Page 1

O f i c j a l n y b i u l e t y n A Z S P o l i t e c h n i k i W a r szaws k i e j

e g z e m p l a r z b e z p ł at n y

VII

LOTOS Trefl Gdańsk

16.11.2012, piątek, godz. 20.00 Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122

„Ursynów – twierdza niezdobyta” – takie graffiti zobaczyć można na jednym z bloków w pobliżu ulicy Pileckiego. Hasło to idealnie pasuje do znajdującej się nieopodal Areny Ursynów i grającej w niej drużyny AZS Politechniki Warszawskiej. „Inżynierowie” w tym sezonie odprawili tam już z kwitkiem Jastrzębski Węgiel oraz Wkręt-met AZS Częstochowa. W piątek 16 listopada pokonać chcą LOTOS Trefl Gdańsk. Więcej na stronie 3... W NUMERZE:

• Obronić „twierdzę niezdobytą” • Warszawa pokochała siatkówkę • Siatkarski deser •


3 Obronić „twierdzę niezdobytą” zapowiedź meczu

setball 3 / 2012, 16.11.2012, godz. 20.00 AZS Politechnika Warszawska vs LOTOS Trefl Gdańsk

W piątek 16 listopada AZS Politechnika w Arenie Ursynów w meczu siódmej kolejki PlusLigi podejmie LOTOS Trefl Gdańsk. Czy odniesie szóste zwycięstwo z rzędu?

kadra AZS Pw 2. Maciej Olenderek

Prawdopodobne składy

Libero Ps: Mały 19 lat | 76 kg Wzrost: 178 cm

AZS Politechnika Warszawska

Maciej Zajder

Grzegorz Szymański

3. Krzysztof Wierzbowski

Krzysztof Wierzbowski

Przyjmujący Ps: Wierzba 24 lat | 95 kg Wzrost: 197 cm

(Michał Potera) Maciej Pawliński

Marcin Nowak

Michał Kamiński

Bartosz Gawryszewski

Lotos trefl Gdańsk

Bilans wszystkich spotkań AZS PW vs Trefl Gdańsk 2008/2009 PlusLiga: 3-0 (25:23, 25:20, 25:20) – wyjazd PlusLiga: 3-2 (25:21, 20:25, 25:22, 22:25, 18:16) – u siebie 2011/2012 PlusLiga: 3-0 (25:23, 25:21, 25:23) – u siebie PlusLiga: 0-3 (18:25, 12:25, 25:27) – wyjazd

Kadra Lotos trefl Gdańsk nr 1 2 3 4 7 8 10 11 12 15 16 18

dane

sezon 2012/2013 pozycja

Środkowy Ps: Guti 36 lat | 110 kg Wzrost: 215 cm

Matti Hietanen

(Paweł Rusek) Mateusz Mika

Przyjmujący Ps: Cekol 29 lat | 89 kg Wzrost: 193 cm

5. Marcin Nowak

Michał Kaczmarek

Grzegorz Łomacz

4. Maciej Pawliński

Fabian Drzyzga

wiek

Bartosz Kaczmarek libero 21 lat Matti Hietanen przyjmujący 29 lat Grzegorz Łomacz rozgrywający 25 lat Michał Kamiński atakujący 25 lat Paweł Rusek libero 29 lat Michał Kaczmarek środkowy 27 lat Bartosz Gawryszewski środkowy 27 lat Patryk Szczurek rozgrywający 21 lat Wojciech Kaźmierczak środkowy 30 lat Mateusz Mika przyjmujący 21 lat Paweł Mikołajczak atakujący 24 lata Wojciech Żaliński przyjmujący 24 lata Dariusz Luks – I trener, Wojciech Serafin – II trener

wzrost 184 cm 199 cm 187 cm 210 cm 183 cm 200 cm 202 cm 193 cm 199 cm 207 cm 195 cm 195 cm

• Tak dobrego początku sezonu AZS Politechnika Warszawska jeszcze nie miała. Po sześciu kolejkach PlusLigi drużyna Jakuba Bednaruka zajmuje w tabeli drugie miejsce.

