Page 1


Akademik

Doğum Günü 25 Şubat 1995

Behance

behance.net/seymanurimir

E-mail

seymanurimir@gmail.com

Adım Şeyma Nur, tasarım, sanat konusunda tutkuluyum. Her zaman yaratıcı alanlarda çalışmayı istiyorum. Bu portföyün sonraki sayfalarında yaptığım çalışmalarda gördüğünüz gibi, grafik tasarım ve markalama, editoryal, animasyon ve illüstrasyon hakkında işlerim olacak. Umarım beğenirsiniz.

2001 2005

Özel Üsküdar İlköğretim Okulu

2005 2009

Özel Derya Öncü İlköğretim Okulu

2009 2012

Özel Derya Öncü Anadolu Lisesi

2012 2013

Özel İrfan Anadolu Lisesi

2013 2018

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

İş Deneyimi 07/2016 08/2016

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ

04/2019 05/2019

TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI -Grafiker

-Grafik Tasarım Stajyeri

-Grafik Tasarım(%50 Burslu)

Yetenekler

Yabancı Dil

Adobe Photoshop Adobe Illustrator Adobe Indesign After Effect CC Html/Css MAYA Mischief Adobe Lightroom

İngilizce (B1) Türkçe (Ana dil) İspanyolca (A1) Arapça (A1)


SPEKTRUM ANİMASYON 48.448 mm.

r.116.966 mm.

Karakter Muggeridge ve at arasındaki ilişkisinden esinlenmiştir.

_Kurumsal Kimlik

Renk paleti kademeli tonlardan oluşan bir şemadan oluşur

SPEKTRUM ANİMASYON

317.346 mm.

Spektrum logosu kendi içinde konseptine uygun bir hikaye barındırır. Edward James Muggeridge, sinemanın ilkel halini ilk bulan kişidir. Ve bu koşan at figürü onun bu çalışmasından esinlenerek çizilmiştir. S harfi ise Spektrumun baş harfinden gelmektedir. Bu da sinema filmlerinin sarılı olduğu makaradan ilham alınarak düşünülmüştür.


iki aylık tipografi dergisi Mart/Nisan 2016 tipografi.com.tr

50₺

İstenilen harflerle oynanarak altlı üstlü ve kendi içinde uyumlu bir karmaşık kompozisyonla kapak tasarımı oluşturulmuştur.

Tipografi, harf ve sembolleri kullanarak yapılan yazı sanatıdır. Asıl amaç, yazılı bir metni daha dikkat çekici ve hareketli bir hale getirmektedir. Tipografik tasarımlarda illaki farklı fontlar ve kalınlıklar kullanılmalı diye birşey yok bu tarz efektlerle farklılık sağlayabilirsiniz. Yazı ve tipografi grafik tasarım ihtiyaçlarının karşılanmasında temel öğedir.

q

ş

k _Tipografi

N

TİPOGRAFİ

Tipografi Dergi Kapağı


ISSN 0894 - 109

HEDİYE KİTABINIZ TATLI&TUZLU KURABİYELER ISSN 0894 - 109

HEDİYE KİTABINIZ TATLI&TUZLU KURABİYELER

DOYUM Fiyatı: 7.00 TL K.K.T.C. Fiyatı: 8.50

SAYI: 232 / MART 2016 www.doyum.com.tr

Ana yemeklerin son gözdesi

TURUNÇGİLLER İLE KEKLERE

SEBZE SUFLELERİ

Aromatik dokunuşlar

Başlıbaşına ziyafet Bulgur pilavları

Az zamanda bol lezzet

PİŞMEYEN TATLILAR

Köfte-Bulgur Aşkı Mutfakların demirbaşı

PATATES SOĞAN

DOYUM Fiyatı: 7.00 TL K.K.T.C. Fiyatı: 8.50

SAYI: 232 / MART 2016

Başlıbaşına ziyafet Bulgur pilavları

Az zamanda bol lezzet

PİŞMEYEN TATLILAR

Köfte-Bulgur Aşkı

İstenilen formata uygun yemek konulu dergilerden esinlenerek oluşturulmuştur.

