Page 1


BASIN BÜLTENİ

İLK KEZ İSTANBUL’DA DÜZENLENECEK

OLAN EVCİL FİLM FESTİVALİ FİLMLERİNİ VE

YÖNETMENLERİNİ ARIYOR! ABD’nin Boston şehrinde 2010 yılında birbirinden ilginç iletişim sanatları projesi ile uluslararası alanda faaliyete geçen SPACE , kurulduğu yıldan beri başarıyla devam ettirdiği Moving Image Lab projesi kapsamındaki Evcil Film Festivali’ni ilk kez 1-2 Aralık 2012’de İstanbul’da düzenliyor. Aralık ayının ilk hafta sonunda Cihangir’de gerçekleştirilecek olan bu tuhaf ama samimi film festivali, Türk ve yabancı yönetmenlerin İstanbul konulu kısa filmlerini 10 Cihangir sakininin evinde sınırlı sayıda izleyici ile paylaşacak ve her bir seyri film sonunda düzenlenecek bir tartışma ile sonlandıracak.

EVCİL FİLM FESTİVALİ’NE FİLMİYLE KATILMAK İSTEYEN...

Yönetmenler Ekim 2012 sonuna kadar, 3-20 dakika arasında, konusu İstanbul olan kısa filmlerini festival komitesine göndermiş olmalıdır.

Başvurular connect@iwantspace.com adresine yollanabilir veya internet üzerinden izlenebilir bir link olarak gönderilebilir. Bunun için kullanabileceğiniz servislerin bazıları Dropbox, WeTransfer ve Mediafire olarak sıralanabilir. Bu gönderide yönetmenin ismi, filmin adı, filmin uzunluğu, e-posta adresi ve telefon numarası belirtilmiş olmalıdır. Bu konuda sorun yaşarsanız veya sorularınız olursa, bize connect@iwantspace.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru ile birlikte 50TL başvuru ücreti paypal üzerinden connect@iwantspace.com adresi kullanılarak gönderilmelidir. Filmin festivale kabul edilmemesi halinde bu başvuru ücreti iade edilmez.

Aynı yönetmen birden fazla film ile başvurabilir. Fakat istisna durumlar dışında yönetmenin tek bir filmi gösterilecektir.

Gönderilen filmler arasından festivale katılacak olan 10 film, SPACE katılımcıları tarafından seçilecektir. Bu katılımcılar, Boston’daki ilk stüdyomuzda emeği geçenler, SPACE çalışmalarının ardındaki beyin takımı; uluslararası ve yerel yaratıcılar, sanatçılar ve profesyonellerdir.

Başvurular ile ilgili bildirimler Kasım ayının ilk haftası e-posta aracılığıyla yapılacaktır.


FILMLER NASIL OLMALI?

Tüm filmlerin içeriğinin orjinal olması gerekmektedir. Çalıntı, ses veya başka filmlerden görüntüler içerdiği takdirde kabul edilmeyecektir.

Filmin yönetmeni, herhangi bir şirket veya kişiden bağımsız olarak filmin tüm haklarına sahip olmalıdır.

Eğer filminiz daha önce başka bir yerde gösterime sunulduysa ve daha önce herhangi bir ödül kazanmışsa, festival komitesi bundan başvuru sırasında bilgilendirilmelidir.

MOV dosyalardan elde edilmiş H264 compression kabul edilir. *Filmler pek çok farklı ortamda gösterilecekleri için, kullanılacak ekranlar da çeşitli olacaktır. Dolayısıyla yönetmenler ellerindeki en yüksek çözünürlüklü örneği göndermelidir.

Dil konusunda bir kural koyulmamaktadır, seyircilerin sıkıntı yaşamaması adına Türkçe ve/veya İngilizce altyazı eklenmesi gerekmektedir.

EVCİL FİLM FESTİVALİ’NE BAŞVURULARDA SON TARİH 31 EKİM 2012!

İstanbul konulu 3-20 dakika arasındaki filmlerinizi SPACE ekibi olarak heyecanla bekliyoruz!

Powered by SPACE (Boston, USA) via the Moving Image Lab project, Art By Chance ve GriZine işbirliğiyle.

Evcil Film Festivali Film Basvurulari  

Basvurular Ekim ayi sonunda bitiyor. Acele edin!