелів — надзвичайно дорогих споруд, призначених для випробування літальних апаратів. Джойнер зробила вагомий внесок у розвиток надзвукових польотів, розроблення стандартів дизайну повітряних суден і дослідження повітроплавання. Її роботи використовували у військових і комерційних проєктах.

Кетрін Джонсон

жінка, що відправила першу людину на Місяць Сучасним комп’ютерам усяке завдання під силу, проте в середині минулого століття з будь-якими обчислюваннями будь-яка людина справлялася значно швидше. У НАСА над обчисленням польотів працювали так звані люди-комп’ютери. Це був єдиний підрозділ, куди могли потрапити жінки, навіть жінки афроамериканського походження. Через політику сегрегації для них створили окремий відділ — Західну комп’ютерну групу. Звідти почалася наукова кар’єра Джонсон.

Із самого дитинства Джойнер мріяла стати інженером, як її батько. Але у ті часи, майже 100 років тому, Університет Вірджинії хоч і дозволяв жінкам відвідувати курси, однак чинив для цього забагато перешкод. Щоб здобути освіту мрії, Кітті виграла судову справу проти вишу, ставши першою жінкоюінженером, що закінчила Університет Вірджинії. До НАКА Кітті потрапила 1939 року. Її кар’єра інженера розвивалася швидко. Кітті сфокусувалася

71


Privat Space Згодом Кетрін потрапила до підрозділу, що вивчав польоти. Жінка вивчала тестові польоти, а потім узяла на себе обчислення траєкторій для вікон запуску, польотів, приземлень і шляхів аварійного повернення. На її знання покладалися перший американець у космосі Алан Шепард, після нього — Джон Ґленн. Джонсон обчислювала посадку на Місяць першої пілотованої місії «Аполлон-11» і працювала над розробленням місії на Марс. Протягом усієї кар’єри в НАСА Джонсон руйнувала расові та гендерні перепони. Вона брала участь у нарадах, куди не допускали жінок, і стала першої жінкою, чиє ім’я зазначено як автора документа. На честь жінки назвали одну з будівель дослідницького центру Ленглі, вона здобула безліч нагород, а про її професійні досягнення знято фільм «Приховані фігури».

Дороті Воґан

перша афроамериканська менеджерка в НАСА, математик, що навчила інженерів мови FORTRAN Дороті Воґан потрапила до НАКА 1943 року як людинаобчислювач у підрозділ Західної комп’ютерної групи, яку згодом вона й очолила. Таким чином, Воґан стала першим менеджером афроамериканського походження в Управлінні. 1958 року, коли НАКА перетворили на НАСА, Воґан потрапила до підрозділу інтеграційного аналізу та обчислення. Через надзвичайні математичні здібності вона швидко стала експерткою з мови

72

програмування FORTRAN і навчала її інших інженерів, зокрема чоловіків. FORTRAN — перша мова програмування високого рівня. Вона з’явилася в середині 1950-х років і стала провідною для наукових і інженерних обчислень. Дороті пропрацювала в НАСА майже 30 років. Її внесок у науку також був увічнений у фільмі «Приховані фігури».

Ненсі Роман

перший головний астроном НАСА і «матір» телескопа «Габбл» Роман зацікавилася астрономією в одинадцять років і дуже швидко зрозуміла, ким хоче стати в майбутньому. Тому закінчила старшу школу за прискореною програмою та вступила в коледж на бакалавра астрономії, поєднуючи навчання з роботою в обсерваторії. Кар’єра дослідника для жінки в ті часи була майже неможливою, проте Роман пощастило зробити відкриття під час спостережень за зорею AG Дракона в Єркській обсерваторії. Це допомогло їй потрапити до програми космічної астрономії в НАСА, обійнявши посаду керівника. Під час роботи Ненсі багато подорожувала з лекціями, спілкувалася з астрономами, дізнавалася про їхні потреби, працювала над бюджетами наукових програм, розробляла плани програм і залучала науковців. Отже, мала величезний досвід, який, зокрема, допоміг їй у роботі над проєктом «Габбл».


№ 33/2020

огляд просто в процесі роботи над проєктами. Не існувало навіть такого терміну, як розроблення ПЗ. Завдяки власному досвіду, Марґарет змогла претендувати на роль провідного розробника для місії «Аполлон». Вона стала не тільки першим програмістом на проєкті, а й першою жінкою. Саме робота Гамільтон відіграла найважливішу роль у посадці місії «Аполлон-11» на Місяць. Коли космічний апарат готувався до посадки, бортовий комп’ютер почав видавати сигнал, що він опрацьовує більше процесів, ніж здатен. Створений Гамільтон асинхронний метод роботи ПЗ дозволив відправити сигнал, що космонавти можуть посадити апарат, що вони й зробили. А пріоритезація процесів дозволила здійснити посадку, незважаючи на помилки. Згодом метод Гамільтон став фундаментом розроблення надійного ПЗ. Марґарет і далі працювала програмісткою і за кілька років разом із партнером заснувала компанію Higher Order Software, продукти якої використовувалися в органах влади; а згодом — і власну компанію Hamilton Technologies.

Науковиця заклала основи цієї програми, тому її назвали «матір’ю «Габбла». Окрім роботи над науковими програмами, Ненсі Роман зробила кілька астрономічних відкриттів, зокрема про вік зірок, різну швидкість руху небесних тіл з різних матеріалів, траєкторію зірок Чумацького шляху тощо.

Тепер у НАСА працює близько 30% жінок. Про винаходи окремих фахівчинь ми чуємо рідко, адже жінканауковець і жінка-інженер більше не нонсенс для суспільства. Проте свого часу героїням статті довелося докласти багато зусиль, щоб потрапити в науку.

Марґарет Гамільтон

жінка, що створила складне ПЗ для посадки космічного апарату на Місяць і заклала основи програмування Марґарет Гамільтон очолювала відділ розроблення програмного забезпечення лабораторії вимірювальних систем Массачусетського технологічного інституту (МТІ), що працював над портативними (до 30 кг ваги!) бортовими комп’ютерами для місій «Аполлон». Кар’єра Гамільтон почалася з відділу метеорології МТІ, де жінка розробила ПЗ для прогнозування погоди. Також вона брала участь у розробленні ПЗ для пошуку літаків супротивника, стеження за супутниками тощо. У ті часи професія програміста ще не сформувалась як така, тому розробники навчалися

73


Privat Space

74


№ 33/2020

спорт

Тенісна школа МТА: місія здійсненна Більше ста років тому О. Мандельштам назвав «чудовий теніс» даром богів. Розкрити і примножити цей дар у дітях прагне кожна тенісна школа України. А мрією усіх юних тенісистів є система повного тренувального циклу в умовах гнучкого графіка, що дозволяє поєднувати навчання у загальноосвітній школі та тренувальний процес.

75


Privat Space

Міжнародна Тенісна Академія (МТА) - сучасний спортивний комплекс у Пущі-Водиці, що раціонально інтегрує спортивну інфраструктуру європейського рівня, комфортний кампус та загальноосвітню школу-пансіон з можливістю навчання online. За підсумками 2019 року Федерація тенісу України визнала МТА кращим тенісним клубом України. Тут створене унікальне тенісне середовище, справжня екосистема, що поєднує спорт, фізичну культуру і безперервну освіту. Центр тяжіння екосистеми - Тенісна Школа, де в 126 групах займаються 583 юних тені-

Причина такого динамічного прогресу досить проста. Пам’ятаєте слова Аліси з казки Л. Керролла: «Треба бігти щодуху, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше»? Це про тенісну школу МТА! Що дозволяє їй «бігти» так швидко? Насамперед, використання прогресивних методик. Для найменших тенісистів діє програма Міжнародної Тенісної Федерації (ITF) «Play & Stay», коли тенісне тренування – це цікава гра спеціальними полегшеними м’ячами на зменшеному корті. систи віком від 4 до 17 років. Складно навіть уявити, що п’ять років тому все починалося з 45 дітей. За цей час кількість вихованців збільшилася майже в 13 разів! А мережа МТА за два останні роки поповнилася ще двома клубами у Києві: МТА Арена (на Жулянах) і МТА Клуб (на Солом’янці).

76

Діти віком понад 10 років працюють за національною програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, адаптованою до умов приватного тенісного клубу. Пишаємося, що сьогодні кожен десятий спортсмен національного рейтингу до 12 років – вихованець Школи тенісу МТА.


№ 33/2020

спорт

Юніори віком 13-15 років розправляють «спортивні крила» на міжнародній арені, активно просуваючись у рейтингу Tennis Europe. Цьому сприяє серйозна професійна підготовка тенісистів у МТА Pro team. І результат красномовний – перемоги у турнірах ITF у Туреччині, Єгипті, Японії, Австралії і найвища на сьогодні - перемога на юніорському Вімблдоні 2019 року.

«Бігти удвічі швидше» МТА допомагає принцип, який сформулював видатний американський менеджер Лі Якокка: «Основою будь-якого бізнесу є люди, продукт і прибуток. На першому місці - люди». У МТА працюють 4 Заслужені тренери України; із 43 тренерів з тенісу майже половина - майстри спорту, і ще третина - КМС.

Двері Школи Тенісу відкриті і для тих дітей, які займаються за програмою підготовки аматорів, беруть участь у турнірних першостях МТА, змаганнях із загальної фізичної підготовки та інших клубних заходах. Такий підхід дозволяє прищеплювати інтерес до тенісу у дітей будь-якого віку.

Школа тенісу МТА - своєрідний інкубатор унікальних для України проєктів. Тут зародилася й отримала втілення ідея популярних серед українських тенісистів регіональних дитячих турів вихідного дня для дітей 8-9 років «Red Cat», «Orange Fox», «Green Wolf». У МТА відкрито Корпоративний Університет, який підтримує стратегію «Junior Tennis Initiative», запропоновану ITF. Освітні курси, де лекції читають провідні фахівці у сфері спорту та педагогіки, доступні всім вихованцям Школи та їхнім батькам.

Міжнародна тенісна академія забезпечує спортсменам унікальний варіант загальної середньої освіти в iQschool, що є поєднанням: ● класичної європейської бордингової школи (освіта, проживання, харчування); ● сучасної спортивної школи (теніс, плавання, хореографія, ігрові види спорту, фітнес); ● якісної онлайн-освіти (ліцензований освітній партнер – «Оптіма»); ● всебічного розвитку дитини.

Можна ще довго говорити про переваги Тенісної Школи МТА, однак головне те, що тут зароджується і живе любов до прекрасного виду спорту. А це значить - місія здійсненна.

77


Privat Space

Взяли і знизили ставки за кредитами для бізнесу

У межах підтримки вітчизняного підприємництва у період подолання наслідків карантину ПриватБанк першим з українських банків суттєво знизив ставки за всіма кредитними програмами фінансування юридичних осіб та підприємців. Антикризові умови фінансування підприємців діятимуть до кінця 2020 року. Вперше за історію банку зниження кредитних ставок поширене не лише на нові, а й на всі чинні кредитні угоди з бізнес-клієнтами. Нові умови фінансування впроваджені автоматично, для кредитування за зниженими ставками підприємцям не треба заповнювати ніяких заяв чи відвідувати відділення банку. Зниження вартості кредитних ресурсів упроваджується за всіма програмами підтримки малого бізнесу, як за інвестиційними кредитами, так і програмами лізингу та фінансування оборотних

коштів, за винятком клієнтів, яким проведено кредитні канікули/реструктуризацію боргу чи які мають або матимуть прострочену заборгованість. За словами голови правління ПриватБанку Петра Крумханзла, підприємці наразі потребують не антикризових порад, а реальної допомоги. Знижену ставку за наявними кредитами отримали понад 50 тисяч компаній та підприємців. Так, ставка щомісячної комісії за «кредитними лімітами

Безпрецедентне для українського ринку рішення ПриватБанку про суттєве зниження кредитних ставок – це дієвий крок задля максимальної підтримки бізнесу, що потребує не розмов про кризу, а швидких нестандартних рішень і допомоги через пандемію коронавірусу та карантин, – наголосив голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл. – Усі наші клієнти малого та середнього бізнесу отримують фінансування за зниженими ставками вже з 25 травня, а клієнтам, які вже користуються кредитними програмами банку, розмір кредитної ставки перераховано у бік зменшення автоматично. 78


№ 33/2020

ПриватБанк news

Від початку запровадження карантину ми прагнули забезпечити можливість подальшого фінансування клієнтів малого й середнього бізнесу та продовжити співпрацю в умовах введених обмежень, – розповів керівник Напрямку обслуговування клієнтів малого та середнього бізнесу ПриватБанку Сергій Клюєв. – Ми вчасно зрозуміли складності наших клієнтів і прагнули створити максимально прості та зручні умови використання наших кредитних програм. Тому спочатку впровадили кредитні канікули, а надалі знизили ставки за чинними та новими кредитними угодами на рахунки» знижена для 44 тисяч бізнес-клієнтів. Також до кінця року знижена щомісячна ставка для 15 тисяч позичальників програми «КУБ» і понад тисячі клієнтів програм проєктного кредитування. За прогнозами банку, до кінця року отримати нове фінансування за антикризовими ставками зможуть ще понад 40 тисяч компаній малого бізнесу і підприємців. Також нагадаємо, що з 01 березня 2020 року ПриватБанк запровадив «кредитні канікули» для підприємств та підприємців як за кредитами без простроченої заборгованості, так і за кредитами, які не були погашені вчасно. Кредитні канікули – це тимчасове відтермінування платежів за кредитом, процентів/комісій за ним із повним збереженням зобов’язання клієнта щодо їхнього погашення.