U

rsynów – twierdza niezdobyta – takie graffiti zobaczyć można na jednym z bloków w pobliżu ulicy Pileckiego. Hasło to idealnie pasuje do znajdującej się nieopodal Areny Ursynów i grającej w niej drużyny AZS Politechniki Warszawskiej. „Inżynierowie” w tym sezonie odprawili tam już z kwitkiem Jastrzębski Węgiel oraz Wkręt-met AZS Częstochowa. W piątek 16 listopada pokonać chcą LOTOS Trefl Gdańsk.

ŻÓŁTO-CZARNE ASPIRACJE LOTOS Trefl to zespół, który do każdego sezonu przestępuje z dużymi aspiracjami, opartymi na obiecującym składzie. Dotychczasowej przygody z  najwyższą klasą rozgrywkową gdańszczanie nie wspominają jednak najlepiej. Będąc beniaminkiem, w sezonie 2008/2009 spadli z ligi, a po powrocie do niej w rozgrywkach 2011/2012 okazali się lepsi tylko od AZS-u  Olsztyn. We wszystkich

latach gry „żółto-czarnych” w krajowej elicie za rozegranie odpowiadają zawodnicy mający warszawską przeszłość. Najpierw był to obecny trener Politechniki – Jakub Bednaruk, aktualnie zaś (od 2011 roku) „mózgiem” zespołu z Trójmiasta jest Grzegorz Łomacz. RYWAL Z NIŻSZEJ PÓŁKI W  bieżącym sezonie PlusLigi podopieczni Dariusza Luksa nie mogą na razie wydostać się z  dolnych rejonów tabeli. Po sześciu kolejkach zajmują w  niej ósme miejsce. Pozycję tę usprawiedliwia częściowo fakt, iż mają już za sobą mecze z  PGE Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Węglem i  ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, czyli zespołami z ligowego topu. STARZY ZNAJOMI Po sezonie 2011/2012 na przenosiny do Trójmiasta zdecydowało się dwóch siatkarzy AZS Politechniki: atakujący Paweł Mikołajczak oraz przyjmujący Wojciech Żaliński. Pierwszy

z nich był doskonałym zmiennikiem w  ofensywie dla Grzegorza Szymańskiego, a  jego znakiem rozpoznawczym stały się efektowne i  efektywne serie zagrywek. Popularny „Cisola” natomiast w  ciągu dwóch spędzonych w  Warszawie sezonów stał się filarem przyjęcia „Inżynierów”. Poza tym duetem zagrożeniem dla stołecznych w  piątkowym pojedynku będzie zapewne także Fin Matti Hietanen, który zdobywa regularnie powyżej dziesięciu punktów w meczu. FAWORYT JEST JEDEN Oba zespoły nie miały okazji do wielu konfrontacji ligowych. Z  dotychczasowych czterech spotkań AZS Politechnika przegrała tylko jedno – 0-3 w  Ergo Arenie w  ostatniej kolejce fazy zasadniczej ubiegłego sezonu. Obecnie drużyny walczą o diametralnie różne cele. W  piątek jednak z  taką samą ambicją bić się będą o zwycięstwo. Kto będzie górą? Trzeba to zobaczyć.

Komentarz treNERA JAKUBA BEDNARUKA

Po raz kolejny chcemy wyjść na boisko i bawić się siatkówką. Wierzę, że chłopaki zaprezentują wysoki poziom i znów - po raz szósty w tym sezonie pokonają rywali. Przez ostatnie dni pracowali bardzo solidnie. Gwarantuję, że nie spoczęli na laurach.

Przyjmujący 30 lat | 89 kg Wzrost: 199 cm

7. Fabian Drzyzga Rozgrywający

Ps: Fabio 22 lata | 90 kg Wzrost: 196 cm

9. Paweł Adamajtis Atakujący 22 lata | 86 kg Wzrost: 198 cm

10.

Grzegorz Szymański Atakujący Ps: Gelu 34 lata | 94 kg Wzrost: 202 cm

11.

Maciej Zajder Środkowy Ps: Thunder 24 lata | 96 kg Wzrost: 202 cm

12.

Maksymilian Szuleka Przyjmujący Ps: Maksiu 20 lat | 86 kg Wzrost: 200 cm

14.

Michał Potera Libero Ps: Poterek 24 lata | 79 kg Wzrost: 183 cm

15.

Przemysław Smoliński

Środkowy Ps: Przemo 19 lat | 94 kg Wzrost: 200 cm

16.

