Page 1


SERENITY 21. Sayı /serenitydergi

/serenitydergi

EKİM SAYIMIZDA EMEĞİ GEÇENLER ___________________________________________

Metin Yazarları: BETÜL (@betulahci1) NİHAN (@nhndbn) ___________________________________________

Tasarımlar ELİF (@Elifsafc) İLKNUR (@aktasulusoy) NİHAN (@nhndbn) RESUL (@resulvardarli) TUĞBA (@duymazaktas) YASEMİN (@safcyas)


SERENITY 21. Sayı /serenitydergi

/serenitydergi

BU SAYIMIZDA NELER VAR ? >>> MERYEM ANALİZ İlk Bölüm Heyecanı >>> BUR & GÜÇ Tatlı Didişmelerden Aşka >>> SOSYAL MEDYADA MERYEM Yorumlar… Yorumlar... >>> HANGİ MERYEM KARAKTERİSİN? Tarafını Seç !! >>> TASARIM EKİBİMİZDEN RESUL VARDARLI İLE RÖPORTAJ >>> İYİ Kİ DOĞDUN SERENAY >>> KALBİMİZDEN DÖKÜLENLER


Hem konusu hem oyuncu kadrosu hem de dünya çapında geniş yankı bulan bir Kore dizisinin uyarlaması olması sebebiyle çokça merak edilen Meryem, 2 ağustos günü yayın hayatına başladı. Özellikle jenerik başlayana kadar izlediğimiz ilk birkaç dakika, yani geçmişle (Oktay’ın mezuniyet konuşması) günümüz (mahkeme salonu) arasındaki geçişler fazlasıyla çarpıcıydı ve bu giriş “o günden bugüne ne değişti” diye düşünmemizi sağlayarak izleyiciyi ilk dakikadan kendine çekti. İlk bölümler diziler için her zaman risklidir. Birkaç istisna hariç, çok tutulan ve sezonlarca süren diziler ilk bölümlerde hatta bazen ilk birkaç bölümde ancak oturur ve hikayeler, karakterler ilerleyen bölümlerde tam anlamıyla izleyici tarafından kabul edilir. Meryem de böyle bir dizi. Evet bir ana olay var, ancak yan karakterlerin bile bu ana olay üzerinde fazlasıyla etki sahibi olacağı belli. Örneğin Savaş’ın babası en az Savaş kadar, Burcu Komiser en az Savcı Oktay kadar olayların seyrini değiştirmek üzere bekliyor. Biz de şimdiye kadar olan bölümleri tamamen objektif gözle ve birer izleyici olarak dilimiz döndüğünce analiz etmek istedik.


İlk bölümde neler gördük? Bir kere Meryem’in saflığına hayran kaldık, ona yapılan haksızlıklara üzüldük, TV başında “saçmalama kızım doğruları söyle” diye diye dilimizde tüy bitti. Kimimiz Meryem’i haksız buldu “aşkımdan ölsem de doğruları söylerdim” dedi, kimimiz Meryem’le empati yaptı ve onu haklı buldu. Burada hem Meryem’in yazılışı nedeniyle senaristleri hem de yaşadığı duyguları bize çok iyi geçirebildiği için Ayça Ayşin Turan’ı tebrik etmek lazım. Bir dizi karakteri üzerinden izleyici kendi iç hesaplaşmasını yapabiliyor ve böylece ortaya farklı farklı fikirler çıkıyorsa, o karakter izleyici tarafından kabullenilmiş demektir.


Annesini küçük yaşta kaybetmiş, babasının egemenliğinde olmak istemeyen Savaş’ın hayattaki bu yalnızlık ve katılık içerisinde bir kadını nasıl sevebileceğini, onu kaybettiğinde yaşadığı acıyı, intikam duygusunun yaşadığı bu acının önüne nasıl geçebildiğini gördük. Tam onunla empati kurmaya çalışırken, ailesinin sayesinde sahip olduğu zenginlik ve güçle bir “kanun adamını” satın almaya çalışabileceğini gördük. Savcı Oktay’a söylediği “bu herhangi bir dava değil, bu benim davam” sözü aslında çok fazla anlam içeriyordu. Furkan Andıç mükemmel bir ekran yüzü ve kendisine yapışan romantik komedi oyuncusu olma özelliğinden sıyrılmak istediği baya belli. Savaş dizinin lokomotifi, çünkü dizideki duygu değişimlerini, nefretin sevgiye dönüşmesini en çok onun üzerinden göreceğiz.


