Page 18

04.

KOHALIKU KULTUURIPÄRANDI RAKENDAMINE TURISMIS

TEIE ISIKSUS

TEIE IDEAALNE TOODE TEIE TEADMISED

KLIENTIDE SOOVID

Kogukondliku turismi jaoks on vaja põhipakkumist, mis huvitab peaaegu kõiki; ülejäänud pakkumustega täiendatakse aga seda põhipakkumist vajadust mööda. Põhipakkumises keskendutakse tavaliselt tugevatele ja ainulaadsetele vaatamisväärsustele, kuid neid ei pruugi piirkonnas aga alati olla. Samuti võib põhipakkumises keskenduda kulinaariale. Kulinaarne pärand on väga ulatuslik, sellest võib kindlasti leida midagi kasutuskõlblikku.

4.2. Kogukondlik turism Kogukondlik turism on sageli vahend, mille kaudu ergutada majandust ja parandada kohalikku elatustaset. Lähtutakse põhimõttest, et turistide raha jäägu kogukonda, st majutusasutuste, restoranide ja suveniirikaupluste omanikud, giidid, käsitöölised ja kõik teised teenusepakkujad on ainult kohalikud inimesed.

18

Küllaltki paljud turistid peavad sihtkohta valides silmas, kuhu nende raha läheb. Nad tahavad olla veendunud, et see jõuab kogukonna inimeste kätte. Seetõttu ei ole kogukondliku turismi toode mitte ainult paeluv ja huvitav, vaid ühtlasi omamoodi turundus, mis köidab konkreetse turistide ringkonna tähelepanu.

Profile for Setomaa Turism

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Profile for setomaa
Advertisement