У планах банку – впровадження нових антикризових програм фінансування малого бізнесу у 2020 році, зокрема в межах держпрограми Доступні кредити 5-7-9%. За попередніми оцінками, розглянути фінансування за антикризовими програмами банк зможе стосовно не менш як 50 тисяч підприємців та компаній малого і середнього бізнесу, яких він обслуговує. Це стосується і програми рефінансування вже виданих кредитів на розвиток малого бізнесу, а також пільгового фінансування оборотного капіталу. Докладніше про зниження ставок та про кредитні програми ПриватБанку для бізнесу можна дізнатися на сторінці http://credit-msb.pb.ua/. За підсумками дослідження банківського ринку, проведеного GFK Ukraine, рахунками та іншими послугами ПриватБанку користуються 57% українських юридичних осіб та 76% приватних підприємців. 79


Privat Space

Інтерв'ю

Степан Казанін:

80

«Батьки мені завжди давали свободу»


iнтерв’ю

№ 33/2020

Найіронічніший представник студії «Квартал 95» Степан, він же Сергій Казанін, в ексклюзивному інтерв’ю виданню Privat Spase розповів про новий етап у житті колективу, стосунки з колегами та про нові обличчя у проєкті. Шоумен не проти спробувати себе в якості телеведучого чи кіноактора. Що полюбляє, за чим сумує та куди дуже хоче поїхати з сім’єю – читайте далі.

Мені хотілося б і наступні 15-20 років, а може й більше, бачити себе в цьому ж колективі. – Усі, хто знайомий зі «Студією Квартал 95», знають Вас як Степана, проте справжнє Ваше ім’я – Сергій. Чому та за яких обставин це сталося? – Одного разу я вирішив прикольнутися і представився жартома Степаном. І так за мною це ім’я і закріпилося. Спочатку в інституті, потім у КВК, а в підсумку й усі навколо мене почали звати Степаном. Не знаю, чому, але мене ніхто не запам’ятовував за справжнім іменем – Сергій.

– Багато хто каже, що немає такої професії як «квкашник», проте дуже багато відомих і знаменитих зірок шоу-бізнесу – це саме колишні «квкашники». Що саме Вам дав КВК та чи шануєте його й сьогодні? – Сьогодні іноді я дивлюся КВК. І, напевно, це зараз прозвучить як нарікання, але КВК справді вже не той, що був раніше. Гостроти в ньому вже давно немає, а більшість «заходів» на жарти майже завжди передбачувана. Із сучасного КВК переглядати особливо нічого. Тому наша «Ліга сміху», особливо перші сезони, значно веселіша та смішніша. Я вже не можу дочекатися нових випусків, а ще більше хочеться, щоб закінчилася ця пандемія і можна було потрапити на зйомки «Ліги сміху» наживо. Упевнений, що з новими силами команди «дадуть джазу»! – Ви – невіддільна частка колективу вже протягом 15 років. Відчуваєте власну значущість для колективу та чи готові ще 15 років провести саме тут?

81


Privat Space

– Мені здається, уже не 15 років, а навіть 18-19, це якщо починати рахувати з часів КВК. Спочатку ж була команда «95 Квартал», а потім стала Студія. Звичайно, я комфортно почуваюся в колективі. Тим паче, що гуртом краще долати труднощі. А ще свята веселіше зустрічати в колективі, аніж наодинці (посміхається). Крім того, у колективі ми вже давно породичалися і стали кумами один одному, охрестивши наших дітей. Так що, відповідаючи на ваше питання, можу сказати, що мені хотілося б і наступні 15-20 років, а може й більше, бачити себе в цьому ж колективі. – Кого з Кварталу можете назвати своїм найкращим другом? З ким можете зустрічатися родинами та як часто таке буває? – Найчастіше, напевно, з Кошовим зустрічаємося. Раніше з Юзиком більше тусувався, але тепер він дуже завантажений депутатськими справами. А взагалі з багатьма хлопцями у нас дружні стосунки, і ми буваємо вдома один в одного. Ось Мартинця кілька разів кликав у гості, зустрічалися сім’ями, у нього мала росте. Ткачі теж дуже кумедна сімейка. – Коли зараз жартуєте над Зеленським, хто затверджує це? Чи присутня фінальна віза Володимира Олександровича? – У нас є відповідальна група авторів, які працюють зі всіма нашими авторськими групами. Саме ця трійка авторів і відбирає найкращі номери й віддає нам, акторам. І вже на нашій совісті, як саме буде презентований цей жарт. Тобто «кінцева інстанція» – це колектив у цілому й артист зокрема. А щодо Володимира Олександровича, я впевнений, йому

82

зараз, м’яко кажучи, не до жартів. Тим паче, редагувати й читати сценарії. У нього, ви самі знаєте, уже зовсім інша робота. – Як Вам нові хлопці (Юрій Великий, Юрій Ткач, Володимир Мартинець), чи складно їм було спрацюватися з вами, хто вже не один десяток років віддав «Студії»? Може, у вас є так звана «дідівщина»? – Ці пацани вже не перший день у гуморі, і вони не просто так прийшли у «Квартал». Може, для них і було якось складно на початку, бо все-таки новий для них колектив, зі своїми правилами. Та з нашого боку ніякої «дідівщини» точно не було, як і обмеження в номерах, у подачі гумору. Й ефіри, до речі, це можуть підтвердити, наскільки нові учасники влилися в наш колектив. – У Верховній Раді останнього скликання начебто не так багато колоритних політиків, які б могли стати об’єктом жартів. Чи не складно стало зараз знаходити інфоприводи й трансформувати їх у номери для виступів? – Власне кажучи, тут нічого складного немає. Ми, як то кажуть, що побачили, те й показали. Політики самі прекрасно дарують нам інфоприводи. Ну гріх же про них не жартувати (посміхається). – Ви були ведучим ранкового шоу «Підйом» та кулінарного шоу «Смакуємо». Чи думали колись про самостійну кар’єру телеведучого? – Кар’єра телеведучого, як то кажуть, залежить не від мене. Оскільки я є учасником великого колективу,


iнтерв’ю

№ 33/2020

Політики самі дарують нам інфоприводи. Ну гріх же про них не жартувати.

83


Privat Space

тобто студії «Квартал 95», самостійно не можу ухвалювати такі рішення. Але я тільки за! І, до речі, я ніколи не переставав бути ведучим. Усі проєкти, які я раніше вів, ішли паралельно з «Кварталом». А щодо нових мовних квот, то я їх зовсім не боюся – українську продовжую ще опановувати й пів року вів наші «Чисто news» саме українською мовою. Тож, якщо «Батьківщина покличе», я завжди готовий. За всі ці роки я, мабуть, уже все спробував – і кулінарні, й екстремальні, і пригодницькі шоу. Мені будь-який формат цікавий. – А як щодо зйомок у фільмах? Цей бік своєї особистості плануєте переводити на інший шабель, можна віддати кінематографу більше місця у своєму житті? – Це, знову ж таки, залежить не від мене. Але якщо якийсь режисер бачить у мені драматичного актора, я з радістю розгляну пропозицію. Мені було б цікаво зіграти і в детективі, і в трилері. З’явитися на екрані

84


№ 33/2020 в образі маніяка, чи ловеласа-коханця. Думаю, такий досвід був би цікавий як для мене, так і для глядачів. – Чим полюбляєте займатися, коли є вільний час від репетицій, зйомок та концертів? Які маєте хобі чи захоплення? – Через цю пандемію я думаю, що більшість людей майже весь час проводить за переглядом серіалів і фільмів. А ще на карантині ми з дружиною знімали кулінарні блоги. Я згадав молодість, і заново освоїв монтаж. До речі, кулінарія мене переслідує все життя. А взагалі мої головні захоплення – це полювання й риболовля. – Хоч тема туризму зараз не дуже актуальна, проте чи скучили за подорожами? Які місця на карті є ТОП для Вашого відпочинку або Вашої родини? – Я з дружиною вже дуже скучили за грецькою, іспанською кухнями. Крім того, ми давно вже дивилися в бік півночі й хотіли поїхати у Фінляндію, Ісландію. Тому чекаємо, коли відкриють саме ці країни. Ще ми думали про Грузію. Сам я там уже був давно, а ось сім’я взагалі не була. Нас туди давно кличуть, тож першою країною, куди ми поїдемо, мабуть, буде все ж таки Грузія.

Кулінарія мене переслідує по життю. А взагалі мої головні захоплення – це полювання й риболовля. – Якщо говорити про Україну, де Вам подобається відпочивати та які міста полюбляєте найбільше? – Ми з сім’єю дуже любимо подорожувати Україною. Нещодавно у нас з’явилася ідея з нашого захоплення зробити новий проєкт. Ми з хлопцями з «КварталКонцерту» опрацювали кілька маршрутів, де я міг би стати гідом, і будь-хто міг би приєднатися до нашого туру. – Не так давно у Вашій сім’ї відбулося поповнення. Чия була ініціатива завести домашнього улюбленця? – Ця ініціатива була, м’яко кажучи, не моя (посміхається). Фотографії цуценяти вразили серце молодшого сина. Це була саме його мрія – завести домашнього улюбленця. Але, як я і припускав, виховання,

годування й вигул тепер на мені. Тож я звикаю. Уже за два місяці майже звик, і мені подобається. Конор (порода – веймаранер) росте не за днями, а за годинами, і вже демонструє свій характер. Щодня з ним воюємо, боремося, займаємося вихованням. Але вже деякі команди (сидіти, лежати, лапу давати і «до мене!») він виконує. А ще він любить копатися в землі, рити якісь нори. Це мисливська порода, лягава. – Наприкінці, невеликий бліц. За що вдячні своїм батькам? – За те, що не утримували мене від якихось вчинків, зокрема, від мого захоплення КВК, або бажання досить рано одружитися. Тобто батьки мені завжди давали свободу. – Ваш найкращий вчинок у житті? – Знову ж таки, про батьків скажу. Мабуть, мій найкращий вчинок у тому, що я до них усе життя прислухаюся, але вирішую завжди сам. «Гнути свою лінію» – ось мій найкращий вчинок. – Що Ви ніколи не зможете зробити? – Я не те щоб екстремал, але, у принципі, авантюризму мені не позичати. Я, як то кажуть, за будь-який «кіпіш», але у рамках закону. А так я майже все готовий спробувати в цьому житті. – Опишіть себе трьома словами. – Веселий. Талановитий. Сексуальний. Спілкувався Олександр Парфенцев

85


Privat Space

Як соціальне підприємництво змінює наше уявлення про бізнес? «Колись у світі існуватиме тільки соціальне підприємництво. Уже зараз Вам приємно подумати про бізнес, який розв’язує соціальну проблему, але при цьому дозволяє заробляти гроші. Соціальне підприємництво – це еволюція бізнесу у щось більше, і про це треба говорити». Артем Корнецький (м. Київ/Львів), доктор філософії. Співзасновник та керівник ГО «School of Mindful Entrepreneurship» у м. Київ та доцент Українського Католицького Університету (УКУ) у м. Львів.

British American Tobacco, наприклад, заявляють про свою соціальну відповідальність, і дійсно створюють багато корисних проєктів, але при цьому продовжують заробляти свої прибутки у всім відомий спосіб.

Глобальне потепління, перенаселення, дефіцит прісної води – чи робить щось бізнес, щоб запобігти сучасним викликам, які реально можуть зруйнувати світ? Можемо спуститись на рівень нижче – чи робить щось бізнес, аби насправді дбати про своє оточення та людей, яким дає роботу? Популярна відповідь на такі запитання сьогодні – соціальна відповідальність бізнесу, і, справді, вона є позитивним явищем, що може впливати на ситуацію. Philip Morris та

Світ сконцентрувався на фінансах, ними вимірюють успіх та вплив. Безперечно, щоб розв’язати поставлені вище проблеми, потрібні гроші, але чи потрібно стільки уваги приділяти акумуляції грошей? Можливо, справжньою місією підприємців має бути не концентрація фінансів? Існує й інший підхід – волонтерство та альтруїзм, деякі люди готові на справжні жертви, щоб зробити цей світ трохи кращим. Такі люди добре розуміють, що від кожного

86


експерт

№ 33/2020 з них залежить розв’язання соціальних проблем, і вони починають діяти на локальному рівні. Що станеться, коли таким людям дати інструмент масштабування і, головне, що являє собою цей інструмент? Колись у світі існуватиме тільки соціальне підприємництво. Уже зараз Вам приємно буде подумати про бізнес, який розв’язує соціальну проблему, але при цьому дозволяє заробляти гроші. Ви навіть готові відмовитись від частини прибутку, якщо ця частина реально буде щось змінювати на краще. Ви вже могли б робити соціальний бізнес, але чогось не вистачає. Зараз нам усім не вистачає довіри один до одного, ми чекаємо, що нас обдурять чи просто заблокують. Довіра народжується у спілкуванні, а тема соціального підприємництва виходить далеко за межі класичного бізнесу. Вона містить не тільки бізнесові питання, але й питання етики, моралі, психології та мотивації. Соціальне підприємництво – це еволюція бізнесу у щось більше, і про це треба говорити.

Що потрібно робити соціальному бізнесу, аби вижити в кризу? Тема соціального підприємництва розвивається в Україні стрімко, але суть поняття «соціальний бізнес» ще досі залишається переважно незрозумілою для суспільства. Основним є міф про те, що соціальне підприємництво – це виключно неприбуткова діяльність. Далі йтиметься про міфи соціального підприємництва, а також про те, як розвивається такий бізнес у кризу і які переваги з’явилися під час карантину.

Які переваги соціального бізнесу під час кризи?

підприємництва у вигляді фінансової чи менторської підтримки. ● Створювати нові продукти. Торік спільно з Центром підприємництва УКУ було проведено акселератор для соціальних підприємств. В результаті команди створили продукти, які мають додаткову цінність у період пандемії: спеціальні столи для зручної роботи вдома, нові онлайн сервіси тощо. ● Диджиталізуватися. Соціальному бізнесу слід виходити онлайн. Навіть такі послуги, які не зовсім для цього пристосовані, можна адаптувати. Наприклад, Бюро подорожей запустили віртуальні тури, на які підписуються, бо немає можливості відвідати цікаві місця особисто.