Oktay’a gıcık olduk, hem de çok gıcık olduk. Kulaklarını da baya çınlattık. Oktay üzerinden “adalet” konusunu tekrar şöyle bi düşündük. Günlük hayatta sıkça karşılaşabileceğimiz, akşam haberlerine sıkça konu olan bir takım adaletsizlikleri hatırladık. Paranın, mevkinin bi insanı nasıl esir alabileceğini gördük. Burada yine hem senaristleri hem de Cemal Toktaş’ı kutlamak lazım. Cemal Toktaş bizce mükemmel bir oyuncu. En popüler dizilerinden biri “Böyle Bitmesin”de adalet arayışındaki bir aile polisini canlandırırken şimdi tam tersi rolde. Savcı Oktay karakteri için fazla temiz suratlı sanki, ama yine de dizinin ilk bölümünden sonra içinde “Oktay” geçen tweetlere bakınca “tamam olmuş” dedik :)


Derin, ismi gibi derin bir karakter. İlerleyen bölümlerde bu karaktere daha fazla iş düşecek gibi görünüyor. Daha ilk bölümden, tıpkı Savaş gibi, babasının gücünü ve mevkisini kullanarak kanunsuz işler yapmaya başladı bile. Mobese görüntülerini sildirdi, Savcı Oktay’ın bir nevi kulağını çekti, Sevinç’in iş çıkışında kendisini gören restoran sahibinin şantajına boyun eğdi, Sevinç’in arabasında düşürdüğü anahtarlıktan da kurtuldu, fakat hesap etmediği çok daha farklı şeylerin olacağından habersiz. Açelya Topaloğlu’nu romantik komedilerden sonra ilk kez bir dramda izliyoruz. Pek çok kişi nasıl olacak diye merak ediyordu, ama Açelya bu performansıyla izleyicilerin neredeyse tamamından alkış aldı.


Güçlü, dizideki abi-kardeş ilişkisine varan dostluğu simgeleyen bir karakter. Aralarındaki sınıf ve gelir farkına rağmen Savaş’ın bu durumu ona hiç aksettirmemesi ve gerçek bir abi-kardeş ilişkisi yaşamaları nedeniyle varını yoğunu ortaya koyuyor ve kazayla ilgili ipuçlarının izini sürüyor. Burcu ile yaşayacağı yakınlaşma, belki de ilişki, diziye neler katacak göreceğiz. Sanırım çoğumuz Kenan Acar’ı ik defa bu kadar ön planda bir karakterle izliyoruz, rolünün hakkını fazlasıyla veriyor diyebiliriz.


Meryem’in yapayalnız ve güçsüz bırakıldığı bu davada bir şekilde ona yardım etmeye çalışan biri olmalıydı, bu da Komiser Burcu olacak. Burcu’nun ilk bölümde daha kaza yerindeki ilk sahnede işini nasıl ciddi yaptığını, mesleğinin gerektirdiği kadar şüpheci olduğunu, savcı mavcı dinlemeden bu işin peşini bırakmamaya kararlı olduğunu gördük. Burcu’nun dizi içerisinde derin bir hikayesi var bunu biliyoruz. Ailesinden şiddet görmüş olabilir, çocuk esirgeme kurumunda büyümüş olabilir, aşk acısı çekmiş olabilir, mesleğiyle ilgili haksızlıklar yaşamış olabilir. Ya da aklımıza gelmeyen sürpriz başka bir hikaye… Bu hikayeyi ilerleyen bölümlerde göreceğiz.


Burcu Komiser tamam, gelelim Serenay Aktaş’a... Bundan önce dahil olduğu projeler hep devam eden, bazen de yapımcısı tarafından da belirli bir bölüm sonrasında final yapması düşünülen projelerdi. Bu projelerin izleyici kitlesinin oturmuş olması nedeniyle bu kitlenin dizilerin devamında istediğini bulamaması ve Serenay’ın dizi içerisinde kendini ve oynadığı karakteri gösterebilecek kadar yer bulamaması, şimdiye kadar Serenay’ın oyunculuk yeteneğinin geniş kitlelerce fark edilememesine yol açmıştı. İlk defa sıfırdan başlayan bir projede, rolünün hakkını verebileceği ve olay örgüsünde kilit rollerden birini oynayacak bir karakteri canlandırması Serenay için harika bir seçim olmuş. Serenay da Burcu Komiser için gayet uygun bir seçim olmuş. Rolü cuk oturmuş diyebiliriz. İlerleyen bölümlerde özellikle BurcuGüçlü sahnelerinde ve Burcu’nun kendi hikayesini öğreneceğimiz sahnelerde Serenay’dan çok daha şaşırtıcı performanslar bekliyoruz ve bunun için gayet heyecanlıyız.