Bilety na mecZ

20 zł ulgowy

6. Paweł Siezieniewski

Dawid Dryja Środkowy

30 zł normalny

na sektory A-E (trybuny górne) w hali Arena Ursynów

25 zł ulgowy

35 zł normalny

na sektor H, P, S, Z (trybuny dolne) w hali Arena Ursynów

Sprzedaż odbywa się przez Internet, za pośrednictwem strony internetowej www.azspw.com oraz w siedzibie biura klubu przy ul. Waryńskiego 12a.

20 lat | 93 kg Wzrost: 201 cm

17.

Nemanja Stefanović Rozgrywający

Ps: Stefan 23 lata | 91 kg Wzrost: 200 cm


5 Warszawa pokochała siatkówkę

setball 3 / 2012, 16.11.2012, godz. 20.00 AZS Politechnika Warszawska vs LOTOS Trefl Gdańsk

strefa wywiadów

Wywiad z kapitanem AZS Politechniki Warszawskiej – Marcinem Nowakiem Mecz przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn był kolejnym z rzędu bardzo udanym w wykonaniu Marcina Nowaka. Chociaż kapitan AZS Politechniki Warszawskiej ma już trzydzieści siedem lat, ciągle czuje się wyśmienicie i dzięki doskonałej dyspozycji cieszy się grą oraz dobrymi wynikami.

setball: Z warszawską siatkówką

związany jesteś już trzeci sezon. Zainteresowanie mieszkańców stolicy drużyną bywa różne, jednak obecnie, przy tak świetnej dyspozycji Politechniki, nie można narzekać na brak dopingu. MN: Stołeczną publiczność odbieram bardzo pozytywnie począwszy od mojego pierwszego sezonu w Politechnice. Na początku mojej warszawskiej przygody w  drużynie byli również Zbigniew Bartman i Michał Kubiak, którzy swoimi temperamentami i poziomem sportowym przyciągali kibiców do hal. Na naszych meczach, szczególnie w pojedynkach z  zespołami z  czuba tabeli, Arena Ursynów i  Torwar pękały w szwach. Czy wygrywaliśmy, czy przegrywaliśmy – ludzie zawsze byli z nami. Teraz jest tak samo dobrze, a  może nawet i lepiej. Nie mogę nie wspomnieć o naszym Klubie Kibica, który zawsze jeździ z nami na mecze wyjazdowe. Bardzo nam to pomaga. A kiedy gramy u siebie i do boju zagrzewa nas kilka tysięcy gardeł, czujemy się wręcz doskonale. Widać, że Warszawa coraz bardziej lubi siatkówkę i chce ją oglądać.

setball: Na siatkarskich parkie-

tach występujesz już od ponad dwudziestu lat. Zawsze byłeś podporą drużyn, w których grałeś, jednak początek bieżącego sezonu w Politechnice jest dla Ciebie wyjątkowo udany. Coraz częściej słyszy się, że przeżywasz kolejną młodość. Marcin Nowak jest jak wino – czym starszy, tym lepszy? Marcin Nowak: Na pewno czuję się dobrze. Ale w formie jest nie tylko Marcin Nowak, ale i np. Grzesiek Szymański, który od początku bardzo dobrze się prezentuje i  jest teraz jednym z  czołowych atakujących w  lidze. O  sobie mogę powiedzieć, że po prostu gra mi się fajnie. Myślę, że duża w  tym zasługa naszego rozgrywającego – Fabiana Drzyzgi, który tak wrzuca piłki, że mogę bez żadnych problemów z nich skorzystać. Choć mówi się, że przeżywam kolejną młodość, nie jestem do końca zadowolony ze swojej postawy. Mogę bowiem grać znacznie lepiej. Mam jeszcze trochę rezerw w  bloku. Muszę nad tym pracować. setball: Statystyki nie kłamią:

jesteś trzecim najlepiej punktującym graczem AZS Politechniki, zaraz po Grzegorzu Szymańskim i Krzysztofie Wierzbowskim. Jeżeli zaś chodzi o skuteczność w ataku, zajmujesz drugą lokatę w całej PlusLidze. Śledzisz indywidualne klasyfikacje? MN: W  latach, kiedy rzeczywiście byłem w dobrej dyspozycji i grałem w reprezentacji Polski, śledziłem wszelkie rankingi. Było to bardzo ekscytujące. Zawsze interesowały mnie w  nich tylko miejsca pierwsze, drugie i trzecie, a wtedy sam się na nich znajdowałem. Uważam, że kiedy człowiek widzi na papierze swoje wysokie miejsce w rankingu, to fakt ten bardzo go motywuje. W  tym sezonie jednak nie zerkałem do klasyfikacji ani razu.