Mutfakların demirbaşı

PATATES SOĞAN

ÇAY SAATLERİNİZE

Muz ve kivili YEPYENİ TARİFLER

DOYUM

Yayın Türü Yerel, süreli, aylık © Doyum Dergisi, aylık çıkan düzenli bir yemek dergisidir. Dergide yayınlanan haber, yazı, fotoğraf, yemek tarifi, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

SEBZE SUFLELERİ

Aromatik dokunuşlar

Muz ve kivili

Doyum Dergi Kapağı

Ana yemeklerin son gözdesi

TURUNÇGİLLER İLE KEKLERE

ÇAY SAATLERİNİZE YEPYENİ TARİFLER

www.doyum.com.tr

_Yayın Grafiği


KÜRESEL ISINMA STORYBOARD

STORYBOARD

Küresel ısınma sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan storyboard çalışmasıdır. Çizimler dijital ortamda hazırlanmıştır.

_Storyboard


Atmosferi kirleten sera gazlarının sebep olduğu küresel ısınma yüzünden dünyamız yok olmak üzere.

KÜRESEL ISINMA AFİŞ Küresel ısınma sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan afiş çalışmasıdır. Atmosferi kirleten sera gazlarının sebep olduğu küresel ısınma yüzünden dünyamız yok olmak üzere. Bu algıyı benimsetme amacı güdüyoruz.

_Afiş

AFİŞ

Yeni ve temiz bir Dünya


Domatesin güzelliklerini tadın %20 daha fazla

DOMA KETÇAP Doma sos piyasasında sofralarda lezzet ve kullanım kolaylığı ve kalitesi yönünden ilk üç marka içinde yer alabilecek kalitededir.

300 ml

BANNER

www.orgen.com.tr

_Banner


Lezzetin çekim gücü

Her hamburgere uygun bir tat.

AFİŞ

300 ml

DOMA KETÇAP Afişimizdeki hedef; Konserve piyasasında kullanılan mayonez ve ketçap gibi soslar arasında doma’yı da her gıda tüketimi alanında yaygınlaştırmak, hedef tüketicinin zihninde bu markayı yerleştirmektir.

_Afiş

300 ml


_Storyboard

Lezzetin Çekim Gücü

Konsept: Koruyucu katkısız DOMA ketçapla, lezzetin çekim gücü sofranızda.

Tasarımcı:

ŞEYMA NUR İMİR

Barbeküde etler pişer. Masada ketçapla yiyecekler tüketilir.

Lezzetin çekim gücü sosisliyle buluşur.

Lezzetin çekim gücü muhabbeti daim kılar.

Bir barbekü klasiği vazgeçilmez DOMA!! Köftelere, makarnaya, patatese ve hamburgere yakışan ketçap.

DOMA mükemmel!

DOMA yemeklere lezzet katar.

DOMA makarnaların vazgeçilmezi.

Lezzetin çekim gücü her damak tadına hitap ediyor.

Packshot!!

Yapılan storyboard dijital ortamda çalışılmıştır. Burada ki amacımız domanın özenle hazırlanmış yemeklere kattığı tat, pişirilen yemeklere sonradan eklenen bir sos olarak bıraktığı eşsiz lezzeti hedef kitleye belli etmektir.

STORYBOARD

Konu :


Hayatın İçinden

16 Mart 2017 Perşembe

7

Tasarımcı: ŞEYMA NUR İMİR

91 bin "caretta caretta" yavrusu denize kavuştu Üniversiteye girişte "zihinsel engellilere" kolaylık bölgesinde 254 yuvadan 11 bin 605, Bakanlıkça, Tuz Gölü özel çevre

AA Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Belek bölgesinde 11 bin 126 koruma bölgesinde geçen yıl bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma yuvadan 41 bin 962, Köyceğiz-DalyGenel Müdürlüğünce, caretta an bölgesinde de 658 yuvadan 29 bin 617 caretta caretta yavrusu tehdit ve tehlike altında olan canlı denize ulaştırıldı. Denize ulaşan türlerini korumaya yönelik Bakan- yavruların toplam sayısı 2016'da 91 lığın verilerine göre, ve izleme bin 242 olarak kayıtlara geçti. Bakançalışmaları sonucunda Göksu lığın yürüttüğü çalışmalarla 2014'te bölgesinde 100 yuvadan 2 bin 508, denize ulaşan yavru sayısı 56 bin 522, Fethiye-Göcek bölgesinde 112 2015 'te ise 68 bin 140 oldu. çalışmayuvadan 5 bin 550, Patara lar tüm hızıyla devam ediyor.

başlatılan "Sulak Alanlarda Yaşayan Kuş Türlerini Koruma ve izleme Projesi" kapsamında kuluç kadan

564 olarak tespit edildi.Flamingolara yönelik gözlemlerde yavruların gelişim dönemlerini sağıklı şekilde tamam layarak doğayla buluştukları sap tandı.