SERENITY DERGİ EKİBİ


Biri Sargunlar’ın yanında çalışan Gülümser’in oğlu, her ne kadar soyadı farklı olsa da Savaş’ın kardeşi. Savaş için işkenceye maruz kalmaya, sabaha kadar dövülmeye, nezarete atılmaya, suç üstlenmeye hazır, arkadaşını satmayan adam gibi bir dost. Güçlü... Diğeri gözü kara, çalışkan, azimli, işini ciddiyetle yapan, zeki, bir o kadar da güzel, güzel olduğu kadar da sert görünümlü bir komiser. Burcu... Geçmişte ne yaşamış bilinmez, ama acıları var, belki de güven eksikliği. Yine de merhameti onun zaaf noktası. Kız Kulesi’ne karşı salaş bir köftecide kesişir yolları. Güçlü, abim dediği Savaş’ın intikamını alması için ona yardım etmek amacındadır. Burcu ise adaletsizliklerin üzerine gitmekte, her ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmak için varını yoğunu ortaya koymaktadır. Ama aşk bu, ikisi de düşer bu bilinmezin içine. Güçlü’nün duyguları daha nettir. Kadından hoşlandığını gizlemekte bir sakınca görmez. Her ne kadar “intikam” parolasıyla yola çıkmış gözü kara abisinin sağ kolu olsa da, sol tarafında da bir kalbi vardır atan. Peki ya Burcu? O da boş değildir ama öncelik vermesi gereken başka şeyler vardır. Didişmeler, söz düelloları, ses yükseltmeler, kozları ringde paylaşmalar derken olanlar olur.


Güçlü’nün duyguları saf ve temizdir. Bir kıza, hele hele Burcu gibi “sert bir kaya”ya nasıl mesaj atacağını bilemez dahi. Oysa Burcu da içten içe hoşlanmaktadır Güçlü’den. Tam da aşkın ilk evrelerini, en saf hallerini görürüz ikisinde. Ancak ortada bir kaza ve bir ölüm vardır. İntikam duygusu kol gezmektedir yaralı kalplerde. Felaketler felaketleri doğurur. İntikam, yalanlar, rüşvetler, anlaşmalar, hesaplaşmalar derken en sonunda silahlar konuşur. Kötüler kazanmak için her şeyi göze almıştır çünkü. O anda işte kurşunların hedefi olur Güçlü. Yine de sevdiği kadını kurtarmak için uğraşır, elini belki de son kez tutmak için gücünün son damlalarını harcar kanlar içinde. Aşkın kaçıncı evresidir bu? Artık Gülümser Anne’nin duaları mıdır çilekli pastanın hikmeti midir bilinmez ikisi de iyileşir de kaldıkları yerden devam ederler aralarındaki o ismi henüz konamayan çekime... Burcu’nun Güçlü’ye hastanede söylediği “bana bir daha bunu sakın yapma, dayanamam” repliği düştü aklımıza. Acaba Burcu’nun eskiden sevdiği adam da vurularak mı öldü? Güçlü’nün durumu ona bu yüzden mi bu kadar dokundu? Burcu geçmişte neler yaşadı da bu kadar sert ve yüksek duvarlar ördü çevresine? İşte bunları da ilerleyen bölümlerde öğreneceğiz...