setball: Nadal jednak bardziej niż

• Marcin Nowak to najwyższy polski siatkarz. Choć ma już 37 lat, nie zamierza na razie kończyć kariery. - Będę grał dopóki zdrowie mi na to pozwoli - zapowiada. Przyznam szczerze, że bardzo rzadko śledzę nawet te statystyki, które bezpośrednio po meczu otrzymujemy od naszego scouta. Dopiero po rozmowie z trene-

Choć mówi się, że przeżywam kolejną młodość, nie jestem do końca zadowolony ze swojej postawy. Mogę bowiem grać znacznie lepiej.

rem wiem, jak przebiegał mecz i jak wyglądała moja gra, jeżeli chodzi o liczby. setball: Choć ciągle czujesz się

bardzo dobrze i gra sprawia Ci sporo radości, już dwa lata temu powiedziałeś, że jeżeli dostałbyś propozycję objęcia posady trenera, najprawdopodobniej byś nie odmówił. MN: I nic się nie zmieniło. Czuję, że mam powołanie, jednak kiedy patrzę na Kubę Bednaruka, który w  tym roku objął stanowisko pierwszego trenera, widzę, że nie jest to takie łatwe, jak myślałem wcześniej. Na pewno do takiej roli trzeba się odpowiednio przygotować. Jeśli więc miałbym zacząć pracę jako trener, to na pewno nie od razu. Najpierw trzeba sezon albo dwa być przy kimś i podpatrzeć, jak to się odbywa w  rzeczywistości. Jest wiele różnych czynników, które składają się na dobre przygotowanie trenera

nie tylko do samego meczu, ale również i treningu. Muszę je dobrze poznać. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tylko tyle: coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że po zakończeniu czynnej sportowej kariery powinienem zostać trenerem. setball: Nie jest to jedyny

potencjał, który dostrzegają w Tobie inni. Mówi się o wykorzystaniu Twojej osoby, autorytetu i rozpoznawalności do otwarcia szkółki siatkarskiej, której byłbyś twarzą. MN: Faktycznie mam taką propozycję z  okręgu warszawskiego. Jestem po wstępnych rozmowach z naszym prezesem, który moją osobę widzi przy realizacji wspomnianego projektu. Chodzi o to, żeby moje nazwisko figurowało przy takiej placówce. Uważam, że to dobry pomysł, który można zrealizować. Może jeszcze nie w tej chwili, ale za kilka lat. Czemu nie?

Kiedy gramy u siebie i do boju zagrzewa nas kilka tysięcy gardeł, czujemy się wręcz doskonale. Widać, że Warszawa coraz bardziej lubi siatkówkę i chce ją oglądać

siatkówką stolica interesuje się piłką nożną. Czy jest jakaś recepta na zmianę tego stanu rzeczy? MN: Myślę, że piłka nożna ma swoich bezgranicznych fanów i siatkówka nie jest w  stanie przebić jej popularności. Przebywając w  Warszawie z  ludźmi nieinteresującymi się siatkówką, a  preferujących właśnie futbol, widzę, że dla nich drużyna, której kibicują jest poniekąd boskością. Poziom naszej krajowej ligi nie ma tu znaczenia. Mimo wszystko uważam, że ludzi na obiekty sportowe przyciągają dobre wyniki i sukcesy. Tu właśnie trzeba upatrywać szansy siatkówki. Jeżeli będziemy grać ładnie dla oka i wygrywać, hale będą pełne. Warszawian elektryzuje świadomość, że tutaj nigdy wcześniej nie było siatkówki na takim poziomie. Czujemy, że stolica powoli zaczyna dostrzegać nasz zespół. Jest coraz więcej miejsc, w których ludzie mówią o Politechnice. Receptą na dalsze zwiększanie zainteresowania volleyem jest zatem kontynuacja dobrej gry. Być może wtedy, obok coraz większej rzeczy sympatyków, znajdą się również sponsorzy, którzy będą dawali nam radość z nieustannej możliwości grania w Warszawie.