Які виклики чекають у майбутньому? Найбільший виклик – це нерозуміння, що буде з попитом після того, як ми відновимо нормальний ритм життя. Зараз складно сказати, чи повернуться об’єми продажів, бо люди змінили підходи, як і що вони купують. Клієнт дуже змінився, і в майбутньому він більше використовуватиме послуги онлайн. Це дуже великий виклик для тих, хто

Людина створює соціальне підприємство, маючи бізнес-модель і товар чи послугу, за яку отримує певний дохід

Внутрішньою перевагою соціального підприємництва Артем Корнецький назвав те, що прагнення розв’язувати соціальні проблеми дуже об’єднує людей, а тому команди в соціальному бізнесі тісніше співпрацюють. Команду драйвить зробити щось корисне для суспільства, і це дозволяє їм триматися довше, ніж командам у звичайному бізнесі. Такі команди мають більше шансів пережити кризу, бо є додаткова мотивація у вигляді соціального компонента. Можливо, з меншими грошима і в гірших умовах, але є стимул продовжувати створювати цінність для суспільства.

Топ-3 порад для соціальних підприємців: ● Звертати увагу на можливості. В Україні вже розпочалася хвиля грантів для соціального

87


Privat Space

вичікує і сподівається, що все буде як раніше. Тому треба наголосити: необхідно йти в онлайн. Не тільки продавати, але й створювати цінність онлайн.

Поширені міфи про соціальне підприємництво Перший міф полягає у вірі, що соціальне підприємництво – це виключно неприбуткова діяльність. Хоча насправді соціальний бізнес повинен мати і бізнес-модель, і прибуток. Про останню характеристику часто забувають, що парадоксально, адже «соціальний бізнес» – це все-таки історія про підприємництво. Людина створює соціальне підприємство, маючи бізнес-модель і товар чи послугу, за яку отримує певний дохід. Другий міф стосується стереотипності мислення щодо товарів і послуг, які продає соціальний бізнес. У нашому суспільстві актуальне таке явище, як «соціальний хліб». Це означає, що товар буде неякісний, дешевий і спрямований на вразливу групу населення. Звичайно, цей стереотип заважає. Тобто часто вважається, що будь-який товар, який продає соціальний бізнес, апріорі є дешевим і неякісним, а це не відповідає дійсності. Дивно так вважати, бо без якості жоден бізнес не буде конкурентним. Але через уявлення про «соціальний хліб», наприклад, мав проблеми «Горіховий дім».

88

Вони називалися спочатку соціальним бізнесом і соціальною пекарнею, але згодом прибрали слово «соціальний». Третій міф – соціальний бізнес неможливо робити в наших умовах. Часто доводиться чути, що соціальна бізнес-діяльність – це «щось крейзі». Мовляв, неможливо поєднувати бізнес і щось соціально корисне для суспільства. Ти або робиш щось соціально корисне, займаєшся благодійністю, або в тебе ГО, або ти вже йдеш у бізнес, і ведеш його виключно для того, аби щось заробити. Досліджуючи цю тему, можна впевнено стверджувати, що це – дуже великий міф. Можна одночасно бути корисним суспільству і заробляти на цьому гроші. Будь-який кейс із соціального бізнесу тут є прикладом. Дуже подобається «Хеврон» – IT-компанія та IT-академія для сиріт, які мають будинок для сиріт і також мають IT-компанію, що разом працює, як система. Прибуток спрямовується на підтримку їхнього дитячого будинку з освітньою програмою для дітей. Два роки учні навчаються програмування, а після завершення навчання отримують роботу в цій компанії. Створено за матеріалами LvBS «Intro Talk: Як соціальне підприємництво змінює наше уявлення про бізнес?» та «Що потрібно робити соціальному бізнесу, аби вижити в кризу? Чек–ліст»


№ 33/2020

ПриватБанк news

Сервіс оплати візового збору Бажаєте подати документи на візу? Для цього Вам спочатку потрібно сплатити візовий збір. Відтепер це можна зробити онлайн через додаток Приват24 або в новій вебверсії Приват24 https://next.privat24.ua. З липня 2020 року ПриватБанк додав у Приват24 ще один новий сервіс для оплати візового збору. Як зробити оплату через додаток Приват24? У додатку обрати меню «Платежі». У полі платіж ввести назву компанії - VFS і натиснути «Пошук». У результатах пошуку з’явиться «VFSGLOBAL Візові центри». Натиснути на це посилання. Ввести свій номер телефону у форматі + 380 та місто, де Ви плануєте подавати документи. Важливо вказати актуальний номер телефону, адже на цей номер клієнту будуть дзвонити з візового центру отримувача платежів для бронювання дати подачі документів. У разі, якщо була помилка у номері, до клієнта не зможуть додзвонитися, проплата деактивується. Місто, в якому клієнт планує подавати документи на отримання візи, за кожним регіоном України закріплено свій візовий центр. Тому перед оплатою, якщо клієнт має сумніви, необхідно уточнити у візовому центрі, де він зможе подати документи. Далі на новій вкладці будуть вказані дані Вашого внутрішнього паспорта. Потрібно буде ввести ще своє прізвище та ім’я, точно так, як це зазначено в закордонному паспорті. Також серію і номер закордонного паспорта. Будьте уважні - серія та номер пишеться без пропуску, великими літерами, ім’я та прізвище також тільки великими літерами. Призначення платежу буде вказано в полі автоматично, міняти нічого не потрібно. Після цього можна оплатити зі своєї картки збір та роздрукувати квитанцію. Важливий нюанс: квитанцію про оплату сервісного збору потрібно надати у візовий центр разом з іншими документами. Подається оригінал квитанції. Після оплати візового збору у Приват24

квитанція автоматично надійде на Вашу електронну пошту. Також її завжди можна завантажити з архіву квитанцій. Таким чином, Ви можете отримати її в будь-який час. Як надрукувати квитанцію? ● у додатку Приват24, зайшовши у виписку або в архів; ● у терміналі самообслуговування, використовуючи код квитанції; ● на офіційному сайті ПриватБанку (https://privatbank. ua/check), ввівши код квитанції. Після здійснення оплати, протягом 2-7 робочих днів Візовий центр отримає кошти. Після цього призначається день подачі документів (залежно від консульського округу дата може бути на один-два тижні вперед) або інформує про пакет документів, який потрібно відправити до Візового центру через «Нову пошту».

89


Privat Space

Фінансовий лізинг Одним із цікавих продуктів ПриватБанку, що дозволить клієнтам придбати основні засоби без виведення оборотних коштів і надання застави, є фінансовий лізинг, зокрема автоматичний фінансовий лізинг, що стартував 2020 року. За допомогою продукту у клієнта відкриваються можливості з оновлення парку сільськогосподарської техніки (СГТ), обладнання, комерційного автотранспорту (зокрема й легкові авто) та спецтехніки за спрощеним пакетом документів і в найкоротші терміни. Основними перевагами надання фінансового лізингу є: ● отримання предмета лізингу «сьогодні», а оплата з прибутку від експлуатації – «завтра»; ● більш вигідне оподаткування; ● захист від валютних ризиків (валюта договору – гривня) та накладення арештів. Сума фінансування за схемою автоматичного лізингу становить від 200 тис. грн до 7 млн грн за ставкою 10,5% % річних. Максимальний строк – 5 років. Аванс залежить від фінансового стану клієнта, що аналізується банком згідно з наданою ним фінансовою звітністю. Графік сплати лізингових платежів може бути як рівними частинами, так і адаптований під сезонність бізнесу клієнта. Кожному клієнту ПриватБанку розраховано ліміт фінансування, а головне – реалізована можливість самостійного розрахунку авансового платежу та суми фінансування на зовнішньому сайті банку pb.ua/tehnika (вхід за номером телефона за кнопкою «Отримати рішення») та «Приват24 для бізнесу» (меню «Кредити – Лізинговий калькулятор»). З огляду на те, що більшість предметів лізингу імпортного виробництва, у разі зростання курсу

90

валюти, вартість предмета лізингу в гривні також зростає. Таким чином, підприємству вигідно купити основні засоби сьогодні та компенсувати відсотки, які клієнт платить за користування предметом лізингу вже з прибутку від його господарської діяльності. Якщо у власника бізнесу виникла необхідність оновити автомобіль, то вигідно оформити його у лізинг на підприємство. У такому разі всі витрати, пов’язані з обслуговуванням договору лізингу та експлуатацією авто – предмета лізингу (відсотки, страхові платежі, техогляд, ремонт та ін.), – належать до витрат підприємства та зменшують оподатковувану базу. Тож, якщо у Вас є необхідність швидко і просто замінити старі основні фонди на нові, більш продуктивні та енергоефективні, скористайтеся фінансовим лізингом. Ще одна підказка від ПриватБанку: у разі оренди основних засобів змінюйте орендну плату на платежі з фінансового лізингу. Це дозволить Вам після сплати лізингу стати власником основних засобів. Підвищуйте автономність і рентабельність бізнесу та виходьте на нові ринки!Privat Space

Україна надзвичайна: туристичні місця, які варто побачити на власні очі Відпочинок в Україні — тренд 2020 року. На щастя, туристична галузь країни не стоїть на місці, з’являються нові цікаві місця на будь-який смак і для відпочинку будь-якої пори року. Розповідаємо про найцікавіші місця в Україні, що за рівнем сервісу та незабутнім колоритом не поступаються закордонним курортам.

Гуцульщина: по нові враження Українські Карпати — це джерело вражень на цілий рік. Найвідоміший туристичний комплекс регіону розміщено в Буковелі, і він постійно поповнюється новими туристичними атракціями. На Гуцульщину варто їхати не тільки задля розваг на атракціонах і зимових видів відпочинку. Мешканці Гуцульщини самі намагаються зробити регіон привабливим для туристів та ознайомлювати їх з місцевим життям: відкривають етнопарки, як-от «Гобітхіл», або організовують гірські прогулянки пішки, на квадроциклах або на конях. Таке дозвілля пропонує більшість готелів регіону.

Туристичний комплекс «Буковель»

Ленд» з інтерактивною зоною. Для любителів екстремальних розваг працюють «Буковельські гірки», атракціони Speed Run, Reverse, тролейна переправа. А на тих, хто віддає перевагу спокійному відпочинку, чекає облаштований пляж озера Молодість і SPAкомплекс.

Український «Гобітхіл»

«Гобітхіл» — це казкове містечко в серці Гуцульщини, що спорудили цього року поблизу с. Верховина (ІваноФранківська область). Як розповів один із засновників проєкту Андрій Боєчко, «Гобітхіл» з’явився спонтанно. Проєкт починався з ідеї кількох людей

«Буковель» — найвідоміше місце для зимового й літнього відпочинку в Карпатах. На території туристичного комплексу є багато готелів різного рівня, ресторанів і розважальних закладів. Комплекс постійно розвивається, з’являються нові активності. Наприклад, для тих, хто полюбляє національний колорит, відкрився етнопарк просто неба «Гуцул

92


№ 33/2020

туризм

побудувати хатинки для себе, а перетворився на екопоселення у стилі гобітських жител з «Володаря перснів». Тепер «Гобітхіл» — це 25 будиночків, колиба, шинок, відкритий простір з тентами від дощу, альтанки. Поруч є озеро з фореллю. Серед розваг — тарзанка, санна та лижна траси, траса для зорба. Хатинки у стилі гобітських повністю облаштовано для життя протягом року. Територія вже відкрита для прогулянок та екскурсій, частину будинків здаватимуть в оренду, зокрема на тривалий термін у різні пори року. Під час спорудження «Гобітхіла» не було зрубане жодне дерево. Місцеві майстри звели будинки з екологічних матеріалів. На території екопоселення заборонено пластикові пакети.

Прикарпаття: по детокс та оздоровлення «Для люксового відпочинку тепер найкраще підходить захід країни: там багато готелів, де можна одночасно поліпшити здоров’я, провести зустрічі, розважити дітей тощо», — розповідає про туристичні напрямки Антоніна Іванова, директорка з продажу мережі турагенцій «Поїхали з нами». Якщо ви шукаєте місце не тільки для релаксу, а й для поліпшення здоров’я, експертка радить звернути увагу на комплекси відпочинку в Прикарпатті. Цей регіон добре відомий бальнеологічними курортами, саме там розміщено найкращі комплекси для відпочинку та оздоровлення, що приваблюють не тільки локальних, а й європейських туристів. Характерна особливість готелів VIP-рівня в цьому регіоні — сучасні медичні комплекси для діагностики, лікування та реабілітації.

Edem Resort Medical & Spa

Перлина українських курортів. Комплекс розміщено за 26 км від Львова, у селі Стрілки, на березі озера. За словами експертки мережі «Поїхали з нами», Edem Resort Medical & Spa здатний конкурувати з найкращими світовими лікувальними комплексами і приваблює гостей з інших країн, зокрема з Європи. На території готельного комплексу є гольф-клуб, майданчик для тенісу, альпійський парк, артпростір, кілька ресторанів, SPA-центр, ландшафтний парк, стайні, мисливські угіддя, власне виноробне господарство. Восени гості готелю можуть взяти участь у збиранні врожаю. Якщо ви не знаєте, як провести відпочинок, Edem Resort Medical & Spa запропонує вам готову програму з різними видами фізичної активності та екскурсіями. Окрім номерів, тут можна винайняти клубний дім з великою зоною відпочинку і камінною залою, власною бібліотекою та чотирма спальнями.

93


Privat Space Медичний центр пропонує діагностику, check-up, лікування, послуги естетичної медицини, допомогу в поліпшенні фізичної форми, розробляння програм харчування тощо. Програми оздоровлення підбирає лікар, який зв’язується з пацієнтом ще до поїздки. Гості готелю не тільки оздоровлюються під час відвідування центру, а й навчаються правильно піклуватися про своє здоров’я після цього.