Dergimiz yayına hazırlanırken Meryem’in 2. veya 3. bölümleriydi. Şu an içinse dizinin 10. bölümünü izlemek üzereyiz. O günden bugüne neler değişti? Öncelikle hem Sav&Mer hem de Bur&Güç kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. İntikam tutkusuyla yanan Savaş gitti, yerine Meryem’in suçsuz olduğunu anlayan ve gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken bir yandan da onu korumaya çalışan Savaş geldi. Oktay’a gözü kapalı inanan, ona tertemiz bir aşkla bağlı olan Meryem gitti, yerine en sevdiğinden en yakınlarından darbe yemiş, sığınacak bir liman arayan, Savaş’ın acısına saygı duyan ve ona hak vermeye başlayan Meryem geldi. Bu noktada karakterlerdeki kırılmalar ve değişimler diziye dinamizm kattı diyebiliriz. Olaylar baya seyir değiştirmiş durumda çünkü. Peki diğer cephede durumlar ne? Güçlü bildiğimiz aşık, Burcu ise duygularını frenlemeye çalışıyor., ama en son o da dayanamayıp pes etti hastanede. Belki geçmişte yaşadıklarından dolayı kalbi yaralı olduğu için belki de işiyle aşkını karıştırmamak için… Onu şu an hala tam olarak bilemiyoruz. Ancak bu ikili, dizideki tüm düğümleri çözecek anahtarlar. Tatlı atışmaları, seyirciye geçen enerjileri de cabası. Meryem; oyuncu seçimleri, karakterlerin “olması gerektiği kadar abartılı” olması, yüksek temposu, içerdiği entrikalar, karakterlerin yaşadığı kırılmalarla son derece iyi bir çizgi tutturmuş durumda. Dizinin ilk bölümü hariç, şimdiye kadarki bütün bölümlerinde hem AB hem de TOTAL’de rating 1.si olması da bunun göstergesi. Bu noktada dizinin duygu geçişlerini yansıtan müziklerinden de bahsetmek gerek. Daha önce Aliye, Bir İstanbul Masalı, Zerda, Acı Aşk ve daha pek çok dizinin efsane müziklerine imza atan Kıraç Meryem’in dizi müziklerinde yine tarzını ve farkını belli ediyor. 10. bölümü heyecanla bekliyoruz :)


#Meryem hakkında sosyal medyada nasıl yorumlar yapılmış bi’ görelim...


YASEMİN: “Meryem çok güzel ve sürükleyici bir dizi. İnsan vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor. Geçtiğimiz bölümler de mükemmeldi. Bur&Güç sahneleri inanılmazdı. Serenay’ın o boks sahnesi falan… Hayranlıkla izledim. Saçları da çok güzeldi. Burcu ve Güçlü tam da dergimizin geçen sayısında yaptığım shop’taki gibi olmuşlar. Savaş ve Meryem de çok güzeller. Arif Amca da çok zeki hemen çözdü olayı. Çok güzel çok heyecanlı bölümler bizi bekliyor, ratingler de zaten bunu gösteriyor.”

BUSE: “Dizi başlamadan önce tutar mı tutmaz mı diye düşünüyordum açıkcası. Ta ki ilk bölüme kadar… İlk bölümü izlerken twitter ve instagramda yazılan yorumlar, TT’ler falan… Aşırı gurur ve sevinç veriyor. İnşallah hep böyle devam eder de ratingimiz bol, Meryem’imiz uzun ömürlü olur :)”


Sınıfta kimsenin çözemediği bir matematik problemini çözdün ama doğru formülü kullanıp kullanmadığından emin değilsin. Ne yaparsın? A) Söz alır nasıl çözdüğümü anlatırım, yanlışsa en fazla reddedilir. B) Sonuç yanlış olabilir korkusuyla söz almam. C) Ben de diğerleri gibi çözememiş gibi yaparım, ölü taklidi yapmak lazım bazen. D) Nasıl olsa biri çözer diye beklemede kalırım.

En yakın arkadaşının bildiği ama sırf öğrenince üzülürsün diye senden sakladığı bir şeyler olduğunu öğrendin. Tepkin nasıl olur, ne yaparsın? A) Kızarım, bana söylemesi gerekirdi, ama olan olmuş artık. B) Söylemediyse vardır bir bildiği, üzerine gitmem. C) Konuyu fazla uzatmadan kapatırıım. D) Bu bana atılmış bir kazıktır asla affetmem.

İleride sahip olmak istediğin meslek türü hangisi? A) Maaş mesai saati fark etmez kendimi en mutlu hissedeceğim meslek. B) Orta kademe maaşlı ama sabah 8-akşam 5 mesai bir iş. C) Çalışma saatleri hiç önemli değil yüksek maaşlı üst düzey kademede bir meslek. D) Home office çalışıp ne kadar çalışırsam o kadar para kazanacağım bir iş.


Tatil anlayışın hangisi? A) Bir çadır bir de sırt çantasıyla istediğim yerde tatil yapmak. B) Ailemle birlikte yazlığa/otele gitmek. C) 5 yıldızlı lüks bir otelde her şey dahil sistem. D) Yurtdışı seyahati.