7

SIATKARSKI DESER

setball 3 / 2012, 16.11.2012, godz. 20.00 AZS Politechnika Warszawska vs LOTOS Trefl Gdańsk

WICELIDER JEST Z WARSZAWY

PODARUJ UŚMIECH DZIECIOM

POLITECHNIKA NIE ZWALNIA TEMPA. W SZEŚCIU MECZACH PLUSLIGI ODNIOSŁA AŻ PIĘĆ ZWYCIĘSTW I ZAJMUJE DRUGIE MIEJSCE W TABELI. UDANY REWANŻ Po zwycięstwach nad Jastrzębskim Węglem i Delectą Bydgoszcz w  ostatnim październikowym meczu „Inżynierowie” w  pokonanym polu pozostawili Wkręt-met AZS Częstochowa. Arena Ursynów po raz kolejny pękała w  szwach, zaś zwycięstwo 3-0 nad gruntownie odmłodzoną ekipą spod Jasnej Góry umocniło pozycję Politechniki w czubie tabeli.

• Tak właśnie cieszą się siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej. W tym sezonie mieli już pięć powodów do radości. Czekamy na następne.

G

dyby przed sezonem 2012/2013 ktoś powiedział, że po sześciu kolejkach AZS Politechnika Warszawska z pięcioma zwycięstwami na koncie będzie wiceliderem tabeli,

niewielu by w to uwierzyło. Drużyna trenera Jakuba Bednaruka okazała się być jednak rewelacją PlusLigi i do spotkania z LOTOSEM Trefl Gdańsk przystąpi jako zdecydowany faworyt.

EFEKTOWNIE Z EFFECTOREM W  piątej kolejce AZS Politechnika pojechała na mecz do kieleckiej Hali Legionów, natomiast w szóstej – do olsztyńskiej Uranii. Spotkanie w  stolicy województwa świętokrzyskiego nie miało wyraźnego faworyta, tym bardziej, że nowopowstały klub Effector potrafił już urwać punkty wyżej notowanym zespołom, a  z  warszawianami wygrał

w przedsezonowym sparingu. Liga zweryfikowała jednak wynik towarzyskiego starcia. Kielczanie nie byli w stanie zagrozić stołecznej drużynie. Politechnika pewnie wygrała 3-1. UCZEŃ WYGRAŁ Z MISTRZEM Dokładnie tydzień później warszawskich siatkarzy czekały drugie w sezonie akademickie derby. Przyszło im zmierzyć się z  Indykpolem AZS Olsztyn. Spotkanie w  Hali Urania było okazją do spotkania „mistrza” i  „ucznia”, czyli trenera Radosława Panasa, który między sezonami przeniósł się ze stolicy na Warmię, i Jakuba Bednaruka, który był asystentem Panasa w Politechnice. Mecz pokazał, że popularny „Diabeł” był pojętnym uczniem, bo jego zespół pewnie pokonał gospodarzy 3-0. Efekt? Druga lokata w  tabeli PlusLigi.

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle AZS Politechnika 2. Warszawska 3. Delecta Bydgoszcz 4. Effector Kielce 5. Asseco Resovia Rzeszów 6. Jastrzębski Węgiel 7. PGE Skra Bełchatów 8. LOTOS Trefl Gdańsk 9. Indykpol AZS Olsztyn Wkręt-met 10. AZS Częstochowa

Pkt 17

Mecze Mecze wygrane przegrane 6

0

Sety 18:4

15

5

1

16:6

12 9 9 9 8 3 3

4 3 3 3 2 1 1

2 3 3 3 3 5 4

13:9 11:9 13:11 10:10 11:9 4:16 3:12

2

1

5

4:17

Mamy dla Was już drugą edycję konkursu „Typer AZS PW”. Do wygrania: telewizor plazmowy ufundowany przez firmę RTV EURO AGD, tygodniowy rejs mazurski dla dwóch osób ufun-

biuletyn wydaje

PRESSPEKT W Y D A W N I C T W O

Oficjalny biulet yn A Z S P o l i t e c h n i k i W a r szaws k i e j

Wydawnictwo PRESSPEKT ul.Łużycka12, 41-902 Bytom, www.presspekt.pl na zlecenie

Zespół Redakcyjny: Adrian Komorowski, Kacper Napurka, Paulina Preś, Łukasz Sobolewski Zdjęcia: Tomasz Adamaszek, Wiesław Kozieł DTP/ layout: Leszek Waligóra (dtp@presspekt.pl)