Mirotel Resort & Spa

відвідувачів. У готелі можна жити з домашнім улюбленцем. Лікувально-діагностичний центр Mirotel Resort & Spa спеціалізується на серцево-судинних, гінекологічних, опорно-рухових захворюваннях, проблемах зі шкірою, роботою нервової системи, внутрішніх органів, органів дихання, порушеннях обміну речовин.

Rixos Prykarpattya Один з найвідоміших курортних комплексів Трускавця зі SPA та медичним центром, салоном краси, фітнес-центром та спортивними майданчиками, дитячими клубами й табором.

Дев’ятиповерховий готель з номерами (є навіть президентський люкс) розміщено у Трускавці. Тут є SPA-центр, зони відпочинку, дитячі клуби, ресторани з тайською, європейською та українською кухнею, нічний клуб, де можна влаштувати вечірку для своєї компанії, а також конференц-зал на 120

94


туризм

№ 33/2020 Під час відпочинку в Rixos Prykarpattya в медичному центрі можна пройти повне обстеження організму, скористатися послугами естетичної медицини та дістати консультації фахівців, що працюють у 23 напрямках. Медичний центр відомий своїми лікувальними програмами, серед них — терапія Маєра для детоксу організму та зниження ваги. Також у центрі є власна діагностична лабораторія, відділ реабілітації, бальнеології та фізіотерапії, променевої діагностики.

Одещина та Миколаївщина: по морський дух Чорноморський напрямок в Україні — це зазвичай відпочинок середнього та середнього+ рівня, однак і тут є кілька цікавих місць з найвищим сервісом. Для морського відпочинку експертка радить Одесу та Коблеве: саме там можна знайти найкращі на узбережжі готелі. Одеса — це чорноморська перлина для тих, хто полюбляє активний міський відпочинок, різноманіття ресторанів і культурне життя. Коблеве більше підходить тим, кому важливіший затишок.

ресторанів і зон відпочинку, SPA, фітнес-клуб з професійними тренерами та басейн з морською водою для відпочинку зимової пори.

Vital Park, Valletta і De La Vita

Мережу готелів Valletta в Коблевому засновано 2016 року. Vital Park — це котеджний комплекс з терасами в зеленій зоні, за 150 м від моря. На території комплексу є пісочний пляж, SPA-комплекс, басейни з підігрівом для дітей, дитячий майданчик, конференц-зали та ресторан. Valletta — комплекс двоповерхових котеджів у зеленій зоні. Кожен котедж — із каміном, власною прибудинковою територією, басейном, виходом до пляжу та зоною барбекю.

NEMO Resort & Spa

De La Vita — готельний комплекс на першій лінії, з номерами з видом на море, басейном з підігрівом, баром, дитячою зоною та конференц-залом. П’ятизірковий готель на узбережжі Чорного моря, на пляжі «Ланжерон». Розміщений найближче до моря, у парковій зоні, поблизу дельфінарію, луна-парку, Музею кіно та Музею цікавої науки. У готелі є кілька

Мережа Valletta має власну крафтову пивоварню, що варить пиво за німецькими традиціями, а також натуральний медовий квас. Скуштувати напої можна в ресторанах готелю.

95


Privat Space

Чоловічі ретроаксесуари, що знову в моді

Якщо подивитися на всю історію моди загалом, а потім розділити її на етапи та розглянути кожний окремо, то можна побачити, що всіх їх об’єднує спільна тенденція: повернення стилів і речей з попередніх часів. Ця тенденція простежується як у часи Людовіка XIV, так і у 80-х роках минулого сторіччя. Якщо ж узяти початок XXІ сторіччя, то стає ще цікавіше. Вже кілька років поспіль набирає обертів любов до вінтажу та стилю ретро як з боку покупців, так і модної індустрії. Ми вирішили ретельно розглянути світ чоловічої моди і знайти в ньому п’ять ретроаксесуарів, що особливо актуальні тепер.

Підтяжки для шкарпеток

Це традиційний чоловічий аксесуар, що прийшов до нас з Англії, хоча історики моди сперечаються про місце його винайдення. Хтось наголошує на Німеччині, інші згадують документи, пов’язані ще з Петром Першим. Головне — це переваги підтяжок для шкарпеток, що трансформувалися з часом у комфортний аксесуар, який зручно носити з костюмами. По-перше, вони міцно тримають шкарпетки й не дають змогу їм ковзати. По-друге, як порівняти зі

звичайною гумкою на шкарпетках, яка може дуже міцно здавлювати ногу, підтяжки дають змогу вільно коригувати ступінь натягування.

Капелюх-федора

Класичний гардероб кіногероїв 30–50-х років минулого сторіччя складався з бежевого тренча, костюмадвійки і капелюха-федори. Виглядало це підкреслено маскулінно, але водночас елегантно й невимушено. Якщо тренчі та костюми-двійки впевнено оселилися

96


огляд

№ 33/2020

Тростина Ще один аксесуар, який асоціюється з англійським джентльменом кінця XIX — початку XX сторіччя. Тепер декоративна тростина поступово і м’яко входить до гардероба сучасних денді. Головне — зупинитися на тій моделі тростини, що доповнює Ваш стиль і характер, адже є велика кількість варіацій. Наприклад, моделі, виготовлені з дорогоцінної або доступної деревини, міцних сплавів на основі сталі в чоловічій моді, то капелюх-федора то з’являвся, то зникав. Тепер настав момент епохального повернення цього аксесуара. Модні дизайнери й марки, зокрема Tom Ford, Stetson, Scala, пропонують багато варіацій федори, що тільки підкреслює його універсальність. Правильно підібрана за кольором і розміром модель може одразу ж візуально додати зросту чоловікові й елегантності образу загалом.

Кишеньковий годинник на ланцюжку

чи титану, з голівками, прикрашеними емаллю, сріблом, художньою різьбою чи дорогоцінним камінням. Також можна замовити тростину із секретом, оснащену ліхтариком, мінісейфом чи флягою. Радимо також пам’ятати про правила етикету, які регулюють користування тростиною, щоб Ваші елегантні манери відповідали не менш елегантній поставі.

Класичні підтяжки

Перші моделі кишенькового годинника з’явилися ще в XVII сторіччі, коли годинникарі винайшли спосіб зменшити механізм годинника до розміру кишені. Коштували ці годинники чимало, і щоб убезпечити дорогоцінний предмет від крадіжки, його посадили на ланцюжок. Поступово розмір і вага годинника зменшувалися, аж поки не з’явився екземпляр для вдягання на руку. Останній потужний сплеск моди на кишенькові годинники стався у 40-х роках минулого сторіччя серед аристократії Європи. Але вже з 2013 року цікавість до такого формату годинника почала зростати. На виставках у Женеві й Базелі були представлені нові варіації кишенькових годинників, серед них дорогоцінні турбійони й моделі, які можна використовувати навіть як холодну зброю. Тепер такі годинники мають неабиякий попит. Хтось купує антикварні витвори початку минулого сторіччя, інші замовляють мар’яж з улюблених брендів, а дехто полює за найсучаснішими моделями.

У наш час підтяжки переживають справжню реінкарнацію. Майже 60 років їх можна було побачити хіба що на ретрофестивалях і переглядаючи старі кінострічки. Повернення підтяжок до чоловічого гардероба інакше як тріумфальним і не назвеш. У ролі улюбленого аксесуара його вибирають чоловіки в усьому світі. І якщо раніше показувати підтяжки вважалося неприйнятним «faux pas», то тепер їх можна вдягати як під класичний костюм, так і без піджака разом із джинсами чи подовженими шортами. Головне правило: в жодному разі не поєднувати в одному образі підтяжки й ремінь.

97


Privat Space

Вісім автомобілів мрії з оскароносних стрічок Чи замислювалися Ви хоч колись про те, яку роль відіграють авто в сучасних фільмах? Іноді автомобіль впливає на сюжет стрічки або на силу кіносцени так само, як головні герої. Хіба можна уявити Джеймса Бонда без елегантного супутника Aston Martin Vanquish V12 у стрічці «Помри, але не зараз»? Або пригоди героїв у фільмі «Назад у майбутнє» без футуристичного DeLorean DMC-12? Двічі ні. І хоча «Золоту пальмову гілку» за найефектніший розгін до 100 км чи «Оскар» за емоційне вурчання в сцені з героїнею жодне авто ще не отримало, та все ж чимало розкішних надзвичайних автомобілів, які «зіграли» в кіно, швидко перетворилися на машини мрії для глядачів! Ми переглянули стрічки, які здобули нагороду «Оскар» за останні п’ять років, і вибрали вісім моделей авто, про які мріють колекціонери.

Cadillac Sedan DeVille 1962 — «Зелена книга» (2018)

Фільм «Зелена книга» здобув три статуетки «Оскар» у категоріях «Найкращий фільм», «Найкращий актор другого плану» та «Найкращий оригінальний сценарій». Усі події в стрічці розгортаються навколо подорожі двох героїв південними штатами Америки 1962 року. А де тривала поїздка, там і автомобіль дістане свою частку екранного часу. У «Зеленій книзі» він привернув не менше уваги, адже сценаристи вибрали Cadillac Sedan DeVille 1962 року в яскравому блакитному кольорі. Цю модель продавали в США протягом 50 років, і вона довго була мрією багатьох чоловіків. Завдяки широким контурам і ніби витягнутому корпусу машина виглядає солідною, міцною та водночас елегантною. Восьмициліндровий двигун блакитної мрії має 330 кінських сил, здатний м’яко тримати швидкість і заходити в повороти. Проблема може

98


№ 33/2020 виникнути лише з паркуванням — через велику довжину авто потрібно багато місця.

Porsche 911 1969 та MG TF 1969 — «Одного разу в… Голлівуді» (2019)

огляд Ще одна «цукерка» стрічки — це спортивний родстер у стилі 1930-х років від MG TF. Саме на цьому ретромобілі у фільмі їздили Роман Поланскі та Шерон Тейт. Хоча на екрані авто дивує швидкістю, насправді максимальний розгін становить лише 124 км/год. Попри доволі середні характеристики автомобіля, він усе ж зачаровує своїм ретровиглядом.

Gigahorse на основі Cadillac Coupe DeVille 1959 — «Шалений Макс: Дорога гніву» (2015)

У кожному фільмі Квентіна Тарантіно багато цікавих діалогів відбуваються саме в авто. Остання стрічка режисера не стала винятком. Герої Леонардо Ді Капріо, Бреда Пітта й Марго Роббі переміщуються по Лос-Анджелесу в автомобілях, що ідеально передають атмосферу міста й дух 1960-х. Це і Cadillac DeVille, і Volkswagen Beetle, і Ford Galaxie Town Sedan. Але ми зупинимося на чорному Porsche 911 першого покоління, на якому пересувалася Шерон Тейт у виконанні Марго Роббі. Оснащена напівавтоматичною коробкою передач Sportomatic, із двигуном на 170 кінських сил і вдосконаленою підвіскою, ця машина бездоганно доповнювала своєю швидкістю динамічний і грайливий характер героїні. І в 1960-х, і тепер Porsche 911 залишається однією з найкращих моделей родстерів.

Автомобіль Gigahorse неможливо знайти ніде, окрім самої стрічки «Шалений Макс: Дорога гніву», яка зібрала врожай із шести статуеток «Оскар» 2016 року. Gigahorse створили спеціально для фільму, у жодному автокаталозі його не знайти. Але це справжня машина мрії для поціновувачів стилів ретро та стимпанк. Верхня частина «Гігаскакуна» складається з двох кузовів від Cadillac Coupe DeVille 1959 року, які розширили й поставили на масивне шасі один на одного під неймовірним кутом. Цікаво й захопливо все не тільки в зовнішності монструозної тачки, але й на рівні двигуна. Або, точніше, двох найпотужніших 8-циліндрових двигунів від Chevrolet 502Cid. Де такий автомобіль може виглядати актуально й органічно? Хіба що в постапокаліптичному кіно й у мріях про найбрутальнішу машину.

99


Privat Space створення авто Ford GT40 на тлі протистояння між американським та італійським автоконцернами. Головною перлиною стрічки стала розроблена для перегонів модель Ford GT40. Її кузов і підвіску модифікували, а класичну для перегонових «фордів» проблему з гальмами майже усунули. Число «40» дорівнювало висоті спорткара, а сам корпус нагадував подовжену краплю води для ліпшої аеродинаміки. Двигун Ford V8 з об’ємом 7 літрів поставив крапку в суперечці з Ferrari, об’єм двигуна якого був майже вдвічі меншим.

Vaydor G35 — «Загін самогубців» (2016) Фанати всесвіту коміксів DC та критики прохолодно сприйняли фільм «Загін самогубців», який здобув «Оскара» лише за найкращий грим. Але є у фільмі одна вагома деталь, що змогла зачепити серця колекціонерів автораритетів. Це глибоко модифікований автомобіль Infiniti G35, за кермом якого сидів антигерой Джокер. Авто справді унікальне, адже в його основі — Infiniti G35, а кузов воно дістало від Chevrolet Corvette C6. Двигун на 6,2 літра надав Vaydor 450 кінських сил. Марк Веттер, творець авто, зауважив, що цей кіткар цілковито відповідає небезпечному й епатажному характеру Джокера. І ми з ним згодні.

Ще одна цікава модель у кінострічці, від якої й сьогодні перехоплює подих у колекціонерів авто, — це Ferrari 625/250 TRC. Потужна, прудка, вона — означення машини мрії. Ніжне, але загрозливе для конкурентів гуркотіння мотора V-12, оригінальний дизайн кузова, низька граційна постава цієї моделі давали їй змогу вигравати багато перегонів поспіль.