Hangi tür oyunları seversin? A) Satranç gibi mantık gerektiren oyunlar. B) Jenga gibi el becerisine dayalı oyunlar. C) Okey tavla kağıt gibi şans/kumar oyunları. D) Oyun oynamayı sevmem.

Arkadaşlık anlayışını tanımla desek? A) Kimseye güvenmediğimden dostum azdır. B) Herkesle iyi geçinirim ama dostum azdır. C) Herkes benim işime yaradığı sürece arkadaşımdır. D) Tam bir kapalı kutuyum hayatta arkadaşım dostum diyebileceğim 1-2 kişi anca var.


Aşağıdakilerden hangisi kendi hayatında en önemli yerde? A) Herkese adil davranmak. B) Ailemle vakit geçirmek. C) Kariyer sahibi olmak. D) Aşkım için dağları delerim.

ŞİMDİ... CEVAPLARI KONTROL ETME ZAMANI… BAKALIM HANGİ MERYEM KARAKTERİSİN?


A’lar çoğunluktaysa BURCU AKTAR

B’ler çoğunluktaysa MERYEM AKÇA

C’ler çoğunluktaysa OKTAY ŞAHİN

D’ler çoğunluktaysa SAVAŞ SARGUN


Serenay hayatına ilk nasıl ve ne zaman girdi? Serenay’la tanışma hikayem şöyle. Onu Survivor’dan önce tanımıyordum, Survivor zamanı Facebook’ta bir arkadaşım Serenay’ın mavi bir hırkalı Survivor fotoğrafını paylaşmıştı, bir anlık aklımda kalmış. Birkaç gün sonra tekrar aradığımda o fotoğrafı bulamamıştım, sonra Survivor takım kadrosundan buldum. Arayış o arayış ve onun ilk tanıştığım sosyal medya paylaşımı ise" yazdıklarınız beni toparladı" adı altındaydı..!" Bize tek cümleyle anlat. Neden Serenay? Takip ettiğim tek kişi diyebilirim, sanki her hafta birlikte bir şeyler yapıyormuşuz gibi yakın hissediyorum kendimi. Oysaki daha canlı görememişken...


Tasarım ve çizimlerini dergimizde ve sosyal medyamızda çokça kullandık, Serenay’dan da beğeni ve hatta bazen yorum aldı. Bu çalışmalarında nelere dikkat ediyorsun? Tasarımlarımda daha önce yapılmamış olan şeyleri yapmayı seviyorum. Dile kolay 30 taneye kadar Serenay’a çalışma yapmışım bu geçen zamana kadar.. Ama bunun beğenilmesinin asıl nedeni aslında sizin aracılığınızla olmasıdır.. Şunu düşünüyorum kafamda her tasarımdan çizimden sonra. Serenay acaba "he.. ne bu şimdi yani çizmiş de ne olmuş ki bana ne faydası var" cümlesini kuruyor mudur? Bu takıntı kafamda çok oluyor..! Serenay’la ilgili en unutamadığın anın hangisi? Aslında İstanbul’da yaşayanlar kadar şanslı değilim anı konusunda ama sanal olarak birkaç tane var.. Hiç unutmam 2015 yılıydı sanırsam ona bir tweet atmıştım. Bugün benim doğum günüm diye o da şaşırmıştım ama DM’den doğum günümü kutlamıştı. O günün takvim yaprağını hala saklarım (2 sayfa sonra fotoğrafını da göreceksiniz hatta), ama o DM’yi yanlışlıkla silmiş olmamın üzüntüsü hala vardı… Ta ki kendisi için yaptığım bir tasarımımı paylaşana kadar..!


Yeni dizimiz Meryem’le ilgili düşüncelerin neler? Dürüst olmak gerekirse 2. bölümüne baktım Serenay’ın olduğu sahnelere kadar. Ondan başka da izlemedim ne yazik ki, aslında TV ile aram pek yok. Futbol olduğu zaman TV konusunda işler değişiyor tabi ;) ama Meryem’in güzel bir konusu var. Akıcı, oyuncu kadrosu da kaliteli. Umarım diledikleri gibi olur. Hayal kurmayı sevdiğini söylüyorsun. O zaman sana biraz yardımcı olalım. Diyelim ki Serenay’la 1 gün geçirme şansın var. Neler yaparsın? Şimdi önce bir karavan kiralayıp (karavan dediysek o hayal 1 haftalık oldu ;) ) Ege bölgesinin köylerini geze geze bir hafta geçirmek isterdim. En ücra köşelerinden birinde o sessizlikte, o doğal yapının karşında, 2 katlanır sandalye bir masa ve masanın üzerinde, o köyün kahvaltılıkları ve 2 bardak çay..! Missss! Bunları tekrardan okuyunca diyorum ki ben gerçekten Serenay’ı görmeden ölürsem gözlerim açık gider ;) 