Karara göre, üniversiteler, özel yetenek sınavları ile öğrenci alacak programlara girişte engelli öğrencileri, diğerlerinden ayrı sınava ala- cak.Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yetkililerinin veridği bilgiye göre, YÖK, yükseköğretime girişte ve eğitim sürecinde yaşanan engelleri ortadan kaldırmak için "engelsiz erişim" ve "engelsiz eğitim" adı altında bir dizi çalış ma yürütüyor. Bu kapsamda Ku-

Herkesin damak tadına uygun bir tat.

rul, 2013'te bazı engelli öğrenci grupları için özel yetenek sınavı ile üniversiteye girebilmek için gerekli YGS puanını 100'e düşürerek, engelli öğrencilerin üniversitelere daha kolay yerleşmelerinin önünü açmıştı. 30 Mart 2017'de alınan Yükseköğretim Genel Kurul kararı ile daha önce YGS puanlarından biri 100 ve üzeri olduğunda özel yetenek sına- vına başvurabilecek engelli öğrenci gruplarına zihinsel engelli öğrenciler de eklendi. YÖK'ün yeni kararına göre, "özel

yetenek sınavı ile öğrenci alan programlarda be- densel, görme, işitme engeli, MR (mental retardasyon-zihinsel en gelli) ile yaygın gelişimsel bo zuklukları (otizm spektrum bo zuklukları (OSB), Asperger sen dromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar) bulunan adaylar, durumlarını engelli sağ lık kurulu raporu ile belgelemeleri kaydıyla YGS puanlarından biri 100 ve üzerinde olması halinde özel yetenek sınavlarına kabul edilecek.

312 metrelik dev gemi okyanusta kayboldu! Brezilya'dan denize açılan gemiyi arayan ekipler su üstündeki yakıt izlerinin yanında enkaz parçaları ve boş cankurtaran sandalları bulabildi. Mürettebattan yalnızca ikisi kurtuldu... Atlas Okyanusu'nun güneyinde 312 metrelik bir yük gemisi kayboldu. Brezilya'dan yola çıktıktan sonra Cuma gecesi telefon mesajıyla su almaya başladığı bildirilen geminin son bulunduğu nokta, Uruguay açıkları. Stellar Daisy isimli geminin ikiye bölünerek Uruguay kıyılarına 2 bin 300 kilometre mesafede okyanus sularına gömüldüğü tahmin ediliyor. Bir Güney Kore şirketine ait gemiyi arayan ekipler, kayıpları bulmak için çok küçük bir yol alabildikler-

ini belirtiyor. Donanma sözcüsü Gaston Jaunsolo, Reuters haber ajansına zaman geçtikçe kayıpları bulma şanslarının azaldığını söyledi. Şimdiye kadar su üstündeki yakıt izlerinin yanında enkaz parçaları ve boş cankurtaran sandalları bulunabildi. Donanma yetkilileri, geminin kay- bolduğu bölgede yoğun bir yakıt kokusunun geldiğini bildiriyor. İki mürettabat kurtuldu Marshall Adaları bandıralı gemideki 24 mürettebattan yalnızca ikisi kurtarılabildi. Brezilya'dan 260 bin ton demir cevheriyle okyanusa açılan Stellar Daisy'deki mürettebatın 16'sı Güney Kore, sekizi ise Filipinler vatandaşı. Kurtarılan iki kişi Filipinler'den.

Yılın ögretmeni seçilmisti, diploması sahte çıktı! Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü evrakın sahte olduğunu belirledi. DHA İddilara göre S., ken disini 19

_Basın İlanı

www.orgen.com.tr

Lezzetin Çekim Gücü

Ketçabı patates kızartmalarımıza olduğu kadar dünyaya da faydalı bir hâle getirme amacındayız. Bu kadar çok sevilen bir şeyin adetlerine meydan okumak kolay değil. Ketçap mükemmele yakın değil, ama biz ketçabın size ve ailenize iyi geldiğini, uğruna savaşmaya değer bir şey olduğunu düşünüyoruz. Koruyucu katkısız Doma Ketçap’la, lezzetin çekim gücü sofranızda

yıl önce Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuş gibi göstererek öğretmen oldu. Kendi sinden yeniden evrak istenince düzenlediği belgeyi okulundan geliyormuş gibi göstermek için önce Ankara’da yaşayan kardeşi Ş.K.’ya göndererek görev yaptığı ilçedeki PTT şubesine faks çekmesini istedi. Gazete Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre S., faks ile Ankara’dan gelen belgeyi okuluna verdi. Ancak belgeyi inceleyen Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sahte olduğunu tespit etti. Savcılığa yapılan suç duyurusunun ardından gözaltına alınan 4 çocuk annesi S. ifadesinde mezuniyet belgesini 19 yıl önce Ankara’nın Sincan İlçesi’nde adının İrfan olduğunu bildiği bir kişiden aldığını ve öğretmen olarak işe başladığını söyledi.