Cadillac Coupe DeVille 1962 — «Форма води» (2017)

Ford GT40 і Ferrari 625/250 TRC — «Аутсайдери» («Ford v. Ferrari») (2019)

Стрічка «Аутсайдери» здобула дві нагороди Кіноакадемії за найкращий звук і найкращий звуковий монтаж. І цілком виправдано, адже гуркіт, ревіння моторів захоплювали й підвищували рівень адреналіну з перших секунд. Фільм розповів історію

100

Стрічка «Форма води» Гільєрмо дель Торо здобула чотири статуетки «Оскар» на церемонії 2018 року. У цьому фільмі сюжет, герої та майже всі події розвиваються та пливуть навколо теми води. Тому цілком зрозуміло, чому навіть для розкішного Cadillac Coupe DeVille 1962 року, на якому пересувався головний антигерой, вибрали вишуканий колір морської хвилі, або англійською teal. Не машина, а «ТаджМахал на колесах», як її назвали в самому фільмі. Цю модель створили 1961 року на основі класичного Cadillac, а 1962-го здійснили рестайлінг зовнішніх деталей, наприклад, додали нові скошені стійки, загострили майже всі кути корпусу та хромували блискучі поверхні. Двигун V8 надавав водієві змогу почуватися королем доріг і людиною, що нарешті здійснила справжню американську мрію.


VIP-ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ КЛІЄНТІВ ЗМІСТ Центри обслуговування VIP-клієнтів

102

105

● Visa Signature

107

Преміальні картки ПриватБанку ● Visa Infinite

● World Elite Mastercard

● World Black Edition Mastercard

● Картки Platinum

Послуги та продукти, що надаються VIP-клієнтам

106 107

108

● Послуги персонального банкіра

109

● Кредитний ліміт на преміальній картці

110

● Консьєрж-сервіс ● Vip картка без комісії

● Переваги розміщення депозитів у ПриватБанку

● Керований чат – банк завжди на зв’язку з Вами

● Допомога в організації подорожей ● Безкоштовні аеропорт-сервіси від Mastercard в Україні ● Умови доступу до безкоштовних аеропорт-сервісів в Україні ● Програма Mastercard Lounge у Європі

● Програма LoungeKey ● Аеропорт-сервіси ● Екстрений випуск карток

● Сервіс Security

● Сейфові скриньки

● VIP-бізнес-школа – перші кроки дітей на шляху до успіху

● Програма підтримки дітей за кордоном ● Послуги дистанційного керування рахунками ● Дисконтний клуб ПриватБанку

109 111 111

112 112 113 113 114

115 116 117 117

117

118 118

119 119

Ліцензія НБУ № 22 від 05.10.2011 р.

З питань розміщення реклами: Парфенцев Олександр +38 (096) 549 76 16 e-mail: aleksandr.parfentsev@privatbank.ua 101


Центри обслуговування VIP-клієнтів Актуальний перелік VIP-центрів дивіться на сайті pb.ua/map БЕРДЯНСЬК

Бердянська філія вул. Центральна, 49

ВІННИЦЯ

Вінницька філія вул. Келецька, 78а

ДНІПРО

ЗАПОРІЖЖЯ

VIP-центр Запорізького РУ вул. Незалежної України, 80 VIP-центр № 2 Запорізького РУ пр-т. Соборний, 58

VIP-центр «Столичний» Столичного ГРУ вул. Грушевського, 1Д VIP-центр «Міленіум» Столичного ГРУ вул. Володимирська, 12 VIP-центр «Нові Липки» Столичного ГРУ вул. Драгомирова, 16Б

VIP-центр № 1 Дніпропетровського РУ узвіз Крутогірний, 15А

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

VIP-центр № 2 Дніпропетровського РУ вул. Акінфєєва, 28

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ Столичного ГРУ

VIP-центр № 4 Дніпропетровського РУ вул. Гоголя, 10 VIP-центр № 7 Дніпропетровського РУ пр-т Яворницького, 77 VIP-центр № 8 Дніпропетровського РУ пр-т Яворницького, 99 VIP-центр № 9 Дніпропетровського РУ вул. Мечнікова, 18 Відділення «Менора» Дніпропетровського РУ вул. Шолом-Алейхема, 4/26, КЦ «Менора»

ЖИТОМИР

Івано-Франківська філія вул. Шпитальна, 7 VIP-центр Хмельницької філії пр-т. Грушевського, 36А

вул. Іллінська, 8

КАМ’ЯНСЬКЕ

VIP-центр «Маріїнський» Столичного ГРУ вул. Саксаганського, 61/17

КИЇВ

VIP-центр «Бульвар Фонтанів» Столичного ГРУ вул. Саперне Поле, 3

Дніпродзержинська філія пр-т Свободи, 43 Відділення «Києво-Печерське» Київського РУ вул. Мечнікова, 10/2 Відділення «Європейське» Київського РУ пров. Музейний, 10 Відділення «Центральне» Київського РУ вул. Бульварно-Кудрявська, 24 VIP-центр «Хрещатик» Київського РУ вул. Хрещатик, 27А

VIP-центр Житомирського РУ вул. Перемоги, 99

VIP-центр «На Саксаганського» Філії «Розрахунковий центр» вул. Саксаганського, 28

VIP-центр № 2 Житомирського РУ вул. Київська, 47

VIP-центр «Поділ» Столичного ГРУ вул. Ігорівська, 14А

102

VIP-центр «Іллінський»

VIP-центр Столичного ГРУ-2 пр-т Героїв Сталінграда, 10А VIP-центр Столичного ГРУ-2 вул. Тургенєвська, 38 VIP-центр «Паньківський» Печерської філії вул. Паньківська, 27/78 VIP-центр «Інститутський» Печерської філії вул. Інститутська, 17/5 VIP-центр Печерської філії вул. Зарічна, 1Г VIP-центр «Печерський» Печерської філії вул. Предславинська, 19


VIP-центр в IQ Печерської філії вул. Болсунівська, 13-15

VIP-центр «Грецький» Южного ГРУ пров. Червоний, 22

КРАМАТОРСЬК

VIP-центр «Нежинський» Южного ГРУ вул. Тираспольська, 4

VIP-центр Краматорської філії вул. Катеринича, 16

КРЕМЕНЧУК

VIP-центр Кременчуцької філії вул. Першотравнева, 2В

КРИВИЙ РІГ

VIP-центр Криворізької філії вул. Костенка, 21

КРОПИВНИЦЬКИЙ VIP-центр Кіровоградської філії вул. Соборна, 1А

ЛУЦЬК

VIP-центр Волинського ГРУ вул. Відродження, 1

ЛЬВІВ

VIP-центр Західного ГРУ вул. Вітовського, 35А VIP-центр «Фокус» Західного ГРУ вул. Любінська, 104

МАРІУПОЛЬ

VIP-центр Маріупольської філії вул. Архітектора Нільсена, 54А

МИКОЛАЇВ

VIP-центр Миколаївського РУ вул. Нікольська, 71

ОДЕСА

VIP-центр № 3 Южного ГРУ вул. Леонтовича, 12

VIP-центр «Шевченківський» Южного ГРУ пр-т Шевченка, 10/9 VIP-центр «Сади Перемоги» Южного ГРУ вул. Академічна, 28 VIP-центр «Альбатрос» Южного ГРУ вул. Велика Арнаутська, 22

ПОЛТАВА

VIP-центр Полтавського ГРУ вул. Соборності, 70А

РІВНЕ

VIP-центр Рівненської філії вул. Грушевського, 77

СЄВЄРОДОНЕЦЬК

ХАРКІВ

VIP-центр № 1 Харківського ГРУ пр-т Науки, 38 VIP-центр № 19 Харківського ГРУ вул. Алчевських, 1 VIP-центр «Відділення 28» Харківського ГРУ вул. Гоголя, 13 VIP-центр № 72 Харківського ГРУ пров. Банний, 1 VIP-центр «Відділення 84» Харківського ГРУ вул. Сумська, 110

ХЕРСОН

VIP-центр Херсонської філії вул. Потьомкінська, 20

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ VIP-центр Хмельницької філії вул. Зарічанська, 5/3

VIP-центр Луганської філії пр-т Гвардійський, 28Б

VIP-центр Хмельницької філії вул. Проскурівського Підпілля, 73

СУМИ

ЧЕРКАСИ

VIP-центр «Акрополь» Сумської філії вул. Харківська, 32

ЧЕРНІГІВ

VIP-центр «Акрополь» Сумської філії пл. Незалежності, 3/1

ТЕРНОПІЛЬ

VIP-центр Тернопільської філії пр-т С. Бандери, 38

УЖГОРОД

VIP-центр Черкаського ГРУ вул. Гоголя, 221 VIP-центр Чернігівського РУ вул. Серьожнікова, 6

ЧЕРНІВЦІ

VIP-центр Чернівецької філії вул. Героїв Майдану, 36

VIP-центр Закарпатського РУ вул. Швабська, 57

103


Преміальні картки ПриватБанку ПриватБанк пропонує всі можливі преміальні картки міжнародних платіжних систем Visa та Masterсard.

У нас Ви можете обрати картку, що максимально відповідає Вашим потребам та стилю життя!

Для тих, хто потребує найкращого

Для справжніх мандрівників. Ми допомагаємо відкрити світ з іншого боку

Для тих, хто цінує свій час та потребує додаткового комфорту 104


VISA INFINITE ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОНСЬЄРЖ ТА ПАКЕТ ПОСЛУГ «LUXURY» ВІД «КОНСЬЄРЖ-СЕРВІС» ПРИВАТБАНКУ ВИКОНАЮТЬ ВАШЕ ЗАМОВЛЕННЯ:

Найпрестижніша картка Visa у світі, картка безмежних можливостей та унікальних привілеїв, Visa Infinite – це банківський продукт для обраних. Коло власників картки – міжнародний закритий клуб представників еліти, серед яких видатні суспільні та політичні діячі, члени королівських родин, видатні спортсмени та успішні підприємці. Стати власником картки Visa Infinite можна лише за запрошенням топменеджера банку.

• замовлення автобусних, залізничних та авіаквитків; • online-реєстрація на авіарейс; • замовлення додаткових послуг комфорту під час подорожей; • замовлення квитків на концерти, спортивні й інші розважальні заходи; • бронювання столика в обраному Вами ресторані в усьому світі; • організація відпочинку (пошук визначних пам’яток, рекомендація й організація екскурсій, підбір розважальних програм); • підбір круїзів; • допомога під час купівлі товарів і послуг в Інтернеті та організація доставки на вказану Вами адресу; • пошук будь-якої довідкової інформації; • послуги візової підтримки; • «Юридична та правова допомога» – безкоштовна професійна консультація з питань цивільного, сімейного, кримінального, адміністративного, житлового права та загального законодавства (звернення громадян, захист прав споживачів). Телефонуйте за номером +38 073 900 00 02, будь-яке Ваше доручення буде виконано з особливою увагою.

ЕКСКЛЮЗИВНІ ПРИВІЛЕЇ ВЛАСНИКАМ КАРТКИ VISA INFINITE

ДЛЯ ВАШОГО КОМФОРТУ:

Тільки власник картки Visa Infinite має можливість: • крім послуг персонального банкіра, користуватися необмеженим переліком послуг цілодобової служби «Консьєрж-сервіс» та обрати персонального консьєржа; • безкоштовно орендувати одну сейфову скриньку; • отримувати максимум привілеїв від платіжної системи, зокрема безкоштовну міжнародну страховку для власника картки та 5 членів його сім’ї з покриттям до 2,5 млн доларів США за умови оплати квитків або готелю карткою Visa Infinite; • отримувати знижки на послугу SpeedPass – 25%; • безкоштовно відвідувати бізнес-зали по всьому світі за програмою LoungeKey без обмеження кількості відвідувань на рік; • користуватися послугою Fast Line (Швидка реєстрація та здача багажу і Fast Line) в аеропорту «Бориспіль» (термінал D) безкоштовно без обмежень за кількістю використань на рік; • користуватися послугою безкоштовного пакування багажу в аеропорту «Бориспіль» (термінал D) без обмежень на кількість; • користуватися на особливих умовах послугою обслуговування у VIP-терміналі в аеропорту «Бориспіль»; • бронювати готелі з колекції Visa Luxury Hotels та отримати максимальні привілеї; • отримувати максимальні знижки від партнерів Visa в усьому світі; • безкоштовно скористатися офісами банку для проведення особистих зустрічей і переговорів. Обравши картку Visa Infinite, Ви отримаєте необмежений доступ до персонального банківського обслуговування, а також ексклюзивний комплекс додаткових сервісів від ПриватБанку та його партнерів.

ПОСЛУГИ ПЕРСОНАЛЬНОГО МЕНЕДЖЕРА

З будь-яких банківських питань Ви можете звертатися до Вашого персонального менеджера, який за Вашим дорученням: • оплатить комунальні послуги та здійснить будь-які інші платежі; • відкриє рахунки в будь-якій валюті; • проконсультує щодо умов розміщення депозиту, отримання кредиту; • надасть виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний Вам період) тощо. Ваш менеджер завжди на зв’язку та допоможе заощадити Ваш час.

• пільговий період у разі користування кредитним лімітом; • цілодобова правова підтримка Служби безпеки ПриватБанку в межах сервісу Security; • безкоштовна юридична та правова допомога від юристівпрактиків ПриватБанку; • SMS-сервіси й Інтернет-банк Приват24.

НА ВІДПОЧИНКУ ТА В ПОДОРОЖАХ:

• персональний консьєрж та цілодобова служба «Консьєржсервіс» надає online-допомогу у розв’язанні питань комфортного відпочинку та переміщення світом; • Вам доступна програма страхування від Visa з покриттям до 2,5 млн $ для Вас та 5 членів родини; • розгалужена мережа елітних компаній надасть найвищі знижки власникам карток Visa Infinite на території України в мережі Дисконтного клубу «ПриватБанк VIP», а також можливість накопичувати та витрачати бонуси під час оплати в мережі торговельних точок «Бонус Плюс»; • ексклюзивні привілеї в елітних компаніях, ресторанах та інших закладах від міжнародної платіжної системи VISA; • доступ до найкращих готелів для найвибагливіших із колекції Visa Luxury Hotels; • комфорт Вашого перебування в міжнародних аеропортах забезпечить програма LoungeKey – безкоштовний доступ до понад 1000 бізнес-залів по всьому світі, плата за гостя – 32$ за 1 людину; • швидкість проходження митного контролю, допомогу від співробітників аеропорту та інші додаткові послуги забезпечать сервіси від партнера yQ.