Serenay’ın kurukafa merakını bilmeyen yok. Bu ilgisi bizi zaman zaman korkutsa da bizi de ister istemez kendisine benzetmiş durumda. Yapılan her tasarımda, Serenay’a alınması düşünülen her hediyede mutlaka bir kurukafa figürü aklımızdan geçiyor. Bu sayfayı hazırlarken de kurukafa figürünün tarihçesini biraz araştıralım dedik. Kafatasının vücudumuzda en hayati önem taşıyan bölge olduğunu ve vücut kemikleri içerisinde insan iskeletini en ayırt edici kemik olduğunu biliyoruz. Ancak şunu da öğrendik ki kurukafa figürü ilkel kabilelerde tehlikeli bölgelerin işaretlenmesi, kabile sınırlarının belirlenmesi ve diğer kabilelerin bu sınırlardan uzak tutulması için kullanılırmış. “Bizimki”nin kuru kafa sevdasına gelecek olursak... Serenay kullandığı herhangi bir objede ya da sosyal medyadaki paylaşımlarında kurukafa görsellerini kullanarak acaba inceden bir "benimle uğraşma" göndermesi mi yapıyor dersiniz? Valla şaşırmayız :)


Bazı insanlar vardır, kendi hayatından ziyade başka hayatlara da ışık saçabilen... Bazı insanlar vardır, her gün yaşanılanlara şükretmemize sebep olabilen... Bazı insanlar vardır, varlığı ile etrafına mutluluk dağıtabilen... Bazı insanlar vardır, bir gülümsemesi ile ardında binlerce gülümseme bırakabilen... Bazı insanlar vardır, çevresindekilere güven duygusu verebilen... Sen bunların hepsini başarabilen!


Dilek @dlek_duygumm Serenay doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere kuzum. Her şey gönlünce olsun her şeyin en güzelini hakediyorsun, iyi ki doğdun bal surat!!

Ece @serombenimokeyy Tam 4 yıl! İlk zamanlar bir kaç kişiydik, şimdi kocaman bir aile olduk:) Birlikte ağladık, güldük, sevindik, üzüldük. Aramızdaki bağ hiçbir zaman kopmadı. 4 yıl önce de aynı Serenay vardı şimdi de. İyi ki varsın. Şu an o kadar güzel yerlere geldin ki. Doğum günün kutlu olsun.

Eda @xtheblakes Bebek kalplim benim, doğum günün kutlu olsun. Her şey sevdiklerinle beraber gönlünce olsun. Hayatından sevgi, mutluluk ve başarı eksik olmasın, gözlerinden akan yaş bile mutluluktan olsun. İyi ki hayatımın bir parçası oldun.


Eslem @Serenaywaffle Bugün benim her gün devleşen, daha da iyiye giden, her geçen gün daha da gurur duyduğum Serenayımın doğum günü. Bize en başından beri hep samimi davrandın, değer verdin, kendimizi çok özel hissettirdin.Sağlıklı, mutlu yaşların olsun seni çok ama çok seviyoruz.

Merve @leydiaktas Samimiyetine, güçlü duruşuna, sevdiklerine olan bağına aşık olduğum kadın keşke seninle yüz yüze sohbet edebilsek sana bendeki yerini anlatabilsem. Senin kalbini görebildiğimiz için çok şanslıyız. İyi ki doğdun seni çok seviyorum.

İlknur @aktasulusoy Sen olmasaydın ne yapardım acaba? İyi ki sana hayranım, iyi ki seni örnek alıyorum. Seni o kadar çok seviyorum ki. Senin kalbinin güzelliğini bizden iyi kimse bilemez. Oyunculuk kariyerinde de emin adımlarla ilerliyorsun. İyi ki doğmuşsun mükemmel insan.