– Zbliża się ten magiczny czas

rzutem na taśmę

aktualna Tabela PlusLigi Drużyna

P

odczas trzech najbliższych meczów PlusLigi rozgrywanych w Warszawie: z LOTOSEM Treflem Gdańsk, PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle AZS Politechnika Warszawska przeprowadzi zbiórkę darów dla dzieci z ursynowskiego Domu Dziecka nr 10. Słodycze i nieużywane zabawki można będzie składać w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach w halach, gdzie rozgrywane będą spotkania „Inżynierów” oraz w Ratuszu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

AZS Politechnika Warszawska ul. Waryńskiego 12a 00-631 Warszawa www.azspw.com

dowany przez LatoStudenta.pl, karnety na mecze „Inżynierów” w sezonie 2013/2014 oraz klubowe gadżety. Szczegóły na www.azspw.com .

Mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia, w którym nastrój pomocy udziela się każdemu. Jeżeli tylko możemy dać radość innym, chcemy to czynić – mówi wiceprezes klubu, Marcin Bańcerowski. – Przy współpracy z  dzielnicą Ursynów podczas najbliższych trzech meczów przeprowadzimy zbiórkę dla dzieciaków z  Domu Dziecka. Później natomiast wszystkie dary przekazane zostaną przez wyjątkowych Mikołajów – siatkarzy Politechniki – zapowiada. – Wierzymy, że dzięki naszym staraniom na twarzach dzieci na długi czas zagości uśmiech – dodaje.


69( RĘKAWICE NARCIARSKIE CHILL HEAT

249(

Rękawice dla dorosłych z membraną Novadry®, nieprzemakalne i oddychające. Wierzch dłoni dodatkowo ocieplony materiałem Loft 150 Stratermic®. Zewnętrzna tkanina hydrofobowa. Wewnętrzna strona dłoni ze skóry syntetycznej, wzmocniona na kciuku. Rozmiary: od XXS do XXL.

KURTKA NARCIARSKA EVOSLIDE Kurtka do rekreacyjnej jazdy na narach lub snowboardzie. Nieprzemakalna i oddychająca, zamki zakryte listwą, główne szwy laminowane. Regulowane mankiety i gumka ściągająca u dołu kurtki. Miękki, wyścielany polarem kołnierz nie obciera szyi i podbródka.

KOSZULKA TERMICZNA MĘSKA SIMPLE WARM Dłuższa koszulka chroniąca przed zimnem narciarza lub snowboardzistę. Drapany materiał Stratermic® zapewnia ciepło. Dobre odprowadzanie wilgoci. 100% poliester 180 g/m². Rozmiary: od XS do XXXL.

34( 149( zobacz film

regulowana długość

49( KASK NARCIARSKI JUNIOR MRZ 400 Sztwna skorupa kasku chroni głowę dziecka na stoku. Wkładki z pianki mocowane na rzepy, dodatkowy układ pianek pozwala na regulację i dopasowanie do każdego kształtu głowy. Rozbudowana pianka chroni szyję. Air Cooling System zapewnia wentylację. Zgodny z normą CE EN 1077. Rozmiary (cm): 48-52, 52-55.

SPODNIE NARCIARSKIE EVOSLIDE Spodnie dla młodego narciarza lub snowboardzisty. Innowacyjny system pozwala na łatwą i szybką regulację długości nogawek. Regulowana jest także szerokość pasa i szelki. Dzięki temu spodnie rosną wraz z dzieckiem, mogą też być używane przez rodzeństwo w różnym wieku. Ciepłe, nieprzemakalne i odddychające.

Przedstawione towary i ich ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Kolory produktów mogą nieznacznie różnić się od kolorów produktów w rzeczywistości.

setball nr 3  

setball - oficjalny biuletyn AZS Politechniki Warszawskiej