ДОПОМОГА ТОПМЕНЕДЖЕРА БАНКУ

Для підтримки оперативного зв’язку з банком і розв’язання нестандартних або екстрених питань за Вами, крім персонального банкіра, закріплюється один із топменеджерів банку. Він відповість на Ваш дзвінок або приїде на особисту зустріч і допоможе у розв’язанні будь-яких банківських питань.

ДЛЯ ВАШОЇ БЕЗПЕКИ:

• цілодобова правова підтримка співробітників Служби безпеки ПриватБанку – сервіс Security. Послуга надається для Вас і Ваших найближчих родичів (чоловік/дружина, діти) на території України; • постійний моніторинг рахунку Вашої картки для зниження ризику шахрайства. Власник картки Visa Infinite може сформувати портфель своєї картки.

105


WORLD ELITE MASTERCARD Найпрестижніша картка платіжної системи Mastercard, що відкриває перед своїм власником світ неймовірних привілеїв та вишуканого сервісу. Власники цієї картки – статусні клієнти, які поважають свій час, комфорт і часто подорожують. Власник Wolrd Elite Mastercard, крім преміального статусу, отримує доступ до світу необмежених можливостей, а також безліч переваг від мережі обраних партнерів Mastercard в усьому світі.

WORLD ELITE: УНІКАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ

Швидка реєстрація та здача багажу в «Борисполі» Окрема стійка № 48 у терміналі D та № 11 у терміналі F у зоні міжнародних рейсів в аеропорту «Бориспіль» для власників преміальних карток World Elite.

Послуга Fast Line

Проходьте авіаційну безпеку та паспортний контроль через окремий безкоштовний коридор Fast Line у разі вильотів за кордон, а також паспортний контроль після прильоту в аеропорту «Бориспіль» (термінал D та F) та аеропорту «Київ». Відтепер послуга також доступна у разі вильотів по Україні в зоні внутрішніх рейсів аеропорту «Бориспіль» (термінал D).

Masterсard Lounge в Україні

Картка Wolrd Elite надає Вам право безкоштовного відвідування залів Mastercard Lounge у таких аеропортах України: • Аеропорт «Бориспіль», термінал D – зал у зоні внутрішніх рейсів та міжнародних; • аеропорт «Бориспіль», термінал F – зал у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт «Київ», термінал А – зал West у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт «Харків» – зал у зоні міжнародних рейсів; • аеропорт «Львів» – зал у зоні внутрішніх рейсів та міжнародних. Щоб зробити очікування рейсу комфортним, просто пред’явіть адміністратору бізнес-залу Mastercard Lounge Вашу картку Wolrd Elite, і у Вашому розпорядженні буде 2 години, протягом яких Ви зможете перекусити, скористатися Інтернетом або просто відпочити у VIP-залі. Можливий 1 візит на добу. Під час входу на карті тимчасово блокується 1 грн для перевірки.

Masterсard Lounge за кордоном

Власники карток Wolrd Elite можуть безкоштовно відвідувати Mastercard Lounge у міжнародних аеропортах таких європейських міст: • Грузія: • Батумі, Міжнародний аеропорт «Батумі», зона міжнародних вильотів; • Тбілісі, аеропорт ім. Шота Руставелі, зона міжнародних вильотів.

• Jet Lounge – у зоні реєстрації №1 і №2 на нижньому поверсі; • AIR Lounge – термінал №1 або №2. • Росія: • Москва, аеропорт «Шереметьєво», термінал Е, зона міжнародних вильотів; • Санкт-Петербург, аеропорт «Пулково», термінал 1, зона міжнародних вильотів. • Чехія: • Прага, аеропорт ім. Вацлава Гавела, термінал 1, зона міжнародних вильотів.

Ваш Консьєрж-сервіс

Власникам World Elite надається розширений перелік можливостей Консьєрж-сервісу ПриватБанку з пакетом послуг «ELITE» (зокрема із залученням міжнародних компаній). Додатково до традиційних послуг бронювання готелів й авіаквитків забезпечимо: • англомовний супровід за кордоном; • переклад документів іноземною мовою; • допомогу в оформленні віз Вам і членам Вашої родини; • чартери, трансфери, оренду авто в усьому світі (Avis, Hertz); • online-реєстрацію на авіарейс; • пошук, покупку та доставку товарів, придбаних через Інтернет… і багато іншого.

Участь у програмі винагород Mastercard

Ви можете отримати приємні подарунки за те, що користуєтеся карткою Wolrd Elite. Зареєструйтеся у програмі винагород Mastercard та отримуйте бонусні бали під час кожної закордонної покупки. Щоразу, коли Ви розраховуєтеся карткою Wolrd Elite за кордоном або на закордонних інтернет-сайтах, на Ваш рахунок нараховуються бали, які Ви можете обміняти на приємні подарунки з Каталогу винагород.

• Угорщина: • Будапешт, аеропорт ім. Ференца Ліста, 1-й поверх терміналу SkyCourt, зона міжнародних вильотів.

Реєстрація, перевірка та обмін балів – https://rewards.privatbank.ua/

• Румунія: • Бухарест, аеропорт ім. Анрі Коанда, 1-й поверх, зона міжнародних вильотів.

У разі виникнення проблем з авторизацією операції за карткою Вам одразу зателефонує співробітник Консьєрж-сервісу та допоможе розв’язати питання: • не проходить оплата в закордонній торговій точці, заважає мовний бар’єр – поспілкуємося з касиром, розв’яжемо питання некоректних блокувань; • втратили картку за кордоном – виготовимо й доставимо картку у будь-яку точку світу за 24 години.

• Молдова: • Міжнародний аеропорт Кишинева, зона міжнародних вильотів. • Австрія: • Відень, аеропорт «Швехат» (три бізнес-зали); • Sky Lounge – у зоні реєстрації №3 на 2-му рівні;

106

Гарантії безпечних розрахунків карткою

Ми цілодобово відстежуємо операції за Вашою карткою з метою запобігання шахрайству.


VISA SIGNATURE Нова преміальна картка, яку першим в Україні випустив ПриватБанк. Картка Visa Signature розрахована на тих, хто розуміє, що враження – це нова розкіш. Це продукт для забезпечених клієнтів, які цінують свій час і прагнуть наповнити власне життя і життя своєї сім’ї незабутніми враженнями.

УНІКАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ

Пакет послуг «TRAVEL» від Консьєрж-сервісу, який допоможе: • знайти авіаквитки в будь-яку точку світу; • замовити чартер; • провести онлайн-реєстрацію на рейс; • підготувати документи для отримання візи; • підібрати тури, екскурсії та забронювати готелі в будь-якій точці світу; • замовити трансфер і / або орендувати авто зі знижками від партнерів.

ПІД ЧАС ПОДОРОЖЕЙ

Тревел-привілеї в Україні: • знижка 50% на поїздки з UBER в аеропорт «Бориспіль» або «Київ» і назад; • 5% кешбеку за покупку квитків на транспорт та оплату таксі; • 10 безкоштовних упаковок багажу в аеропорту «Бориспіль»; • 10 безкоштовних використань послуги Fast Line (Швидка реєстрація на рейс на стійці №48 + Fast Line) в аеропорту «Бориспіль» (термінал D); • 10 безкоштовних візитів у бізнес-зали LoungeKey у всьому світі. Тревел-привілеї в усьому світі: • туристичне страхування з покриттям до 750 000 $; • страхування від затримки рейсу/багажу з компенсацією до 300 $; • 10 безкоштовних візитів у бізнес-зали LoungeKey в усьому світі, включно з аеропортами України;

• знижки до 35% на оренду авто в усьому світі; • знижка 20% при бронюванні сервісів в аеропорту від yQ Meet and Assist; • знижка до 12% при бронюванні готелів на Agoda; • доступ до Visa Luxury Hotel Collection; • програма лояльності «Світ привілеїв» від Visa. Замовити нову преміальну картку можна у Вашого персонального банкіра або через службу Консьєрж-сервіс ПриватБанку за номером +38 073 900 00 02.

WORLD BLACK EDITION MASTERCARD Кожен власник картки World Black Edition Mastercard матиме ексклюзивну перевагу – цілодобову підтримку Консьєржсервіс із туристичних послуг.

УНІКАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ

Поєднання вишуканого дизайну та привілеїв, здатних задовольнити очікування найбільш вимогливих і заможних власників пластикових карток, знайшли своє втілення в новій преміальній картці – World Black Edition Mastercard. Її власник зможе отримати особливі преференції та фінансові вигоди в туристичних та івент-сервісах. Картка для тих, хто часто подорожує, цінує комфорт і високий рівень сервісу, а також не прагне до нав’язливої яскравості.

Пакет послуг «TRAVEL», завдяки якому консьєрж-асистент допоможе в організації будь-якої поїздки: • купить квитки на будь-який транспорт та організує дорогу без стресу; • у разі перельотів із пересадкою запропонує лаундж-зал за програмою Mastercard Lounge (8 безкоштовних бізнес-залів) або LoungeKey (понад 1000 залів за ціною 32 долари США); • забронює готелі зі знижкою або з можливістю безкоштовного підвищення рівня номера; • орендує автомобіль зі знижкою від 10% і можливістю безкоштовного підвищення класу автомобіля. Клієнт прилетів, а автомобіль уже чекає! Консьєрж-асистент підтримає в будь-якій ситуації: • знайде гіда для екскурсії; • розкаже про заходи; • забронює столик у ресторані; • замовить таксі в будь-якій точці світу (звичайно, якщо там взагалі є таксі :-);

107


• замовить й організує доставку товару з Інтернету; • терміново доставить картку замість втраченої або зіпсованої в будь-яку точку світу за 48 годин; • зробить платежі й перекази за дзвінком або зверненням у чаті.

ПІД ЧАС ПОДОРОЖЕЙ:

• Послуга Fast Line – це послуга для пасажирів в аеропорту «Бориспіль» (термінал D та F) й аеропорту «Київ» у разі відправки та прибуття на міжнародні авіарейси. Послуга передбачає надання клієнтам окремого коридору проходження перевірок авіаційної безпеки й паспортного контролю. Для власників карток World Black Edition Masterсard на постійній основі надається безкоштовно. Відтепер послуга також доступна під час внутрішніх рейсів по Україні з аеропорту «Бориспіль» (термінал D). • Послуга Mastercard Lounge – доступ до комфортних бізнес-залів в Україні та Європі. Власники карток World Black Edition можуть насолоджуватися очікуванням до

відправлення рейсу в зоні міжнародних рейсів у терміналі D та F аеропорту «Бориспіль», залі West аеропорту «Київ», а також у 9 залах у Європі (безкоштовно – Батумі, Будапешт, Бухарест, Відень, Прага, Тбілісі, Кишинів, на особливих умовах – Москва, Санкт-Петербург). • Участь у Mastercard Premium Clubs (для карток Masterсard) – безкоштовне членство в Hertz Gold Plus Rewards або Avis Preferred Club дозволяє економити Ваш час та отримувати гарантовані знижки до 35% й особливі привілеї в разі оренди автомобіля. Пропозиція діє для власників преміальних карток World Black Edition Mastercard. Для реєстрації в програмі та замовлення автомобіля зателефонуйте в Консьєрж-сервіс ПриватБанку за номером +38 073 900 00 02 або напишіть у чат Консьєрж-сервісу в мобільному додатку Privat24. • Доступ до понад 1 000 бізнес-залів LoungeKey в усьому світі. Вартість відвідання з карткою World Black Edition – 32$ за 1 людину.

КАРТКИ PLATINUM • консультації щодо купівель в інтернет-магазинах; • знижки власникам карток Platinum на території України в розгалуженій мережі елітних компаній Дисконтного клубу «ПриватБанк VIP», а також можливість накопичувати та витрачати бонуси під час оплати в торгових точках «Бонус Плюс»; • для Ваших дітей: навчання у VIP-бізнес-школі.

ДЛЯ ВАШОГО КОМФОРТУ:

• Ваш персональний банкір відповість на Ваш дзвінок у будьякий час, надасть Вам виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний Вам період); • цілодобова сервісна підтримка Консьєрж-сервісу ПриватБанку (пакет послуг «COMFORT», завдяки якому Ви отримаєте комфортне розв’язання питання та заощадите час, поки спеціалісти Консьєрж-сервісу будуть виконувати Ваше замовлення); • пільговий період у разі користування кредитним лімітом.

ДЛЯ ВАШОЇ БЕЗПЕКИ:

• цілодобова правова підтримка співробітників Служби безпеки ПриватБанку – сервіс Security. Сервіс надається Вам і Вашим найближчим родичам (чоловік/дружина, діти) на території України; • постійний моніторинг рахунку Вашої картки для зниження ризику шахрайства.