@sero_le İyi ki hayatımıza girdin. Safc seninle. Önün çok açık, seninle beraber sabrettik her projende! Artık doğru yerlere geldin. Bize sadece senin başarılarını izlemek ve destek vermek düşer. SAFC aileni asla unutma :)

Bahar @ozbarci Boğazım düğüm düğüm oluyor böyle yazılar yazarken. O kadar özelsin ki. Dua ediyorum sana kavuşabilmek bir kere olsun sarılabilmek için. Bize verdiğin değer, sevgin, paha biçilemez. Kilometreler önemsiz, sen kalbimdesin. Allah seni başımızdan eksik etmesin.

@DfggFdg34 Kaç yıl oldu sayamadım kaç yıl daha geçti SAFC olarak. Bir yıl daha büyüdün, bir yılı daha başarılarla geçirdin. Bu yolda her daim hatırlaman gereken tek şey biz sevenlerin kocaman bir aileyiz. Yeni yaşında her şey gönlünce olsun.


Fatoş @hilser1tane Senin ve o temiz kalbinin bu dünyadaki varlığı bu dünyada iyiliklerin de olabileceğine dair umut oldu birçok kişiye. Seni yetiştiren anne babaya teşekkür ediyorum. SAFC'nin yüzünü hiçbir zaman kara çıkarmadın. Hayatın boyunca yoluna hep güzel ve hayırlı şeyler çıksın. Doğum günün kutlu olsun.

zeynepssenel Bu yıl doğum gününü 4. kutlayışım. Dile kolay '4 yıl'. Birlikte büyüdük, olgunlaştık ve bütünleştik. Her ne kadar aramızda kilometreler olsa da biz hep yan yanaydık. Bize kattığın o kadar güzel şey var ki! Her biri için ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi ki doğdun.

0ysemin Ben birini ilk defa bu kadar karşılıksız sevdim, seviyorum ve seveceğim. Sayısız kez iyi ki doğmuşsun iyi ki bizimlesin. En çok senin güzel kalbini seviyoruz. Her zaman yanındayız Dişi Aslan!


xseromaktas Serenay iyi ki varsın, iyi ki doğmuşsun. Her projende hep seni destekliyoruz destekleyeceğiz. İyi ki doğmuşsun seni çok çok çok seviyoruz.

serenay.aktask Hayatımda hiç kimseyi ablam diyecek kadar sevmemiştim ta ki seni görene kadar. İyi ki varsın iyi ki bizimlesin iyi ki doğmuşsun canım ablam. Seni seviyorum.

fpaktas İyi ki doğdun mucizemiz. Sen sevgilerin en özelini hak ediyorsun, iyi ki varsın ve bizimlesin. Safc’nin kraliçesi, mucizelere inanma sebebimiz…

melisasdiary Canım Serenay’ım seni çok seviyorum. Yeni yaşın huzur, mutluluk ve aşk getirsin. Hep bizimle ol iyi ki doğdun dişi aslan.


uzayliaslan12 Serom seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne benim cümlelerim yeter ne romanlardaki cümleler yeter. Seninle gurur duyuyorum iyi ki doğdun iyi ki varsın.

alwaysyetis Acil Aşk Aranıyor’un Zeynep’i, kalbi güzel olduğu gibi kendisi de güzel olan Serenayım :) Doğum günün kutlu olsun, ailenle ve ikinci ailen safc ile nice mutlu senelere huzurla.

xxyesimmx İyi ki doğdun akTAŞım iyi ki varsın. Seni tanıyalı 3 sene oldu. İyi ki seni tanımış iyi ki o güzel kalbini görmüşüm. Daima sol yanımda ol.

cndn.ayse629 Serenay ya bitanesin sen. İyi ki doğdun seni çok severek izliyorum iyi ki varsın.


lamiye_313 Gün gündən yüksəlirsən və bunları xarakterinden qram əksiltmədən etməyin. Bu qədər çirkinlikdə qürurlanacaq nadir şeylər varkən sənin "Qürur Qaynağı" olman. Ruhuma toxunduğun əl izlərinə baş eyirəm Xanım! Songul ananın əllərindən öpürəm.

x.aboura.x Canımın içi, tatlım, huzurum, seni çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun nice yıllara. İnşallah seni görmem dileğiyle, iyi ki doğdun, iyi ki hayatımdasın, şükürler olsun seni verene.

onlyysero Seni hep rüyalarımda görüyorum, her seferinde sana doyasıya sarılıyorum ve bunların gerçek olması için hep dua ediyorum. İyi ki SAFC iyi ki sen mutlu yıllar.

