Page 14

03.

SIHTRÜHMAD JA MÜÜGIKANALID

3.4. Müügikanalid INTERNET Statistika järgi planeerivad Euroopa kultuurituristid oma reisi sageli ise ja teevad broneeringud otse, kasutamata vahendajaid. Sihtpunkti kohta otsitakse ja kontrollitakse teavet mitmesugustest internetiallikatest, seetõttu on olulised viited mõttekaaslaste platvormidele, näiteks www.tripadvisor.com, www.zoover.com, samuti reisijate foorumitele, näiteks www.lonelyplanet.com/thorntree/welcome.

SOTSIAALVÕRGUSTIKUD Populaarsed on ka mitmesugused videod: nii reklaamivideod kui ka reisijate kogemuste kajastused kanalis www.youtube.com. Üha olulisemaks muutuvad mitmesugused reisiblogid ja visuaalne materjal Instagramis. Oluline teabeallikas on endiselt Facebook.

OTSE OSTMINE Internetivõimalused on soodustanud otse ostmise ja müümise kontseptsiooni arengut. Näiteks ööbimise alal tegutsevad edukalt sellised platvormid nagu www.airbnb.com ja www.homeaway.com. Portaal www. withlocals.com pakub aga erilaadseid kogemusi ja üritusi koos kohalike elanikega, näiteks ekskursioone, perelõunaid, traditsiooniliste roogade degusteerimist, seiklusi lastega peredele jm. Sellel platvormil on ka mugav mobiilirakendus.

14

Profile for Setomaa Turism

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Profile for setomaa
Advertisement