ПІД ЧАС ПОДОРОЖЕЙ: Уже давно людство прийшло до усвідомлення того, що гроші – це не ціль, а лише інструмент для придбання потрібних речей і втілення бажань, а головну цінність життя становлять щирі й чисті людські емоції. З картками ПриватБанку класу Platinum бажані придбання стануть ще більш приємними від отримання знижок, подарунків і додаткових бонусів. Картки класу Platinum забезпечують її власникам високу якість обслуговування, комфорт і безліч переваг. Разом із карткою Platinum Ви отримуєте комплект додаткових карток, послуг і сервісів від ПриватБанку та його партнерів: • додаткову міжнародну платіжну картку World Masterсard на ім’я власника картки Platinum або на ім’я довіреної особи (члена родини) власника картки Platinum; • участь у програмі LoungeKey – доступ до понад 1000 бізнесзалів міжнародних аеропортів у всьому світі; • цілодобову допомогу Консьєрж-сервісу;

108

• Послуга Fast Line – прискорене проходження контролю безпеки під час вильоту за кордон в аеропорту «Бориспіль» у терміналі D та F, а також в аеропорту «Київ». Послуга також доступна під час внутрішніх рейсів по Україні з аеропорту «Бориспіль» (термінал D). • Послуга Mastercard Lounge – доступ до комфортних бізнесзалів. Власники карток Mastercard Platinum можуть насолоджуватися очікуванням до відправлення рейсу в зоні міжнародних рейсів у терміналі D та F аеропорту «Бориспіль». • Участь у Mastercard Premium Clubs (для карток Masterсard) – безкоштовне членство в Hertz Gold Plus Rewards або Avis Preferred Club дозволяє економити Ваш час та отримувати гарантовані знижки й особливі привілеї в разі оренди автомобіля. Для реєстрації в програмі та замовлення автомобіля зателефонуйте в Консьєрж-сервіс. • Доступ до понад 1 000 бізнес-залів LoungeKey в усьому світі. Для карток Visa Platinum доступні 2 безкоштовні візити на рік, далі плата за гостя – 32$ за 1 людину. Для карток Mastercard Platinum усі візити платні – 32$ за 1 людину.


Послуги персонального банкіра З будь-яких банківських питань Ви можете звертатися до Вашого персонального менеджера, який за Вашим дорученням: • оплатить комунальні послуги та здійснить будь-які інші платежі; • відкриє рахунки в будь-якій валюті; • організує пенсійне обслуговування для Ваших близьких; • проконсультує щодо умов розміщення депозиту, отримання кредиту; • надасть виписки (щомісячну, річну з розбивкою за видами витрат або за будь-який необхідний Вам період) тощо.

Ваш менеджер завжди на зв’язку й допоможе заощадити Ваш час. У його величезному арсеналі можливостей Ви знайдете всі необхідні та найбільш прийнятні для Вас фінансові рішення.

ВИТРАТИ ТА ПЛАТЕЖІ

Список рахунків окремо взятої родини може сягати величезних розмірів: • комунальні платежі (квартплата, газ, вода, електроенергія, опалення тощо), орендна плата; • послуги мобільного та стаціонарного зв’язку, міжміські та міжнародні переговори, рахунки інтернет-провайдерів, послуги кабельного та супутникового телебачення; • страхові внески; • рахунки за навчання у вишах, гімназіях та інших закладах; • штрафи, податки тощо.

Ви можете дати розпорядження персональному банкіру на оплату з Вашого рахунку платежів за заданими реквізитами в необхідній сумі. За необхідності можуть бути налаштовані регулярні платежі за певними типами розрахунків.

ГРОШІ В БУДЬ-ЯКУ ТОЧКУ СВІТУ

У деяких ситуаціях за кордоном, коли терміново потрібна готівка, а зняти її з картки немає можливості, допоможе терміновий грошовий переказ. Протягом 10–15 хвилин після відправки Ваші рідні зможуть отримати гроші, а Ви будете спокійні за дитину, яка навчається в іншій країні; батьків, які відпочивають на курорті; дружину або чоловіка в бізнес-відрядженні.

Вибір переказів у ПриватБанку великий, а Ваш персональний банкір підбере найбільш вигідний варіант залежно від країни відправки та суми.

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ПРИМНОЖЕННЯ

Персональний банкір підбере найбільш зручні для Вас і Вашої родини депозитні вклади. За Вашим дорученням персональний банкір може здійснювати поповнення вкладу, перерахування відсотків на зазначений Вами картковий або поточний рахунок, продовження депозитного договору й інші операції. Вирушаючи на відпочинок усією родиною, подбайте про безпеку сімейних коштовностей і важливих документів. Персональний банкір оформить для Вас оренду сейфової скриньки на необхідний строк.

Консьєрж-сервіс розв’язанні банківських питань, особистих доручень і наданні інформації довідкового характеру. Ми надамо саме ті послуги, від яких Ви отримаєте максимальне задоволення! Звертаючись до нас, Ви завжди можете розраховувати на швидке та професійне розв’язання Вашого питання, індивідуальний підхід та якісне обслуговування. Крім того, ми дбайливо зберігаємо Вашу особисту інформацію, щоб завжди враховувати Ваші смаки та пропонувати лише ті рішення, що ідеально відповідають Вашому способу життя. Перелік послуг «Консьєрж-сервісу» залежить від пакета преміального обслуговування:

Консьєрж-сервіс – цілодобова служба, що є унікальним помічником для VIP-клієнтів і членів їхніх сімей у

• пакет послуг «Comfort» для власників карток Platinum • пакет послуг «Travel» для власників карток World Black Edition та Visa Signature • пакет послуг «Elite» для власників карток World Elite • пакет послуг «Luxury» для власників карток Visa Infinite

109


Порівняння пакетів послуг Послуга

Comfort

Travel

Elite

Luxury

Екстрена допомога Квитки на всі випадки життя Допомога в подорожах Інформаційні послуги Послуги для ділових людей Послуги для дітей та онуків Комфорт під час подорожей Покупки в Інтернет Дозвілля Ексклюзивні послуги Кількість зірок у таблиці показує наповненість послугами в категорії: – базове наповнення

– максимальна кількість доступних послуг

Консьєрж-сервіс не надає послуги, які:

• пов’язані з бізнесом, комерційною діяльністю або отриманням прибутку, крім перерахованих у категорії «Послуги для ділових людей»; • суперечать здоровому глузду й нормам моралі; • суперечать законодавству України, а також законодавству країни, у якій вони надаються (якщо виконання замовлення передбачається за кордоном); • передбачають виконання обов’язків особистих помічників та секретарів; • містять запити на проведення аналізу інформації, побудову рейтингів тощо.

Щоб отримати допомогу або зробити замовлення, звертайтеся за зручним для Вас каналом: • телефон +38 073 900 00 02; • чат мобільного додатка Privat24; • паблік акаунт у Viber – conciergepb; • бот у Telegram – pbconciergebot; • електронна пошта vip@pb.ua для всіх замовлень!

Ви завжди можете розраховувати на швидке та професійне виконання доручення, розв’язання питання, індивідуальний підхід і якісне обслуговування.

Кредитний ліміт на преміальній картці Кредитний ліміт – це ще один плюс Вашої преміальної картки. Переваги використання кредитного ліміту:

• Ви самостійно регулюєте строк кредитування, використовуєте необхідну наразі суму ліміту без зайвих переплат; • додаткова можливість здійснити давно заплановані придбання; • відчуття комфорту в подорожі: Ви не турбуєтеся про нестачу коштів або непередбачені витрати; • пільговий період – час, коли Ви можете використовувати кредитний ліміт за ставкою 0,01%; • відразу після погашення кошти знову доступні для використання; • немає потреби в наданні банку застави.

Ви можете за рахунок кредитного ліміту розраховуватися в магазинах, ресторанах, кафе та автосалонах, здійснювати купівлі в Інтернеті, оплачувати будь-які туристичні витрати й купувати авіа- або залізничні квитки.

110


Vip картка без комісії До 31 грудня 2020 року діє акція «Скасування щомісячної комісії за обороти за преміальними картками» для власників основних преміальних карток Platinum, World Black Edition, Visa Signature, World Elite та Infinite. Клієнти, які протягом календарного місяця виконуватимуть умови акції з платіжності, наступного місяця не сплачуватимуть щомісячної комісії за пакет послуг преміальної картки. Транзакції за всіма преміальними картками на ім’я клієнта додаються. Зараховуються транзакції у всіх валютах. Головне, щоб рівень картки був Platinum та вище, і вона була видана на ім’я власника (картки на довірених осіб не рахуються). Не враховуються – платежі у Приват24, зняття готівки, грошові перекази, р2р, ігрові сайти і ставки, оплата за реквізитами, комісії банку. Також не враховуються транзакції, за якими кошти було повернено на картку клієнта. Найвища преміальна картка в клієнта

Стандартний тариф (щомісячне обслуговування пакета послуг)

Поріг платіжності за акцією

У разі виконання умов акції щомісячне обслуговування пакета послуг

Platinum

300 грн

30 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

World Black Edition

400 грн

40 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Signature

500 грн

50 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

World Elite

600 грн

60 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Infinite

2000 грн

200 000 грн

Не тарифікується (0 грн)

Переваги розміщення депозитів у ПриватБанку Основні переваги, які Ви отримуєте, розмістивши свої заощадження у ПриватБанку.

Перевага 1 – Керування депозитами 24/7

Практично всі операції за вкладами сьогодні можна здійснювати без відвідання відділення банку – через Інтернет! Для своїх клієнтів ми створили два рівнозначні сервіси з обслуговування вкладників в Інтернеті.

• Інтернет-банк Приват24, якщо Ви любите працювати за комп’ютером. До речі, Приват24 є лідером серед інтернетбанків України за кількістю користувачів та доступних операцій; • додаток «Мої вклади», якщо Ви не розлучаєтеся зі своїм смартфоном :) Це перший спеціальний додаток для вкладників, у якому нічого зайвого – лише керування депозитами.

Ці сервіси для наших вкладників абсолютно безкоштовні! До речі, тільки у ПриватБанку можна оформити вклад в Інтернеті, а гроші внести готівкою у відділенні банку чи терміналі самообслуговування.

Перевага 2 – Поповнення депозитів у будь-який час

Вклади можна поповнювати не тільки в будь-якому відділенні ПриватБанку. Є ще кілька зручних способів:

• додаток «Мої вклади»; • інтернет-банк Приват24; • термінали самообслуговування ПриватБанку; • послуга «Регулярні поповнення» з картки, відкритої у ПриватБанку.

Перевага 3 – Два варіанти виплати процентів

• Ви самі вибираєте варіант виплати процентів: зараховувати на картку для виплат або додавати до суми вкладу (капіталізація). • Картку для виплати процентів можна в будь-який момент дії депозиту замінити на іншу або ж обрати капіталізацію. • Зарахування процентів та їхнє зняття з Картки для виплат здійснюється безкоштовно. Причому зняти проценти можна в будь-якому банкоматі в усьому світі.

Завантажте додаток «Мої вклади» просто зараз!

111


Керований чат-банк завжди на зв’язку з Вами У будь-який зручний час Ви можете дати доручення своєму банкірові в чаті мобільного додатка Privat24: замовити готівку, здійснити платіж, записати дитину до VIP-бізнесшколи тощо. Якщо персональний банкір із якої-небудь причини не зможе відповісти на Ваше звернення в чаті, то Вам обов’язково допоможе фахівець Консьєрж-сервісу, відповість на Ваше запитання або виконає Ваше доручення. Щоб розпочати діалог у чаті, Вам достатньо натиснути на фото персонального банкіра на головній сторінці мобільного додатка Privat24. Усі комунікації проходять через захищені канали, що гарантує безпеку особистої інформації. Крім того, клієнт має можливість оцінити якість обслуговування в чаті, що допоможе банку своєчасно врахувати всі побажання клієнта і вдосконалити надання послуг. Ми сподіваємося, що клієнти оцінять зручність і надійність цього способу комунікацій, оскільки це найнадійніший захищений канал, який дозволяє надати клієнтам миттєву відповідь і допомогу в будь-якому питанні.

Допомога в організації подорожей Доручіть Консьєрж-сервісу підібрати для Вас незабутню подорож. Ви можете замовити популярні тури для відпочинку всієї родини. Консьєрж-сервіс порадить найкращі варіанти мандрівок на будь-який смак. Ми можемо запропонувати Вам як пакетний тур (готель + чартерний авіаквиток + трансфер + страхування) за туристичними напрямками, так і підібрати індивідуальну подорож.

СЕРВІС «ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ НА АВІАРЕЙС»

Коли авіаквитки вже придбано, скористайтеся послугою Консьєрж-сервісу «Онлайн-реєстрація на авіарейс». Ми допоможемо Вам:

112

• Вибрати місце в салоні (біля вікна або проходу, одразу ж за кабіною пілотів або всередині) за умовами авіакомпанії. • Зареєструватися на рейс онлайн (це дуже зручно, якщо Ви часто подорожуєте). • Замовити спеціальне харчування за умовами авіакомпанії. • Внести мильну картку під час онлайн-реєстрації. Якщо у Вас поки що її немає, ми з радістю Вам її відкриємо.

Надішлемо посадкові талони на Вашу електронну пошту та зробимо все, щоб Ваш переліт став максимально комфортним.


Аеропорт-сервіси від Mastercard в Україні Швидка реєстрація та здача багажу у «Борисполі» Окрема стійка № 48 у терміналі D та № 11 у терміналі F у зоні міжнародних рейсів в аеропорту «Бориспіль» для власників преміальних карток World Elite.

Послуга Fast Line

Під час вильоту за кордон з аеропорту «Бориспіль» (термінал D та F) або аеропорту «Київ» доступний окремий турнікет Fast Line для проходження авіаційної безпеки та паспортного контролю без черг. Під час внутрішніх вильотів по Україні з аеропорту «Бориспіль» (термінал D) доступний турнікет Fast Line для проходження авіаційної безпеки без черг. Послугами можуть скористатися власники преміальних карток Mastercard Platinum, World Black Edition та World Elite.

Після прильоту

Під час повернення з-за кордону в аеропорт «Бориспіль» (термінал D та F) та аеропорт «Київ» власники преміальних карток World Black Edition і World Elite можуть не стояти в черзі на паспортний контроль, а пройти його через окремий турнікет Fast Line.

Бізнес-зал Mastercard Lounge у «Борисполі»

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі Mastercard у терміналі D та терміналі F у зоні міжнародних рейсів в аеропорту «Бориспіль».

Надайте вашу преміальну картку Mastercard Platinum, World Black Edition або World Elite, посадковий талон і повідомте співробітнику бізнес-залу, що хочете відвідати зал за програмою Mastercard Lounge. Введіть ПІН-код на екрані термінала. З метою верифікації в цей момент на картці буде тимчасово заблоковано 1 грн (її повернуть на рахунок за кілька днів).