yn.ke O güzel kalbin ve güzel gülüşün ömrünün sonuna kadar solmasın. İyi ki sen ! SAFC senin hep sol yanında zora düştüğünde orayı hatırla. İyi ki doğdun.


silaakincii Seni her şeyden çok seviyorum. Seninle güldüm seninle ağladım. İnan seni hep örnek alıyorum her zaman da örnek alıcam. İnşallah seni görme fırsatı yakalayabilirim iyi ki varsın tüm iyi kilerin sahibi en güzel insan kalbim hep seninle.

aktas.serenayfp Vee sonunda beklediğim gün geldi. İyi ki doğdun Sero, iyi ki varsın. İyi ki senin gibi bir meleği tanımışız. Seni seviyorum(uz).

sena5024 iyi ki doğdun güzelim seni çok seviyoruz sen bizim her şeyimizsin çok mükemmel bir detaysın.

seroists5047 Sadece ve sadece iyi ki varsın sonsuzum iyi ki seni çok seviyorum. Hep benimle ol çünkü sen hep benimlesin ve hiç gitmeyeceksin.


polenx.jpg Sen bir detay olamayacak kadar mükemmel bir kadınsın. Sen bir gülüşünle günümü şenlendiren kadınsın. Aşktan Kadın'ın aşkısın. İyi ki varsın. 1 Ekim'i önemli kılan mucizesin sen. Doğum günün kutlu olsun. Hep mutlu ol, hep aile kalalım.

emreebeyrek 2014’te hayranın oldum sonra iyice bağlandım sana. Her projende seninle beraberim seni ekranda her gördüğümde çok mutlu oluyorum. Doğum günün kutlu olsun serom.

erkan_saracc Hayatının geri kalanı yüreğinin güzelliği gibi sevgi dolu geçsin. Doğum günün kutlu olsun Serenay hep mutlu ol.

serenayinutellasii Her baktığımda içimi titreten yüzünün her çizgisini bildiğim kadın, iyi ki doğdun. Seni her şeyden çok seviyorum biriciğim. 4 yılım :)


serenyin_fani 4,5 yıldır SAFC ailesindeyim seni tanıdığım için o kadar şanslıyım ki bu sevgi kaç yıldır bir gıdım bile azalmadı. O güzel yüreğin her şeyin en iyisini hakediyor. Yeni yaşında aşk, mutluluk, huzur, başarı seninle olsun. İyi ki doğdun seni dünyalar kadar seviyorum.

serhanonat.tr İyi ki doğdun Serenayyy iyi ki tanımışız seni ponçirik yüzlü kadın :) Nice mutlu yıllaraa bundan sonraki hayatında tüm güzelliklerin senin gibi güzelliği bulması dileğiyle iyi ki doğdun.

ozlmckyy Serom dişi aslanım seni çok seviyorum gönüllerin dişi aslanı burcu komiserim doğum günün kutlu olsun.

iremsalvo Serenayım seni 2014’te tanıdım. Hiç kimse senin gibi samimi gelmiyor bana ve o günden beri hiç bitmeyen bir sevgiyle seviyorum seni. O güzel gülümsemen yüzünden hiç eksik olmasın. Nice yaşlara.


celikelif22 Sol yanım, seninle her günüme bir değil binlerce 'İyi ki' sığdırıyorum. Sen benim yeşil gözlü kanatsız meleğimsin. Her zaman yanında olduğumu bil. Sonuna kadar değil, sonsuza kadar seviyorum seni. Doğum günün kutlu olsun canım ablam.

serenay.aktas_fp SAFC’nin Sultanı. Yeni yaşın sana sağlık, mutluluk, huzur getirsin. Dileğim tüm dileklerinin gerçek olması. O güzel gözlerin hep gülsün, iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın.

coupleburguc Serenayım güzel kızım. Ben Hazal. Seni yakından takip edeli 1,5 ay oluyor. Daha önceleri hiç bu kadar ilgimi çekmemiştin. Seni Meryem’de gördüm Kenan’la uyumunuzu görünce ikinizi birden seviverdim. O kadar nur yüzlüsün o kadar tatlısın ki. Doğum günün kutlu olsun. çiçek kadın


Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere

/serenitydergi

/serenitydergi

Serenity Ekim 2017 Sayısı  
Serenity Ekim 2017 Sayısı  
Advertisement