Page 13

03.

SIHTRÜHMAD JA MÜÜGIKANALID

KOOLIÕPILASTE RÜHMAD Üks kultuuripärandi sihtrühmi on kindlasti õppurid, seetõttu on soovitatav uurida välja just kooliõpilastest koosnevate rühmade huvid ja valmistada ette neile kohandatud pakkumus. Kooliekskursioonidel käiakse eelkõige õppeaasta alguses (septembris, oktoobris) ja lõpus (mais). Pakkumisele mõeldes tuleb kindlasti võtta arvesse kevad- ja sügisilma (vihm, tuul, külm) ning ka seda, et kooliõpilased on harva riietunud niimoodi, et see sobib ilmastikuolude ja maakeskkonnaga.

LASTEGA PERED Tänapäeva rahvusvahelises keskkonnas on kokkupuude mõne muu rahva esindajatega tavaline isegi koolilastele. See õhutab huvi teiste kultuuride vastu. Teise riiki puhkusele sõites soovivad pered sageli teadlikult tutvustada lastele teiste rahvaste traditsioone ja teadmisi. Peres võib olla eri vanuses lapsi. Sellele sihtrühmale on oluline lihtne juurdepääs ja pakkumuse mugavus.

KULTUURIÜRITUSTEL KÄIJAD Kultuuriüritused köidavad ennekõike kohalikke turiste ning annavad tõuke reisida mööda kodumaad. Kui üritus korraldatakse järjekindlalt igal aastal, kujuneb tavaliselt püsihuviliste ring, kellele need üritused meeldivad ning seetõttu võetakse reis ette igal aastal. Need võivad olla folkloori-, kulinaaria- ja käsitööüritused või rahvakalendri tähtpäevade (mihklipäev, pööripäevad jm) tähistamised.

ASJATUNDLIKUD VÕI ERIHUVIDEGA TURISTID Need on turistid, kes sõidavad teise piirkonda või isegi teise riiki selleks, et uurida ja õppida tundma mõnda valdkonda, mis neid huvitab. Huvi võidakse tunda nii professionaali kui ka amatööri tasemel. Sellistel turistidel on kalduvus aktiivselt tegutseda. Kohaliku turismi valdkonnas on muutunud populaarseks tähistada pere tähtpäevi, sünnipäevi ja muid erilisi sündmusi sisukalt: minnes teemareisile, matkates loodusradadel, tegutsedes loometöökodades, omandades uusi oskusi või kuulates põnevaid jutte.

13

Profile for Setomaa Turism

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Kuidas kasutada kohalikku kultuuripärandit  

Profile for setomaa
Advertisement