Безкоштовно можна провести із собою:

• дитину віком до 4 років (для власників карток Mastercard Platinum, World Black Edition); • дитину віком до 16 років (для власників карток World Elite).

Бізнес-зал West в аеропорту «Київ»

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі West у зоні міжнародних рейсів у терміналі A аеропорту «Київ». Доступ надається власникам преміальних карток World Black Edition і World Elite.

Бізнес-зал в аеропорту «Харків»

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі у зоні міжнародних рейсів в аеропорту Харкова. Доступ надається власникам преміальних карток World Elite.

Бізнес-зали в аеропорту Львова

Проводьте час до вильоту з комфортом у бізнес-залі у зоні міжнародних рейсів або внутрішніх рейсів в аеропорту Львова. Доступ надається власникам преміальних карток World Elite.

Умови доступу до безкоштовних аеропорт-сервісів Mastercard в Україні Доступ до аеропорт-сервісів Mastercard надається за додатковою умовою: здійснення транзакцій* на загальну суму від 6 000 грн за останні 30 + 5 банківських днів за Вашою карткою.

Вимоги діють для власників преміальних карток Mastercard Platinum, World Black Edition та World Elitе. * Транзакції, що враховуються: • купівля товарів і послуг у торгових точках (продуктові магазини, аптеки, магазини одягу тощо); • розрахунки в інтернет-магазинах. Транзакції, що враховуються, але потім зменшують загальну суму: купівлі, що згодом повертаються або компенсуються.

113


Програма Mastercard Lounge у Європі

З преміальними картками World Black Edition та World Elite Ви отримуєте право безкоштовного відвідування залів Masterсard Lounge у європейських містах. Щоб зробити очікування рейсу комфортним, пред’явіть адміністратору бізнес-залу Вашу преміальну картку Mastercard та скажіть, що хочете скористатися програмою Masterсard Lounge. У Вашому розпорядженні буде 2 години, протягом яких Ви зможете перекусити, скористатися Інтернетом або просто відпочити у VIP-залі.

• Молдова: • Міжнародний аеропорт Кишинева, зона міжнародних вильотів.

Безкоштовно для власників карток World Black Edition та World Elite

• Чехія: • Прага, аеропорт ім. Вацлава Гавела, термінал 1, зона міжнародних вильотів.

• Грузія: • Батумі, Міжнародний аеропорт «Батумі», зона міжнародних вильотів; • Тбілісі, аеропорт ім. Шота Руставелі, зона міжнародних вильотів. • Угорщина: • Будапешт, аеропорт ім. Ференца Ліста, 1-й поверх терміналу SkyCourt, зона міжнародних вильотів. • Румунія: • Бухарест, аеропорт ім. Анрі Коанда, 1-й поверх, зона міжнародних вильотів.

114

• Австрія: • Відень, аеропорт «Швехат» (три бізнес-зали); • Sky Lounge – у зоні реєстрації №3 на 2-му рівні; • Jet Lounge – у зоні реєстрації №1 і №2 на нижньому поверсі; • AIR Lounge – термінал №1 або №2.

Безкоштовно для власників карток World Elite та знижений тариф – 1500 RUB для власників карток World Black Edition: • Росія: • Москва, аеропорт «Шереметьєво», термінал Е, зона міжнародних вильотів; • Санкт-Петербург, аеропорт «Пулково», термінал 1, зона міжнародних вильотів.


Програма LoungeKey • можливість розслабитися, попрацювати з документами, перекусити або перенести зустріч у разі непередбаченої затримки чи скасування рейсу.

УМОВИ НАДАННЯ СЕРВІСІВ ЗА ПРОГРАМОЮ LOUNGEKEY

• преміальна картка ПриватБанку (Mastercard або Visa) надає своєму власнику відвідання лаундж-залів незалежно від класу квитка; • у разі пред’явлення преміальної картки Visa Platinum або Visa Signature перші 2 або 10 відвідувань на рік відповідно для власника картки – безкоштовні, вартість за наступні відвідання або плата за гостя становить 32 долари США за 1 людину;

Унікальна програма доступу до залів аеропортів LoungeKey була спеціально розроблена для бізнесменів, які часто подорожують. Це означає, що Ви можете скористатися всіма перевагами залів, які беруть участь у програмі, у всьому світі, де б Ви не подорожували. Ви зможете навіть запросити до залу своїх гостей або партнерів по бізнесу.

ЩО МОЖЕ ДАТИ ВАМ LOUNGEKEY?

• доступ до спокою та затишку в лаундж-залах понад 1000 міжнародних аеропортів у всьому світі; • доступ до комфортних залів у кожній Вашій подорожі, навіть у коротких поїздках, незалежно від класу авіаквитка;

• у разі пред’явлення преміальної картки Mastercard Platinum, World Black Edition вартість відвідання становить 32 долари США для власника картки та кожного його гостя; • у разі пред’явлення преміальної картки World Elite або Visa Infinite візити для власника картки безкоштовні без обмежень за кількістю на рік, а вартість відвідання для гостя становить 32 долари.

Список учасників програми та особливості відвідування того чи іншого лаундж-залу Ви можете перевірити на сайті loungekey.com/privatbank.

115


Аеропорт-сервіси

116


Екстрений випуск карток Звичайна процедура випуску повноцінної міжнародної платіжної картки триває близько тижня. А тепер уявіть, що картка Вам потрібна терміново для закордонної поїздки. Або в літаку Ви виявили, що залишили картку вдома. Ані можливості чекати, ані можливості поїхати до банку для отримання нової картки. Послуга «Екстрений випуск карток» розроблена ПриватБанком для таких екстрених випадків. Ви можете отримати картку за 48 години в Україні та за 4 доби за кордоном. Це означає, що де б Ви не перебували, картку доставлять Вам у найкоротший строк. У виборі типу картки для екстреного випуску Вас також не обмежено. Це можуть бути й картки високого рівня, такі як Visa Infinite, World Elite, World Black Edition чи Mastercard/ Visa Platinum. У момент пересилання картка неактивна, і скористатися коштами на ній неможливо. Активувати її можете тільки Ви після отримання. Це робить пересилання картки цілком безпечною процедурою. Як можна скористатися послугою? Телефонуйте до Консьєрж-сервісу на номер +38 073 900 00 02 (цілодобово).

Сервіс Security Власникам карток Visa Infinite, World Elite Masterсard, World Black Edition Masterсard та Platinum Visa/Mastercard, а також їхнім найближчим родичам (чоловік/ дружина, діти), ПриватБанк надає можливість скористатися додатковим сервісом – цілодобовою правовою підтримкою Служби безпеки ПриватБанку в екстрених ситуаціях.

У разі звернення клієнта на місце події прибудуть співробітники Служби безпеки й нададуть правову допомогу у розв’язанні проблемної ситуації, а також у контактах зі співробітниками правоохоронних органів. У разі виникнення екстреної ситуації Вам достатньо зателефонувати до Консьєрж-сервісу на номер +38 073 900 00 02 та описати ситуацію.

Сейфові скриньки Якщо для грошей найкращим способом зберігання є депозит, то для важливих документів і коштовностей – банківський сейф. Встановлення власного домашнього сейфа пов’язане з великою кількістю клопотів та витрат. І не завжди такий сейф здатний витримати натиск грабіжників. У цьому питанні краще довіритися ПриватБанку! Орендувати сейф можна на будь-який необхідний строк. Залежно від обсягу майна, можна вибрати відповідний розмір сейфової скриньки. Вартість оренди скриньки залежить від її розміру та строку оренди. Депозитарії ПриватБанку виготовляються однією з провідних фірм за індивідуальним замовленням і встановлюються у спеціально обладнаному приміщенні. Кожен сейф має унікальний замок із двома ключами, один із яких перебуває в клієнта, а другий – у банку, що забезпечує додаткову гарантію збереження майна клієнта. Ви можете довірити право користування сейфом іншій особі після нотаріального оформлення довіреності. Також

є можливість укласти договір оренди сейфа разом зі своїм партнером. Спільне користування сейфом передбачає присутність обох учасників договору для доступу до скриньки. Банк забезпечує повну схоронність майна та гарантує таємницю відомостей про клієнта і проведені операції із сейфом.

117


VIP-бізнес-школа – перші кроки дітей на шляху до успіху Щоб дитина змогла усвідомлено обрати напрямок своєї майбутньої діяльності, була з фінансами «на ти», потрібно змалку знайомити її з реаліями бізнесу.

Уже понад 8 років VIP-бізнес-школа навчає дітей VIP-клієнтів

Програма VIP-бізнес-школи принципово відрізняється від звичного шкільного навчання. Навчально-інтерактивна програма поєднує знання й досвід найкращих менеджерів ПриватБанку. Це практичні навички, що допоможуть розкрити всі таємниці банківського світу.

Ваша дитина дізнається:

• про сімейну економіку, фінансові цілі та їх вплив на життя; • заощадження й інвестиції, бізнес і менеджмент; • ораторське мистецтво та лідерство; • секрети успішного керування часом.

Після закінчення навчання дитина отримає сертифікат за підписом голови правління ПриватБанку. Додатково діти 15–16 років мають можливість дистанційно пройти профорієнтаційне тестування й отримати рекомендації психологів ПриватБанку. Це допоможе вибрати майбутню професію, розвити в собі якості, необхідні для успішного та щасливого життя, розкрити свій творчий потенціал. Діти навчаться брати відповідальність на себе, приймати самостійні рішення та раціонально мислити. Закінчивши бізнес-школу, Ваша дитина буде впевнено почуватися в бізнесі, а під час навчання у закладі вищої освіти зможе пройти студентську практику у ПриватБанку.

Програма підтримки дітей за кордоном Ми знаємо, як батьки турбуються про своїх дітей, особливо, якщо дитина сама їде за кордон. Доручіть нам усі клопоти та хвилювання, і ми подбаємо про Вашу дитину в межах програми підтримки дітей за кордоном.

Послуга охоплює:

• надання консультацій в екстрених ситуаціях у режимі 24/7; • допомогу в оформленні медичного страхування; • підбір оптимальних пропозицій трансферу та перельоту; • вибір найкращого способу оплати навчання та проживання в гуртожитку; • замовлення й доставку банківської картки без відвідання банку; • допомогу в придбанні квитків на спортивні та культурні заходи за кордоном.

Для дітей, які лише збираються за кордон на навчання, передбачено додаткові сервіси:

• профорієнтаційне тестування; • збір інформації щодо вступу до закладу вищої освіти (документи, строки, іспити); • переклад документів; • візова підтримка (оформлення анкет, формування повного пакета документів, запис і консультація щодо співбесіди в консульстві); • підбір і підготовка необхідного пакета банківських продуктів.

Щоб скористатися послугою, зверніться в Консьєржсервіс ПриватБанку: • тел.: + 38 073 900 00 02; • е-mail: vip@pb.ua; • чат у мобільному додатку Privat24.

118


Послуги дистанційного керування рахунками

Приват24 – банк у Вашому комп’ютері та смартфоні За допомогою Приват24 Ви можете керувати Вашими банківськими рахунками через Інтернет. Система надає Вам комплекс банківських послуг у режимі реального часу з будь-якої точки земної кулі.

Приват24 дозволяє зручно, доступно та просто:

• здійснювати платежі на рахунки фізичних і юридичних осіб; • оплачувати комунальні послуги; • миттєво відкривати поточні рахунки, депозити в національній та іноземній валюті; • контролювати залишки на своїх рахунках, отримувати виписки; • виконувати валютно-обмінні операції, конвертацію валюти в разі перерахування коштів із використанням платіжних карток; • оплачувати послуги мобільного зв’язку; • надсилати грошові перекази.

Підключення Ваших рахунків до Приват24 здійснить Ваш персональний банкір. Важливо! З метою максимальної безпеки Ваших коштів на рахунках, підключених Приват24, наполегливо рекомендуємо

здійснювати вхід до системи тільки з титульної сторінки сайту ПриватБанку – www.privatbank.ua.

Мобільний додаток Privat24 для смартфонів

Користуйтеся всіма перевагами Інтернет-банку Приват24 на Вашому смартфоні.

За допомогою мобільного додатка Privat24 Ви можете в режимі 24/7:

• керувати Вашими рахунками, картками та депозитами; • переглядати баланс і виписки за карткою або рахунком; • здійснювати платежі та перекази; • поповнювати мобільний; • завантажувати та зберігати дисконтні картки торговельних мереж у цифровому вигляді, а також користуватися ними просто зі смартфона; • замовляти таксі та купувати квитки на транспорт; • звертатися по допомогу до персонального менеджера або в Консьєрж-сервіс через керований чат.

Установіть додаток через QR-код:

Дисконтний клуб ПриватБанку У ПриватБанку організована програма «Дисконтний клуб VIP», яка об’єднує пропозиції від найкращих закладів преміум-сегмента по всій країні. Наразі до програми долучаються справді статусні партнери, які надають знижки та привілеї власникам преміальних карток. Члени Дисконтного клубу мають право отримати дисконт, що відповідає статусу преміальної картки, на обслуговування в ресторанах, готелях, бутиках, спортивно-оздоровчих комплексах та інших закладах сфери обслуговування компаній-партнерів клубу.

ЯК НАДАЮТЬСЯ ЗНИЖКИ?

Кожен заклад – партнер Дисконтного клубу ПриватБанку – пропонує членам клубу індивідуальні знижки, що відповідають статусу картки. Щоб отримати знижки та позитивні емоції від покупок, Вам потрібно відвідати заклад або інтернет-сайт партнера Дисконтного клубу та оплатити товар чи послугу преміальною карткою ПриватБанку. Щомісяця VIP-клієнти ПриватБанку отримують значні знижки під час покупок та надання їм послуг. З моменту

набуття членства в Дисконтному клубі клієнтів регулярно інформують про клубні заходи та яскраві події, у яких за бажання можна взяти участь.

119