Erzurum’da göreve baş ladığını belirten S., “20 yılı doldurunca emekliliğe hak kazanacaktım. Çok pişmanım. Devleti zarara uğratmadım. Ama çok çalış- tım. Rapor kullanma- dım. Sicilim başarılarla doludur. Benim 19 se- nelik emeklerim ne olacak?” diye konuştu. Cumhuriyet Savcısı Mustafa İsaoğlu, S.’nin nitelikli dolandırıcılıktan 2 yıldan 7 yıla ka- dar ve resmi belgede sahtecilik suçundan ise 2 yıldan 5 yıla kadar hapsini talep etti. S.’nin öğretmen olan eşinin de acı gerçeği 19 yıl sonra öğrendiği ortaya çıktı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan S.’den Trabzon’da görev yaptığı 11 yıl bo- yunca devletten aldığı 329 bin TL’nin faiziyle birlikte talep edileceği öğrenildi. Başbakanlık tarafından 2005’te yılın öğretmeni seçilen S., ödülünü Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştı.11 yıldır görev yaptığı okuluna müze de kazan dıran S.’nin 1997’de Erzurum’da valilik ve bakanlık tarafından da ödüllendiği ortaya çıktı.

İstenilen formata uygun doma ketçap için basın ilanı oluşturulmuştur.

BASIN İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 5 özel çevre koruma bölgesinde yürütülen çalışmalar sonucunda geçen yıl 91 bin 242 caretta caretta yavrusu denizle buluştu.


WEB ARAYÜZ Ohmyfood adlı web sitesinin arayüz çalışması.

_Web Arayüz


Kinetik tipografi afiş çalışmasıdır.

_Tipografi

TİPOGRAFİ

TİPOGRAFİ


AFİŞ

bu kız i l e d uzak durun AFİŞ Serbest formatta afiş çalışmasıdır.

_Afiş


TASARIM ÇOCUK İLLÜSTRASYONU Çocuklar için basit formatta oluşturulmuş karakter çalışması.

_Karakter Tasarımı


Yayın Türü Yerel, süreli, aylık © Teknodünya Dergisi, aylık çıkan düzenli bir çocuk teknoloji dergisidir. Dergide yayınlanan haber, yazı, fotoğraf, oyun, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

_Yayın Grafiği

TEKNODÜNYA

Teknodünya Dergi Kapağı

İstenilen formata uygun çocuklar için teknoloji konulu dergilerden esinlenerek oluşturulmuştur.


Logolarda tasarıma dahildir.

_Ambalaj Tasarımı

AMBALAJ TASARIMI

Farmagen İlaç Sanayi Şti tarafından üretilen Parion vücut ve yüz kremi ambalaj tasarım çalışması.


AFİŞ HELVATICA AFİŞ Font aileleri formatı için çalışılmış bir afiş uygulamasıdır.

_Afiş


Bu tabloda ham mdf malzeme olarak kullanılmış olup, yaklaşık 3.000 adet 3x3 cm'lik küçük karelerle boyutlandırılarak çalışılmıştır. Yakından bakıldığında renkten oluşur. Tablo ile aradaki mesafe artırıldığında ise inci küpeli kızın resmi netleşir.

_İnci Küpeli Kız

İNCİ KÜPELİ KIZ

İNCİ KÜPELİ KIZ TABLO


SERBEST ÇALIŞMA Karışık boya tekniği uygulanarak el çizimi ile yapılmış kitap resimleme örnekleri.

_Serbest Çalışma


SERBEST ÇALIŞMA

Dergi için hazırlanmış karikatür köşesinin sahne çizimleri.

_Serbest Çalışma


İLLUSTRASYON Dijital çizim tekniği ile oluşturulmuş illüstrasyon çalışması.

_İllustrasyon


Profile for seymanurimir

Portfolyo/Grafik Tasarım  

Portfolyo/Grafik Tasarım  

Advertisement